Геніальна помилка Айнштайна щодо квантової заплутаності [TED-Ed]
Вставка
- Опубліковано 2 січ 2025
- Парадокс Айнштайна-Подольського-Розена (парадокс ЕПР) - уявний експеримент, який мав на меті довести неповноту квантово-механічного опису об'єктів за допомогою хвильових функцій за рахунок доведення існування можливості вимірювання параметрів об'єкта непрямим способом, тобто не справляючи на нього безпосереднього впливу. Свою назву парадокс отримав після виходу 1935 року статті Ейнштейна, Бориса Подольського та Натана Розена «Чи можливо вважати, що квантово-механічний опис фізичної реальності є повним?». Автори статті дійшли висновку, що квантова механіка не може бути цілісною фізичною теорією. Як показали експерименти, Айнштайн помилявся, і квантова механіка правильна, що розв’язало парадокс ЕПР.
✅Текст читав Volodymyr O`Kropp / Радіо FM Галичина.
✅Переклад, редагування, субтитрування, монтаж: Віталій Шевчук.
❕Підтримайте "Цікаву науку":
Картка Приватбанку: 4149 4996 5006 7992
Картка Монобанку: 4441 1144 2309 4109 (Віталій Шевчук)
© Оригінальне відео: • Einstein's brilliant m...
© Канал TED-Ed: / tededucation
© Lesson by Chad Orzel, animation by Gunborg/Banyai..
View full lesson: ed.ted.com/les...
© Музика у заставці: VasЯ OMG - PATSYKI Z FRANEKA (з дозволу авторів): • Vasya OMG - PATSYKI Z ...
#SciTube #ЦікаваНаука #WatchUA
Нічого не зрозуміло, але дуже цікаво!
ЧОМУ Ви не випускаєте нові відео, Ваш канал найкращий! Будь ласка, робіть ще!
Так,так!!!
Від квантової заплутаності нагрівся чіп в моїй голові😂😂😂
Дуже Дякую Вам за вашу працю!)
А можливо полотно реальності відображає наше очікування від неї взагалі!
❕Підтримайте "Цікаву науку" на www.patreon.com/join/CikavaNauka або
Картка Приватбанку: 4149 4996 5006 7992
Картка Монобанку: 4441 1144 2309 4109 (Віталій Шевчук)
Дякую!
Це Ваш другий канал на якому видалені відео?
Нічого не зрозумів , але дуже цікаво 😂
А це відео для тих хто нічого не розуміє. Бо в тих, хто розуміє, виникає багато запитань.
Сама головна помилка квантової механіки - частинка світла (радіохвиль) фотон. (тільки , будь ласка, не розказуйте про дуалізм, дуалізм в мізках). Тобто замість електромагнітних хвиль, якими являються світло чи радіохвилі, запроваджена особлива частинка - фотон. Не зважаючи на численні докази електромагнітної природи світла і радіохвиль. Це витікає з ще однієї помилки Айнштайна. Відкритий ним фотоефект, він пояснив з точки зору неправильного уявлення про будову атому.
Добрий день. Може зробимо колоборацію?
Так отож ......
🤔
Підпишіться, будь ласка, на наш Україномовний канал.
Допоможіть в просуванні - Корисного контенту.
Дякуємо :)
Підписався)
Було б легше зрозуміти, про що йде мова, якби приводились хоча б якісь приклади таких спарених частинок 🤯
Електрон - це частка, чі хвиля? Я вважаю, що це однозначно частка. Хвиля існує у нашій голові, а не у реальності. Електрон - це частка, котра має параметри, котрі є у синусоїдальній залежності від інших величин, тому до процесів, пов’язаних з електроном, застосовують математичний апарат, аналогічний, як до хвилі. Фізикам зручно думати, що електрон хвиля. Хвиля - це лише зручна математична модель електрона, але не сам електрон. Допоки ми прогнозуємо рух електрона, ми застосовуємо до нього хвильову математичну модель, але коли ми спостерігаємо результат де факто, то електрон поводить себе однозначно, як частка, а не хвиля: він зовсім не розмазаний у просторі, його слід на фотопластинці має конкретні координати. Слід іншого електрона має інші координати, але то вже інший електрон. Обидва електрони мають одну математичну модель і одержують однаковий прогноз руху, але цей прогноз дає імовірний результат у якомусь діапазоні, але конкретні результати будуть різні. Прогноз виграшу усіх лотерейних квитків однаковий, наприклад 0,01%. Автівка наче розмазана по усіх квитках, але лише на один з них випадає виграш автівки. Проходячі через одну щілину електрони поводять себе як частки, проходячі через дві щілини вони демонструють де які властивості хвилі.
мій диванний професор каже що дуже іймовірно що треба копати в багатовимірні гіпотези/теорії, та в сторону викревлення простору на квантових масштабах... квантові частки можуть дивно рухатися бо вони рухаються в більшій кількості вимірів чи простір дуже спотворений/викревленний на квантових масштабах...
Так, електрон однозначно частинка, але фотон - не частинка, а електромагнітна хвиля, яка завжди веде себе як хвиля. Тобто такої частинки як фотон не існує.
Айнштайн не помилився, він і зараз сміється з ідіотів які вірять його маячні. І в цьому він справді Геній.
У вас дуже не точний переклад, ще й озвучений за допомогою аі
нові припущення що до заплутонасті кажуть що це може бути заплутаність у часі, тому це виглядає як передача інформації на швидкостях більше за швидкість світла.... також є думка що черваточини це і є квантова заплутаність... П.С. нагадаю що 120-150 років тому небуло автомобілів і всі переміщювалися на лошадках ))))))))
Є така думка, що червоточину утворити фізично неможливо.
Дякую!