nie sa to bledy tylko rozne podejscia do cwiczen bo kazdy jest inny trzeba sluchac ciala , to jest sport w ktorym duza role odgrywa wyczucie. Napinanie miesnia w szczytowym momencie jest poprostu jednym ze sposobow ktore opisal JOE WEIDER jedna z jego zasad ktore mozesz ,ale nie musisz stosowac. Sa po to by wprowadzac innowacje kiedy osiagamy stagnacje. Rzadko stosowalem te zasady a rozwinalem rece do 56 cm i klatke do 152 cm. Trenuje juz 25 lat i uwazam ze kazdy musi poprobowac rozne sposoby i "sluchac" ciala. Narzucanie innym swojego sposobu myslenia i trenowania jest bledem.
Fajnie opowiadasz przy czym często naprzemiennie pokazujesz ruch błędny i ruch prawidłowy. Oglądając filmik dobrze byłoby wprowadzić animacje i przy ruchach błędnych pokazywać czerwonego X a przy ruchach prawidłowych zielone V. Uatrakcyjni to odbiór. Pzdr
gościu ty jestes kozak szkoda że wczesniej nie nagrywałeś to bym nie popełnił błędu robienia wszystkich ćwiczeń do upadku bo nie mogę cwiczyc od kwietnia juz przez przetrenowanie
Dopiero co zaczynam tz chodzę miesiąc a już chyba nabawiłem się kontuzji barku szkoda że nie możemy poznać się osobiście bo widzę że taka osoba dużo by mi pomogła w treningu.Poz.Arek z Bytomia
W ćwiczeniu nr4. Ściąganie linki wyciągu górnego. "Spięcie" mięśnia trójgłowego - oczywiście. Ale jeśli ramię po wyproście w stawie łokciowym, nie jest w przeproście w stawie ramienno-barkowym, to głowa długa nie jest w maksymalnym napięciu. Czyli w ćwiczeniu nr 4 mamy błąd nr 2. A takie tam, dzielenie włosa na czworo.
W moim odczuciu mam lepsze efekty treningu gdy czas fazy izometrycznej wydłużam wraz z kolejnym powtórzeniem. Nie zaczynam od tego co wykazują badania czyli 1s, lecz 0,5s a od koniec wydłużam jest powyżej 3s. Czy coś wiadomo i skuteczności takiego zabiegu bo wiem że mogę odczucia moda być mylne.
Nie zgadzam się co do 1 ćwiczenia, na początku mojej przygody z siłownia nie pamiętam kogo materiał oglądałem ale też na pewno gość z wiedzą, było tam tłumaczone że przy bicepsie nigdy nie prostujemy do końca i przy podnoszeniu nigdy nie spinamy do końca bo przy maksymalnym wyproście ramienia i przy maksymalnym spięciu praca bicepsa się zamyka, całe życie tak robię i uważam że jest to prawda. To pokazuje tylko jak świat fitness/ kulturystyka się różni i tak na prawdę oglądasz gośćia z super wiedzą wynikami a inny powie ci przeciwieństwo tego co tamten.
Tutaj chyba lepiej nie opuszczać. Bo zmniejszasz napięcie mięśni naramiennych i zmniejszasz TUT. Czyli jeden z mechanizmów hipertrofii. Ale tak naprawdę, to nie jest błąd. To zależy od celu treningu.
Czyli ogólnie lepiej zacząć od tego głupiego hantla 5 kg Ale zrobić poprawnie I więcej serii czy powtórzeń niż zaczynać od ciężaru którym słabo będziemy dzwigac? Dobrze rozumuje?
Ale nie zawsze powinien być pełny zakres- po co w pompkach, czy wyciskaniu robić do wyprostowania stawów??? To szybka droga do kalectwa... i to "zwalnia mięsień" i wtedy następuje przeniesienie ciężaru na stawy (i ścięgna/ przyczepy), czyli (nie-) pełny wyprost -5% Czyli w sumie tak jak robisz- coś tam ogarniasz ;) (nieuki robią 100% pełny wyprost; banda nieuków i innych głąbów i baranów...). Czyli pełny ruch, ALE w ZAKRESIE mięśnia, a nie np. ręki. *Ale oczywiście w pompkach głębokich (poniżej "zero") schodzi się na maxa, bo to rozciąganie klatki (ale w tym przypadku, to nadal nie jest "rwanie ciężaru" jak robią barany, bo to nadal zakres pracy mięśnia; właśnie na to wpadłem- te przygłupy robią "rwanie" :D A dlaczego przygłupy? Bo Twój film już jest rok, a oni i tak wiedzą lepiej... w sumie jak na przygłupów przystało- to najwidoczniej wada genetyczna :D), etc., ale "na górze" do 95% możliwości (99% rozciągnięcia mięśnia).
są ćwiczenia gdzie można prostować do końca - nie przeprostować bo to co innego, są takie gdzie nie powinno się. wiele zależy od sił jakie z jakiej strony działają na mięsień, inne będa przy pompkach na poreczach inne przy prostowaniu ramion na wyciągu z góry np.
@@NorbertFenix oczywiście, że są ćwiczenia jak podciąganie (inne siły (inne przeciążenia)/ inaczej pracuje mięsień/ etc.), ale po pierwsze nie wiem jak to dokładnie działa, bo to już bardzo konkretna/ fachowa wiedza (dlatego jakbym szedł "na wynik", to i tak bym szukał trenera z mózgiem), a po drugie mówię o tych przypadkach, gdzie ewidentnie robią przeprost... No i zapewne- w jakimś kontekście (celu/ rodzaju treningu) również "rwanie ciężarów" jest wskazane, ale to jest robione świadomie i z głową... Ja mówię o tych baranach co ciągle robią przeprost i mówią, że tak należy, a jak im mówisz, że nie, to i tak wiedzą lepiej... A po co mi osobiście obciążać stawy, skoro nie idę na wynik sportowy, tylko to styl życiowy??? (to zawsze jest "koszt alternatywny", bo zawodowy sport, to- w medycznym ujęciu- kalectwo). Zagadnienie złożone i z pewnością wiesz o czym mówię. Mi chodzi o przemądrzałych baranów...
aha, co kluczowe- ja nigdy nie byłem i nie będę trenerem przygotowania motorycznego/ indywidualnego (byłem głównym trenerem i w niższych ligach nie masz całego sztabu specjalistów, a moja wiedza wyprzedza 99% głównych trenerów z niższych lig), bo ani mnie to nie kręci, ani nie chce mi się tego wszystkiego uczyć... Ale coś tam lekko się uczę od najlepszych, ale celem, żeby rozumieć co do mnie mówisz i żeby wiedzieć czego nie wiem, żeby nie być przemądrzałym baranem (poziom "świadomej niekompetencji") i jak tego jest dużo (ile to zależności/ obliczeń/ etc.) i że potrzeba eksperta, gdy wchodzi się na rozsądny poziom treningu... Osobiście? Jak nie wiem, czy można robić wyprost (nie dochodzi do przeprostu), to nie robię, albo się dowiem i wtedy robię... Bo po co ma ryzykować? Za +10-20% lepsze efekty? A jakie to ma znaczenie, gdy nie idę na wynik? Ale zdrowie już ma znaczenie... Czyli bezpieczniej nie robić, gdy się nie wie/ nie jest się pewnym (i po drodze się dowiedzieć, albo i nie i dalej nie robić).
@@NorbertFenix a ja tylko teraz (i kiedyś raz przez biznes/ stres) wyszedłem na chwilę z "zielonego BMI" (już kategoryzowane jako lekka nadwaga), bo wpieprzałem 3 msc słodycze (długa i tragikomiczna historia, więc lepiej nie wnikać ;), więc nie uwzględniłem szerokiego wachlarza, a tylko moją perspektywę. Czyli dobrze, że poprawiłeś, bo jeszcze bym kogoś przez nieuwagę... zabił (zawał na bieżni > Vmax :D:D:D) Miłego! :)
Witam Norbert ty i Dawid Czechowicz jako jedyni z tych wszystkich kulturystów robicie dane ćwiczenia bardzo dobrze technicznie ale zauważyłem też oglądając np. Piechowiaka czy Slodkiewicza jak ćwiczą to aż nie chce się na to patrzeć u nich wszystko jest rzucane, szarpane, wyginają się z ciężarem i jedno mnie tylko zastanawia oni chyba nie urośli tacy duży od tych niedokładnych byle jakich ruchów tylko od sterydów bo inaczej nie umiem tego zrozumieć, pozdrawiam
Technika i ruchy szarpane nie wykluczaja samej w sobie hipertrofii na przestrzeni lat, absolutnie nie sa to tylko sterydy, wspomagania to tylko mala czesc ukladnki, podobnie jak zywienie, genetyka, regeneracja, napiecie mechaniczne miesnia itd . Radek to nikwestionowany autorytet i znam go od lat osobiscie, trenuje tak jak uwaza, czy jakby trenowal inaczej mialby podobne efekty? Mysle ze tak. Bo to Radek. Swietna genetyka, i szalona etyka pracy.
Dlaczego kolana niewolno prostować do końca przy wypychaniu ciężaru a triceps można nawet dopinać ,przecież to terz staw łokciowy ,nierozumiem a przysiad terz nie wolno prostować do zablokowania kolan
ogólnie fajny materiał...ale zauważam pewną niekonsekwencję w omawianych błędach bo: w przypadku ćwiczenia na nogi mówisz o niezdrowych dla kolan przeprostach stawów i rozumiem że to odradzasz, jednak w przypadku ćwiczenia na triceps lub klatkę piersiową nagle twierdzisz, że przeprost jest "fajny" i wręcz wymagany dla pełnego ruchu lub dopięcia mięśnia. Otóż śmiem się nie zgodzić bo przeprost za każdym razem i przy każdym ćwiczeniu oddziaływuje tak samo na stawy łokciowe czy kolanowe. Mając 200 kg przy wyciskaniu na klatkę działają olbrzymie siły na klatkę i wykonywanie ruchu do pełnego przeprostu nie nazwałbym zbyt szczęśliwym rozwiązaniem natomiast kontrola ruchu w fazie koncentrycznej i ekscentrycznej jak najbardziej....
Może dlatego, że z czystej mechaniki widać, że to zupełnie inne kierunki działania sił pomiędzy tymi ćwiczeniami? Przecież nogi na maszynie naciskają przy pełnym wyproście nóg z wektorem siły skierowanym na staw w kierunku normalnym, jak na słup i w przypadku przeprostu mogą giąć staw w przeciwną stronę, są takie drastyczne filmy w internecie przecież... Jeśli już porównywać przeprosty w ćwiczeniu tricepsa na sznurku do nóg to możemy dać tutaj wyprosty nóg na mięsień czworogłowy uda.
@@MateuszCHUDY kolego filozofujesz za bardzo. Bawię się w to od 35 lat i trochę kontuzji i rechabilitacji już za mną... uwierz że wiem co piszę. Oczywiścoe siły w przypadku tricepsa są inne i nie porównywalne do nóg...ale w przypadku klatki piersiowej wygląda to już podobnie. Każdy staw nke lubi przeprostów z dociążeniem.
@Grzegorz Fedyna co do klatki zgadzam się, że przeprost to jest ten sam układ co przeprost nóg, ale tutaj klatki nie było na filmie. Co do sił ja nie piszę o ich wartości, a kierunku i zwrocie wektora siły. To, że zajmujesz się tym 35 lat nic nie znaczy, możesz i 100.
Sterydziarze, zrozumcie jedno. Chodź bym na siłowni robił codzienne dwa lub trzy ćwiczenia w kółko, z nie najlepszą techniką, to i tak nie będzie to strata czasu!! Bo lepsze to niż nie robienie niczego .
Dzięki za kolejny dobry materiał 🙏
Czyli zgodnie z zasadą... "nie długość lecz technika robi z Ciebie zawodnika" 🤣
3maj się zdrowo 👊
Bardzo dobry poradnik dla początkujących, świadome zastosowanie tych prostych rad rozjaśni w dużym stopniu sens treningu siłowego.
Myślę że sporo osób średnio zaawansowanych też popełnia te błędy
nie sa to bledy tylko rozne podejscia do cwiczen bo kazdy jest inny trzeba sluchac ciala , to jest sport w ktorym duza role odgrywa wyczucie. Napinanie miesnia w szczytowym momencie jest poprostu jednym ze sposobow ktore opisal JOE WEIDER jedna z jego zasad ktore mozesz ,ale nie musisz stosowac. Sa po to by wprowadzac innowacje kiedy osiagamy stagnacje. Rzadko stosowalem te zasady a rozwinalem rece do 56 cm i klatke do 152 cm. Trenuje juz 25 lat i uwazam ze kazdy musi poprobowac rozne sposoby i "sluchac" ciala. Narzucanie innym swojego sposobu myslenia i trenowania jest bledem.
Świetnie wytłumaczone i bardzo ważne spostrzeżenia :) Pozdrawiam,dzieki
ciesze sie i dziekuje!
Fajnie opowiadasz przy czym często naprzemiennie pokazujesz ruch błędny i ruch prawidłowy. Oglądając filmik dobrze byłoby wprowadzić animacje i przy ruchach błędnych pokazywać czerwonego X a przy ruchach prawidłowych zielone V. Uatrakcyjni to odbiór. Pzdr
@@JacekSniegowski 👍🏼 dobry pomysl!
gościu ty jestes kozak szkoda że wczesniej nie nagrywałeś to bym nie popełnił błędu robienia wszystkich ćwiczeń do upadku bo nie mogę cwiczyc od kwietnia juz przez przetrenowanie
@@koxu5511 znam ten problem sam
Za tak bardzo ważny instruktażowy film powinno się płacić Dziękuję za materiał dla mnie bardzo pouczający Polecam
@@karolkarol6352 dziekuje bardzo!
Kolejny ciekawy odcinek👍Fajnie omówienie błędów, informacje zawarte w odcineku na pewno mi się przydadzą na siłowni👍
@@tomaszkwiatkowski4068 i o to mi chodziło, dziękuje!
Material jak zawsze super pozdrawiam
Dziekuje!
Fajne info będę miał na uwadze to co pokazałeś💪👍
Mądrego dobrze posłuchać 👍
Dopiero co zaczynam tz chodzę miesiąc a już chyba nabawiłem się kontuzji barku szkoda że nie możemy poznać się osobiście bo widzę że taka osoba dużo by mi pomogła w treningu.Poz.Arek z Bytomia
Super materiał! Dzięki
Po twoich filmach uświadomiłem sobie ile błędów popełniałem w ćwiczeniach
W ćwiczeniu nr4. Ściąganie linki wyciągu górnego.
"Spięcie" mięśnia trójgłowego - oczywiście.
Ale jeśli ramię po wyproście w stawie łokciowym, nie jest w przeproście w stawie ramienno-barkowym, to głowa długa nie jest w maksymalnym napięciu.
Czyli w ćwiczeniu nr 4 mamy błąd nr 2.
A takie tam, dzielenie włosa na czworo.
Mega film!
Dla początkujących to dobre rady dla prosów nie ma to znaczenia bujają sie z ciężatem nie pełne ruchy i rosną bo nie w technice tkwi sedno przyrostu
Od momentu kiedy zacząłem kontrolować nadgarstki ,zacząłem czuć większą siłę.
W moim odczuciu mam lepsze efekty treningu gdy czas fazy izometrycznej wydłużam wraz z kolejnym powtórzeniem.
Nie zaczynam od tego co wykazują badania czyli 1s, lecz 0,5s a od koniec wydłużam jest powyżej 3s. Czy coś wiadomo i skuteczności takiego zabiegu bo wiem że mogę odczucia moda być mylne.
Na bicku przy większym ciężarze nie jest dobrze tak przeprostowywać przedramiona bo można się nabawić kontuzji.
Jakieś rady na przygarbiona sylwetkę? Czesto przy ściągniętych łopatkach mam bol w odcinku lędźwiowym z ciężarem...
Widać na treningu Brencha Warrena🙂
Pan w tle jest dobrym przykładem jak nie ćwiczyć 😮
Tez to mialem napisac, gosc w bialej koszulce robi szybko i nie pelny zakres ruchu
Nie zgadzam się co do 1 ćwiczenia, na początku mojej przygody z siłownia nie pamiętam kogo materiał oglądałem ale też na pewno gość z wiedzą, było tam tłumaczone że przy bicepsie nigdy nie prostujemy do końca i przy podnoszeniu nigdy nie spinamy do końca bo przy maksymalnym wyproście ramienia i przy maksymalnym spięciu praca bicepsa się zamyka, całe życie tak robię i uważam że jest to prawda. To pokazuje tylko jak świat fitness/ kulturystyka się różni i tak na prawdę oglądasz gośćia z super wiedzą wynikami a inny powie ci przeciwieństwo tego co tamten.
Uważam że opuszczanie do pionu przy wznosach jest chyba też błędem.Co ty myślisz czy lepiej jest zatrzymanie opuszczania przed pionem?
Tutaj chyba lepiej nie opuszczać. Bo zmniejszasz napięcie mięśni naramiennych i zmniejszasz TUT.
Czyli jeden z mechanizmów hipertrofii.
Ale tak naprawdę, to nie jest błąd. To zależy od celu treningu.
@@janekkostka6941 tak, do samego dołu i rozluźnienia nie opuszczałbym
Czyli ogólnie lepiej zacząć od tego głupiego hantla 5 kg Ale zrobić poprawnie I więcej serii czy powtórzeń niż zaczynać od ciężaru którym słabo będziemy dzwigac?
Dobrze rozumuje?
Ale nie zawsze powinien być pełny zakres- po co w pompkach, czy wyciskaniu robić do wyprostowania stawów???
To szybka droga do kalectwa... i to "zwalnia mięsień" i wtedy następuje przeniesienie ciężaru na stawy (i ścięgna/ przyczepy), czyli (nie-) pełny wyprost -5%
Czyli w sumie tak jak robisz- coś tam ogarniasz ;) (nieuki robią 100% pełny wyprost; banda nieuków i innych głąbów i baranów...).
Czyli pełny ruch, ALE w ZAKRESIE mięśnia, a nie np. ręki.
*Ale oczywiście w pompkach głębokich (poniżej "zero") schodzi się na maxa, bo to rozciąganie klatki (ale w tym przypadku, to nadal nie jest "rwanie ciężaru" jak robią barany, bo to nadal zakres pracy mięśnia; właśnie na to wpadłem- te przygłupy robią "rwanie" :D A dlaczego przygłupy? Bo Twój film już jest rok, a oni i tak wiedzą lepiej... w sumie jak na przygłupów przystało- to najwidoczniej wada genetyczna :D), etc., ale "na górze" do 95% możliwości (99% rozciągnięcia mięśnia).
są ćwiczenia gdzie można prostować do końca - nie przeprostować bo to co innego, są takie gdzie nie powinno się. wiele zależy od sił jakie z jakiej strony działają na mięsień, inne będa przy pompkach na poreczach inne przy prostowaniu ramion na wyciągu z góry np.
@@NorbertFenix oczywiście, że są ćwiczenia jak podciąganie (inne siły (inne przeciążenia)/ inaczej pracuje mięsień/ etc.), ale po pierwsze nie wiem jak to dokładnie działa, bo to już bardzo konkretna/ fachowa wiedza (dlatego jakbym szedł "na wynik", to i tak bym szukał trenera z mózgiem), a po drugie mówię o tych przypadkach, gdzie ewidentnie robią przeprost...
No i zapewne- w jakimś kontekście (celu/ rodzaju treningu) również "rwanie ciężarów" jest wskazane, ale to jest robione świadomie i z głową...
Ja mówię o tych baranach co ciągle robią przeprost i mówią, że tak należy, a jak im mówisz, że nie, to i tak wiedzą lepiej...
A po co mi osobiście obciążać stawy, skoro nie idę na wynik sportowy, tylko to styl życiowy??? (to zawsze jest "koszt alternatywny", bo zawodowy sport, to- w medycznym ujęciu- kalectwo).
Zagadnienie złożone i z pewnością wiesz o czym mówię. Mi chodzi o przemądrzałych baranów...
aha, co kluczowe- ja nigdy nie byłem i nie będę trenerem przygotowania motorycznego/ indywidualnego (byłem głównym trenerem i w niższych ligach nie masz całego sztabu specjalistów, a moja wiedza wyprzedza 99% głównych trenerów z niższych lig), bo ani mnie to nie kręci, ani nie chce mi się tego wszystkiego uczyć...
Ale coś tam lekko się uczę od najlepszych, ale celem, żeby rozumieć co do mnie mówisz i żeby wiedzieć czego nie wiem, żeby nie być przemądrzałym baranem (poziom "świadomej niekompetencji") i jak tego jest dużo (ile to zależności/ obliczeń/ etc.) i że potrzeba eksperta, gdy wchodzi się na rozsądny poziom treningu...
Osobiście? Jak nie wiem, czy można robić wyprost (nie dochodzi do przeprostu), to nie robię, albo się dowiem i wtedy robię...
Bo po co ma ryzykować? Za +10-20% lepsze efekty? A jakie to ma znaczenie, gdy nie idę na wynik? Ale zdrowie już ma znaczenie...
Czyli bezpieczniej nie robić, gdy się nie wie/ nie jest się pewnym (i po drodze się dowiedzieć, albo i nie i dalej nie robić).
@@marcin3136 racja 👍🏼👍🏼😊
@@NorbertFenix a ja tylko teraz (i kiedyś raz przez biznes/ stres) wyszedłem na chwilę z "zielonego BMI" (już kategoryzowane jako lekka nadwaga), bo wpieprzałem 3 msc słodycze (długa i tragikomiczna historia, więc lepiej nie wnikać ;), więc nie uwzględniłem szerokiego wachlarza, a tylko moją perspektywę.
Czyli dobrze, że poprawiłeś, bo jeszcze bym kogoś przez nieuwagę... zabił (zawał na bieżni > Vmax :D:D:D)
Miłego! :)
Robiąc biceps (1 ćwiczenie) nie powinno się czasem pochylić lekko do przodu wykonując te ćwiczenie ? 🙃
@@777Torti niekoniecznie
09:40 - gość z prawej strony strasznie kaleczy wyciskanie hantelek.
i ziomek w tle :D
Witam serdecznie, czy Pan jest naturalem ?!? Pozdrawiam
Twoja wiedza jest tak bogata, że musisz czytać z ekranu i tniesz filmiki serio 😂
1:57 a ten co odpie...la?
Jakieś akrobacje ze sztangą. :)
Biała koszulka jedzie pod same okulary😂
👍👍👍
Witam Norbert ty i Dawid Czechowicz jako jedyni z tych wszystkich kulturystów robicie dane ćwiczenia bardzo dobrze technicznie ale zauważyłem też oglądając np. Piechowiaka czy Slodkiewicza jak ćwiczą to aż nie chce się na to patrzeć u nich wszystko jest rzucane, szarpane, wyginają się z ciężarem i jedno mnie tylko zastanawia oni chyba nie urośli tacy duży od tych niedokładnych byle jakich ruchów tylko od sterydów bo inaczej nie umiem tego zrozumieć, pozdrawiam
Technika i ruchy szarpane nie wykluczaja samej w sobie hipertrofii na przestrzeni lat, absolutnie nie sa to tylko sterydy, wspomagania to tylko mala czesc ukladnki, podobnie jak zywienie, genetyka, regeneracja, napiecie mechaniczne miesnia itd . Radek to nikwestionowany autorytet i znam go od lat osobiscie, trenuje tak jak uwaza, czy jakby trenowal inaczej mialby podobne efekty? Mysle ze tak. Bo to Radek. Swietna genetyka, i szalona etyka pracy.
@@NorbertFenix xD sterydy mały procent xD
Co się stało że starym kanałem Norbert? Czemu nowy?
UA-cam utrudniał dalszy rozwój kanału
👌
👍
To są rady dla mistrza świata? Jak chcą tak nie machają 😂
Dlaczego kolana niewolno prostować do końca przy wypychaniu ciężaru a triceps można nawet dopinać ,przecież to terz staw łokciowy ,nierozumiem a przysiad terz nie wolno prostować do zablokowania kolan
Bo Ci się noga złoży w drugą stronę, a w tricepsie ze sznurkiem ciężar sam Ci ciągnie rękę w prawidłowym kierunku. Czego tu nie rozumieć?
ogólnie fajny materiał...ale zauważam pewną niekonsekwencję w omawianych błędach bo: w przypadku ćwiczenia na nogi mówisz o niezdrowych dla kolan przeprostach stawów i rozumiem że to odradzasz, jednak w przypadku ćwiczenia na triceps lub klatkę piersiową nagle twierdzisz, że przeprost jest "fajny" i wręcz wymagany dla pełnego ruchu lub dopięcia mięśnia. Otóż śmiem się nie zgodzić bo przeprost za każdym razem i przy każdym ćwiczeniu oddziaływuje tak samo na stawy łokciowe czy kolanowe. Mając 200 kg przy wyciskaniu na klatkę działają olbrzymie siły na klatkę i wykonywanie ruchu do pełnego przeprostu nie nazwałbym zbyt szczęśliwym rozwiązaniem natomiast kontrola ruchu w fazie koncentrycznej i ekscentrycznej jak najbardziej....
Może dlatego, że z czystej mechaniki widać, że to zupełnie inne kierunki działania sił pomiędzy tymi ćwiczeniami? Przecież nogi na maszynie naciskają przy pełnym wyproście nóg z wektorem siły skierowanym na staw w kierunku normalnym, jak na słup i w przypadku przeprostu mogą giąć staw w przeciwną stronę, są takie drastyczne filmy w internecie przecież... Jeśli już porównywać przeprosty w ćwiczeniu tricepsa na sznurku do nóg to możemy dać tutaj wyprosty nóg na mięsień czworogłowy uda.
@@MateuszCHUDY kolego filozofujesz za bardzo. Bawię się w to od 35 lat i trochę kontuzji i rechabilitacji już za mną... uwierz że wiem co piszę. Oczywiścoe siły w przypadku tricepsa są inne i nie porównywalne do nóg...ale w przypadku klatki piersiowej wygląda to już podobnie. Każdy staw nke lubi przeprostów z dociążeniem.
@Grzegorz Fedyna co do klatki zgadzam się, że przeprost to jest ten sam układ co przeprost nóg, ale tutaj klatki nie było na filmie. Co do sił ja nie piszę o ich wartości, a kierunku i zwrocie wektora siły. To, że zajmujesz się tym 35 lat nic nie znaczy, możesz i 100.
Przecież tutaj nie ma nic o klatce piersiowej! Chciałeś błysnąć, ale nie pykło 🫵
Czyli otwieramy dyskusje, przeprost vs wyprost vs niepełny wyprost na przykładzie nóg.
W drugiej minucie typ robi kaptury z zawiazanymi paskami.
Jestem pod wrażeniem jak kilka minut porad można rozciągnąć do 16minut
Lubie sobie pogadać 👍🏼
Sranie w banie, ciężar ma się zgadzać a technikę to miałem w podstawówce.
Ma być 100% kontrola nad ciężarem
Sterydziarze, zrozumcie jedno. Chodź bym na siłowni robił codzienne dwa lub trzy ćwiczenia w kółko, z nie najlepszą techniką, to i tak nie będzie to strata czasu!!
Bo lepsze to niż nie robienie niczego .