High Need Baby i Self-Reg - Magdalena Komsta rozmawia z Agnieszką Stążką-Gawrysiak
Вставка
- Опубліковано 9 лют 2025
- Nagranie transmisji Facebook live w formie wywiadu, który Magdalena Komsta (www.wymagajace.pl) przeprowadziła z Agnieszką Stążką-Gawrysiak (dylematki.eu/) - ekspertką metody Self-Reg.
Rozmawiałyśmy między innymi o tym:
Kim jest High Need Baby według psychologii akademickiej i w koncepcji Self-Reg?
Gdzie szukać źródeł stresu dla wymagającego dziecka (i dla jego rodziców) i jak sobie z nimi radzić?
Czy i jak można korzystać z metody Self-Reg, będąc rodzicem wymagającego dziecka?
O prowadzących:
Agnieszka Stążka-Gawrysiak - mama trzech chłopców w wieku od roku do 6,5 roku. Doktor ekonomii, doradca ekonomiczny w instytucji finansowej (obecnie na urlopie wychowawczym), były wieloletni wykładowca akademicki, pasjonatka języków obcych. Studiuje podyplomowo coaching i mentoring na Uniwersytecie SWPS i w Laboratorium Psychoedukacji oraz kształci się w szkole prowadzenia grup wsparcia dla rodziców w fundacji Sto Pociech. Jako druga osoba w Polsce uzyskała w kanadyjskim MEHRIT Centre certyfikat z podstaw Self-Reg, obecnie uczestniczy w szkoleniu drugiego stopnia. Autorka bloga dylematki.eu/, poświęconego m.in. Self-Reg, wymagającym dzieciom oraz rozwojowi dziecka i rodzica. Prowadzi warsztaty stacjonarne i współprowadzi kursy online na temat Self-Reg.
Magdalena Komsta - jestem bliskościową psycholożką, pedagożką, dyplomowaną promotorką karmienia piersią i doulą. Publikuję teksty w "Kwartalniku Laktacyjnym". Współpracuję z Akademią Pawła Zawitkowskiego oraz Bliskim Miejscem w Warszawie. Prowadzę warsztaty w całej Polsce oraz udzielam indywidualnych konsultacji rodzicom dzieci od urodzenia do 6 roku życia oraz parom oczekującym dziecka.
Bardzo fajny webinar. Dopiero zaczynam swoją przygodę z Self-Reg i jestem bardzo wdzięczna za takie fajne materiały jak ten. Brawo dziewczyny!
Dziękuję. Bardzo pouczajaca rozmowa. Jestem teraz dużo spokojniejsza 🙂
Super Was sie slucha. Duzo informacji odpowiada objawom atyzmu/ za
Tak dokładnie też tak uważam że dzieci autyzmem/zespołem aspergera mają takie problemy.Żeby ktos nie przeoczył tego że dziecko ma np.zespół aspergera a ktoś myśli że jest tylko hajnidkiem.
Bardzo dziękuje za ten materiał!!!!!!!!!
Moja starsza córka ma właściwie wszystkie nadwrażliwości, o których była mowa w tym wywiadzie. I manifestowało się to od urodzenia. Nie życzę nikomu tego, co wtedy przeżyłam. Dopiero po trzech latach, kiedy przyszło na świat drugie dziecko (wcale nie spokojne, ale po prostu nie przewrażliwione), zrozumiałam, że problem nie leżał wcale w nas, ale właśnie w tej nadwrażliwości zmysłowej mojej córki.
Dziękuję za wspaniały webinar! Zróbcie razem jeszcze jakiś :)
Są takie plany - podejrzewam, że już w wakacje, za momencik!
Rewelacyjny wyklad. Mam 4 letniego synka wymagającego i jestem mega sfrustrowana ze nie wiem już jak mam reagować, co mam powiedzieć, zrobić w sytuacji kryzysowej. Nigdy nie wiadomo co go zdenerwuje. Niby wszystko ok a tu zaplon i wpada w złość. Po obejrzeniu tego filmu trochę odetchnęłam ze to nie tylko moje błędy wychowawcze ale tez jego temperament sprawiają ze jest taki wymagsjacy. Mamy bajki self reg ale on jest mało empatyczny i to mnie martwi:(
Mój syn na dzwięk dzwonka w szkole zatyka uszy.Bardzo nie lubi głośnych dzwięków.Ale on ma autyzm wysokofunkcjinujący.
Sporo tych nadwrażliwości,wybiórczości jedzenia też miał jak był młodszy.Ale uważam, że jeśli ktoś to ogląda i jego dziecko ma takie problemy sensoryczne i różne nadwrażliwości to powinien zgłosić się przede wszystkim na diagnoze integracji sensorycznej a później zajęcia Si oraz do dobrego psychologa na diagnoze i wykluczenie zaburzeń ze spektrum autyzmu!
Szczerze powiem, że nie znam dziecka które by miało aż takie duże nadwrażliwości lub podwrażliwości,a nie miało by zaburzeń ze spektrum autyzmu.
Mój syn też na problem z tym że jak mówi nauczyciel do całej grupy to do niego czesto nie dociera i trzeba do niego powiedzieć indywidualnie.Ale on ma orzeczenie o kształceniu specjalnym.Nie mówcie, że to normalne jak nie dociera do dziecka jak nauczyciel mówi.Takie dziecko kwalifikije się do porządnej diagnozy psychologicznej.