21.Як зароджувався та помирав російський імперіалізм. Курс "Становлення сучасної України" Т.СНАЙДЕРА

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 17 кві 2023
  • Російський імперіалізм: від минулого до майбутнього в Україні
    Подякувати авторам за якісний переклад можна тут:
    💳 Картка Приват: 5168 7521 0180 7652
    💳 Картка МОНО: 5408 8100 4000 6347
    🏦 Переказ з будь якої картки: flandings.io/khmarynka_scienc...
    ☕ Coffee - www.buymeacoffee.com/KhmarynkaUA
    🍩 Patreon - / khmarynkaua
    💸 Pay Pal: tuchenko_s.a@meta.ua
    Відео про історію Християнства в Україні - • Історія християнства н...
    Дякуємо за озвучку студії RadioSound
    linktr.ee/rspro.studio
    e-mail: audioreklama@gmail.com
    Ця лекція досліджує роль російського імперіалізму в контексті війни, ініційованої Росією в Україні, та прогнозує можливий її результат. Запрошений лектор Арне Вестад, представляє цю лекцію в рамках курсу викладача Єльського університету Тімоті Снайдера про історію сучасної України.
    Перша частина лекції присвячена рушійним силам російського імперіалізму у XIX столітті. Автор досліджує унікальність та винятковість російської влади, відчуття її елітою власної унікальності та відмінності від інших імперій. Розглядається розширення як форма захисту, а також ієрархія та бюрократія неросійської еліти.
    У другій частині лекції розглядаються паралелі між російським імперіалізмом та імперіалізмом інших держав, таких як Британія та Франція. Автор аналізує розселення, близькість, експлуатацію та культурну гегемонію у контексті цих імперій, що дозволяє зрозуміти можливий розвиток ситуації в Україні.
    У заключній частині лекції лектор висловлює свою позицію щодо майбутнього Росії та війни в Україні. Він прогнозує, що вона може завершитися деколонізацією України та наголошує важливість обговорення впливу імперії як на колонізовані народи, так і на самі колонізатори.
    #історія #україна #снайдер
    Ця лекція надає глибокий інсайт у динаміку російського імперіалізму та його вплив на сучасні події в Україні, сприяючи розумінню можливих сценаріїв майбутнього.
    Зазначаємо, що оригінальне відео належить Yale University та знаходиться за посиланням - • Timothy Snyder: The Ma...
    Переклад не перевірявся та не затверджувався правовласником. Обробка та поширення відповідає вимогам ліцензії CC BY-NC-SA 3.0 US. Відповідна ліцензія зберігається і на наш переклад у цьому відео.

КОМЕНТАРІ • 152

  • @yuwolfuswithout-any-bosssh2420
    @yuwolfuswithout-any-bosssh2420 Рік тому +44

    Я вважаю, що особливість російського імперіалізму у тому, що завойовані території менш людні, сухопутні і поруч - і, звісно, що дуже сильна інкорпорація еліт - це все дало протриматися їй ще 100 років. Уже, гадаю, тепер нарешті треба добити цю Суку!

    • @kostukov
      @kostukov Рік тому

      Так жодна імперія не наважиться завоювати країну з більшим населенням - хіба що вона має набагато потужнішу зброю

  • @iras4319
    @iras4319 Рік тому

    Дякую за цей курс лекцій, це неймовірно - мати можливість дізнатись, як сприймають нашу історію в світі, чому навчають їх молодь. Дивовижно, що чимало студентів Йєлю мають бажання дізнаватись про Україну і цей курс має не аби який попит. Вцілому дуже сподобалось! Окрема дяка за те, що маю можливість подивитись на специфіку закордонного викладання, самого навчального процесу.

  • @mylapase4664
    @mylapase4664 Рік тому +7

    Цю останню лекцію особливо рекомендую подивитися тим, хто досі не розуміє важливості переходу країни на українську мову. Через російську мову нам нав'язують російські наративи і плекають в нас відчуття меншовартости.

    • @user-mu4si9de7f
      @user-mu4si9de7f 5 місяців тому

      Згодна, дуже важливий перехід на українську мову. Але є все ж великі труднощі. Гарно володію українською, вивчила читаючи українських авторів, але все життя з дитинства говорила ТІЛЬКИ російською і майже не чула української. Думаю тільки російською і машинально вириваються відповіді тільки російською. І є вкоринена звичка відповідати на тій мові, на якій говорить людина з поваги до неї. Таким чином, всі знайомі, з ким вс
      тановилася звична мова спілкування, також звертаються до тебе звичною мовою. Виходить, що багато спілкування залишається російською, бо у всіх такі ж самі звички. А після 70 років, коли слова довільно не згадуються навіть рідною мовою, коли треба сказати, то труднощі переходу на українську ще важч: перекладач в телефоні не будеш в розмові використовувати, тому і заїкаєшся, не маючи змогу нормально висловитися, бо то одне слово вилетіло, то інше, пам'ять підводить. Тому хочу зауважити, що не слід так сильно засуджувати людей, особливо похилого віку. Тут запам'ятати не можеш, де необхідне поклав хвилину назад, вивчити якусь нову назву не можеш, не те, що вірш або молитву запам'ятати. Розумієш-100%, а ось говорити не на побутові теми, щось обсудити важливе - важко і дуже. Тому прошу Вас, бути м'якшими, добрішими до всіх. Особливо, хто дома, в садку і в школі знали тільки російську. А ці покоління включаються ще і від 30 років і старші. Давайте будемо людяними, поважаймо розумові можливості всіх і будемо чекати результатів переходу ще з 10 років. Тоді вже точно 90 % населення перейде на українську.

  • @user-lt3ds2pn1e
    @user-lt3ds2pn1e Рік тому +23

    Це найкраще, що могло стати з україномовним ютюбом. Щиро дякую, що такі лекції, такі переклади дають можливість подивитись на історію очима вчених, викладачів та інших держав.
    Дякую за роботу та переклад рідною для мене мовою☀️✊🏼

  • @Alex41975
    @Alex41975 11 місяців тому

    Дякую за переклад. Дуже цікава версія історії України.

  • @user-do1px4uv8p
    @user-do1px4uv8p 11 місяців тому

    Дякую за український переклад❤ дуже цікаві лекції

  • @user-rv1ul8uq8z
    @user-rv1ul8uq8z Рік тому +14

    Радує, що у лектора цілком тверезий погляд на Росію і її спроможність визнати власні помилки і стати на шлях виправлення. І про простих рускіх не забув.

  • @mylapase4664
    @mylapase4664 Рік тому +1

    Це найкраще застосування інтернет технологій - нести якісне знання всім, хто його шукає але з різних причин немає можливості слухати лекції в університеті.

  • @dmytrobaryshnuik4860
    @dmytrobaryshnuik4860 Рік тому +41

    Неймовірна робота. Дякую авторам каналу та всім хто працював над цим відео. Щиро бажаю стрімкого розвитку каналу!

  • @Olexiy_Zemlyanyy
    @Olexiy_Zemlyanyy Рік тому +3

    Чесно кажучи, це навіть цікавіше, ніж всі попередні лекції Снайдера, з огляду на розкриття суті сьогоднішньої війни. Культурна експансія дійсно зберігається найдовше, і сучасна війна тому і є такою важкою і жорстокою, оскільки це війна за ідентичність як українців, які тривалий час перебували під впливом колонізаторів, так і московитів, які ґрунтовно вбудували в свою ідентичність походження від Києва, адін народ тощо. При цьому, основним фактором ідентичності для українців в цьому контексті виступає мова, як невідʼємна і головна частина культурного коду нації

  • @viacheslavyanchenko9154
    @viacheslavyanchenko9154 Рік тому +10

    Дякую за якісний та цікавий контент.
    Щодо лекції - подобається, що є розуміння, що це не тільки путін.

  • @mvnikavictory2770
    @mvnikavictory2770 Рік тому +8

    Про переосмислення історії і свого місця в ній росіянами лектор правий, в теорії. Але. Історик працював у архівах і не мав можливості занурення до глибинного народу, тому загальна підтримка вторгненн стала для нього великим шоком. Саме тому переосмислення найближчі десятиліття не буде, бо немає кому формувати запит на це в суспільстві. Всі тотальні світоглядні імперці, навіть самі прогресивні. Лектор дивиться на країну і суспільство в ній з позиції людини-історика 21 століття. Але в рф суспільство глибоко архаічне, за розвитком і світоглядом знаходиться десь наприкінці 17-18 століть. Еволюціонувати потрібно 200-300 років, щоб говорити про якесь переосмислення.

    • @David325
      @David325 Рік тому +1

      Дуже влучно, я б додав що росіян не можна трактувати як «суспільство» про це говорить Лариса Якубова, тому марно і наївно апелювати до них суспільними цінностями, вони плем’я. Нам потрібно зосереджуватись на своїх проблемах адже на відміно від них ми є суспільством і наша найбільша проблема в тому що у нас самих є дуже багато цих російських рис, Медведчук із його вагонами, Янукович із його Межегірям, зацікавленість нашої молоді російськи світом репом доприкладу, все це є дуже важливі проблеми які нам потрібно розв’язати, і за допомогою адекватного ТВ і Інтернету ми це можемо зробити.

    • @freikorpsdamonisch8127
      @freikorpsdamonisch8127 Рік тому

      @@David325 можете сказати в якій книзі чи статті вона (Якубова) про це говорить?

  • @user-yq9qo8zm2d
    @user-yq9qo8zm2d Рік тому +31

    Дякую за переклад. Треба писати в коментарях мінімум сім слів, щоб алгоритми ютубу рекомендували відео активніше😊

  • @phoenixira
    @phoenixira Рік тому +19

    Гарний початок дня з Хмаринкою! Дякую за Вашу працю!

  • @yurik8468
    @yurik8468 Рік тому +14

    Мене підбішує його використання слова колонізована.
    Що в Алжирі, що в Україні переважно древні та розвинуті міста заселяли,
    Ми були завойовані і підкорені, а не колонізовані.
    Відносини у нас були експлуататорскі і можливо колоніальними. Але не колонізованими.

  • @user-sz2ej4uz5j
    @user-sz2ej4uz5j Рік тому +26

    Велика подяка за цікавий і важливий контент в перекладі українською!

  • @user-wh2tg2eh6g
    @user-wh2tg2eh6g Рік тому +2

    Дякую, всі лекції прекрасні, логічне і лаконічне викладання матеріалу. Дуже гарно

  • @user-iq3be1pb4n
    @user-iq3be1pb4n 11 місяців тому +2

    Дякую, дякую! Це просто дивовижні лекції! Вдячна усій вашій команді!

  • @liubov7823
    @liubov7823 Рік тому +21

    Дякую за лекції з університету! В наш час це дуже цінно.

  • @user-ht9yp3rq6u
    @user-ht9yp3rq6u Рік тому +5

    Дуже дякую за вашу роботу! Можливість почути інформацію яка дає розуміння сучасних історичних процесів. Тим більше що ця інформація надається істориками зі світовим ім'ям. Ми збагачуємо свої знання, і це надає нам можливість більш об'єктивно розуміти наше минуле, сьогодення, і сподіваюсь счастливе майбутнє України.

  • @olgayurchenko2973
    @olgayurchenko2973 Рік тому +24

    Слухаєш і почуваєшся ледь не розумним студентом😊Дякую.

  • @alexrevol1
    @alexrevol1 Рік тому +14

    Дякую за науковий сніданок))))

  • @kostukov
    @kostukov Рік тому

    Дякую за переклад курсу лекцій Тімоті Снайдера

  • @user-wz8qf5yn5g
    @user-wz8qf5yn5g Рік тому +4

    Щира подяка викладачам університету та команді Хмаринка Science

  • @oleksandrdeineka9052
    @oleksandrdeineka9052 Рік тому +4

    Дякую за важливу та цікаву працю. Вподобайка з повагою🙌 Слава Україні 🇺🇦

  • @user-nq4qb3uj8f
    @user-nq4qb3uj8f Рік тому

    Дякую! Добре виспався

  • @photo_penetration
    @photo_penetration Рік тому +14

    Дуже дивні порівняння з переселеннями. І звучить, ніби це було добровільно та райдужно, коли насправді люди вмирали в дорозі. Живучі в рф, треба було погуляти серед людей, щоб зрозуміти хоча б для себе, що усвідомлення всіх подій та провини майже неможливі, або займуть багато століть.

    • @Juli_1701
      @Juli_1701 4 місяці тому

      Так само, ніби українці добровільно йшли служити у царську армію.

    • @taraskutnyi4507
      @taraskutnyi4507 Місяць тому

      Йшли

  • @olenashaidaiuk6008
    @olenashaidaiuk6008 Рік тому +1

    Дякую за змістовну лекцію. Прослухала усі, не з усім можу погодитись. Але ця лекція мені дуже корисна. Дякую.

  • @user-cm8ui5go1s
    @user-cm8ui5go1s Рік тому +17

    Дякую вам за вашу працю!!!

  • @user-ju8or6ln9n
    @user-ju8or6ln9n Рік тому +5

    З нетерпінням чекаю кожну лекцію. Маю невеличку бібліотеку книжок професора Снайдера. Рекомендую для читання.

  • @Yemchyk
    @Yemchyk Рік тому +7

    Ця московська "автентичність" і набулась в результаті експансії, а не стала їх причиною.

  • @lyusi23
    @lyusi23 Рік тому +2

    Дуже цікаво. Дякую університету, лекторам та Хмаринці за можливість слухати ці лекції.

  • @user-rt4im8us7e
    @user-rt4im8us7e Рік тому +7

    Чудова лекція, велика вдячність за переклад.

  • @user-pg4pw7cm5t
    @user-pg4pw7cm5t Рік тому +9

    Дякую за чудові лекції!

  • @user-cz7rk7wm5o
    @user-cz7rk7wm5o Рік тому +7

    Дякую за чудовий переклад цікавої лекції.

  • @liliyalylyk2531
    @liliyalylyk2531 Рік тому +7

    Дякую за переклади чудових лекцій!))) дай, Б-же, Вам здоровля!)

  • @irinavoytenko8158
    @irinavoytenko8158 Рік тому +1

    Дуже цікаво слухати лекції, особливо про такі глибокі історичні процеси. Єдине, не дає спокою мені Шевченкове: "Як німець покаже. Та до того й історію. Нашу нам розкаже, - Отойді ми заходимось!.. Добре заходились. По німецькому показу. І заговорили..."
    Тому слухаю прискіпливо, змушена визнати, все як і у нас написано - об'єктивно😊
    Особливо Тімоті Снайдера люблю, він так гарно українською говорить😊

  • @user-uu5eh9lp1o
    @user-uu5eh9lp1o 5 місяців тому

    дякую за переклад

  • @user-fm7ey6zv1c
    @user-fm7ey6zv1c Рік тому +4

    Дякую за курс лекцій! Прослухала всі ❤

  • @dibert_nastia
    @dibert_nastia Рік тому +3

    Моя повага за таку ґрунтовну роботу, цей контент дуже недооцінений.
    Дякую вам 🔥♥️

  • @user-eg2fo5du8k
    @user-eg2fo5du8k Рік тому +8

    Дякую за лекції!

  • @rogovskalesya8270
    @rogovskalesya8270 Рік тому

    Я бачу відмінність сучасної «російської імперії» в тому, що на відміну від інших вони не тільки насаджували верховенство своєї мови і «культури», а й активно присвоювали і крали надбання колонізованих і видавали за своє. Це цікавий факт

  • @taraskutnyi4507
    @taraskutnyi4507 Місяць тому

    Супер

  • @vasyllizanets7954
    @vasyllizanets7954 Рік тому +1

    Дякую за цікаве відео та чудовий переклад.

  • @maryanadraga2151
    @maryanadraga2151 Рік тому +1

    Величезна вдячність! Дуже цікаво чути про різні рівні російського імперіалізму та його порівняння з іншими.

  • @user-dg1sw1sn8q
    @user-dg1sw1sn8q Рік тому +2

    Дякую. Добра робота

  • @bctbct606
    @bctbct606 Рік тому

    Thanks very much ❤

  • @valeriiynazarenko2964
    @valeriiynazarenko2964 9 місяців тому

    Дякую

  • @mariamikula3748
    @mariamikula3748 Рік тому +1

    дякую за гарний переклад. Лектор, певно, задовго в москві був, набрався зайвого

  • @Artyrian_Tyler
    @Artyrian_Tyler Рік тому +1

    Дуже гоже, приємно подивитися розумних людей ❤️

  • @kanzasorpov1479
    @kanzasorpov1479 Рік тому +3

    Дякую за переклад) і ще пару раз дяка

  • @Byl6ka
    @Byl6ka 2 місяці тому

    Ох, яка ж це важка лекція була. Здуріти мона. 2 рази передивлчлась і все одно не можу сказати, що все зрозуміла, що він хотів сказати😔

  • @upcholkina
    @upcholkina Рік тому

    Дякую за вашу роботу, дорогі Хмаринки❤

  • @j.london461
    @j.london461 Рік тому +2

    Дуже цікавий матеріал, ще б мати достатньо тями, що б все переварити і проаналізувати😅

  • @kseniakravchuk2129
    @kseniakravchuk2129 Рік тому

    Хмаринці дякую за переклад і озвучку. Лекція ніяка, враження, що майже годину слухала "хорошого рузького". Так у нього все м'яко і згладжено. Не примусові депортації, а переселення (так, наче і добровільне), не звірячі болота, а чи не Америка. Коротше, любі українці, побережіть нерви, краще не дивіться. А от лектора краще кудись в Бучу. Хай там ллє воду і порівнює рашку з США. Перша лекція з цього курсу, що прям викликає відразу

  • @yelikhopii
    @yelikhopii Рік тому +1

    Дякую 🙏

  • @solomiiatolochko4446
    @solomiiatolochko4446 Рік тому +1

    Дякую ❤

  • @annamahno1013
    @annamahno1013 Рік тому

    Люблю ваш канал. Прослухала всі лекції з цього курсу. Дуже цікаво.

  • @Moisey-np4vn
    @Moisey-np4vn Рік тому

    дякую за роботу.

  • @stanislavroksolan7636
    @stanislavroksolan7636 Рік тому +2

    Дякую за переклад і вашу роботу. Сама ж лекція не дуже. Аби я такі читав то мене б вигнали (а так я сам пішов))) Видно що професор хотів дуже багато розказати і зачепив кілька цікавих тем. А в результаті він не сказав майже нічого. Те ж саме у Тімоті Снайдера. Хоча можливо у мені говцорить історик а для простих людей це відкриття.

  • @liliialondon9409
    @liliialondon9409 Рік тому

    Я вчилася в Москві в університеті 90- 95 роки. Нікто з голоду не помирав ,були черги ,талони на іжу ,табак .....

  • @palindrompalindrom5674
    @palindrompalindrom5674 Рік тому +1

    Без повісточки Тімоті, ці лекції на порядок якісніші і цікавіші. Дійсно цікаво слухати. Дякую Хмаринці за роботу!

  • @PrintUA
    @PrintUA Рік тому +6

    Вам там в банку дзинькнула монетка від мене. 😊

    • @UA_Science
      @UA_Science  Рік тому

      Дійсно дзинькнула ) Дякую!!!

  • @sweetbrownie5430
    @sweetbrownie5430 Рік тому

    Дуже цікаво, дякую за переклад. Це дійсно правда, росія розширялась туди, де не було кому протидіяти. Просто за рахунок слабких місцевих поселень і т.д.

  • @Volodymyr_Vasyliev1
    @Volodymyr_Vasyliev1 Рік тому

    дякую, обняв, це такий кайф для моску

  • @michellemontaine7816
    @michellemontaine7816 Рік тому

    Я у захваті, ці лекції - найцінніше проведені 20 годин мого життя

  • @NadinVirgo
    @NadinVirgo Рік тому +2

    Розповідає цікаво , але можливо часу замало , зовсім не торкнувся , як на мене , важливої теми впливу релігії , як невід'ємної частини імперської політики колонізації .

  • @roxana1328
    @roxana1328 Рік тому

    Я сула в європі лекціі нобелівських лауреатів по медицині. І то було фантастично. Длступно і мудро. А тут одна вода. Ті що погано всились в гімназіі чи коледжі і дуть на філософію або історію. А гооші ті самі в універі дісьають що науковці математики чи хіміки.

  • @valebrazh2399
    @valebrazh2399 Рік тому +2

    Автору каналу подяка за відео, перекладачам за переклад, уельцям за згадку України в їх лекції... Перше - авторам каналу, дані лекції про що завгодно, але НЕ ПРО СТАНОВЛЕННЯ України, ні Снайдер, ні хто інший про Україну говорить зі сторони стільця імперії, що жалкує про неміч, про відірвані від ІНШОЇ ІМПЕРІЇ, "території" де все відбувалось НАВКОЛО... Друге-лекція "вода", ні про що... В стилі нажаль усіх викладачів західного світу їх віку:3%-10% максимум про Україну, решта-про що завгодно.... Я б ці лекції назвав :"Становлення світу навколо України," Як видно по часу, західним історикам Україна була, є й буде непотрібною, до певних моментів часу, коли події нашої Країни маштабуються й на них... Нашу історію сплюндрували в тому числі і історики-історію пишуть переможці, захід не може відкинути Норманську ТЕОРІЮ-ТЕОРІЮ КАРЛ, бо ніяких достовірних датувань, аналізів битв, ніякої інформації по давнім часам - часам якраз розвитку Русі, якщо і є - то мізер, або датують в обі сторони часу неправильно й приписують то до скіфів, то до поляків, то до КПЛЖР... Історію напишемо самі, лекції не раджу слухати-води більше ніж інформації, тим паче про Україну. До перемоги!!!

  • @byljakis6701
    @byljakis6701 Рік тому

    О, а я спершу подумала, що то Плохій, а не Арне, зі спини)) Віктор красунчик😉 йду слухати))

  • @user-ur8lb1bs2q
    @user-ur8lb1bs2q Рік тому +8

    путін був антикомуністом 👌😭😂😂😂😂 , ото мочканув . Звичайно цей професор недитально ознайомився із цим питанням ставлення х*йла до совка , але як українцю який наглядно бачить хід подій і неодноразово саме х*йло казав що найбільшою катастрофою 20 століття це розпад совка . Дякую за відео і як погляд з боку на історію нашого регіону доволі цікаво .

    • @user-if9cn8if3h
      @user-if9cn8if3h Рік тому +2

      В якомусь сенсі він правий і не правий водночас, бо Путін намагається поєднати риси як російської імперії, так СССР

    • @user-ur8lb1bs2q
      @user-ur8lb1bs2q Рік тому +2

      @@user-if9cn8if3h Професор який проводив лекцію , сказав що путін є антикомуністом , який відкрив доступ до архівів совка , щоб показати що він хоче йти протилежним шляхом і розуміє що совок є провальнимий . От це слова професора , з яких я орнув , і там немає або або .

    • @MichelleFreebird
      @MichelleFreebird Рік тому +1

      Так це нонсенс, можливо путлер відкрив совєцької архіви, щоб показати що не все може бути ідеально, і навіть в вєликому совку траплялася халепа. Скоріш заради того щоб впроваджувати непопулярні закони та репресії.

    • @user-ur8lb1bs2q
      @user-ur8lb1bs2q Рік тому

      @@MichelleFreebird Я незнаю це слова професора який вів лекцію , я тільки підмітив абсурт цих слів , я незнаю звучить як невдалий анегдот . І назахист професора можливо він невникає за нетакими популярними висловами що війдуть в історію . Але факт залишаєця фактом незнаю звідки він взяв що х*йло антикумінст 😅😂😂 .

    • @user-ww9vq3lu4p
      @user-ww9vq3lu4p Рік тому

      ​@@user-ur8lb1bs2q якщо розглядати комунізм як ідеологію, то Путіна можливо назвати антикомуністом по суті: комунізм передбачає усуспільнення власності та зрівняння людей у доходах, в той час як в РФ відбулося формування великої олігархічної власності зі злиттям її власників з держапаратом, плюс якщо дивитися на історичну політику, то Ленін як керівник РСФРР та СРСР негативно ставився до Російської імперії та її інституцій, а також до білогвардійського руху, в той час як Путін навпаки схвально та водночас негативно щодо Леніна, що нібито національна політика останнього підривала російські позиції й була помилковою.

  • @user-lc9wr8pi7t
    @user-lc9wr8pi7t Рік тому

    👏🏻👏🏻👏🏻

  • @volodymyrpetrov9677
    @volodymyrpetrov9677 Рік тому

    Дякую за переклад. Дивлюсь українською, хоча міг би і англійською. Однак ранками за сніданком мозок не одразу прокидається :)

  • @caracola11
    @caracola11 Рік тому

  • @IvaKuzma
    @IvaKuzma Рік тому +1

    Гооосподи, це найнудніша лекція за весь курс

  • @larysarowland2958
    @larysarowland2958 Рік тому

    superb....superb...superb...

  • @rozmariya238
    @rozmariya238 Рік тому

    Слабкість одних і здатність інших,виживає сильніший?...,на сильнішого є єдність або роздрібненість. Дякую за ранок із Хмаринкою

  • @djadja6461
    @djadja6461 Рік тому

    👍👍👍👍

  • @alexmarch232
    @alexmarch232 9 місяців тому

    Починайте перегляд з 10:00

  • @user-xo1tm4yd8h
    @user-xo1tm4yd8h 5 місяців тому

    😂😂😂😂😂😂😂🎉🎉😂😂🔥🔥🔥🔥🔥🌋

  • @ihor9086
    @ihor9086 Рік тому

    Як на мене то лектор трішки заплутався у матеріалі. Якось зібрав у купу дуже багато цікавих речей, а до чого вів так і не зрозуміло.
    Так що ця лекція це просто набір цікавих фактів на подумати :)
    Дякую за переклад, ви найкращі!

  • @vitaliyvyntu4566
    @vitaliyvyntu4566 Рік тому

    Чорна земля / Тімоті Снайдер

  • @sergiyzhuk346
    @sergiyzhuk346 Рік тому

    Російська Імперія була придумана в Києві і Чернігові, Імперію будували українці, литвини, булгари, поляки, німці, французи, всі інші некорінні російські народи, Російська Імперія була народжена Києвом і притягнута за вуха до історії Русі. Україна породила цю імперію, вона її і поховає

  • @pavlochaplygin4500
    @pavlochaplygin4500 10 місяців тому

    Завжди з осторогою слухаю іноземців, які намагаються розібратися у відносинах між Україною та московією. І тут не виняток. Прослухав, точку зору зрозумів. Але лайку не дам.

  • @artem.ua.
    @artem.ua. Рік тому

    От аби з цієї частини починався курс лекцій, то було би значно краще. 👍

  • @volodymyrpetrov9677
    @volodymyrpetrov9677 Рік тому +2

    Нажаль, мушу лишити критичний коментар щодо курсу цих лекцій. Останні 15-20 лекцій, іноземні професори дивляться на інторію України як на об'єкт, ззовні... Очима ідеологів революції, радянських чиновників, колонізаторів польських чи російських. Однак тут потрібно проводити межу і наголошувати, на першоджерелах українських, з України. Континентальний контекст є безумовно важливий, однак хочеться щоб іноземці у вивченні історії України останніх 150 років дивилися на Україну очима українців зсередини, а не ззовні, часто зверху-вниз.

    • @Solomadin
      @Solomadin 6 місяців тому

      Щоб дивитися очима українців, потрібно бути українцями. Цінність цих лекцій як раз і полягає в тому, що ми можемо дізнатися, як ми виглядаємо зі сторони, як нас бачать іноземці. Із співвідношення різних бачень і виникає стереоскопічна картина.

  • @user-ij5si2nn8u
    @user-ij5si2nn8u Рік тому +1

    Дякую за відео. Але не можу прокоментувати спосіб подачі матеріалу. Це мабуть той випадок, коли гарний науковець не є чудовим лектором. Як можна на такому рівні читати з шпаргалки. Деякими моментами майже не відриваючись.

  • @bogdand7467
    @bogdand7467 Рік тому

    З усього курсу лекцій, дана найбезкорисніша. Загальні фрази, жодного підтвердження, або фактів. А теза, про переселенців, у випадку українці на далекий схід, росіяни на Донбас (найбагатшу ресурсами територію) просто вбила. Автору вартувало б вивчити передісторію, що будівництво на сході почали бельгійці, а комуністи все це забрали, попередньо виморивши місцеве населення голодом 33-34 років. Завозили людей без освіти і культури, щоб методом асиміляції викорінити залишки українства. Дослідіть карту України 1918р. Кубань теж була її частиною. Ті ж "переселенці" які вимушено були переміщені на Схід (роман Багряного "Тигролови") зробили це не з власного бажання.
    Жодного сенсу в даній лекції у розрізі вивчення історії України не бачу.

  • @o-skill
    @o-skill Рік тому

    +

  • @SolomkoAlexandr
    @SolomkoAlexandr Рік тому +1

    все так лампово, параша порівнюється з Великою Британією, Україна з нігерією... Якісь інші ніжні паралелі, очікує дискусії росіян... Але рожевим вестернам можна, вони ж не межують з московькими канібалами. Українцям, та й іншим закордонним слухачам, краще слухати українських істориків і спеціалістів

    • @freikorpsdamonisch8127
      @freikorpsdamonisch8127 Рік тому

      Згоден, вони дикі, а про них часто кажуть наче принаймні на рівні нашому, а то й вище. Вкупі з лементом рослібералів і балетом виходить що вестернери мають хибну картинку саме росіян як спільноти.

  • @natmaren989
    @natmaren989 Рік тому

    Цікаве порівняння колоніалізму Франції та Бринанії в Ірлндії та Алжирі з колоніальною політикою московії щодо України.

  • @user-vt2yp6bf1g
    @user-vt2yp6bf1g Рік тому

    Тема цікава, але багато води, не динамічно. Хотілося б більш структуроване викладення матеріалу: що відбулось, причини, наслідки і т.п.

  • @ruslanabroschuk4119
    @ruslanabroschuk4119 Рік тому +1

    це щось неймовірне ! Дякуємо ЗСУ !!!

  • @yadvigayura2813
    @yadvigayura2813 Рік тому

    Ставки зростали весь цей час, допоки у країні не виникла критична маса людей, що готова померти за те, щоб Україна існувала.....

  • @darodoro7257
    @darodoro7257 7 місяців тому

    цікаво лише поглядом зі сторони. а в цілому сприйняття російської імперії хибне. не враховано те що сама вона утворилась на грунті Київської Русі.
    також не можу погодитись що ця війна неоколоніальна бо Україна вже як 25 років (чверть віку!) до 14 року була незалежною - отже це звичайна війна між країнами. орда намагається знову стати імперією тому веде експансійні війни. До України була експансивна війна з Грузією.

  • @user-bi6yg1td3i
    @user-bi6yg1td3i Рік тому

    Навряд чи можна прирівнювати відносини між різновірними Англією та Ірландією, Францією та Алжиром з одного боку, та стосунки між одновірними Росією, Україною та Білоруссю з іншою.
    Протестантська Англія і католицька Ірландія - це як православна Росія і католицька Польща.

  • @fiftyshadesofgrey1991
    @fiftyshadesofgrey1991 Рік тому

    коли колонія возомнила із себе "імперію"

  • @andrewyerm4851
    @andrewyerm4851 Рік тому +1

    Дана лекція досить поверхнева і не розкриває тему, це перша така з цього циклу ((

  • @yurijyaremko7802
    @yurijyaremko7802 8 місяців тому

    Росію слід порівнювати з Османською імперією. Тому що росія - неєвропейська країна.
    В росії немає інституту приватної власності. Як і в Імперії Османів.
    В Британії, у Франції інститут приватної власності був. Тому вони кардинально відрізняються від росії.

  • @ValerijRyzhkov
    @ValerijRyzhkov Рік тому +4

    Слабка лекція. Найслабша з циклу. Чому лектор не використав ще етнічну карту імперії??? Чому не використав карту щільності населення? Є чудова карта gif, яка показує динаміку зростання імперії. Чому не навів жодного прикладу утисків національних мов? Інкорпорації національних еліт? Розумію, що лекції мають нести не фактологію, як прийнято у нас, а показувати тенденції розвитку. Але і з цієї точки зору лекція слабка.

    • @kamidzy1150
      @kamidzy1150 Рік тому

      Зараз би українцям жалітись на утиски наіональних мов від росії, яка примусово перейшла на чужу їй церковно-слов'янську, притискаючи і майже знищівши своє тюрксько-мовне населення всієї північної Азії. Якщо наводити національні інкорпорації та утиски це буде вже історія московії, у якій Україна загубиться як одна з багатьох.