Z checią wybrałbym sie do Ciebie na szkolenie. Jestem na etapie otwarcia swojego małego studia i chociaż każdą wolną chwile poświecam na kształceniu się. Jednak profesjonalne szkolenie by sie przydało. Najlepszy kanał o detailingu. Pozdrawiam
Dziękuję za wskazówki, naoglądałem się i naczytałem wiele stron, wasz kanał jest najbardziej pomocny. Kompletuję właśnie na waszej stronie zestaw DA, pasta, pady. Czy wiesz może jaka zazwyczaj jest tradość lakieru w Subaru? Legacy, kod 35J (pearl metallic) A ode mnie dla innych trochę notatek : Fibra szybciej wypracowuje paste, nie lubi docisku za to wskazana wyższa prędkość. Pady fibrowe stosujemy do cuttingu, bardziej tną. Pad impregnujemy, czyli kółka jak ślimak i rozprowadzić palcem. Obszar polerowania zależy od pada, robimy 4x4 Na miękkim lakierze dobry efekt może być już po żółtej gabce nata (średnia) i menzerna 2500 (pasta polishingowa) Polerowanie zaczynamy od gąbki lekko cuttingowej, albo średniej polishingowej np żółty nat. Gdy gabka jest zbyt miekka, np czarny nat to efekt finishu może być nawet gorszy, bo taka gąbka nie rozbije do końca pasty polerskiej. Już lepiej do finishu czerwony nat niż czarny. Rozkładamy paste polishingowa na małych obrotach (1), zwiększamy obroty do 3 lub 4, średni docisk i jazda Faza wykończeniowa (mówimy nadal o pasie cuttingowej) , zwiększamy obroty i mniejszy docisk. Sonax to dość szybka pasta, wymaga mniej przejazdów koch i menzerna więcej. Ogólnie to pasty cuttingowe raczej od 4 przejazdów w górę. Pad gąbkowy szlifuje, a mikrobra / krótka wełna jakby wdziera się i zbiera lakier. Przy pasie finishej sonaxa perfect finish , finish możemy robić na 3-4 obroty i niewiele przejazdów Sonax np03 ex04 potrzebuje już więcej przejazdów żeby dobrze sie rozbiła. Menzerna finishowa tłusta i potrzebuje większej prędkości żeby ją rozbic, więc tu lepszy efekty finishu może byc na obrotach 4-5 a nie 3-4 jak w przypadku sonaxa. Ale ogólnie olnie te wysokie obroty to przy finishu pasta cuttingowa się przydają. Powoli przesuwać maszynę po aucie, przy miękkich lakierach nieco szybciej żeby minimalizować nagrzewanie lakieru. Klucz do sukcesu male powierzchnie robić, regularnie czyścić pada szczoteczka. Kilka gabek na auto pójdzie, jak gabka już sie zapada i nie wraca to do prania , albo rwie to już to kitu jest. One step średnim padem i pasta cuttingowa to raczej opcja dla twardych lakierów. Jeśli przy one step dana pasta fajnie tnie, można spróbować twardszego pada, jeśli nie będzie hase (mikro ryski, to warto tym twardszym przelecieć). One step jak nazwa mówi będzie najlepszy gdy uda się fajnie usunąć rysy i jednocześnie fajnie wykończyć. Kolejność zwiększania mocy cięcia - pad, pasta, obroty, docisk, skok. Ogólnie to próbować samemu dążyć do perfekcji bo nie ma złotych zasad w tym biznesie 😀, powyższe to moja interpretacja wskazówek youtuberow.
Idealnym rozwiązaniem byłoby najpierw polakierować takie elementy :) Z odpryskami można jeszcze walczyć robiąc zaprawki, ale jeżeli mamy do czynienia z setką mikrusów na masce lub zderzaku to niestety nic z tym nie zrobimy :/
A w wypadku maski z dużą ilością odprysków nie ma ryzyka uszkodzenia gąbki na takich "zadziorach"? Można w ogóle polerować takie podejrzane powierzchnie?
if i may be honest, for this types of clear coat, the greatest combination for one step is Menzerna 400 in a combination with medium to heavy cutting pad (flexipads orange). DB5800S is in my opinion the greatest small polisher ;) Greetings from Slovakia
Material świetny-jak i cala seria. Nuruje mnie kilka spraw: 1-jakie biegi powinno sie stosowac do poszczegolnych etapów korekty 2-czy po wyrobieniu pasty przyspieszamy czy zwalniamy obroty. Nawiazujac do Insigni którą robiliscie to w komentazach pisales ze przyspieszasz o jeden bieg a tutaj mowisz zeby robic na max obrotach, a po kilku przejazdach schodzisz na nizszy bieg.
1. Temat rzeka. W zależności od maszyny, od pasty, od pada, od lakieru. Generalnie przy mocniejszym wycinaniu raczej 4-5 bieg. Czasami 6 ale raczej rzadko używam. Opcje wykończeniowe, czy one step 3, maks 4 bieg. 2. Pierwsza faza jest najważniejsza bo masz duże ścierniwo. Działasz na niższych obrotach z większym dociskiem. Druga faza, jak już rozbijesz ziarno dajesz ciut większe obroty lub zostajesz na tych samych i zmniejszasz docisk. W tym momencie polerujesz już mniejszym drobinkami, czyli rozbitym ścierniwem. Tutaj możesz skończyć. Natomiast jeśli robisz mocne polerowanie, albo robiłeś agresywny one step to możesz jeszcze zrobić 3 fazą czyli zwolnienie żeby lepiej wykończyć. To wszystko co napisałem tyczy się past z rozpadającym ziarnem. Jeżeli masz pastę ze stałym ścierniwem to pracujesz cały czas tak samo, czyli ten sam bieg i ten sam docisk.
A jest mozliwosc zebys podał jakies przyklady past z rozpadajacym scierniwem i stałym scierniwem? Chyba , ze jest gdzies jakis dokument na temat charakterystyki jakis past. Z gory dziekuje
Dziękujemy :) Na pewno pojawi się film o podstawach pracy na DA i tam powiemy również o aplikacji cleanera, politur i wosków, chociaż o aplikacji wosków za pomocą DA było już w filmie o woskach :)
Bardzo fajny odcinek,znowu idzie się dowiedzieć ciekawych rzeczy 😉 wracając do one step,ja osobiście na VW robię go na flexie vrg plus żółty pad nat i do tego pasta sonax o4-06 cięcie ma 4na6 a wykończenie 6/6 osobiście opcja spoko,jednak do BMW już bym kombinował coś innego jeżeli był by to uni bo już tego efektu by nie bylo,tak jak mówiłeś w filmie każdy lakier jest inny i trzeba podchodzić do niego indywidualnie Pozdrawiam i czekam na następny odcinek 😀
Dwa dni temu kupiłem maszynę DA, a wczoraj talerz 125 mm oraz pad średniej twardości i właśnie zastanawiałem się jakiej pasty użyć i czy da się to zrobić w jednym kroku przy twardym lakierze VW Polo :) Wyobraźcie sobie jakie było moje zdziwieni gdy dziś otworzyłem UA-cam i odpowiedz została podana na tacy :D DZIĘKI ;)
Bartek, tak jak Kamil napisał grubasów nie pościnasz. Natomiast pytanie w jakim stanie jest lakier i jakie mamy oczekiwania. Oczekiwania jak zawsze duże ;), ale jak zawsze trzeba patrzeć realnie na czas jaki możemy przeznaczyć na polerownie. Jeżeli nie mamy go dużo to warto pokombinować z one stepem ponieważ nawet usunięcie 40-50% zarysowań potrafi dodać lakierowi dużo głębi :) Powodzenia :)
Dzięki za kolejną porcję wiedzy. W sobotę będę robił one stepa na pół rocznej skodzie superb ,po wcześniejszym czyszczeniu osadu z trakcji kolejowej , pare kombinacji past i padów chodzi mi po głowie ale planuję zacząć bardziej agresywnie , zastosuję : maszyny rupesa lhr 15 i mniejsza 75 też rupes w połączeniu z świetnymi gąbkami nata żółta + pasta koch 8.02 lub żółty rupes i koch 8.02 przypominam że na lakierze jest osad z trakcji który według klienta leży na aucie 2 miesiące ja myślę że trochę dłużej.
Adam, przede wszystkim wylej kilka setek deironizera żeby się pozbyć tego osadu ;) Superb będzie miał dosyć miękki lakier. Obawiam się że po Kochu 8.02, nawet na średnim padzie, trzeba będzie zrobić szybki finish. Oczywiście sprawdź, nigdy nic nie wiadomo :)
Sie wie chemia na opiłki metaliczne to podstawa i jak znam temat to pewnie trzeba będzie poprawić glinką. Co do kombinacji pasty pady to na pewno wymyślę jakąś skuteczną i szybką metodę.
Dobre że poruszyliście temat polerowania One Step :-) Jak zawsze ciekawy odcinek ;) Powodzenia w dalszych produkcjach :) Co sądzicie o Meguiar's Ultimate Compound ?
UC powiedziałbym że to taki lekki cutting wśród past, na twardszych lakierach również możemy zrobić tym one step. Tak jak lukasz2457 napisał 101 i 105 to rewelacyjne pasty, u nas lecą w galonach :)
Jeśli nie mam doświadczenia w polerowaniu aut to Kraus db5800 będzie najlepsza propozycja wśród polerek DA (cena/jakosc) do amatorskiego użytku/nauki? Poradniki rewelacja!
Jaki zakres obrotów powinna mieć maszyna DA? Czy zaczynać się od ok 800-1000, czy raczej powinny zaczynać się od większych obrotów rzędu 2000-2500? Większość polerek ma właśnie większy zakres obrotów od ok 2500 do 6500. Proszę o wyjaśnienie bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi dotyczącej tej kwestii, a planuję zakup pierwszej polerki dla siebie. Swoją drogą świetny kanał, super wyjaśnione, mega porady.
DA pod małe gąbki zaczyna się od wyższych obrotów czyli 2000, nawet 2500. A Flex podaje nawet 3800, chociaż z tego co wiem różni producenci różnie to przeliczają. Jeżeli chodzi o DA pod duże pady to zaczyna się od 1600/1800. Start od 800 obrotów to tylko przy maszynach rotacyjnych :)
Świetny film jak zawsze, no i super sprawa dzielenie sie wiedza i doświadczeniem:) Co bys polecil do One step z maszyna DA na F11 SOPHIOSTOGRAU? pozdrawiam
Świetny film instruktażowy! Jakimi pastami i na jakich gąbkach polecalibyście zrobić delikatną korektę lakieru na Subaru? Maszyna jaką dysponuję to Rupes LHR15. Z góry dziękuję za odpowiedź!
Będzie to raczej bardzo miękki lakier więc one step jest tu ciężki do zrobienia. Spróbuj średni pad, np. żółty NAT lub żółty Rupes na paście Sonaxa NP 03-06, ewentualnie na Sonax Perfect Finish.
Dziękuję za szybką odpowiedź! Skoro one step nie będzie łatwy, to jakie kroki byście mi polecali by odświeżyć lakier? Nie spieszy mi się z tym samochodem więc chętnie poświęcę więcej czasu niż na one step :) Jak rozumiem, na miękkim lakierze jest większe prawdopodobieństwo powstania "hazingu"? W takim przypadku, po paście NP zastosować jeszcze Perfect Finish? Na tym samym padzie?
Dokładnie, będzie więcej haze'u. NP jest już najdelikatniejsza, więc nie ma sensu po nim jechać perfect finishem. Jeżeli jest mocno zniszczony lakier to i tak musisz wjechać padem mikrofibrowym i do tego wybrałbym sonaxa cutmax lub nanolexa heavy cut. I w drugim kroku NP na żółtym padzie NAT i może się zdarzyć że będziesz musiał poprawić jeszcze na czarnym padzie więc też od razu dokup :)
Przydałby się film instruktażowy dla totalnych nowicjuszy, mówiący o tym jak elementy samochodu wogóle są lakierowane i jak rozpoznać samemu czy używając takich maszyn nie dojedziemy elementu do blachy. Podejrzewam, że bym zajechał jakąs warstwę lakieru biorąc się od razu za maszynę. Czy korzystacie w takim wypadku z mierników lakieru ? Na ile można sobie pozwolić przy takim polerowaniu np wieloetapowym ? Wybaczcie jeżeli te pytania wydają się bezsensowne, ale akurat na temat korekty lakieru nie wiem nic. Pozdrawiam i dzięki
Taka kombinacja jest raczej zbędna. Jeden i drugi produkt to all in one. Ja bym poszedł raczej w taką stronę, żeby menzerne wrzucić na średniego, albo nawet twardego pada i później (nie dokładając już pasty) dopieścić lakier na czarnym padzie. Dzięki temu uzyskasz na początku dużą moc polerowania, a później dopieścisz lakier, a wszystko przy jednym wypracowaniu pasty :) Ja często bawię się w zmianę pada na niewypracowanej paście i daje to naprawdę dobre rezultaty.
Dzięki za podpowiedź. Chciałem zrobić Manzernę na średnim padzie a cherry glaze na czarnym i potem wosk Fuso. Lakier nie jest w złym stanie, trochę rysek, myję go tylko samodzielnie w domu na 2 wiadra a cherry glaze co jakiś czas ładnie błyszczy na lakierze.
Bardzo różnie jest z tymi lakierami w mercedesach. Spróbuj najpierw od żółtego pada i pasty Sonax EX 04-06. Jeżeli będzie dobrze to pokombinuj z menzerną fg400, albo wymień pada na trochę twardszego, np. biały.
Generalnie maskujemy elementy plastikowe i gumowe. Warto zasłonić grill lub wloty żeby do środka nie leciał pył. Sąsiednie elementy maskujemy jeżeli wystają powyżej tego który aktualnie polerujemy. I w sumie to tyle :)
Witam, poleciłbyś do forda mondeo mk4 kombinacje Da 15 mm > żółty nat > menzerna 3800 ? Czarny nat oprócz wydobycia głębi pewnie nic nie zetnie. Skoro to miękki lakier boje się go katować bo mam jeszcze w pogotowiu menzerne 400 ale to jak będę musiał to użyje. Lakier bez głębokich rys tylko świrle wszędzie czyli takie koliste drobne rysy coś podobnego jak na filmie tylko bez takich grubszych zarysowań. Myślę o one stepie ale samym finishem zeby dużo lakieru nie ściąć.
Spróbuj tą 3800, ale po pierwsze menzerną ciężko się pracuje na DA i w dodatku na miękkich i średnich lakierach. Jest po prostu problem z docieraniem. Ale jak już masz to spróbuj, natomiast zdecydowanie żółta gąbka.
MX NOWICKI świetny materiał :) co myślisz o zabezpieczeniu lakieru powłoką kwarcową po takim zabiegu czy raczej powłoka po pełnej korekcie ? Mam jeszcze pytanko nieco z innej beczki odnośnie jakiegoś produktu, który nada przyjemny zapach wnętrza przed wydaniem auta może odświeżacz, który oczaruje klienta 😀 Pozdrawiam i wielka piona
Kiedyś miałem podejście że musi być pełna korekta. Od kilku lat mam jednak inne zdanie. Auto do jazdy na co dzień, każdego dnia jest narażone na jakieś zarysowanie. Po co w takim razie ścinać aż tyle lakieru? Warto go w takich przypadkach oszczędzać dlatego jak najbardziej jestem fanem one stepów, ewentualnie 2 etapowego odświeżenia. Moim zdaniem prawdziwy detailing to jak najlepsze wykończenie lakieru i precyzyjne doczyszczenie detali, a nie wycinka wszystkiego za wszelką cenę. Oczywiście mówimy tu o autach do jazdy na co dzień. Co innego w show carach ;)
Przy twardym lakierze jest to do zrobienia, natomiast raczej DA o małym skoku i nie szaleć z obrotami. Oczywiście średniej twardości gąbka. Chociaż przy jasnym lakierze nawet jeżeli zrobisz to na mikrofibrowym padzie to nie zobaczysz w latarce mikro rysek :)
Filam jak zwykle petarda!!! A pytanie moje co w sytuacji gdy tworzą się hologramy? Czym usunąć? Czy jest opcja wypolerowania na ciemnych i jasnych bez hologramów? Planuje zakupić maszynę DA Adbl roller do nauki i chce zacząć prace na paście One Step plus pad niebieski i żółty bo lakier jest taki średniawy jak na auta powyżej 10lat. Będę wdzieczny za odpowiedz. Aha jakie psy polecasz na maszynę DA Adbl? Konkretniej to z jakiego materiału? Gąbki, mikrofibry czy karbowane itp. ? Dziękuje za odpowiedz
Sztuką one stepu jest żeby usunąć maksymalną ilość rys i osiągnąć idealne wykończenie bez hologramów/haze'u. Jeżeli lakier jest bardziej podniszczony to możesz próbować robić na dwa etapy. Jeżeli chodzi o pady to możesz zakupić NAT'a, na pewno żółty, on nadaje się do one stepu i w 85% nadaje się do wykończenia. Ewentualnie dokup niebieski lub pomarańczowy z nowej linii slash jeżeli chcesz zadziałać mocniej na dwa etapy. Jeżeli to będzie za słabe to wtedy mocniejsza pasta i można iść w jeszcze twardsze pady. Na początek kupuj tylko gąbkowe pady, te płaskie.
Cześć, czy przy robieniu pięćdziesiątki na obszarze, gdzie pracowaliście twardą gąbką + pasta cuttingowa, robiliście również cztery przejazdy finishem jak na innych częściach? ;) + czy Renault i Fiat mają twarde lakiery?
Hej, tak przy finishu 4 przejazdy są wystarczające. Przynajmniej dla past Sonaxa. Są pasty które potrzebują trochę dłużej pracy. Warto zawsze próbować różnych prędkości, ilości przejazdów, ilości pasty, czy nawet różnej siły docisku. Renault i Fiat mają pośrednie lakiery. Jeżeli chcesz się bawić w one step to żółty pad NAT'a i do tego Sonax Perfect Finish lub NP 03-06 jeżeli PF byłby za mocny.
Raczej miękko. Jeżeli na DA to Sonax NP www.pielegnowacauto.pl/sonax-np-03-06-pasta-polerska-250ml.html i żółty NAT www.pielegnowacauto.pl/nat-da-zolta-srednia-gabka-polerska-135mm.html lub biała lake country www.pielegnowacauto.pl/catalogsearch/result/?q=lake+country+ccs
Witam! Mam takie pytanie. Dużo osób mówi o lakierach BMW , Audi , Hondy itp że są twarde i miękkie ale co z lakierami w samochodach typu: - Porsche - Lamborghini - Maserati - Bentley - Rolls-Royce - Ford Mustang - Ferrari - Bugatti itp.. Jest coraz więcej takich aut na Polskich drogach i na pewno korzystają z usług Detailingowych wiec myślę że warto było by powiedzieć coś więcej na ich temat. Ps. Świetny materiał. Pozdrawiam! :)
Dziękujemy :) Porsche i Bentley z tych twardszych, ale nie tak twarde jak Mercedes. Bardzo przyjemne do polerowania. Maserati, Aston i Ford należą do tych miękkich i mogą przysporzyć problemów podczas wykończenia. Ferrari z tych średnich. Lambo, Rolls-Royce, Bugatti nie robiliśmy więc się nie wypowiadam.
załóżmy, ze nie koniecznie musi być one step. wycinajac sporą ilość rys tnaca pastą i tnacym padem, mozna wykończyć go od razu finiszem omijając polisz? Kiedy taka opcja się sprawdza? pozdro świetne filmy! doświadczenie, którego można pozazdrościć!
Oczywiście, bardzo często można tak zrobić. Na maszynie DA jest to łatwiejsze do zrobienia, na rotacji wymaga większego doświadczenia. Nie ma jednego sprawdzonego przepisu ponieważ zależy to od lakieru, techniki pracy maszyną i czystości pracy. Zazwyczaj jeżeli robisz cutting na bardzo twardej gąbce to śmiało możesz przejść do finishu. Jeżeli robisz cutting na mikrofibrze to trzeba się bardziej nagimnastykować, ale jest to nadal realne. Kwestia treningu :)
MX NOWICKI a ja zawsze sie męczę w obawie przed tymi mikrorysami/hologramami po twardych kombinacjach. Wyjade na słońce i będzie kaszana :) spróbuję teraz pokombinowac z dłuższym finiszem i zobaczę. Dzięki ;)
Mam pytanie jako amator...😀 mam DA Liquid elements T4000 21mm skok.i nie wiem na jakim biegu mam np.2000 ob/min.... producent tego nie napisał w instrukcji.pomożecie?wiem ze obrotówka różni się od DA ale dla mnie wystarcza..pozdrawiam👍
Poszukaj na stronie producenta albo napisz do nich. Niestety my już od dawna nie handlujmy tymi maszynami. Naprawdę nie pamiętam jak u nich było, a każdy producent ma trochę inne obroty na każdym z biegów. Swoją drogą przy maszynach DA podają zazwyczaj zakres obrotów "od-do", bez wyszczególnienia biegów. Zasada na DA jest prosta, przy cuttingu bieg 5 lub 6. Przy polishu 4-5. Przy finishu 3-4,5. Pozdrawiam :)
Dla nas odświeżenie = dwu etapowa korekta. One step natomiast to tylko jeden krok polerowania. A pełna korekta lakieru = wieloetapowe polerowanie, mogą być to 3, albo 4 etapy, wszystko zależy od lakieru :)
Kurcze mam problem zrobiłem mozerną 400 i później wykończyłem finishem czarną gąbką i na klika myć było dobrze i znów hologramy wróciły co zrobić chyba że to jest normalne?
Nie jest normalne. Pytanie jak polerowałeś, czy na pewno LO odtłuszczeniu nic nie było. Ewentualnie mogłeś porysować po przez błędy podczas mycia. Teraz ciężko stwierdzić
Nie rozumiem pytania? Nie aplikowaliśmy na filmie tych dwóch produktów, tylko był to odcinek o polerowaniu one step :) Co do wyników to możemy się określić w momencie gdy F7 po prostu przestanie działać, a tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
Bieg 3, dosyć duży docisk, ale taki żeby maszyna nie zwalniała mocno. Zrób w ten sposób 3-4 przejazdy. Następnie bieg 3,5 lub 4, mniejszy docisk i jeszcze 4 przejazdy, czasami nawet 5 i tutaj możesz ciut szybciej przesuwać maszynę.
Pracowałem na maksie, czyli 6 bieg i później schodziłem na 3-4. Z obrotami trzeba mocno kombinować, szczególnie przy one stepie. Czasami nie warto wchodzić na 6 bieg, tylko 4,5 lub 5. Natomiast nie polecam schodzić poniżej 3 biegu ponieważ przy maszynach DA zauważyłem że nie ma to sensu.
MX NOWICKI Maszyna DA Krauss S8;pasty koch havy na padzie flexi z microfibry do ciecia; wykonczenie koch anti hol na czerwony royalpad. Z past mam jeszcz Sf3800 menzerne;Megsa D300; menzerna 2500;sonax 4/6. pady żółty oraz niebieski z Nata
Dzis byl moj pierwszy raz. Zaczalem na probnym fiacie, uzylem pasty cuttingowej menzerny z niebieskim padem, maszynka adbl. Pad zaczal sie kruszyc, nie dociskałem mocno i pasty nie brakowalo. :/ co moglo pojsc nie tak?
Czy zaimpregnowałeś pada? Ile dałeś pasty (ile groszków), na jakich biegach pracowałeś, jaki obszar pracy? Czy jesteś pewien że pad się kruszył, a nie pasta się rolowała? Jak dasz radę to wyślij nam na fb filmik jak pracujesz to może uda się coś podpowiedzieć :)
Pisalem o robieniu piedziesiatek od tasmy w 2012roku- ze robi sie schodek nie do usuniecia. To wszyscy sie smieli na kosmetyceaut o czym ja w ogole pisze
Nie widziałem tego wpisu mimo ze jestem tam od 2010. Mega szacunek że już wtedy to dostrzegłeś. Ja dopiero doszedłem do tego w 13 roku. Trzeba szerzyć dobrą wiedzę chociaż widzę często po fotkach że ludzie nic sobie z tego nie robią :/
@@MXNOWICKIMacierzysz Nawet chlopaki z car spa ( taki z malpka w avatarze) mowil , ze nawet jesli sie zrobi jakis prog, to jest banalny w usunięciu... Teraz tego nie znajde ale bylo ;) Swoja droga zmienie temat. Astra 2010rok czarna perla. Rysuje sie przy odtluszczaniu jak wsciekla... Jakis patent? Bo powloke chce zarzucic
Fibra z Flexipads www.pielegnowacauto.pl/flexipads-microfibra-bez-krawedziowa-40x40.html i bardzo dużo IPY na fibrę, a rozkładając ją po lakierze dosłownie muskaj. I później dotarcie drugą taką samą, ale suchą oczywiście. Jeżeli IPA za mocno jałowi to spróbuj odtłuszczacz z Nanolexa lub FX Protect, ewentualnie Sonax w sprayu.
szczerze mówiąc pojawiło się kilka kanałów o detailingu w Polsce w ostatnim czasie, wszystkie profesjonalne ale zawsze czegoś mi brakowało - jakiegoś powiedzenia o inspekcji światłem, czy chociażby podejścia "każdy lakier jest inny" - tutaj wszystko gra, sub poszedł, czekam na kolejne odcinki :)
Jak rozpoznać czy zostawiamy ten haze czy nie, nie robiąc 50? Bo po tym co pokazałes pod latarka żadnych rysek tam nie widze :/ i jaką latarke do inspekcji polecacie w rozsądnych piniądzach?
Widać takie bardzo drobniutkie, półokrągłe ryski o średnicy skoku maszyny (czyli przy db5800 która ma 8mm skoku mają średnicę 8mm :) ). Nie byliśmy w stanie ich ująć na kamerze dlatego zrobiliśmy 50/50 żeby łatwiej było to pokazać :) Natomiast widać je w latarce ledowej. To co jeszcze może wskazywać na słabe wykończenie to po prostu przemglenie lakieru, takie mleko (mówimy też na to haze :) ), brak 100% klarowności na lakierze :) Co do latarki w wersji budżet to wiem że można znaleźć jakieś chińczyki. My używamy Led Lenserów ponieważ używamy tego sprzętu bardzo dużo więc zależy nam na żywotności i długiej gwarancji :) Na naszej stronie możesz podejrzeć parametry Led Lensera P7.2 i poszukać czegoś podobnego www.pielegnowacauto.pl/latarka-led-lenser-p7-2.html
Witam mam pytanie Mam maszyne polerska DUAL ACTION chodzi mi o odswierzenie lakieru w samochodzie i usunieciu drobnych rys czy ta pasta i ten pad dadza rade Menzerna One Step Polish 3in1 i pad ROYAL PADS AIR PRO One Step
Menzerna to bardziej maskuje niż usuwa rysy, ja polecam do maszyny DA , sonax ex 04-06 i do tego żółty pad NAT chyba że masz miękki lakier to ja bym spróbował ,żółty pad NAT i do tego sonax 03-06
Ok, a jaki byłby dobry sposób na usunięcie śladów bo naklejkach, mam auto oklejone w camo folia 3m wylewana, po zdjęciu na pewno zostaną ślady po foli, czy aby usunąć te ślady wystarczy finishowa pasta na padzie finishowym ? Oczywiście maszyna rotacyjna krauss p7. Czy najlepiej będzie użyć pasty polishowej np menzerna 2500+pad żółty nata i pasta menzerna 3500+ czarny pad nata. Auto to astra h 2005 kolor srebrny z157.
Ciężko coś powiedzieć jeżeli jeszcze nie są zdjęte i nie wiemy co jest pod spodem. Oczywiście najpierw usuń dokładnie klej i dopiero zabierz się za polerowanie. Sama folia nie powinna zostawić nic na lakierze jeżeli była na całej powierzchni. Chyba że miałeś klejone częściowo powierzchnie. A co do samego polerowania to kombinacja na odświeżenie astry którą podałeś jest ok.
Cześć, znowu ja, hehe. Zaczynam swoją przygodę z Detailingiem już na grubo od kilku lat mnie to jara i z roku na rok coraz bardziej. Do jakiegoś czasu zamykałem się tylko na czyszczeniu wnętrza i myciu z zewnątrz, bo polerowanie zdawało mi się bardzo skomlikowaną operacją, ale jak oglądam wasze filmy to wydaje się to coraz łatwiejsze, no i w końcu co to za detailer co nie potrafi robić korekty lakieru hehe. Na początek swojej przygody z korektą myślałem nad maszyną DA evoxa hdc15 i dodatkowo do niej ADBL rollera 9mm do mniejszych powierzchni, co myślisz o takim zestawie ? Jeżeli chodzi o pasty myślałem na początek jakiś zestaw kocha albo zvizzera i do tego pady dedykowane,do padów jeszcze jakieś futro albo mikrofibra, chyba że coś jeszcze powinienem mieć w zanadrzu o czym nie wiem :) . Na pierwszy ogień idzie moja Mazda 6 z 2017 roku w kolorze machine gray, ale dla niej myślę tylko one step starczy, drugi pacjent to insignia mojej mamy w takim bordowym kolorze ale tam to już lakier raczej na dwa etapy bo nigdy nie widziała ręcznego mycia tylko myjki automatyczne, poleć ze swojego doświadczenia z tymi lakierami kombinacje, dziękuję za odpowiedź i do zobaczenia, bo wybieram się do was w lipcu na szkolenie złożone z korekty lakieru maszynami DA, no chyba że będziecie na wakacjach 😁
Oba średniej twardości lakiery. Na pewno żółtym pad Honey zamknięto komórkowy i pasta np 03-06 będzie potrzebna do wykończenia i możesz tą kombinacją spróbować one step. Do wycięcia mikrofibra Honey 2Face i pasta Honey 2 lub mocniej 1. Trenuje i do zobaczenia 🖐
@@MXNOWICKIMacierzysz dzięki wielkie za pomoc 👍 Właśnie przyjechała do mnie DA 🙂 teraz zacznę nową zabawę 😉 ale z mojej rotacji i tak nie zrezygnuję na pewno nie raz się jeszcze przyda😉 pozdrowienia dla całej ekipy MX 😉
Witam. Przymierzam się do one-stepu na moim bmw. Mam kraussa takiego małego jak wy używacie na filmikach, paste sonaxa perfect finish i już mam żółte pady z royal pads czyli te średnie. I teraz pytanie-czy te pady sie sprawdzą do tej roboty czy lepiej dokupić pomarańczowe typowe do one-stepu? Z góry dzięki.
Osobiście wolę zrobić one step odpowiednio dobraną pastą i później nałożyć wosk. Natomiast jeżeli szukamy skrócenia czasu pracy to menzerna jest fajnym rozwiązaniem ponieważ dosyć sporo usuwa, a jednocześnie masz zabezpieczenie. Wśród produktów All In One do pracy maszynowej wydaje się być jednym z najlepszych rozwiązań.
Z dostępnych w małych opakowaniach polecam menzerne FG400 lub 1100. Ewentualnie mothers ma jeszcze w małych opakowaniach pastę rubbing compound. Oczywiście pamiętaj że wszystko zależy od lakieru. Jeżeli będzie miękki to mogą być one za mocne i wtedy coś z pośrednich na twardszym padzie, np. menzerna pf2500.
skoro mowimy o one step to czy jest szansa porownac np rupes one step i menzerna 3 in 1 z rozna konfiguracja padow? czyli pasty specjalnie stworzone do tego typu korekt?
To trochę różne pasty. Rupes UHS jest określany przez producenta jako typowy one step. Natomiast Menzerna 3in1 to All In One, czyli oprócz tego że coś usuwa to ma w składzie woski żeby zabezpieczyć lakier. Oczywiście mamy już w planach film konfrontujący zarówno produkty All In One, jak i past o różnej sile polerowania :) Pojawi się na pewno kilka odcinków na ten temat.
dzisiaj zrobilem corse d czarny. Lakier porazka . Niebieski Pad i pasta Maguiars. Wyszlo jako szybki one step moim zdaniem wyszlo ok. Czy ta kombinacja Jest ok Twoim zdaniem? Chce kupic sobie maszynke. Co sadzisz o Makita PO 5000C?
Planujemy testy tej maszyny, natomiast używałem kilka razy po kilkanaście minut pracy i dla mnie szału nie robi. Na dzień dzisiejszy nie kupiłbym. Opel ma dosyć miękki lakier. To była pasta Meguiar's 105? Nie wiem czy nie za mocna kombinacja. Na pewno dobrze wyszedł finish? zrobiłeś na próbę delikatniejszą opcję? Jaką maszyną pracowałeś?
Czy jest sens kupowania maszyny Da jeśli rotacja da te same efekty przez kombinacje past, padów, docisku, obrotów? Czy maszyna Da wygrywa z rotacją przy one step?, nie wiem czy kupić rotacje p7 i r3, czy to samo zrobie s15 i s75 przez "ostrzejsze" pady
Na DA zrobisz lepszy one step. Są lakiery które po prostu łatwiej i szybciej wykończysz maszyną DA. Z drugiej strony rotacja daje możliwość dokupienia różnych talerzy mocujących i masz mega uniwersalną maszynę. Maszyną DA o dużym skoku (15mm, a najlepiej 21mm) wytniesz tak samo szybko lub nawet szybciej niż rotacją.
Można, ale wymaga dobrego obycia z maszyną rotacyjną. Świetną pastą do tego jest menzerna PF2500 i średniej twardości pad. Ta kombinacja potrafi czynić cuda jeżeli wykorzystamy ją maksymalnie :)
Właśnie o to samo chciałem spytać ;) A co sądzisz o pastach finiszowych z woskiem? Ma to sens? Czy lepiej wykończyć pastą typowo finiszową i na koniec zabezpieczyć woskiem? Pozdrawiam ;)
MX Nowicki, dzięki za odpowiedź ;) Matik, myślę że pasta nie powinna być z woskiem, lepiej już pofatygować się i zmyć resztki pasty, przygotować lakier pod wosk i nałożyć go. Zabezpieczy to powłokę lakierniczą ciut lepiej niż AIO
matik1234567890 wosk to zawsze wosk :) AIO to trochę droga na skróty, ja zawsze mówię że to najlepszy produkt do szybkiego przygotowania auta na wesele :)
trochę czytałem, oglądałem, ale nic nie testowałem. chcę zrobić one step'a, nie mam czasu na nic więcej aktualnie. lakier czarny na oplu vectra c, czyli raczej miękki. mam DA DAP900 PLUS 12mm. myślę o FG400, później ipa i wosk Pete's 53. a może s17+... nie wiem jakie pady, lakier 12letni, wcześniej tylko korekty ręczne. polecicie coś?
Ja ostatnio użyłem ultimete compound na żółtym padzie i miałem jeden wielki swirrlll, auto fiat stilo ciemny granat. Zostało mi jeszcze pół butelki tego jak tego użyć najlepiej?
Fiat niestety miękki lakier :/ UC może być tutaj za mocne. Pytanie jak pracowałeś tą pastą? Można pokombinować z prędkością maszyny. W ogóle na jakiej maszynie pracowałeś? Jeżeli to nie pomoże to jak Kamil napisał, trzeba dokupić finish i zrobić w 2 krokach.
Właśnie przez wekend pracowałem na miękkim padzie i wkrętarce do 500 obrotów i efekt rewelacja ,nawet tylne lampy wyglądają jak nowe;))). poprzednia maszyna była od 1100 obrotów i pad był za twardy.
W filmie jest mowa o zmatowieniu po glinkowaniu. Więc czy jeżeli mam lakier w dobrym stanie, to czy przed woskowaniem mogę wyglinkować i odtłuścić, a na to wosk bez polerki ?
Niestety glinka potrafi zrobić mikro ryski, a jeżeli użyjemy agresywnej to będą nawet widoczne matowe przycięcia. Wypadałoby wtedy zrobić przynajmniej cleaner na maszynie lub one step. Jeżeli nie planujemy polerować, tylko odtłuścić i położyć wosk to raczej odradzam glinkę. Ewentualnie zastąpić ją ręcznikiem glinkowym, np: www.pielegnowacauto.pl/car-pro-polyshave-microfiber.html Taki ręcznik zostawia bardzo mało bałaganu, a na twardych lakierach nic. Trzeba tylko pamiętać o bardzo dobrym poślizgu i oczywiście wcześniej dokładnie odsmolić lakier i zastosować jakiś deironizer.
AF Rejuvenate to cleaner. Nie myjemy już po nim lakieru, ale są dwie opcje. Opcja 1 położyć wosk na AF Rejuvenate - da nam to dużo lepszy efekt wizualny ponieważ AFR świetnie maskuje i wyciąga głębię. Niestety mocno obniża trwałość wosków. Opcja 2 to AFR - odtłuszczenie IPA - wosk. Ta opcja będzie najtrwalsza, ale efekt wizualny (szczególnie gdy nie robimy polerowania mechanicznego) będzie gorszy. Jeżeli pytasz jak bardzo obniża trwałość wosków to od razu napiszę że woski które są w stanie wytrzymać 2-2,5 miesiąca, na AFR leżą tylko 2-4 tygodnie.
Dzięki dobry film, właśnie jestem po korekcie lakieru audi, i mam problem ponieważ zostały mi takie ni to hologramy nie to rysy, widać je tylko jak się maksymalnie przechyli latarke. bez problemu idzie zamaskować je ultra glaze od auto finesse, , lakier ciąłem mikrofibrą od flexi i wykańczałem czarnym natem, też robiłem maszyną 5800s DA do cięcia używałem pasty koch 8.02 a finisz robiłem antihologramem od koch, tylko pracowałęm w ten sposób: 1 przejazd aby rozporwadzić pastę na 1 biegu, potem na 3 biegu 4 przejazdy, potem z 4 przejazdy na 6 biegu. czy to może być tego wina? pastę przemywałęm IPĄ oraz wycierałem czystą mikrofibrą. Pozdrawiam i proszę o odpowiedz
Jaki lakier? Nie przypadkiem czarne uni? Z tym mogą być problemy :) Generalnie po tych pastach powinno być ok, ale czarną gąbkę NAT wymienił bym na czerwoną lub żółtą ponieważ bardzo miękka potrafi na twardych lakierach nie zebrać bałaganu po mikrofibrze. Zawsze staraj się zakańczać prace kilkoma przejazdami na niższych obrotach. Jeżeli chodzi o sam finish to wkręcaj maszynę maksymalnie na 5 bieg. Pozdrawiamy :)
MX NOWICKI dzieki za odpowiedz. narazie polozylem wosk . wiec za 3-4 miesiace jak sie skonczy wosk to przelec czerwonym natem i zobaczymy efekty. a co sadzicie o meguairsie 101 w porownaniu do kocha 8.02? uzywaliscie tych 2 past ba maszynie DA? lakier to chyba uni czarny wpadajacy w brąz
Dla mnie 105 i 101 są najlepiej wycinającymi pastami na DA. Polecam sprawdzić. Przy czarnym uni my zazwyczaj robimy jeszcze dwa etapy po mikrofibrze. Tu nie ma drogi na skróty :/
AIO menzerny słabo się wyciera. Przy miękkich lakierach hondy wolę coś co dobrze się wypracowuje i łatwo ściera :) Jeżeli chodzi o ogólną opinię na temat tego AIO to naprawdę dobra pozycja. Twardością pada możemy regulować siłę polerowania, przez co można uzyskać naprawdę dobre rezultaty w jednym kroku.
Pasty 3M są ok, wszystko zależy od lakieru, jego stanu i naszych upodobań :) Fast Cut Plus nie da się ukryć że jest bardzo agresywną pastą, natomiast bardziej polecam ją na rotację niż DA. Żółty korek mi osobiście nie do końca pasuje. Ultrafina tłuściutki finish, bardzo delikatny, nie ukrywam że może się przydać czasami :)
Z checią wybrałbym sie do Ciebie na szkolenie. Jestem na etapie otwarcia swojego małego studia i chociaż każdą wolną chwile poświecam na kształceniu się. Jednak profesjonalne szkolenie by sie przydało. Najlepszy kanał o detailingu. Pozdrawiam
jeden z najfalniejszych odcinków i bardzo przydatnych. Jestem przed polerką auta i mocno skorzystam z Twoich rad. dzięki i rób swoje Pozdr
Pozdrawiamy i powodzenia :)
Graty za ten materiał. Bardzo przydatny.
Dziękujemy.
Dziękuję za wskazówki, naoglądałem się i naczytałem wiele stron, wasz kanał jest najbardziej pomocny.
Kompletuję właśnie na waszej stronie zestaw DA, pasta, pady. Czy wiesz może jaka zazwyczaj jest tradość lakieru w Subaru? Legacy, kod 35J (pearl metallic)
A ode mnie dla innych trochę notatek :
Fibra szybciej wypracowuje paste, nie lubi docisku za to wskazana wyższa prędkość. Pady fibrowe stosujemy do cuttingu, bardziej tną.
Pad impregnujemy, czyli kółka jak ślimak i rozprowadzić palcem.
Obszar polerowania zależy od pada, robimy 4x4
Na miękkim lakierze dobry efekt może być już po żółtej gabce nata (średnia) i menzerna 2500 (pasta polishingowa)
Polerowanie zaczynamy od gąbki lekko cuttingowej, albo średniej polishingowej np żółty nat.
Gdy gabka jest zbyt miekka, np czarny nat to efekt finishu może być nawet gorszy, bo taka gąbka nie rozbije do końca pasty polerskiej.
Już lepiej do finishu czerwony nat niż czarny.
Rozkładamy paste polishingowa na małych obrotach (1), zwiększamy obroty do 3 lub 4, średni docisk i jazda
Faza wykończeniowa (mówimy nadal o pasie cuttingowej) , zwiększamy obroty i mniejszy docisk.
Sonax to dość szybka pasta, wymaga mniej przejazdów koch i menzerna więcej.
Ogólnie to pasty cuttingowe raczej od 4 przejazdów w górę.
Pad gąbkowy szlifuje, a mikrobra / krótka wełna jakby wdziera się i zbiera lakier.
Przy pasie finishej sonaxa perfect finish , finish możemy robić na 3-4 obroty i niewiele przejazdów
Sonax np03 ex04 potrzebuje już więcej przejazdów żeby dobrze sie rozbiła.
Menzerna finishowa tłusta i potrzebuje większej prędkości żeby ją rozbic, więc tu lepszy efekty finishu może byc na obrotach 4-5 a nie 3-4 jak w przypadku sonaxa.
Ale ogólnie olnie te wysokie obroty to przy finishu pasta cuttingowa się przydają.
Powoli przesuwać maszynę po aucie, przy miękkich lakierach nieco szybciej żeby minimalizować nagrzewanie lakieru.
Klucz do sukcesu male powierzchnie robić, regularnie czyścić pada szczoteczka.
Kilka gabek na auto pójdzie, jak gabka już sie zapada i nie wraca to do prania , albo rwie to już to kitu jest.
One step średnim padem i pasta cuttingowa to raczej opcja dla twardych lakierów.
Jeśli przy one step dana pasta fajnie tnie, można spróbować twardszego pada, jeśli nie będzie hase (mikro ryski, to warto tym twardszym przelecieć).
One step jak nazwa mówi będzie najlepszy gdy uda się fajnie usunąć rysy i jednocześnie fajnie wykończyć.
Kolejność zwiększania mocy cięcia - pad, pasta, obroty, docisk, skok.
Ogólnie to próbować samemu dążyć do perfekcji bo nie ma złotych zasad w tym biznesie 😀, powyższe to moja interpretacja wskazówek youtuberow.
Raczej miękko. Dziękujemy za poświęcony czas i kilka zdań od siebie, Na pewno przydadzą się dla przeglądających kanał :)
proponuje odcinek co robić gdy podczas polerowania napotykamy przeszkody typu odpryski czy niewielkie oznaki korozji ☺
Idealnym rozwiązaniem byłoby najpierw polakierować takie elementy :) Z odpryskami można jeszcze walczyć robiąc zaprawki, ale jeżeli mamy do czynienia z setką mikrusów na masce lub zderzaku to niestety nic z tym nie zrobimy :/
A w wypadku maski z dużą ilością odprysków nie ma ryzyka uszkodzenia gąbki na takich "zadziorach"? Można w ogóle polerować takie podejrzane powierzchnie?
if i may be honest, for this types of clear coat, the greatest combination for one step is Menzerna 400 in a combination with medium to heavy cutting pad (flexipads orange). DB5800S is in my opinion the greatest small polisher ;) Greetings from Slovakia
Thank You for Your opinion :)
Material świetny-jak i cala seria. Nuruje mnie kilka spraw:
1-jakie biegi powinno sie stosowac do poszczegolnych etapów korekty
2-czy po wyrobieniu pasty przyspieszamy czy zwalniamy obroty. Nawiazujac do Insigni którą robiliscie to w komentazach pisales ze przyspieszasz o jeden bieg a tutaj mowisz zeby robic na max obrotach, a po kilku przejazdach schodzisz na nizszy bieg.
1. Temat rzeka. W zależności od maszyny, od pasty, od pada, od lakieru. Generalnie przy mocniejszym wycinaniu raczej 4-5 bieg. Czasami 6 ale raczej rzadko używam. Opcje wykończeniowe, czy one step 3, maks 4 bieg.
2. Pierwsza faza jest najważniejsza bo masz duże ścierniwo. Działasz na niższych obrotach z większym dociskiem. Druga faza, jak już rozbijesz ziarno dajesz ciut większe obroty lub zostajesz na tych samych i zmniejszasz docisk. W tym momencie polerujesz już mniejszym drobinkami, czyli rozbitym ścierniwem. Tutaj możesz skończyć. Natomiast jeśli robisz mocne polerowanie, albo robiłeś agresywny one step to możesz jeszcze zrobić 3 fazą czyli zwolnienie żeby lepiej wykończyć. To wszystko co napisałem tyczy się past z rozpadającym ziarnem. Jeżeli masz pastę ze stałym ścierniwem to pracujesz cały czas tak samo, czyli ten sam bieg i ten sam docisk.
A jest mozliwosc zebys podał jakies przyklady past z rozpadajacym scierniwem i stałym scierniwem? Chyba , ze jest gdzies jakis dokument na temat charakterystyki jakis past. Z gory dziekuje
Może od razu instruktaż o nakładaniu cleanera, politur i wosków maszyną DA ? ;)
PS: Filmiki prima sort ! :)
Dziękujemy :) Na pewno pojawi się film o podstawach pracy na DA i tam powiemy również o aplikacji cleanera, politur i wosków, chociaż o aplikacji wosków za pomocą DA było już w filmie o woskach :)
Bardzo fajny odcinek,znowu idzie się dowiedzieć ciekawych rzeczy 😉 wracając do one step,ja osobiście na VW robię go na flexie vrg plus żółty pad nat i do tego pasta sonax o4-06 cięcie ma 4na6 a wykończenie 6/6 osobiście opcja spoko,jednak do BMW już bym kombinował coś innego jeżeli był by to uni bo już tego efektu by nie bylo,tak jak mówiłeś w filmie każdy lakier jest inny i trzeba podchodzić do niego indywidualnie Pozdrawiam i czekam na następny odcinek 😀
Tak jest, każdy lakier to inna historia :) A czarne uni to w ogóle inna galaktyka, temat na kilka odcinków... :D
zastanawiam sie nad tym kraussem uzywanym
Super material !!
Dwa dni temu kupiłem maszynę DA, a wczoraj talerz 125 mm oraz pad średniej twardości i właśnie zastanawiałem się jakiej pasty użyć i czy da się to zrobić w jednym kroku przy twardym lakierze VW Polo :) Wyobraźcie sobie jakie było moje zdziwieni gdy dziś otworzyłem UA-cam i odpowiedz została podana na tacy :D DZIĘKI ;)
Bartosz Sobczyk DA jednoetapowo nie ma szans ściąc żadnych grubszych rys.
Bartek, tak jak Kamil napisał grubasów nie pościnasz. Natomiast pytanie w jakim stanie jest lakier i jakie mamy oczekiwania. Oczekiwania jak zawsze duże ;), ale jak zawsze trzeba patrzeć realnie na czas jaki możemy przeznaczyć na polerownie. Jeżeli nie mamy go dużo to warto pokombinować z one stepem ponieważ nawet usunięcie 40-50% zarysowań potrafi dodać lakierowi dużo głębi :) Powodzenia :)
Spokojnie, lakier jest w dobrym stanie i liczę tylko na jego odświeżenie (usuniecie drobnych kolistych rys), a nie korektę na 100% :)
Obecnie robię VW polo lc9x perłowy Deep Black niestety nie obyło się bez dwóch kroków ale za to efekt "urywa" 😉.
dziekuje,pomaga.
A nie lepiej wykończyć dobrym woskiem zamiast finishera ?
a co z folią wylewaną? czym to czyścić i woskować? w ogóle można robić one stepy?
i tu jest cała filozofia dobierania past padow pozdro
Dzięki za kolejną porcję wiedzy. W sobotę będę robił one stepa na pół rocznej skodzie superb ,po wcześniejszym czyszczeniu osadu z trakcji kolejowej , pare kombinacji past i padów chodzi mi po głowie ale planuję zacząć bardziej agresywnie , zastosuję : maszyny rupesa lhr 15 i mniejsza 75 też rupes w połączeniu z świetnymi gąbkami nata żółta + pasta koch 8.02 lub żółty rupes i koch 8.02 przypominam że na lakierze jest osad z trakcji który według klienta leży na aucie 2 miesiące ja myślę że trochę dłużej.
Adam, przede wszystkim wylej kilka setek deironizera żeby się pozbyć tego osadu ;) Superb będzie miał dosyć miękki lakier. Obawiam się że po Kochu 8.02, nawet na średnim padzie, trzeba będzie zrobić szybki finish. Oczywiście sprawdź, nigdy nic nie wiadomo :)
Sie wie chemia na opiłki metaliczne to podstawa i jak znam temat to pewnie trzeba będzie poprawić glinką.
Co do kombinacji pasty pady to na pewno wymyślę jakąś skuteczną i szybką metodę.
Dobre że poruszyliście temat polerowania One Step :-) Jak zawsze ciekawy odcinek ;) Powodzenia w dalszych produkcjach :) Co sądzicie o Meguiar's Ultimate Compound ?
Meguiar's 101 albo 105, znajdź sobie, Jedne z lepszych past tnących od nich :) !
UC powiedziałbym że to taki lekki cutting wśród past, na twardszych lakierach również możemy zrobić tym one step. Tak jak lukasz2457 napisał 101 i 105 to rewelacyjne pasty, u nas lecą w galonach :)
Jeśli nie mam doświadczenia w polerowaniu aut to Kraus db5800 będzie najlepsza propozycja wśród polerek DA (cena/jakosc) do amatorskiego użytku/nauki? Poradniki rewelacja!
Jak najbardziej na start polecamy. Warto!!!
Robił ktoś miękki lakier toyoty?
Jakie pady i jakie pasty?
Jaki zakres obrotów powinna mieć maszyna DA? Czy zaczynać się od ok 800-1000, czy raczej powinny zaczynać się od większych obrotów rzędu 2000-2500? Większość polerek ma właśnie większy zakres obrotów od ok 2500 do 6500. Proszę o wyjaśnienie bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi dotyczącej tej kwestii, a planuję zakup pierwszej polerki dla siebie.
Swoją drogą świetny kanał, super wyjaśnione, mega porady.
DA pod małe gąbki zaczyna się od wyższych obrotów czyli 2000, nawet 2500. A Flex podaje nawet 3800, chociaż z tego co wiem różni producenci różnie to przeliczają. Jeżeli chodzi o DA pod duże pady to zaczyna się od 1600/1800. Start od 800 obrotów to tylko przy maszynach rotacyjnych :)
Świetny film jak zawsze, no i super sprawa dzielenie sie wiedza i doświadczeniem:)
Co bys polecil do One step z maszyna DA na F11 SOPHIOSTOGRAU? pozdrawiam
Dzięki :) Sonax EX 04-06 i żółta gąbka NAT
Znów jak najbardziej się zgadzam :) Czysta prawda .
Dziękujemy :)
Ciekawe czy rotacyjną nie byloby szybciej uzyskać takiego samego efektu jak DA.
Świetny film instruktażowy! Jakimi pastami i na jakich gąbkach polecalibyście zrobić delikatną korektę lakieru na Subaru? Maszyna jaką dysponuję to Rupes LHR15. Z góry dziękuję za odpowiedź!
Będzie to raczej bardzo miękki lakier więc one step jest tu ciężki do zrobienia. Spróbuj średni pad, np. żółty NAT lub żółty Rupes na paście Sonaxa NP 03-06, ewentualnie na Sonax Perfect Finish.
Dziękuję za szybką odpowiedź! Skoro one step nie będzie łatwy, to jakie kroki byście mi polecali by odświeżyć lakier? Nie spieszy mi się z tym samochodem więc chętnie poświęcę więcej czasu niż na one step :) Jak rozumiem, na miękkim lakierze jest większe prawdopodobieństwo powstania "hazingu"? W takim przypadku, po paście NP zastosować jeszcze Perfect Finish? Na tym samym padzie?
Dokładnie, będzie więcej haze'u. NP jest już najdelikatniejsza, więc nie ma sensu po nim jechać perfect finishem. Jeżeli jest mocno zniszczony lakier to i tak musisz wjechać padem mikrofibrowym i do tego wybrałbym sonaxa cutmax lub nanolexa heavy cut. I w drugim kroku NP na żółtym padzie NAT i może się zdarzyć że będziesz musiał poprawić jeszcze na czarnym padzie więc też od razu dokup :)
Dziękuję!
Przydałby się film instruktażowy dla totalnych nowicjuszy, mówiący o tym jak elementy samochodu wogóle są lakierowane i jak rozpoznać samemu czy używając takich maszyn nie dojedziemy elementu do blachy. Podejrzewam, że bym zajechał jakąs warstwę lakieru biorąc się od razu za maszynę. Czy korzystacie w takim wypadku z mierników lakieru ? Na ile można sobie pozwolić przy takim polerowaniu np wieloetapowym ? Wybaczcie jeżeli te pytania wydają się bezsensowne, ale akurat na temat korekty lakieru nie wiem nic. Pozdrawiam i dzięki
Nie ma pytań bezsensownych :) To jest dobre pytanie, a temat jest rozległy. Pomyślimy jak ugryźć ten temat i z pewnością coś się pojawi ;) Pozdrawiamy
Cze co proponujesz do on stepa na volvo xc 60 kolor czarna perła dzięki pozdro
Ja mam Citroena C5 III i zamierzam spróbować Manzerna 3 in 1, a potem Cherry Glaze i wosk. Ciekaw jestem jak wyjdzie.
Taka kombinacja jest raczej zbędna. Jeden i drugi produkt to all in one. Ja bym poszedł raczej w taką stronę, żeby menzerne wrzucić na średniego, albo nawet twardego pada i później (nie dokładając już pasty) dopieścić lakier na czarnym padzie. Dzięki temu uzyskasz na początku dużą moc polerowania, a później dopieścisz lakier, a wszystko przy jednym wypracowaniu pasty :) Ja często bawię się w zmianę pada na niewypracowanej paście i daje to naprawdę dobre rezultaty.
Dzięki za podpowiedź. Chciałem zrobić Manzernę na średnim padzie a cherry glaze na czarnym i potem wosk Fuso. Lakier nie jest w złym stanie, trochę rysek, myję go tylko samodzielnie w domu na 2 wiadra a cherry glaze co jakiś czas ładnie błyszczy na lakierze.
Cześć a jakie pady i past polecicie do czarnego lakieru Mercedesa? Chciałbym zrobic one step na maszynie DA. Pozdr i wesołych świąt 🎄🎄🎄
Bardzo różnie jest z tymi lakierami w mercedesach. Spróbuj najpierw od żółtego pada i pasty Sonax EX 04-06. Jeżeli będzie dobrze to pokombinuj z menzerną fg400, albo wymień pada na trochę twardszego, np. biały.
Świetny filmik!
Tylko powiedzcie mi czym sie rozni ten krauss db5800 od db 5800s?
To jest ta sama maszyna. Jest jeszcze DB5200 tylko ma mniejszą moc.
ale cenowo tez jest roznica, sugerowalem sie "s" jako mniejszy odpowiednikiem ale skoro to samo to w sumie fajnie wiedziec, dzieki!
Coś można o maskowaniu auta przed polerowaniem jak należy odpowiednio przygotować aby było bezpiecznej
Generalnie maskujemy elementy plastikowe i gumowe. Warto zasłonić grill lub wloty żeby do środka nie leciał pył. Sąsiednie elementy maskujemy jeżeli wystają powyżej tego który aktualnie polerujemy. I w sumie to tyle :)
Witam, poleciłbyś do forda mondeo mk4 kombinacje Da 15 mm > żółty nat > menzerna 3800 ? Czarny nat oprócz wydobycia głębi pewnie nic nie zetnie. Skoro to miękki lakier boje się go katować bo mam jeszcze w pogotowiu menzerne 400 ale to jak będę musiał to użyje. Lakier bez głębokich rys tylko świrle wszędzie czyli takie koliste drobne rysy coś podobnego jak na filmie tylko bez takich grubszych zarysowań. Myślę o one stepie ale samym finishem zeby dużo lakieru nie ściąć.
Spróbuj tą 3800, ale po pierwsze menzerną ciężko się pracuje na DA i w dodatku na miękkich i średnich lakierach. Jest po prostu problem z docieraniem. Ale jak już masz to spróbuj, natomiast zdecydowanie żółta gąbka.
@@MXNOWICKIMacierzysz ok, dziękuje za porade ;)
MX NOWICKI świetny materiał :)
co myślisz o zabezpieczeniu lakieru powłoką kwarcową po takim zabiegu czy raczej powłoka po pełnej korekcie ? Mam jeszcze pytanko nieco z innej beczki odnośnie jakiegoś produktu, który nada przyjemny zapach wnętrza przed wydaniem auta może odświeżacz, który oczaruje klienta 😀 Pozdrawiam i wielka piona
Kiedyś miałem podejście że musi być pełna korekta. Od kilku lat mam jednak inne zdanie. Auto do jazdy na co dzień, każdego dnia jest narażone na jakieś zarysowanie. Po co w takim razie ścinać aż tyle lakieru? Warto go w takich przypadkach oszczędzać dlatego jak najbardziej jestem fanem one stepów, ewentualnie 2 etapowego odświeżenia.
Moim zdaniem prawdziwy detailing to jak najlepsze wykończenie lakieru i precyzyjne doczyszczenie detali, a nie wycinka wszystkiego za wszelką cenę. Oczywiście mówimy tu o autach do jazdy na co dzień. Co innego w show carach ;)
A co sądzisz o paście maguaiersa 101 jako one step? Są takie filmiki które te rozwiązanie promują. Super filmik. Pozdrawiam
Przy twardym lakierze jest to do zrobienia, natomiast raczej DA o małym skoku i nie szaleć z obrotami. Oczywiście średniej twardości gąbka. Chociaż przy jasnym lakierze nawet jeżeli zrobisz to na mikrofibrowym padzie to nie zobaczysz w latarce mikro rysek :)
@@MXNOWICKIMacierzysz czy menzerne all in one można wymyc ipa i położyć wosk, powłokę?
Filmik super.
A co powiedziałbyś o zastosowaniu Sonax Cut&Finish 05/05
Może to być również dobra pasta do one stepu, przy twardych lakierach
Filam jak zwykle petarda!!! A pytanie moje co w sytuacji gdy tworzą się hologramy? Czym usunąć? Czy jest opcja wypolerowania na ciemnych i jasnych bez hologramów? Planuje zakupić maszynę DA Adbl roller do nauki i chce zacząć prace na paście One Step plus pad niebieski i żółty bo lakier jest taki średniawy jak na auta powyżej 10lat. Będę wdzieczny za odpowiedz.
Aha jakie psy polecasz na maszynę DA Adbl? Konkretniej to z jakiego materiału? Gąbki, mikrofibry czy karbowane itp. ?
Dziękuje za odpowiedz
Sztuką one stepu jest żeby usunąć maksymalną ilość rys i osiągnąć idealne wykończenie bez hologramów/haze'u. Jeżeli lakier jest bardziej podniszczony to możesz próbować robić na dwa etapy. Jeżeli chodzi o pady to możesz zakupić NAT'a, na pewno żółty, on nadaje się do one stepu i w 85% nadaje się do wykończenia. Ewentualnie dokup niebieski lub pomarańczowy z nowej linii slash jeżeli chcesz zadziałać mocniej na dwa etapy. Jeżeli to będzie za słabe to wtedy mocniejsza pasta i można iść w jeszcze twardsze pady. Na początek kupuj tylko gąbkowe pady, te płaskie.
MX NOWICKI Dziękuje za cenna poradę. Już u ciebie zamówiłem ze strony (w dniu wczorajszym) ;)
Cześć, czy przy robieniu pięćdziesiątki na obszarze, gdzie pracowaliście twardą gąbką + pasta cuttingowa, robiliście również cztery przejazdy finishem jak na innych częściach? ;)
+ czy Renault i Fiat mają twarde lakiery?
Hej, tak przy finishu 4 przejazdy są wystarczające. Przynajmniej dla past Sonaxa. Są pasty które potrzebują trochę dłużej pracy. Warto zawsze próbować różnych prędkości, ilości przejazdów, ilości pasty, czy nawet różnej siły docisku.
Renault i Fiat mają pośrednie lakiery. Jeżeli chcesz się bawić w one step to żółty pad NAT'a i do tego Sonax Perfect Finish lub NP 03-06 jeżeli PF byłby za mocny.
Do odświeżenia 2 letniego lakieru Hondy Sonic Gray Pearl w dobrym stanie. Mógłby ktoś doradzić jakiś zestaw? Pozdrawiam
Raczej miękko. Jeżeli na DA to Sonax NP www.pielegnowacauto.pl/sonax-np-03-06-pasta-polerska-250ml.html i żółty NAT www.pielegnowacauto.pl/nat-da-zolta-srednia-gabka-polerska-135mm.html lub biała lake country www.pielegnowacauto.pl/catalogsearch/result/?q=lake+country+ccs
Witam! Mam takie pytanie. Dużo osób mówi o lakierach BMW , Audi , Hondy itp że są twarde i miękkie ale co z lakierami w samochodach typu:
- Porsche
- Lamborghini
- Maserati
- Bentley
- Rolls-Royce
- Ford Mustang
- Ferrari
- Bugatti itp..
Jest coraz więcej takich aut na Polskich drogach i na pewno korzystają z usług Detailingowych wiec myślę że warto było by powiedzieć coś więcej na ich temat.
Ps. Świetny materiał. Pozdrawiam! :)
Dziękujemy :) Porsche i Bentley z tych twardszych, ale nie tak twarde jak Mercedes. Bardzo przyjemne do polerowania. Maserati, Aston i Ford należą do tych miękkich i mogą przysporzyć problemów podczas wykończenia. Ferrari z tych średnich. Lambo, Rolls-Royce, Bugatti nie robiliśmy więc się nie wypowiadam.
Ooo Dziękuję za odpowiedź! :)
Jak czyścic gąbki po polerowaniu ?
Po skończonej pracy moczymy je w wodzie, a później do pralki na 60 stopni. Pierzemy zawsze w płynie do prania mikrofibr i padów.
MX NOWICKI a jaki to płyn do mikrofibr?
Używamy ADBL Micro Wash lub Nanolex Microfiber Wash
załóżmy, ze nie koniecznie musi być one step. wycinajac sporą ilość rys tnaca pastą i tnacym padem, mozna wykończyć go od razu finiszem omijając polisz? Kiedy taka opcja się sprawdza?
pozdro świetne filmy! doświadczenie, którego można pozazdrościć!
Oczywiście, bardzo często można tak zrobić. Na maszynie DA jest to łatwiejsze do zrobienia, na rotacji wymaga większego doświadczenia. Nie ma jednego sprawdzonego przepisu ponieważ zależy to od lakieru, techniki pracy maszyną i czystości pracy. Zazwyczaj jeżeli robisz cutting na bardzo twardej gąbce to śmiało możesz przejść do finishu. Jeżeli robisz cutting na mikrofibrze to trzeba się bardziej nagimnastykować, ale jest to nadal realne. Kwestia treningu :)
MX NOWICKI a ja zawsze sie męczę w obawie przed tymi mikrorysami/hologramami po twardych kombinacjach. Wyjade na słońce i będzie kaszana :) spróbuję teraz pokombinowac z dłuższym finiszem i zobaczę. Dzięki ;)
Co możesz powiedzieć o paste rupesa one step? Dzięki.
Nie używałem
Mam pytanie jako amator...😀 mam DA Liquid elements T4000 21mm skok.i nie wiem na jakim biegu mam np.2000 ob/min.... producent tego nie napisał w instrukcji.pomożecie?wiem ze obrotówka różni się od DA ale dla mnie wystarcza..pozdrawiam👍
Poszukaj na stronie producenta albo napisz do nich. Niestety my już od dawna nie handlujmy tymi maszynami. Naprawdę nie pamiętam jak u nich było, a każdy producent ma trochę inne obroty na każdym z biegów. Swoją drogą przy maszynach DA podają zazwyczaj zakres obrotów "od-do", bez wyszczególnienia biegów. Zasada na DA jest prosta, przy cuttingu bieg 5 lub 6. Przy polishu 4-5. Przy finishu 3-4,5. Pozdrawiam :)
dzięki wielkie.
łapka w górę za każdy filmik.oby więcej👍
Mega pomocne MX a na którym biegu zrobiłeś pierwsze cztery przejazdy?
Zależy od pasty i maszyny, ale średnio jest to 3 lub 4 bieg.
Potrzebuje porady , Krauss db5800s czy evoflex hdf 8
Niestety nie mieliśmy w ręku evoflexa więc nie doradzę.
A czym się różni odświeżenie lakieru od one-stepa? 😊
Dla nas odświeżenie = dwu etapowa korekta. One step natomiast to tylko jeden krok polerowania. A pełna korekta lakieru = wieloetapowe polerowanie, mogą być to 3, albo 4 etapy, wszystko zależy od lakieru :)
Kurcze mam problem zrobiłem mozerną 400 i później wykończyłem finishem czarną gąbką i na klika myć było dobrze i znów hologramy wróciły co zrobić chyba że to jest normalne?
Nie jest normalne. Pytanie jak polerowałeś, czy na pewno LO odtłuszczeniu nic nie było. Ewentualnie mogłeś porysować po przez błędy podczas mycia. Teraz ciężko stwierdzić
Proszę szybką poradę -jeśli to możliwe??. A więc -Soft99 F7 czy sonax netshield polymer?????
Sonax ciężki w aplikacji, ale trzyma 4-5 miesięcy. F7 banał w aplikacji, ale co do trwałości się nie wypowiemy ponieważ jesteśmy w trakcie testów.
Na filmikach nie wygląda to ciężko,dlaczego ?A kiedy jakieś wyniki testów ?
Nie rozumiem pytania? Nie aplikowaliśmy na filmie tych dwóch produktów, tylko był to odcinek o polerowaniu one step :) Co do wyników to możemy się określić w momencie gdy F7 po prostu przestanie działać, a tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
Miałem na myśli filmiki firmowe sonaxa.
W jaki sposób pracować ex 04 06 z żółtym natem przy one stepie na da 8mm?
Bieg 3, dosyć duży docisk, ale taki żeby maszyna nie zwalniała mocno. Zrób w ten sposób 3-4 przejazdy. Następnie bieg 3,5 lub 4, mniejszy docisk i jeszcze 4 przejazdy, czasami nawet 5 i tutaj możesz ciut szybciej przesuwać maszynę.
MX NOWICKI kocham Was
przy wszystkich 50tkach pracowałeś na obrotach 4 poziomu, a potem schodziles na 3 czy gdzieś jechalss na maksie?
Pracowałem na maksie, czyli 6 bieg i później schodziłem na 3-4. Z obrotami trzeba mocno kombinować, szczególnie przy one stepie. Czasami nie warto wchodzić na 6 bieg, tylko 4,5 lub 5. Natomiast nie polecam schodzić poniżej 3 biegu ponieważ przy maszynach DA zauważyłem że nie ma to sensu.
witam
może poruszycie też temat sticky paint
Z pewnością będzie i o tym :)
MX NOWICKI Właśnie jestem w trakcie korekty czerwonego type R ufo i juz rece zalamuje jak ten cudaczny lakier wykończyć
Czym pracujesz? Jaka maszyna, jaka pasta, jakie pady? Ewentualnie zadzwoń to pogadamy :) Tel firmowy 735977717
MX NOWICKI Maszyna DA Krauss S8;pasty koch havy na padzie flexi z microfibry do ciecia; wykonczenie koch anti hol na czerwony royalpad. Z past mam jeszcz Sf3800 menzerne;Megsa D300; menzerna 2500;sonax 4/6.
pady żółty oraz niebieski z Nata
Dzis byl moj pierwszy raz. Zaczalem na probnym fiacie, uzylem pasty cuttingowej menzerny z niebieskim padem, maszynka adbl. Pad zaczal sie kruszyc, nie dociskałem mocno i pasty nie brakowalo. :/ co moglo pojsc nie tak?
Czy zaimpregnowałeś pada? Ile dałeś pasty (ile groszków), na jakich biegach pracowałeś, jaki obszar pracy? Czy jesteś pewien że pad się kruszył, a nie pasta się rolowała? Jak dasz radę to wyślij nam na fb filmik jak pracujesz to może uda się coś podpowiedzieć :)
Pisalem o robieniu piedziesiatek od tasmy w 2012roku- ze robi sie schodek nie do usuniecia. To wszyscy sie smieli na kosmetyceaut o czym ja w ogole pisze
Nie widziałem tego wpisu mimo ze jestem tam od 2010. Mega szacunek że już wtedy to dostrzegłeś. Ja dopiero doszedłem do tego w 13 roku. Trzeba szerzyć dobrą wiedzę chociaż widzę często po fotkach że ludzie nic sobie z tego nie robią :/
@@MXNOWICKIMacierzysz
Nawet chlopaki z car spa ( taki z malpka w avatarze) mowil , ze nawet jesli sie zrobi jakis prog, to jest banalny w usunięciu...
Teraz tego nie znajde ale bylo ;)
Swoja droga zmienie temat. Astra 2010rok czarna perla. Rysuje sie przy odtluszczaniu jak wsciekla... Jakis patent? Bo powloke chce zarzucic
Fibra z Flexipads www.pielegnowacauto.pl/flexipads-microfibra-bez-krawedziowa-40x40.html i bardzo dużo IPY na fibrę, a rozkładając ją po lakierze dosłownie muskaj. I później dotarcie drugą taką samą, ale suchą oczywiście. Jeżeli IPA za mocno jałowi to spróbuj odtłuszczacz z Nanolexa lub FX Protect, ewentualnie Sonax w sprayu.
Czy na ostatnie przejazdy na mniejszych obrotach docisk taki sam czy większy, mniejszy?
W tej chwili pracujemy już tak że nie zwalniamy. Kończ na tych większych obrotach z mniejszym dociskiem.
czy schodek od taśmy da się usunąć matowiąc ten fragment papierem?
Różnie, ale są przypadki że nie schodzi.
A laguna 3 jaki ma lakier?
Pośredni
3 typy światła, jestem pod wrażeniem ;)
To podstawa :)
szczerze mówiąc pojawiło się kilka kanałów o detailingu w Polsce w ostatnim czasie, wszystkie profesjonalne ale zawsze czegoś mi brakowało - jakiegoś powiedzenia o inspekcji światłem, czy chociażby podejścia "każdy lakier jest inny" - tutaj wszystko gra, sub poszedł, czekam na kolejne odcinki :)
Jak rozpoznać czy zostawiamy ten haze czy nie, nie robiąc 50? Bo po tym co pokazałes pod latarka żadnych rysek tam nie widze :/ i jaką latarke do inspekcji polecacie w rozsądnych piniądzach?
Widać takie bardzo drobniutkie, półokrągłe ryski o średnicy skoku maszyny (czyli przy db5800 która ma 8mm skoku mają średnicę 8mm :) ). Nie byliśmy w stanie ich ująć na kamerze dlatego zrobiliśmy 50/50 żeby łatwiej było to pokazać :) Natomiast widać je w latarce ledowej. To co jeszcze może wskazywać na słabe wykończenie to po prostu przemglenie lakieru, takie mleko (mówimy też na to haze :) ), brak 100% klarowności na lakierze :)
Co do latarki w wersji budżet to wiem że można znaleźć jakieś chińczyki. My używamy Led Lenserów ponieważ używamy tego sprzętu bardzo dużo więc zależy nam na żywotności i długiej gwarancji :) Na naszej stronie możesz podejrzeć parametry Led Lensera P7.2 i poszukać czegoś podobnego www.pielegnowacauto.pl/latarka-led-lenser-p7-2.html
Witam mam pytanie Mam maszyne polerska DUAL ACTION chodzi mi o odswierzenie lakieru w samochodzie i usunieciu drobnych rys czy ta pasta i ten pad dadza rade Menzerna One Step Polish 3in1 i pad ROYAL PADS AIR PRO One Step
Menzerna to bardziej maskuje niż usuwa rysy, ja polecam do maszyny DA , sonax ex 04-06 i do tego żółty pad NAT chyba że masz miękki lakier to ja bym spróbował ,żółty pad NAT i do tego sonax 03-06
Ok, a jaki byłby dobry sposób na usunięcie śladów bo naklejkach, mam auto oklejone w camo folia 3m wylewana, po zdjęciu na pewno zostaną ślady po foli, czy aby usunąć te ślady wystarczy finishowa pasta na padzie finishowym ? Oczywiście maszyna rotacyjna krauss p7. Czy najlepiej będzie użyć pasty polishowej np menzerna 2500+pad żółty nata i pasta menzerna 3500+ czarny pad nata. Auto to astra h 2005 kolor srebrny z157.
Ciężko coś powiedzieć jeżeli jeszcze nie są zdjęte i nie wiemy co jest pod spodem. Oczywiście najpierw usuń dokładnie klej i dopiero zabierz się za polerowanie. Sama folia nie powinna zostawić nic na lakierze jeżeli była na całej powierzchni. Chyba że miałeś klejone częściowo powierzchnie. A co do samego polerowania to kombinacja na odświeżenie astry którą podałeś jest ok.
Czy Ford ma twardy lakier?
Miękko
Cześć, znowu ja, hehe. Zaczynam swoją przygodę z Detailingiem już na grubo od kilku lat mnie to jara i z roku na rok coraz bardziej. Do jakiegoś czasu zamykałem się tylko na czyszczeniu wnętrza i myciu z zewnątrz, bo polerowanie zdawało mi się bardzo skomlikowaną operacją, ale jak oglądam wasze filmy to wydaje się to coraz łatwiejsze, no i w końcu co to za detailer co nie potrafi robić korekty lakieru hehe. Na początek swojej przygody z korektą myślałem nad maszyną DA evoxa hdc15 i dodatkowo do niej ADBL rollera 9mm do mniejszych powierzchni, co myślisz o takim zestawie ? Jeżeli chodzi o pasty myślałem na początek jakiś zestaw kocha albo zvizzera i do tego pady dedykowane,do padów jeszcze jakieś futro albo mikrofibra, chyba że coś jeszcze powinienem mieć w zanadrzu o czym nie wiem :) . Na pierwszy ogień idzie moja Mazda 6 z 2017 roku w kolorze machine gray, ale dla niej myślę tylko one step starczy, drugi pacjent to insignia mojej mamy w takim bordowym kolorze ale tam to już lakier raczej na dwa etapy bo nigdy nie widziała ręcznego mycia tylko myjki automatyczne, poleć ze swojego doświadczenia z tymi lakierami kombinacje, dziękuję za odpowiedź i do zobaczenia, bo wybieram się do was w lipcu na szkolenie złożone z korekty lakieru maszynami DA, no chyba że będziecie na wakacjach 😁
Oba średniej twardości lakiery. Na pewno żółtym pad Honey zamknięto komórkowy i pasta np 03-06 będzie potrzebna do wykończenia i możesz tą kombinacją spróbować one step. Do wycięcia mikrofibra Honey 2Face i pasta Honey 2 lub mocniej 1.
Trenuje i do zobaczenia 🖐
Do one stepa lepsza rotacja czy da ?
Chcę kupić da i nie wiem czy już to zrobić czy wstrzymać się i zrobić to rotacja którą posiadam?
Moim zdaniem na DA lepiej i szybciej
@@MXNOWICKIMacierzysz dzięki wielkie za pomoc 👍
Właśnie przyjechała do mnie DA 🙂 teraz zacznę nową zabawę 😉 ale z mojej rotacji i tak nie zrezygnuję na pewno nie raz się jeszcze przyda😉 pozdrowienia dla całej ekipy MX 😉
Posiadam polerke DA adbl roller skok 9mm i pastę menzerna 3in1, czy nada się to do lakierów renault oraz jaki użyć pad do one stepu?
Wrzuć jakiś średni pad, np. żółty nat. Oczywiście nada się do szybkiego odświeżenia i zabezpieczenia w jednym kroku.
@@MXNOWICKIMacierzysz i tez pracować na max obrotach i potem zmniejszać żeby wykończyć?
Witam. Przymierzam się do one-stepu na moim bmw. Mam kraussa takiego małego jak wy używacie na filmikach, paste sonaxa perfect finish i już mam żółte pady z royal pads czyli te średnie. I teraz pytanie-czy te pady sie sprawdzą do tej roboty czy lepiej dokupić pomarańczowe typowe do one-stepu? Z góry dzięki.
Z reguły one step robimy na żółtym padzie. Chyba że jest to jasny lakier to możesz spróbować pomarańcza.
A jakie są lakiery w oplach ? :) Astra H 2006r
Średnia twardość. Szybko schodzą zarysowania ale nie ma problemu z wykończeniem :)
Co sądzisz o menzerna one step na da
Osobiście wolę zrobić one step odpowiednio dobraną pastą i później nałożyć wosk. Natomiast jeżeli szukamy skrócenia czasu pracy to menzerna jest fajnym rozwiązaniem ponieważ dosyć sporo usuwa, a jednocześnie masz zabezpieczenie. Wśród produktów All In One do pracy maszynowej wydaje się być jednym z najlepszych rozwiązań.
@@MXNOWICKIMacierzysz a jakiego pada bys zastosował właśnie do menzerny onestepa?
Kanał profeska! A jest jakaś tabela twardości lakierów?
niestety nie ma takiego czegoś, przyjęło się, że niemce mają twarde lakiery a japończycy miękkie, wszystko trzeba testować samemu niestety :P
Damian dobrze napisał :) I jeszcze inna historia jeżeli auto było lakierowane. Jeszcze można dodać że włoskie i francuskie są pośrednie.
A jak z Fordem? Mam fiesta 2009.
Jaką pastą można zastąpić tego mothersa ? (typowe do takiej akcji jak pokazujesz na filmie )
Z dostępnych w małych opakowaniach polecam menzerne FG400 lub 1100. Ewentualnie mothers ma jeszcze w małych opakowaniach pastę rubbing compound. Oczywiście pamiętaj że wszystko zależy od lakieru. Jeżeli będzie miękki to mogą być one za mocne i wtedy coś z pośrednich na twardszym padzie, np. menzerna pf2500.
skoro mowimy o one step to czy jest szansa porownac np rupes one step i menzerna 3 in 1 z rozna konfiguracja padow? czyli pasty specjalnie stworzone do tego typu korekt?
To trochę różne pasty. Rupes UHS jest określany przez producenta jako typowy one step. Natomiast Menzerna 3in1 to All In One, czyli oprócz tego że coś usuwa to ma w składzie woski żeby zabezpieczyć lakier.
Oczywiście mamy już w planach film konfrontujący zarówno produkty All In One, jak i past o różnej sile polerowania :) Pojawi się na pewno kilka odcinków na ten temat.
dzisiaj zrobilem corse d czarny. Lakier porazka . Niebieski Pad i pasta Maguiars. Wyszlo jako szybki one step moim zdaniem wyszlo ok. Czy ta kombinacja Jest ok Twoim zdaniem? Chce kupic sobie maszynke. Co sadzisz o Makita PO 5000C?
Planujemy testy tej maszyny, natomiast używałem kilka razy po kilkanaście minut pracy i dla mnie szału nie robi. Na dzień dzisiejszy nie kupiłbym. Opel ma dosyć miękki lakier. To była pasta Meguiar's 105? Nie wiem czy nie za mocna kombinacja. Na pewno dobrze wyszedł finish? zrobiłeś na próbę delikatniejszą opcję? Jaką maszyną pracowałeś?
Czy jest sens kupowania maszyny Da jeśli rotacja da te same efekty przez kombinacje past, padów, docisku, obrotów? Czy maszyna Da wygrywa z rotacją przy one step?, nie wiem czy kupić rotacje p7 i r3, czy to samo zrobie s15 i s75 przez "ostrzejsze" pady
Na DA zrobisz lepszy one step. Są lakiery które po prostu łatwiej i szybciej wykończysz maszyną DA. Z drugiej strony rotacja daje możliwość dokupienia różnych talerzy mocujących i masz mega uniwersalną maszynę. Maszyną DA o dużym skoku (15mm, a najlepiej 21mm) wytniesz tak samo szybko lub nawet szybciej niż rotacją.
A czy One Step można zrobić także na maszynie rotacyjnej? Jak to jest?
Można, ale wymaga dobrego obycia z maszyną rotacyjną. Świetną pastą do tego jest menzerna PF2500 i średniej twardości pad. Ta kombinacja potrafi czynić cuda jeżeli wykorzystamy ją maksymalnie :)
Właśnie o to samo chciałem spytać ;) A co sądzisz o pastach finiszowych z woskiem? Ma to sens? Czy lepiej wykończyć pastą typowo finiszową i na koniec zabezpieczyć woskiem?
Pozdrawiam ;)
MX Nowicki, dzięki za odpowiedź ;)
Matik, myślę że pasta nie powinna być z woskiem, lepiej już pofatygować się i zmyć resztki pasty, przygotować lakier pod wosk i nałożyć go. Zabezpieczy to powłokę lakierniczą ciut lepiej niż AIO
matik1234567890 wosk to zawsze wosk :) AIO to trochę droga na skróty, ja zawsze mówię że to najlepszy produkt do szybkiego przygotowania auta na wesele :)
trochę czytałem, oglądałem, ale nic nie testowałem. chcę zrobić one step'a, nie mam czasu na nic więcej aktualnie. lakier czarny na oplu vectra c, czyli raczej miękki. mam DA DAP900 PLUS 12mm. myślę o FG400, później ipa i wosk Pete's 53. a może s17+... nie wiem jakie pady, lakier 12letni, wcześniej tylko korekty ręczne.
polecicie coś?
FG400 na żółtym padzie NAT powinien zrobić robotę. Ewentualnie PF2500 też na żółtym padzie.
johny07z
Ja ostatnio użyłem ultimete compound na żółtym padzie i miałem jeden wielki swirrlll, auto fiat stilo ciemny granat. Zostało mi jeszcze pół butelki tego jak tego użyć najlepiej?
SZTILER Kupić pasty do wykończenia.
Fiat niestety miękki lakier :/ UC może być tutaj za mocne. Pytanie jak pracowałeś tą pastą? Można pokombinować z prędkością maszyny. W ogóle na jakiej maszynie pracowałeś? Jeżeli to nie pomoże to jak Kamil napisał, trzeba dokupić finish i zrobić w 2 krokach.
Właśnie przez wekend pracowałem na miękkim padzie i wkrętarce do 500 obrotów i efekt rewelacja ,nawet tylne lampy wyglądają jak nowe;))). poprzednia maszyna była od 1100 obrotów i pad był za twardy.
W filmie jest mowa o zmatowieniu po glinkowaniu. Więc czy jeżeli mam lakier w dobrym stanie, to czy przed woskowaniem mogę wyglinkować i odtłuścić, a na to wosk bez polerki ?
Niestety glinka potrafi zrobić mikro ryski, a jeżeli użyjemy agresywnej to będą nawet widoczne matowe przycięcia. Wypadałoby wtedy zrobić przynajmniej cleaner na maszynie lub one step. Jeżeli nie planujemy polerować, tylko odtłuścić i położyć wosk to raczej odradzam glinkę. Ewentualnie zastąpić ją ręcznikiem glinkowym, np: www.pielegnowacauto.pl/car-pro-polyshave-microfiber.html Taki ręcznik zostawia bardzo mało bałaganu, a na twardych lakierach nic. Trzeba tylko pamiętać o bardzo dobrym poślizgu i oczywiście wcześniej dokładnie odsmolić lakier i zastosować jakiś deironizer.
MX NOWICKI Czyli deironizacja + usunięcie smoły bez glinkowania i na to wosk. Zgadza się ? :)
Tylko odtłuść alkoholem przed woskiem :)
Mam jeszcze pytanie, czy po Auto Finesse Rejuvenate myć auto, czy tylko IPA + wosk ? :)
AF Rejuvenate to cleaner. Nie myjemy już po nim lakieru, ale są dwie opcje. Opcja 1 położyć wosk na AF Rejuvenate - da nam to dużo lepszy efekt wizualny ponieważ AFR świetnie maskuje i wyciąga głębię. Niestety mocno obniża trwałość wosków. Opcja 2 to AFR - odtłuszczenie IPA - wosk. Ta opcja będzie najtrwalsza, ale efekt wizualny (szczególnie gdy nie robimy polerowania mechanicznego) będzie gorszy.
Jeżeli pytasz jak bardzo obniża trwałość wosków to od razu napiszę że woski które są w stanie wytrzymać 2-2,5 miesiąca, na AFR leżą tylko 2-4 tygodnie.
Dzięki dobry film, właśnie jestem po korekcie lakieru audi, i mam problem ponieważ zostały mi takie ni to hologramy nie to rysy, widać je tylko jak się maksymalnie przechyli latarke. bez problemu idzie zamaskować je ultra glaze od auto finesse, , lakier ciąłem mikrofibrą od flexi i wykańczałem czarnym natem, też robiłem maszyną 5800s DA do cięcia używałem pasty koch 8.02 a finisz robiłem antihologramem od koch, tylko pracowałęm w ten sposób: 1 przejazd aby rozporwadzić pastę na 1 biegu, potem na 3 biegu 4 przejazdy, potem z 4 przejazdy na 6 biegu. czy to może być tego wina? pastę przemywałęm IPĄ oraz wycierałem czystą mikrofibrą. Pozdrawiam i proszę o odpowiedz
Jaki lakier? Nie przypadkiem czarne uni? Z tym mogą być problemy :)
Generalnie po tych pastach powinno być ok, ale czarną gąbkę NAT wymienił bym na czerwoną lub żółtą ponieważ bardzo miękka potrafi na twardych lakierach nie zebrać bałaganu po mikrofibrze. Zawsze staraj się zakańczać prace kilkoma przejazdami na niższych obrotach. Jeżeli chodzi o sam finish to wkręcaj maszynę maksymalnie na 5 bieg. Pozdrawiamy :)
MX NOWICKI dzieki za odpowiedz. narazie polozylem wosk . wiec za 3-4 miesiace jak sie skonczy wosk to przelec czerwonym natem i zobaczymy efekty. a co sadzicie o meguairsie 101 w porownaniu do kocha 8.02? uzywaliscie tych 2 past ba maszynie DA? lakier to chyba uni czarny wpadajacy w brąz
Dla mnie 105 i 101 są najlepiej wycinającymi pastami na DA. Polecam sprawdzić. Przy czarnym uni my zazwyczaj robimy jeszcze dwa etapy po mikrofibrze. Tu nie ma drogi na skróty :/
Wyjechałem autem na słońce i jednak korekta wyszłą bardzo dobrze, nie widać nic niepokojącego w słońcu :)
Mega wiedza
Dziękujemy
A co myślicie o Paście AIO typu menzerma 3in1 np do miekkich lakierów hondy i do tego pad miekki finishowy ?
Jest okej, ale tej pasty się nie wymywa - jak sama nazwa wskazuje - all in one.
Wielkie dzięki :) Wiadomo ze sie nie wymywa chociaż jakby ja wymymyć to wtedy mozna położyć dobry markowy wosk :)
AIO menzerny słabo się wyciera. Przy miękkich lakierach hondy wolę coś co dobrze się wypracowuje i łatwo ściera :) Jeżeli chodzi o ogólną opinię na temat tego AIO to naprawdę dobra pozycja. Twardością pada możemy regulować siłę polerowania, przez co można uzyskać naprawdę dobre rezultaty w jednym kroku.
Co myslisz o pastach firmy 3M? Pozdrawiam ;)
Pasty 3M są ok, wszystko zależy od lakieru, jego stanu i naszych upodobań :) Fast Cut Plus nie da się ukryć że jest bardzo agresywną pastą, natomiast bardziej polecam ją na rotację niż DA. Żółty korek mi osobiście nie do końca pasuje. Ultrafina tłuściutki finish, bardzo delikatny, nie ukrywam że może się przydać czasami :)
One step to nie z pastami sonaxa.