108. Járatkiszolgálás 35 perc alatt: versenyben az idővel

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 63

  • @andreaterdik6875
    @andreaterdik6875 5 років тому +21

    Sziasztok. Nagyon jó ez a csatorna , minden videó jól meg van csinálva, érdekes témákat dolgoznak fel. Ment a like. :)

  • @dideki01
    @dideki01 5 років тому +5

    Kicsit fintorogva kezdtem nézni a cím miatt, de már sajnáltam, hogy vége... :) Szuper rész!

  • @zoltanfodor3312
    @zoltanfodor3312 5 років тому +1

    Köszönöm a filmet,sok dolgot tudtam meg belőle.Egy biztos,ilyen rövid idő alatt pontosan teljesíteni mindent meglehetősen összetett feladat,rengeteg ember precíz munkáját követeli.

  • @tothapuka
    @tothapuka 5 років тому +4

    Egy újabb érdekes, tartalmas produkció - gratulálok!

  • @janosneberes8437
    @janosneberes8437 5 років тому +6

    Szuper vagy Balázs, köszönöm!

  • @TheLordKROK
    @TheLordKROK 5 років тому +4

    Megint remek film! Sok olyan jó kép van benne, amit szívesen beállítanék akár Windows háttérképnek is!

  • @lajostoth-benedek1774
    @lajostoth-benedek1774 Рік тому

    Szuper videó lett megint !
    D.Cooper viszont csak 250.000 dollárt kért,pisztolya nem volt és nem egy óvatlan pillanatban ugrott ki hanem bejelentette előre,sőt kért két db ejtőernyőt is ! :)

  • @orsolyahajdu6855
    @orsolyahajdu6855 5 років тому +7

    Csillagos ötös lett ez is!

  • @jankakovacs9160
    @jankakovacs9160 5 років тому +3

    Nagyon jó lett!

  • @karolybamli2529
    @karolybamli2529 5 років тому +5

    Én imádom a repülést, de utálok repülni! Felszállás után full para... Ezekre a videókra szoktam gondolni, hogy "élvezni" tudjam az utat.. :)

  • @tamaskatona1817
    @tamaskatona1817 5 років тому +2

    Én általában WizzAirel repülök, ha repülővel egyszerűbb mint vonattal. De a kiszállítás nem túl hatékony, szerintem ezt úgy lehetne a legjobban szabályozni, ha a Cabin Crew soronként engedné szállni az utasokat. Mondjuk egy NEO 35 sorbol áll. 17-18 sorra elöl hátul osztani. És ahogy a sorok ürülnek engedni mindíg a következőt. Így jelentősen csökkenthetnék a kiürítési időt. Mivel amúgy is a Wizz a szék alá rakatja a felviteli poggyászokat. És a személyzet a sorok ürítésével helyezheti alap helyzetbe a biztonsági öveket. Így az állási időt is minimumra csökkentve. Így a leürülést követően azonnal szálhatna fel a következő ganitúra csoport. A cateringet pedig mondjuk egy bal oldali leszállítás során jobbról tölthetnék fel. Oszt csókolom. Legalábbis én így látnám logikusnak a helyzetet.

    • @aeroparkbudapest
      @aeroparkbudapest  5 років тому

      A cateringet mindig jobbról töltik, de a diszkontok napközben jellemzően nem vesznek fel ellátmányt.

    •  5 років тому

      Ez a kiszállítás tökjól működhetne, ha pl. a 2. sorban ülő utas nem az utashíd csatlakoztatásakor ébredne fel, majd kezdené el az üzenetet írni a kint várakozó ismerősének, hogy megérkezett, majd kezdené el felvenni a cipőt, pulcsit, másik pulcsit, kabátot, aztán még a csomagok stb., közben a fél repülő már kiürül, ha hagyják.

  • @peterszabo3964
    @peterszabo3964 5 років тому +4

    Csak egy gondolat. Nagyon megnéznék egy olyan videót, ahol a személyzet mesél a munkaidejéről, hogy mondjuk annak a neo-nak a személyzete aki reggel teljesít egy BUD-BCN szakaszt, az utána hogy repülheti le a BUD-DWC és vissza utat, hogy fér ez bele a munkaidejükbe? Egyre több lesz a nagyhatótávú gép, milyen személyi jellegű fejlesztéseket kíván ez meg a "cégen" belül?

    • @benjipd
      @benjipd 5 років тому

      A repülőgépek személyzeteinek munkaidejét ugyanúgy jogszabályok határozzák meg, mint pl. a kamionsofőrökét...

    • @peterszabo3964
      @peterszabo3964 5 років тому +1

      benjipd éppen ez a “bajom” hogy egy sofőr is max 4,5 órát vezethet utána pihen. BUD-DWC táv alsó hangon 5 óra oda és 5 óra 20-30 perc vissza, viszont az össz repülési idő meg túl soknak tűnik

    • @aeroparkbudapest
      @aeroparkbudapest  5 років тому +3

      @Péter Szabó! Ilyen útvonalpárt nem repül a személyzet, hogy BUD-BCN-BUD-DWC-BUD, mert bőven túlnyúlik a munkaidejükön, ráadásul egy kora reggeli BCN éjszakai jelentkezésnek minősül. Egy oda-vissza Budapest-Dubai a munkaidő kimaxolását jelenti adott napon. Akkor mennek 4 szakaszos útra, ha rövidebb járatokra vannak beosztva. De köszönjük a javaslatot, erről is szívesen csinálunk összeállítást. :) :)

  • @Dabaka93
    @Dabaka93 5 років тому +7

    Nagyon jó ismét a videó, szuper ez a csatorna :)
    Viszont most a téma kicsit felidegesített. Milyen hozzáállás ez már, hogy a légitársaság az utast (=fizető vendég) szivatja, mert a társaság a nap 24 órájából 26-ban pénzt akar keresni? Tudom, ne ugráljak, örüljek, hogy Londonban vagyok 4000-ből, de ez az "a késésért az utas a hibás, mert nem tartja be az irreálisan szigorú és amúgy maximálisan profitorientált szabályozást" filozófia gáz...
    Amúgy az verte ki a biztosítéskot először, amikor a Wizz szigorított a carry-on poggyász-szabályzatán, és hirtelen be kellett csekkolni a kisbőröndöt is. Majd volt képük kiküldeni egy emailt, hogy "a reptéren megnövekedett forgalom miatt" hosszabb sorbanállásra kell számítani. Nem basszus, ne a repteret hibáztasd, nem amiatt van, hanem mert változatlan mennyiségű check-in pultra nagyságrendekkel több utas jut hirtelen, és - nahát - ez jóval tovább tart...
    Szóval értem, hogy ez is csak üzlet, de elegem van belőle, hogy az utas a hibás folyton.

  • @vanorbi
    @vanorbi 4 роки тому +1

    Külföldön dolgozom kint ,és sajnos csak a repülő megoldás van a hazajáráshoz. De gyűlölöm az egész repülési herce hurcát az elejétől a végig. És pont ezért,mert így tekintenek az utasokra ,mint egy adatra a jegyzeteken. És itt is ezt erősítik meg benne,hogy csak azon gondolkodnak hogy lehetne az utasok minél előbb szálljanak ki be . És szinte az ötletek hallva itt bármi áron ,még ha nem is elég utas barát megoldás lenne. De azért gondoljanak már abba is bele,hogy az ember kimegy a reptérre már a repülés előtt sokszor két órával,és pl a Budapesti reptéren van hogy háromnegyed órát csak azért várunk sorban,hogy le tudjuk adni a nagy poggyászt.Több reptéren már önkiszolgálós a nagy poggyász leadása,ami ha több ilyen gép van alkalmazva,akkor egész jól és gyorsan működik . Budapesten ez még mindig borzalmas . MAjd jönnek az ellenőrzési kapuk,ahol szintén áll az ember rengeteg ember közt a sorban. Majd kinézi az ember honnan indul a gép,és ehhez mondjuk egy nagyobb reptéren rengeteget sétál. Majd beáll a repülőgéphez szintén a hosszú sorba,és vár ameddig meg nem indul a beszállás .Mivel közel 190 centi vagyok,így ha már ezeken túl vagyok,akkor jön az,hogy a több órás repülőutat kibírni úgy,hogy alig fér el a lábam,ezért inkább a drágább helyekre kell vennem alapból a jegyet,vagy némi alkohollal oldani ezt sok feszültséget :) És akkor a járatkésést,vagy netán a járattörlést szintén bele kell kalkulálni,hisz repülésnél bármi előfordulhat,még ha szinte sokszor a széken aludva kell várni mik lesznek a fejlemények . Azért ennyi szarság után még mindig azon gondolkodnak csak,hogy lehetne az utasokat még gyorsabban ki be szállítani szinte bármi áron. Holott számtalan esetben már rég a gépben vagyunk,és időben is tudnánk indulni,de a le és felszálló gépek miatt rengeteget csúszik a felszállás .

  • @milanrafael870
    @milanrafael870 5 років тому +2

    Köszi.

  • @obasz
    @obasz 4 роки тому +1

    Szuper videó!

  • @matepusztai942
    @matepusztai942 5 років тому +1

    A földi állás ideje idönként lehetetlenül rövid. 35 perc alatt nem lehet 330 utas cseréjét megoldani úgy, hogy a tankolással és a takarítással végezni kell mire az utasok megkezdhetik a beszállást. És mégis elöfordul ilyen. Nem beszélve arról, hogy ha teheráru, különösen veszélyes áru esetèben még külön rögzíteni is kell a rakományt és annak dokumentációját is ellenörini kell. De a legnagyobb probléma, hogy nincs elé ember az ágazatban, gyakori, hogy egy társammal egy komplett fordulót kellett végigcsinálni. Ez túlterheléshez vezet ami tovább erösíti a munkaeröhiányt. Müncheni ramp agent-kènt ezt látom a legnagyobb problémánal, túl azon, hogy a load controllerek többsége nem tudja, hogy mekkora az adott gép raktere, és csak a trim-meg nezi, amikor meghatározza a LIR adatait.

    • @matepusztai942
      @matepusztai942 5 років тому +2

      De amikor egy a320 -ból 160 utas száll ki, és 170 szállna be, és a tervezett 40 perces fordulóidöböl 35 maradt, mert megkesett a gep, akkor nehéz tartani a menetrendet és az egyfolyosós törzs csak hátrány. Így értem a 330 utast.

  • @laszlopapp5713
    @laszlopapp5713 5 років тому

    Boldog Karácsonyi Ünnepeket.

  • @laszlozsoltnagy4828
    @laszlozsoltnagy4828 4 роки тому

    Lesz video a rampas uriemberrel hogy mi lett vele? Ugyanis a FlyBe lehuzta a rolot szerdan.

    •  4 роки тому

      Mivel manapság a repülőcégek kiszervezik a földi kiszolgálást, a fickó is egy földi kiszolgálócégnél szolgál. Valószínű, hogy a cégének vannak más megrendelései is.

    • @laszlozsoltnagy4828
      @laszlozsoltnagy4828 4 роки тому

      @ nyilvan van mas megrendelese a cegnek persze de attol epithet le nem?
      Pl. En tavolsagi buszt vezetek egy cegnel ahol vannak szerzodeses jarataink cegeknek vannak sulibuszaink, szervezett turak stb.
      Ha mondjuk elveszit a ceg egy nagy szerzodest akkor hiaba van mas is akkor sem fog kelleni mar annyi buszvezeto.
      Ugyanigy a foldi kiszolgalonak is lehetett a legnagyobb ugyfele a Flybe amit elveszitett. Tehat nem biztos h a maradek eleg ahhoz hogy at tudja szervezni a szemelyzetet es inkabb leepiti a folos embereket.

  • @TheAabttr
    @TheAabttr 5 років тому +6

    Szerintem úgy lenne még gyorsabb, ha az utasok csak fizetnének a jegyért, de végül nem repülnének el. Se takarítás, se poggyász, se catering, se utascsere, se más nyűg. Esetleg minden harmadik nem repülés lehetne féláron.

  • @noelakutato4904
    @noelakutato4904 5 років тому

    Szia! Ezt melyik nap forgattátok? :)

  • @szilardcserny7483
    @szilardcserny7483 5 років тому

    Sziasztok. Egy újabb nagyszerű rész, de abba ne hagyjátok! :D

    • @aeroparkbudapest
      @aeroparkbudapest  5 років тому +2

      Köszönjük szépen! :) Nem fogjuk abbahagyni! :D

  • @ZsomborH.
    @ZsomborH. Рік тому

    Amikor repültem a Ryanairrel akkor a felszállás nagyon jó volt de a leszállás az sokkal több idő volt.

  • @Laguna2432
    @Laguna2432 5 років тому

    a videó nagyon érdekes, de azért az hihetetlenül felidegesített, hogy úgy tűnik, mindenért az utas a hibás. az utas nem lesz "fegyelmezett", nem fog "felkészülni" a repülésre. ő fizetett egy szolgáltatásért (sokat vagy keveset, lényegtelen), nem azért van ott, hogy utasításokat kövessen. lehet, hogy egy később megjelenő utas 15 perc veszteséget jelent a repülőnek, de egy repülő, amire nem engedték fel, minimum több óra utánajárást jelent ugyanennek az utasnak... jó lenne, ha az üzletszabályzat betartatása mellett az ügyfélközpontúság és az empátia is elvárás lenne 😉

  • @Turbo_TechnoLogic
    @Turbo_TechnoLogic 3 роки тому

    0:32 Azt hittem csak 2 Frankfurt letezik :D

  • @anamarie1402
    @anamarie1402 5 років тому +4

    30 perc nagyon kevés! Akkor mi a helyzet a karbantartással? Hogy lehet biztosra menni, h nem keletkezett valami meghibásodás röpke 30 perc alatt?? Az emberi életeket kellene elsősorban pénzben mérni, nem?? Vagyis a biztonságosságot... és a gép miért várakozik nemegyszer fél órákat, néha egy majdnem teljes órát még a kifutópályán? Akkor már nem fontos a 30 perc?

    • @Pipacs1245
      @Pipacs1245 5 років тому

      Annamaria Takacs Pont ez jutott eszembe nekem is😳 repülés előtt pláne szuper érzés erre gondolni, jó szokásom szerint 😢

    • @ecchstore2939
      @ecchstore2939 5 років тому

      az nem közvetlen a földi kiszolgálás sara, hanem a repülőtér véges kapacitása. megnövekedett forgalom miatti torlódás, a pórul járt repülő el se tud jutni a helyére, hogy kiszolgálják fél óra alatt.

    • @aeroparkbudapest
      @aeroparkbudapest  5 років тому +4

      A karbantartás és a következő útra történő felkészítés (a fordulóidő) két külön dolog. Az autót sem kell minden leparkolás után karbantartani. Egyszerű a dolog: ha valami technikai probléma merül fel, a gép nem indul el. A másik: a gépek a pályán nem szoktak várakozni, mert akkor megbénítják a repülőteret. Ha ajtózárást követően nem indul el azonnal, akkor annak az oka a filmben is említett résidő, amit azért kap a járat, mert telített a légtér, és működik az áramlásszervezés. Pont a biztonság az első, emiatt van számtalan rendszer túlbiztosítva a repülőgépen, megtöbbszörözve, és emiatt vannak olyan eljárások kidolgozva, amik minimalizálják a hiba lehetőségét.

    • @aeroparkbudapest
      @aeroparkbudapest  5 років тому +1

      @@Pipacs1245 A repülést élvezni kell. Nem véletlenül a legbiztonságosabb közlekedési mód.

    • @Pipacs1245
      @Pipacs1245 5 років тому

      Légiközlekedési Kulturális Központ LKK Általában élmény 😉

  • @tihamercsepregi7885
    @tihamercsepregi7885 5 років тому

    A ryanair meg a 10 másodperces kilebegtetéssel is spórol..

  • @rekabot3162
    @rekabot3162 5 років тому +2

    Miért egy külföldön dolgozó rampást kellett szerepeltetni? Vagyunk elegen itthon, akik értünk a szakmához és nem egy légitársaság követelményeit ismerjük, mint az itt megszólaló srác, aki csak a Fly be-ről nyilatkozik. Vagyunk itthon, akik az 5 csillagos Qatartól kezdve az ultra low cost Ryanairt is csinálják évek óta és még sorolhatnám....

    • @aeroparkbudapest
      @aeroparkbudapest  5 років тому +1

      Miért ne lehetne egy kicsit kitekinteni? Nem mellesleg hosszú évekig ő is Ferihegyen dolgozott. Egyébként az általad említett témakör is napirendre fog kerülni. :)

  • @Axeloon
    @Axeloon 5 років тому +1

    A tartalom ismet kiváló, az alábbi véleményem nem a csatornának szól. Nem hiszem el, hogy ekkora időnyomás mellett nem növekszik a biztonságot is veszélyeztető hibázás valószínűsége, ha csak kis mértékben is. De ha ebben tévedek is, abban biztos igazam van, hogy ez az egész gusztustalan.

    • @aeroparkbudapest
      @aeroparkbudapest  5 років тому +2

      A hatékonyságra való törekvés miért gusztustalan?

    • @Axeloon
      @Axeloon 5 років тому +2

      Megértem a hatékonyságra való törekvést, csak túlzásba víve tapasztalataim szerint rengeteget ront a repülés élményén azáltal, hogy jelentősen megnő a stresszfaktor az összes résztvevő számára(hajózó- és kiszolgálószemélyzet, utas, stb.) És megint miért? A PÉNZ miatt.

    • @cppguy16
      @cppguy16 5 років тому

      Nincsen nyomás. A gép maga szinte azonnal készen lenne. A pilóták nincsenek nyomás alatt, csak a takarító személyzet. Az utasokat senki nem sürgeti, futtatja, csupán megpróbálják elkerülni a felesleges torlódást. Az utasnak is az az érdeke, hogy időben elinduljon, csak arra kérik őket, hogy ha lehet ne tartsák fel a sort, üljenek le az első szabad helyre amit találnak (Amerikában a Southwest-en nincsen lefoglalt ülés), tegyék a lábuk alá a csomagot. Senkit nem próbálnak sürgetni, lökdösni, futásra késztetni, a lassú de zökkenőmentes libasor a leggyorsabb és egyben legbiztonságosabb. Abban biztos lehetsz, ha a gép nem áll készen, a pilóta nem száll fel. A takarítást elnagyolják az ilyen fapadosokon, nem nagyon van porszívó, csak letörlik az üléseket.

    • @TheTerke
      @TheTerke 4 роки тому

      @antallajos úgyhogy elég elé vagyunk

    • @b.gyorgy5319
      @b.gyorgy5319 4 роки тому

      Aeropark Budapest Mert a hatékonyságra való törekvés növeli a fluktuációt. Nézd meg azokat a gyárakat, ahol a lean program (5S) és Kaizen tevékenységek vannak és ahol nincs ilyen ökörség. Az utóbbinál sokkal nyugodtabb a légkör, nincs kapkodás és nyomás, állandó munkatársak vannak, mert nem érzik magukat robotnak, nem is hajtsák őket úgy...
      Szóval de, a hatékonyságra való növelés mindig gusztustalan, mert kivétel nélkül mindig túlfeszítik a húrt, mivel az ember természetéből adódóan egyre kapzsibb és többet akar...
      Egy 200 Fős repülőnek kevés a fél óra és kész.... Biztonságosan nem lehet így dolgozni, az ott dolgozók meg kifejezetten utálják.
      Biztos be lehet pakolni annyi bőröndöt ennyi idő alatt, csak hosszú távon senki se bírja. A normális munkaerő felmond, helyette meg jön a selejt aki majd szét lopja a bőröndöd...

  • @arpaddinesz6977
    @arpaddinesz6977 5 років тому +2

    elég 25 perc hogy átnézzenek mindent?elég arra hogy biztonságosan elvigye utasait?kapkodásnak sosincs jó vége.

    • @aeroparkbudapest
      @aeroparkbudapest  5 років тому +3

      Átnézni nem ilyenkor kell mindent, hanem a karbantartásoknál (A-B-C-D-check). Az autót sem kell minden leparkolás után átnézni.

    • @stgk69
      @stgk69 5 років тому +1

      Egyébként a látszat néha csal: nagyon pörgetik a kiszolgálást, de a kapkodás tilos. Mindent ellenőrizni kell, szigorú koreográfia szerint. “Cabincrew: doors in flight and cross check!”

    • @arpaddinesz6977
      @arpaddinesz6977 5 років тому

      @@aeroparkbudapest igen jogos ,de ha az autó meg áll,elromlik félre tolják ,a repülőt?

    • @ozv.szirmaimanone2656
      @ozv.szirmaimanone2656 5 років тому

      Gondolom a szüleid nem az eszedért szerettek.

    • @stgk69
      @stgk69 5 років тому

      Árpád Dinesz A repülőn minden létfontosságú dologból kettő vagy három van, azért, hogy ha valami elromlik, ne legyen abból semmi gond.

  • @Viktor_Orban
    @Viktor_Orban 5 років тому +2

    A repülés és az utaskiszolgálás nem ezen a szinten kezdődik. Egy rakat fos ez mind...

  • @andrasberenyi599
    @andrasberenyi599 2 роки тому +1

    Sziasztok! Èn èvekig voltam a Hunalpa ügyvèdje! Îgy repülèsi es jogi kerdeseket es elmenyeket a cockpitokba, a foldon jogi es emberitenyezoket megtem es ha ez erdekes Nektek! Rendelkezésre àllnék szakertökent! Imadom a muslroket esbarmikol mesélndék! A legjobbak vagytok es persze heli es merevszarnyu pilota kepzesen vom, hiszen ez az életünüdv Dr Berenyi Andris 20/9117546❤ ès happy halloween🎃

  • @laszlopapp5713
    @laszlopapp5713 5 років тому

    Boldog Karácsonyi Ünnepeket.