Semmi ok az aggodalomra. Órán azzal szoktam vigasztalni diákjaimat, hogy az 50. már biztos pontos lesz. Viccet félretéve, 2 helyen csúszhatunk el: Az egyik a 72 fokos szög rajzolása (itt ugye nem szerkesztettük a szöget, hanem csak megrajzoltuk). Érdemes több ízben is ellenőrizni saját magunkat. Először is amikor megrajzoltuk a szöget (1:21), majd amikor átvisszük a szöget (3:12). Ha itt nem jó a 72 fokos szög, nincs is értelme tovább menni, mert biztos, hogy pontatlan lesz. A másik fontos mozzanat, amikor is megszerkesztettük a jellegzetes háromszöget és annak az alapja AB (4:13). Ezt kell pontosan körzőnyíllásba vennünk, mert ennek átvitele eredményezhet hibát.
Ha fele annyira értene a geometriához mint a grafikai szoftverekhez akkor nem használna szögmérőt és nem jelentkezne hiba sem. Euklidesz óta tudjuk hogy keél egy körbe ötszöget szerkeszteni. Pontosan. Körzővel és vonalzóval mérések és szögmérő nélkül.
Kedves Péter. Önnek teljesen igaza van. A szögmérő használata égbekiáltó bűn a szerkesztésnél. Ha szólhatok az utolsó szó jogán, akkor felhoznám mentégemre, hogy a videó hatodikos diákok számára készült, akik miután megtanulták a középponti szög fogalmát, kiszámolását különböző sokszögeknél (háromszög, négyszög, ötszög, hatszög és nyolcszög), ennek segítségével szerkesztették az adott sokszöget. A videóban szereplő szög sajnos túlmutat a tananyag nyújtotta lehetőségeken (60 és 90 fok variánsok) ezért oldottam meg ezt a részt (ami matematikailag HIBÁS) szögmérő segítségével. Elnézését kérem tudatlanságomért és pontatlanságomért.
Köszönöm a magyarázatot, faipari szakrajzhoz kellett
Rajzeszközgyakorlat :D ?
Értem! ☺️
Nem tudom hogy de nekem 8 szög lett...
Semmi ok az aggodalomra. Órán azzal szoktam vigasztalni diákjaimat, hogy az 50. már biztos pontos lesz.
Viccet félretéve, 2 helyen csúszhatunk el:
Az egyik a 72 fokos szög rajzolása (itt ugye nem szerkesztettük a szöget, hanem csak megrajzoltuk). Érdemes több ízben is ellenőrizni saját magunkat. Először is amikor megrajzoltuk a szöget (1:21), majd amikor átvisszük a szöget (3:12). Ha itt nem jó a 72 fokos szög, nincs is értelme tovább menni, mert biztos, hogy pontatlan lesz.
A másik fontos mozzanat, amikor is megszerkesztettük a jellegzetes háromszöget és annak az alapja AB (4:13). Ezt kell pontosan körzőnyíllásba vennünk, mert ennek átvitele eredményezhet hibát.
@@VideotanarArpas köszönöm szépen
Ki nézi ezt azért mert virus van es a tanár ezt kuldte? 😅
Te
mindenki!
Ha fele annyira értene a geometriához mint a grafikai szoftverekhez akkor nem használna szögmérőt és nem jelentkezne hiba sem. Euklidesz óta tudjuk hogy keél egy körbe ötszöget szerkeszteni. Pontosan. Körzővel és vonalzóval mérések és szögmérő nélkül.
Kedves Péter. Önnek teljesen igaza van. A szögmérő használata égbekiáltó bűn a szerkesztésnél. Ha szólhatok az utolsó szó jogán, akkor felhoznám mentégemre, hogy a videó hatodikos diákok számára készült, akik miután megtanulták a középponti szög fogalmát, kiszámolását különböző sokszögeknél (háromszög, négyszög, ötszög, hatszög és nyolcszög), ennek segítségével szerkesztették az adott sokszöget.
A videóban szereplő szög sajnos túlmutat a tananyag nyújtotta lehetőségeken (60 és 90 fok variánsok) ezért oldottam meg ezt a részt (ami matematikailag HIBÁS) szögmérő segítségével.
Elnézését kérem tudatlanságomért és pontatlanságomért.