Köszönöm! Ez egy tökéletes bemutató videó, mindenféle rizsa és kacsa nélkül. Minden mondatában információ van és a végére nem marad az embernek kérdése sem.
Egy tipp: mielőtt beszereled az akril házba, érdemes a felső négy akril lapot a csavarokkal összefogni (védőréteg még maradjon rajta), és ügyesen átjelölni a C4 és C6 helyét a felső lap papírjára (én tolómérővel mértem ki). Majd utána 3-as fúróval keresztül fúrni a négy lapot. Így mikor összeszereled, bármilyen más probe-ot be tudsz vele kalibrálni. Persze ehhez az is kell, hogy a CPL váltó műanyag gombjának egyik feléből le kell vágni, mert egyébként takarja a C6 trimmer kondit. Valamint, és ezt külföldi site-on láttam, az 1KHz-s jel kimenetéhez egy olyan drót hurkot érdemes beforrasztani, ami kilóg a házból. Mert egyébként összeszerelt állapotban esélytelen, hogy pl. a krokodilcsipesszel stabilan rá tudj kapcsolódni. Ha kell képeket tudok feltenni.
Tipp: az SMD alkatrészeken látható három jegyű szám adja meg az ellenállás értéket aképpen, hogy az első két számot vesszük alapul, a harmadik pedig a szorzó, ami a 10 hatványait jelöli. Így pl. 103 azt jelenti, hogy 10*1000 tehát 10kOhm. Kondenzátoroknál a helyzet ugyanez, csak pF értéket ad.
Szeretek forrasztani, de megspóroltam magamnak némi időt, és 14$-ért szerelve vettem:-). DSO138 Oscilloscope (Full assembled). Jól működik, a határait elfogadva:-)
Köszönjük a munkádat! Én is nézegettem már régóta ezt az eszközt, de még nem jutottam el a rendelésig! Kb azt tudja amit gondoltam és olyan minőségben is! Hobbi célokra kielégítő lehet.
Köszönet a bemutatóért! Csak annyi kis megjegyzés,Én ,ha én forrasztottam volna,akkor mivel Én is jobb kezes vagyok( Mint látom Te is, ezért pl. - beforrasztok egy lábat és onnan jobbra a forrasztott ponttól távolodva haladnák. Így a már megforrasztott pont felett nincs a páka meleg felső teste,csak a forr-csúcs a következő forrponton és a pákám teste,ahol a pákában a fűtő betét "lakik" :-D az egy még nem forrasztott pont felett van. De ez lehet,csak az én meglátásom. Igaz az elmúlt jó 5-6 évben a jó öreg Weller pákám pihen... de nem adtam fel azért ha kell még használni fogom.Lehet nosztalgiából,Én is benevezek egy ilyen kis játék szkópra. Szép napot és köszönet a bemutatásért,még egyszer! Ha van ilyen sok hasonló videót megnéznék... Már csak a nosztalgia miatt is! :-)
Ipari mennyiségben még nem forrasztottam SMD-t, de hamar kifejlesztettem azt a technikát, hogy fogpiszkálóval lenyomva tartom a helyén, amíg az egyik lábát odapöttyintem a frissen beónozott pákával. Természetesen ezt később rendesen odaforrasztom. Nekem sokkal jobban bejött ez a módszer, mint a csipesszel bénázás. Még valami: ránézésre szerintem nem az igazi a forrasztóónod. A külön folyasztószer nekem csak akkor kell, ha nagyon sűrű lábú chipet forrasztok pákahegy végighúzós módszerrel. Köszi a videókat, jöhet a többi! 😀
Egy ilyet én is összeszereltem, de előtte megkentem a forrasztandó felületeket tejsavval (patikában olcsón vehető). Érdekes feladat volt, egyszer érdemes megtenni. Ónszívó helyett hőlégfúvót érdemesebb használni.
A DSO 150 jobban megéri :) Ugyanez, csak rendes házban, encoderrel. alig drágább. De amúgy hajrá hajrá. :) Illetve még 1 dolog. a frekimérést úgy tudja a legpontosabban, hogy időalapot állítod jóóól belenagyítva, illetve a triggert a jelalalk közepére húzod a jobb oldalon. akkor atom pontos :)
A forrasztást még tovább fejlesztetnéd az SMD alkatrészeknél! Például hogy szikével vágsz pici egyforma darabokat a forrasztó huzalból! Azokat teszed oda a lábakhoz forrasztásakor. És az SMD alkatrészekhez használj kisebb forrasztó pákát. Ezt leszámítva a videó amúgy tetszett, jó volt a hangulata.
Helló ez az első videó amit láttam tőled nagyon tetszett. Gondolkodom honnan lehetsz ismerős...... nem lehet h budapesten tőled vettem a beépitett porszivomat?
tehát ha jól látom 600! ft a különbség az összeszerelt és a teljesen darabokban lévő közt?! Az se normális aki bekockáztatja hogy szerelés közben rontja el az egészet és megsüti az egyik félvezetőt vagy felszakítja a fóliát a nyákról stb. Ilyennek neki se érdemes állni, legfeljebb ha fele annyit kérnének érte.
Nagyon jó összeállítás . Kérdésem az lenne nem szeretsz cinfolyatószert használni ? Néha látszik hogy megkened de vannak nagyon jó folyatószerek paszták .
Ugyan van oszcilloszkopom, de jopofa. Lehet kiprobalom, mar csak a forrasztas gyakorlas miatt is :) Amugy tud olyat, hogy egyszeri jelet elkap? Nekem hanteken triggernek hivjak. Pl. infra taviranyito jelet akarom megnezni, akkor azt elkapja, vagy csak kezzel lehet megallitani a jelet?
Valami KIT-et (esetleg több félét hátha valami hasznos is kijön majd belőle) tudnátok nekem javasolni, forrasztás gyakorláshoz gondoltam. Most kezdtem vele foglalkozni és nem akkor akarok neki állni, amikor majd élesben kéne jól csinálni :)
SMD IC forrasztásakor érdemesebb egy jelentős adag ónt felvinni a páka hegyére és még frissen - amíg még jelen van vele együtt az ónba integrált folyasztószer - ismételten végighúzni az összekötött lábakon. A folyasztószer majd szépen szétválasztja a forrasztásokat annyira, amennyire szükséges. Így az IC meggyilkolása is sokkal kevésbé valószínű. Lényeg, hogy még friss legyen a folyasztószer a páka hegyén!
Aki most rendelné: a bangoodon már van belőle mini verzió, ami elvileg ugyanezt tudja, de kisebb méretű, és usb-ről jön a táp, úh. az már tényleg portable egy jófajta powerbankkal :) köszi a videót!
Szerintem amúgy ez aranyos meg minden, de nem éri meg az árát. Érdemesebb egy USB-s oszcit venni, vagy digitális elektróhoz egy ilyen 2ezres 8 csatornás logikai analizátort, mert sokkal hasznosabb itt. Ha analógozunk, akkor "rendesebb" szkóp nem árt, jófogáson és hasonló helyeken lehet vadászni, kis szerencsével jó cuccokhoz lehet jutni. RF munkához meg ahogy van hulladék, ott egy rendesebb szkóp sem igazán elég, minimum kell egy spektrumanalizátor, amit még mindig nem tudom honnan lehetne úgy szerezni hogy ne kelljen eladni a házat...
@@r_apex Pedig igaza van. Kis tartományban mér és még ott is pontatlanul ( majd az értékelésnél max pontot ad a minőségre). Ez egy játék maximum, másra nem igazán jó, mint bemutatni, hogy létezik ilyen eszköz.
@@tamaskiselyMég az is lehet, h. igazatok van én nem értek hozzá... én csak a bicskás ember vagyok, akinek állandóan kinyílik a zsebében a cucc, mikor egy ilyen asmr video alatt elkezdik fikázni Walter forrasztásának szépségét.
Segítséget szeretnék kérni. SMDalkatrészekkel előre felszerelt kittet vettem az Aliról. Nagyon odafigyelve beforrasztottam mindent. A színes papíron, amit adtak hozzá, a végén volt egy olyan ábra, hogy hol mekkora és előjelű feszültségeket kell mérni. A V- és a mellette lévő (zöld) tekercs lábán - ill. +8,11V-ot kellene mérnem és valahogy nekem ez 15,6V, pedig 9V-ról szól a szerkezet. A referenciajel pedig 3,3V helyett csak 1,6V. Mitől lehet ez? Azt néztem, hogy azok a jp4 és a jp3 egy-egy SMD 0 Ohmos ellenállások, tehát nem kellett összeforrasztanom. Segítségedet előre is köszönöm.
Azokat a védőfóliákat a plexiről én féktisztító segítségével szoktam leszedni. Egy kicsit ráfújsz és már dobja is le szinte, azonnal feloldja rajta a ragasztót.
Szia! Elgondolkoztam egy ilyen szkóp kit beszerzésén, de a mérési tartománya (10mV-5V) nekem kevés. Mármint az 5V-nál magasabb feszültségű jeleket is mérnék vele. Szerinted hogy érdemes ezt megoldani? Keressem vissza a panelen a feszültségosztó ellenállásokat, és cseréljem nagyobbra, vagy rakjak össze neki egy előtétet próbapanelen, amin mondjuk körkapcsolóval lehet válogatni? A ház nekem nem szempont, mindenképpen LOMEX-es dobozba szerelném, mert úgy igényesebb. Illetve a másik kérdés, hogy szerinted mi lenne a jobb választás? A fentebb leírt projekt megvalósítása, vagy valami nagyon régi(orosz?) szkóp beszerzése Vateráról? Normális skópra sajnos nem futja a budget, szóval mindenképp "okosba" kéne megoldani. A választ előre is köszönöm. :)
Az 5V tartomány osztásonként értendő. Ilyenkor egy sor 5V feszültséget jelent. Ahogyan mondja is, 100V p-p feszültség kapcsolható rá. Ha kell, fölötte ellenállásosztóval tudsz mérni, de ilyenre nagyon ritkán lehet szükség. Nem is van, hasznos cucc.
@@mzsyt Nézegettem én is, de sosem lelkesedtem a csak számítógéppel/okostelefonnal használható eszközök iránt. Jobban szeretem, ha az eszközeim külön-külön is használhatók és valamennyire hordozhatók. Egy ismerősöm nagyon beszopta egy okostelefonnal vezérelhető klímával ezt a mindennel mindent vezérlünk dolgot, ugyanis az ő telefonjával sehogy nem akart működni az egész(az enyémmel működött, tehát nem volt hardver hibás a történet). A vége az lett, hogy bekötöttük sima fűtéshez való szobatermosztáttal meg egy relével, hogy ha emelkedik a hőmérséklet induljon a hűtés.
@@alsafejriszemi8185 raspi es hantek 6022BL. ez van nekem, es bevalt. igy nem kell PCre kotni, radobsz a PIre egy kijelzot, es kesz is a fasza oszcilloszkop es funkcio generator
Egy kis tapasztalat az általam vett példányról: www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2021343.html#2021343 2 hozzászólással lejjebb pedig ott van egy típushiba megszüntetésének leírása (rajz és fotó).
Milyen pákát használtál? A forrasztások elég csúnyácskák lettek, mintha nem melegítette volna át rendesen a páka. (Hoppá, látom, a TS-t. Főleg az SMD-k csúnyák amúgy)
A BGHU644-re azt mondja, hogy: "This coupon is limited to selected countries only". Az USA-ban élek, van esely ra, hogy atrakjak a kupont worldwide-ra? :)
Szia. Egybe vettem meg (szerelést megúsztam). Kb. három alkalommal kapcsoltam be, semmi több. A negyedik alkalommal, ami tegnap volt a próba kábelt tettem rá, amikor a kép elment és csak a kijelző világított. Ki be kapcsoltam hátha csak lefagyott. Aztán éreztem hogy van egy kis keserű szag :( és az L2 alkatrész fűt de nagyon. Mi lehet a gond szerinted? Azóta is csak ennyi... Email címem a kukac előtt a nick nevemmel...
Barna színű szerepelt a leírásában és végül is, bizonyos fényben tényleg barna. Én még a hozzá kapott pákahegyet használom, így nem tudok kipróbált forrásból származót ajánlani. A pákám viszont Banggood-ról származik, vélhetőleg a tartozékok is hasonló minőségűek ott mint a páka.
Üdv Szeretnék véleményt kérni a következő készülék -ről, hogy érdemes e megvenni kisseb házi barkácsoláshoz javításhoz amatőr szinten? DSO Shell (DSO150) oszcilloszkóp Köszönöm a segítséget.
Attól függ , mit szeretnél barkácsolni , hangfrekvenciás áramkörök , vagy pwm vezérlők stb ellenőrzésére jó lehet, max 200 khz , x tengely eddig a frekvenciáig tudod a jeleket olvashatóan megjeleníteni , nagyobb frekvencián , az amplitudó nagyságával arányosan kapsz egy széles csíkot a x tengelyre , ami már kiértékelhetetlen időben .
Mi a véleményetek az olyan oszcilloszkóp progikról, amik a hangkártya vonalbemenetét használják? Nyilván nincs meg az építés öröme, de a legolcsóbb (ingyenes) megoldásnak tűnik.
Használhatóak pl TrueRTA egy régebbi de nagyon jó, van benne jelgenerátor állitható frekvenciával, jelalakkal. Vigyázni kell a bemenő jel erősségével mert én is igy nyirtam ki a mikrofon bemenetem. Előerősitő, gyengébb hangforrások, logikai jeleknél jó lehet ha más nincs.
Gyors kérdés: a BNC csatinak csak a kis végét sikerült odaforrasztanom, a két nagyot valamiért nem hajlandó megfogni egyáltalán.... Mit csinálhatok rosszul? (egyébként ettől függetlenül működik a cucc, csak néha nem ártana a gnd csipesz :) )
Hali! Egy kérdésem lenne. Van egy navon supreme pro telom. Nemreg kaptam vissza szervizbol es kivancsisagbol mivel a csavaron levo biztonsagi matrica ki volt lyukasztva igy szetszedtem. Az oldalso gombok ra vannak forrasztva az alaplapra es egy kisebb tocsa folyatoszer volt korulotte. Szerinted belepiszkaltak?
@@MrSzabo-ml9ls Eredeti szakmám R.Tv műszerész. A mai telefonokhoz szervizelés szempontjából nem értek,de el tudom képzelni,hogy a software frissítés mellett a "Vasat is " próba képen piszkálni kell,esetleg valami modult kicserélni próba képen. Vagy akár véglegesen is! Tehát nem feltétlen csak a software-hez kell hozzáférni,ami egy mikró USB kábel csatlakoztatása. De ez csak tipp! Még csak feltételezés szintjén se merült fel bennem, az a régi szájhagyomány,balgaság,hogy; A SZERVIZBEN AZ ÉN pl TV készülékemből a Javítás közben a JÓ MŰKÖDŐ MÁRKÁS ALKATRÉSZT KIVETTÉK és PÓTOLTÁK egy SILÁNY UTÁNZATTAL. azaz rossz használt alkatrésszel! De van megoldás! Kérdezd meg a szervizt! Ha nincs takargatni valójuk,válaszolnak egyenesen!
Nekem is van egy ilyenem, de még a zöld LCD-s változat, aztán a jobb menű vezérlés miatt vettem egy DSO-150-et, mindkettőt ajánlom Arduinos barkácsolóknak, Microcontroller ciklus idő ellenőrzése pl. szervo vezérlésnél elvégezhető vele gyorsan és egyszerűen. Sikerült vele retro C64 egér IC hibáját is kimérnem, szóval jó kis cuccok ezek hobby árban! ua-cam.com/video/SNXX-jk5ay4/v-deo.html
Azt szeretném kérdezni, hogy a dso150 - el megtudnám e mérni, egy 12v 230v invertert, hogy tiszta színuszos vagy módosított?? Előre is köszönöm megtisztelő válaszod.
Nekem nem éledt fel a rendszer. Az ellenőrző 3,3V Ok, a kijelző világit de semmi több. A fogalmazó honlapján lévő 186 bejegyzés többsége szerint ez egy hulladék, nem éri meg a ráfordított időt. így jártam.........
Hideg a pákád! A melegebb páka kisebb hőterhelést okoz, mert rövidebb ideig kell oda tartani. A százlábúakat nem feltétlen kell egy szuszra beforrasztani. Néha egy kicsivel több folyasztószer is elkelne. Egyébként remek a videó!
Ez szép és jó. De hangfrekvenciás erősítő mérésén kívül semmire nem jó. 0-200KHz ennyit tud. Gyerekek tudnak vele játszani. A 0-200KHz kb arra jó, hogy hangfrekvenciás jelet lehessen vele vizsgálni. Másra nem igazán. Egy valamirevaló oszcilloszkóp 1MHz-nél kezdődik. Egy felső kategóriás gép már 50-200MHz-et is tud.
pl. autódiagnosztikához pont elég, bőven meg tudod vele nézni a legtöbb szenzort vagy befecskendező vezérlést, arra kell használni amire való. Rengeteg olyan irányítástechnikai cucc vagy pl. frekiváltó van ahol elég ez tartomány. Ez nem egy profi cucc, a hétköznapi életben el nem tudom képzelni hol méregetsz MHz tartományban. és főleg minek
@@laszlomike6886 Nos ahol dolgozom ott több ezer laborgép, és komoly műszer van. Oda ez kicsi és gyenge... Autót meg OBD-n kiolvasom laptopon. Bármit megmutat. Nem kell oscilloskope. Hacsak nem trabantal jársz... Bár ha egy trabantnál oscilloskope kell ott már nagy baj van... 😆🤣
Kevered a szezont a fazonnal 😁😁😁 Nyilván, aki szkóppal dolgozik az profi gépet vesz, ez még egy hobbi kütyü, pl. pont arra jó, hogy megnéztem légtömegmérőmet és nem húzták le ezért a szervizben tizen-huszonezerre - de én vagyok autószerelő ezért nem veszek százezres kütyüket azért hogy néha megnézzék ilyesmiket.
Milyen csatlakozónak hívod 10.26-nál a BNC csatlakozót? 2 éve megvettem, megépítettem, kipróbáltam, majd azóta sem használtam. Vettem egy pc-re dugható olcsót, azt gyorsan eladtam, majd vettem egy jót, de az sem az igazi... Egy rendes asztali tárolós oszcilloszkópot, aminek rendesen ott vannak a gombjai, 2 vagy még inkább több bemenettel, külön trigger bemenettel, semmi ilyen nem pótol. Nem ez az árkategória, de ez munkára nem alkalmas, szórakozni meg minek. :)
Ha tényleg dolgoznál vele nem írnál ilyen zöldségeket. Ha képeket akarok a falra rakni akkor nem kétkezes légkalapácsot veszek hanem egy olcsó ütvefúrót. Nagyon kevés eset az amikor több bemenetre van szükség rengeteg szakmánál meg előny ha pici és könnyen használható, pl. autódiagnosztika, gyönyörűen ki lehet mérni vele a szenzorokat és zsebben elfér és pont tud annyit ami ahhoz kell.
@@laszlomike6886 Legyen neked, sőt sose használj jobbat. Én nem tudom mire használni, igaz nem is autó mellett használom. Lehet nekem más a munkám? Mondjuk megnézném hogy mérsz késleltetést pl egy bemenettel..., de igaz ezt tudtam akkor is mikor megvettem, tulajdonképpen szórakoztatott amíg összeraktam, ezért vettem meg.
Milyen pákát használasz? Nem fikázni akarok, de nem éppen a legjobb fajtából való. Mintha nem lenne a hegyen kadmium bevonat. Folyasztószernek is tudnék javasolni, ár/érték arányban verhetetlent a kacsazsír helyett :D Bocs, tényleg nem b*sztatásképp, de ez szerintem egy katasztrófa, ahogy nézem. De ezeknek a beforrasztásához egy normális ónnal (pl.: Multicore) nem is kellene folyasztószer. Folyasztószerből meg mondjuk az Ersa fmkanc a legjobb szerintem, de az horror (5ml/6000ft kb), de van minőségben nagyon közel álló cucc olcsón (10ml/1500ft)
Ez egy belépő szintű, csak 200khz-ig terjedő frekvencia elemzési képesség, és csak 1Millió mintavétel/sec! Egy csomó mindent nem lát, és nem lehet vele kiemelni, elemezni. Ráadásul csak egy csatornás, ami elég nagy hátrány sokszor! Egy egyszerű NE555-ös íc jelét, vagy egy egyszerű DC-DC konvertert sem tudunk vele kielemezni, szóval nagyon korlátozott a képessége!
Köszönöm! Ez egy tökéletes bemutató videó, mindenféle rizsa és kacsa nélkül. Minden mondatában információ van és a végére nem marad az embernek kérdése sem.
Egy tipp: mielőtt beszereled az akril házba, érdemes a felső négy akril lapot a csavarokkal összefogni (védőréteg még maradjon rajta), és ügyesen átjelölni a C4 és C6 helyét a felső lap papírjára (én tolómérővel mértem ki). Majd utána 3-as fúróval keresztül fúrni a négy lapot. Így mikor összeszereled, bármilyen más probe-ot be tudsz vele kalibrálni. Persze ehhez az is kell, hogy a CPL váltó műanyag gombjának egyik feléből le kell vágni, mert egyébként takarja a C6 trimmer kondit. Valamint, és ezt külföldi site-on láttam, az 1KHz-s jel kimenetéhez egy olyan drót hurkot érdemes beforrasztani, ami kilóg a házból. Mert egyébként összeszerelt állapotban esélytelen, hogy pl. a krokodilcsipesszel stabilan rá tudj kapcsolódni. Ha kell képeket tudok feltenni.
Tipp: az SMD alkatrészeken látható három jegyű szám adja meg az ellenállás értéket aképpen, hogy az első két számot vesszük alapul, a harmadik pedig a szorzó, ami a 10 hatványait jelöli. Így pl. 103 azt jelenti, hogy 10*1000 tehát 10kOhm. Kondenzátoroknál a helyzet ugyanez, csak pF értéket ad.
És hol veszel olyan SMD kondit, amin felirat van ? :)
@@istvanihm4034 Kereskedelmi forgalomban :)
Szeretek forrasztani, de megspóroltam magamnak némi időt, és 14$-ért szerelve vettem:-). DSO138 Oscilloscope (Full assembled).
Jól működik, a határait elfogadva:-)
Ezt a holmit én is nézegettem már de most meg is rendelem! Köszi a videót! Hasznos volt!
Én csak egyszerűen köszönöm a bemutatót. 🍻
Nagyon szépen köszönöm az ilyen és ehhez hasonló videóidat.
Nagyon tettszenek a videóid, és csak annyit szeretnék mondani, hogy köszönöm!
Épp ma rendeltem egyett alig várom, hogy megjöjön.😃 Nagyon király a videód! Megihlettél, hogy beszerezek egy ilyen kis játékszert.😁
Köszönjük a munkádat! Én is nézegettem már régóta ezt az eszközt, de még nem jutottam el a rendelésig! Kb azt tudja amit gondoltam és olyan minőségben is! Hobbi célokra kielégítő lehet.
Köszönet a bemutatóért! Csak annyi kis megjegyzés,Én ,ha én forrasztottam volna,akkor mivel Én is jobb kezes vagyok( Mint látom Te is, ezért pl. - beforrasztok egy lábat és onnan jobbra a forrasztott ponttól távolodva haladnák. Így a már megforrasztott pont felett nincs a páka meleg felső teste,csak a forr-csúcs a következő forrponton és a pákám teste,ahol a pákában a fűtő betét "lakik" :-D az egy még nem forrasztott pont felett van. De ez lehet,csak az én meglátásom. Igaz az elmúlt jó 5-6 évben a jó öreg Weller pákám pihen... de nem adtam fel azért ha kell még használni fogom.Lehet nosztalgiából,Én is benevezek egy ilyen kis játék szkópra. Szép napot és köszönet a bemutatásért,még egyszer! Ha van ilyen sok hasonló videót megnéznék... Már csak a nosztalgia miatt is! :-)
Király! Mérésekről is csinálsz videót? Mikor mit és miért mérünk??
Én vettem használtan egy Tektronixot. Éppen a ritkaságuk és a kedvezőbb áruk miatt viszont nagyon gyorsan elviszik ezeket a régi szkópokat.
Tyű,köszi! Eddig azt hittem,hogy a measurementhez firmwaret kell frissiteni,de az időhelyzetben 2 másodpercig OK-ot nyomva mér is :)
Ipari mennyiségben még nem forrasztottam SMD-t, de hamar kifejlesztettem azt a technikát, hogy fogpiszkálóval lenyomva tartom a helyén, amíg az egyik lábát odapöttyintem a frissen beónozott pákával. Természetesen ezt később rendesen odaforrasztom. Nekem sokkal jobban bejött ez a módszer, mint a csipesszel bénázás.
Még valami: ránézésre szerintem nem az igazi a forrasztóónod. A külön folyasztószer nekem csak akkor kell, ha nagyon sűrű lábú chipet forrasztok pákahegy végighúzós módszerrel.
Köszi a videókat, jöhet a többi! 😀
Bárcsak középsuliban láttam volna ezeket a videókat! :D
Egy ilyet én is összeszereltem, de előtte megkentem a forrasztandó felületeket tejsavval (patikában olcsón vehető). Érdekes feladat volt, egyszer érdemes megtenni.
Ónszívó helyett hőlégfúvót érdemesebb használni.
A DSO 150 jobban megéri :) Ugyanez, csak rendes házban, encoderrel. alig drágább. De amúgy hajrá hajrá. :) Illetve még 1 dolog. a frekimérést úgy tudja a legpontosabban, hogy időalapot állítod jóóól belenagyítva, illetve a triggert a jelalalk közepére húzod a jobb oldalon. akkor atom pontos :)
A forrasztást még tovább fejlesztetnéd az SMD alkatrészeknél! Például hogy szikével vágsz pici egyforma darabokat a forrasztó huzalból! Azokat teszed oda a lábakhoz forrasztásakor. És az SMD alkatrészekhez használj kisebb forrasztó pákát. Ezt leszámítva a videó amúgy tetszett, jó volt a hangulata.
Én is megépítettem és nagy meglepetésemre működik is :)
Helló ez az első videó amit láttam tőled nagyon tetszett. Gondolkodom honnan lehetsz ismerős...... nem lehet h budapesten tőled vettem a beépitett porszivomat?
tehát ha jól látom 600! ft a különbség az összeszerelt és a teljesen darabokban lévő közt?!
Az se normális aki bekockáztatja hogy szerelés közben rontja el az egészet és megsüti az egyik félvezetőt vagy felszakítja a fóliát a nyákról stb.
Ilyennek neki se érdemes állni, legfeljebb ha fele annyit kérnének érte.
Király videó! Elég off, de nekem már zavaróan hamis a hattérzene.
Nagyon jó összeállítás . Kérdésem az lenne nem szeretsz cinfolyatószert használni ? Néha látszik hogy megkened de vannak nagyon jó folyatószerek paszták .
Ilyaenem nekem is van!
Smd alkatreszeket viszont nagyon nehez volt forrasztani normal pákával.
Ugyan van oszcilloszkopom, de jopofa. Lehet kiprobalom, mar csak a forrasztas gyakorlas miatt is :)
Amugy tud olyat, hogy egyszeri jelet elkap? Nekem hanteken triggernek hivjak. Pl. infra taviranyito jelet akarom megnezni, akkor azt elkapja, vagy csak kezzel lehet megallitani a jelet?
Minden elismerésem hogy ilyen kis komponenseket sikerült rá forrasztanod
Köszönöm szépen a videót sokat tutam meg erreől az ezközöről règóta szemezgetel vele csak nem tutam hogy megéri vagy sem
Szia. Jó a videó. 230 voltos aggregátor jelét is ki tudja mérni ugye ? Értem itt a feszültség határban benne van ugye ?
Valami KIT-et (esetleg több félét hátha valami hasznos is kijön majd belőle) tudnátok nekem javasolni, forrasztás gyakorláshoz gondoltam. Most kezdtem vele foglalkozni és nem akkor akarok neki állni, amikor majd élesben kéne jól csinálni :)
SMD IC forrasztásakor érdemesebb egy jelentős adag ónt felvinni a páka hegyére és még frissen - amíg még jelen van vele együtt az ónba integrált folyasztószer - ismételten végighúzni az összekötött lábakon. A folyasztószer majd szépen szétválasztja a forrasztásokat annyira, amennyire szükséges. Így az IC meggyilkolása is sokkal kevésbé valószínű. Lényeg, hogy még friss legyen a folyasztószer a páka hegyén!
Aki most rendelné: a bangoodon már van belőle mini verzió, ami elvileg ugyanezt tudja, de kisebb méretű, és usb-ről jön a táp, úh. az már tényleg portable egy jófajta powerbankkal :) köszi a videót!
Paraméterei ugyanez?
@@zsoltsebo3158 elvileg igen: jyetech.com/dso138mini-oscilloscope-diy-kit/
Ez nem semmi, profi munka.
Jó videó volt. Nézve az árakat és az alkatrészeket. Érdemes inkább az összeszerelt változatot venni :)
Szerintem amúgy ez aranyos meg minden, de nem éri meg az árát. Érdemesebb egy USB-s oszcit venni, vagy digitális elektróhoz egy ilyen 2ezres 8 csatornás logikai analizátort, mert sokkal hasznosabb itt. Ha analógozunk, akkor "rendesebb" szkóp nem árt, jófogáson és hasonló helyeken lehet vadászni, kis szerencsével jó cuccokhoz lehet jutni.
RF munkához meg ahogy van hulladék, ott egy rendesebb szkóp sem igazán elég, minimum kell egy spektrumanalizátor, amit még mindig nem tudom honnan lehetne úgy szerezni hogy ne kelljen eladni a házat...
Ahogy neked az okoskodás öröme, úgy Walternek az építés öröme jutott.
@@r_apex Pedig igaza van. Kis tartományban mér és még ott is pontatlanul ( majd az értékelésnél max pontot ad a minőségre). Ez egy játék maximum, másra nem igazán jó, mint bemutatni, hogy létezik ilyen eszköz.
@@tamaskiselyMég az is lehet, h. igazatok van én nem értek hozzá... én csak a bicskás ember vagyok, akinek állandóan kinyílik a zsebében a cucc, mikor egy ilyen asmr video alatt elkezdik fikázni Walter forrasztásának szépségét.
Fogalmam nincs mi az az Oszciloszkóp de érdekes videó volt.
Időben változó elektromos jeleket megjelenítő eszköz.
"Az elektronikus készülékek EKG görbéjét kirajzoló képernyő" kb ez az oszcilloszkóp...
:-D
Arra lennék kíváncsi, hogy mi az eltérés a 13803K, 13804K, 13805K között?
Hiánypótló videó! Köszönöm!
Én is tervezgetem már ennek az összeszerelését, de meghoztad hozzá a kedvemet :)
Ha elakadnék zavarhatlak?
Segítséget szeretnék kérni. SMDalkatrészekkel előre felszerelt kittet vettem az Aliról. Nagyon odafigyelve beforrasztottam mindent. A színes papíron, amit adtak hozzá, a végén volt egy olyan ábra, hogy hol mekkora és előjelű feszültségeket kell mérni. A V- és a mellette lévő (zöld) tekercs lábán - ill. +8,11V-ot kellene mérnem és valahogy nekem ez 15,6V, pedig 9V-ról szól a szerkezet. A referenciajel pedig 3,3V helyett csak 1,6V. Mitől lehet ez? Azt néztem, hogy azok a jp4 és a jp3 egy-egy SMD 0 Ohmos ellenállások, tehát nem kellett összeforrasztanom. Segítségedet előre is köszönöm.
Köszi szépen a videókat!
Azokat a védőfóliákat a plexiről én féktisztító segítségével szoktam leszedni. Egy kicsit ráfújsz és már dobja is le szinte, azonnal feloldja rajta a ragasztót.
Rengeteg oszcilloszkóp app fent van a Play Áruházban. Régebbi tabletekre tökéletes.
Ha a sen1 1v-on vagy 0,1v-on van, akkor nem mutat semmit😭 Mit ronthattam el?
Remek videokat csinálsz csak így tovább
Szia!
Elgondolkoztam egy ilyen szkóp kit beszerzésén, de a mérési tartománya (10mV-5V) nekem kevés. Mármint az 5V-nál magasabb feszültségű jeleket is mérnék vele. Szerinted hogy érdemes ezt megoldani? Keressem vissza a panelen a feszültségosztó ellenállásokat, és cseréljem nagyobbra, vagy rakjak össze neki egy előtétet próbapanelen, amin mondjuk körkapcsolóval lehet válogatni? A ház nekem nem szempont, mindenképpen LOMEX-es dobozba szerelném, mert úgy igényesebb.
Illetve a másik kérdés, hogy szerinted mi lenne a jobb választás? A fentebb leírt projekt megvalósítása, vagy valami nagyon régi(orosz?) szkóp beszerzése Vateráról? Normális skópra sajnos nem futja a budget, szóval mindenképp "okosba" kéne megoldani.
A választ előre is köszönöm. :)
Lehet kapni osztós probeot.
Esetleg egy számítógépre köthető oszcilloszkóp? Árban a kettő között van (50 dollár környékén). Ha hobbi munkákhoz kell akkor arra jó lehet.
Az 5V tartomány osztásonként értendő. Ilyenkor egy sor 5V feszültséget jelent. Ahogyan mondja is, 100V p-p feszültség kapcsolható rá. Ha kell, fölötte ellenállásosztóval tudsz mérni, de ilyenre nagyon ritkán lehet szükség. Nem is van, hasznos cucc.
@@mzsyt Nézegettem én is, de sosem lelkesedtem a csak számítógéppel/okostelefonnal használható eszközök iránt. Jobban szeretem, ha az eszközeim külön-külön is használhatók és valamennyire hordozhatók. Egy ismerősöm nagyon beszopta egy okostelefonnal vezérelhető klímával ezt a mindennel mindent vezérlünk dolgot, ugyanis az ő telefonjával sehogy nem akart működni az egész(az enyémmel működött, tehát nem volt hardver hibás a történet). A vége az lett, hogy bekötöttük sima fűtéshez való szobatermosztáttal meg egy relével, hogy ha emelkedik a hőmérséklet induljon a hűtés.
@@alsafejriszemi8185 raspi es hantek 6022BL. ez van nekem, es bevalt. igy nem kell PCre kotni, radobsz a PIre egy kijelzot, es kesz is a fasza oszcilloszkop es funkcio generator
Ez alkalmas arra, hogy van egy dc áramkör és a benne levő kondenzátor állapotát vizsgálni? KB 50v tartományig?
fw 113-13801-070 szoftver fut rajta, hivatalos oldalon a fw 113-13801-061 a max. honnan lehet letolteni a fw 113-13801-070 verziót ?
Egy kis tapasztalat az általam vett példányról:
www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2021343.html#2021343
2 hozzászólással lejjebb pedig ott van egy típushiba megszüntetésének leírása (rajz és fotó).
Köszi a bemutatót
Ez szuper volt! :)
Milyen pákát használtál? A forrasztások elég csúnyácskák lettek, mintha nem melegítette volna át rendesen a páka.
(Hoppá, látom, a TS-t. Főleg az SMD-k csúnyák amúgy)
:D a kis szemét és mennyi meló van vele...
a jelgenerátoros videót látod, azt várom!
Üdv
A digitális forrasztó amivel dolgoztál küldenél egy linket. Köszönöm.
A BGHU644-re azt mondja, hogy: "This coupon is limited to selected countries only". Az USA-ban élek, van esely ra, hogy atrakjak a kupont worldwide-ra? :)
Szia. Egybe vettem meg (szerelést megúsztam). Kb. három alkalommal kapcsoltam be, semmi több. A negyedik alkalommal, ami tegnap volt a próba kábelt tettem rá, amikor a kép elment és csak a kijelző világított. Ki be kapcsoltam hátha csak lefagyott. Aztán éreztem hogy van egy kis keserű szag :( és az L2 alkatrész fűt de nagyon. Mi lehet a gond szerinted? Azóta is csak ennyi... Email címem a kukac előtt a nick nevemmel...
Klassz a pakad! Ez az arany? Fiamnak Narancs szinu van. Most akarok hozza pakahegyeket venni. Tudsz ajanlani valami forrast?
Barna színű szerepelt a leírásában és végül is, bizonyos fényben tényleg barna. Én még a hozzá kapott pákahegyet használom, így nem tudok kipróbált forrásból származót ajánlani. A pákám viszont Banggood-ról származik, vélhetőleg a tartozékok is hasonló minőségűek ott mint a páka.
Gratulálok a 30 ezerhez !☺️
A plexi jár hozzá, vagy külön kellett megrendelni?
Nemrég én is rendeltem egy szerelt kitet, de ahhoz nem kaptam dobozt
Te jó ég, hogy van ennyi türelmed ?
Egy led kockát összerakhatnál hogy milyen :)
A mért adatokat valahogyan ki tudom menteni PC-re?
Sziasztok. Ez hány volt mérésig használható ?
Üdv! Az árak tartalmazzák a dobozt is?
még ez is többet tud mint az NDK-s szkópom
az oszciloszkopokat hogyan hasznaljuk?
nekem olyan rossz forasztópálkám van hogy 2 vezetéket nem tudok vele össze forasztani xd
Üdv
Szeretnék véleményt kérni a következő készülék -ről, hogy érdemes e megvenni kisseb házi barkácsoláshoz javításhoz amatőr szinten?
DSO Shell (DSO150) oszcilloszkóp
Köszönöm a segítséget.
Attól függ , mit szeretnél barkácsolni , hangfrekvenciás áramkörök , vagy pwm vezérlők stb ellenőrzésére jó lehet, max 200 khz , x tengely eddig a frekvenciáig tudod a jeleket olvashatóan megjeleníteni , nagyobb frekvencián , az amplitudó nagyságával arányosan kapsz egy széles csíkot a x tengelyre , ami már kiértékelhetetlen időben .
Köszönöm
AAAhhh király! Szuper review! Banggood-ról alapvető tapasztalatod/véleményed? A kiírt szállítási idők pontosak, illetve úgy átlag tapasztalat?
igen reálisak az idők és a termékek is hozzák az elvártakat
Mi a véleményetek az olyan oszcilloszkóp progikról, amik a hangkártya vonalbemenetét használják? Nyilván nincs meg az építés öröme, de a legolcsóbb (ingyenes) megoldásnak tűnik.
Használhatóak pl TrueRTA egy régebbi de nagyon jó, van benne jelgenerátor állitható frekvenciával, jelalakkal. Vigyázni kell a bemenő jel erősségével mert én is igy nyirtam ki a mikrofon bemenetem. Előerősitő, gyengébb hangforrások, logikai jeleknél jó lehet ha más nincs.
Gyors kérdés: a BNC csatinak csak a kis végét sikerült odaforrasztanom, a két nagyot valamiért nem hajlandó megfogni egyáltalán.... Mit csinálhatok rosszul? (egyébként ettől függetlenül működik a cucc, csak néha nem ártana a gnd csipesz :) )
Így látatlanba vélhetőleg nem melegíted át eléggé a csatlakozó lábait (viszonylag nagy fémdarab, sok hőt von el a pákától, nem tud ráfolyni az ón).
Hali! Egy kérdésem lenne. Van egy navon supreme pro telom. Nemreg kaptam vissza szervizbol es kivancsisagbol mivel a csavaron levo biztonsagi matrica ki volt lyukasztva igy szetszedtem. Az oldalso gombok ra vannak forrasztva az alaplapra es egy kisebb tocsa folyatoszer volt korulotte. Szerinted belepiszkaltak?
Ha szervizbe volt,akkor valószínű javították...tehát Ergo, IGEEEEEN! - " BELEPISZKÁLTAK!" !!!!!!
Gabor Bolla azt elfelejtettem irni hogy szoftveresrn volt szervizbe bypassal.
@@MrSzabo-ml9ls Eredeti szakmám R.Tv műszerész. A mai telefonokhoz szervizelés szempontjából nem értek,de el tudom képzelni,hogy a software frissítés mellett a "Vasat is " próba képen piszkálni kell,esetleg valami modult kicserélni próba képen. Vagy akár véglegesen is! Tehát nem feltétlen csak a software-hez kell hozzáférni,ami egy mikró USB kábel csatlakoztatása. De ez csak tipp! Még csak feltételezés szintjén se merült fel bennem, az a régi szájhagyomány,balgaság,hogy; A SZERVIZBEN AZ ÉN pl TV készülékemből a Javítás közben a JÓ MŰKÖDŐ MÁRKÁS ALKATRÉSZT KIVETTÉK és PÓTOLTÁK egy SILÁNY UTÁNZATTAL. azaz rossz használt alkatrésszel! De van megoldás! Kérdezd meg a szervizt! Ha nincs takargatni valójuk,válaszolnak egyenesen!
Kicsit remeg a kezed, tán csupasz pnát fogtál? :D egyébként ügyes vagy!
Az egy régi Nokia s60 LCD, nem?
Az erősítő hangjeleit lehetne vele olvasni
Nekem is van egy ilyenem, de még a zöld LCD-s változat, aztán a jobb menű vezérlés miatt vettem egy DSO-150-et, mindkettőt ajánlom Arduinos barkácsolóknak, Microcontroller ciklus idő ellenőrzése pl. szervo vezérlésnél elvégezhető vele gyorsan és egyszerűen. Sikerült vele retro C64 egér IC hibáját is kimérnem, szóval jó kis cuccok ezek hobby árban! ua-cam.com/video/SNXX-jk5ay4/v-deo.html
Azt szeretném kérdezni, hogy a dso150 - el megtudnám e mérni, egy 12v 230v invertert, hogy tiszta színuszos vagy módosított?? Előre is köszönöm megtisztelő válaszod.
Nekem mindig ezt dobja fel a böngésző reklám
jó a profképed! örök játék, kedvencem 🙆
@@vittya4373 nekem is a kedvencem
Szia! Mi a kulonbseg az oszcilloszkop es az oszcillator kozott? Soha nem ertettem.
Oszcillátor az rezgőkör ami csinálja a szinusz jelet, oszciloskoppal mérjük
a jelgenerátor kitről elkészült a videó?
megvan
Egy használt analóg, kétcsatornásított szkóp sokszor jobban megéri, mint ez.
De a videó jó. :)
Köszi!
Egy elektromos cigi mod javitásábol nem lenne kedved videót csinálni?☺ kicsit tönkrement a modom és jolenne ha valaki megbütykölné.igazán hálás lennék
Nekem nem éledt fel a rendszer. Az ellenőrző 3,3V Ok, a kijelző világit de semmi több. A fogalmazó honlapján lévő 186 bejegyzés többsége szerint ez egy hulladék, nem éri meg a ráfordított időt. így jártam.........
Hol lehet kapni és mennyibe kerül köszi.
Tudod te mi az a leírás? Na ott megtalálod a videó alatt!
Hideg a pákád! A melegebb páka kisebb hőterhelést okoz, mert rövidebb ideig kell oda tartani. A százlábúakat nem feltétlen kell egy szuszra beforrasztani. Néha egy kicsivel több folyasztószer is elkelne. Egyébként remek a videó!
hello mint a PI-k hű papja abyz.me.uk/rpi/pigpio/piscope.html ajánlom néktek e linket és müködik Zero-n is
Mi a telefon számod, vagy emailed?
Jók a videóid?
kösz
névjegynél látható információk alapján: facebook.com/RWBarkacsmuhely/
Messenger azt írja egy napon belül szokott válaszolni
Látom a folyasztószer nem az igazi amit használtál.
Ez szép és jó. De hangfrekvenciás erősítő mérésén kívül semmire nem jó. 0-200KHz ennyit tud. Gyerekek tudnak vele játszani. A 0-200KHz kb arra jó, hogy hangfrekvenciás jelet lehessen vele vizsgálni. Másra nem igazán. Egy valamirevaló oszcilloszkóp 1MHz-nél kezdődik. Egy felső kategóriás gép már 50-200MHz-et is tud.
pl. autódiagnosztikához pont elég, bőven meg tudod vele nézni a legtöbb szenzort vagy befecskendező vezérlést, arra kell használni amire való. Rengeteg olyan irányítástechnikai cucc vagy pl. frekiváltó van ahol elég ez tartomány. Ez nem egy profi cucc, a hétköznapi életben el nem tudom képzelni hol méregetsz MHz tartományban. és főleg minek
@@laszlomike6886 Nos ahol dolgozom ott több ezer laborgép, és komoly műszer van. Oda ez kicsi és gyenge... Autót meg OBD-n kiolvasom laptopon. Bármit megmutat. Nem kell oscilloskope. Hacsak nem trabantal jársz... Bár ha egy trabantnál oscilloskope kell ott már nagy baj van... 😆🤣
Kevered a szezont a fazonnal 😁😁😁 Nyilván, aki szkóppal dolgozik az profi gépet vesz, ez még egy hobbi kütyü, pl. pont arra jó, hogy megnéztem légtömegmérőmet és nem húzták le ezért a szervizben tizen-huszonezerre - de én vagyok autószerelő ezért nem veszek százezres kütyüket azért hogy néha megnézzék ilyesmiket.
Milyen csatlakozónak hívod 10.26-nál a BNC csatlakozót? 2 éve megvettem, megépítettem, kipróbáltam, majd azóta sem használtam. Vettem egy pc-re dugható olcsót, azt gyorsan eladtam, majd vettem egy jót, de az sem az igazi... Egy rendes asztali tárolós oszcilloszkópot, aminek rendesen ott vannak a gombjai, 2 vagy még inkább több bemenettel, külön trigger bemenettel, semmi ilyen nem pótol. Nem ez az árkategória, de ez munkára nem alkalmas, szórakozni meg minek. :)
Ha tényleg dolgoznál vele nem írnál ilyen zöldségeket. Ha képeket akarok a falra rakni akkor nem kétkezes légkalapácsot veszek hanem egy olcsó ütvefúrót. Nagyon kevés eset az amikor több bemenetre van szükség rengeteg szakmánál meg előny ha pici és könnyen használható, pl. autódiagnosztika, gyönyörűen ki lehet mérni vele a szenzorokat és zsebben elfér és pont tud annyit ami ahhoz kell.
@@laszlomike6886 Legyen neked, sőt sose használj jobbat. Én nem tudom mire használni, igaz nem is autó mellett használom. Lehet nekem más a munkám? Mondjuk megnézném hogy mérsz késleltetést pl egy bemenettel..., de igaz ezt tudtam akkor is mikor megvettem, tulajdonképpen szórakoztatott amíg összeraktam, ezért vettem meg.
Milyen pákát használasz? Nem fikázni akarok, de nem éppen a legjobb fajtából való. Mintha nem lenne a hegyen kadmium bevonat. Folyasztószernek is tudnék javasolni, ár/érték arányban verhetetlent a kacsazsír helyett :D Bocs, tényleg nem b*sztatásképp, de ez szerintem egy katasztrófa, ahogy nézem. De ezeknek a beforrasztásához egy normális ónnal (pl.: Multicore) nem is kellene folyasztószer. Folyasztószerből meg mondjuk az Ersa fmkanc a legjobb szerintem, de az horror (5ml/6000ft kb), de van minőségben nagyon közel álló cucc olcsón (10ml/1500ft)
Normális ón kell és forrasztópaszta., nem mindenféle bizbasz trutymó. Azt hagyjuk meg az Indonéz MekkElekeknek.
MENŐ😎😎
Tegyél fel egy parókát!
Ez egy belépő szintű, csak 200khz-ig terjedő frekvencia elemzési képesség, és csak 1Millió mintavétel/sec! Egy csomó mindent nem lát, és nem lehet vele kiemelni, elemezni. Ráadásul csak egy csatornás, ami elég nagy hátrány sokszor! Egy egyszerű NE555-ös íc jelét, vagy egy egyszerű DC-DC konvertert sem tudunk vele kielemezni, szóval nagyon korlátozott a képessége!
Marha jo
induktivitás
Like aki magyar
Első😂😂
Na, ilyen egy igazi hogyankészült .D
Gratulálok a 30 ezerhez !☺️