Furcsa, hogy Simon Petra játékáról nem esett szó. A Győr játékáról nekem az ugrott be, hogy idegesen játszottak, és nagyon úgy tűnik, hogy évek óta nem tudják kezelni a Fradi pálya hangulatát - kis aréna, viszont a nézők közel vannak a pályához és kézi helyett futball szurkolói hangulat van. Jensen nagyon jó edző, de nála kérdés lehetne, hogy eddig csak skandináv játékosokkal dolgozott, dán, norvég játékosokkal, egy-két holland játékossal kiegészítve, így valamennyire kérdéses, hogy a magyar, francia, szerb és orsosz játékosokkal hogyan találná meg a közös hangot. Heine esetében ugye az volt a kérdés, hogy hogyan tudja majd kezelni az új játékosok beépítését és a játékosok forgatását. Ami szembetűnő, hogy a szezon elejei bizonytalankodásai után ezen téren - sablonos sorcserék, majd bizonyos játékosok kívülről érthetetlen keveset játszatása -, fél év után sokat fejlődött, láthatóan mecssről meccsre, az adott nap ellenfeléhez és a játékosok formájához igazodva forgatja a csapatot és a különböző összeállítások közül mostanában rendre megtalálta a nyerőt, plusz láthatóan a játékosok is elfogadják és a csapaton belül naygon pozitív a hangulat. Ha ezt tudja tartani, vagy esetleg még javítani a szezon hátralevő idejében, akár évekig edzője lehet a Fradinak. Hacsak áldozatul nem esik a felső polcos mániának. XD
@@lajos-berenyi valóban. Pedig Petra Wow. Erről külön is akartam beszélni pedig, mert a meccs utáni nyilatkozata nagyon tanulságos volt számomra. Bölk lett Petra cseréje kb
Blohm játékperceit látva nekem nemcsak Hagman érkezése értelmetlen elsőre, de Lagerquisté is. Eleve gyakran az az érzésem, hogy Brattset néha több bizalmat kap az egészségesnél, ha hárman lesnek ott és nem lesz családtervezés, akkor ott is lehetnek érdekes dolgok már tavasztól.
"a világ egyik legjobb védőjátékosa", igaz? A Győrnél hármast védekezik Brattset, Blohm, Breistöl és Dulfer és egyébként még védekezhetne Ryu, Jörgensen, és ha jól emlékszem, talán még Kristiansen is. Olyan csapatról beszélünk, ami a keret alapján teljesen egyedülálló, hatos fallá visszaalakuló, 4 hármas védőt mozgató 5-1-et tudna védekezni. Semmi más nem indokolhatja a szezon közbeni igazolást sérülés híján, mint hogy valaki kiesik/kikerül a keretből.
A bajnoki lebonyolítás még egy jól leválasztható téma, mert én nagyon imádok ilyeneken spekulálni különféle tornáknál, hogy hogy lehetne valami izgalmas és igazságos is. Mégis arra jutottam, hogy ebben a kérdésben nincs igazán jó választás. A tabellás bajnokság hagyományosan olyan, hogy az erős, hosszú kerettel rendelkező csapat előnyben van a nagy számok törvénye miatt. Lehet mondani, hogy nem igazságos, hogy játszol két vacak döntetlent a szezon közepén, és közben megelőz egy olyan csapat, amit amúgy vertél. Másfelől viszont azt is lehet mondani - és ez szerintem azért előfordult a férfi mezőnyben minimum, de talán anno a nőiben is - hogy az sem igazságos, hogy mindenkit megvertél az alapszakaszban, aztán elviszi előled a trófeát egy olyan csapat, ami "átaludta" a szezont. Szerintem nem erre lenne való a rájátszás. Nézzük meg a dánokat: nem hiszem el, hogy létezik olyan metrika, ami alapján igazságosnak tűnik, hogy az a Nyköbing a második az Odense előtt, ami nyolc ponttal kevesebbek szerzett az alapszakaszban, hattal a maga főcsoportjában, ezalatt kétszer ki is kapott tőlük, majd egy 18 (tizennyolc) gólos vereséget is elszenvedett tőlük. Nem állapot, hogy mindez megy a levesbe egy négy- és egy egygólos győzelem hatására; akkor minek volt egy teljes szezon előtte?! Összességében véve azt gondolom, nehezebb olyan körülményeket találni, ahol igazságos a rájátszás. Talán az NBA-ben van ennek létjogosultsága, ahol az egész alapszakasz kvázi csak showműsor és gyakorlás, a meccsdömping eleve félelmetes. A kézilabdában erre ott van a kupa, amiért EL-hely jár jobb helyeken. Ha pont két kiemelkedő csapat van, akkor azért nem kell rájátszás, ha 3, akkor azért, 4 meg nagyon ritka. A férfi Bundesligában sincs rájátszás, egyszerűen ott már minden "vérre megy". Azt hiszem, összességében véve el kell tudni azt fogadni, hogy a bajnokság a stabilitásról szól, nem "arról az egy meccsről", amiből egyébként alkalomadtán hármat-négyet is játszik két jó csapat.
Persze, lehet amellett érvelni, hogy nem igazságos, ha a döntőben az addig gyengébb csapat meglepi a másikat, de mégiscsak eggyel igazságosabb, hogy egy egymás elleni párharcban dől el, és nem azon, hogy hullafáradtan, egy nagyobb BL-menetelés idején becsúszik egy-két döntetlen, vagy épp azon - amire szintén volt példa -, hogy nem 17-tel, hanem 8-cal veri az adott csapat a Békéscsabát vagy a Fehérvárt.
@@martinvigh9750 Igen, ezt is említettem. Egyszerűen úgy érzem, hogy míg arra nagyon rendszeres példák vannak, hogy valaki rendesen odateszi magát az alapszakaszban, és kiderül, hogy hiába - pláne, ha esetleg valamilyen kupamenetelés is van, ami a dánoknál rendszeresen előfordul, arra csupán egy-két kósza példa akad - még egyszer hangsúlyoznám, most abból az alapállásból indultunk ki, hogy kétcsapatos a bajnokság és úgy nincs döntő - hogy harmadik fél elleni meccsek sokat nyomjanak a latba, pláne gólkülönbséggel. Egyébként szerintem jól rátapintottál a problémára: egyszerűen bajnokságnál (már ha nem Bundesliga szintű ultrakompetitív bajnokságról van szó) nem szabadna a gólkülönbséggel rangsorolni, soha. Olyan ritkán kerül erre egyáltalán sor, hogy azt a pár esetet szerintem tényleg fel lehetne oldani +1 meccsel semleges helyszínen. Egy bajnokság dőlt el nagyon drámai módon gólkülönbséggel, egy meg korántsem annyira drámai módon (óriási különbség volt a gólkülönbségekben addigra). Na mindegy is, a lényeg, hogy szerintem ha ez a probléma, akkor ezt is meg lehetne oldani, nem kéne gyakorlatilag kukázni az egész szezont, még az egymás elleni meccseket is.
Mi alapján várta bárki is azt hogy a Győr itt pontot szerezhet? Nem elfogultságból mondom, de szakmai érvekkel alá lehet támasztani, miért nem lehetett ez már a meccs előtt sem 50-50%, ha azt vesszük, hogy az utóbbi évek népligeti meccsei nem a véletlenek művei voltak, jóval gyengébb keretekkel is simán vertük a Győrt. Most adott egy olyan csapat szerkezetileg talán egy posztot leszámítva (beálló) amelyik minden poszton erősebb mint a győri, védekezésben és támadásban is sokkal több a variációs lehetőség. Adott egy olyan kapus akinek valós sérelmei vannak a győriekkel szemben, így valószínűsíthető volt hogy egy nagyon jó teljesítménnyel fog "üzenni" korábbi munkáltatóinak. Aztán az idei szezonban a rangadókon szinte kivétel nélkül extra védekezést nyújtottunk, ami ezen a meccsein is borítékolható volt hogy elő lesz véve, egy olyan csapattal szemben akinek komoly szerkezeti gondjai vannak, nincs igazán komolyan vehető irányítójátéka a győrieknek, ez a elit csapatok ellen már nem egyszer kiütközött az idényben és az átlövőjátékuk se kimagasló -Breistöl hiányában ez még erőteljesebben látszott- Ezzel szemben, hogy mást ne mondjak nekünk a harmadik klasszis irányító (Simon) játékba küldése hozta meg összességében a magabiztos sikert, úgy hogy egy Bölk, Klujber páros 0 gólt "hozott össze". Én a meccs előtt úgy gondoltam, akkor lehet esélye a győrieknek, ha De Paula és Nze Minko egy-egyei végig ülni fognak, és valamiért képtelenek leszünk megfogni őket, és ezekből vagy ők lőnek rengeteg gólt, vagy a beállókat hozzák kihagyhatatlan helyzetbe. Na ebből kb láttunk az elején pár gólt, nem igazán rendezett védelemmel szemben illetve a második félidőben egy sikertelen labdacsabda után a brazil egyszer volt eredményes.
Össze vagyok törve, tényleg, soha nem gondoltam volna, hogy legkedveltebb népligeti szófordulattal éljek, hogy ilyen hangulati hullámokat sikerül megtapaszatalnom, mint amilyeneket ez az év eddig hozott.
Teljességgel ellenzem a rájátszást, mert igy is sok meccsük van az élsportolóknak. Iparszerüvé teszi a meccset, a játékosokat pedig sztoikusabbá. Szerintem van összefüggés abban, hogy a dán csapatok elöször menetelnek a kupákban, majd a rájátszás miatt májusban buknak. A F1-ben bevált a fix kötelezö nyári szabdság idöszaka. De ez nem itt döl el.Nem érzem véletlennek a Fradi edzöcseréjének kiszivárogtatási idöpontját, azonban lehet alapja. Heine remek edzö lett, de mi van, ha ö kérte hogy hazamehessen a családjához, esetleg cseréljen Jensennel? Nagyon valószinünek tartom. Trennborg pedig lehet hogy Fradis lesz, mert mi van ha végetér a háboru és az orosz pénzek a sportba, a játékosok megvásárlásába ömlenek? Maslova ekkor szinte biztos hogy hazamegy. Mint ahogy a többiek közül is sokan Európában. Söt. Valószinü, hogy a két top orosz klub még be is vásárol Európában légiósokat. De kevesebbet mint a háboru elött, mert közben a bajnokságuk felemelt uj fiatal játékosokat. A Simon Petra ügyröl meg az a véleményem, hogy Petra kérhette is hogy kevesebbet játsszon összel, hiszen Olimpiáról jött és kezdödött az egyetem, ahol tanulni is kell. Nagyon okos, beosztja az erejét. A müsor továbbra is jó (objektivebb mint a Vaksz volt). Azonban nekem még mindig gyorsan beszéltek, figyelni kell és nem biztos hogy csak nekem. Nem tudom, mennyivel több a költsége egy képes megjelenésnek, aminek egyértelmüen több nézöje lenne. A statisztikák, linkelt cikkekröl vélemények lehet hogy többlet nézettséget hoznának, de nem tudom, arányban állnának-e a jelentkezö pluszköltségekkel. Az arcotok sem olyan randa, hogy nem lehetne felvállalni. Kérdés hogy akarjátok ti is. Mindenesetre hajrá tovább.
@@Feriur56 fiúknál senki sem panaszkodik a sok meccs miatt. Ami amúgy kettővel több, de így szezon közben lehetnek olxan meccsek, ahol nem 20-szal nyernek, hanem 18-cal.
Megint fogok szerintem mazsolázgatni abból a végtelen gondolatból, ami felhalmozódott bennem, de amit most fontosnak érzek kiemelni, az Simon Petra elhelyezése a kézilabda színterén. Egész konkrétan azon gondolkozom, hogy mi az, ami egyszerűen megvan benne és nem fokozható és mi az, amiben még jobb lehet, más szóval mennyire van értelme úgy tekinteni őt, mint aki "még csak 20 éves" és mennyire úgy, mint aki többé-kevésbé megérkezett oda, ahova képességei alapján való. Ami nagyon szembetűnő, és az idő előrehaladtával egyre kevésbé érződik klisének, az a rendkívüli önbizalma és mentális ereje. Ebben a tekintetben szerintem a Fradiban csak Lekics és Dmitrijeva az, aki felveszi vele a versenyt, de például még Oftedalra sem úgy emlékszem, mint akiről egyszerűen lepattannak a hibák. Nyilván a minta jóval szűkebb, de Simon Petrának rossz meccsére emlékszem - olyanra viszont nem, ahol láthatóan magába zuhant volna. A magyarok közül talán Vámos Petrának van még ilyen erős tartása fejben. Klujber is jó és nehéz megtörni, de szerintem ez a mai meccs is olyan volt, és azért időnként akad ilyen, hogy nem tudja talpraállítani magát meccs közben. Talán nem véletlen, hogy épp Simon ment egyetemen is igen kemény szakra, mert az összpontosítása példaértékű. Namármost ez a képesség viszont szerintem nem fokozható. Ő mindig "fölfelé" játszott és meglepte az idősebbeket azzal, hogy még jobban ott volt fejben, mint ők. Innen nincs hová "fölfelé" játszani. Ezt a képességet megőrizni kell tudni, mert a nyomás viszont lesz még ennél is nagyobb. Ha valamit át tudna ebből adni olyan játékosoknak, mint például Bölk, akiről Elek Gábortól is tudjuk, hogy néha a lelkére kell beszélni, mert hamar kedvét szegheti egy-két hiba, az lenne tökéletes. Másfelől viszont felmerül a kérdés, mi az, amiben még tudhat fejlődni. Nyilván tanul a játékról és irányítóként még bőven van hova fejlődnie; ez talán kevésbé képességbeli dolog. A fizikai adottságai olyanok, amilyenek - meg tudom érteni, miért Vjahirjevát mondta egyik példaképének, és ha azt az edzésmunkát elvégzi, akkor alighanem jó formában lesz elöl és hátul. Az egy-egyei és talajlövései igen jók, hogy lehetnek-e még jobbak, azt majd meglátjuk. Igazából szerintem senki nem fog panaszkodni, ha a mostanihoz hasonló egyéni szintet hoz 10-15 évig, pláne ha egy színesebb irányítói repertoár is társul mellé. :)
Klujber szerintem pont nem jó példa, ha a meccs elején nem jönek a megoldásai akkor simán képes olyan meccset lehozni, mint a tegnapi, mondjuk ő attól (is) klasszis, hogy egyre kevesebb ilyen meccse van.
@@takacstamas4649 De Klujber ebben az esetben épp arra volt példa, hogy "még ő sem egészen ilyen". Innen kezdve vannak árnyalatok. Kácsorra, a negatív spirálba került Háfrára, Schatzl Nadine-ra sokkal inkább igaz szerintem, hogy két rossz lövés után elmegy a kedvük, Keti azért korántsem ilyen - eleve, soha nem jutott volna el 100 lövésig az EB-n, miközben szinte minden meccsen akadt 2-3 rossz lövése, akár épp egymás után. Ő inkább olyan, hogy nem könnyű megtörni, de szisztematikus munkával meg lehet. Lekics és Dmitrijeva meg konkrétan látjuk, hogy akkor is odamegy és lő, ha már világgá lőtt előtte ötöt zsinórban. Ez persze megintcsak egy példa, de az a lényeg, hogy a magyar mezőnyben kevés olyan játékost látok, aki mentálisan annyira jól viselné a kudarcot, mint Simon.
Én a Győrnél óva intenék mindenkit attól, hogy csak igazolásokkal akarja megoldani a problémákat. Ez a csapat már nyilván nem az a csapat, amiben Lekics, Görbicz, Radicsevics, Löke, Lunde, Amorim, stb stb stb. játszott egymás mellett - de nem is az a helyzet. Akkor volt egy vákuum, nem volt igazán kiemelkedő dán, francia, német, norvég (részben; a Larvikot épp a Győr fosztotta ki leginkább) csapat, a spanyol klubkézilabda épp omlott össze, a román pedig az összeomlás szélén állt. A Buducsnosztra, Vardarra, részben Krimre kellett rálicitálni, amiknek gyakorlatilag rendes bajnokságuk nem is volt. Ahhoz a korszakhoz hasonló helyzet szerintem nem lesz egyhamar. A másik dolog az, hogy ha a tavalyi BL final four mezőnyén végignézünk, a Metz és a Bietigheim nem dúskált a világsztárokban, az Esbjergnek meg az a 3-4 volt/van, akiknek egyáltalán nincs cseréjük. A mostani Győrből Nze Minko talán legjobb szezonját futotta, Győri-Lukács és a beállók stabil szintet hoztak (akkor is), a kapus poszt szerintem most is megvan, De Paula idén meghatározóbb és talán jobb is, Gros nincs, de tavaly sokat volt sérült + Housheer elég jól kezdett, ezen kívül Oftedal sem volt mindig jó tavaly sem. Tényleg kéne egy jó irányító, de lehet ebből a keretből főzni. Kristiansen megint vissza fog térni valószínűleg, múltkor tudott segíteni a csapaton, és azt is nehezen érti az ember, meddig lehet Jörgensen ilyen rossz. Azt mondanám, tényleg azon múlik, hogy Jörgensen és Nze Minko sem tudta befoltozni az irányító poszton keletkezett lyukat. De vajon kire lehetne jó ez a kabát? Reistadra biztos jó lenne, de nem kell egyből szitkozódni, ha a világ legjobb játékosát (aki mellesleg tudtommal gazdag családból származik) nem sikerül kivenni egy köré épített csapatból. Jeřábková szerintem a szerkezeti problémán nem segítene, bár nyilván szívesen látnám újra magyar csapatban, Vjahirjeva szerintem kétélű fegyver... talán Helena Elver jut még eszembe, csak ott bujkál az emberben a kisördög, hogy Jörgensennek ugyanez a szerep volt szánva. Smits és Grijseels szenved Bukarestben, Vámos Petrát én nem ütném agyon egy ilyen teherrel, mikor még csak most lépett ki a nagyszínpadra, akkor mégis kit? Természetesen egy belső posztos klasszis mindig jókor jön, de már a szezon előtt is azt mondtam, a Győr kerete izgalmasabb és színesebb, mint a Ferencvárosé, ami leginkább egy jó, viszonylag hasonló profilú belső játékosokkal teletömött keret - a kérdés mindig is az volt, hogy sikerül használni azokat a játékosokat, akik inkább erős közepes játékosok (Dulfer, Breistöl, Ryu), de azt már bizonyították, hogy egy nyerő csapathoz hozzá tudnak tenni. A Metznél, Bietigheimnél, korábban Fradinál, Vipersnél láttuk, mire lehet ez elég, a Győrnél meg kéne lennie annak a plusznak, amivel a maguk javára tudják fordítani a helyzetet.
Egyébként nekem meggyőződésem, Jörgensent próbálják most visszaépíteni, tegnap ezen kívül nem sok minden indokolta, hogy ennyit legyen fent, ráadásul a végjátékban. De valószínűleg Johansson is látja, hogy mind irányítóban, mind a távoli lövések terén óriási szükség lenne rá, és bár a rangadó rangadó, de még mindig január van. Egyébként ha végül nem válik be, akkor sincs tragédia, láttunk ilyet és fogunk is még, hogy egyszerűen valami nem akar összeállni az új helyen. Ettől ő még nem lesz rossz játékos, és a győri vezetőség sem hibázott az idehozatalával (a metzi időszaka után bárki elhozta volna).
@@martinvigh9750 Persze. Mindenki szívta a fogát, amikor összeállt az a bitang erős orosz csapat egy igen ütős Rosztovval, hogy hol volt az az Anna Szeny Győrben, vagy a közelmúltban Anne-Mette Hansen pazar EB-jét is mondhatnánk, miközben klubszinten már mondhatni évek óta "rossz sorozata van". A másik dolog az, hogy az igazán nagy sikerhez néha sok dolognak kell összejönnie, amihez idő is kell. Nze Minko egyáltalán nem mutatott jól Győrben a covidos évben, és az igazán jó szezonját csak tavaly sikerült megfutnia. Toftnak szerintem 5 igazán jó meccsét nem tudná felidézni az ember (a Fradi ellen pont volt egy, talán még 2 éve), de az egyik történetesen egy BL-elődöntőben, "előrehozott döntőben" volt. Lehet, hogy a Metz csúcsot tudott kihozni Jörgensenből, de olyan nincs, hogy valaki így elfelejt kézilabdázni. Nem lehet valakiről, akinek egyébként komoly fizikai problémái tudtommal nem voltak, fél év, de még azt mondom, egy naptári év alapján sem lemondani. Szerintem a Győr hosszú sikerkorszakának ez is fontos tanulsága. Van, ami egyszerűen nem válik be, de a stabilitás nagyon fontos, és szerintem a BL-siker most (kvázi örökre) elfedte azt, mekkora rizikóval járt az az edzőváltás. Lehet, hogy idén kell megfizetni az árát?
@@rndszrvaltasAbszolút egyetértek, nem szabad rövid rossz periódusok alapján levenni a kezet egy-két játékosról. Az edzőváltás, nem tudom. Johansson nyilván egy képességes edző, és arra a szerepre nagyon jó volt, de nem érzem, hogy ő lenne az, aki éveken keresztül fazont szab a csapatnak. Persze egy Győr kerettel még mindig elég, ha a Final Fourra megint jól összerakja a csapatot, és e téren bizonyított. De hozzáteszem, nagyon kevés a topedző most női kézilabdában, szóval ha azt mondanák, hogy akkor Per balra el, ötletem sincs, kit lehetne hozni, ráadásul egy edzőváltásban mindig van kockázat.
Furcsa, hogy Simon Petra játékáról nem esett szó.
A Győr játékáról nekem az ugrott be, hogy idegesen játszottak, és nagyon úgy tűnik, hogy évek óta nem tudják kezelni a Fradi pálya hangulatát - kis aréna, viszont a nézők közel vannak a pályához és kézi helyett futball szurkolói hangulat van.
Jensen nagyon jó edző, de nála kérdés lehetne, hogy eddig csak skandináv játékosokkal dolgozott, dán, norvég játékosokkal, egy-két holland játékossal kiegészítve, így valamennyire kérdéses, hogy a magyar, francia, szerb és orsosz játékosokkal hogyan találná meg a közös hangot.
Heine esetében ugye az volt a kérdés, hogy hogyan tudja majd kezelni az új játékosok beépítését és a játékosok forgatását. Ami szembetűnő, hogy a szezon elejei bizonytalankodásai után ezen téren - sablonos sorcserék, majd bizonyos játékosok kívülről érthetetlen keveset játszatása -, fél év után sokat fejlődött, láthatóan mecssről meccsre, az adott nap ellenfeléhez és a játékosok formájához igazodva forgatja a csapatot és a különböző összeállítások közül mostanában rendre megtalálta a nyerőt, plusz láthatóan a játékosok is elfogadják és a csapaton belül naygon pozitív a hangulat. Ha ezt tudja tartani, vagy esetleg még javítani a szezon hátralevő idejében, akár évekig edzője lehet a Fradinak. Hacsak áldozatul nem esik a felső polcos mániának. XD
@@lajos-berenyi valóban. Pedig Petra Wow. Erről külön is akartam beszélni pedig, mert a meccs utáni nyilatkozata nagyon tanulságos volt számomra. Bölk lett Petra cseréje kb
A győri csapat 80 százalékát kell lecserélni.... és a hozzá nem értő győri vezetőséget
Blohm játékperceit látva nekem nemcsak Hagman érkezése értelmetlen elsőre, de Lagerquisté is. Eleve gyakran az az érzésem, hogy Brattset néha több bizalmat kap az egészségesnél, ha hárman lesnek ott és nem lesz családtervezés, akkor ott is lehetnek érdekes dolgok már tavasztól.
@@gacsizalan jogos
"a világ egyik legjobb védőjátékosa", igaz? A Győrnél hármast védekezik Brattset, Blohm, Breistöl és Dulfer és egyébként még védekezhetne Ryu, Jörgensen, és ha jól emlékszem, talán még Kristiansen is. Olyan csapatról beszélünk, ami a keret alapján teljesen egyedülálló, hatos fallá visszaalakuló, 4 hármas védőt mozgató 5-1-et tudna védekezni. Semmi más nem indokolhatja a szezon közbeni igazolást sérülés híján, mint hogy valaki kiesik/kikerül a keretből.
A bajnoki lebonyolítás még egy jól leválasztható téma, mert én nagyon imádok ilyeneken spekulálni különféle tornáknál, hogy hogy lehetne valami izgalmas és igazságos is. Mégis arra jutottam, hogy ebben a kérdésben nincs igazán jó választás. A tabellás bajnokság hagyományosan olyan, hogy az erős, hosszú kerettel rendelkező csapat előnyben van a nagy számok törvénye miatt. Lehet mondani, hogy nem igazságos, hogy játszol két vacak döntetlent a szezon közepén, és közben megelőz egy olyan csapat, amit amúgy vertél. Másfelől viszont azt is lehet mondani - és ez szerintem azért előfordult a férfi mezőnyben minimum, de talán anno a nőiben is - hogy az sem igazságos, hogy mindenkit megvertél az alapszakaszban, aztán elviszi előled a trófeát egy olyan csapat, ami "átaludta" a szezont. Szerintem nem erre lenne való a rájátszás. Nézzük meg a dánokat: nem hiszem el, hogy létezik olyan metrika, ami alapján igazságosnak tűnik, hogy az a Nyköbing a második az Odense előtt, ami nyolc ponttal kevesebbek szerzett az alapszakaszban, hattal a maga főcsoportjában, ezalatt kétszer ki is kapott tőlük, majd egy 18 (tizennyolc) gólos vereséget is elszenvedett tőlük. Nem állapot, hogy mindez megy a levesbe egy négy- és egy egygólos győzelem hatására; akkor minek volt egy teljes szezon előtte?!
Összességében véve azt gondolom, nehezebb olyan körülményeket találni, ahol igazságos a rájátszás. Talán az NBA-ben van ennek létjogosultsága, ahol az egész alapszakasz kvázi csak showműsor és gyakorlás, a meccsdömping eleve félelmetes. A kézilabdában erre ott van a kupa, amiért EL-hely jár jobb helyeken. Ha pont két kiemelkedő csapat van, akkor azért nem kell rájátszás, ha 3, akkor azért, 4 meg nagyon ritka. A férfi Bundesligában sincs rájátszás, egyszerűen ott már minden "vérre megy".
Azt hiszem, összességében véve el kell tudni azt fogadni, hogy a bajnokság a stabilitásról szól, nem "arról az egy meccsről", amiből egyébként alkalomadtán hármat-négyet is játszik két jó csapat.
@@rndszrvaltas ✌️🤞🤝
Persze, lehet amellett érvelni, hogy nem igazságos, ha a döntőben az addig gyengébb csapat meglepi a másikat, de mégiscsak eggyel igazságosabb, hogy egy egymás elleni párharcban dől el, és nem azon, hogy hullafáradtan, egy nagyobb BL-menetelés idején becsúszik egy-két döntetlen, vagy épp azon - amire szintén volt példa -, hogy nem 17-tel, hanem 8-cal veri az adott csapat a Békéscsabát vagy a Fehérvárt.
@@martinvigh9750 Igen, ezt is említettem. Egyszerűen úgy érzem, hogy míg arra nagyon rendszeres példák vannak, hogy valaki rendesen odateszi magát az alapszakaszban, és kiderül, hogy hiába - pláne, ha esetleg valamilyen kupamenetelés is van, ami a dánoknál rendszeresen előfordul, arra csupán egy-két kósza példa akad - még egyszer hangsúlyoznám, most abból az alapállásból indultunk ki, hogy kétcsapatos a bajnokság és úgy nincs döntő - hogy harmadik fél elleni meccsek sokat nyomjanak a latba, pláne gólkülönbséggel. Egyébként szerintem jól rátapintottál a problémára: egyszerűen bajnokságnál (már ha nem Bundesliga szintű ultrakompetitív bajnokságról van szó) nem szabadna a gólkülönbséggel rangsorolni, soha. Olyan ritkán kerül erre egyáltalán sor, hogy azt a pár esetet szerintem tényleg fel lehetne oldani +1 meccsel semleges helyszínen. Egy bajnokság dőlt el nagyon drámai módon gólkülönbséggel, egy meg korántsem annyira drámai módon (óriási különbség volt a gólkülönbségekben addigra). Na mindegy is, a lényeg, hogy szerintem ha ez a probléma, akkor ezt is meg lehetne oldani, nem kéne gyakorlatilag kukázni az egész szezont, még az egymás elleni meccseket is.
Mi alapján várta bárki is azt hogy a Győr itt pontot szerezhet? Nem elfogultságból mondom, de szakmai érvekkel alá lehet támasztani, miért nem lehetett ez már a meccs előtt sem 50-50%, ha azt vesszük, hogy az utóbbi évek népligeti meccsei nem a véletlenek művei voltak, jóval gyengébb keretekkel is simán vertük a Győrt. Most adott egy olyan csapat szerkezetileg talán egy posztot leszámítva (beálló) amelyik minden poszton erősebb mint a győri, védekezésben és támadásban is sokkal több a variációs lehetőség. Adott egy olyan kapus akinek valós sérelmei vannak a győriekkel szemben, így valószínűsíthető volt hogy egy nagyon jó teljesítménnyel fog "üzenni" korábbi munkáltatóinak. Aztán az idei szezonban a rangadókon szinte kivétel nélkül extra védekezést nyújtottunk, ami ezen a meccsein is borítékolható volt hogy elő lesz véve, egy olyan csapattal szemben akinek komoly szerkezeti gondjai vannak, nincs igazán komolyan vehető irányítójátéka a győrieknek, ez a elit csapatok ellen már nem egyszer kiütközött az idényben és az átlövőjátékuk se kimagasló -Breistöl hiányában ez még erőteljesebben látszott- Ezzel szemben, hogy mást ne mondjak nekünk a harmadik klasszis irányító (Simon) játékba küldése hozta meg összességében a magabiztos sikert, úgy hogy egy Bölk, Klujber páros 0 gólt "hozott össze". Én a meccs előtt úgy gondoltam, akkor lehet esélye a győrieknek, ha De Paula és Nze Minko egy-egyei végig ülni fognak, és valamiért képtelenek leszünk megfogni őket, és ezekből vagy ők lőnek rengeteg gólt, vagy a beállókat hozzák kihagyhatatlan helyzetbe. Na ebből kb láttunk az elején pár gólt, nem igazán rendezett védelemmel szemben illetve a második félidőben egy sikertelen labdacsabda után a brazil egyszer volt eredményes.
Össze vagyok törve, tényleg, soha nem gondoltam volna, hogy legkedveltebb népligeti szófordulattal éljek, hogy ilyen hangulati hullámokat sikerül megtapaszatalnom, mint amilyeneket ez az év eddig hozott.
Teljességgel ellenzem a rájátszást, mert igy is sok meccsük van az élsportolóknak. Iparszerüvé teszi a meccset, a játékosokat pedig sztoikusabbá. Szerintem van összefüggés abban, hogy a dán csapatok elöször menetelnek a kupákban, majd a rájátszás miatt májusban buknak. A F1-ben bevált a fix kötelezö nyári szabdság idöszaka. De ez nem itt döl el.Nem érzem véletlennek a Fradi edzöcseréjének kiszivárogtatási idöpontját, azonban lehet alapja. Heine remek edzö lett, de mi van, ha ö kérte hogy hazamehessen a családjához, esetleg cseréljen Jensennel? Nagyon valószinünek tartom. Trennborg pedig lehet hogy Fradis lesz, mert mi van ha végetér a háboru és az orosz pénzek a sportba, a játékosok megvásárlásába ömlenek? Maslova ekkor szinte biztos hogy hazamegy. Mint ahogy a többiek közül is sokan Európában. Söt. Valószinü, hogy a két top orosz klub még be is vásárol Európában légiósokat. De kevesebbet mint a háboru elött, mert közben a bajnokságuk felemelt uj fiatal játékosokat. A Simon Petra ügyröl meg az a véleményem, hogy Petra kérhette is hogy kevesebbet játsszon összel, hiszen Olimpiáról jött és kezdödött az egyetem, ahol tanulni is kell. Nagyon okos, beosztja az erejét. A müsor továbbra is jó (objektivebb mint a Vaksz volt). Azonban nekem még mindig gyorsan beszéltek, figyelni kell és nem biztos hogy csak nekem. Nem tudom, mennyivel több a költsége egy képes megjelenésnek, aminek egyértelmüen több nézöje lenne. A statisztikák, linkelt cikkekröl vélemények lehet hogy többlet nézettséget hoznának, de nem tudom, arányban állnának-e a jelentkezö pluszköltségekkel. Az arcotok sem olyan randa, hogy nem lehetne felvállalni. Kérdés hogy akarjátok ti is. Mindenesetre hajrá tovább.
@@Feriur56 fiúknál senki sem panaszkodik a sok meccs miatt. Ami amúgy kettővel több, de így szezon közben lehetnek olxan meccsek, ahol nem 20-szal nyernek, hanem 18-cal.
@@Feriur56 köszönjük a dícséretet. Egyébként nulla pluszköltséget jelentene az ismereteink szerint a képes, videos megjelenés :)
Megint fogok szerintem mazsolázgatni abból a végtelen gondolatból, ami felhalmozódott bennem, de amit most fontosnak érzek kiemelni, az Simon Petra elhelyezése a kézilabda színterén. Egész konkrétan azon gondolkozom, hogy mi az, ami egyszerűen megvan benne és nem fokozható és mi az, amiben még jobb lehet, más szóval mennyire van értelme úgy tekinteni őt, mint aki "még csak 20 éves" és mennyire úgy, mint aki többé-kevésbé megérkezett oda, ahova képességei alapján való.
Ami nagyon szembetűnő, és az idő előrehaladtával egyre kevésbé érződik klisének, az a rendkívüli önbizalma és mentális ereje. Ebben a tekintetben szerintem a Fradiban csak Lekics és Dmitrijeva az, aki felveszi vele a versenyt, de például még Oftedalra sem úgy emlékszem, mint akiről egyszerűen lepattannak a hibák. Nyilván a minta jóval szűkebb, de Simon Petrának rossz meccsére emlékszem - olyanra viszont nem, ahol láthatóan magába zuhant volna. A magyarok közül talán Vámos Petrának van még ilyen erős tartása fejben. Klujber is jó és nehéz megtörni, de szerintem ez a mai meccs is olyan volt, és azért időnként akad ilyen, hogy nem tudja talpraállítani magát meccs közben. Talán nem véletlen, hogy épp Simon ment egyetemen is igen kemény szakra, mert az összpontosítása példaértékű.
Namármost ez a képesség viszont szerintem nem fokozható. Ő mindig "fölfelé" játszott és meglepte az idősebbeket azzal, hogy még jobban ott volt fejben, mint ők. Innen nincs hová "fölfelé" játszani. Ezt a képességet megőrizni kell tudni, mert a nyomás viszont lesz még ennél is nagyobb. Ha valamit át tudna ebből adni olyan játékosoknak, mint például Bölk, akiről Elek Gábortól is tudjuk, hogy néha a lelkére kell beszélni, mert hamar kedvét szegheti egy-két hiba, az lenne tökéletes.
Másfelől viszont felmerül a kérdés, mi az, amiben még tudhat fejlődni. Nyilván tanul a játékról és irányítóként még bőven van hova fejlődnie; ez talán kevésbé képességbeli dolog. A fizikai adottságai olyanok, amilyenek - meg tudom érteni, miért Vjahirjevát mondta egyik példaképének, és ha azt az edzésmunkát elvégzi, akkor alighanem jó formában lesz elöl és hátul. Az egy-egyei és talajlövései igen jók, hogy lehetnek-e még jobbak, azt majd meglátjuk. Igazából szerintem senki nem fog panaszkodni, ha a mostanihoz hasonló egyéni szintet hoz 10-15 évig, pláne ha egy színesebb irányítói repertoár is társul mellé. :)
@@rndszrvaltas helyes helyes :)
Klujber szerintem pont nem jó példa, ha a meccs elején nem jönek a megoldásai akkor simán képes olyan meccset lehozni, mint a tegnapi, mondjuk ő attól (is) klasszis, hogy egyre kevesebb ilyen meccse van.
@@takacstamas4649 De Klujber ebben az esetben épp arra volt példa, hogy "még ő sem egészen ilyen". Innen kezdve vannak árnyalatok. Kácsorra, a negatív spirálba került Háfrára, Schatzl Nadine-ra sokkal inkább igaz szerintem, hogy két rossz lövés után elmegy a kedvük, Keti azért korántsem ilyen - eleve, soha nem jutott volna el 100 lövésig az EB-n, miközben szinte minden meccsen akadt 2-3 rossz lövése, akár épp egymás után. Ő inkább olyan, hogy nem könnyű megtörni, de szisztematikus munkával meg lehet. Lekics és Dmitrijeva meg konkrétan látjuk, hogy akkor is odamegy és lő, ha már világgá lőtt előtte ötöt zsinórban. Ez persze megintcsak egy példa, de az a lényeg, hogy a magyar mezőnyben kevés olyan játékost látok, aki mentálisan annyira jól viselné a kudarcot, mint Simon.
Nem kell edzőt cderèln!
Én a Győrnél óva intenék mindenkit attól, hogy csak igazolásokkal akarja megoldani a problémákat. Ez a csapat már nyilván nem az a csapat, amiben Lekics, Görbicz, Radicsevics, Löke, Lunde, Amorim, stb stb stb. játszott egymás mellett - de nem is az a helyzet. Akkor volt egy vákuum, nem volt igazán kiemelkedő dán, francia, német, norvég (részben; a Larvikot épp a Győr fosztotta ki leginkább) csapat, a spanyol klubkézilabda épp omlott össze, a román pedig az összeomlás szélén állt. A Buducsnosztra, Vardarra, részben Krimre kellett rálicitálni, amiknek gyakorlatilag rendes bajnokságuk nem is volt. Ahhoz a korszakhoz hasonló helyzet szerintem nem lesz egyhamar.
A másik dolog az, hogy ha a tavalyi BL final four mezőnyén végignézünk, a Metz és a Bietigheim nem dúskált a világsztárokban, az Esbjergnek meg az a 3-4 volt/van, akiknek egyáltalán nincs cseréjük. A mostani Győrből Nze Minko talán legjobb szezonját futotta, Győri-Lukács és a beállók stabil szintet hoztak (akkor is), a kapus poszt szerintem most is megvan, De Paula idén meghatározóbb és talán jobb is, Gros nincs, de tavaly sokat volt sérült + Housheer elég jól kezdett, ezen kívül Oftedal sem volt mindig jó tavaly sem. Tényleg kéne egy jó irányító, de lehet ebből a keretből főzni. Kristiansen megint vissza fog térni valószínűleg, múltkor tudott segíteni a csapaton, és azt is nehezen érti az ember, meddig lehet Jörgensen ilyen rossz. Azt mondanám, tényleg azon múlik, hogy Jörgensen és Nze Minko sem tudta befoltozni az irányító poszton keletkezett lyukat. De vajon kire lehetne jó ez a kabát? Reistadra biztos jó lenne, de nem kell egyből szitkozódni, ha a világ legjobb játékosát (aki mellesleg tudtommal gazdag családból származik) nem sikerül kivenni egy köré épített csapatból. Jeřábková szerintem a szerkezeti problémán nem segítene, bár nyilván szívesen látnám újra magyar csapatban, Vjahirjeva szerintem kétélű fegyver... talán Helena Elver jut még eszembe, csak ott bujkál az emberben a kisördög, hogy Jörgensennek ugyanez a szerep volt szánva. Smits és Grijseels szenved Bukarestben, Vámos Petrát én nem ütném agyon egy ilyen teherrel, mikor még csak most lépett ki a nagyszínpadra, akkor mégis kit?
Természetesen egy belső posztos klasszis mindig jókor jön, de már a szezon előtt is azt mondtam, a Győr kerete izgalmasabb és színesebb, mint a Ferencvárosé, ami leginkább egy jó, viszonylag hasonló profilú belső játékosokkal teletömött keret - a kérdés mindig is az volt, hogy sikerül használni azokat a játékosokat, akik inkább erős közepes játékosok (Dulfer, Breistöl, Ryu), de azt már bizonyították, hogy egy nyerő csapathoz hozzá tudnak tenni. A Metznél, Bietigheimnél, korábban Fradinál, Vipersnél láttuk, mire lehet ez elég, a Győrnél meg kéne lennie annak a plusznak, amivel a maguk javára tudják fordítani a helyzetet.
Egyébként nekem meggyőződésem, Jörgensent próbálják most visszaépíteni, tegnap ezen kívül nem sok minden indokolta, hogy ennyit legyen fent, ráadásul a végjátékban. De valószínűleg Johansson is látja, hogy mind irányítóban, mind a távoli lövések terén óriási szükség lenne rá, és bár a rangadó rangadó, de még mindig január van.
Egyébként ha végül nem válik be, akkor sincs tragédia, láttunk ilyet és fogunk is még, hogy egyszerűen valami nem akar összeállni az új helyen. Ettől ő még nem lesz rossz játékos, és a győri vezetőség sem hibázott az idehozatalával (a metzi időszaka után bárki elhozta volna).
@@martinvigh9750 Persze. Mindenki szívta a fogát, amikor összeállt az a bitang erős orosz csapat egy igen ütős Rosztovval, hogy hol volt az az Anna Szeny Győrben, vagy a közelmúltban Anne-Mette Hansen pazar EB-jét is mondhatnánk, miközben klubszinten már mondhatni évek óta "rossz sorozata van". A másik dolog az, hogy az igazán nagy sikerhez néha sok dolognak kell összejönnie, amihez idő is kell. Nze Minko egyáltalán nem mutatott jól Győrben a covidos évben, és az igazán jó szezonját csak tavaly sikerült megfutnia. Toftnak szerintem 5 igazán jó meccsét nem tudná felidézni az ember (a Fradi ellen pont volt egy, talán még 2 éve), de az egyik történetesen egy BL-elődöntőben, "előrehozott döntőben" volt. Lehet, hogy a Metz csúcsot tudott kihozni Jörgensenből, de olyan nincs, hogy valaki így elfelejt kézilabdázni. Nem lehet valakiről, akinek egyébként komoly fizikai problémái tudtommal nem voltak, fél év, de még azt mondom, egy naptári év alapján sem lemondani. Szerintem a Győr hosszú sikerkorszakának ez is fontos tanulsága. Van, ami egyszerűen nem válik be, de a stabilitás nagyon fontos, és szerintem a BL-siker most (kvázi örökre) elfedte azt, mekkora rizikóval járt az az edzőváltás. Lehet, hogy idén kell megfizetni az árát?
@@rndszrvaltasAbszolút egyetértek, nem szabad rövid rossz periódusok alapján levenni a kezet egy-két játékosról. Az edzőváltás, nem tudom. Johansson nyilván egy képességes edző, és arra a szerepre nagyon jó volt, de nem érzem, hogy ő lenne az, aki éveken keresztül fazont szab a csapatnak. Persze egy Győr kerettel még mindig elég, ha a Final Fourra megint jól összerakja a csapatot, és e téren bizonyított. De hozzáteszem, nagyon kevés a topedző most női kézilabdában, szóval ha azt mondanák, hogy akkor Per balra el, ötletem sincs, kit lehetne hozni, ráadásul egy edzőváltásban mindig van kockázat.
Ne legyél h_lye, úgy maradsz aztán senki nem rak után újból össze. De ahogy érzitke, tényleg. Mindezt női kézilabdáért, komolytan vagy.
@Engine-Szer na jó, de ez mire és kinek ment? 😄
@@Handballexpert Arra, hogy népligeti kör világoskék felsős hányada milyen tevékenységet folytat lényegileg. Ők értettek, neked nem kell.
@@Handballexpert Az 'Eat sht, I say fck it' kiterjesztése.
@@Handballexpert Na jó van, tehát göncz nélkül.
@@Handballexpert Egyébként, ha na jó van, gönczről több jelző is eszembe jut, ugynakkor az expert nem szerepel ezek között..