Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598
Ви розповідали історію, яка вигадана московськими та німецькими байкарями, а де наші українські історики, де їх дослідження? Зараз відкрито багато матеріалів інших країн, хіба не цікаво їх дослідити, та написати справжню історію Русі-України.
Чув, що на розі Прорізної і Володимирської було знайдене поховання тих часів (більше 40 бранців). Велика шана Нескореним! Прохання до автора приділити цьому увагу. Лайк вже стоїть ; )
Доброго дня! Дякую, люди роблять необхідну роботу. Деякі факти про оборонців міста можливо було висвітлено поверхнево, проте це, скоріше за все, буде окремою темою.👍
Київ став великим містом значною мірою завдяки торговим шляхам, які можна було контролювати із Києва. З часом торговий ландшафт змінився - занепад Візантії, підйом міст на Балтійському узбережжі (Ганза). І, як наслідок, важливість Києва для північних князів теж зменшилась.
У 13 столітті на річці Калка сталась битва руської дружини проти монгольскої орди. В наші дні на тому ж місці наші славетні воїни ЗСУ боронять свою країну від московської орди, нащадків монголів.
Продовжую особистий марафон перегляду всього контенту "Історії без міфів", відео №57. Захоплююся темою середньовіччя, і особливо місцем України-Руси в ньому. Дякую за вашу працю!
@@ГеоргийПавленко-з9д Це дуже радує. Я декілька разів спілкувався українською мовою з українцями за кордоном, але ж вони, по більшості, розмовляли суржиком. Навіть ті, хто с західної України вставляли якісь незрозумілі слова.
Справді ледве не найтрагічніша сторінка в історії Києва і Русі. Коли був малим, завжди уявляв, як можна було б знайти машину часу і завезти відважним киянам декілька сот автоматів та кулеметів та ще й артилерію 😊
Это ее конец (Руси), конечно это трагедия. Но надо понимать - монголы сделали нас теми кем мы сейчас являемся. Они наши предки в той же степени, что и русичи
@@kirjacob4528 эх, тебя бы в те времена, мож и отбились бы тогда от батька Батыя. Жаль наши князья хотели только сладко есть и долго спать, а ещё грабить и убивать друг друга, вот и поплатились за это.
Доброго дня.Чому я не бачу Вас на каналі "История Руси"?Обов'язково підпишіться.Канал російськомовний,бо автор хоче,щоб і "брати" теж зрозуміли прощо йдеться.Багато з тих,кого я бачу тут ,на той канал теж підписані.
Вітаю шановні науковці, ваш канал просто супер, інформація подана на найкращому рівні, всім своїм знайомим рекомендую. Зробіть, будь ласка, програму про Коліївщину. Дякую за вашу гарну роботу.
@@liu-78_shjk А в якому місті був монгольський гарнізон???? А не в якому, це вам не Московія. Правили князі, а по ярлик на князювання їздили до орди, подать збирали місцеві, а по подать приїджали монголи.
@@liu-78_shjk і баскака не було. Київ не був частиною Орди , а платили данину баскаку в Переяслав. Тобто Київ формально був незалежним платником данини Орді.
...досвідчую дивне відчуття. З однієї сторони доповідач справляє приємне враження, як людина розумна та інтелігентна. З іншої, коли відео завершилось, то, мимоволі вигукнув -що? Оце і ВСЕ? !. ...Поправді кажучи, розраховував на більше інформації....
Киев город герой Украины - Руси. "В 1320г Гедимин, освободив Киев от таар, присоединяет к Великому княжеству Литовскому и Киевскую Русь, известную под именем Украины,"- И.Прыжов "История..." Летописи Русь называли Украиной, что легко проверить Многим типа угрофинов Карелина желательно начать учить сначала букварь
У країні РУСЬКИївській народ РУСЬКИЙївський, коротко у країні руський народ руський, навіщо писати Україна Русь, коли в згадувані часи Київ називався по імені засновника Кий, КИЙїв Град, Русь(прилагательное, рос.) до назви міста в слогані буде - РусьКий і зараз українці не кажуть - русскій, а говорять, як і в давнину - руський
@@СерегаОгнарев-ъ1о Кстати, на украинском языке это действительно руський. На церковном языке это руский. русский это новое слово. Наверно создали чтобы отличать термин "русский", от термина "Руский".
Чи можна вірити тому "Суздальському літопису"?Як відомо,під патронатом Катерини2 існувала комісія,яка займалася знищенням та вигадуванням історичних документів.
@Валерій Вікторович Семенюк Якщо постараються то вийде підробка.А те що вошиві люблять тягти свої рученьки до того що їм не належить.То чому б Катьці Розпусниці не зайнятися підкоркектуванням історії.
@Валерій Вікторович Семенюк , а що тоді вже знали про спектральні і вуглецеві аналізи? Хохмач, тоді важко було знайти того хто б вмів добре писати. Тому могли малювати що завгодно. От тепер, маючи велику кількість інструментарія можна було б зробити цей аналіз. Але головні "оригінали джерел" для нас мабуть недоступні.
СТО ПРОЦ - фальшивка катькина! Эти все летописи( ипатьевская, лаврентьевская, Нестора и т.п.) появились одна за другой на протяжении второй половины 18-го - начала 19-го веков..:((
@Валерій Вікторович Семенюк Не сочиняй. Не при каких обстоятельствах князья не расстаются со своими дружинами, тем более Данило Галицкий. Там где князь, там и дружина.
Тепер зрозуміло чому появилось поняття Україна. Як така держава Русь через міжусобиці практично існувала в межах найбільшої концентрації влади навколо Києва, там же і було найбільше поселень не тільки Чернігів, Переяслав чи Вишгород а і невеличкі поселення куди після навали орди потягнулися мешканці Києва. Саме ця концентрація поселень навколо Києва і була країна, тобто основа держави, яку з часом почали називати Україна, тобто коли питали куди їдеш, то відповідали "У або в країну". Тепер уявіть як тупо казати "на Украине", а ще тупіше казати, що русские втікали на північний схід де Володимиро-Суздальські землі, тобто від ворога, який прийшов зі сходу втікали на схід, а не як всі нормальні подалі на захід.
Коментар для підтримки українськомовного контенту.Друзі,пишіть подібні коментарі,бо саме таким чином ми допоможемо авторам відео стати популярнішими,тим самим розвиваючи українськомовний контент
Як це на Русі майже не знали про Монголів ? За 10 років до навали , князі об’єдналися для битви на річці Калка с розвідувальними загонам монголів , бо вже тоді розуміли про серйозність орди . Як взагалі можна не знати про імперію , завоювавшу пів світу , що по тихеньку наближається до твоїх кордонів ? Цей історик не дружить не то що з історичними фактами , а й з елементарною логікою .
Запитання історику. Чи було саме таке завоювання як це описує російська історіографія? Через який час Київ відновився? Адже свідчення Плано Карпіні показує велику кількість торговців з різних країн, а найближча татарська залога в районі сучасного м. Дніпра. І ще одне питання яка існує джерельна база по вивчення цього питання?
Как свидетельствуют источники, Великий Киевский князь Святослав совместно с литовскими и другими рускими князьями в Окуневской битве 1275г разгромил объединенное войско Золотой Орды и Залесской Орды.
@@Сармат-п8ч ...скажіть , будь -ласка ), а що КОНКРЕТНО Ви маєте проти української мови )? Чим особисто Вас вона не влаштовує? Як можете окреслити проблему ?
У складі війська були залішани чи залісці. Їх очолював Ярослав, батько так званого, Олександра Невського, який десь з 1237 року жив при дворі хана Батия. Десь читав, що їх було пару тисяч.
У праці В.Білінського наводиться довід того, що Київ дуже швидко відновився і потім приймав іноземних послів, під ордою не був і входив до складу ВГВК. Тому просто охоплено невеликий проміжок часу.
Якщо так страшно знищили? То яким чином через два роки "на згарищі" торгували купці зі всього світу. Або кияни великі маги, що за два роки змогли відновити всю інфраструктуру, в першу чергу укріплення, або офіційна історична парадигма щось прибріхує.
@Валерій Вікторович Семенюк Ви так говорите свічку тримали. Дуже негарно. Питання доволі слушне і обгрунтоване. Є свідчення папського посла який бував в Києві. А Ви такими коментарями істину не знайдете. Видно Вам зручніше московські казочки переповідати то і про колобка з бабою ягою роскажіть. Говорите таке ніби з конопель.
@@ВасильКолядинський Свідчення папського посла Плано де Карпіні, про яке розповідається у цьому відео - 200 дворів у Києві залишилося після монгольського спустошення. Це орієнтовно близько 1 000 мешканців. А було від 30 до 50 тисяч. Є різниця? Про який центр світової торгівлі може бути мова?
Плано Карпини, проезжавший через Киев спустя 6 лет после разгрома Батыем - никаких торговцев не заметил. Только немногих монахов... И упомянул, что груды черепов и костей вокруг города - хоронить было некому...
Питання до автора відео. Хто, якщо не Данило Романович був у 1240 році Великим князем Русі? Якщо воєвода Дмитро, котрий керував обороною Києва, був підлеглим князя Данила, поставленим ним, то і Данило якраз і володів Києвом. Володарі землі Суждальської носили титул Великого князя землі Заліської. Власне Залісся до Русі не відносилося.
О знайшов однодумця. Я їм теж подібне писав. Якось не хочеться думати але пропало два моїх коментарі. Невські володарі Києва, Суздаль частина Русі. Нісенітниця.
Такого титулу як "Великий князь Русі" тоді не було (зрештою, як і титулу "Великий князь землі Заліської"). Володіння руських князів не варто уявляти як сучасну централізовану державу.
@@vadymaristov4544 Шкода, не маю зараз часу доводити з літописів, що був Великий князь Київський і був Великий князь Заліський. У будь-якому разі Дани́ло Рома́нович, або король Данило чи Данило Галицький (1202 - 1264) - король Русі (1253-1264), правитель Галицько-Волинського князівства (1238-1264). Князь галицький (1205-1206, 1211-1212, 1230-1232, 1233-1234, 1238-1264), володимирський (1205-1208, 1215-1238). Останній самостійний великий князь київський (1239-1240).
@@wasylpokhyla9590 Якщо Ви і так усе знаєте, навіщо тоді питати?:) А поза тим, коли знайдете час (а я вірю, знайдете), то напишіть спеціальний текст з доведенням того, про що Ви вже так упевнено говорите. З цікавістю прочитаю!
На той час Київ не був головним руським містом. Головний престол було втрачено після розорення Київа Андрієм Боголюбським сином Юрія Довгорукого. З головуванням киїського князя покінчили по тій причині, що головний престол ставав причиною міжусобиць. Мстислав, син андрія Боголюбсько, внук Юрія Довгорукого запропонував взагалі зняти з Київа звання княжого міста, заливши в ньому не князя, а намісника, яким став його дядя Гліб, брат Андрія Боголюбського, який взагалі не відрізнявся власними амбіціями. З Київа було вивезено усі головні церковні святині до Володимир Суздальського князівства, в якому правив Андрій Боголюбський. Але Візантія не визнавала цього акту, тобто томос /дозвіл на правління/не було отримано. Основна причина в тому, що за отнимання нового томосу вимагалася повторна плата та нові зобов"язання, в основному вимагали поросування на нові території, тобто війни за анексію нових територій у язичників та мусульман. Пізніше після Флорентійської унії, та падіння Константинополя Московський правитель Василь ІІІ взагалі відмовився від наміру отримати томос, сподіваючись на те, що османи закриють питання знаходження вселенського патріарха у Константинополі і центром східного християнства та третім Римом стане Москва. Але османи зберегли Константинополь як центр християнської релігії східного обряду. Тому Москва як би залишилася без томосу до сьогодення. При анексії Литвою території історичної Русі, Москва особливо не переймалася, сподіваючись на те, що Київ остаточно втратить релігійний авторитет. Але литвини вирішили по іншому, прийняли релігію, можливо по тій причині, щоб в подальшому простіше було просуватися на території Москви, адже кордони Литовського князівства вже були поруч з Мосвою, Смоленськ був Литоським містом. Крім того литовці активно розвивали торгівлю та ремесла, демонструючі простим московитам привабливість свого державного устрою.
Киев был столицей Руси как минимум до 1240 г. Да, с 1132 г столицей номинальной, но все же СТАРЕЙШИМ СТОЛОМ. Эпизод с Боголюбским продлился всего 5 лет и рецедива не получил. Драка за киев продолжалась между рюриковичами даже в 1239 г, когда русские княжества одно за другим гибли под ударами татар.
Константин Никитин, после Боголюбского Киев утратил титул княжеского города. Мстислав, сын Боголюбского усадил в нем своего дядю Глеба у которого отродясь не было амбиций. Косаемо татар, я так понимаю они были не сколько завоеватели, а обычными темниками, теми кто помогал за вознаграждения разруливать междуусобные споры. Доказательством этого есть то что они не устанавливали свою власть, а передавали ее кому то их "своих". За это им платили дань, по типу рекета.
@@SH_I_N ничего Киев не"утратил". Это, я еще раз подчеркиваю, СТАРЕЙШИЙ СТОЛ на Руси, как минимум до 40ых гг 13 в. Именно поэтому и шла перманентная война за Киев между династиями волынских, смоленских, черниговских или суздальских князей. Владевший Киевом мог одновременно претендовать на старейшество во всей русской земле, т е быть великим князем всея Руси. После "погрома" Боголюбского, город продолжает развиваться, здесь массово строятся кпменные храмы, ведется общерусская летопись, пишется "Слово о полку Игореве" и пр. А своей собственной династии в Киеве никогда и не было, т к это центр русской земли, "старейший" т е главный стол.
Татары были именно завоеватели и завоевание это было страшным. Русь понесла чудовищные демографические потери. Многие большие, стольные города после нашествия либо так никогда и не возрадились (старая рязань, переяславль), либо навсегда потеряли свое прежнее политическое значение (чернигов, галич, киев). Остановилось каменное строительство на всей территории Руси, даже там где собственно нашествия и не было (смоленск, полоцк, новгород). Погибли сотни и тысячи мастеров, исчезли десятки видов ремесел. Русь как единая этнокультурная общность навсегда потеряла свое единство и монолитность. Со второй пол 13 в отсутствует общерусское летописание, русские земли потеряли контакты между собой и со временем подпали под власть иноплеменных держав: польши, венгрии, литвы и орды.
@@КонстантинНикитин-м6ч, особенно мне нравится "еще раз подчеркиваю" и пишется "Слово о полку Игореве", это не Тора которую писали почти 300 лет. Проблемой оставалось то что Томос выдали киевскому князю, то что все перевезли вместе с патриархом не считалось. Не считалось потому как вселенский патриарх был дальновидным, он требовал новые условия для получения Томоса, разрешения на представление веры. А кроме всего требовалось немало, в том числе войны за языческие и мусульманские территории, как известно Казань приняла Ислам на 60 лет раньше нежели Киев восточное христианство. И только Иван Грозный, которого многие не вызнавали настоящим решил исполнить то чего просила Византия, но время уже было другое.....
Трагічна подія в історії України, після якої послідував доволі складний та суперечливий період панування монголо-татар на українських землях. Русь ослабла і була загарбана сусідами.
Ну не знаю чи так вже швидко відбулося як Ви кажете повернення з Заходу на Схід. Це все нам говорить московська історіографія. А факт того що Данило Галицький був коронований папою після невдалої спроби насильно окатоличити Русь. Та і той факт що Данило Галицький пив чорний кумис, найкращий сорт цього напою з Великим ханом говорить про рівноправність і незалежність від орди. Не слід забувати і про Константинополь, який ще не захопили турки і східне християнство яке було на землях Русі говорить про те що Русь нікуди не поверталась, а була на свому місці і захищала свої кордони від Заходу католиків і Сходу татар, що ще остаточно не визначились з релігією. Данило був королем Русі і володів Києвом, Львовом, Володимиром, землями Білорусі, Поділля, Холмщини... І навіть на 1320 ті рр. португальський мандрівник в своїй праці про всі королівства світу виділяє окреме королівство Леон. І вказує найбільші міста Київ, Львів, Сіверськ. А те що нам розповідає російська історіографія це все казочки.
@@ВасильКолядинський З вами я згоден. Але Україні до 1362 року - битви на Синіх Водах - доводилося рахуватися із Ордою. На жаль, Русь опинилася в кільці ворогів - Польща, Угорщина, Литва, Золота Орда вели боротьбу за підкорення земель колишньої Русі. Так сталося, що відсталі області Залісся залишилися в Азії, а Україна на щастя повернулася у Західний світ. Тільки жаль, що Україна до західної цивілізації повернулася тоді під владою іноземних держав.
@@oleksandrpetryk2002 до 1362 рр Були ще битви в 1320х рр. на р. Ірпінь. І литвини були частиною Русі прийняли їхню віру, мову письмо, закони. Це рівноправне об'єднання. А у 1340 війна з поляками саме вони захопили королівські регалії зі Львова. А потім через Кревську унію відвели литвинів в католицтво Ягайло женився з Ядвігою. І руським князям Острозьким нащадкам Данила Галицького потрібно було відстоювати свою віру і права на Русь. Але і Острозькі, Вешнивецькі, Заславські... Окатоличились. Так Україна втратила свою еліту.
Ох вже ця закостеніла академічна "офіційна історія", якої навчали сучасних професорів з історії радянські викладачі по радянським пропагандистським методичкам... І такі ось історики, українською мовою, навчають українців московській версії історії. Правду кажуть: "Справжню історію історик не напише". Мається на увазі, що сучасні історики лише повторюють те, чому їх учили і вони навіть не піддають критиці ці джерела інформації.
Однодумець. Я подібне їм писав. І декілька коментарів пропало. Я з вами згідний. Переповідають московські казки. Але канал хороший мені подобається. Цей випуск зробили тяп ляп.
Есть историки фантасты по типу братьев капрановых. Они придумывают древнюю укрию и прочую хрень. Здесь на канале историки дают просто факты, без домыслов и фантазий. Извините, что вас не устраивают факты
@@Андрей-м8и3и Андрій з Карел ви звертаєтеся в одному дописі до мене на ви в іншому на ти. Визначайтесь. Мені очевидно що уроки етики ви не збагнули. Думаю з іншими предметами в тому числі історією така сама бездарність. Не маю ніякого бажання вести з вами в подальшому дискусію.
Просто цікаво, а чи комусь з непромосковських істориків давали можливість зблизька ознайомитися з цими "Літописами", що в Москві? Бо як і з таємничою пожежею, від якої нібити згоріли оригінали, так і з появою їх "копій" все схиляється в бік конфлікту інтересів
Незадовго до цього, Київ був розорений, першим велікоросом т.з. Боголюбським, були розваленіі захистні споруди, розграбовані церкви в столиці.. так що орда прийшла в покоцане місто, а так як грошей після нашестя московитів було мало найманців теж не позвешь. Фактор попереднього розорення, на мою думку, був значимим.
Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників!
А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598
Уже давно підписані.
Дякую, дуже цікаво.
Це що з шкільної програми?
Ви розповідали історію, яка вигадана московськими та німецькими байкарями, а де наші українські історики, де їх дослідження? Зараз відкрито багато матеріалів інших країн, хіба не цікаво їх дослідити, та написати справжню історію Русі-України.
@@ГалинаГалина-д8ж Що саме ви вважаєте вигадкою московських та нымецьких байкарів? Які у вас є для цього підстави крім свого бажання так вважати?
Чув, що на розі Прорізної і Володимирської було знайдене поховання тих часів (більше 40 бранців). Велика шана Нескореним!
Прохання до автора приділити цьому увагу.
Лайк вже стоїть ; )
Як встановили, що то бранці!?
Тема -саме те, що треба 👍.Думаю, що мусить бути цікаво ) ...
Гарна тема! Слухаю із задоволенням бажаю каналу розвиватися , бо завжди цікаві теми!👍🇺🇦🤔
цей диво історик хоть вчив історії мабуїть ні
@@РаїсаТимошенко-с9ш а ти українську?
Все дуже круто та неймовірно. Головне подача інформації доступна та легка🔥🇺🇦😍
Просуваємо український продукт, українську історію 🇺🇦🔥💣
Доброго дня! Дякую, люди роблять необхідну роботу. Деякі факти про оборонців міста можливо було висвітлено поверхнево, проте це, скоріше за все, буде окремою темою.👍
Київ став великим містом значною мірою завдяки торговим шляхам, які можна було контролювати із Києва. З часом торговий ландшафт змінився - занепад Візантії, підйом міст на Балтійському узбережжі (Ганза). І, як наслідок, важливість Києва для північних князів теж зменшилась.
Дякую за відео. Було цікаво.
Велика подяка!
Дякую, цікавий матеріал)
Дякую за інформацію. Слава Україні.
Даже цiкаво. Чекаю наступний випуск. Дякую, друзі.
Дуже дякуємо. Тема надзвичайно інтересна.
У 13 столітті на річці Калка сталась битва руської дружини проти монгольскої орди. В наші дні на тому ж місці наші славетні воїни ЗСУ боронять свою країну від московської орди, нащадків монголів.
Так, очевидно, що річка Калка десь у Приазов'ї або на теренах Донбасу.
@@ГеоргийПавленко-з9д Кальміус ніби.
@@Upset-Optimist Одна з версій.
@@ГеоргийПавленко-з9д інших не маю від ... Давно.
@@Upset-Optimist Кальчик - притока Кальміусу.
Продовжую особистий марафон перегляду всього контенту "Історії без міфів", відео №57.
Захоплююся темою середньовіччя, і особливо місцем України-Руси в ньому. Дякую за вашу працю!
Дякую!!! Розвитку вашому каналу!
Вивчати історію дивлячись ваш канал надзвичайно цікаво!
Це неймовірно цікаво і надзвичайно корисно.
Дякую за випуск. Як завжди, класно.
дякую, пане Вадиме. Дуже цікаво!
Тепер краще і цілісніше розумію картину тих подій, дякую.
Чудове відео!
Коротко й по суті.
Дякую за вашу працю і діяльність.
Відео цікаве,стисло і зміствно .
Ще один коментар для підтримки відео
Коментар для підтримки каналу 💖🇺🇦💖
Коментар для підтримки відео
Каналу 👍👍👍👍👍. 💙💛
Які ви молодці, чому ви не в трендах😡
Дякуємо!
Авторам подяка
Дякую, було дуже цікаво. Давно вже не чув таку чудову українську мову. Я вважав що у вас вже не розмовляють такою чудовою мовою.
А ви з якої країни, шановний добродію, якщо не секрет?
@@ГеоргийПавленко-з9д Я з Ізраїлю.
@@borisepshtein7627 Вітання з України) Тут стає дедалі більше української мови, її вже значно більше за російську.
@@ГеоргийПавленко-з9д Це дуже радує. Я декілька разів спілкувався українською мовою з українцями за кордоном, але ж вони, по більшості, розмовляли суржиком. Навіть ті, хто с західної України вставляли якісь незрозумілі слова.
@@borisepshtein7627 В Україні зараз із цим значно краще, особливо серед молоді в Києві.
Справді ледве не найтрагічніша сторінка в історії Києва і Русі. Коли був малим, завжди уявляв, як можна було б знайти машину часу і завезти відважним киянам декілька сот автоматів та кулеметів та ще й артилерію 😊
Это ее конец (Руси), конечно это трагедия. Но надо понимать - монголы сделали нас теми кем мы сейчас являемся. Они наши предки в той же степени, что и русичи
@@kirjacob4528 эх, тебя бы в те времена, мож и отбились бы тогда от батька Батыя. Жаль наши князья хотели только сладко есть и долго спать, а ещё грабить и убивать друг друга, вот и поплатились за это.
@@Андрей-м8и3ице вони (монголи) твої родичі...
@@Андрей-м8и3и кажи за себе 😆😆 за усіх не кажи
Лаконічно і вичерпно і цікаво.
Сподобався доповідач.
Цікава тема очікую з нетерпінням.Вподобайка.
Доброго дня.Чому я не бачу Вас на каналі "История Руси"?Обов'язково підпишіться.Канал російськомовний,бо автор хоче,щоб і "брати" теж зрозуміли прощо йдеться.Багато з тих,кого я бачу тут ,на той канал теж підписані.
Vřele děkuji za práci.
Дякую за розповідь!
Дякую Вам за вашу роботу. Дуже цікаво!!!
Щиро дякую.
дякую,підримую тих,хто просить робити розширену версію передачі .можна із запрошенням істориків
Вітаю шановні науковці, ваш канал просто супер, інформація подана на найкращому рівні, всім своїм знайомим рекомендую. Зробіть, будь ласка, програму про Коліївщину. Дякую за вашу гарну роботу.
Некоректно у назві, це не падіння, а пограбунок, стосовно занепаду Києва - історія усіх таких міст однакова Рим, Царгород, Іршалаім... Бабилон
@Валерій Вікторович Семенюк Але підкореним не був.Монгольського гарнізону там не було.
@@liu-78_shjk А в якому місті був монгольський гарнізон???? А не в якому, це вам не Московія. Правили князі, а по ярлик на князювання їздили до орди, подать збирали місцеві, а по подать приїджали монголи.
@@СергейБондаренко-з2ю Ну а я про що?
@@liu-78_shjk і баскака не було. Київ не був частиною Орди , а платили данину баскаку в Переяслав. Тобто Київ формально був незалежним платником данини Орді.
@@СергейБондаренко-з2ю гарнізон і баскак були в Переяславі (він був частиною Орди до синьоводських подій 1362)
Боже, нам єдність подай, орда знову вдерлася в Україну!
Вадиме, ви неперевершені, дякую вам!
Дякую, дуже цікаво та інформативно.
і хочеться підписатися, та вже давно підписана! Ви швидко стали одним з провідних український історичних каналів, респект!
Дякую за топовий контент!!!
...досвідчую дивне відчуття. З однієї сторони доповідач справляє приємне враження, як людина розумна та інтелігентна. З іншої, коли відео завершилось, то, мимоволі вигукнув -що? Оце і ВСЕ? !. ...Поправді кажучи, розраховував на більше інформації....
Очень интересно. Большое спасибо.
Киев город герой Украины - Руси.
"В 1320г Гедимин, освободив Киев от таар, присоединяет к Великому княжеству Литовскому и Киевскую Русь, известную под именем Украины,"- И.Прыжов "История..."
Летописи Русь называли Украиной, что легко проверить
Многим типа угрофинов Карелина желательно начать учить сначала букварь
У країні РУСЬКИївській народ РУСЬКИЙївський, коротко у країні руський народ руський, навіщо писати Україна Русь, коли в згадувані часи Київ називався по імені засновника Кий, КИЙїв Град, Русь(прилагательное, рос.) до назви міста в слогані буде - РусьКий і зараз українці не кажуть - русскій, а говорять, як і в давнину - руський
Згвалтована Русь відродилася в Україні!
@@СерегаОгнарев-ъ1о Не умничай. Все украинские историки пишут Украина - Русь.
Кстати, Русь это не имя прилагательное. Как то надо пдтянуть матчасть
@Валерій Вікторович Семенюк Не сочиняйте и не манипулируйте. Тогда по вашему надо от всех слов отказаться, которые употребляют россияне.
@@СерегаОгнарев-ъ1о Кстати, на украинском языке это действительно руський. На церковном языке это руский. русский это новое слово. Наверно создали чтобы отличать термин "русский", от термина "Руский".
Комент і вподобайка за цікаве відео
Вподобайка вам за вашу працю!👍
Чи можна вірити тому "Суздальському літопису"?Як відомо,під патронатом Катерини2 існувала комісія,яка займалася знищенням та вигадуванням історичних документів.
Скоро на нашому каналі буде відео про міфи історії Русі, де розглянемо й цей епізод із Катериною.
@Валерій Вікторович Семенюк Якщо постараються то вийде підробка.А те що вошиві люблять тягти свої рученьки до того що їм не належить.То чому б Катьці Розпусниці не зайнятися підкоркектуванням історії.
@Валерій Вікторович Семенюк , а що тоді вже знали про спектральні і вуглецеві аналізи? Хохмач, тоді важко було знайти того хто б вмів добре писати. Тому могли малювати що завгодно. От тепер, маючи велику кількість інструментарія можна було б зробити цей аналіз. Але головні "оригінали джерел" для нас мабуть недоступні.
СТО ПРОЦ - фальшивка катькина! Эти все летописи( ипатьевская, лаврентьевская, Нестора и т.п.) появились одна за другой на протяжении второй половины 18-го - начала 19-го веков..:((
@@Lyubomyr.380. всі про це знають і без досліджень. Це кому дозволено... Там...
Дякую,чекаю нові історії.
Вподобайка! Але зробіть, будь ласка, розширену версію, бо дуже стисло
Яка може бути розширена версія, як немає більше ніяких відомостей!?
@@semjanek5390 відомостей тільки на 10 хвилин? Журба :(
Дякую! Вподобайка!
Час прям пролетів, дуже цікаво
Дякую за історію
Дякую. Гарний канал, правильний.
Давно пора поставить фильм о героической обороне столицы Руси Киева украинским народом. Который оборонял Киев без князя и княжеской дружины.
Тільки без росіян! Бо то безглуздя про Володимира Великого......
@@SergSuchkoffKharkovUkraine Тодi не було ще росiян.
@Валерій Вікторович Семенюк Воевода и князь это разные понятия. Там где князь, там и дружина. В основном Киев защищал сам народ.
@Валерій Вікторович Семенюк Не сочиняй. Не при каких обстоятельствах князья не расстаются со своими дружинами, тем более Данило Галицкий.
Там где князь, там и дружина.
А коли закінчився етногенез українського народу? Та й етнічної ідентичності в 13-му сторіччі не було, тож про яких українців ми говоримо?
Вподобайка за працю!
Тепер зрозуміло чому появилось поняття Україна. Як така держава Русь через міжусобиці практично існувала в межах найбільшої концентрації влади навколо Києва, там же і було найбільше поселень не тільки Чернігів, Переяслав чи Вишгород а і невеличкі поселення куди після навали орди потягнулися мешканці Києва. Саме ця концентрація поселень навколо Києва і була країна, тобто основа держави, яку з часом почали називати Україна, тобто коли питали куди їдеш, то відповідали "У або в країну". Тепер уявіть як тупо казати "на Украине", а ще тупіше казати, що русские втікали на північний схід де Володимиро-Суздальські землі, тобто від ворога, який прийшов зі сходу втікали на схід, а не як всі нормальні подалі на захід.
Дякую авторам за ще одне цікаве відео! Але хотілося б більш детально і розширено...
Чув що казахи вважають себе спадкоємцями Золотої Орди.
Ви знаєте, я читав, що Чингизхан родом із сучасного східного Казахстану.
Чому б і ні?Ми ж теж вважаємо себе нащадками скіфів.
А кримські татари чому? В першу чергу - вони нащадки половців
@@steppenwolf5810 Про це чув у одному з відео т.г шевченко каналу
@@ТарасГульоватий-с8п о це цікаво
Коментар для підтримки українськомовного контенту.Друзі,пишіть подібні коментарі,бо саме таким чином ми допоможемо авторам відео стати популярнішими,тим самим розвиваючи українськомовний контент
Дякую авторам
Зробіть відео , про наші перемоги наші
На нашому каналі є відео про перемоги над Московією. Одне з найбільш рейтингових.
Слава козацькому роду !
Слава Україні !
Героям Слава!
Вже чекаю.
Цікава тема. Визначальна подія для нашої історії. Дякую за відео.
Як це на Русі майже не знали про Монголів ? За 10 років до навали , князі об’єдналися для битви на річці Калка с розвідувальними загонам монголів , бо вже тоді розуміли про серйозність орди . Як взагалі можна не знати про імперію , завоювавшу пів світу , що по тихеньку наближається до твоїх кордонів ?
Цей історик не дружить не то що з історичними фактами , а й з елементарною логікою .
Дякую!
Слухаю із задоволенням.цікаво
Запитання історику. Чи було саме таке завоювання як це описує російська історіографія? Через який час Київ відновився? Адже свідчення Плано Карпіні показує велику кількість торговців з різних країн, а найближча татарська залога в районі сучасного м. Дніпра. І ще одне питання яка існує джерельна база по вивчення цього питання?
Класне запитання, до речі 👍. Я б додав лиш, ким можна персоніфікувати російську історіографію з приводу цієї квестії?
Дуже слушний запит/прохання навести арабських та європейських літописців, а ще про це байди співали..., що є у фольклорі?
Как свидетельствуют источники, Великий Киевский князь Святослав совместно с литовскими и другими рускими князьями в Окуневской битве 1275г разгромил объединенное войско Золотой Орды и Залесской Орды.
@@Сармат-п8ч ...скажіть , будь -ласка ), а що КОНКРЕТНО Ви маєте проти української мови )? Чим особисто Вас вона не влаштовує? Як можете окреслити проблему ?
@@БілийГорват Він з Донбасу.Колись навчиться.Якби вони всі там такими були.
Дуже цікава тема. Дякую за контент
Тож цікаво. Чи дійсно значною частиною цієї армії були залісці? Очікую трансляції.
Так питання про заліський контингент хороше. Вже 3 роки як ця земля підпорядковувалась татарам платила данину давала людей у військо.
У складі війська були залішани чи залісці. Їх очолював Ярослав, батько так званого, Олександра Невського, який десь з 1237 року жив при дворі хана Батия. Десь читав, що їх було пару тисяч.
Як Вам відео? Цього історика думаю треба направити на канал Історія Русі. Автор відкрив би йому очі.
@@ВасильКолядинський Цей історик дуже поверхнево розказав, багато про що промовчав.
@@ВасильКолядинський , підтримую.
Дякую
У праці В.Білінського наводиться довід того, що Київ дуже швидко відновився і потім приймав іноземних послів, під ордою не був і входив до складу ВГВК. Тому просто охоплено невеликий проміжок часу.
Вподобайка +++++
Хіба каналові, а лекція так собі.
Однозначно вподобайка,але хотілося детальніше отримати інформацію про ці події.І звичайно прекрасний сюжет може бути для художнього фільму.
Нічого собі різочка на Миколая 😂
Круто!!!!🔥🔥🔥
Якщо так страшно знищили? То яким чином через два роки "на згарищі" торгували купці зі всього світу. Або кияни великі маги, що за два роки змогли відновити всю інфраструктуру, в першу чергу укріплення, або офіційна історична парадигма щось прибріхує.
@Валерій Вікторович Семенюк Ви так говорите свічку тримали. Дуже негарно. Питання доволі слушне і обгрунтоване. Є свідчення папського посла який бував в Києві. А Ви такими коментарями істину не знайдете. Видно Вам зручніше московські казочки переповідати то і про колобка з бабою ягою роскажіть. Говорите таке ніби з конопель.
@@ВасильКолядинський Свідчення папського посла Плано де Карпіні, про яке розповідається у цьому відео - 200 дворів у Києві залишилося після монгольського спустошення. Це орієнтовно близько 1 000 мешканців. А було від 30 до 50 тисяч. Є різниця? Про який центр світової торгівлі може бути мова?
@@ГеоргийПавленко-з9д ви почитайте оригінал Плано Карпіні, або переклад на англійську. Такий є. А російську відредаговану версію викиньте в туалет.
@@ВасильКолядинський А Ви читали?
Плано Карпини, проезжавший через Киев спустя 6 лет после разгрома Батыем - никаких торговцев не заметил. Только немногих монахов... И упомянул, что груды черепов и костей вокруг города - хоронить было некому...
Як завжди вподобайка
Дякую за відео, але кінцівка вийшла трохи пріснувата.
Дуже цікаво , дякую за контент
Питання до автора відео. Хто, якщо не Данило Романович був у 1240 році Великим князем Русі? Якщо воєвода Дмитро, котрий керував обороною Києва, був підлеглим князя Данила, поставленим ним, то і Данило якраз і володів Києвом.
Володарі землі Суждальської носили титул Великого князя землі Заліської. Власне Залісся до Русі не відносилося.
О знайшов однодумця. Я їм теж подібне писав. Якось не хочеться думати але пропало два моїх коментарі. Невські володарі Києва, Суздаль частина Русі. Нісенітниця.
Такого титулу як "Великий князь Русі" тоді не було (зрештою, як і титулу "Великий князь землі Заліської"). Володіння руських князів не варто уявляти як сучасну централізовану державу.
@@vadymaristov4544
Шкода, не маю зараз часу доводити з літописів, що був Великий князь Київський і був Великий князь Заліський.
У будь-якому разі Дани́ло Рома́нович, або король Данило чи Данило Галицький (1202 - 1264) - король Русі (1253-1264), правитель Галицько-Волинського князівства (1238-1264). Князь галицький (1205-1206, 1211-1212, 1230-1232, 1233-1234, 1238-1264), володимирський (1205-1208, 1215-1238). Останній самостійний великий князь київський (1239-1240).
@@wasylpokhyla9590 Якщо Ви і так усе знаєте, навіщо тоді питати?:) А поза тим, коли знайдете час (а я вірю, знайдете), то напишіть спеціальний текст з доведенням того, про що Ви вже так упевнено говорите. З цікавістю прочитаю!
"Залісся до Русі не відносилося" - а єпархії та парафії на території Великого князівства Владимирського до якої митрополії відносились?
Вподобайка.
На той час Київ не був головним руським містом.
Головний престол було втрачено після розорення Київа Андрієм Боголюбським сином Юрія Довгорукого.
З головуванням киїського князя покінчили по тій причині, що головний престол ставав причиною міжусобиць. Мстислав, син андрія Боголюбсько, внук Юрія Довгорукого запропонував взагалі зняти з Київа звання княжого міста, заливши в ньому не князя, а намісника, яким став його дядя Гліб, брат Андрія Боголюбського, який взагалі не відрізнявся власними амбіціями.
З Київа було вивезено усі головні церковні святині до Володимир Суздальського князівства, в якому правив Андрій Боголюбський.
Але Візантія не визнавала цього акту, тобто томос /дозвіл на правління/не було отримано.
Основна причина в тому, що за отнимання нового томосу вимагалася повторна плата та нові зобов"язання, в основному вимагали поросування на нові території, тобто війни за анексію нових територій у язичників та мусульман.
Пізніше після Флорентійської унії, та падіння Константинополя Московський правитель Василь ІІІ взагалі відмовився від наміру отримати томос, сподіваючись на те, що османи закриють питання знаходження вселенського патріарха у Константинополі і центром східного християнства та третім Римом стане Москва.
Але османи зберегли Константинополь як центр християнської релігії східного обряду.
Тому Москва як би залишилася без томосу до сьогодення.
При анексії Литвою території історичної Русі, Москва особливо не переймалася, сподіваючись на те, що Київ остаточно втратить релігійний авторитет. Але литвини вирішили по іншому, прийняли релігію, можливо по тій причині, щоб в подальшому простіше було просуватися на території Москви, адже кордони Литовського князівства вже були поруч з Мосвою, Смоленськ був Литоським містом. Крім того литовці активно розвивали торгівлю та ремесла, демонструючі простим московитам привабливість свого державного устрою.
Киев был столицей Руси как минимум до 1240 г. Да, с 1132 г столицей номинальной, но все же СТАРЕЙШИМ СТОЛОМ. Эпизод с Боголюбским продлился всего 5 лет и рецедива не получил. Драка за киев продолжалась между рюриковичами даже в 1239 г, когда русские княжества одно за другим гибли под ударами татар.
Константин Никитин, после Боголюбского Киев утратил титул княжеского города. Мстислав, сын Боголюбского усадил в нем своего дядю Глеба у которого отродясь не было амбиций.
Косаемо татар, я так понимаю они были не сколько завоеватели, а обычными темниками, теми кто помогал за вознаграждения разруливать междуусобные споры.
Доказательством этого есть то что они не устанавливали свою власть, а передавали ее кому то их "своих". За это им платили дань, по типу рекета.
@@SH_I_N ничего Киев не"утратил". Это, я еще раз подчеркиваю, СТАРЕЙШИЙ СТОЛ на Руси, как минимум до 40ых гг 13 в. Именно поэтому и шла перманентная война за Киев между династиями волынских, смоленских, черниговских или суздальских князей. Владевший Киевом мог одновременно претендовать на старейшество во всей русской земле, т е быть великим князем всея Руси. После "погрома" Боголюбского, город продолжает развиваться, здесь массово строятся кпменные храмы, ведется общерусская летопись, пишется "Слово о полку Игореве" и пр. А своей собственной династии в Киеве никогда и не было, т к это центр русской земли, "старейший" т е главный стол.
Татары были именно завоеватели и завоевание это было страшным. Русь понесла чудовищные демографические потери. Многие большие, стольные города после нашествия либо так никогда и не возрадились (старая рязань, переяславль), либо навсегда потеряли свое прежнее политическое значение (чернигов, галич, киев). Остановилось каменное строительство на всей территории Руси, даже там где собственно нашествия и не было (смоленск, полоцк, новгород). Погибли сотни и тысячи мастеров, исчезли десятки видов ремесел. Русь как единая этнокультурная общность навсегда потеряла свое единство и монолитность. Со второй пол 13 в отсутствует общерусское летописание, русские земли потеряли контакты между собой и со временем подпали под власть иноплеменных держав: польши, венгрии, литвы и орды.
@@КонстантинНикитин-м6ч, особенно мне нравится "еще раз подчеркиваю" и пишется "Слово о полку Игореве", это не Тора которую писали почти 300 лет.
Проблемой оставалось то что Томос выдали киевскому князю, то что все перевезли вместе с патриархом не считалось.
Не считалось потому как вселенский патриарх был дальновидным, он требовал новые условия для получения Томоса, разрешения на представление веры. А кроме всего требовалось немало, в том числе войны за языческие и мусульманские территории, как известно Казань приняла Ислам на 60 лет раньше нежели Киев восточное христианство.
И только Иван Грозный, которого многие не вызнавали настоящим решил исполнить то чего просила Византия, но время уже было другое.....
Мене завжди цікавило, чому наші,українські, вчені використовуючи літописи, знаючи прекрасно, що вони зфальсифіковані
1) Звідки відомо, що вони 100% сфальсифіковані?
2) Якими писемними джерелами користуватися, якщо відкинути літописи?
Арабські, тюркські, європейські джерела , вивчати і аналізувати також карти ! Всі джерела, крім РФ !
Трагічна подія в історії України, після якої послідував доволі складний та суперечливий період панування монголо-татар на українських землях. Русь ослабла і була загарбана сусідами.
Ну не знаю чи так вже швидко відбулося як Ви кажете повернення з Заходу на Схід. Це все нам говорить московська історіографія. А факт того що Данило Галицький був коронований папою після невдалої спроби насильно окатоличити Русь. Та і той факт що Данило Галицький пив чорний кумис, найкращий сорт цього напою з Великим ханом говорить про рівноправність і незалежність від орди. Не слід забувати і про Константинополь, який ще не захопили турки і східне християнство яке було на землях Русі говорить про те що Русь нікуди не поверталась, а була на свому місці і захищала свої кордони від Заходу католиків і Сходу татар, що ще остаточно не визначились з релігією. Данило був королем Русі і володів Києвом, Львовом, Володимиром, землями Білорусі, Поділля, Холмщини... І навіть на 1320 ті рр. португальський мандрівник в своїй праці про всі королівства світу виділяє окреме королівство Леон. І вказує найбільші міста Київ, Львів, Сіверськ. А те що нам розповідає російська історіографія це все казочки.
@@ВасильКолядинський З вами я згоден. Але Україні до 1362 року - битви на Синіх Водах - доводилося рахуватися із Ордою. На жаль, Русь опинилася в кільці ворогів - Польща, Угорщина, Литва, Золота Орда вели боротьбу за підкорення земель колишньої Русі. Так сталося, що відсталі області Залісся залишилися в Азії, а Україна на щастя повернулася у Західний світ. Тільки жаль, що Україна до західної цивілізації повернулася тоді під владою іноземних держав.
Монголи тут яким боком?
@@oleksandrpetryk2002 до 1362 рр Були ще битви в 1320х рр. на р. Ірпінь. І литвини були частиною Русі прийняли їхню віру, мову письмо, закони. Це рівноправне об'єднання. А у 1340 війна з поляками саме вони захопили королівські регалії зі Львова. А потім через Кревську унію відвели литвинів в католицтво Ягайло женився з Ядвігою. І руським князям Острозьким нащадкам Данила Галицького потрібно було відстоювати свою віру і права на Русь. Але і Острозькі, Вешнивецькі, Заславські... Окатоличились. Так Україна втратила свою еліту.
@@ВасильКолядинський Згоден, згоден. Битва на Синіх Водах закріпила перемогу на Ірпені. А от з поляками - не пощастило нам з сусідами.
дякую за парцю
Ох вже ця закостеніла академічна "офіційна історія", якої навчали сучасних професорів з історії радянські викладачі по радянським пропагандистським методичкам... І такі ось історики, українською мовою, навчають українців московській версії історії. Правду кажуть: "Справжню історію історик не напише". Мається на увазі, що сучасні історики лише повторюють те, чому їх учили і вони навіть не піддають критиці ці джерела інформації.
@Валерій Вікторович Семенюк ні Ви точно з конопель.
Однодумець. Я подібне їм писав. І декілька коментарів пропало. Я з вами згідний. Переповідають московські казки. Але канал хороший мені подобається. Цей випуск зробили тяп ляп.
Есть историки фантасты по типу братьев капрановых. Они придумывают древнюю укрию и прочую хрень. Здесь на канале историки дают просто факты, без домыслов и фантазий. Извините, что вас не устраивают факты
@@ВасильКолядинський вы просто неспособны воспринимать факты, вам обязательно нужна брехня для восприятия
@@Андрей-м8и3и Андрій з Карел ви звертаєтеся в одному дописі до мене на ви в іншому на ти. Визначайтесь. Мені очевидно що уроки етики ви не збагнули. Думаю з іншими предметами в тому числі історією така сама бездарність. Не маю ніякого бажання вести з вами в подальшому дискусію.
Приємний історик
Просто цікаво, а чи комусь з непромосковських істориків давали можливість зблизька ознайомитися з цими "Літописами", що в Москві? Бо як і з таємничою пожежею, від якої нібити згоріли оригінали, так і з появою їх "копій" все схиляється в бік конфлікту інтересів
А папір на якому їх писали датували?
Комент і лайк в підтримку каналу. Цікава тема, але на мою думку, дуже стисло.
Велике місто 30 тисяч! Тоді всім місця хватало і людям і звірям і лісам та річкам!
Не те що зараз, правда? Київ негумовий!
Комент для підтримки. Шаную україномовний історичний контент. Жалко відео коротке.
Незадовго до цього, Київ був розорений, першим велікоросом т.з. Боголюбським, були розваленіі захистні споруди, розграбовані церкви в столиці.. так що орда прийшла в покоцане місто, а так як грошей після нашестя московитів було мало найманців теж не позвешь. Фактор попереднього розорення, на мою думку, був значимим.
Тоді було пограбування, але не руйнування. З того часу пройшов 71 рік. І Боголюбський не брав участі в тому поході.
ВІН Є ЗАСНОВНИКОМ ОРДЕНУ ТАМПЛІЄРІВ І ПЕРЕНЕСЕННЯ КИЄВСЬКОЇ РУСІ НА ПІВНІЧ АБИ ЗАБУЛИ СПРАВЖНЮ РУСЬ
@@--9581 Стоп! А хіба не Юрій Дрогобич засновник ордена тамплієрів?
@@--9581 боголюбський дикун з болот, які тамплієри...
@@ГеоргийПавленко-з9д друже пошукаю тобі джерело, по свободі.
Лайк на підтримку каналу