Я пам'ятаю "березку" прикордонний магазин куди мене повели вибирати взуття на весілля. Там все було закордонне, вибір не дуже великий але якість набагато краща совдепівської. І це вже був кінець вісьмидесятих... Всю свою молодість провести в совкові було мені як вирок без злочину. Любіть Україну! Будуйте її, не здавайтесь ворогу.
Все вірно про вирок без злочину. Я також у свої 16 років, дізавшось про умови життя в країнах соціалістичного табору на фоні дефіцитів та цукру по талнах, зрозумів, що наявні умови совка - це не те, де має жити нормальна порядна людина. І це дійсно було схоже на якесь покарання.
@@minamotosoft За кордоном. Вже 26 років. Але я люблю Україну і тому більше сіми років не спілкуюсь с тутешніми колись "друзями". Війна все розділила. І висвітила хто є хто.
Совдепівська якість... А хто ж не давав робити все якісно та сумлінно працювати і виконувати свої обов'язки, а не на от'єбісь... Все це тому що з самого початку СРСР створювали голодранці, яким Ленін пообіцяв шару...
Дяка за вашу працю і за висвітлення справжньої, правдивої, нашої "спільної " історії з мокшанами-московитами. 👏👍👏 Зараз - це як ніколи важливо і на часі! ☝️ Слава Україні !!! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦 P.S. У цьому і є сутнісь мокшансько-ординської ментальності - усе найкраще, за можливості, вкрасти і присвоїти, а якщо не вдається вкрасти, просто знищити та спаплюжити! 😡
Як ж смачна наша кухня ! А продукти як поїхала навчатися за кордон усе зрозуміла найсмачніше дома чого тільки вартий наш хліб , а випічка багато видів , жарений карась !!! Білі гриби та домашні помідори !!!!! А ще які ж смачна домашня курочка !!!!! Вареники з вешнею з сиром та картоплею , голубці , банош !!!!!!!! І мою олюблені налісники з сиром та ізюмом нейсмачнійший десерт в світі а якщо його ще приготує бабуся нічого кращого немає !!!!!
Поздно. За миску каши брошенной на пол, украина будет сосать любой сапог. А мой сапог или сапог негра, это не важно. Важно то, что затащили украину в это состояние сами украинцы. И фантазии по поводу кухни этой выдуманной нации делу не помогут.
Енеїда то історія українського народу. Історію України знищують та перекручують тому, як насправді саме українці були провідною нацією, що об'єднувала Євразію, середні землі (нині середземне море) та країни Африки, що нині прилягають до середземного моря. Украинці були шановані всіми народами, та були й такі кого взяли заздрощі. І понині вони заздрять та бояться, що правда вийде на зовні та нащадки візьмуть справедливу плату за вкоєні, під заздрощами, злочини. Тому українців поступово знищують. Українцям готують новий голод. Та вищі сили виступають за український народ ...
Бабуся моєї двоюрідної сестрички, готувала кремоподібну страву, що ростиралася у макітрі. Страва була дуже смачна. Пам"ятаю лиш що туди входили зернята гарбуза. Нажаль бабуся померла, коли мені було шість років.
У меня Бабушка рассказывала что мои прадеды 16 веке бывали в Киеве и через Днепр переплывали и говорили что поля ближе осени Желтые Золотистые, а погода просто Благодатная Зимы почти нету, а еще разновидности Хлеба мои пра прадеды были очень удивлены и рады. про красивые церкви даже рассказывали, а для Киевскои Руси людей Мусульман как мои пра прадеды приходили без оружия приглашали почти во двор! Украина это Мир Украина это История Украина это будущее!
Все правда - кто к нам с добром, и украинец к тому по доброму, а когда евреи с польского благословения начали церкви в аренду брать, уже не говоря за шинкарство (торговля алкоголем) - так в Холодном Яру ножи посвятили и началась Колиивщина, от слова колоть. Восстание гайдамаков, можешь почитать. Я не антисемит, скорее русофоб, но когда представители некоторых наций теряют берега на чужой земле, приходится немного геноцидить.
Дуже класно! Є прохання, зробіть таку підбірку страв про території Денецької та Луганської областей до примусової русифікації. Дуже б було цікаво дізнатися українське гастрономічне коріння цих регіонів, бо вони є трохи втраченими в порівнянні із центральними і західними територіями. Дякую.
Донецька область - то зажди риба, рибна юшка, наприклад, борщ червоний та зелений, вареники, чебуреки (!) так так, вони теж, бо є греки Приазов'я. А от що у Луганській області - сам хочу дослідити. По прикладами інших областей, раджу подивитися що готували наші дебільні сусіди, бо як би там не було, проте кухня, як і мова не знає чітких кордонів, тож буде багато схожого.
Вітаю Вас!❤ Ось і я в себе на кулінарному каналі БУДНІ МАЙСТРА періодично знайомлю глядачів з автентичною українською кухнею, щоб українці ЗБЕРІГАЛИ ГАСТРОНОМІЧНИЙ КОД НАЦІЇ !!!❤ готуючи українські страви, бо вони того варті❤
@@GamesStreamsReplaysЗнаюЛуганщину, ближче до Харківщини. Багато випічки і каш , затірка, галушки, борщ, вареники, холодець. Може тому, що сільська Луганщина , як і Харківщина, пройшли через Голодомор, а також, тому , що вирощувалася багато зернових культур.
Цікаво, чому так мало кажуть про рибу? Україна мала та має виходи до 2 морів, безліч річок, Дніпро, у Бердянську пам'ятник бичку стоїть, в Широкіно під час та пвсля другої світової люди навіть пічі топили не дровами, а чехонью, азовська таранка, яку ловиться тільки на незначній ділянці Азовського моря, перші борщі готували саме з риби. Взагалі, на більшій частині України основною білковою їжею була саме риба, а не м'ясо. Живучі у Маріуполі, одразу після літнього шторму, ми з дружиною збирали мідії, та прямо на березі одразу їх готували. Я не думаю, що умовних 100-200-300 років тому українці не робили так само. Морепродуктів та річкових риб, або щось типу раків в Україні дуже багато, як і страв та рецептів з ними. Народ, не соромтеся, готуйте нашу їжу, вчить інших, досліджуйте, наша кухня дуже цікава! Доречі сало більше національний продукт Іспанії чи Італії, ніж України, якщо порівнювати. Всім смачного!
Нам Українцям різних національностей все одно що про нас думають, якщо є чим думати Дурням московської - орди! Ми вже далеко один від одного! 🇺🇦🤝🇺🇸🇬🇧🇨🇦🇹🇷🇮🇩🇪🇺✊️🤠✌️👏
Історично відомо, що Богдану Хмельницькому везли в подарунок каву, а в Чернігові відкопали три братські печі того періоду для смаження кави. Що до речі логічно. Поряд Крим і Турція,звідки везли різноманітні товари. Подивіться на назви продуктів. Вони мають срецифічні українські назви східного походження кава ( кахва -тюркська) тютюн( тутун) і т.д.
Я пам'ятаю " саморобні" дріжджі для хліба.Їх виготовляли з витяжки хлібного хмелю і пшеничних висівок.Іноді їх і зараз можна купити у бабусь на базарі. Хліб на таких дріжджах виходить високий, пишний , пахучий.Смачнішого не їла.
Навчишся, не переймайся. Коли їсти не буде чого. Кип'ятиш водичку,солиш. Потім ручки мочиш у воді , у мукі, треш межі собою поки з'являться комочки і вариш як галушки. Можна розтерти зелений лук, хлібця покришити туди.квасу і олійки посної. Тільки це московські страви. Бачте,платне маслице у нас хочуть подешевше продавати.
От вже не певен, чи тече слинка від вареного у буряковому квасі сала, проте на час написання Енеїди Котляревського у московитів не було навіть сала. Ну а за сучасності у них все одно їсти бодай щось достобіса несмачно, хоч і достобіса дорого.
Я куштував полтавські галушки в маленькій кафешці прям перед вокзалом в Полтаві, вже років 9 тому, ще до війни, як виходиш з вокзалу - зліва. Я подивився, що туди бігають всі місцеві маршрутники, а це вірний знак, що готують нормально і недорого. Отож у черговому відрядженні, завітав, попри всі мої забобони про привокзальний фастфуд - галушки, фаршировані м*ясом були просто божественні, які там пельмені-вареники, тісто тонесеньке, м*яса смачного багато!!" Дякую тій невідомій майстрині й досі. Не зганьбила славне місто Полтаву. Ну й щодо привокзальної кухні України, ще в Херсоні, при виході з привокзальної площі, на проспект Ушакова, непогана кафешка була, також зліва. Ну й Вінницькі куркулі, але то вже на площі Коцюбинького, трохи далі від вокзалу, але якщо мандруватимете вінницьким трамваєм, мимо не проїдете. Ще в Харкові, на площі справа є будівля Укрзалізниці, вхід був з двору, досить непогана столовка у підвальчику для співробітників, але вхід вільний. Вхагалі столовки є майже у всіх райдержадмінітраціях, маєте сказати охороні, що ви в столову, пропускають без проблем, тільки не йдіть з 13 до 14 - будете стояти в черзі. З таких столовок мабуть найкраще годували в Ужгороді)) Місцеві ковбаски-гурки, ну й закарпатська кухня наше все.))
Ребят, у вас очень полезный познавательный канал! Придумайте оперативно ролик про Усика, сейчас всё, что с ним связано - улетает в рекомендации!) Хочется, чтобы о Вас узнало больше людей❤️
а чи є сучасна українська біомолекулярна кухня? Розкажи про неї. Зі звичайної кухні найвідоміша страва ціплята по київськи, чи щось подібне. Також в Україні думають, що борщ винайшли в Україні.
спасибо за видео.... но я могу поспорить... я из юга Украины, а вы рассказали о блюдах центральной и западной.... а где наши пампушки с чесноком к борщу?... а где наши сладкие вареники?... а где наш кисель?(я помню как моя винницкая бабушка картошку на крахмал терла)... не объективная передача... дякую за Відео.... але я можу посперечатися... я з півдня України, а ви розповіли про страви Центральної та Західної.... а де наші пампушки з часником до борщу?... а де наші солодкі вареники?... а де наш кисіль?(я пам'ятаю як моя Вінницька бабуся картоплю на крохмаль терла)... не об'єктивна передача...
Це може бути "кінець 17 - початок 18 сторіччя". Може людина поспішала, і не дуже чітко промовила всі необхідні слова. Будьте поблажливими до інших, тоді і вам пробачать ваші помилки.
Нинішніх істориків від кулінарії не переслухаєш... І то суцільна екзотика... В ,,еліти,, була Європейська, зокрема французька кухня? То князі Вишневецькі, Острозькі їли жаб і равликів? Павло Чубинський, Маркевич і Борис Грінченко. Вони досить розлого описували страви українців в 19 сторіччі.
Ой, не маніпулюйте, шановні!!! Так, доставити в село в глибинку морозиво серед літа, за радянських часів було важко, та навіть холодильників по селах не мали. АЛЕ! Навіть ударник соціалістичної праці, ні в одному спецмагазині не міг купити і з'їсти туж таки домашню курку, чи кров'янку, чи шмат домашньої свинини чи копчення котрі їли такі "занедбані більшовиками" селяни ) Ви ще попробували б накормити городською ковбасою селянина, він вам би плюнув. А чи молочні продукти... Я не перебільшую для красного слівця. У селян була велика недовіра до цієї їжі. А от цукерки були популярні... але прибували в сільську торгівлю по залишковому принципу, і як правило просрочені. Та й технологій сьогоднішнього виробництва не було. Не вводьте людей в оману. Якість продуктів, доступність, ассортимент і в радянські часи, як і в більш ранішні (про які ви розповідали) мали відмінності як в силу соціальних причин, та різних обставин, так і в силу технологічної неможливості забезпечення на той час. А зараз посилка з Китаю іноді доходить за тиждень, це вам не на волах...
@@Асампат_Ексампейський так, було, але схаменулись і швидко відмінили. Таких "перекосів" хватало. Траплялось тому, що рішення приймали не фахівці, а партійні функціонери, мотивуючись політичною доцільністю. Абсолютно ідентичні процеси відбуваються і сьогодні. Самий яскравий приклад - діяльність так званих "активістів". Але буквальна копія сьогоднішніх "швондерів" це массив під назвою "слуги народі" - зборище войовничих невігласів. Одна безугла чого варта )))
@@paulmin7447 Саме тому я маю прихильність до людей, що прагнуть та сприяють створенню Третього Гетьманату, це буде Вільна Україна з центричними, націоналістичними ідеалами. Наразі РУХ потребує вільних, свідомих, самовідданих Людей, що сформують кулак котрий розіб'є гнид, нелюдів та усіх поневолювачів українського народу! Хай живе Третій Гетьманат! Хай живуть вічно козаки! Слава Гетьману! Слава Війську козацькому!!!
Хто купує? У нас в місті поміж будинкам стоять кожної осені стоят вантажні бусіки і продають картоплю, буряки, цибулю. А з м'яса зараз більше у нас їдять курятину, яку до речі і експортують. А якщо дійсно завозять м'ясо з РФ, то це дуже дивно, що 140-мільона країна з обмеженними аграрними можливостями продає м'ясо не своєму населеню, а експортує меншу за чисельністю населення країну. Це викликає запитання до платоспроможності пересічних росіян.
Не обіжайтесь,але хочу сказати,що скоро навідь курятини не будемо їсти,бо виробників хочуть обкласти налогами. Сало вже ціною як м'ясо. Будемо дивитись вашу програму і давитись слиною. А що пенсії і поло вині пенсіонерам не індексують. Тільки тим, у кого 10-18 тис. А для інших інфляції нема. А далі і дивитись не будемо,бо ціни на інтернет полетіли. Ну шо, дивимось далі і веселімось?
@@ludmilaverbitsky2535 Люди абсолютно некомпетентні. Про що вони патякали, не розумію. Вони тільки скомпромитували українську національну кухню! Воно й не дивно, це ж 24 канал.
@@Bilotur а що тут добре висвітлили? Що деруни обізвали білоросійськими? Чи вареники турецькими? Такими дрібницями вам вбивають в голови що в нас все запозичене. Особливо смішно про білороські деруни та вишиванку, котра є традиційною вишиванкою Полісся та Волині. А на, власне, білороських землях, наприклад в Мінську, ніколи вишиванок не носили. А такі як ти і раді підлизувати антиукраїнським пропогандистам
@@РоманХутко-я1ц блюда часто адаптировали и разбираться откуда это блюдо пошло как по мне глупо. Те же вареники, почему вы думаете, что это исключительно Украинское блюдо, ведь в других странах есть довольно похожие блюда а иногда даже идентичные. А вышиванки есть почти у каждой народности, некоторые даже очень похоже друг на друга.
Ми українці і наші страви найкращі,ми переможемо.Слава УКРАЇНІ,ГЕРОЯМ СЛАВА!!!
Дуже гарне дослідженя про українську кухню, дякую.
Я із Харкова. Вважаю що Слобожанська кухня може дати багато чого на загальній мапі української кулінарії. Любіть свою Батьківщину. СЛАВА УКРАЇНІ!
Дуже дякую за цю рубрику ! Нехай квітне український ютуб ! Тому з мене на підтримку в цей момент : вподобайка і комент !
Чем дальше от Украины, тем больше патриот. 👍😀
@@ZOV1980Сгинь, убогое
Я пам'ятаю "березку" прикордонний магазин куди мене повели вибирати взуття на весілля. Там все було закордонне, вибір не дуже великий але якість набагато краща совдепівської. І це вже був кінець вісьмидесятих... Всю свою молодість провести в совкові було мені як вирок без злочину. Любіть Україну! Будуйте її, не здавайтесь ворогу.
Все вірно про вирок без злочину. Я також у свої 16 років, дізавшось про умови життя в країнах соціалістичного табору на фоні дефіцитів та цукру по талнах, зрозумів, що наявні умови совка - це не те, де має жити нормальна порядна людина. І це дійсно було схоже на якесь покарання.
а тепер ти - де?
@@minamotosoft За кордоном. Вже 26 років. Але я люблю Україну і тому більше сіми років не спілкуюсь с тутешніми колись "друзями". Війна все розділила. І висвітила хто є хто.
Совдепівська якість... А хто ж не давав робити все якісно та сумлінно працювати і виконувати свої обов'язки, а не на от'єбісь... Все це тому що з самого початку СРСР створювали голодранці, яким Ленін пообіцяв шару...
@@Vlasnijdosvid серйозно? З гівна робити цукерку? Червоний терор теж Лєнін зробив, а Голодомор - Сталін
Дякую за цікаву інформацію. Шануймося, ми того варті.
Дякую за цікаву історію. Гарного вечора всім.
Дуже цікаво, як завжди -👍🏻 Дякую всій вашій команді за працю. Процвітання вашому каналу та всьому україномовному ютюбу!!!❤❤❤🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дуже гарне відео. Нам треба більше вивчати і розуміти нашу кухню!
Дуже дякую за такий ракурс розповіді!
Поки дивився ледь не захлинувя слиною. У нас дуже багата національна кухня. Слава Україні!
Вітання вам з Вінниччини, ми вас поважаємо, любимо і цінуємо дружбу. Слава Нації!
Дякую за Вашу працю! Дуже цікаво!
Дяка за вашу працю і за висвітлення справжньої, правдивої, нашої "спільної " історії з мокшанами-московитами. 👏👍👏 Зараз - це як ніколи важливо і на часі! ☝️
Слава Україні !!!
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
P.S. У цьому і є сутнісь мокшансько-ординської ментальності - усе найкраще, за можливості, вкрасти і присвоїти, а якщо не вдається вкрасти, просто знищити та спаплюжити! 😡
Вподобайка і коментар для просування відео, дякую за цікавий випуск!
Читаю Котляревського Енеïду тай дивуюсь вишуканим стравам 🐾🦝👌💞
надзвичайно цікавий, вражаючий випуск, спасибі!
Дуже цікаво,потроху повертаємо наше найкраще ,відновлюємо знання,вміння,любов!
Як ж смачна наша кухня ! А продукти як поїхала навчатися за кордон усе зрозуміла найсмачніше дома чого тільки вартий наш хліб , а випічка багато видів , жарений карась !!! Білі гриби та домашні помідори !!!!! А ще які ж смачна домашня курочка !!!!! Вареники з вешнею з сиром та картоплею , голубці , банош !!!!!!!! І мою олюблені налісники з сиром та ізюмом нейсмачнійший десерт в світі а якщо його ще приготує бабуся нічого кращого немає !!!!!
Смажений карась ❤️
Дякую, дуже корисні знання. Радянський час необхідно пам‘ятати для того, щоб таке не могло повторитися в Україні, бо де-хто ностальгує за СРСР
Поздно. За миску каши брошенной на пол, украина будет сосать любой сапог. А мой сапог или сапог негра, это не важно. Важно то, что затащили украину в это состояние сами украинцы. И фантазии по поводу кухни этой выдуманной нации делу не помогут.
Таке вже повторилось, ЄС... І буде повторюватися надалі з різними державами та народами...
І за ковбасою за 2,20, яку створили за сталіна, щоб нагодувати ту голоту і болота, яка зробила переворот за німецькі гроші.
Дійсно, багато страв таких, про які мама тільки чула, а в бабусиному дитинстві готували. Вона ж своїм дітям не могла, бо її діти 30-х - 40-х років.
Дякую за просвітнецтво Українського.
Люблю вас:)Крутой контент
Дякую❤ більше таких матеріалів
топ контент)
Енеїда то історія українського народу. Історію України знищують та перекручують тому, як насправді саме українці були провідною нацією, що об'єднувала Євразію, середні землі (нині середземне море) та країни Африки, що нині прилягають до середземного моря. Украинці були шановані всіми народами, та були й такі кого взяли заздрощі. І понині вони заздрять та бояться, що правда вийде на зовні та нащадки візьмуть справедливу плату за вкоєні, під заздрощами, злочини. Тому українців поступово знищують. Українцям готують новий голод. Та вищі сили виступають за український народ ...
Дуже важливо знати ,це частина нашої культури
Какой ха что думают о нашей кухне. Она шикарная и этого достаточно)
ввсем привет из Бердянска)))
Бабуся моєї двоюрідної сестрички, готувала кремоподібну страву, що ростиралася у макітрі. Страва була дуже смачна. Пам"ятаю лиш що туди входили зернята гарбуза. Нажаль бабуся померла, коли мені було шість років.
Дякую!!!
Дякую за відео, було дуже цікаво
Слава Україні 💙🌞
У меня Бабушка рассказывала что мои прадеды 16 веке бывали в Киеве и через Днепр переплывали и говорили что поля ближе осени Желтые Золотистые, а погода просто Благодатная Зимы почти нету, а еще разновидности Хлеба мои пра прадеды были очень удивлены и рады. про красивые церкви даже рассказывали, а для Киевскои Руси людей Мусульман как мои пра прадеды приходили без оружия приглашали почти во двор! Украина это Мир Украина это История Украина это будущее!
Что ты блядь несёшь? Какой 16 век?
Все правда - кто к нам с добром, и украинец к тому по доброму, а когда евреи с польского благословения начали церкви в аренду брать, уже не говоря за шинкарство (торговля алкоголем) - так в Холодном Яру ножи посвятили и началась Колиивщина, от слова колоть. Восстание гайдамаков, можешь почитать. Я не антисемит, скорее русофоб, но когда представители некоторых наций теряют берега на чужой земле, приходится немного геноцидить.
Істина!!! Дякую за правду!!!
Дякую
У селах Львівщини ще варять білий борщ на заквасці із жовтих кормових буряків із житнім хлібом (це щодо архаїчних страв із продуктами бродіння).
Вареники зі шкварками та вареники з вишнями- це наше
Смачного👍
Файно, робіть ще)
Відроджувати хліби потрібно! Я не прихильниця совєтського союзу, але тоді в Києві були арнаутка, паляниця, хала, "городская булочка". Все зникло
Так за 300 років нічого не змінилось ,мається наувазі іжа селян та містян . Цікаве та інформативне відео 👍
вподобайка на підтримку україномовного контенту
Дуже класно!
Є прохання, зробіть таку підбірку страв про території Денецької та Луганської областей до примусової русифікації. Дуже б було цікаво дізнатися українське гастрономічне коріння цих регіонів, бо вони є трохи втраченими в порівнянні із центральними і західними територіями. Дякую.
Донецька область - то зажди риба, рибна юшка, наприклад, борщ червоний та зелений, вареники, чебуреки (!) так так, вони теж, бо є греки Приазов'я. А от що у Луганській області - сам хочу дослідити. По прикладами інших областей, раджу подивитися що готували наші дебільні сусіди, бо як би там не було, проте кухня, як і мова не знає чітких кордонів, тож буде багато схожого.
Вітаю Вас!❤ Ось і я в себе на кулінарному каналі БУДНІ МАЙСТРА періодично знайомлю глядачів з автентичною українською кухнею, щоб українці ЗБЕРІГАЛИ ГАСТРОНОМІЧНИЙ КОД НАЦІЇ !!!❤ готуючи українські страви, бо вони того варті❤
@@GamesStreamsReplaysЗнаюЛуганщину, ближче до Харківщини. Багато випічки і каш , затірка, галушки, борщ, вареники, холодець. Може тому, що сільська Луганщина , як і Харківщина, пройшли через Голодомор, а також, тому , що вирощувалася багато зернових культур.
Якщо брати часи коли українці їли сало, хліб та цибулю , на московії їли тюру. Це перетерта цибуля залита якимись квасом куди макали хліб.
Цікаво, чому так мало кажуть про рибу? Україна мала та має виходи до 2 морів, безліч річок, Дніпро, у Бердянську пам'ятник бичку стоїть, в Широкіно під час та пвсля другої світової люди навіть пічі топили не дровами, а чехонью, азовська таранка, яку ловиться тільки на незначній ділянці Азовського моря, перші борщі готували саме з риби. Взагалі, на більшій частині України основною білковою їжею була саме риба, а не м'ясо. Живучі у Маріуполі, одразу після літнього шторму, ми з дружиною збирали мідії, та прямо на березі одразу їх готували. Я не думаю, що умовних 100-200-300 років тому українці не робили так само. Морепродуктів та річкових риб, або щось типу раків в Україні дуже багато, як і страв та рецептів з ними. Народ, не соромтеся, готуйте нашу їжу, вчить інших, досліджуйте, наша кухня дуже цікава! Доречі сало більше національний продукт Іспанії чи Італії, ніж України, якщо порівнювати. Всім смачного!
Popieram was.
Дякуємо.дуже приємно!
Нам Українцям різних національностей все одно що про нас думають, якщо є чим думати Дурням московської - орди! Ми вже далеко один від одного! 🇺🇦🤝🇺🇸🇬🇧🇨🇦🇹🇷🇮🇩🇪🇺✊️🤠✌️👏
Історично відомо, що Богдану Хмельницькому везли в подарунок каву, а в Чернігові відкопали три братські печі того періоду для смаження кави. Що до речі логічно. Поряд Крим і Турція,звідки везли різноманітні товари. Подивіться на назви продуктів. Вони мають срецифічні українські назви східного походження кава ( кахва -тюркська) тютюн( тутун) і т.д.
У нас на Харківщині - харчі, а не продукти.
я так розумію що гуцульський банош це теж порівняно нова страва 17-18 ст. Оскільки кукурудзу завезли з нового світу
чому так цікаво 😍😍
0:15 хліб,сало і цибуля це те чим могли вгостити московитів , від цього в них була така думка про українську кухню
Вилами під ребра їх могли пригостити.
@@IcapapalotlPopocatepepetl Це само собою.
Шикарний контент. Пізнавально.
Я пам'ятаю " саморобні" дріжджі для хліба.Їх виготовляли з витяжки хлібного хмелю і пшеничних висівок.Іноді їх і зараз можна купити у бабусь на базарі. Хліб на таких дріжджах виходить високий, пишний , пахучий.Смачнішого не їла.
💙💛
Цікаво вас слухати 👍🇺🇦
👍
Деруни поширилися на білоросію із України. Досі в складі білоросії північні Волинь та Полісся. Звідти й з'явилася "білоросійська вишиванка".
Украинский борщ занимает 3е место в мире среди первых блюд!
Первое!!!!!!! Нигде в мире не едят первое блюдо на завтрак, обед и на
ужин. Только борщ.
Наш борщ дуже смачний, відомий, але не посідає 3є місце у рейтингу)
Пам'ятаю прабабуся готувала затірку, зараз її не готують, не вміють.
Навчишся, не переймайся. Коли їсти не буде чого. Кип'ятиш водичку,солиш. Потім ручки мочиш у воді , у мукі, треш межі собою поки з'являться комочки і вариш як галушки. Можна розтерти зелений лук, хлібця покришити туди.квасу і олійки посної. Тільки це московські страви. Бачте,платне маслице у нас хочуть подешевше продавати.
Затірка або на покутті Запрашка , готують і по сьогодні .
Як на святковий стіл так і на повсякдень .
На ютубі є рецепти .
Так шо вперед .
Городина,садовина це наші слова,а не хрукти і овощі
В Лубни Полтавської області єсть пряник Лубенський. Він добріший чим Тульський. Він заслуговує на. візитну картку України
У нас росте все ,все що в землю вкинеш тильки привили нас вырощуваты обовьязкови культуры , а прогодувать Украина може всю Европу.
От вже не певен, чи тече слинка від вареного у буряковому квасі сала, проте на час написання Енеїди Котляревського у московитів не було навіть сала. Ну а за сучасності у них все одно їсти бодай щось достобіса несмачно, хоч і достобіса дорого.
А як же Полтавські галушки? Навіть у Лос-Анжелесі про них знають, а тут ані слова.
Я куштував полтавські галушки в маленькій кафешці прям перед вокзалом в Полтаві, вже років 9 тому, ще до війни, як виходиш з вокзалу - зліва. Я подивився, що туди бігають всі місцеві маршрутники, а це вірний знак, що готують нормально і недорого.
Отож у черговому відрядженні, завітав, попри всі мої забобони про привокзальний фастфуд - галушки, фаршировані м*ясом були просто божественні, які там пельмені-вареники, тісто тонесеньке, м*яса смачного багато!!" Дякую тій невідомій майстрині й досі. Не зганьбила славне місто Полтаву.
Ну й щодо привокзальної кухні України, ще в Херсоні, при виході з привокзальної площі, на проспект Ушакова, непогана кафешка була, також зліва.
Ну й Вінницькі куркулі, але то вже на площі Коцюбинького, трохи далі від вокзалу, але якщо мандруватимете вінницьким трамваєм, мимо не проїдете.
Ще в Харкові, на площі справа є будівля Укрзалізниці, вхід був з двору, досить непогана столовка у підвальчику для співробітників, але вхід вільний.
Вхагалі столовки є майже у всіх райдержадмінітраціях, маєте сказати охороні, що ви в столову, пропускають без проблем, тільки не йдіть з 13 до 14 - будете стояти в черзі. З таких столовок мабуть найкраще годували в Ужгороді)) Місцеві ковбаски-гурки, ну й закарпатська кухня наше все.))
Навіть сливи є на гербі міста! Хто знає якого?
❤🎉😮😮😮😊
Ребят, у вас очень полезный познавательный канал! Придумайте оперативно ролик про Усика, сейчас всё, что с ним связано - улетает в рекомендации!)
Хочется, чтобы о Вас узнало больше людей❤️
Усік лайно, не вартий уваги.
@@ПетровичСалем це ти лайно!
Он вашим -нашим .
@@АлександрКононенко-н7к 💯
@@АлександрКононенко-н7к прикольно... а ты что сделал или создал в свей жизни?....
Главное , чтобы не было предателей , чтобы укрепляли армию и хозяйство страны . А уже что приготовить , нет проблем .
Украинське завжди смачно страви й напойи🇺🇦👍
А оці "щі"....сало хліб цибуля набагато смачніше ситніше...щі блін ...
Яка різниця між щі і капусняком? Обидві страви є і пісні і з м'ясом.
@@оксанакрисан-р7ряк казав мій дідусь "щі - то коли у каструлю після борщу воду налили - ото і є щі"
Вергуны,деруны,домашняя колбаса😋😋😋
а чи є сучасна українська біомолекулярна кухня? Розкажи про неї.
Зі звичайної кухні найвідоміша страва ціплята по київськи, чи щось подібне. Також в Україні думають, що борщ винайшли в Україні.
Гриби!!!
Раніше думала,що голубці то російське.
Дійсно дуже цікава інформація, але на жаль не дуже цікаво і якось не впевнено подана.
спасибо за видео.... но я могу поспорить... я из юга Украины, а вы рассказали о блюдах центральной и западной.... а где наши пампушки с чесноком к борщу?... а где наши сладкие вареники?... а где наш кисель?(я помню как моя винницкая бабушка картошку на крахмал терла)... не объективная передача...
дякую за Відео.... але я можу посперечатися... я з півдня України, а ви розповіли про страви Центральної та Західної.... а де наші пампушки з часником до борщу?... а де наші солодкі вареники?... а де наш кисіль?(я пам'ятаю як моя Вінницька бабуся картоплю на крохмаль терла)... не об'єктивна передача...
Мабуть просто все в одне відео неможливо втиснути. А так згоден з вами, багато про що не розповіли.
А чи не краще назвати ваш канал. ЗНАЄМО.
+++
В кінці 17...18 століття))))
То як?))
Це може бути "кінець 17 - початок 18 сторіччя". Може людина поспішала, і не дуже чітко промовила всі необхідні слова. Будьте поблажливими до інших, тоді і вам пробачать ваші помилки.
Слухайте уважніше! Мова йшла про злам. А злам і кінець речи трішки різні.
Сало це сприяння умом природи тобто грецька страна сало як i слово сало фесалоники !!!!!!!!!!!
Пусть завидуют молча
Геродот называл эти племена невры
Нинішніх істориків від кулінарії не переслухаєш... І то суцільна екзотика...
В ,,еліти,, була Європейська, зокрема французька кухня? То князі Вишневецькі, Острозькі їли жаб і равликів?
Павло Чубинський, Маркевич і Борис Грінченко. Вони досить розлого описували страви українців в 19 сторіччі.
Тіко не існувало київської русі. Русь була одна як давнє утворення державного типу
Хто являється Українською елітою
що таке Україна ?
Ніжин - огірки.
Заліщики - помідори .
Херсон - кавуни.
Полтава - галушки.
Самбір -полюшки .
Дрогобич - сіль
Мелітополь - черешня.
Вапнярка - сало.
Львів - горілка і ковбаса.
Варяж -картопля.
Яворів - пиріг. ...
Опішня-сливи
Це московитський посил. Або не копіюй дурниць, або йди собі
Кривий Ріг - активоване вугілля🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Металургія, що ще казати)))
М'ясо це взагалі не людська їжа
людська. люди всеїдні, як більшість приматів, ведмеді, свині
Львов в 16 столетии ??? чей Львов ?
Львів УКРАЇНСЬКИЙ.
Русинский, деточка.
Ой, не маніпулюйте, шановні!!!
Так, доставити в село в глибинку морозиво серед літа, за радянських часів було важко, та навіть холодильників по селах не мали. АЛЕ! Навіть ударник соціалістичної праці, ні в одному спецмагазині не міг купити і з'їсти туж таки домашню курку, чи кров'янку, чи шмат домашньої свинини чи копчення котрі їли такі "занедбані більшовиками" селяни )
Ви ще попробували б накормити городською ковбасою селянина, він вам би плюнув. А чи молочні продукти... Я не перебільшую для красного слівця. У селян була велика недовіра до цієї їжі. А от цукерки були популярні... але прибували в сільську торгівлю по залишковому принципу, і як правило просрочені. Та й технологій сьогоднішнього виробництва не було.
Не вводьте людей в оману. Якість продуктів, доступність, ассортимент і в радянські часи, як і в більш ранішні (про які ви розповідали) мали відмінності як в силу соціальних причин, та різних обставин, так і в силу технологічної неможливості забезпечення на той час. А зараз посилка з Китаю іноді доходить за тиждень, це вам не на волах...
Був період коли совєтський режим увів скажені податки на дерева та кущі і людям доводилося цілі сади випилювати аби гроші вберегти.
@@Асампат_Ексампейський так, було, але схаменулись і швидко відмінили. Таких "перекосів" хватало. Траплялось тому, що рішення приймали не фахівці, а партійні функціонери, мотивуючись політичною доцільністю. Абсолютно ідентичні процеси відбуваються і сьогодні. Самий яскравий приклад - діяльність так званих "активістів". Але буквальна копія сьогоднішніх "швондерів" це массив під назвою "слуги народі" - зборище войовничих невігласів. Одна безугла чого варта )))
@@paulmin7447 Саме тому я маю прихильність до людей, що прагнуть та сприяють створенню Третього Гетьманату, це буде Вільна Україна з центричними, націоналістичними ідеалами.
Наразі РУХ потребує вільних, свідомих, самовідданих Людей, що сформують кулак котрий розіб'є гнид, нелюдів та усіх поневолювачів українського народу!
Хай живе Третій Гетьманат!
Хай живуть вічно козаки!
Слава Гетьману!
Слава Війську козацькому!!!
@@Асампат_Ексампейський А як на рахунок "п'ятого проекту"?
@@paulmin7447 Що воно таке?
Вже немає чим цікавити рішили Сало та хліб продати гроші вкрасти і втекти і хер з людьми хай здихают
Ольга була дружиною Франка, а не невісткою
О чем они говорят, украинская кухня богата, а они а выпечке и городине, позор ролику
Самая вкусная украинская кухня почему то в Московских ресторанах
А сейчас сало и картошку , мясо в России покупаем . Не стыдно ?
Хто купує? У нас в місті поміж будинкам стоять кожної осені стоят вантажні бусіки і продають картоплю, буряки, цибулю. А з м'яса зараз більше у нас їдять курятину, яку до речі і експортують.
А якщо дійсно завозять м'ясо з РФ, то це дуже дивно, що 140-мільона країна з обмеженними аграрними можливостями продає м'ясо не своєму населеню, а експортує меншу за чисельністю населення країну. Це викликає запитання до платоспроможності пересічних росіян.
Брехня!!!!
сало,картоплю ї мясо купляю на Україні.Кажіть за себе!!!!
Иди в жопу, троллятина убогая 😂
Не обіжайтесь,але хочу сказати,що скоро навідь курятини не будемо їсти,бо виробників хочуть обкласти налогами. Сало вже ціною як м'ясо. Будемо дивитись вашу програму і давитись слиною. А що пенсії і поло вині пенсіонерам не індексують. Тільки тим, у кого 10-18 тис. А для інших інфляції нема. А далі і дивитись не будемо,бо ціни на інтернет полетіли. Ну шо, дивимось далі і веселімось?
Лаптю, у тебе підлога країни відвалилась
Іржемо.
Вас постоянно обманывают куда не посмотри👍😀.
А в чому криється обман, шановний?)
@@nastyakonorchuk199 то троль московський, не звертайте уваги. Собачка гавкає, а караван іде.
Наша еда - борщ, а ваша - щи -хоть х.. полощи. Вы, московиты, голытьба.
@@ОлегГайдамак-ъ2ж какрй толь, какой караван? Живёте в говне и втните всех окружающих. Бес тупой у меня жена из Украины со Старобельска.
@@юрасергиенко-в1к И что? А у нас в квартире газ, а у вас😀?
ни о чем, одна вода в обзоре
Мололи, мололи ні про що!
Нащо та ваша балачка
@@ludmilaverbitsky2535 Люди абсолютно некомпетентні. Про що вони патякали, не розумію. Вони тільки скомпромитували українську національну кухню! Воно й не дивно, це ж 24 канал.
@@ВладимирНедошитый Підкажіть! Який канал краще освітлює українську кухню?
@@Bilotur а що тут добре висвітлили? Що деруни обізвали білоросійськими? Чи вареники турецькими? Такими дрібницями вам вбивають в голови що в нас все запозичене. Особливо смішно про білороські деруни та вишиванку, котра є традиційною вишиванкою Полісся та Волині. А на, власне, білороських землях, наприклад в Мінську, ніколи вишиванок не носили. А такі як ти і раді підлизувати антиукраїнським пропогандистам
@@РоманХутко-я1ц блюда часто адаптировали и разбираться откуда это блюдо пошло как по мне глупо. Те же вареники, почему вы думаете, что это исключительно Украинское блюдо, ведь в других странах есть довольно похожие блюда а иногда даже идентичные. А вышиванки есть почти у каждой народности, некоторые даже очень похоже друг на друга.
Львов - Польша!
Нет, Город Львов основал русинского короля Данило Галицкий.
Иди в жопу, убожище 😂