W poszukiwaniu współczesnych proroków, czyli o efekcie aureoli

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 30 бер 2024
  • W odcinku udział wzięli (zaocznie): aureola, Golem, Niedźwiecka Marta i Huberman Andrew. Jak udało się ich wszystkich połączyć? O tym w odcinku.
    Co sprawia, że poszukujemy tych, za którymi łatwiej kroczyć? Czy lubienie sprzyja wybaczaniu czynów wątpliwych moralnie?
    Jeżeli nadal Was nie przekonują te pytania z serii „do pomyślenia”, to… nie słuchajcie tego podcastu. Jest rozkmina na flow po podcastowej przerwie, zatem otwieram sekcję dyskusji w komentarzach i zapraszam: czy podobnie jak ja, wpadliście czasem w pułapki nadmiarowego uwielbienia lub stronniczej niechęci?
    Tematyka i timing zupełnie przypadkowe. Za możliwość realizacji i dystrybucji podcastu dziękuję Patronom i Patronkom Gutral Gada #team <3 you guys the best!
    Literatura wspomniana w odcinku:
    Karg, S. T., Lim, M., & Schnall, S. (2022). Followers Forever: Prior Commitment Predicts Post-Scandal Support of a Social Media Celebrity. Social Psychological Bulletin, 17, 1-26. doi.org/10.32872/spb.8283
    Montaż: Eugeniusz Karlov

КОМЕНТАРІ • 1

  • @katgor7
    @katgor7 2 місяці тому

    A ja się trochę nie zgadzam....jeśli ktoś oszukuje kulka kobiet to można mieć poczucie że niekoniecznie jego badania są uczciwe, jego spostrzeżenia. Oczywiście warto zawsze dostrzega szarości. Ale uwazam że mamy prawo. Ja np absolutnie banuje W.A. i Polańskiego i daje sobie do tego prawo. Nigdy nie nazwę ich artysami czy dobrymi reżyserami.