Під комеді-клубським відео "Завісімасть от тєлєфонав" начитував коментарики з ностальгації в енний степінь числа ікс років по 90-х роках, в котрих, сидячи у громадських місцях без гаджетів, було овер дофіга знайомств; особливо таких, що одне одному зиркали в вічі. Мені теж кажуть, що ці коментарі неправдоподібні під телевізійним розважальним шоу спеціально накручуються, аби побільше заради хайпу видурювати перепости з лайками.
где-то два года назад мне чувак сказал, что у людей плохое зрение не из-за того, что долго в телефоне сидим, а из-за того, что солнца мало. я не поверила, а он оказался прав!!
Все дитинство проводила на вулиці, смартфонів та інших гаджетів тоді ще не було. Маю проблеми з зором ще з молодшої школи. В інституті вже змушена була вдягнути окуляри. В ті часи батьки у всьому звинувачували книги - мо забагато їх читала 😁 Думаю, проблема у генах, спадковості, а не в сонячному світлі.
@@dmytromirosedi7167 А при якому? Поки була можливість усі старалися читати саме при сонячному світлі. Та й навіть активне читання в темну пору доби, судячи з відео, на зір би не мало впливати (не можна недоотримати те, чого в той момент не існує).
Я росла в селі, тож дитинство минуло на свіжому повітрі, без гаджетів. Навряд чи мала нестачу того гормону через брак сонячного світла. Але зір почав псуватись десь від 5го класу. Серед найближчих родичів (батьки, бабусі з дідусями, тітка, брат) проблем із зором ні в кого немає. Лише в кузини, яка менша за мене на 8 років, теж поганий зір.
Якщо у тебе видовжена сітківка ока,і ти почав багато гуляти - починає виділятися стоп гормон.Тепер питання:він може скорочувати око,чи тільки зупиняє ріст?
Вподобайка за цікавий та якісний контент! Дуже Вам дякую! Однак, хотілося б додати, що все ж надмірне сидіння за комп'ютером - це таки дуже не корисно для очей й особисто в мене іноді починають боліти очі..Тому не варто з цим перебільшувати
Сумарна тривалість дня і ночі за рік однакова для будь-якого місця на земній кулі. У північних районах кут падіння променів менший та більш нерівномірний розподіл тривалості дня і ночі протягом року (влітку день там навіть більший, ніж на екваторі)
@@andriiatamanchuk4481, ну, діти ж не гуляють на вулиці "сумарно". Тобто, коли там кілька місяців темно більшу частину доби, отримати сонячні промені під час прогулянки важко. А коли "полярний день", то вони все одно не гулятимуть стільки, щоб компенсувати недоотримане. Чи там, де бувають "полярні ніч і день" люди не живуть? Я, мабуть, якось надто "загнула". 😃
@@VyvirkaSira, ну ось ми гуляючи в січні після четвертої вечора недоотримуємо світло, а вони, в яких три дні тому вдень коли гуляли вже було темно в цей умовний час вже день. Те на те і виходить
@@r_fefcffhy допустим: зазвичай діти гуляють в період з 8-ї до 8-ї . Якщо сонце кожен день буде сходити і заходити у 8-ій , то діти будуть отримувати 100% світла . Якщо в холодні півроку сонце буде сходити в 10-ій , заходити в 6-ій , то діти в холодний період недоотримають третину світла , в теплі півроку сонце тоді буде сходити в 6-ій ранку , а заходити в 10-ій вечора , але діти гуляють від 8-ї до 8-ї , тобто не отримають більше світла , ніж якби сонце світило від 8 до 8 . Загалом нестача світла - 1/6 . Звичайно це дуже умовно , і скільки діти гуляють залежить від світлового дня , але тим не менше ...
Цікаво! Вперше почув таке пояснення погіршення зору у дітей. Знав людину, у котрої в період від 18 до 22 років оптична сила очей змінилася на 4 діоптрії. Людина фізично росла протягом цього періоду, очі теж видовжилися.
В мене з дитинства поганий зір, і я вже робив лазерну корекцію. Але минуло 3 роки і зір знову почав погіршуватися. Так, я сиджу дуже багато часу у телефоні та компьютерв, але то моя робота. мабуть треба більше часу гуляти на вулиці та відволікатися.
Я не згоден з відосом, що телефон не впливає на зір. Як не крути, а телефон це джерело світла. Зазвичай же ми не дивимося на сонце, а навпаки бачимо лише те світло, яке відбивається від поверхні. Також, сидячи перед телефоном, змінюється нормальне положення тіла. Треба нахиляти голову. Можуть затискатися нерви. Та й рухаємося ми менше, а значить погіршується рух крові і очі, зокрема, гірше постачаються киснем на корисними речовинами. Якщо деякі речі суперечливі, то ось те, що я помітив на собі. Коли тижнями сидиш на одному місці, то зір погіршується. Світло світлодіодних ламп шкідливе. Екологічно чисті (з точки зору світла) лампи розжарювання, на жаль, пішли у минуле. Сидів у темному кутку кімнати зі штучним освітленням, бо інакше було темно. До вечора очі стомлювалися та здавалося, що треба ще світла. Перемістився ближче до вікна. Стало все значно краще. Штучне освітлення вдень тепер непотрібне. За відносно короткий вечір очі не встигають стомитися від нього так як раніше. Кілька років тому купив жовті окуляри, щоб блокувати значну частину синіх променів. Не знаю що саме там працює (фільтр чи обмежений простір навколо очей), але очі стали менше томитися, не пересихають і їх не пече як то інколи бувало.
@@dhxl "Як не крути, а телефон це джерело світла. Зазвичай же ми не дивимося на сонце, а навпаки бачимо лише те світло, яке відбивається від поверхні. " - як очі дізнаються відбив предмет світло чи сам випромінює?
@@squidwardfromua від предметів відбивається світло зі значним розсіюванням, а потім воно відбивається повторно і так далі. В око надходить світло з різних видимих зон, а не точково. Очі не дізнаються відбив предмет світло чи сам випромінює, але неадекватно реагують на кількість світла. Особливо актуально для невеликого джерела світла у темряві.
Отже, нехай не напряму, але ґаджети і є винуватцями погіршення зору - ними просто незручно користуватися при яскравому денному світлі. Правда, тоді це опосередковано суперечить дослідженню з дітьми, що проводять різну кількість часу зі смартфонами, адже, доволі логічно спрогнозувати, що і там повинна була виникнути різниця. А ще цікаво, що зараз є велика кампанія за активне використання сонячних окулярів, які начебто повинні захищати наші очі від ультрафіолету. Але таким чином це призводить до дефіциту того ж важливого гормону. Також важливо зауважити, що раніше в "кращі часи" про такі окуляри навіть і не знали.
Твій окуліст випадково не з Луцьку ?І чому у цьому відео нічого не сказали про часті нервові ситуації ,які також можуть призводити до погіршення зору .
У трьох поколінь жінок моєї родини короткозорість. Брат моєї мами мав короткозорість лише в дитинстві, потім переріс (не знаю, як йому вдалося). У мене короткозорість почала проявлятися у 13 років, коли найшивдше росла. Ще наклалася вроджена косоокість (офтальмологи так і попереджали, що я не уникну цієї проблеми). Тож у моєму випадку те сонце до попи. Мені здається, воно навіть гірше робить - мені дещо легше бачити у присмерку, а від світла очі болять.
Ми від телевізора на кілька метрів далі від нього сиділи. Казали, що не можна цілий день у нього втикати, бо зір погіршимо; а так, то треба його юзати для кількох телешоу чи фільмів на добу, чи обмежувати собі перегляд 2-3 годинами на добу.
Це лише одна з гіпотез, причому я так розумію не доведена. Але те що є велика різниця в кількості близоруких в розвинених країнах і умовній Монголії(діти весь час на вулиці) це факт
Підтримую в першому твердженні. А от різниця в кількості короткозорих в різних країнах може бути через різницю у ставленні до цієї проблеми: можливо, в "умовній Монголії" ту короткозорість не у всіх виявляють, не всі батьки хвилюються про те і нікуди з тим не звертаються.
Я коли довго нервую ,то у мене одразу зір падає на певний період ,хоча ,він у мене і так -2 .І довге зосередження на певних предметах все-таки може погіршувати зір ,але досить повільно .
Десь до 14 матір дозволяла грати за компом тільки двічі на тиждень по 30 хв! Звичайно, я порушувала заборону, врешті-решт це не так складно, але не могла робити це аж надто відкрито, бо матір влаштовувала ІСТЕРИКУ До речі, тато стояв на моєму боці, що це неадекватні обмеження Не пам'ятаю вже, як позбулася цього
Проте я в свої 27 помітив досить сильне погіршення зору коли став частіше дивитись ютуб на телефоні та фільми на ноуті, ніж коли дивився це на тв та пк до 25 років.
Це погіршення може бути тимчасове. Тобто якщо почати робити вправи, робити достатні перерви і загалом працювати над тим, щоб зменшувати час сидіння перед близьким екраном, то зір покращиться
Все ж треба визнати, що смартфони і пк теж трохи впливають на зір дітей. М'язи, які фокусують кришталик, теж мають тренуватися, фокусуючись то на далеких, то на близьких об'єктах. Якщо ж дивитися годинами на екран монітора, то ці м'язи залишаються незадіяними, точка фокусування не змінюється. Звідси і їх недостатній розвиток у період формування дитячого організму. Мені здається це логічним.
Я входжу в меншу половину де очі нормальні Якщо очі ростуть та не зупиняються чи означає це що наші мозку припиняють нормально працювати і посилати сигнали швидко і правильно
Навряд. Оскільки не можу виключати подібне, тому буду говорити "найчастіше". Найчастіше - це через дефіцит самого гормону, а не через неправильну роботу мозку.
Помилка того що вижив але все ж, я напевно той рідкісний випадок коли за десятиліття щоденного просиджування за смартфоном, комп'ютером, телевізором і т.д. мій зір на диво майже не погіршився єдину проблему яку я засвітив пару років тому це довше фокусування на різні відстані. Та все ж зір штука занадто важливо щоб ним нехтувати з дитинства, і все ж насильне "вигнання" на двір цьому не сильно то завадить.
Все дитинство я провела за книжками в досить освітленому середовищі, і мене досить часто виганяли надвір, але зір все одно спаскудився. Я думаю, все через гени.
А теперь докажите это моим родителям и тупорылому окулисту, который говорил, что очки носить вредно. 😡 И это при том, что в нормальном состоянии у меня дальнозоркость, а близорукость появилась скорее всего из-за лекарств, и пройдёт после прекращения лечения.
Батьки: Вийди, пограйся на дворі!
Я: *вийшла на двір з комп'ютером*
Жарт стає менш смішним, якщо врахувати, що смартфон - це теж комп'ютер)
Зламай систему - вийди с PS пограти:)
@xodoxis PS Vita 💪
@@Yilativ7 ахахха ще ні десь років 5 і дійсно буде як комп
@@Yilativ7 Жарт стає ще менш смішним, що судячи з відео - навіть бути з компьютером чи планшетом на дворі корисно для зору.
Виходить я - переможець по життю. Перші років 10 життя сидів надворі без гаджетів, здобувши норм зір, решту життя сиджу за компом.
Насправді від постійного зосередження на певних предметах зір також портиться ,але досить повільно
@@АдреНалін-р4л звідки такі дані?
У мене тільки одне око погано бачить
@@FlugabwehrRaketenSystemRoland у мене теж, одне дуже добре а інше ну як сказати...
@@FlugabwehrRaketenSystemRoland о Теж саме
Моя мама: це відео фейк, нічого не знаю.
Мами... Вони такі
🤣🤣🤣🤣розумію
🤣🤣🤣
так і є
Під комеді-клубським відео "Завісімасть от тєлєфонав" начитував коментарики з ностальгації в енний степінь числа ікс років по 90-х роках, в котрих, сидячи у громадських місцях без гаджетів, було овер дофіга знайомств; особливо таких, що одне одному зиркали в вічі. Мені теж кажуть, що ці коментарі неправдоподібні під телевізійним розважальним шоу спеціально накручуються, аби побільше заради хайпу видурювати перепости з лайками.
Дякую за якісний контент українською, нажаль, поки що, на ютубі його мало( ! Але це лише питання часу))
+
В 2017 сказали, що українськомовних Ютуб-каналів до пупчика, а може й до ліхтарика.
Дякую за українськомовний якісний контент 🧡
Дзякуй за цікавую інфармацыю. 🇺🇦☮️🕊️
Привіт, білорусе!
Просто чарівний голос
в кінці - гарна ідея! так і зробимо! дякую за відео! 👍🇺🇦
где-то два года назад мне чувак сказал, что у людей плохое зрение не из-за того, что долго в телефоне сидим, а из-за того, что солнца мало. я не поверила, а он оказался прав!!
Слава Україні! Героям слава! Слава нації! Смерть ворогам! Україна понад усе! З нами Бог! Каналу та автору дякую. Здоров'я та процвітання Вам!
Дякую! Хороше відео! Молодці! Нехай цвіте україномовний UA-cam! Україна переможе!
Коментар на підтримку каналу. Дуже вдячний за працю та цікавий україномовний контент 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Все дитинство проводила на вулиці, смартфонів та інших гаджетів тоді ще не було. Маю проблеми з зором ще з молодшої школи. В інституті вже змушена була вдягнути окуляри. В ті часи батьки у всьому звинувачували книги - мо забагато їх читала 😁
Думаю, проблема у генах, спадковості, а не в сонячному світлі.
Читали ж ви явно не при сонячному світлі
@@dmytromirosedi7167 А при якому? Поки була можливість усі старалися читати саме при сонячному світлі. Та й навіть активне читання в темну пору доби, судячи з відео, на зір би не мало впливати (не можна недоотримати те, чого в той момент не існує).
Проблема в багатьох факторах . В мене , наприклад , було доволі багато незначних травм ока
Частокво проблема у всьому: в генах, в нестачі світла, довготривалому фокусуванні на близьких та далеких предметах.
Я росла в селі, тож дитинство минуло на свіжому повітрі, без гаджетів. Навряд чи мала нестачу того гормону через брак сонячного світла. Але зір почав псуватись десь від 5го класу. Серед найближчих родичів (батьки, бабусі з дідусями, тітка, брат) проблем із зором ні в кого немає. Лише в кузини, яка менша за мене на 8 років, теж поганий зір.
Дякую за пораду
Дякую вам за вашу працю! Ми обов'язково переможемо! Слава Україні! 🇺🇦
Героям слава!!
Слава ЗСУ!
Дякуємо за контент українською, та й ще такий цікавий!
Хороше відео і круто, що воно в такому короткому форматі, що дозволяє його кидати в якості аргументу
Оооо, Маріам озвучила. Дуже дякую!
А я думаю: знайомий голос)
Дякую за корисний і якісний контент українською!🤝
Дуже цікаво, дякую за відео.
Мега-дякую за корисну інформацію 👍🏻
Дякую за дуже цікаве україномовне відео!
Хороший повчальний ролик. Ви молодці що розвиваєте український сегмент ютюба)
Підписалася! Дякую за українську мову!
Неймовірно цікаво! Дякую вам!
Чудове читання і цікава інформація.
Ви найкращі, дякую за цікаві наукові знання!
Круте відео,дякую!
дякую. чудове відео!
Дякуємо за контент!
Дякую вам за працю
Дякую за корисну пораду!
Дякую було цікаво , і Слава ЗСУ
Цікава інформація! Дякую вам за зусилля прикладене для підготовки цього відео! 🇺🇦
Ого, ви мені щас взірвали мозок просто... Дякую за відео!
Дякую.
Ви неймовірні)
Подякував. Дуже пізнавально
Якщо у тебе видовжена сітківка ока,і ти почав багато гуляти - починає виділятися стоп гормон.Тепер питання:він може скорочувати око,чи тільки зупиняє ріст?
тільки зупиняє ріст
Обідно :( Так можна було б вилікувати набагато більше людей.
@@СлаваУкраїні-ю7г Автор відео сказав, що нам виходити на вулицю частіше - вихід для майбутніх поколінь )))
@@tim_pototskyi то майбутні покоління,а я говорю про теперішні
Дякую за відео та інформацію!
Тепер синів буду виганяти на двір дивитися гаджети! 😁
Цікаво як завжди, дякую!
Вподобайка за цікавий та якісний контент! Дуже Вам дякую! Однак, хотілося б додати, що все ж надмірне сидіння за комп'ютером - це таки дуже не корисно для очей й особисто в мене іноді починають боліти очі..Тому не варто з цим перебільшувати
Біль в очах - тимчасовий ефект, а не постійний. Але, все одно, згодна з Вами.
ця інформація нова для мене це дуже цікаво
Вперше чую про цю теорію, хотілося б бачити в наступних відео посилання на джерела інформації, навіть якщо ви викладаєте їх просто як переклад.
Подяка за якісну роботу, комент та лайк на підтримку каналу👍
Спасибо за работу.
Цікаво, який відсоток короткозорих дітей в північних районах (ну, там де день та літо значно коротші)?
Сумарна тривалість дня і ночі за рік однакова для будь-якого місця на земній кулі. У північних районах кут падіння променів менший та більш нерівномірний розподіл тривалості дня і ночі протягом року (влітку день там навіть більший, ніж на екваторі)
@@andriiatamanchuk4481, ну, діти ж не гуляють на вулиці "сумарно". Тобто, коли там кілька місяців темно більшу частину доби, отримати сонячні промені під час прогулянки важко. А коли "полярний день", то вони все одно не гулятимуть стільки, щоб компенсувати недоотримане.
Чи там, де бувають "полярні ніч і день" люди не живуть? Я, мабуть, якось надто "загнула". 😃
@@VyvirkaSira, ну ось ми гуляючи в січні після четвертої вечора недоотримуємо світло, а вони, в яких три дні тому вдень коли гуляли вже було темно в цей умовний час вже день.
Те на те і виходить
@@r_fefcffhy допустим: зазвичай діти гуляють в період з 8-ї до 8-ї . Якщо сонце кожен день буде сходити і заходити у 8-ій , то діти будуть отримувати 100% світла .
Якщо в холодні півроку сонце буде сходити в 10-ій , заходити в 6-ій , то діти в холодний період недоотримають третину світла , в теплі півроку сонце тоді буде сходити в 6-ій ранку , а заходити в 10-ій вечора , але діти гуляють від 8-ї до 8-ї , тобто не отримають більше світла , ніж якби сонце світило від 8 до 8 . Загалом нестача світла - 1/6 .
Звичайно це дуже умовно , і скільки діти гуляють залежить від світлового дня , але тим не менше ...
дуже цікаво
Ха, там покемони на початку , гарне відео
Я роблю спорт на свіжому повітрі
Підтримка каналу))
Суууупер
Дякую
Дякую за інформацію. Слава ЗСУ!
Цікаво, дякую!
Геніально
Цікаво! Вперше почув таке пояснення погіршення зору у дітей.
Знав людину, у котрої в період від 18 до 22 років оптична сила очей змінилася на 4 діоптрії. Людина фізично росла протягом цього періоду, очі теж видовжилися.
В мене з дитинства поганий зір, і я вже робив лазерну корекцію. Але минуло 3 роки і зір знову почав погіршуватися. Так, я сиджу дуже багато часу у телефоні та компьютерв, але то моя робота. мабуть треба більше часу гуляти на вулиці та відволікатися.
У мене теж така історія :)
Я не згоден з відосом, що телефон не впливає на зір. Як не крути, а телефон це джерело світла. Зазвичай же ми не дивимося на сонце, а навпаки бачимо лише те світло, яке відбивається від поверхні.
Також, сидячи перед телефоном, змінюється нормальне положення тіла. Треба нахиляти голову. Можуть затискатися нерви.
Та й рухаємося ми менше, а значить погіршується рух крові і очі, зокрема, гірше постачаються киснем на корисними речовинами.
Якщо деякі речі суперечливі, то ось те, що я помітив на собі. Коли тижнями сидиш на одному місці, то зір погіршується. Світло світлодіодних ламп шкідливе. Екологічно чисті (з точки зору світла) лампи розжарювання, на жаль, пішли у минуле. Сидів у темному кутку кімнати зі штучним освітленням, бо інакше було темно. До вечора очі стомлювалися та здавалося, що треба ще світла. Перемістився ближче до вікна. Стало все значно краще. Штучне освітлення вдень тепер непотрібне. За відносно короткий вечір очі не встигають стомитися від нього так як раніше.
Кілька років тому купив жовті окуляри, щоб блокувати значну частину синіх променів. Не знаю що саме там працює (фільтр чи обмежений простір навколо очей), але очі стали менше томитися, не пересихають і їх не пече як то інколи бувало.
@@dhxl "Як не крути, а телефон це джерело світла. Зазвичай же ми не дивимося на сонце, а навпаки бачимо лише те світло, яке відбивається від поверхні. " - як очі дізнаються відбив предмет світло чи сам випромінює?
Так само:(
@@squidwardfromua від предметів відбивається світло зі значним розсіюванням, а потім воно відбивається повторно і так далі. В око надходить світло з різних видимих зон, а не точково. Очі не дізнаються відбив предмет світло чи сам випромінює, але неадекватно реагують на кількість світла. Особливо актуально для невеликого джерела світла у темряві.
Не всім добре на сонці. Особливо в спеку. Я от не переношу це
Ого😮
Отже, нехай не напряму, але ґаджети і є винуватцями погіршення зору - ними просто незручно користуватися при яскравому денному світлі. Правда, тоді це опосередковано суперечить дослідженню з дітьми, що проводять різну кількість часу зі смартфонами, адже, доволі логічно спрогнозувати, що і там повинна була виникнути різниця.
А ще цікаво, що зараз є велика кампанія за активне використання сонячних окулярів, які начебто повинні захищати наші очі від ультрафіолету. Але таким чином це призводить до дефіциту того ж важливого гормону. Також важливо зауважити, що раніше в "кращі часи" про такі окуляри навіть і не знали.
Відео: Вийдіть на двір
На дворі: обісрані совкові багатоповерхівки, собаче лайно, галас
вони погіршують розумові здібності і всебічний розвиток
Да, конечно, но, всё же, это может и помочь , я вот, например, учу английский, нашел отличный плэйлист на ютубе. from beginner to master :)
Приблизно так само мені окуліст і пояснював чому в мене погіршився зір, але за гормон я не знав, цікаво)
Твій окуліст випадково не з Луцьку ?І чому у цьому відео нічого не сказали про часті нервові ситуації ,які також можуть призводити до погіршення зору .
Сильна заява. Доведеться пошукати статті де написано, на якого розміру виборці зроблені такі висновки
Лайк👍
Уважение
Каламбур я оцінив)
У трьох поколінь жінок моєї родини короткозорість. Брат моєї мами мав короткозорість лише в дитинстві, потім переріс (не знаю, як йому вдалося). У мене короткозорість почала проявлятися у 13 років, коли найшивдше росла. Ще наклалася вроджена косоокість (офтальмологи так і попереджали, що я не уникну цієї проблеми). Тож у моєму випадку те сонце до попи. Мені здається, воно навіть гірше робить - мені дещо легше бачити у присмерку, а від світла очі болять.
Лайк
Сидять, АТОвці після ротації в кафешці, келішують.
- За москву...
- ???
- ... ДО ТЛА!
-тоді двічі і нечокаясь
👍👍👍
💯🇺🇦👍🤝
👍
цікаво
що до вітаміну Д? він зможе зменшити прояв дефіціту?
Приділяьиму ьільше уваги перебуванню на дворі з дітьми.
норм
👍🇺🇦
Ми від телевізора на кілька метрів далі від нього сиділи. Казали, що не можна цілий день у нього втикати, бо зір погіршимо; а так, то треба його юзати для кількох телешоу чи фільмів на добу, чи обмежувати собі перегляд 2-3 годинами на добу.
Я живу у Львові, у кімнаті в мене світла більше ніж на дворі)
Тайвань та Китай? Дико, дуже дико
А як система керування органів зору розуміє що промені не сфокусовані?
Якщо людина погано бачить.
Це лише одна з гіпотез, причому я так розумію не доведена. Але те що є велика різниця в кількості близоруких в розвинених країнах і умовній Монголії(діти весь час на вулиці) це факт
Підтримую в першому твердженні.
А от різниця в кількості короткозорих в різних країнах може бути через різницю у ставленні до цієї проблеми: можливо, в "умовній Монголії" ту короткозорість не у всіх виявляють, не всі батьки хвилюються про те і нікуди з тим не звертаються.
То ці діти природжені стрілки з джавелінів,енлавів 🦾✌️нація воїнів
Геніально)
Я коли довго нервую ,то у мене одразу зір падає на певний період ,хоча ,він у мене і так -2 .І довге зосередження на певних предметах все-таки може погіршувати зір ,але досить повільно .
У меня не очень со зрением приходиться носить очки у меня где то -2 или 2.5 зрение
Десь до 14 матір дозволяла грати за компом тільки двічі на тиждень по 30 хв! Звичайно, я порушувала заборону, врешті-решт це не так складно, але не могла робити це аж надто відкрито, бо матір влаштовувала ІСТЕРИКУ
До речі, тато стояв на моєму боці, що це неадекватні обмеження
Не пам'ятаю вже, як позбулася цього
граю в доту на балконі
Проте я в свої 27 помітив досить сильне погіршення зору коли став частіше дивитись ютуб на телефоні та фільми на ноуті, ніж коли дивився це на тв та пк до 25 років.
відстань до картинки + затискається шия, бо монітор попереду, а телефон попереду та знизу.
Це погіршення може бути тимчасове. Тобто якщо почати робити вправи, робити достатні перерви і загалом працювати над тим, щоб зменшувати час сидіння перед близьким екраном, то зір покращиться
Зробіть відео про те як можливо відновитт зір самотужки (звичайно якщо це можливо) 😅
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
шо за мікрофон чи його нема
😮
Все ж треба визнати, що смартфони і пк теж трохи впливають на зір дітей. М'язи, які фокусують кришталик, теж мають тренуватися, фокусуючись то на далеких, то на близьких об'єктах. Якщо ж дивитися годинами на екран монітора, то ці м'язи залишаються незадіяними, точка фокусування не змінюється. Звідси і їх недостатній розвиток у період формування дитячого організму. Мені здається це логічним.
Гіпотеза. Без підтвердження нема чого визнавати
@@squidwardfromua 😂
Очень портят зрение плохие мониторы
Маріам ?
Я входжу в меншу половину де очі нормальні
Якщо очі ростуть та не зупиняються чи означає це що наші мозку припиняють нормально працювати і посилати сигнали швидко і правильно
Навряд. Оскільки не можу виключати подібне, тому буду говорити "найчастіше". Найчастіше - це через дефіцит самого гормону, а не через неправильну роботу мозку.
Помилка того що вижив але все ж, я напевно той рідкісний випадок коли за десятиліття щоденного просиджування за смартфоном, комп'ютером, телевізором і т.д. мій зір на диво майже не погіршився єдину проблему яку я засвітив пару років тому це довше фокусування на різні відстані. Та все ж зір штука занадто важливо щоб ним нехтувати з дитинства, і все ж насильне "вигнання" на двір цьому не сильно то завадить.
Все дитинство я провела за книжками в досить освітленому середовищі, і мене досить часто виганяли надвір, але зір все одно спаскудився. Я думаю, все через гени.
А теперь докажите это моим родителям и тупорылому окулисту, который говорил, что очки носить вредно. 😡 И это при том, что в нормальном состоянии у меня дальнозоркость, а близорукость появилась скорее всего из-за лекарств, и пройдёт после прекращения лечения.
таке просто так не минає, на жаль...
От мій зір став погіршуватися за кілька років до того, як моя вулична активність знизилася через комп'ютер. І довелося робити лазерну корекцію зору.