Będę przeprowadzał pierwszą swoją korektę w weekend właśnie DA a tu proszę, kolejna pomoc z Waszej strony! Dzięki że nagrywacie takie rzeczy! Biorę się za oglądanie :D
Zajawkowo czyszczę sobie co jakiś czas, poświęcając temu całą sobotę moją MX5. Skończyły mi się produkty, więc poszukałem kilku u Was, nie było - znalazłem na innej stronie, która nie miała tych które Wy macie. W międzyczasie oglądałem cały czas Twoje filmy, żeby jak najlepiej pracować na produktach i korzystać z ich potencjału. Przyszły w tym samym czasie dwie paczki. Jedna totalnie rozbabłana, z konkurencji. Wasza to klasa, wszystko profesjonalnie zapakowane, w ślicznej obrandowanej logiem MX nowicki taśmie. To się meeega ceni i zostanę przy zamawianiu od Was produktów. Pjontka!
Super kanał, fajnie ze odpisujecie swoim widzą i doradzacie leci subskrybcja i dzwoneczek dzieki ze jesteście dużo się dowiedziałem z waszego kanału planuje hobbistyczne dbać o swoje auto więc wiedza mi się przyda ;)
wystarczy pada moczyc we wiaderku z goraca woda i wtedy nie spalicie lakieru ,pad sie nie bedzie zaklejal pasta i lakier nie bedzie zrysowany na sucho.30 lat temu jedna pasta farekli g6 zrobila wiecej roboty niz te 30 spray na twoim wozku.ale dzis mamy mode na detailing a w moich czasach to sie nazywalo umyc auto.
Prosze o porade, czy w przypadku maszyny DA Yato 82200, skork 15 mm, obroty dobierac tak samo, jak przy ADBL 9 mm? CUT, Sonax CM, pad niebieski NAT: 1-2 przjazdy rozprowadzenie bieg 1-2, pozniej 2 przejazdy na 4 biegu ze srednim dociskiem, 2 przejazdy z lekkim dociskiem bieg 5 FINISH, Sonax PF, pad zólty NAT: 1-2 przjazdy rozprowadzenie bieg 1-2, pozniej 2 przejazdy na 3 biegu ze srednim dociskiem, 2 przejazdy z lekkim dociskiem bieg 4 Co bys zmienil? Moze zamiast zoltych padow na finish czerwony NAT? Jakie analogicznie wartosci obrotow przyjac dla Menzerny 1100 i 3500? A moze obroty te same ale wiecej przejazdow? Lakier czarny metalic, Volvo V60, sa hologramy po polerce handlarza wiec raczej wystarczy finish ale miejscami sa glebsze rysy/przycierki dlatego tez pytam o CUT.
Film świetny jak zresztą wszystkie szkoleniowe:) szkoda że można dać tylko raz łapkę w górę, gdy od czasu do czasu wracam sobie przypomnieć co przeoczyłem, odkrywam w Waszych materiałach coś nowego :) tak trzymać!
Mega wiedza :) Jednak da się zrobić polerkę profesjonalnie nie robiąc tego wcześcniej dzięki Wam oczywiście, pozdrawiam :) Maszyna ADBL DA Roller 9MM czy ta kombinacja będzie prawidłowa do Skody Octavii 2016 samochód zadbany (myty zawsze na 2 wiadra): - I etap: pasta Menzerna 2500 + gąbka nat żółty, 2 przejazdy na 1 biegu + 4 przejazdy z średnim dociskiem na 3 biegu + 3 przejazdy z mniejszym dociskiem na 4 biegu - II etap: pasta Menzerna 3800 + gąbka nat czerwony, 2 przejazdy na 1 biegu + 3 przejazdy z średnim dociskiem na 4 biegu + 2 przejazdy z mniejszym dociskiem na 5 biegu
Szczerze mówiąc nie wiem czy w ogóle będziesz potrzebował menzerny 3800. Żółty pad i menzerna 2500 powinny sporo usunąć i zostawić bardzo dobre wykończenie. Jeżeli już będziesz pracował na 3800 to nie rób na tak wysokich biegach. Pracuj tak jak na 2500 czyli 3 bieg w pierwszej fazie i później 4, albo nawet zostań na tym 3.
Mam taką maszynę, mam takie pady, mam takie gąbki, mam takie wiadra, mam taką rękawicę jak Twoja do mycia. Polecam !!! Jadę mercedesa CLK 200 cabrio - moją perełkę.
Bardzo dobry odcinek. Myśle że niebawem stanę się szczęśliwym posiadaczem maszyny DA i zrobię porządek na moim Multku . Czekam na kolejne odcinki. Może właśnie te pasty ?
Super film. Pytanka obowiązkowo: 1. Jakie obroty masz na 3, 4 i 5? Każdy producent ma dowolne numerki i podaje wartości. Posiadasz takie dane? 2. Co z listwami. Polerować niezależnie czy razem ze strefą, którą polerujemy? 3. Co robicie z przestrzeniami pod klamką? Trzpieniówki jakieś? Dzięki ;]
Zazwyczaj podają zakres od - do. Natomiast przy przy adbl, krauss, lare, rupes, flex możesz stosować się do tych obrotów co mówiłem. Jeżeli pracujesz na maszynie Krauss DB5800 (lub podobnej), ewentualnie Bass, Vander to dodaj pół lub cały bieg. Czyli do finishu zamiast robić 3 i 4, zrób 3,5-4,5 lub nawet 4-5. Chodzi Ci o dolne listwy na drzwiach? Nie musisz ich oklejać, ale poleruj je osobno na mniejszym padzie. Pod klamkami jeżeli da się zdjąć klamkę to zdejmujemy, a jeżeli nie to ręcznie za pomocą małego filca do szyb, a później poprawiamy na gąbkach :)
Jak to jest z gąbkami tymi twardszymi? Dla przykładu. Biorę Niebieskiego NAT’a albo coś odrobine twardszego, wypracowuje element ze średnim dociskiem, ale po dwóch podejściach robi się miękki wafel pokroju czerwonego/czarnego. Pomimo swej miękkości zachowuje swoje właściwości tnące jaki Cutting Pad czy też trzeba sięgnąć po drugi egzemplarz lub odczekać aż stwardnieje bo ten poszedł trochę w polish aniżeli pierwotny cutting?
Nigdy nie utrzyma swoich właściwości tnących dlatego my robimy 2, maks 3 elementy i pad leci do prania mimo czyszczenia. Jeżeli chodzi o samą pracę, czyli rozprowadzasz, później robisz na średnich obrotach z dociskiem (i tu masz największą moc pasty, ale pad jest nadal twardy). Następnie masz kolejną fazę gdzie zwiększasz obroty i zmniejszasz docisk, ale to jest już tak naprawdę faza wykańczania więc ten pad nie musi być już ultra twardy, nawet lepiej jeżeli trochę zmiękł. Oczywiście warto pomyśleć jeszcze o paście, w sensie jak szybko rozpadające się ziarno posiada. Jeżeli szybko rozpadające to nic nie szkodzi że pad szybko mięknie, jeżeli wolno rozpadające to rzeczywiście myśląc logicznie warto byłoby wybrać coś wolniej mięknącego, czyli np. gąbkę zamknięto komórkową :) Temat rzeka, natomiast trzeba nauczyć się rozumieć działanie poszczególnych past i padów i wtedy będziesz mógł wyciągnąć maksa z poszczególnych kombinacji ;)
Czy do wykończenia przy użyciu pastą Carpro Essence nada się czerwony pad NAT? Czy potrzebuję czegoś miększego jeszcze bardziej? W arsenale na ten moment mam żółte NAT, oraz czerwony NAT, mam też czerwony Royal. Lakier dość miękki, Subaru.
Szczerze mówiąc na Subaru jak dla mnie Essence za mocny. Przynajmniej na lakierach które my trafialiśmy zostawało dużo haze'u. Co do gąbki to żółty lub czerwony nat będzie ok. Ewentualnie biała lake country.
@@MXNOWICKIMacierzysz dziękuję za odpowiedź. Pasta już kupiona, mam zatem nadzieję, że wyjdzie w miarę fajnie tymi padami, a przynajmniej spróbuję. W razie czego NP 03/06 będzie delikatniejsza? Essence zamierzam nie wymywać pod wosk, więc może hase nie będzie widoczny?
Tak z ciekawości na jakim rozmiarze talerza pracowałeś tym adbelem? Testowałem tą maszynę na 125mm i strasznie przenosiła drgania na ręce i ciężko się nią wypracowywało pastę.
Czy do korekty, delikatnej wystarczy jedynie pasta perfect finish od sonaxa ? Bedzie z tego jakiś rezultat gdy lakier posiada jedynie delikatne ryski ?
Moim zdaniem ta pasta posiada ogromne możliwości jeżeli potrafimy ją odpowiednio wykorzystać :) Przejrzyj naszą relację na fb z pracy na insignią (jakieś 2,3 tygodnie temu) i zobacz jaką robotę zrobiła ta pasta z żółtym padem ;)
Odcinek jak i pasty sonaxa - klasa sama w sobie. Czy mógłby Pan podzielić się swoimi przemyśleniami/spostrzeżeniami oraz techniką pracy na paście np03-06. Pozdrawiam
Przy np 03 również pracuj na biegu 3 i później 4. Z tym że w pierwszej fazie zrób 3 przejazdy, a w drugiej 3 lub nawet 4. Ta pasta jest bardziej tłusta od Perfect Finisha, a rozpad cząsteczek trwa dłużej dlatego praca powinna być trochę dłuższa.
Film dosyć stary, ale mam jedno pytanie odnośnie tego odcinka oraz drugiego dotyczącego pracy na DA. Jest tutaj mowa o tym, że zarówno dla cięcia jak i finishu wystarczy określona liczba przejazdów i mimo, że mamy jeszcze "olej" to nie warto dalej polerować, bo pasta zrobiła już to co miała zrobić. Jak to się ma do pracy na pro woolu/MF? W drugim odcinku była mowa o tym, żeby na MF pracować dopóki jest pasta, a nawet korzystać z "oddawania". Nie mogę tego zrozumieć 😊 czy rzeczywiście dla wełniaka nie dajemy żadnego docisku?
Świetne pytanie 👌 Jeżeli chodzi o ten odcinek to wszystko jest aktualne. Co do starego o padach mikrofibrowych. To były nasze początki na DA, pasty były inne i dużo z techniki się zmieniło. Nagramy o tym szerszy materiał, nawet kilka odcinków :)
Witam . Mam taki problem że przy pracy na koch h8 pad niebieski i biały adbl na przemian po zrobieniu 4 elementów pady w środku zrobił się wklęsły tak jakby się przegrzały i skurczyly .
Mam wiele padów do rotacji i polecili mi zebym kupil pady do DA ( te z dziurka ) na twoim filmie widze, ze uzywasz padów bez dziurki na maszynie DA. Mozesz mi powiedziec, ktore pady bez dziurki nadaja sie do maszyn DA? bo chyba nie wszystkie. Pozdrawiam
Na wiosnę planuję przeprowadzić One Stepa na swoim aucie na maszynie DA. Tylko nurtuje mnie pytanie, czy przy samochodzie Mitsubishi Lancer 2005 r. (lakier nigdy nie widział polerowania), dobrym połączeniem będzie żółty pad NAT i pasta Sonax Perfect Finish, czy potraktować go mocniejszą pastą?
Jeżeli chcesz tylko one step to raczej nic mocniejszego nie wchodzi w grę. Zostań przy tej kombinacji. Ewentualnie można pomyśleć o dwu etapówce. Tak czy inaczej dopóki nie zaczniesz działać to nie będzie wiadomo co jest najlepsze :)
Pytanie laika - jak to jest z doborem predkosci obr na maszynie DA? Producent pada podaje, że maks obroty to 2500, natomiast 4-5 bieg powinien przekroczyc ta predkosc. Wobec tego prędkość dobierac ba podstawie prob? Zaczac np od twardego pada, pasty heavy cut i jechac od biegu 2-3 (po rozprowadzeniu) i sprawdzac czy jest ok i ewentualnie wrzucic 4-5?
Co do prania padów, dosyć szybko po praniu rzep coraz słabiej trzyma, więc ostatnio zacząłem stosować inny, co myślicie o takim sposobie: Pryskam pada SG Extra Dry (środek do prania np podsufitek, którego nie trzeba wypłukiwać), delikatną szczoteczką szczotkuję, potem biorę w rękę mikrofibrę i włączam maszyne rotacyjną na bardzo niskie obroty i zbieram produkt z pada tą mikrofibrą, tak kilka razy, na koniec jeszcze spryskuję ipą i to samo z mikrofibrą na włączonej maszynie, efekty wizualne bardzo dobre, tzn nie widać pozostałości pasty itp. a przedłuża znacznie żywotność rzepu. Jak sądzicie, sposób w miarę ok? Pozdrawiam.
down i diabeł dobrze napisałeś, wszystko ma swój koniec :) Nie wymagajmy dożywocia od tych akcesoriów. Nie mniej jednak my pierzemy bardzo często pady i wydaje mi się że rzep traci swoje właściwości dopiero po 8-10 praniach, a tak naprawdę gąbka po takim czasie już nie jest w wystarczającej kondycji więc śmietnik :) Sposób ręcznego prania nie przemawia do mnie, ale jeżeli nic nie zostaje Ci wewnątrz pada to czemu nie.
MX NOWICKI ja wcale nie wymagam aby te akcesoria były wieczne, nigdy w życiu, ale miałem tak, że po 3 krotnym upraniu pady royal pads naprawdę zauważalnie gorzej się trzymały, tak więc szukałem sposobu aby przedłużyć żywotność. Badz poprostu rzepy tej marki są slabe? Naty wytrzymywały w sumie spokojnie te 10 pran.
ua-cam.com/video/CFUyPSyU0hI/v-deo.html Tak pierz te pady, mimo wszystko dalej polecam lake country za ok50-60 zł masz pada spokojnie kilkukrotnie bardziej wytrzymałego.
Przy DA rzadko podają obroty na konkretnym biegu. Natomiast przy ostrzejszym wycinaniu pracuj na biegach 4-5-6, natomiast wykończenia rób na 3-4, przy niektórych pastach i w zależności jaką masz maszynę możesz wchodzić na 5.
Dzięki za odpowiedź, ale mam rotację. Zasięg obrotów to 900-2500. Polerka to CP8210E i zamierzam się zabrać za lakier w swoim samochodzie, a nigdy tego nie robiłem. Na forach dowiedziałem się, że max to 3-3,5 na rotacji, jeśli nie ma wykresu. Niestety obroty nie wzrastają stale, dlatego podzielenie zakresu przez ilość biegów daje jakieś kwiatki. :D
Na rotacji pracujesz przy cuttingu, na gąbce na obrotach 1400-1600. Przy futrze możesz jechać nawet pod 2000, chociaż na początku nie szalej :) Etapy pośrednie w zależności od pasty 1100-1400, finish 900-1200, przy niektórych pastach do 1400.
Teraz już nie używamy. Ciężko powiedzieć który lepszy, w zależności od potrzeby. XL jest trochę delikatniejszy i bardziej tłusty więc przyjemniej się nim pracuje :)
Proszę o pomoc. Wykonałem dzisiaj korektę lakieru identyczna maszyna pastą menzerna super finish plus z gąbką od adbl finiszową czarna autko nie było zdewastowane ale chiałem przygotować lakier pod powłokę, efekt końcowy wyszedł zadowalający w świetle dnia wygląda na prawdę super jednak gdy tylko wjezdnia pod lampe led to widać drobne zarysowania nie jest ich masakryczne dyzo i trzeba się na prawdę przyjrzec zeby je zauważyć jednak w duszy mnie to meczy co zrobiłem źle, czy jest to przyczyna tego ze nie zrobiłem wcześniej średnio ścierna pastą, zły dobór gąbki ?? robiełe w przedziale 2,5-3,5 biegu po 4-5 przejazdów w zależności od elementów lakier był srebny tak świetnie maskuje niedoskonałosci, było to volvo. Dopiero zaczynam swoja przygodę z AutoDetalingiem dlatego prosze o wyrozumiałość i doradzenie mi, oczywiście powłoka wiekszosc ich przykryła i sa niewidoczne nawet pod lampa lecz w świadomości pozostaje co jest pod powłoką, jest ich mniej niż przez korektą ale chciałbym dotrzeć do perfekcji :) 2-3 groszki z delikatnym naciskiem.
Ciężko doradzić nie widząc lakieru. Moim zdaniem za delikatna kombinacja. Nawet przy DA mogłeś wybrać meznerne PF2500 i żołty pad NAT, czy ADBL. Być może usunąłeś utleniony lakier i dopiero teraz zobaczyłeś te mikro ryski które wcześniej były nie widoczne ze względu na utlenienie.
Może przepracowujesz pastę i nie czyścić pada. Oczywiście po fibrze może być spory bałagan, ale czystość pracy jest tu bardzo ważna żeby później łatwo i szybko zrobić finish. Jeżeli chodzi o EX to ja robię 4 przejazdy na biegu 2,5 lub 3 ze średnim dociskiem, a następnie bieg 3 lub nawet 4, mniejszy docisk i jeszcze 3-4 przejazdy.
Witam , mam roller adbl . Korzystam z padów firmy NAT .Ostatnio zamówiłem nowy zestaw z oznaczeniem padów jako DA . Pierwszy zestaw mam bez tego oznaczenia i bez dziurek na środku pada . Czy one nadają się do maszyn DA ? nie jestem pewien a przy zakupie nie pisało że to jest dedykowane do rotacji
Dziura poprawia trochę wentylację, ale możesz śmiało używać. My używamy zamiennie jedne i drugie na DA. Jeżeli pracujesz tak jak należy to i tak nie zagotujesz pada i talerza.
Przeczytałem wszystkie komentarze ;D i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie . Oczywiście film super jak zawsze nawet notatki porobiłem żeby nie zapomnieć . A chodzi mi mianowicie gdzie znajdę taki wypasiony wózek co stoi obok Ciebie :)?
Rozprowadzenie czasami nawet jeden przejazd. A później to zależy od pasty i jej ilości. Musisz ją poznać i obserwować jak się zachowuje. Przykład który dałeś pasuje z reguły do pasty Perfect Finbish ponieważ jest bardzo szybka w pracy. Ale już pasta NP 03-06 od Sonaxa robisz rozprowadzenie i później 2-3 przejazdy i na koniec 3-4.
@@MXNOWICKIMacierzysz czasami już tez tak robiłem ze rozporowadzenie jak mówiłeś na 1 biegu i na 1 przejeździe po czym jechałem przejazd pionowy i poziomy po elemencie i to liczyć jako jeden przejazd, dobrze rozumiem? Zrobiłem oststnio tylko odświeżenie lakieru na c3 i próbuje wszystko jak najlepiej zrozumieć
@@MXNOWICKIMacierzysz właśnie jest coś co jest podstawą aaa interpretacja moze byc różna tzn co rozumiemy przez jeden przejazd tzn nasz obszar polerowania przejechany od gory do dołu i od lewwj do prawej? To jest liczone jako jeden przejazd czy juz jako dwa? I po takiej operacji juz należy przedmuchac pada?
Małe pytanko jeśli można , dlaczego pasta mocno ścierna na lakierze czasami robi się jak strup na lakierze i bardzo trudno ją rozprowadzić. Aha i co ty na nakładanie pasty aplikatorem na lakier ??
Może za dużo pasty? Albo brudny pad? Ewentualnie za duża temperatura i przygrzana pasta. Wyślij nam fotkę na fb to będzie łatwiej podpowiedzieć :) Chyba zbędna robota takie nakładanie. Na pada i ogień :)
Hej, mam pytanie : czy po polerowaniu mogę od razu nałożyć wosk lub glaze, czy powinienem wymyć IPą auto najpierw? nie wypłukam jakoś tej pasty ? zawsze myślałem że pasta wycina lakier, potem zmywam resztki i zostaje błysk lakier, ale gdzieś widziałem może na swag tv teorię, że pasta jakoś tam wypełnia niedoskonałości też, może to się tyczy określonych grup past , proszę o odpowiedź bo zgłupiałem
Oczywiście że wypełnia i podbija wygląd ale w poprawnym polerowaniu chodzi o to, żeby lakier dobrze wyglądał po odtłuszczeniu. Dodatkowo pasta zalegająca w porach lakieru obniża trwałość wosku.
Szczerze mówiąc używamy zamiennie. Uważam że nie jest to konieczne. Dziura zmniejsza temperaturę lakieru podczas pracy i powoduje że syf wpada do środka, a nie zostaje na środku pada.
Witam. Jak zwykle bardzo fajny wartościowy materiał. Super sprawa że dzielisz się wiedzą z innymi :) Powiedz proszę jak to dokładnie jest z tym finiszowaniem ? Ja słyszałem że żeby bardzo dobrze finiszować trzeba mocno zwolnić obroty 2-3 i na bardzo małym docisku robić bardzo wolne przejazdy tak żeby nie zostały żadne hologramy, haze etc. Czy jest to kompletna bujda ? czy po prostu strata czasu, ale działa bo ten sam efekt otrzymasz na paście finiszowej i miękkim padzie na wyższych obrotach 4-5 i szybszych przejazdach. Dzięki z góry i pozdrawiam
Jak pracować na finishu. To jest baedzo dobre pytanie :) Po pierwsze zależy to od maszyny, rotacja, czy DA. Do tego dobór odpowiedniej gąbki (gąbkę dobieramy pod maszynę, pastę, ale też lakier). I na koniec kwestia pasty ponieważ są finishe jak np. Sonax Perfect Finish którym pracujesz krótko i na biegach 3-4 przy maszynie DA, a z drugiej strony masz finishowe Menzerny które wymagają dłuższego czasu pracy i większych obrotów. Jeżeli chodzi o szybkość przesuwania gąbki po lakierze to również zależy od twardości lakieru ponieważ na tych miękkich staram się prowadzić maszynę szybciej ponieważ lakier zbierany jest szybciej, a po drugie szybciej zwiększa się temperatura. Zmiennych jak widzisz jest bardzo dużo i nie ma jednej recepty na wszystkie lakiery :)
Jak zwykle filmik z pasją.Byłem przygotowany na dwa etapy--lakier Hondy--okazało się że po pierwszym etapie,pasta Menzerna 400 biały pad NAT nie było sensu dopracowania antihologramem.Moje pytanie czy to możliwe by 400 była w stanie tak wykończyć lakier czy ja może czegoś nie widzę?.Patrząc pod latarką led zostały tylko grubasy bez bałaganu.
według mnie jeśli po wymyciu i pod dobrą latarką i lampami nie widać bałaganu i jeśli jesteś zadowolony z efektu to czemu nie? warto też obejrzeć lakier w ostrym słońcu jeśli masz możliwość, też potrafi trochę pokazać (głównie hologramów).
Wydaje mi się, że to możliwe. Ja na swojej miękkiej Alfie zrobiłem cięcie i wykończenie jednocześnie, pracując na kombinacji DA15mm z białym cuttingowym padem Rupesa i Koch-u 8.02. Tak jak Paweł wspominał, ta pasta daje możliwość dłuższej pracy i po prostu po etapie cięcia zmniejszałem obroty z 4-5 biegu na ok 2.5-3 i pracowałem szybciej, z mniejszym dociskiem. Lakier czarny UNI, ale zapewne nie aż tak miękki, jak Hondy. Musisz próbować, na tym cała ta zabawa polega, nie ma gotowych rozwiązań :)
moze to i bajka ale troche tez prawdy jest w tym ze menzerna 400 ma poprawione wlasciwosci finishowe i da rade osiagnac to nad czym sie zastanawiasz :) menzerna 1100 ma cut na 8 ale finish na 5, a 400 cut 8 finish 8. zdazylo mi sie ze osiagnalem zadowalajacy efekt ta pasta. jakis miesiac temu Mazda 6 2004 tak mnie zaskoczyla
Wszystko jest możliwe, chociaż przyznam że trochę jest to zaskakujące. Jeżeli nie masz pewności to zrób finish na sąsiednim elemencie i wtedy będziesz miał porównanie 50-50 czy na 100% nie ma żadnego maczku (haze'u) :) Pamiętaj że każdy lakier to zawsze inna historia :)
Dzięki wszystkim---jestem początkującym i szkole się.Tu jest mój wątek z efektami korekty Hondy.kosmetykaaut.pl/topic/12110-wyzwanie-honda-ufo-do-korekty/?tab=comments#comment-614964
Tak i nie. Podaje się że potrzeba od 3 do 7 padów. Owszem można wymyć ale mokre pady mają gorsze cięcie. Odnośnie zapchanych to mają gorsze i cięcie i wykończenie..
Właśnie dzis robilem nowe a4 czarny uni. Auto przebieg 12000km ale z chorwacji z wypożyczalni. Lakier porysowany mega. Zacząłem pomarańczowym padem gąbka i pasta koch microcut. Rezultat słaby więc założyłem futro i pasta tnąca meguaiars. Wyszło ok choć pozostało sporo rys. Co zrobiłem nie tak?
Jeżeli jedziesz już futrem to polecam później średni pad i jakaś średnia pasta. I na koniec jeszcze delikatny finish. Pytanie też na jakiej maszynie pracujesz, rotacja czy DA? Tak czy inaczej na czarnym uni jak już wchodzisz na futro to raczej trzeba się liczyć z 3 etapami.
odebralem auto od lakiernika. Przepolerowane wstepnie pastami 3m. W pochmurna pogode wyglada idealnie, ale w słoneczny dzien jest masa hologramow. Zakupiłem paste Menzerna 3500 Super Finish i miekkiego pada NAt czarny waflowy. Czy do takiej korekty praktycznie samych hologramow w zupelnosci wystarczy czy dokupic jeszcze Menzerne 3800 Super Finish Plus? roznica bedzie widoczna? czy zakonczyc na 3500?
jak popracujesz z roznymi obrotami i dociskiem to czy 3500 czy 3800 efekt bedzie ten sam do osiagniecia - mam podobne zdanie jak w filmiku, pasty menzerny sa tluste i trzeba troche wiecej czasu na nich popracowac
ile hmm to jest dobre pytanie... zalezy jakie to hologramy :) bo na czarnym mozesz caly dzien spedzic bo bedzie za slaby... ja srednio uzywam 2-3 gabki na cale auto w danym kolorze jak juz wiem czym zrobie dany lakier. nie uzywasz duzo pasty jak przy cutingu, gabki nie gnieciesz wiec powinna wytrzymac dlugo jesli bedzie czesto oczyszczana, a na upartego to i jednym zrobisz tylko wazne zeby czyscic pada z tej pasty ktora w nim zostanie :) jak dla mnie to chyba nawazniejsza rzecz bo mozesz i tym czarnym waflem to zrobic tylko "dbajac" o niego
Krzychoo jakimi pastami i gąbkami robiłeś przed finishem? Pracujesz rotacją czy maszyną DA? Tak naprawdę 3500 powinieneś wyciągnąć drobne hologramy (więc nie kupuj 3800), pod warunkiem że wcześniej zrobiłeś jeszcze jakąś opcję pośrednią (po lakierniku niestety hologramy zwykle są bardzo duże, dlatego sam finish nie wystarczy). Czystość pracy to kolejny bardzo ważny element, tak jak napisał Karol 2-3 gąbki jednej twardości na całe auto to minimum, my zmieniamy pada nawet po 2 elementach (mimo że czyścimy co przejazd).
Karol Les, czemu nie, nigdy nie mówimy nie :) IT Horizon jedynym sponsorem filmów jestem ja, a właściwie firma MX Nowicki :) To że pojawia się więcej produktów danej marki świadczy o tym że na nich głównie pracujemy, najbardziej je rozgryźliśmy, a zatem możemy o nich najwięcej powiedzieć. Natomiast w różnych filmach pojawiają się również inne produkty i z czasem będzie ich coraz więcej ponieważ nie zamierzamy stać w miejscu i chcemy testować wszystko.
Znakomicie! W takim bądź razie chętnię obejrzę test past optimum które to wydają się rewelacyjną alternatywą dla tradycyjnych past ale są raczej niepopularne w polszy. Jak i marka OPT jako całość.
IT Horizon pracowałeś już nimi? Pierwszą styczność miałem jakieś 3 lata temu, ale coś mi nie pasowało. Za mało je wyczułem, zresztą wtedy jeszcze nie rozbierałem wszystkiego na czynniki pierwsze i ten brak zrozumienia pasty był może związany z moim niezadowoleniem :D Także z pewnością wrócę do tematu :)
Przejazd to być jeden raz w każdym miejscu. Czyli dół-góra-dół-góra-dół. Późnej prawo-lewo-prawo-lewo-prawo to już drugi przejazd. Natomiast wypracowanie lub jedno podejście, to pełne wypracowanie pasty czyli w zależności od pasty 4-7 przejazdów
Cześć. Wielki szacun za dzielenie sie wiedzą i doswiadczeniem ktore posiadacie. Posiadam rollera 9mm i pady Adbl DA i bawie sie na pastach menzerny. Opisze wam moja kombinacje jesli cos zle robie prosze o podpowiedz z waszej strony. I. Niebieski pad ADBL i M 1100 1wszy przejad na 1wszym biegu na rozprowadzenie pasty potem 2 przejazdy na 3.5 bez docisku potem wchodze na 4.5 i z lekkim dociskiem 2 przejazdy i na koniec na 3.5 jeden przejad. II. Pasta M2500 pad zólty ADBL rozprowadzenie pasty na 1wszym biegu potem na 4.5 z lekkim dociskiem 3 przejazdy i schodze na 3ci bieg 2 przejazdy bez docisku. III. Pasta M3500 czerowny pad ADBL 1 wszy bieg rozprowadzenie pasty wchodze na 3.5 - 4.5 na jakies 3 przejazdy... Jak dlugo na poszczególnych etapach moge pracowac na pascie aby polerowanie przynioslo zamierzony efekt zeby nie przepracowac pasty?? Zdaje sobie sprawe ze do kazdego lakieru inaczej sie podchodzi i kazdy w innym stopnu jest zniszczony czy np moge uzyc pasty M1100 i po niej juz 3500 na wykonczenie czy efekt bd rownie dobry?? Dziekuje z góry i pozdrawiam cala ekipe👊🤘
Tak, jeżeli tego nie zrobisz to pozostawiłby urobek przysłoni Ci efekty pracy i później jak się wymyje to wyjdzie prawdziwy efekt jaki osiągnąłeś. Poza tym kładąc wosk czy powłokę na pastę, za chwile nie będziesz miał tego zabezpieczenia bo spłynie z pastą
@@MXNOWICKIMacierzysz dzięki za odp:) przechodzę na DA a rotacje tez mam. Wiec zanim się nauczę na DA nie będę kupował nowych gąbek. Dziękuje Wam serdecznie za odp💪👍👍
jak jest czysty/swiezy to oplaca sie kombinowac i nie ma z tym problemu ze dzien wczesniej wyrabiales np twarda paste na zoltym padzie a dzisiaj wjedziesz finishem. jego stan jest wazny oczywiscie bo jak jest zajechany i widac ze struktura jest w rozsypce to kosz bo szkoda nerwow jak zacznie pylic czy przestanie np ciac
Franc FRN jeśli ceramika była położona na porysowany lakier to trzeba usunąć ceramikę i wypolerować lakier jeszcze raz. Jeżeli rysy są na ceramice a ta nie ma systemu samoregeneracji to jest to normalne zjawisko
Cześć. Jak się Wam sprawuje maszyna DA od ADBL'a ? Jest strasznie hejtowana za nie solidne wykonanie i ponoć strasznie się psuje, jak długo nią pracujecie i czy były jakieś awarie? :)
Mamy ją od momentu premiery, a właściwie 1-2 tygodnie przed. Czyli to był chyba luty. Do dzisiaj zmieniliśmy tylko raz szczotki i to wszystko. Maszyna pracuje u nas bardzo dużo, można powiedzieć od poniedziałku do piątku. Sprzedaliśmy też ich bardzo dużo i na reklamację wróciło dosłownie kilka. Powiedziałbym że są to te same ilości co w przypadku Kraussa, Flexa, czy Rupesa. Także moim zdaniem można kupować.
MX NOWICKI wlasnie tak mi sie wydawalo ale nie bylem pewien, natomiast po dniu otwartym wiem ze tracilem w sumie sumarum godziny na korekcie i zabawie z menzerna po okolo 7 przejazdow. Chce sie przerzucic na pasty sonaxa bo wydaja sie byc solidnym „narzędziem” w kontekscie technologii past :) super ze uzyles maszynki adbla malej w filmie , cenne rady jak zawsze :)
To zależy który, jakiej pasty używasz, jak pracujesz, jak i jak często czyścić, jak często zmieniasz i pierzesz. Bardzo dużo czynników. Jednym przeżywają kilka samochodów, innym kilka elementów.
Świetny materiał ! Dzięki tobie zacząłem polerować auta zawodowo bez stresu . Pozdrawiam
Dzięki, Pozdrawiamy :)
Będę przeprowadzał pierwszą swoją korektę w weekend właśnie DA a tu proszę, kolejna pomoc z Waszej strony! Dzięki że nagrywacie takie rzeczy! Biorę się za oglądanie :D
Pozdrawiamy i powodzenia :)
MX NOWICKI podeślę jakieś foty albo wideo to ocenicie w wolnej chwili ;)
Potwierdzam:) Kawal Przydatnej Wiedzy:) oby tak dalej.....pozdrawiam
Aha jeszcze jedno spoko gość z Ciebie.
Bardzo dziękuje 🖐
Zajawkowo czyszczę sobie co jakiś czas, poświęcając temu całą sobotę moją MX5. Skończyły mi się produkty, więc poszukałem kilku u Was, nie było - znalazłem na innej stronie, która nie miała tych które Wy macie. W międzyczasie oglądałem cały czas Twoje filmy, żeby jak najlepiej pracować na produktach i korzystać z ich potencjału. Przyszły w tym samym czasie dwie paczki. Jedna totalnie rozbabłana, z konkurencji. Wasza to klasa, wszystko profesjonalnie zapakowane, w ślicznej obrandowanej logiem MX nowicki taśmie. To się meeega ceni i zostanę przy zamawianiu od Was produktów. Pjontka!
Miło nam to słyszeć, dziękujemy :)
Myślałem, że oprócz MX5 jeszcze Volvo dla Chwytaka ;)
Wkraczam w świat autodetailingu. Wasz kanał robi robotę. Zostawiam subskrypcję;)
Dziękujemy i Pozdrawiamy :)
Super kanał, fajnie ze odpisujecie swoim widzą i doradzacie leci subskrybcja i dzwoneczek dzieki ze jesteście dużo się dowiedziałem z waszego kanału planuje hobbistyczne dbać o swoje auto więc wiedza mi się przyda ;)
Dzięki za miłe słowa 🖐
Transporter piwa sie należy za kawał bezpłatnej i przydatnej wiedzy👌👌
Hehe, dzięki :)
Wchodzę w to.
wystarczy pada moczyc we wiaderku z goraca woda i wtedy nie spalicie lakieru ,pad sie nie bedzie zaklejal pasta i lakier nie bedzie zrysowany na sucho.30 lat temu jedna pasta farekli g6 zrobila wiecej roboty niz te 30 spray na twoim wozku.ale dzis mamy mode na detailing a w moich czasach to sie nazywalo umyc auto.
Farecla pasta dla Mirków handlarzy hahaha
Szkoda że ta moda trwa juz prawie 10 lat 🤨
Prosze o porade, czy w przypadku maszyny DA Yato 82200, skork 15 mm, obroty dobierac tak samo, jak przy ADBL 9 mm?
CUT, Sonax CM, pad niebieski NAT: 1-2 przjazdy rozprowadzenie bieg 1-2, pozniej 2 przejazdy na 4 biegu ze srednim dociskiem, 2 przejazdy z lekkim dociskiem bieg 5
FINISH, Sonax PF, pad zólty NAT: 1-2 przjazdy rozprowadzenie bieg 1-2, pozniej 2 przejazdy na 3 biegu ze srednim dociskiem, 2 przejazdy z lekkim dociskiem bieg 4
Co bys zmienil? Moze zamiast zoltych padow na finish czerwony NAT? Jakie analogicznie wartosci obrotow przyjac dla Menzerny 1100 i 3500? A moze obroty te same ale wiecej przejazdow?
Lakier czarny metalic, Volvo V60, sa hologramy po polerce handlarza wiec raczej wystarczy finish ale miejscami sa glebsze rysy/przycierki dlatego tez pytam o CUT.
Super wózek na sprzęt, jak zwykle poradnik na poziomie. Pozdro
Pozdrawiamy :)
Film świetny jak zresztą wszystkie szkoleniowe:) szkoda że można dać tylko raz łapkę w górę, gdy od czasu do czasu wracam sobie przypomnieć co przeoczyłem, odkrywam w Waszych materiałach coś nowego :) tak trzymać!
Miło słyszeć :) Tak naprawdę jest tego jeszcze więcej, dozujemy Wam wiedzę ;)
Świetna robota :) jak zawsze
Mega wiedza :) Jednak da się zrobić polerkę profesjonalnie nie robiąc tego wcześcniej dzięki Wam oczywiście, pozdrawiam :)
Maszyna ADBL DA Roller 9MM czy ta kombinacja będzie prawidłowa do Skody Octavii 2016 samochód zadbany (myty zawsze na 2 wiadra):
- I etap: pasta Menzerna 2500 + gąbka nat żółty, 2 przejazdy na 1 biegu + 4 przejazdy z średnim dociskiem na 3 biegu + 3 przejazdy z mniejszym dociskiem na 4 biegu
- II etap: pasta Menzerna 3800 + gąbka nat czerwony, 2 przejazdy na 1 biegu + 3 przejazdy z średnim dociskiem na 4 biegu + 2 przejazdy z mniejszym dociskiem na 5 biegu
Szczerze mówiąc nie wiem czy w ogóle będziesz potrzebował menzerny 3800. Żółty pad i menzerna 2500 powinny sporo usunąć i zostawić bardzo dobre wykończenie. Jeżeli już będziesz pracował na 3800 to nie rób na tak wysokich biegach. Pracuj tak jak na 2500 czyli 3 bieg w pierwszej fazie i później 4, albo nawet zostań na tym 3.
Jak zwykle klasa Paweł, choć nawet nie zacząłem oglądać :P Ostatnio pytałem Cię o DA, wiec akurat odcinek pode mnie 😜
Dzięki. W takim razie trafiliśmy w 10 ;) Pozdrawiamy :)
Świetny odcinek! Dużo merytorycznej wiedzy :)
Dziękujemy 🙂
Mam taką maszynę, mam takie pady, mam takie gąbki, mam takie wiadra, mam taką rękawicę jak Twoja do mycia. Polecam !!! Jadę mercedesa CLK 200 cabrio - moją perełkę.
Pozdrawiamy 🖐
Bardzo dobry odcinek. Myśle że niebawem stanę się szczęśliwym posiadaczem maszyny DA i zrobię porządek na moim Multku . Czekam na kolejne odcinki. Może właśnie te pasty ?
Super film.
Pytanka obowiązkowo:
1. Jakie obroty masz na 3, 4 i 5? Każdy producent ma dowolne numerki i podaje wartości. Posiadasz takie dane?
2. Co z listwami. Polerować niezależnie czy razem ze strefą, którą polerujemy?
3. Co robicie z przestrzeniami pod klamką? Trzpieniówki jakieś?
Dzięki ;]
Paweł W adbl roller9 sprawdz obroty producenta
Trzpieniowki albo demontaz klamki i zabawa
Zazwyczaj podają zakres od - do. Natomiast przy przy adbl, krauss, lare, rupes, flex możesz stosować się do tych obrotów co mówiłem. Jeżeli pracujesz na maszynie Krauss DB5800 (lub podobnej), ewentualnie Bass, Vander to dodaj pół lub cały bieg. Czyli do finishu zamiast robić 3 i 4, zrób 3,5-4,5 lub nawet 4-5.
Chodzi Ci o dolne listwy na drzwiach? Nie musisz ich oklejać, ale poleruj je osobno na mniejszym padzie.
Pod klamkami jeżeli da się zdjąć klamkę to zdejmujemy, a jeżeli nie to ręcznie za pomocą małego filca do szyb, a później poprawiamy na gąbkach :)
Jak zawsze bdb, treściwy materiał;D
Jak zawsze dziękujemy ;)
Jak to jest z gąbkami tymi twardszymi? Dla przykładu. Biorę Niebieskiego NAT’a albo coś odrobine twardszego, wypracowuje element ze średnim dociskiem, ale po dwóch podejściach robi się miękki wafel pokroju czerwonego/czarnego. Pomimo swej miękkości zachowuje swoje właściwości tnące jaki Cutting Pad czy też trzeba sięgnąć po drugi egzemplarz lub odczekać aż stwardnieje bo ten poszedł trochę w polish aniżeli pierwotny cutting?
Kup sobie lake country hdo to nie będziesz miał tego problemu. Te pady są nie do zajechania.
Nigdy nie utrzyma swoich właściwości tnących dlatego my robimy 2, maks 3 elementy i pad leci do prania mimo czyszczenia. Jeżeli chodzi o samą pracę, czyli rozprowadzasz, później robisz na średnich obrotach z dociskiem (i tu masz największą moc pasty, ale pad jest nadal twardy). Następnie masz kolejną fazę gdzie zwiększasz obroty i zmniejszasz docisk, ale to jest już tak naprawdę faza wykańczania więc ten pad nie musi być już ultra twardy, nawet lepiej jeżeli trochę zmiękł. Oczywiście warto pomyśleć jeszcze o paście, w sensie jak szybko rozpadające się ziarno posiada. Jeżeli szybko rozpadające to nic nie szkodzi że pad szybko mięknie, jeżeli wolno rozpadające to rzeczywiście myśląc logicznie warto byłoby wybrać coś wolniej mięknącego, czyli np. gąbkę zamknięto komórkową :) Temat rzeka, natomiast trzeba nauczyć się rozumieć działanie poszczególnych past i padów i wtedy będziesz mógł wyciągnąć maksa z poszczególnych kombinacji ;)
Co używasz do impregnacji?
Świetny, konkretny materiał. Czy nowe wskazówki dotyczą też pracy na rotacji?
Tak, w sumie możesz to śmiało stosować również na rotacji przy pracy na gąbkach.
Co myślisz o czyszczeniu pada w pad washerze po każdym panelu i robieniu całego samochodu jednym, max dwoma padami?
Jeżeli pad jest otwarto komórkowy to ok. Jeżeli zamknięty, nie manto sensu ponieważ zbyt długo trwa odwirowanie.
Witaj, jakie proponujesz obroty, maszyna DA ADBL 9mm, pad royalpads Micro Cut, pasta menzerna f400. :)
Czy do wykończenia przy użyciu pastą Carpro Essence nada się czerwony pad NAT? Czy potrzebuję czegoś miększego jeszcze bardziej?
W arsenale na ten moment mam żółte NAT, oraz czerwony NAT, mam też czerwony Royal.
Lakier dość miękki, Subaru.
Szczerze mówiąc na Subaru jak dla mnie Essence za mocny. Przynajmniej na lakierach które my trafialiśmy zostawało dużo haze'u. Co do gąbki to żółty lub czerwony nat będzie ok. Ewentualnie biała lake country.
@@MXNOWICKIMacierzysz dziękuję za odpowiedź. Pasta już kupiona, mam zatem nadzieję, że wyjdzie w miarę fajnie tymi padami, a przynajmniej spróbuję.
W razie czego NP 03/06 będzie delikatniejsza? Essence zamierzam nie wymywać pod wosk, więc może hase nie będzie widoczny?
Ja nie wymyjesz to nie będzie widoczny ale nie o to chodzi że on został pod spodem. NP delikatniejszy
Tak z ciekawości na jakim rozmiarze talerza pracowałeś tym adbelem? Testowałem tą maszynę na 125mm i strasznie przenosiła drgania na ręce i ciężko się nią wypracowywało pastę.
Pracujemy na fabrycznym talerzu 125mm
Czy do korekty, delikatnej wystarczy jedynie pasta perfect finish od sonaxa ? Bedzie z tego jakiś rezultat gdy lakier posiada jedynie delikatne ryski ?
Moim zdaniem ta pasta posiada ogromne możliwości jeżeli potrafimy ją odpowiednio wykorzystać :) Przejrzyj naszą relację na fb z pracy na insignią (jakieś 2,3 tygodnie temu) i zobacz jaką robotę zrobiła ta pasta z żółtym padem ;)
Denzkitt potwierdzam,ta pasta jest genialna.
czy przy zastosowaniu pasty all in 3D Speed odtłuszczanie po polerce też należy zrobić, czy tylko przed, by przygotować lakier?
Teoretycznie nie jest to potrzebne ponieważ ma właściwości zabezpieczające więc po co to zmywać. Pasty AIO powstały do szybkich zadań specjalnych.
MX Nowicki, do miejscowego usuwania rys, przytarć, polecasz pad gąbkowy czy z microfibry?
Raczej mikrofibra. Pójdzie szybciej i lepiej zaobli
Odcinek jak i pasty sonaxa - klasa sama w sobie. Czy mógłby Pan podzielić się swoimi przemyśleniami/spostrzeżeniami oraz techniką pracy na paście np03-06. Pozdrawiam
Przy np 03 również pracuj na biegu 3 i później 4. Z tym że w pierwszej fazie zrób 3 przejazdy, a w drugiej 3 lub nawet 4. Ta pasta jest bardziej tłusta od Perfect Finisha, a rozpad cząsteczek trwa dłużej dlatego praca powinna być trochę dłuższa.
Film dosyć stary, ale mam jedno pytanie odnośnie tego odcinka oraz drugiego dotyczącego pracy na DA.
Jest tutaj mowa o tym, że zarówno dla cięcia jak i finishu wystarczy określona liczba przejazdów i mimo, że mamy jeszcze "olej" to nie warto dalej polerować, bo pasta zrobiła już to co miała zrobić. Jak to się ma do pracy na pro woolu/MF? W drugim odcinku była mowa o tym, żeby na MF pracować dopóki jest pasta, a nawet korzystać z "oddawania". Nie mogę tego zrozumieć 😊 czy rzeczywiście dla wełniaka nie dajemy żadnego docisku?
Świetne pytanie 👌 Jeżeli chodzi o ten odcinek to wszystko jest aktualne. Co do starego o padach mikrofibrowych. To były nasze początki na DA, pasty były inne i dużo z techniki się zmieniło. Nagramy o tym szerszy materiał, nawet kilka odcinków :)
Hej MX Nowicki. Jakiego pada powinienem użyć do nakładania Black Hola poorboy'sa? I jak długo i na jakich obrotach.
Czarny gładki albo czarny wafel. Pracując na DA bieg 2-3 w zależności jaka maszyna. Przy rotacji poniżej 1000 obrotów.
Witam . Mam taki problem że przy pracy na koch h8 pad niebieski i biały adbl na przemian po zrobieniu 4 elementów pady w środku zrobił się wklęsły tak jakby się przegrzały i skurczyly .
Nie wiem jak pracujesz, jak często czyścić pady itp. Ciężko mi określić czy to Twoja wina czy samych padów.
Możesz wyjaśnić różnice miedzy padem zamknięto komórkowym a otwarto komórkowym?
Dużo do opisania, ale wkrótce odcinek o tym ;)
Mam wiele padów do rotacji i polecili mi zebym kupil pady do DA ( te z dziurka ) na twoim filmie widze, ze uzywasz padów bez dziurki na maszynie DA. Mozesz mi powiedziec, ktore pady bez dziurki nadaja sie do maszyn DA? bo chyba nie wszystkie. Pozdrawiam
Jeżeli pracujesz odpowiednio i nie przegrzewasz padów to NAT wytrzymuje. Oprócz tego Lake Country też na pewno wytrzyma.
Na wiosnę planuję przeprowadzić One Stepa na swoim aucie na maszynie DA. Tylko nurtuje mnie pytanie, czy przy samochodzie Mitsubishi Lancer 2005 r. (lakier nigdy nie widział polerowania), dobrym połączeniem będzie żółty pad NAT i pasta Sonax Perfect Finish, czy potraktować go mocniejszą pastą?
Jeżeli chcesz tylko one step to raczej nic mocniejszego nie wchodzi w grę. Zostań przy tej kombinacji. Ewentualnie można pomyśleć o dwu etapówce. Tak czy inaczej dopóki nie zaczniesz działać to nie będzie wiadomo co jest najlepsze :)
Pytanie laika - jak to jest z doborem predkosci obr na maszynie DA? Producent pada podaje, że maks obroty to 2500, natomiast 4-5 bieg powinien przekroczyc ta predkosc. Wobec tego prędkość dobierac ba podstawie prob? Zaczac np od twardego pada, pasty heavy cut i jechac od biegu 2-3 (po rozprowadzeniu) i sprawdzac czy jest ok i ewentualnie wrzucic 4-5?
Producenci padów podają maksymalne prędkości dla rotacji :) Nie zwracaj na to uwagi. Natomiast my pracujemy głównie na biegach 3-4, 5 to już maks
Co do prania padów, dosyć szybko po praniu rzep coraz słabiej trzyma, więc ostatnio zacząłem stosować inny, co myślicie o takim sposobie: Pryskam pada SG Extra Dry (środek do prania np podsufitek, którego nie trzeba wypłukiwać), delikatną szczoteczką szczotkuję, potem biorę w rękę mikrofibrę i włączam maszyne rotacyjną na bardzo niskie obroty i zbieram produkt z pada tą mikrofibrą, tak kilka razy, na koniec jeszcze spryskuję ipą i to samo z mikrofibrą na włączonej maszynie, efekty wizualne bardzo dobre, tzn nie widać pozostałości pasty itp. a przedłuża znacznie żywotność rzepu. Jak sądzicie, sposób w miarę ok? Pozdrawiam.
Lake country 20-30 samochodów spokojnie.
down i diabeł dobrze napisałeś, wszystko ma swój koniec :) Nie wymagajmy dożywocia od tych akcesoriów. Nie mniej jednak my pierzemy bardzo często pady i wydaje mi się że rzep traci swoje właściwości dopiero po 8-10 praniach, a tak naprawdę gąbka po takim czasie już nie jest w wystarczającej kondycji więc śmietnik :)
Sposób ręcznego prania nie przemawia do mnie, ale jeżeli nic nie zostaje Ci wewnątrz pada to czemu nie.
MX NOWICKI ja wcale nie wymagam aby te akcesoria były wieczne, nigdy w życiu, ale miałem tak, że po 3 krotnym upraniu pady royal pads naprawdę zauważalnie gorzej się trzymały, tak więc szukałem sposobu aby przedłużyć żywotność. Badz poprostu rzepy tej marki są slabe? Naty wytrzymywały w sumie spokojnie te 10 pran.
ua-cam.com/video/CFUyPSyU0hI/v-deo.html Tak pierz te pady, mimo wszystko dalej polecam lake country za ok50-60 zł masz pada spokojnie kilkukrotnie bardziej wytrzymałego.
Skąd mam wiedzieć jaką prędkość ma polerka na jakim biegu? Na maszynie nie mam wykresu, a w instrukcji nic o tym nie ma.
Przy DA rzadko podają obroty na konkretnym biegu. Natomiast przy ostrzejszym wycinaniu pracuj na biegach 4-5-6, natomiast wykończenia rób na 3-4, przy niektórych pastach i w zależności jaką masz maszynę możesz wchodzić na 5.
Dzięki za odpowiedź, ale mam rotację. Zasięg obrotów to 900-2500.
Polerka to CP8210E i zamierzam się zabrać za lakier w swoim samochodzie, a nigdy tego nie robiłem.
Na forach dowiedziałem się, że max to 3-3,5 na rotacji, jeśli nie ma wykresu.
Niestety obroty nie wzrastają stale, dlatego podzielenie zakresu przez ilość biegów daje jakieś kwiatki. :D
Na rotacji pracujesz przy cuttingu, na gąbce na obrotach 1400-1600. Przy futrze możesz jechać nawet pod 2000, chociaż na początku nie szalej :) Etapy pośrednie w zależności od pasty 1100-1400, finish 900-1200, przy niektórych pastach do 1400.
MX NOWICKI No tak, ale dalej nie znam prędkości maszyny na każdym biegu.
Paweł używacie past z 3M ?? jak sądzisz która do cięcia jest lepsza FastCut czy FastCutXL ??Pozdrawiam!
Teraz już nie używamy. Ciężko powiedzieć który lepszy, w zależności od potrzeby. XL jest trochę delikatniejszy i bardziej tłusty więc przyjemniej się nim pracuje :)
Proszę o pomoc. Wykonałem dzisiaj korektę lakieru identyczna maszyna pastą menzerna super finish plus z gąbką od adbl finiszową czarna autko nie było zdewastowane ale chiałem przygotować lakier pod powłokę, efekt końcowy wyszedł zadowalający w świetle dnia wygląda na prawdę super jednak gdy tylko wjezdnia pod lampe led to widać drobne zarysowania nie jest ich masakryczne dyzo i trzeba się na prawdę przyjrzec zeby je zauważyć jednak w duszy mnie to meczy co zrobiłem źle, czy jest to przyczyna tego ze nie zrobiłem wcześniej średnio ścierna pastą, zły dobór gąbki ?? robiełe w przedziale 2,5-3,5 biegu po 4-5 przejazdów w zależności od elementów lakier był srebny tak świetnie maskuje niedoskonałosci, było to volvo. Dopiero zaczynam swoja przygodę z AutoDetalingiem dlatego prosze o wyrozumiałość i doradzenie mi, oczywiście powłoka wiekszosc ich przykryła i sa niewidoczne nawet pod lampa lecz w świadomości pozostaje co jest pod powłoką, jest ich mniej niż przez korektą ale chciałbym dotrzeć do perfekcji :) 2-3 groszki z delikatnym naciskiem.
Ciężko doradzić nie widząc lakieru. Moim zdaniem za delikatna kombinacja. Nawet przy DA mogłeś wybrać meznerne PF2500 i żołty pad NAT, czy ADBL. Być może usunąłeś utleniony lakier i dopiero teraz zobaczyłeś te mikro ryski które wcześniej były nie widoczne ze względu na utlenienie.
Jaka powinna być technika pracy na ex 04-06? Po cutmaxie i mikrofobrze zostaje duży haze i nie za bardzo mogę się go pozbyć.
Może przepracowujesz pastę i nie czyścić pada. Oczywiście po fibrze może być spory bałagan, ale czystość pracy jest tu bardzo ważna żeby później łatwo i szybko zrobić finish. Jeżeli chodzi o EX to ja robię 4 przejazdy na biegu 2,5 lub 3 ze średnim dociskiem, a następnie bieg 3 lub nawet 4, mniejszy docisk i jeszcze 3-4 przejazdy.
@@MXNOWICKIMacierzysz wielkie dzięki za odpowiedź, a czym najlepiej czyścić pada? Warunki "polowe", sprężone powietrze?
Witam , mam roller adbl . Korzystam z padów firmy NAT .Ostatnio zamówiłem nowy zestaw z oznaczeniem padów jako DA . Pierwszy zestaw mam bez tego oznaczenia i bez dziurek na środku pada . Czy one nadają się do maszyn DA ? nie jestem pewien a przy zakupie nie pisało że to jest dedykowane do rotacji
Dziura poprawia trochę wentylację, ale możesz śmiało używać. My używamy zamiennie jedne i drugie na DA. Jeżeli pracujesz tak jak należy to i tak nie zagotujesz pada i talerza.
@@MXNOWICKIMacierzysz dzięki bardzo
👍
Przeczytałem wszystkie komentarze ;D i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie . Oczywiście film super jak zawsze nawet notatki porobiłem żeby nie zapomnieć . A chodzi mi mianowicie gdzie znajdę taki wypasiony wózek co stoi obok Ciebie :)?
Możesz zamówić u nas, tylko kontaktuj się mailowo bo nie ma go na stronie :) Wózek firmy APP.
Witam jaką Pan używa maszyne polerską ? i ewentualnie jaka by Pan polecił dla amatora ;)
Używamy różnych maszyn ale na początek polecam adbl rollera 9mm
@@MXNOWICKIMacierzysz ok dziękuję za info
A czym się różni IPA od zmywacza silikonowego? Którego lepiej używać do odtłuszczania?
Zmywacz silikonowy to mieszanka różnych rozpuszczalników. Jest też wolniej odparowujący. Często IPĄ pracuje się po prostu szybciej.
No a jak kwestia polerowania słupka A? Wzdłuż słupka czy wszerz?
Pod kątem 45 stopni żeby łapać obłość ale z drugiej strony nie będziesz jeździł po nim w „nieskończoność” 😉
W jaki sposób liczysz te przejazdy maszyna ?
Najpierw np rozprowadzenie 2 przejazdy, 2 przejazdy właściwe i 2 wykańczające ? W ten sposób ? Pozdrowki
Rozprowadzenie czasami nawet jeden przejazd. A później to zależy od pasty i jej ilości. Musisz ją poznać i obserwować jak się zachowuje. Przykład który dałeś pasuje z reguły do pasty Perfect Finbish ponieważ jest bardzo szybka w pracy. Ale już pasta NP 03-06 od Sonaxa robisz rozprowadzenie i później 2-3 przejazdy i na koniec 3-4.
@@MXNOWICKIMacierzysz czasami już tez tak robiłem ze rozporowadzenie jak mówiłeś na 1 biegu i na 1 przejeździe po czym jechałem przejazd pionowy i poziomy po elemencie i to liczyć jako jeden przejazd, dobrze rozumiem?
Zrobiłem oststnio tylko odświeżenie lakieru na c3 i próbuje wszystko jak najlepiej zrozumieć
@@MXNOWICKIMacierzysz właśnie jest coś co jest podstawą aaa interpretacja moze byc różna tzn co rozumiemy przez jeden przejazd tzn nasz obszar polerowania przejechany od gory do dołu i od lewwj do prawej? To jest liczone jako jeden przejazd czy juz jako dwa? I po takiej operacji juz należy przedmuchac pada?
Małe pytanko jeśli można , dlaczego pasta mocno ścierna na lakierze czasami robi się jak strup na lakierze i bardzo trudno ją rozprowadzić. Aha i co ty na nakładanie pasty aplikatorem na lakier ??
Za szybko pisałem sorki za ortografię 🤣
Może za dużo pasty? Albo brudny pad? Ewentualnie za duża temperatura i przygrzana pasta. Wyślij nam fotkę na fb to będzie łatwiej podpowiedzieć :)
Chyba zbędna robota takie nakładanie. Na pada i ogień :)
Kolor gąbek i ich twardość różni się, w zależności od producenta?
Czasami tak, czasami nie dlatego nie sugeruj się kolorami, tylko opisem producenta.
Też tak myślałem. Właśnie czytałem. Kolor to tylko wymysł producenta. Macie w planach zrobienie "poradnika" o gąbkach futrach itp.?
Hej, mam pytanie : czy po polerowaniu mogę od razu nałożyć wosk lub glaze, czy powinienem wymyć IPą auto najpierw? nie wypłukam jakoś tej pasty ? zawsze myślałem że pasta wycina lakier, potem zmywam resztki i zostaje błysk lakier, ale gdzieś widziałem może na swag tv teorię, że pasta jakoś tam wypełnia niedoskonałości też, może to się tyczy określonych grup past , proszę o odpowiedź bo zgłupiałem
Oczywiście że wypełnia i podbija wygląd ale w poprawnym polerowaniu chodzi o to, żeby lakier dobrze wyglądał po odtłuszczeniu. Dodatkowo pasta zalegająca w porach lakieru obniża trwałość wosku.
@@MXNOWICKIMacierzysz dzięki za odpowiedź
Czy polecacie do kraussa s15 pasty sonaxa cutmax np 04 06 i finish czy może jakaś inna kombinacje polecacie ?
Jak najbardziej, bardzo dobra kombinacja.
MX NOWICKI czy macie jeszcze jakiś inny zestaw albo pojedyncze pasty innych Marek do polecicie czy ten zestaw cały sonaxa będzie dobry ?
Pytanie o gąbki. W filmie o DA była mowa o padach z dziurą, teraz używasz pełnych. Które są "odpowiednie"?
Szczerze mówiąc używamy zamiennie. Uważam że nie jest to konieczne. Dziura zmniejsza temperaturę lakieru podczas pracy i powoduje że syf wpada do środka, a nie zostaje na środku pada.
Witam. Jak zwykle bardzo fajny wartościowy materiał. Super sprawa że dzielisz się wiedzą z innymi :) Powiedz proszę jak to dokładnie jest z tym finiszowaniem ? Ja słyszałem że żeby bardzo dobrze finiszować trzeba mocno zwolnić obroty 2-3 i na bardzo małym docisku robić bardzo wolne przejazdy tak żeby nie zostały żadne hologramy, haze etc. Czy jest to kompletna bujda ? czy po prostu strata czasu, ale działa bo ten sam efekt otrzymasz na paście finiszowej i miękkim padzie na wyższych obrotach 4-5 i szybszych przejazdach. Dzięki z góry i pozdrawiam
Jak pracować na finishu. To jest baedzo dobre pytanie :) Po pierwsze zależy to od maszyny, rotacja, czy DA. Do tego dobór odpowiedniej gąbki (gąbkę dobieramy pod maszynę, pastę, ale też lakier). I na koniec kwestia pasty ponieważ są finishe jak np. Sonax Perfect Finish którym pracujesz krótko i na biegach 3-4 przy maszynie DA, a z drugiej strony masz finishowe Menzerny które wymagają dłuższego czasu pracy i większych obrotów. Jeżeli chodzi o szybkość przesuwania gąbki po lakierze to również zależy od twardości lakieru ponieważ na tych miękkich staram się prowadzić maszynę szybciej ponieważ lakier zbierany jest szybciej, a po drugie szybciej zwiększa się temperatura.
Zmiennych jak widzisz jest bardzo dużo i nie ma jednej recepty na wszystkie lakiery :)
Jak zwykle filmik z pasją.Byłem przygotowany na dwa etapy--lakier Hondy--okazało się że po pierwszym etapie,pasta Menzerna 400 biały pad NAT nie było sensu dopracowania antihologramem.Moje pytanie czy to możliwe by 400 była w stanie tak wykończyć lakier czy ja może czegoś nie widzę?.Patrząc pod latarką led zostały tylko grubasy bez bałaganu.
według mnie jeśli po wymyciu i pod dobrą latarką i lampami nie widać bałaganu i jeśli jesteś zadowolony z efektu to czemu nie? warto też obejrzeć lakier w ostrym słońcu jeśli masz możliwość, też potrafi trochę pokazać (głównie hologramów).
Wydaje mi się, że to możliwe. Ja na swojej miękkiej Alfie zrobiłem cięcie i wykończenie jednocześnie, pracując na kombinacji DA15mm z białym cuttingowym padem Rupesa i Koch-u 8.02. Tak jak Paweł wspominał, ta pasta daje możliwość dłuższej pracy i po prostu po etapie cięcia zmniejszałem obroty z 4-5 biegu na ok 2.5-3 i pracowałem szybciej, z mniejszym dociskiem. Lakier czarny UNI, ale zapewne nie aż tak miękki, jak Hondy. Musisz próbować, na tym cała ta zabawa polega, nie ma gotowych rozwiązań :)
moze to i bajka ale troche tez prawdy jest w tym ze menzerna 400 ma poprawione wlasciwosci finishowe i da rade osiagnac to nad czym sie zastanawiasz :) menzerna 1100 ma cut na 8 ale finish na 5, a 400 cut 8 finish 8. zdazylo mi sie ze osiagnalem zadowalajacy efekt ta pasta. jakis miesiac temu Mazda 6 2004 tak mnie zaskoczyla
Wszystko jest możliwe, chociaż przyznam że trochę jest to zaskakujące. Jeżeli nie masz pewności to zrób finish na sąsiednim elemencie i wtedy będziesz miał porównanie 50-50 czy na 100% nie ma żadnego maczku (haze'u) :) Pamiętaj że każdy lakier to zawsze inna historia :)
Dzięki wszystkim---jestem początkującym i szkole się.Tu jest mój wątek z efektami korekty Hondy.kosmetykaaut.pl/topic/12110-wyzwanie-honda-ufo-do-korekty/?tab=comments#comment-614964
za kazdym razem trzeba impregnowac pada ? czy wystarczy raz na cale auto ?
SebaC20XE. Wystarczy raz😀. A potem po kazdym praniu👍
Jednym padem chcesz caly samochod obleciec?
Kto tu musi zluzować...pozatym czego sie matki czepiasz.
Tak i nie. Podaje się że potrzeba od 3 do 7 padów. Owszem można wymyć ale mokre pady mają gorsze cięcie. Odnośnie zapchanych to mają gorsze i cięcie i wykończenie..
Panowie spokojnie, to tylko detailing ;) Impregnujemy tylko świeżego pada (z pudełka lub po praniu).
Właśnie dzis robilem nowe a4 czarny uni. Auto przebieg 12000km ale z chorwacji z wypożyczalni. Lakier porysowany mega. Zacząłem pomarańczowym padem gąbka i pasta koch microcut. Rezultat słaby więc założyłem futro i pasta tnąca meguaiars. Wyszło ok choć pozostało sporo rys. Co zrobiłem nie tak?
Po takiej kombinacji normalne że zostaną Ci rysy. Musisz to teraz wykończyć delikatną kombinacją.
Czyli? Finish? Czarny Pad?
A jak wedlug Ciebie nalezaloby to zrobic?
Jeżeli jedziesz już futrem to polecam później średni pad i jakaś średnia pasta. I na koniec jeszcze delikatny finish. Pytanie też na jakiej maszynie pracujesz, rotacja czy DA? Tak czy inaczej na czarnym uni jak już wchodzisz na futro to raczej trzeba się liczyć z 3 etapami.
odebralem auto od lakiernika. Przepolerowane wstepnie pastami 3m. W pochmurna pogode wyglada idealnie, ale w słoneczny dzien jest masa hologramow. Zakupiłem paste Menzerna 3500 Super Finish i miekkiego pada NAt czarny waflowy. Czy do takiej korekty praktycznie samych hologramow w zupelnosci wystarczy czy dokupic jeszcze Menzerne 3800 Super Finish Plus? roznica bedzie widoczna? czy zakonczyc na 3500?
jak popracujesz z roznymi obrotami i dociskiem to czy 3500 czy 3800 efekt bedzie ten sam do osiagniecia - mam podobne zdanie jak w filmiku, pasty menzerny sa tluste i trzeba troche wiecej czasu na nich popracowac
Karol Główczyński okej a ile padow musze zakupic do usuniecia hologramow? Jeden napewno bedzie malo?
ile hmm to jest dobre pytanie... zalezy jakie to hologramy :) bo na czarnym mozesz caly dzien spedzic bo bedzie za slaby... ja srednio uzywam 2-3 gabki na cale auto w danym kolorze jak juz wiem czym zrobie dany lakier. nie uzywasz duzo pasty jak przy cutingu, gabki nie gnieciesz wiec powinna wytrzymac dlugo jesli bedzie czesto oczyszczana, a na upartego to i jednym zrobisz tylko wazne zeby czyscic pada z tej pasty ktora w nim zostanie :) jak dla mnie to chyba nawazniejsza rzecz bo mozesz i tym czarnym waflem to zrobic tylko "dbajac" o niego
Karol Główczyński auto jest stety/niestety w kolorze black saphire matalic . Kupie jeszcze jeden i bede walczyl :)
Krzychoo jakimi pastami i gąbkami robiłeś przed finishem? Pracujesz rotacją czy maszyną DA? Tak naprawdę 3500 powinieneś wyciągnąć drobne hologramy (więc nie kupuj 3800), pod warunkiem że wcześniej zrobiłeś jeszcze jakąś opcję pośrednią (po lakierniku niestety hologramy zwykle są bardzo duże, dlatego sam finish nie wystarczy). Czystość pracy to kolejny bardzo ważny element, tak jak napisał Karol 2-3 gąbki jednej twardości na całe auto to minimum, my zmieniamy pada nawet po 2 elementach (mimo że czyścimy co przejazd).
Super :) Może test past optimum w sprayu ? ;)
Karol Les wydaje mi sie ze jego sponsorzy to nat,adbl i sonax wiec odpada
Karol Les, czemu nie, nigdy nie mówimy nie :) IT Horizon jedynym sponsorem filmów jestem ja, a właściwie firma MX Nowicki :) To że pojawia się więcej produktów danej marki świadczy o tym że na nich głównie pracujemy, najbardziej je rozgryźliśmy, a zatem możemy o nich najwięcej powiedzieć. Natomiast w różnych filmach pojawiają się również inne produkty i z czasem będzie ich coraz więcej ponieważ nie zamierzamy stać w miejscu i chcemy testować wszystko.
W takim razie nie mogę się doczekać ;)
Znakomicie! W takim bądź razie chętnię obejrzę test past optimum które to wydają się rewelacyjną alternatywą dla tradycyjnych past ale są raczej niepopularne w polszy. Jak i marka OPT jako całość.
IT Horizon pracowałeś już nimi? Pierwszą styczność miałem jakieś 3 lata temu, ale coś mi nie pasowało. Za mało je wyczułem, zresztą wtedy jeszcze nie rozbierałem wszystkiego na czynniki pierwsze i ten brak zrozumienia pasty był może związany z moim niezadowoleniem :D Także z pewnością wrócę do tematu :)
Ja mam pytanie - jak definiujesz "przejazd"?
Przejazd to być jeden raz w każdym miejscu. Czyli dół-góra-dół-góra-dół. Późnej prawo-lewo-prawo-lewo-prawo to już drugi przejazd.
Natomiast wypracowanie lub jedno podejście, to pełne wypracowanie pasty czyli w zależności od pasty 4-7 przejazdów
Cześć. Wielki szacun za dzielenie sie wiedzą i doswiadczeniem ktore posiadacie.
Posiadam rollera 9mm i pady Adbl DA i bawie sie na pastach menzerny. Opisze wam moja kombinacje jesli cos zle robie prosze o podpowiedz z waszej strony.
I.
Niebieski pad ADBL i M 1100 1wszy przejad na 1wszym biegu na rozprowadzenie pasty potem 2 przejazdy na 3.5 bez docisku potem wchodze na 4.5 i z lekkim dociskiem 2 przejazdy i na koniec na 3.5 jeden przejad.
II.
Pasta M2500 pad zólty ADBL rozprowadzenie pasty na 1wszym biegu potem na 4.5 z lekkim dociskiem 3 przejazdy i schodze na 3ci bieg 2 przejazdy bez docisku.
III.
Pasta M3500 czerowny pad ADBL 1 wszy bieg rozprowadzenie pasty wchodze na 3.5 - 4.5 na jakies 3 przejazdy...
Jak dlugo na poszczególnych etapach moge pracowac na pascie aby polerowanie przynioslo zamierzony efekt zeby nie przepracowac pasty?? Zdaje sobie sprawe ze do kazdego lakieru inaczej sie podchodzi i kazdy w innym stopnu jest zniszczony czy np moge uzyc pasty M1100 i po niej juz 3500 na wykonczenie czy efekt bd rownie dobry?? Dziekuje z góry i pozdrawiam cala ekipe👊🤘
Czy to odtłuszczanie jest konieczne
Tak, jeżeli tego nie zrobisz to pozostawiłby urobek przysłoni Ci efekty pracy i później jak się wymyje to wyjdzie prawdziwy efekt jaki osiągnąłeś. Poza tym kładąc wosk czy powłokę na pastę, za chwile nie będziesz miał tego zabezpieczenia bo spłynie z pastą
Uważasz , że lepiej cały samochód objechać jedną pastą i później zmienic pad i paste finish czy zrobic tak jak jest na filmie?
Robiąc na codzień jedziemy całe auto jednym etapem i później ponownie drugi
Czy mogę użyć do polerowania DA gąbki które zostały mi po rotacji?
Śmiało możesz
@@MXNOWICKIMacierzysz dzięki za odp:) przechodzę na DA a rotacje tez mam. Wiec zanim się nauczę na DA nie będę kupował nowych gąbek. Dziękuje Wam serdecznie za odp💪👍👍
Czy jednego pada mogę używać z różnymi pastami (oczywiście po wypraniu) czy raczej używać tylko z jedną pastą?
jak jest czysty/swiezy to oplaca sie kombinowac i nie ma z tym problemu ze dzien wczesniej wyrabiales np twarda paste na zoltym padzie a dzisiaj wjedziesz finishem. jego stan jest wazny oczywiscie bo jak jest zajechany i widac ze struktura jest w rozsypce to kosz bo szkoda nerwow jak zacznie pylic czy przestanie np ciac
Jeżeli jest wyprany to możesz dać inną pastę. Krótko pisząc nie musisz zaznaczać że dany pad jest tylko do pasty X ;)
A co w kwestii czyszczenia gąbek, jeśli nie posiadamy kompresora?
Przynajmniej szczoteczka, natomiast ona nie wyciągnie urobku z wnętrza.
@@MXNOWICKIMacierzysz dzięki za szybką odpowiedź, będę musiał Was odwiedzić w Macierzyszu, bo mam kilka rzeczy do kupienia. Pozdrawiam
@@MXNOWICKIMacierzysz no a jeśli wlacze maszyne i będę dmuchać kompresorem to moze ciut więcej usunę niz szczoteczką ale też z wnętrza nic nie usunę?
Co to za latarka inspekcyjna jeśli można wiedzieć?
To jest Led Lenser P7
Czy mógłbyś podać pełną nazwę tej maszyny, którą pracowałeś. Ew. jakis link do sklepu z nią?
www.pielegnowacauto.pl/catalogsearch/result/?q=Roller+9mm
Co zrobić jeśli na aucie jest ceramika a lakier ma mikrorysy ?
Franc FRN jeśli ceramika była położona na porysowany lakier to trzeba usunąć ceramikę i wypolerować lakier jeszcze raz. Jeżeli rysy są na ceramice a ta nie ma systemu samoregeneracji to jest to normalne zjawisko
Cześć. Jak się Wam sprawuje maszyna DA od ADBL'a ? Jest strasznie hejtowana za nie solidne wykonanie i ponoć strasznie się psuje, jak długo nią pracujecie i czy były jakieś awarie? :)
Mamy ją od momentu premiery, a właściwie 1-2 tygodnie przed. Czyli to był chyba luty. Do dzisiaj zmieniliśmy tylko raz szczotki i to wszystko. Maszyna pracuje u nas bardzo dużo, można powiedzieć od poniedziałku do piątku. Sprzedaliśmy też ich bardzo dużo i na reklamację wróciło dosłownie kilka. Powiedziałbym że są to te same ilości co w przypadku Kraussa, Flexa, czy Rupesa. Także moim zdaniem można kupować.
MX NOWICKI
Poproszę o podanie modelu tej maszyny którą pracowałeś
1 Przejazd = pełen krzyż gora dol lewo prawo czy pelen krzyz prawo lewo gora dol to dwa przejazdy?
slzccc Na forum KA jednym przejazdem nazywa się jedno wypracowanie pasty, a to o co pytasz - przejściem (czyli pełny krzyż: prawo-lewo-dół-góra).
Dla mnie jeden przejazd to góra-dół-góra-dół. Pełen krzyż to już dwa przejazdy. Pełne wypracowanie pasty to po prostu wypracowanie :)
MX NOWICKI wlasnie tak mi sie wydawalo ale nie bylem pewien, natomiast po dniu otwartym wiem ze tracilem w sumie sumarum godziny na korekcie i zabawie z menzerna po okolo 7 przejazdow. Chce sie przerzucic na pasty sonaxa bo wydaja sie byc solidnym „narzędziem” w kontekscie technologii past :) super ze uzyles maszynki adbla malej w filmie , cenne rady jak zawsze :)
Jakiego środka używać do prania padów ?
My spryskujemy optimum power Clean 1:4 żeby się nasączył pad, a później do pralki z płynem adbl micro wash
Ile wytrzymuje jeden pad?
To zależy który, jakiej pasty używasz, jak pracujesz, jak i jak często czyścić, jak często zmieniasz i pierzesz. Bardzo dużo czynników. Jednym przeżywają kilka samochodów, innym kilka elementów.
Cześć, jak pierzecie gąbki? ;)
Moczenie w wodzie, wyciskanie ręczne i do pralki na 60 stopni z micro waashem
Dzięki!!
Szkoda że nic nie wspomniałeś o możliwości przypalenia lakieru podczas rozprowadzania pasty. Na niskościernej K2 już można przypalić fajnie lakier
Jakie to auto?
S3
Gołe nogi ,koszulka z krutkim ale rękawice muszą być🤣
Wiedza ciągle aktualna.