Jako vždy byť po čase pěkně zpracované, technicky vysoce kvalitní a příjemně komentované video. Andy patříte k nejlepším propagátorům železnice. Jen bych se připojil k @WolfGamerBohumin , který už napsal , že "asynchroňák" nemá komutátor. Co se týká vámi zmiňovaného zpívání Traxxe, tak to jsou slyšet vibrace plechů a vinutí filtračních tlumivek a statorových vinutí trakčních motorů. Traxx podobně jako ostatní moderní lokomotivy používá k napájení každého ze 4 trakčních motorů samostatný frekvenční měnič. Aby došlo k dobrému promodulování výstupního proudu ( ideálně sinus) a napětí, mění se modulační frekvence, tak aby mohlo být PWM modulací dosaženo potřebného kmitočtu a napětí v souladu s tzv. motorovou rovnicí (U/f=konst.). To je velmi zjednodušeně řečeno a platí to pro tzv. VFC řízení. Motory jsou řízeny synchronně a pracují v tzv. čtyřkvandrantovém režimu, tj režim motoru (táhneme) , generátoru (brzdíme) a to vše umíme reverzovat čili změnit směr otáčení u mašiny směr jízdy (prohozením libovolných dvou ze tří fází) bez použití mechanických přepínačů. Energii generovanou motorem při brždění pak můžeme rekuperovat (vracet zpět do napájecí soustavy) anebo vytopit v brzdovém odporníku, který je navázaný na DC meziobvod a řízen pulsním měničem. To že pokud nebrzdíme EDB, pokud není možná rekuperace, není dáni ani tak technicky, jak spíš byrokraticky, leda, že by Traxxe neosadili brzdovým odporníkem, ale z dostupných informací by ho měl standardně mít. Co se pak týká odpínaní motorů, pokud není potřeba plného výkonu lokomotivy, tak to má velký smysl. Totiž málo zatížený 3f asynchronní motor má horší účinnost (nízký tzv. účiník - cos fí) a pracující měniče k tomu ještě přidávají své vlastní ztráty. Co se týká brždění pomocí EDB do úplného zastavení je zase dáno spíš parametrizací frekvenčních měničů, teda SW záležitost, neboť frekvenčáky "umí" tzv. DC breaking - při nízkých otáčkách motoru se do motoru pouští malé DC napětí místo střídavého a kotva (rotor) motoru se tím zastaví..
Jako vždy fajn pokoukání, díky. Jen si dovolím poznamenat, že jste začal v poslední době na všechno hrozně nadávat :) To dřív nebývalo. Skoro mám pocit, že to u nás k té profesi tak nějak patří, soudě podle internetových diskuzí mezi fíry. A na vás se mi vždy líbilo, že to neděláte; jenže vy už to teď děláte také, i když zatím ne tolik. Pokud se z vás nestane naprostý remcal, budu se na vás koukat dál, protože jsou vaše videa skvěle udělaná, ale bez toho nadávání by to bylo ještě lepší. Díky, ať se daří a dcerka ať je zdravá!
1:08:18 Ahoj, výpravčí 🙋🏼♂️ Ano dost se stává že zapomeneme postavit. Jsme jenom lidi a máme i další povinnosti. Nejsem si úplně jistý, jak to na téhle trati funguje, ale předpokládám že to má CDP a traťový dispečer má stanic více. Pak je třeba možné že řešil dopravní situaci v jiné dopravně. Jinak jsou i závažnější důvody, pár příkladů: Porucha žlutého světla Vlak jedoucí do kříže Závada traťoviny-čekání na odhlášku Změna dopravní situace
Celou trať někde od Lovosic až do Kralup řídí klasicky výpravčí. Já mám pochopení, ale tohle jsou situace které jsou každodenní. Já když si někde po hodině stání zrovna nevšimnu že už mi konečně postavil hned dostanu vynadáno ale výpravčí mohou zapomenout na všechno.. Já se vždy chovám kolegiálně a na nikoho nejdem bezdůvodně nepříjemný. Ale bohužel jsou výpravčí se kterými stejně není řeč. V dopravní kanceláři jsem strávil spoustu času ještě ve stanici kde jsme vše dělali na hubu a elektromechanikou takže mám představu o co jde.
@@AndyCZchannel Rozumím tomu, že je to nepříjemné, ale věř tomu, že tobě by se to stávalo taky 😅. Jinak k těm telefonátům, vím že takoví kolegové jsou a není to dobře. Já osobně vždycky když beru telefon nebo někomu volám snažím se být co nejpříjemnější, protože vím že práce strojvedoucího taky není nejjednodušší. Ale co vadí mě i ostatním kolegům, jsou diskuze o pořadí vlaků. Pokud mi zavoláš že pospícháš aby jsi stihnul výluku na druhém konci republiky tak v pořádku udělám co bude v mých silách. Ale dotazy typu: Proč jel předemnou? jsou naprosto zbytečné. Nechci říct, že to děláš ty. Dost možná jsme spolu po telefonu nikdy nemluvili. Ale když už jsi to začal, tak si taky postěžuju 😄
@@vojtechkolar813 Zavání to poněkud brečením, upřímně, když člověk tu práci zná, tak mnohdy je to zkrátka o tom, že se tomu výpravčí/dispečer nevěnuje tak, jak by měl. O CDP to platí dvojnásob. Proč jsou stanice (zpravidla místně řízené), kde to i funguje, kde výpravčí vezme do ruky vysílačku, zavolá na vlak, se strojvedoucím se domluví a všechno víceméně funguje? Není to o povaze práce, ale o daném člověku a jeho přístupu k ní...
@@vitvoracek někdy na hovory opravdu není čas, někdy prostě nemáš co bys mu řekl. Stalo se mi, že jsem strojvedoucímu zavolal, s tím že bude stát tak půl hodiny. Za 2 minuty se udělala mezera a mohl odjet rovnou. Pak jsme v lepším případě za blbce, v horším případě je strojvedoucí v trafice a kupuje si svačinu.
Efektivnější to možná bude u nějaké dobře zateplené budovy kde ta klimatizace běží několik dní v kuse a v podstatě už tu teplotu jen udržuje. U mašiny ale potřebujeme reagovat trochu rychleji.. Když přijdu na odstavenou Lokomotivu kde je 8°C tak to trvá hodiny a hodiny než se to vytopí.. A s každým otevřením dveří nebo okna se ten účinek klimatizace sníží a začíná se znovu.. Když přijdu z venku mokrý, potřebuji aby mi oblečení uschnulo, místo toho na mě klimatizace fouká ze všech stran mírně vlažný vzduch který je pak pocitově ledový. Navíc na mašinách neexistuje žádné nastavení konkrétní teploty. Klimatizace se prostě zapne a automaticky určuje teplotu dle venkovní a já mám pouze možnost 4 stupně nahoru a dolů. Navíc účinnosti klimatizace bude úplně jiná někde kde je pevně zabudovaná a běží přímo z distribuční sítě. Kdežto na lokomotivě si musíme vzít kolik měničů a transformátorů je v chodu aby se potřebné napětí dostali ke klimatizaci. Za mě mnohonásobně jednodušší odborová spirála a je to.. Sálavé teplo je pro člověka nejpříjemnější a přirozené.
@@AndyCZchannel máte to v tomhle samozřejmě náročné. Nicméně je super, že si člověk může psát s takovou celebritou. Díky za reakci a přeju hodně krásných kilometrů bez nehod. Nikdy jsem nebyl zas takový fanoušek lokomotiv, ale díky Vám jsem se o ně začal více zajímat a moc rád Vás sleduji. Díky!
@@AndyCZchannel Tak to bude tepelné čerpadlo poddimenzované a co čtu tak i docela zmršené ovládání. Samozřejmně i toto svoje problémy má, jmenovitě asi menší spolehlivost soudě podle ostatních lokomotiv ČDC Za mě je to nápad dobrý, ale záložní odporové topení by bylo na místě
40:20 U asynchronních motorů (mimo kroužkových, které se běžně nepoužívají) nejsou žádné uhlíky. Tyto motory mají vinutí pouze ve statoru a fungují na principu indukce, na rotoru je tzv. *kotva nakrátko* tvořená tyčemi z hliníku, které jsou na koncích spojeny a uloženy ve svazku rotorových plechů.
Díky za video, já to chápu, že máš jiné povinnosti- příjemné starosti a málo času 😉 Takže díky, že si uděláš čas a něco pošleš občas do světa. Ať se daří 🙋♂️
Tak jsem se zase po dlouhé době podíval na Tvoje video a jako vždy supr a nádhera. Zajímavé povídání atd.... Díky moc. Myslím, že si zase s Traxxem zajezdím na simulátoru. Ať se daří.
Skvělé video, už jsem netrpělivě čekal kdy vyjde. 🙂 Zkus se podívat, jestli tvoje kamera náhodou neumí natáčet s napájením přes USB - pak stačí připojit k powerbance a nemusíš hlídat baterku. Většina moderních foťáků / kamer už to umí.
Bohužel Bombardier už Lokomotivu předal v jaksi polovičaté fází Alstomu která firmu koupila a pak je v tom takový bordel.. Teď se na VUZ zkouší další MS3 při Francii a je to snad ještě horší.
@@AndyCZchannel Hele my máme i 186 a to je prostě pain....padá vysílačka, nechce naběhnout vysílačka, ETCS Zwangsbremsung na obou systémech, Buchholz.... Traxxy jsou prostě krámy, nebýt toho komfortu (ticho, podvozek), tak jsou to mašiny komplet na hovno. Na dešti je problém utáhnout i cisterny, odpadává EDB a plno dalších "výhod". Vlastně je to přesný protipól 193, které sice mají trochu kravál na stanovišti a trochu hůř topí, ale co se jízdy a poruch týče, je to pohádka. I s tím vypínáním TM se dá dobře manipulovat, není to tvrdohlavý systém.
Vlak v Géčku může mít 97 brzdících procent. Ten koeficient 0.75 se používá na brzdnou váhu vozidel bržděných G na vlaku brzdícím prvním způsobem(P), aby se zohlednil ten pomalý náběh brždění vozidel jako G (druhý způsob) oproti zbytku vlaku bržděnému jako P (první způsob). Pokud celý vlak je bržděný 2.způsobem, není třeba ponižovat brzdnou váhu *0.75. Všechna vozidla mají stejný (pomalý) náběh berzdy.
K tomu ASDEKu, předchůdcem těchto indikátorů horkoběžnosti na síti ČSD, byl někdy od roku 1970 - 72 americký systém SERVO. Čidla snímající teplotu ložisek se údajně používala i v raketách vzduch-vzduch Sidewinder a proto o dodaná náhradní čidla, prý měli eminentní zájem soudruzi ze SSSR 😄
Brzdná síla EDB se v režimu AUTO nastuvuje podle zadané váhy vlaku, maximálně do 150 kN, zvýšenou brzdnou sílu si musí člověk nastavit sám. Pokud není v datech zadaná váha, nastaví si mašinka brzdnou sílu podle režimu brždění, na R to je 105 kN.
skvělé video! jen by mě zajímala drobnost. Na co musí být v lokomotivě plynová maska? pro případ nehody s nebezpečným nákladem? P. S. teď jsem koukal dál a zmiňoval jsi, že to je pro případ aktivace hasicího systému. Což mi osobně nesedí, plynová maska jen filtruje, pokud máš málo kyslíku v ničem ti nepomůže. To by musel být izolovaný dýchací přístroj. A taky by asi mohlo stačit normální CO, jako v RHP, by mě zajímalo co je to za hasivo :D
Na lokomotivách se používá speciální celkem drahé hasivo, funguje na malinko jiném principu než samotné C02. Každopádně bylo nám řečeno že sice není toxické nicméně dýchat by se nemělo, protože v plicích nahradí kyslík a ta maska by to hasivo stejně tak jako nebezpečné splodiny měla umět filtrovat.
27:54 typoval bych si video někdy ze Srpna nebo září 2023 :D protože ten kruháč vpravo už je nějakou dobu hotovej :D (mimochodem pěkně zbytečný kruháč). a jestli to ve video zaznělo tak sorka ale mám sklerózu :D
41:00 Klimatizací topím na chatě a oproti nějakému odporovému přímotopu se jednoznačně finančně vyplatí. Jen je absurdní, že se to řeší na lokomotivě, která za směnu spálí stejně elektřiny jako rodinný domek za rok. Navíc to má vyhřívaná okna, takže tam nějaká vlákna, která se zahřívají, stejně jsou. To je tak, když konstruktérům kecá do práce eko-debil.
Efektivnější to možná bude u nějaké dobře zateplené budovy kde ta klimatizace běží několik dní v kuse a v podstatě už tu teplotu jen udržuje. U mašiny ale potřebujeme reagovat trochu rychleji.. Když přijdu na odstavenou Lokomotivu kde je 8°C tak to trvá hodiny a hodiny než se to vytopí.. A s každým otevřením dveří nebo okna se ten účinek klimatizace sníží a začíná se znovu.. Když přijdu z venku mokrý, potřebuji aby mi oblečení uschnulo, místo toho na mě klimatizace fouká ze všech stran mírně vlažný vzduch který je pak pocitově ledový. Navíc na mašinách neexistuje žádné nastavení konkrétní teploty. Klimatizace se prostě zapne a automaticky určuje teplotu dle venkovní a já mám pouze možnost 4 stupně nahoru a dolů. Navíc účinnosti klimatizace bude úplně jiná někde kde je pevně zabudovaná a běží přímo z distribuční sítě. Kdežto na lokomotivě si musíme vzít kolik měničů a transformátorů je v chodu aby se potřebné napětí dostali ke klimatizaci. Za mě mnohonásobně jednodušší odborová spirála a je to.. Sálavé teplo je pro člověka nejpříjemnější a přirozené.
Efektivnější to možná bude u nějaké dobře zateplené budovy kde ta klimatizace běží několik dní v kuse a v podstatě už tu teplotu jen udržuje. U mašiny ale potřebujeme reagovat trochu rychleji.. Když přijdu na odstavenou Lokomotivu kde je 8°C tak to trvá hodiny a hodiny než se to vytopí.. A s každým otevřením dveří nebo okna se ten účinek klimatizace sníží a začíná se znovu.. Když přijdu z venku mokrý, potřebuji aby mi oblečení uschnulo, místo toho na mě klimatizace fouká ze všech stran mírně vlažný vzduch který je pak pocitově ledový. Navíc na mašinách neexistuje žádné nastavení konkrétní teploty. Klimatizace se prostě zapne a automaticky určuje teplotu dle venkovní a já mám pouze možnost 4 stupně nahoru a dolů. Navíc účinnosti klimatizace bude úplně jiná někde kde je pevně zabudovaná a běží přímo z distribuční sítě. Kdežto na lokomotivě si musíme vzít kolik měničů a transformátorů je v chodu aby se potřebné napětí dostali ke klimatizaci. Za mě mnohonásobně jednodušší odborová spirála a je to.. Sálavé teplo je pro člověka nejpříjemnější a přirozené. Navíc mi na těchto masinach chybí alespoň to nejdůležitější a to vyhřívaný stupínek na nohy. Kromě toho, klimatizace jsou jen samé problémy, kompresor, ventilátory, výměník, chladivo, neustále něco nefunguje spousta věcí které se mohou pokazit.
@@AndyCZchannel dik moc za obsahlou reakci. 👍🏻 mne slo jen o to ze co se tyce ciste spotreby elektriny na “vyrobeni” stejneho mnozstvi tepla je klima na tom o dost lip. Pro vytapeni masiny je to ale absolutne nevhodne, s tim souhlasim. Navic od kolem -15° prestava klima topit uplne.
Ahoj moc pěkné video. Jenom mě to zajima. Jak to třeba ty nebo i tvy kolegové děláte s chození na záchod. Když máte vlak ? Vím že taková divná otázka. Předem díky za odpověď 😂😂
Topit klimatizací je opravdu energeticky úspornější než přímo elektrikou. Klima je tepelné čerpadlo. přečerpává teplo z jedné strany na druhou. Má to topný faktor tak 3, takže na 500w příkon klimošky získáš (nebo ochladíš) 1500w tepla.
To je sice hezké, ale jak jsem zde již v komentářích zmiňoval, takové vytápění se hodí spíše do pevných budov které jsou nejlépe ještě zateplené a klimatizace tam může neustále teplotu pouze udržovat protože má stále napájení. U Lokomotiv člověk potřebuje aby se vytopila co nejrychleji protože s klimatizací tam pak i hodinu mrzneme navíc při každém přerušení napájení při stahovačkách atd.. Se pak klimatizace dlouhou dobu vzpamatovává a netopí vůbec nic. Takže klasický přímotop je prostě to nejlepší a hlavně nejjednodušší i jako nouzovka kdyz by klimatizace prestala fungovat, coz se deje celkem casto, preci jen je to sloztý mechanizmus, spousta pohyblivých částí a hlavne chladivo.Tady když člověk přijde z venku zmoklý tak se na tom nedá uschnout protože klimatizace na těchto lokomotivách fouká pouze takový velice vlažný vzduch pocitově někdy až studený a více prostě neumí. Navíc třeba na lokomotivě Siemens Vectron se ani proud vzduchu nedá nijak regulovat či směřovat. A v neposlední řadě ta klimatizace dělá hrozný hluk a když to pak člověk 12h poslouchá už to není příjemné.
Zdravím, v určitém rozsahu venkovních teplot je úspornější topit klimatizací. Ale při velkých mrazech už to smysl nemá. Na venkovní jednotce vzniká námraza. Ta se pravidelně odstraňuje tím, že se klimačka přepne zpět na chlazení stanoviště a odmrazí pracně získaným teplem ze stanoviště venkovní jednotku. Při mrazech je to začarovaný kruh, kdy klimatizece jen osciluje mezi režimem topení a odmrazování.
A mozno je tam rovno vyhrevny element (patrona) a pri urcitej teplote sa vypne kompresor a prejde sa z rezimu tepelneho cerpadla na odporove kurenie, automaticky, nezavisle od obsluhy
To s tímy KN na EDB automaticky sa prestaví podľa režimu brzdenia. V R to dá 150 V P 75 A v G neviem aký je základný stav. Otázka k AFB u nás RJ to normálne funguje. Brzdí aj vzduchom keď už edb nestíha
Ano, takto by to nejspíš mělo být, jenže bohužel s každým vypnutím řízení se tam vždycky nastaví něco náhodně mi přijde. AFB není funkční pokud není funkční ETCS. Takže funguje pouze ten "tempomat" a ten neumí brzdit vzduchem.
Tak jedna 742 by to v pohodě zvládla i do mírného stoupání, ale jela by tak 20 km/h. Třeba při posunu se s takovými kalouny běžně jezdí. Pokud byste chtěl ale konkrétní přepočet, tak abyste výkonostně dohnal toho Traxxe muselo by to být 7 lokomotiv řady 742.
Párkrát Metrans vypravil vlaky se svejma 741 v tandemu. Ale rychle se od toho upustilo. Jedna z posledních jizd končila v Hostivaři, kdy praskla hadice přívodu paliva. Nakonec to dojelo
Všechny Lokomotivy mohou vozit osobní vozy 😃 Ano, rozdíl je v tom že je vybavena datovou linkou UIC i pro komunikaci s osobnímy vozy. Například RegioJet má stejné Lokomotivy. Zatím nevím o nikom dalším kdo by měl v ostrém provozu Traxx MS3. V Evropě jsme byli první
Že pěkně zpívá ... to připomíná slogan na staré Moskviče, o tom se říkalo že co kvalt to jiná píseň protože neměli precizně opracované zuby v převodovkách.
Čo viem, tak 181 vždy mali problém s polomerom oblúku zatáčky (min. prejazdný polomer 125 m). Aby moc neobrusovali koľajnicu v oblúku, museli byť okolky na stredných nápravách t.j. 2 a 5, stenčené. Moc to nepomáhalo a ostrejších oblúkoch museli rušne ísť pomalšie, než bola predpísaná trať. rýchlosť. Z toho důvodu, boli v praxi vo ťažkotonážnom výkone, nahradzované spraženou dvojicou štvornápravových rušňov, ktoré netrpeli nedostatkami svojich šesťnápravových príbuzných.
K tomu display - to je tzv. odporový display a je to právě kvůli tomu že volit lze i v rukavicích a jiných ochranných pomůckách, prostě čímkoliv , to co je ted na mobilech,tabletech atd je kapacitní display ,nepotřebuješ tak tlačit , ale v rukavici ,tyčkou atd nic nezvolíš
@@nurrun6052 Tak ja se ptám, ono kolikrát lidi nechápou kouzlo střihu nebo komunikaci která probíhá na pozadí.. To tam úmyslně nedávám. Každopádně děkuji.
Pytaš sa prečo na odchodovom navestidlo ti skoči z červenej rovno zelená pred autoblokom? Za to výpravca ani operátor dopravy nemôže. Zabespecovačka je tak robená. Ide o prechod medzi staničnom a medzi staničnom zabzar. Operátor na nových koridoroch stavia vlakovú cestu. Rozsvetenie signálov na námestiach je automatické podľa podmienok a programu. Bola by to skôr otázka na vývojárov zabzarov AŽD, na Slovensku Siemens. Tu na Slovensku ani po novom myslím autobloky nie sú. Sú len automatické hradlove oddiely. Aspoň na hlavnom koridoru Bratislava Žilina je to tak.
Zrovna dneska jsem si jen tak ze srandy pustil to nejstarší video z bangle. Jako jo teď už seš o x latěk dál jak s kvalitou videa tak zejména se zkušenostmi. Paráda i s tímto vlakem, Cargo mašiny neomrzí žádný jednou z esem potom s traxem rozmanitost je u vás veliká ani se nedivím že tě ta práce tak baví. Každý den nové zážitky a zkušenosti. Tak ať to jezdí dál 🤓
chtělo by to častější videa :D ♥
no jo ale není čas no xdd
Jako vždy byť po čase pěkně zpracované, technicky vysoce kvalitní a příjemně komentované video. Andy patříte k nejlepším propagátorům železnice. Jen bych se připojil k @WolfGamerBohumin , který už napsal , že "asynchroňák" nemá komutátor. Co se týká vámi zmiňovaného zpívání Traxxe, tak to jsou slyšet vibrace plechů a vinutí filtračních tlumivek a statorových vinutí trakčních motorů. Traxx podobně jako ostatní moderní lokomotivy používá k napájení každého ze 4 trakčních motorů samostatný frekvenční měnič. Aby došlo k dobrému promodulování výstupního proudu ( ideálně sinus) a napětí, mění se modulační frekvence, tak aby mohlo být PWM modulací dosaženo potřebného kmitočtu a napětí v souladu s tzv. motorovou rovnicí (U/f=konst.). To je velmi zjednodušeně řečeno a platí to pro tzv. VFC řízení. Motory jsou řízeny synchronně a pracují v tzv. čtyřkvandrantovém režimu, tj režim motoru (táhneme) , generátoru (brzdíme) a to vše umíme reverzovat čili změnit směr otáčení u mašiny směr jízdy (prohozením libovolných dvou ze tří fází) bez použití mechanických přepínačů. Energii generovanou motorem při brždění pak můžeme rekuperovat (vracet zpět do napájecí soustavy) anebo vytopit v brzdovém odporníku, který je navázaný na DC meziobvod a řízen pulsním měničem. To že pokud nebrzdíme EDB, pokud není možná rekuperace, není dáni ani tak technicky, jak spíš byrokraticky, leda, že by Traxxe neosadili brzdovým odporníkem, ale z dostupných informací by ho měl standardně mít. Co se pak týká odpínaní motorů, pokud není potřeba plného výkonu lokomotivy, tak to má velký smysl. Totiž málo zatížený 3f asynchronní motor má horší účinnost (nízký tzv. účiník - cos fí) a pracující měniče k tomu ještě přidávají své vlastní ztráty. Co se týká brždění pomocí EDB do úplného zastavení je zase dáno spíš parametrizací frekvenčních měničů, teda SW záležitost, neboť frekvenčáky "umí" tzv. DC breaking - při nízkých otáčkách motoru se do motoru pouští malé DC napětí místo střídavého a kotva (rotor) motoru se tím zastaví..
Jako vždy fajn pokoukání, díky. Jen si dovolím poznamenat, že jste začal v poslední době na všechno hrozně nadávat :) To dřív nebývalo. Skoro mám pocit, že to u nás k té profesi tak nějak patří, soudě podle internetových diskuzí mezi fíry. A na vás se mi vždy líbilo, že to neděláte; jenže vy už to teď děláte také, i když zatím ne tolik. Pokud se z vás nestane naprostý remcal, budu se na vás koukat dál, protože jsou vaše videa skvěle udělaná, ale bez toho nadávání by to bylo ještě lepší. Díky, ať se daří a dcerka ať je zdravá!
Skvělé video s Traxxem. Jsem velmi rád že jsi zpátky :)
1:08:18
Ahoj, výpravčí 🙋🏼♂️
Ano dost se stává že zapomeneme postavit. Jsme jenom lidi a máme i další povinnosti. Nejsem si úplně jistý, jak to na téhle trati funguje, ale předpokládám že to má CDP a traťový dispečer má stanic více. Pak je třeba možné že řešil dopravní situaci v jiné dopravně.
Jinak jsou i závažnější důvody, pár příkladů:
Porucha žlutého světla
Vlak jedoucí do kříže
Závada traťoviny-čekání na odhlášku
Změna dopravní situace
Celou trať někde od Lovosic až do Kralup řídí klasicky výpravčí. Já mám pochopení, ale tohle jsou situace které jsou každodenní. Já když si někde po hodině stání zrovna nevšimnu že už mi konečně postavil hned dostanu vynadáno ale výpravčí mohou zapomenout na všechno.. Já se vždy chovám kolegiálně a na nikoho nejdem bezdůvodně nepříjemný. Ale bohužel jsou výpravčí se kterými stejně není řeč. V dopravní kanceláři jsem strávil spoustu času ještě ve stanici kde jsme vše dělali na hubu a elektromechanikou takže mám představu o co jde.
@@AndyCZchannel Rozumím tomu, že je to nepříjemné, ale věř tomu, že tobě by se to stávalo taky 😅. Jinak k těm telefonátům, vím že takoví kolegové jsou a není to dobře. Já osobně vždycky když beru telefon nebo někomu volám snažím se být co nejpříjemnější, protože vím že práce strojvedoucího taky není nejjednodušší. Ale co vadí mě i ostatním kolegům, jsou diskuze o pořadí vlaků. Pokud mi zavoláš že pospícháš aby jsi stihnul výluku na druhém konci republiky tak v pořádku udělám co bude v mých silách. Ale dotazy typu: Proč jel předemnou? jsou naprosto zbytečné. Nechci říct, že to děláš ty. Dost možná jsme spolu po telefonu nikdy nemluvili. Ale když už jsi to začal, tak si taky postěžuju 😄
@@vojtechkolar813 Zavání to poněkud brečením, upřímně, když člověk tu práci zná, tak mnohdy je to zkrátka o tom, že se tomu výpravčí/dispečer nevěnuje tak, jak by měl. O CDP to platí dvojnásob. Proč jsou stanice (zpravidla místně řízené), kde to i funguje, kde výpravčí vezme do ruky vysílačku, zavolá na vlak, se strojvedoucím se domluví a všechno víceméně funguje? Není to o povaze práce, ale o daném člověku a jeho přístupu k ní...
@@vitvoracek někdy na hovory opravdu není čas, někdy prostě nemáš co bys mu řekl. Stalo se mi, že jsem strojvedoucímu zavolal, s tím že bude stát tak půl hodiny. Za 2 minuty se udělala mezera a mohl odjet rovnou. Pak jsme v lepším případě za blbce, v horším případě je strojvedoucí v trafice a kupuje si svačinu.
Velmi pekne zamestanie, zavidim✌️🙌🏻
Diky za krásné video Andy. Jen lehká poznámka k té klimatizaci. Je skutečně efektivnější topit klimatizací, funguje jako tepelné čerpadlo.
Efektivnější to možná bude u nějaké dobře zateplené budovy kde ta klimatizace běží několik dní v kuse a v podstatě už tu teplotu jen udržuje. U mašiny ale potřebujeme reagovat trochu rychleji.. Když přijdu na odstavenou Lokomotivu kde je 8°C tak to trvá hodiny a hodiny než se to vytopí.. A s každým otevřením dveří nebo okna se ten účinek klimatizace sníží a začíná se znovu.. Když přijdu z venku mokrý, potřebuji aby mi oblečení uschnulo, místo toho na mě klimatizace fouká ze všech stran mírně vlažný vzduch který je pak pocitově ledový. Navíc na mašinách neexistuje žádné nastavení konkrétní teploty. Klimatizace se prostě zapne a automaticky určuje teplotu dle venkovní a já mám pouze možnost 4 stupně nahoru a dolů. Navíc účinnosti klimatizace bude úplně jiná někde kde je pevně zabudovaná a běží přímo z distribuční sítě. Kdežto na lokomotivě si musíme vzít kolik měničů a transformátorů je v chodu aby se potřebné napětí dostali ke klimatizaci. Za mě mnohonásobně jednodušší odborová spirála a je to.. Sálavé teplo je pro člověka nejpříjemnější a přirozené.
@@AndyCZchannel máte to v tomhle samozřejmě náročné. Nicméně je super, že si člověk může psát s takovou celebritou. Díky za reakci a přeju hodně krásných kilometrů bez nehod. Nikdy jsem nebyl zas takový fanoušek lokomotiv, ale díky Vám jsem se o ně začal více zajímat a moc rád Vás sleduji. Díky!
@@AndyCZchannel Máte video z tohto rušňa rýchlosťou 160 km/h?
@@AndyCZchannel Tak to bude tepelné čerpadlo poddimenzované a co čtu tak i docela zmršené ovládání.
Samozřejmně i toto svoje problémy má, jmenovitě asi menší spolehlivost soudě podle ostatních lokomotiv ČDC
Za mě je to nápad dobrý, ale záložní odporové topení by bylo na místě
Dosud jsem so myslel, ze tepelne cerpadlo a klimatizace, jsou rozdilne veci
40:20 U asynchronních motorů (mimo kroužkových, které se běžně nepoužívají) nejsou žádné uhlíky. Tyto motory mají vinutí pouze ve statoru a fungují na principu indukce, na rotoru je tzv. *kotva nakrátko* tvořená tyčemi z hliníku, které jsou na koncích spojeny a uloženy ve svazku rotorových plechů.
ježiš nedělej mu v tom ještě větší kulajdu než v tom má teď, prostě má motor bez uhlíků, basta... xddd
Díky za video, já to chápu, že máš jiné povinnosti- příjemné starosti a málo času 😉 Takže díky, že si uděláš čas a něco pošleš občas do světa. Ať se daří 🙋♂️
Tak jsem se zase po dlouhé době podíval na Tvoje video a jako vždy supr a nádhera. Zajímavé povídání atd.... Díky moc. Myslím, že si zase s Traxxem zajezdím na simulátoru. Ať se daří.
Konečně video z Traxxe, díky
Paráda.Andy nezklame a video je vždy nádherné.
Konečně video🤣
Si najlepší s najlepších ❤️.
Perfektné videá.
Perfektny štyl.
Ďakujem.
Každý nový video je pro mě svátek. Jednou jsem tě viděla projíždět v Kyjích.
Skvělý, tuhle trať mám moc rád.
Tak jsme se dočkali! Díky za video, konečně mám chvíli usednout a koukat. 😇
Superr, ja se tak těšil až bude nové video. Díky moc Andy, celkově za tvou tvorbu. Ať to jezdí
Perfektní! 👏👏👍
nádherné video, velké díky Andy
Konečne ďalšie video Andy ❤❤❤
Super pekné a zaujímavé video. :)😃
Už se na to dívám po třetí, protože Traxx je prostě super. Super video jako vždy!
Skvělý Andy,po delší době videjko,díky 😉
Paráda! Traxxkou jsem ještě nejel ❤️
Díky za nové video! Jako vždy perfektní obsahem i technicky.
Krásné video Andy😊
Andy jak jinak než pecka a super jen tak dál Luky
Super video. Díky pane! 👍🏻👍🏻👍🏻
Skvělé video, už jsem netrpělivě čekal kdy vyjde. 🙂
Zkus se podívat, jestli tvoje kamera náhodou neumí natáčet s napájením přes USB - pak stačí připojit k powerbance a nemusíš hlídat baterku. Většina moderních foťáků / kamer už to umí.
Anooo konecne video
super video tak dal ano a vic prosim dekuji.
Žádnou jinou mašinu jsem neviděl v Německu tolikrát neschopnou jako tyhle vaše popelnice :D
Ale jinak dík za další video :)
Bohužel Bombardier už Lokomotivu předal v jaksi polovičaté fází Alstomu která firmu koupila a pak je v tom takový bordel.. Teď se na VUZ zkouší další MS3 při Francii a je to snad ještě horší.
@@AndyCZchannel Hele my máme i 186 a to je prostě pain....padá vysílačka, nechce naběhnout vysílačka, ETCS Zwangsbremsung na obou systémech, Buchholz.... Traxxy jsou prostě krámy, nebýt toho komfortu (ticho, podvozek), tak jsou to mašiny komplet na hovno. Na dešti je problém utáhnout i cisterny, odpadává EDB a plno dalších "výhod".
Vlastně je to přesný protipól 193, které sice mají trochu kravál na stanovišti a trochu hůř topí, ale co se jízdy a poruch týče, je to pohádka. I s tím vypínáním TM se dá dobře manipulovat, není to tvrdohlavý systém.
Dík za video.
ahoj pekne video
To je super :)
Díky za video, rád koukám na cestu a poslechnu si i komentář. Jen s tou klimatizací a účinností se mýlíš :-)
@@TheWitcz Děkuji, už jsem to tady popisoval v několika komentářích, jako topení na lokomotivu je prostě nevhodná z mnoha důvodů.
Mega dobré ❤
1:00:40 - to ale boli Dederóni 🤓a tak som sa dočítal, že aj kvôli hmotnosti to bolo...
TRAXX je prostě nejlepší moderní mašina, a vectron taky. :)
Skvělé
Čas cca 17:00. Zlatý Eso nebo dokonce Reeso, tam je automatika. Páni od Siemensu i Bombardieru se mají od Škodovky co učit....!! To je ten Západ!
Svatá pravda..
super videa. moc miluju
Moc pěkny 😊 like a sub.
Super super 😊😊😊😊😊
Vlak v Géčku může mít 97 brzdících procent. Ten koeficient 0.75 se používá na brzdnou váhu vozidel bržděných G na vlaku brzdícím prvním způsobem(P), aby se zohlednil ten pomalý náběh brždění vozidel jako G (druhý způsob) oproti zbytku vlaku bržděnému jako P (první způsob). Pokud celý vlak je bržděný 2.způsobem, není třeba ponižovat brzdnou váhu *0.75. Všechna vozidla mají stejný (pomalý) náběh berzdy.
Andy super video co k tomu dodat
K tomu ASDEKu, předchůdcem těchto indikátorů horkoběžnosti na síti ČSD, byl někdy od roku 1970 - 72 americký systém SERVO. Čidla snímající teplotu ložisek se údajně používala i v raketách vzduch-vzduch Sidewinder a proto o dodaná náhradní čidla, prý měli eminentní zájem soudruzi ze SSSR 😄
Brzdná síla EDB se v režimu AUTO nastuvuje podle zadané váhy vlaku, maximálně do 150 kN, zvýšenou brzdnou sílu si musí člověk nastavit sám. Pokud není v datech zadaná váha, nastaví si mašinka brzdnou sílu podle režimu brždění, na R to je 105 kN.
skvělé video!
jen by mě zajímala drobnost. Na co musí být v lokomotivě plynová maska? pro případ nehody s nebezpečným nákladem?
P. S. teď jsem koukal dál a zmiňoval jsi, že to je pro případ aktivace hasicího systému. Což mi osobně nesedí, plynová maska jen filtruje, pokud máš málo kyslíku v ničem ti nepomůže. To by musel být izolovaný dýchací přístroj. A taky by asi mohlo stačit normální CO, jako v RHP, by mě zajímalo co je to za hasivo :D
Na lokomotivách se používá speciální celkem drahé hasivo, funguje na malinko jiném principu než samotné C02. Každopádně bylo nám řečeno že sice není toxické nicméně dýchat by se nemělo, protože v plicích nahradí kyslík a ta maska by to hasivo stejně tak jako nebezpečné splodiny měla umět filtrovat.
27:54
typoval bych si video někdy ze Srpna nebo září 2023 :D
protože ten kruháč vpravo už je nějakou dobu hotovej :D (mimochodem pěkně zbytečný kruháč).
a jestli to ve video zaznělo tak sorka ale mám sklerózu :D
asi 28. září možná
What happened to that other CZ train drive works for RegoJet did POV videos.
Can't seem to find him anymore
He deleted his videos. I guess there were some problems with it.
Krásná kvalita i zvuk. Super.
Jak vypadají znacky na stahování a semafor?
Super video jako vždycky jen prosím kameru z kabiny dávej do dolních rohů abychom měli lepší výhled :) Díky!
Asynchronní motor přece nema komutator.... že? Čas 40:30
41:00 Klimatizací topím na chatě a oproti nějakému odporovému přímotopu se jednoznačně finančně vyplatí. Jen je absurdní, že se to řeší na lokomotivě, která za směnu spálí stejně elektřiny jako rodinný domek za rok. Navíc to má vyhřívaná okna, takže tam nějaká vlákna, která se zahřívají, stejně jsou. To je tak, když konstruktérům kecá do práce eko-debil.
Efektivnější to možná bude u nějaké dobře zateplené budovy kde ta klimatizace běží několik dní v kuse a v podstatě už tu teplotu jen udržuje. U mašiny ale potřebujeme reagovat trochu rychleji.. Když přijdu na odstavenou Lokomotivu kde je 8°C tak to trvá hodiny a hodiny než se to vytopí.. A s každým otevřením dveří nebo okna se ten účinek klimatizace sníží a začíná se znovu.. Když přijdu z venku mokrý, potřebuji aby mi oblečení uschnulo, místo toho na mě klimatizace fouká ze všech stran mírně vlažný vzduch který je pak pocitově ledový. Navíc na mašinách neexistuje žádné nastavení konkrétní teploty. Klimatizace se prostě zapne a automaticky určuje teplotu dle venkovní a já mám pouze možnost 4 stupně nahoru a dolů. Navíc účinnosti klimatizace bude úplně jiná někde kde je pevně zabudovaná a běží přímo z distribuční sítě. Kdežto na lokomotivě si musíme vzít kolik měničů a transformátorů je v chodu aby se potřebné napětí dostali ke klimatizaci. Za mě mnohonásobně jednodušší odborová spirála a je to.. Sálavé teplo je pro člověka nejpříjemnější a přirozené.
@@AndyCZchannelBohužel to je prostě nová doba. Není problém odporové topení, ale není to eko. Musí stačit prostě klima která umí topit. Bohužel.
Topit klimatizaci je energeticky mene narocne. Ty to teplo nevyrabis, ale odebiras okolnimu (venkovnimu)vzduchu - princip tepelneho cerpadla.
Efektivnější to možná bude u nějaké dobře zateplené budovy kde ta klimatizace běží několik dní v kuse a v podstatě už tu teplotu jen udržuje. U mašiny ale potřebujeme reagovat trochu rychleji.. Když přijdu na odstavenou Lokomotivu kde je 8°C tak to trvá hodiny a hodiny než se to vytopí.. A s každým otevřením dveří nebo okna se ten účinek klimatizace sníží a začíná se znovu.. Když přijdu z venku mokrý, potřebuji aby mi oblečení uschnulo, místo toho na mě klimatizace fouká ze všech stran mírně vlažný vzduch který je pak pocitově ledový. Navíc na mašinách neexistuje žádné nastavení konkrétní teploty. Klimatizace se prostě zapne a automaticky určuje teplotu dle venkovní a já mám pouze možnost 4 stupně nahoru a dolů. Navíc účinnosti klimatizace bude úplně jiná někde kde je pevně zabudovaná a běží přímo z distribuční sítě. Kdežto na lokomotivě si musíme vzít kolik měničů a transformátorů je v chodu aby se potřebné napětí dostali ke klimatizaci. Za mě mnohonásobně jednodušší odborová spirála a je to.. Sálavé teplo je pro člověka nejpříjemnější a přirozené. Navíc mi na těchto masinach chybí alespoň to nejdůležitější a to vyhřívaný stupínek na nohy. Kromě toho, klimatizace jsou jen samé problémy, kompresor, ventilátory, výměník, chladivo, neustále něco nefunguje spousta věcí které se mohou pokazit.
@@AndyCZchannel dik moc za obsahlou reakci. 👍🏻 mne slo jen o to ze co se tyce ciste spotreby elektriny na “vyrobeni” stejneho mnozstvi tepla je klima na tom o dost lip. Pro vytapeni masiny je to ale absolutne nevhodne, s tim souhlasim. Navic od kolem -15° prestava klima topit uplne.
@@hauzparty Ona bohužel přestává chladit už když se teplota jen blíží k 0.
Ahoj moc pěkné video. Jenom mě to zajima. Jak to třeba ty nebo i tvy kolegové děláte s chození na záchod. Když máte vlak ? Vím že taková divná otázka. Předem díky za odpověď 😂😂
Topit klimatizací je opravdu energeticky úspornější než přímo elektrikou. Klima je tepelné čerpadlo. přečerpává teplo z jedné strany na druhou. Má to topný faktor tak 3, takže na 500w příkon klimošky získáš (nebo ochladíš) 1500w tepla.
To je sice hezké, ale jak jsem zde již v komentářích zmiňoval, takové vytápění se hodí spíše do pevných budov které jsou nejlépe ještě zateplené a klimatizace tam může neustále teplotu pouze udržovat protože má stále napájení. U Lokomotiv člověk potřebuje aby se vytopila co nejrychleji protože s klimatizací tam pak i hodinu mrzneme navíc při každém přerušení napájení při stahovačkách atd.. Se pak klimatizace dlouhou dobu vzpamatovává a netopí vůbec nic. Takže klasický přímotop je prostě to nejlepší a hlavně nejjednodušší i jako nouzovka kdyz by klimatizace prestala fungovat, coz se deje celkem casto, preci jen je to sloztý mechanizmus, spousta pohyblivých částí a hlavne chladivo.Tady když člověk přijde z venku zmoklý tak se na tom nedá uschnout protože klimatizace na těchto lokomotivách fouká pouze takový velice vlažný vzduch pocitově někdy až studený a více prostě neumí. Navíc třeba na lokomotivě Siemens Vectron se ani proud vzduchu nedá nijak regulovat či směřovat. A v neposlední řadě ta klimatizace dělá hrozný hluk a když to pak člověk 12h poslouchá už to není příjemné.
seš dobrý člověk :)
Zdravím, v určitém rozsahu venkovních teplot je úspornější topit klimatizací. Ale při velkých mrazech už to smysl nemá. Na venkovní jednotce vzniká námraza. Ta se pravidelně odstraňuje tím, že se klimačka přepne zpět na chlazení stanoviště a odmrazí pracně získaným teplem ze stanoviště venkovní jednotku. Při mrazech je to začarovaný kruh, kdy klimatizece jen osciluje mezi režimem topení a odmrazování.
A mozno je tam rovno vyhrevny element (patrona) a pri urcitej teplote sa vypne kompresor a prejde sa z rezimu tepelneho cerpadla na odporove kurenie, automaticky, nezavisle od obsluhy
před roudnicí jsi říkla že tam dáš hrbatou před a po etcs (asi 1:12:00)
úspěšně zapoměl 🤣
To s tímy KN na EDB automaticky sa prestaví podľa režimu brzdenia.
V R to dá 150
V P 75
A v G neviem aký je základný stav.
Otázka k AFB u nás RJ to normálne funguje. Brzdí aj vzduchom keď už edb nestíha
Ano, takto by to nejspíš mělo být, jenže bohužel s každým vypnutím řízení se tam vždycky nastaví něco náhodně mi přijde. AFB není funkční pokud není funkční ETCS. Takže funguje pouze ten "tempomat" a ten neumí brzdit vzduchem.
Dobrý den, jen bych se chtěl zeptat kolik dioptrii může mít strojvedoucí. Předem děkuji za odpověď.
Vidím dobře úplně na začátku? 4 IDS lokomotivy zasebou? :D
V Decine normalka kdyz to je odstavené
S čím jsi to nakonec do Prahy dokočíroval?
Kolik banglí bys musel spojit, abys takový vlak rozjel... 😀
2
Tak jedna 742 by to v pohodě zvládla i do mírného stoupání, ale jela by tak 20 km/h. Třeba při posunu se s takovými kalouny běžně jezdí. Pokud byste chtěl ale konkrétní přepočet, tak abyste výkonostně dohnal toho Traxxe muselo by to být 7 lokomotiv řady 742.
Párkrát Metrans vypravil vlaky se svejma 741 v tandemu. Ale rychle se od toho upustilo. Jedna z posledních jizd končila v Hostivaři, kdy praskla hadice přívodu paliva. Nakonec to dojelo
Jeli jsme loni v zimě z Tábora vlakem a brzdy mu smrděly solidně. Ale hned se jelo dál, tak nevim 😮
ad. Hrobce, co když jelo něco v nesprávném směru proti tobě a ve stanici to uhnulo(soukromnik), potom bys měl na stůj a hned volno.
Myslím, že to Ü souvisí s LZB.
Co když se chce strojvůdci kakat?
Všiml jsem si správně, že ten Traxx může vozit Osobní vozy,, když má ovládání dveří?
Všechny Lokomotivy mohou vozit osobní vozy 😃 Ano, rozdíl je v tom že je vybavena datovou linkou UIC i pro komunikaci s osobnímy vozy. Například RegioJet má stejné Lokomotivy. Zatím nevím o nikom dalším kdo by měl v ostrém provozu Traxx MS3. V Evropě jsme byli první
Však taky náše Traxxe jezdili u ČD aby s osobními vozy něco najezdili.
ahoj a nafco tam mate tiskarnu prosim děkuji.
tiez by ma to zaujimalo
Aby si fíra mohl v Německu vytisknout vlakovou dokumentaci. Tam si dělá všechno sám.
Že pěkně zpívá ... to připomíná slogan na staré Moskviče, o tom se říkalo že co kvalt to jiná píseň protože neměli precizně opracované zuby v převodovkách.
kolik stojí taková mašina pro cargo?
100 milionů korun
zajímalo by mě proč zmizel Šestikolák ? Podle mě laika zastal práci třeba práci dvou spřažených Es .
Čo viem, tak 181 vždy mali problém s polomerom oblúku zatáčky (min. prejazdný polomer 125 m). Aby moc neobrusovali koľajnicu v oblúku, museli byť okolky na stredných nápravách t.j. 2 a 5, stenčené. Moc to nepomáhalo a ostrejších oblúkoch museli rušne ísť pomalšie, než bola predpísaná trať. rýchlosť. Z toho důvodu, boli v praxi vo ťažkotonážnom výkone, nahradzované spraženou dvojicou štvornápravových rušňov, ktoré netrpeli nedostatkami svojich šesťnápravových príbuzných.
K tomu display - to je tzv. odporový display a je to právě kvůli tomu že volit lze i v rukavicích a jiných ochranných pomůckách, prostě čímkoliv , to co je ted na mobilech,tabletech atd je kapacitní display ,nepotřebuješ tak tlačit , ale v rukavici ,tyčkou atd nic nezvolíš
Ano vím odporový, jen jsem si v tu chvíli nemohl vzpomenout na název. Bohužel tam ani nejde tak o styl jako že to prostě reaguje příšerně.
Super video lajk odoberat dufam ze tiez das odber dyk
kdepak Vectron je lepcejsi me prijde 🙃 a pekelny zvuk kdyz se rozjizdi s 2400T... viz video Pejan asi 2 roky stare...
Sakra já ten první den nemůžu najít🙄
Udivuje mě odvaha veřejně umístit na youtube své neznalosti a porušování předpisů.
Poučte mě.
Nebylo to myšleno zle, ale já bych tu odvahu neměl. A nechci více upozorňovat, víme všichni jak to funguje a dle předpisu vše nejde. Nicméně fandím. 👍
@@nurrun6052 Tak ja se ptám, ono kolikrát lidi nechápou kouzlo střihu nebo komunikaci která probíhá na pozadí.. To tam úmyslně nedávám. Každopádně děkuji.
Jezdím v Majlontě a devadesát procent změn nám dispečeři zavolají...., ale tak to snad funguje i v Čechách!
A volají to místní dispečeři DPVS nebo HDP? Já jsem mluvil o nekomunikaci hlavních dispečerů HDP Č Třebová.
Pytaš sa prečo na odchodovom navestidlo ti skoči z červenej rovno zelená pred autoblokom? Za to výpravca ani operátor dopravy nemôže. Zabespecovačka je tak robená. Ide o prechod medzi staničnom a medzi staničnom zabzar. Operátor na nových koridoroch stavia vlakovú cestu. Rozsvetenie signálov na námestiach je automatické podľa podmienok a programu. Bola by to skôr otázka na vývojárov zabzarov AŽD, na Slovensku Siemens. Tu na Slovensku ani po novom myslím autobloky nie sú. Sú len automatické hradlove oddiely. Aspoň na hlavnom koridoru Bratislava Žilina je to tak.
Zrovna dneska jsem si jen tak ze srandy pustil to nejstarší video z bangle. Jako jo teď už seš o x latěk dál jak s kvalitou videa tak zejména se zkušenostmi. Paráda i s tímto vlakem, Cargo mašiny neomrzí žádný jednou z esem potom s traxem rozmanitost je u vás veliká ani se nedivím že tě ta práce tak baví. Každý den nové zážitky a zkušenosti. Tak ať to jezdí dál 🤓
Za mě, kdy by Škdovka nehodila vidle a zabrala u Zátopka, tak tady dnes tyhle mašiny vůbec nejezdí.
Sotva se rozjel a uz porucha, no co dodat Wraxx, oproti Vectronu je to bohužel masina z Alíku😅
Porucha byla protože vypadlo napájení za to lokomotiva nemohla. Traxx alespoň každou blbost neopakuje 3x jak blbej Vectron.. 😃
@@AndyCZchannel nojo každý fuhrer ma na ty masiny svůj názor😉
on stafkuje masina
Mám pocit že nás vláda EU utlumila, aby v Německu měli šanci nás předběhnout a pak nam poučovat.
Kde najdem prvy den, ak toto je den 2? :)
Na mém UA-cam kanálu..
@@AndyCZchannel Tak to ma nenapadlo...