Profik vagytok Göbi! Legyen folytatása, sokakat érdekel az ügy! Illetve úgy lesz igazán kerek a történet, ha kiderül milyen megoldás született, mennyibe került. A tulaj is megszólalhatna ha vállalja. Köszönjük a videót!
50 éve autózóm , tíznél több autóm volt / 3 féle Lada , Ford, Opel BMW, Mercedes ,Volvo,stb.egy kivételével új / de megállapítottam ,,jobb volt régen autózni, meg lehetett állapítani / szinte ránézésre / a hibákat ha voltak / Zsiguli :láncfeszitő,Dacia féltengely, stb./ a javitàsi díjak sem voltak mellbevágóak, a szervizek sem bújtak ki többnyire a kötelezettségeik alól.Mindenesetre ritka volt mondjuk öntvényhiba a motoroknál ,vagy motor megbontását generáló hiba .A látottak a mai autóárakat tekintve rémisztőnek tűnnek…
A gyári előírás szerint LZKR6B-10E 30000km vagy 4év csereperiódus, a SILZKR6B10E (ami a képen is látható) 60000km vagy 4év. 4db IR gyertya gyártótól függően 12000-25000ft garnitúra, nem egy eget verő költség, de annál költségesebb hibát tud okozni. Látatlanba azt mondanám, hogy a gyertyák 90000km után(nem cserélték őket 120000km-nél) megadták magukat és rendellenes égést produkáltak ami lassan a motor tönkremeneteléhez vezetett.
Ez a hatranya a direkt befecskendezesu motoroknak, hogy ,, kokszolodnak,,. Vannak olyan termekek, amit idokozonkent hasznalni kellene a koksztalanitasra. Legalabb is itten Kanadaban. Amig dolgoztam a markaszervizben (mar nyugdijas vagyok), hasznaltuk, es nagyon szepen kitisztitotta a hengereket. Egy palackban toltottuk a folyadekot ami 100-120 PSI nyomassal kb. 2500 fordulatnal addig jart a motor amig az egy liter folyadek elfogyott. A folyadekot a pillango szelepnel volt bevezetve egy vekony csovel es a vegen egy fuvoka volt. A sajat kocsimnal is hasznaltam. Az uzemanyag pumpa termeszetesen le volt kapcsolva. Elnezest a nyelvi botlasok miatt. Ilyen esetekben nem volt erdemes megjavitani, mert a bontokban eleg jutanyos aron lehet a legtobb markahoz motort kapni.
Profi műsor ! De mindig azt mondják, hogy a szivó benzin a jó, meg a koreai autók jók ...hááááááát, én maradok a Renault 1.6 szivó benzinnél, 350-450 ezer probléma mentes kilométerek.
Tizenöt éves korában adtam el a KIA Spotrage II -esemet (2005 évjárat) ....abban is volt 350 ezer km és olyan volt mint az új semmi baja nem volt a motornak (sem) ....állítólag azok voltak a legjobb Sportage-ek ....ezek után kezdem elhinni. Annak csak a 10l-es fogyasztás volt a legfájóbb pontja .
Ez nem szívó benzines motor, hanem közvetlen befecskendezéses (GDI) 1,6-os. Az USA-ban tavaly akasztottak milliárd dolláros pert a KIA Hyundai nyakába, tűzesetek, motor leállások, kokszosodás és olajzabálás miatt.. Az 1,6-os GDI motorok is köztül vannak..
Akkor kezdjük az elején, ha a konstrukciós hiba lenne, akkor nem 1 dugattyúnál jelentkezne a hiba és nem lenne látható mechanikai sérülés. A dugattyúnál szemmel látható, hogy iszonyatos hőterhelést kapott, ez lehet a gyertya hibája mielőtt végleg megadta magát, és miután a gyertya is túlmelegedett így letört a katód és az okozta a mechanikai sérülést. A GDI motorokban gyárilag 60000km vagy 4 év csereintervallum van megadva, ami elég szigorú, nagy pénzben mernék rá fogadni, hogy azok a gyertyák nem 4 évesek, a korrózió beszédes!!!!. Ha a nagy hőterheléstől megszorul a kompresszió gyűrű akkor a hengerfalnak annyi, ezen nincs mit ragozni(perselyezni kell), ha nagy fordulatszámnál történik még a gyűrűhorony is lereped. Felmerül bennem a kérdés, hogy a ECU nem küldött CHECK ENGINE feliratot korábban, mert a GDI már vacak üzemanyag esetén is hajlamos emiatt reklamálni, és ennek a hibának tuti volt előjele. Volt hibakódolvasás? A blokk menthető, el kell vinni egy jó gépműhelybe és megcsinálják. Lehet tudni valamit az autók előéletéről? Szervíz számlák? Az injektorokat sem ártatna bevizsgáltatni, az is lehet a probléma forrása.
Nesze neked 1.6 "szívó" benzin, olyat kell venni mert az sosem romlik el... Örülök hogy minden autós youtuber meg média ezeket ajánlja, de közben mindenki tádékkal jár. :) Mindegyik elromlik, akkor legalább addig menjen rendesen.
érdemes lenne csinálni majd egy adást ezekről az injektorfejekről, kíváncsi lennék rá meg szerintem még jópáran. Ami érdekes még a motorvezérlő miért nem dob tengeralatjárót a kopogásos égésre, az emisszió is gondolom köszönő viszonyba nincs az elvárttal.
Kopogásos égés egy bizonyos mértékig "normális" ezért nem dob lámpát, csak visszaveszi az előgyújtást, de itt már az sem segített, mert nem volt hova visszavenni már. Úgy látszik, hogy ez a hiba a motor teszt fázisában nem fordult elő ezért a szoftver nincs megírva erre a helyzetre.
@@SkywalkerTibor Értem én csak furcsa hogy ha a +-tolerancián kívülre esik a kompenzáció akkor feltételezhető ugye rendellenes működés amiről nem lenne baj ha a tulaj tudna.De hát ugye csak félig van megcsinálva minden. Mazda6 2.2d 2016 légtömeg mérő hiba. Műszerfal karácsonyfa autó megy normálisan csak a váltó vezérlést is eldobja valami vészmódba 100-1500rpm-el magasabban vált, de mintha F1 autóba ülnél olyan ütéssel rendesen fáj, kézi váltást meg letiltja.....ezt is érdekesen írta meg a mérnök. De leállít újraindít és 400Km elmegy utána hibamentesen. Majd előjön megint.
@@bnorci7164 Hát ez az, a kompenzáció nem esik tolerancián kívülre, hanem végpontig megy, de ott ha még mindig van kopogás akkor azonnal el kéne vennie a gázt a motorvezérlésnek, de azt ő meg nem tudja, hogy az addig kért teljesítmény mennyire életbevágóan szükséges. pl: előzés
@@SkywalkerTibor Semennyire nem életbevágó. Egy előzésből fékkel is ki lehet állni. Szerintem is az lenne a normális, ha már végponton van az előgyújtás, és még mindig kopogásos égést észlel, azonnal check engine, és vészmód. És ez valószínűleg így is működik, de feltételezem itt nem kopogásos égésről van szó. Ugyan ez a jelenség előfordul a VW csoport még láncos TSI motorjainál. Ott injektor hiba okozza, jellemzően az elszegényedő keverék okozta magasabb égési hőmérséklet. Az az ajánlás, hogy időnként ki kell szedni az injektorokat, és adni nekik egy takarítást, majd egy bemérést, és akkor lehet szépen tovább használni. Továbbá ajánlott időnként 100-as benzint rakni bele, ami jobban képes áttisztítani a befecskendezőket. Ezektől függetlenül érdekes, hogy a motor belseje mennyire kormos. Az egy dolog, hogy közvetlen befecskendezéses autók jobban kormolnak, de ez már talán a nem normális szint. Engem nagyon érdekelne egy folytatás, ahol megpróbálják kideríteni az okokat. Tulajoktól megtudni a használati szokásokat, szervizintervallumokat, vajon ugyan abba a márkaszervizbe hordták-e stb... injektorokat, így ahogy vannak, beméretném, valószínű a kiégett dugattyúsnak lesz a legkisebb a szállítási menyisége.
@@SkywalkerTibor jut eszembe a dieselnél figyelik a szöggyorsulást onnan következtetik a befecskendezés kompenzációt ha valamelyik túl kevés az a henger nem dolgozik rendesen az ugye kap plusz naftát, itt is lehetne figyelni ha hülyeséget írok javítsatok csak lelkes benzinvérű műkedvelő vagyok
Belenagyítottam a videóba ahol az NGK gyertyák láthatóak......nos nincs miről beszélni, ezek a gyertyák nagyon sokat futottak, akkora a hézag az elektródák között hogy élelmesebb vállalkozó házat építene rá. Nem véletlenül írják elő a gyártók a kötelező csereintervallumokat, ha azt nem tartják be a kedves tulajdonosok, akkor tudják hol érdemes reklamálni. Egyik ismerős Honda Jazz egyeletlen alapjáratot tapasztalt, erőtlenné vállt az autó. Bevitte a közeli szervízbe ahol kicserélték az első 4 gyertyát, mondták hogy nagyon régiek voltak. Autó szebben járt, de erőtlen volt továbbra is. Megkérdeztem tőle, hogy hány darab gyertyát cseréltek? Számla elővesz és 4db van rajta, csakhogy abban a motorban 8db gyertya van. A tűzfal felőli gyertyákat igazi szopás cserélni, főleg ha évek óta nem voltak kitekerve. Nos ebben az autóban soha nem voltak cserélve 160000km, a csere után tökéletesen járt és sokkal kevesebbet is fogyasztott. Az a motor nem közvetlen befecskendezéses, ennek köszönheti hogy nem ment tönkre. A tulajdonosnak érteni kell ehhez? Igazából nem, neki annyi feladata lenne, hogy elviszi évente egy szervízbe ahol értenek a típushoz és kicserélik amit a gyártó megkövetel.
Sziasztok! Nagyon klassz volt ez a "műhely" is mint ahogy a többi! Egy felvetésem lenne, mégpedig az, hogy az elkövetkező egyik "műhely" epizódban nem tudnátok e beszélni a már közel 120 éve velünk ill. autónkal együtt létező alapvető alkatrészről, mégpedig az akkumulátorról. Először azt gondoltam, hogy ennek a berendezésnek a működése csak nekem ismeretlen, de aztán ahogy az autós szakmában régen dolgozó ismerőseimet faggattam mindenki csak intett, hogy hát feltöltöd aztán kész stb stb, szóval arra a következtetésre jutottam, hogy tisztelet a kivételnek, de szerintem az autós társadalom 90 %-ának lövése sincs (mint ahogy nekem sem) , hogy pl. mi "fogy ki" belőle???? illetve mit "töltök bele" amikor feltöltöm, és mi történik amikor "kikészült" az akksi és újat kell venni! Szerintem rengeteg embert érdekelne ez a dolog! Köszönöm
A stop/start rendszer nem lehet az ok? Autómérnöktől hallottam, hogy a stop/start egyik velejárója, hogy a leállított motor hengerfeje rövid távon melegedni kezd, ezt a rendszer extra üzemanyaggal igyekszik visszahűteni indításkor, az meg kokszosít. A koksz meg a befecskendezési képet gyönyörűen variálhatja...
Hát akkor az se autómérnök. A több benzin elvileg jobban tisztít jobban hűt, az E10-es pláne, itt meg pont az a gond, hogy szegény a keverék az is rosszul porlasztással, szúrólángszerűen, ami meg a koksz miatt eltömődött befecskendező csúcsok miatt van + szar a kopogásszenzor tűrése, működése vagy akár hibás is. De az alapgond a kartergáz ami a szívócsőbe van vezetve, és a szelepre szívótorokra ragad. Esetleg a leállításokkor valóban jobban melegedhet, és jobban ráragad ráég, az esélyes. Szóval a trutyis olajos kartergáz a probléma (normál régi motornál is) Ezért érdemes kartergáz olajleválasztót beépíteni minden közvetlenbefecskendézesű motorba meg LPG-re átállni.
áááh! téptem a hajam amikor a karbisról volt szó és a mai motorokról....majdnem rájöttetek.a meghibásodás sorrendje: 1.melegedés 2.tömitetlenség a vákumkörben 3: öngyulladás és kokszosodás 4.dugó kilyukadás. a gdi motorok ha úgy tetszik félúton vannak a legmodernebb motorok és a régi karbis motorok között, mert bár injektoros de a segédberendezéseit vákummal működteti...a légtömegmérő messze van a szivótoroktól igy nem érzékeli ha a vákum rendszerből falsot tud szivni a szenzor és a henger között....a többletlevegő miatt melegedni kezd, a hűtőrendszerben helyenként túlhevülő hűtőfolyadék károsodik, veszit a hűtőkapacitásából, helenként a sarkokban fel is forr,igy mind a négy henger melegebben jár (gyertyák nyaka kivül megbarnult).a melegedés miatti kopogást és előgyújtást azonban az elektroika nem kezeli jól mert nem tudja hogy több levegőt sziv be a tömitetlenségen keresztül (szivótorok tömitéseket rendszeresen cserélni kell!) állandósul a kopogásos égés és kokszosodás és csak legutoljára kokszosodik be az injektor és lyukad ki-a dugó.a vákumrendszeren van vagy 30 csatlakozás ami falsot engedhet be, van ott kis bilincs, nagy bilincs, csak rádugós pvccső...de ha látatlanba tippelni kell: a fékszervó vákumcsöve ereszt mert az kapja a legnagyobb mechanikai terhelést a jó utak miatt és mert nem túl hosszú, kilágyult tartóbaknál amikor a városi terepjáró ugratva van már a cső rövid. pedig ha a karbis motort továbbgondoljátok, mert pont úgy néz ki ott is meglett volna hogy bizony ennél is a sok levegő a probléma mert ez félig még karbisnak vehető mint hibadiagnosztika a falsszivás lehetséges hibája miatt.mivel a motor szét lett kapva ésha a tömitéssornál volt a gond azt már nem lehet megtalálni (a tömitést minden megbontáskor egyébként is és időközönként cserélni kell) de van fenn valahol a neten a gdi motorok vákumrendszerének gyikjáról egy videó ahol végigmutogatják hol lehet a hiba. öszintén ? ha csörög de még jár előbb műszerrel mindent végigbogarászni rajta (kódok, kibocsájtás, működési értékek, vákum, levegő,folyadék, üzemanyag ellenörzése) és csak utána bontás...és akkor ha összeraktad és akkor is végigméred mégha nem is hiszel magadban ott a lista: ez volt, ez lett..és ha amérések utána jobbak mint előtte akkor kész a munka és nem kell parázni.te vagy a szakember, neked kell tudnod...ha nem tudod, akkor is te vagy a szakember, mert megtanultad hogy tudhatod meg ha nem tudod....de ha nem csinálod nem fogod tudni.ezeknél a félig elektronikás korábbi generációs motoroknál a vákummal mindig gond van.és mindig minden máanyag-fém találkozásnál tömitéscsere!
A legérdekesebb a márkaszervíz hozzáállása volt. Ha ebben a kis műhelyben két problémás motor van, hány lehet náluk? Miért vezették félre az ügyfelet. Azt hiszem számomra ez elég indok arra, hogy elkerüljem a márkát meg a társát a garanciájukkal együtt. Nem az a gáz, hogy gáz van, hanem az, hogy eltussolják.
Én azt az autómárkát keresem aki önként és dalolva beismeri, hogy tipushiba és azonnal kijavítják puszira. Valószínűleg ebben az életemben már nem találom meg.
Egyszer én egy 12hengeres Aston Martinnal találkoztam ezzel a problémával. A rossz minőségű benzin miatt,de ugyanúgy hajtva használták. Eldugult a katalizátor és emiatt szabályozni kezdte az elektronika a befecskendezést és a gyújtást. Gondolom a 12henger ereje miatt a tulajdonos nem vette észre a teljesítmény különbséget. Viszont egyik oldalon 5dugattyú megolvadt és a dugattyú gyűrűig darabjai törtek ki . Ami viszont mázli volt,hogy a hengerfal nem sérült. Dugattyú, gyűrű és katalizátor csere után minden újra működött. (36ezer Km ) !!!
1.6 GDI motort nem egyet cseréltek már garanciában is extrém olajfogyasztás miatt. Ha fogy az olaj, akkor az elég valahol, koksz formájában lerakódik és máris kokszos lesz minden. Ha lekokszol a porlasztócsúcs, akkor az, plusz már egy gyegkébb porlasztó simán okozhatja ezt. Meg kéne vizsgálni a porlasztókat, hogy egyáltalán hogy működnek.
Ma érkezett hozzánk javításra egy ilyen Hyundai IX 35 1.6 G4FD motorkóddal. 2 - es henger gyújtás hiba a többi hengerben véletlenszerű gyújtás hibakóddal. Endoszkóppal is megnéztem, 2. hengerben a dugattyú lyukas, 1. és 3. henger a dugattyúján felületi hiány 🥲. Mondjuk 250 ekm van benne de azért kezdhetnek a tulajdonosok félni... Kérésre képet videót küldök.
Szia! Merrefelé dolgozol? Esetleg, ha Pest megyében vagy nem végeznél egy endoszkópos vizsgálatot az én Kia Sportage gépkocsimon? 103000km van benne és kíváncsi lennék, hogy milyen állapotban van. Köszönöm!
@@dorapacsikanenafradi1693 Nem kell aggódni, van 330000km futott példány az ismerősi körben. A gyertyákra és a befecskendezőkre kell figyelmet fordítani és megfelelő helyen kell szervízeltetni. Lehetőleg minél jobb minőségű üzemanyaggal célszerű üzemeltetni.
Hello!25éve dolgozom az autójavításban,az etanolos üzemanyagokkal tönkreteszik a motorokat.Nem ehhez van tervezve,emiatt rengeteg üzemanyag rendszeri probléma van!Köszönjük az európai úniónak!
de a magasabb alkohol tartalom miatt nem tisztábbnak kellene inkább lenni a motorok belsejének? Én annak idején jártam E85-s üzemanyaggal egy 1,6 16V -es Lanossal. Igaz volt benne átalakító szett, ami lényegében az elögyújtást változtatta meg. Viszon a motor nem melegedett fel akkoriban 90 C fokra csak olyan 80-85 körül.
Az etanol száraz üzemanyag,nincs kenése,megállnak töle az üzemanyag pumpák,injektorok,és végül a szárazsága miatt elégnek a szelepek szélei és a dugattyúk is.Más előgyujtás kellene hozzá,és más sűrìtési arány!Ezeken kìvül még a motor olaj sem jó hozzá bármilyen.Bekéne tìltani a használatát is!
@@ferencvoltner Feri alapvetően igazad van, de én 8 évet versenyeztem egy evo6-ossal, ethanollal mentem, semmi baja nem volt - mert arra építettük az autót. Szóval a kia rohadjon meg, tudják, hogy EU-ba fog kerülni a kocsi, akkor miért nem ethanol tűrő üzemanyagrendszert használnak? Amúgy az ethanol sokkal tisztább üzemanyag, nagyobb a párolgáshője, jobban hűti a hengerfalat, dugókat, istentelen előgyújtást elvisel, nem csörög be, határra vitt gyújtásnál is még csak morog, és ráadásul több oxigént tartalmaz molekuláris szinten ezért több teljesítményt lehet kicsikarni belőle, igaz, kb 30%-al több kell belőle. Szóval E85-el pl ez az injektor szitu nem állt volna elő, mert az tisztán tartja. Persze, mint mondtam és te is mondtad, olyan üa pumpa, csövek stb kell, bocs kellett volna :)
Nem az unio és nem az etanol okozza. Ha így lenne akkor az összes közvetlen bef. benzinmotor ugyanezt produkálná. Mondjuk úgy, a megoldás nem ilyen egyszerű.
Nem kell egy Sherlock-nak lenni, ahhoz hogy valaki rájöjjön, hogy akkor ez a problèma tömegesen elő fog fordulni a közel jövőben, vagy màr jelenleg is nagy problémát okoz a tulajdonosoknak , az ilyen motorkódú motorral ellátott Kia modelleknèl.
Sajnos ez a probléma már köztudott. Nem egyedi esetek. Mitsubishi gdi motornál 101 es oktánszámú számú benzint írnak elő. Igaz 92 től megfelelő papíron. Önmagában ezt a kopogàs szenzor korrigálja. Itt a hiba a nem megfelelő tervezés. A termikus rés, dugattyú anyagának és alakjának rossz megválasztása. Amikor a motor jár, különösen megnövelt fordulatszám-tartományban, az olajfilm leválik a henger faláról, félszáraz súrlódásra való átállással. A motor ilyen működésének következménye a hengerfalakon való kopás vagy "ragadás". A félszáraz súrlódás miatt megnövekedett hézagot és a dugattyú torzulását okozza. Kopogást okozva a motorban, amelyet a dugattyú "szoknya" ütközése okoz, amikor a hengerfalhoz tolódik. A helyzetet súlyosbítja a motor magas fokú erőltetése és hőmérsékleti beállítása, a blokk vízcsatornáinak vizuálisan elégtelen területe vagy a vízszivattyú elégtelen hatékonysága. Ezt a változatot támasztja alá, hogy mindig a második és a harmadik henger sérült a leginkább, vagyis a legnagyobb hőterhelés a vízszivattyútól távolabb. Hidegben a probléma rosszabb, valószínű Oroszországban ezért hallani rengeteg ilyen problémáról.
@István Székely Valóban így van a folyamat, ahogy írtad. De annak az oka amiért létre jön, amit írtam. A hidegben nem a hűtést gondoltam. Hideg motornál való terhelés ezt a kopási folyamatot gyorsabban idézi elő. Eltömődèsre nincs szenzor, ami jelezné,mint egy részecskeszűrő esetében.
Én 80.000 km-t mentem Volvo S40 Mitsu 1.8 GDI motorral. Nagyon jó fogyasztás mellett 125 LE-t tudott a motor, a kopogós, dízeles GDI hangját meg kellett szokni, de ennyi. Még etanolt is próbáltam vele, 50%-ig viselte el. Tizeniksz éves korában még 215-el mentem az autóval. Önmagában egy GDI motor egyáltalán nem rossz, viszont mostanában már érdemes figyelni az üzemanyagra. Én Spuri adalékot teszek már másfél éve minden tankoláshoz (2.4 D motor). Füst nincs, fogyasztás kicsit javul és tudom, hogy Plus üzemanyag kategóriát eszik a motor, csak nem literenként 100-200 Ft-tal drágábban, mint a kutakon, hanem tankonként 800 Ft-ért.
Göbi! Hozzád szólnék, igazából csak egy vélemény. Igaz más kaptafa de ugyan ez a recept volt nálam is egy Fiat Bravo2 1.9 8v motornál. Bele lett rakva az új motor, nem mertem használni. Ment a háztól, pedig előtte nagyon szerettem. Jó látni téged a természetes környezetedben, a műhelyben 😁 szakszerűen érthetően magyarázol el mindent, nagyon csípem ezt benned. A tulajnak kitartást kívánok. Én tuti eladnám mert meg undorodnék az autótól ez után.
Nem biztos, hogy igazam van, de a helyetekben még az EGR hűtőt is kitakarítanám. Sztem azok az alumínium szemcsék amik az 1es dugó tetején voltak, azok a hármasból kerültek át, az EGRen keresztül...
Pont a 7 éves gari után…🙂 Mint a régi szép időkben, amikor egy F1-es autó akkor volt a tökéletesre hegyezve, amikor a cél után 1 méterre esett atomjaira. Hajrá fogyasztói társadalom👍🤨
I30 .2015. G4fa motor.1.4 szívó benzin 73kw. Évi 13000km. Ennek fele város. 10000km olajcsere .( my self) Total 5w30. OMW 100 benzin . Egy mm. olajat nem eszik. Nem versenyautó de, nekem elég. Sz.tem sok múlik a stíluson. Városban álltalában 3.-ban ügetek. 50km/h 2500 fordulat. 60-nál 4.-ben 2000 a pördület. Fogyasztás kb 3-4 dl plusz. A párom(;és szerintem sokan , ) szeretik letudni a válltást hamar- gyorsan ! Szólok is neki , ne nyektesd 6.- ban 60-nal 1000 -es fordulaton! Egy barátomnak 2016. 1.4 Tsi golf 80000 km ebböl 70000km pest , tehát 80000km-nél letérdelt. Ö is ez a" ne forgassuk , szétpörög " tipus Levállt egy darab kox az egyik szívószelepről nem esett le , de kitámasztotta a szelepet. A dugó bele ütött. Hát.... lett baj. Az egyik vezérműtengely is meggörbült. 900 000 ft-os történet. Asszem a fordulat( jó olaj , jó benzin ) nem öli meg a motort. Még 3 évet tervezek vele. 10 évesen kb 120 000km-el eladóvá válik . Akit akkor érdekel.....hívjon! ;)))
Mióta hallom sok helyről az alacsony fordulat káros hatásait, azóta én is pörgetem a motort. inkább 3 asban járok vele. Meg szokták jegyezni az anyós ülésben ülők hogy miért van ilyen hangja a motornak, miért nem váltok már? 10000 enként cseréltetem benne az olajat. Nekem suzukim van.
KIA válaszára kíváncsi lennék. hallottam korábban is hibás 1.6GDIről, de semmivel sincs belőlük arányosan több hibás, mint akár egy toyotából.. nekem volt 2015ös 1.6GDI is, 2018as is, bőven 150e felett, kutya bajuk...
Üdv. Hyundai i40 1.6 gdi ugyanez történt nálunk is. 250 ezer kmnél igaz de az német autópályán gyakran minőségi üzemanyaggal használva. Olajcsere mindig gyári olajjal 10 ezrenként vagy még sűrűbben is. Ez nekem minőségbeli problémának tűnik.
Szerintem ezek a motorok kb 250 ezer km átlagos futásra vannak tervezve. Biztos vagyok benne hogy rengeteg tesztet végeztek el , és úgy voltak vele hogy az átlagos 250-300 ezres futás elég lesz. Néhány biztos elmegy többet is, néhány meg már 150 nél megmakkan.
Az Usában max. 10 év vagy 100.000 mérföld garanciát vállal a Kia a motorjaira... Nyilván kimatekolták az ő mérnökeik is, nálunk már csak 7 év vagy 150.000 km jutott. :/
Szerintem ez sima felhasználási hiba is lehet. vannak olyan injektorok, amik igénylik, hogy néha úgy istenigazábol meg legyen hajtva, mert különben eltömődik, és jön ez..
Olyan eset mint amikor a növelt kompressziós ladámba a fiam 95 tankolt és megkérdezte, hogy levett gyújtás melett miért jár a motor még egy percig. Csak az kibírta😄
Én is cukrász vagyok 3 hónapos tanfolyammal :-) mikor valaki elmesélte, hogy ukrán 72 oktános benzint tankolt a ladába és csak és kizárólag akkor állt le ha lehúzták a gyertyapipát, slusszkulccsal nem. Fórumon rákérdeztem a cukrász diplomámmal, hogy ezt akkor kérném bövebben kifejteni, elküldött a delikvens melegebb éghajlatra, hogy mindig okoskodok így volt és kész :-)))) nekem is járt már zsigulim kb fél percig gyújtáselvétel után egy pirítós menetre válaszul, de az magától elhalálozott a gyenge fuldoklást követöen. Nálam szegény volt a keverék meg kicsi a szelephézag. Cukrásznak mindenhez kell érteni :-)
Csak cukrászoknak egy kárpitostól! 😄 A használni kívánt benzin oktánszáma meghatároza, hogy milyen sűritésű motorban használható. A 80-as években itthon is két féle benzin volt a 86-os volgákba, uazokba stb és 92-es az idézőjelben modernebb autókhoz. A silányabb benzin hajlamos már a szikra begyújtása előtt a magas kompressziótól önmagától begyulladni. Ezen folyamat.egyébként rendkívül káros a motorra, mert a dugattyú még fölfelé akar menni de a korai robbanás már visszafelé tolja. Aki mégis olcsóbb benzinnel akart járni pl taxisok azok vastagabb hengerfej tömítést raktak be a ladákba ezzel rontottak a kompresszión, hogy ne álljon fen ezen jelenség. Jellemzően Amerikában is rosszabb a benzin mert ott is kisebb sűritésű motorok a jellemzők. Amúgy hókifliben is jó vagyok😇😄
Na a Hyundai márkaszerviz,motor garancia... esélytelen. Nekem 2 évembe és 2 millámba került. Az auto a saját lábán ment be a szerviz kapuján,aztán a szétrobbant a motor a felujitás után. Természetesen ök nem hibásak. Undorito amit megengednek maguknak és csinálnak a fizetö ügyfelekkel.
Apám is, én is a diesel F31 BMW-be csak Aral Ultimate Dieselt tankolunk, néha Shell V-powert. 165.000 kilométernél a vezérmülánc csere kôzbeni állapotfelmérés során a szerelök hüledeztek,hogy ilyen tiszta belsejü motort régen láttak. A normál gázolajok 51 cetánosak. A prémiumok 55-57. Az Aral prémium 60.
Üdvözletem! Megnézve a videót és a hibát én alapvetően az elégtelen gyújtási energiában keresném. A nem megfelelő intenzitású gyújtószikra rossz minőségű égést produkál. Ebből adódig az lapvető gond, hogy elkezd lerakódni a korom a motor belsejében. Ez a korom üzem közben felizzik és a rápermetezett benzint simán begyújtja még a felső holtpont előtt. Na ez vezet ilyen meghibásodáshoz. Az én nézetem az, hogy minden olajcsere alkalmával a gyertyák ki, takarítás, hézag ellenőrzés. A hézagot minden alakalommal valamivel kisebbre veszem mint amit írtak. Az így keletkező szikra intenzitása megnő és az égés tökéletesebb lesz. Nem véletlenül használtak régen 2db gyertyát hengerenként. Ma meg egy gyenge éppen még a motor működését kiszolgáló gyújtást raknak az új autókba. A motor kidobása helyett a gyertyákat kellene sűrűbben kidobni.............
19:05 Zoli kérdezi, hogy "érezni kéne, nem?" Göbi pedig azt mondja, hogy ez egy lassú folyamat, szóval ha volt is változás, akkor a tulajok hozzászoknak, jó ez az elképzelés?
Igen, pont ez a baj. Amikor minden nap hasznalod, megszokod. Ha atult volna egyik tulaj egy masik ugyanolyan autoba ami fele ennyit futott akkor biztos feltunt volna.
Nem érezni. Egyszer csak elkezd füstölni erősen a motor. Tipikus szegény keverékes égés. A dugattyú pereme képes a felső kompressziógyűrűig olvadni, és még megy a motor.
Én sokszor még a saját autómat sem érzem egyformának. Vannak jobb és rosszabb napjai :D Most pl. az utolsó tankolás óta kifejezetten pocsék. Talán a következő 500km jobb lesz. Nagyra értékelném ha végre azonos kúton, azonos fejen azonos minőséget csorgathatnék a tankba. Az olajról nem is beszélve... vicc az egész
Még félúton vagyok, de már most nagyon kíváncsi vagyok, hogy a KIA ezek után továbbra is elhajtja majd az ügyfeleket a gyertyát hibáztatva, vagy pozitívan áll a dologhoz; neadjisten veletek kezd el keménykedni, hogy ne keltsétek rossz hírüket.
Nem a KIA-t kell hibaztatni, hanem azokat akik nem tartsak karban a kocsijukat. Mint minden gepet, barmilyen legyen az idokozonkent szervizelni kell. Ha valaki egy kismotorral, ugyanolyan terhelessel, ugyanolyan sebesseggel akar menni mint egy 3-4-5 literes motorral rendelkezo kocsi, akkor az kell szamitson arra, hogy rovidebb ido mulva, valami tonkre megy, ha tul van hajtva. Be kell tartani a gyari utmutatasokat, karbantartasi idoket, es foleg ugy hasznalni a jarmuvet amilyen celra volt gyartva. Egy, vagy masfel literes motorral nem lehet szaguldozni az autopalyan. A tulajdonos kell tudja, hogy a jarmu amit vezet, mire kepes, es hogy milyen uzemanyagot hasznaljon.
@@josephborbely1614 Hiába tartod be a gyári előírásokat, ha a gyári előírásnál is sokkal hamarabb kell pl. olajat cserélni és adott esetben nem is olyan olajat amit anno a kézikönyv előírt. Sok esetben csak az eltelt évek és a pórul járt tulajok eseteiből lehet kiokoskodni hogyan is kellett volna jól karbantartani az adott autót.
A KIA márkaképviselet bekéri a szervízszámlákat és ránéz a gyertyákra és megköszöni az együttműködést. Ha nem előírás szerint szervízelnek egy autót az nem garanciális probléma.
Benzinesbe csak MPI! Ugyan többet fogyaszt, de nincs magasnyomású pumpa, nincs koksz, kurva drága injektor és dugó olvadás. Tudom, hogy kivezetik az euro norma miatt, de ez az egész eu által szabott irány egy gk. felhasználói szopatás! A barátom egy Mazda 2.3 DISI-vel szívta meg.
Gyerek ez nagyon komoly, a 20 éves corollám gyűrűzöm épp ( 1.8 vvti, aki ismeri tudja mennyi olajat képes megenni 450000 körül van benne ), abban nem volt ennyi koksz, kár, hogy ide nem lehet fotót felrakni!
Jogos felvetés, de a technikával van a baj, ha egy olcsóbb, népautónak kitalált vas csak prémium, százas benzinnel tud meghibásodás nélkül működni 150 000 kilométeren keresztül.
Benzin betöltőnél oda szokták írni a minimum oktán számot. Amennyiben 95 van megadva, akkor hiba nélkül teljesítenie kellene a gyártó által becsült élettartamot. Ha 98 vagy 100 volt és 95-öt tankolt akkor persze hibás lehet. (Könyörgöm csak nem lehet 100-as elvárás egy kia-nál 😃😃)
@@Ballinho1 az oktanszam semmit nem szamit (nyilvan ala nem is tud menni) az adalekolason van a hangsuly a MODERN motoroknal, ha az nem megfelelo es hossszutavon esetleg mostoha korulmenyekkel is parosul a hasznalata az autónak, siman beuthet hasonlo hiba Mondhatnam ugy is, piritoskenyeren is lehet elni, csak nem akarj hegymaszo vagy sulyemelo lenni kozben.
@@Ballinho1 Erdemes a totalcaros "mit tankolsz" youtube videot vegignezni ua-cam.com/video/fltqiKeMbn8/v-deo.html , ahol valodi szakemberek beszelnek kozerthetoen az uzemanyagokrol. Persze ra kell szanni egy orat, de sok mindent lehet belole megerteni.
SZÉP ÚJ VILÁG :) .... de legalább meg lehet majd magyarázni , hogy miért KELL nekünk a VILLANYAUTÓ . Persze , elfelejtve azt a pár évtizedet , amikor sikerült még nem-öngyilkos motorokat tömeggyártani :) .
Sajnos az NGK gyertyák sem a régiek már Opel Astra 1.6 benzin 2800 km után Németországban letört az egyik gyertyából egy darab ami szépen végig vert mindent (fúrni is kellett+komlpett hengerfej felújítás stb...) Na most ahol vettem a gyertyákat (évek óta oda járok....) kb kiröhögtek .
Gratula a műsorhoz! Azt szertném megkérdezni, hogy hol van ez műhely és mi a pontos nevük? Érdekelne egy esetleges későbbi javíttatás végett. Köszönöm válaszukat. További jó munkát!
Azt mondják a fiúk, hogy simán lehet, hogy a Kia nem az E10-es benzinhez tervezte ezt a motort, mert Magyarországon csak kb. két éve létezik az E10-es. Hát nem csak Magyarországból áll a világ, Németországban már 2011-től kapható az E10-es benzin.
Az E10 és E5 megnevezés valóban nem régen került bevezetésre Magyarországon. Ez ugye a bioetanol részarányát jelenti a benzinben. Viszont hazánkban már jóval régebben forgalmazzák, eleinte ajánlott részarányban, később a kötelezően előírt mennyiségekkel. A Suzuki 2006-tól kezdődően már az EU és környezetvédelmi követelményeknek megfelelően így tervezte a motorjait. Kötve hiszem, hogy a KIA tervezői nem tudnák, hogy Európában 10 bioetanol van a benzinben.
ezt a baromságot, fiestámnál is csak szabványszám van a gépkönyvbe megadva üzemanyagnál, azt meg kétlem, hogy pár %eltérés ennyi kárt okozna, mert akkor egy kalap szar ez a konstrukció.
Nagy nyomású turbó benzines szinte az összes veszélyes...Pl 1.4 TSI 120000 km-nél érdemes dióhéjas tisztítást alkalmazni koksz lerakódás miatt!A tünetek általában ::: fogyasztás megnövekszik kb 10-15% ,kicsit gyengébb lesz,és a motor hangja is egy picit hangosabb lesz! Én is pont most fogom elvinni(100000-150000 Ft) pedig 2000-2500 alatt nem váltok és max 15000 km után olajcsere...ettől függetlenül nagyon takarékos erős motor és szeretem..
Az alany 2014 1,6gdi kia sportage,eszi az olajat,éves olajcserével használjuk,hiodeg időszakban októbertől-márciusig nem fogy az olaj,utána minden 2000km megtételével utána kell tölteni kb0,7litert,ennek mi lehet az oka.Az autóban 165000km van.
Ezt a jelenséget nevezi a szakirodalom "gyújtás előtti olajleégés" esetének? Közvetlen befecskendezéses motoroknál nem ritka probléma (állítólag). A dugattyú pereménél kezdődik az öngyulladásos égés. Konstrukciós probléma.
és miért ég le az olaj? hiányzik a benzin mint hűtő közeg a sűrítés során? elérné a benzines kompreszióval is a sűrítés az olaj gyulladási hőmérsékletét? Ennek a többi hengernél nem kellene, hogy nyoma legyen?
El kell adni így aki akar majd szarakodik vele.A bontott motor lutri egy korrekt javítás tulképp motor generál minimum 700 kiló.Lehet rádob 1 millát de így hogy nem tudom meddig jó?????Add el 2.5 ért ugyanott vagy vele de nyugodtan alszol.
Éljen a közvetlen benzinbefecskendezés... de ez lehet még hamis gyertyától is, túlmelegszik és átmegy izzítógyertyába csak a motor marad közben benzines, és/vagy nem megfelelően meghúzott gyertya ami szintén túlmegedhet
Göbi! Ha az érdekes meghibásodások érdekelnek, ajánlom figyelmedbe a VW 2013- utáni CRTDI motorok olajszivattyú szíját, aminek a szakszervíz szerint nincs hivatalos csereintervalluma és az elmúlt két hónapban az ismerettségi körben, három autóban is kuka lett a motor, és egy 5000 forintos alkatrész. :-)
A szó, amit Göbi Mester keres: hot spot. Baromi kíváncsi lennék, hogy egy ilyen 1.6GDi-nek milyen a keverék képzése. Szegény keveréknél lehetséges ilyen melegedés, ami elindíhatja a folyamatot. Milyen olaj volt benne, mikor cserélték, hogyan használják az autót (rövidtáv, város), gyertyák mikor voltak cserélve(milyen került bele), üzemanyagszűrő cserélve volt, mikor...stb.
@@belatoth4170 őzbarna gyertyakép.. Hát az már a múlté. A szürkés fehér (vagy fehéres szürke az új őzbarna. De tényleg, 1 es lambda érték nem csinál őzbarna gyertyát, ahhoz kicsit dúsabb keverék kell.
Nem értek én ehhez nagyon, viszont valamiért pont ezeknél az új motoroknál nem lép meg.Mind alulpörgetve, szarrá folytva, nagy nyomáson öngyilkos üzemmódban próbálnak működni mert muszáj...Ilyen körülmények között szinte nincs is ahogy tartósak legyenek.Nekem is egy 1.4 turbós astrám van, 33 000 kilométerrel S már most várom H mikor szarik oda
Ezeket a járgányokat a városba használják jobban, ott elkokszosodik , kiviszik autópályára meghajtják és ott meghallnak mert a koksz miatt eldugult olajáratokon nem megy kenés..melegszik és olvad utána..ennyi.
Tök jó, hogy megvannak a hatások, de többször mondtátok, hogy valószínűleg injektor, meg szórási kép. Mondjuk eldugult. Szegény keverék, magasabb égéshő. Várnék egy videót az injektorok diagnosztikájáról!
Közel sem értek annyira (értsd: egyáltalán nem) a motorokhoz, ennek ellenére mindig élvezettel nézem, hallgatom, mikor két ilyen szaki osztja az észt (értsd jól!). Jó volt a videó, de nekem egy dolog nem derült ki (lehet figyelmetlen voltam). Szóval pontosan milyen motorról beszélünk? OK, 1.6 GDI, de ezen kívül valamilyen évjárat, motorkód, stb.? Az (valódi) okokról ugye megint nem nagyon lehet tudni semmit. Okolható az üzem (ovijárat), de akár az üzemanyag is, ugye?
Teljesen laikusként kérdezem, hogy ezek nem a kappa motorok? Mert azok a GDI-k köztudottan szeretnek kokszosodni, ha nincsenek megkergetve néha-néha. Lehet ez a tulajdonsága okozza ezt az öngerjesztő folyamatot, aminek ez az eredménye. Bár az érdekes, hogy ugyan ez a helyzet a VW csoport tsi, ill. tfsi motorjaival, de ott még nem fordult elő hasonló eset.
Írjátok, hogy na tessék a városi használat...de könyörgöm aki városban lakik!? Dízelt ne vegyél...nem oda való. Akkor a benzines se... Szóval marad a bicaj vagy elektromos hajtás. Vagy hibrid ami legalább elgurul 30-50km-t városban. A nyári vakációra meg beinditjuk a motort is....egy évben egyszer 😄
Jó meglátás. Átmeneti időszakban vagyunk. A modern autók túl érzékenyek, városban marad a régi szívóbenzin, vagy a full hibrid, vagy az elektromos...de olyan legyen, ami olcsó..mert városban csak annak van értelme ;) Szerintem :)
Igaza volt a barátoméknak, hogy 4 éve a Bmw és VW motorok beszerzése helyett az összes fellelhető Kia ill. Hyundai motort megveszik Európában....azt mondta ebből vesz majd hajót az Adrián, így lesz.
Nem egészen értem az injektor témát, hogy miért kéne újat venni, és miért nem elég a tisztítás. Ha jól figyeltem akkor nem injektor meghibásodás okozta a kokszosodást/túlmelegedést, hanem a kokszolódás okozta a kopogásos égést(lerakódás miatti öngyulladás) és az injektor elkoszolódást így esetleg közvetve tovább rontva a lokalizált túlmelegedést és öngyulladást. Én azt mondanám az a nagy kérdőjel itt, hogy mi okozza az extrém kokszosodást. Túl alacsony/magas égéshő ? Gyűrűk mellett, szelepszár szimering mellett olaj kerül a hengerekbe ? Túlzott kipufogógáz visszavezetés ? Nekem ez konstrukciós/alakatrész hibának tűnik. De amíg nem derül ki melyik, és hogy alakul ki a probléma, nem lehet megbízhatóan javítani.
Sztem meg a rövid távokon történő használatból adódó kokszosodás eltömíthette az injektort, ami így már kevés benzint nyomott a hengerbe, nem hűtötte a dugót eléggé, az meg elolvadt.
Inkább akkor érdemesebb lenne befeküdni egy használt koporsóba. Újra előjön majd ez a hiba, előbb utóbb. Nekem 2.0 GDI van, mindig prémium benzint használok. Sosem hittem a "hires" E10-nek...
BG 44K GDI-hez nem véletlenül javasolt a rendszeres karbantartáshoz az üzemanyagba... Tapasztalatok nemzetközileg is alátámasztják, nekem megérne 10ezer km-ként egy tízesezrest ft-ban...
Sziasztok, bocs a buta kérdésért de muszáj feltennem mert nekem is Carens-em van. A CRDI motorokkal mi a helyzet? Az enyémben most 156 ezer van. 1.7 literes blokk. Köszi a választ előre is!
..egy friss hír : Most beszéltem az Amerikai barátommal, náluk is dettó ugyanez a baj ezekkel és 6 hónapot kell várni az új motorra ...ott 10 év a gari ....
Akkor is látni ám ilyen szép dolgokat ,ha "betartják" a 30.000 km-es olajcsere periódusokat, amit a Kia ezekhez a motorokhoz " előír".Esetleg még hozzá szinte csak rövid városi használat. Mert ugye kik vesznek zömében benzines autót....mama taxi és társaik. Kiváncsi lennék arra ,hogy milyen gyakran cseréltek ezekben az autókban olajat.
Olajcsere kitolása nem csinál ilyen problémát, attól idővel csapágyas lesz az autó, megszorul az olajlehúzó gyűrű és EGR problémák is szaporodnak, de ez a probléma a gyújtórendszer hibájára vezethető vissza(meg a vacak üzemanyagra).
Jó kis kontraszt hogy idén a Kia EV6-os lett az év autója :) Kérdés, mi lesz majd vele 2030-ban? 2014-től 8 év telt el, pont a 7 év gari után, ha jól gondolom. Kis iróniával azt mondanám, hogy előbb találták fel a Skyacktive technológiáját, csak nem direkt. Esetleg E10-es üzemanyag áldásos hatása nem lehet? Hallom, eljutottatok ti is idáig, korán szóltam hozzá. Még az is érdekelne, hogy ilyen hőhatások mellett a hűtőfolyadék hőmérséklete nem volt magasabb a kelleténél?
Profik vagytok Göbi! Legyen folytatása, sokakat érdekel az ügy! Illetve úgy lesz igazán kerek a történet, ha kiderül milyen megoldás született, mennyibe került. A tulaj is megszólalhatna ha vállalja. Köszönjük a videót!
50 éve autózóm , tíznél több autóm volt / 3 féle Lada , Ford, Opel BMW, Mercedes ,Volvo,stb.egy kivételével új / de megállapítottam ,,jobb volt régen autózni, meg lehetett állapítani / szinte ránézésre / a hibákat ha voltak / Zsiguli :láncfeszitő,Dacia féltengely, stb./ a javitàsi díjak sem voltak mellbevágóak, a szervizek sem bújtak ki többnyire a kötelezettségeik alól.Mindenesetre ritka volt mondjuk öntvényhiba a motoroknál ,vagy motor megbontását generáló hiba .A látottak a mai autóárakat tekintve rémisztőnek tűnnek…
Vissza nyal a fagyi! kis motor, nagy teljesítmény, nagy utazó sebesség, hosszú utazások! Kevés hűtése van a dugónak, nagy a sűrítési arány.
A gyári előírás szerint LZKR6B-10E 30000km vagy 4év csereperiódus, a SILZKR6B10E (ami a képen is látható) 60000km vagy 4év. 4db IR gyertya gyártótól függően 12000-25000ft garnitúra, nem egy eget verő költség, de annál költségesebb hibát tud okozni. Látatlanba azt mondanám, hogy a gyertyák 90000km után(nem cserélték őket 120000km-nél) megadták magukat és rendellenes égést produkáltak ami lassan a motor tönkremeneteléhez vezetett.
áááá imádom a Zolit oyal laza flegma de latszik rajta hogy precíz igazi humorzsák ha éppen ráér lehetne tőle mindig a műhely :)
Ez a hatranya a direkt befecskendezesu motoroknak, hogy ,, kokszolodnak,,. Vannak olyan termekek, amit idokozonkent hasznalni kellene a koksztalanitasra. Legalabb is itten Kanadaban. Amig dolgoztam a markaszervizben (mar nyugdijas vagyok), hasznaltuk, es nagyon szepen kitisztitotta a hengereket. Egy palackban toltottuk a folyadekot ami 100-120 PSI nyomassal kb. 2500 fordulatnal addig jart a motor amig az egy liter folyadek elfogyott. A folyadekot a pillango szelepnel volt bevezetve egy vekony csovel es a vegen egy fuvoka volt. A sajat kocsimnal is hasznaltam. Az uzemanyag pumpa termeszetesen le volt kapcsolva. Elnezest a nyelvi botlasok miatt. Ilyen esetekben nem volt erdemes megjavitani, mert a bontokban eleg jutanyos aron lehet a legtobb markahoz motort kapni.
Itt Magyarországon dióhéj őrlemény van. :)
@@frankdrebin9052 Amúgy azt az eljárást a németektől adoptáltuk. 😉 Elsőként talán Novoth Tibor, aki bizonyos motortípusok elég nagy szakértője.
Régen benzinert fizettél, most már a szaga sem hasonlít ! Aki még szeretne használni a benzines járművét ,tankoljon prémiumot !
"tépőzáras hengerfej" na azon behaltam...😂😂😂 baromi jó rész volt, még több ilyet 👍
Az autók is olyanok, mint a madarak: ha jön a tavasz, jön a költés ideje...
Profi műsor ! De mindig azt mondják, hogy a szivó benzin a jó, meg a koreai autók jók ...hááááááát, én maradok a Renault 1.6 szivó benzinnél, 350-450 ezer probléma mentes kilométerek.
a szívó benzint ma már ki kel egészíteni szívócső befecskendezéssel
Tizenöt éves korában adtam el a KIA Spotrage II -esemet (2005 évjárat) ....abban is volt 350 ezer km és olyan volt mint az új semmi baja nem volt a motornak (sem) ....állítólag azok voltak a legjobb Sportage-ek ....ezek után kezdem elhinni. Annak csak a 10l-es fogyasztás volt a legfájóbb pontja .
@@janijag9082 A sok elfogyasztott üzemanyagtól volt megfelelő hűtése😂
Ez nem szívó benzines motor, hanem közvetlen befecskendezéses (GDI) 1,6-os. Az USA-ban tavaly akasztottak milliárd dolláros pert a KIA Hyundai nyakába, tűzesetek, motor leállások, kokszosodás és olajzabálás miatt.. Az 1,6-os GDI motorok is köztül vannak..
@@GR-kn7mt Miért nem szívó benzines? Hol látsz rajta feltöltőt?
Akkor kezdjük az elején, ha a konstrukciós hiba lenne, akkor nem 1 dugattyúnál jelentkezne a hiba és nem lenne látható mechanikai sérülés. A dugattyúnál szemmel látható, hogy iszonyatos hőterhelést kapott, ez lehet a gyertya hibája mielőtt végleg megadta magát, és miután a gyertya is túlmelegedett így letört a katód és az okozta a mechanikai sérülést. A GDI motorokban gyárilag 60000km vagy 4 év csereintervallum van megadva, ami elég szigorú, nagy pénzben mernék rá fogadni, hogy azok a gyertyák nem 4 évesek, a korrózió beszédes!!!!. Ha a nagy hőterheléstől megszorul a kompresszió gyűrű akkor a hengerfalnak annyi, ezen nincs mit ragozni(perselyezni kell), ha nagy fordulatszámnál történik még a gyűrűhorony is lereped. Felmerül bennem a kérdés, hogy a ECU nem küldött CHECK ENGINE feliratot korábban, mert a GDI már vacak üzemanyag esetén is hajlamos emiatt reklamálni, és ennek a hibának tuti volt előjele. Volt hibakódolvasás? A blokk menthető, el kell vinni egy jó gépműhelybe és megcsinálják. Lehet tudni valamit az autók előéletéről? Szervíz számlák? Az injektorokat sem ártatna bevizsgáltatni, az is lehet a probléma forrása.
Bezzeg Peti Kiájában még sokkal jobb állapotban volt a motor☝️
De csak a motor, semmi más! :DD
Ég és föld a kettő között tesó. Nézd meg újra ;)
Nesze neked 1.6 "szívó" benzin, olyat kell venni mert az sosem romlik el... Örülök hogy minden autós youtuber meg média ezeket ajánlja, de közben mindenki tádékkal jár. :) Mindegyik elromlik, akkor legalább addig menjen rendesen.
Szuper volt!A tyúk vagy a csirke vagy tudod mi😂
érdemes lenne csinálni majd egy adást ezekről az injektorfejekről, kíváncsi lennék rá meg szerintem még jópáran. Ami érdekes még a motorvezérlő miért nem dob tengeralatjárót a kopogásos égésre, az emisszió is gondolom köszönő viszonyba nincs az elvárttal.
Kopogásos égés egy bizonyos mértékig "normális" ezért nem dob lámpát, csak visszaveszi az előgyújtást, de itt már az sem segített, mert nem volt hova visszavenni már. Úgy látszik, hogy ez a hiba a motor teszt fázisában nem fordult elő ezért a szoftver nincs megírva erre a helyzetre.
@@SkywalkerTibor
Értem én csak furcsa hogy ha a +-tolerancián kívülre esik a kompenzáció akkor feltételezhető ugye rendellenes működés amiről nem lenne baj ha a tulaj tudna.De hát ugye csak félig van megcsinálva minden. Mazda6 2.2d 2016 légtömeg mérő hiba. Műszerfal karácsonyfa autó megy normálisan csak a váltó vezérlést is eldobja valami vészmódba 100-1500rpm-el magasabban vált, de mintha F1 autóba ülnél olyan ütéssel rendesen fáj, kézi váltást meg letiltja.....ezt is érdekesen írta meg a mérnök. De leállít újraindít és 400Km elmegy utána hibamentesen. Majd előjön megint.
@@bnorci7164 Hát ez az, a kompenzáció nem esik tolerancián kívülre, hanem végpontig megy, de ott ha még mindig van kopogás akkor azonnal el kéne vennie a gázt a motorvezérlésnek, de azt ő meg nem tudja, hogy az addig kért teljesítmény mennyire életbevágóan szükséges. pl: előzés
@@SkywalkerTibor Semennyire nem életbevágó. Egy előzésből fékkel is ki lehet állni. Szerintem is az lenne a normális, ha már végponton van az előgyújtás, és még mindig kopogásos égést észlel, azonnal check engine, és vészmód. És ez valószínűleg így is működik, de feltételezem itt nem kopogásos égésről van szó. Ugyan ez a jelenség előfordul a VW csoport még láncos TSI motorjainál. Ott injektor hiba okozza, jellemzően az elszegényedő keverék okozta magasabb égési hőmérséklet. Az az ajánlás, hogy időnként ki kell szedni az injektorokat, és adni nekik egy takarítást, majd egy bemérést, és akkor lehet szépen tovább használni. Továbbá ajánlott időnként 100-as benzint rakni bele, ami jobban képes áttisztítani a befecskendezőket.
Ezektől függetlenül érdekes, hogy a motor belseje mennyire kormos. Az egy dolog, hogy közvetlen befecskendezéses autók jobban kormolnak, de ez már talán a nem normális szint. Engem nagyon érdekelne egy folytatás, ahol megpróbálják kideríteni az okokat. Tulajoktól megtudni a használati szokásokat, szervizintervallumokat, vajon ugyan abba a márkaszervizbe hordták-e stb... injektorokat, így ahogy vannak, beméretném, valószínű a kiégett dugattyúsnak lesz a legkisebb a szállítási menyisége.
@@SkywalkerTibor jut eszembe a dieselnél figyelik a szöggyorsulást onnan következtetik a befecskendezés kompenzációt ha valamelyik túl kevés az a henger nem dolgozik rendesen az ugye kap plusz naftát, itt is lehetne figyelni ha hülyeséget írok javítsatok csak lelkes benzinvérű műkedvelő vagyok
Belenagyítottam a videóba ahol az NGK gyertyák láthatóak......nos nincs miről beszélni, ezek a gyertyák nagyon sokat futottak, akkora a hézag az elektródák között hogy élelmesebb vállalkozó házat építene rá. Nem véletlenül írják elő a gyártók a kötelező csereintervallumokat, ha azt nem tartják be a kedves tulajdonosok, akkor tudják hol érdemes reklamálni. Egyik ismerős Honda Jazz egyeletlen alapjáratot tapasztalt, erőtlenné vállt az autó. Bevitte a közeli szervízbe ahol kicserélték az első 4 gyertyát, mondták hogy nagyon régiek voltak. Autó szebben járt, de erőtlen volt továbbra is. Megkérdeztem tőle, hogy hány darab gyertyát cseréltek? Számla elővesz és 4db van rajta, csakhogy abban a motorban 8db gyertya van. A tűzfal felőli gyertyákat igazi szopás cserélni, főleg ha évek óta nem voltak kitekerve. Nos ebben az autóban soha nem voltak cserélve 160000km, a csere után tökéletesen járt és sokkal kevesebbet is fogyasztott. Az a motor nem közvetlen befecskendezéses, ennek köszönheti hogy nem ment tönkre. A tulajdonosnak érteni kell ehhez? Igazából nem, neki annyi feladata lenne, hogy elviszi évente egy szervízbe ahol értenek a típushoz és kicserélik amit a gyártó megkövetel.
Sziasztok! Nagyon klassz volt ez a "műhely" is mint ahogy a többi!
Egy felvetésem lenne, mégpedig az, hogy az elkövetkező egyik "műhely" epizódban nem tudnátok e beszélni a már közel 120 éve velünk ill. autónkal együtt létező alapvető alkatrészről, mégpedig az akkumulátorról. Először azt gondoltam, hogy ennek a berendezésnek a működése csak nekem ismeretlen, de aztán ahogy az autós szakmában régen dolgozó ismerőseimet faggattam mindenki csak intett, hogy hát feltöltöd aztán kész stb stb, szóval arra a következtetésre jutottam, hogy tisztelet a kivételnek, de szerintem az autós társadalom 90 %-ának lövése sincs (mint ahogy nekem sem) , hogy pl. mi "fogy ki" belőle???? illetve mit "töltök bele" amikor feltöltöm, és mi történik amikor "kikészült" az akksi és újat kell venni! Szerintem rengeteg embert érdekelne ez a dolog! Köszönöm
A stop/start rendszer nem lehet az ok? Autómérnöktől hallottam, hogy a stop/start egyik velejárója, hogy a leállított motor hengerfeje rövid távon melegedni kezd, ezt a rendszer extra üzemanyaggal igyekszik visszahűteni indításkor, az meg kokszosít. A koksz meg a befecskendezési képet gyönyörűen variálhatja...
Hát akkor az se autómérnök. A több benzin elvileg jobban tisztít jobban hűt, az E10-es pláne, itt meg pont az a gond, hogy szegény a keverék az is rosszul porlasztással, szúrólángszerűen, ami meg a koksz miatt eltömődött befecskendező csúcsok miatt van + szar a kopogásszenzor tűrése, működése vagy akár hibás is. De az alapgond a kartergáz ami a szívócsőbe van vezetve, és a szelepre szívótorokra ragad. Esetleg a leállításokkor valóban jobban melegedhet, és jobban ráragad ráég, az esélyes.
Szóval a trutyis olajos kartergáz a probléma (normál régi motornál is) Ezért érdemes kartergáz olajleválasztót beépíteni minden közvetlenbefecskendézesű motorba meg LPG-re átállni.
áááh! téptem a hajam amikor a karbisról volt szó és a mai motorokról....majdnem rájöttetek.a meghibásodás sorrendje: 1.melegedés 2.tömitetlenség a vákumkörben 3: öngyulladás és kokszosodás 4.dugó kilyukadás. a gdi motorok ha úgy tetszik félúton vannak a legmodernebb motorok és a régi karbis motorok között, mert bár injektoros de a segédberendezéseit vákummal működteti...a légtömegmérő messze van a szivótoroktól igy nem érzékeli ha a vákum rendszerből falsot tud szivni a szenzor és a henger között....a többletlevegő miatt melegedni kezd, a hűtőrendszerben helyenként túlhevülő hűtőfolyadék károsodik, veszit a hűtőkapacitásából, helenként a sarkokban fel is forr,igy mind a négy henger melegebben jár (gyertyák nyaka kivül megbarnult).a melegedés miatti kopogást és előgyújtást azonban az elektroika nem kezeli jól mert nem tudja hogy több levegőt sziv be a tömitetlenségen keresztül (szivótorok tömitéseket rendszeresen cserélni kell!) állandósul a kopogásos égés és kokszosodás és csak legutoljára kokszosodik be az injektor és lyukad ki-a dugó.a vákumrendszeren van vagy 30 csatlakozás ami falsot engedhet be, van ott kis bilincs, nagy bilincs, csak rádugós pvccső...de ha látatlanba tippelni kell: a fékszervó vákumcsöve ereszt mert az kapja a legnagyobb mechanikai terhelést a jó utak miatt és mert nem túl hosszú, kilágyult tartóbaknál amikor a városi terepjáró ugratva van már a cső rövid. pedig ha a karbis motort továbbgondoljátok, mert pont úgy néz ki ott is meglett volna hogy bizony ennél is a sok levegő a probléma mert ez félig még karbisnak vehető mint hibadiagnosztika a falsszivás lehetséges hibája miatt.mivel a motor szét lett kapva ésha a tömitéssornál volt a gond azt már nem lehet megtalálni (a tömitést minden megbontáskor egyébként is és időközönként cserélni kell) de van fenn valahol a neten a gdi motorok vákumrendszerének gyikjáról egy videó ahol végigmutogatják hol lehet a hiba.
öszintén ? ha csörög de még jár előbb műszerrel mindent végigbogarászni rajta (kódok, kibocsájtás, működési értékek, vákum, levegő,folyadék, üzemanyag ellenörzése) és csak utána bontás...és akkor ha összeraktad és akkor is végigméred mégha nem is hiszel magadban ott a lista: ez volt, ez lett..és ha amérések utána jobbak mint előtte akkor kész a munka és nem kell parázni.te vagy a szakember, neked kell tudnod...ha nem tudod, akkor is te vagy a szakember, mert megtanultad hogy tudhatod meg ha nem tudod....de ha nem csinálod nem fogod tudni.ezeknél a félig elektronikás korábbi generációs motoroknál a vákummal mindig gond van.és mindig minden máanyag-fém találkozásnál tömitéscsere!
A legérdekesebb a márkaszervíz hozzáállása volt. Ha ebben a kis műhelyben két problémás motor van, hány lehet náluk? Miért vezették félre az ügyfelet. Azt hiszem számomra ez elég indok arra, hogy elkerüljem a márkát meg a társát a garanciájukkal együtt. Nem az a gáz, hogy gáz van, hanem az, hogy eltussolják.
Én azt az autómárkát keresem aki önként és dalolva beismeri, hogy tipushiba és azonnal kijavítják puszira. Valószínűleg ebben az életemben már nem találom meg.
@@gyemintgyuri6093 Nem sok ilyen van. A Mercinél tapasztaltam, hogy viszonylag korán és korrekten reagálnak a problémákra.
A BMW meg külsőégésű motoros.
👍😂😂😂😂😂😂
Zsir😂😂
Hogy jön ide a BMW ? 😂😂😂vegyél ha irigykedsz. Egyébként más kocsik is gyulladnak ki csak sok irigy csak ha BMW ég abból csinál hírt
@@zoltanvarga7523 5 k
Egyszer én egy 12hengeres Aston Martinnal találkoztam ezzel a problémával. A rossz minőségű benzin miatt,de ugyanúgy hajtva használták. Eldugult a katalizátor és emiatt szabályozni kezdte az elektronika a befecskendezést és a gyújtást. Gondolom a 12henger ereje miatt a tulajdonos nem vette észre a teljesítmény különbséget. Viszont egyik oldalon 5dugattyú megolvadt és a dugattyú gyűrűig darabjai törtek ki . Ami viszont mázli volt,hogy a hengerfal nem sérült. Dugattyú, gyűrű és katalizátor csere után minden újra működött. (36ezer Km ) !!!
Érdekes videó. A folytatás engem is érdekel.Köszi a feltöltést!
1.6 GDI motort nem egyet cseréltek már garanciában is extrém olajfogyasztás miatt. Ha fogy az olaj, akkor az elég valahol, koksz formájában lerakódik és máris kokszos lesz minden. Ha lekokszol a porlasztócsúcs, akkor az, plusz már egy gyegkébb porlasztó simán okozhatja ezt. Meg kéne vizsgálni a porlasztókat, hogy egyáltalán hogy működnek.
Ma érkezett hozzánk javításra egy ilyen Hyundai IX 35 1.6 G4FD motorkóddal. 2 - es henger gyújtás hiba a többi hengerben véletlenszerű gyújtás hibakóddal. Endoszkóppal is megnéztem, 2. hengerben a dugattyú lyukas, 1. és 3. henger a dugattyúján felületi hiány 🥲. Mondjuk 250 ekm van benne de azért kezdhetnek a tulajdonosok félni... Kérésre képet videót küldök.
Szia!
Merrefelé dolgozol? Esetleg, ha Pest megyében vagy nem végeznél egy endoszkópos vizsgálatot az én Kia Sportage gépkocsimon? 103000km van benne és kíváncsi lennék, hogy milyen állapotban van.
Köszönöm!
@@dorapacsikanenafradi1693 Szia! Sajnos Szabolcsban van a műhelyünk.
Mindegy milyen üzemanyag van használva? 95 vagy 100-as jobb neki, vagy teljesen mindegy?
@@dorapacsikanenafradi1693 Nem kell aggódni, van 330000km futott példány az ismerősi körben. A gyertyákra és a befecskendezőkre kell figyelmet fordítani és megfelelő helyen kell szervízeltetni. Lehetőleg minél jobb minőségű üzemanyaggal célszerű üzemeltetni.
Hello!25éve dolgozom az autójavításban,az etanolos üzemanyagokkal tönkreteszik a motorokat.Nem ehhez van tervezve,emiatt rengeteg üzemanyag rendszeri probléma van!Köszönjük az európai úniónak!
de a magasabb alkohol tartalom miatt nem tisztábbnak kellene inkább lenni a motorok belsejének? Én annak idején jártam E85-s üzemanyaggal egy 1,6 16V -es Lanossal. Igaz volt benne átalakító szett, ami lényegében az elögyújtást változtatta meg. Viszon a motor nem melegedett fel akkoriban 90 C fokra csak olyan 80-85 körül.
Az etanol száraz üzemanyag,nincs kenése,megállnak töle az üzemanyag pumpák,injektorok,és végül a szárazsága miatt elégnek a szelepek szélei és a dugattyúk is.Más előgyujtás kellene hozzá,és más sűrìtési arány!Ezeken kìvül még a motor olaj sem jó hozzá bármilyen.Bekéne tìltani a használatát is!
@@ferencvoltner Feri alapvetően igazad van, de én 8 évet versenyeztem egy evo6-ossal, ethanollal mentem, semmi baja nem volt - mert arra építettük az autót. Szóval a kia rohadjon meg, tudják, hogy EU-ba fog kerülni a kocsi, akkor miért nem ethanol tűrő üzemanyagrendszert használnak? Amúgy az ethanol sokkal tisztább üzemanyag, nagyobb a párolgáshője, jobban hűti a hengerfalat, dugókat, istentelen előgyújtást elvisel, nem csörög be, határra vitt gyújtásnál is még csak morog, és ráadásul több oxigént tartalmaz molekuláris szinten ezért több teljesítményt lehet kicsikarni belőle, igaz, kb 30%-al több kell belőle. Szóval E85-el pl ez az injektor szitu nem állt volna elő, mert az tisztán tartja. Persze, mint mondtam és te is mondtad, olyan üa pumpa, csövek stb kell, bocs kellett volna :)
@@Hunspikey75 ne hibáztasd a KIA-t. 2014 es autó. Akkor még nem vezették be a magasabb etanol arányú üzemanyagot.
Nem az unio és nem az etanol okozza. Ha így lenne akkor az összes közvetlen bef. benzinmotor ugyanezt produkálná. Mondjuk úgy, a megoldás nem ilyen egyszerű.
Nem kell egy Sherlock-nak lenni, ahhoz hogy valaki rájöjjön, hogy akkor ez a problèma tömegesen elő fog fordulni a közel jövőben, vagy màr jelenleg is nagy problémát okoz a tulajdonosoknak , az ilyen motorkódú motorral ellátott Kia modelleknèl.
Szia. Mi volt a motorkód? Én nem láttam hallottam.
@@norbertimre3579 g4fd
Sajnos ez a probléma már köztudott. Nem egyedi esetek.
Mitsubishi gdi motornál 101 es oktánszámú számú benzint írnak elő.
Igaz 92 től megfelelő papíron. Önmagában ezt a kopogàs szenzor korrigálja.
Itt a hiba a nem megfelelő tervezés. A termikus rés, dugattyú anyagának és alakjának rossz megválasztása. Amikor a motor jár, különösen megnövelt fordulatszám-tartományban, az olajfilm leválik a henger faláról, félszáraz súrlódásra való átállással. A motor ilyen működésének következménye a hengerfalakon való kopás vagy "ragadás". A félszáraz súrlódás miatt megnövekedett hézagot és a dugattyú torzulását okozza. Kopogást okozva a motorban, amelyet a dugattyú "szoknya" ütközése okoz, amikor a hengerfalhoz tolódik. A helyzetet súlyosbítja a motor magas fokú erőltetése és hőmérsékleti beállítása, a blokk vízcsatornáinak vizuálisan elégtelen területe vagy a vízszivattyú elégtelen hatékonysága. Ezt a változatot támasztja alá, hogy mindig a második és a harmadik henger sérült a leginkább, vagyis a legnagyobb hőterhelés a vízszivattyútól távolabb. Hidegben a probléma rosszabb, valószínű Oroszországban ezért hallani rengeteg ilyen problémáról.
@István Székely Valóban így van a folyamat, ahogy írtad. De annak az oka amiért létre jön, amit írtam. A hidegben nem a hűtést gondoltam. Hideg motornál való terhelés ezt a kopási folyamatot gyorsabban idézi elő. Eltömődèsre nincs szenzor, ami jelezné,mint egy részecskeszűrő esetében.
Én 80.000 km-t mentem Volvo S40 Mitsu 1.8 GDI motorral. Nagyon jó fogyasztás mellett 125 LE-t tudott a motor, a kopogós, dízeles GDI hangját meg kellett szokni, de ennyi. Még etanolt is próbáltam vele, 50%-ig viselte el. Tizeniksz éves korában még 215-el mentem az autóval. Önmagában egy GDI motor egyáltalán nem rossz, viszont mostanában már érdemes figyelni az üzemanyagra. Én Spuri adalékot teszek már másfél éve minden tankoláshoz (2.4 D motor). Füst nincs, fogyasztás kicsit javul és tudom, hogy Plus üzemanyag kategóriát eszik a motor, csak nem literenként 100-200 Ft-tal drágábban, mint a kutakon, hanem tankonként 800 Ft-ért.
13:47 a legijesztőbb dolog amit egy műhelyben hallhat az ember!
Göbi! Hozzád szólnék, igazából csak egy vélemény. Igaz más kaptafa de ugyan ez a recept volt nálam is egy Fiat Bravo2 1.9 8v motornál. Bele lett rakva az új motor, nem mertem használni. Ment a háztól, pedig előtte nagyon szerettem. Jó látni téged a természetes környezetedben, a műhelyben 😁 szakszerűen érthetően magyarázol el mindent, nagyon csípem ezt benned.
A tulajnak kitartást kívánok. Én tuti eladnám mert meg undorodnék az autótól ez után.
Nem biztos, hogy igazam van, de a helyetekben még az EGR hűtőt is kitakarítanám.
Sztem azok az alumínium szemcsék amik az 1es dugó tetején voltak, azok a hármasból kerültek át, az EGRen keresztül...
Ebben nincs EGR szelep.
Pont a 7 éves gari után…🙂
Mint a régi szép időkben, amikor egy F1-es autó akkor volt a tökéletesre hegyezve, amikor a cél után 1 méterre esett atomjaira.
Hajrá fogyasztói társadalom👍🤨
Kb. 800 ezer kilométerrel adtam el a 124-es dízel Mercimet valaha. Egy millió után tették le a rozsdásodás után, kb.huszonöt évesen.
I30 .2015. G4fa motor.1.4 szívó benzin 73kw. Évi 13000km. Ennek fele város. 10000km olajcsere .( my self) Total 5w30. OMW 100 benzin . Egy mm. olajat nem eszik. Nem versenyautó de, nekem elég. Sz.tem sok múlik a stíluson. Városban álltalában 3.-ban ügetek. 50km/h 2500 fordulat. 60-nál 4.-ben 2000 a pördület. Fogyasztás kb 3-4 dl plusz. A párom(;és szerintem sokan , ) szeretik letudni a válltást hamar- gyorsan ! Szólok is neki , ne nyektesd 6.- ban 60-nal 1000 -es fordulaton! Egy barátomnak 2016. 1.4 Tsi golf 80000 km ebböl 70000km pest , tehát 80000km-nél letérdelt. Ö is ez a" ne forgassuk , szétpörög " tipus Levállt egy darab kox az egyik szívószelepről nem esett le , de kitámasztotta a szelepet. A dugó bele ütött. Hát.... lett baj. Az egyik vezérműtengely is meggörbült. 900 000 ft-os történet. Asszem a fordulat( jó olaj , jó benzin ) nem öli meg a motort. Még 3 évet tervezek vele. 10 évesen kb 120 000km-el eladóvá válik . Akit akkor érdekel.....hívjon! ;)))
Ja, a 20 000- 30 000 -es olajcsere , igazi hülyeség!
Így van. Nem a fordulat öli meg a motort. Az alacsonyabb fordulaton való erőltetés sokkal rosszabb.
Mióta hallom sok helyről az alacsony fordulat káros hatásait, azóta én is pörgetem a motort. inkább 3 asban járok vele. Meg szokták jegyezni az anyós ülésben ülők hogy miért van ilyen hangja a motornak, miért nem váltok már? 10000 enként cseréltetem benne az olajat. Nekem suzukim van.
@@ZK-jk4bv A suzuki mindent(is) bír!😊
@@STJ695 Ja. A fordulatot is 😁.
KIA válaszára kíváncsi lennék. hallottam korábban is hibás 1.6GDIről, de semmivel sincs belőlük arányosan több hibás, mint akár egy toyotából.. nekem volt 2015ös 1.6GDI is, 2018as is, bőven 150e felett, kutya bajuk...
Szerintem rá fognák az üzemanyag minőségére.
Üdv. Hyundai i40 1.6 gdi ugyanez történt nálunk is. 250 ezer kmnél igaz de az német autópályán gyakran minőségi üzemanyaggal használva. Olajcsere mindig gyári olajjal 10 ezrenként vagy még sűrűbben is. Ez nekem minőségbeli problémának tűnik.
Nagy valószínűséggel neked van igazad! Szar anyagból készülnek a dugók! Helyesbítek: nem megfelelő az anyagválasztás! 😂 🤣 👍
Szerintem ezek a motorok kb 250 ezer km átlagos futásra vannak tervezve. Biztos vagyok benne hogy rengeteg tesztet végeztek el , és úgy voltak vele hogy az átlagos 250-300 ezres futás elég lesz. Néhány biztos elmegy többet is, néhány meg már 150 nél megmakkan.
Sajnos tuti,hogy ez is a "pakli"része!!!😂😂💩
Az Usában max. 10 év vagy 100.000 mérföld garanciát vállal a Kia a motorjaira... Nyilván kimatekolták az ő mérnökeik is, nálunk már csak 7 év vagy 150.000 km jutott. :/
Szerintem ez sima felhasználási hiba is lehet. vannak olyan injektorok, amik igénylik, hogy néha úgy istenigazábol meg legyen hajtva, mert különben eltömődik, és jön ez..
Olyan eset mint amikor a növelt kompressziós ladámba a fiam 95 tankolt és megkérdezte, hogy levett gyújtás melett miért jár a motor még egy percig. Csak az kibírta😄
Hibás (zárlatos) gyújtáskapcsoló)?
@@istvansebestyen5016 Nem! Egyértelműen őngyulladás volt, mint egy dizelnél😄
@@gyorgyszabo8183 Oké, csak cukrász vagyok. (OKJ.s) DDD!
Én is cukrász vagyok 3 hónapos tanfolyammal :-) mikor valaki elmesélte, hogy ukrán 72 oktános benzint tankolt a ladába és csak és kizárólag akkor állt le ha lehúzták a gyertyapipát, slusszkulccsal nem. Fórumon rákérdeztem a cukrász diplomámmal, hogy ezt akkor kérném bövebben kifejteni, elküldött a delikvens melegebb éghajlatra, hogy mindig okoskodok így volt és kész :-)))) nekem is járt már zsigulim kb fél percig gyújtáselvétel után egy pirítós menetre válaszul, de az magától elhalálozott a gyenge fuldoklást követöen. Nálam szegény volt a keverék meg kicsi a szelephézag.
Cukrásznak mindenhez kell érteni :-)
Csak cukrászoknak egy kárpitostól! 😄
A használni kívánt benzin oktánszáma meghatároza, hogy milyen sűritésű motorban használható. A 80-as években itthon is két féle benzin volt a 86-os volgákba, uazokba stb és 92-es az idézőjelben modernebb autókhoz. A silányabb benzin hajlamos már a szikra begyújtása előtt a magas kompressziótól önmagától begyulladni. Ezen folyamat.egyébként rendkívül káros a motorra, mert a dugattyú még fölfelé akar menni de a korai robbanás már visszafelé tolja. Aki mégis olcsóbb benzinnel akart járni pl taxisok azok vastagabb hengerfej tömítést raktak be a ladákba ezzel rontottak a kompresszión, hogy ne álljon fen ezen jelenség. Jellemzően Amerikában is rosszabb a benzin mert ott is kisebb sűritésű motorok a jellemzők.
Amúgy hókifliben is jó vagyok😇😄
25:50 :) ettől még értjük csak így tovább
Na a Hyundai márkaszerviz,motor garancia... esélytelen. Nekem 2 évembe és 2 millámba került. Az auto a saját lábán ment be a szerviz kapuján,aztán a szétrobbant a motor a felujitás után. Természetesen ök nem hibásak.
Undorito amit megengednek maguknak és csinálnak a fizetö ügyfelekkel.
Apám is, én is a diesel F31 BMW-be csak Aral Ultimate Dieselt tankolunk, néha Shell V-powert. 165.000 kilométernél a vezérmülánc csere kôzbeni állapotfelmérés során a szerelök hüledeztek,hogy ilyen tiszta belsejü motort régen láttak.
A normál gázolajok 51 cetánosak. A prémiumok 55-57. Az Aral prémium 60.
Üdvözletem! Megnézve a videót és a hibát én alapvetően az elégtelen gyújtási energiában keresném. A nem megfelelő intenzitású gyújtószikra rossz minőségű égést produkál. Ebből adódig az lapvető gond, hogy elkezd lerakódni a korom a motor belsejében. Ez a korom üzem közben felizzik és a rápermetezett benzint simán begyújtja még a felső holtpont előtt. Na ez vezet ilyen meghibásodáshoz. Az én nézetem az, hogy minden olajcsere alkalmával a gyertyák ki, takarítás, hézag ellenőrzés. A hézagot minden alakalommal valamivel kisebbre veszem mint amit írtak. Az így keletkező szikra intenzitása megnő és az égés tökéletesebb lesz. Nem véletlenül használtak régen 2db gyertyát hengerenként. Ma meg egy gyenge éppen még a motor működését kiszolgáló gyújtást raknak az új autókba. A motor kidobása helyett a gyertyákat kellene sűrűbben kidobni.............
Na most esett le a Kiák ára 30 százalékkal a használt piacon :D
19:05 Zoli kérdezi, hogy "érezni kéne, nem?"
Göbi pedig azt mondja, hogy ez egy lassú folyamat, szóval ha volt is változás, akkor a tulajok hozzászoknak, jó ez az elképzelés?
Igen, pont ez a baj. Amikor minden nap hasznalod, megszokod. Ha atult volna egyik tulaj egy masik ugyanolyan autoba ami fele ennyit futott akkor biztos feltunt volna.
Nem érezni. Egyszer csak elkezd füstölni erősen a motor. Tipikus szegény keverékes égés. A dugattyú pereme képes a felső kompressziógyűrűig olvadni, és még megy a motor.
Én sokszor még a saját autómat sem érzem egyformának. Vannak jobb és rosszabb napjai :D Most pl. az utolsó tankolás óta kifejezetten pocsék. Talán a következő 500km jobb lesz. Nagyra értékelném ha végre azonos kúton, azonos fejen azonos minőséget csorgathatnék a tankba. Az olajról nem is beszélve... vicc az egész
Köszönöm, pont Kia Sportage vásárláson gondolkodom...felejtős..
Még félúton vagyok, de már most nagyon kíváncsi vagyok, hogy a KIA ezek után továbbra is elhajtja majd az ügyfeleket a gyertyát hibáztatva, vagy pozitívan áll a dologhoz; neadjisten veletek kezd el keménykedni, hogy ne keltsétek rossz hírüket.
Nem a KIA-t kell hibaztatni, hanem azokat akik nem tartsak karban a kocsijukat. Mint minden gepet, barmilyen legyen az idokozonkent szervizelni kell. Ha valaki egy kismotorral, ugyanolyan terhelessel, ugyanolyan sebesseggel akar menni mint egy 3-4-5 literes motorral rendelkezo kocsi, akkor az kell szamitson arra, hogy rovidebb ido mulva, valami tonkre megy, ha tul van hajtva. Be kell tartani a gyari utmutatasokat, karbantartasi idoket, es foleg ugy hasznalni a jarmuvet amilyen celra volt gyartva. Egy, vagy masfel literes motorral nem lehet szaguldozni az autopalyan. A tulajdonos kell tudja, hogy a jarmu amit vezet, mire kepes, es hogy milyen uzemanyagot hasznaljon.
@@josephborbely1614 Hiába tartod be a gyári előírásokat, ha a gyári előírásnál is sokkal hamarabb kell pl. olajat cserélni és adott esetben nem is olyan olajat amit anno a kézikönyv előírt. Sok esetben csak az eltelt évek és a pórul járt tulajok eseteiből lehet kiokoskodni hogyan is kellett volna jól karbantartani az adott autót.
A KIA márkaképviselet bekéri a szervízszámlákat és ránéz a gyertyákra és megköszöni az együttműködést. Ha nem előírás szerint szervízelnek egy autót az nem garanciális probléma.
Pont le fogja szarni a Kia fos
Benzinesbe csak MPI! Ugyan többet fogyaszt, de nincs magasnyomású pumpa, nincs koksz, kurva drága injektor és dugó olvadás. Tudom, hogy kivezetik az euro norma miatt, de ez az egész eu által szabott irány egy gk. felhasználói szopatás! A barátom egy Mazda 2.3 DISI-vel szívta meg.
2020-es diesel Hyundai SantaFe-n gondolkoztam. Elbizonytalanodtam.
Gyerek ez nagyon komoly, a 20 éves corollám gyűrűzöm épp ( 1.8 vvti, aki ismeri tudja mennyi olajat képes megenni 450000 körül van benne ), abban nem volt ennyi koksz, kár, hogy ide nem lehet fotót felrakni!
Szivesen hallottam volna, melyik tulaj melyik kutnal tankol leginkabb es melyik (premium vagy sima) uzemanyagot!
Jogos felvetés, de a technikával van a baj, ha egy olcsóbb, népautónak kitalált vas csak prémium, százas benzinnel tud meghibásodás nélkül működni 150 000 kilométeren keresztül.
Tudatosan spóroltak egy új motorra a tankolásnál, mert tudták milyen káros az ócsó benzin.
Benzin betöltőnél oda szokták írni a minimum oktán számot. Amennyiben 95 van megadva, akkor hiba nélkül teljesítenie kellene a gyártó által becsült élettartamot.
Ha 98 vagy 100 volt és 95-öt tankolt akkor persze hibás lehet.
(Könyörgöm csak nem lehet 100-as elvárás egy kia-nál 😃😃)
@@Ballinho1 az oktanszam semmit nem szamit (nyilvan ala nem is tud menni) az adalekolason van a hangsuly a MODERN motoroknal, ha az nem megfelelo es hossszutavon esetleg mostoha korulmenyekkel is parosul a hasznalata az autónak, siman beuthet hasonlo hiba
Mondhatnam ugy is, piritoskenyeren is lehet elni, csak nem akarj hegymaszo vagy sulyemelo lenni kozben.
@@Ballinho1 Erdemes a totalcaros "mit tankolsz" youtube videot vegignezni
ua-cam.com/video/fltqiKeMbn8/v-deo.html
, ahol valodi szakemberek beszelnek kozerthetoen az uzemanyagokrol. Persze ra kell szanni egy orat, de sok mindent lehet belole megerteni.
Na, most örülök, hogy az enyém szívócsonk befecskendezéses.
SZÉP ÚJ VILÁG :) .... de legalább meg lehet majd magyarázni , hogy miért KELL nekünk a VILLANYAUTÓ . Persze , elfelejtve azt a pár évtizedet , amikor sikerült még nem-öngyilkos motorokat tömeggyártani :) .
Ma pont egy ilyen kiat lattam kopogva ,es fustolve menni.A tulaj még ment vele lassan ,en tuti lealltam volna vele:)
Sajnos az NGK gyertyák sem a régiek már Opel Astra 1.6 benzin 2800 km után Németországban letört az egyik gyertyából egy darab ami szépen végig vert mindent (fúrni is kellett+komlpett hengerfej felújítás stb...) Na most ahol vettem a gyertyákat (évek óta oda járok....) kb kiröhögtek .
Gratula a műsorhoz!
Azt szertném megkérdezni, hogy hol van ez műhely és mi a pontos nevük? Érdekelne egy esetleges későbbi javíttatás végett.
Köszönöm válaszukat.
További jó munkát!
Azt mondják a fiúk, hogy simán lehet, hogy a Kia nem az E10-es benzinhez tervezte ezt a motort, mert Magyarországon csak kb. két éve létezik az E10-es. Hát nem csak Magyarországból áll a világ, Németországban már 2011-től kapható az E10-es benzin.
Az E10 és E5 megnevezés valóban nem régen került bevezetésre Magyarországon. Ez ugye a bioetanol részarányát jelenti a benzinben. Viszont hazánkban már jóval régebben forgalmazzák, eleinte ajánlott részarányban, később a kötelezően előírt mennyiségekkel. A Suzuki 2006-tól kezdődően már az EU és környezetvédelmi követelményeknek megfelelően így tervezte a motorjait. Kötve hiszem, hogy a KIA tervezői nem tudnák, hogy Európában 10 bioetanol van a benzinben.
ezt a baromságot, fiestámnál is csak szabványszám van a gépkönyvbe megadva üzemanyagnál, azt meg kétlem, hogy pár %eltérés ennyi kárt okozna, mert akkor egy kalap szar ez a konstrukció.
Nagy nyomású turbó benzines szinte az összes veszélyes...Pl 1.4 TSI 120000 km-nél érdemes dióhéjas tisztítást alkalmazni koksz lerakódás miatt!A tünetek általában ::: fogyasztás megnövekszik kb 10-15% ,kicsit gyengébb lesz,és a motor hangja is egy picit hangosabb lesz! Én is pont most fogom elvinni(100000-150000 Ft) pedig 2000-2500 alatt nem váltok és max 15000 km után olajcsere...ettől függetlenül nagyon takarékos erős motor és szeretem..
Szia. Szabad kérdeznem hogy hova viszed dióhéjas tisztításra?
@@norbertimre3579 én a Spiler Car autószervizbe fogom vinni mert nekem az van viszonylag közel (Pomáz)
Az alany 2014 1,6gdi kia sportage,eszi az olajat,éves olajcserével használjuk,hiodeg időszakban októbertől-márciusig nem fogy az olaj,utána minden 2000km megtételével utána kell tölteni kb0,7litert,ennek mi lehet az oka.Az autóban 165000km van.
Ezt a jelenséget nevezi a szakirodalom "gyújtás előtti olajleégés" esetének? Közvetlen befecskendezéses motoroknál nem ritka probléma (állítólag). A dugattyú pereménél kezdődik az öngyulladásos égés. Konstrukciós probléma.
és miért ég le az olaj? hiányzik a benzin mint hűtő közeg a sűrítés során? elérné a benzines kompreszióval is a sűrítés az olaj gyulladási hőmérsékletét? Ennek a többi hengernél nem kellene, hogy nyoma legyen?
Nem az LSPI tipikus esetét lehet látni a videóban?
El kell adni így aki akar majd szarakodik vele.A bontott motor lutri egy korrekt javítás tulképp motor generál minimum 700 kiló.Lehet rádob 1 millát de így hogy nem tudom meddig jó?????Add el 2.5 ért ugyanott vagy vele de nyugodtan alszol.
Éljen a közvetlen benzinbefecskendezés... de ez lehet még hamis gyertyától is, túlmelegszik és átmegy izzítógyertyába csak a motor marad közben benzines, és/vagy nem megfelelően meghúzott gyertya ami szintén túlmegedhet
A képen látható gyertya nagyon régi, ennél a motornál 4 éves az előírt csereintervallum, ergo a tulaj tönkretette az autóját.
Az injektorok porlasztási képét meg lehet nézni?
Persze!
Első tulajos az autó, érdemes lenne megkérdezni, a felhasználási szokásairól, szervizekről. Jól gondolom, hogy ez a masina GTK-s lett?
1200 euro egy komplett motor hozzá, szóval megéri rendbe hozni.
Göbi! Ha az érdekes meghibásodások érdekelnek, ajánlom figyelmedbe a VW 2013- utáni CRTDI motorok olajszivattyú szíját, aminek a szakszervíz szerint nincs hivatalos csereintervalluma és az elmúlt két hónapban az ismerettségi körben, három autóban is kuka lett a motor, és egy 5000 forintos alkatrész. :-)
Melyik 2 literes vagy 1.6-os?
@@attilanagy5305 Mindkettő.
@@zmz74 Az én 1.6 om 2013 januári akkor szeremcsén lenne?Idáig minden rendben,De csak hosszútávon használom
@@attilanagy5305 kb. 380-400.000 kilóméter után jön a halálzóna. Addig teljesen stabil.
@@zmz74 Kösz .275 nél tartok
Akkor van még egy kis időm
👍
Laikusként kérdezem. Nem lehet köze az etanolos moslék benzinhez?
Az is benne lehet! Néha nem árt 100ast tankolni üres tankba!
Nem valószínű. Ha mégis, akkor az gyári tervezési hiba.
A szó, amit Göbi Mester keres: hot spot.
Baromi kíváncsi lennék, hogy egy ilyen 1.6GDi-nek milyen a keverék képzése. Szegény keveréknél lehetséges ilyen melegedés, ami elindíhatja a folyamatot.
Milyen olaj volt benne, mikor cserélték, hogyan használják az autót (rövidtáv, város), gyertyák mikor voltak cserélve(milyen került bele), üzemanyagszűrő cserélve volt, mikor...stb.
Hát az egyik gyertyán kapcsiból látszott a szegény keverék. Akármilyen motorról beszélünk az őzbarna gyertyakép a jó égés ismérve.
@@belatoth4170 őzbarna gyertyakép.. Hát az már a múlté. A szürkés fehér (vagy fehéres szürke az új őzbarna. De tényleg, 1 es lambda érték nem csinál őzbarna gyertyát, ahhoz kicsit dúsabb keverék kell.
Közvetlen befecsis, GDI? TSI-ben is tud ilyen csinálni ha az injektort éri valami. Bagóért kapni hozzá mondjuk és cserélhető megelőző jelleggel.
Pedig erre az 1.6 gdi-re esküdtek hogy milyen fain!
Nem értek én ehhez nagyon, viszont valamiért pont ezeknél az új motoroknál nem lép meg.Mind alulpörgetve, szarrá folytva, nagy nyomáson öngyilkos üzemmódban próbálnak működni mert muszáj...Ilyen körülmények között szinte nincs is ahogy tartósak legyenek.Nekem is egy 1.4 turbós astrám van, 33 000 kilométerrel S már most várom H mikor szarik oda
Ezeket a járgányokat a városba használják jobban, ott elkokszosodik , kiviszik autópályára meghajtják és ott meghallnak mert a koksz miatt eldugult olajáratokon nem megy kenés..melegszik és olvad utána..ennyi.
Tök jó, hogy megvannak a hatások, de többször mondtátok, hogy valószínűleg injektor, meg szórási kép. Mondjuk eldugult. Szegény keverék, magasabb égéshő. Várnék egy videót az injektorok diagnosztikájáról!
Remélem valaki veszi a fáradságot és felveszi a KIA-val a kapcsolatot és kideríti mi ez illetve kér rá méltányosságot!
@Train Train azért ha határozott az ember és tud érvelni jogilag fenyegetőzni stb... azért néha el lehet érni dolgokat. Néha. Picit.
Köszi, ugyan ilyenem van 😅😅
Igaz prémiumot is tankolok sokszor, 10 ezrenként olajat cserélek stb stb..
Az lehet sokat segít a hiba jelenség elkerülése érdekében!
Biztos rengeteget számit az is!
Olajfogyasztásod nincsen?
@@e34daniel14 nincs, csak 60 ezer km van benne. Szerencsére olyan mint az új
@@zsolth.2874 Nekem 70 van benne és a motor kuka. És prémiumot tankoltam és 12 ezrenként olajcsere...
Közel sem értek annyira (értsd: egyáltalán nem) a motorokhoz, ennek ellenére mindig élvezettel nézem, hallgatom, mikor két ilyen szaki osztja az észt (értsd jól!). Jó volt a videó, de nekem egy dolog nem derült ki (lehet figyelmetlen voltam).
Szóval pontosan milyen motorról beszélünk? OK, 1.6 GDI, de ezen kívül valamilyen évjárat, motorkód, stb.?
Az (valódi) okokról ugye megint nem nagyon lehet tudni semmit. Okolható az üzem (ovijárat), de akár az üzemanyag is, ugye?
NemadtaKIA zégésképet.
Azaz :)
Teljesen laikusként kérdezem, hogy ezek nem a kappa motorok? Mert azok a GDI-k köztudottan szeretnek kokszosodni, ha nincsenek megkergetve néha-néha. Lehet ez a tulajdonsága okozza ezt az öngerjesztő folyamatot, aminek ez az eredménye.
Bár az érdekes, hogy ugyan ez a helyzet a VW csoport tsi, ill. tfsi motorjaival, de ott még nem fordult elő hasonló eset.
Engem az is érdekelne, hogy csak ezt érinti, vagy esetleg 1.4 T-GDI motorra is vonatkozik vajon? Abból is eléggé sokat eladtak.
Írjátok, hogy na tessék a városi használat...de könyörgöm aki városban lakik!?
Dízelt ne vegyél...nem oda való. Akkor a benzines se...
Szóval marad a bicaj vagy elektromos hajtás.
Vagy hibrid ami legalább elgurul 30-50km-t városban.
A nyári vakációra meg beinditjuk a motort is....egy évben egyszer 😄
Jó meglátás. Átmeneti időszakban vagyunk. A modern autók túl érzékenyek, városban marad a régi szívóbenzin, vagy a full hibrid, vagy az elektromos...de olyan legyen, ami olcsó..mert városban csak annak van értelme ;) Szerintem :)
Lehet baromság de nem lehet hogy a poslasztó nem bírja a vizet az etanolba?
Érdekes lenne a porlasztási képet látni. Nem volt megoldható a műhelyben?
Ahhoz tesztelő gép kellene. Az meg nincs minden műhelyben.
A Göbi es a Pista is titkos tipkent ajanlja a Hyundai/Kia 1.6 T-gdi tesztekben.
"a koreai az új japán" "szívó benzin mi baj lehet"
Közvetlen befecskendezés a hiba oka
A használtautón ezek a típusú 1,6 GDi 3,5 millió alatt nem kapható ez gáz, hogy garancia után milliókat kell öntözni a motorba.
A többi Fan nevében is szeretnék kérni egy befejező videót. Mi lett a vége a sztorinak?
Kopogas érzékelő? Lambda szonda ?
Igaza volt a barátoméknak, hogy 4 éve a Bmw és VW motorok beszerzése helyett az összes fellelhető Kia ill. Hyundai motort megveszik Európában....azt mondta ebből vesz majd hajót az Adrián, így lesz.
USA-ban több GDI benzines motor van, ott komoly bajok vannak, visszahívássokkal, jogi ügyekkel, fórumok teli megdöglött motorokkal.
Nem egészen értem az injektor témát, hogy miért kéne újat venni, és miért nem elég a tisztítás. Ha jól figyeltem akkor nem injektor meghibásodás okozta a kokszosodást/túlmelegedést, hanem a kokszolódás okozta a kopogásos égést(lerakódás miatti öngyulladás) és az injektor elkoszolódást így esetleg közvetve tovább rontva a lokalizált túlmelegedést és öngyulladást. Én azt mondanám az a nagy kérdőjel itt, hogy mi okozza az extrém kokszosodást. Túl alacsony/magas égéshő ? Gyűrűk mellett, szelepszár szimering mellett olaj kerül a hengerekbe ? Túlzott kipufogógáz visszavezetés ? Nekem ez konstrukciós/alakatrész hibának tűnik. De amíg nem derül ki melyik, és hogy alakul ki a probléma, nem lehet megbízhatóan javítani.
Sztem meg a rövid távokon történő használatból adódó kokszosodás eltömíthette az injektort, ami így már kevés benzint nyomott a hengerbe, nem hűtötte a dugót eléggé, az meg elolvadt.
Inkább akkor érdemesebb lenne befeküdni egy használt koporsóba.
Újra előjön majd ez a hiba, előbb utóbb.
Nekem 2.0 GDI van, mindig prémium benzint használok. Sosem hittem a "hires" E10-nek...
Sziasztok. Köszi a videot, nagyon jó lett!
Kiderült végűl hogy ez a mocskos nagy kokszolódàs mitől van?
Vagyis mi a recept?
Köszi.
Üdv,Zoli Vp
BG 44K GDI-hez nem véletlenül javasolt a rendszeres karbantartáshoz az üzemanyagba...
Tapasztalatok nemzetközileg is alátámasztják, nekem megérne 10ezer km-ként egy tízesezrest ft-ban...
Sziasztok, bocs a buta kérdésért de muszáj feltennem mert nekem is Carens-em van. A CRDI motorokkal mi a helyzet? Az enyémben most 156 ezer van. 1.7 literes blokk. Köszi a választ előre is!
..egy friss hír : Most beszéltem az Amerikai barátommal, náluk is dettó ugyanez a baj ezekkel és 6 hónapot kell várni az új motorra ...ott 10 év a gari ....
Az a rendszám kitakarás nem igazán sikerült... Kapjátok le 10mp alatt és mindenkinek egyszerűbb :) Műsor egyébként öt csillag!
MUG-878 nem volt nehéz kiolvasni :D
Kíváncsi vagyok a továbbiakra! És hogy a Kia mit reagál, tervez-e esetleg visszahívást!?
Akkor is látni ám ilyen szép dolgokat ,ha "betartják" a 30.000 km-es olajcsere periódusokat, amit a Kia ezekhez a motorokhoz " előír".Esetleg még hozzá szinte csak rövid városi használat. Mert ugye kik vesznek zömében benzines autót....mama taxi és társaik. Kiváncsi lennék arra ,hogy milyen gyakran cseréltek ezekben az autókban olajat.
Olajcsere kitolása nem csinál ilyen problémát, attól idővel csapágyas lesz az autó, megszorul az olajlehúzó gyűrű és EGR problémák is szaporodnak, de ez a probléma a gyújtórendszer hibájára vezethető vissza(meg a vacak üzemanyagra).
Azért a komplett üzemanyag rendszert átnézném mert szerintem az üzemanyag szivattyú is lehet hibás.
Lehetne ennek folytatása,hogy hova fog kifutni a sztori....
Ilyen dugóm nekem is van egy pár 🤣🤣
A 4 injektorból háromnak ketté volt törve a feje azért olvadt el 👍👍
Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy az a Ranger miért áll bent?
A tulajdonos Zolié.
Jó kis kontraszt hogy idén a Kia EV6-os lett az év autója :) Kérdés, mi lesz majd vele 2030-ban? 2014-től 8 év telt el, pont a 7 év gari után, ha jól gondolom. Kis iróniával azt mondanám, hogy előbb találták fel a Skyacktive technológiáját, csak nem direkt. Esetleg E10-es üzemanyag áldásos hatása nem lehet? Hallom, eljutottatok ti is idáig, korán szóltam hozzá. Még az is érdekelne, hogy ilyen hőhatások mellett a hűtőfolyadék hőmérséklete nem volt magasabb a kelleténél?
EV6-os elektromos
@@_Tinky_ Az, bízzunk benne, hogy jobban meg is csinálták...
na majd meglassa ezt zacskodani és vége hasznalt piacnak 😂