How I repaired a leaking boiler

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 25

  • @jacekgajdzik1197
    @jacekgajdzik1197 4 роки тому +1

    świetny pomysł którego nie wziąłem pod uwagę co do spawacza jeżeli czajnik spędził z nami wiele lat trzeba niestety kupić nowy bo nowy spaw wytrzyma mniej jak klej ja to nazywam że dziura zaczyna się bawić w chowanego ty ją chowasz a ona w nowym miejscu woła a kuku
    ale gdybym zakleił to nie pluł bym lodem przez dwa tygodnie bo tyle czekałem na wyprodukowanie nowego

    • @SILVESTROThingS
      @SILVESTROThingS  4 роки тому

      Co znaczy: "nie pluł bym lodem"? Masz absolutną rację, jeżeli dziura pojawi się na blasze starego kotła, to nie ma co się bawić w naprawę. Znam jednak przypadek, gdy w trzymiesięcznym kotle na środku blachy pojawił się wyciek. Powód - wada materiału. Przyjechał serwis i naspawał kawałek blaszki. Kocioł pracuje 15 lat i nic się nie dzieje. Oczywiście niektórzy potrafią reanimować kompletnego trupa, ale to tylko dla tych co potrafią to zrobić sami i nie wezmą za to kasy.

    • @jacekgajdzik1197
      @jacekgajdzik1197 4 роки тому

      @@SILVESTROThingS witam plułem lodem bo awaria nastąpiła przy -10-12C około 7 lat wstecz a że kocioł był robiony pod zamówienie a nie brany z pułki czekałem 2 tygodnie i 200 ton wystygło czajnik wytrzymał ze mną 20 lat a dwadzieścia lat
      przesłuchałem grubość blach za pomocą młotka i fragment jaki byłby potrzebny do załatania wywołał by naprężenia dlatego nie prosiłem spawacza o konsultacje

  • @adamgowacki6605
    @adamgowacki6605 10 місяців тому

    Witam. Jak nazywa sie ten produkt do klejenia dziur? ppzdr

    • @SILVESTROThingS
      @SILVESTROThingS  10 місяців тому

      Przeczytaj sobie moją odpowiedź na post krystyna orzel

  • @krystynaorzel6912
    @krystynaorzel6912 5 років тому +2

    Cześć, miałem podobną sytuację, z tym, że perforacja blachy była większa i w miejscu, gdzie dostęp mają rozżarzone węgle. Przetestowałem różne kity kleje dwuskładnikowe, jakie znalazłem, ale nie przyniosły oczekiwanych rezultatów (cały czas ciekło). Musiałem piec przewrócić do góry nogami i wstawić nową blachę, niestety wycinając okienko w zewnętrznym poszyciu, bo przez wyczystkę nie dałbym rady. Ciekaw jestem, czego użyłeś. Żadenz moich środków nie był w takim kolorze. Ale cieszę się, że Ci się udało i to w relatywnie niedługim czasie.

    • @SILVESTROThingS
      @SILVESTROThingS  5 років тому

      Użyłem Poxiliny. Nic ciekłego nie sprawdziłoby się. Temperatura wody w tym miejscu nie przekracza 70 stopni. Myślę że temperatura gazów na zewnątrz plomby dochodzi do 250-300 stopni, ale to nie ma znaczenia, ponieważ chłodzi ją wymiennik z wodą. Dokładnie tak samo musiałbym zrobić, gdyby to nie przyniosło rezultatów.

    • @krystynaorzel6912
      @krystynaorzel6912 5 років тому

      @@SILVESTROThingS U mnie było to na samym dnie, gdzie potrafią wpaść mocno rozżarzone kawałki węgla i tam się dopalać, wić ta temperatura miejscami znacznie przekracza 250-300 stopni, mimo chłodzenia przez wodę powrotną.

    • @SILVESTROThingS
      @SILVESTROThingS  5 років тому +1

      Dopalające się węgle to co najmniej 500 stopni. A jeżeli stykają się klejem epoksydowym, to nie ma szans.

    • @SILVESTROThingS
      @SILVESTROThingS  5 років тому

      @@krystynaorzel6912 Sam spawałeś? A jeżeli tak to czym?

    • @krystynaorzel6912
      @krystynaorzel6912 5 років тому

      @@SILVESTROThingS Spawałem spawarką inwerterową. Miałem pożyczyć od kumpla migomat, ale po pierwsze, nie jestem za mocny w takim spawani, a po drugie nie mieścił sie w kotłowni (zaprojektowana pod gaz, a stoi piec na wegiel).

  • @bezamalachit5133
    @bezamalachit5133 2 роки тому

    Czy w ten sposób można naprawić przeciekajacy bojler? Jaki środek byłby najlepszy ?

    • @SILVESTROThingS
      @SILVESTROThingS  2 роки тому

      W moim kotle węglowym jest mniejsze ciśnienie aniżeli w bojlerze do ciepłej wody, co powoduje mniejsze naprężenia na ściany. Po drugie, w kotle węglowym są poprzeczne przegrody oraz kotwy pomiędzy dwoma bocznymi ścianami, co ogranicza ruchy blach. Moim zdaniem, są mniejsze szanse na naprawę bojlera do ciepłej wody w ten sposób, jak pokazany na filmie. Szczerze to ja nie próbowałbym naprawiać bojlera do ciepłej wody, no chyba że byłby to stosunkowo nowy produkt i wyciek znajdowałby się przy wspawanym przyłączu.

    • @raiderde9718
      @raiderde9718 29 днів тому

      Ale ty głupoty opowiadasz​@@SILVESTROThingS

    • @SILVESTROThingS
      @SILVESTROThingS  28 днів тому

      @@raiderde9718 Co masz na myśli?

    • @raiderde9718
      @raiderde9718 28 днів тому

      @@SILVESTROThingS jake to niby w bojlerze naprezenia masz?,u ciebie praktycznie w palenisku klej wytrzymał a na bojlerze nie wytrzyma? To mam na mysli

    • @SILVESTROThingS
      @SILVESTROThingS  28 днів тому

      @@raiderde9718 Ja mam instalację CO otwartą, dlatego ciśnienie jest raczej stałe poniżej 1 bara, w bojlerze czyli w instalacji ciepłej wody w zależności, czy na wejściu wodociągu jest zawór zwrotny antyskażeniowy i następnie zawór redukcyjny lub go nie ma, to w instalacji wody może być np. 6 barów lub 3,5 bara i wraz podgrzewaniem wody może się zwiększać ciśnienie w instalacji, jeżeli nie ma naczynka ciśnieniowego to wszystko zależy od wybranego zaworu bezpieczeństwa, stąd w bojlerach ciepłej wody może dochodzić do naprężeń wywołanych zmianami ciśnienia, i to miałem na myśli.

  • @mrdurma9859
    @mrdurma9859 2 роки тому

    Cześć, jakiego kleju użyłeś i jaka temperatura tam jest?

    • @SILVESTROThingS
      @SILVESTROThingS  2 роки тому

      Przeczytaj sobie moją odpowiedź na post krystyna orzel

    • @SILVESTROThingS
      @SILVESTROThingS  Рік тому

      @@mc44. Napisz jeszcze jaka tam temperatura jest, leniu😁