Маю майже такий самий кутовий камін від Гавриліва (м. Стрий), конвекційна камера така сама, підвод повітря з вулиці, розводку повітря по кімтанах не робив, бо будинок використовую як дачу. В спальних кімнатах встановлено розумні конвектори з керуванням телефоном, у зоні кухні тепла підлога теж з дистанційкою. Дрова купував вже в сезон, вологість теж десь 30, тому заздалегідь зберігаю одну-дві топки біля каміну для просушки, потім докладаю вже такі як є. Дрова брав акацію і сосну, по складометру кожної, заплатив 3500 грн. Бутинок 112 метрів, один поверх, блок Д300-30см, простінки повнотіла цегла, гіпсоперлітова штукатурка, утеплення зовнішнього ще нема. Відзначив для себе пару моментів. Перше - ніякої зайвої канітєлі з таким камином нема. Раз на день принести дрова, раз на день винести золу - ось і все. Дим, сміття, іскри - то все в минулому. Розпалив і забув. Скло дружина миє спеціальним засобом, десь 5 хвилин це занімає. З 14 до 19 градусів кухня-вітальня нагрівається десь за годину каміном. Для будинку як у мене газ той нафіг не потрібний. Я жив у будинку з газом в Київській області - газ повне гімно, він не горить, тільк крутить лічильник. Електричний котел з нічним тарифом, або розумні конвектори і камін такого типу - обов'язково. Якщо через к*ацапів будуть проблеми з електрикою, то газ все одно не сильно допоможе, циркуляційні насоси все одно не крутить, а з каміном родина точно не замерзне. Ну і утеплення будинку - то 100% треба робити, я просто ще не встиг. Дрова він любить, звичайно то не груба за витратими дров, але із розумом то можна їх купити за нормальну ціну раніше, досушити влітку і все будет добре. Короче такі каміни - то суперова тема, головне правильний монтаж.
У вас якраз супер-класна схема для будинку, де не проживаєш постійно. Якщо говорити про грубу, твердопаливний котел, люди забувають, що це все діло ще й місця потребує. А коли будуєш дачу, то вже як правило не хочеш велику площу, рівно стільки, скільки треба. Так до дуже дякую за те, що написали про свій досвід, дуже корисно!
@@potrohuми теж ще до війни запроектували камін, зараз треба купляти топку, але вже жалкую, що не грубку, її розтопив і день гріє, ще й їжу можна готувати, а камін всі кажуть гріє поки горить (( коли проектували, то камін був більше для розваги, а з цією війною вже інші потреби
В минулому році встановив камін теж собі на випадки відключення електроенергії. Заради експерименту топив каміном приблизно місяць, весь січень. Поділюся власним досвідом. 1. Як і при будь-якому іншому опаленні, камін краще протоплює будинок якщо він утеплений, і має енергоефективні вікна. В такому випадку розхід дров буде відчутно менший. Не останню роль відіграє також утеплений чердак/дах, бо конвекційне тепло все ж таки підіймається вгору. В мене будинок поки що не утеплений, вікна МП але доволі слабкі. Тому витрата дров відчутна. 2. Камін краще розташовувати в центрі будинку, тут класика, як в старовину ставили печі в центрі будинку так і каміни зараз теж. Але камін це ще й частина інтер'єру, тому все залежить від ситуації. В мене будинок складного планування, форми букви П (не квадратний), камін розташований в житловій частині будинку (60 кв м), яку він майже без проблем прогріває, а ось нежитлова частина (сан вузол, кухня, коридор) протаплюється важче, найвіддаленіші від каміну кути не проталюються зовсім. Можливо проблема вирішиться коли утеплю будинок. 3. Дрова мають дуже велике значення. В мене це обов'язково тверда порода і обов'язково мінімум один сезон сушки. Одного разу спробував закинути доволі вологий дуб, і ККД від нього був дуже низьким, більше диму давав чим тепла. 4. У вас скоріше за все проблема зі склом із-за дров. Вологі дрова завжди бруднять скло. В мене за два роки використання каміну скло коптилося пару раз і якраз тоді, коли кидав вологі дрова. 5. Мінуси про які мало хто каже. Камін це попіл, який треба чистити мінімум раз на тиждень. Дрова треба десь зберігати, таскати то в дровник, то в хату, це теж пил і бруд, інколи можна занести в дім якихось жуків разом з дровами. Камін топить нерівномірно -- там де він стоїть може бути 25 градусів легко, в сусідній кімнаті вже 20. Успіхів!
Вологі дрова і невдала конструкція коптять скло. Я робив камінофен своїми руками, то в мене проблем з закопчуванням немає, але варто зазначити що площа скла менша чим у вас в рази. Ще не маю проблем з вологими дровами, бо зробив зольник і колосніки, і можу регулювати як колоснікове горіння для вологих дров, так і поверхневе (довше) для сухих. Або просто колосніками прусушую, потім перекриваю піддувало нижнє і відкриваю більше зверху (воно ж і система "чисте скло") і далі поверхневе горіння йде.
Приємно залип на коментарі😯 Дякую що поділилися своїм досвідом,та поставили крапки у всіх питаннях, а особливо для тих хто хоче собі камінну топку,і мені в тому числі.Дякую ви найкращі!
гарний огляд, дуже інформативний)) хочу від себе добавити декілька зауважень, як від власника такої ж топки, але на 17,5 кВт)) -скло коптить через неправильне розпалювання - потрібно привідкривати дверку і дочекатись нормального займання дров.. це буде видно навіть по тому, як піднімається дим коли ви зачините дверцята (його взагалі не має бути при сухих дровах) -мокрі дрова, смоляні (соснові) - ще одна причина закопченого скла.. -скло добре миється хімією, але не варто нею зловживати, особливо миючи із зовнішньої сторони... (у мене на рамці знизу скла відлущилась фарба через пів року експлуатації, але SAVEN замінили по гарантії, дякую їм за це) -у вашому каміні варто було зробити додаткові люки для притоку повітря знизу (збоку зліва як у мене) та декомпресійну камеру і додатковий люк зверху саме для конвекції і обігріву кімнати -також попіл варто таки забирати перед кожним розпалом, не весь, але хоча б частково щоб звільнити шляхи піддуву повітря -дрова потрібно розкладати перпендикулярно до скла (нижній шар до лицевої сторони каміну) щоб не перекривати потік повітря -також якщо розпалювати зверху, а не з низу купу дров, то менше коптить скло (це чисто мої спостереження з власного досвіду) я поки в будинку не живу, але опалюю каміном через зиму, хоч раз на тиждень, щоб стіни не набирали вологи.. то скажу чесно, половина будинку обігріта, а інша не дуже.. в морози ставив додаткові електричні обігрівачі.. але якщо б будинок був обжитий, утеплений, була б запущена хоча б тепла підлога, то цей камін окрім того, що він візуально створює грану затишну атмосферу в домі, то він від одного розпалу чудово б нагрівав все до комфортної температури і навіть більше.
Дуже дякую за поради! По дровам я зрозумів що треба брати метровки і різати самому, щоб вони влазили перпендикулярно до скла. Плюс все таки 30% це завологі до нього, треба до 20%.
Не підкажете чому вибрали саме Saven? Це сталева? Які ще варіанти розглядали? Нам теж зараз купляти топку, складний вибір. Щукаю щоб максимально герметична була. Як підбирали потужність?
@@abssolut88 Добрий день! Я щукав щось більш менш демократичне, спочатку знайшов Kawmet. Позвонив у фірму яка ними торгує, порадили Saven, саме ось цю модель під мої задачі та площу. В принципі потім ще дізнався, що є також хорошо Гаврилівські каміни (здається така назва), теж роблять в Україні, але ось не знаю як у них по ціні.
@@abssolut88 ну особисто я хотів саме таку топку (кутову). Ще на етапі проектування будинку я знав що робитиму камін). Виділив певну суму і гуглив що можна купити на ті гроші. Після перегляду 100500 відео на ютубі вибір впав на Saven через гарний сервіс і хороші відгуки. В мене це не основний засіб обігріву, але враховуючи що будинок на 2 поверхи 174 кв.м, то брав найпотужнішу, яка виходила на виділену суму) та й в більшу топку більші дрова влізуть) Ще треба дивитись як камін виглядатиме у інтерʼєрі (чи не малим здаватиметься або навпаки)
Дякую за гарний огляд каміну,чудові змістовні коментарі,у мене на каналі є цегляний ТП котел твердопаливний з двома скляними дверима в опускному каналі ковпакового типу встановив 15 секцій чавунної батареї за добу спалюю одну охапку сухої сосни 10-15 кг.опалюю 150 м.кв. + готуємо в ньому різні страви було навіть по п'ять страв за раз, працює на гравітації+паралельно насос для підігріву підлоги,тепер опалювальний сезон приносить сіцільне задоволення! Всі камінні топкі мають наднизьке ККДЕ тому що в нах майже відсутня конвективна система!
Рекомендація Спробуйте розпал "верхнє або свічне горіння " Дрова викладаєте наступним чином Груба, середня , дрібна фракція . Дрова розкладіть хаотично ( не бетонуйте , один біля одного ) щоб повітря мало змогу циркуляції Розпал зверху . Першиз 5-7-10 хв не закривайте щільно дверку , не на замок , тим самим дайте можливіть прогріти димохід та розгорітись дровам більш інтенсивно . Потім закрийте дверку щільно та відкрийте подача кисня ззовні . Ймовірність задимленя скла значно зменшиться 😊 . Топка рівннмірно прогрієттся та увійде в робочий режим . Далі по ходу ... Користуйтесь )
Очиститься лише при такий високій температурі, що аж обої на другому поверсі закопчуються. А загалом, воно або постійно закопчене, або його потрібно мити після кожної розкопки.
@@KIIllXXl о, понеслись поради експердів. Я не говорю як правильно палити у випадку автора, але насправді скло закопчуєтьс, при тривалому тліючому горінні. Якщо номінальна потужність топки більша ніж площа обігріву, то ви або перегріватимпте приміщення, або будете старатися опаювати меншою кількістю дров.
@@KIIllXXl 10лет ежедневной эксплуатации в зимнее время. JOTUL-80 при полной закладке на стекле сажа выгорает.И внутри камина сажи нет , он белый пепел. Возможны особенности от конструкции каминной вставки
Я опалюю таким вже третій рік. Гарна штука, справляється. Димохід краще без грибка не прикритий нічим. Якщо думаєте що буде заливати дощами то помиляєтесь в глибоко. Я теж боявся))) В мене топка трохи більша але теж викладена шамотом. Так ось дуже зручно в одному кутку палити сухі дрова а в другому досушувати те що буде горіти наступним. Дуже гарний єфект мае. На ніч лишаю з протилежного боку від вугілля те чим буду розпалювати на ранок. Таким чином завждисухі дрова. Обовʼязково коли вже розгориться треба прикривати по трохи шибер, в мене він на димоході на відстані півметра від топки. Так ось при максимально прикритому але робочому режимі якій у кожного визначається експериментально, температура в камері згоряння доходить до дуже великих величин. Наприклад я в такі моменти не можу сидіти ближче 1 метра від каміна такий жар. І дрова в такому режимі згорають дуже чисто без диму взагалі. На вулиці з димоходу не видно дима, тільки наче тепло плавно виходить. Коли так налаштувати то температура в димоход дуже сильно підніметься і там не буде ні конденсату, нічого а те що утворилось коли ви тільки розпалювали вигорить і стане трухою. Тобто користь повністю. На тей в середині викладено шамотом що б досягти скажених температур. Якщо ж коптіти на малих температурах то і ефекту мало і димохід заростає сажею і кпд дуже низьке. Якщо так топити то я чищу скло раз на 2-3 тижні. І то більше по краях. Середина чиста.
Я чесно кажучи якраз і боявся, щоб його не перегріти, плюс комунікації біля каміну про які йдеться у відео. Тому і бігав з термометром. Але поки температура якраз та, що треба. Але і дрова не супер сухі)
Я принципово не ставив шибер на димохід подібного каміну, прикрутити подачу повітря можна і шибером на подачу, заводська камінна топка практично герметична. Шибер на димоході це лишній ризик вчадіти від чадного газу, якщо і робити такий шибер, то конструктивно він має бути виконаний таким чином, щоб ніколи повністю не закривав димохід. >в одному кутку палити сухі дрова а в другому досушувати те що буде горіти наступним Не уявляю як це вам вдається, заводська камінна топка, особливо з таким кутовим склом, розрахована на певну кількість дров, що розподіляються по всій топці щоб рівномірно прожарювати скло по всьому контуру. Якщо закладати трішечки дров в якийсь куточок, тоді в каміні не буде створюватись потрібного жару і скло буде все в сажі. Для підсушування дров поруч з каміном в мене зроблена ніша, в якій зберігається певна кількість дров, яких хватає на декілька закладок.
Все чотко, на подачу воздуха з вулиці поставити регульований вентилятор і буде роздув щоб не коптити в хату. А опалювати електрикою вигідно лише тепловим насосом в парі з теплими підлогами
6000грн за електрику(опалення +електроприлади) тариф день/ніч за грудень 2023р. Опалення електричним котлом, перший поверх тепла підлога, другий радіатори. Будинок 170м2 газоблок 375мм +100мм утеплення вата. Біля Києва.
@@IBAH_KOBALb что ты несёшь?с 1 октября по 1 апреля действует ночной тариф круглосуточно и ограничение в 2000 квт(набери в ясно ДЭТЭК и узнай если не знаешь то не говори
Скло закопчується через вологі дрова та тління. Спаліть пару оберемків сухих дров воно очиститься. А ще є для цього засіб для очистки скла в камінах воно гарно миє. Цим засобом кращі на ущільнювачі шнури не пшикати бо швидко пересихають та дубіють.
Якщо встановити твердопаливний котел з бочкою, то буде сенше підходів, один або два підходи в день. В мене на каналі є детальні відео, по якихлюбий може скласти систему.
Якщо вже радити канали, то зверніть увагу на канал Олександр Кваша, він вже пройшов шлях від буферної ємності до самостійно перероблених кондиціонерів в теплові насоси. Але то все на жаль мабуть не від хорошого життя та великих достатків...
Привіт, я маю в будинку подібний конвекційний камін, також з кутовим склом, використовую як додаткове опалення для настрою та для екстренних ситуацій. Дім одноповерховий, від каміну зроблені воздуховоди з примусовим відведенням гарячого повітря від каміну до спальних кімнат за допомогою спеціального камінного вентилятора. Таке відведення тепла допомагає не так сильно перегрівати кімнату, де топиться камін. Скло каміну якщо трохи і покривається сажею, то не на стільки критично, це залежить від інтенсивності горіння, об'єму закладки та якості дров. Основні дрова використовую дубові, сухі, трохи також додаю соснових для розтопки. Але це все добре якщо тільки топити не кожен день. Основне опалення за допомогою електричного котла, є нічний тариф. Зі свого досвіду я не бачу якоїсь великої економічної вигоди в опаленні каміном, особливо якщо купувати вже рубані дрова з доставкою, а надто якщо ще й враховувати свою працю. Мабуть економічно буде більш вигідно встановити якийсь відносно недорогий теплонасос повітря-повітря або повітря-вода, або навіть переробити з якогось кондиціонеру. Звісно, ситуації бувають різні, але якщо вже постійно топити дровами, то мабуть краще побудувати піч чи грубу чим постійно топити конвекційний камін.
Привіт! Згоден на 100%. Я би можливо і поставив ТН повітря-вода відразу, але вже вклався в газ. Тому треба перетерпіти ремонт, запросити інспектора, він запустить газ і я буду мати доволі комфортне та економне опалення. А камін - для резерву та романтики.
Одразу відчутно, що людина має камін. Тільки в рекламах камін може бути основним джерелом тепла або для людей, які зовсім не вимогливі до комфорту. Так само маю розводку у 2 спальні. На першому поверсі одна з 2х верхніх решіток має жалюзі, щоб направляти більше тепла на 2 поверх або на перший. "Дякувати" п...м за відсутність електрики, попередня зима показала, що реально отопити 150 кв.м. Під дрова кладу 4 РУФа дубових, зверху закладка сухого 10% ясеня. Підпалюю тільки зверху. Горить довго і прогнозовано, без "пожежі" в топці. Але комфорту немає, бо в кімнаті жарко, а санвузли холодні, підлога холодна і т.д. Цю зиму використовую для підняття настрою у похмуру погоду. Принципове питання - сухі дрова. Рік під навісом мінімум, краще два. Різниця колосальна. З досвідом зрозумієте важливість заготівлі заздалегідь.
@@IgorLazniuk маю лайфхак по дровам, зараз якраз завершую експеримент. За два місяці з 55 до 25-30% вологості, причому це у осінньо-зимовий період. Можливо викладу на каналі методику.
При заборі повітря із вулиці не сушиться повітря всередині приміщення. Це важливо. Закопченість скла прямо залежить від ступеню сухості дров. В ідеалі дрова, які використовуються в каміні-топці мають хоча б 1 рік сохнути. Плюс такі дрова мають значно більший ККД тепловіддачі! В мене дача 100 м.кв., камін Uniflam 700 plus (9 кВт + додатковий радіатор на 2,5 кВт) із розводкою по кімнатах. Планувався як резервне джерело тепла + для радування ока)) Щоб прогріти ним холодний (зима, -5 ) утеплений будинок до комфортної температури потрібно годин 10 та сухі дрова. Облаштований спеціально навченими людьми. У моєму випадку такий тривалий час прогрівання повязаний із тим, що потужність каміна мінімальна для даноі площі опалення. Я хотів саме кутовий, бо вони гарні + те місце, в якому він встановлений потребувало саме кутового. Кутові каміни завжди матиимуть менший ККД, ніж звичайні. Я пішов на цей крок свідомо. )
Десь так воно і є. З приводу «сушіння повітря» поспорив би, якраз камін судячи по датчикам вологості дуже класно сушить, що є плюсом при ремонті і не факт що є плюсом при проживанні (в мене підвід з вулиці).
@@potrohu При ремонті це звісно що плюс)) Але для проживання це суттєвий недолік для здоровʼя. Майстри мене відразу про це попередили, але в мене була технічна можливість взяти повітря з вулиці, що я і зробив.
@@ruslanwel Ви напевно неправильно мене зрозуміли) Якраз при заборі повітря для каміну із приміщення - повітря в приміщенні при цьому осушується, що не є добре для організму людини.
Доброго дня. Використовую камінопіч другий сезон. З основного: дрова твердих порід потрібно сушити близько 3-х років, або до вологості 17% і менше; Закопчення скла дуже легко прибирається високою температурою а після того як вихолоне достатньо 1-2 вологі серветки; для оптимізації клімату в приміщенні я використовую рекуператор (штука просто незамінна). Всім добра і миру!
З 2020 р. Користуюсь каміном W 600 prestige L. з водяним контуром + теплоємність на 500 л. будинок 140 к/м , газ є але не користуюсь принципово, всі роботи з каміном зранку, чистка, закладка, за день нагрівається бочка до 60* а зранку гріє підлогу.
Відносно брудного скла. В мене теж фірма савен. Теж є обдув скла, палив сосною і коптилося скло. В одному відео на ютубі, побачив як просто золою та вологою губкою для посуди це миють. І так це працює. Берете відерце з водою, одягаєте перчатку, мокає в воду, потім в золу і цим миєте. І вуаля скло чисте!
Найкраще коли є альтернатива : 1) камін; 2) котел на тверде паливо; 3) електрокотел; 4) котел на природному газі; 5)акумулюючий бак на 2 куб м ; 6) вітряк на 10 квт; 7) сонячні батареї; 8) бензогенератор чистий сінус . Я так зробив і немає ніяких проблем.
@@potrohu В мене багато дров особливо дрібних ( є Макіта подрібнювач) - коли є час та натхнення запалюю камін , а так електрика з вітряку і батарей+ газ, якщо не вистачає автоматично включається. Цю систему робив сам більше 10 років і модернізую коли є необхідність.
@@andriiparfeniuk4928 бензогенератор купив і протестував в липні минулого року - 400 грам бензину на годину , чудово працювали холодильник, морозильна камера і компи.
Додам коментар з власного досвіду. на етапі будівництва теж хотів зробити розведення труб по кімнатах, зокрема на другий поверх. Влітку заклав ті гофровані утеплені мінватою труби. Навіть їх заглушив. Наступного літа, коли ставив топку, повідкривав ті труби, і не довго думаючи повитягував їх і викинув їх даруйте нафіг. В них і комахи були і куча пилу. Ясно що в жилому стані будинку комах там теоретично не буде, але пилу там буде маса, пил той не вигорить від теплого повітря і ніякої змоги звідти його дістати не буде в принципі. Залишив в тій схемі розведення труб лише одну трубу і то замінивши її на 130-го (чи близького того) діаметру з нержавійки, яка йде на другий поверх і через технічне приміщення на першому, тому можу її в будь який момент розмонтувати і почистити. Кілька років так користуюсь і не дихаю ніякими бактеріями, які прекрасно заводяться в трубах гофрованих. Ці гофровані труби, як і взагалі розведення труб тема така "цікава", тому що єдиним аргументом тих, хто таке монтує є: "а в Канаді ... і ще у ряді країн... так роблять". ну хай в Канаді і роблять, але я побачив що це виходить і так робити не став. Не хочеться звертати увагу на один момент.. але набили в плитах перекриття дірок порядно.. чесно кажучи можна було зробити інакше. Щодо короба топки. Робите ту ж помилку що і я, використовуєте кальцій селікатні плити супер ізол. Я б зараз робив би короб з більш органічного матеріалу який зокрема продає виробник топок Говрилів (м. Стрий). Але якщо вже зробили, то надіюсь купили пару банок тієї спеціальної грунтовки для цих плит щоб ретельно їх прогрунтувати зсередини.. Топка це окреме "задоволення". Не знаб що це за виробник у Вас, але б купив Гаврилівську. Правда я купив Шізель французьку, з специфічною футеровкою з вермікуліту, що власне мене в ній зацікавило, але все одно зараз би брав Гаврилівську (через кілька дрібницб які полугшубть експлуатацію, це зокрема про питання чистого скла і тому подібне). Зазначу, на етапі будівництва була в мене польська Краткі (найбільша, Амелія), продав через рік пробної експлуатації з причини застарілості конструкції (це єдина претензія, чавун там хороший і горить потужно). Щодо опалення елктрикою. Камін не вигідно, як Ви сказали, камін не дасть стабільного тепла, ну хіба Ви зміните професію на кочегара і буду сидіти протягом дня кожен день біля каміну. Чисто електрика дасть, але щоб не сильно багато крутило, треба утеплення на рівні 60-ки і дуже бажано матеріал стін інерційний, а це кераміка (цегла тобто), а у Вас газоблок. А чисто складометрами дров сильно не напалите, і комфортно це робити тим більше не буде. Зрозумійте правильно, я не проти каміну, сам топлю в зимовий період майже кожного дня. Але це метод швидко нагріти приміщення, підтримати температуру вище середньої, але не варіант основного джерела опалення. Хіба хата буде мати площу не більше 50-ти м.кв. і стелі висотою як у квартирі , і то.. це ще як подитись.. Дрова окрема тема, тому що мало того що вони мають бути сухі (рік просушки хоча б на дворі), надалі вони мають зберігатися в закритому приміщенні , тому що навіть перебуваючи сухими на відкритому повітрі дрова натягнуть вологи і коптитимуть. Як ж Ви їх будете зберігати на дворі просто під навісом, то принісши їх до хати, вони ще лежатимуть пару днів в хаті щоб волога вийшла. А дрова у Вас з корою - полізуть по хаті різні жучки.. ще те задоволення їх збирати. Тому краще купувати дрова, якщо є можливість. у вигляді обрізків деревопереробного виробництва без кори. Ну або березу, і то не факт що в корі берези нічого не буде. Якщо ми говоримо про хату без газу (в мене без газу), ставте якщо є моливість тепловий насос. Або геотермальний або октопус. Інші за моїми стостерженнями єрунда. Ну ось якщо коротко то так)
Дуже дякую за важливі поради! Тут більше було саме про камін як резерв, в разі якщо нема електрики, чи газ вимкнули. Тобто, цілком реально кілька тижнів аварії пересидіти. З приводу дров: тут 100%, я в підвалі їх тепер сушу осушувачем повітря. За місяць чи півтора дрова з 30% стали 15-16%.
@@potrohu Як резерв якийсь час пересидіти то звісно це єдиний підходящий варіант. А на просушування дров Ви тільки електрику намотаєте) Найкраще це просто зачинене приміщення на дворі. В мене це приміщення так званої "літньої кухні", де повітря поступає лише через продухи між кроквами і мембраною. Конденсат таке в приміщення не попадає і сухі дрова вологи не набирають. Ну принаймні я експерементальним шляхом так визначив.
@@potrohuДобрий вечір..в мене до вас питання теж строюся і в мене є тільки електрика ..газ не світить бо дуже далеко...якщо не секрет то скільки обійшовся камін і робота вам...бо мені запровадили від 200000 з копійками до 300000 гривень..
Камін коли горить тоді і тепло.Більш для краси.Якщо ставити ,то тільки з водяною рубашкою плюс тепло акумулятор.Все одно це як другорядне опалення.В хаті завжди буде пилюка,грязюка .
Я думаю, камін це перш-за все зручний резерв для тих, хто гріється класичною електрикою. Посил відео у тому, що якщо людина думає про резервне опалення, вона може розглядати камін у цій ролі, але він має бути правильним і правильно встановленим. Плюс, якщо гріються конвекторами чи електричним котлом (наприклад, постійно не живуть, а це дача) - конвекторами тримаєте мінімум щоб хата не замерзла, а як приїжаєте взимку: запалили камін, і тепло, і приємно, романтика). Якщо є газ (як у моєму випадку), то тут зрозуміло, що дешевше і зручніше газу зараз нічого немає. З приводу рубашок і тд - не знаю, стрьомо, там щось зламається, закипить і буде ба-бах.
@@pitboolklim4483 зараз навряд, оскільки ціни на електрику підняли. Якщо котел конденсаційний (низькотемпературний), то ще більший буде відрив від ТН. Загалом газ поки що найбільш дешева штука, звісно, поки з політичних мотивів тримають на нього ціну.
@@potrohu маю газовий котел,твердопаливний котел с теплоакумулятором,топив дровами коли були дармові,коли дрова став купувати то ціна дров стала в рази дороще газу+рубай,носи,кочегар,чисть.Три роки потому зробив тепловий насос,обійшовся в 22000 грн. За хату 140 квадратів зимою виходить 500-600 кіловат у місяць це 1300-1600грн ,з лічильником день ніч 1200грн, в хаті +20-21. Якщо не робити самому,а купувати, вийде значно дороще,але дешевше ніж підключення газу+котел
в процесі ремонту будівельники "сушили" стіни - використали на обігрів 4 м3 дров за місяць (грудень)... Але в будинку була сауна і вікна відкриті (160м2 2 поверхи, розводка повітря по кімнатам)
Слухайте, я подивився і відео і почитав коменти...я займаюся цим питанням дуже давно. У Вас певно проблема з димарем. При розполі не повинно бути ніяких проблем. Під час експлуатації каміну якщо все з димарем норм, то ви відкриваєте в будь який час дверку і дим до хати не йде. Скло буде забруднюватися в будь якому випадку, питання лише в швидкісті цього процесу. Дрова тільки сухі, режими тління не для цього апарату. Взагалі зі звичайного конвекцінного каміну можна зліпити і водний котел і теплі поли зробити, але це тільки вндивідуально, бо готових рішень нема. Всім мира!
Якщо забір ззовні, то навіщо морочитися з феном, якщо можна вліпити дуйку у забірну тоубу на вулиці. Ну і прищ заслонки логічно було б вивести поряд з камінним. Конвекція штука гарна, але я б і на повітропроводи поставив піддув у нагріваючу порожнину. Примусова конвекція дуже сильно впливає на тепловіддачу і розподілення тепла
@@potrohu також маю камін і скажу що спробуйте мілам гель його ціна в районі 60грн. Скло очищує миттєво. А камін у мене з водяним контуром та підключений до буфера 500л.
Здається на графіку ось цей: Мені щойно трапився цей чудовий товар на AliExpress. Погляньте! US $6.66 72% Off | Tuya Smart Zigbee Temperature And Humidity Sensor Indoor Thermometer Monitor For Home Work With Alexa Google Home Assistant a.aliexpress.com/_EvLHDS5 але врахуйте до нього ще хаб zigbee потрібен
@potrohu так в зону горения надо подавать горячий воздух, чтобы КПД повысить, а так получается, что вы охлаждаете топку, и часть энергии уходит на нагрев холодного воздуха.
@@potrohu подвод извне надо делать где объем помещения маленький, типа парилки, или коптерки с буржуйкой, где вентиляции нет. И то, не прямо с улицы холодный гнать, а с других помещений.
Хоча в перспективі мене чекає проблема : коли буду запалювати камін, як регулювати теплу підлогу, бо це не батареї із головкою які самі перекриваються коли тепло в кімнаті, і відповідно в хаті може бути дуже жарко
@@potrohu в мене на першому поверсі камін з розводкою на другий в 3 спальні + тепла підлога від газового коденсаційного котла. Котлом тримаю температуру щоб хата не замерзла (+14-16), а каміном догріваю, коли приходжу (постійно ще там не живу). В кімнаті, де камін є термодатчик, що вмикає котел, тому тепла підлога непрацює при прогрітій каміном кімнаті.
@@potrohuДобрий вечір.Маємо камін з водяним контуром від Гаврилів та сини,через них купували терморегулятор.Кріпиться біля каміну,виставляєте певну температуру,коли прогрівається до неї,заслонка в каміні зачиняється,потім,коли температура досягає нижньої виставленої цифри,він знову розгорається.
Притушували вогонь! Якщо вам жарко не підкидайте дрова зовсім, і доки не до горить не прикривайте заслінку. Як полум'я вже немає можна закривати майже повністю, маленьку щілинку тільки залишайте доки не догорить вугілля. Я вважаю що камін це не про опалення, це про естетику, посидіти з родиною або друзями з чашкою чаю. Основне опалення це котел, теплі поли й радіатори, я тимчасово другий рік користуюся грубою, хатка звісно невелика але я витрачаю значно меньше одного складометра, у вас або 300квадратів будинок, або усе вилітає в трубу. Ще одне зауваження, забір повітря з вулиці це велика помилка, якщо є можливість переробіть. Для комфортного проживання, нам необхідно свіже повітря, пічка або камін чудова витяжка, як що ви грамотно зробите припливну вентиляцію, у будинку буде комфортна атмосфера, і без примусової витяжки.
Привіт! Гарне відео, дякую. Є питання про споживання. Я тільки потрапив на цей канал і мені не зрозуміло що за будинок; яка площа, висота стелі, як утеплено, чи є вентиляція? Бо в продавці привчили людей купувати опалювальні котли лише за потужністю та площею приміщення, а це не вірно і й за того топім виникає багато запитань при експлуатації.
Дякую за інформацію. будинок чималий, одним коминок у холодку пору року не зігрієшся, але як додаткове джерело тепла та затишку то дуже гарно! @@potrohu
У меня был камин в Киевской обл , когда жил. Был с водяной рубашкой , аккумулятором на 500 л и врезан в общую систему опалення . До -5 за бортом топил кондиционерами , с увеличением морозов топил камин. Обязательно система обратного клапана, что бы не перегревать батареи. Экономия по деньгам по сравнению с газом была существенная, даже с учётом что покупал дубовые дрова и уже колотые . Дом был большой ( 260 м отапливалось ) , покупал в начале июля Камаз дров , за лето они подсыхали и вуа ля. Но топить дровами дуже заё.исто . Раз в 3-4 дня дрова из дровницы натаскай в дом. Количество закладок зависит от мороза но при -15 и сильнее регулярно просыпался ночью и делал закладку большим пеньком что бы до утра . Рваный сон не очень радовал . Плюс мусор . Если пользовать камин без водяной рубашки , в доме нет животных и маленькие дети всегда под присмотром, то лучше брать камин без стеклянной дверцы - больше теплоотдача . Цена на дрова после 24.02 рванула вверх и , как рассказывал бывший сосед, самое дешёвое было этими зимами топить газом ( он и был всегда ). А вообще надо регулярно мониторить рынок в плане цен и смотреть чем дешевле топить - всё течёт всё меняется В Литве сейчас получается выгоднее всего топить гранулами и соответствующий котёл. Дровами конечно ещё дешевле , но в первом случае засыпав бункер , ты хоть на пару недель можешь в бойлерную не заглядывать ( правдо чистить котёл - это не камин подмести 😉🤣 )
3 года топлю только камином на 16 КВ, дом 140м.кв.топлю по 6 часов в день,врезал в камин водяной котел, подсоединил к тёплому полу на 70кв.м., 70 КВ.м.это комната с камином и ни разу не включал электро отопление,приточный воздух с комнаты, понял что если есть возможность а у Меня она есть по дизайну то надо поставить потолочный вентилятор и время топки сократится, температура будет равномернее и плитка в комнате с камином будет теплее, вот такой опыт
А не краще заслонку робити зовні? Інакше холодне повітря всеодно в приміщенні в трубі. Здається мені шо топити кожний день камін такє..І ще-як же там жити коли температура"шоб хата не замерзла"? Меньше 18-19 не комфортно.
Добрий день! По заслонці: труба в стяжку сіла, та ще й в утеплювачі 100 мм здається… топиться каміном тому що газу поки нема, а там люди працюють і живуть. Електрикою дорого і не так ефективно, тому камін і кочегарять. Після ремонту буде газ, камін чисто на резерві плюс романтика)
Добрий день! Дивіться, як тільки поставив камін, минулого року десь у лютому, здається, прихожу - 5 градусів в хаті. Запалив, розкочегарив, десь через годин 5 було 12, потім під вечір 15. Далі не палив. Але хата була ще без фасаду. Плюс, холодна вся після зими. Розкажіть, який в вас камін? Як встановлений? Чи є підвід з вулиці? Яка площа будинку? Чи є утеплення хати?
Камін кавмет не пам'ятаю скільки кіловат, дверка топки 700*400, чавунна топка, обшитий 3 см ізоляційними плитами, будинок півторачка, зовнішні розміри 9*11м, з фасаду ще не утеплений, але у мене в стіні 6 см вати, на стелі між поверхами 5 см вати, на другому поверсі на стелі 25 см вати, дрова лежали в дровітні три роки, за день спалюю до чотирьох оберемків дров добру тачку, ефекту майже нуль
Цікаво наскільки швидко і ефективно він прогрівається електрикою? Тоді можна вичислити, чи камін слабуватий (чи встановлений не так), чи все таки хата слабо утеплена… в мене газоблок, 10 см пінопласту, сучасні вікна, може тому і камін більш ефективний…
Оце так номер. В мене на першому поверсі де камін панорамне скло 3 на 2.2 метри. Ранком коли морози і в ніч я не топлю то бувае +16. Починаю топити, через 2 години 18. В обід вже 19-20 і там до вечора вже дивлячись які морози топлю постійно або з паузами але до 12 ще топлю трохи і все.
У разі забору теплого повітря з приміщення воно буде заміщуватися холодним з вулиці. Споживання кисну доволі велике. І увесь цей обсяг холодного повітря зайде до вас в хату замість спаленого теплого. Саме через це ККД системи буде вище.
@@potrohu да зайдёт. И нагреется источником тепла. Так же как если зайдёт и в топку. Разницы нету. Но кидать сразу в в топку может снизить кпд горения. Химическая реакция с хллодным кислородом и теплым может идти по разному. (Тут не уверян)
Тут проблема в іншому щоб було високе ККДЕ потрібно 6 кубів повітря на 1кг.дров а де їх взяти якщо нема окремої подаючи повітря з вулиці вікно відкривати?
Камінна топка Юніфлам Франція 14 Кв. Експлуатую 12 років, опалювальна площа 87 кв.м. середня температура 21-22 градуси, за сезон йде 10-12 складометрів твердої породи. Дешевше газу приблизно 4 тис.грн. в місяць. Повітряна розводка+накопичувач. Комин гільзований, чистка комина у підвалі. Чистка камінної топки не проблема 1-2 хвилини, срача у будинку немає. Працює ефективно, просто треба зробити все правильно. Сусіди із твердопаливними котлами хочуть зробити як мене, тепло виробляється прямо в будинку, немає втрат тепла через відсутність теплоносія, як у твердопаливних котлів а фінансово у 2 рази дешевше ніж газ, а так як стоїть накопичувач, тепло розводиться максимально низько і без електрики. Я задоволений і при правильному монтажу, камінну топку рекомендую.
Отапливаемая 187м2.Термостат на 21,5°С.Газа 210м3 за декабрь. При -16°С в сутки с ГВС до12м3.Одесса.P.S.А вообще, комбинирую,если есть солнце (СЭС 8кВт).
зі свого досвіду: брудне скло = вологі дрова + мала температура горіння. Вирішив так: верхню частину шнура трішки підрізав (зменшив щільність притискання) , дав можливість забору повітря з приміщення. Тепер горить краще - скло чисте. Недоліки: 1) "свист" повітря 2) Втратив функцію "магія вогню", це коли полум'я повільно горить
У мене газовий і електро 9 кіловат котел, двозонний лічильник. Минулий рік електрик була надзвичайно вигідно. Цей рік 5/6 тис в місяць на 140 квадратів
Опалюю світлом, за місяць приблизно 4тис на отоплення виходить, в середині 23° , напевно могло бути менше, але 50кв.м. панорамних вікон дає своє, ще будинок не утеплений, незнаю чи доцільно утеплювати D300 400мм
Я встановив також камін Seven з з подачею теплого повітря на другий поверх,хотів кутову модель,але в результаті обговорень з представником фірми,дійшли,що краще з склом спереду,без кутового і скажу,це було правильне рішення,все встановили фахівці з Seven,будинок у мене,схожого типу,з плоскою крівлею,будинок ще на етапі будівництва,(внутрішні роботи),все чудово,забруднення скла залежить від мокроти дров,звичайно з часом воно забруднюється,але чим мокріші дрова,тим швидше,ось і кутову,я відкинув,бо вона також має властивість більше забруднюватися,а в загальному задоволений і всім раджу такий спосіб обігріву.
@@СкреПоносник Дякую за відгук! Повністю підтримую щодо непрактичності кутової, важко чистити, і швидше кутики закопчуються. Але в мене дуже класно вліз по дизайну, тому терплю 🤣
@ і я дуже хотів кутову і в моєму дизайні була кутова,я з болем в серці погодився на варіант не кутова,нічого страшного,Вам більше раз прийдеться протирати,але Ви встановили,що хотіли,а так і має бути,що подобається,це і має місце бути і чимось потрібно жертвувати. Дуже чудовий у вас будинок,в мене щось подібне,90% величезні вікна і стиль,не зрозумілий для старшого покоління сусідів.
Доброго дня. А як бути з конденсатом в димарі, коли ви подаєте повітря з вулиці в мороз? Його ж треба було запустити під землею метрів за 20 до будинку....
@@potrohu ну, якщо він в трубі подачі і є, то там нічого не шкодить. Я маю на увазі холодне вологе повітря, яке ви подаєте в зону горіння. Через це може понижуватися температура горіння в топці і як наслідок, утворюватися і ця сажа на дверцятах. Але саме гірше в подачі холодного і вологого повітря те, що ця волога може конденсуватися в димарі.
Вітаю! Схема доволі непогана, але був у знайомих, в яких подібна система з розводкою рукавами по кімнатах, то у санвузлі вирішили рукав не прокладати, тат там такий колотун! Навіть не знаю як там душ прийняти. У мене газове опалення, але воно залежне від електрики. А генератор днями ганять теж доволі вартісно. Оскільки будинок 90-х років забудови, то щось змінювати доволі проблемно. Камін наче гарна ідея, але поставити його взагалі нікуди. На підлозі паркет, та й фундаменту під камін немає... Тож я вирішив зробити грубку як у діда в селі. Єдине місце де можна зробить - ванна кімната, там бетонна підлога. Цеглу вогнетривку та звичайну придбав в епіцентрі, дверцята взяв на "Юності" , трубу брав двостінну з теплоізоляцією діаметром 160мм. на "Славутичі". Надивився роліків на Ютубі, закатав рукава і зліпив за чотири дні! Трубу виводив на бічну стіну, бо робити взимку отвір в панелі та даху не наважився. То оце вже третій сезон буду грітися біля грубки. Дрова вже заготовив. В основному твердих порід, від сосни відмовляюсь, бо дуже сильно закопчує канали. Коли надовго вимикали електроенергію через війну, то грубка тримала 12градусів тепла взимку. Розумію що цього недостатньо, але у мене 210м2. На верхньому поверсі присутній конденсат на вікнах. Але я задоволений що у мене є хоч якась альтернатива і я можу хоч якось зігрітися!
@@potrohu Так! Плюс у тому, що після протопки закидаю в кінці кілька дровенячок і закриваю піддувало. Так вони тліють до самого ранку. Цегла набирається тепла і доволі довго остиває. Ще забув вказати що зробив плиту і ставлю на неї дві алюмінієві кострулі 20л. та 12л. То ж виливаю гарячу воду у ванну, розбавляю холодною і маю можливість повноцінно покупатись!
Цікава інформація для тих хто думає над таким варіантом для себе. Я теж декілька років тому хтів поставити собі камін з водяною рубашкою і щоб гріло теплу підлогу але передумав, зробив звичайну котельню з теплоакумулятором на 2 кубометри і все чудово. Камін в кімнаті тільки у фільмах виглядає романтично а насправді це постійно брудно, підлога має бути покрита негорючим матеріалом щоб іскра не вскочила і не наробити біди, як би там не було але запах диму іноді буде присутній, скло в дверцятах майже у всіх є проблемою, воно тільки в магазині прозоре а вдлма завжди чорне. Склавши все це в купу я для себе зрозумів що романтика то добре але практичність важливіша. До того ж вмене шахтний котел з об'ємом камери закладки понад 100 літрів, дро влізає багато, можна опалюватися не тільки дровами але й тирсою, щепою...
@@potrohu Так, кинув пару дровчин і тепло але поки ті дрова рогять а як перегоріли то і тепла немає а вмене лише за рахунок теплоакумулятора, без роботи котла, в будинку 20-30 годин тепло і нічого я не підкидаю в цей час.
вітаю! маю теж камін від компанії seven з прямим склом. задоволений. використовую теж в змішаному варіанті з газом ( це ідеальна схема, як основне опалення каміном я не бачу). Ваша проблема в роспалені, мають бути складені методом колодязя середні дрова двома рядами і головне верхній розпал щепою, далі піде горіти до низу з мінімум задимлення. верхній шибер не потрібний зовсім, або має бути відкритий на всю. У вас подове горіння яке і так має стримане горіння. перші дві закладки- подача повітря на всю, а далі на підтримання дві-три чурки на середній подачі повітря. дрова тільки сухі.
Поки що так, далі думаю поступово десь як у Польщі, гривень 14 за куб. Але , це рішення політично не вигідне, тому скоріше за все піднімати будуть не скоро.
Якісь сказочні цифри по електриці. В нас 5000 грн вийшло в грудні. Ані газу, ані твердопаливного котла. Камін лише для затишку топиться по вечорам, якщо не ліньки. Будинок 145 кв.м. Електричні котел, плита, бойлер в будинку, плюс в окремій будівлі баня по вихідним з електричними полами, електричним бойлером та конвекторами. Топка в бані на дровах. Температура в будинку весь тиждень комфортна (десь 20-21) бо працюємо он-лайн. В бані робочі дні підтримується +10. У пана або будинок якихось нереальних розмірів, або пан не знає, про що каже.
Та ні, я не полінився і засікав кіловати на лічильнику. Три конвектори , плюс олдин у підвалі, плюс осушувач. Може просто котел ефективніше ніж конвектори.
@@potrohuможливо. Бо у нас основне опалення через водяні поли, які нагріваються вночі. Лічильник двузонний. Ще дуже хазяйське утеплення, багатошарове). Топити камін цілий день, розвага така собі. Я бачу, пан добре вклався в будинок. Все ніби зроблено, як для себе. Але комин, то іграшка або на випадок реальної комунальної катастрофи. З лютого 22-го не раз пораділи, що його збудували. Але, коли електрика є, це не варіант опалення, як на мене. Краще зробити ефективне опалення, кероване автоматикою і добре утеплити будинок.
@@HannaMarch в мене основне опалення газ, просто його ще не підключили. Поки майстри роблять ремонт то палять камін, так вийшло і краще (ефективніше), і дешевше якщо порівнювати із конвекторами. Плюс камін допомагає боротися із вологою, яка виникає в процесі ремонту.
@@potrohu ми починали будівництво в 2014-му. Тому про газ навіть думки не було. Бо не хотілося будь-що купувати у держави-агресора. Розглядали спочатку твердопаливний котел але зупинились на електриці. В подальшому планували встановити тепловий насос, сонячні батареї, панелі. Якби не йбн рсня вже були б енергетично незалежні (.
Встановив булерьян руд, з євросертифікатом для житлових приміщень. Використовую сухі тверді дрова, дуже добре гріє і головне довго, біля 9 годин (дуб, ясен). Будинок двоповерховий на другому поверсі стоять інвестори Дніпро м по 750вт. Для вирівнювання температури. Вони автоматичні, вмикаються якщо просідає температура, загалом споживають не багато. На зараз дуже гарне рішення
А 500-800 кг. Теплоакумулюючих плит поставити на топку (якщо модель топки дозволяє) Не розглядалось? Зробити ефект - кафельної герметичної пічки. Як у старих будинках. Коли такі пічки - ставили у перестінках, між кімнатами. .Вбиваєте 2 проблеми. Перетопку, основної кімнати та подовжуєте, термін віддачі тепла. І якби ще змієвик з автоматикою, для нагріву бочки, для гарячого водопостачання . . . Це був би - ідеальний прилад. Щоб витягнути кпд. Максимально, наскільки це можливо.
Це треба було враховувати на стадії проєкту, посилюючи фундамент у цьому місці. Просто на чорнову стяжку таку вагу ставити не можна. А якби я це вже передбачив, то скоріше за все зробив би класичну грубу.
Маю 12-ть років досвіду "експлуатації" каміну окрім нього + буржуйка (саморобна з металу товщиною 3мм) та твердопаливний котел з баком акумулятором на 1500 л - з усього того найменш ефективна річ це камін! (і це при тому що він примусово обдувається повітрям для кращого теплозйому).
Ну це і логічно, функції у каміну трохи інші. Просто мені потрібен резерв до газу, я теж думав можливо твердопаливний, але навіщо, якщо вже стоїть камін, і не треба витрачатися на твердопаливний. Мені пдівернувся шанс протестувати камін в якості резервного джерела обігріву, результати експерименту задовільні.
Шановний автор каналу прийміть за пораду, а не як за укор . Я володію теж каміном 15кв правда в мене не кутового взірця як у Вас, а класичний дверка скло плоске. На рахунок скла , скло закопчується при певних моментах. 1. Хвойні попроди дерева. 2. Сира деревина. 3. Різні інші види деревини в яких є залишки лаку , краски або ще чогось. 4. Почистити скло досить легко , але це потрібно робити після кожної пропалки . Я користуюся очищувачем фірми польскої Parkanex ( він є в магазинах), тільки беріть рідину з пульвелізатором так економніше і ліпше і обовязково в рукавицях. По отопленню топити сирими дровами категорично не вірно в таких камінах. Вам отрібно купити дереввену в літку або весною (ліпше ), висушити її і тоді топити в зимку , а взагалі ідеально щоб деревина постояла рік . І якщо ви протопили нею то на її місце уже заступає куплена рік тому , а ви вже купуєте слідуючу . Ви побачите що ви отримаєте по тепловіддачі . Наступне те що забір повітря з вулиці це не вірно тому що там охолоджене повітря і камін тратить енергію на обігрів цього повітря , а не вашого будинку . Забір треба брати з кімнати , а в кімнату пускати свіже повітря з рекуператора , або з вікон на мікропровітрюванні. По кутовому каміну я маю що порівняти зі своїм маленька площа загрузки , напевно із за того що бокове сло є, а не стінка . То прогріванню і отопленню . Опишу як в мене а ви собі можете порівняти до свого варіанту . В мене 200 квадратів будинок газовий котел на мінімальному отопленні тільки дньом і тільки підлога працює порядка 8-10годин. Все інше отоплюється каміном . Камін має розводку в 4 кімнати на другому поверсі вихід в кімнатах повітря прогрітого від 40-65градусів ( в різних кімнатах по різному залежить від віддаленості ). Розхід на зиму 6 складометрів буку ( палю тільки твердою породою ), яка простояла рік і сохла. Палю з листопада по березень включно . Таких два відеречка як у вас на 5,33хв при сильних морозах мені вистачає палити 12 годин ., в ночі цілу ніч камін віддає тепло , зранку деколи ще присутня грань. Буду радий якщо комусь стане в нагоді моя писанина . П.С. Підкупіть сіль для каміна або вербові дрова це для того щоб очищати димохід , в противному випадку якщо палити хвойними породами може бути зменшення комена з 150-го діаметру до 50-го за сезон два . ( простими словами забитися димохід). З повагою
Досвіду опалювання каміном в мене не має , а ось електрикою опалював і не одну зиму так як ще 2011 році встановив інверторні кондиціонери які на підтримання температури в межах +20С кімнати 25м. кв. приблизно витрачають в межах 300 Вт при зовнішній температурі до - 6С , так при більшому морозі цей показник буде падати так як ці кондюки адаптовані до зовнішньої температури - 15С і мають показник 1 до 4 , це означає що 1 кВт затраченої електрики дає 4 кВт тепла , зараз вже є крутіші варіанти з показником 1до 6 і адаптованістю до зовнішньої температури до - 25С
@@potrohu На жаль ніяк в цей час не опалював бо не хотів ризикувати досить дорогим обладнанням , бо генератор я змайстрував саморобний з асинхронніка і в нім може змінитися (вскочити) частота . В мене є альтернатива - газовий котел який працює на підігрів підлоги який я запускаю коли температура на вулиці опускається нище -15С , адже тоді кондюки мої стають не ефективні , то я в час відключень користувався газом бо тепла підлога досить довго ще підтримує тепло адже на кімнату 25кв це до 2,5 куба розігрітого бетону який не зразу остуджується на відміну від батареї
Якщо розглядати питання дров'яного опалення будинку, то найвигідніше -- піч з комином . З великим комином . Піч в центрі будівлі , щоб вихід комину був у кожну кімнату , незалежно від призначення. Це , як для мене . А так -- кожен сам собі господар.
@@potrohu З піччю можете сміливо робити другий поверх . Комини вищі + фізика підніме тепле повітря вгору . І нагорі у Вас буде тепліше , ніж внизу. А витрати дров будуть зовсім не на багато . Головне нагріти комини , а далі просто підтримувати . Комини довго ще віддають тепло. Легкої руки Вам у здійснення планів і грамотного пічника .
@@dimanovitskyi8790 Є прамоточні димоходи , а є через кОмин , через лежанку . Комин це товста подвійна стіна , через яку прокладають димовий прохід з виходом на зовні. Сам прохід має дуже багато поворотів та вигинів. Чим довший за загальною площею цей прохід , чим товща стіна , тим краще нагрівається сама стіна -- кОмин ( коминИ)від гарячого диму . І тим довша тепловіддача від комина у приміщення. А те , звідки виходить дим ( частіше на даху ) називається бовдур.
Будую будинок і поставив кутовий камін.Пропалюю коли на будові щось роблю.І що можу сказати.Камін це досить неефективне і марудне опалення.Постійно потрібно підкидати дров через 1 год-1.5.Перший поверх 60м2.Другий 100м2.Розводка зроблена тільки на кімнату на 2 поверсі.Камін якщо топити десь 6 -7 год.то піднімає температуру в тому місці де палити десь на 4-5градусів.Зранку повертається до початкової температури 10 градусів.Будинок з пустотілої цегли,3 камерні вікна і 15 см.пінопласту,стеля 2 поверху 30 см.мінвати.
Палю камін 3й сезон. Це на даний час основний метод опалення.Тільки у мене з водяним контуром, але це не принципово. Так ось, якщо є проблеми з розпаленням/тухне вогонь це взагалі не ок і можуть бути серйозні нюанси. Навіть якщо вологі дрова. Ну може якщо прямо сьогодні з лісу то може і важко розпалити. А тут пробоема або в тязі (низькиї димохід/слабка подача) або в руках (без обід)
Грішу що діаметр підводу повітря малуватий… 110 труба всього лише. Привідкриваю скло, Сухими розпалюється від спічки, горить, потім якщо закрити скло повністю, з часом переходить в режим «жевріння». А якщо вітер на вулиці, то горить потужно навіть коли заслонка призакрита і скло закрите.
@potrohu точно не в цьому проблема. Куди вже більше ніж 110 (у мене також 110) Просто є певні принципи розпалювання. Є багато нюансів. По перше щепки потрібні. Також бажано мати газовий балончик з пальником. Потім ще потріьно враховувати опір труби підводу, тобто, без хорошого горіння щепок картону ітд вогонь просто не справиться щоб потянути через трубу. Тому розпалюєм щепками, з відкритими дверцятами (бажано в кімнаті чуть відкрити вікно/двері) прогріваєм камін і димохід, коли вогонь добре горить тоді закриваєм дверці
Є така хімія від жиру і для духовки, виробник Польща, чорна пляшка 750мл Gallus. Краще за цю жижу нічого вам скло не відмиє, лише раз пшикнув і одразу протер папером. Хоча судячи з відео то проблема не лише в брудному склі а і в закопченому шамоті всередині камінної топки, це ознака невисокої температури горіння та надлишку вологи в дровах.
камін гріє доки горить, а це перетворює гостинну кімнату у котельню. температуру повітря регулювати неможливо, або гаряче, або холодно, дусити тягою це збільшений розхід дров і нагари на склі, стінках та комині. особливо "приємною" процедурою є щоденна чистка каміна, з виносом попелу і сажі через усю хату. теж маю такий гріх як встановлення каміна у вітальні, та він не планувався як основне опалення, розпалював я його 2 рази за 5 років, на майбутнє ніколи більше не встяновлював цю абсолютно не потрібну і дорогу річ у власному будинку. опалює мій будинок і готує гарячу воду твердопаливний котел + електричний в резерві.
Якби у вас не було твердопаливного, лише електрика та камін, і вирубили електрику в мороз, ви би запалили камін. Якби у мене був газ (колись сподіваюсь буде), навіщо мені топити каміном?
@@potrohu нічого не маю проти резервного каміну, просто описав недоліки його використання в якості основного опалення. кожному своє, хтось навіть пічним опаленням користується. в мене була і є можливість підключити газ, але вартість підключення у моєму випадку складає майже 6000 долларів, за ці гроші я вирішив облаштувати сучасну котельню на твердому паливі, ще й залишились гроші на придбання дров на 6-7 опалювальних сезонів.
Настрочу ще свій комент. Може допоможе.😂 По - перше. Якшо в тебе є жінка . То важливо. Коли ти щодня будеш вибирати той попіл... Він буде скрізь. На підвіконні, дверях, меблях. Скрізь. Це якщо ти будеш ну дуже старатися і акуратненько його вибирати. І не дай боже закрутить в носі і пчихнеш біля того попелу. Про то що ти можеш посковзнутись чи перечепитись або зп'яну просто вивернути те відро з попелом посеред кімнати. По друге тирса. Як би ти акуратно не носив ті дрова. Тирса буде скрізь. За шкарпетками соватися по підлозі. По- третє. Щоб нагріти будинок треба спалити паливо. Маленький будинок - мало палива. Великий- багато. Я не буду тобі пояснювати як надоїдає совати ті дрова. І коли ти то всьо зрозумієш сам, чи не дай боже сварлива дружина буде , прибираючи той пил по всій хаті клясти. Тебе, твій камін, і того дурня який порадив тобі його встановити. В кращому випадку ти будеш його запалювати коли запросиш гостей, ну типу от яка класна штука в мене є. Тепло , затишно, всі заздрять. Можна поставити крісло - гойдалку, і випиваючи бокал віскі дивитися на вогонь . Але коли люди підуть переключиш на основне опалення. І буде спокій. Бачив закордоном багато камінів. Спілкувався з багатьма людьми. І все що я описав вище вони підтвердили. Можеш запитати і ти , в тих хто вже натішився камінами, про їх недоліки і переваги. Як резервне джерело - дорога, стильна класна штука, якщо грамотно спроектована хорошими спеціалістами. Але щоденна експлуатація має багато недоліків.
Абсолютно не згоден. Не знаю, тремор якого ступеня треба мати, щоб совочком акуратно його не можна було зібрати. Потім максимум пилососом поруч пройшовся. Плюси вже відчуваємо другий сезон - це реально затишок і заміська атмосфера. Не шкодую ні граму.
Ну давайте думати логічно - звідки камін бере кисень для горіння? У випадку «класики» він бере із кімнати, а через шпарини чи вікна будинок засмоктує холодне повітря з вулиці. А так бере з вулиці. Відповідно цілком логічно випливає, що КПД системи буде вищим.
@@potrohu давайте 😂 спробуємо логічно : Якщо про кисень ДЛЯ горіння, різниця між всередині і зовні для горіння незначна. А різниця температур повітря для горіння - значна. Навіть якщо ви не згодні 🫣 з першим пунктом , то другим воно нівелюється. Якщо про засмоктування холодного повітря з вулиці і зростання таким чином втрат на опалення , то при наявності природньої вентиляції втрат все одне не уникнути і отримана вигода є значенням біля 0. Якщо ж у вас примусове і рекуперація , то рахувати приріст кпд в 0, 0007 відсотка взагалі сумнівно😀. Я не кажу що взагалі не впливає. Я про то шо пріоритети при встановленні зовнішнього забору повітря - інші.
@@potrohu мені здається ,я розписав максимально можливі сценарії. І навіть приписав що такі да , але не головне. Ви не рахували повітря обмін для здорового клімату ,щоб порівняти куби 😂 ? Якщо подобається бачити саме КПД ,я радий за вас 😀. Головне отримувати задоволення від речей.
@@klimeriets Питання дискусії було щодо впливу зовнішнього підводу повітря на ККД каміну. Відповідно ми виявили, що такі да, впливає ) Питання наскільки сильно впливає - цікаве! Можливо треба це окремо вирахувати, прикинути, підключу своїх колег науковців, можливо зроблю нове цікаве відео для каналу. Так що дякую за цікаву тему)
@potrohu Виключення означає пряму дію: винесення зі списку, виключення зі школи, або ВНЗ і т. п. Це слово дуже часто вживається невірно, навіть законодавцями та урядовцями і юристами. Калька з кацапської переважує.
Не зрозуміло що за дрова. Такі каміни тільки під дрова твердих порід (вільха, дуб, фруктові дерева). Буде засиратись менше. Друге, купіть собі порошок для чистки димарів(в нашому випадку камінів). Підкидайте хоч раз на 5 топок. І вже буде трохи легше. Плюс можна не чистити димар. Ну і купити засіб для скла камінів від нагару. паперовий рушник і 2 хв. І буде знову чисте і прозоре.
Маємо такий камін на 116 квадратів будинку, скажу відверто тепло лиш на другому поверсі, на перший тепло приходиться запрошувати спеціальним вітряком, який без електрики не працює! Додаємо електро радіатори, тоді так тоді тепло, а як основне цього замало!!
Доброго вечора, камін - мав опит використання, поки горить - гріє, інфрачервоне випромінювання та нагрів повітря, але тільки він прогарів через декілька годин майже не помітно що його топив, дрова улітають в трубу, гірше за камін тільки відкрите вогнище на подвір'ї Вирішив теплову енергію акумулювати - знайшов підходящий проект двоколпакової печі, змурував згідно проекту, тільки топочну дверку змінив на ту, що залишилися від каміна, саме відносно неї також змінив розміри шамотно ядра, ще додав теплообмінник водяного контуру на 100 літрів, витрачений об'єм цегли, разом з шамотною біля 1200 шт. Теплообмінник звісно поєднав з існуючими радіаторами опалення... Зараз саме цікаве - опалення будинку виключно пічкою, без додаткових джерел опалення на протязі всього опалювального сезону, дрова - ясень в різаний не колотий - 3,5 с.м3 на весь сезон, топка відбувається однією закладкою - одна або декілька не колотий колодок діаметром не більше 0,5 м закладається в топку, до цього закладається колоті дрова, декілька більших, ще декілька менших, тільки для розпалювання великих - звісно запалюються, спочатку повітря даю щоб розгорілася, через годину - півтори повітря перекриваю і ті колодки, що не колоті тліють добу Топка в любий мороз відбувається один раз на три доби, пічка максимально нагрівається саме на прикінці першої доби після топки, ще дві доби встигає Звісно теплоємність дуже велика, тому іноді доводиться невеликим обсягом дров прожарювати димоходні канали від сажі, але це не велика плата, за можливість економно опалювати будинок, та ще при цьому не бути постійним кочегаром
@potrohu - газ э, але опалення газом одного місяця коштує як опалення дровами шість місяців, та не сказав би то якось складно - раз на три доби запалити пічку по складності мабуть простіше ніж скупитися продуктами у магазині
@@СергейРодин-я2с в мене площа 150 кВ.м. спалюю за добу одну охапку сухої сосни 10-15 кг.правда у мене цегляний ТП котел+ готуємо в ньому різні страви, опалювальний сезон приносить сіцільне задоволення!
Я не почув яка у вас площа будинку, але 10 тисяч за опалення електрикою то якось забагато. У мене 1 поверховий будиночок на 90 квадратів і якщо топити електрикою "на всі бабки" цілодобово то виходить 7-8 тисяч на місяць при найбільших морозах. Якщо прикрутити до 18 градусів то втричі менше 2-3 тисячі, це цілодобово, без використання нічного тарифу. З опалення у мене тільки водяна тепла підлога яку може гріти або електрокотел, або твердотоп. В якості експеримента теж пробував топити дровами але кпд досить низький, можливо через те що дрова вологі: котельня 6 квадратів прогрівається до +32, але на те щоб прогріти воду в підлозі не вистачає. В мене ще бойлер на 200 літрів, іноді використовую дрова щоб прогріти воду в бойлері з 20 до 60 градусів.
В мене майже 200м2. Справа у тому, що основне опалення ще не підключено (газ), тому опалював конвекторами. Оскільки люди працюють, я не можу вночі гріти по нічному, а вдень відключати.
Поки що в мене там чисто. Буду вирішувати проблеми по мірі їх надходження. Я думаю, простіше звернутися через кілька років до спеціалізованих компаній.
Дане відео вийшло антирекламою камінних топок через неправильну експлуатацію. Важко уявити, що ви інвестуєте $3-6к і замість краси та тепла отримуєте мороку з дровима, розпалюванням, купою бруду навколо та чорним страшним склом. Ба більше, при неправильній експлуатації є ризик, що трісне скло. Спробуйте скористатися наступними порадами, щоб експлуатація топкою була більш приємною: 1) Використовувати більш сухі дрова. На вашому відео видно, що вони не займаються навіть від сильного жару 2) Якщо більш сухих дров нема, то порубайте їх хочаб на дрібніші. Вони краще горітимуть, виділяючи менше диму, що свідчитиме про більш ефективне горіння. Порубати дрова на тонші швидше, ніж гратися з дуйчиками для розпалу. 3) Закладайте дрова від грубших знизу до тонких зверху та використовуйте верхній розпал, щоб вогонь розповсюджувався зверху донизу як свічка. Буде менше диму та набагато чистіше скло. 4) Старайтеся робити закладку під стінки подалі від скла, щоб був обдув повітрям і система "чисте скло" працювала, відганяючи копоть. 5) Подавайте достатньо повітря в камеру згорання, інакше буде більше диму ніж горіння. 6) Не перекривайте подачу повітря з вулиці до повного вигорання.
Дякую за поради! По дровам згоден, треба сухі, але ж де їх зараз взяти). Це вже на майбутнє. Якщо порубати, треба частіше підкидати. З приводу розкладки свічкою - щось гралися спочатку, щось воно не то, а так загрузили дрова, дуйку включили і вперед). Повітря ми даємо на повну, прикручуємо вже коли жарко. З приводу трісне скло і тд - виробник Saven чітко сказав, що його вироби можуть експлуатуватися безперервно, відповідно якщо і трісне, то це гарантія)))
@@potrohu На офіційному сайті в розділі гарантія написано дещо інше :) Є багато випадків, які не вважаються гарантійними. Наприиклад: *занадто інтенсивного розпалювання вогню в нерозігрітій топці; *поганої тяги в димоході; *завантаження топки дровами на максимум
Ми біля кабміну встановили стійку для дрів. Чоловік рубає дрова з запасом, складає на вертикальну стійку де вони підсихають, тому з розгорянням проблем нема. Внизу закладає щепу, зверху дрова і горить прекрасно. А дрова на стійці ще й окраса для будинку.
Скажу відверто як власник каміну, якщо ви його зробили щоб раз у рік посидіти з сім'єю біля каміну це саме те для чого він потрібен! Всі інші випадки для встановлення каміну абсолютна фігня! Не буде нічого кращого за гарний твердопаливний котел з окремою котельнею ! Сморід і бруд і головній кімнаті вашого будинку не потрібен а коли ви не топите камін він щей сіфонить! Ну а про енергоефективність тут і казати немає чого!
@@Agafon80 Ну еслі так розчитувать шо газ подорожае,то і жрова подорожають і електрика.На даний момент дешевше газом опалювать чим дровами,ну еслі дрова нехалявні.
Скло в копоті, бо у вас дрова сирі. Краще запастися дровами до літа. А коли вони постоять просохнуть за літо і ви будете палити камін вже сухими дровами, то скло буде завжди чистим. Навіть якщо ви зараз купите сітку сухих дров і пропалите ними камін, то ці копоть зі скла сама зникне. Загалом рекомендую подивитись це відео, де добре розказано як розпалювати камін навіть сирими дровами, щоб скло майже не забруднювалось ua-cam.com/video/CIC4KdxCnNw/v-deo.htmlfeature=shared
Маю майже такий самий кутовий камін від Гавриліва (м. Стрий), конвекційна камера така сама, підвод повітря з вулиці, розводку повітря по кімтанах не робив, бо будинок використовую як дачу. В спальних кімнатах встановлено розумні конвектори з керуванням телефоном, у зоні кухні тепла підлога теж з дистанційкою. Дрова купував вже в сезон, вологість теж десь 30, тому заздалегідь зберігаю одну-дві топки біля каміну для просушки, потім докладаю вже такі як є. Дрова брав акацію і сосну, по складометру кожної, заплатив 3500 грн. Бутинок 112 метрів, один поверх, блок Д300-30см, простінки повнотіла цегла, гіпсоперлітова штукатурка, утеплення зовнішнього ще нема.
Відзначив для себе пару моментів. Перше - ніякої зайвої канітєлі з таким камином нема. Раз на день принести дрова, раз на день винести золу - ось і все. Дим, сміття, іскри - то все в минулому. Розпалив і забув. Скло дружина миє спеціальним засобом, десь 5 хвилин це занімає. З 14 до 19 градусів кухня-вітальня нагрівається десь за годину каміном.
Для будинку як у мене газ той нафіг не потрібний. Я жив у будинку з газом в Київській області - газ повне гімно, він не горить, тільк крутить лічильник. Електричний котел з нічним тарифом, або розумні конвектори і камін такого типу - обов'язково. Якщо через к*ацапів будуть проблеми з електрикою, то газ все одно не сильно допоможе, циркуляційні насоси все одно не крутить, а з каміном родина точно не замерзне. Ну і утеплення будинку - то 100% треба робити, я просто ще не встиг.
Дрова він любить, звичайно то не груба за витратими дров, але із розумом то можна їх купити за нормальну ціну раніше, досушити влітку і все будет добре. Короче такі каміни - то суперова тема, головне правильний монтаж.
У вас якраз супер-класна схема для будинку, де не проживаєш постійно. Якщо говорити про грубу, твердопаливний котел, люди забувають, що це все діло ще й місця потребує. А коли будуєш дачу, то вже як правило не хочеш велику площу, рівно стільки, скільки треба. Так до дуже дякую за те, що написали про свій досвід, дуже корисно!
@@potrohuми теж ще до війни запроектували камін, зараз треба купляти топку, але вже жалкую, що не грубку, її розтопив і день гріє, ще й їжу можна готувати, а камін всі кажуть гріє поки горить (( коли проектували, то камін був більше для розваги, а з цією війною вже інші потреби
@@abssolut88робіть піч/грубу цегляну. Можна продумати так, що й, місця не займе. І не думайте, що буржуйка-камін, не займає площі...
Щодо чистки скла, в камінах Гаврилів скло очищується самостійно, лише потрібна більша температура, так само відбувається і з світлою шамоткою
@@pichnykSumy якщо фундамент під неї не закладений - то не можна, бо вона доволі важка, стяжку продавить
В минулому році встановив камін теж собі на випадки відключення електроенергії. Заради експерименту топив каміном приблизно місяць, весь січень. Поділюся власним досвідом.
1. Як і при будь-якому іншому опаленні, камін краще протоплює будинок якщо він утеплений, і має енергоефективні вікна. В такому випадку розхід дров буде відчутно менший. Не останню роль відіграє також утеплений чердак/дах, бо конвекційне тепло все ж таки підіймається вгору. В мене будинок поки що не утеплений, вікна МП але доволі слабкі. Тому витрата дров відчутна.
2. Камін краще розташовувати в центрі будинку, тут класика, як в старовину ставили печі в центрі будинку так і каміни зараз теж. Але камін це ще й частина інтер'єру, тому все залежить від ситуації. В мене будинок складного планування, форми букви П (не квадратний), камін розташований в житловій частині будинку (60 кв м), яку він майже без проблем прогріває, а ось нежитлова частина (сан вузол, кухня, коридор) протаплюється важче, найвіддаленіші від каміну кути не проталюються зовсім. Можливо проблема вирішиться коли утеплю будинок.
3. Дрова мають дуже велике значення. В мене це обов'язково тверда порода і обов'язково мінімум один сезон сушки. Одного разу спробував закинути доволі вологий дуб, і ККД від нього був дуже низьким, більше диму давав чим тепла.
4. У вас скоріше за все проблема зі склом із-за дров. Вологі дрова завжди бруднять скло. В мене за два роки використання каміну скло коптилося пару раз і якраз тоді, коли кидав вологі дрова.
5. Мінуси про які мало хто каже. Камін це попіл, який треба чистити мінімум раз на тиждень. Дрова треба десь зберігати, таскати то в дровник, то в хату, це теж пил і бруд, інколи можна занести в дім якихось жуків разом з дровами. Камін топить нерівномірно -- там де він стоїть може бути 25 градусів легко, в сусідній кімнаті вже 20.
Успіхів!
Дякую , що написали про свій досвід! Так, вологі дрова це мабуть основна проблема. Треба щоб вони були 15-20%, а не 30-35% як у мене(
Вологі дрова і невдала конструкція коптять скло. Я робив камінофен своїми руками, то в мене проблем з закопчуванням немає, але варто зазначити що площа скла менша чим у вас в рази. Ще не маю проблем з вологими дровами, бо зробив зольник і колосніки, і можу регулювати як колоснікове горіння для вологих дров, так і поверхневе (довше) для сухих. Або просто колосніками прусушую, потім перекриваю піддувало нижнє і відкриваю більше зверху (воно ж і система "чисте скло") і далі поверхневе горіння йде.
Вітаю! У Вас опалює чисто камін чи також розведені короби по кожній кімнаті?
Приємно залип на коментарі😯 Дякую що поділилися своїм досвідом,та поставили крапки у всіх питаннях, а особливо для тих хто хоче собі камінну топку,і мені в тому числі.Дякую ви найкращі!
гарний огляд, дуже інформативний)) хочу від себе добавити декілька зауважень, як від власника такої ж топки, але на 17,5 кВт))
-скло коптить через неправильне розпалювання - потрібно привідкривати дверку і дочекатись нормального займання дров.. це буде видно навіть по тому, як піднімається дим коли ви зачините дверцята (його взагалі не має бути при сухих дровах)
-мокрі дрова, смоляні (соснові) - ще одна причина закопченого скла..
-скло добре миється хімією, але не варто нею зловживати, особливо миючи із зовнішньої сторони... (у мене на рамці знизу скла відлущилась фарба через пів року експлуатації, але SAVEN замінили по гарантії, дякую їм за це)
-у вашому каміні варто було зробити додаткові люки для притоку повітря знизу (збоку зліва як у мене) та декомпресійну камеру і додатковий люк зверху саме для конвекції і обігріву кімнати
-також попіл варто таки забирати перед кожним розпалом, не весь, але хоча б частково щоб звільнити шляхи піддуву повітря
-дрова потрібно розкладати перпендикулярно до скла (нижній шар до лицевої сторони каміну) щоб не перекривати потік повітря
-також якщо розпалювати зверху, а не з низу купу дров, то менше коптить скло (це чисто мої спостереження з власного досвіду)
я поки в будинку не живу, але опалюю каміном через зиму, хоч раз на тиждень, щоб стіни не набирали вологи.. то скажу чесно, половина будинку обігріта, а інша не дуже.. в морози ставив додаткові електричні обігрівачі.. але якщо б будинок був обжитий, утеплений, була б запущена хоча б тепла підлога, то цей камін окрім того, що він візуально створює грану затишну атмосферу в домі, то він від одного розпалу чудово б нагрівав все до комфортної температури і навіть більше.
Дуже дякую за поради! По дровам я зрозумів що треба брати метровки і різати самому, щоб вони влазили перпендикулярно до скла. Плюс все таки 30% це завологі до нього, треба до 20%.
Скло коптить при любых раскладах, и чем чаще моешь, тем быстрее смывается антипригарное покрытие
Я топил сухим дубом , реже берёзой , ещё реже ольхой
Не підкажете чому вибрали саме Saven? Це сталева? Які ще варіанти розглядали? Нам теж зараз купляти топку, складний вибір. Щукаю щоб максимально герметична була. Як підбирали потужність?
@@abssolut88 Добрий день! Я щукав щось більш менш демократичне, спочатку знайшов Kawmet. Позвонив у фірму яка ними торгує, порадили Saven, саме ось цю модель під мої задачі та площу. В принципі потім ще дізнався, що є також хорошо Гаврилівські каміни (здається така назва), теж роблять в Україні, але ось не знаю як у них по ціні.
@@abssolut88 ну особисто я хотів саме таку топку (кутову). Ще на етапі проектування будинку я знав що робитиму камін). Виділив певну суму і гуглив що можна купити на ті гроші. Після перегляду 100500 відео на ютубі вибір впав на Saven через гарний сервіс і хороші відгуки. В мене це не основний засіб обігріву, але враховуючи що будинок на 2 поверхи 174 кв.м, то брав найпотужнішу, яка виходила на виділену суму) та й в більшу топку більші дрова влізуть)
Ще треба дивитись як камін виглядатиме у інтерʼєрі (чи не малим здаватиметься або навпаки)
Дякую за гарний огляд каміну,чудові змістовні коментарі,у мене на каналі є цегляний ТП котел твердопаливний з двома скляними дверима в опускному каналі ковпакового типу встановив 15 секцій чавунної батареї за добу спалюю одну охапку сухої сосни 10-15 кг.опалюю 150 м.кв. + готуємо в ньому різні страви було навіть по п'ять страв за раз, працює на гравітації+паралельно насос для підігріву підлоги,тепер опалювальний сезон приносить сіцільне задоволення!
Всі камінні топкі мають наднизьке ККДЕ тому що в нах майже відсутня конвективна система!
Дякую за корисну інформацію.
Дякую за відгук) Сподіваюсь, зможу знімати більше корисного відео.
Рекомендація
Спробуйте розпал "верхнє або свічне горіння "
Дрова викладаєте наступним чином
Груба, середня , дрібна фракція . Дрова розкладіть хаотично ( не бетонуйте , один біля одного ) щоб повітря мало змогу циркуляції
Розпал зверху .
Першиз 5-7-10 хв не закривайте щільно дверку , не на замок , тим самим дайте можливіть прогріти димохід та розгорітись дровам більш інтенсивно .
Потім закрийте дверку щільно та відкрийте подача кисня ззовні .
Ймовірність задимленя скла значно зменшиться 😊 .
Топка рівннмірно прогрієттся та увійде в робочий режим .
Далі по ходу ...
Користуйтесь )
Дякую за поради,корисно
Скло справді закопчується через тліюче горіння. Це економно, але забруднює скло. При високій температурі воно очиститься.
Не очиститься
Немає ніякої економії в тліючому горінні, більшу кількість тепла з дров ви таким чином точно не отримаєте
Очиститься лише при такий високій температурі, що аж обої на другому поверсі закопчуються. А загалом, воно або постійно закопчене, або його потрібно мити після кожної розкопки.
@@KIIllXXl о, понеслись поради експердів. Я не говорю як правильно палити у випадку автора, але насправді скло закопчуєтьс, при тривалому тліючому горінні. Якщо номінальна потужність топки більша ніж площа обігріву, то ви або перегріватимпте приміщення, або будете старатися опаювати меншою кількістю дров.
@@KIIllXXl 10лет ежедневной эксплуатации в зимнее время. JOTUL-80 при полной закладке на стекле сажа выгорает.И внутри камина сажи нет , он белый пепел. Возможны особенности от конструкции каминной вставки
Я опалюю таким вже третій рік. Гарна штука, справляється. Димохід краще без грибка не прикритий нічим. Якщо думаєте що буде заливати дощами то помиляєтесь в глибоко. Я теж боявся)))
В мене топка трохи більша але теж викладена шамотом. Так ось дуже зручно в одному кутку палити сухі дрова а в другому досушувати те що буде горіти наступним. Дуже гарний єфект мае. На ніч лишаю з протилежного боку від вугілля те чим буду розпалювати на ранок. Таким чином завждисухі дрова.
Обовʼязково коли вже розгориться треба прикривати по трохи шибер, в мене він на димоході на відстані півметра від топки. Так ось при максимально прикритому але робочому режимі якій у кожного визначається експериментально, температура в камері згоряння доходить до дуже великих величин. Наприклад я в такі моменти не можу сидіти ближче 1 метра від каміна такий жар. І дрова в такому режимі згорають дуже чисто без диму взагалі. На вулиці з димоходу не видно дима, тільки наче тепло плавно виходить. Коли так налаштувати то температура в димоход дуже сильно підніметься і там не буде ні конденсату, нічого а те що утворилось коли ви тільки розпалювали вигорить і стане трухою. Тобто користь повністю. На тей в середині викладено шамотом що б досягти скажених температур. Якщо ж коптіти на малих температурах то і ефекту мало і димохід заростає сажею і кпд дуже низьке.
Якщо так топити то я чищу скло раз на 2-3 тижні. І то більше по краях. Середина чиста.
Я чесно кажучи якраз і боявся, щоб його не перегріти, плюс комунікації біля каміну про які йдеться у відео. Тому і бігав з термометром. Але поки температура якраз та, що треба. Але і дрова не супер сухі)
Краще флюгерний насадок
Я принципово не ставив шибер на димохід подібного каміну, прикрутити подачу повітря можна і шибером на подачу, заводська камінна топка практично герметична.
Шибер на димоході це лишній ризик вчадіти від чадного газу, якщо і робити такий шибер, то конструктивно він має бути виконаний таким чином, щоб ніколи повністю не закривав димохід.
>в одному кутку палити сухі дрова а в другому досушувати те що буде горіти наступним
Не уявляю як це вам вдається, заводська камінна топка, особливо з таким кутовим склом, розрахована на певну кількість дров, що розподіляються по всій топці щоб рівномірно прожарювати скло по всьому контуру.
Якщо закладати трішечки дров в якийсь куточок, тоді в каміні не буде створюватись потрібного жару і скло буде все в сажі.
Для підсушування дров поруч з каміном в мене зроблена ніша, в якій зберігається певна кількість дров, яких хватає на декілька закладок.
Флюгери заклинюють від сажі, через деякий час. краже вже волпер@@KIIllXXl
Все чотко, на подачу воздуха з вулиці поставити регульований вентилятор і буде роздув щоб не коптити в хату. А опалювати електрикою вигідно лише тепловим насосом в парі з теплими підлогами
@@gobon11 тепловим сосом, газ
Електрику треба використовувати розумно. 6квт електрокотел, 100м.кв будинок з теплою підлогою. 2000-3000грн/міс в залежності від місяця
В принципі це можливо, якщо котел включати тільки вночі по нічному тарифу
Інакше не вкладатеся!!!!
6000грн за електрику(опалення +електроприлади) тариф день/ніч за грудень 2023р. Опалення електричним котлом, перший поверх тепла підлога, другий радіатори. Будинок 170м2 газоблок 375мм +100мм утеплення вата. Біля Києва.
@@Andriy777. какой зимой ночной тариф??можно оформить электроотопление и будет с октября по апрель круглые сутки ночной тариф))
@@aleksander6214 - відмінили вже тариф для електроопалення. Лишився лише день/ніч.
@@IBAH_KOBALb что ты несёшь?с 1 октября по 1 апреля действует ночной тариф круглосуточно и ограничение в 2000 квт(набери в ясно ДЭТЭК и узнай если не знаешь то не говори
Скло закопчується через вологі дрова та тління. Спаліть пару оберемків сухих дров воно очиститься. А ще є для цього засіб для очистки скла в камінах воно гарно миє. Цим засобом кращі на ущільнювачі шнури не пшикати бо швидко пересихають та дубіють.
В мене зараз досушується партія дров до рівня до 15% вологості. Буду топити ними наступний тиждень, можливо зніму відео про цей експеримент!
Якщо встановити твердопаливний котел з бочкою, то буде сенше підходів, один або два підходи в день. В мене на каналі є детальні відео, по якихлюбий може скласти систему.
Дякую, цікаво, обовʼязково гляну
Якщо вже радити канали, то зверніть увагу на канал Олександр Кваша, він вже пройшов шлях від буферної ємності до самостійно перероблених кондиціонерів в теплові насоси.
Але то все на жаль мабуть не від хорошого життя та великих достатків...
Привіт, я маю в будинку подібний конвекційний камін, також з кутовим склом, використовую як додаткове опалення для настрою та для екстренних ситуацій.
Дім одноповерховий, від каміну зроблені воздуховоди з примусовим відведенням гарячого повітря від каміну до спальних кімнат за допомогою спеціального камінного вентилятора.
Таке відведення тепла допомагає не так сильно перегрівати кімнату, де топиться камін.
Скло каміну якщо трохи і покривається сажею, то не на стільки критично, це залежить від інтенсивності горіння, об'єму закладки та якості дров.
Основні дрова використовую дубові, сухі, трохи також додаю соснових для розтопки.
Але це все добре якщо тільки топити не кожен день.
Основне опалення за допомогою електричного котла, є нічний тариф.
Зі свого досвіду я не бачу якоїсь великої економічної вигоди в опаленні каміном, особливо якщо купувати вже рубані дрова з доставкою, а надто якщо ще й враховувати свою працю.
Мабуть економічно буде більш вигідно встановити якийсь відносно недорогий теплонасос повітря-повітря або повітря-вода, або навіть переробити з якогось кондиціонеру.
Звісно, ситуації бувають різні, але якщо вже постійно топити дровами, то мабуть краще побудувати піч чи грубу чим постійно топити конвекційний камін.
Привіт! Згоден на 100%. Я би можливо і поставив ТН повітря-вода відразу, але вже вклався в газ. Тому треба перетерпіти ремонт, запросити інспектора, він запустить газ і я буду мати доволі комфортне та економне опалення. А камін - для резерву та романтики.
Одразу відчутно, що людина має камін. Тільки в рекламах камін може бути основним джерелом тепла або для людей, які зовсім не вимогливі до комфорту. Так само маю розводку у 2 спальні. На першому поверсі одна з 2х верхніх решіток має жалюзі, щоб направляти більше тепла на 2 поверх або на перший. "Дякувати" п...м за відсутність електрики, попередня зима показала, що реально отопити 150 кв.м. Під дрова кладу 4 РУФа дубових, зверху закладка сухого 10% ясеня. Підпалюю тільки зверху. Горить довго і прогнозовано, без "пожежі" в топці. Але комфорту немає, бо в кімнаті жарко, а санвузли холодні, підлога холодна і т.д. Цю зиму використовую для підняття настрою у похмуру погоду. Принципове питання - сухі дрова. Рік під навісом мінімум, краще два. Різниця колосальна. З досвідом зрозумієте важливість заготівлі заздалегідь.
@@IgorLazniuk маю лайфхак по дровам, зараз якраз завершую експеримент. За два місяці з 55 до 25-30% вологості, причому це у осінньо-зимовий період. Можливо викладу на каналі методику.
@@potrohu Буде цікаво.
При заборі повітря із вулиці не сушиться повітря всередині приміщення. Це важливо.
Закопченість скла прямо залежить від ступеню сухості дров. В ідеалі дрова, які використовуються в каміні-топці мають хоча б 1 рік сохнути. Плюс такі дрова мають значно більший ККД тепловіддачі!
В мене дача 100 м.кв., камін Uniflam 700 plus (9 кВт + додатковий радіатор на 2,5 кВт) із розводкою по кімнатах. Планувався як резервне джерело тепла + для радування ока))
Щоб прогріти ним холодний (зима, -5 ) утеплений будинок до комфортної температури потрібно годин 10 та сухі дрова.
Облаштований спеціально навченими людьми.
У моєму випадку такий тривалий час прогрівання повязаний із тим, що потужність каміна мінімальна для даноі площі опалення.
Я хотів саме кутовий, бо вони гарні + те місце, в якому він встановлений потребувало саме кутового. Кутові каміни завжди матиимуть менший ККД, ніж звичайні. Я пішов на цей крок свідомо. )
Десь так воно і є. З приводу «сушіння повітря» поспорив би, якраз камін судячи по датчикам вологості дуже класно сушить, що є плюсом при ремонті і не факт що є плюсом при проживанні (в мене підвід з вулиці).
@@potrohu
При ремонті це звісно що плюс))
Але для проживання це суттєвий недолік для здоровʼя.
Майстри мене відразу про це попередили, але в мене була технічна можливість взяти повітря з вулиці, що я і зробив.
@@ruslanwel
Ви напевно неправильно мене зрозуміли)
Якраз при заборі повітря для каміну із приміщення - повітря в приміщенні при цьому осушується, що не є добре для організму людини.
Доброго дня. Використовую камінопіч другий сезон. З основного: дрова твердих порід потрібно сушити близько 3-х років, або до вологості 17% і менше; Закопчення скла дуже легко прибирається високою температурою а після того як вихолоне достатньо 1-2 вологі серветки; для оптимізації клімату в приміщенні я використовую рекуператор (штука просто незамінна). Всім добра і миру!
Забір повітря з вулиці робиться не через пересушування повітря, а для того щоб камін не споживав повітря з будинку!!! Камін все одно підсушує повітря.
Дякую, за відео. Інформативно.
З 2020 р. Користуюсь каміном W 600 prestige L. з водяним контуром + теплоємність на 500 л. будинок 140 к/м , газ є але не користуюсь принципово, всі роботи з каміном зранку, чистка, закладка, за день нагрівається бочка до 60* а зранку гріє підлогу.
Відносно брудного скла. В мене теж фірма савен. Теж є обдув скла, палив сосною і коптилося скло. В одному відео на ютубі, побачив як просто золою та вологою губкою для посуди це миють. І так це працює. Берете відерце з водою, одягаєте перчатку, мокає в воду, потім в золу і цим миєте. І вуаля скло чисте!
Найкраще коли є альтернатива : 1) камін; 2) котел на тверде паливо; 3) електрокотел; 4) котел на природному газі; 5)акумулюючий бак на 2 куб м ; 6) вітряк на 10 квт; 7) сонячні батареї; 8) бензогенератор чистий сінус . Я так зробив і немає ніяких проблем.
Підтримую. Але ж воно все коштує грошей. Я поки газ основне, камін - на резерві. В подальшому при здорожчання газу ще спробую додати тепловий насос.
@@potrohu В мене багато дров особливо дрібних ( є Макіта подрібнювач) - коли є час та натхнення запалюю камін , а так електрика з вітряку і батарей+ газ, якщо не вистачає автоматично включається. Цю систему робив сам більше 10 років і модернізую коли є необхідність.
Ну Ви і накрутили… Напишу Вам свої зауваження з власного досвіду.
@@andriiparfeniuk4928 бензогенератор купив і протестував в липні минулого року - 400 грам бензину на годину , чудово працювали холодильник, морозильна камера і компи.
У вас нема теплонасосу та перетворювача енергії дощу
Додам коментар з власного досвіду. на етапі будівництва теж хотів зробити розведення труб по кімнатах, зокрема на другий поверх. Влітку заклав ті гофровані утеплені мінватою труби. Навіть їх заглушив. Наступного літа, коли ставив топку, повідкривав ті труби, і не довго думаючи повитягував їх і викинув їх даруйте нафіг. В них і комахи були і куча пилу. Ясно що в жилому стані будинку комах там теоретично не буде, але пилу там буде маса, пил той не вигорить від теплого повітря і ніякої змоги звідти його дістати не буде в принципі. Залишив в тій схемі розведення труб лише одну трубу і то замінивши її на 130-го (чи близького того) діаметру з нержавійки, яка йде на другий поверх і через технічне приміщення на першому, тому можу її в будь який момент розмонтувати і почистити. Кілька років так користуюсь і не дихаю ніякими бактеріями, які прекрасно заводяться в трубах гофрованих. Ці гофровані труби, як і взагалі розведення труб тема така "цікава", тому що єдиним аргументом тих, хто таке монтує є: "а в Канаді ... і ще у ряді країн... так роблять". ну хай в Канаді і роблять, але я побачив що це виходить і так робити не став.
Не хочеться звертати увагу на один момент.. але набили в плитах перекриття дірок порядно.. чесно кажучи можна було зробити інакше.
Щодо короба топки. Робите ту ж помилку що і я, використовуєте кальцій селікатні плити супер ізол. Я б зараз робив би короб з більш органічного матеріалу який зокрема продає виробник топок Говрилів (м. Стрий). Але якщо вже зробили, то надіюсь купили пару банок тієї спеціальної грунтовки для цих плит щоб ретельно їх прогрунтувати зсередини..
Топка це окреме "задоволення". Не знаб що це за виробник у Вас, але б купив Гаврилівську. Правда я купив Шізель французьку, з специфічною футеровкою з вермікуліту, що власне мене в ній зацікавило, але все одно зараз би брав Гаврилівську (через кілька дрібницб які полугшубть експлуатацію, це зокрема про питання чистого скла і тому подібне). Зазначу, на етапі будівництва була в мене польська Краткі (найбільша, Амелія), продав через рік пробної експлуатації з причини застарілості конструкції (це єдина претензія, чавун там хороший і горить потужно).
Щодо опалення елктрикою. Камін не вигідно, як Ви сказали, камін не дасть стабільного тепла, ну хіба Ви зміните професію на кочегара і буду сидіти протягом дня кожен день біля каміну. Чисто електрика дасть, але щоб не сильно багато крутило, треба утеплення на рівні 60-ки і дуже бажано матеріал стін інерційний, а це кераміка (цегла тобто), а у Вас газоблок. А чисто складометрами дров сильно не напалите, і комфортно це робити тим більше не буде. Зрозумійте правильно, я не проти каміну, сам топлю в зимовий період майже кожного дня. Але це метод швидко нагріти приміщення, підтримати температуру вище середньої, але не варіант основного джерела опалення. Хіба хата буде мати площу не більше 50-ти м.кв. і стелі висотою як у квартирі , і то.. це ще як подитись..
Дрова окрема тема, тому що мало того що вони мають бути сухі (рік просушки хоча б на дворі), надалі вони мають зберігатися в закритому приміщенні , тому що навіть перебуваючи сухими на відкритому повітрі дрова натягнуть вологи і коптитимуть. Як ж Ви їх будете зберігати на дворі просто під навісом, то принісши їх до хати, вони ще лежатимуть пару днів в хаті щоб волога вийшла. А дрова у Вас з корою - полізуть по хаті різні жучки.. ще те задоволення їх збирати. Тому краще купувати дрова, якщо є можливість. у вигляді обрізків деревопереробного виробництва без кори. Ну або березу, і то не факт що в корі берези нічого не буде.
Якщо ми говоримо про хату без газу (в мене без газу), ставте якщо є моливість тепловий насос. Або геотермальний або октопус. Інші за моїми стостерженнями єрунда.
Ну ось якщо коротко то так)
Дуже дякую за важливі поради! Тут більше було саме про камін як резерв, в разі якщо нема електрики, чи газ вимкнули. Тобто, цілком реально кілька тижнів аварії пересидіти. З приводу дров: тут 100%, я в підвалі їх тепер сушу осушувачем повітря. За місяць чи півтора дрова з 30% стали 15-16%.
@@potrohu Як резерв якийсь час пересидіти то звісно це єдиний підходящий варіант. А на просушування дров Ви тільки електрику намотаєте) Найкраще це просто зачинене приміщення на дворі. В мене це приміщення так званої "літньої кухні", де повітря поступає лише через продухи між кроквами і мембраною. Конденсат таке в приміщення не попадає і сухі дрова вологи не набирають. Ну принаймні я експерементальним шляхом так визначив.
@@andriiparfeniuk4928 поки немає нормальної дровітні, доводиться так. На цей сезон вже займусь облаштуванням)
@@potrohuДобрий вечір..в мене до вас питання теж строюся і в мене є тільки електрика ..газ не світить бо дуже далеко...якщо не секрет то скільки обійшовся камін і робота вам...бо мені запровадили від 200000 з копійками до 300000 гривень..
@@ОлегШпінда добрий день! Сама топка з усіма монтажними штуками, трубами і тд 130.000 помоєму, і ще тисяч 30 робота здається. Але це було рік тому.
Камін коли горить тоді і тепло.Більш для краси.Якщо ставити ,то тільки з водяною рубашкою плюс тепло акумулятор.Все одно це як другорядне опалення.В хаті завжди буде пилюка,грязюка .
Я думаю, камін це перш-за все зручний резерв для тих, хто гріється класичною електрикою. Посил відео у тому, що якщо людина думає про резервне опалення, вона може розглядати камін у цій ролі, але він має бути правильним і правильно встановленим. Плюс, якщо гріються конвекторами чи електричним котлом (наприклад, постійно не живуть, а це дача) - конвекторами тримаєте мінімум щоб хата не замерзла, а як приїжаєте взимку: запалили камін, і тепло, і приємно, романтика). Якщо є газ (як у моєму випадку), то тут зрозуміло, що дешевше і зручніше газу зараз нічого немає. З приводу рубашок і тд - не знаю, стрьомо, там щось зламається, закипить і буде ба-бах.
@@potrohuЯкщо є тепла підлога,то дешевше газу буде тепловий насос.
@@pitboolklim4483 зараз навряд, оскільки ціни на електрику підняли. Якщо котел конденсаційний (низькотемпературний), то ще більший буде відрив від ТН. Загалом газ поки що найбільш дешева штука, звісно, поки з політичних мотивів тримають на нього ціну.
@@potrohu маю газовий котел,твердопаливний котел с теплоакумулятором,топив дровами коли були дармові,коли дрова став купувати то ціна дров стала в рази дороще газу+рубай,носи,кочегар,чисть.Три роки потому зробив тепловий насос,обійшовся в 22000 грн.
За хату 140 квадратів зимою виходить 500-600 кіловат у місяць це 1300-1600грн
,з лічильником день ніч 1200грн, в хаті +20-21.
Якщо не робити самому,а купувати, вийде значно дороще,але дешевше ніж підключення газу+котел
@@pitboolklim4483 яка у вас площа? В сусіда 150м2, в нього взимку в середньому 250 кубів іде, це 2000 гривень десь.
Найдешевше - це газ , за умови , що хата добре утеплена і грамотно , і зроблена грамотно вентиляція
Тепловой насос + теплый рол гораздо экономичнее чем газовый котел. Даже с учетом того что цены на электроэнергию в два раза поднялись.
в процесі ремонту будівельники "сушили" стіни - використали на обігрів 4 м3 дров за місяць (грудень)... Але в будинку була сауна і вікна відкриті (160м2 2 поверхи, розводка повітря по кімнатам)
Слухайте, я подивився і відео і почитав коменти...я займаюся цим питанням дуже давно. У Вас певно проблема з димарем. При розполі не повинно бути ніяких проблем. Під час експлуатації каміну якщо все з димарем норм, то ви відкриваєте в будь який час дверку і дим до хати не йде. Скло буде забруднюватися в будь якому випадку, питання лише в швидкісті цього процесу. Дрова тільки сухі, режими тління не для цього апарату. Взагалі зі звичайного конвекцінного каміну можна зліпити і водний котел і теплі поли зробити, але це тільки вндивідуально, бо готових рішень нема. Всім мира!
Дякую за комент. В принципі все так як Ви описали
Якщо забір ззовні, то навіщо морочитися з феном, якщо можна вліпити дуйку у забірну тоубу на вулиці. Ну і прищ заслонки логічно було б вивести поряд з камінним. Конвекція штука гарна, але я б і на повітропроводи поставив піддув у нагріваючу порожнину. Примусова конвекція дуже сильно впливає на тепловіддачу і розподілення тепла
Можна навіть кнопку зробити, типу «турбо-режим» розпалу, яка би вмикала вентилятор на вході труби )))
Прищ просто не дуже естетичний, та й буде потім переноситися в інше місце
Скло чиститься дуже просто - в Епіцентрі є спеціальний розчин ,і доречі недорого !
Дякую за пораду! Гляну, що в них там продається.
як виявилось, губка, вода і зола з каміну чистять так само швидко як і засіб. потерти доведеться, але і запаху цього гидкого нема.
@@potrohu також маю камін і скажу що спробуйте мілам гель його ціна в районі 60грн. Скло очищує миттєво. А камін у мене з водяним контуром та підключений до буфера 500л.
Чищу звичайним антижиром
Який звʼязок каміну с теплим полом на заставці ???
@ИнтерАгроООД жодного.
Вигідно зробити самому тепловий насос, при умові якшо всюди будуть теплі підлоги, і поставити двозонний лічильник
підкажіть що у вас за датчики температури? на 4:41
Здається на графіку ось цей: Мені щойно трапився цей чудовий товар на AliExpress. Погляньте! US $6.66 72% Off | Tuya Smart Zigbee Temperature And Humidity Sensor Indoor Thermometer Monitor For Home Work With Alexa Google Home Assistant
a.aliexpress.com/_EvLHDS5 але врахуйте до нього ще хаб zigbee потрібен
@@potrohuдякую)
@@skaplshk6763 будь ласка)
Почему подвод воздуха извне увеличивает КПД?
Особисто на мою думку (не факт, що я правий) - для спалювання палива тоді використовується не нагріте повітря приміщення.
@potrohu так в зону горения надо подавать горячий воздух, чтобы КПД повысить, а так получается, что вы охлаждаете топку, и часть энергии уходит на нагрев холодного воздуха.
@@ЖлобЖлобедусов теж про це читав. Тема цікава.
@@potrohu подвод извне надо делать где объем помещения маленький, типа парилки, или коптерки с буржуйкой, где вентиляции нет. И то, не прямо с улицы холодный гнать, а с других помещений.
чому тепловий насос не розглядається?
Поки газ по 8 гривень - тепловий насос не вигідний.
@potrohu тим в кого той газ підведений)
На превьюшці у Вас камін і трубки теплої підлоги - я "повівся"! Розмріявся побачити як Ви каміном ту теплу підлогу грієте. ... ;)
Заманив вас 😂
Хоча в перспективі мене чекає проблема : коли буду запалювати камін, як регулювати теплу підлогу, бо це не батареї із головкою які самі перекриваються коли тепло в кімнаті, і відповідно в хаті може бути дуже жарко
@@potrohu в мене на першому поверсі камін з розводкою на другий в 3 спальні + тепла підлога від газового коденсаційного котла. Котлом тримаю температуру щоб хата не замерзла (+14-16), а каміном догріваю, коли приходжу (постійно ще там не живу). В кімнаті, де камін є термодатчик, що вмикає котел, тому тепла підлога непрацює при прогрітій каміном кімнаті.
@@potrohuДобрий вечір.Маємо камін з водяним контуром від Гаврилів та сини,через них купували терморегулятор.Кріпиться біля каміну,виставляєте певну температуру,коли прогрівається до неї,заслонка в каміні зачиняється,потім,коли температура досягає нижньої виставленої цифри,він знову розгорається.
а як побороли проблему звукоізоляції каналізаційних труб?
Шумоізоляція продається спеціальна, в рулонах, на клейкій основі. Нею і обклеїли труби.
@@potrohu допомагає на 100%? чи просто зменшує звук?
@@roman1360 поки важко оцінити, ремонт не завершений
Притушували вогонь! Якщо вам жарко не підкидайте дрова зовсім, і доки не до горить не прикривайте заслінку. Як полум'я вже немає можна закривати майже повністю, маленьку щілинку тільки залишайте доки не догорить вугілля. Я вважаю що камін це не про опалення, це про естетику, посидіти з родиною або друзями з чашкою чаю. Основне опалення це котел, теплі поли й радіатори, я тимчасово другий рік користуюся грубою, хатка звісно невелика але я витрачаю значно меньше одного складометра, у вас або 300квадратів будинок, або усе вилітає в трубу. Ще одне зауваження, забір повітря з вулиці це велика помилка, якщо є можливість переробіть. Для комфортного проживання, нам необхідно свіже повітря, пічка або камін чудова витяжка, як що ви грамотно зробите припливну вентиляцію, у будинку буде комфортна атмосфера, і без примусової витяжки.
це тому що придушували вогонь. При такому спалюванні обов'язково слідкуйте за димоходом, бо буде сажа горіти.
Привіт! Гарне відео, дякую. Є питання про споживання. Я тільки потрапив на цей канал і мені не зрозуміло що за будинок; яка площа, висота стелі, як утеплено, чи є вентиляція? Бо в продавці привчили людей купувати опалювальні котли лише за потужністю та площею приміщення, а це не вірно і й за того топім виникає багато запитань при експлуатації.
Споживання ще рано казати, газ ще не підключив. Поки даних немає.
Будинок під 200м2, газоблок, два поверхи, утеплення пінопласт 100, вентиляція природня, котел 24, звичайний димохідний
Добре, дякую та втаю з купівлею гарного коміну з сучасним дизайном. Підписався на канал, буду дивитись що буде ще цікавого) @@potrohu
Дякую за інформацію. будинок чималий, одним коминок у холодку пору року не зігрієшся, але як додаткове джерело тепла та затишку то дуже гарно!
@@potrohu
@@Ярослав3 дякую! Спробую надалі знімати якісь цікаві відео для каналу)
У меня был камин в Киевской обл , когда жил. Был с водяной рубашкой , аккумулятором на 500 л и врезан в общую систему опалення . До -5 за бортом топил кондиционерами , с увеличением морозов топил камин. Обязательно система обратного клапана, что бы не перегревать батареи. Экономия по деньгам по сравнению с газом была существенная, даже с учётом что покупал дубовые дрова и уже колотые . Дом был большой ( 260 м отапливалось ) , покупал в начале июля Камаз дров , за лето они подсыхали и вуа ля.
Но топить дровами дуже заё.исто . Раз в 3-4 дня дрова из дровницы натаскай в дом. Количество закладок зависит от мороза но при -15 и сильнее регулярно просыпался ночью и делал закладку большим пеньком что бы до утра . Рваный сон не очень радовал . Плюс мусор .
Если пользовать камин без водяной рубашки , в доме нет животных и маленькие дети всегда под присмотром, то лучше брать камин без стеклянной дверцы - больше теплоотдача .
Цена на дрова после 24.02 рванула вверх и , как рассказывал бывший сосед, самое дешёвое было этими зимами топить газом ( он и был всегда ).
А вообще надо регулярно мониторить рынок в плане цен и смотреть чем дешевле топить - всё течёт всё меняется
В Литве сейчас получается выгоднее всего топить гранулами и соответствующий котёл. Дровами конечно ещё дешевле , но в первом случае засыпав бункер , ты хоть на пару недель можешь в бойлерную не заглядывать ( правдо чистить котёл - это не камин подмести 😉🤣 )
Дякую за інформацію! Ви писали, що у вас був будинок - сподіваюсь він цілий? Чи просто продали?
@@potrohu продал в 2019 году
слава богу он жив-здоров с новыми хозяевами - но война прошла буквально в километре
@@DavidGarrick1515 Слава Богу, хай так і буде!
@@potrohu так
3 года топлю только камином на 16 КВ, дом 140м.кв.топлю по 6 часов в день,врезал в камин водяной котел, подсоединил к тёплому полу на 70кв.м., 70 КВ.м.это комната с камином и ни разу не включал электро
отопление,приточный воздух с комнаты, понял что если есть возможность а у Меня она есть по дизайну то надо поставить потолочный вентилятор и время топки сократится, температура будет равномернее и плитка в комнате с камином будет теплее, вот такой опыт
Пожалуйста дайте отзыв эксплуатации о своей плоской крыши и ПВХ мембрану )))))
Якраз думав зняти нове відео на цю тему, але вже весною. Попередньо скажу ставте не бійтесь ніяких міфів.
А не краще заслонку робити зовні? Інакше холодне повітря всеодно в приміщенні в трубі. Здається мені шо топити кожний день камін такє..І ще-як же там жити коли температура"шоб хата не замерзла"? Меньше 18-19 не комфортно.
Добрий день! По заслонці: труба в стяжку сіла, та ще й в утеплювачі 100 мм здається… топиться каміном тому що газу поки нема, а там люди працюють і живуть. Електрикою дорого і не так ефективно, тому камін і кочегарять. Після ремонту буде газ, камін чисто на резерві плюс романтика)
Не розумію, як воно у вас так виходить. Приходжу зранку температура в приміщенні +7 градусів, палю цілий лень, до кінця дня температура +12 градусів
Добрий день! Дивіться, як тільки поставив камін, минулого року десь у лютому, здається, прихожу - 5 градусів в хаті. Запалив, розкочегарив, десь через годин 5 було 12, потім під вечір 15. Далі не палив. Але хата була ще без фасаду. Плюс, холодна вся після зими. Розкажіть, який в вас камін? Як встановлений? Чи є підвід з вулиці? Яка площа будинку? Чи є утеплення хати?
Камін кавмет не пам'ятаю скільки кіловат, дверка топки 700*400, чавунна топка, обшитий 3 см ізоляційними плитами, будинок півторачка, зовнішні розміри 9*11м, з фасаду ще не утеплений, але у мене в стіні 6 см вати, на стелі між поверхами 5 см вати, на другому поверсі на стелі 25 см вати, дрова лежали в дровітні три роки, за день спалюю до чотирьох оберемків дров добру тачку, ефекту майже нуль
Цікаво наскільки швидко і ефективно він прогрівається електрикою? Тоді можна вичислити, чи камін слабуватий (чи встановлений не так), чи все таки хата слабо утеплена… в мене газоблок, 10 см пінопласту, сучасні вікна, може тому і камін більш ефективний…
Оце так номер. В мене на першому поверсі де камін панорамне скло 3 на 2.2 метри. Ранком коли морози і в ніч я не топлю то бувае +16. Починаю топити, через 2 години 18. В обід вже 19-20 і там до вечора вже дивлячись які морози топлю постійно або з паузами але до 12 ще топлю трохи і все.
1:20 не будет выше. Энергобаланс помещения одинаковый. Морозный воздух в топку или комнатной т-ры. А вот кпд горения будет ниже от морозного воздуха.
У разі забору теплого повітря з приміщення воно буде заміщуватися холодним з вулиці. Споживання кисну доволі велике. І увесь цей обсяг холодного повітря зайде до вас в хату замість спаленого теплого. Саме через це ККД системи буде вище.
@@potrohu да зайдёт. И нагреется источником тепла. Так же как если зайдёт и в топку. Разницы нету. Но кидать сразу в в топку может снизить кпд горения. Химическая реакция с хллодным кислородом и теплым может идти по разному. (Тут не уверян)
Тут проблема в іншому щоб було високе ККДЕ потрібно 6 кубів повітря на 1кг.дров а де їх взяти якщо нема окремої подаючи повітря з вулиці вікно відкривати?
@@olecsand_telyuk из помещения
Камінна топка Юніфлам Франція 14 Кв. Експлуатую 12 років, опалювальна площа 87 кв.м. середня температура 21-22 градуси, за сезон йде 10-12 складометрів твердої породи. Дешевше газу приблизно 4 тис.грн. в місяць. Повітряна розводка+накопичувач. Комин гільзований, чистка комина у підвалі. Чистка камінної топки не проблема 1-2 хвилини, срача у будинку немає. Працює ефективно, просто треба зробити все правильно. Сусіди із твердопаливними котлами хочуть зробити як мене, тепло виробляється прямо в будинку, немає втрат тепла через відсутність теплоносія, як у твердопаливних котлів а фінансово у 2 рази дешевше ніж газ, а так як стоїть накопичувач, тепло розводиться максимально низько і без електрики. Я задоволений і при правильному монтажу, камінну топку рекомендую.
Отапливаемая 187м2.Термостат на 21,5°С.Газа 210м3 за декабрь. При -16°С в сутки с ГВС до12м3.Одесса.P.S.А вообще, комбинирую,если есть солнце (СЭС 8кВт).
Чому не встановити нічний тариф для електрики,тоді?🤔
Це з врахуванням нічного. Конвекторами дорого опалювати. Газом дешевше.
@@potrohu в даному відео не згадується про нічний тариф
скло легко миєтся засібом для чистки камінів та сухими серветками, час від часу і ок
@@it-shiza а який саме засіб ви використовуєте?
зі свого досвіду: брудне скло = вологі дрова + мала температура горіння.
Вирішив так: верхню частину шнура трішки підрізав (зменшив щільність притискання) , дав можливість забору повітря з приміщення. Тепер горить краще - скло чисте.
Недоліки:
1) "свист" повітря
2) Втратив функцію "магія вогню", це коли полум'я повільно горить
перевіряв на соснових досках що залишились з піддонів - після 4х топок скло чисте
У мене газовий і електро 9 кіловат котел, двозонний лічильник.
Минулий рік електрик була надзвичайно вигідно.
Цей рік 5/6 тис в місяць на 140 квадратів
В нас нема газу, а по електриці цифри приблизно такі самі.
Зараз опалюєте газом ? В мене зараз електро , і думаю встановлювати газ
@@ОльгаРуденко-м5и з теперішньою осенею добру частину сонячні панелі перекрили
@@andrewkemin7433 по зеленому тарифу?
Опалюю світлом, за місяць приблизно 4тис на отоплення виходить, в середині 23° , напевно могло бути менше, але 50кв.м. панорамних вікон дає своє, ще будинок не утеплений, незнаю чи доцільно утеплювати D300 400мм
А яка у вас площа? Ви теж конвекторами грієте?
Яка ціна такого каміна і монтаж? Все під ключ
Два роки тому були зовсім інші ціни та зовсім інші розцінки на робочу силу. Думаю, в цьому немає сенсу.
Дякую
Я встановив також камін Seven з з подачею теплого повітря на другий поверх,хотів кутову модель,але в результаті обговорень з представником фірми,дійшли,що краще з склом спереду,без кутового і скажу,це було правильне рішення,все встановили фахівці з Seven,будинок у мене,схожого типу,з плоскою крівлею,будинок ще на етапі будівництва,(внутрішні роботи),все чудово,забруднення скла залежить від мокроти дров,звичайно з часом воно забруднюється,але чим мокріші дрова,тим швидше,ось і кутову,я відкинув,бо вона також має властивість більше забруднюватися,а в загальному задоволений і всім раджу такий спосіб обігріву.
@@СкреПоносник Дякую за відгук! Повністю підтримую щодо непрактичності кутової, важко чистити, і швидше кутики закопчуються. Але в мене дуже класно вліз по дизайну, тому терплю 🤣
@ і я дуже хотів кутову і в моєму дизайні була кутова,я з болем в серці погодився на варіант не кутова,нічого страшного,Вам більше раз прийдеться протирати,але Ви встановили,що хотіли,а так і має бути,що подобається,це і має місце бути і чимось потрібно жертвувати. Дуже чудовий у вас будинок,в мене щось подібне,90% величезні вікна і стиль,не зрозумілий для старшого покоління сусідів.
Доброго дня. А як бути з конденсатом в димарі, коли ви подаєте повітря з вулиці в мороз? Його ж треба було запустити під землею метрів за 20 до будинку....
Ви маєте на увазі конденсат в трубі подачі?
@@potrohu ну, якщо він в трубі подачі і є, то там нічого не шкодить. Я маю на увазі холодне вологе повітря, яке ви подаєте в зону горіння. Через це може понижуватися температура горіння в топці і як наслідок, утворюватися і ця сажа на дверцятах. Але саме гірше в подачі холодного і вологого повітря те, що ця волога може конденсуватися в димарі.
Кого інтересу є реальне рішення питання подивіться в інтернеті каміна піч 24 ви побачите різницю
Вітаю! Схема доволі непогана, але був у знайомих, в яких подібна система з розводкою рукавами по кімнатах, то у санвузлі вирішили рукав не прокладати, тат там такий колотун! Навіть не знаю як там душ прийняти.
У мене газове опалення, але воно залежне від електрики. А генератор днями ганять теж доволі вартісно. Оскільки будинок 90-х років забудови, то щось змінювати доволі проблемно. Камін наче гарна ідея, але поставити його взагалі нікуди. На підлозі паркет, та й фундаменту під камін немає...
Тож я вирішив зробити грубку як у діда в селі. Єдине місце де можна зробить - ванна кімната, там бетонна підлога. Цеглу вогнетривку та звичайну придбав в епіцентрі, дверцята взяв на "Юності" , трубу брав двостінну з теплоізоляцією діаметром 160мм. на "Славутичі". Надивився роліків на Ютубі, закатав рукава і зліпив за чотири дні! Трубу виводив на бічну стіну, бо робити взимку отвір в панелі та даху не наважився. То оце вже третій сезон буду грітися біля грубки. Дрова вже заготовив. В основному твердих порід, від сосни відмовляюсь, бо дуже сильно закопчує канали. Коли надовго вимикали електроенергію через війну, то грубка тримала 12градусів тепла взимку. Розумію що цього недостатньо, але у мене 210м2. На верхньому поверсі присутній конденсат на вікнах. Але я задоволений що у мене є хоч якась альтернатива і я можу хоч якось зігрітися!
Оце дійсно хороший вихід із ситуації. Як підстраховка - в самий раз. Ще й тепло має тримати певний час, що є плюсом грубки.
@@potrohu Так! Плюс у тому, що після протопки закидаю в кінці кілька дровенячок і закриваю піддувало. Так вони тліють до самого ранку. Цегла набирається тепла і доволі довго остиває. Ще забув вказати що зробив плиту і ставлю на неї дві алюмінієві кострулі 20л. та 12л. То ж виливаю гарячу воду у ванну, розбавляю холодною і маю можливість повноцінно покупатись!
Так купіть дбж з акумулятором хочаб 100а і буде ваш котел працювати
@RS-if4up У мене є ДБЖ і АGM акумулятор на 105А
Цікава інформація для тих хто думає над таким варіантом для себе. Я теж декілька років тому хтів поставити собі камін з водяною рубашкою і щоб гріло теплу підлогу але передумав, зробив звичайну котельню з теплоакумулятором на 2 кубометри і все чудово. Камін в кімнаті тільки у фільмах виглядає романтично а насправді це постійно брудно, підлога має бути покрита негорючим матеріалом щоб іскра не вскочила і не наробити біди, як би там не було але запах диму іноді буде присутній, скло в дверцятах майже у всіх є проблемою, воно тільки в магазині прозоре а вдлма завжди чорне. Склавши все це в купу я для себе зрозумів що романтика то добре але практичність важливіша. До того ж вмене шахтний котел з об'ємом камери закладки понад 100 літрів, дро влізає багато, можна опалюватися не тільки дровами але й тирсою, щепою...
То є гроші за ваші акумулятори. А так кинув пару дровчин і маєш тепло.
@@potrohu Так, кинув пару дровчин і тепло але поки ті дрова рогять а як перегоріли то і тепла немає а вмене лише за рахунок теплоакумулятора, без роботи котла, в будинку 20-30 годин тепло і нічого я не підкидаю в цей час.
вітаю! маю теж камін від компанії seven з прямим склом. задоволений. використовую теж в змішаному варіанті з газом ( це ідеальна схема, як основне опалення каміном я не бачу). Ваша проблема в роспалені, мають бути складені методом колодязя середні дрова двома рядами і головне верхній розпал щепою, далі піде горіти до низу з мінімум задимлення. верхній шибер не потрібний зовсім, або має бути відкритий на всю. У вас подове горіння яке і так має стримане горіння. перші дві закладки- подача повітря на всю, а далі на підтримання дві-три чурки на середній подачі повітря. дрова тільки сухі.
Моя основна проблема у відео - вогкі дрова. Треба 15%, в мене на відео 30%+
@@potrohuа є якийсь пристрій вологомір?
Я як почитав скільки люди платять за опалення електрикою, зрозумів наскільки в нас дешевий газ.
Поки що так, далі думаю поступово десь як у Польщі, гривень 14 за куб. Але , це рішення політично не вигідне, тому скоріше за все піднімати будуть не скоро.
Якісь сказочні цифри по електриці. В нас 5000 грн вийшло в грудні. Ані газу, ані твердопаливного котла. Камін лише для затишку топиться по вечорам, якщо не ліньки. Будинок 145 кв.м. Електричні котел, плита, бойлер в будинку, плюс в окремій будівлі баня по вихідним з електричними полами, електричним бойлером та конвекторами. Топка в бані на дровах. Температура в будинку весь тиждень комфортна (десь 20-21) бо працюємо он-лайн. В бані робочі дні підтримується +10.
У пана або будинок якихось нереальних розмірів, або пан не знає, про що каже.
Та ні, я не полінився і засікав кіловати на лічильнику. Три конвектори , плюс олдин у підвалі, плюс осушувач. Може просто котел ефективніше ніж конвектори.
@@potrohuможливо. Бо у нас основне опалення через водяні поли, які нагріваються вночі. Лічильник двузонний. Ще дуже хазяйське утеплення, багатошарове).
Топити камін цілий день, розвага така собі. Я бачу, пан добре вклався в будинок. Все ніби зроблено, як для себе. Але комин, то іграшка або на випадок реальної комунальної катастрофи. З лютого 22-го не раз пораділи, що його збудували. Але, коли електрика є, це не варіант опалення, як на мене. Краще зробити ефективне опалення, кероване автоматикою і добре утеплити будинок.
@@HannaMarch в мене основне опалення газ, просто його ще не підключили. Поки майстри роблять ремонт то палять камін, так вийшло і краще (ефективніше), і дешевше якщо порівнювати із конвекторами. Плюс камін допомагає боротися із вологою, яка виникає в процесі ремонту.
@@potrohu ми починали будівництво в 2014-му. Тому про газ навіть думки не було. Бо не хотілося будь-що купувати у держави-агресора. Розглядали спочатку твердопаливний котел але зупинились на електриці. В подальшому планували встановити тепловий насос, сонячні батареї, панелі. Якби не йбн рсня вже були б енергетично незалежні (.
Встановив булерьян руд, з євросертифікатом для житлових приміщень. Використовую сухі тверді дрова, дуже добре гріє і головне довго, біля 9 годин (дуб, ясен). Будинок двоповерховий на другому поверсі стоять інвестори Дніпро м по 750вт. Для вирівнювання температури. Вони автоматичні, вмикаються якщо просідає температура, загалом споживають не багато. На зараз дуже гарне рішення
А 500-800 кг. Теплоакумулюючих плит поставити на топку (якщо модель топки дозволяє) Не розглядалось? Зробити ефект - кафельної герметичної пічки. Як у старих будинках. Коли такі пічки - ставили у перестінках, між кімнатами. .Вбиваєте 2 проблеми. Перетопку, основної кімнати та подовжуєте, термін віддачі тепла. І якби ще змієвик з автоматикою, для нагріву бочки, для гарячого водопостачання . . . Це був би - ідеальний прилад. Щоб витягнути кпд. Максимально, наскільки це можливо.
Це треба було враховувати на стадії проєкту, посилюючи фундамент у цьому місці. Просто на чорнову стяжку таку вагу ставити не можна. А якби я це вже передбачив, то скоріше за все зробив би класичну грубу.
Маю 12-ть років досвіду "експлуатації" каміну окрім нього + буржуйка (саморобна з металу товщиною 3мм) та твердопаливний котел з баком акумулятором на 1500 л - з усього того найменш ефективна річ це камін! (і це при тому що він примусово обдувається повітрям для кращого теплозйому).
Ну це і логічно, функції у каміну трохи інші. Просто мені потрібен резерв до газу, я теж думав можливо твердопаливний, але навіщо, якщо вже стоїть камін, і не треба витрачатися на твердопаливний. Мені пдівернувся шанс протестувати камін в якості резервного джерела обігріву, результати експерименту задовільні.
Доброго дня. У вас, що ванна кімната над вітальнею?
Добрий день! Так.
Камін привезений з Чехії, куплений там в роздрібі. За 3 роки прогоріла задня чугунна стінка.
Жесть (((
@potrohu але він в тій хаті єдине джерело тепла.
Если нет газа ,то как вариант камин + тепл насосы .У меня так ..
Шановний автор каналу прийміть за пораду, а не як за укор .
Я володію теж каміном 15кв правда в мене не кутового взірця як у Вас, а класичний дверка скло плоске.
На рахунок скла , скло закопчується при певних моментах.
1. Хвойні попроди дерева.
2. Сира деревина.
3. Різні інші види деревини в яких є залишки лаку , краски або ще чогось.
4. Почистити скло досить легко , але це потрібно робити після кожної пропалки . Я користуюся очищувачем фірми польскої Parkanex ( він є в магазинах), тільки беріть рідину з пульвелізатором так економніше і ліпше і обовязково в рукавицях.
По отопленню топити сирими дровами категорично не вірно в таких камінах. Вам отрібно купити дереввену в літку або весною (ліпше ), висушити її і тоді топити в зимку , а взагалі ідеально щоб деревина постояла рік . І якщо ви протопили нею то на її місце уже заступає куплена рік тому , а ви вже купуєте слідуючу .
Ви побачите що ви отримаєте по тепловіддачі .
Наступне те що забір повітря з вулиці це не вірно тому що там охолоджене повітря і камін тратить енергію на обігрів цього повітря , а не вашого будинку .
Забір треба брати з кімнати , а в кімнату пускати свіже повітря з рекуператора , або з вікон на мікропровітрюванні.
По кутовому каміну я маю що порівняти зі своїм маленька площа загрузки , напевно із за того що бокове сло є, а не стінка .
То прогріванню і отопленню .
Опишу як в мене а ви собі можете порівняти до свого варіанту .
В мене 200 квадратів будинок газовий котел на мінімальному отопленні тільки дньом і тільки підлога працює порядка 8-10годин. Все інше отоплюється каміном .
Камін має розводку в 4 кімнати на другому поверсі вихід в кімнатах повітря прогрітого від 40-65градусів ( в різних кімнатах по різному залежить від віддаленості ).
Розхід на зиму 6 складометрів буку ( палю тільки твердою породою ), яка простояла рік і сохла. Палю з листопада по березень включно . Таких два відеречка як у вас на 5,33хв при сильних морозах мені вистачає палити 12 годин ., в ночі цілу ніч камін віддає тепло , зранку деколи ще присутня грань.
Буду радий якщо комусь стане в нагоді моя писанина .
П.С.
Підкупіть сіль для каміна або вербові дрова це для того щоб очищати димохід , в противному випадку якщо палити хвойними породами може бути зменшення комена з 150-го діаметру до 50-го за сезон два . ( простими словами забитися димохід).
З повагою
Дуже дякую вам за поради!
термометри можна було встановити цифрові і мати всю інформацію в комп'ютері
Мабуть так і зроблю, можна zigbee з термопаркою і поставити алярм якщо в коробі занадто висока температурка.
Брудне скло буде коли дрова вогкі.
Досвіду опалювання каміном в мене не має , а ось електрикою опалював і не одну зиму так як ще 2011 році встановив інверторні кондиціонери які на підтримання температури в межах +20С кімнати 25м. кв. приблизно витрачають в межах 300 Вт при зовнішній температурі до - 6С , так при більшому морозі цей показник буде падати так як ці кондюки адаптовані до зовнішньої температури - 15С і мають показник 1 до 4 , це означає що 1 кВт затраченої електрики дає 4 кВт тепла , зараз вже є крутіші варіанти з показником 1до 6 і адаптованістю до зовнішньої температури до - 25С
А як ви опалювалися під час блекаутів?
@@potrohu На жаль ніяк в цей час не опалював бо не хотів ризикувати досить дорогим обладнанням , бо генератор я змайстрував саморобний з асинхронніка і в нім може змінитися (вскочити) частота . В мене є альтернатива - газовий котел який працює на підігрів підлоги який я запускаю коли температура на вулиці опускається нище -15С , адже тоді кондюки мої стають не ефективні , то я в час відключень користувався газом бо тепла підлога досить довго ще підтримує тепло адже на кімнату 25кв це до 2,5 куба розігрітого бетону який не зразу остуджується на відміну від батареї
Лайк
Дякую!)
Ну як це без інших альтернатив опалення ,коли у вас тепла підлога
Так газ жеж потрібен для неї. Я його мені ще тоді не підключили.
Якщо розглядати питання дров'яного опалення будинку, то найвигідніше -- піч з комином . З великим комином . Піч в центрі будівлі , щоб вихід комину був у кожну кімнату , незалежно від призначення. Це , як для мене . А так -- кожен сам собі господар.
Це 100%! В мене мрія колись збудувати невеликий будиночок (одноповерховий) саме із такою системою опалення.
@@potrohu З піччю можете сміливо робити другий поверх . Комини вищі + фізика підніме тепле повітря вгору . І нагорі у Вас буде тепліше , ніж внизу. А витрати дров будуть зовсім не на багато . Головне нагріти комини , а далі просто підтримувати . Комини довго ще віддають тепло.
Легкої руки Вам у здійснення планів і грамотного пічника .
Що значить вихід комина в кожну кімнату? Комен - це ж труба через яку виходить дим, як може бути вихід комина в кожну кімнату?
@@dimanovitskyi8790 Є прамоточні димоходи , а є через кОмин , через лежанку . Комин це товста подвійна стіна , через яку прокладають димовий прохід з виходом на зовні. Сам прохід має дуже багато поворотів та вигинів. Чим довший за загальною площею цей прохід , чим товща стіна , тим краще нагрівається сама стіна -- кОмин ( коминИ)від гарячого диму . І тим довша тепловіддача від комина у приміщення. А те , звідки виходить дим ( частіше на даху ) називається бовдур.
Я не знаю, що значить вихід комина в кожну кімнату, я такого не казав у відео )))
Будую будинок і поставив кутовий камін.Пропалюю коли на будові щось роблю.І що можу сказати.Камін це досить неефективне і марудне опалення.Постійно потрібно підкидати дров через 1 год-1.5.Перший поверх 60м2.Другий 100м2.Розводка зроблена тільки на кімнату на 2 поверсі.Камін якщо топити десь 6 -7 год.то піднімає температуру в тому місці де палити десь на 4-5градусів.Зранку повертається до початкової температури 10 градусів.Будинок з пустотілої цегли,3 камерні вікна і 15 см.пінопласту,стеля 2 поверху 30 см.мінвати.
Клас.
откуда такие цифры? Улицу греете? Дом 120 м2, нормально утеплен, температура 21-23 градуса, 80КВ в сутки
и да, козырек с трубы сними
Ну так у мене на конвекторах 120 кв, при тому що площа 200. Тому у вас не факт що ефективна система опалення, чи будинок не дуже утеплений.
Палю камін 3й сезон. Це на даний час основний метод опалення.Тільки у мене з водяним контуром, але це не принципово. Так ось, якщо є проблеми з розпаленням/тухне вогонь це взагалі не ок і можуть бути серйозні нюанси. Навіть якщо вологі дрова. Ну може якщо прямо сьогодні з лісу то може і важко розпалити.
А тут пробоема або в тязі (низькиї димохід/слабка подача) або в руках (без обід)
Грішу що діаметр підводу повітря малуватий… 110 труба всього лише. Привідкриваю скло, Сухими розпалюється від спічки, горить, потім якщо закрити скло повністю, з часом переходить в режим «жевріння». А якщо вітер на вулиці, то горить потужно навіть коли заслонка призакрита і скло закрите.
@potrohu точно не в цьому проблема. Куди вже більше ніж 110 (у мене також 110) Просто є певні принципи розпалювання. Є багато нюансів. По перше щепки потрібні. Також бажано мати газовий балончик з пальником. Потім ще потріьно враховувати опір труби підводу, тобто, без хорошого горіння щепок картону ітд вогонь просто не справиться щоб потянути через трубу. Тому розпалюєм щепками, з відкритими дверцятами (бажано в кімнаті чуть відкрити вікно/двері) прогріваєм камін і димохід, коли вогонь добре горить тоді закриваєм дверці
@potrohu потім також не зразу прикриваєм димохід а коли вже дуже гарно горить.
Вітаю, можливо прослухав, а яка площа будинку?
Добрий день! Майже 200 м2
Є така хімія від жиру і для духовки, виробник Польща, чорна пляшка 750мл Gallus. Краще за цю жижу нічого вам скло не відмиє, лише раз пшикнув і одразу протер папером. Хоча судячи з відео то проблема не лише в брудному склі а і в закопченому шамоті всередині камінної топки, це ознака невисокої температури горіння та надлишку вологи в дровах.
камін гріє доки горить, а це перетворює гостинну кімнату у котельню.
температуру повітря регулювати неможливо, або гаряче, або холодно, дусити тягою це збільшений розхід дров і нагари на склі, стінках та комині.
особливо "приємною" процедурою є щоденна чистка каміна, з виносом попелу і сажі через усю хату.
теж маю такий гріх як встановлення каміна у вітальні, та він не планувався як основне опалення, розпалював я його 2 рази за 5 років, на майбутнє ніколи більше не встяновлював цю абсолютно не потрібну і дорогу річ у власному будинку.
опалює мій будинок і готує гарячу воду твердопаливний котел + електричний в резерві.
Якби у вас не було твердопаливного, лише електрика та камін, і вирубили електрику в мороз, ви би запалили камін. Якби у мене був газ (колись сподіваюсь буде), навіщо мені топити каміном?
@@potrohu нічого не маю проти резервного каміну, просто описав недоліки його використання в якості основного опалення.
кожному своє, хтось навіть пічним опаленням користується.
в мене була і є можливість підключити газ, але вартість підключення у моєму випадку складає майже 6000 долларів, за ці гроші я вирішив облаштувати сучасну котельню на твердому паливі, ще й залишились гроші на придбання дров на 6-7 опалювальних сезонів.
Настрочу ще свій комент. Може допоможе.😂
По - перше. Якшо в тебе є жінка . То важливо. Коли ти щодня будеш вибирати той попіл... Він буде скрізь. На підвіконні, дверях, меблях. Скрізь. Це якщо ти будеш ну дуже старатися і акуратненько його вибирати. І не дай боже закрутить в носі і пчихнеш біля того попелу. Про то що ти можеш посковзнутись чи перечепитись або зп'яну просто вивернути те відро з попелом посеред кімнати.
По друге тирса. Як би ти акуратно не носив ті дрова. Тирса буде скрізь. За шкарпетками соватися по підлозі.
По- третє. Щоб нагріти будинок треба спалити паливо. Маленький будинок - мало палива. Великий- багато. Я не буду тобі пояснювати як надоїдає совати ті дрова.
І коли ти то всьо зрозумієш сам, чи не дай боже сварлива дружина буде , прибираючи той пил по всій хаті клясти. Тебе, твій камін, і того дурня який порадив тобі його встановити. В кращому випадку ти будеш його запалювати коли запросиш гостей, ну типу от яка класна штука в мене є. Тепло , затишно, всі заздрять. Можна поставити крісло - гойдалку, і випиваючи бокал віскі дивитися на вогонь .
Але коли люди підуть переключиш на основне опалення. І буде спокій.
Бачив закордоном багато камінів. Спілкувався з багатьма людьми. І все що я описав вище вони підтвердили. Можеш запитати і ти , в тих хто вже натішився камінами, про їх недоліки і переваги.
Як резервне джерело - дорога, стильна класна штука, якщо грамотно спроектована хорошими спеціалістами. Але щоденна експлуатація має багато недоліків.
Абсолютно не згоден. Не знаю, тремор якого ступеня треба мати, щоб совочком акуратно його не можна було зібрати. Потім максимум пилососом поруч пройшовся. Плюси вже відчуваємо другий сезон - це реально затишок і заміська атмосфера. Не шкодую ні граму.
Скло дуже закоптилося, в моєму каміні чорніє по бокам, але все видно хоча б
Закоптилось тому що 5 днів підряд горить без перестанку, і дрова мокруваті, в подачу повітря прикручуємо для економії
Вуличне повітря кпд не завищує 😂 , як не соромно. Це ж шкільна фізика.
Це заради безпеки робиться і правильного клімату всередині.
Ну давайте думати логічно - звідки камін бере кисень для горіння? У випадку «класики» він бере із кімнати, а через шпарини чи вікна будинок засмоктує холодне повітря з вулиці. А так бере з вулиці. Відповідно цілком логічно випливає, що КПД системи буде вищим.
@@potrohu давайте 😂 спробуємо логічно :
Якщо про кисень ДЛЯ горіння, різниця між всередині і зовні для горіння незначна. А різниця температур повітря для горіння - значна. Навіть якщо ви не згодні 🫣 з першим пунктом , то другим воно нівелюється.
Якщо про засмоктування холодного повітря з вулиці і зростання таким чином втрат на опалення , то при наявності природньої вентиляції втрат все одне не уникнути і отримана вигода є значенням біля 0.
Якщо ж у вас примусове і рекуперація , то рахувати приріст кпд в 0, 0007 відсотка взагалі сумнівно😀.
Я не кажу що взагалі не впливає. Я про то шо пріоритети при встановленні зовнішнього забору повітря - інші.
@@klimeriets на 1 кг дров треба 8м3 повітря. Ось і рахуйте, скільки «засмокче», якщо в камін мабуть всі 10 влізає.
@@potrohu мені здається ,я розписав максимально можливі сценарії. І навіть приписав що такі да , але не головне.
Ви не рахували повітря обмін для здорового клімату ,щоб порівняти куби 😂 ?
Якщо подобається бачити саме КПД ,я радий за вас 😀. Головне отримувати задоволення від речей.
@@klimeriets Питання дискусії було щодо впливу зовнішнього підводу повітря на ККД каміну. Відповідно ми виявили, що такі да, впливає ) Питання наскільки сильно впливає - цікаве! Можливо треба це окремо вирахувати, прикинути, підключу своїх колег науковців, можливо зроблю нове цікаве відео для каналу. Так що дякую за цікаву тему)
ВИНЯТКОВО. ЗІТКНЕТЕСЯ. По кіимнатаХ. Я понизу - холод?
Трішки не зрозумів, що ви маєте на увазі?
@potrohu Виключення означає пряму дію: винесення зі списку, виключення зі школи, або ВНЗ і т. п. Це слово дуже часто вживається невірно, навіть законодавцями та урядовцями і юристами. Калька з кацапської переважує.
Ох ці мовознавці 🤣
@potrohu Так, треба боротися за чимтоту мови свого народу. Фаріон за це нвіть убили...
@ Буду намагатися!
Не зрозуміло що за дрова. Такі каміни тільки під дрова твердих порід (вільха, дуб, фруктові дерева). Буде засиратись менше. Друге, купіть собі порошок для чистки димарів(в нашому випадку камінів). Підкидайте хоч раз на 5 топок. І вже буде трохи легше. Плюс можна не чистити димар. Ну і купити засіб для скла камінів від нагару. паперовий рушник і 2 хв. І буде знову чисте і прозоре.
Дрова дуб, але вони вологі, 30%, через це і коптить
Маємо такий камін на 116 квадратів будинку, скажу відверто тепло лиш на другому поверсі, на перший тепло приходиться запрошувати спеціальним вітряком, який без електрики не працює! Додаємо електро радіатори, тоді так тоді тепло, а як основне цього замало!!
Доброго вечора, камін - мав опит використання, поки горить - гріє, інфрачервоне випромінювання та нагрів повітря, але тільки він прогарів через декілька годин майже не помітно що його топив, дрова улітають в трубу, гірше за камін тільки відкрите вогнище на подвір'ї
Вирішив теплову енергію акумулювати - знайшов підходящий проект двоколпакової печі, змурував згідно проекту, тільки топочну дверку змінив на ту, що залишилися від каміна, саме відносно неї також змінив розміри шамотно ядра, ще додав теплообмінник водяного контуру на 100 літрів, витрачений об'єм цегли, разом з шамотною біля 1200 шт. Теплообмінник звісно поєднав з існуючими радіаторами опалення...
Зараз саме цікаве - опалення будинку виключно пічкою, без додаткових джерел опалення на протязі всього опалювального сезону, дрова - ясень в різаний не колотий - 3,5 с.м3 на весь сезон, топка відбувається однією закладкою - одна або декілька не колотий колодок діаметром не більше 0,5 м закладається в топку, до цього закладається колоті дрова, декілька більших, ще декілька менших, тільки для розпалювання великих - звісно запалюються, спочатку повітря даю щоб розгорілася, через годину - півтори повітря перекриваю і ті колодки, що не колоті тліють добу
Топка в любий мороз відбувається один раз на три доби, пічка максимально нагрівається саме на прикінці першої доби після топки, ще дві доби встигає
Звісно теплоємність дуже велика, тому іноді доводиться невеликим обсягом дров прожарювати димоходні канали від сажі, але це не велика плата, за можливість економно опалювати будинок, та ще при цьому не бути постійним кочегаром
Тю, навіщо так мучитися - поставте газ, це набагато зручніше.
@potrohu - газ э, але опалення газом одного місяця коштує як опалення дровами шість місяців, та не сказав би то якось складно - раз на три доби запалити пічку по складності мабуть простіше ніж скупитися продуктами у магазині
@@СергейРодин-я2сяка опалювальна площа будинку?
@@olecsand_telyuk площа - 68 м2, але тепловтрати великі, будинок ще тіх часів, коли будували як прийдеться
@@СергейРодин-я2с в мене площа 150 кВ.м. спалюю за добу одну охапку сухої сосни 10-15 кг.правда у мене цегляний ТП котел+ готуємо в ньому різні страви, опалювальний сезон приносить сіцільне задоволення!
А в мене груба, п¡чка не велика...Достатньо тепло, але другий поверх треба робити теплу п¡длогу....
Розвід тепла зроблено на трійку!!!
Цікаво чому? Поділіться досвідом
Як альтернатива опалення люкс . Якщо все зроблено , як книжка пише то буде добре гріти . Скільки обійшовся по ціні такий камін ?
Тисяч 70 здається… але це давненько було, зараз скоріше за все ціни піднялись
Я не почув яка у вас площа будинку, але 10 тисяч за опалення електрикою то якось забагато. У мене 1 поверховий будиночок на 90 квадратів і якщо топити електрикою "на всі бабки" цілодобово то виходить 7-8 тисяч на місяць при найбільших морозах. Якщо прикрутити до 18 градусів то втричі менше 2-3 тисячі, це цілодобово, без використання нічного тарифу.
З опалення у мене тільки водяна тепла підлога яку може гріти або електрокотел, або твердотоп. В якості експеримента теж пробував топити дровами але кпд досить низький, можливо через те що дрова вологі: котельня 6 квадратів прогрівається до +32, але на те щоб прогріти воду в підлозі не вистачає. В мене ще бойлер на 200 літрів, іноді використовую дрова щоб прогріти воду в бойлері з 20 до 60 градусів.
В мене майже 200м2. Справа у тому, що основне опалення ще не підключено (газ), тому опалював конвекторами. Оскільки люди працюють, я не можу вночі гріти по нічному, а вдень відключати.
@@potrohu так 200 квадратів гріти цілодобово електрикою то боляче
Щоб скло не закапчувало потрібно щоб воно не було плотно з рамою, щоб був мінімальний люфт.
Тоді запахи і дим можуть потрапляти в приміщення…
Треба ховати дрова з подвір'я, бо новий "потужно-дебільний " закон прийняли...
Дякую за відео😊
Вже замовив сейф у підвал 🤣
І як з тих рукавів прибрати порох?
Поки що в мене там чисто. Буду вирішувати проблеми по мірі їх надходження. Я думаю, простіше звернутися через кілька років до спеціалізованих компаній.
Дане відео вийшло антирекламою камінних топок через неправильну експлуатацію. Важко уявити, що ви інвестуєте $3-6к і замість краси та тепла отримуєте мороку з дровима, розпалюванням, купою бруду навколо та чорним страшним склом. Ба більше, при неправильній експлуатації є ризик, що трісне скло.
Спробуйте скористатися наступними порадами, щоб експлуатація топкою була більш приємною:
1) Використовувати більш сухі дрова. На вашому відео видно, що вони не займаються навіть від сильного жару
2) Якщо більш сухих дров нема, то порубайте їх хочаб на дрібніші. Вони краще горітимуть, виділяючи менше диму, що свідчитиме про більш ефективне горіння. Порубати дрова на тонші швидше, ніж гратися з дуйчиками для розпалу.
3) Закладайте дрова від грубших знизу до тонких зверху та використовуйте верхній розпал, щоб вогонь розповсюджувався зверху донизу як свічка. Буде менше диму та набагато чистіше скло.
4) Старайтеся робити закладку під стінки подалі від скла, щоб був обдув повітрям і система "чисте скло" працювала, відганяючи копоть.
5) Подавайте достатньо повітря в камеру згорання, інакше буде більше диму ніж горіння.
6) Не перекривайте подачу повітря з вулиці до повного вигорання.
Дякую за поради! По дровам згоден, треба сухі, але ж де їх зараз взяти). Це вже на майбутнє. Якщо порубати, треба частіше підкидати. З приводу розкладки свічкою - щось гралися спочатку, щось воно не то, а так загрузили дрова, дуйку включили і вперед). Повітря ми даємо на повну, прикручуємо вже коли жарко. З приводу трісне скло і тд - виробник Saven чітко сказав, що його вироби можуть експлуатуватися безперервно, відповідно якщо і трісне, то це гарантія)))
@@potrohu На офіційному сайті в розділі гарантія написано дещо інше :)
Є багато випадків, які не вважаються гарантійними. Наприиклад:
*занадто інтенсивного розпалювання вогню в нерозігрітій топці;
*поганої тяги в димоході;
*завантаження топки дровами на максимум
Ми біля кабміну встановили стійку для дрів. Чоловік рубає дрова з запасом, складає на вертикальну стійку де вони підсихають, тому з розгорянням проблем нема. Внизу закладає щепу, зверху дрова і горить прекрасно. А дрова на стійці ще й окраса для будинку.
@@НаталіяКоваленко-ф3ъ Дякую за коментар. Підскажіть будь ласка, чи немає від дров у хаті жучків та іншої фауни?
@@potrohu, була у нас така проблема з жуками, ближче до весни літати по всій хаті.
Дрова все таки трохи завологі, треба 20%
В ідеалі вважеється 17% і менше. Якщо є можливісь просушити в сушильній камері то це просто казка)))
Скажу відверто як власник каміну, якщо ви його зробили щоб раз у рік посидіти з сім'єю біля каміну це саме те для чого він потрібен! Всі інші випадки для встановлення каміну абсолютна фігня! Не буде нічого кращого за гарний твердопаливний котел з окремою котельнею ! Сморід і бруд і головній кімнаті вашого будинку не потрібен а коли ви не топите камін він щей сіфонить! Ну а про енергоефективність тут і казати немає чого!
Згоден, але для «на всякий случай» згодиться.
А не краще твердопаливний котел поставити? Він і довше горить.
Якщо є місце для нього, то мабуть так.
Рішайте проблему з газом і живіть і непартесь.
Той газ буде коштувати що й не захочеться
Ну не думаю що дорожче ніж вдвічі зроблять. Але і електрику не забудуть підняти )
@@Agafon80 Можить а можить і ні
@@Agafon80 Ну еслі так розчитувать шо газ подорожае,то і жрова подорожають і електрика.На даний момент дешевше газом опалювать чим дровами,ну еслі дрова нехалявні.
Скоро ядеркою жахнуть, всі нагріжмось. Навіки 😂😅😅😅@@Вячеслав-п4у4п
Маю будинок 150к/м опалюється електро котлом, газу немає, січень за опалення вийшло 1860гривень , середня температура в приміщенні 20-23 градуси.
Ох, щось мені не віриться 😂
Будинок опалюється 4 години в сутки по нічному тарифу
@@ОлександрКірстя-р8ш у вас є якийсь теплоакумулятор? Чи просто дім дуже утеплений?
Термо будинок по валькірія
@@potrohu Термоакумулятора нема
Скло в копоті, бо у вас дрова сирі. Краще запастися дровами до літа. А коли вони постоять просохнуть за літо і ви будете палити камін вже сухими дровами, то скло буде завжди чистим. Навіть якщо ви зараз купите сітку сухих дров і пропалите ними камін, то ці копоть зі скла сама зникне. Загалом рекомендую подивитись це відео, де добре розказано як розпалювати камін навіть сирими дровами, щоб скло майже не забруднювалось ua-cam.com/video/CIC4KdxCnNw/v-deo.htmlfeature=shared
Дякую! Я зараз використовую схему для сушки дров осушувачем. Результат вражає - за 5-7 днів дрова сухі аж до 15-16%.
Було б цікаво щоб ви про це розказали і показали