Як доблесні китайські спецслужби нас від інопланетян рятували

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 чер 2024
  • Проблема трьох тіл, Лю Цисінь (2020)
    Видавець: Bookchef
    Жанр: наукова фантастика
    Сторінок: 432
    Продовжую читати в рамках #SciFiОсінь2020. Цього разу нашумівша в свій час китайська зірка наукової фантастики - Лю Цісинь з його "Проблемою трьох тіл". Це перша книжка трилогії "Пам'ять про минуле Землі".
    Загалом враження непогане, динамічна історія і хороший науковий бекгрануд. В той же час нмд роман відчутно просідає в картонності персонажів і сфокусованості всього двіжу на Китаї. Кажучи коротше читати можна, not great, not terrible (c).
    #ПроблемаТрьохТіл #ЛюЦисінь #Bookchef #НауковаФантастика #буктюб_українською
    Таймлайн:
    00:00 Альфа-Центавра :)
    00:37 Лю Цисінь
    02:52 про видання
    03:38 сюжет
    04:40 враження
    07:02 слабкі місця
    10:29 оригінальні ідеї
    11:09 екранізація і нещодавній скандал
    13:17 резюмуючи
    P.S. стартовий і фінальний футаж знятий в грі Stellaris.

КОМЕНТАРІ • 28

  • @user-cj7jj4mm8i
    @user-cj7jj4mm8i 3 роки тому +4

    "Темний ліс" краща, глибша і глобальніша. 3-ю не читав, але кажуть там взагалі епічний епік)

    • @knyzhkarium
      @knyzhkarium  3 роки тому

      Круто, тобто все таки "Темний ліс" варта уваги. Бо до цього щось переважно чув, що вона слабша першої. Тоді таки доберусь і до неї, дяка)

    • @himynameis749
      @himynameis749 3 місяці тому

      Згодна! Від книги до книги все цікавіше і глобальніше стає

    • @DerekhtoR
      @DerekhtoR Місяць тому

      Прочитав пів третьої. Наразі друга виглядає найкраще.

  • @hannafox7556
    @hannafox7556 3 роки тому +3

    Читала лише прошу книжку. Сама ідея та реалізація дуже цікава. Читала, що у автора в Китаї знайшлося чимало послідовників. Щодо героїв, думала, що частина губиться з перекладом

    • @knyzhkarium
      @knyzhkarium  3 роки тому

      Радий, що сподобалась! Переклад, можливо, й справді тут впливає, хоча деякі сюжетні лінії все ж мені особисто виглядали трохи бідними на деталі. Ну але це може моє суто) А Ви читали "Самі боги" Азімова чи може "Глибину в небі" Вінджа? І доречі, плануєте читати продовження?

  • @user-pc2xd7ge6n
    @user-pc2xd7ge6n Рік тому +1

    Епічний твір! Проковтнув 3 книжки, відклав Стівенсона і не можу тепер почати знову )

    • @knyzhkarium
      @knyzhkarium  Рік тому

      Радий, що так сподобався) Мене ще інші дві частини чекають)

  • @rockgora
    @rockgora 3 роки тому +1

    Дякую за те, що поділились враженням. Я теж читав цю книжку. І якесь двояке відчуття 50 на 50 - і сподобалась, і не сподобалась. Для мене герої якісь не виразні і далекі. Перечитувати не буду, бо є кращі варіанти для перечитування. Боюсь, що серіал по такому неоднозначному творі вийде трешаковий. Але моя субєктивна думка. 🙂

    • @knyzhkarium
      @knyzhkarium  3 роки тому

      Все ж, думаю, серіал можна і непоганий зкроїти. Історія загалом-то динамічна і багатопланова - сценаристам буде де розгулятись) Але все залежить від реалізації, звісно)

  • @bogdanich375
    @bogdanich375 2 роки тому +1

    Сьогодні дочитав, враження схожі.🙂 Починаю "Темний ліс"...

    • @knyzhkarium
      @knyzhkarium  2 роки тому +1

      Оо, чудово! Розкажіть потім як Вам "Темний ліс", бо мені досі цікаво чи воно взагалі читабельне чи ні і чи є сенс дочитувати серію)

    • @bogdanich375
      @bogdanich375 2 роки тому

      @@knyzhkarium домовилися😊

  • @bodich78
    @bodich78 3 роки тому

    В одному з Ваших відео, присвячених "Фундації" Азімова був коментар, ніби сюжет "Проблеми..." був запозичений Цісинем у Азімова. Чи дійсно це так?

    • @knyzhkarium
      @knyzhkarium  3 роки тому +1

      Я вже й підзабув про те порівняння, дякую) Щиро кажучи не бачу відчутних аналогій між "Проблемою" і "Фундацією", ні в сюжеті, ні в основних концепціях. Все таки думаю навряд.

  • @himynameis749
    @himynameis749 3 місяці тому

    Дивно чути від поціновувача Лема, що може в книжках заважати пропаганда. Щойно дочитала Астронавтів Лема, він там написав, що другу світову почали капіталістичні країни))) Мені це не заважає любити Лема, але буває смішно читати

    • @knyzhkarium
      @knyzhkarium  3 місяці тому

      Вже й не пригадую цього за Лемом. Хоча, може він я і Німеччину тих років до капіталістичних відноситть.

  • @olexanderkremendiuk8254
    @olexanderkremendiuk8254 Рік тому

    Вітаю. Цікаво, чи таки взялися за другу книгу? Чи може таки добили трилогію? Насправді, мені друга і третя книги здаються більш пов'язаними одна з одною, ніж з першою книгою. Перша наче стоїть трохи осторонь.
    Доречі, стосовно третьої книги. Складається враження, що автор або вже втомився від історії або твердо вирішив вкластися у три книги. Дуже вже багато подій він намагається вкласти у третю книгу. Відчувається, що він квапиться, летить уперед до розв'язки...

    • @knyzhkarium
      @knyzhkarium  Рік тому

      Вітання! На жаль до 2ї та 3ї поки руки не дійшли, хоча в планах є. Про третю різне чув, але треба самому глянути)

  • @MultiStepan1
    @MultiStepan1 Рік тому

    Прочитав трилогію рік назад, та про картонних персонажів не згоден. Можна конкретніші приклади ? Про силовиків, які піставлять своє плече, а чого ж ми могли очікувати? Китаєць пише про Китай, українець про Україну. Як на мене все логічно) Дійсно згоден про локальність подій, але якби це писав амереканець, то США всіх би врятували. Тут можна подивитись на події крізь призму самоідентифікації автора, сподіваюсь українські автори будуть просувати Україну. Розумію, що пишу коментар під впливом російсько-української війни і вже сприймаю літературу, як культурну зброю)

    • @knyzhkarium
      @knyzhkarium  11 місяців тому

      Дякую за комент) Конкретніших прикладів зараз, на жаль, не наведу, бо давнезно вже її читав, а перечитати зараз можливості нема. На цьому етапі лишилось вже лише як загальне враження.
      Щодо силовиків - погоджусь, кожен своє хвалить. Але, власне, якісна історія, зокрема, тим і відрізняється, що або взагалі не форсить державну ідеологію, або робить це тонко. А тут так, як американці в американських бойовиках, тільки китайці)

  • @mikp1995
    @mikp1995 3 роки тому +1

    Перший круть, а от два наступних тома ліпше не читати. Щодо фантастики, то науковості в ній поза термінами катма.
    Персонажі ідеалістичні - то можливо через китайську літературну традицію. Особливо у другому та третьому томі то як життєпис якогось Лао Цзи, чи Сунь Цзи.
    Втім на перший план серед відчуттів у мене виходять надуманість. Задум автора додає не природні елементи до сюжету. От наприклад "гра" в неї ніхто б не грав бо там ігрового моменту немає.

    • @knyzhkarium
      @knyzhkarium  3 роки тому +1

      Згоден, деякі речі виглядають відверто натягнутими на сюжет. Гра справді була сумнівна, так само, як і те, що по ній одразу без якихось перевірок приймали в клуб посвячених. Взагалі по роману таких сирих деталей вистачало, але багато що не згадував, щоб не спойлерити.

    • @knyzhkarium
      @knyzhkarium  3 роки тому +1

      А ще трохи розчарувався з лінії інопланетян, які, хоч і мали дуже відмінні еволюційні умови, подаються майже як люди. Хоч подекуди згадувалось, що вони мають суттєво іншу тілобудову і загалом могли б сильно відрізнятись у всьому. Відчувається, що не брався сильно їх пропрацьовувати. В тій же "Самі боги" Азімова акуратніше ці теми опрацьовані.