І жахлива адаптація Нетфлікс

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 чер 2024
  • Посилання на збір: send.monobank.ua/jar/2oKGabjmtm
    Підтримати канал: donatello.to/vitaly_tell
    В цьому відео розбираю чому версія від нетфлікс гірша за китайську. Чому китайська погана, та ще трохи претензій до книжки.
    Таймкоди:
    00:00 У нетфлікса погана адаптація (знову)
    01:04 Чому мені не подобається автор і про пропаганду
    04:16 Головна частина відео
    04:57 Чому китайська версія краща в усьому
    07:14 Трохи про книжку
    08:00 Про персонажів
    11:00 Як краще познайомитись з "Задачею трьох тіл"
  • Фільми й анімація

КОМЕНТАРІ • 88

  • @rostp2397
    @rostp2397 2 місяці тому +16

    Узагалі-то до чого тут 1 персонажа розділили на 5?! Це персонажі із 3 книг, яких у серіалі пов`язали простором та часом, що є дуже гарним рішенням для серіалу від Н, так як вони виглядають НАБАГАТО більш людяно, ніж у книзі, а історія менше нагадує хроніку. У книзі учений по наноматеріалам був просто підставкою під події. Історія книжкового аналога чорношкірого хлопця, "хранителя думок", була узагалі дико крінжова (його "любовна історія" і подальша мотивація). Історія китаянки (молодої) у книзі найгірша: автор намагається щоб читач їй дуже співчував, але у нього максимально не виходить, а їх любовна лінія із хворим на рак хлопцем теж не менш крінжова. + у книзі вона стає майже з ніхера головною героїнею, тут хоч більш адекватні підводки. У серіалі персонажі реалізовані у рази краще, і їх можна сприймати. Особливо через їх взаємовідносини, як друзів. Єдине да: вбиство товстого хлопця було не логічним (хоча й зрозуміло, нащо для істрії). Діти на кораблі - це банальна натяжка, АЛЕ: по перше ми українці, і знаємо, що треба робити із колаборантами, і багатьом з нас такий банальний прийом не проканає) По друге знаючи, що далі буде по книзі - усе таки усі ці прийоми із дітьми і "він монстр" будуть мати продовження (і узагалі-то тепер навіть трошки логічніше, ніж у книзі, але тут +/- все іде за основною лінією). Фракції колаборантів це узагалі реально зайве, і вони не матимуть сенсу у наступних книгах. Нічого прям дуже важливого і цікавого із серіалу від Н не вирізано. Я не очікував, що мені зайде, але мушу визнати, що серіал не тільки ок, але й має ряд переваг. Було цікаво навіть після книг.

  • @karnamay
    @karnamay Місяць тому +2

    Після перших серій зупинилась і почала книгу читати. Як на мене, в книзі більш детально описані явища і краще зрозуміла мотивація усіх героїв, а також є розшифровки технічних термінів, що полегшує сприйняття для людей без технічної освіти. В самому ж серіалі дуже бісили згадки усіляких толстоєвських і пушкіних out of context, а також загадкова Tatiana, яка зі своїми здібностями до зникнення була вписана як типовий рашн персонаж в голівудських фільмах.

  • @olegaliev3818
    @olegaliev3818 2 місяці тому +5

    Китайський серіал не дивився, але чув що він знятий близько до книжки, книги вважаю нудними, особливо 3-у. Мав упередження перед просмотром серіалу Н і дивно, але він мене вразив тим, що майже всю нудоту з книги прибрали. ДУмка про серіал Н після перегляду змінилася на протилежну.

    • @YuraL88
      @YuraL88 Місяць тому

      Мені навпаки, книги були цікавими більш-менш. Серіал просто нудно було дивитися, хоча можливо тому що з книги вже все знав.

  • @nicto9246
    @nicto9246 Місяць тому +4

    Мені більше цікаво, на чорта прибульцям пертися 400 років до землі з їх технологіями. Коли вони могли колонізувати любу планету і тераформувати її. Або створити кораблі міста... І жити в космосі.

    • @Vitaly_Tel
      @Vitaly_Tel  Місяць тому +1

      По лору прибульці живуть на алфа центаврі. Це найближча до нас зірка в 4 світових роках. До інших вони не доелтять а у космосі вони не живуть а знаходяться в стані гібернації (коли з себе воду вигоняють).

    • @nicto9246
      @nicto9246 Місяць тому

      @@Vitaly_Tel Так в чому проблема, створити космічні станції міста. Чи тераформувати планету, зробити міста під куполом з комфортними умовами ? Ніж витрачати купу ресурсів і часу на переліт, для окупації іншої планети з ризиком війни. А поставити воду в подібні міста і станції з їх розвитком як то кажуть. Як два пальці об асфальт... Або створити сфери Дайсона, довкола материнських зірок. І використовувати власні зірки як джерела енергії + це вирішило б проблему 3 тіл. Так як в цьому випадку гравітаційний вплив зірки, був би від 1 зірки, де була б сфера збудована.

    • @Naitingell
      @Naitingell Місяць тому

      @@nicto9246 В них в системі залишилися лише одна планета, на якій вони і живуть

    • @RobotUraGetmanecBloggerTop1
      @RobotUraGetmanecBloggerTop1 Місяць тому +1

      ​@@nicto9246тому що інопланетчни там не зовсім інопланетяни, це метафора.

    • @helg40k
      @helg40k 14 днів тому

      @@Vitaly_Tel ось тільки система Альфа Центавра трохи інакше влаштована. Там немає описаного хаосу між трьома зорями

  • @ytsivun
    @ytsivun Місяць тому +4

    Дивився лише серіал нетфлікс, переглянути китайську версію не тягне - комуністичний фльор не цікавить навіть в научній обгортці. Можливо вам серіал нетфлікса не сподобався через ефект імпринтингу - те що побачив спочатку завжди краще ніж пізніше переглянуті аналоги. А чому саме ефект трьох тіл, а не чотирьох чи п'яти - це тому, що рух двох тіл під дією гравітації можна вирахувати, а вже трьох - не можна, тим більше 4-х, 5-ти, 6-ти і т.д. Тому й така назва.

    • @woldemortiii6015
      @woldemortiii6015 Місяць тому +1

      квантовим компом можна, але чомусь замовчують

    • @helg40k
      @helg40k 14 днів тому

      @@woldemortiii6015 можна і звичайним. Більше того, так його зараз і розраховують. Хіба що точність і тривалість прогнозу страждає. Але трисоліанам (тобто автору книжки) навіщось замість прикладного рішення потрібне було саме аналітичне. І при тому, дійсно, на таких комп'ютерах, як сафони, можна було би розрахувати рух планети мабуть на століття вперед.

  • @KatGot1
    @KatGot1 2 місяці тому +2

    Коментар для підтримки) дякую за збір💛

  • @valentyntukov2390
    @valentyntukov2390 Місяць тому

    Дякую за цікаве відео! Сподіваюсь ви будете робити ще відео!

  • @ccjjjjjg
    @ccjjjjjg Місяць тому

    Дякую за випуск)

  • @maksymdemchenko
    @maksymdemchenko Місяць тому +2

    7:19
    Проблема трьох тіл - це посилання на "Задачу трьох тіл" із небесної механіки, що англійською мовою перекладається однаково як "Three-body problem". Звичайна спроба автора виїхати на впізнаваності терміна, який був узятий з реальної науки. Тут далі має бути текст про претензійність і пафосність автора, але оскільки я не знайомий ні з екранізаціями, ні з першоджерелом, то промовчу.)

    • @Vitaly_Tel
      @Vitaly_Tel  Місяць тому

      Книжка і називається задачею трьох тіл. Але нетфлікс поміняли на проблему. Не знаю чого

    • @woldemortiii6015
      @woldemortiii6015 Місяць тому +1

      коли ту механіку Кеплер вигадував в якомусь 14ст, не було квантового компа. тепер можна все вирахувати

    • @dimdimich
      @dimdimich 26 днів тому +1

      Задача трьох тіл в загальному випадку не має аналітичного рішення. Чисельними методами, звісно, можна рахувати, але точність залежить від точності моделі. До чого тут квантові компʼютери взагалі?

  • @user-rz2qn4tf7b
    @user-rz2qn4tf7b 2 місяці тому +6

    Перечитав першу книгу трилогії перед виходом серіалу від Н. Кинув дивитись після другої серії. Нажаль Н не вивіз! Хоча база просто неймовірна! Дякую за відео!)

    • @user-rz2qn4tf7b
      @user-rz2qn4tf7b 2 місяці тому +4

      На рахунок кількості тіл. Неможливо прорахувати траєкторії системи з трьох (мінімум) і більше тіл. Тому саме трьох

    • @YuraL88
      @YuraL88 Місяць тому

      Точно таке ж враження. Книги перші 2 прочитав, а от серіал не зміг дивитися, перші дві серії насилу витримав.

  • @MsLanavita
    @MsLanavita 2 місяці тому +3

    Дякую за випуск. Я подивилася серіал від Нетфлікс і навіть не знала що є ще й китайський серіал, обов’язково гляну

    • @amely.m
      @amely.m 2 місяці тому

      Якраз дивлюся, по при погані відгуки- мені подобається

  • @yevheniaspiridonova
    @yevheniaspiridonova Місяць тому +1

    Дивилася серіал нетфліксу, хоча й мені сподобалось загалом, проте персонажів взагалі не розкрили окрім старшої Йє і було відчуття наче з таймлайну багато повикидали, бо зараз говорять що імпульсний двигун (чи як там було) - це дурість, а через мить бомби вже доставлені в космос. Як у серії футурами про хронотрони)

    • @helg40k
      @helg40k 14 днів тому

      На жаль запуск зонду на зустріч флоту вторгнення у серіалі Н (в інших версіях не знаю як) повністю зафейлена. Додивився до останньої серії заради запуску... Краще би не додивлявся))

  • @RainUnicorn
    @RainUnicorn Місяць тому +1

    пробував подивитись фундацію, після прочитання книг. це жахливо, там навіть не чат джпт, а переказ дитини що дивилась одним оком.

  • @luckyboy4504
    @luckyboy4504 2 місяці тому +2

    Віталію, Вподобайка та коментар у підтримку просування цього контенту! Дякую за файні відео ❤

  • @jylvandan_kanal
    @jylvandan_kanal 2 місяці тому +2

    Коментар в підтримку канала дякую за вашу працю ви круті так тримати

  • @TheOdd22
    @TheOdd22 Місяць тому

    Бенедікт Вонг просто чудовий. Мені цей персонаж і у книзі сподобався, а у серіалі він взагалі чистий кайф

  • @user_2234
    @user_2234 Місяць тому

    Дякую за відео😊😊😊

  • @helg40k
    @helg40k 14 днів тому

    Головним недоліком твору є сама постановка проблеми: переселення цивілізації, що якимось незрозумілим чудом розвинулася до неймовірних висот на планеті, котра знаходиться в урівноваженій трисолярній системі, навчилася збирати ШІ на базі протону, та досі не вміє розраховувати положення своєї планети в цій системі. Кожен елемент із цієї зав'язки висмоктаний із пальця. Тому відразу після того, як в серіалі це стає зрозумілим, далі дивитися не те щоб цікаво. А недоліки, висловлені у відео, на цьому тлі вже зовсім не турбують =)

  • @bim.plu777
    @bim.plu777 Місяць тому +2

    кенселю по можливості все китайське і, чесно, я не зроз, чому прийнято відокремлювати автора від його творів, але ладно вже.
    збір підтримала, чекаю нових відео. наснаги, друже❤

    • @Ayastasius
      @Ayastasius Місяць тому

      Притому що автор комуніст і повністю підтримує діючу владу в китаї. Також виправдовує концтабори уйгурів

    • @bim.plu777
      @bim.plu777 Місяць тому

      @@Ayastasius Шо???? звідки інфа

    • @Ayastasius
      @Ayastasius Місяць тому

      @@bim.plu777 На англійській ( Liu Cixin ) вікі в розділі personal life. В інтерв’ю в червні 2019 року, опублікованому в The New Yorker

    • @Ayastasius
      @Ayastasius Місяць тому

      @@bim.plu777 На англійській вікі Liu Cixin, в розділі personal life. Там все розписано. В інтерв’ю в червні 2019 року, опублікованому в The New Yorker ( Liu Cixin’s War of the Worlds )
      І про події на площі Тяньаньмень 1989 року, він відповів якусь абстракту фігню

    • @Ayastasius
      @Ayastasius Місяць тому

      @@bim.plu777 На англійській вікі Liu Cixin, в розділі personal life. Там все розписано. В інтерв’ю в червні 2019 року, опублікованому в The New Yorker ( Liu Cixin’s War of the Worlds )
      І про події на площі Тяньаньмень 1989 року, він відповів якусь абстракту фігню

  • @andriiukraine6697
    @andriiukraine6697 Місяць тому +1

    Від оригіналу у широкого загалу західної публіки мозок заклине. Аудиторія не та, не потянуть.

  • @wildfield1740
    @wildfield1740 12 днів тому

    Чому три тіла, а не чотири? Ідеться не про те скільки тіл, а про то, що вже з третього тіла неможливо прорахувати їх взаємні траєкторії. А потім хоч триста тридцять три

  • @charliedevil3730
    @charliedevil3730 Місяць тому +3

    Жахлива? я купив книгу після цього

  • @kyunrock1514
    @kyunrock1514 Місяць тому

    Підскажіть де подивитись версію т

    • @Vitaly_Tel
      @Vitaly_Tel  Місяць тому

      Соррі не знаю. То що я дивився так і не зміг знайти

    • @vitalyfedotov7838
      @vitalyfedotov7838 Місяць тому

      Є на резка.аг але москальскою

  • @DenverSovS
    @DenverSovS Місяць тому

    М'яко вимовити "предвзято" не означає вимовити українською, бо "упереджено"! Стосовно адаптації - дуже радію від того, що обрав не нетфлікс, а зняте китайцями, особливо побачивши зараз що там є індуси, темношкірі і інші...нічого проти національності чи кольору шкіри не маю, але це ж зняте по книзі і подіїї там відбувались у Китаї, відповідно і не має нікого іншого бути серед головних героїв. Ніколи не любив, коли у фільмах перекручують все на свій лад.

  • @bubobubo1558
    @bubobubo1558 Місяць тому +3

    боже, який тупий огляд... людина хейтит нетфлік за те що "вони не читали" і при цьому сама чи то не прочитала, чи то не зрозуміла, що воно начитало. крінж

  • @user-kv2qj6xc1d
    @user-kv2qj6xc1d Місяць тому

    всім знайомим хто не дивився китайську версію, та не читав книгу серіал сподобався. при цьому він в топах по популярності.
    Цей відеообзор суб'єктивний, і актуальний тільки для тих хто читав книги.

    • @Vitaly_Tel
      @Vitaly_Tel  Місяць тому

      Так і є. Це відеоєссе, яка може бути об'єктивність ...

  • @ManAtPlay
    @ManAtPlay Місяць тому +1

    Кожного разу як виходить екранізація - вони волають «як жахливо адаптовано». Впевнений ви б зробили краще 😂😂😂 але упс, все що ви знімаєте, це критику на мистецтво, а не саме мистецтво 😊

    • @Vitaly_Tel
      @Vitaly_Tel  Місяць тому

      То може дайте мені виробничу базу нетфлікс та їх бюджети і десь роки 2-3 на те щоб зняти серіал ?? І це не мистецтво, це продукт

    • @ManAtPlay
      @ManAtPlay Місяць тому +1

      @@Vitaly_Tel тепер все зрозуміло) такі люди завжди лише критикують ) «дайте мені» 😂😂 щось мені підказує, що потрібно працювати, щоб щось здобути.

    • @Vitaly_Tel
      @Vitaly_Tel  Місяць тому

      @@ManAtPlay так це не критика навіть. А думки що до серіалу 😗😆🥺🤪

    • @ManAtPlay
      @ManAtPlay Місяць тому

      @@Vitaly_Tel Критика - розгляд якогось явища, предмета, особи; його аналіз та оцінка згідно з існуючими нормами, масштабами, цінностями. Аналіз і оцінка когось чи чогось із метою виявлення вад. Використовується в мовленні як вказівка на вади, хиби, або виступає як негативне судження про щось.
      Але ти круто зіскочив з зауваження, що сам ти можеш створювати лише помиї в ютубі, бо ніхто не дає тобі "виробничу базу", а так би точно щось оскароносне зафігачив. Перш ніж оцінювати щось та викладати - було б добре хоча б визнати що ти робиш.

    • @Vitaly_Tel
      @Vitaly_Tel  Місяць тому +1

      @@ManAtPlay помиї це твої коментарі як додають мені активу під відео. Дякую 🥰🥰🥰

  • @bubobubo1558
    @bubobubo1558 Місяць тому +1

    "розділення головного персонажа на п'ятох" могла написани тільки людина, що (недо)читала перший роман. не ганьбіться вже такими відосами, мамкіни експерти...

    • @Vitaly_Tel
      @Vitaly_Tel  Місяць тому

      Я все одно буду робити відео

  • @everyone6059
    @everyone6059 2 місяці тому +2

    А хіба автора цієї книжки не засудили до страти кілька днів тому?

    • @Vitaly_Tel
      @Vitaly_Tel  2 місяці тому +3

      Там не автора. А людей що займались продажем прав на екранізацію. Складна історія і не формату канала

    • @KatGot1
      @KatGot1 2 місяці тому +2

      🤯🤯🤯

    • @amely.m
      @amely.m 2 місяці тому

      ​@@Vitaly_Tel за що? Де про це можна прочитати? Дякую

  • @user-eo7kj8dv2h
    @user-eo7kj8dv2h 2 місяці тому

    Питання до автора огляду: ви читали усю трилогію чи лише першу книгу?

    • @Vitaly_Tel
      @Vitaly_Tel  2 місяці тому

      Я не читав книжку (( лише серіали дивився

    • @user-eo7kj8dv2h
      @user-eo7kj8dv2h Місяць тому +4

      @@Vitaly_Tel зрозуміло. Тоді ви ніяк не могли дізнатися, що Сол уособлює головного героя другої книги трилогії, а Джин і Вілл - третьої (імена прототипів можна подивитися на укр вікі). Також такі деталі, як книга казок Вілла і розмова Кларенса з сином про кораблі для втечі з землі показують, що сценаристи нетфлікс якраз-таки книжки читали і опиралися на них, а не на китайську екранізацію. Бо ці моменти ще зіграють роль в подальших подіях. Згодна, що серіал від нетфлікс має певні недоліки і слабкі місця, але не згодна, що він аж такий поганий.

  • @independentexpert8349
    @independentexpert8349 2 місяці тому +2

    прочитав всі три книги, відірватись було неможливо, в деякі дні читав майже весь день (там одна з книг на ~900 ст.) Коли зняли китайську версію - зрозумів що фуфло, маленький бюджет для такої екранізації.
    А версія нетфлікс - це схоже взагалі якась потвора.
    Тим хто цікавиться космічною тематикою - строго рекомендую прочитати першу книгу (до речі перша книга найкоротша і найдешевша), а далі вже самим вирішувати - варто читати решту

  • @0versun0
    @0versun0 Місяць тому

    а є версія Т з Українським перекладом ?

    • @Vitaly_Tel
      @Vitaly_Tel  Місяць тому +1

      От це не знаю. Я дивися з субтитрами на англійській. І то зараз не зміг їх знайти...

  • @shaman194106
    @shaman194106 Місяць тому +1

    Серіал видався ну норм, іноді нудноватим, але не саме погане що бачив. Книги чи китайський серіал, які мають бути ще нуднішим навіть і дивитись/читати не збираюсь. Загалом не розумію хайпу, є більш цікаві і логічні Сліпобачення чи Експансія, навіщо доволі слабкий і нудний твір китайського комуніста поширювати.

    • @Vitaly_Tel
      @Vitaly_Tel  Місяць тому

      Сліпобачення є серіал чи фільм ???

    • @shaman194106
      @shaman194106 Місяць тому +1

      @@Vitaly_Tel Сліпобачення немає, це як приклади книг. Хоча й Експансію, то гарно екранізували.

    • @Vitaly_Tel
      @Vitaly_Tel  Місяць тому

      @@shaman194106 треба про неї відео зробити

    • @helg40k
      @helg40k 14 днів тому

      @@shaman194106 Експансія теж не без проблем, але фейспалмів від неї, на відміну від ц_ь_о_г_о, не ловив

  • @user-iz6pm1kt6s
    @user-iz6pm1kt6s Місяць тому +1

    Вже років 6 перейшов на азійське кіно. Нетфликс, дісней і вся західна медіа машина випускає жахливо примітивні фільми з пласкими, картонними персонажами яких не хочеться дивитися

  • @andrewgrib5208
    @andrewgrib5208 Місяць тому

    Найтупіше це прискорювати корабель за рахунок розставлених в космосі 1000 ядерних бомб, цікаво який аппарат і на якіц швидкості має їх роставити, і за скільки століть

    • @parzival_ua
      @parzival_ua Місяць тому

      За пару років ізі.
      Ця технологія не є ноу хау, її придумали в НАСА ще 80 років тому.
      І обрахунки теж. З того часу концептів таких кораблів було десятки.

  • @user-cl4vz4ln2o
    @user-cl4vz4ln2o 15 днів тому

    Може досить споживати кітайську отруту? Основний посил ціх книг - вчені погані (всіх би пересаджати у "поштові скриньки" щоб користь приносили), війскові та комуняцька партия хороші, автаритаризм це добре, а все інше лише антураж.

  • @user-wd5xf2st1e
    @user-wd5xf2st1e Місяць тому

    Китайський серіал нудятина. Витримав три серії та вимкнув.

  • @user-vr8ku7yv9y
    @user-vr8ku7yv9y Місяць тому

    Для широкого загалу екранізація "Неефлікса" значно краща за китайську і за книгу (книгу взагалі мало хто осилить).

  • @RobotUraGetmanecBloggerTop1
    @RobotUraGetmanecBloggerTop1 Місяць тому +1

    Що попало несеш🤡

  • @phsychokiller
    @phsychokiller Місяць тому

    Нетфлікс все зробив просто чудово❤❤❤

  • @slavaglow6933
    @slavaglow6933 Місяць тому

    Прочитав ту трилогію. М'яко кажучи - не сподобалося, а тим більше дивитися не буду.

  • @HarazhRecords
    @HarazhRecords 2 місяці тому +1