From zero to PPL(A) - episode 4. Preparation for departure and take-off

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 8

  • @DanEx1
    @DanEx1 Рік тому +2

    Dzięki za dobry film.

  • @krewetki
    @krewetki Рік тому +1

    Ale czad!! Zawsze chciałem być pilotem ale nigdy nie byłem dość zamożny :) A teraz Wasz kanał + Ms Flight Simulator... i witajcie wszystkie lotniska świata :)

    • @aeroklubwarszawski9939
      @aeroklubwarszawski9939  Рік тому

      Microsoft Flight Simulator to świetny start na drodze do spełnienia marzeń o lataniu, nawet bez dużego budżetu. To pierwszy krok w kierunku prawdziwego latania. Ciesz się podróżami po wirtualnych lotniskach świata! ✈️🌏🎮 Kto wie, gdzie Cię jeszcze zaprowadzi ta pasja? :)

  • @tomaszzak4004
    @tomaszzak4004 Рік тому +2

    Hej, dobry materiał 👌Jedna sprawa wymaga jednak doprecyzowania. Przy starcie z bocznym wiatrem lotka pod wiatr - pełna zgoda. Ale noga?? Raz mówicie (przy wietrze z prawej) że prawa 1:10 a raz że przeciwna do wiatru, w tym przypadku lewa 2:02 Oczywiście ta druga wersja jest prawidłowa: lotka na wiatr, noga od wiatru 👍Ukłony!

    • @aeroklubwarszawski9939
      @aeroklubwarszawski9939  Рік тому +2

      Dzięki za wyłapanie tego niuansu, zastanawialiśmy się czy ktoś zauważy aby powstała dyskusja 🙂
      Otóż w trakcie briefingu Sebastian mówi o aktualnym starcie. Wiatr wiał z prawej strony ale był znikomy 2kts, co potwierdza informator chwilę później, dlatego powiedział prawa lotka i troszkę prawej nogi aby kompensować siły od śmigła. Po przedstawieniu briefingu do lotu, Jerzy opowiada o zasadach ogólnych, lotka pod wiatr noga od wiatru 🙂 Dziękujemy !

  • @krewetki
    @krewetki Рік тому +1

    BTW czy Microsoft FS ten ostatni jest wystarczająco realny? W jakim stopniu oddaje rzeczywistość latania? Można na nim nauczyć się latać przynajmniej tak w teorii?

    • @aeroklubwarszawski9939
      @aeroklubwarszawski9939  Рік тому

      To trudne pytanie. Symulatory lotnicze są bardzo pomocne w nauce latania i miłym spędzaniu czasu - te domowe, oferując bezpieczne środowisko do praktykowania i zabawy. Pozwalają na trenowanie w ekstremalnych warunkach i powtarzanie manewrów. Jednak nie mogą w pełni naśladować fizycznych wrażeń rzeczywistego latania, takich jak turbulencje czy przeciążenia, i ograniczone są w odtwarzaniu wszystkich aspektów realnego samolotu. Symulatory to świetne narzędzie edukacyjne, ale doświadczenie rzeczywistego latania jest bardziej złożone i wymaga radzenia sobie ze stresem oraz dynamicznie zmieniającymi się warunkami. Microsoft Flight Simulator jak i XPlane to aktualnie dwie platformy do latania w domu. Obydwie mogą być świetnym początkiem do latania w rzeczywistości :)