Swietny odcinek, cały czas pracuję właśnie nad prawidłową techniką, bujałem się na boki. Skorygowałem. Jeszcze za bardzo,skaczę do góry. Zamiast głową płynnie do przodu. Dlatego tego typu tipy świetnie wpisują się w to czego szukam💪👍👍👍
Super Profesorze! Od około 9 miesięcy wracam do biegania, po 13 latach braku aktywności fizycznej. Każdy film, rada, materiał jest wskazówką do ciągłych postępów ☺ 1000krotne dzięki
Super materiał. Tak rzadko sięgamy do biegowego elementarza. Po prostu się biega nie zważając na technikę, a ta jak się okazuje jest kluczem do sukcesu oraz do zdrowego biegania. Dzięki i proszę o więcej:)
Znow super filmik. Dzieki! Informacje o ruchu bioder slysze dopiero poraz pierwszy (a codziennie czytam i wyszukuje rzeczy w tym temacie)! Kazdy filmik bedzie ogladany wiele razy, zeby siadlo w teorii, a pozniej takze i w praktyce.
Kolejny super odcinek! Za niecałe dwa tygodnie bięgnę swój pierwszy półmaraton i mój największy strach to to, że gdzieś tam po drodze zabraknie tych małych elementów składających się na "sukces", który w tym wypadku będzie oznaczał ukończenie biegu. Czekam na więcej filmów! Zdecydowanie zbyt rzadko je Pan udostępnia, Panie Adamie!
Filmy to w całości moja produkcja. Nie mam tyle czasu żeby publikować więcej. 1 film i wpis bloga to najmniej 3 dni, w trakcie których jestem również mężem, ojcem, prowadzę działalność gospodarczą, jestem aktywnym członkiem rady zawodniczej, rozwijam projekt ToughMudder oraz aktywnym lekkoatletą.
Jak zawsze pouczający film Korzystam przede wszystkim z tętna i tempa, czasem zerkam na kontakt z podłożem, ale jak to interpretować nie do końca wiem. Dlatego czekam z niecierpliwością na film, w którym opowiesz czy warto analizować te parametry dlaczego tak i dlaczego nie
Pytanie - jak ma się to ustawienie po lewej (3:10), gdzie stopa jest w osi ruchu, do faktu, że "powinno się" utrzymywać odstęp między stopami (wg dra Biernata 3cm między piętami w tylnej pozycji nogi i nie przekraczanie osi ruchu stopami "do środka") w celu uniknięcia nadmiernego naciągania pasma bocznego i problemów z kolanem biegacza? Dzięki
Super kanał wielka wiedza i sukcesy aż miło oglądać i słuchać takiego mistrza 😀 Podczas biegów długich miałem problem i niewiedzę dotycząca braku pracy bioder i napięcia jego w trakcie biegu. Jedno pytanie mnie nurtuje dlaczego noga zakroczna jest wyprostowana a nie ugieta przy ladowaniu?
I tutaj mam kłopot Jestem amatorem ale biegam głównie dla utrzymania sylwetki dla kondycji lecz wiadomo że człowiek chce bić swoje rekordy i nie być kontuzjowany. Mam 43 lata 199 cm oraz wagę w granicach 112 kg nie jestem otyły trenuje bardzo dużo kulturystyczne. Wczoraj pierwszy raz w życiu przebiegłem ostatni kilometr zwiększając kadencję i czułem się fatalnie nie było to w ogóle przyjemne dodatkowo, znalazłem tabelkę w której jest napisane że właśnie ludzie mojego wzrostu mają kadencję kroku która odpowiada za dobrą w granicach 158 a nie że wszyscy muszą walić 180 dlatego pytam się mistrza który jest autorem tego kanału bo tak jak wspomniałem ja to Jestem leszczem Mam niewielką wiedzę na ten temat ale jednak instynkt coś podpowiada. I podczas mojego ostatniego biegu na 10 km gdzie Zrobiłem sobie życiówkę buty które mają chipa pokazują lepiej moje zachowania w trakcie biegu niż mój zegarek Garmin i wyszło że Średnia długość kroku mojego wynosiła 244 cm. Można by było się przerazić ale tak jak wspomniałem proszę popatrzeć jak ja mam gabaryty i znalazłem również taki cytat z artykułu który bardzo mi pasuje ponieważ akurat w maju czerwcu i lipcu zawsze biegam interwały na bardzo krótkich dystansach tak jak mój idol który jest tylko kilka centymetrów niższy ode mnie.. Aby pokonać 100 metrów sprinterzy wykonują średnio 44 kroki, w przeciwieństwie do Usaina Bolta, którego wartością jest liczba 41. Długość jego kroku wynosi 2,44 metrów, podczas gdy innych 2,27 metra. Jak wynika z tego Usain Bolt dokładnie ma taką samą długość kroku jak ja 244 cm oczywiście buty pokazują 244 cm a zegarek połowę tego ponieważ zegarek pokazuje na jedną nogę. I teraz moje pytanie brzmi skoro ja jestem tak wysokim biegaczem toczy rozsądnym jest Nie zwiększać tak bardzo mojej kadencji żeby zbliżać się do 180 tylko zwiększyć na przykład ze 155 na 165 maksymalnie???
Dobry materiał, śledzę uważnie. U mnie balas lewa/prawa już na poziomie 0,4. Nie mogę natomiast opanować "skakania" :) średnio 11 cm, czyli chyba za wysoko. Trzymam kciuki za projekt Panie P. ;) Pozdrawiam
Dzień dobry, Panie Adamie z przyjemnością słucha się Pana odcinków, aż chce się biegać :) Czy zrobiłby Pan odcinek odnośnie planowania treningów dla biegacza amatora? Jak powinien wyglądać tydzień po tygodniu plan przygotowania np. do biegu na 5 czy 10 km. Serdecznie pozdrawiam :)
Paramerty wyliczone przez Ciebie obserwuje od 2.5miesiaca, ale na razie ciezko porownac np. ruch pionowy, sztywnosc. Kadencje zmienilam jako pierwsza, bo najlatwiej, a bylo co zmieniac. Do tego korzystam z mocy [wat], bo mi to pomaga porownywac biegi i moja prace w pagorkowatym terenie.
Dzięki za cenne wskazówki. Ale... Jakie są dobre ćwiczenie na to aby wyćwiczyć sobie prawidłowe ułożenie miednicy. Bo chyba tu zaczyna się popełnianie błędów które mają w dalszym ciągu wpływ na ułożenie ciała podczas biegu. jak to wyćwiczyć żeby nauczyć organizm prawidłowego ułożenia miednicy.
Dziękuję za bardzo ciekawe wskazówki. Mam też pytanie - czy w trenowaniu biegania jako główny wskaźnik używa się stopień wykorzystania VO2max czy może tak jak w kolarstwie wszyscy skupiają się na mocy i Wattach?
Witam,mam takie pytanie odnośnie prawidłowej postawy.Kiedy właściwie jesteśmy w stanie sami po sobie stwierdzić,że nasza postawa jest odpowiednia?Co musimy poczuć na jakie odczyty z zegarka zwrócić szczególną uwagę?Pozdrawiam.
Tak, choć to pewne uproszczenie. Pewnych cech ciała nie jesteśmy w stanie zmienić, częstotliwości pracy serca, budowy i wielkości płuc oraz serca i innych cech biomechanicznych(mam na myśli nasze dorosłe życie, gdzie ciało jest już ukształtowane). Tak więc nasz maksymalny wynik VO2max można uznać za przedefiniowalny.
Biegam od roku i poprawilam sie na wyscigu 5k z 96. na 7. miejsce w mojej klasie wiekowej. Bomba! Ale!!!! Zalamka po obejrzeniu zdjec z ostatniego wyscigu. Biegne tak na piete, ze az oczy bola 😉🤭! Mimo, iz teoretycznie wiem, ze po co marnowac energie i sie kaleczyc. Pod wplywem stresu cala technika poszla w las (a pewnie na treningach tez kiepsko). No to pytanie do Pana jak tu to wycwiczyc? Biegac miesiac wybiegania tylko pod gorke, zeby przesadnie byc pochylonym do tylu? Moze wyrzucic te super gabczaste buty, bo czucia nie ma jak sie laduje? Pochylajac sie do przodu dosc sie mecza lydki...moze tez musza sie miesnie przystosowac.... ehh... teoria to jedno, ale praktyka...🤪
@@Adam_Kszczot dziekuje ❤. To bede musiala podskoczys do tego St.Moritz jak specjalista potrzebny ;-). Wyjasniam, ze chodzi o to, ze chce nauczyc sie ladowac na srodstopiu (bo moze za dramatycznie zabrzmialo).
u mnie to w luźnym biegu wyglądało tragicznie (prawie 2%), wraz ze zwiększaniem tempa różnica malała do bardziej satysfakcjonujących proporcji. teraz jak sprzedałem run dynamics poda od garmina - nie stresuję. Ale zdaje sobie sprawę z tego, że te dane (zmiany od standardu) mogą wskazywać przemęczenie lub początki kontuzji
Adaśku oglądam twoje filmy z oddychaniem przeponom za diabła nie umiem sie nauczyć :-( ale technika biegu z wyprostowana nogą z tyłu chyba powoli jakoś idzie ale na krótką metę.Co robić aby takimi susami dobrze biegać mam 52 lata i potrzebuję na września zrobić życiówkę na ważnym dla mnie biegu na 10 km mój rekord 44 min Proszę o poradę jak to zrobić Biegam zawsze z w miarę jednakowym tempem potem czuje troszke brak siły :-( Z góry dziekuję
Bieganie z kimś poprawia technikę biegu, oczywiście tylko jeśli ten ktoś biega poprawnie. Odpowiednie buty , też pozytywnie wpływają na rezultat. Dobrze dobrane buty , to wygoda oraz korekcja drobnych dysfunkcji.
@@Adam_Kszczot niezależnie jakbym szybko nie biegł to biodra miały być równo nie rotowac ani się nie obracac bo podobno wtedy trafiłem na sile i miałem nie ekonomiczny bieg
Wartościowy materiał wiedzowy. Ciekawy kanał warty subskrybcji. Zapraszamy także na nasze darmowe kursy sportowe, także z biegania szkolenia-kargroup.elk.pl/darmowe-kursy/. Pozdrawiamy.
Wiem, data ale jednak muszę to skomentować. Pan Adam nie nazwał siebie w ten sposób sam. Gdybyś pooglądał jakiekolwiek z jego biegów na zawodach, dostrzegłbyś, że to komentatorzy używali wielokrotnie takiego określenia, a miano "profesora" jest zapewne użyte tutaj z pewną dozą ironii. Poza tym, wiedza jaką przekazuje jest naprawdę cenna dla początkujących i średniozaawansowanych a to, że od czasu do czasu coś tam zrobi zabawnego sprawia, że nie usypia się na jego filmach, w odróżnieniu do poważnych i przepełnionych trudną do zrozumienia wiedzą materiałów. Pozdrawiam serdecznie.
@@sevensense0 Nie zgodzę się. Komentatorzy używają tego określenia dlatego, że tak nazwał sam siebie Kszczot. Poza tym sposób bycia ( w tym na torze) ma/miał lekko bufonowaty, przynajmniej wg mnie.
Bardzo cenne lekcje, powinni tego uczyć na WF gdy człowiek młody. Profesorem określa się min nauczyciela wf w liceum i tam jest to pretensjonalne. Tutaj masz szczegółowe wskazówki od sportowca klasy światowej, który w dodatku umie przekazać je w przystępny sposób z elementami poczucia humoru.
Jestem ogromnie wdzięczny za wszystkie rady. Szacun. Ogromna wiedza jak widać idzie w parze z osiągnięciami. Dziękuję!!!
Swietny odcinek, cały czas pracuję właśnie nad prawidłową techniką, bujałem się na boki. Skorygowałem. Jeszcze za bardzo,skaczę do góry. Zamiast głową płynnie do przodu. Dlatego tego typu tipy świetnie wpisują się w to czego szukam💪👍👍👍
Super Profesorze!
Od około 9 miesięcy wracam do biegania, po 13 latach braku aktywności fizycznej. Każdy film, rada, materiał jest wskazówką do ciągłych postępów ☺ 1000krotne dzięki
Super materiał. Tak rzadko sięgamy do biegowego elementarza. Po prostu się biega nie zważając na technikę, a ta jak się okazuje jest kluczem do sukcesu oraz do zdrowego biegania. Dzięki i proszę o więcej:)
Świetny odcinek😁Dziękuje pozdrawiam🤗
Witam bardzo ciekawy odcinek, mam taką proźbe o rozwinięcie odcinka z chodzenia przez płotki o komentarz oraz kilka nowych ćwiczeń.
Znow super filmik. Dzieki! Informacje o ruchu bioder slysze dopiero poraz pierwszy (a codziennie czytam i wyszukuje rzeczy w tym temacie)! Kazdy filmik bedzie ogladany wiele razy, zeby siadlo w teorii, a pozniej takze i w praktyce.
Bardzo pomocne materiały. Zastanawia mnie jednak dieta takiego biegacza. Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam :)
Dzięki Adaś akurat przed zawodami dobra rada się przyda.
Panie Adamie, wspaniale filmiki! A z tych blogow, to Pan kiedys to poskleja i ksiazke wyda fajna 😎
Super materiał mistrzu! 🙏😇
Fachowa wiedza przedstawiona w przystępny sposób. Inni lekkoatleci powinni brać z Ciebie przykład
Kolejny super odcinek! Za niecałe dwa tygodnie bięgnę swój pierwszy półmaraton i mój największy strach to to, że gdzieś tam po drodze zabraknie tych małych elementów składających się na "sukces", który w tym wypadku będzie oznaczał ukończenie biegu. Czekam na więcej filmów! Zdecydowanie zbyt rzadko je Pan udostępnia, Panie Adamie!
Filmy to w całości moja produkcja. Nie mam tyle czasu żeby publikować więcej. 1 film i wpis bloga to najmniej 3 dni, w trakcie których jestem również mężem, ojcem, prowadzę działalność gospodarczą, jestem aktywnym członkiem rady zawodniczej, rozwijam projekt ToughMudder oraz aktywnym lekkoatletą.
@@Adam_Kszczot Najmocniej przepraszam!
Panie Adamie, dziękuje
Bardzo prosze
.... dzielenie się wiedzą świadczy i mądrości człowieka. miłego dnia i zdrowia życzę
Jak zawsze pouczający film
Korzystam przede wszystkim z tętna i tempa, czasem zerkam na kontakt z podłożem, ale jak to interpretować nie do końca wiem. Dlatego czekam z niecierpliwością na film, w którym opowiesz czy warto analizować te parametry dlaczego tak i dlaczego nie
Świetnie! Pisałem, prosiłem i się doczekałem... już po debiucie w maratonie
Jak było?
bardzo przydatne
Bardzo ciekawy merytorycznie filmik 😁
Może nagrał by pan coś o ćwiczeniach na stabilizację sylwetki ?
Pytanie - jak ma się to ustawienie po lewej (3:10), gdzie stopa jest w osi ruchu, do faktu, że "powinno się" utrzymywać odstęp między stopami (wg dra Biernata 3cm między piętami w tylnej pozycji nogi i nie przekraczanie osi ruchu stopami "do środka") w celu uniknięcia nadmiernego naciągania pasma bocznego i problemów z kolanem biegacza? Dzięki
Super kanał wielka wiedza i sukcesy aż miło oglądać i słuchać takiego mistrza 😀 Podczas biegów długich miałem problem i niewiedzę dotycząca braku pracy bioder i napięcia jego w trakcie biegu. Jedno pytanie mnie nurtuje dlaczego noga zakroczna jest wyprostowana a nie ugieta przy ladowaniu?
Panie Adamie ,proszę o odcinek dotyczący odżywiania
Fajny robaczek na koniec 😍
Ja głównie korzystam z pomiaru tętno przy bieganiu 😉 Ciekawy materiał
I tutaj mam kłopot Jestem amatorem ale biegam głównie dla utrzymania sylwetki dla kondycji lecz wiadomo że człowiek chce bić swoje rekordy i nie być kontuzjowany. Mam 43 lata 199 cm oraz wagę w granicach 112 kg nie jestem otyły trenuje bardzo dużo kulturystyczne. Wczoraj pierwszy raz w życiu przebiegłem ostatni kilometr zwiększając kadencję i czułem się fatalnie nie było to w ogóle przyjemne dodatkowo, znalazłem tabelkę w której jest napisane że właśnie ludzie mojego wzrostu mają kadencję kroku która odpowiada za dobrą w granicach 158 a nie że wszyscy muszą walić 180 dlatego pytam się mistrza który jest autorem tego kanału bo tak jak wspomniałem ja to Jestem leszczem Mam niewielką wiedzę na ten temat ale jednak instynkt coś podpowiada. I podczas mojego ostatniego biegu na 10 km gdzie Zrobiłem sobie życiówkę buty które mają chipa pokazują lepiej moje zachowania w trakcie biegu niż mój zegarek Garmin i wyszło że Średnia długość kroku mojego wynosiła 244 cm. Można by było się przerazić ale tak jak wspomniałem proszę popatrzeć jak ja mam gabaryty i znalazłem również taki cytat z artykułu który bardzo mi pasuje ponieważ akurat w maju czerwcu i lipcu zawsze biegam interwały na bardzo krótkich dystansach tak jak mój idol który jest tylko kilka centymetrów niższy ode mnie..
Aby pokonać 100 metrów sprinterzy wykonują średnio 44 kroki, w przeciwieństwie do Usaina Bolta, którego wartością jest liczba 41. Długość jego kroku wynosi 2,44 metrów, podczas gdy innych 2,27 metra.
Jak wynika z tego Usain Bolt dokładnie ma taką samą długość kroku jak ja 244 cm oczywiście buty pokazują 244 cm a zegarek połowę tego ponieważ zegarek pokazuje na jedną nogę. I teraz moje pytanie brzmi skoro ja jestem tak wysokim biegaczem toczy rozsądnym jest Nie zwiększać tak bardzo mojej kadencji żeby zbliżać się do 180 tylko zwiększyć na przykład ze 155 na
165 maksymalnie???
Dobry materiał, śledzę uważnie. U mnie balas lewa/prawa już na poziomie 0,4. Nie mogę natomiast opanować "skakania" :) średnio 11 cm, czyli chyba za wysoko. Trzymam kciuki za projekt Panie P. ;) Pozdrawiam
Dzień dobry, Panie Adamie z przyjemnością słucha się Pana odcinków, aż chce się biegać :)
Czy zrobiłby Pan odcinek odnośnie planowania treningów dla biegacza amatora? Jak powinien wyglądać tydzień po tygodniu plan przygotowania np. do biegu na 5 czy 10 km.
Serdecznie pozdrawiam :)
Taki odcinek mam w planach. Powinien pojawić się w tym roku.
Paramerty wyliczone przez Ciebie obserwuje od 2.5miesiaca, ale na razie ciezko porownac np. ruch pionowy, sztywnosc. Kadencje zmienilam jako pierwsza, bo najlatwiej, a bylo co zmieniac. Do tego korzystam z mocy [wat], bo mi to pomaga porownywac biegi i moja prace w pagorkowatym terenie.
Nagrasz odcinek o rolowaniu się? Potrzebuję tego bo przez to dostałem kontuzję
ZA PANEM JEST CZARNY DUCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzięki za cenne wskazówki. Ale... Jakie są dobre ćwiczenie na to aby wyćwiczyć sobie prawidłowe ułożenie miednicy. Bo chyba tu zaczyna się popełnianie błędów które mają w dalszym ciągu wpływ na ułożenie ciała podczas biegu. jak to wyćwiczyć żeby nauczyć organizm prawidłowego ułożenia miednicy.
Temat wart poświęcenia całego odcinka!!!
Pozdrawiam z lekcji
Długość kroku
Wybicie jest z łydki, więc duże siły są właśnie na łydkę i achillesa. Jak występują kłucia, to co to oznacza?
Dziękuję za bardzo ciekawe wskazówki. Mam też pytanie - czy w trenowaniu biegania jako główny wskaźnik używa się stopień wykorzystania VO2max czy może tak jak w kolarstwie wszyscy skupiają się na mocy i Wattach?
Witam,mam takie pytanie odnośnie prawidłowej postawy.Kiedy właściwie jesteśmy w stanie sami po sobie stwierdzić,że nasza postawa jest odpowiednia?Co musimy poczuć na jakie odczyty z zegarka zwrócić szczególną uwagę?Pozdrawiam.
Panie Adamie czy mógłby pan przedstawić nam cwiczenia na krok biegowy (wiem że było) ale konkretniej wypchnięcie stopy podczas biegu, pozdrawiam😉
Zrobi Pan odcinek w którym Pan powie jakie zegarki opłaca się kupić?
Polar430 Garmin 230
kozak
Czy on powiedział, że VO2max jest genetycznie określone, i częstotliwość pracy serca się z czasem zmniejsza?
Tak, choć to pewne uproszczenie. Pewnych cech ciała nie jesteśmy w stanie zmienić, częstotliwości pracy serca, budowy i wielkości płuc oraz serca i innych cech biomechanicznych(mam na myśli nasze dorosłe życie, gdzie ciało jest już ukształtowane). Tak więc nasz maksymalny wynik VO2max można uznać za przedefiniowalny.
Biegam od roku i poprawilam sie na wyscigu 5k z 96. na 7. miejsce w mojej klasie wiekowej. Bomba! Ale!!!! Zalamka po obejrzeniu zdjec z ostatniego wyscigu. Biegne tak na piete, ze az oczy bola 😉🤭! Mimo, iz teoretycznie wiem, ze po co marnowac energie i sie kaleczyc. Pod wplywem stresu cala technika poszla w las (a pewnie na treningach tez kiepsko).
No to pytanie do Pana jak tu to wycwiczyc? Biegac miesiac wybiegania tylko pod gorke, zeby przesadnie byc pochylonym do tylu? Moze wyrzucic te super gabczaste buty, bo czucia nie ma jak sie laduje? Pochylajac sie do przodu dosc sie mecza lydki...moze tez musza sie miesnie przystosowac.... ehh... teoria to jedno, ale praktyka...🤪
Utrzymanie pozycji to przede wszystkim siła. Najlepiej wykonywać ją pod okiem specjalisty.
@@Adam_Kszczot dziekuje ❤. To bede musiala podskoczys do tego St.Moritz jak specjalista potrzebny ;-).
Wyjasniam, ze chodzi o to, ze chce nauczyc sie ladowac na srodstopiu (bo moze za dramatycznie zabrzmialo).
przestałem patrzeć na balans lewa/prawa jak zobaczyłem, jak to kaleczę żeby się nie stresować ;-)
Mój balans jest w granicy 0.6%
u mnie to w luźnym biegu wyglądało tragicznie (prawie 2%), wraz ze zwiększaniem tempa różnica malała do bardziej satysfakcjonujących proporcji. teraz jak sprzedałem run dynamics poda od garmina - nie stresuję. Ale zdaje sobie sprawę z tego, że te dane (zmiany od standardu) mogą wskazywać przemęczenie lub początki kontuzji
Adaśku oglądam twoje filmy z oddychaniem przeponom za diabła nie umiem sie nauczyć :-( ale technika biegu z wyprostowana nogą z tyłu chyba powoli jakoś idzie ale na krótką metę.Co robić aby takimi susami dobrze biegać mam 52 lata i potrzebuję na września zrobić życiówkę na ważnym dla mnie biegu na 10 km mój rekord 44 min Proszę o poradę jak to zrobić Biegam zawsze z w miarę jednakowym tempem potem czuje troszke brak siły :-( Z góry dziekuję
Siła i technika to podstawa. Siłę trzeba robić pod okiem specjalisty , nie ma innego wyjścia żeby było zdrowie.
@@Adam_Kszczot oh i tu jest problem a co jeszcze można zrobić aby poprawić czasy nawet na półmaratonie ?
A co sądzisz o poprawianiu ekonomii przez zmianę butów, bieg za kimś itp.? Pisze o tym Jelon na bieganie.pl
bieganie.pl/?show=1&cat=2&id=9930
Bieganie z kimś poprawia technikę biegu, oczywiście tylko jeśli ten ktoś biega poprawnie. Odpowiednie buty , też pozytywnie wpływają na rezultat. Dobrze dobrane buty , to wygoda oraz korekcja drobnych dysfunkcji.
To w takim razie obracamy biodrami podczas biegu!? Wykonując takie ruchy jak nakrętka na butelce? Czy mają być nieruchome?
Ruszamy jak nakrętka, synchronizacja z nogą jest ważna
@@Adam_Kszczot czy przy biegu długim to też normalny ruch? Zawsze mi mówiono że biodra nieruchome :(
Ruch biodra w każdej prędkości, im większa tym więcej biodra?
@@Adam_Kszczot niezależnie jakbym szybko nie biegł to biodra miały być równo nie rotowac ani się nie obracac bo podobno wtedy trafiłem na sile i miałem nie ekonomiczny bieg
Wspominam, że trzeba ćwiczyć siłę mięśniową w nowym zakresie ruchu. To samo dotyczy się rotacjibiodem. Mam nadzieję ,że pomogłem.
można z Panem pobiegać tak chociaż z jedno kółko? :D
kilka szczególów które nawet amatorowi sie przydadzą :)
Wartościowy materiał wiedzowy. Ciekawy kanał warty subskrybcji. Zapraszamy także na nasze darmowe kursy sportowe, także z biegania szkolenia-kargroup.elk.pl/darmowe-kursy/. Pozdrawiamy.
Pozdro z wf
lekcje online xD
I m russia
Adam, zjedz coś
Nazywanie samego siebie "profesorem" jest dosyć pretensjonalne, do tego jak sporo w tych filmach dziecinady i taniego pajacowania pod publiczkę.
Wiem, data ale jednak muszę to skomentować. Pan Adam nie nazwał siebie w ten sposób sam. Gdybyś pooglądał jakiekolwiek z jego biegów na zawodach, dostrzegłbyś, że to komentatorzy używali wielokrotnie takiego określenia, a miano "profesora" jest zapewne użyte tutaj z pewną dozą ironii. Poza tym, wiedza jaką przekazuje jest naprawdę cenna dla początkujących i średniozaawansowanych a to, że od czasu do czasu coś tam zrobi zabawnego sprawia, że nie usypia się na jego filmach, w odróżnieniu do poważnych i przepełnionych trudną do zrozumienia wiedzą materiałów.
Pozdrawiam serdecznie.
@@sevensense0 Nie zgodzę się. Komentatorzy używają tego określenia dlatego, że tak nazwał sam siebie Kszczot. Poza tym sposób bycia ( w tym na torze) ma/miał lekko bufonowaty, przynajmniej wg mnie.
Bardzo cenne lekcje, powinni tego uczyć na WF gdy człowiek młody. Profesorem określa się min nauczyciela wf w liceum i tam jest to pretensjonalne. Tutaj masz szczegółowe wskazówki od sportowca klasy światowej, który w dodatku umie przekazać je w przystępny sposób z elementami poczucia humoru.
a takie pojęcia jak poczucie humoru albo dystans do samego siebie są ci znane? bo jedyne co jest tutaj pretensjonalne to twój komentarz