Więcej się nad tym zastanawiasz, niż trwała by robota. Możesz zastosować 2 przekaźniczek, mniejszy, na napięcie sterowania takie jak ma ten, przykleić go i przekrosować. Możesz też, poprzecinać ścieżki, wyizolować punkty które należy połączyć i to zrobić osobnymi kabelkami, zostawiając kontakt ze złączem. I to w paru wersjach. Możliwe że wiązało by się to ze zmianą schematu przyłączy. Ale to akurat nie problem, zawsze można je od nowa opisać. Jednak ja zacząłbym od tego, aby jeszcze wylutować złącze i dokładnie się przyjrzeć, co można i co należało by przeciąć aby ominąć obecne połączenia ścieżkami na płytce. Nie sądzę abym się poddał, zaczynając robotę. Ciekaw jestem jednak czy w tym SonOff-ie da się skonfigurować pracę impulsową, tzn, aby wyzwolenie tworzyło impuls np. 0.5-2sek. Kiedyś kupiłem dedykowany włącznik bramy i nie działała, ponieważ na stałe był zaszyty zbyt długi czas działania (chyba koło 2 sek lub powyżej). Nie każdy sterownik bramy umożliwia sterowanie impulsami dłuższymi. Zanim coś zrobisz, chcąc to zastosować do otwierania bramy - sprawdź. Międzyczasie wymieniałem sterownik bramy i na nim działało przy dłuższym impulsie.
Robiłem tam przecinając ścieżki w sonoffie basic (zobacz ) i niema problemu a co do mini to chodziło oto by było jak najmniej ingerencji i bez dodatkowych przekaznikow itd.
Siemano Waldi. Ciekawy temar.. ! ;)
Pozdro z Podhala ! ;)
Cześć byku
Więcej się nad tym zastanawiasz, niż trwała by robota. Możesz zastosować 2 przekaźniczek, mniejszy, na napięcie sterowania takie jak ma ten, przykleić go i przekrosować. Możesz też, poprzecinać ścieżki, wyizolować punkty które należy połączyć i to zrobić osobnymi kabelkami, zostawiając kontakt ze złączem. I to w paru wersjach. Możliwe że wiązało by się to ze zmianą schematu przyłączy. Ale to akurat nie problem, zawsze można je od nowa opisać. Jednak ja zacząłbym od tego, aby jeszcze wylutować złącze i dokładnie się przyjrzeć, co można i co należało by przeciąć aby ominąć obecne połączenia ścieżkami na płytce.
Nie sądzę abym się poddał, zaczynając robotę.
Ciekaw jestem jednak czy w tym SonOff-ie da się skonfigurować pracę impulsową, tzn, aby wyzwolenie tworzyło impuls np. 0.5-2sek.
Kiedyś kupiłem dedykowany włącznik bramy i nie działała, ponieważ na stałe był zaszyty zbyt długi czas działania (chyba koło 2 sek lub powyżej).
Nie każdy sterownik bramy umożliwia sterowanie impulsami dłuższymi. Zanim coś zrobisz, chcąc to zastosować do otwierania bramy - sprawdź.
Międzyczasie wymieniałem sterownik bramy i na nim działało przy dłuższym impulsie.
Robiłem tam przecinając ścieżki w sonoffie basic (zobacz ) i niema problemu a co do mini to chodziło oto by było jak najmniej ingerencji i bez dodatkowych przekaznikow itd.
Obejrzałem pozdrawiam 👍
🎉Dzień dobry
Siemanko kolego
Oglądam po fakcie pozdro ze Śląska Waldek Dudziński 👍👊
Siemandero Waldek 👍🤜🤛👊👊👊
Cześć Bastek
Można dać na wyjście PK z cewką na 230V :)
Tak ale jak niema miejsca to lipa
@@WaldekDudzinski Na zewnątrz 😊
Szkoda zabawy, użyj Shelly 1 jest beznapięciowy i mniejszy od mini 😉
Tylko zobacz jaka cena Shelly
Witam czy można do sonoff mini podłączyć czujnik temperatury, oczywiście po wgraniu gui
Mozna
@@WaldekDudzinski a czy Podczas wygrywania gui trzeba jakiś pin zewrzec do gnd na sonoff mini?
Gnd i gpio0
@@WaldekDudzinski jak juz mi sie wygeneruje gui i bede mial podłączony konwenter ttl to przed wgrywaniem zwieram gnd z gpio0 i zsczynam wgrywać ??
@@WaldekDudzinski ale to zwieram na czas wygrywania ?? Czy tylko musze dotknac zeby sygnał dostało gnd z gpio0 ?
To w końcu przerobiony ten Sonoff, czy porażka?
Dałem spokój ( mini można przerobic ale za dużo zachodu)
Siemano