Meggyőződésem, hogy minden eredménynél jobb lett volna szárazon is, ha nyárigumival tesztelitek. Viszont ami miatt téligumit vesz az ember, az a nyálas-havas-jeges út. Jó teszt lett, grat!
A Pirellinek van már utódja, az SF3 baromi jól szerepel a tavalyi/idei teszteken, konkrétan a CC2-t majdnem mindenben übereli. Kíváncsi vagyok rá a gyakorlatban, három garnitúra egyéb autós CrossClimate tapasztalat után a Model 3 LR-re azt rendeltem most le.
@@TeslaMaster Nyugat Európa jórészén Novembertől tavaszig a téli gumi használata kötelező!!!Ha bármi is történik az autóddal, s nincs téli gumid, a biztosító nem fizet. Ráadásul a rendőrség is ronggyá bünteti az embert
Nagyon szuper teszt volt. Megerősítettétek a gyanúm hogy nagy külömbség nincs a jóminőségű négyévszakos és a téli között. A nyári tesztre még nagyon kíváncsi lennék.
Igen, ezeket a méréseket nyáron is érdemes lehet megvizsgálni. Èn személy szerint a specifikus gumikra esküszöm- Alternativaként jó látni, hogy fejlödik ez a szegmens is. Èn télen maradok a télin és fordítva :) Köszi a tesztet!
@@4totya Nyilván, en aztmondom a puding prábája az evés. Nyilván ha megnézek egy fözömüsort akármennyire valid is, ha otthon keszitem el, az fogja megmutatni mennyire jó a recept :) Jelenleg épp várom a Q1 MY kiszallitasokat, elsö elektromos autómat :) Most gyári extra téli felnikkel rendeltem az autót, Pirelli 3asokkal. Kiváncsi leszek mik a tapasztalataim, idövel nem zárom ki a 4évszakos lehetöseget :) (Felsöausztriában élek)
@@JK-xz5co A 4. telem Teslával, a másikon most is téligumi van. Egyelőre nagyon elégedett vagyok a 4 évszakossal, és hiába nyert a teszteken a Pirelli hang/fogyasztás kategóriában, most egyértelmű lett, hogy Model 3 SR+ esetében a Michelin CC a jobb választás. Így jártam.
@@4totya Igen, ebben az adott tesztkörülményben ez igaz lehet! De mivel 4 évszakos gumiról van szó, ezért kivancsi leszek a következö epizod tanulsagaira is :) Illetve abban a helyzetben is kiváncsi volnék az eredményekre, ha lehullott némi hó.
Udv, erdekes jo video, gratulalok. Azert valami motoszkal a fejemben. Nekem hianyzott az autok osszehasonlito ellrnorzese, mert mi van ha a te autod jobban gyorsul vagy jobb a feked. Amit hianyolok, hogy ugyanazzal a kocsival van e kulonbseg a harom gumi kozott. Tudom maceras lett volna kereket is cserelni, mert akkor meg melegszik az ido vagy hul harom fokot es az valtoztatja meg az eredmenyt. Teli-nyarit hasznaltam evekig, sajat magam csereltem, maceras volt ahogy oregedtem. Itt nincs olyan (vagy csak nem tudok rola) hogy taroljak es csak bejelentkezel cserere. A garzs kicsi volt, igy a garazs padlasterebe huztam fel kotellel es csigaval. Tizegnehany evvel ezelott Husvetkor meglatogattam a baratomat Charlestonban, szep tavaszi idoben, indulas elotti nap visszaoltoztettem a z autot nyari gumira, aztan jott a zabszemproba amikor a hegyeken atkelve havazott, a celnal meg 25 fok meleg volt. Mindez egy hatsokerekes autoval. Azota negy evszakost hasznalunk csak. A gondom az, hogy defektturo van az autoinkon, potkerek es emelo sincs, igy csak ilyet tudok ra tenni, amibol kisebb az valasztek es sokkal magasabb az ara. Eddig minden autommal kaptam mar defektet, a regeibbekkel potkereket csereltam, az ujabbakkal gurulok a gumishoz.
Nekem 4 évszakos Matador van már a harmadik éve, mondtam is a gumisomnak hogy csinálj már vele valamit mert nem kopik. 3 évszakos használat annyira nem pálya, akkor már tárolni kell a gumit amitől öregszik +még egy felni szett. Évente egyszer járok gumishoz mert azért jó ha néha ránéz megcseréli elsőt hátsót centíroz 7600Ft
2 роки тому
Nem kell még egy felni szett azért, mert vannak cseregumijaid. Ügyesen pár perc alatt cserélhető egyik a másikra és ugyan úgy centíroztatni kell.
@@kanadaijuharszirup Teljesen megvagyok vele elégedve egy 1.6-os Dusteren használom, télen se volt vele semmi gondom... az olcsó téligumitól szerintem jobb...
11:09-nél: az inkább század. 12:09-nél: már jól tetszett mondani.😉 Amúgy tanulságos teszt volt. Mondjuk jómagam az autómra soha nem vennék négyévszakos gumit, mivel az igazi otthonomtól 700 km-re lakom és amikor megyek haza, látogatóba, akkor nekem nagyobb biztonságot ad, ha az évszaknak megfelelő gumiabroncs van az autón. De ez csak az én véleményem.
Az az érdekes ebben a tesztben, hogy egyáltalán nem biztos, hogy nagyobb biztonságot ad. Max akkor ha elkap a szakadó hóesés az autópályán, de a tesztek alapján még ez sem igaz biztosan. Pillants rá erre a tesztre: ua-cam.com/video/A3WssIxusLU/v-deo.html
@@TeslaMaster Azt elfelejtettem írni, hogy nem szeretem télen is, a szép alufelniket használni, mivel Németországban nagyon sokat sóznak. Helyette télen acélfelnit használok. És ezért nyilván különböző méretűek a nyári és a téli abroncsok.
@@balazsberczi6611 idén kb 2x látott havat eddig de ott igen jól viselkedett😀 de idén én jobban hiszek a teli nyári garnitúrában de ha elkopnak lehet én is kiprobalok egy négy evszakosat a teszt egész meggyőző volt. Kérdés hogy nyáron a 60 fokos aszfalton hogy bírják majd🥸
Már csak az a kérdés, ha megint kedved támad Ausztriába utazni, akkor mit csinálsz, mert ha jól tudom, akkor ott kötelező a téli gumi használata, ha nem tévedek?
érdekes teszt volt meglepő eredménnyel köszönjük,gratula,a végén miért mondtad hogy Performance-ra semmiképp nem tennéd fel a 4 évszakost?hiszen ugy néz ki a havat leszámitva jobb mindenbe.nem a teszthez tartozo kérdés de white riderhez képest lassabb és nagyobb fogyasztásu lesz az Y nem félsz hogy hiányozni fog az extrém gyorsulás?
Mert azért nem mindegy, mekkora erőhatások érik a gumit. Azért egy Perf sokkal durvábban gyorsul, plusz a kanyar tempója is sokkal nagyobb mint egy SR+. Jó móka volt a Perf, azért az Y 5.0-ja sem egy lassú ikarusz. Meg majd megveszem az acceleration boostot, azzal mar csak 4.4. Valójában ez kevesebb, mint 1 mp-el lassabb, mint a perf. Nem mértem sosem 3.5 alatti számot vele.
Nem akartam az oroszlán bajszát huzogatni a KRESZ huszárokkal :-) Meg az is tanulság, hogy ne használj zoom objektívet ilyen tesztekhez, mert használhatatlan lesz ;P
Szia! Ez itt most pont off, de terjeng a feszbukon egy hulyeseg, miszerint egy nagy telen egy 3 oras dugo lenne az autopalyan, akkor minden elektromos auto lemerulne En ezt nem hiszem el. Kerlek saccold meg, hogy a legalapabb Tesla meddig kepes csak futeni?
Szerencsére nem kell megsaccolnom. Mások már letesztelték. 1-1.5kWh/h a fogyasztás. Ha már félig lemerülve állunk be a dugóba egy legkisebb aksis Teslával, az is 24+ óra. Részeletesen itt: villanyautosok.hu/2022/01/16/megfagyunk-mi-tortenik-ha-villanyautoval-ragadunk-az-autopalyan/
Én is sokat gondolkodtam, milyen gumit vegyek a kocsira. Bár én nyári gumi vásárláskor, mert téli az volt. De a kérdés akkor is adott, 4 évszakos vagy nyári. Nos, azért maradtam az évszak specifikus gumiknál, mert: - nyáron a 4 évszakos rosszabb, mint a nyári (de nagyon várom a nyári teszteteket!), és sokat autópályázok - a magyar télre ideálisabb a 4 évszakos, de! azt bele tudod kalkulálni, hogy a télivel picit óvatosabban közlekedsz, mert tudod a gyengeségeit, viszont ha egyik télen valami csoda folytán leesik egy nagyobb hó? Ott nem tudod kompenzálni a 4 évszakos gyengeségét semmivel. Max ha még hóláncot is tartasz magadnál. Megjegyzem, én vidéki vagyok, ehhez a környezethez választottam ezt a megoldást. A városban élő ismerőseimnek szinte mindig a 4 évszakost ajánlom. Szóval ez szerintem nagyon felhasználás függő, hogy téli vagy 4 évszakos. Kinek ez, kinek az.
A külföldi tesztek alapján a téli körülményekkel nagyon is jól megküzd az 4évszakos gumi. A nagy kérdés mi lesz nyáron. Mert ennek teszteléséhez Spanyolországból kéne átugrani a Norvégokhoz ;-) De minimum Svájc magasabb területeihez.
Ezt a roadtripet néztem a napokban ua-cam.com/video/9HGgvt8vbzk/v-deo.html Négy évszakos gumi volt fent nekik. És azon gondolkoztam hogy sok esetben jó ötlet lehet, ahol 1-1 kocsikázás elvisz a “nyárba”. A kemény téli úton sem volt gondjuk, meg a kicsit lazább / melegebb Las Vegasban sem.
Nem készült el az októberi roadtrip videója Riderrel még. Eleje októberi osztrák Alpok, aztán irány az Adria 20 fokban. Oda is mennyire jó lett volna a 4évszakos. Megjegyzem úgy csúszott meg a Continental téli a kis szemerkélő esőben Horvátországban a körforgalomban a kb 2x2 méteres autópályát jelölő kék felfestésen, hogy csak na.
Három kérdés: 1. Biztosítás szempontból a biztosítóknál nyilatkozni kell, hogy "mindig az évszaknak megfelelő gumi van az autón" - . Mi van akkor, ha baleset van, és 4 évszakos gumi van az autón? Ilyenkor nem fizet a biztosító, vagy mivel járhat? Gondolom nem fogja meghatni őket az, hogy az adott időjárási viszonyok közt az a 4 évszakos esetleg jobb, mint egy téli / nyári. 2. A 4 évszakossal lehet-e menni pl. Ausztriába? Ott ha jól tudom büntethet a rendőr azért, ha télen nem téli gumi van az autón... De lehet hogy rosszul tudom 3. Jó lett volna vizes úton is tesztelni. Esetleg ha olyan időjárás lesz, téli 0 hideg vizes körülmények köt is teszteljetek, ha lehet! Köszi, nem csak Teslásokank hasznos infókat kaptunk.
Az első kettő felvetésre tuti a válaszom. Rá is kérdeztem vásárlás előtt, hogy mi a helyzet a CASCO-val. Megnyugtattak, hogy a 4 évszakos kimerítí az évszaknak megfelelő kitételt, amúgy max arra ugranak ha tükör radiálra van kopva. A másodikra is egyértelmű igen a válasz. Minden további nélkül mehetsz vele síelni, rajta az M+S és a téli havas hegy szimbólum is. Teljes értékű téli guminak számít. A harmadikra sajnos nem volt lehetőségünk. Ugye nehéz eltalálni előre, hogy milyen idő lesz. Ha összejön egy havas vagy épp egy nyálkás teszt, akkor lesz róla videó úgy is ;-)
2. Van rajtuk 3PSF (Three Peak Snow Flake) jelölés, ezért mindenhol elfogadják téli guminak is. 3. A modern négyévszakos gumi mintázata forgásirányos. Gyakorlatilag legyezőmintás esőgumik, több csatornával, hogy a lehető legjobb legyen a vízelvezetésük. Aquapalnningban és vizes fékezésben is jobban szoktak teljesíteni a teszteken, mint a téli vagy a nyári abroncsok..
5 éve 4 évszakossal járunk több autóval is. (nem Tesla) Az egyik 140 lovas Honda de azzal is tökéletesen dolgozik. A lényeg hogy prémium márkát kell választani. Íme egy jó teszt (van benne, meleg, hideg, hó és eső is): ua-cam.com/video/A3WssIxusLU/v-deo.html
Tök jó mérések Balázs, gratulálok. Engem a videó (a tiéd és a többi belinkelt) eléggé elbizonytalanít. Gyakorlatilag általánosságban kijelenthető, hogy vagy nincs különbség, vagy akár még jobb is a 4 évszakos, mint a téli. Száraz aszfalton, kicsit hidegben, nagyon hidegben, jégen, hóban, mindenhol... Nagyon úgy tűnik ez alapján, hogy a téli gumi az abroncs gyártók nagy átverése. Én nem vagyok nagyon konteo hívő, szóval ezt még emésztenem kell. Vagy még több, még inkább standard körülmények között elvégzett, átfogó teszt eredmenyeit látnom. Addig inkább valamiféle standard deviációnak látom ezt, vagy módszertani hibát feltételezek (konkrétan nem tudok ilyet mondani).
Szerintem az itthoni klímára abszolút ez a helyzet. Norvégiában, Ausztriában, Svájcban ahol a havas napok száma jelentősen több, mint a mi klímánkon, oda kell a téligumi. Nem hülyeség az! Bár ott meg már szögeset hasznának... De ide hozzánk úgy néz ki teljesen felesleges. Az lesz a nagy kérdés mi lesz nyáron. De akkor még mindig működik 3 évszakosként :) Ezt ajánlom még: ua-cam.com/video/MGPhPUX8WH8/v-deo.html - Michelin All Season Sport :-)
Érdekes teszt. Én maradok a nyári-téli kombónál. Viszont a következő videó előtt azért hívjátok fel Lakatos Márkot. 😂 Az a faszi közepén koszos farmerben és gumi klumpában mindent visz. 🤌
1. A gumikat 1 autón kellett volna tesztelni. Mert az, hogy külsőre egyformák, a valóságban nem működnek-viselkednek teljesen egyformán. 2. Télies körülmények között a 4 évszakos elmarad a télitől, nyáron, nagy tempónál a meleg aszfalton szintén elmarad a nyáritól. 3. Vészfékezéskor egyáltalán nem mindegy, hogy az előttünk lévő autó lökhárítója mögött 20 centivel van a fékút vége vagy 1.4 méterre bent az autóban. Most már átlagosnak mondható hó nélküli magyar telekhez és hétköznapi gurulgatásra jók a 4 évszakosok, minden másra ott vannak a téli és nyári gumik ....
Nyilván nem fekete és fehér a kép. 3 egy napon gyártott autónál egyformább feltételeket nem tudok teremteni. Ha cserélgetjük a gumikat, akkor meg az aksi merül és hül ki, a fékek sem mindegy, hogy 2x2 vagy 6x2 fékezést csinálnak, stb... A téli meg elmarad a 4évszakostól fogyasztásban, zajban, száraz úton fékúton, stb... - Márpedig mostanság ilyenek a telek errefele.
Ez nagyon durva mert eddig mindenki azt papoltak hogy nyári gumit és téli gumit kell venni jó minőségű t a nagy autókra is hiába összkerekes ek és mi még így nőttünk fel ezt a szokásomat a mai napig is tartom mind a kis autókon minden nagy autókon és a teherautókon is nagyon durva amit mondtál. Ja egy kérdés ez nem ide tartozik de a régi autódat amit le cseréltél a MODEL 3 performanse eladtad vagy beszámoltattad az új model Y-ban?
A téma nagyon érdekes, viszont számomra élvezhetetlen volt fülessel hallgatva, míg át nem állítottam a gépem mono hangzásra. Sajnos a hangsávok kicsit kuszák. Hol az egyik fülben, hol a másikban beszéltek, közben a másik fülemben indokolatlan kabátsusogás ment. :D De mono-ba rakva már fasza volt minden. :) Köszi a tesztet!!! :)
Mindenki onnan szól, amelyik oldalról beszél. Gábor nagyon halk, a többieknél bőven van jel a másik füledben is. Persze kikeverhetnék egy full monót, legközelebb így teszek, mert többeket zavar :(
Nekem csalódást okozott a Kinergy 4S2. Az autót (Prius +) TS860-nal (Conti téli) vettem, de mivel nem akartam bíbelődni a cseréléssel, sokat kutatva én is a Hankook 4évszakos mellett döntöttem. A P+ futóműzaj-csillapítás szempontjából nem túl erős sajnos, ezért (is) jelentősen búgósabb hangú lett a kocsi, főleg 80 körüli tempónál hallható a legnagyobb különbség. És sajnos a fogyasztás is láthatóan nőtt: városközi országutas mászkálásra használjuk az autót, mindennaposak voltak a 4 l/100 km alatti fogyasztások, amiket azóta csak baromi ritkán tudok kihozni. Fél-háromnegyed liter különbség mutatkozik. És nedves, hideg úton a kanyarban tapasztalható tapadása is alatta marad a TS860-nak.
A kettő között nincs összefüggés. Már az 55-ös is nagyon közel kezdett lenni az LR-hez, a 60-assal még jobban zárult ez az olló. Szerintem mesterségesen le lett rontva a gyorsulás. Túl jó autó lenne már. A hatótáv nem az új motor miatt nőtt, hanem az 55 vs 60 kWh aksi miatt.
@@TeslaMaster azért az összkerék miatt mindig is a LR lesz a favorit a kettő közül, nincs párja ha kicsit is esős-nyálkásabb az út. Illetve nőtt a hatótáv, csökkent a teljesítmény, cserébe jelentősen megnőtt az ár. Nem tudom, melyiket választanám. Inkább az eredeti felállást :)
Nyugat Európa jórészén Novembertől tavaszig a téli gumi használata kötelező!!!Ha bármi is történik az autóddal, s nincs téli gumid, a biztosító nem fizet. Ráadásul a rendőrség is ronggyá bünteti az embert
Azért kíváncsi lennék mit tudna a 4 évszakos gumi enyhe emelkedőn felfelé, kis latyakos, havas emelkedőn, hátsókerék hajtással, macskakövön. Nekem új Michelin téligumival is nehezen sikerült ezt megoldani. (ha kikapcsoltam a DSC-t pörgött mint állat a hátsó kerék, DSC bekacsolva pedig állandóan elvette a gázt). Téli, havas táj nézelődést is abba kellett hagyni és megfordulni, mert nem akarta a hegyet (kis emelkedőt) megmászni. Na most ezt 4 évszakos gumival.........
Annyira örülnénk ha tudnánk még tesztelni tovább, mert engem is érdekel! Nincs még vége a télnek, hátha. Ugye az egésznek akkor van értelme, ha egyszerre tudunk mérni, egyforma autókkal, mert amúgy annyit változnak a körülmények, hogy semmi értelme.
@@petertakacs3402 Performance modellekben igen :-) TRACK módban bármit is lehet.... Máshol csak slip start van, ami egy kis kipörgést enged, de nem engedi szabadjára a gyeplőt.
A mostani ónos esős, fagyos, havas időben a Zoe-val, Michelin CC 2-vel mentünk, baromi jól tapad. Tudom, ez első kerekes, meg nem egy Tesla-nyomaték, de baromi jól tapad. Pár napos korában volt egy vészfékezés is, berongyolt elém a körforgalomba egy barom, én magam lepődtem meg a legjobban, hogy a reggeli, lefagyott aszfalton milyen röviden megfogott.
A tesztek szerint 40-50 ezer kilométert lehet menni velülk. Szeptemberben tettem fel Pirelli Cinturato SF2-t, az M3 SR+-ra. 9000 km mentem vele, de még alig látszik kopás rajta, vagyis teljesen reális ez az elvárás. 10 ezer kilométerenként viszont forgatni kell. Ez még a Teslák használati útmutatójában is benne van.
Megnéztem most újra a videót, és feltűnt valami, ami a múltkori megnézés alkalmával nem. Hogy eltérnek a gumiméretek. Így aquaplanning hatást mérni teljesen felesleges, a szélesebb gumi jóval kisebb sebességnél fog felúszni, mint a keskenyebb. Fékútnál nincs akkora hatása a szélességnek. És ennek a videónak van havas/jeges utas változata is, ha ott is eltérő a gumi szélessége, akkor semmi értelme összehasonlítani. Olyan körülmények között is jobban viselkedik a keskenyebb. Persze ezt már lehet valaki leírta elöttem is. :)
@@TeslaMaster 23:50 Erről a részről beszélek. Téli gumi 225/40 R18, négy évszakos 205/55 R16. Ez egy teljesen hibás összehasonlítás. Ez valahogy múltkor elkerülte a figyelmem. El is mondod, hogy a 4 évszakos 10 km/h-val nagyobb sebességnél úszott csak fel.
Itt ugye nem csak ez az érdekes, hanem hogy az itthoni klímában konkrétan biztonságosabb. Mert reggel téli, nappal nyári gumi kéne. Fogyasztásban meg egyértelmű a különbség, ami ugye EV-knél, különösen kisebb aksis autóknál iszonyatosan fontos. Ebben pedig látszik hogy jeleskedik, úgy hogy biztonságban nincs kompromisszum.
Nem volt eltérés. Master bal elsője volt +0,1 az én jobb elsőm pedig -0,1 a többihez képest. Egyébként a típushoz előírt 2,8 volt mindenkinek mindegyikben - bár ez nyilván használattal 3-ig ment fel.
@@BalazsBiroYT Ez már sajnos szignifikáns eltérés. Más: le kellett szereljem az aeroblade dísztárcsákat, mert nem lehet hozzáférni a szelepekhez, csak úgy ha előtte mindig leveszed a dísztárcsát, amikor fújni akarsz. Ez viszont így viszont nagyon kényelmetlen volt. Ti is szívtok vele?
Nem vagyok matematika szakértő, fogalmam sincs , hogy kijön-e a matek, de szerintem nem sok különbség lehet anyagilag a 4évszakos kontra téli-nyári harcban. Kb 2 szett 4évaszkossal mész el annyit, mint egy téli-nyári szettel, a 4 évszakos gumi drágább, cserébe spórolsz az átszerelésen. Ha magadnak cseréled kerékkel együtt otthon a gumikat, akkor már véleményes. A 4 évszakos gumi közelebb áll a télihez összetételben,puhább, tehát nyáron jobban kopik az is. Hóban viszont sokkal rosszabb, mint a téli. Kevés futáshoz, és, ahol nincs hó, vagy ritkán, oda 4évszakos, sok futáshoz, vagy olyan helyre, ahol több a hó, oda téli-nyári kombó való szerintem, de Én ezt jobban gondolom hitbeli, mint anyagilag tökéletesen alátámasztható dolognak. De majd javitsatok ki.
Ja, azért van a CC-n a a 3PMSF minősítés, mert rosszul működik a hóban :D Baromi jó hóban, a mostani ónos esős, havas, jeges időkben is úgy fog a Zoe-n a CC 2, mint a fene. Régebbi CC-vel meg hatvanezret vezettem, nagyon jó gumi, annyi, hogy negyedik évre már cserés (de eleve ennyi idővel számoltam, mikor megvettem).
Itt nem csak az anyagiak játszanak. Hanem pl a cserével járó nyűg, probléma első körben. De ami ennél is izgalmasabb. Mikor rakjad fel a télit? Ha túl hamar, nyúlik és kopik a melegben az sem jó, de az sem ha meglep egy korai hidegfront. Mindkét eset biztonságtechnikai kérdés. Ráadásul EV-n, ugye a fogyasztás sem mindegy, lásd mindkét tesztünket, függetlenül attól hogy plusz 5-6 vagy minusz 6-7 fok van. Valszeg 3 évszakosnak a legjobb választás, akkor cserélni kell, de nyugiban, nem a tömegben, izgulva attól, hogy mikor lesz először hideg vagy visszajön a vénasszonyok nyara 25 fokkal.
@@jmarozsan Nem mondtam hogy rosszul működik, csak, hogy a télinél rosszabb téli körülmények között, nyáron meg rosszabb, mint a nyári gumi. Ezek tények, mivel vegyíteni próbálták a téli-nyári gumikat 1 abroncsba, ezért kompromisszumot kell kötni. Ha 4 év alatt 40ezret mész, az oké, de évi 20ezres futással nem fogsz 4 évet elmenni a 4 évszakos gumival szerintem.
Ennyit pofázni.... kurva egyszerű... télen téli gumi, nyáron nyári gumi. Amit 4 évszakos gumira rálocsoltál abból simán kijön sőt olcsóbb egy szett téli vagy nyári. És ami a legfontosabb, biztonságosabb. Ennyi a titok.
Meggyőződésem, hogy minden eredménynél jobb lett volna szárazon is, ha nyárigumival tesztelitek. Viszont ami miatt téligumit vesz az ember, az a nyálas-havas-jeges út. Jó teszt lett, grat!
Jó lett Balázs, sok érdekes információval!
A Pirellinek van már utódja, az SF3 baromi jól szerepel a tavalyi/idei teszteken, konkrétan a CC2-t majdnem mindenben übereli.
Kíváncsi vagyok rá a gyakorlatban, három garnitúra egyéb autós CrossClimate tapasztalat után a Model 3 LR-re azt rendeltem most le.
Tetszik, én több mint 4 éve használok CrossClimate 2 négyévszakos gumikat Leaf 30 kWh autómon, és teljesen elégedett vagyok velük.
Igaz, csak 3 hónapja, de E-Golfon van fent a CC2, előtte Primacy 4 volt nyáron. Imádom :)
A CC2 tavaly, 2021 szeptemberében jött ki Európában!
Igen, ezt én is akartam írni. De a CC és CC+ volt már előtte is.
Hazudsz! Európában 2021-ben, Észak-Amerikában 2020-ban dobták piacra a Michelin CrossClimate 2-t!
Te meg 4 éve használod, mi!? 🤦
@@TeslaMaster Nyugat Európa jórészén Novembertől tavaszig a téli gumi használata kötelező!!!Ha bármi is történik az autóddal, s nincs téli gumid, a biztosító nem fizet. Ráadásul a rendőrség is ronggyá bünteti az embert
Négy éve Michelin CC-t használok, most már elektromos autón is (Zoe), baromi jó konstrukció (pedig Zoe-n a másfél éves Primacy 4-et váltotta).
Nagyon szuper teszt volt. Megerősítettétek a gyanúm hogy nagy külömbség nincs a jóminőségű négyévszakos és a téli között. A nyári tesztre még nagyon kíváncsi lennék.
a következő gumim már biztosan 4 évszakos lesz! :) nagyon jó volt a teszt!
Köszönöm Nektek!
Igen, ezeket a méréseket nyáron is érdemes lehet megvizsgálni.
Èn személy szerint a specifikus gumikra esküszöm- Alternativaként jó látni, hogy fejlödik ez a szegmens is.
Èn télen maradok a télin és fordítva :) Köszi a tesztet!
Azért a +10% hatótáv tud jó lenni! Főleg, hogy szerintem mai magyar viszonyok mellett még biztonságosabb is.
@@4totya Nyilván, en aztmondom a puding prábája az evés. Nyilván ha megnézek egy fözömüsort akármennyire valid is, ha otthon keszitem el, az fogja megmutatni mennyire jó a recept :)
Jelenleg épp várom a Q1 MY kiszallitasokat, elsö elektromos autómat :)
Most gyári extra téli felnikkel rendeltem az autót, Pirelli 3asokkal. Kiváncsi leszek mik a tapasztalataim, idövel nem zárom ki a 4évszakos lehetöseget :) (Felsöausztriában élek)
@@JK-xz5co A 4. telem Teslával, a másikon most is téligumi van. Egyelőre nagyon elégedett vagyok a 4 évszakossal, és hiába nyert a teszteken a Pirelli hang/fogyasztás kategóriában, most egyértelmű lett, hogy Model 3 SR+ esetében a Michelin CC a jobb választás. Így jártam.
@@4totya Igen, ebben az adott tesztkörülményben ez igaz lehet! De mivel 4 évszakos gumiról van szó, ezért kivancsi leszek a következö epizod tanulsagaira is :) Illetve abban a helyzetben is kiváncsi volnék az eredményekre, ha lehullott némi hó.
Jó a rendszám. Egyik 629, másik 630 :D
Az enyém pedig (42) válasz mindenre. :)
Udv, erdekes jo video, gratulalok. Azert valami motoszkal a fejemben. Nekem hianyzott az autok osszehasonlito ellrnorzese, mert mi van ha a te autod jobban gyorsul vagy jobb a feked. Amit hianyolok, hogy ugyanazzal a kocsival van e kulonbseg a harom gumi kozott. Tudom maceras lett volna kereket is cserelni, mert akkor meg melegszik az ido vagy hul harom fokot es az valtoztatja meg az eredmenyt.
Teli-nyarit hasznaltam evekig, sajat magam csereltem, maceras volt ahogy oregedtem. Itt nincs olyan (vagy csak nem tudok rola) hogy taroljak es csak bejelentkezel cserere. A garzs kicsi volt, igy a garazs padlasterebe huztam fel kotellel es csigaval.
Tizegnehany evvel ezelott Husvetkor meglatogattam a baratomat Charlestonban, szep tavaszi idoben, indulas elotti nap visszaoltoztettem
a z autot nyari gumira, aztan jott a zabszemproba amikor a hegyeken atkelve havazott, a celnal meg 25 fok meleg volt. Mindez egy hatsokerekes autoval. Azota negy evszakost hasznalunk csak.
A gondom az, hogy defektturo van az autoinkon, potkerek es emelo sincs, igy csak ilyet tudok ra tenni, amibol kisebb az valasztek es sokkal
magasabb az ara. Eddig minden autommal kaptam mar defektet, a regeibbekkel potkereket csereltam, az ujabbakkal gurulok a gumishoz.
Nekem 4 évszakos Matador van már a harmadik éve, mondtam is a gumisomnak hogy csinálj már vele valamit mert nem kopik.
3 évszakos használat annyira nem pálya, akkor már tárolni kell a gumit amitől öregszik +még egy felni szett.
Évente egyszer járok gumishoz mert azért jó ha néha ránéz megcseréli elsőt hátsót centíroz 7600Ft
Nem kell még egy felni szett azért, mert vannak cseregumijaid. Ügyesen pár perc alatt cserélhető egyik a másikra és ugyan úgy centíroztatni kell.
Nem létezik az általad használt "centíroz" szó.
@ Nem lehet "centíroztatni", mert nem létezik ilyen szó.
@@zoltanv.7632 Centrollkodni azért lehet ugye.
Köszi a tesztet! Ha elkopik az autókámhoz kapott Continental gumi, akkor én is 4 évszakosat fogok feltenni rá! 🙂
Én is Crosclimate 2 XL versiot használok. Teljesen meg vagyok elégedve vele... Szerintem az egyik legjobb választás.
@@kanadaijuharszirup Teljesen megvagyok vele elégedve egy 1.6-os Dusteren használom, télen se volt vele semmi gondom... az olcsó téligumitól szerintem jobb...
GoodYear Vector Gen3-al tudtam volna én is nevezni, csak hogy javítsam a statisztikát ;)
Nem létezik az általad használt "-al" rag.
@@zoltanv.7632 JUJJ! MAL!
11:09-nél: az inkább század.
12:09-nél: már jól tetszett mondani.😉
Amúgy tanulságos teszt volt. Mondjuk jómagam az autómra soha nem vennék négyévszakos gumit, mivel az igazi otthonomtól 700 km-re lakom és amikor megyek haza, látogatóba, akkor nekem nagyobb biztonságot ad, ha az évszaknak megfelelő gumiabroncs van az autón.
De ez csak az én véleményem.
Az az érdekes ebben a tesztben, hogy egyáltalán nem biztos, hogy nagyobb biztonságot ad. Max akkor ha elkap a szakadó hóesés az autópályán, de a tesztek alapján még ez sem igaz biztosan. Pillants rá erre a tesztre: ua-cam.com/video/A3WssIxusLU/v-deo.html
@@TeslaMaster Azt elfelejtettem írni, hogy nem szeretem télen is, a szép alufelniket használni, mivel Németországban nagyon sokat sóznak. Helyette télen acélfelnit használok. És ezért nyilván különböző méretűek a nyári és a téli abroncsok.
Nekem a Conti Winter contact Ts870p lett a befutó😀iszonyat halk és nagyon stabil és 1000 CHF alatt megvolt a garnitúra 😀
@Gábor F nincs és így is brutal halk
Jó, Svájc kicsit más ;-) Oda nem vennék 4évszakosat ;-)
@@balazsberczi6611 idén kb 2x látott havat eddig de ott igen jól viselkedett😀 de idén én jobban hiszek a teli nyári garnitúrában de ha elkopnak lehet én is kiprobalok egy négy evszakosat a teszt egész meggyőző volt. Kérdés hogy nyáron a 60 fokos aszfalton hogy bírják majd🥸
Már csak az a kérdés, ha megint kedved támad Ausztriába utazni, akkor mit csinálsz, mert ha jól tudom, akkor ott kötelező a téli gumi használata, ha nem tévedek?
Semmit. Mert a 4 évszakos full értékű téligumi. Rajta az M+S és a hópihês hegy szimbólum is
érdekes teszt volt meglepő eredménnyel köszönjük,gratula,a végén miért mondtad hogy Performance-ra semmiképp nem tennéd fel a 4 évszakost?hiszen ugy néz ki a havat leszámitva jobb mindenbe.nem a teszthez tartozo kérdés de white riderhez képest lassabb és nagyobb fogyasztásu lesz az Y nem félsz hogy hiányozni fog az extrém gyorsulás?
Mert azért nem mindegy, mekkora erőhatások érik a gumit. Azért egy Perf sokkal durvábban gyorsul, plusz a kanyar tempója is sokkal nagyobb mint egy SR+. Jó móka volt a Perf, azért az Y 5.0-ja sem egy lassú ikarusz. Meg majd megveszem az acceleration boostot, azzal mar csak 4.4. Valójában ez kevesebb, mint 1 mp-el lassabb, mint a perf. Nem mértem sosem 3.5 alatti számot vele.
Tök jó teszt, kíváncsi leszek a nyári adatokra is.
Ps: kicsivel több vágóképet megnéztem volna a 0-100-0 gyorsulás, lassulásról 😋
Nem akartam az oroszlán bajszát huzogatni a KRESZ huszárokkal :-) Meg az is tanulság, hogy ne használj zoom objektívet ilyen tesztekhez, mert használhatatlan lesz ;P
@@TeslaMaster nem hiszem hogy baj lett volna ebből ha egy elzárt területen csináljátok
Szia!
Ez itt most pont off, de terjeng a feszbukon egy hulyeseg, miszerint egy nagy telen egy 3 oras dugo lenne az autopalyan, akkor minden elektromos auto lemerulne
En ezt nem hiszem el. Kerlek saccold meg, hogy a legalapabb Tesla meddig kepes csak futeni?
Szerencsére nem kell megsaccolnom. Mások már letesztelték. 1-1.5kWh/h a fogyasztás. Ha már félig lemerülve állunk be a dugóba egy legkisebb aksis Teslával, az is 24+ óra. Részeletesen itt: villanyautosok.hu/2022/01/16/megfagyunk-mi-tortenik-ha-villanyautoval-ragadunk-az-autopalyan/
@@TeslaMaster Nagyon szepen koszonom! :)
Én is sokat gondolkodtam, milyen gumit vegyek a kocsira. Bár én nyári gumi vásárláskor, mert téli az volt. De a kérdés akkor is adott, 4 évszakos vagy nyári. Nos, azért maradtam az évszak specifikus gumiknál, mert:
- nyáron a 4 évszakos rosszabb, mint a nyári (de nagyon várom a nyári teszteteket!), és sokat autópályázok
- a magyar télre ideálisabb a 4 évszakos, de! azt bele tudod kalkulálni, hogy a télivel picit óvatosabban közlekedsz, mert tudod a gyengeségeit, viszont ha egyik télen valami csoda folytán leesik egy nagyobb hó? Ott nem tudod kompenzálni a 4 évszakos gyengeségét semmivel. Max ha még hóláncot is tartasz magadnál.
Megjegyzem, én vidéki vagyok, ehhez a környezethez választottam ezt a megoldást. A városban élő ismerőseimnek szinte mindig a 4 évszakost ajánlom. Szóval ez szerintem nagyon felhasználás függő, hogy téli vagy 4 évszakos. Kinek ez, kinek az.
A külföldi tesztek alapján a téli körülményekkel nagyon is jól megküzd az 4évszakos gumi. A nagy kérdés mi lesz nyáron. Mert ennek teszteléséhez Spanyolországból kéne átugrani a Norvégokhoz ;-) De minimum Svájc magasabb területeihez.
Vredestein Quatrac 5 nekem ez jött be Golf-e illetve Czero.
Ezt a roadtripet néztem a napokban
ua-cam.com/video/9HGgvt8vbzk/v-deo.html
Négy évszakos gumi volt fent nekik.
És azon gondolkoztam hogy sok esetben jó ötlet lehet, ahol 1-1 kocsikázás elvisz a “nyárba”.
A kemény téli úton sem volt gondjuk, meg a kicsit lazább / melegebb Las Vegasban sem.
Nem készült el az októberi roadtrip videója Riderrel még. Eleje októberi osztrák Alpok, aztán irány az Adria 20 fokban. Oda is mennyire jó lett volna a 4évszakos. Megjegyzem úgy csúszott meg a Continental téli a kis szemerkélő esőben Horvátországban a körforgalomban a kb 2x2 méteres autópályát jelölő kék felfestésen, hogy csak na.
Három kérdés:
1. Biztosítás szempontból a biztosítóknál nyilatkozni kell, hogy "mindig az évszaknak megfelelő gumi van az autón" - . Mi van akkor, ha baleset van, és 4 évszakos gumi van az autón? Ilyenkor nem fizet a biztosító, vagy mivel járhat? Gondolom nem fogja meghatni őket az, hogy az adott időjárási viszonyok közt az a 4 évszakos esetleg jobb, mint egy téli / nyári.
2. A 4 évszakossal lehet-e menni pl. Ausztriába? Ott ha jól tudom büntethet a rendőr azért, ha télen nem téli gumi van az autón... De lehet hogy rosszul tudom
3. Jó lett volna vizes úton is tesztelni. Esetleg ha olyan időjárás lesz, téli 0 hideg vizes körülmények köt is teszteljetek, ha lehet!
Köszi, nem csak Teslásokank hasznos infókat kaptunk.
Az első kettő felvetésre tuti a válaszom. Rá is kérdeztem vásárlás előtt, hogy mi a helyzet a CASCO-val. Megnyugtattak, hogy a 4 évszakos kimerítí az évszaknak megfelelő kitételt, amúgy max arra ugranak ha tükör radiálra van kopva.
A másodikra is egyértelmű igen a válasz. Minden további nélkül mehetsz vele síelni, rajta az M+S és a téli havas hegy szimbólum is. Teljes értékű téli guminak számít.
A harmadikra sajnos nem volt lehetőségünk. Ugye nehéz eltalálni előre, hogy milyen idő lesz. Ha összejön egy havas vagy épp egy nyálkás teszt, akkor lesz róla videó úgy is ;-)
2. Van rajtuk 3PSF (Three Peak Snow Flake) jelölés, ezért mindenhol elfogadják téli guminak is.
3. A modern négyévszakos gumi mintázata forgásirányos. Gyakorlatilag legyezőmintás esőgumik, több csatornával, hogy a lehető legjobb legyen a vízelvezetésük. Aquapalnningban és vizes fékezésben is jobban szoktak teljesíteni a teszteken, mint a téli vagy a nyári abroncsok..
5 éve 4 évszakossal járunk több autóval is. (nem Tesla) Az egyik 140 lovas Honda de azzal is tökéletesen dolgozik. A lényeg hogy prémium márkát kell választani. Íme egy jó teszt (van benne, meleg, hideg, hó és eső is): ua-cam.com/video/A3WssIxusLU/v-deo.html
Udv, miert csak ket auton volt zold a rendszam?
Mert a harmadik romániában van regisztrálva. Ahogy sok általam használt autó pedig német rendszámmal fut a videókban.
Ezt a Pirellit használom én is. 225 45 R17. Legjobb választás volt,nem bántam meg.
Tök jó mérések Balázs, gratulálok.
Engem a videó (a tiéd és a többi belinkelt) eléggé elbizonytalanít. Gyakorlatilag általánosságban kijelenthető, hogy vagy nincs különbség, vagy akár még jobb is a 4 évszakos, mint a téli. Száraz aszfalton, kicsit hidegben, nagyon hidegben, jégen, hóban, mindenhol... Nagyon úgy tűnik ez alapján, hogy a téli gumi az abroncs gyártók nagy átverése. Én nem vagyok nagyon konteo hívő, szóval ezt még emésztenem kell. Vagy még több, még inkább standard körülmények között elvégzett, átfogó teszt eredmenyeit látnom. Addig inkább valamiféle standard deviációnak látom ezt, vagy módszertani hibát feltételezek (konkrétan nem tudok ilyet mondani).
Szerintem az itthoni klímára abszolút ez a helyzet. Norvégiában, Ausztriában, Svájcban ahol a havas napok száma jelentősen több, mint a mi klímánkon, oda kell a téligumi. Nem hülyeség az! Bár ott meg már szögeset hasznának... De ide hozzánk úgy néz ki teljesen felesleges. Az lesz a nagy kérdés mi lesz nyáron. De akkor még mindig működik 3 évszakosként :)
Ezt ajánlom még: ua-cam.com/video/MGPhPUX8WH8/v-deo.html - Michelin All Season Sport :-)
Érdekes teszt. Én maradok a nyári-téli kombónál.
Viszont a következő videó előtt azért hívjátok fel Lakatos Márkot. 😂
Az a faszi közepén koszos farmerben és gumi klumpában mindent visz. 🤌
Nem is volt koszos, csak ilyen.
A klumpát imádom, van téli/nyári gumis, váltom is őket becsülettel. :)
@@4totya csak óvatosan 😂
1. A gumikat 1 autón kellett volna tesztelni. Mert az, hogy külsőre egyformák, a valóságban nem működnek-viselkednek teljesen egyformán. 2. Télies körülmények között a 4 évszakos elmarad a télitől, nyáron, nagy tempónál a meleg aszfalton szintén elmarad a nyáritól. 3. Vészfékezéskor egyáltalán nem mindegy, hogy az előttünk lévő autó lökhárítója mögött 20 centivel van a fékút vége vagy 1.4 méterre bent az autóban. Most már átlagosnak mondható hó nélküli magyar telekhez és hétköznapi gurulgatásra jók a 4 évszakosok, minden másra ott vannak a téli és nyári gumik ....
Nyilván nem fekete és fehér a kép. 3 egy napon gyártott autónál egyformább feltételeket nem tudok teremteni. Ha cserélgetjük a gumikat, akkor meg az aksi merül és hül ki, a fékek sem mindegy, hogy 2x2 vagy 6x2 fékezést csinálnak, stb...
A téli meg elmarad a 4évszakostól fogyasztásban, zajban, száraz úton fékúton, stb... - Márpedig mostanság ilyenek a telek errefele.
Nincs véletlen lejárva a hitelessége a zajszintmérőnek?
Ahogy elhangzott, a zajmérést tekintem a leghiteltelenebb mérésnek az összes közül. Amolyan extra.
A nyári teszt végül elmaradt?
Dehogy. Itt van hónapok óta: ua-cam.com/video/8jDrs9k6i6Y/v-deo.html
@@TeslaMaster Köszi! Valamiért nem találtam.
Ez nagyon durva mert eddig mindenki azt papoltak hogy nyári gumit és téli gumit kell venni jó minőségű t a nagy autókra is hiába összkerekes ek és mi még így nőttünk fel ezt a szokásomat a mai napig is tartom mind a kis autókon minden nagy autókon és a teherautókon is nagyon durva amit mondtál. Ja egy kérdés ez nem ide tartozik de a régi autódat amit le cseréltél a MODEL 3 performanse eladtad vagy beszámoltattad az új model Y-ban?
A 101 kötelékébe került, ahonnan az Y is lesz. Szóval is-is ;-)
A téma nagyon érdekes, viszont számomra élvezhetetlen volt fülessel hallgatva, míg át nem állítottam a gépem mono hangzásra. Sajnos a hangsávok kicsit kuszák. Hol az egyik fülben, hol a másikban beszéltek, közben a másik fülemben indokolatlan kabátsusogás ment. :D
De mono-ba rakva már fasza volt minden. :)
Köszi a tesztet!!! :)
Mindenki onnan szól, amelyik oldalról beszél. Gábor nagyon halk, a többieknél bőven van jel a másik füledben is. Persze kikeverhetnék egy full monót, legközelebb így teszek, mert többeket zavar :(
hankook kinergy 4S-el tolom, teljesen jó.
Nekem csalódást okozott a Kinergy 4S2. Az autót (Prius +) TS860-nal (Conti téli) vettem, de mivel nem akartam bíbelődni a cseréléssel, sokat kutatva én is a Hankook 4évszakos mellett döntöttem. A P+ futóműzaj-csillapítás szempontjából nem túl erős sajnos, ezért (is) jelentősen búgósabb hangú lett a kocsi, főleg 80 körüli tempónál hallható a legnagyobb különbség. És sajnos a fogyasztás is láthatóan nőtt: városközi országutas mászkálásra használjuk az autót, mindennaposak voltak a 4 l/100 km alatti fogyasztások, amiket azóta csak baromi ritkán tudok kihozni. Fél-háromnegyed liter különbség mutatkozik.
És nedves, hideg úton a kanyarban tapasztalható tapadása is alatta marad a TS860-nak.
0:36 - 0:40-ig, olyan, mintha a lámpaoszlop a Tesla közepéből állna ki? :D
olyan mint a dodzsemnek az áramszedője xD
Balázs, ezek még a “régi” SR+ ok igaz, nem az új “Model 3” alapverzió, 6.1 gyorsulással?
Igy van, ezek még az 55kWh, 5.5 0-100.
@@TeslaMaster A Te véleményed szerint jó döntést hozott a Tesla, hogy feláldozott teljesítményt a hatótáv oltárán? :)
A kettő között nincs összefüggés. Már az 55-ös is nagyon közel kezdett lenni az LR-hez, a 60-assal még jobban zárult ez az olló. Szerintem mesterségesen le lett rontva a gyorsulás. Túl jó autó lenne már. A hatótáv nem az új motor miatt nőtt, hanem az 55 vs 60 kWh aksi miatt.
@@TeslaMaster azért az összkerék miatt mindig is a LR lesz a favorit a kettő közül, nincs párja ha kicsit is esős-nyálkásabb az út.
Illetve nőtt a hatótáv, csökkent a teljesítmény, cserébe jelentősen megnőtt az ár. Nem tudom, melyiket választanám. Inkább az eredeti felállást :)
Nyugat Európa jórészén Novembertől tavaszig a téli gumi használata kötelező!!!Ha bármi is történik az autóddal, s nincs téli gumid, a biztosító nem fizet. Ráadásul a rendőrség is ronggyá bünteti az embert
Most, hogy Bjorn csavarog, csak tőled várható minőségi teslás tartalom... 👍
Jön már haza :) De nagyon jól esik a dicséret
Azért kíváncsi lennék mit tudna a 4 évszakos gumi enyhe emelkedőn felfelé, kis latyakos, havas emelkedőn, hátsókerék hajtással, macskakövön. Nekem új Michelin téligumival is nehezen sikerült ezt megoldani. (ha kikapcsoltam a DSC-t pörgött mint állat a hátsó kerék, DSC bekacsolva pedig állandóan elvette a gázt). Téli, havas táj nézelődést is abba kellett hagyni és megfordulni, mert nem akarta a hegyet (kis emelkedőt) megmászni. Na most ezt 4 évszakos gumival.........
Annyira örülnénk ha tudnánk még tesztelni tovább, mert engem is érdekel! Nincs még vége a télnek, hátha. Ugye az egésznek akkor van értelme, ha egyszerre tudunk mérni, egyforma autókkal, mert amúgy annyit változnak a körülmények, hogy semmi értelme.
@@TeslaMaster Teslában amúgy van olyan lehetőség, hogy teljesen kikapcsolod az elektronikát? (kipörgésgátló/ESP)
@@petertakacs3402 Performance modellekben igen :-) TRACK módban bármit is lehet.... Máshol csak slip start van, ami egy kis kipörgést enged, de nem engedi szabadjára a gyeplőt.
A mostani ónos esős, fagyos, havas időben a Zoe-val, Michelin CC 2-vel mentünk, baromi jól tapad.
Tudom, ez első kerekes, meg nem egy Tesla-nyomaték, de baromi jól tapad. Pár napos korában volt egy vészfékezés is, berongyolt elém a körforgalomba egy barom, én magam lepődtem meg a legjobban, hogy a reggeli, lefagyott aszfalton milyen röviden megfogott.
A téli gumi előnye havon, jégen jelentkezik.
Biztos vagy te ebben? Pillants rá erre a tesztre: www.tyrereviews.com/Article/2021-Tyre-Reviews-All-Season-Tyre-Test.htm
Havon nagyon jó a CC.
Nokian 4évszakos is nagyon jó hóban.
Jéges semmilyen előnye nincs semmi guminak. Hóban pedig a 4évszakos mintája tökéletesen ugyanolyan jól tapad, mint a téli.
Hello!
Mérjetek kopást is, plz!
4000 km alatt ez még nem meghatározható. Majd 1-2 év múlva.
A tesztek szerint 40-50 ezer kilométert lehet menni velülk. Szeptemberben tettem fel Pirelli Cinturato SF2-t, az M3 SR+-ra. 9000 km mentem vele, de még alig látszik kopás rajta, vagyis teljesen reális ez az elvárás. 10 ezer kilométerenként viszont forgatni kell. Ez még a Teslák használati útmutatójában is benne van.
Megnéztem most újra a videót, és feltűnt valami, ami a múltkori megnézés alkalmával nem. Hogy eltérnek a gumiméretek. Így aquaplanning hatást mérni teljesen felesleges, a szélesebb gumi jóval kisebb sebességnél fog felúszni, mint a keskenyebb. Fékútnál nincs akkora hatása a szélességnek. És ennek a videónak van havas/jeges utas változata is, ha ott is eltérő a gumi szélessége, akkor semmi értelme összehasonlítani. Olyan körülmények között is jobban viselkedik a keskenyebb. Persze ezt már lehet valaki leírta elöttem is. :)
Tök egyforma a 3 gumi mérete.
@@TeslaMaster 23:50 Erről a részről beszélek. Téli gumi 225/40 R18, négy évszakos 205/55 R16. Ez egy teljesen hibás összehasonlítás. Ez valahogy múltkor elkerülte a figyelmem. El is mondod, hogy a 4 évszakos 10 km/h-val nagyobb sebességnél úszott csak fel.
Jó CrossCLimate 2, de hamarabb kopik. Kb amit próolunk az idényenkénti kerékcserén, annyival gyorsabban kopik. Nehéz kérdés mi éri meg.
Itt ugye nem csak ez az érdekes, hanem hogy az itthoni klímában konkrétan biztonságosabb. Mert reggel téli, nappal nyári gumi kéne. Fogyasztásban meg egyértelmű a különbség, ami ugye EV-knél, különösen kisebb aksis autóknál iszonyatosan fontos. Ebben pedig látszik hogy jeleskedik, úgy hogy biztonságban nincs kompromisszum.
1 éves tesztgyőztes négyévszakos Michelin van a 18 éves Civicen. Havas, jeges úton úgy tapad, mintha semmi nem lenne.
Négy évszakos gumit vett sok tulajdonos kis kategóriás elektromos autókra.
Abroncs nyomást összevetették előte? Pár tizedes eltéréssel már lehet "csalni" egy kicsit.
Össze, csak erre nem tértünk ki. 2.9 hidegen, 3.0-3.1 pályán.
Nem volt eltérés. Master bal elsője volt +0,1 az én jobb elsőm pedig -0,1 a többihez képest. Egyébként a típushoz előírt 2,8 volt mindenkinek mindegyikben - bár ez nyilván használattal 3-ig ment fel.
@@BalazsBiroYT Ez már sajnos szignifikáns eltérés. Más: le kellett szereljem az aeroblade dísztárcsákat, mert nem lehet hozzáférni a szelepekhez, csak úgy ha előtte mindig leveszed a dísztárcsát, amikor fújni akarsz. Ez viszont így viszont nagyon kényelmetlen volt. Ti is szívtok vele?
Pumpája válogatja. Valamelyik rámegy AERO-val is, valamelyik nem :)
@@TeslaMaster Tudnál mondani legalább egyet a III. kerületben? Eddig bármelyiket próbáltam, nem ment rá, ezért fel is adtam.
Nem vagyok matematika szakértő, fogalmam sincs , hogy kijön-e a matek, de szerintem nem sok különbség lehet anyagilag a 4évszakos kontra téli-nyári harcban. Kb 2 szett 4évaszkossal mész el annyit, mint egy téli-nyári szettel, a 4 évszakos gumi drágább, cserébe spórolsz az átszerelésen. Ha magadnak cseréled kerékkel együtt otthon a gumikat, akkor már véleményes. A 4 évszakos gumi közelebb áll a télihez összetételben,puhább, tehát nyáron jobban kopik az is. Hóban viszont sokkal rosszabb, mint a téli. Kevés futáshoz, és, ahol nincs hó, vagy ritkán, oda 4évszakos, sok futáshoz, vagy olyan helyre, ahol több a hó, oda téli-nyári kombó való szerintem, de Én ezt jobban gondolom hitbeli, mint anyagilag tökéletesen alátámasztható dolognak. De majd javitsatok ki.
Ja, azért van a CC-n a a 3PMSF minősítés, mert rosszul működik a hóban :D
Baromi jó hóban, a mostani ónos esős, havas, jeges időkben is úgy fog a Zoe-n a CC 2, mint a fene.
Régebbi CC-vel meg hatvanezret vezettem, nagyon jó gumi, annyi, hogy negyedik évre már cserés (de eleve ennyi idővel számoltam, mikor megvettem).
Itt nem csak az anyagiak játszanak. Hanem pl a cserével járó nyűg, probléma első körben. De ami ennél is izgalmasabb. Mikor rakjad fel a télit? Ha túl hamar, nyúlik és kopik a melegben az sem jó, de az sem ha meglep egy korai hidegfront. Mindkét eset biztonságtechnikai kérdés. Ráadásul EV-n, ugye a fogyasztás sem mindegy, lásd mindkét tesztünket, függetlenül attól hogy plusz 5-6 vagy minusz 6-7 fok van. Valszeg 3 évszakosnak a legjobb választás, akkor cserélni kell, de nyugiban, nem a tömegben, izgulva attól, hogy mikor lesz először hideg vagy visszajön a vénasszonyok nyara 25 fokkal.
@@jmarozsan Nem mondtam hogy rosszul működik, csak, hogy a télinél rosszabb téli körülmények között, nyáron meg rosszabb, mint a nyári gumi. Ezek tények, mivel vegyíteni próbálták a téli-nyári gumikat 1 abroncsba, ezért kompromisszumot kell kötni. Ha 4 év alatt 40ezret mész, az oké, de évi 20ezres futással nem fogsz 4 évet elmenni a 4 évszakos gumival szerintem.
@@TeslaMaster nyáron is teljesen jó lesz, majd meglátod :)
@@ugatsz1 60-65 ezret mentem el vele, szerintem nem a futásteljesítmény, hanem az idő eszi meg (mint egyébként az összes többi gumit is).
Ennyit pofázni.... kurva egyszerű... télen téli gumi, nyáron nyári gumi. Amit 4 évszakos gumira rálocsoltál abból simán kijön sőt olcsóbb egy szett téli vagy nyári. És ami a legfontosabb, biztonságosabb. Ennyi a titok.
Neked is felesleges volt megnézni a videót ezek szerint.
Már több esetbe megkértek,hogy ne hadarj, mert sokszor nem érteni.hogy mit darálsz!!!
0.9-0.75 lejátszási sebesség