Відкриття виставки до 100ліття українського культурного представництва

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 кві 2024
  • Яскравий приклад культурної дипломатії - «Щедрик», написаний українським композитором Миколою Леонтовичем. Мелодія стала символом різдвяних свят у всьому світі. Однак більшовики бачили загрозу в намаганнях Леонтовича познайомити світ та самих українців з їх культурою. Тож у 1921 році автор композиції був убитий чекістом.
    Центр Шептицького спільно з Гуманітарним факультетом УКУ, запрошує вас долучитися до перегляду виставки «Як Україна піснею змагалась за незалежність».
    Ви тут пізнаєте:
    ▪️ Як поширювали знання про країну, її культуру та традиції ? Як музика сприяла творенню образу України в очах світової спільноти?
    ▪️ Чи знайома вам комбінація слів «культурна дипломатія»? Це про право, культуру чи політику!? У чому її сила?
    ▪️ Як формували принципи культурної дипломатії у часи УНР? На чому фокусується культурна дипломатія та зовнішня політика комунікації незалежної України?
    15 квітня 2024 р. у Центрі Митрополита Андрея Шептицького УКУ відбулося урочисте відкриття виставки «Прийшли, заспівали, перемогли!», присвяченої історії міжнародного тріумфу «Щедрика» Миколи Леонтовича та світових гастролей Української Республіканської Капели під орудою Олександра Кошиця.
    Авторка проєкту - Тіна Пересунько, дослідниця історії інтернаціоналізації «Щедрика» та культурної дипломатії України, наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, засновниця Інституту Леонтовича.
    «Виставка розповідає захопливу історію того, як українська пісня ”Щедрик”
    стала одним із найвідоміших у світі символів Різдва, і як українська ластівочка
    із щедрівки, підкоривши європейський та американський континенти,
    перетворилась на колядку дзвоників Carol of the Bells, - зазначає авторка. - Окрім того історія “Щедрика” - це історія культурного протистояння ' імперській політиці, свідчення успіху української культурної дипломатії, адже упродовж 1919-1924 років шедевр Миколи Леонтовича став не лише хітом світових гастролей хору Олександра Кошиця, а й голосом Української Народної Республіки в світі під час змагань нашої держави за міжнародне визнання і незалежність від Росії».
    Отож УКУ запрошує завітати на виставку, яку реалізовано у співпраці з Гуманітарним факультетом УКУ та Центром СУА з жіночих студій УКУ. Проєкт здійснено за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. - Центр Шептицького УКУ (Львів, вул. Стрийська 29А),

КОМЕНТАРІ •