Dom szkieletowy " przekrój ścian " - wywiad z Wojtkiem Czaplińskim

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 15

  • @noarmnolimits9685
    @noarmnolimits9685  10 місяців тому +2

    Zapraszam do komentowania i zadawania pytań

  • @noarmnolimits9685
    @noarmnolimits9685  8 днів тому

    Jak myślicie jaka jest różnica w parametrze sd ( jeden z parametrów paro przepuszczalności ) między osb np. 15 mm a płytą elewacyjną Steico Special Dry o grubości 6 cm ?

  • @hstransport8205
    @hstransport8205 6 місяців тому +2

    Panowie dajcie znac jak wykonczyc sciane na zewnątrz budynku dajac deske elewacyjna lub kompozytwa. Na pewno wiatroizolacja a co dalej????

    • @noarmnolimits9685
      @noarmnolimits9685  6 місяців тому

      W tym przeproju mamy płytę budowlana od wewnątrz ( mfp lub OSB ) . Na zewnątrz płyty z włókna drzewgo. Służy za ocieplenie i wiatroizolację . Później można wszystko wykończyć tynkiem lub położyć laty i nabić deski . Ja w zależności od zasobności portfela wykoncze deską lub płytami cementowo włóknowe. Imitacja deski. Co do kompozytu nie mam doświadczenia więc się nie wypowiem. Choć z tego co widziałem raczej podłogi tarasowe się z nich robi. Proszę śledzić dalsze filmy . Za miesiąc będę kładł ściany w swoim własnym domu.

    • @maciekmacix9965
      @maciekmacix9965 25 днів тому

      Jeśli chce pan zastosować deskę na zewnątrz ważne są pewne kwestie . Pierwsza przykręcamy łaty do elewacji . Żeby stworzyć kanały wentylacyjne dla deski . Od spodu potrzebujemy listwę wentylacyjna . By mieć swobodny przepływ powietrza i nie pozwolić gryzoniom oraz owadam przedostać w szczelinę wentylacyjna . Mysi być również na górnej części ściany druga część wentylacji by powietrze które dostanie się od spodu ciagniem mogło wydostać się z góry . Ja będę stosować modrzew bądź deskę cementową która wygląda jak deska drewniana . Myślę że w okolicach Luty-marzec udostępnię już filmy z montażu płyt na elewacji .

  • @MariuszDudzik-cx2yw
    @MariuszDudzik-cx2yw 9 місяців тому +1

    Witam chciałem zapytać o ten trzeci model dając płytę MFP zamiast OSB czy dajemy folie paroizolacyjną

    • @noarmnolimits9685
      @noarmnolimits9685  9 місяців тому

      Jeśli płytę mfp stosujemy od wewnątrz to nie zależnie od grubości nie nadaje się jako paroizolacja. Trzeba zastosować folie parolacyjną
      . Lecz jeśli zastosujemy płytę mfp na zewnątrz to jej opór dyfuzyjny jest zbyt duży . Co do foli do paroizolacji proszę czytać specyfikację produktu . Najtańsze folie są sprzedawane jako paroizolacja a nie spełniają parametrów na taki cel .

    • @MariuszDudzik-cx2yw
      @MariuszDudzik-cx2yw 9 місяців тому +1

      Dziękuję

  • @obserwatorityle4782
    @obserwatorityle4782 10 місяців тому +1

    Witam Panowie, też jestem zdania że właśnie tak powinno się budować ściany domów szkieletowych. Mam pytanie do tych płyt steico bo spotykam na budowach dwa rodzaje tych płyt jedna jest taka jak ta wasza steico protect klejona tak jakby z dwóch płyt, a ta druga to steico protect dry i ona jest troche inna. Stosujemy oby dwie te płyty na zewnątrz tak jak pokazujecie tylko raz dostajemy jedną a innym razem tą drugą. Planuję budowe swojego domu i chciałem się zapytać czym się różnią te płyty bo wyglądają inaczej i która jest lepsza, ta klejona czy ta cała?

    • @noarmnolimits9685
      @noarmnolimits9685  10 місяців тому

      Witam o fachową odpowiedź poproszę Wojtka . Z mojej wiedzy wynika że Steico protrct dry ma mniejszą gęstość oraz troszkę gorsze parametry lecz jest tańsza . Ja w swoim domu zastosuję steico protect dry 6cm na ścianach. Na dachu wersję klejona o grubości 2 cm

    • @obserwatorityle4782
      @obserwatorityle4782 10 місяців тому

      Ok, bo się zastanawiam która bedzie lepsza na ściany.
      @@noarmnolimits9685

    • @noarmnolimits9685
      @noarmnolimits9685  10 місяців тому

      ​@@obserwatorityle4782 Steico universal . Ma lepsze parametry i jest sztywniejsza. Ze względu na ograniczony budżet zdecydowałem się na płyty protect dry . A na dachu zamiast membrany steico universal dry 22mm . Spełni funkcje membrany i posłuży jako dodatkowe ocieplenie dachu .

    • @noarmnolimits9685
      @noarmnolimits9685  10 місяців тому

      @@obserwatorityle4782 Wprowadziłem pana w błąd . Na dach idzie płyta 35 mm . Rok temu kupiłem płyty i zapomniałem jaką mają grubość. Co do serii universal i Special wypowie się Wojtek. Gdyż różnią się one parametrami . Każda z nich ma w czymś przewagę jedną ma lepszą akumulację cieplna a druga wygrywa w innych parametrach.

  • @marbo9510
    @marbo9510 29 днів тому

    JednorękiTato, dla Ciebie plus, ale Pan Fachowiec to musi się trochę nauczyć wiedzy i pewności tego co przekazuje.

    • @noarmnolimits9685
      @noarmnolimits9685  28 днів тому

      To był Wojtka debiut z resztą nie jest osobą medialną tylko wieloletnim praktykiem . Moim zdaniem wypadł na prawdę dobrze . Co do wiedzy dla mnie petarda wszystkie rady które od Wojtka dostałem sprawdziły się . Również błędy które popełniłem gdy go nie posłuchałem. Dla mnie jest to bardzo przydatna wiedza podparta fizyką . Za co Wojtkowi bardzo dziękuje . Mam nadzieję że jeszcze na parę wywiadów uda mi się go jeszcze namówić