Tisztelt Péter! Köszönöm észrevételét és a munkám osztályzatát. Ha megengedi, az utolsó szó jogán elmagyaráznám az Ön által felvetett hibát. Igaza van, ha csak a végeredményt nézzük a teljes magyarázat nélkül, akkor a hatszög körülírható körét látjuk. A videó címe: Szabályos hatszög szerkesztése, ha adott beírt körének sugara r A feladat: szerkesszük meg a szabályos hatszöget, ha adott a beírható kör sugara. A feladat nem kéri a beírható kört. A feladat szerkesztése a jellegzetes háromszög megszerkesztésével kezdődik. Ha ez sikerült, akkor a jellegzetes háromszög alapján rajzoljuk a körülírható kört (ez mind segítség szerepel a feladatban) hiszen a körülírható kör alapján könnyen megszerkeszthető a hatszög hiányzó csúcsai. Ezt az elvet alkalmaztam a teljes sorozat alatt, amikor is szabályos sokszög szerkesztését magyaráztam. Erre a video 5 perce táján részletesen ki is térek. Remélhetőleg így már érthető, hogy a rajz végén található kör nem a beírható, hanem a segítségül megrajzolt körülírható kör.
Köszönöm szépen ,hogy megkönnyítetted a tanulásom🙂
Örülök neki, hogy segíthettem!
Nagyon köszönöm ezt a hasznos videót
Köszönöm a pozitív visszajelzést
Ez a kör még véletlenül sem a hatszögben van, mint a címben... így tehát egyes!
Tisztelt Péter!
Köszönöm észrevételét és a munkám osztályzatát. Ha megengedi, az utolsó szó jogán elmagyaráznám az Ön által felvetett hibát. Igaza van, ha csak a végeredményt nézzük a teljes magyarázat nélkül, akkor a hatszög körülírható körét látjuk.
A videó címe: Szabályos hatszög szerkesztése, ha adott beírt körének sugara r
A feladat: szerkesszük meg a szabályos hatszöget, ha adott a beírható kör sugara.
A feladat nem kéri a beírható kört.
A feladat szerkesztése a jellegzetes háromszög megszerkesztésével kezdődik. Ha ez sikerült, akkor a jellegzetes háromszög alapján rajzoljuk a körülírható kört (ez mind segítség szerepel a feladatban) hiszen a körülírható kör alapján könnyen megszerkeszthető a hatszög hiányzó csúcsai. Ezt az elvet alkalmaztam a teljes sorozat alatt, amikor is szabályos sokszög szerkesztését magyaráztam. Erre a video 5 perce táján részletesen ki is térek.
Remélhetőleg így már érthető, hogy a rajz végén található kör nem a beírható, hanem a segítségül megrajzolt körülírható kör.