Mini elektrownia solarna cz 1 Sinus Pro 1000s teoria

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 сер 2024

КОМЕНТАРІ • 59

  • @kinga1951
    @kinga1951 3 роки тому +16

    Bardzo dobry filmik rzetelnie przedstawiający całą prawdę o tym solarnym inwerterze, uświadomił mi oraz ostrzegł mnie przed zakupem tego urządzenia. Dziękuję, pozdrawiam i gratuluję obiektywnego podejścia do sprzętu.

    • @arturwozniak9313
      @arturwozniak9313 Рік тому

      Filmik świetny, ale voltarz się nie zgadza, a jak ktoś zajrzy do warunków umowy pogwarancyjnej firmy VOLT i się dowie, że za wymianę wentylatora lub bezpiecznika biorą minimum 25% wartości sprzętu (sic!), to mu szczena opadnie... :(

  • @maron8178
    @maron8178 3 роки тому +7

    Dzięki za ten filmik. Trafiłem na niego przypadkiem i wręcz mnie zachwycił prostotą dużej wiedzy i praktycznych porad. BRAWO! Mam to urządzenie i chyba dopiero teraz będę z niego korzystał jak należy.

  • @magdatracz65
    @magdatracz65 2 роки тому +1

    dobrze i rzeczowo opowiedziane, dzięki za włożony wkład pracy w stworzenie całego układu i info z tym związane

  • @mieczyslawszczepaniak1164
    @mieczyslawszczepaniak1164 2 роки тому +1

    Witam.Jestem radiotechnikiem ,tłumaczenie tej małej elektrowni bardzo czytelne ,myślę że wszyscy to potrafili zrozumieć, pozdrawiam Pana w nowym roku,a propo ja też zbuduje sobie mała elektrownie na wózku, przewoźna w kazd y kat działki.

  • @milanino260
    @milanino260 2 роки тому

    Dzięki za ten filmik i precyzyjne wytłumaczenie zawiłości instalacji z bateriami.

  • @FuzzlandNetNet
    @FuzzlandNetNet 2 роки тому +2

    Jeden z niewielu na YT merytoryczny film !

  • @TheKiler2011
    @TheKiler2011 2 роки тому +2

    Dopiero wpadłem na ten filmik i całkiem stosownie to wytłumaczone

  • @nieznam8564
    @nieznam8564 2 роки тому

    Taka przetwornice uzywam w kampervanie + solar 370W i akum 2X100ah, daje rade. Do lodowki zamontowalem modul miekkiego startu i uruchamia sie. Dzieki za info tech przetwornicy bo instrukcja uboga. Dobrze jest tez zastosowac akum glebokiego rozladowania. Pozdro

  • @piterozos
    @piterozos Рік тому

    Materiał świetny jedna posiada dwa mankamenty:
    1) Ta przetwornica oraz inne regulatory nie potrafią "przekształcać" mocy (A/V) tylko obcinają napięcie do wymaganego. Natężenie pierwotne = wtórnemu (minus własne potrzeby).
    2) Cęgami mierzyłeś dwa przewody a powinieneś jeden. Dlatego masz zawsze podwójną wartość prądu na wyjściu. Jak pomierzysz prąd pomiędzy akumulatorem a konektorem to wyjdzie tak jak mówię. W sumie to jak byś dodał jeszcze ze dwa przewody równolegle to byś miał i 40 amper na cęgach :).
    Nie krytykuję bo zrobiłeś świetne dochodzenie. Szanuję.

  • @andrewsoldan6050
    @andrewsoldan6050 3 роки тому +2

    też mam to urządzenie, no do domu to się słabo nadaje. Niby zasilę tym 2 laptopy i dwa monitory plus lampa przez cały dzień na 100Ah baterii ale ładowanie słoneczne strasznie długie. Przeznaczę to ustrojstwo do mojego Vana na zasilanie postojowe prawdopodobnie. W sumie cena dobra za 3 w jednym, jako UPS genialny podukt.

  • @shamrock2422
    @shamrock2422 2 роки тому

    Dobry materiał konkretne informacje. Nie wiadomo co teraz wybrać i czy w ogóle się w fotovoltaikę. pakować. Pozdrawiam

  • @marianbarczak694
    @marianbarczak694 2 роки тому

    Bardzo dziękuję za wyczerpujące info, posiadałem Volt 3000S z 4 aku 100Ah i teraz wiem czemu po około pół roku padały te akumulatory. Pozdrawiam

    • @marcinnoisednb7678
      @marcinnoisednb7678 2 роки тому

      jak to rozwiazac?

    • @marcinmarcin6993
      @marcinmarcin6993 Рік тому

      @Marian Barczak dlaczego padały?

    • @mariusztylko7249
      @mariusztylko7249 Рік тому

      Przecież w filmie było, za duży prad ładowania oraz za głębokie rozładowanie stąd facet podpiął sobie te przekaźniki oraz ustawił elektrownie na tryb sieciowy a nie solar.

  • @cenobitanox2692
    @cenobitanox2692 2 роки тому +2

    Szacunek! Samo mięso! Dzięki!

  • @primtv3088
    @primtv3088 2 роки тому

    Dobry film. Dzięki.

  • @ambidextrous8356
    @ambidextrous8356 2 роки тому +1

    Baaardzo duzo informacji ktorych wlasnie NIGDZIE nie moglem znalesc, poczynajac od glownego urzadzenia i konczac na pradzie ladowania aku

  • @towarzyszbolo3677
    @towarzyszbolo3677 2 роки тому +2

    dobry filmik, wez ogarnij ten syf kablowy w jakis porzdny sposób, zrób szafkę bo ta pajęczarnia wzrusza :)

  • @zenonpompka
    @zenonpompka 2 роки тому

    Fajne rozwiązanie z tymi przekaźnikami.

  • @agm6586
    @agm6586 3 роки тому +1

    Oooj przejrzałem Twój film i dużo nieścisłośći masz w instalacji.Pracuje na tym samym 1000S i w dzien pochmurny,deszczowy mam 1 kWh.W letni słoneczny ok 5-7kWh.Co prawda 1000S u mnie dziala tylko jako przetwornica i stabilizator a głównym MPPT jest tracer 30A.Jest jeden podstawowy problem w 1000S ze nie mam pod niego podłaczonych paneli ze nie ma mozliwosci ustawien.Gdy działal razem z tracerem to 1000S konczył ładowanie przy 13,8V a tracer musiał dalej sobie radzić sam.Ale 1000S jako przetwornica i stabilizator jest SUPER.W obecnej chwili mam 19 paneli po 180W i to leci pod tracerem i 1000S i nie ma mozliwości przeładowania aku bo zastosowalem przetwornice DC DC miedzy panelami a tracerem.Wychodzi ze mam panele o mocy ok.3000W i pracują dobrze z tacerem i 1000S.Cala moja elektrownie tak ustawawilem ze akumulatory pracują buforowo a nie cyklicznie tutaj mam na mysli ze gdy napięcie spadnie do 12,9V (100% naładowania akumulatorów) 1000S przechodzi na sieć.Gdy braknie prądu to aku są w 100% naładowane i gotowe do zasilania.1000S pracuje tylko wtedy z PV gdy akumulatory mają napiecie 14,3-12,9V.

    • @134MS
      @134MS  3 роки тому +3

      Z całym szacunkiem ale nie bardzo rozumiem. Co ma piernik do wiatraka? Wszyscy z tym kWh. Nie mam jak sprawdzić ilości kwh, ponieważ niby gdzie mam wpiąć watomierz. Na wyjściu przetwornicy raz jest napięcie z akumulatora lub z paneli, a za chwilę urządzenie się przełączy na sieć. Skąd watomierz będzie wiedział jaką akurat mierzy moc? Mnie interesuje moc tu i teraz a nie ilość energii zebranej w czasie. U mnie panele skierowane są na południowy wschód, więc słońca mam tylko do południa. Dodatkowo panele są ustawione pionowo. Film nie ma przedstawiać ilości uzysku z paneli, lecz jest między innymi opinią o produkcie (3 in 1). Co do MPPT to ja nie mam zastrzeżeń. Jedynie nie podoba mi się podawana przez producenta moc szczytowa a nie ciągła, nie podoba mi się, że wentylator nie załączy się podczas ładowania przez panele akumulatora (przez co dochodzi do wyłączeń regulatora ładowania) i nie podoba mi się, że nawet przy rzekomych 700 W pracy ciągłej przetwornicy, nie mogę podłączyć zwykłej lodówki. A co do akumulatora, to niby z kąd przetwornica ma wiedzieć jaki ma aktualnie podłączony akumulator. Mogą wystąpić takie momenty, w których przetwornica wydobędzie z siebie 30A. Producenci zalecają, aby ładowanie akumulatora np 100 Ah powinno odbywać się prądem 10 A (a nie 30A). Dla tego wspomniałem, że wyższa pojemność akumulatora zabezpieczy go przed przeładowaniem.

  • @ciawesciaweres
    @ciawesciaweres 2 роки тому

    Jak raz uruchomisz samochd na popych z rozladowana bateria to jaks przezyje. Wiecej straci na tym, ze jest rozladowany. Poza tym w dupe to dostaje alternator a w zasadzie regulator.

  • @GameLabCenter
    @GameLabCenter 2 роки тому

    Witam. Mam pytanie : jak wygląda sytuacja gdy akumulator jest w 100% naładowany a panel dalej dostaje słońce przy full offgrid? Mała instalacja na działce 80ah i panel 100w jednak nie wiem czy bezpiecznie można to zostawić gdy mnie nie ma no 2 tygodnie a akumulator się naładuje. Przepraszam za pytanie ale jestem zielony jak trawnik na działce 😀 Dziękuję z Góry za każdą pomoc

  • @piotrprzybylski5389
    @piotrprzybylski5389 2 роки тому

    Witam . Jakim dolarem ładował pan swoje Aku. W instrukcji napisane jest max 50v .zastanawiam się jak podłącze fv 135W lub większą to czy nie Spale inwertera .

  • @piotrsch1976
    @piotrsch1976 3 роки тому

    Po pierwszym obejrzeniu wyłapałem, że nie wiadomo jakim prądem ładuje alternator rozładowany akumulator. Sprawdziłem u siebie, Audi A4 B6 alternator o wydajności 160A ładuje na biegu jałowym silnika prądem zaczynającym się od 100A spadającym do 80A i tak sobie dłuższy czas ładuje lekko spadając z czasem. Jak można zauważyć nic nie da włączanie nawet wszystkich świateł które w sumie biorą ok 22A, z wentylatorem odkręconym na maksa ok 33A, czyli też nic to nie zmieni pomimo pracy na biegu jałowym. Dodatkowo praca na biegu jałowym czy przy wyższych obrotach w nowoczesnych samochodach nic nie zmienia bo regulator od razu daje górne graniczne napięcie ładowania. Moja 5cio letnia centra po takim teście wyzionęła ducha....

    • @134MS
      @134MS  3 роки тому

      Ale jaki prąd "wchodzi" do akumulatora? Mierzenie prądu alternatora nic tu nie wnosi. Do alternatora podłączone jest wiele odbiorników. Ja wspominałem o przypadkach w zimie, gdzie kierowcy uruchamiają samochód s popychu lub z kabli bo akumulator się rozładował. Wtedy dochodzi do zbyt dużego prądu ładowania akumulatora (a nie prądu dostarczanego przez alternator) i tym samym skrócenia żywotności akumulatora. Skąd niby alternator ma wiedzieć, jakim prądem ładowany jest akumulator. Alternator daje na wyjściu przy wyższych obrotach ok. 14V i 160A. Ile z tego wchłonie akumulator, który nie powinno się ładować prądem większym niż 10 % pojemności? Tego nie wiadomo. Może w najnowszych samochodach są jakieś systemy, o których nie wiem?

    • @piotrsch1976
      @piotrsch1976 3 роки тому +1

      @@134MS alternator nic nie musi wiedzieć wystarczy że ja wiem. Mierzyłem przy akumulatorze, oczywistym jest więc że jest to prąd ładowania a nie wydajność szczególnie że miałem wyłączone najbardziej prądożerne odbiorniki czyli światła i dmuchawa. Pozdrawiam.

  • @patryknazwisko3124
    @patryknazwisko3124 Рік тому

    Działa dalej po 2 latach pozwolę się zapytać?

  • @boostnet_it_solutions
    @boostnet_it_solutions 2 роки тому +2

    wiele produktow marki volt testowalem i uzywalem - dramat jakosc, szczegolnie prostowniki, a ten inwerter nawet nie potrafi sam sie zalaczac po przeladowaniu. Trzeba recznie resetowac. Prostownik w tym badziewiu ledwo dziala. Odradzam te go...na. Lepiej dolozyc pare zl do AZO czy Victrona

  • @arturprzebudzony6147
    @arturprzebudzony6147 3 роки тому +1

    Czy napiecie wejściowe z paneli fotowoltaicznych połaczonych z urządzeniem moze byc wyzsze od napięcia podłączonego akumulatora wynoszącego nominalnie 12,5 volt? Czy panele łączone z urzadzeniem moga byc laczone ze soba szeregowo czy tylko równolegle?

    • @134MS
      @134MS  3 роки тому

      Zgodnie z instrukcją, do tego urządzenia można podłączyć panele o max. napięciu 50V. Z tego powodu moje panele są podłączone równolegle. Obecnie w instalacji pracują 4 panele podłączone równolegle (wschód - zachód).

  • @WrozbyOnline
    @WrozbyOnline 2 роки тому

    można gdzieś z Tb na priv pogadać o mojej konstrukcji? ;)

  • @damianprorok5750
    @damianprorok5750 3 роки тому +1

    Co to za sterowniki z możliwością programowania napięć (pomarańczowe układy PCB)? Jeżeli można to proszę o podanie linków do użytych komponentów.

    • @Mariusz1975zizu
      @Mariusz1975zizu 3 роки тому

      właśnie potrzebuję takie przekaźniki tylko do instalacji na 24 v aby załączać jakieś obciążenie dodatkowe w wypadku nadmiaru mocy z paneli ..

    • @agm6586
      @agm6586 3 роки тому

      Pomaranczowe PCB to są (komparatory),sam ich używam w swojej elektrowni.

  • @tomlibero3780
    @tomlibero3780 2 роки тому

    Dz!D! Czy uważa Pan, że takie urządzenie tylko w wersji 2500 (1,8kW stałego obciążenia) nadawałoby się to instalacji wyspowej z zamiarem zasilania grzałki w bojlerze 1,6kW? Dzieki za info!

    • @kjmmed9108
      @kjmmed9108 Рік тому

      Też by mnie to interesowało

  • @krzysztofhardy6166
    @krzysztofhardy6166 2 роки тому +1

    Szczerze to opisałeś tak to właśnie wygląda!-50'/. Prawdy z tych reklam!

  • @SuperMaks23
    @SuperMaks23 3 роки тому

    Tylko słońce nie wchodzi odrazu prosto na panele i nie ładuje odrazu pełną mocą akumulatora

  • @Kenny88
    @Kenny88 3 роки тому +1

    Miałem też coś nagrać o tym ustrojstwie, ale już nie muszę. Coś tylko dopowiem. A więc zacznijmy od regulator MPPT, 400 Watów zobaczyłeś i więcej nie zobaczysz. Czysta matematyka, powiedzmy, że daje napięcie 13,8V, a pąd ładowania to 30A. 13,8x30=414W. Co z tego, ze mamy 700W mocy ciągłej jak z regulatora nieco więcej niż połowa? Więc albo ładujemy akumulator albo korzystamy z odbiorników, nie mówię o ledach, routerach itp. Samo MPPT dobrze działa w tym regulatorze. Faktycznie przy większych prądach rozłącza się, ale ja dawałem jakieś obciążenie na przetwornicy i problem zanikał. Można dorzucić dodatkowy regulator ładowania i można wtedy "w pełni" wykorzystać przetwornicę.

    • @Kenny88
      @Kenny88 3 роки тому +1

      Co do akumulatorów to najlepiej podłączyć AGM lub Żelowe. Płynne lubią wyższe napięcia, a jak słusznie wspominałeś nic w tym nie ustawimy. I przy AGM można pojechać więcej ładowania niż 10% pojemności. Problem akumulatorów i rozładowania rozwiązałem nie przez przekaźniki tylko przez dołożenie aku i monitorowanie zdalne napięcia przez kamerkę ip.

    • @Kenny88
      @Kenny88 3 роки тому +2

      Przetwornica ma czasem problemy z pewnymi obciążeniami, nie wiem czym to jest spowodowane. Być może mocą bierną. Przykładowo nie szło na niej kopać kryptowaluty przy użyciu komputera stacjonarnego z 1 kartą graficzną, gdzie pobór mocy nie przekraczał nawet 400W. Dodatkowo jak ją rozłączy z przeciążenia czy braku prądu w aku to trzeba ręcznie włączyć. Może inaczej jest przy wpięciu do sieci, ja tak nie miałem.

    • @Kenny88
      @Kenny88 3 роки тому +1

      Podsumowując to na pierwsze kroki z off gridem może być. Jest idiotoodporna, raz pomyliłem bieguny pv i nic się nie stało, też łączyłem panele szeregowo gdzie napięcie było około 70V i ucinała sama do 50V przy tym jednak była niestabilna. Jak kupić nową to się nie opłaca za tę cenę. Używka - okazja to można pomyśleć. Najlepiej to iśc od razu w system 24V lub nawet 48V. Wiecej wyciągamy z paneli, mniejszy amperarz idzie przez kable.

    • @134MS
      @134MS  3 роки тому

      @@Kenny88 Trafna uwaga. Moc bierna. Wszyscy podczas testów podłączają zwykłe halogeny. Może w tym leży przyczyna nie uruchamiania się lodówki pomimo mocy ciągłej 700W i mocy chwilowej 1000W. Ale co co to znaczy moc chwilowa? Przez ułamek ułamka sekundy można tylko z niej korzystać?

    • @Kenny88
      @Kenny88 3 роки тому

      @@134MS Podczas rozruchu lodówki idzie duży prąd. Mi nawet taka mała podblatowa wystartowała, tylko co z tego? Podłączy się dodatkowo jakikolwiek odbiornik i przy następnym rozruchu wyłączy wszystko...

  • @andreasnowak6984
    @andreasnowak6984 2 роки тому +1

    Bardzo dobre informacje szkoda że przestałeś nadawać

  • @zbigniews497
    @zbigniews497 Рік тому

    Czyli nie kupujemy tego chińczyka

  • @czeslawrycerz5856
    @czeslawrycerz5856 3 роки тому +1

    Ciekawy jestem jaki pająk robił tą pajęczynę tragedia🤔😀😉

    • @134MS
      @134MS  3 роки тому +1

      No cóż, to są testy.

    • @inkoguto69
      @inkoguto69 3 роки тому +5

      taką instalację zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami potrafi zmontować każdy przeciętny rzemieślnik, jednak nad chaosem potrafi zapanować tylko geniusz.
      brawa dla autora filmiku :)

  • @tomwar4564
    @tomwar4564 5 місяців тому

    Czyli reasumując prąd ładowania akumulatora zależy od paneli? Czy jest stałe, zaprogramowane z góry fabrycznie dla amg jak to jest?