Mennyit termel a napelemes rendszer télen?│Wagner Solar

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 25

  • @ironjohn
    @ironjohn 2 роки тому +2

    Üdv!
    Van olyan napelem ami mind a négy évszakban (tehát télen is) gondoskodni tud egy lakás energiaszükségletéről? Én olyan rendszerben gondolkodom amivel a vízen kívül mindent ki tudnék váltani a lakásban napelemmel. Fűtés, 3 TV, 2 PC, világítás, bojler, elektromos készülékek üzemeltetése. Illetve mindezt úgy kellene megoldani hogy a villanyszámla 0ft legyen. Egy 120m2 házba kellene. Érdekelne a napelem specifikációja és a körülbelüli ára is.

    • @szaboandras5980
      @szaboandras5980 2 роки тому +5

      Üdvözlöm! Szabó András vagyok. Nekem hasonló paraméterekkel rendelkező családi házam van. Az elmúlt év (2021) december 22-én szerelte föl (most már) EON az ad-vesz mérőt egy 15kWp-os napelem rendszerhez. (48 db 325Wp-os Seraphim Maxim napelem és SAJ R5 15K T2-es inverterrel). Ez a rendszer elvileg 1 év alatt 17.000-18.000 kWh energiát fog termelni. Ami most látszik 1 hónap elteltével, hogy 1 hónap alatt 904 kWh-t termelt a rendszer (ez a januári hónap, majdnem a legrosszabb az évben a napenergia termelése szempontjából), amiből a lakás energia ellátására 482 kWh-óra ment el. A maradék 422 kWh az a fűtésre fordítódott. Ez persze nem elég 1 hónapra, de a nyári időszakban amikor a leghosszabb nappalok lesznek valószínű meg fogja termelni a 150 kWh-t is naponta, amit majd a következő télen fel is fogunk használni és azt feltételezem, hogy elég fog lenni a teljes fűtésre is. De azonnal hozzá kell tennem, hogy a fűtési energia szükséglete nagyon nagy mértékben függ a lakás energetikai besorolásától, azaz a hőszigeteléstől. Elsősorban tehát azzal kell kezdeni, hogy meg kell vizsgálni a lakás fűtési energia szükségletét és csak azután kell (lehet) megtervezni a napelemes rendszert. Ennek ez a sorrendje......Sok sikert megéri.....

  • @szorenyimiklos9392
    @szorenyimiklos9392 Рік тому

    A bemutatott termelési példáknál milyen tájolásúak voltak a napelemek?

  • @tifaniszantosi7393
    @tifaniszantosi7393 2 роки тому

    Üdvözlöm! Azt kérdezném,hogy a tel applikációja szerint 20.4 kw volt a napi termelés,de az ad/vesz órában ez nem mutatkozik pedig napközben nem fogyasztunk! Elméletileg ezt mutatni kellene a termelési mennyiséget.

    • @WagnerSolarHU
      @WagnerSolarHU  2 роки тому

      Kedves Tifani Szantosi! Igen, az ad-vesz mérőn látszania kellene a megtermelt, de el nem fogyasztott energiának, melyet a napelemes rendszer a hálózatba táplál. Ilyenkor érdemes számolni azokkal a fogyasztókkal, melyek napközben is működnek, mint például a hűtő/fagyasztószekrény vagy télen a fűtés. Ha feltűnően nagy a ki nem jelzett mennyiség, érdemes utánajárni az esetleges hibának a rendszerben.

    • @tifaniszantosi7393
      @tifaniszantosi7393 2 роки тому

      @@WagnerSolarHU Köszönöm az infót , már kiigazodtam rajta Tökéletes! Ha süt a nap 4 óra alatt 30 kw ot is termelt 2022 nov 3 an. 2.5 hónap alatt sikerült mindent lebonyolítani beleértve a mellettem lévő telek vásárlást is ! Total déli fekvésű árnyék semmi , reggeltől estig süti a nap !Nekem 1.2 millió lenne jelenleg a gáz fűtésem 3000 köbméter/ év, az eddigi 300-350 e Ft helyett! Jelenleg ez még nem volt bekapcsolva, elektromos fűtés van ,de figyelem és tesztelem a dolgokat! Noirot paneleket vettem, idokapcsoloval működtetem jelenleg óránként 15 perces fűtési időre allitva! Tökéletes!

  • @Mrsmith1314
    @Mrsmith1314 2 роки тому

    köszi

  • @sandorharaszti4359
    @sandorharaszti4359 2 роки тому

    Hasznos video. Napfelkelte utan mennyi ido tiszta ido eseten hogy maximalis vagy kozel maximalis szinten termeljen?

    • @WagnerSolarHU
      @WagnerSolarHU  2 роки тому +1

      Kedves Sándor! Az Ön kérdésére nincs általános érvényű válasz, minden rendszer esetén más lesz az eredmény. A maximális teljesítmény elérése a környezeti viszonyokon kívül még nagyon sok tényezőtől függ, például a napelemes rendszer tájolásától, a panelek dőlésszögétől, a sztringkiosztástól és a túlméretezés mértékétől is.

  • @karolyandras
    @karolyandras 2 роки тому

    És az is kimaradt, hogy előnytelenül alacsony szögben!! és et igen lényeges!

  • @vercingetorix264
    @vercingetorix264 Рік тому

    10kw-os rendszerem van nov:203 kW, dec. 203kw, jan. 179. Febr.490kw.😮

  • @magyarka1
    @magyarka1 2 роки тому +1

    Adnak termelési garanciát,vagy csak átverés?

    • @WagnerSolarHU
      @WagnerSolarHU  2 роки тому

      Az adott napelemes rendszer kalkulációja körültekintően, a lehető legtöbb tényező figyelembevételével történik, így pontosnak mondható. Nem adunk külön ilyen garanciát, de emiatt nincs is rá szükség.
      Ha a napelemes rendszerben leállás vagy meghibásodás történik, azt az inverter monitoring rendszere mutatja és a hibát gyorsan javítani tudjuk, szükség esetén garanciában cseréljük a terméket.

    • @magyarka1
      @magyarka1 2 роки тому

      @@WagnerSolarHU Köszi a választ,de egy szakember azt mondta,hogy ha nincs termelési garancia,azt jelenti nem is fogja megtermelni amit ígértek.

  • @BillencsH1933
    @BillencsH1933 2 роки тому

    az említett időszakban a naptevékenység felelős a kiugrásért.

  • @duo851120
    @duo851120 3 роки тому

    Mi a véleményetek a Hyundai 480wp teljesítményű napelem panelről?

    • @WagnerSolarHU
      @WagnerSolarHU  3 роки тому +1

      Nagyon jók a tapasztalataink a Hyundai napelemekkel kapcsolatosan. Megbízható a gyártó, komoly múlt van mögöttük, hosszú a garanciaidő a napelemekre (25 év) és folyamatosan fejlesztenek. A 480 W-os panelek egyedüli hátránya a nagyobb méret és a súly.

  • @IlleesEndre
    @IlleesEndre 2 роки тому

    Mennyi kötözködés!
    Nekem csak a "hőmérséglet", ami hőmérséklet, nem tetszett.

  • @pistajoska6318
    @pistajoska6318 2 роки тому

    miért nem hűtik a napelemeket? A hűtésből meglehetne a meleg víz.

    • @WagnerSolarHU
      @WagnerSolarHU  2 роки тому

      Kedves Kérdező! Lehet találni példát a napelemek hűtésére a nemzetközi porondon, de egyelőre még gyerekcipőben jár a megoldás, viszonylag ritkán fordul elő. Jelenleg a költsége magasabb, mint a megtakarítás, melyet a hatásfok-növeléssel el lehet érni, ezért nem terjedt el.

  • @zoltanferenczi6153
    @zoltanferenczi6153 2 роки тому

    Maradjunk annál, hogy húsz év alatt sem terül meg a befektetés! Nem beszélnek a szervizelési költségeiről, az inverterek cseréjéről… soha nem lesz null szaldó a villanyszámla meg a húsz éves ciklus alatt sem, ehhez meg ha hozzáadjuk a befektetett összeget, az már tiszta bukta!

    • @andraskovacs285
      @andraskovacs285 2 роки тому

      Ezert vannak a palyazati lehetosegek. Az sokat dob a megterulesen.

    • @WagnerSolarHU
      @WagnerSolarHU  2 роки тому +2

      Kedves Zoltan Ferenczi! A befektetés megtérül, a növekvő energiaárak mellett egyre inkább. A megtérülés ideje sok tényezőtől függ, ezért a felhasználó vagy saját maga mérlegeli, hogy a számára adottak-e a körülmények az ideális megtérüléshez, megéri-e napelemes rendszert telepíteni vagy kérhet szakmai segítséget.

    • @zoltanferenczi6153
      @zoltanferenczi6153 2 роки тому

      @@WagnerSolarHU Megkérem számolja ki mikor terül meg! Mivel en utan számoltam és mínusz is terület jött ki! Lehet hogy önök 20.000 forintos kW órában számoltak!

    • @lukacs8446
      @lukacs8446 2 роки тому

      Arról nem beszélve, hogy a "megtérülési idő"-re előre kifizeted a villanyszámládat egyben. De ki tudja mi lesz ez alatt az idő alatt?