Odzyskać i zregenerować można nawet poniżej 2V ale po regeneracji to na duże prądy i pojemności nie ma co liczyć, stare Cd z 1980 r Centra Poznań R6 paluszki 600mAh testowało się po naładowaniu na zwarcie amperomierzem multimetru dawały do 20A prądu, na moment test jak kwasiaka, dekadami je utrzymywałem przy życiu od 1982 roku nawet zwarte i przebiegunowane odzyskiwałem, paluszki baterie były za drogie i wylewały, a pojemność nie lepsza może jakiś ocalał. Koniec Krytyki :) Materiał świetny klarowny i dla 90% użytkowników wystarczający, kliknąłem i Subskrypcję. Wszystko, co zapisałeś pokrywało się z moją wiedzą i doświadczeniem czasami rozjazd słów do tego co zapisywałeś literówki jak ja za młodu, u mnie z tym gorzej po srowidzie, co innego myślę co innego mówię co innego robię :(, ale finalnie działa. Trzy rozumy ze wschodu @@@ ;). Nqagrywaj dalej :), dużo to czasu mnie kosztuje jak bym chciał wyświetlany tekst z mówionego filmiku korygować to czasem nagram na youTube notatkę o ograniczonym zasięgu ;). Wczoraj zacząłem poprawiać wygenerowany tekst z mowy, moje odkrycie :), i tam zacząłem korektę przynajmniej jak zmienię klawiaturę to w innych językach poprawi się tłumaczenie autora, ale chyba warto tytuł po angielski i po polsku Tagować to może wpływać na zasię. Pozdrawiam Młodego Kolegę po fachu :)
9:15 Muszę sprostować. Stała rezystancja będzie powodować spadek napięcia więc i malejący prąd. Mnożenie I(A)x czas będzie mocno przybliżone. Można proces rozładowania podzielić na odcinki czasu np. 10 min i wynik będzie dokładniejszy. Taki prosty sposób natomiast może nam posłużyć do porównań jednego ogniwa do drugiego.
Jak usłyszałem, że ogniwo co ma 2,5V prawdopodobnie nadaje się do utylizacji to mi się odechciało oglądać dalej. Z praktycznego punktu bym był bardziej powściągliwy w ocenie. Nawet takie całkowicie bez napięcia potrafią dostać drugie życie.
Witam. Niestety nie dyskutuje z osobami, które same przyznają, że nie obejrzaly nawet filmu do końca. To tak jakby recenzować książkę nie czytając jej. Pozdrawiam
@@technicznygaraz5445 Mi tak jak Kenny85 też się odechciało co nie oznacza, że nie obejrzałem do końca 😜 To "prawdopodobnie" powstrzymało mnie przed nie obejrzeniem całości 🙂Obejrzałem też filmy z testami, gdzie napięcie ogniwa było bliskie 0V, a utrata pojemności i rezystancji wewnętrznej była marginalna (jeśli w ogóle była). Parametry ogniwa były mierzone zarówno przed, jak i po ponownym naładowaniu od stanu "do utylizacji" 🤔 Do testów używane było m. in. takie samo elektroniczne obciążenie (inne też). Wniosek stąd aby nie wyciągać pochopnych wniosków i zanim zutylizuje się ogniwo z powodu napięcia poniżej 2,5V, warto poświęcić trochę czasu i fatygi aby sobie takie ogniwo sprawdzić w czym pomocny jest m. in. ten film. Bo idąc tokiem rozumowania o utylizacji (za niskie lub brak napięcia) można nieroztropnie pozbyć się pakietu baterii ogniw, podczas gdy tam w środku są całkiem sprawne ogniwa 😁
Witam. Po rozładowaniu poniżej bezpiecznego niskiego napięcia (dokładna wartość różni się w zależności od producenta) część miedzi w kolektorze prądu z miedzi anodowej (część ogniwa) może rozpuścić się w elektrolicie. Jony miedzi z kolei, mogą przyklejać się do anody podczas ładowania poprzez redukcję chemiczną i powodować powstawanie dendrytów. Dendryty mogą spowodować zwarcie wewnątrz akumulatora.
@@technicznygaraz5445 Tysiące ogniw już przetestowałem i bardziej podchodzę do tego praktycznie niż teoretycznie. Oczywiście nie ma wątpliwości, że rozładowanie nadmierne ogniwa mu nie służy. Jednak przed testowaniem gdy widzę takie w granicy 2V to jestem happy, bo to drobny prognostyk, że takie ogniwo będzie jeszcze do wykorzystania.
Tutaj muszę się zgodzić! Nie wszystkie ogniwa poniżej 2,5V, jak powiedziałem, muszą być zutylizowane! Trochę przesadziłem. Ale chciałem przewrażliwić na zbytnio rozładowane ogniwa.
Spoko materiał. Taka tyci uwaga, w notach katalogowych producent podaje impedancję wewnętrzną a to ma się nijak do mierzonej przez Ciebie rezystancji. Pozdro.
Witam. A to dlatego, że im bardziej zużyte ogniwo, tym ma większą rezystancję wewnętrzną. Nowa bateria też będzie miała większą rezystancję od tych 30mOhm, dlatego że sam pomiar jest niedokładny. Rezystancja przewodów, połączeń, itd będzie fałszować wynik. Pozdrawiam
ale mi allmighty algorytm film zaproponował:D Od pewnego czasu bawię się troche ogniwami i znajde tu chyba sporo odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. a zaczęło się od próby odratoowania baterii w laptopie, gdzie jedno odniwo było fatycznie uszkodzone. I chociażw tej batalii poległem na niepopularnym i programowanym układzie kontrolera, to chodzi mi po głowie ostatnio modelarstwo rc, gdzie kwestie baterii bywają dopiero konfundujace
Jeżeli chodzi o note katalogowa tam jest podana impedancja wewnetrzna ogniwa która mierzy pradem przemiennym z czestotliwoscia 1kHz to co podaje sztuczne obciazenie to jest rezystancja wewnetrzna nie ma to nic wspólnego z ipedancja podana przez producenta...
Trochę ma Z jest bardziej obiektywne i prąd rozładowania i ładowania 1/20Q, Q - stara pojemność i norma :) wyniki rewelacja, a chemia zależy od czystości składników technologi wykonania i Q rozładowania. Jak się nie da dla oka to się metodologię pomiarów dostosuje ;), z grubsza to co napisał jest kompletne dla użytkownika do testów i miarodajne bez odkrywania krzywizny banana ;)
Nikt nic nie wymyśli. Krzywa rozładowania nie jest stała i różni się w zależności od kondycji ogniwa i obciążenia. Padały pomysły aby zrobić pomiar na podstawie bazy danych RW/Impedancji i zmierzonej pojemności wraz ze zgodnością natężenia rozładowania, ale to dalej mocno orientacyjne pomiary. A i baza wzorcowa musiała by być ogromna.
Mam pytanie 🙂. Czy sprzedawca może podładować zużyte baterie? Chciałam wymienić na nowe baterie do lampek led, a pan kilka minut coś majstrował pod ladą, aż powiedziałam, żeby mi oddał. Ja odkręcam śrubkę w kilka sekund. Po przyjściu do domu, baterie za 10 zł, płaskie o średnicy ok 7 mm, po kilku minutach zgasły. Kiedy poruszyłam wyłącznikiem znowu się zapaliły, potem słabną, migają. Kiedy kupiłam te lampki, paliły się bardzo dobrze, przez ok 3 miesiące. Pytanie - co się dzieje, bo normalne to nie jest (?)
@@technicznygaraz5445Mistrzu ile Ty płaciłeś za tę obudowę ?? (Na stronie którą poleciłeś faktycznie jest kilka wersji ale jak to tam zamówić ..🤔) W PL na alledrogo jest dostępna w cenie 102 zł🧐 Dobra to cena ok £20 za 2 kawałki plastyku?? - ile Ty płaciłeś za swoją?
Witam. Nic nie zapłaciłem. Ze strony, którą podałem, można ściągnąć plik do drukarki 3D. Kosztowało mnie to tylko tyle co za materiał i trochę prądu. Jak nie posiadasz drukarki, to może jakiś znajomy to wydrukuje.
Mam pytanie czy jeśli e-papieros mi się nie włącza nie chce się ładować a wszystko z nim było w porządku blaszki stykają to znaczy że bateria litowo jonowa do wymiany? Czasem się pojawi coś na ekranie e-papierosa ale tylko na chwilę pokazuje błędnie Stany naładowania baterii i się wyłącza na amen
A skąd wziąć informacje o maksymalnym prądzie ciągłym rozładowania? Nigdzie na ogniwie nie jest to napisane, a w internecie też nie ma informacji o tym prądzie i nie wiem jakim prądem mogę rozładować moje ogniwa.
Nie robi się takich rzeczy tak jak nie powinno się łączyć ogniw o różnych pojemnościach, gdyż wtedy w przypadku ładowania bez balansera jedne ogniwa będą przeładowane a inne niedoładowane. Zajmując się trochę ogniwami Li-Ion wykorzystuję praktycznie wszystkie. No chyba że jest to już totalny trup. Mało kto docenia dobranie ogniw pod kątem oporności wewnętrznej i pojemności. A wystarczy że w baterii jedno ogniwo będzie znacznie odbiegało parametrami od pozostałych i cała bateria prawdopodobnie w krótkim czasie wyląduje w śmietniku gdyż " łańcuch jest tak mocny jak mocne jest w nim najsłabsze ogniwo " . Ale to co absolutnie nie nadaje się już do roweru czy hulajnogi, jeszcze kilka lat może z powodzeniem pracować np. w przenośnej lampie warsztatowej. w której pobór prądu wynosi ułamek tego co w pojeździe elektrycznym Takim sposobem można wykorzystać prawie 100% ogniw z wyjątkiem tych które ewidentnie mają zwarcie lub przerwę. Zaprzyjaźnieni pracownicy oczyszczania miasta co jakiś czas przynoszą mi baterie z rowerów czy innych pojazdów i napiszę Wam że praktycznie każda jest do uratowania i to prawie bez pogarszania początkowych parametrów.
"Pokażę w tym filmie jak w prosty sposób, bez dodatkowych mierników czy urządzeń, można sprawdzić popularne ogniwa..." No faktycznie... wystarczą ręce i stół...
Odzyskać i zregenerować można nawet poniżej 2V ale po regeneracji to na duże prądy i pojemności nie ma co liczyć, stare Cd z 1980 r Centra Poznań R6 paluszki 600mAh testowało się po naładowaniu na zwarcie amperomierzem multimetru dawały do 20A prądu, na moment test jak kwasiaka, dekadami je utrzymywałem przy życiu od 1982 roku nawet zwarte i przebiegunowane odzyskiwałem, paluszki baterie były za drogie i wylewały, a pojemność nie lepsza może jakiś ocalał. Koniec Krytyki :)
Materiał świetny klarowny i dla 90% użytkowników wystarczający, kliknąłem i Subskrypcję.
Wszystko, co zapisałeś pokrywało się z moją wiedzą i doświadczeniem czasami rozjazd słów do tego co zapisywałeś literówki jak ja za młodu, u mnie z tym gorzej po srowidzie, co innego myślę co innego mówię co innego robię :(, ale finalnie działa. Trzy rozumy ze wschodu @@@ ;). Nqagrywaj dalej :), dużo to czasu mnie kosztuje jak bym chciał wyświetlany tekst z mówionego filmiku korygować to czasem nagram na youTube notatkę o ograniczonym zasięgu ;). Wczoraj zacząłem poprawiać wygenerowany tekst z mowy, moje odkrycie :), i tam zacząłem korektę przynajmniej jak zmienię klawiaturę to w innych językach poprawi się tłumaczenie autora, ale chyba warto tytuł po angielski i po polsku Tagować to może wpływać na zasię. Pozdrawiam Młodego Kolegę po fachu :)
9:15 Muszę sprostować. Stała rezystancja będzie powodować spadek napięcia więc i malejący prąd. Mnożenie I(A)x czas będzie mocno przybliżone. Można proces rozładowania podzielić na odcinki czasu np. 10 min i wynik będzie dokładniejszy. Taki prosty sposób natomiast może nam posłużyć do porównań jednego ogniwa do drugiego.
Świetnie wyjaśnione👍👍👍
To co powiedziałeś o chulajnodze to właśnie ja tak mam jak dziecko jeździ jest ok a jak ja wsiadłem do się wyłączyła a bateria pełna pokazywało
Konkretnie wytlumaczone 🤘🏻🤘🏻🤘🏻🤘🏻🤘🏻
Jak usłyszałem, że ogniwo co ma 2,5V prawdopodobnie nadaje się do utylizacji to mi się odechciało oglądać dalej. Z praktycznego punktu bym był bardziej powściągliwy w ocenie. Nawet takie całkowicie bez napięcia potrafią dostać drugie życie.
Witam.
Niestety nie dyskutuje z osobami, które same przyznają, że nie obejrzaly nawet filmu do końca. To tak jakby recenzować książkę nie czytając jej. Pozdrawiam
@@technicznygaraz5445 Mi tak jak Kenny85 też się odechciało co nie oznacza, że nie obejrzałem do końca 😜 To "prawdopodobnie" powstrzymało mnie przed nie obejrzeniem całości 🙂Obejrzałem też filmy z testami, gdzie napięcie ogniwa było bliskie 0V, a utrata pojemności i rezystancji wewnętrznej była marginalna (jeśli w ogóle była). Parametry ogniwa były mierzone zarówno przed, jak i po ponownym naładowaniu od stanu "do utylizacji" 🤔 Do testów używane było m. in. takie samo elektroniczne obciążenie (inne też).
Wniosek stąd aby nie wyciągać pochopnych wniosków i zanim zutylizuje się ogniwo z powodu napięcia poniżej 2,5V, warto poświęcić trochę czasu i fatygi aby sobie takie ogniwo sprawdzić w czym pomocny jest m. in. ten film. Bo idąc tokiem rozumowania o utylizacji (za niskie lub brak napięcia) można nieroztropnie pozbyć się pakietu baterii ogniw, podczas gdy tam w środku są całkiem sprawne ogniwa 😁
Witam.
Po rozładowaniu poniżej bezpiecznego niskiego napięcia (dokładna wartość różni się w zależności od producenta) część miedzi w kolektorze prądu z miedzi anodowej (część ogniwa) może rozpuścić się w elektrolicie. Jony miedzi z kolei, mogą przyklejać się do anody podczas ładowania poprzez redukcję chemiczną i powodować powstawanie dendrytów. Dendryty mogą spowodować zwarcie wewnątrz akumulatora.
@@technicznygaraz5445 Tysiące ogniw już przetestowałem i bardziej podchodzę do tego praktycznie niż teoretycznie. Oczywiście nie ma wątpliwości, że rozładowanie nadmierne ogniwa mu nie służy. Jednak przed testowaniem gdy widzę takie w granicy 2V to jestem happy, bo to drobny prognostyk, że takie ogniwo będzie jeszcze do wykorzystania.
Tutaj muszę się zgodzić! Nie wszystkie ogniwa poniżej 2,5V, jak powiedziałem, muszą być zutylizowane! Trochę przesadziłem. Ale chciałem przewrażliwić na zbytnio rozładowane ogniwa.
Spoko materiał. Taka tyci uwaga, w notach katalogowych producent podaje impedancję wewnętrzną a to ma się nijak do mierzonej przez Ciebie rezystancji. Pozdro.
Witam. A to dlatego, że im bardziej zużyte ogniwo, tym ma większą rezystancję wewnętrzną. Nowa bateria też będzie miała większą rezystancję od tych 30mOhm, dlatego że sam pomiar jest niedokładny. Rezystancja przewodów, połączeń, itd będzie fałszować wynik. Pozdrawiam
@@technicznygaraz5445 mi bardziej chodziło o to, że trzeba użyć odpowiedniego miernika do pomiaru impedancji (AC 1kHz).
Dokładnie, to jest najlepszy pomiar
ale mi allmighty algorytm film zaproponował:D Od pewnego czasu bawię się troche ogniwami i znajde tu chyba sporo odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. a zaczęło się od próby odratoowania baterii w laptopie, gdzie jedno odniwo było fatycznie uszkodzone. I chociażw tej batalii poległem na niepopularnym i programowanym układzie kontrolera, to chodzi mi po głowie ostatnio modelarstwo rc, gdzie kwestie baterii bywają dopiero konfundujace
Jeżeli chodzi o note katalogowa tam jest podana impedancja wewnetrzna ogniwa która mierzy pradem przemiennym z czestotliwoscia 1kHz to co podaje sztuczne obciazenie to jest rezystancja wewnetrzna nie ma to nic wspólnego z ipedancja podana przez producenta...
Trochę ma Z jest bardziej obiektywne i prąd rozładowania i ładowania 1/20Q, Q - stara pojemność i norma :) wyniki rewelacja, a chemia zależy od czystości składników technologi wykonania i Q rozładowania. Jak się nie da dla oka to się metodologię pomiarów dostosuje ;), z grubsza to co napisał jest kompletne dla użytkownika do testów i miarodajne bez odkrywania krzywizny banana ;)
moglbys nagrac filmik jak wykorzystac Imax B6 do pomiaru pojemnosciaku 18650 - pozdrawiam
Ok, dobry temat. Postaram się coś zrobić. Dzieki za komentarz. Pozdrawiam
Sub i łapka w górę.
Dzięki :)
Fajny odcinek
Do pomiaru Rw ogniw są fajne mierniki takie jak yaorea yr1035+ lub rc3563. One mierzą rw bardzo dokładnie.
Zgadza się. Na eynku jest wiele rozwiązań, ale w moim przypadku (gdzie naprawiam baterie tylko na własny użytek) to niepotrzebny wydatek.
Podaj proszę cenę.
@@leszek1399 Yaorea YR1035+ około 60 USD na aliexpress u nas około 280zł, RC3563 około 50 USD aliexpress, u nas około 230zł.
Świetny odcinek
super sposob na wyliczenie rezystanci akumulatorka-moze cos wymyslisz na wyliczenie pojemnosci akumulatorkow-pozdrawiam serdecznie
Nikt nic nie wymyśli. Krzywa rozładowania nie jest stała i różni się w zależności od kondycji ogniwa i obciążenia. Padały pomysły aby zrobić pomiar na podstawie bazy danych RW/Impedancji i zmierzonej pojemności wraz ze zgodnością natężenia rozładowania, ale to dalej mocno orientacyjne pomiary. A i baza wzorcowa musiała by być ogromna.
Ja bym powiedział-rezystancji..
Jesli rozładowane ogniwo 18650 ma 3,42V i 98 mR ?? to dobre czy już kosz??
Mam pytanie 🙂. Czy sprzedawca może podładować zużyte baterie? Chciałam wymienić na nowe baterie do lampek led, a pan kilka minut coś majstrował pod ladą, aż powiedziałam, żeby mi oddał. Ja odkręcam śrubkę w kilka sekund. Po przyjściu do domu, baterie za 10 zł, płaskie o średnicy ok 7 mm, po kilku minutach zgasły. Kiedy poruszyłam wyłącznikiem znowu się zapaliły, potem słabną, migają. Kiedy kupiłam te lampki, paliły się bardzo dobrze, przez ok 3 miesiące.
Pytanie - co się dzieje, bo normalne to nie jest (?)
Baterie (ogniwa pierwotne) mozna podladowac,ale
Nie daje to zadowalajacyxh efektów.
Mozliwe,ze gosciu je podladowal.
@@pawcioja1867 , dzięki, tak to wyglądało
Ile takie ogniwo powinno kosztować na allegro żeby mieć pewnośc że to nie podróbka
4:34'.Nie śledziłem wszystkich filmów,ale widzę,że wydrukowałeś obudowę do tego testera?
Tak. Thinggivers.com można za darmo ściągnąć różne projekty
Fajna obudowa do sztucznego obciążenia. Można ściągnąć gdzieś projekt do druku?
Thingiverse.com i wystarczy wyszukać dl24. Jest tam kilka wersji. Pozdrawiam
@@technicznygaraz5445Mistrzu ile Ty płaciłeś za tę obudowę ??
(Na stronie którą poleciłeś faktycznie jest kilka wersji ale jak to tam zamówić ..🤔)
W PL na alledrogo jest dostępna w cenie 102 zł🧐 Dobra to cena ok £20 za 2 kawałki plastyku?? - ile Ty płaciłeś za swoją?
Witam. Nic nie zapłaciłem. Ze strony, którą podałem, można ściągnąć plik do drukarki 3D. Kosztowało mnie to tylko tyle co za materiał i trochę prądu. Jak nie posiadasz drukarki, to może jakiś znajomy to wydrukuje.
Mam pytanie czy jeśli e-papieros mi się nie włącza nie chce się ładować a wszystko z nim było w porządku blaszki stykają to znaczy że bateria litowo jonowa do wymiany? Czasem się pojawi coś na ekranie e-papierosa ale tylko na chwilę pokazuje błędnie Stany naładowania baterii i się wyłącza na amen
Może być bateria lub coś z ładowarką lub ukladem ładowania w samym papierosie.
Czterech przecinek dwóch woltów?
Po jakiemu to?
Do czterech i dwóch dziesiątych wolta(V).
Naprawdę?! Nic innego nie znalazłeś/ znalazłaś?
Na jakim mierniku pracujesz
Top👍👍👍🔥🔥🔥
Brak jednoznacznego odróżnieniaakumulatora od baterii
12:37 skoro producent podaje że nowe ma
Witam, mam pytanie czy mogę takie ogniwo rozładować np żarówką 5w? I mnieżyć czas?
Żarówka to źle rozwiązanie, dlatego że rezystancja się znacząco zmienia. Lepszy będzie rezystor.
A skąd wziąć informacje o maksymalnym prądzie ciągłym rozładowania? Nigdzie na ogniwie nie jest to napisane, a w internecie też nie ma informacji o tym prądzie i nie wiem jakim prądem mogę rozładować moje ogniwa.
Wszystkie informacje znajdziesz w tzw. notach katalogowych ogniwa
W kocu jak, te, czy to ogniwo?
Jak skonstruowaleś ta ładowarkę do ogniw
plytka z ali + koszyczek na akumulator
Da się zmierzyć pojemność zwykłym miernikiem? Jak ustawić?
Można podłączyć rezystor i mierzyç miernikiem napięcie. Mierząc również czas, można obliczyć pojemność.
5.5v czy 2.5v
A czym to naładować w domowych warunkach?
Ładowarek jest co niemiara w necie. Ja mam takie chińskie za 20zł
Świetny materiał
Gdzie można kupić taki rezystor? Jakiś link.
Poważnie? Nie ma w internetach rezystorów?
@@technicznygaraz5445 zostaje chyba tylko aliexpres
allegro.pl/oferta/rezystor-drutowy-20-ohm-50w-2592-12436733171
Dzięki. Myślałem że to musi być 100W.
Nawet 50W nie musi być. Wystarczy kilka watów. Akurat taki miałem
Szkoda, że nie poruszyłeś tematu łączenia ogniw z różną rezystancją wewnętrzną
ale materiał jak zwykle super, pozdrawiam
Nie robi się takich rzeczy tak jak nie powinno się łączyć ogniw o różnych pojemnościach, gdyż wtedy w przypadku ładowania bez balansera jedne ogniwa będą przeładowane a inne niedoładowane. Zajmując się trochę ogniwami Li-Ion wykorzystuję praktycznie wszystkie. No chyba że jest to już totalny trup. Mało kto docenia dobranie ogniw pod kątem oporności wewnętrznej i pojemności. A wystarczy że w baterii jedno ogniwo będzie znacznie odbiegało parametrami od pozostałych i cała bateria prawdopodobnie w krótkim czasie wyląduje w śmietniku gdyż " łańcuch jest tak mocny jak mocne jest w nim najsłabsze ogniwo " . Ale to co absolutnie nie nadaje się już do roweru czy hulajnogi, jeszcze kilka lat może z powodzeniem pracować np. w przenośnej lampie warsztatowej. w której pobór prądu wynosi ułamek tego co w pojeździe elektrycznym Takim sposobem można wykorzystać prawie 100% ogniw z wyjątkiem tych które ewidentnie mają zwarcie lub przerwę. Zaprzyjaźnieni pracownicy oczyszczania miasta co jakiś czas przynoszą mi baterie z rowerów czy innych pojazdów i napiszę Wam że praktycznie każda jest do uratowania i to prawie bez pogarszania początkowych parametrów.
Dzieki za komentarz. Zgadzam się w 100%. Pozdrawiam
Równolegle też Nie można łączyć ogniw o różnej pojemności?@@zodziejpodatkow8110
8.50 podajesz 5.5 v.
Tak, wiem. Już po zamieszczeniu filmu to zauważyłem. Dzieki za uważne oglądanie
@@technicznygaraz5445 na YT to mało kto ma mózg, więc nic nie trzeba zmieniać ;)
Problem polega na tym że nie mogę już tego zmienić po opublikowaniu filmu. Da się tylko przycinać już zamieszczony film ale nie edytować
Do jakiego minimalnego napięcia można rozładować pakiet 3S8P?
tyle co jedno tylko razy 3
miernik to podstawa, nawet taki za 10pln od skośnookich... wszystkie ogniwa poniżej 2,5V do kosza. Zapłon ogniwa Li-Ion w mieszkaniu to koszmar!
"Pokażę w tym filmie jak w prosty sposób, bez dodatkowych mierników czy urządzeń, można sprawdzić popularne ogniwa..." No faktycznie... wystarczą ręce i stół...
N te du
Już kurwa siedzi ktoś 6 godzin i patrzy na baterie spadek napięcia, no chyba że jacyś biurokraci podczas pracy bo mnie by chuj strzelił
He
Jak dbasz, tak masz.