Kedvelem a videóid, ez is érdekes. DE. Ahogy több kommentben is írták, ez már veszélyes játék. Az öntőformában véletlenül maradt nedvesség az olvadt fémmel érintkezve gőzrobbanást okozhat, a szétrepülő izzó/olvadt fém életveszélyes. Ismeretlen ötvözetek olvasztásakor keletkező gőzök/gázok hosszútávon mindenképp egészségkárosítóak, még megfelelő részecske és vegyi szűrő használatával is. Ha rosszul eteted a grafit tégelyt, a hőtágulás miatt a fémdarabok szétrepeszthetik a tégelyt, ahogy a te esetedben is történt. Szerencsédre nem volt elég olvadt fém és nem ment elég mélyre a repedés hogy felgyulladjon ez a kókány olvasztó. A lágyfémek öntése nem bonyolult folyamat, de az alapvetően egyszerű lépéseket nagyon szigorúan tartani kell, különben gyorsan válik nettó életveszéllyé a játék. Mondom mindezt sok évnyi tapasztalatból gáz- és elektromos üzemű olvasztókkal, homok- és viaszveszejtéses öntéssel.
Azt meg még nem is írtad, hogy a homokot nem szárazon és ömlesztve használják...Amikor beleönti a forró fémet, a műanyag azonnal elégve gázt fejleszt és az nyomta szét a formát. Csak úgy bugyogott a homok. Az alja azért lett jó mert a gázok felfele távoztak.
@@jakabgipsz4788 Szándékosan nem mentem bele hogy a videón látott módszer miért rossz minden irányból; nem a kert végéből szedett homokot használjunk, homoköntésnél nem nedves hanem erre való olajoshomokot használunk, homoköntéssel alávágásos formát miért nem öntünk, a "mesterdarabot" homoköntésnél kalodázzuk és nem hagyjuk a formában, viaszveszejtéses öntésnél sem az olvadt fémmel égetjük ki az öntőformát, gipsz beágyazásos öntést csak akkor csinálunk ha van a technológiához való kerámia égetőnk, stb. Ezeket egyesével is sokezer karakterben lehetne fejtegetni, és még akkor is csak a gyakorlati tudás megszerzéséhez elengedhetetlen minimum elméleti hátteret tudnánk itt átadni.
Üdv, illő módon! :-) "Nordic Gold"-ot ég könnyen össze lehet hozni, a receptje 89% réz, 5% alu, 5% cink, 1% ón. Szine nagyon hasonlít az aranyra, (talán az 50€ cent van ebből). Gyűrűt könnyebb ossze hozni belőle. Ultrahangos mosó ami engem érdekelne, (szerintem másokat is), szemüveg, ékszer (fűnyíród) karburátora könnyen tisztítható lenne. Csak így tovább. P.
Igen, kifejezetten erdekelne az allofutes. Eleg keves video van rola magyarul aranyaihoz kepest, hogy mekkora ra az erdeklodes. En szivesen latnek rola toled videot, illetve szerintem masok is!:)
Ezt az elektronikai hulladék guberálóknak készítették. Akik minden nap bontogatják a kis hulladékból a fémeket. Nekik ez tökéletes!! Ez inverteres, azért ilyen a kialakítása.
@@B.Attila. Valószínűleg egyszerű triakos szabályzás. A tényleges feszültséget multiméterrel nem is lehet megmérni rajta, mert nem szinuszos a feszültség.
Amint, 1: lesz egy kis megtakarításom. 2: elérhető lesz ez a termék egy kicsit nagyobb olvasztótégellyel és esetleg egy kicsit magasabb maximális olvasztóhőmérséklettel, Tuti biztos hogy veszek egy ilyet.
A legjobb öntési eredményt úgy tudod elérni ha a 3d nyomtatott tárgyat gipszel kiöntöd, majd egy sütőben szép lassan felmelegíted és ki olvasztod belőle a 3d nyomtatott műanyagot (lehet kapni alacsony olvadáspontú filamentet direket ehhez). Miután kiolvadt a műanyag lehet is felönteni alumíniummal. Nekem a legnagyobb problémám a kiolvasztásnál volt, ha túlhevíted szét repedhet a forma. Egyébként én egy simson hengere készítettem így membrán házat :D
@@lacyx123456 Vettem egy komplett membránt, le méreteztem és rajzoltam köré lényegében egy dobozt, semmi bonyolult forma. A hengerről a szívó csonk és a fölösleges borda le lett vágva és rá ráragasztottam a kiöntött konzolt. (persze egy kis csiszolás és illesztés után)
@@kaposfured volt hogy több napig is szárítottam, de nem vettem észre javulást. Az segített sokat hogy kisebb hőlépcsőkben emeltem kb 300°C-ra (PLA filamentem volt csak). Illetve csináltam olyat is ahol egy kis üvegszálrostot kevertem a gipszhez, na az még jobb volt.
Dízel melegítő? Lenne tippem az érdeklődés mértékével kapcsolatban. Más csatornán még nem néztem hasonlót. Engem az érdekelne, hogy azt tőled megszokhattuk, nagyon részletes és elfogulatlan tesztvideó lessz belőle.
Akinél dízel fűtő volt , azt alapból klikkeltem el . Ez az olvasztóberendezés marha jó ! Azokból a pogácsákból műszerész esztergán jó kis dolgokat lehet csinálni . Pl fogantyúkat , vasútmodell kerekeket , esetleg motor alkatrészeket ( távtartókat stb ... ) Szóval engem megvett ! ( Mondjuk a villanyórát azér tekerheti rendesen )
Gyermek korom kedvenc jelenete A Conan a barbár elején amikor öntik (és készítik) a kardot. Szóval kimondottan érdekelne még ilyén alapos bemutattassa ennek a tevekénységnek, ahogy a különböző technikákat és anyagokat kipróbálod.
Brutál jó a Vevor diesel melegítő.Nekem az van a garázsban.Termosztátos,wifis,tolja a meleget.Már nem akartam villannyal fűteni mert nem akartam annyi villanyszámlát.Ráadásul jobban érezhetőbb mint a 3kW-os villanyosom.Árban szerintem ugyanannyiba kerül,talán kicsit drággábban jön ki,de nekem jobban bejött.Talán a szivattyú kattogása zavaró,bár engem az se zavar,de egy szivacs amit betekerünjk vele megoldja a problémát.De lehet hozzá hangtalan szivattyút is venni.Kb.1,5-2 dl fogyaszt óránként.Én még plusz 2 méteres kipufogó csővel meghosszabítottam és úgy vezettem ki,így még az is tolja a meleget.Megkérdezhetem,hogy mi nem tetszik a diesel fűtésben?
Köszi, érdekes volt a videó. Az látszik, hogy az olvasztótégely egy fogyó-kopó eszköz, mivel nem lehet kapni már a gyártó oldalán, az összes Sold Out. :-/
van olyan kemenceis aminek van vakuumos ontopozicioja, ahova be tudod tenni az ontomintadat, amit folyamatosan vakuum alatt tart, ontes kozben is. igy az ontesed pontosabb, reszletgzdagabb is lesz
Szia! A kiejtés "racka", mint az a bizonyos csavart szarvú juh. Azért olyan hatalmas mennyiségű eladás nem hiszem, hogy volt a videóm miatt a dízel fűtőből, de nem rossz berendezés, idén is azzal fűtöm a műhelyt.
Nagyon mókás ahogy próbálkozol! Majd belejössz! A gép alapvetően jó csak annyi a hibája, hogy gyakran fogsz benne izzószálat cserélni. Jut eszembe, hány dl anyag megy bele?
Lehet rosszul emlékszem. Van olyan, hogy hamu mentes öntő viasz vagy mi? Ezzel állítólag lehet 3D nyomtatni és a formát beágyazni öntőformába és önteni. Ez érdekelne mi is ez, illetve működik-e? Jó videó volt ez is. Folytasd ezt ha van rá mód. Köszönjük.
A mini hobbi esztergához szerintem elég rudakat lehet vele önteni, a dízel melegítőről meg már van annyi videó hogy csak na. Én is egy angol srác videóit néztem vele kapcsolatban, ahol megmutatja hogy lehet a használt étolajat jól elégetni benne. Ő például fólia sátrat melegített vele.
:) Ez jó volt! :) Legközelebb majd próbáld ki, hogy csinálj szellőzőt a mintába. Keress rá my ford boy egybe. Sok érdekes dolga van. Tuti ki fogom én is próbálni! Sok sikert hozzá, jöhet videjó a további próbálkozásokról! Kb. fél éve nagyon szemeztem náluk a gázpalackról üzemeltethetővel. Mire rászántam magam, kilistázták. Annak kb negyede volt az ára... :(
most az h "eléggé" hozzáférhető helyen van benne a fűtés, pedig azon rajtavan a 130 AC... néztél már bele kenyérpirítóba? (tudod abba ami minden konyhában van és 10 emberből minimum 4 a hegyesebbik fém vajazókéssel szokta kipiszkálni belőle a kissebb átmérőjű szeleteket) :D
Én sok videót néztem már ilyen dízel fűtőkről és nagyon örülnék egy magyar videónak is. Érdemes lenne tesztelni fáradt olajjal is, hogy mik a számok, persze csak kísérletként, mivel igen csak környezetszennyező tud lenni.
Érdekes lenne kipróbálni azokat a nyomtató műgyantákat, amelyek a viaszhoz hasonlítanak. Modellgipszet használva ékszereket szoktak csinálni velük, viaszveszejtéses eljárással.
Minek a dízel? Dunát lehet rekesztenj a tesztekkel.
Місяць тому+2
Ilyen eszközöket leginkább ékszerészek használnak. Szerintem ez most te csak meg akartad úszni, mert ha rendesen meg szeretted volna csinálni a termékbemutatót, utána ólvastál volna és le kapod az asszonyról az ékszert, beolvasztod és azt öntöd ki. 😁
Egyébként myfordboy videóiból innen aUA-cam-ról rengeteget lehet tanúlni. Elsösorban az alumínium öntési technológiájáról, a szerszámokról és az anyagokról.
30A-en azért nem olvad el az a vékony védővezető, mert leoldja a kismegszakítót! Mert ez neki a funkciója nem pedig az áram vizezetése ahogy egyes legendák említik. Szóval csak 5 század másod percig fog áramot vezetni de akkor meg nem 30A-t hanem akár 300A-t is!
A szabvány szerint egy készülékben a védővezetőnek legalább akkora keresztmetszetűnek kell lenni, mint a fázis vezetőnek. Legjobb tudomásom szerint ez jelenleg is így van. Ezt ugyan Kínában készítették, de rajta van a CE jelölés, tehát szerintük ez megfelel az EU szabványoknak. Én ezt kétlem.
De most akkor ez tulajdonképpen hány wattos kézi készülék? Feltételezem nem 6900, ahogy a biztosítékon látszik.😅 Ja és dízel bizbasz tényleg nem kell, már láttuk 500 helyen.
Munkádhoz sok sikert kívánok, az áramerősséggel kapcsolatos okfejtés megértéséhez pedig érdemes a bekapcsolási jelenségekkel tisztában lenni. Legegyszerűbb példaként a normál volfrámszálas izzó, melynek szobahőmérsékletű ellenállása kb. 10X kisesebb mint az üzemi, révén a hőmérséklet emelkedésével az ellenállása nő, ennek köszönhetően 10 db 60W-os izzó a bekapcsolás pillanatában elérheti a 30A-t. Mégsem old le a 10A kismegszakító, mivel a zárlati áram karakterisztikától függően többszöröse a névleges értéknek az áramcsúcs és ez néhány milliszekundumig tart csupán. A grafit ellenállása pedig éppen hogy magas hőmérsékleten csökken és grafit ellenállás mérésénél az is fontos, hogy hány volton mérjük, vélhetően egy multiméter nem több mint néhány volttal mér, szemben a készülék üzemi feszültségével.
Az ilyen kemencékben a fűtőszál nem wolfram, mint az izzókban, hanem kanthal. Ennek az ellenállása hidegen is majdnem annyi, mint melegen. Itt tehát nincs a bekapcsoláskor olyan áramlökés, mint az izzóknál. A 30A biztosíték egyértelműen szabálytalan egy 1350W-os készülékben.
@@elektrodinamika Csak éppen rosszkor, rossz helyen. A kemencénél ugyanis nincs ilyen jelenség. Aki pedig ezt nem tudja, azt totálisan félrevezeti a példád, ami az izzólámpánál egyébként igaz. Figyelni kell az ilyen kommentekre, mert nagyon sokan ezekből igyekeznek tanulni. Az ilyen példák pedig a melegágyai a tévhiteknek, amik azután úgy terjednek mint a tűz. Ilyenkor pedig már iszonyúan nehéz ezektől megszabadulni.
@@elektrodinamika Ez a jelenség általánosan nem igaz, mint a jelen esetben sem. Viszont nagyon alkalmas a hozzá nem értők félrevezetésére. Így keletkeznek a vírusként terjedő tévhitek.
@@tamasbela4522 A bekapcsolási jelenség mindennapos. Akár LED fényforrásoknál, hűtőgép kompresszornál, kapcsolóüzemű tápegységnél (számítógép), is kimérhető, de szinte bármilyen áramkörrel rendelkező készülékben létrejön, természetesen annak mértéke és időbeni lefutása változó.
Szia! Nagyon kedvelem a videóid! Öntödében dolgozom és próbálok segíteni neked. A 3D nyomtatóval ne teljes formát nyomással hanem 2 db felét függölegessen és abból csinálj kettő formát homok és vízüveg keverék abba nyomd bele a két felét szénsavval le savazod össze illeszted és megöntöd alumíniumból!,,👍👍✌️ nyomással
Szia en azt a dizel melegitot 4 csatornan is megneztem mert hogy 4 kulonbozo velemeny volt es mindenki sok mas dolgot meselt rola mint tapasztalat! Ha van ra mod es lehetoseg tobb ember velemenyet is meghallgatom. Szoval ha azt valasztod nalad is megnezem :D .
De mégis mennyi fér bele literben vagy deciben? A 3 kg nekem nem sokat mond.(Ezt hogyan értelmezzem?) Kevésnek vagy éppen elégnek tűnik a feladatra, amire használnám. Nagyobb verziót meg nem találtam a honlapon.
Gyártottunk olyan öntvényeket egy időben, amti csak ilyen hulladék kevert cigány aluból öntöttük, és nem sima ötvözött tömbből, mert egyszerűen nem jó a formaüreg kitöltése.
Szigetelési ellenállást multiméterrel nem mérünk. Ha multiméter szerint volt 10+MOhm akkor az Megmet tel mérve ami ugye 250 vagy 500 V feszültséggel mér már lement párszáz ohmra max. Villanymotornál, kábelnél így átverni magam 2-3x. Annyira elég hogy ha multimétert ami nálam van mindig munkában ráteszem a tekercs és a földelés közé pl és nem stabil végtelen akkor több mint valószínű zárlat lesz és mászhatok a Megmet ért rendes méréshez.
Az a tégely nem grafitból van, hanem kerámia. Rendeltem külön grafit tégelyt, amit erre küldtek az tényleg abból készült, szóval van nekik, csak valamiért a kerámiával jön a készülék. Azt azért szeretném tudni, hogy a használatban mi a különbség a kettő között? Nekem az a benyomásom, hogy a grafit tégely könnyebben tisztítható, de még nem próbáltam. Vajon műanyagot lehet ezzel olvasztani? Persze megolvad, de önthető lesz? A tégely nyilván attól kezdve műanyag olvasztó lesz, mert tuti nem lehet kiszedni (legfeljebb kiégetni).
Szia, azon a hőmérsékleten, ahol a polimer műanyagok olyan folyékonyak, hogy önthetőek, a hosszú molekulaláncok darabolódnak. Kihülés közben meg már nem fognak újra polimerizálódni, vagyis a végeredmény rengeteg (mérgező) füst után egy égett, törékeny, rugalmatlan végtermék lesz. Fehér a tégely amit kaptál? A grafit tégely többnyire az olyan fémekhez való amelyekbe nem tud belediffundálni a szén a grafit-tégelyből (arany, ezüst, réz, cink, ón, ólom, antimon, stb). Van olyan fehér tégelynek látszó termék is amibe a grafit tégelyt teszed. Ekkor ez egy külső védőköpen a grafithoz. Ellenállóbb mechanikusan, mint a grafit és valamivel magasabb hőmérsékletig használható. Arra is jó, ha mint Walternél törik a tégelyt, akkor a külső megvédi a kemencét attól, hogy bele follyon az olvadt fém a kemencébe.
Jómagam túl vagyok már néhány ilyen és hasonló kemence megvásárlásán/használatán. Én még sohasem(!) kaptam hozzájuk ,,keramia" tégelyt! Mindig grafittal szállították, és grafitból készültek azok is, amelyeket utánrendeltem az olvasztókhoz!😉
A készülék jó, de tessék olvasni, és szorgalmazni az olvasást a közönség körében. Nagyon nagy energia van csak 1-2kg olvadt fémben is. Az is hatalmas károkat tud okozni ha vizes az öntöforma, szétüti a gőz és megy mindenfelé az olvadt fém. Igazán extrém esetben az eredeti chinesium fradi ötvözetek (MINDENT BELE!) segítségével akár lehet véletlenül termitet is csinálni, ami még kevésbé viccess mint a szétrottyantott öntőforma.
Amugy vasötvözetet is meg lehet olvasztani a grafit tégelyben, csak bele fog ötvözödni a szén a vasba. Ergó módosul az acél/vas széntartalma. Illetve idővel vékonyodik a tégely.
Vízüveges homokot kellene használni, majd CO2 -vel kezelve az kikeményedik. Más öntési technikák is vannak a homok kikeményítésére. Olaj, gipsz ... A lényeg hogy így a szimpla tömörített de laza homokban nem olyan lesz a végeredmény...
régen kőbe öntötték, meg rajtak ilyen járatokat nele hogy távozhasson a gőz igy neked is kéne akár rézcső formában igy szebblesz, lego figurát is önthetnèl
Szerintem jöhet a vevor dizel kályha teszt .Én pont akarok venni egyet a műhelybe. havi 2-3 alkalommal kellene bele befűteni. SZerintem oda ideális lenne.
Javaslom: A max hőfokot ne igazán próbáld ki soha!!! Jómagam: póruljártam.... -Konkrétan: Az első max hőmérséklet elérésekor: elolvasztotta a saját fűtőszálát a kemence, és ki is lyukadt! Megírtam nekik, majd hosszas levelezgetés, fotó/videoküldözgetés után végre: mindössze egy fűtőszálat kaptam a lyukas olvaszómhoz 'garanciaképp'.... Nos.... Soha többet nem vásárolok tőlük semmit, és nem is ajánlom senkinek sem! Silány minőségű termékeik vannak, és erre ráadásként: nagyon nem szeretnek reklamációs/garanciális problémákkal foglalkozni!!! Köszönöm szépen Vevor!
Nekem van Diesel melegítőm,de nem jó...100% cotton, beleizzad a zsák ,meg olyan telepi nepper hatása van ,nem tudom ez miért érdekel annyira mindenkit 🙂🙂🙂
Az Én homok receptem ha érdekel valakit: - obiban vásárolt homokozó homok (ezt le kell szitálmi minél apróbb annal jobb kb. én a liszt finomságot vettem alapul) -vagy homokfuvo homok 50 mikronos én ez is szitálom ez költségesebb. -Greenwoods csomósodó macskaalom natúr agyagból (ezt sajnos le kell darálni egy leszuperált robotgéppel... vigyázat ez szilikozis veszélyes lehet ezert jól szellőző helyen csinálni csak maszkban !!! Végül ezt is le kell szitálni minél apróbb annál jobb. Keveresi arány nekem ~88% homok ~12% agyag Összekeverve szárazon lassan addagolj hozzá a vizet spricnivel (érdemes 2-3 adagban csinálni végén összesíteni és egyszer alaposan újra keverni csak a biztonság kedvéért.)míg forma tartó nem lessz kézzel összenyomod és ha nagyjából úgy marad vissza ejtve a homokba kb 30-35 akkor jó." Ez a keverék igényli az újra nevesítést igényelhet idövel!" (Vagy viz vagy olaj Ne mixeld sose!!!) -Használható még tüzállo hidraulika olaj is (ez nem tartalmaz ''vizet" így nincs gőz ami roncsolja formát így többször is használható.) Extra Felület elvalasztónak javaslom Temus grafit hb-s rotring betétet porrá darálva és agyag port 50-50 aranyban és egy finom ecsetet.
@@hinor62 Elég gyenge képességű városi ember vagy ha annyit nem tudsz megnézni a neten, hogy az ólom olvadáspontja 327 C fok és ha megnézted a videót ez a szerkezet tud 1100 fok-ig olvasztani, ezért igen tudsz vele, de ha ennyire gyenge képességű vagy inkább ne kezdj bele, mert ez veszélyesebb mint hinnéd, nedves formába ha beleöntöd a forró ólmot már repül is a szemedbe a 300 fokos ólom, komoly égési sérüléseket lehet szenvedni...
Szervusztok! Walter! Óvatosan a védőruházattal! Nehogy úgy járj, mint 1973-ban Vályi Péter Magyarország pénzügyminisztere és a Minisztertanács elnökhelyettese.
@@ViLLaMVaDaS2Nem pont terminátoros volt a történet, mert az az olvadékba esett, míg a Vályi a forró tégelyek mellé ahol minden sokszáz fokos...."A mintegy két-három méter mélységű gödörben Vályi két forró kokilla közé esett, a feje alig néhány centiméterre lehetett a meggypiros színű izzó vastégelyektől”"
@@sandors.5526 Köszönöm! Részinformációkkal rendelkeztem erről, és furcsállottam, hogy még pár napig életben volt a baleset után. De így már világos. Az ő esetében tényleg életmentő lehetett volna a védőruházat.
Szia ! Nem "bántásbú" mondom de ha jobb minőségű tárgyakat szeretnél készíteni akkor érdemes volna megnézned pár videót az öntési technikákról , pl.: ua-cam.com/video/2CIcvB72dmk/v-deo.html
Neked sincs sok eszed. 50 forint áron 3500 forintra jön ki a sörösdoboz olvasztàs. Az kb 7x-es ár annyièr már komplett lemunkált alu cuccokat is kapsz mint kõralu vagy zârtszelvény stb ....
Ez érdekesebb volt mint a fűtő.
Kedvelem a videóid, ez is érdekes. DE. Ahogy több kommentben is írták, ez már veszélyes játék. Az öntőformában véletlenül maradt nedvesség az olvadt fémmel érintkezve gőzrobbanást okozhat, a szétrepülő izzó/olvadt fém életveszélyes. Ismeretlen ötvözetek olvasztásakor keletkező gőzök/gázok hosszútávon mindenképp egészségkárosítóak, még megfelelő részecske és vegyi szűrő használatával is. Ha rosszul eteted a grafit tégelyt, a hőtágulás miatt a fémdarabok szétrepeszthetik a tégelyt, ahogy a te esetedben is történt. Szerencsédre nem volt elég olvadt fém és nem ment elég mélyre a repedés hogy felgyulladjon ez a kókány olvasztó. A lágyfémek öntése nem bonyolult folyamat, de az alapvetően egyszerű lépéseket nagyon szigorúan tartani kell, különben gyorsan válik nettó életveszéllyé a játék. Mondom mindezt sok évnyi tapasztalatból gáz- és elektromos üzemű olvasztókkal, homok- és viaszveszejtéses öntéssel.
Azt meg még nem is írtad, hogy a homokot nem szárazon és ömlesztve használják...Amikor beleönti a forró fémet, a műanyag azonnal elégve gázt fejleszt és az nyomta szét a formát.
Csak úgy bugyogott a homok. Az alja azért lett jó mert a gázok felfele távoztak.
@@jakabgipsz4788 Szándékosan nem mentem bele hogy a videón látott módszer miért rossz minden irányból; nem a kert végéből szedett homokot használjunk, homoköntésnél nem nedves hanem erre való olajoshomokot használunk, homoköntéssel alávágásos formát miért nem öntünk, a "mesterdarabot" homoköntésnél kalodázzuk és nem hagyjuk a formában, viaszveszejtéses öntésnél sem az olvadt fémmel égetjük ki az öntőformát, gipsz beágyazásos öntést csak akkor csinálunk ha van a technológiához való kerámia égetőnk, stb. Ezeket egyesével is sokezer karakterben lehetne fejtegetni, és még akkor is csak a gyakorlati tudás megszerzéséhez elengedhetetlen minimum elméleti hátteret tudnánk itt átadni.
hegesztőcuccokat kérj!
sima inverteres, illetve védőgázas kicsi
arra lenne igény és te is fel tudnád használni a készüléket
Üdv, illő módon! :-)
"Nordic Gold"-ot ég könnyen össze lehet hozni, a receptje 89% réz, 5% alu, 5% cink, 1% ón. Szine nagyon hasonlít az aranyra, (talán az 50€ cent van ebből). Gyűrűt könnyebb ossze hozni belőle.
Ultrahangos mosó ami engem érdekelne, (szerintem másokat is), szemüveg, ékszer (fűnyíród) karburátora könnyen tisztítható lenne.
Csak így tovább. P.
Elek Zoli bácsi otthon 1600 fokot állít elő tea főzéshez is
😂
Én is láttam
Nem köll diesel! Kössz! Van!
300 kW elég?
Na az kétszer!
Üdv a hajófűtő!
Nagyon jó volt inkább ez mint a dízel. Azt már láttam a többi csatornán ezt nem. Köszi az élményt.
Tőlem jöhet a dízel melegítő! Kíváncsi lennék. 😊
Én megnéztem volna egy arany Walter szobrot. :D
Igen, kifejezetten erdekelne az allofutes. Eleg keves video van rola magyarul aranyaihoz kepest, hogy mekkora ra az erdeklodes. En szivesen latnek rola toled videot, illetve szerintem masok is!:)
Nagyon jol szorakoztam ezen a videon is. Koszi!
Erdekelne egy dizel melegito szetszedos video is, mert olyat meg nem lattam.
Ólom olvasztásra a legjobb ahogy mézem🙂
Racka and roll amúgy tényleg jó, bár a dízel melegítő pont nem érdekelt tőle :D Bezzeg ez elég izgi.
Ezt az elektronikai hulladék guberálóknak készítették. Akik minden nap bontogatják a kis hulladékból a fémeket. Nekik ez tökéletes!!
Ez inverteres, azért ilyen a kialakítása.
Bocsi, de ez: NEM(!) 'inverteres'!
Ha nem inverteres akkor 3-4000 wattos. 1800 wattal csak inverterrel lehet betáplálni. De ha szerinted nem az, akkor linkelj kapcsolási rajzot!
@@B.Attila. Valószínűleg egyszerű triakos szabályzás. A tényleges feszültséget multiméterrel nem is lehet megmérni rajta, mert nem szinuszos a feszültség.
Amint,
1: lesz egy kis megtakarításom.
2: elérhető lesz ez a termék egy kicsit nagyobb olvasztótégellyel és esetleg egy kicsit magasabb maximális olvasztóhőmérséklettel,
Tuti biztos hogy veszek egy ilyet.
A legjobb öntési eredményt úgy tudod elérni ha a 3d nyomtatott tárgyat gipszel kiöntöd, majd egy sütőben szép lassan felmelegíted és ki olvasztod belőle a 3d nyomtatott műanyagot (lehet kapni alacsony olvadáspontú filamentet direket ehhez). Miután kiolvadt a műanyag lehet is felönteni alumíniummal. Nekem a legnagyobb problémám a kiolvasztásnál volt, ha túlhevíted szét repedhet a forma. Egyébként én egy simson hengere készítettem így membrán házat :D
Szia. Bonyolult volt megtervezni a membránházat? Mi alapján készítetted?
@@lacyx123456 igazából nem, de nem is egy végletekig kihegyezett gépet akartam, csa ki akartam próbálni hogy megtudom-e csinálni
@@lacyx123456 Vettem egy komplett membránt, le méreteztem és rajzoltam köré lényegében egy dobozt, semmi bonyolult forma. A hengerről a szívó csonk és a fölösleges borda le lett vágva és rá ráragasztottam a kiöntött konzolt. (persze egy kis csiszolás és illesztés után)
sokaig kell hozza az ontomintat szaritani, akkor jobb lesz a hoturo kepessege. en is szeretnek egy ilyenbe beruhazni.
@@kaposfured volt hogy több napig is szárítottam, de nem vettem észre javulást. Az segített sokat hogy kisebb hőlépcsőkben emeltem kb 300°C-ra (PLA filamentem volt csak). Illetve csináltam olyat is ahol egy kis üvegszálrostot kevertem a gipszhez, na az még jobb volt.
Dízel melegítő? Lenne tippem az érdeklődés mértékével kapcsolatban. Más csatornán még nem néztem hasonlót. Engem az érdekelne, hogy azt tőled megszokhattuk, nagyon részletes és elfogulatlan tesztvideó lessz belőle.
Akinél dízel fűtő volt , azt alapból klikkeltem el .
Ez az olvasztóberendezés marha jó ! Azokból a pogácsákból műszerész esztergán jó kis dolgokat lehet csinálni . Pl fogantyúkat , vasútmodell kerekeket , esetleg motor alkatrészeket ( távtartókat stb ... )
Szóval engem megvett ! ( Mondjuk a villanyórát azér tekerheti rendesen )
Gyermek korom kedvenc jelenete A Conan a barbár elején amikor öntik (és készítik) a kardot. Szóval kimondottan érdekelne még ilyén alapos bemutattassa ennek a tevekénységnek, ahogy a különböző technikákat és anyagokat kipróbálod.
Brutál jó a Vevor diesel melegítő.Nekem az van a garázsban.Termosztátos,wifis,tolja a meleget.Már nem akartam villannyal fűteni mert nem akartam annyi villanyszámlát.Ráadásul jobban érezhetőbb mint a 3kW-os villanyosom.Árban szerintem ugyanannyiba kerül,talán kicsit drággábban jön ki,de nekem jobban bejött.Talán a szivattyú kattogása zavaró,bár engem az se zavar,de egy szivacs amit betekerünjk vele megoldja a problémát.De lehet hozzá hangtalan szivattyút is venni.Kb.1,5-2 dl fogyaszt óránként.Én még plusz 2 méteres kipufogó csővel meghosszabítottam és úgy vezettem ki,így még az is tolja a meleget.Megkérdezhetem,hogy mi nem tetszik a diesel fűtésben?
Nekem is van és nagyon meg vagyok vele elégedve de én is szívesen megnéznék egy jó alapos és elfogulatlan tesztet!
Köszi, érdekes volt a videó. Az látszik, hogy az olvasztótégely egy fogyó-kopó eszköz, mivel nem lehet kapni már a gyártó oldalán, az összes Sold Out. :-/
Köszi, most dízel melegítőt akarok venni.
Pont dízel fűtőket nézegettem, érdekelne róla egy videó
Jöhet a dízel fűtő is! 😉
Nincs róla elég videó a magyar youtuben?
@@peterkiss7742 nem nagyon nézek random videókat, pl ezt a csatornát viszont igen, szóval velem még nem jött szembe egy ilyen se..
van olyan kemenceis aminek van vakuumos ontopozicioja, ahova be tudod tenni az ontomintadat, amit folyamatosan vakuum alatt tart, ontes kozben is. igy az ontesed pontosabb, reszletgzdagabb is lesz
következő videóba beolvaszthatnál egy aluminium karosszériás audit
Szia! A kiejtés "racka", mint az a bizonyos csavart szarvú juh. Azért olyan hatalmas mennyiségű eladás nem hiszem, hogy volt a videóm miatt a dízel fűtőből, de nem rossz berendezés, idén is azzal fűtöm a műhelyt.
Nagyon mókás ahogy próbálkozol! Majd belejössz! A gép alapvetően jó csak annyi a hibája, hogy gyakran fogsz benne izzószálat cserélni. Jut eszembe, hány dl anyag megy bele?
Lehet rosszul emlékszem. Van olyan, hogy hamu mentes öntő viasz vagy mi? Ezzel állítólag lehet 3D nyomtatni és a formát beágyazni öntőformába és önteni. Ez érdekelne mi is ez, illetve működik-e? Jó videó volt ez is. Folytasd ezt ha van rá mód. Köszönjük.
A mini hobbi esztergához szerintem elég rudakat lehet vele önteni, a dízel melegítőről meg már van annyi videó hogy csak na. Én is egy angol srác videóit néztem vele kapcsolatban, ahol megmutatja hogy lehet a használt étolajat jól elégetni benne. Ő például fólia sátrat melegített vele.
Ha már szóba került, mini hobbi eszterga teszt is lehetne ;) inkább mint dízel melegítő :D
:) Ez jó volt! :) Legközelebb majd próbáld ki, hogy csinálj szellőzőt a mintába. Keress rá my ford boy egybe. Sok érdekes dolga van. Tuti ki fogom én is próbálni! Sok sikert hozzá, jöhet videjó a további próbálkozásokról!
Kb. fél éve nagyon szemeztem náluk a gázpalackról üzemeltethetővel. Mire rászántam magam, kilistázták. Annak kb negyede volt az ára... :(
most az h "eléggé" hozzáférhető helyen van benne a fűtés, pedig azon rajtavan a 130 AC...
néztél már bele kenyérpirítóba? (tudod abba ami minden konyhában van és 10 emberből minimum 4 a hegyesebbik fém vajazókéssel szokta kipiszkálni belőle a kissebb átmérőjű szeleteket)
:D
Igazad volt a vàlasztással kapcsolatban , jobb mint a füztó
Szuper ötlet volt!
Jöhet egy diesel fűtésről video. Pont aktuális lenne.
Én sok videót néztem már ilyen dízel fűtőkről és nagyon örülnék egy magyar videónak is. Érdemes lenne tesztelni fáradt olajjal is, hogy mik a számok, persze csak kísérletként, mivel igen csak környezetszennyező tud lenni.
Szia, köszi ez jó volt. :)
Érdekes lenne kipróbálni azokat a nyomtató műgyantákat, amelyek a viaszhoz hasonlítanak. Modellgipszet használva ékszereket szoktak csinálni velük, viaszveszejtéses eljárással.
A 30A-es biztosíték nem az üzemi áramra van méretezve, hanem a zárlatira.
Ennyire akkor sem volna szabad túlbiztosítani. 30A-tól az üvegcsöves bizti szétrobban, és kivehetetlen lesz a házból
Minek a dízel? Dunát lehet rekesztenj a tesztekkel.
Ilyen eszközöket leginkább ékszerészek használnak. Szerintem ez most te csak meg akartad úszni, mert ha rendesen meg szeretted volna csinálni a termékbemutatót, utána ólvastál volna és le kapod az asszonyról az ékszert, beolvasztod és azt öntöd ki. 😁
Egyébként myfordboy videóiból innen aUA-cam-ról rengeteget lehet tanúlni. Elsösorban az alumínium öntési technológiájáról, a szerszámokról és az anyagokról.
30A-en azért nem olvad el az a vékony védővezető, mert leoldja a kismegszakítót! Mert ez neki a funkciója nem pedig az áram vizezetése ahogy egyes legendák említik. Szóval csak 5 század másod percig fog áramot vezetni de akkor meg nem 30A-t hanem akár 300A-t is!
A szabvány szerint egy készülékben a védővezetőnek legalább akkora keresztmetszetűnek kell lenni, mint a fázis vezetőnek. Legjobb tudomásom szerint ez jelenleg is így van. Ezt ugyan Kínában készítették, de rajta van a CE jelölés, tehát szerintük ez megfelel az EU szabványoknak. Én ezt kétlem.
@@tamasbela4522 jól tudod! Legalább is 35-ös vezetékig! Utána más a szabály! De itt nem a vezeték szabványosságáról van szó hanem a “kigyulladásról”
De most akkor ez tulajdonképpen hány wattos kézi készülék? Feltételezem nem 6900, ahogy a biztosítékon látszik.😅
Ja és dízel bizbasz tényleg nem kell, már láttuk 500 helyen.
OLOMKATONA
EZ egyébként söröskupakkal működik :D Az a méret. Dobálod utána ahogy olvad :D
Király :D
Ahogy előadod jöhet kb bármi amire rábólintasz.
Másik, strapatelefon tartó(300+grammos) kocsiba valamit ajánlani tudnál, vagy házi barkács? Unihertz Tank1-hez kéne 😅
Szerintem a Black bird project srác is ezt használja, vagy valami nagyon hasonlót
Engem érdekelne a dízel melegítő😁
Ha vas tégelybe öntesz, fontos, hogy a forma hőmérséklete 100C°felett legyen öntéskor.
Ha nincs felmelegítve felrobbanhat!
szia, Max a Fi relében bízhatsz, hogy leold mielőtt elolvad az a vékony földvezeték. A 130 V körüli váltó valami fázishasítás után jöhet ki, .
A tégely tisztítás hogyan történik? Lehűl és kiesik belőle?
Érdekelne ez is az is :D
Inkább valami nagymérető 3d nyomtató!🙂
Munkádhoz sok sikert kívánok, az áramerősséggel kapcsolatos okfejtés megértéséhez pedig érdemes a bekapcsolási jelenségekkel tisztában lenni. Legegyszerűbb példaként a normál volfrámszálas izzó, melynek szobahőmérsékletű ellenállása kb. 10X kisesebb mint az üzemi, révén a hőmérséklet emelkedésével az ellenállása nő, ennek köszönhetően 10 db 60W-os izzó a bekapcsolás pillanatában elérheti a 30A-t. Mégsem old le a 10A kismegszakító, mivel a zárlati áram karakterisztikától függően többszöröse a névleges értéknek az áramcsúcs és ez néhány milliszekundumig tart csupán. A grafit ellenállása pedig éppen hogy magas hőmérsékleten csökken és grafit ellenállás mérésénél az is fontos, hogy hány volton mérjük, vélhetően egy multiméter nem több mint néhány volttal mér, szemben a készülék üzemi feszültségével.
Az ilyen kemencékben a fűtőszál nem wolfram, mint az izzókban, hanem kanthal. Ennek az ellenállása hidegen is majdnem annyi, mint melegen. Itt tehát nincs a bekapcsoláskor olyan áramlökés, mint az izzóknál. A 30A biztosíték egyértelműen szabálytalan egy 1350W-os készülékben.
@@tamasbela4522 Ez csupán egy egyszerű példa szeretett volna lenni a bekapcsolási jelenségre.
@@elektrodinamika Csak éppen rosszkor, rossz helyen. A kemencénél ugyanis nincs ilyen jelenség. Aki pedig ezt nem tudja, azt totálisan félrevezeti a példád, ami az izzólámpánál egyébként igaz. Figyelni kell az ilyen kommentekre, mert nagyon sokan ezekből igyekeznek tanulni. Az ilyen példák pedig a melegágyai a tévhiteknek, amik azután úgy terjednek mint a tűz. Ilyenkor pedig már iszonyúan nehéz ezektől megszabadulni.
@@elektrodinamika Ez a jelenség általánosan nem igaz, mint a jelen esetben sem. Viszont nagyon alkalmas a hozzá nem értők félrevezetésére. Így keletkeznek a vírusként terjedő tévhitek.
@@tamasbela4522 A bekapcsolási jelenség mindennapos. Akár LED fényforrásoknál, hűtőgép kompresszornál, kapcsolóüzemű tápegységnél (számítógép), is kimérhető, de szinte bármilyen áramkörrel rendelkező készülékben létrejön, természetesen annak mértéke és időbeni lefutása változó.
Ha csinálsz videót a dízel fűtésről én azt is megnézem!
Szia! Nagyon kedvelem a videóid! Öntödében dolgozom és próbálok segíteni neked. A 3D nyomtatóval ne teljes formát nyomással hanem 2 db felét függölegessen és abból csinálj kettő formát homok és vízüveg keverék abba nyomd bele a két felét szénsavval le savazod össze illeszted és megöntöd alumíniumból!,,👍👍✌️ nyomással
Szia en azt a dizel melegitot 4 csatornan is megneztem mert hogy 4 kulonbozo velemeny volt es mindenki sok mas dolgot meselt rola mint tapasztalat! Ha van ra mod es lehetoseg tobb ember velemenyet is meghallgatom. Szoval ha azt valasztod nalad is megnezem :D .
Ntc és kínai hőfokszabályozóval műkszik?Hol az érzékelő?
A korábbi videóidból már tudjuk hogy különleges, láthatatlan védőfelszereléseket használsz. 😀
pedig itt indokolt lett volna, mert ez a cucc nem viccel, mivel szakmám ezért tudom, leégeti a húst hamar, nem nem a bőrödet.
Engem érdekel a dízel melegítő.
Ha a dízel helyett, deutérium van benne és a fisszió helyett, fúzió a folyamat. :D
egész jó a bangladeshi akcentusod
De mégis mennyi fér bele literben vagy deciben? A 3 kg nekem nem sokat mond.(Ezt hogyan értelmezzem?) Kevésnek vagy éppen elégnek tűnik a feladatra, amire használnám. Nagyobb verziót meg nem találtam a honlapon.
Ez jo volt 😂😁😁
Szia. Legyen dízel melegítő is. Én fáradt olajjal akarnám.
Gyártottunk olyan öntvényeket egy időben, amti csak ilyen hulladék kevert cigány aluból öntöttük, és nem sima ötvözött tömbből, mert egyszerűen nem jó a formaüreg kitöltése.
Szigetelési ellenállást multiméterrel nem mérünk. Ha multiméter szerint volt 10+MOhm akkor az Megmet tel mérve ami ugye 250 vagy 500 V feszültséggel mér már lement párszáz ohmra max. Villanymotornál, kábelnél így átverni magam 2-3x. Annyira elég hogy ha multimétert ami nálam van mindig munkában ráteszem a tekercs és a földelés közé pl és nem stabil végtelen akkor több mint valószínű zárlat lesz és mászhatok a Megmet ért rendes méréshez.
nem kérünk tele van vele a ytb ez sokkal érdekesebb
Jól sejtem hogy egy homokszóró vagy egyéb felületkezelő termék lesz következőleg tesztelve? 😁
Engem érdekel a dìzel sparhelt. Szerinted helyettesít egy olajradiátor????
13:10 melyik épületbe voltál?
Az a tégely nem grafitból van, hanem kerámia. Rendeltem külön grafit tégelyt, amit erre küldtek az tényleg abból készült, szóval van nekik, csak valamiért a kerámiával jön a készülék. Azt azért szeretném tudni, hogy a használatban mi a különbség a kettő között? Nekem az a benyomásom, hogy a grafit tégely könnyebben tisztítható, de még nem próbáltam. Vajon műanyagot lehet ezzel olvasztani? Persze megolvad, de önthető lesz? A tégely nyilván attól kezdve műanyag olvasztó lesz, mert tuti nem lehet kiszedni (legfeljebb kiégetni).
Szia, azon a hőmérsékleten, ahol a polimer műanyagok olyan folyékonyak, hogy önthetőek, a hosszú molekulaláncok darabolódnak. Kihülés közben meg már nem fognak újra polimerizálódni, vagyis a végeredmény rengeteg (mérgező) füst után egy égett, törékeny, rugalmatlan végtermék lesz. Fehér a tégely amit kaptál? A grafit tégely többnyire az olyan fémekhez való amelyekbe nem tud belediffundálni a szén a grafit-tégelyből (arany, ezüst, réz, cink, ón, ólom, antimon, stb). Van olyan fehér tégelynek látszó termék is amibe a grafit tégelyt teszed. Ekkor ez egy külső védőköpen a grafithoz. Ellenállóbb mechanikusan, mint a grafit és valamivel magasabb hőmérsékletig használható. Arra is jó, ha mint Walternél törik a tégelyt, akkor a külső megvédi a kemencét attól, hogy bele follyon az olvadt fém a kemencébe.
@@zsolta1639 Köszönöm!
Jómagam túl vagyok már néhány ilyen és hasonló kemence megvásárlásán/használatán. Én még sohasem(!) kaptam hozzájuk ,,keramia" tégelyt!
Mindig grafittal szállították, és grafitból készültek azok is, amelyeket utánrendeltem az olvasztókhoz!😉
Jó ez az indiai akcentus!😆
A készülék jó, de tessék olvasni, és szorgalmazni az olvasást a közönség körében.
Nagyon nagy energia van csak 1-2kg olvadt fémben is.
Az is hatalmas károkat tud okozni ha vizes az öntöforma, szétüti a gőz és megy mindenfelé az olvadt fém.
Igazán extrém esetben az eredeti chinesium fradi ötvözetek (MINDENT BELE!) segítségével akár lehet véletlenül termitet is csinálni, ami még kevésbé viccess mint a szétrottyantott öntőforma.
Amugy vasötvözetet is meg lehet olvasztani a grafit tégelyben, csak bele fog ötvözödni a szén a vasba.
Ergó módosul az acél/vas széntartalma.
Illetve idővel vékonyodik a tégely.
Hogyan működik ez a fajta szponzoráció?
Vásárolni nem fogok, de a linket szívesen szétkattintom, ha az segít!🙂🍺
Házat szeretnél építeni. Ideje lenne felkészülnöd hegesztésből. Bevonatos elektróda, fogyós védőgázas...
Egy házépítésnél mit kell hegeszteni? A téglát? :D
@@MrPityuuu vasbetont xD
@@HUBAsztikus vagy a szarufát mi? :D
@@MrPityuuu Konkrétan bármit!
Felmerül célszerszémok, készülékek igénye, bármi azonnali javítása...
@@MrPityuuu sokmindent...
Nem kell csattogó pepüle ! :)
Vízüveges homokot kellene használni, majd CO2 -vel kezelve az kikeményedik. Más öntési technikák is vannak a homok kikeményítésére. Olaj, gipsz ... A lényeg hogy így a szimpla tömörített de laza homokban nem olyan lesz a végeredmény...
Mondjuk szerintem aki hozzányúlkál egy vörösen izzó fűtőtekercshez, az valahol meg is érdemli, hogy megszexuálja az áram.
nem is tud hozzáférni....hacsak direkt nem oda nyúlkál, a tégely meg nem vezeti az áramot....
@@sandors.5526 A grafit nagyon is jól vezeti az áramot. A villanymotorok szénkeféje például grafitból készül.
12:52 pánikra semmi gond az asztal tűzáló fábol keszült 😂
régen kőbe öntötték, meg rajtak ilyen járatokat nele hogy távozhasson a gőz igy neked is kéne akár rézcső formában igy szebblesz, lego figurát is önthetnèl
Pedig pont kérni akartalak, hogy olvasz meg fél kiló aranyat... 😅
Szerintem jöhet a vevor dizel kályha teszt .Én pont akarok venni egyet a műhelybe. havi 2-3 alkalommal kellene bele befűteni. SZerintem oda ideális lenne.
@@ferencv.9197 Nekem 1 éve van és nagyon jó. Jelenleg a műhelyben va egy(4x4m)Ha meglesz a garázs oda is veszek egyet.
@@amonraa71 köszi az infot. 8kW-os verziod van?
@@ferencv.9197 igen. Bár a számítások alapján az 8kW az igazából kb. 5,5 kW, de az is jó.
Én úgy tudom hogy homokhoz kevert vízüvegoldat elég stabil formát képes biztosítani.
👍
Felőlem megnézhetjük, de venni biztosan nem fogok!
Javaslom: A max hőfokot ne igazán próbáld ki soha!!! Jómagam: póruljártam....
-Konkrétan: Az első max hőmérséklet elérésekor: elolvasztotta a saját fűtőszálát a kemence, és ki is lyukadt!
Megírtam nekik, majd hosszas levelezgetés, fotó/videoküldözgetés után végre: mindössze egy fűtőszálat kaptam a lyukas olvaszómhoz 'garanciaképp'....
Nos....
Soha többet nem vásárolok tőlük semmit, és nem is ajánlom senkinek sem!
Silány minőségű termékeik vannak, és erre ráadásként: nagyon nem szeretnek reklamációs/garanciális problémákkal foglalkozni!!!
Köszönöm szépen Vevor!
jöhet a dízel melegite mertmég senki nemszedte szét az arduino oledkijelzős távirányitóját; meg csinálhatsz belőle lángszórót
Nekem van Diesel melegítőm,de nem jó...100% cotton, beleizzad a zsák ,meg olyan telepi nepper hatása van ,nem tudom ez miért érdekel annyira mindenkit 🙂🙂🙂
Az Én homok receptem ha érdekel valakit:
- obiban vásárolt homokozó homok
(ezt le kell szitálmi minél apróbb annal jobb kb. én a liszt finomságot vettem alapul)
-vagy homokfuvo homok 50 mikronos én ez is szitálom ez költségesebb.
-Greenwoods csomósodó macskaalom natúr agyagból (ezt sajnos le kell darálni egy leszuperált robotgéppel... vigyázat ez szilikozis veszélyes lehet ezert jól szellőző helyen csinálni csak maszkban !!! Végül ezt is le kell szitálni minél apróbb annál jobb.
Keveresi arány nekem
~88% homok
~12% agyag
Összekeverve szárazon
lassan addagolj hozzá a vizet spricnivel (érdemes 2-3 adagban csinálni végén összesíteni és egyszer alaposan újra keverni csak a biztonság kedvéért.)míg forma tartó nem lessz kézzel összenyomod és ha nagyjából úgy marad vissza ejtve a homokba kb 30-35 akkor jó." Ez a keverék igényli az újra nevesítést igényelhet idövel!"
(Vagy viz vagy olaj Ne mixeld sose!!!)
-Használható még tüzállo hidraulika olaj is (ez nem tartalmaz ''vizet" így nincs gőz ami roncsolja formát így többször is használható.)
Extra
Felület elvalasztónak javaslom Temus grafit hb-s rotring betétet porrá darálva és agyag port 50-50 aranyban és egy finom ecsetet.
Engem amúgy érdekelne a dieselmelegítő 😅
peca ólom öntásre alkalmas?
azt gyerekek is kiöntik tábortűznél, ez a cucc jóval több ennél.
@@sandors.5526 városi gyerekként nincs tábor tűzem , a konyhában meg kerámia tűzhely van. szóval lehet vele peca ólmot önteni v nem?
@@hinor62 Elég gyenge képességű városi ember vagy ha annyit nem tudsz megnézni a neten, hogy az ólom olvadáspontja 327 C fok és ha megnézted a videót ez a szerkezet tud 1100 fok-ig olvasztani, ezért igen tudsz vele, de ha ennyire gyenge képességű vagy inkább ne kezdj bele, mert ez veszélyesebb mint hinnéd, nedves formába ha beleöntöd a forró ólmot már repül is a szemedbe a 300 fokos ólom, komoly égési sérüléseket lehet szenvedni...
@@sandors.5526 ok köszönöm .
Ezek szerint a védőkesztyűt nem azért adták meg, hogy ne égesd meg magad, hanem hogy ne b..on agyon az áram a fém fogót markolva :)
Szervusztok! Walter! Óvatosan a védőruházattal! Nehogy úgy járj, mint 1973-ban Vályi Péter Magyarország pénzügyminisztere és a Minisztertanács elnökhelyettese.
Álltam a gödörnél ahol kis segítséggel beesett!
Azon a védőruházat sem segített volna. Úgy járt, mint a Terminátor.
@@ViLLaMVaDaS2Nem pont terminátoros volt a történet, mert az az olvadékba esett, míg a Vályi a forró tégelyek mellé ahol minden sokszáz fokos...."A mintegy két-három méter mélységű gödörben Vályi két forró kokilla közé esett, a feje alig néhány centiméterre lehetett a meggypiros színű izzó vastégelyektől”"
@@sandors.5526 Köszönöm! Részinformációkkal rendelkeztem erről, és furcsállottam, hogy még pár napig életben volt a baleset után. De így már világos. Az ő esetében tényleg életmentő lehetett volna a védőruházat.
Szia ! Nem "bántásbú" mondom de ha jobb minőségű tárgyakat szeretnél készíteni akkor érdemes volna megnézned pár videót az öntési technikákról , pl.: ua-cam.com/video/2CIcvB72dmk/v-deo.html
50Ft sok de a kemence nem vót drága édes barátom? :D Az ilyen fillérb@szást utálom a legjobban.
Neked sincs sok eszed. 50 forint áron 3500 forintra jön ki a sörösdoboz olvasztàs. Az kb 7x-es ár annyièr már komplett lemunkált alu cuccokat is kapsz mint kõralu vagy zârtszelvény stb ....
hejho ha ingyen kapod a melegitot engem erdekel szeretem a tekvideot picit okulok belole :D
Jó kis ketyere😂
copper voros rez, brass sarga rez. pusztan segito szandekkal....