Dlaczego teraz NIE jest dobry czas na poprawę warunków kredytu hipotecznego? (listopad 2024)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 36

  • @MroczekGrzegorz
    @MroczekGrzegorz  7 днів тому

    Zapraszamy Państwa do subskrybowania, lajkowania, komentowania, zadawania pytań oraz dzielenia się linkiem do filmu z bliskimi! Jak kredyt hipoteczny to tylko z Trafnie Inwestuj.

  • @ukasznowakowski4729
    @ukasznowakowski4729 7 днів тому +3

    Zmieniłem oprocentowanie na czasowo stałe w grudniu 21'
    5,32%
    Z mojej strony: robi Pan kawał dobrej roboty tymi filmikami.
    Dziękuję.

    • @MroczekGrzegorz
      @MroczekGrzegorz  7 днів тому

      Dziękuję za docenienie. Proszę oglądać kanał dalej, bo może będzie się dało Panu jeszcze poprawić ten "wynik". Ale i tak jest bardzo dobrze w porównaniu do tych, co nic nie zrobili.

  • @adamowczarek3462
    @adamowczarek3462 6 днів тому +1

    Nie tak dawno.kontaktowałem się w sprawie refinansowania kredytu. I ten filmik jakby był dla mnie hehe
    Ps.
    Robicie bardzo dobra robotę szkoda że tak mało osób się tym interesuje. Mam nadzieję że Zasięgi wkrótce wzrosną.

    • @MroczekGrzegorz
      @MroczekGrzegorz  6 днів тому

      Aczkolwiek ledwo co nakręciłem film, a już wpadła na rynek dość ciekawa oferta i analizujemy dla kogo jest ona wystarczająco dobra, aby przenieść kredyt, więc się dzieje :)

  • @magdalenagroborz9310
    @magdalenagroborz9310 7 днів тому +1

    Dzień dobry, jak zwykle merytoryczny i ciekawy film 😉 Mam pytanie trochę z innej beczki. Mam kredyt na mieszkanie, jeszcze ok. 100 tysięcy do spłaty. Co będzie lepsze - nadpłacać i za około 2 lata spłacić kredyt, a później uzbierać na wkład własny do kredytu na działkę budowlaną? Czy może zamiast nadpłacać, to teraz już zbierać na wkład własny na działkę? Z tym, że w tym drugim przypadku wiązałoby się to z 2 kredytami hipotecznymi na raz. Pozdrawiam 😊

    • @MroczekGrzegorz
      @MroczekGrzegorz  7 днів тому +1

      Wszystko zależy od tego jak będą się kształtować ceny działek. Jeśli ceny będą spadać, to lepiej zaczekać, ale z kolei jak wzrosną, to lepiej kupić już i mieć dwa kredyty, ponieważ w konsekwencji koszt kredytu będzie niższy, bo kwota będzie niższa, bo cena zakupu będzie niższa. A przez te dwa lata kredyt i tak Pani spłaci, aczkolwiek wtedy trzeba uważać, żeby było na wkład własny przy budowie domu. Ogólnie odpowiedź nie jest taka prosta i wymaga szerszej analizy, żeby potem też móc wybudować dom, o ile ma Pani takie plany. Zapraszamy do kontaktu. Link do strony od każdym filmem.

  • @jerzyzalewski38
    @jerzyzalewski38 18 годин тому

    Czy faktycznie ZAWSZE (7:13) mogę zmienić oprocentowanie kredytu ze stałego na zmienne? Słyszałem, że taka zmiana jest zablokowana na kilka lat...

    • @MroczekGrzegorz
      @MroczekGrzegorz  2 години тому

      Ja miałem na myśli zamiana stałego na nowe niższe stałe i tak w kółko, jeśli to będzie spadać. Ze stałego na zmienne faktycznie są problemy i taka zmiana może być niemożliwa.

  • @allahadiieva5409
    @allahadiieva5409 6 днів тому

    Dzień dobry. Czy to ma sens brać kredyt hipoteczny na mieszkanie (rynek wtórny) przed nowym rokiem czy już w następnym? W następnym roku mogą być lepsze warunki? Z góry dziękuję!

    • @MroczekGrzegorz
      @MroczekGrzegorz  3 дні тому

      Zależy czy wejdzie program rządowy "Kredyt 0%", zależy czy ceny mieszkań po nowym roku spadną czy wzrosną. Zatem jest to pytanie, na które odpowiedź brzmi: To zależy.

    • @allahadiieva5409
      @allahadiieva5409 2 дні тому

      @@MroczekGrzegorzjak zawsze:) dziekuję, pozdrawiam!

  • @pawekowalski8538
    @pawekowalski8538 7 днів тому

    Grzegorz Bingo styczeń 2022, refinans na stałe w CITI, 5,22%. A przy marży na zmiennym w Millennium 2,19% od 3 lat zbieram kokosy 😃😃😃😃😃😃😃

    • @MroczekGrzegorz
      @MroczekGrzegorz  6 днів тому +1

      Gratuluję. Wcześniej w 2020/2021 robiliśmy naszym Klientom okresowo stałe 2,84% - 3,57% plus większość tych osób potem w 2022 poszła na wakacje kredytowe. Teraz w kolejnym roku będzie się kończyć to okresowo-stałe i znowu będzie trzeba tym ludziom pomóc. Także warto oglądać kanał, bo będą ciekawe informacje :)

    • @pawekowalski8538
      @pawekowalski8538 6 днів тому

      @MroczekGrzegorz Dla co chcą korzystać robisz mega robotę

  • @marieko4279
    @marieko4279 7 днів тому

    czy zajmują się Państwo uzyskiwaniem kredytu pod zastaw mieszkania?

    • @MroczekGrzegorz
      @MroczekGrzegorz  7 днів тому +1

      Tak, ale tylko z komercyjnych bankach, więc trzeba mieć zdolność kredytową. Nie współpracujemy z parabankami. Zapraszamy do kontaktu. Link do strony pod każdym filmem.

  • @pawelo0751
    @pawelo0751 7 днів тому

    No fajnie tylko problem jest się do was dodzwonić ciągle na spodkaniu hehe😂😅🎉

    • @MroczekGrzegorz
      @MroczekGrzegorz  6 днів тому

      Aż tak ciągle to nie, ale mamy sporo pracy, nie mniej jednak zawsze oddzwaniamy.

  • @MrSzynas
    @MrSzynas 7 днів тому

    Przy założeniu że mamy cały czas zdolnosc wiec takie zmiany sobie można robić

    • @MroczekGrzegorz
      @MroczekGrzegorz  7 днів тому +1

      Tak to prawda, ale jak nie ma zdolności, to są zapisy w umowach, że bank może wtedy kredyt hipoteczny wypowiedzieć, że z tą utratą zdolności trzeba być ostrożnym.

  • @pawelryszard8619
    @pawelryszard8619 2 дні тому

    Jesli chodzi o to dlaczego w ostatnich latach i teraz kazdy kto bral stale stopy przegral zycie to dlatego, ze mamy do czynienia z historycznie wysokimi stopami, a to oznacza, ze to jest anomalia. Popatrzcie sobie jak wyglada wykres wiboru w ostatnich kilkunastu latach, ten wykres trzeba zobaczyc, zeby zrozumiec gdzie jestesmy i o co chodzi.
    Jak tylko wojna na ukrainie sie skonczy to stopy w krajach przygranicznych do ukrainy polecą pionowo w dół. I wtedy ci co mają zmienne wygrają w totka. na zachodzie stopy juz obniżają. Taka inflacja z jaka mielismy do czynienia ostatnio jest czyms skandalicznie rzadko spotykanym. I tak jak wszyscy naganiali na zmienne gdy stopy byly nisko ("bo musialaby byc wojna albo epidemia, zeby poszly mocno do gory", hehe). Tak teraz wszyscy twierdza, ze wysoka inflacja to stan permanentny. Otóż dokladnie wrecz przeciwnie. Aktualnie poprzez wysokie stopy zabierany jest pieniadz z rynku zeby schlodzic gospodarke po pandemicznym dodruku i mamy wysokie ceny zywnosci z racji wojny na ukrainie i pamietajcie, ze ekonomia to cykle. A jak sie ma wysokie stopy, to nie mozna ich w dowolnym momencie zmienic na zmienne, czy sie myle? Byla chyba jakas rekomendacja KNF tej kwestii.
    A jak sie skonczy okres 5 letni stalych stop to co wtedy? Czy jest pelna dowolnosc w tym na co sie przechodzi czy tez banki beda mialy prawo dowalic jakis kruczek, ktory sprawi, ze beda doliczaly swapa jakiegos znowu ?
    Zasada jest prosta- stale oprocentowanie bierze sie wtedy jak stopy sa nisko, zmienne jak sa wysoko. jak spadaja, to sie nadplaca kredyt z tej roznicy i przez to ekstremalnie szybko mozna kredyt splacic. Dodatkowo zawsze nalezy robic odwrotnie niz trąbią w mass mediach, bo to wszystko sprzedane jest bankstreom i developerom.
    Zróbcie printscreena tego komentarza i otwórzcie go za rok, zobaczycie czy przypadkiem wtedy nie bedzie historycznie niskich stóp procentowych bo kolejne pokolenie mlodych frajerow trzeba bedzie ubrać w kredyt na niskich stopach po to, zeby je potem wypompowac w kosmos.

    • @MroczekGrzegorz
      @MroczekGrzegorz  День тому

      Wszystko byłoby w porządku z tą wypowiedzią, gdyby nie to, że jeśli dobrze dobierzemy ofertę z okresowo stałą stopą, to w każdej chwili można ją zmienić na niższą stałą stopę, jeśli te spadną. Oczywiście przenosząc kredyt do innego banku. Zatem ryzyko ogranicza się jedynie do posiadania zdolności kredytowej, więc gdy jest ryzyko, że jej może nie być, to wtedy autor powyższej analizy ma rację.

    • @pawelryszard8619
      @pawelryszard8619 12 годин тому

      @@MroczekGrzegorz Ale nie można zmienić na zmienną stopę jeśli te spadną. Ciekawe dlaczego odmawia się ludziom takiej możliwości. Tu uwaga, konsekwencją tej rekomendacji jest zablokowanie możliwości wyboru. Ciekawe dlaczego tak się stało? To jest jeden wielki przekręt, który ma nam zawęzić jakiekolwiek pole manewru na dekady(!) gdy raz wybraliśmy już stałe oprocentowanie.
      Pytanie brzmi moje dodatkowe - jaką mamy gwarancję, że za jakiś czas wszystkie banki nie będą miały ofert na okresowo stałych stopach równie niekorzystnych w stosunku do zmiennych stóp dla osób, które będą chciały zmienić bank? Czy zmowy banków w tym zakresie to rzadkość? (oj nie).
      Czy możemy wykluczyć kolejne skrajne niekorzystne rekomendacje KNF w tym zakresie? Oj nie.
      Pomijasz z niewiedzy lub celowo te wątki w swoich filmach. A ja pamiętam co się działo, jak ludzie brali kredyty na zmiennych, pamietam co sie dzialo jak brali we frankach. Wtedy też było naganianie na potęgę tylko na jedno rozwiazanie, bo każde inne było nieopłacalne. a media beczały wszystkie jednym głosem.
      I wszyscy zachowywali się tak samo i wszyscy potem płakali.

    • @pawelryszard8619
      @pawelryszard8619 12 годин тому

      Zobaczycie za rok-dwa jak stopy spadną do poziomów przedpandemicznych jaki wtedy będzie płacz wszystkich, którzy będą uwięzieni w stałych stopach bez możliwości przejścia na zmienne.

    • @pawelryszard8619
      @pawelryszard8619 12 годин тому

      i jeszcze raz piszę - pokaż w swoich filmach wykres wiboru za ostatnie kilkanaście lat, to baaaaardzo ciekawy obrazek.

  • @Jarema1302
    @Jarema1302 7 днів тому

    Może WIBORowcy mają nadzieję na odzyskanie pieniędzy w sądzie, tak jak to ma miejsce w przypadku Frankowiczów :)

    • @MroczekGrzegorz
      @MroczekGrzegorz  7 днів тому

      Tylko pytanie czy umowy będą unieważniane czy tylko jakieś zwroty "nadmiarowego" wskaźnika. Bo moim zdaniem jak już, to tylko druga opcja. Ale życzę wszystkim jak najlepiej.

  • @wojwoj8892
    @wojwoj8892 5 днів тому

    😮

  • @justynak4135
    @justynak4135 6 днів тому

    Panie Grzegorzu nie żebym się czepiała, jednak regulator europejski to nie jest EBC tylko ECB (European Central Bank) 2:41.
    Tak się składa, że mam do czynienia z tą instytucją więc trochę zwracam ta to uwagę. Poza tym materiał super! Pozdrawiam

    • @finallyhome3724
      @finallyhome3724 6 днів тому +3

      Europejski Bank Centralny EBC = European Central Bank ECB 😇

    • @MroczekGrzegorz
      @MroczekGrzegorz  6 днів тому +3

      Cytuję za Wikipedią:
      Europejski Bank Centralny, EBC (ang. European Central Bank, ECB; niem. Europäische Zentralbank, EZB; fr. Banque centrale européenne, BCE) - bank centralny wspólnej waluty Unii Europejskiej
      Ale faktycznie może być mylące, bo jest też nawet w tym samy wątku ECB.

    • @justynak4135
      @justynak4135 6 днів тому

      @@MroczekGrzegorz ma to sens teraz w takim razie. Dziękuje za wyjaśnienie!