Коли я перестав сидіти у Вконтакті і після тривалого часу вирішив перевірити, як воно там, побачив, наскільки російська культура впливає на твій світогляд, якщо ви спілкуєтесь російською. Навіть в українських пабліках обов'язково ставався масовий набіг росіян, коли піднімалась незручна для них тема і в більшості випадків вони були більш переконливі у коментарях, бо їх було просто більше. Увесь топ коментарів по лайкам відображав саме російський погляд на проблему. І тому я неймовірно радий, що з'являється контент українською в такому зручному для масового глядача форматі, і росіяни точно не зможуть перемогти у коментах. Бо не розуміють
Саме так...яке полегшення для мізків,що перекрили цей вКонтакте....навіть не бажаючи цього ти був змушений заради того щоб довести свою точку зору писати і практично розвивати мову московщини.....а вони як зграя вовків нападали в коментарях ....особливо починаючи з грудня 2013року...добре що перекрили цю московську пухлину для мізків!
Якби ж то... Але дехто з росіян вже навчився читати українські тексти через гуглоперекладач. І навіть писати українською через нього (часом виходить кумедно, але то вже інше питання). Але згоден, більшість із них не буде читати пост, написаний "на несуществующем язьіке".
@@igorlevitski4274 можу тільки виразити своє співчуття. На жаль, до російськомовних людей заздалегідь ставляться не дуже добре через те, що інтернет переповнений дурнями. Ваше ставлення зрозуміле, але не всі ми, російськомовні, виродки.
@@nikavishnia Справа не в тому, що багато дурнів (їх кількість не дуже залежить від мови), а в тому, що багато "ботів", які тиражують імперську пропаганду. Чи то за гроші чи за покликом душі. Витрачати час на переклад вони зазвичай не дуже полюбляють, тому якщо писати іншою мовою, їх кількість можна зменшити. Особисто я пишу коменти до відео тією мовою, якою воно зроблено, а відповіді на коменти - мовою коменту, на який відповідаю.
"Якщо ви хочете жити у світі без постколоніального синдрому у мовному питанні, - вчіть українську мову, а не розповідайте, яка погана російська" (С) - НАЙКРАЩА ЦИТАТА, що я почула за всі часи сперечань на мовному ґрунті!!! RESPECT 💗
В моєму "технарському" середовищі слова "філолог і гуманітарій " були, і є, образами. Тепер я бачу наскільки ми всі помилялися. Крутий канал, круті відео і харизматичні ведучі. Бажаю успіхів!
Університет повинен навчити студента єдиному- технологіі добування знань. І все. А які саме знання вам знадобляться в житті- ви повинні вирішити самі. Й самостійно добути іх. Справжній спеціаліст своєі справи вчиться все життя реально. Якщо він дійсно спеціаліст а не обиватель- неук з папірчиком "диплом". Радянський підхід занінчився, шановні. Ви самі тепер хазяі своіх голів й своіх доль. Отак мені сказали в університеті колись отак я кажу зараз. Просто автор- спеціаліст філолог. Професіонал. Тому я з ним в цьому моменті згідний. Бо досі ми багато що не знали. Але як бачите, шила в мішку не сховаєш...правда все одно вилізе назовні як те шило з мішка.
@@ВіталійОщипко-м3е але від початку навчання покликане дати необхідний обсяг знань і вмінь з обраного студентом напрямку, щоб сформувати з нього нехай хоча б фахівця початківця, здатного виконувати свої дії не абияк і з розумінням процесів. А вже протягом навчання вчити розширенню знань. Все інше - зняття із себе відповідальності за виконання роботи.
@@ВіталійОщипко-м3е Чесно, я згодна з вами. Проте, коли самі викладачі відбивають будь-який інтерес у навчанні за цією спеціальністю у студентів - це зовсім не весело. У мене, наприклад, є власний інтерес до цієї сфери, тож я тут, на цьому каналі, і шукаю іншу інформацію, яка мені потрібна для освіти самостійно. Проте, коли бачу як одногрупники втрачають будь-яку зацікавленість у предметі, який спочатку подобався, мені стає сумно на це дивитися. Радянська система з "сюсюканнями" звісно не варіант, адже сучасні реалії потребують іншого підходу. Але тут постає проблема викладачів радянських часів, які не розуміють як саме потрібно працювати у новій системі зі студентами. Ось і виходить така несинітниця. З молодими викладачами все прекрасно, бо вони знають, що потрібно робити, але, на жаль, їх меньшість... Хоча це вже зовсім інша історія про пенсії, недостаню кількість молодих кваліфікованих кадрів, робочих місць, системи освіти тощо.
Це з тої опери як українські жінки споконвіку варили борЩі, а росіянки щі)) а нам зараз потрібно доказувати що борщ то є національна українська страва, а не російська.
Автору відео красно дякую за якісний вміст. Росіяни, за малим вийнятком, не зможуть пояснити причину або звучання, або етимологію, або зміст багатьох російських слів, які самі ж і вживають. Сырник (рос) - сир (укр) - творожник Понедельник (рос) - понеділок (укр) = [той, що після неділі] - замість повоскресник Прачечная (рос) - прати (укр) - замість стирочная Часы (рос) - час (укр) = время (рос) - замість ... ?времясы? Колобок, коловорот (рос) - замість круглобок, кругловорот Це все очевидно для україномовної людини. (До речі, ОЧЕВИДНО (рос) = [очі + видно] - замість глазовидно). Російська наскрізь просякнута українськими словами і сенсами. Росіянізмів в українській теж можна знайти багато прикладів.
Доречі, українська мова на світовому конкурсі серед мов, зайняла Третє місце після французької та перської за такими критеріями. фонетика, лексика , фразеологія, будова речення. Та Друге місце після італійської за красою та мелодійністю. ☝️
Для мене, початкового філолога, себто немовляти в цій чудовій сфері гуманітарних наук, це найкращий контент, який я зустрічав на протязі усього свого життя. Вельми дякую за Вашу працю та погоджуюсь, що краще пильно вивчати рідну мову, чинити свої внески в її розвиток, особливо науковий, чим втрачати час в полеміці з тими, хто здебільшого не володіє своїм «языком». Тому що в чомусь важливому переконувати «бессловесных» тварин не тільки марно, але й небезпечно, оскільки замість наукових аргументів вони віками використовують зброю😡
Повністю згоден з підсумком відео. Краще вивчати і розбиратись в рідній мові, аніж самостверджуватись в мовних суперечках із одним загальновідомим "языком". Лайк! Але б послухав повний список варіантів озвучених на 19:59.:) Ну так, на випадок важливих переговорів.:)
Давно було таке відчуття, що росіяни, з таким завзяттям доводять не існування української мови і країни, немов підсвідомо сумніваються у власному окремому і самостійному існуванні
Так ситуація дещо складніша, Георгій Касьянов у своїй книзі про історичну політику трошки міркував про цей феномен у царині історії, пам'яті та історичної політики: вважаючи той таки Київ простором своєї історії, російська еліта бачить українців як аномалію - якихось неправильних росіян, які раптом вирішили не бути росіянами (топос "зради" чи топос "інтрига заходу"). Тобто, сам факт існування українців є викликом ідентичності у тому вигляді, як вона існує в головах російської політичної еліти та частини населення.
варто визнати, шо такі коменти дещо тупі... комент "для галочки"? не позортеся з такими коментами, напишіть шось по суті, або нічого вже краще не пишіть
@@mikkimaus Справа в тому, що кількість коментарів впливає на ймовірність того, що UA-cam порекомендує відео, а разом з ним і канал, людям, що ніколи про нього не знали. Тобто коментар не "для галочки", коментар для маркетингу.
Чоловіче де ти був коли я вчився в школі. Ніхто ще так класно не розказував про Солов'їну і чому одне так, а друге так. Всі підручники з Української тоді були страх як нудні й незрозумілі. Все залежить як подається матеріал і хто його розказує. Відос супер.
Про "сырник" сказал, а про гоголевский "бублик" забыл сказать. И про "девчат". Представляете - мы советские школьники в Луганске говорили "бублик", а не "баранка"! И сотни миллионов телезрителей знали значение слова "девчата" после просмотра одноименного фильма, где Тося из украинского Крыма приехала в Сибирь варить борщ для лесорубов. Это вам покруче "наголоса" в 17-м стагодзе!
Саме так....знання роблять людину вільною від стеоретипів закладених людьми які просто хочуть з тебе зробити невігласа....потрібно докласти неабияких зусиль для очищення від імперських міфів ворожого нам навіть на ментальному рівні - східного народу чи пак ослов"янених фінно-угорських племен,які звикли століттями до того,що вони керують всіма процесами навколо....але нічого це тільки початок Відродження Київської Русі....ми з часом прийдем і до того ,що нам потрібно повернути нашу справжню назву Русь і нашу самоназву Русини....
Я російсьмовна. Як філологічний контент чи філологічна освіта (яку я вже здобула) можуть вплинути на бажання людини спілкуватися материнською мовою, я не розумію.
@@nikavishnia Так. І вони є частиною нас, частиною, яка не змінила спмоназву. Коли ми знову станемо називатися Руссю і русинами відбудеться повернення до спільної назви кількасотрічної давнини. Все ОК.
Америка - це окрема нація? Якщо нація без мови перестає існувати, значить вона, ця нація, слабка, що б це не означало) Але так, втрачати частину культури - це погано. Але це частина. Можна бути, наприклад, ватним донесхочу, але розмовляти українською. Не бачив таких прикладів особисто, але таке, впевнений, можливо. Хоча, зачекайте... Америка - це країна вихідців з інших країн, але тепер американці - окремий народ, і немає значення, що є, щонайменш, Велика Британія, яка розмовляє майже тою ж самою мовою.
@@alexeygumenyuk8510 Ви мали на увазі Сполучені Штати? Так от якщо більш досконально вивчите національність, ментальність американців, то ви зрозумієте, що національності там більше ніж в будь-якій країні. До речі, в них також є своя мова. American English. І якщо нею не володієте, то вам там нічого не світить...
Дякую за етер! Російська - мова східнослав'янська, з цим можна згодитися. Але ж на території сучасної росії дуже багато народів: татари, якути, буряти, башкіри, марійці, мордовці та багато інших. І вони теж мабуть вплинули на формування сучасної рос. мови. Про це цікаво було б почути!
Нота бене: фаворитом завдяки тенору став Олексій Розум, старший брат Кирила. Підтримати Гуманітарку: Приватбанк: 5168 7456 0994 1148 www.patreon.com/undergroundhumanities
6:39: якщо хтось теж зустрів нове слово -то ось з вікіпедії: Парте́сний спів (з лат. partes - «частини», «партії», «голоси») - вид церковного багатоголосного хорового співу, який на початку XVII століття замінив одноголосний знаменний спів.
Дякую, дуже й дуже актуальні випуски! Вже продивився декілька й можу сказати, що захопило. На жаль, часто-густо інформація про українську культуру та історію на UA-cam сильно політизована й до того ж насичена різними припущеннями. А це підриває довіру до таких авторів. На мій погляд, краще реального погляду нічого бути не може. Любов до свого краще будувати на самоповазі й гідності, ніж на приниженні супротивника. Але епоха така...
Читаю багато коментарів про викладачів)) мені пощастило - вчителька прямо пристрасно викладала українську, тому я її добре знала, хоча звісно зараз навіть фонетичний, синтаксичний розбір не зроблю, бо все вилетіло з голови за стільки років. Але я все одно в легкому шоці, що мова- це не лише сухі правила. Мова це цілий живий організм. Дякую за відео🤗
@@valentynakhomenko9363 1) Человек (ед. число) (праслав. *čelověkъ): по-польски - człowiek; по-белорусски - чалавек; по-болгарски - човек Люди (мн. число к "человек) (праслав. *l'ud): по-польски - ludzie; по-белорусски - людзі, по-болгарски - хора. 2) Прапор - синоним к "флаг" 3) В дореволюционном русском языке была I. Сейчас этой буквы нет, но выражение-то в людских памятях осталось.
@@valentynakhomenko9363 Ваші приклади свідчать незаперечно якраз про те, що крали у свій "язик" саме московити. Бо "язик" -- штучний, есперанто, волап'юк, "бєстолковая смєсь п'яті язиков", як геніяльно висловився їхній же класик Добролюбов. Українська ж -- абсолютно природного походження, її тяглість від санскриту до наших днів проаналізована в багатьох дослідженнях. Чи Ви читали хоч одну книжку з мовознавства?
Як завжди надзвичайно цікаво. Дякую! Чи є у вас дослідження лексики графіті Софії Київської, текстів новгородських берестяних грамот, що походять з наших земель, і документів ВКЛ?
" Вчіть українську, а не розповідайте яка російська погана!". Шикарно сказано! Я би додав так: "Вчіть українську, а не продовжуйте "говорить по - русски, бо так легше, бо вас так навчили"!
Ви круті! Саме так і зробила, почала вивчати перелаштувавшись на українську! Говорити нею це найпростіше та найважливіше що в підтримку Україні може зробити кожен.
У Успенского в истории русского литературного языка про влияние тогдашнего украинского на русский в главе про третье южнославянское влияние хорошо написано
Вліяніє там таке, що акадємік Ліхачьов ("совєсть руской інтєлігєнциі", всє дєло) якось зауважив "если ми станем делиться с украинцами ( по вкладу) то у нас ничего не останется!"
- А знаєте, куме, як московити називають наші сирники? - Як? - "Сьірнікі"... - Тю так і шо? - Так а то... що вони реально думають, що сирники роблять не з творогу, а з "сьіра"!!! - От недоумки гиги
Знаете, даже приятно слышать от вас, как вы по сути трезво относитесь к реалиям и истории развитию языков, и что у вас нет предвзятости к русскому) Нравится ваш канал. Желаю удачи и процветания.
Відео - просто вибух мізків. Соромно, але до вашого каналу ніколи не думаа, що філологія може бути на стільки "науковою". Ваші випуски це точно квантова філологія.
Не можу не написати коменар. Дуже цікаво було слухати, хоч і не все розумів, іноді доводиться відмотувати) Висновок у фіналі прямо з язика зняв, сподіваюсь після цього стане поменше українських вумників, які стверджують про "неслов'янську" і "фіно-угорську" російську. Остап Українець вміє цікаво розповідати) Ну і окремо дякую за унікальний, пізнавальний, дослідницький контент українською!
Я з пригороду Краматорська. Існує кілька версій походження назви цього міста. Найімовірніше це "кром на торі", тобто фортеця на кордоні. Так от у мене питання, чи й справді вживались в той час такі слова як "кром" і "тор". І якщо вживались, то вони прийшли з тогочасного українського лексикону чи російського?
Слово "кром" в значенні "укріплення" було ще у давньоруській мові, але навряд чи воно було у вжитку у ХVIII столітті. Можливо, там існувало більш давнє поселення зі схожою назвою, або назва походить не від "кром", а від "крома" (жін.роду), яке означає кордон і споріднене зі словом "кромка". А "тор" - від назви річки, по якій цей кордон проходив. Назви річок зберігаються зазвичай дуже довго, навіть коли їх значення вже ніхто не розуміє. (Хоча слово "торець" у значенні "край" існує і сьогодні в українській і російській мовах).
@@НесторовыйГлуздъ Так, це одна з версій, яку наводить Фасмер. Власне, "кром" як "укріплення" це практично те ж саме, що і "кремль". А от звідки воно проходить - чи то від того ж кореня, що "кромка", тобто огорожа по краю території; чи то від того ж кореня, що "кремінь", тобто "міцний". А може обидва значення йдуть від спільного кореня...
А титри в кінці взяті з відео про Нібелунгів)) є ще імена перекладачів українською А так - досить цікавий випуск. Думаю, цих взаємних впливів, і то навіть не лише на лексичному рівні, було набагато більше. Мені ще стало цікаво: а чи правда, що це під впливом української в російській змінилося написання окремих запозичень з грецької? Наприклад, що "вивлиофика" стала "библиотекой".
@@ihorp2828 поки великих "зашкварів" наче не було, але загалом с вами погоджуюсь - завжди треба бути насторожі, гебельсовий метод 60/40 (чи 70/30) ніхто не відміняв. От, наприклад, канал "Історія без міфів" - уже під великим питанням...
Було ще цікаво почути як російська вплинула на українську. Повністю підтримує ваш підхід - базуватися лише на джерелах і грамотних методах їх вивчення. Дякую за якісний контент. І за багачення моєї лексики
Коли я перестав сидіти у Вконтакті і після тривалого часу вирішив перевірити, як воно там, побачив, наскільки російська культура впливає на твій світогляд, якщо ви спілкуєтесь російською. Навіть в українських пабліках обов'язково ставався масовий набіг росіян, коли піднімалась незручна для них тема і в більшості випадків вони були більш переконливі у коментарях, бо їх було просто більше. Увесь топ коментарів по лайкам відображав саме російський погляд на проблему.
І тому я неймовірно радий, що з'являється контент українською в такому зручному для масового глядача форматі, і росіяни точно не зможуть перемогти у коментах. Бо не розуміють
Саме так...яке полегшення для мізків,що перекрили цей вКонтакте....навіть не бажаючи цього ти був змушений заради того щоб довести свою точку зору писати і практично розвивати мову московщини.....а вони як зграя вовків нападали в коментарях ....особливо починаючи з грудня 2013року...добре що перекрили цю московську пухлину для мізків!
Вы вообще зачем там с ботами общаетесь?) В ВК живых аккаунтов почти нет, одни проплаченные черти с Ольгино.
Якби ж то... Але дехто з росіян вже навчився читати українські тексти через гуглоперекладач. І навіть писати українською через нього (часом виходить кумедно, але то вже інше питання). Але згоден, більшість із них не буде читати пост, написаний "на несуществующем язьіке".
@@igorlevitski4274 можу тільки виразити своє співчуття. На жаль, до російськомовних людей заздалегідь ставляться не дуже добре через те, що інтернет переповнений дурнями. Ваше ставлення зрозуміле, але не всі ми, російськомовні, виродки.
@@nikavishnia Справа не в тому, що багато дурнів (їх кількість не дуже залежить від мови), а в тому, що багато "ботів", які тиражують імперську пропаганду. Чи то за гроші чи за покликом душі. Витрачати час на переклад вони зазвичай не дуже полюбляють, тому якщо писати іншою мовою, їх кількість можна зменшити. Особисто я пишу коменти до відео тією мовою, якою воно зроблено, а відповіді на коменти - мовою коменту, на який відповідаю.
"Якщо ви хочете жити у світі без постколоніального синдрому у мовному питанні, - вчіть українську мову, а не розповідайте, яка погана російська" (С) - НАЙКРАЩА ЦИТАТА, що я почула за всі часи сперечань на мовному ґрунті!!!
RESPECT 💗
Абсолютно так і є. Спасибо за такую сильную фразу, такой правильный настрой.
Дуже дякую за цікаву інформацію - відео супер.
сила у знанні!
Комент у підтримку Укр мовного ютубу
А краще декілька коментарів )
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
теж залишу для поширення)
Коментарів у підтримку багато не буває
Заiбали ви мовоборцi
В моєму "технарському" середовищі слова "філолог і гуманітарій " були, і є, образами. Тепер я бачу наскільки ми всі помилялися.
Крутий канал, круті відео і харизматичні ведучі. Бажаю успіхів!
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Якби в моєму дурситеті були такі викладачі, я б плакала від щастя
Краааасно дякую вам за роботу
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Університет повинен навчити студента єдиному- технологіі добування знань. І все. А які саме знання вам знадобляться в житті- ви повинні вирішити самі. Й самостійно добути іх. Справжній спеціаліст своєі справи вчиться все життя реально. Якщо він дійсно спеціаліст а не обиватель- неук з папірчиком "диплом". Радянський підхід занінчився, шановні. Ви самі тепер хазяі своіх голів й своіх доль. Отак мені сказали в університеті колись отак я кажу зараз. Просто автор- спеціаліст філолог. Професіонал. Тому я з ним в цьому моменті згідний. Бо досі ми багато що не знали. Але як бачите, шила в мішку не сховаєш...правда все одно вилізе назовні як те шило з мішка.
@@ВіталійОщипко-м3е але від початку навчання покликане дати необхідний обсяг знань і вмінь з обраного студентом напрямку, щоб сформувати з нього нехай хоча б фахівця початківця, здатного виконувати свої дії не абияк і з розумінням процесів. А вже протягом навчання вчити розширенню знань. Все інше - зняття із себе відповідальності за виконання роботи.
@@ВіталійОщипко-м3е Чесно, я згодна з вами. Проте, коли самі викладачі відбивають будь-який інтерес у навчанні за цією спеціальністю у студентів - це зовсім не весело.
У мене, наприклад, є власний інтерес до цієї сфери, тож я тут, на цьому каналі, і шукаю іншу інформацію, яка мені потрібна для освіти самостійно.
Проте, коли бачу як одногрупники втрачають будь-яку зацікавленість у предметі, який спочатку подобався, мені стає сумно на це дивитися.
Радянська система з "сюсюканнями" звісно не варіант, адже сучасні реалії потребують іншого підходу. Але тут постає проблема викладачів радянських часів, які не розуміють як саме потрібно працювати у новій системі зі студентами.
Ось і виходить така несинітниця. З молодими викладачами все прекрасно, бо вони знають, що потрібно робити, але, на жаль, їх меньшість... Хоча це вже зовсім інша історія про пенсії, недостаню кількість молодих кваліфікованих кадрів, робочих місць, системи освіти тощо.
За "сирник" я таки подякую.
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Не смішіть!
Це з тої опери як українські жінки споконвіку варили борЩі, а росіянки щі)) а нам зараз потрібно доказувати що борщ то є національна українська страва, а не російська.
Автору відео красно дякую за якісний вміст.
Росіяни, за малим вийнятком, не зможуть пояснити причину або звучання, або етимологію, або зміст багатьох російських слів, які самі ж і вживають.
Сырник (рос) - сир (укр) - творожник
Понедельник (рос) - понеділок (укр) = [той, що після неділі] - замість повоскресник
Прачечная (рос) - прати (укр) - замість стирочная
Часы (рос) - час (укр) = время (рос) - замість ... ?времясы?
Колобок, коловорот (рос) - замість круглобок, кругловорот
Це все очевидно для україномовної людини. (До речі, ОЧЕВИДНО (рос) = [очі + видно] - замість глазовидно). Російська наскрізь просякнута українськими словами і сенсами. Росіянізмів в українській теж можна знайти багато прикладів.
@@spee4k Бин окль - окуляр скорочено.Ир КУТ ск, шарообразный - уложенный слоями ,как пирог.Ката Ра кта - кат - палач, лишающий Ра - света глаз.Могила от гомыла - гомылка - голая , без мякоти кость.Стратосфера - место ,где все живое подвержено уничтожению - страте.
"Вчіть українську мову, а не кажіть, яка погана - російська" В рамочку, і - на стіну!👍
Прикро,що саме цього майже ніхто не почув.А жаль...Не які ми різні,а наскільки ми схожі!
@@НикБарбо люблю Вас!
@@НикБарбо Це Ви ще польську чи англійську, мабуть, не знаєте...
Доречі, українська мова
на світовому конкурсі серед мов, зайняла
Третє місце після французької та перської
за такими критеріями.
фонетика,
лексика ,
фразеологія,
будова речення.
Та Друге місце
після італійської
за красою та мелодійністю. ☝️
@@ОлександрЧорний-д5ц на цьому каналі є відео щодо цієї інформації - що за конкурс, і чому саме друге місце. Подивіться, пізнавально
Для мене, початкового філолога, себто немовляти в цій чудовій сфері гуманітарних наук, це найкращий контент, який я зустрічав на протязі усього свого життя. Вельми дякую за Вашу працю та погоджуюсь, що краще пильно вивчати рідну мову, чинити свої внески в її розвиток, особливо науковий, чим втрачати час в полеміці з тими, хто здебільшого не володіє своїм «языком». Тому що в чомусь важливому переконувати «бессловесных» тварин не тільки марно, але й небезпечно, оскільки замість наукових аргументів вони віками використовують зброю😡
Повністю згоден з підсумком відео. Краще вивчати і розбиратись в рідній мові, аніж самостверджуватись в мовних суперечках із одним загальновідомим "языком". Лайк!
Але б послухав повний список варіантів озвучених на 19:59.:) Ну так, на випадок важливих переговорів.:)
Прывітанне
Давно було таке відчуття, що росіяни, з таким завзяттям доводять не існування української мови і країни, немов підсвідомо сумніваються у власному окремому і самостійному існуванні
Так і є, вся їх держава та історія зліплена "из того что было", а коли показуєш їм правду їх це дуже бісить.
Так ситуація дещо складніша, Георгій Касьянов у своїй книзі про історичну політику трошки міркував про цей феномен у царині історії, пам'яті та історичної політики: вважаючи той таки Київ простором своєї історії, російська еліта бачить українців як аномалію - якихось неправильних росіян, які раптом вирішили не бути росіянами (топос "зради" чи топос "інтрига заходу"). Тобто, сам факт існування українців є викликом ідентичності у тому вигляді, як вона існує в головах російської політичної еліти та частини населення.
Згоден, але на жаль багато українців демонструють те саме.
Адназначна 🤘
Точно так, особливо коли звинувачують нас в нацизмі, що ми штучне утворення, що ущемляєм нац меншини і їх мови. Все тупо про себе, як по Фрейду)
Комент у підтримку Укр мовного ютубу.
варто визнати, шо такі коменти дещо тупі... комент "для галочки"? не позортеся з такими коментами, напишіть шось по суті, або нічого вже краще не пишіть
@@mikkimaus Справа в тому, що кількість коментарів впливає на ймовірність того, що UA-cam порекомендує відео, а разом з ним і канал, людям, що ніколи про нього не знали. Тобто коментар не "для галочки", коментар для маркетингу.
@@ivankovtun5999
Саме так - чим більше коментарів, тим краще.
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Ще не дивився відео, проте вже розумію, що буде цікаво. Вподобайка
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Велика подяка всім хто працював над цим шедевром , я дуже-дуже задоволений цією роботою. Успіхів вам та на снаги для популяризації нашої рідної мови.
Я з Полтавшини ,у нас багато кацапських слiв,та мовлинь
дуже багато
,спотврена мова.Але ми Украiнцi.
Дуже дякую! Побільше би таких історико-філологічних відео! Професійно і по суті, без "води". Багато розставлених крапок над і.
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Мені подобається, що ви розповідаєте інформацію об'єктивно без хейту, та зауваження про постколоніальний синдром дуже влучне.
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Чоловіче де ти був коли я вчився в школі. Ніхто ще так класно не розказував про Солов'їну і чому одне так, а друге так. Всі підручники з Української тоді були страх як нудні й незрозумілі. Все залежить як подається матеріал і хто його розказує. Відос супер.
Цей коментар написаний в підтримку україномовного контенту на просторі ютубу ) Дяка авторам каналу за випуск.
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
@@avistanet910
Дякую Вам за ролик про "ущемление русского языка".
Як сирник переміг у лінгвістичній війні: дивись без реєстрації та смс
В кінці Остап, все ж, ненадовго, але увімкнув режим троля))
Дякую за аналіз та дослідження
Гадаю, що не треба того стидатися і вмикати частіше ;))
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Про "сырник" сказал, а про гоголевский "бублик" забыл сказать. И про "девчат".
Представляете - мы советские школьники в Луганске говорили "бублик", а не "баранка"! И сотни миллионов телезрителей знали значение слова "девчата" после просмотра одноименного фильма, где Тося из украинского Крыма приехала в Сибирь варить борщ для лесорубов. Это вам покруче "наголоса" в 17-м стагодзе!
Було дуже цікаво, як би ж то в школах та вищах так цікаво розповідали, то й російськомовних, можливо, було би меньше.
Саме так....знання роблять людину вільною від стеоретипів закладених людьми які просто хочуть з тебе зробити невігласа....потрібно докласти неабияких зусиль для очищення від імперських міфів ворожого нам навіть на ментальному рівні - східного народу чи пак ослов"янених фінно-угорських племен,які звикли століттями до того,що вони керують всіма процесами навколо....але нічого це тільки початок Відродження Київської Русі....ми з часом прийдем і до того ,що нам потрібно повернути нашу справжню назву Русь і нашу самоназву Русини....
@@JarKosovic але ж русини вже існують.
Я російсьмовна. Як філологічний контент чи філологічна освіта (яку я вже здобула) можуть вплинути на бажання людини спілкуватися материнською мовою, я не розумію.
@@nikavishnia Так. І вони є частиною нас, частиною, яка не змінила спмоназву. Коли ми знову станемо називатися Руссю і русинами відбудеться повернення до спільної назви кількасотрічної давнини.
Все ОК.
@@Vic-Ukraine Але вони говорять іншою мовою. Вона відрізняється від української.
"Коли нація втрачає свою мову- вона втрачає національність... "
Америка - це окрема нація? Якщо нація без мови перестає існувати, значить вона, ця нація, слабка, що б це не означало) Але так, втрачати частину культури - це погано. Але це частина. Можна бути, наприклад, ватним донесхочу, але розмовляти українською. Не бачив таких прикладів особисто, але таке, впевнений, можливо. Хоча, зачекайте... Америка - це країна вихідців з інших країн, але тепер американці - окремий народ, і немає значення, що є, щонайменш, Велика Британія, яка розмовляє майже тою ж самою мовою.
@@alexeygumenyuk8510 Ви мали на увазі Сполучені Штати? Так от якщо більш досконально вивчите національність, ментальність американців, то ви зрозумієте, що національності там більше ніж в будь-якій країні. До речі, в них також є своя мова. American English. І якщо нею не володієте, то вам там нічого не світить...
РУСЬКА МОВА БIЛЬ ВИРАЗIТЕЛЬНА, УКРАIНСЬКА МЯГКА,
Дякую за етер! Російська - мова східнослав'янська, з цим можна згодитися. Але ж на території сучасної росії дуже багато народів: татари, якути, буряти, башкіри, марійці, мордовці та багато інших. І вони теж мабуть вплинули на формування сучасної рос. мови. Про це цікаво було б почути!
Нота бене: фаворитом завдяки тенору став Олексій Розум, старший брат Кирила.
Підтримати Гуманітарку:
Приватбанк: 5168 7456 0994 1148
www.patreon.com/undergroundhumanities
Хоч якого брата, а заслуга сумнівна, як на мене...
Коментарі здається можна закріплювати. Можливо спробуєте?)
@@redpandasonia Він якраз закріплений.
@@pidpilnahumanitarka Не закріпленний. Принаймі зараз. 40 хвилин після вашої відповілі. Перезакріпіть.
@@pidpilnahumanitarka дивно, в мене не відображався таким раніше 0_0. Ну, що ж, чим ютуб не жартує
6:39: якщо хтось теж зустрів нове слово -то ось з вікіпедії: Парте́сний спів (з лат. partes - «частини», «партії», «голоси») - вид церковного багатоголосного хорового співу, який на початку XVII століття замінив одноголосний знаменний спів.
До речі, що за мелодія на 6:40, не підкажете?
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Дякую, дуже й дуже актуальні випуски! Вже продивився декілька й можу сказати, що захопило. На жаль, часто-густо інформація про українську культуру та історію на UA-cam сильно політизована й до того ж насичена різними припущеннями. А це підриває довіру до таких авторів. На мій погляд, краще реального погляду нічого бути не може. Любов до свого краще будувати на самоповазі й гідності, ніж на приниженні супротивника. Але епоха така...
Резюме - підкидує на місці!!!! Шикарний контент!!!!! Щиро Дякую!!!!!
Дуже чекала цього ролику! Дякую за чудовий та немовірно цікавий і корисний контент:)))
Дякую за Вашу працю, за те, що Ви є! Дуже цікава і важлива тема, як на мене. Вподобайка і комент)
Як з усіх коментів виділити глядача братів Капранових? Дуже просто! Вони всюди несуть зброю сьогодення. 😁
Читаю багато коментарів про викладачів)) мені пощастило - вчителька прямо пристрасно викладала українську, тому я її добре знала, хоча звісно зараз навіть фонетичний, синтаксичний розбір не зроблю, бо все вилетіло з голови за стільки років. Але я все одно в легкому шоці, що мова- це не лише сухі правила. Мова це цілий живий організм. Дякую за відео🤗
Дуже гарно! Категоричной iмператив наприкiнцi - взагалi cупер!
Вподобайка за історію про сирник і творожник
А "колобок" і "ёжик" як? А як же "ребёнок-дети"?
@@77Vladys человек - люди, флаг - прапорщик, "расставить точки над и" і багато іншого. просто наші мови запозичили одна в одної чимало рис.
@@valentynakhomenko9363 это украинизмы
@@valentynakhomenko9363
1) Человек (ед. число) (праслав. *čelověkъ): по-польски - człowiek; по-белорусски - чалавек; по-болгарски - човек
Люди (мн. число к "человек) (праслав. *l'ud): по-польски - ludzie; по-белорусски - людзі, по-болгарски - хора.
2) Прапор - синоним к "флаг"
3) В дореволюционном русском языке была I. Сейчас этой буквы нет, но выражение-то в людских памятях осталось.
@@valentynakhomenko9363 Ваші приклади свідчать незаперечно якраз про те, що крали у свій "язик" саме московити. Бо "язик" -- штучний, есперанто, волап'юк, "бєстолковая смєсь п'яті язиков", як геніяльно висловився їхній же класик Добролюбов. Українська ж -- абсолютно природного походження, її тяглість від санскриту до наших днів проаналізована в багатьох дослідженнях. Чи Ви читали хоч одну книжку з мовознавства?
боже мій, як круто! і все правильно щодо постколоніального синдрому
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Мейк сирник творожнік еген! Повернімо росіянам їхню справжню культуру
і голови їм непотрібні - у них лише "башка"...
@П'ЯТА КОЛОНА МОСКВИ я бачу тебе вже.
@П'ЯТА КОЛОНА МОСКВИ, ник говорит сам за себя
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Дуже цікавий випуск. І дуже правильні слова сказані наприкінці
Як завжди надзвичайно цікаво. Дякую!
Чи є у вас дослідження лексики графіті Софії Київської, текстів новгородських берестяних грамот, що походять з наших земель, і документів ВКЛ?
цікаво також
Удваиваю. Везде говорится о том, что древнерусский язык очень похож на украинский, но нет примеров текстов. Нужен разбор.
ВКЛРЖ! А не ВКЛ!
одна тільки назва ролику заслуговує на лайк!
Особенно заключительная часть.
Лайк треба не за "лайк", а за зміст.
Дуже топ! Тепер хотілося б побачити відео, в якому пояснюється, як російська мова вплинула на українську.
Матюки, тюркізми, феня. Понад 90% того що вважається "русизмамим" є по факту "болгаризмами", які потрапили з Росію звідси.
Ваші відео треба в школах викладати. Набагато більше інформації за 20 хв. Ніж за семестр із радянськими вчителями і відсталими книгами.
" Вчіть українську, а не розповідайте яка російська погана!".
Шикарно сказано!
Я би додав так: "Вчіть українську, а не продовжуйте "говорить по - русски, бо так легше, бо вас так навчили"!
Дякую! Нарешті без політичних істерик та ресентименту, гідно і професійно
Ви круті! Саме так і зробила, почала вивчати перелаштувавшись на українську! Говорити нею це найпростіше та найважливіше що в підтримку Україні може зробити кожен.
Відео супер, але кінець про тварожнік крутий.Було б круто відео в стилі легкого порівняння.
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Як завжди, дуже інформативно!
У Успенского в истории русского литературного языка про влияние тогдашнего украинского на русский в главе про третье южнославянское влияние хорошо написано
Вліяніє там таке, що акадємік Ліхачьов ("совєсть руской інтєлігєнциі", всє дєло) якось зауважив "если ми станем делиться с украинцами ( по вкладу) то у нас ничего не останется!"
Дякую за посилання
@@andriyzas1995 посилання, будь ласка.
На жаль, зрозумів не все, треба догугливать. Але відчувається, що робота над матеріалом проведена дуже серйозна. І це круто. Дякую, жгіть словом ще!
Дякю за неймовірно цікаве відео.
Пане Остап, дякую за цікаву та ґрунтовну розповідь про походження російської мови. Ви молодець.
Дякую. Здоров'я та процвітання Вам!
"- А знаєте, куме, як московити називають наші сирники?" "-Як?" "-Тварожнікі..." "- Повбивав би нелюдів..." )))))))))
- А знаєте, куме, як московити називають наші сирники?
- Як?
- "Сьірнікі"...
- Тю так і шо?
- Так а то... що вони реально думають, що сирники роблять не з творогу, а з "сьіра"!!!
- От недоумки гиги
@@ToxaKaRp ))))))))))))))
Зеленському відрубали огірок ДИВИТИСЬ ВСІМ ua-cam.com/video/rnwX3rikAnw/v-deo.html
@@anonim18pokib Бачив до речі..краще б йому відрубали щось інше...
@@anonim18pokib ор
Дуже класний випуск, дякую )
Знаете, даже приятно слышать от вас, как вы по сути трезво относитесь к реалиям и истории развитию языков, и что у вас нет предвзятости к русскому) Нравится ваш канал. Желаю удачи и процветания.
Наконец то правильные названия - "руська мова" і "росіянський язик"!!!
👍👍👍👏👏👏
Дуже класно розказано про сирник)))
Коротко і змістовно.
Дякую за випуск))
Історія про "творожник" - це просто топ)))))) Дуже класний випуск! І висновки теж)
3:05 у живій мові все ж таки є один виняток з цього правила.
Це слово "де".
... а і + слово "дитина".
Дякую за контент. Хочу ще!!
Дуже дякую за український контент! Розповсюджу по пабліках!
О, як же чудово! Дякую вам, що таки зробили цю розвідку))
Один з найцікавіших випусків!
Таке філологічне задоволення, як від вашого каналу, останній раз відчувала ще в універі на парах, але деяких.
дякую за відео! зараз це відео досить актуальне!
Як завжди дуже цікаво)
Дяка за Вашу працю👍👏👏👏розкажіть будь-ласка про схожіть Української та Білоруської мови.
Болгарська найбiльш схожа з кацапским свиноязыком ,Чим усi iшi словянскi мови.Бо мокшi,кацапня,i i з вiдти i запозичiли.
В беларусском языке и украинском много различий, а ещё мой друг из Украины не смог понять предложения написаное мною на белорусском языке!
@@mila-dog024 чому білоруською непишете а свіносабачім-московітським наречієм???до вашого відома українська і білоруські мови схожі на 83%
@@loveyann7130 боже, какой же ты озлобленный и обиженный
"Тварожнік! посміхнуло. А загалом, як завжди, професійно та цікаво.
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Буквально тільки сьогодні згадували "сирники" на роботі )))
Дякую!!!
Дякую за україномовний контент
Як мінімум ми змусили їх здихатись слів «побеждать» і «убеждать» в майбутньому часі першої особи. Тому що казали не бєгу а бєжу»
Сила «сирників». Дякую за пізнавальні відео!!!
Як це "Не дякуйте"? Дякуйте! Дякую вам за цікаві відоси!
Ух які ж цікаві ваші випуски! Неможливо відірватися. Дякую, що доступно та цікаво викладаєте важливі темі.
Дякую! І за сирник :)
Большое спасибо за ролик, буду ждать следующих с нетерпением .
дуже сильно! дякую
Дякуємо щиро за Вашу працю і правду ! Слава Україні !
Розкішно! Дякую! Вставка партесного співу - прекрасна!
Однозначно вподобайка за працю на благо народу
Обожнюю ваші відео) не розумію як я без цього жила))
Відео - просто вибух мізків. Соромно, але до вашого каналу ніколи не думаа, що філологія може бути на стільки "науковою". Ваші випуски це точно квантова філологія.
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Дуже гарна подача. Колись була потреба, то купувала на віоліті кілька філологічних праць, але сухий текст не зрівняти з таким "соковитим" відео
Ще не розпочав дивитися, але відразу тицьну вподобання та напишу цей відгук для підтримки українського ютьюбу.
Чудово! Дякую і за сирник також!
Дякуєм вам за просвітницьку діяльність на украі'нському ютубі!
Не можу не написати коменар. Дуже цікаво було слухати, хоч і не все розумів, іноді доводиться відмотувати) Висновок у фіналі прямо з язика зняв, сподіваюсь після цього стане поменше українських вумників, які стверджують про "неслов'янську" і "фіно-угорську" російську. Остап Українець вміє цікаво розповідати) Ну і окремо дякую за унікальний, пізнавальний, дослідницький контент українською!
Я з пригороду Краматорська. Існує кілька версій походження назви цього міста. Найімовірніше це "кром на торі", тобто фортеця на кордоні. Так от у мене питання, чи й справді вживались в той час такі слова як "кром" і "тор". І якщо вживались, то вони прийшли з тогочасного українського лексикону чи російського?
Слово "кром" в значенні "укріплення" було ще у давньоруській мові, але навряд чи воно було у вжитку у ХVIII столітті. Можливо, там існувало більш давнє поселення зі схожою назвою, або назва походить не від "кром", а від "крома" (жін.роду), яке означає кордон і споріднене зі словом "кромка". А "тор" - від назви річки, по якій цей кордон проходив. Назви річок зберігаються зазвичай дуже довго, навіть коли їх значення вже ніхто не розуміє. (Хоча слово "торець" у значенні "край" існує і сьогодні в українській і російській мовах).
@@igorlevitski4274 , дуже дякую!)
@@igorlevitski4274 а може бути, що від "кром" походить слово "кремль"?
@@НесторовыйГлуздъ Так, це одна з версій, яку наводить Фасмер. Власне, "кром" як "укріплення" це практично те ж саме, що і "кремль". А от звідки воно проходить - чи то від того ж кореня, що "кромка", тобто огорожа по краю території; чи то від того ж кореня, що "кремінь", тобто "міцний". А може обидва значення йдуть від спільного кореня...
@@igorlevitski4274 а може бути, що слово кремль означає відоКРЕМЛене місце?
Вподобайка за цікавий контент та виразну подачу!
Вподобайка за розкриття такої цікавої теми
Дякую,тема на часі. Зараз потрібне просвітництво. Прошу всіх підтримати даний ролик.
А титри в кінці взяті з відео про Нібелунгів)) є ще імена перекладачів українською
А так - досить цікавий випуск. Думаю, цих взаємних впливів, і то навіть не лише на лексичному рівні, було набагато більше. Мені ще стало цікаво: а чи правда, що це під впливом української в російській змінилося написання окремих запозичень з грецької? Наприклад, що "вивлиофика" стала "библиотекой".
Дуже дякую, як завжди цікаво.
Цікаво, підтримую укр мов контент. Дякую!!!
Він українською мовою пхає вам в голови російські смисли з російських наукових праць про російську - як східно-слов'янську.
@@ihorp2828 Кинь ссылки или скажи названия праць рос науковців
@@shmeklz Шевелєва автор як біблію собі має.
@@ihorp2828 поки великих "зашкварів" наче не було, але загалом с вами погоджуюсь - завжди треба бути насторожі, гебельсовий метод 60/40 (чи 70/30) ніхто не відміняв. От, наприклад, канал "Історія без міфів" - уже під великим питанням...
Як завжди цікаво!
Дякую за роботу, і за можливість підтягнути знання)
Дякую, цікаво
Чудове відео! Аплодую!
Дякую! Гарна розповідь.
Like для просування відео🙋♂️
ua-cam.com/video/FX70xZfKX6k/v-deo.html ущемление руского язика)))))) підбірка ідіотів
Було ще цікаво почути як російська вплинула на українську. Повністю підтримує ваш підхід - базуватися лише на джерелах і грамотних методах їх вивчення. Дякую за якісний контент. І за багачення моєї лексики
Неймовірно цікавий контент😍🇺🇦 Як завжди лайк👍
Дуже цікаві відео. Дякую)
Дякую, дуже цікаве відео. Отетеріти !!!