Збираємо Hexacopter 18"
Вставка
- Опубліковано 29 гру 2024
- В даному відео збираємо Hexacopter 18".
Конструктив рами накреслив з урахуванням всіх розмірів компонентів, які попередньо придбав в Україні. Попередньо рахував корисне навантаження яке може нести цей дрон, порядку 6 кг. Тестували з навантаженням 4кг та двома акумуляторами 6S2P, час польоту склав 10 хвилин з навантаженням, плюс 5 хвилин без навантаження.
Звідси висновок що потрібно два акумулятори 6S3P і в такому випадку час польоту буде складати 10+10 хвилин.
Потужний відос. Мене ці розміри трохи лякають.
Дякую що займаєтесь ❤❤❤
Дякую! Ці дрони дали багато досвіду в їх збірці та реалізацію наступних проектів. В роботі багато цікавого але то вже не загал.
В западном интернете нема такого гарного контента! Спасибо за видео! Салам из Казахстана!
Відео топове.
Це дуже потрібно людям.
крут! успіхів!
Дякую!
Красавчик так тримати 🤙
Дякую!
Дуже цікаве відео . Хотів запитати як ви прошили і в якій ви програмі налаштовували польотний контролер. Дякую
Все у betaflight налаштовується. Але то все складний процес.
Гуде як демон...
Доброго. Дякую за відео. Порекомендуйте виробників по рамама і взагалі компонентами для таких дронів. Дуже був би вдячний за відео по налаштуванням таких дронів в бетці, inav та/або мішнпленері.
Рами ви можете на алі знайти складні для агродронів. Тай у нас теж бавчив різні. З бета все складніше тому що потрібно мати знання і налаштовувати кожен дрон по відчуттях та блекбоксі. Якщо встановлювати ардупайлот є український контент по нплпштуванню. А сам дрон виконую auto pid tuning. Тобто режим в якому сам налаштовується. Ардупілот здається темним лісом але якщо розібратися то просто потрібно знати які значення за що відповідають.
@Joystick_FPV Дякую, через мішин пленер налаштування знаю. Є ще складності, але в цілому зрозуміло. Я так зрозумів, що саме складні рами не топ. Однак цікавить саме фірма, яку ви можете порекомендувати. Виходячи з вашого досвіду, ваші рекомендації мають велику вагу
@desu8137 Дякую звісно за довіру. Але я зазвичай рами кастомні роблю. До того були тільки Tarot але мені не сподобалися. Коли робиш кастомну то знаєш що і де розмістити. А в заводскій постійно допилюєш.
Потрібна Ваша порада , по двох великих дронах, на старій електроніці NAZA. Куда можна вам написати чи позвонить.
Щодо NAZA в мене немає знань, використовую політники які підтримують 8 моторів.
Добрий день! Дуже круто вийшло! А скільки по коштам вийшло зібрати такий дрон?
Добрий день! Знайшов оголошення на олх і вийшло купити мотори, регулятори і пропеллери за 9000. Думаю якщо купляти окремо на алі то за всі компоненти біля 25000 потрібно буде віддати.
Бажаю міцного, потрібна ваша допомога , поради , бо хочемо зібрати гекса, як можна з вами звязатись?
коментар для просування відео
Дякую!
💪🏼🇺🇦
хороший і корисний проект для розуміння. а як з вами зв'язатися для консультації? дякую
Дякую! На банері до каналу є посилання на інстаграм та телеграм.
, цікавий дрон, але як його в бойових умовах транспортувати, якщо проміні не складні..
Цілком погоджуюся з вами. Це більш проект для розуміння потенціалу таких дронів. Хоча він досить легкий і поміщається в багажник авто.
дуже круто, молодець, прекрасний дрон, гудить як боїнг) але який сенс такого дрона якщо він несе так мало кг? може потрібно було ставити трішки більш кв-шні мотори або ж ставити їх в 2-а раза більше по кінькості?
Мотори відносно тихо працюють, трохи лопаті підсвистують, напевне це у відео трохи гічності забазато вийшло. Щодо дрона то думаю знайде застосування, все-таки дві цукерки по два кілограма може нести. Тай багато хто б не відмовився від нього. Звісно проект не є суперефективним тут більше про навички, які глядачі можуть для себе почерпнути.
А піди з вагою не налаштовували?
Все звісно налаштовуємо.
Чи пробували раму від діатона? Там також є на 6 моторів
Рама непогана. Але 6 моторів більше проблем з підключенням.
Вигляд цікавий, але питання до рами, бо мало ребр жорсткості в центральній її частині. Два промені треба зафіксувати і за два протилежні промені пробувати на скручування раму і вона повинна бути жорсткою на скручування, не гнутися з мінімальним зусиллям. Простір в центральній частині пустий між променями, просто дві паралельні пластини в повітрі, по суті нема ребр жорсткості між променями і промені спокійно будуть гнутися через раму один відносно одного, що не є добре.
І дуже велика вірогідність, що в такій рамі буде дуже велика деформація на скручування з невеликим зусиллям. А якщо рама буде гнутися на скручування "ватяна", то в один момент котер може сам по собі крутанутися і впасти. Без навантаження все може бути нормально, а з навантаженням рама може почати гуляти, резонувати і коптер може сам по собі впасти.
Рами великих коптерів і так гуляють і гнуться і треба підбирати ПІДи, і треба старатися робити раму максимально жорсткою, особливо в її центральній частині, бо згин на долю градуса в центрі вилізе міліметрами руху променя в кінці, і польотник не зможе адекватно керувати з такою гуляючою ватяною рамою.
Я збирав і стикався з таким.
По відео летить, але під навантаженням можуть вилізти проблеми.
Може ви десь побачили таких концепт, але це не кращий варіант, він важкий і не жорсткий.
Я не претендую, що я правий, просто в свій час перебачив і перепробував дуже багато рам коли люди збирали самі і збиралися на тести, і виробники робили самі із чого було.
Ні рама вийшла жорсткою. Серединка прикручується кришка. І все скручується на стійки та хомути для труб. Що з навантаженням і без все чітко. Людина яка налаштовувала казала що вдала рама і мало вібрацій. Єдине сам текстоліт чуть має вигноту форму. У великих дронах дійсно така проблема. Навіть по відео видно як здорові агродрони гуляють. Щодо цієї то все добре.
@@Joystick_FPV Платини дві рами не близько, між ними пустота і всього одна стійка, що з точки зору сопромату не є жорстким кріпленням і може досить сильно гуляти і гнутися, якщо гнути раму за промені, бо її будуть гнути мотори коли буде різна тяга на моторах. Це дуже просто перевірити, фіксуєте два промені, а за два з протилежної сторони пробуєте наче скрутити раму. Не просто так в покупних рамах ставлять проміжні кріплення для додаткової жорсткості рами між променями. Бо як раз саме погане, це прогин на скручування і через це польотник не може адекватно керувати.
Може що гекса, то навантаження на згин менше на кожному промені, ніж квадро, то не так критично.
Доречі одного такого конденсатора може бути мало, то викиди енергії від 6 двигунів можуть бути великі і конденсатор банально може відгоріти через деякий час.
Відео по побудові великих коптерів є на Ютуб і багато нюансів вже давно розказано і показано.
Якщо літає, то добре. Але будувати великі коптери і малі, то це взагалі дві різні речі, багато що відрізняється.
За основу беріть рами Tarot для велики коптерів, хоча є і інші розробки нормальні.
@@RadioLab Для цього і було створено цей проект щоб дослідити як буде працювати. Конденсатор погоджуюся що малий, закупив на 2200mf. Щодо рам Tarot це повний непотріб. Вибачайте на слові. Мав одну квадро і друга гексо лежить навіть не брався її використовувати бо промені 16мм труба і все прогинається. Тому використав 22мм трубу.
@@Joystick_FPV Не купувати раму Тарот, а як за основу і робити самостійно, 6 чи 4 промені в центрі стягнути двома круглими пластинами, або квадратними. Я зібрав ось, і збирав до цього і в мене все добре, просто, дешево і ЛЕГКО.
Я не хейчу, проект ваш, ви проектували і певно на щось спиралися в плані сопромату. Ну і гарний досвід також буде.
Ну тоді дивяться вже самі по вашій ситуації. Але як для мене оце як у відео і дуже тяжко і "гнучко", дві великі площини, які мають великі вільні площі, які можуть легко згинатися, майже нема обмежувачів від згину пластин, особливо між променями.
Але це моя точка зору і її не нав'язую, у кожного своє бачення.
Німці у свій час робили коптери з профілів алюмінієвих і двох пластин карбонових, і вони проводили тести, там можна було почитати теорію і що треба для проектування рам, зараз не знаю де ця інформація, бо наразі проект німецький більше мертвий, ніж живий, бо не витримав конкуренції з Китаєм.
Для огляду:
Ось назва відео з німецьким старим проектом "Building the MultiKopter EASY Okto XL2 4S | One day I'll fly away..."
І ось відео з Одеси "Сборка большого квадрокоптера на INAV. Для долгих и дальних полетов, для фотоаэросъемки..."
Відео старі, але теорія є і може що для себе підхватите ...
@@Joystick_FPV Ваша розробка дуже схожа на The "BigOkto from HiSystems", тільки саморобна.
В фейсбуці був тред стосовно поганої якості тих акб. Крім того що там замість самсунгів стоіть літокала, так ще й часто бувають дірки в акумах через сварку міддю
Ми вже декілька тестувань на них літаємо то без проблем. Хіба розпакую на відео)
Файно 😊 чи можна на тест для ЗСУ?)
При такому розміщені ці регулятори перегріються і вийдуть з ладу. Їх потрібно виносити під гвинти
Ці мотори не так багато споживають, плюс рама продуваєттся. Думаю що все має бути добре.
Яку вагу можна підняти?
4 кг. Більше не варто. Старі мотори і регулятори не такі продуктивні.
В останньому кадрі звук падіння дрона)))
То не падіння то тренування)
Чому ж всі так вперлися в мультироторну схему? Один великий несучий гвинт буде ефективніший за багатогвинтову схему!
Буде ефективнішим але то інша специфіка. В якій потрібно теж розвиватися.
Чому ви вважаєте що гнучкість матеріалу дає якісь вібрації? Цілком може бути навпаки - тверді матеріали більше передають високочастотні вібрації, а гнучкі - поглинатимуть їх.
Можливо. Потрібно все тестувати. В мене є кастомна рама до велосипеда виготовлена з ясеня. На власному досвіді переконався що поглинає вібрації значно краще аніж алюмінієва. Тому тут не буду спорити. Але все потрібно тестувати.
Дрон файний, але батарейки від павла - то зашквар.
Чому?
Павло мені дві особисто дав на тестування. Вже третій раз на них тестуємо дрони то все ок. Бачив що там у фейсбуці були якісь питання, але в нас не виникало)
@@Joystick_FPV замість самсунгів ставив liitoKala , затонкі перемички перемички між комірками, які розжарювались докрасна, відсутність ізоляційних пятаків на + батарейок, ну і пік "професіоналізму" - перемички з міді - половина точок зварки відпала, а там де приварили сильним струмом - пробило наскрізь стінку акума з витоком електроліту назовні.
та і взагалі пперсонаж з розряду інфоциган. Якби зараз був 2011-й він би займався МММ.
@@AndrewShaidurov :))))) На цей дрон підуть інші акуми 6s3p. Ці два для тестувань дронів. Подивимося як себе покажуть.
Рама занадто громіздка. Конструкція не оптимальна.
Так вона велика але це більш для досвіду і розуміння характеристик моторів і конструктиву.
Файно 😊 чи можна на тест для ЗСУ?)
Дрони які збираю йдуть на ЗСУ. Відправляю на два підрозділи. А можливості більше виробляти нажаль немаю.
Потрібна Ваша порада , по двох великих дронах, на старій електроніці NAZA. Куда можна вам написати чи позвонить.
@@ПавлоБандура-й1х Нажаль не знайомий з NAZA. Використовуємо сучасні польотники які підтримують 6-8 моторів.