4 SPOSOBY NA SZYBKĄ NAUKĘ czyli METODA FAST | QuickTrick#1

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 29 тра 2024
  • Jak się szybko uczyć? 🎓 Metoda FAST pozwoli nam na skuteczną, szybką naukę! Metoda fast oznacza 4 sposoby na szybką naukę. Stanowią one podstawowe zasady, które ułatwią nam wytwarzanie pamięci długotrwałej a więc efektywne opanowanie materiału. Niestety musimy pamiętać, że mimo, że metoda FAST pozwala na szybką naukę lecz to nie oznacza to, ze nie wymaga od nas wysiłku. Metody efektywnej nauki (tzw. metody nauki aktywnej) są kognitywnie wymagające ale właśnie dzięki temu pozwalają na silniejsze zapamiętywanie materiału. Z nimi na pewno będziemy uczyć się tak żeby się nauczyć 😄. Szybka nauka jest możliwa i właśnie dzięki metodą z serii QuickTrick będziemy mogli uczyć się szybko i efektywnie. Miłego oglądania 😎
    Temat: 4 sposoby na szybką naukę czyli metoda fast na podstawie specjalisty nauki : Jim Kwik'a
    ➡️ Tajny link 😉 : shorturl.at/rsL05
    ✅ Jeśli masz pytanie, napisz komentarz 😉
    🎬 Zapowiedź! - następny filmik będzie streszczeniem wykładu "Study less, Study smart" Marty'ego Labdella
    QuickTrick #1 - Jak się szybko uczyć
    0:00 - Start
    0:31 - F = forget
    2:39 - A = nauka aktywna
    4:04 - S = Stan
    5:17 - T = nauczaj
    6:17 - Podsumowanie

КОМЕНТАРІ • 12

  • @agaaga3936
    @agaaga3936 3 роки тому +19

    Dlaczego masz tak mało subskrypcji i wyświetleń?? Twoje filmy są naprawdę wartościowe

  • @alicjakarpiuk2186
    @alicjakarpiuk2186 3 роки тому +8

    Rzadko komentuje filmiki ale twoje filmy są mega wartościowe i dużo pomagają. Jestem tegoroczną maturzystka i dzięki tobie czuje, że zdam dobrze maturę. Powinno cię więcej osób ogląda ponieważ bardzo dobrze opowiadasz i chce się ciebie słuchać. Trzymam kciuki, żeby więcej osób ciebie oglądało. Ps. Na maturze pisze biologie i chemie.

    • @prostoztablicy6056
      @prostoztablicy6056  3 роки тому

      Dziękuję! 😍. Na prawdę, dużo to dla mnie znaczy! Również trzymam kciuki za twoją maturę (szczególnie, że też zdawałem te same przedmioty)! Powodzenia 👍

  • @caracortada00
    @caracortada00 11 місяців тому

    Świetny kanał👍 Oglądam wszystkie odcinki od pierwszego i zamierzam do ostatniego.

  • @kazikstancyl3723
    @kazikstancyl3723 Рік тому +1

    Bardzo fajny i przydatny odcinek, dzięki!

  • @mkmk-hx4hr
    @mkmk-hx4hr 3 роки тому +2

    Wooow, cieszę się, że tu trafiłam :) Bardzo przydatne filmiki i to w świetnej formie, dobrze się to ogląda. Mam nadzieję, że Twoj kanał będzie się dalej rozwijał!

  • @Dxaskotek
    @Dxaskotek Рік тому

    Super, dzięki za ten filmik!

  • @mstoma24
    @mstoma24 3 роки тому +3

    Jak wybierać to co najważniejsze z podręcznika np. przy nauce z biologii ?

    • @prostoztablicy6056
      @prostoztablicy6056  3 роки тому +6

      Wszystko zależy od tematu. Na początku może wydawać się to trudne ale jeśli zajrzymy do zbioru zadań maturalnych (np. Witowskiego) to możemy łatwo sprawdzić o które elementy tematu pytają nas najczęściej i właśnie te rzeczy są najważniejsze w temacie.
      Dla przykładu weźmy temat o oddychaniu wewnątrzkomórkowym. Najważniejsze tutaj jest aby zrozumieć sam proces. Co jest substratami, co jest produktami, jak powstaje ATP, a nie od razu zagłębiać się w szczegóły (jak np. nazwy każdego z enzymów).
      Innym przykładem może być zoologia. Przy rozdziale o ptakach najważniejszym elementem nie jest wkuwanie poszczególnych gatunków ptaków lub budowy pióra, za to kluczowe jest zrozumienie procesu podwójnej wentylacji (dlatego w tym temacie skupiłbym się właśnie na tym elemencie). Czyli w temacie po jego przeczytaniu, staramy się znaleźć myśl przewodnią i to o co najczęściej nas pytają na maturze (zerkając do zadań maturalnych ze zbiorów/zeszytów ćwiczeń).
      Przynajmniej taką strategię można obrać w przypadku nauki do matury 😁. A jeśli chodzi o studia, to zamiast sprawdzać o co pytają nas na maturze warto zobaczyć o co dany prowadzący pytał w poprzednich latach ✌