Te meg a környezetvédelembe vagy lemaradva, csak a hazai híreket nézd mennyi szabálytalanság és ipari baleset van, ahol nagyon sokan megsérülnek. Környeztbe jutó mérgekrtől ne is beszéljünk, mert azzak unokáinktól lopod el tiszta környezetett. Nincs még biztonságos újrahasznosítás, kína szerinted miért viszi külföldre ezeket az iparokat. Sok videó van hogyan tették tönkre saját földjeiket.
Szia Zsolt! Jók a videók! Lenne kettő észrevételem. 1. Csak a legfontosabb folyadék csere maradt ki. Ez pedig a hajtómű olaj. 2.:Amerikában pedig már van olyan akkumulátor feldolgozó, ahol 95%-ban újra tudják hasznosítani az elhasznált cellákat.
Nekem is az volt inkább az érzésem, hogy egy 2 soros - általunk eddig is már sokat hallott - információ, felmondása zajlott 13 percen keresztül. Semmi új, semmi mély... A vágóképek szépek voltak, a szakember pedig nekem, lelkiismeretesnek tűnt.
Arra nincs gyári előírás egyetlen autón sem. Korai Leaf esetén egy szupertitkos belső ajánlást találtunk, ami azt ajánlja hogy 30ezernél majd 60ezrenként cseréljék a hajtómű olajat. De azoknak volt is hajtómű gondja. Amúgy jellemzően 90ezer mérföldenként vagy 120ezrer kilométerenként diktálja a józan ész. Pl. Priusnál célszerű, mert ott annyira tartós az egész szerkezet, hogy van jelentősége, a hajtómű élettartamának is. Egy TSI-nél felesleges, mert élettartamot kibírja....főleg ha a motor olajat is 30ezrenként cserélik 😆Teslánál azonban benne van a használati utasításban, hogy szigorúan tilos hozzányúlni a hajtóműolajhoz, meg a hűtőfolyadékhoz. Ezek élettartamra vannak tervezve, olyannyira, hogy olajszűrő és kényszer olajzás van a hajtóműben. Ilyet személyautónál még nem láttam. Ja és a Teslánál nincs kötelező szerviz, csak ajánlott amit akár a felhasználó vagy független szerviz is megcsinálhat. Ebben a fékfolyadék csere, fék ellenőrzés és a pollenszűrő csere van, meg ajánlja hogy 10ezrenként forgasd át a kerekeket. Az akku újrahasznosítás sok helyen van. Nálunk is, németeknél is, már csak azért is mert a gyártási selejtekkel is kezdeni kell valamit. Az amcsi hírben az volt a nagy szám hogy ők rekord mennyiségben dolgoztak fel és hasznosítottak újra lítium akkut. A többieknél azért nincs ilyen, mert nem akarnak tömegesen elromlani azok a fránya lítium akkuk.
De jó volt látni téged/Timpi/ Csabi!!😁 Sokszor találkoztunk Érden, osztom a véleményedet mindennel egyetértek... Zsolt neked meg köszi a videót, jól sikerült..
Ez elég szomorú sajnos, hogy egy ilyen kvalitású szakember nem tudja, hogy hogyan is fogják elhelyezni az akkumulátorokat, pedig ott áll a vadonat új Renault Megane E-Tech és már évekkel ezelőtt is elmondta Bagaméry Zoltán oktató a szalonokban rendezett roadshowkon, hogy pl. a Renault hogyan oldja meg már ma az akkumulátorok újra hasznosítását. Előbb tovább szolgálnak 10-15 év autózás után napelemek tárolóegységeként még 10-15 évet, majd 20-30 éves koruk körül újra feldolgozzák őket, ha jól emlékszem jelenleg 75-80%-os arányban. Ez az arány természetesen folyamatosan nő a technológiák fejlődésével. Az külön fáj, hogy villanyautók mellett álltok Zsolt és azt mondja egy több elektromos autómárkát képviselő szakember, hogy Ő továbbra is benzinesekben hisz. :-( 4 éve (160 ezer km) használok elektromos és benzines hybrid autót egymás mellett és nem esik jól beülni a benzinesbe, mert tudom mennyivel jobban terheli a környezetet. Aki tud józan paraszti ésszel gondolkodni és nem hiszi el a kőolajlobby csúsztatásait, az világosan látja, hogy köszönő viszonyban sincs a két technológia környezetkárosító hatása. Persze ki miben akar hinni, csak az a kérdés. Persze, hogy hosszútávon sokkal könnyebb benzines autókkal autózni, ám én már télen 350-400 km-es, nyáron 450-550 km-es hatótávval nagyon ritkán kell átüljek a benzines autóba. Az elmúlt hónapban 5.000 km-t menetem villannyal és 1200 km-t benzinessel. De átlagban 6-7000 km villany és 1000 km havonta a benzines. Mindenhová időben megérkezek. Nagyobb tervezés igényel? Igen, de megéri.
@@nepazarolj kőolajlobbi🤔 .....mert elektromosautolobbi az nincs.🤣 Biztos , hogy az elektromos autókkal megmentjük a világot? Fákat kell ültetni, imádják a CO2-t.
Szerintem ez egy hiánypótló adás és téma, hiszem az Eautók szervizeléséről kevés tény hangzik és, pláne szerelők szájából. Jó lenne néha ilyen adásokat is látni majd a késöbbiekben a csatornán, kár h az önként jelentkezők nem fognak tolongani hogy nyilatkozzanak ez ügyben. Ment a like :)
Ez egy kicsit más fajta akkumulátor :D Lehet ámítanak minket az újra felhasználásával,de jelenleg még csak készülődnek az ilyesfajta technológiák.(én tudásom szerint)Mivel egyre bonyolultabb a cellák félépítése igy a szétszedése is az lesz...de ahogy a videóban is mondják-jelenleg csak egyben cserélik.
@@arnoldjobbagy1637 Itt nálunk /Szigetszentmiklós/ is működik ilyen újrahasznosító üzem. Különféle technológiák vannak az akkumulátor újrahasznosítására. Nem minden esetben szedik szét, a Tesla pl. ledarálja és rétegenként hasznosítja újra. Ezeknek az újrafelhasznosító üzemeknek a legnagyobb problémája az hogy nincs újrafelhasználásítandó akkumulátor.
@@TheIsti83 A lítium akkumulátort ha felsérted kigyullad azt hogy darálod akkor le ???És még robbanás veszélyes is,Nézz utána mielőtt le írsz valamit,Az indító akkumulátorokat szokták most még újrahasznosítani!Meg még nagyon drága is újra kinyerni belőlük a lítium,kobalt,nikkel,mangánt.
Sajnos amíg az ország közel fele társasházban lakik és ott szinte nem oldható meg a töltés, kíváncsi leszek ezt hogy akarja majd megoldani az UNIO 2035-re. Még most épülő új társasházakban sem megoldott hogy az összes beálló elektromos legyen.
Meg lesz oldva a probléma. Schwab-ék terve szerint a jelenleg futó autók mennyiségének a 20%-a lesz forgalomban, mind elektromos lesz és csak bérelni lehet majd, ha lesz rá kredited.
Az tény hogy jelenleg én sem javaslom társasházban lakónak a villanyautót, ha nem megoldott a privát/olcsó töltés. Azonban az nem igaz hogy az új társasházakban nem megoldott. Ugyanis évek óta kötelező betervezni a társasházi parkolókba, hogy bontás, átalakítás nélkül ki lehessen húzni a vezetéket. Ha nincs ilyen akkor meg lehet fenyegetni a lakóközösséget ha akadékoskodnak hogy fel lesznek nyomva. Értelmesebb beruházó cég amúgy eleve a töltőt is odarakják alapból minden parkolóhelyre, mert egységes, energia megosztós töltőrendszerrel sokkal olcsóbb a kivitelezőnek (nem kell minden egyes töltőre lekötni a teljes áram kapacitást) Ellenben jó áron szeretik megvenni az emberek a jövőre gondolva. De a régi lakótelepeken is megoldható lenne műszakilag. Leginkább azért nincs, mert a lakóközösség nagy része még nem érdekelt ebben. Nyilván ezek a területek lesznek utoljára villanyosítva, de ez nem is akkora baj, mert jellemzően nem a drága villanyautók célközönsége lakik ilyen helyen. Ha meg olcsó lesz és mindenki villanyt akar, akkor akár minden parkolóhelyre is le lehet tenni töltőket.
Nem az a lényeg, illetve a szempont hogy mindenkinek legyen autója a jövőben. Előbb vagy utóbb elektromos autók lesznek csak - viszont ezek drágák lesznek, így ezeket kevesen fogják tudni megvenni., illetve iszonyatosan drága lesz majd tölteni is őket. Ergo a jövőben, mondjuk 50 év múlva az autózás csak a kiváltságosok dolga lesz - ez is a cél.
Csak ne hogy kitalálják hogy amúgy forgalmi engedélyt sem újítanak 2035-től. És onnantól ugye valszeg 4 évig lesz még benzin és kész. Erre reális esélyek vannak sajnos.
@@imbot3804 Ez olyan, mint a kétütemű-para: a kilencvenes évek elején elterjedt - és minden évben újra előjött -, hogy nem fogják engedélyezni a kétütemű motoros autókat. Aztán szépen elfogytak, ma már van néhány veterán. Adminisztrációs eszközökkel nem lehet tiltani olyasmit, ami nagy tömegeket érint: ilyesmikbe szoktak a politikusok belebukni.
Pont nemrégiben csináltam egy tartalmat az alternatív hajtás képzési lehetőségeivel kapcsolatban néhány iskolát bemutatva, és talán a legfontosabb is ez lesz a szervizelést illetően, hogy lesz-e megfelelő szakember állomány!? Sajnos a jelenlegi oktatási rendszer az ilyen iskolákat sem támogatja megfelelően, és ha nincsenek szponzorok, akkor még ennyit sem tudnának tenni az elektromos vagy hibrid hajtás oktatásának irányában... Elektromos autósként sokszor az látszik a szervizek irányából, hogy szeretik megvágni az Ügyfeleket, ha elektromos autója van( tisztelet a kivételnek!) Rengeteg árajánlatot látok és van ahol ugyanazért a szerviz szolgáltatásért a többszörösét számolják. Úgyhogy van még miben fejlődni nagy Magyar átlagban, Köszi a hasznos info videót, Csabának pedig kitartást, talán még a Fiat Bodizsárnál találkozhattunk anno, jó régen.😉
"a jelenlegi oktatási rendszer az ilyen iskolákat sem támogatja megfelelően" - mindenki ingyen megcsinálhatja, ez nem elég támogatás? A legtöbb szakképző intézményben, ahol eddig is tanított gépész szakirányban, ahol autószerelőket képeztek, ott most is meg lehet csinálni, csak nem jelentkezik senki rá! A szakma (tehát nem szakképesítés) pontos neve: ALTERNATÍV JÁRMŰHAJTÁSI TECHNIKUS
@@SuperBarnus semmi sincs ingyen, és itt nem a tanulókról van szó, hanem arról, hogy az iskolák nem kapják meg az államtól, a megfelelő képzéshez szükséges anyagi támogatást! Ha nem lennének a támogató vállalatok, akkor ezek az iskolák talán sehol sem lennének már.
@@Autosnavi Pont erről szól a mostani képzési rendszer. Mert be lehet vonni a vállalatokat, mert régen ezen ment a siránkozás, hogy hiába tanul szakmát valaki, a gyakorlatias tudást nem kapja meg. A vállalatoknak is érdeke, hogy jól képzett szakember utánpótlást megkapja, és ha bevonja magát a szakképzésbe, akkor a leendő munkavállalóit képezheti ki, akiket úgy vehet fel, hogy ismeri őket, hogy kiket vesz fel. Ezért cserébe a tárgyi feltételeket kell biztosítani a gyakorlati képzéshez. De nem kell több milliót kiadni a munkavállalóinak képzésére, hanem saját magánál "ingyen" képezhet munkaerőt úgy, hogy közben nem kell kivenni senkit a termelésből, sőt még plusz munkaerő is jelentkezik így. De ne csináljunk úgy, mint ha ez egy olyan áldozat lenne tőlük, amiben nekik nincs érdekük! Ez egy win-win helyzet. Azt meg nem tudom, te honnan veszed, hogy nincs anyagi támogatás, mert az a szakképzési centrum ahol én dolgozok, évente rengeteget költhet fejlesztése.
@@SuperBarnus kérdésedre a válasz, hogy beszéltem pár szakképző iskolával és Ők sajnos nem dúskálnak az anyagi javakban, ennek kapcsán egyre kevesebb a szakoktató, és aki nem hagyja ott a pályát, az már sajnos a közeli nyugdíj korhatárt súrolja. Ha nem lennének a támogató cégek, vállalatok, akkor a szakoktatás sem lenne ezen a színvonalon, de a tanári fizetések nem a külsős vállalatoktól jönnek. Nekem 2 fiam tanul a jelenlegi szakképzésben, elvileg még jó suliban is, de azért ott sincs kolbászból a kerítés...
@@Autosnavi Az hogy nem dúskál egy pár szakképző intézmény, annak vannak okai is! Mindenki szeret panaszkodni, de nálunk akkor nem tudom hogy lehetne egyes tagintézményekben száz milliós gépek, amiket nem olyan rég lettek beszerezve, a ovid előtt. Nem, nem cégek szponzorálták, vannak persze olyanok is, de mint említettem, ez valahol az ő érdekük is, hogy legyen számukra megfelelő szakember, akik mondjuk az ő gépeiken tanultak, így a betanítás nagy része meg van "spórolva". Kicsit ellentmondásos nekem az is, hogy ahol munkaerő hiány van, de magának nem tudja kiharcolni a jobb bért a szakoktató? Ezt hogy? Nálunk nem egy oktató keres 500-600-700 ezret. Az is érdekes, hogy tanári parkolóban nem igazán állnak 5 évnél régebbi autók sem. Már nincs parkolóhely sem. Vagy amikor lenne lehetőség pl vizsgáztatni, erasmusos programban részt venni, ahol lehetne egy kicsit hozzá tenni, akkor meg nem hajlandóak pluszmunkát vállalni, plusz pénzért! Aki megélhetésért küzd, az mindenért lehajol én úgy gondolom. Az meg egy illúzió, hogy valaha is kolbászból lesz a kerítés az iskolákban , és azért a mostani időszakban, és nem általánosságban az oktatásban, a jelenlegi helyzethez hozzátartozik a kb 20X-sára megnövekedett rezsi költségek a szakképző centrumoknál, amit elég nehéz a kormányra fogni ha megnézzük a világpiaci árak mozgását! És ez nem a "rendszerből" adódó probléma.
Szervizes urat továbbképzésre nem ártana elküldeni, mert láthatóan nincs képben. Személyes kedvencem, amikor az elektromos autókra emelt rezsióradíj van, normál autóra 30eFt/óra, elektromosra 45eFt/óra...miközben abszolút nem értenek hozzá...nem hiába vannak tele a valóban szakszervizek (e-Service, TeslaVarázsló, stb.)
Egy belső égésűben is kb 100db elektronikus vezérlő egység található...de azokban van még turbó, kettős tömegű, váltó, kuplung ilyen olcsó alkatrészek.
Azért az a belsőégésű betiltás sincs még teljesen úgy. Arról meg nem esett szó, hogy futóműve is van egy elektromos autónak, és picit nagyobb tömeget cipel. Érdekelne az az akkumulátorcsomag ár is. És a többi autónál sem cserélünk naponta kettőstömegűt, meg turbót. Pláne annál nem, amelyikben nincs is :)
Azért az se mind1 milyen autó akkupakjáról van szó! Eleve 2 fele szedném a kérdést, van olyan ami szárazon megy pl Nissan Leaf vagy amiben van hűtő fűtő közeg pl Opel Ampera/Volt. Ami rendelkezik akku hűtéssel fűtéssel közel se degradálódik olyan mértékben mint az amiben nincs ilyen. Pl. Amperák nagy része mostanra éri el a gyár által garantált hatótávot (2011-2015 most 2023 van). És akkupakból is van olyan ami bontható javítható és van olyan mit valóban nem lehet bontani. Autóvásárlással kapcsolatban itt is el felejtjük a használt piacot, ha nincs pénz újra 16.000.000 ért, semmi gond, használtan 5-6 .000.000 környékén vannak használtak is, és a következő 13 évben 100% hogy ez a piac is nagyot megy majd előre. Az rengeteg idő.
Amellett, hogy abszolút egyetértek azzal, amit írtál, csak két megjegyzés: 1, az egyes Fiat 500e, amiben Leaf akku van és szintén nem temperált, érdemben nem veszít a kapacitásából, mert nincs benne gyorstöltési lehetőség, ami arra bizonyíték, hogy igenis a gyorstöltés is segíti az akkuk leépülését 2, elég szomorú azt látni, hogy míg pár évvel ezelőtt még 5,2 millióért fullos Ford Focus 1,6 benzinest lehetett venni, mostanra oda nőttek az árak, hogy egy kétszemélyes Fiat 500e 16 millió és ennek megfelelően a nagyobban még drágábbak. Valóban létezik használt piac, de amíg pár százezerért lehet venni olyan benzinest, ami ugyanúgy teszi a dolgát, mint az új, csak kicsit rozogább állapotban, addig ma már 5-6 millióért sem kapható értelmezhető használt elektromos (Ionic electric 8 milliótól indul a használt) és abban már most biztos vagyok, hogy nem csak én, hanem rajtam kívül még nagyon sokan sem fognak 5-6 milliót vagy még többet kiadni egy olyan autóért, ami egy feltöltéssel elmegy mondjuk 80-120 km-t, mert már cserés az akkuja, ami újabb minimum 5 milliós kiadás lenne.
@@jimnorth3904 az akkucsere sem mindnél van így, soknál bontható és lehet cellánkként mókolni. És van olyan is hogy lízing , nekem is így lett zöldrendszámos autóm, jó ma tényleg ne vegyél fel hitelt de ez se mindig van ilyen rossz helyzetbe.
Alapvető munkavédelmi dolog a munkaterület elkerítés, kijelölés. Arra jó, hogy ne tudjon véletlenül odamenni és véletlenül megérinteni feszültség alatti részeket az ember.
Èn úgy vagyok a dolgokkal,hogy a benzines motor növènyből előállított alkohollal menne,a diesel pedig növènyi olajjal,az elektromos,városokba ès rövid távon.😁
4millió autó van Magyarországon. Ha ezt a mennyiséget le szeretnénk cserélni elektromosra, akkor 4 000 000x20 000 000=80 000 000 000 000Ft, azaz 80billió Ft kellene. Megjegyzem, az ország éves bevétele úgy 15 billió Ft. Magyarán a mi autóparkunk az elkövetkezendő 50évben nem lesz lecserélve. ;-)
Egyelőre még az euro II-es autók is lazán futhatnak (kivéve szmogriadót), szóval én sem félek attól, hogy 15 év múlva már egy járműnek a hangját nem fogom hallni :D
@@tamzso Az interjú alanyod azt mondta hogy szeretné ha a gyerekei beülhetnének még benzines autóba. Gondolom azt is élvezni szokta mikor megy a gyerekért az óvodába és télen a kibelezett dízelt kerregtetik az óvoda előtt.
Szerintem ez a cel hogy 2035-tol ne legyen tobb belsoegesu motor ez marhasag! Pont olyan mikor kijelentettek hogy ne legyen tobb fa es gaz kazan majd Nemetorszag visszatert a szenre! Es lass csodat, most îs Nemetorszag volt az elso aki ellenezte a belsoegesu motorok megszunteteset 2035-tol! Az EU egy rakas kretenekbol allo csapat aki sok mindent ker, de nem ad ra semmi megoldast! Es ahogy tudjuk, a keleti orszagokat nem lehet osszetenni a nyugati fejlett orszagokkal, es nem îs lehet tolluk olyasmit kerni ami meghaladja a kepesseguket, sem gondolkodas sem penzugyi kerdesben sem!
Világos! Már csak kérdés, hogy 2035-re lesz-e még unió? Úgy hogy nem vagyok meggyőződve, hogy megszűnik a belsőégésűmotor, és a gyártók dönthetik el, hogy mit gyártanak. Mellékesen, nem túl sok magyarember tudja megvásárolni az E autókat, a magas vételár miatt, 500-as fiat, 16 milka, sikerült felvakarnom az állam a padlóról. És a végén hangzott el a tuti, ha beül az ember egy V8-ba, az vérpezsdítő.
Azér szörmentén itt már elhangoztak olyan dolgok amikről mindig/mindenhol hallgatnak. Ilyen volt pl. két évente a fékek szétszedése, tisztitása, kb. 8 év múlva a teljes akku pakk cseréje. De el lehetett volna mondani, hogy a légzsákok aktiválása után gtk. ossá nyilvánítják az e autókat! Stb..stb. Szóval a párhuzam megvan a solar - és oltás hűlyitéssel! Akinek nem jön össze a hasonlat nézzen utána. Ne próbáljon itt tudatlanul ércelődni, ha kérhetem.
Az hogy 8 év garancia van valamire nem jelenti azt hogy 8 év után automatikusan kuka. A másik hogy a szervizes azt mondja hogy a FIAT szerint nem lehet megbontással javítani az aku csomagokat. Na erről a független szervizeknek más a véleménye, de ha jól emlékszem akkor a gablini is javít akku csomagokat a nissan és rokon márkáin.
@@krisztianborbely6743 A tesla varázsló bontott jó állapotú akksira 2M-et mondott valamelyik műsorban pár éve. És akkor még az eredeti akku csomag moduljai is eladhatóak napelem rendszer alá például.
Az új belsőégésű motorokat sem kell szervizelni, meg az elektromosokat sem, ha meg használtan vesz valaki autót mindegy melyik hajtással, így is úgy is kell rá költeni... Infuenszereknek megmondják mit kell mondani, de kb Magyarországon feleslegesen is promozzák mert az országba elég nagy százalék 15-20 éves autókkal rohangál(ök mondják azt, hogy szar a francia, meg a német,meg stb... pedig nem szar, csak eltelt 15-20 év aztán megöregedtek, aztán az öreg autójukból indulnak ki, hogy akkor az új is szar, pedig baromira nem, tapasztalat: új francia autóm, kiváló, mert új )
Merő szemfényvesztes az egész. A belsőégésű motoros automra nem koltok annyit 10evre előre, mint amennyibe egy uj elektromos auto kerül. Es ebben a tankolas is benne van.
Mert egy idő után még drágább is lesz a "karbantartás/szervizelés" mint a belső égésű motoroknál! Nem fognak lemondani a gyárak a szervízköltségből eredő bevételekből. Nem biznisz ha nem kell olyan gyakran szervizelni ergo a többi szervízdíjak szépen megemelkednek ezeknél az autóknál. Bizonyos szervízekben már most is drágább a rezsidíjuk az elemes autókra...
@@tamzso UA-cam automatizáltan állítja be a maximum torzításmentes hangerőt, a reklám meg közben ordított, semmi gond nincs vele. A film tetszett. Arról viszont csend van, hogy egy-két vezérlő gyári panel csere ára tönkreteheti a bizalmat mondjuk garanciaidőn túl, ha annak cseréje eléri a jármű vételi árának 20%-át. Példának hoznám az éppen használt telefonom lapját, amelyben a legtöbb elem van, ami tönkremehet. Egy 3 éves telefont nem éri meg javíttatni, mert mikor megvettem is volt nála jobb. Egyszerűbb vezérlő elektronikával is lehetne autót gyártani (lásd távirányítású RC modellek) és dokkolni hozzá a legmodernebb tablet pc érintő képernyőt vezérlőnek. Persze az nem szabványos, ezért tiltandó.
A hidrogénes autók nem belsőégésűek? Ugyanis a hidrogén autók még az elektromosoknál is környezetbarátabbak. Csak sajna Magyarországon még csak most nyitották meg az első hidrogén töltő kutat. A kormány kicsit el van maradva, de gondolom ebben a mol vezér keze is benne van, mert így több a bevétele a benzinből (meg áttételesen a kormánytagoknak is több jut...).
Az elektromosnál is beárazzák majd komolyan azt a kevesebb javítást, nem beszélve arról hogy az akkupack javítása, cseréje horribilis összeg, az elektronika, speciális infotainment/dashboard is jóval drágább. A szükséges szaktudás és eszközök, szoftverek, sőt talán licence is a gyártók felé tizmilliós kiadás, illetve autovillamosság szerelők helyett rendes villanyszerelők kellenek. Pontosabban olyan amit ma nem is képeznek itthon, maximum papíron hiszen egy iskolának sincs ehhez se oktatója, se sokmillióba kerülő műhelye, autók, akkupackok, hajtásláncok (többféle). Ergo annak a műhelynek aki ezzel akar foglalkozni vissza kell majd termelnie az extra beruházást, extra költségeket.
Persze, nem lehet javítani az akksit, nehogy már valaki olcsóbban megcsinálja mint a Fiat. Az összes gyökér gyártó próbálja lekorlátozni a márkaszervizen kívüli javítás lehetőségét, hogy utána ők javíthassák vagyonokért! A gyári technológia, garancia, veszély, stb mind bullshit! 70 éve mindig ezek a varázszavak, aztán mindent meg lehet javítani!
Na igen a kedves szervizes "kolléga" mielőtt zöldségeket beszél az akkukról kicsit talán utána is olvashatott volna és nem az EV ellenes propaganda írásaiban, hanem ahol a valós tartalmakat lehet megtudni. Persze ez sok embernek szükségeltetne még, akik hallanak vmit és az hiába inlogikus v csak 1xűen hülyeség, továbbadja mint okosságot és tutira megbízható infót.
Kedves Zsolt, a cím kifejezetten megtévesztő amint az az interjúból is kiderül - ami tulajdonképpen nem volt egy nagy merítés - az elektromos autókat alig kell szervizelni. Vagyis a cím direkt félrevezető. Amit a szervizes ember említ, hogy azért nem lennének jó alternatívák az elektromos autók mert az éves nyaralást jobban meg kell tervezni, ez egy hülyeség. Az év 90-95%ban az emberek nem nagyon mennek többet kb napi 60km-nél. Ezt lényegében bármilyen ma kapható használt elektromos autó tudja. Azért, hogy egy évben 1* vagy 2* ne kelljen bérelni autót vagy pláne ha a rokonok kivisznek a reptérre, mindenkinek el kell dönteni megéri-e fenntartani egy belsőégésűt. Én abba semmiképpen sem kötök bele hogy valakinek élvezetes-e egy v8as sportkocsi vagy nem. Én nekem is rettentően tetszik az alfa Giulia. De az aki ezek mellett az irgalmatlan autó (pláne) elektromos autó árak mellett megengedheti magának hogy egy ésszerűbb elektromos autót vegyen egy nem sokkal olcsóbb hagyományos meghajtású autó helyett az valószínűleg jobban fog járni. Főleg ha otthon tölti ugye. Itt jegyezném meg azt a gondolatot, hogy mint futár aki saját autóval közlekedik és benzinessel, kifejezetten sokra tartanám, ha nem a 20 milliós luxus és leendő taxis autókra adnának kb 7 millió állami támogatást mikor én aki napi 150-200 km-t megyek városban csak a támogatás összegéből tudnék venni magamnak egy olyan autót amivel nem füstölgök mások orra alá.
A hagyományos autók nagy részében jó, ha négy évente cserélik a fékfolyadékot, mivel túlspórolják, vagy mégsem? A higroszkopikus tulajdonsága ellenére mégsem hallani ebből fakadó baleseteket. A szervizek a bevételük érdekében túlhangsúlyozzák, pedig az indokolatlan csere környezetszennyezés is. Általában sem járunk olyan környezetben és olyan sportosan, hogy két-három év után vízgőzt állítsunk elő a munkahengerekben. Nem időhöz, hanem nedvességvizsgálathoz kellene kötni a cserét. Az elektromos autók meg sokkal kevésbé használják a féket, sokkal kevesebbet emelkedik- süllyed a tartályban a fékfolyadék, hogy ez indokolná itt is a két éves cseréket. Költségoldalról pedig az esetleges turbó, kettős tömegű és motorolajcsere bőven belefér az autók árkülönbségbe. A zéró emisszió mellett szeretik elhallgatni az áram termelése kori környezetszennyezést. A videóban tilos volt arról beszélni, hogy mennyibe is kerül kb 10 évente a garantált akkupack csere vagy részcsere. Az nem karbantartás része? Ezt nagyon elhallgatja minden forgalmazó. Ha szoftver frissítés még négyórás is lehet, akkor ott nem érett még az elektromos üzem. Röviden ennyit gondoltam az egészről.
A diesel az nem eg, nem robban be. Csak szolok! :D Normal atmoszferas nyomason semmikepp, illetve ego gyufat is dobhatsz bele. Semmi nem fog tortenni. :)
futóművileg hogyan állnak ezek az elektromos autók, a "normál súlyú" belsőégésűekhez képest? az alkatrészek (szilentek, lengéscsillapítók) a többlet terhelésre vannak méretezve? itt sem szorulnak majd gyakoribb javításra?
Erősebb a futómű természetesen, hiszen az én autóm is 1800 kg önsúlyban. Ma szállítottam vele 420 kg-ot és még simán rugózott, nem ült bakkra. Van fent videóm, csak nem szemtelenkedek ide linkekkel más csatornájára, ahol láthatod 3 elektromos autóm alját is, hogy milyen masszív a futómű, főleg a Konán.
Hmm, a személyautóknál nehezebb járművet még soha senki sem gyártott, úgyhogy a kérdés jogos! Szerintem te lehetsz az első kommentelő az elmúlt 20 évből, akinek ez eszébe jutott!! Köszönjük szépen az észrevételt!
Egy éves eautos véleménye.Városon kívül hosszabb távon is szeretnéd használni nettó 64kwh alatti kapacitásu autot nevegyél!110-120kmh használva akár 400km is eímehetsz,ha az autód súlya 1800kg alatt van.Meghibásodás nincs! A vezetési élmény különleges. !LÉNYEGES! FIGYELJ oda ne járj úgy ahogy én!!!!! Autód átvételekor ELLENÖRIZD nagy akku kapacitás és hatotáv kijelzését!!Én a 64kwh Kia nirom átvételekor a hatotáv kijelzés 0km /6km/autónál a 484km körüli kijelzés helyett csak 430km mutatott és kiderült ez nem töltötségi probléma hanem az akku hibálya!!!!,csökkent kapacitásu kb 90%-os.ez kb 60-80km hatotáv csökkenést okoz!!!Atlagban 12-14kwh fogyasztás mellet 6000km eddig. A márkaszerviz és a Kia hungary elzárkpznak az akku cserétöl!!!!,majd ha 70%-os lesz! TISZTESSÉGTELEN eljárás!!!!!
Nekem is az a véleményem, hogy hiába ad a gyártó az akkura hosszú garanciát, ha gond van, biztos megtalál valamilyen kisbetűs részt, amivel lerúgja a felelőséget. Ugyanúgy, mint a belsőégésű motorok esetén.
Hány éves koráig tervezed megtartani, mikor lesznek drága javítások? (Akku, inverter, stb.) Illetve ki fogja megvenni, ha már javítandó lesz de már nem akarsz költeni rá? Én ilyenek miatt nem gondolkodok ebben. No meg nem merném a garázsban tölteni…
Még mindig 90%-os? Mert kell néhány teljes töltés/kisütés hogy kalibrálódjon a BMS és elérje a teljes kapacitást az akku. Nekem pl. átvétel után 78kWh volt a névlegesen 75kWh akku. Most így 26ezernél van 75kWh-n. Jellemzően amúgy a gyárban nagyon alaposan tesztelik, így nem hibásan szállítják ki, csak lemerítik az akkut, és úgy tárolják hónapokon át, akkor degradálódik, szóval ez tényleg tisztességtelen. Amúgy ha ki akarod cseréltetni az akkut akkor csak kérd le szakértővel a BMS-ből a kimerült állapot tárolási idejét, ugyanis a használati utasításokban le van írva hogy ez garancia vesztéssel jár, tehát eleve hibásan kaptad az autót. Nem csak a 70% számít, simán támadható bíróságon (vannak erre szakosodott ügyvédek, nem neked kell stresszelni vele)
@@kornelmuller3866 Jellemzően a garanciát úgy állapítják meg, hogy kényelmesen kibírja az akku/motor akármit csinálsz. Ha garancia időtartama alatt 70%-ra csökken az akku, akkor az valóban gyártási hiba. Nem gyakori de cserélni szokták. A gond ezzel inkább az, hogy hónapokig tart a csere akku/cella beszerzése.
Írországban élek, és itt ugyan úgy be kell vinni évente őket "ellenőrzésre", ami kb. annyi mint egy olajcsere szűröstől. Ha nem ugrik a garancia mondván ...........................ide rakd be a kisbetüst. Szóval van szervíz.
És ez pontosan melyik márkánál is van így? Nekem a skodánál szóltak hogy évente vigyen a Citigo Ev-t szervizre mert kell, írtam a porsche hungáriának hogy akkor mennyi is a szerviz intervallum? Írták hogy 2év vagy 30000Km. Szóval nem kell évente vinni a skodánál. A teslánál meg nincs is kötelező szerviz.
@@lesliew67 Toyota Mirai (Mirai jelentése: jövő). A Toyota kezdte a forradalmat a Priussal, és véleményem szerint folytathatja a Mirai (most már) 2. generációjával, és így tovább... Kiderül! ;)
@@dahabian Személy autóknál teljesen halott a hidrogénes ötlet. A hidrogén előállítása, szállítása, tárolása brutálisan drága-lenne. Technikailag nem biztonságos 200 báros hidrogén tartályon ücsörögni, mert mindig lesz olyan baleset ami bebizonyítja, hogy a törhetetlen törhető (a Titanikra is azt mondták, hogy elsűlyeszthetetlen, aztán az első megmérettetésnél elhasalt). Nem szeretnék 1 km-en belül tartózkodni amikor egy hidrogénes tartály felrobban. Egyébként a totoja nem véletlenül mondta a Teszlára, hogy mestermű!
@@dahabian Csak senki nem veszi mert nem csinálnak hozzá töltő hálózatot. abba gondolj bele hogy az elektromost tudod otthon tölteni ha családi házad van a hidrogénest meg nem.
@@harangx2 pont a napokban olvastam a portfólión, hogy a BMW és a Toyota a hidrogén meghajtású autók további fejlesztése okán partnerségi együttműködést indít. Amúgy arra a felvetésedre, h családi házban lehet tölteni az EV-ket, ehhez rögtön két visszakérdésem is lenne, de csak az egyiket írom le: benzinkúttal sem rendelkezik senki az otthonában, mégis kőolaj származékot felhasználó autókat használunk a mai napig.😉
Egy normàlis elektromos dodzsemet amit egy 4 fős csalàd tudna hasznàlni, nem lehet kifizetni. Ès ez nem fog vàltozni a közeljövőben. Az olcsóbb uzsonnàsdoboz meg minden, csak nem autó.
….. sajnálom, hogy ezt kell írnom, de nem azok az emberel vagytok, akik a fejlődést előre tudnátok mozdítani érdemben. Nagyon sok fél információ és butaság hangzott el. A kőolajat használó szerkezetek a villany motorhoz képest sokkal lassúbb fejlődést írtak le. A villany motornál sokkal gyorsabb ez a fejlődés. Kevesebb alkatrész, kevesebb meghibásodása lehetőség. Egy dízel és egy benzines autónk van, de igen tervezzük a villany hajtást is, mert pénztárca barát és olcsóbb a fenntartása, mellesleg az árát is jobban megtartja.
@@fazekaszoltan9740 Az egy dolog, hogy akkor az olaj lobbi elnyomta a villamos autók fejlődését. Nem azt mondom, hogy ez az igazi fejlődés, mert megállapítani kell pár év, aztán vissza tekinteni, de jobb és fenntarthatóbb, mint a benzines és dízel társai. Ezt nem nehéz belátni. És ki lehetne térni a nagy zöld hullámra, aminek nagy része paraszt vakítás és ilyen címen adókat vesznek be. Ezt inkább hadjuk, mert gyomorforgató. Saját magam azt szűrtem le, jobb hosszú távon mindenkinek az elektromos autók elterjedése. Ez is fog meg sokat fejlődni, igazán csak most fog beindulni és nem kizárt, hogy majd több ezer kilométert is el lehet autókázni egy feltöltéssel. Remény hal meg utoljára ……
Az autó ára is pénztárcabarát? Bármilyen csutkapöcs kis sz.rért, min. 15 milla, és nem mondtam sokat, nem beszélve a kis akkucsomagokról, és akkor úton, útfélen meg kell állni tölteni, ami rengeteg időkiesés. A szervízdíjakkal, majd akkor szembesülsz, ha meg lesz az E autód.
@@laszlobardi666 elektromos autót nem napi 800 km-re vesznek. Elektromos autó városban jó. Annál tökéletesebb megoldás nincs. Persze nem árt ha van saját töltöd.
Az akku degradációra vonatkozó kérdésedre egyszerűen nem válaszolt! A kis profi marketinges...:) Arra nem mert semmit mondani, mert az a legkényesebb kérdés. Az hogy mutogatta a lánccal elkerített autót...azon jót röhögtem. Már csak az autóhoz nem lehet úgy hozzáférni!:) A több órán át tartó szoftver frissítés a másik nagy ferdítés.
Autó függő. Ahol átgondolatlan a szoftveres rendszer, ott kell csak szervizben frissíteni, és ott valóban lehet több óra. De manapság a jobbak online frissítenek, jellemzően 20-40perc közötti időtartam alatt, miközben az autó használaton kívül van.
“Jóformán”? Ezzel majdnem azt állítják, hogy “egyáltalán nem,semmit, alig” Nézzük akkor a valóságot! Két új, egy benzines és egy elektromos autót hasonlítsunk össze. A vételár különbségen fussunk tovább. Az új benzines autónál garanciális időszakon belül nem kell szervíz költségnek tekinteni a kettőstömegű lendkereket, nagynyomású szivattyút, egyéb drágának gondolt alkatrészt, mert vagy garanciában kell cserélni, vagy 150000 km ig nem megy tönkre. Szervíz költség az ami a garanciális javításba, cserébe nem tartozik bele, és elhasználódik. 1. Elektromos autót csak márkaszervízben lehet szervizelni! Rezsióradij ott magasabbak. 2. A gumiabroncs! Elektromos autóknak drágább az abroncsa, és sokkal hamarabb használódik el. 3. Hűtőfolyadék rendszeres cseréje. 4. Elektromos autó gyorsabban használja el a féltengelyeket, futómű alkatrészeket, amelyek nem garanciálisak! Jó magyar utak. 5. évente kell az elektromosat kötelező szervizbe vinni, mint a benzineset! Szerintem egy benzines autót egyszerűbb, és olcsóbb szervizelni.
Szia nekem van 2 elektromos és 2 dízel szgk . És a szerviz költség jóval drágább mint az elektromosé. Min.2 szeres Az egyik elektromost 2 évente kell vinnem szervizbe A dízelt is csak szak szervizbe vihettem a garancia miatt
1. Ugyan úgy ahogy a belsőégésűt is. Garancián túl mehet független szervizbe, garancia alatt ott is garanciális a drága részek cseréje. 2. Nem drágább. Pontosan ugyan annyi, nem használódik hamarabb. (saját tapasztalat) 3. pontosan annyira sűrűn kell cserélni mint a belsőégésűn is. 4. miért használná el gyorsabban? A villanymotor egyenletes nyomatéka kifejezetten optimális a robbanások sorozatával hajtott motorhoz képest...a kettős tömegű ezt nyeli el, de akkor az romlik el hamarabb. Futómű élettartama pedig kizárólag méretezéstől függ. 5. már amelyiket, de azt is csak a garancia miatt, hogy éhen ne haljon a szerviz. Teslánál pl. nincs kötelező szerviz, csak ajánlott amit én is megcsinálhatok. Pollenszűrő évente, fékfolyadék 2 évente. Nincs más üzemszerűen cserélendő benne.
@@toromon31 Nincs váltási rántás, motor dugattyú lökdösődés. Lágy nyomaték felfutás, egyenletes terhelés. Villanymotorral sokkal ideálisabb a hajtáslánc terhelése.
Az , hogy nem lehet belsőégésű motorokat gyártani 12 év múlva teljes mértékben rossz irány, hiszen meg van a helye az elektromosnak főleg városi forgalomba a többinek meg városon kívüli forgalomban. Inkább arra fektetnének hangsúly, hogy olcsóbban lehetne szervízelni, és megvásárolni autókat.
Csak hogy az Irány az hogy semmi se legyen olcsó mert akkor a poor nép sokat fog belőle használni. A múltkor vitáztam valakivel aki még a tömegközlekedésre is ezt mondta egy német tanulmány után.
Az a probléma, hogy soha nem lesz olcsóbb sem az autó, sem a szerviz, mivel ez egy gazdasági érdek (persze az autógyártóké, nem a felhasználóké), nem a jóléti minisztérium döntése. És ezen nem változtat az a tény sem, hogy egy elektromos autóban nagyságrendileg kevesebb alkatrész van, mint egy benzinesben, mégsem olcsóbb a késztermék. Erre jönnek azok, akik arra hivatkoznak, hogy dehát az akkupakk gyártása költséges. Igen az, de nekem akkor sem jön ki a matek, hogy egy 12milliós autóba kb 3-4millió Ft az akkupakk, akkor a maradék 6-8millió hová megy bele az adott autóba. Esetleg akkor, ha mondjuk 1millióba kerül egy ülés bele, amit egy benzinesbe 20-80ezer forintért megvehetünk. Ugyanez igaz a 25milliós új autóra is. Ott kb 5-7millió az akkupakk és mi indokolja a maradék 18-20milliót? Hát semmi. Hacsak nem kerül szintén 1millióba egy kerék, újabb 1millió a kormány és mondjuk 500ezer a csomagtartó világítás és stb. Ennek persze az lesz a vége, hogy nem lesz mindenkinek alanyi joga autózni, csak aki ki tud fizetni súlyos milliókat egy 300km hatótávú autóért, mert nem lesz más. Ez a jövő, tetszik, nem tetszik.
@@jimnorth3904Minden piacot a kereslet kínálat határoz meg kivétel a diktatúrát, meg a szocialista piacot.Abban a pillanatban ahogy az emberek nem vesznek autót csökkenni fog az ára.
@@andsaa4642 Komolyan azt kívánom, hogy igazad legyen, mert anno azt mondták, hogy ahogy egyre több autógyár száll be az elektromos autó gyártásba, úgy fognak egyre lejjebb menni az árak, ami eddig nagyon nem lett igaz.
Az is szépen ki van felejtve mindig a EV ismertetésénél, hogy ha télen mínuszok vannak akkor az autó a parkolás közben is meríti az akkumulátort. A fagytól megint csak degradálódna az aksi. Magyarul télen csak temperált helyen parkolhat vagy állandóan konnektoron lógva, ami így is úgy is fogyasztás jelent, de ez sehova nem számolja a statisztika, hisz ez nem számít :). A villanyautó legnagyobb ellenségé az akkumulátor. Nem szereti a hideget és nem szereti a meleget sem, mert ekkor meg hűti magát. Az is bosszantó, hogy még mindig zéró emisszióval emlegetik, hol ott ez csak lokális zéró.
@@balucaptian787 Miért kell ehhez villany autós tapasztalat. Nem valótlant állítottam. Télen ha nem temperált helyiségben áll az autó fűteni kell az akkumulátort akkor is ha áll az autó a parkolóban. Nyáron hűteni kell. Ezt vagy közvetlen a hálózatról oldja meg vagy a saját akkumulátor kapacitásából. Küllőmben degradálódnak. Ezzel szemben egy a sátántól való technológiának nincs igénye erre. (belsőégésű motorok). Vannak autók aminek nincs akku managementje, de ott garanciális időn túl nem sokkáig húzza az aksi. Lásd Nissan LEAF. Az EV technológiát most tesztelik rajtunk, én nem szeretnék fizetni azért, hogy tesztelhessek nekik. Vallási fanatikusokkal nem szeretnék vitázni, kb mint a széllel szemben hugyozás.
Azért nem mondják el, mert nincs ilyen probléma amit te beleképzelsz. A hideg nem degradálj az akkut. A túl meleg igen, de gondolom ha a belső égésűt szerinted nem, akkor ereszd le a hűtővizet és lássuk meddig jutsz 😁 Amúgy rendszeresen tesztelik meg próbálgatják a villanyautós tesztekben a hideg hatását. Hatótávolságot csökkenti főleg a fűtés miatt, de az a belsőégésnél is ugyan úgy megvan. De ebből is látszik mennyire nem vagy tájokozott a témában, de azért nyomod a butaságot. ua-cam.com/video/capOgUHPz9Q/v-deo.html Aztán lássuk hogy indul egy dízel ekkora hidegben 😆 ua-cam.com/video/28OIiieSn74/v-deo.html
Télen álló helyzetben 1-1 százalékot tényleg tud merülni hetente. De nem ajánlott folyamatosan töltőn hagyni. A hideg nem árt neki, csak kevesebb energiát tudsz kivenni belőle, amíg fel nem melegszik és tölteni is sokkal lassabban lehet.
Mindenki a v8 mustangal érvel, hogy hogyan fog hiányozni a hangja közben a magyar utakon suzukikkal nyekeregnek az emberek. Remélem az én fiam is beleülhet egy ilyen csodába és elmondhatja mekkora szar. Ritka az olyan vagány aki 20l/100km autóval közlekedik naponta. Hobbiból persze hogy jó, de úgy beszélnek róla mintha az lenne a legtöbbet eladott autó. Kinek a garázsában áll egy v8 mustang? Senki? Szégyeljétek magatokat a legolcsóbb izomautóra se telik😂
Síralmas, hogy egy szakembernek nevezett valaki mennyi bullshitet hord össze. Nem is érdekli és utálja, és csomó elavult pletykát ödszehord. Hát ha ő képviseli a Szabó autocentrumpt, és ott ilyen a hozzáállás, akkor messzire el fogom kerülni és szomorú jővőtt jósólok nekik, ha nem változnak gyorsan.
európa csak azért választja az eautózást, mert tönkre akarják tenni az öregkontinenst. hogy a francba térjünk át az elektromos autóra amikor a nyersanyag: kína, korea, japán-ból kerül legyártásra ? nonszensz.
@@nagymesterb111 ruszki újabban egy szitoszó lett, de értelmetlenség őket diszkriminálni... amerika itt a hunyó, ők próbálnak vilaguralmat gyakorolni minden nemzet testén... bármikor összefognék az oroszokkal és a japánokkal, hogy legyűrjük valahogy az amerikai és kínai nyomást ami következik...
@@MrBazsi888 😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣 Ja. Amerika beteleportálta az orosz hadsereget Kijev alá, de annyira, hogy egy év alatt nem találtak ki! Ti ezeket komolyan elhiszitek, vagy van valami pártelvárás, hogy heti minimum valahányszor fel kell mondani ezeket a szólamokat, különben pontlevonást kaptok?
@@macskea oroszországnak semmi szüksége az ukrán nyersanyagra, pusztán stratégiai célpont, mely nem kerülhet jenki kézre. oroszország az utolsó keresztény bástya, ha elesik akkor vége mindennek. akkor jöhet a muszlim horda és a kalifátus + mélyafrika + na meg végleg gojként fognak rabszolgásítani mindenkit.
Jóformán! Az igazság pedig odaát van. Az autó kopik, a futómű nemkülönben. Kellenek új gumik. A fékek elhasználódnak, a fékvezetékek rozsdásodnak, elöregednek, éppen úgy, mint a robbanómotoros hajtásnál. Az akkumlátorok elöregednek, cserére szorulnak. A valóság, hogy semmivel sem kevesebb a szervíz költség, mint a megszokott, hagyományos autóknál. A különbség annyi, hogy pár száz kilométer után a szekér leáll és gyalogolhatsz!
... Gratulálok. Eleve egy BELSŐÉGÉSŰ motoros autót ha nem tankolsz meg, akkor milyen csoda ugyan úgy leáll mint egy elektromos és gyalogolhatsz. A fékek messze nem olyan ütemben kopnak mint a "normál" társaikon, illetve az hogy valami rozsdásodik, az inkább a gondozottság és tárolás hanyagsága, mintsem a hajtás fajtája ... Ahogy itt is írták már többen, eleve az "elhasznált" akkukat még fel tudják használni energia tárolása és ha már arra se akkor 90+%-os nyereséggel újrahasznosítják. Miért is nem kevesebb a szerviz költség? Kevesebbszer kell féket cserélni, nincs motor vezérlés csere, lényegesen kevesebb környezetre káros folyadék csere, gyújtás elemeit se kell cserélni, stb. De oké használhatatlan, költséges, semmit érő autók, akkor pl. a taxisok miért használják??
A valóság meg az hogy fogalmad sincs ezekről. Sok cég pont azért használ villanyautót mert a magasabb lízing díjat kényelmesen kompenzálja az alacsonyabb üzemeltetési költség és nincs szerviz kötelező szerviz miatt kieső üzemidő. Az igaz, hogy a kötelező szervizeken nyerészkedő cégek kitaláltak kamu karbantartásokat, hogy meglegyen a nyereségük, de ezt érdemes az autó vásárlása előtt tisztázni és az autó árába belekalkulálni. Jellemzően ha előre kifizeted a garancia időtartamára, akkor kedvezményesebb. Rendkívüli meghibásodás persze előfordulhat, de nem jellemző. Ellenben a magas nyomású porlasztó, tápszivattyú, kettős tömegű, kipufogó, katalizátor/részecskeszűrő, AdBlue rendszer, EGR, légszűrő, olaj, olajszűrő garantált kiadás azon felül is amit várhatóan a futóműre, fékrendszerre, kocsiszekrényre rá kell költeni természetesen.
@@matel.8586 AZ akkuk tervezett élettartama egy mostani modern villanyautóban nagyobb mint az autóé. Nyilván használattól is függ, tehát egyedi ellenpéldák lesznek, de átlagban előbb rohad szét a kocsiszekrény minthogy az akkuval gond legyen. 2017 előtti villanyautóknál még nagyobb a bizonytalanság, de azok sem olyan rosszak.
Megdöbbentő a műanyag lánc, mint az elektromos autók szervizelésének új biztonsági eleme. Zseniális!!!
Latszik,hogy a szerviz tulaja nagyon le van maradva a technologiaban illetve nincs tisztaban vele mirol beszel. Pl, ujrahasznositas stb...
A Handrás beszél belőled, annyi különbséggel, hogy ő pénzért teszi, te meg apszolút tudatlanságból!
Te meg a környezetvédelembe vagy lemaradva, csak a hazai híreket nézd mennyi szabálytalanság és ipari baleset van, ahol nagyon sokan megsérülnek. Környeztbe jutó mérgekrtől ne is beszéljünk, mert azzak unokáinktól lopod el tiszta környezetett. Nincs még biztonságos újrahasznosítás, kína szerinted miért viszi külföldre ezeket az iparokat. Sok videó van hogyan tették tönkre saját földjeiket.
Igen nincs sok info a birtokában az látszik. Hiszen az újra felhasználás 80 százalék. Szoval nem jó hozza nem erto emberekkel ilyen műsort készíteni.
Szia Zsolt! Jók a videók! Lenne kettő észrevételem. 1. Csak a legfontosabb folyadék csere maradt ki. Ez pedig a hajtómű olaj. 2.:Amerikában pedig már van olyan akkumulátor feldolgozó, ahol 95%-ban újra tudják hasznosítani az elhasznált cellákat.
Ja halottam meg többről. Is van aki már 98 %ot is mondott de előtte mielőtt kidobnánk meg meg lehet járatni akku tárolásban
Nekem is az volt inkább az érzésem, hogy egy 2 soros - általunk eddig is már sokat hallott - információ, felmondása zajlott 13 percen keresztül.
Semmi új, semmi mély...
A vágóképek szépek voltak, a szakember pedig nekem, lelkiismeretesnek tűnt.
Arra nincs gyári előírás egyetlen autón sem. Korai Leaf esetén egy szupertitkos belső ajánlást találtunk, ami azt ajánlja hogy 30ezernél majd 60ezrenként cseréljék a hajtómű olajat. De azoknak volt is hajtómű gondja. Amúgy jellemzően 90ezer mérföldenként vagy 120ezrer kilométerenként diktálja a józan ész. Pl. Priusnál célszerű, mert ott annyira tartós az egész szerkezet, hogy van jelentősége, a hajtómű élettartamának is. Egy TSI-nél felesleges, mert élettartamot kibírja....főleg ha a motor olajat is 30ezrenként cserélik 😆Teslánál azonban benne van a használati utasításban, hogy szigorúan tilos hozzányúlni a hajtóműolajhoz, meg a hűtőfolyadékhoz. Ezek élettartamra vannak tervezve, olyannyira, hogy olajszűrő és kényszer olajzás van a hajtóműben. Ilyet személyautónál még nem láttam.
Ja és a Teslánál nincs kötelező szerviz, csak ajánlott amit akár a felhasználó vagy független szerviz is megcsinálhat. Ebben a fékfolyadék csere, fék ellenőrzés és a pollenszűrő csere van, meg ajánlja hogy 10ezrenként forgasd át a kerekeket.
Az akku újrahasznosítás sok helyen van. Nálunk is, németeknél is, már csak azért is mert a gyártási selejtekkel is kezdeni kell valamit. Az amcsi hírben az volt a nagy szám hogy ők rekord mennyiségben dolgoztak fel és hasznosítottak újra lítium akkut. A többieknél azért nincs ilyen, mert nem akarnak tömegesen elromlani azok a fránya lítium akkuk.
2. Magyarországon már vadásznak a használt akkumulátorokra,hogy 120% ban újrahasznosítsák...
Elektromoshoz sehogy. Rengeteg kőolaj van még a föld alatt, és imádom a V6 hangját a nagyobb V8 , V10, V12-ről nem is beszélve!
11:41 Huuu… talán nem egy “A4”-es szerelő kellene, hogy koncepcionális kérdésekben szakemberként megnyilvánuljon… 🫣
De jó volt látni téged/Timpi/ Csabi!!😁 Sokszor találkoztunk Érden, osztom a véleményedet mindennel egyetértek...
Zsolt neked meg köszi a videót, jól sikerült..
Ez elég szomorú sajnos, hogy egy ilyen kvalitású szakember nem tudja, hogy hogyan is fogják elhelyezni az akkumulátorokat, pedig ott áll a vadonat új Renault Megane E-Tech és már évekkel ezelőtt is elmondta Bagaméry Zoltán oktató a szalonokban rendezett roadshowkon, hogy pl. a Renault hogyan oldja meg már ma az akkumulátorok újra hasznosítását. Előbb tovább szolgálnak 10-15 év autózás után napelemek tárolóegységeként még 10-15 évet, majd 20-30 éves koruk körül újra feldolgozzák őket, ha jól emlékszem jelenleg 75-80%-os arányban. Ez az arány természetesen folyamatosan nő a technológiák fejlődésével.
Az külön fáj, hogy villanyautók mellett álltok Zsolt és azt mondja egy több elektromos autómárkát képviselő szakember, hogy Ő továbbra is benzinesekben hisz. :-(
4 éve (160 ezer km) használok elektromos és benzines hybrid autót egymás mellett és nem esik jól beülni a benzinesbe, mert tudom mennyivel jobban terheli a környezetet. Aki tud józan paraszti ésszel gondolkodni és nem hiszi el a kőolajlobby csúsztatásait, az világosan látja, hogy köszönő viszonyban sincs a két technológia környezetkárosító hatása. Persze ki miben akar hinni, csak az a kérdés. Persze, hogy hosszútávon sokkal könnyebb benzines autókkal autózni, ám én már télen 350-400 km-es, nyáron 450-550 km-es hatótávval nagyon ritkán kell átüljek a benzines autóba. Az elmúlt hónapban 5.000 km-t menetem villannyal és 1200 km-t benzinessel. De átlagban 6-7000 km villany és 1000 km havonta a benzines. Mindenhová időben megérkezek. Nagyobb tervezés igényel? Igen, de megéri.
😂 jól van haver űlj le 1 es irány vissza az általános első osztályba
@@nepazarolj kőolajlobbi🤔 .....mert elektromosautolobbi az nincs.🤣 Biztos , hogy az elektromos autókkal megmentjük a világot? Fákat kell ültetni, imádják a CO2-t.
@@ZsoltKisskrisztian
Miért is?
Szerintem ez egy hiánypótló adás és téma, hiszem az Eautók szervizeléséről kevés tény hangzik és, pláne szerelők szájából. Jó lenne néha ilyen adásokat is látni majd a késöbbiekben a csatornán, kár h az önként jelentkezők nem fognak tolongani hogy nyilatkozzanak ez ügyben. Ment a like :)
Az a baj, Sanya, hogy itt is kevés volt a "tény" és annál több a "szerintem", főleg egy EV-hez nem értő, benzinfan szerelőtől...
Az úrnak javaslok néhány téren tájékozódni. Leginkább az akkumulátor újrafelhasználás területén.
Ez egy kicsit más fajta akkumulátor :D Lehet ámítanak minket az újra felhasználásával,de jelenleg még csak készülődnek az ilyesfajta technológiák.(én tudásom szerint)Mivel egyre bonyolultabb a cellák félépítése igy a szétszedése is az lesz...de ahogy a videóban is mondják-jelenleg csak egyben cserélik.
@@arnoldjobbagy1637 Itt nálunk /Szigetszentmiklós/ is működik ilyen újrahasznosító üzem. Különféle technológiák vannak az akkumulátor újrahasznosítására.
Nem minden esetben szedik szét, a Tesla pl. ledarálja és rétegenként hasznosítja újra. Ezeknek az újrafelhasznosító üzemeknek a legnagyobb problémája az hogy nincs újrafelhasználásítandó akkumulátor.
@@TheIsti83 Amit ledarálsz azt hogyan tudod utána rétegenként felhasználni? Nézzél csak utána az akkumulátorok újra felhasználhatóságának....
@@gabrielmihaly1303 rétegenként.
@@TheIsti83 A lítium akkumulátort ha felsérted kigyullad azt hogy darálod akkor le ???És még robbanás veszélyes is,Nézz utána mielőtt le írsz valamit,Az indító akkumulátorokat szokták most még újrahasznosítani!Meg még nagyon drága is újra kinyerni belőlük a lítium,kobalt,nikkel,mangánt.
Sajnos amíg az ország közel fele társasházban lakik és ott szinte nem oldható meg a töltés, kíváncsi leszek ezt hogy akarja majd megoldani az UNIO 2035-re. Még most épülő új társasházakban sem megoldott hogy az összes beálló elektromos legyen.
úgy , hogy ezeknek az embereknek marad a régi amíg gazdaságosan életben lehet tartani vagy a közösségi autó bérlés pl.: mint a Mol limo
Meg lesz oldva a probléma. Schwab-ék terve szerint a jelenleg futó autók mennyiségének a 20%-a lesz forgalomban, mind elektromos lesz és csak bérelni lehet majd, ha lesz rá kredited.
Az tény hogy jelenleg én sem javaslom társasházban lakónak a villanyautót, ha nem megoldott a privát/olcsó töltés. Azonban az nem igaz hogy az új társasházakban nem megoldott. Ugyanis évek óta kötelező betervezni a társasházi parkolókba, hogy bontás, átalakítás nélkül ki lehessen húzni a vezetéket. Ha nincs ilyen akkor meg lehet fenyegetni a lakóközösséget ha akadékoskodnak hogy fel lesznek nyomva. Értelmesebb beruházó cég amúgy eleve a töltőt is odarakják alapból minden parkolóhelyre, mert egységes, energia megosztós töltőrendszerrel sokkal olcsóbb a kivitelezőnek (nem kell minden egyes töltőre lekötni a teljes áram kapacitást) Ellenben jó áron szeretik megvenni az emberek a jövőre gondolva.
De a régi lakótelepeken is megoldható lenne műszakilag. Leginkább azért nincs, mert a lakóközösség nagy része még nem érdekelt ebben. Nyilván ezek a területek lesznek utoljára villanyosítva, de ez nem is akkora baj, mert jellemzően nem a drága villanyautók célközönsége lakik ilyen helyen. Ha meg olcsó lesz és mindenki villanyt akar, akkor akár minden parkolóhelyre is le lehet tenni töltőket.
Mit 2035-re ? A németek miatt 2026-ban újra tárgyalás lesz. Nem fix ez a 2035-ös baromság.
Nem az a lényeg, illetve a szempont hogy mindenkinek legyen autója a jövőben.
Előbb vagy utóbb elektromos autók lesznek csak - viszont ezek drágák lesznek, így ezeket kevesen fogják tudni megvenni., illetve iszonyatosan drága lesz majd tölteni is őket.
Ergo a jövőben, mondjuk 50 év múlva az autózás csak a kiváltságosok dolga lesz - ez is a cél.
Engem ez már nem érint, ezt a max 20-30 évet már kihúzom használt benzinesekkel 😃 Irány egyébként nem rossz.
Csak ne hogy kitalálják hogy amúgy forgalmi engedélyt sem újítanak 2035-től. És onnantól ugye valszeg 4 évig lesz még benzin és kész. Erre reális esélyek vannak sajnos.
@@imbot3804 Akkor kidobhatjuk a rengeteg OT-s autót is?
@@asztalosdr.9329 Rossz embert kérdezel.
@@imbot3804 még 2 ütemű trabantok is mennek az utakon jelenleg...
@@imbot3804 Ez olyan, mint a kétütemű-para: a kilencvenes évek elején elterjedt - és minden évben újra előjött -, hogy nem fogják engedélyezni a kétütemű motoros autókat. Aztán szépen elfogytak, ma már van néhány veterán. Adminisztrációs eszközökkel nem lehet tiltani olyasmit, ami nagy tömegeket érint: ilyesmikbe szoktak a politikusok belebukni.
Pont nemrégiben csináltam egy tartalmat az alternatív hajtás képzési lehetőségeivel kapcsolatban néhány iskolát bemutatva, és talán a legfontosabb is ez lesz a szervizelést illetően, hogy lesz-e megfelelő szakember állomány!? Sajnos a jelenlegi oktatási rendszer az ilyen iskolákat sem támogatja megfelelően, és ha nincsenek szponzorok, akkor még ennyit sem tudnának tenni az elektromos vagy hibrid hajtás oktatásának irányában... Elektromos autósként sokszor az látszik a szervizek irányából, hogy szeretik megvágni az Ügyfeleket, ha elektromos autója van( tisztelet a kivételnek!) Rengeteg árajánlatot látok és van ahol ugyanazért a szerviz szolgáltatásért a többszörösét számolják. Úgyhogy van még miben fejlődni nagy Magyar átlagban, Köszi a hasznos info videót, Csabának pedig kitartást, talán még a Fiat Bodizsárnál találkozhattunk anno, jó régen.😉
"a jelenlegi oktatási rendszer az ilyen iskolákat sem támogatja megfelelően" - mindenki ingyen megcsinálhatja, ez nem elég támogatás?
A legtöbb szakképző intézményben, ahol eddig is tanított gépész szakirányban, ahol autószerelőket képeztek, ott most is meg lehet csinálni, csak nem jelentkezik senki rá!
A szakma (tehát nem szakképesítés) pontos neve: ALTERNATÍV JÁRMŰHAJTÁSI TECHNIKUS
@@SuperBarnus semmi sincs ingyen, és itt nem a tanulókról van szó, hanem arról, hogy az iskolák nem kapják meg az államtól, a megfelelő képzéshez szükséges anyagi támogatást! Ha nem lennének a támogató vállalatok, akkor ezek az iskolák talán sehol sem lennének már.
@@Autosnavi Pont erről szól a mostani képzési rendszer. Mert be lehet vonni a vállalatokat, mert régen ezen ment a siránkozás, hogy hiába tanul szakmát valaki, a gyakorlatias tudást nem kapja meg. A vállalatoknak is érdeke, hogy jól képzett szakember utánpótlást megkapja, és ha bevonja magát a szakképzésbe, akkor a leendő munkavállalóit képezheti ki, akiket úgy vehet fel, hogy ismeri őket, hogy kiket vesz fel. Ezért cserébe a tárgyi feltételeket kell biztosítani a gyakorlati képzéshez. De nem kell több milliót kiadni a munkavállalóinak képzésére, hanem saját magánál "ingyen" képezhet munkaerőt úgy, hogy közben nem kell kivenni senkit a termelésből, sőt még plusz munkaerő is jelentkezik így. De ne csináljunk úgy, mint ha ez egy olyan áldozat lenne tőlük, amiben nekik nincs érdekük! Ez egy win-win helyzet.
Azt meg nem tudom, te honnan veszed, hogy nincs anyagi támogatás, mert az a szakképzési centrum ahol én dolgozok, évente rengeteget költhet fejlesztése.
@@SuperBarnus kérdésedre a válasz, hogy beszéltem pár szakképző iskolával és Ők sajnos nem dúskálnak az anyagi javakban, ennek kapcsán egyre kevesebb a szakoktató, és aki nem hagyja ott a pályát, az már sajnos a közeli nyugdíj korhatárt súrolja. Ha nem lennének a támogató cégek, vállalatok, akkor a szakoktatás sem lenne ezen a színvonalon, de a tanári fizetések nem a külsős vállalatoktól jönnek. Nekem 2 fiam tanul a jelenlegi szakképzésben, elvileg még jó suliban is, de azért ott sincs kolbászból a kerítés...
@@Autosnavi Az hogy nem dúskál egy pár szakképző intézmény, annak vannak okai is! Mindenki szeret panaszkodni, de nálunk akkor nem tudom hogy lehetne egyes tagintézményekben száz milliós gépek, amiket nem olyan rég lettek beszerezve, a ovid előtt. Nem, nem cégek szponzorálták, vannak persze olyanok is, de mint említettem, ez valahol az ő érdekük is, hogy legyen számukra megfelelő szakember, akik mondjuk az ő gépeiken tanultak, így a betanítás nagy része meg van "spórolva".
Kicsit ellentmondásos nekem az is, hogy ahol munkaerő hiány van, de magának nem tudja kiharcolni a jobb bért a szakoktató? Ezt hogy?
Nálunk nem egy oktató keres 500-600-700 ezret. Az is érdekes, hogy tanári parkolóban nem igazán állnak 5 évnél régebbi autók sem. Már nincs parkolóhely sem. Vagy amikor lenne lehetőség pl vizsgáztatni, erasmusos programban részt venni, ahol lehetne egy kicsit hozzá tenni, akkor meg nem hajlandóak pluszmunkát vállalni, plusz pénzért! Aki megélhetésért küzd, az mindenért lehajol én úgy gondolom.
Az meg egy illúzió, hogy valaha is kolbászból lesz a kerítés az iskolákban , és azért a mostani időszakban, és nem általánosságban az oktatásban, a jelenlegi helyzethez hozzátartozik a kb 20X-sára megnövekedett rezsi költségek a szakképző centrumoknál, amit elég nehéz a kormányra fogni ha megnézzük a világpiaci árak mozgását! És ez nem a "rendszerből" adódó probléma.
Köszi! Hasznos volt!
Végre valaki normálisan próbált válaszolni a háttér problémákról! Köszi a videót! Jó volt! :)
Csupa féligazság és elavult infó, rosszban esetben egyenesen tévhit.
Szervizes urat továbbképzésre nem ártana elküldeni, mert láthatóan nincs képben.
Személyes kedvencem, amikor az elektromos autókra emelt rezsióradíj van, normál autóra 30eFt/óra, elektromosra 45eFt/óra...miközben abszolút nem értenek hozzá...nem hiába vannak tele a valóban szakszervizek (e-Service, TeslaVarázsló, stb.)
És amikor elromlik egy bonyolult vezérlő elektronika, na akkor jön a gazdasági totálkár.
Egy belső égésűben is kb 100db elektronikus vezérlő egység található...de azokban van még turbó, kettős tömegű, váltó, kuplung ilyen olcsó alkatrészek.
Azért az a belsőégésű betiltás sincs még teljesen úgy. Arról meg nem esett szó, hogy futóműve is van egy elektromos autónak, és picit nagyobb tömeget cipel. Érdekelne az az akkumulátorcsomag ár is. És a többi autónál sem cserélünk naponta kettőstömegűt, meg turbót. Pláne annál nem, amelyikben nincs is :)
Az EU megszabja, Amerikába meg műszaki se kell az autókra + 50 litert esznek alapjáraton. Ott nem számít?
Azért az se mind1 milyen autó akkupakjáról van szó! Eleve 2 fele szedném a kérdést, van olyan ami szárazon megy pl Nissan Leaf vagy amiben van hűtő fűtő közeg pl Opel Ampera/Volt. Ami rendelkezik akku hűtéssel fűtéssel közel se degradálódik olyan mértékben mint az amiben nincs ilyen. Pl. Amperák nagy része mostanra éri el a gyár által garantált hatótávot (2011-2015 most 2023 van). És akkupakból is van olyan ami bontható javítható és van olyan mit valóban nem lehet bontani. Autóvásárlással kapcsolatban itt is el felejtjük a használt piacot, ha nincs pénz újra 16.000.000 ért, semmi gond, használtan 5-6 .000.000 környékén vannak használtak is, és a következő 13 évben 100% hogy ez a piac is nagyot megy majd előre. Az rengeteg idő.
Amellett, hogy abszolút egyetértek azzal, amit írtál, csak két megjegyzés: 1, az egyes Fiat 500e, amiben Leaf akku van és szintén nem temperált, érdemben nem veszít a kapacitásából, mert nincs benne gyorstöltési lehetőség, ami arra bizonyíték, hogy igenis a gyorstöltés is segíti az akkuk leépülését 2, elég szomorú azt látni, hogy míg pár évvel ezelőtt még 5,2 millióért fullos Ford Focus 1,6 benzinest lehetett venni, mostanra oda nőttek az árak, hogy egy kétszemélyes Fiat 500e 16 millió és ennek megfelelően a nagyobban még drágábbak. Valóban létezik használt piac, de amíg pár százezerért lehet venni olyan benzinest, ami ugyanúgy teszi a dolgát, mint az új, csak kicsit rozogább állapotban, addig ma már 5-6 millióért sem kapható értelmezhető használt elektromos (Ionic electric 8 milliótól indul a használt) és abban már most biztos vagyok, hogy nem csak én, hanem rajtam kívül még nagyon sokan sem fognak 5-6 milliót vagy még többet kiadni egy olyan autóért, ami egy feltöltéssel elmegy mondjuk 80-120 km-t, mert már cserés az akkuja, ami újabb minimum 5 milliós kiadás lenne.
@@jimnorth3904 az akkucsere sem mindnél van így, soknál bontható és lehet cellánkként mókolni. És van olyan is hogy lízing , nekem is így lett zöldrendszámos autóm, jó ma tényleg ne vegyél fel hitelt de ez se mindig van ilyen rossz helyzetbe.
5:07 Az a lánccal elkerítés mi ellen véd? :D
javítás esetén kell körbekeríteni ezzel jelezve hogy valamit csinálnak vele és még táblázni is kellene anno nekünk így tanították.
Semmitől. Az jelzés. ;-)
Alapvető munkavédelmi dolog a munkaterület elkerítés, kijelölés. Arra jó, hogy ne tudjon véletlenül odamenni és véletlenül megérinteni feszültség alatti részeket az ember.
Jól mondta a mellényes riportalany! Minden szava igaz!
Ez egy jo szerviz. Tanacs Robi nagyon korrekten szervezi a dolgokat.
Részemről marad álmaim autója az E500, amíg benzin van, mert a v8 a pokolba is v8.
Èn úgy vagyok a dolgokkal,hogy a benzines motor növènyből előállított alkohollal menne,a diesel pedig növènyi olajjal,az elektromos,városokba ès rövid távon.😁
Így is ki vannak zsigerelve a termőföldek, már csak az energia-növények hiányoznak róluk...
⚠ Nem kel olaj csere és nem lehet rá hangos ki puff. Fogót rakni.
4millió autó van Magyarországon. Ha ezt a mennyiséget le szeretnénk cserélni elektromosra, akkor 4 000 000x20 000 000=80 000 000 000 000Ft, azaz 80billió Ft kellene. Megjegyzem, az ország éves bevétele úgy 15 billió Ft. Magyarán a mi autóparkunk az elkövetkezendő 50évben nem lesz lecserélve. ;-)
Egyelőre még az euro II-es autók is lazán futhatnak (kivéve szmogriadót), szóval én sem félek attól, hogy 15 év múlva már egy járműnek a hangját nem fogom hallni :D
@@tamzso Az interjú alanyod azt mondta hogy szeretné ha a gyerekei beülhetnének még benzines autóba. Gondolom azt is élvezni szokta mikor megy a gyerekért az óvodába és télen a kibelezett dízelt kerregtetik az óvoda előtt.
2026-ban újratárgyalják a 2035-ben eredetileg érvénybe lépő szabályokat...Lesz még itt változás...
Szerintem ez a cel hogy 2035-tol ne legyen tobb belsoegesu motor ez marhasag! Pont olyan mikor kijelentettek hogy ne legyen tobb fa es gaz kazan majd Nemetorszag visszatert a szenre! Es lass csodat, most îs Nemetorszag volt az elso aki ellenezte a belsoegesu motorok megszunteteset 2035-tol! Az EU egy rakas kretenekbol allo csapat aki sok mindent ker, de nem ad ra semmi megoldast! Es ahogy tudjuk, a keleti orszagokat nem lehet osszetenni a nyugati fejlett orszagokkal, es nem îs lehet tolluk olyasmit kerni ami meghaladja a kepesseguket, sem gondolkodas sem penzugyi kerdesben sem!
Világos! Már csak kérdés, hogy 2035-re lesz-e még unió? Úgy hogy nem vagyok meggyőződve, hogy megszűnik a belsőégésűmotor, és a gyártók dönthetik el, hogy mit gyártanak. Mellékesen, nem túl sok magyarember tudja megvásárolni az E autókat, a magas vételár miatt, 500-as fiat, 16 milka, sikerült felvakarnom az állam a padlóról. És a végén hangzott el a tuti, ha beül az ember egy V8-ba, az vérpezsdítő.
Azér szörmentén itt már elhangoztak olyan dolgok amikről mindig/mindenhol hallgatnak. Ilyen volt pl. két évente a fékek szétszedése, tisztitása, kb. 8 év múlva a teljes akku pakk cseréje. De el lehetett volna mondani, hogy a légzsákok aktiválása után gtk. ossá nyilvánítják az e autókat! Stb..stb.
Szóval a párhuzam megvan a solar - és oltás hűlyitéssel!
Akinek nem jön össze a hasonlat nézzen utána. Ne próbáljon itt tudatlanul ércelődni, ha kérhetem.
Az hogy 8 év garancia van valamire nem jelenti azt hogy 8 év után automatikusan kuka. A másik hogy a szervizes azt mondja hogy a FIAT szerint nem lehet megbontással javítani az aku csomagokat. Na erről a független szervizeknek más a véleménye, de ha jól emlékszem akkor a gablini is javít akku csomagokat a nissan és rokon márkáin.
Engem a jótállás utáni esetleges akkumulátor csere költségei érdekelnének...🤔
5-10 millió, egy Dacia Spring esetén 2-3 milla, mert kisebb az aksi.
@@krisztianborbely6743 A tesla varázsló bontott jó állapotú akksira 2M-et mondott valamelyik műsorban pár éve. És akkor még az eredeti akku csomag moduljai is eladhatóak napelem rendszer alá például.
Ehhez kötődő újabb probléma a sokkal magasabb amortizáció, a használt autók áron történő eladásának problémája.
Jóformán nem kell szervizelni őket? sok influenszer mondta már ezt.
Az új belsőégésű motorokat sem kell szervizelni, meg az elektromosokat sem, ha meg használtan vesz valaki autót mindegy melyik hajtással, így is úgy is kell rá költeni... Infuenszereknek megmondják mit kell mondani, de kb Magyarországon feleslegesen is promozzák mert az országba elég nagy százalék 15-20 éves autókkal rohangál(ök mondják azt, hogy szar a francia, meg a német,meg stb... pedig nem szar, csak eltelt 15-20 év aztán megöregedtek, aztán az öreg autójukból indulnak ki, hogy akkor az új is szar, pedig baromira nem, tapasztalat: új francia autóm, kiváló, mert új )
Merő szemfényvesztes az egész. A belsőégésű motoros automra nem koltok annyit 10evre előre, mint amennyibe egy uj elektromos auto kerül. Es ebben a tankolas is benne van.
Miért nem beszéltek a szerviz árakrol ???
Mert egy idő után még drágább is lesz a "karbantartás/szervizelés" mint a belső égésű motoroknál! Nem fognak lemondani a gyárak a szervízköltségből eredő bevételekből. Nem biznisz ha nem kell olyan gyakran szervizelni ergo a többi szervízdíjak szépen megemelkednek ezeknél az autóknál. Bizonyos szervízekben már most is drágább a rezsidíjuk az elemes autókra...
Nagy kár, hogy a hangminőség rossz, leginkább halk ezért élvezhetetlen a mozi.
Jobb nem tudott lenni. 140e Ft a mikroport, nem azon múlott sajnos.
@@tamzso UA-cam automatizáltan állítja be a maximum torzításmentes hangerőt, a reklám meg közben ordított, semmi gond nincs vele. A film tetszett. Arról viszont csend van, hogy egy-két vezérlő gyári panel csere ára tönkreteheti a bizalmat mondjuk garanciaidőn túl, ha annak cseréje eléri a jármű vételi árának 20%-át. Példának hoznám az éppen használt telefonom lapját, amelyben a legtöbb elem van, ami tönkremehet. Egy 3 éves telefont nem éri meg javíttatni, mert mikor megvettem is volt nála jobb. Egyszerűbb vezérlő elektronikával is lehetne autót gyártani (lásd távirányítású RC modellek) és dokkolni hozzá a legmodernebb tablet pc érintő képernyőt vezérlőnek. Persze az nem szabványos, ezért tiltandó.
Mèg nem dőlt el a 2035-ös dàtum.
A hidrogénes autók nem belsőégésűek? Ugyanis a hidrogén autók még az elektromosoknál is környezetbarátabbak. Csak sajna Magyarországon még csak most nyitották meg az első hidrogén töltő kutat. A kormány kicsit el van maradva, de gondolom ebben a mol vezér keze is benne van, mert így több a bevétele a benzinből (meg áttételesen a kormánytagoknak is több jut...).
Nem, a hidrogénes is elektromos.
3 és fél perc alatt 20 másodperc volt a témáról. Tovább nem gondoltam nézni.
9:50 És erről a tényről mennyire nem beszélnek az elektromos autózást népszerűsítő műsorokban!
A Fiat cseréli egyben. Független szervizek modul vagy cella szinten is tudnak javítani.
Az elektromosnál is beárazzák majd komolyan azt a kevesebb javítást, nem beszélve arról hogy az akkupack javítása, cseréje horribilis összeg, az elektronika, speciális infotainment/dashboard is jóval drágább. A szükséges szaktudás és eszközök, szoftverek, sőt talán licence is a gyártók felé tizmilliós kiadás, illetve autovillamosság szerelők helyett rendes villanyszerelők kellenek. Pontosabban olyan amit ma nem is képeznek itthon, maximum papíron hiszen egy iskolának sincs ehhez se oktatója, se sokmillióba kerülő műhelye, autók, akkupackok, hajtásláncok (többféle). Ergo annak a műhelynek aki ezzel akar foglalkozni vissza kell majd termelnie az extra beruházást, extra költségeket.
Persze, nem lehet javítani az akksit, nehogy már valaki olcsóbban megcsinálja mint a Fiat. Az összes gyökér gyártó próbálja lekorlátozni a márkaszervizen kívüli javítás lehetőségét, hogy utána ők javíthassák vagyonokért! A gyári technológia, garancia, veszély, stb mind bullshit! 70 éve mindig ezek a varázszavak, aztán mindent meg lehet javítani!
Jelen állás szerint még nem biztos a 2035-ös dátum. Még nincs aláírva semmi. És remélem nem is lesz.A németek még beleszólhatnak.
Na igen a kedves szervizes "kolléga" mielőtt zöldségeket beszél az akkukról kicsit talán utána is olvashatott volna és nem az EV ellenes propaganda írásaiban, hanem ahol a valós tartalmakat lehet megtudni. Persze ez sok embernek szükségeltetne még, akik hallanak vmit és az hiába inlogikus v csak 1xűen hülyeség, továbbadja mint okosságot és tutira megbízható infót.
👍! A Újj Toyota ! Akksi garancia 1 Millió km !!!🤔👍
Kedves Zsolt, a cím kifejezetten megtévesztő amint az az interjúból is kiderül - ami tulajdonképpen nem volt egy nagy merítés - az elektromos autókat alig kell szervizelni. Vagyis a cím direkt félrevezető.
Amit a szervizes ember említ, hogy azért nem lennének jó alternatívák az elektromos autók mert az éves nyaralást jobban meg kell tervezni, ez egy hülyeség. Az év 90-95%ban az emberek nem nagyon mennek többet kb napi 60km-nél. Ezt lényegében bármilyen ma kapható használt elektromos autó tudja. Azért, hogy egy évben 1* vagy 2* ne kelljen bérelni autót vagy pláne ha a rokonok kivisznek a reptérre, mindenkinek el kell dönteni megéri-e fenntartani egy belsőégésűt.
Én abba semmiképpen sem kötök bele hogy valakinek élvezetes-e egy v8as sportkocsi vagy nem. Én nekem is rettentően tetszik az alfa Giulia. De az aki ezek mellett az irgalmatlan autó (pláne) elektromos autó árak mellett megengedheti magának hogy egy ésszerűbb elektromos autót vegyen egy nem sokkal olcsóbb hagyományos meghajtású autó helyett az valószínűleg jobban fog járni. Főleg ha otthon tölti ugye.
Itt jegyezném meg azt a gondolatot, hogy mint futár aki saját autóval közlekedik és benzinessel, kifejezetten sokra tartanám, ha nem a 20 milliós luxus és leendő taxis autókra adnának kb 7 millió állami támogatást mikor én aki napi 150-200 km-t megyek városban csak a támogatás összegéből tudnék venni magamnak egy olyan autót amivel nem füstölgök mások orra alá.
A hagyományos autók nagy részében jó, ha négy évente cserélik a fékfolyadékot, mivel túlspórolják, vagy mégsem? A higroszkopikus tulajdonsága ellenére mégsem hallani ebből fakadó baleseteket. A szervizek a bevételük érdekében túlhangsúlyozzák, pedig az indokolatlan csere környezetszennyezés is. Általában sem járunk olyan környezetben és olyan sportosan, hogy két-három év után vízgőzt állítsunk elő a munkahengerekben. Nem időhöz, hanem nedvességvizsgálathoz kellene kötni a cserét. Az elektromos autók meg sokkal kevésbé használják a féket, sokkal kevesebbet emelkedik- süllyed a tartályban a fékfolyadék, hogy ez indokolná itt is a két éves cseréket. Költségoldalról pedig az esetleges turbó, kettős tömegű és motorolajcsere bőven belefér az autók árkülönbségbe. A zéró emisszió mellett szeretik elhallgatni az áram termelése kori környezetszennyezést. A videóban tilos volt arról beszélni, hogy mennyibe is kerül kb 10 évente a garantált akkupack csere vagy részcsere. Az nem karbantartás része? Ezt nagyon elhallgatja minden forgalmazó. Ha szoftver frissítés még négyórás is lehet, akkor ott nem érett még az elektromos üzem. Röviden ennyit gondoltam az egészről.
Villanyautóhoz a bontókban mit lehet kapni?
Szinte mindent, sőt még komplett akkumulátort is.
Mi az, amire figyelni kell egy elektromos autónál?
- Hogy ne vidd inkompetens márkaszervizbe...
A diesel az nem eg, nem robban be. Csak szolok! :D Normal atmoszferas nyomason semmikepp, illetve ego gyufat is dobhatsz bele. Semmi nem fog tortenni. :)
Hát persze🤣ua-cam.com/video/Ij90fwVaHxA/v-deo.html
@@lacikeri3102 haha, azert a bmw-nel meg ezt is osszehoztak! LOLL! :D
futóművileg hogyan állnak ezek az elektromos autók, a "normál súlyú" belsőégésűekhez képest? az alkatrészek (szilentek, lengéscsillapítók) a többlet terhelésre vannak méretezve? itt sem szorulnak majd gyakoribb javításra?
Nem, a mérnökök erre biztos nem gondoltak hogy a nagyobb tömeghez, erősebb futómű kell.
Erősebb a futómű természetesen, hiszen az én autóm is 1800 kg önsúlyban. Ma szállítottam vele 420 kg-ot és még simán rugózott, nem ült bakkra. Van fent videóm, csak nem szemtelenkedek ide linkekkel más csatornájára, ahol láthatod 3 elektromos autóm alját is, hogy milyen masszív a futómű, főleg a Konán.
Hmm, a személyautóknál nehezebb járművet még soha senki sem gyártott, úgyhogy a kérdés jogos! Szerintem te lehetsz az első kommentelő az elmúlt 20 évből, akinek ez eszébe jutott!! Köszönjük szépen az észrevételt!
Egy éves eautos véleménye.Városon kívül hosszabb távon is szeretnéd használni nettó 64kwh alatti kapacitásu autot nevegyél!110-120kmh használva akár 400km is eímehetsz,ha az autód súlya 1800kg alatt van.Meghibásodás nincs! A vezetési élmény különleges. !LÉNYEGES! FIGYELJ oda ne járj úgy ahogy én!!!!!
Autód átvételekor ELLENÖRIZD nagy akku kapacitás és hatotáv kijelzését!!Én a 64kwh Kia nirom átvételekor a hatotáv kijelzés 0km /6km/autónál a 484km körüli kijelzés helyett csak 430km mutatott és kiderült ez nem töltötségi probléma hanem az akku hibálya!!!!,csökkent kapacitásu kb 90%-os.ez kb 60-80km hatotáv csökkenést okoz!!!Atlagban 12-14kwh fogyasztás mellet 6000km eddig. A márkaszerviz és a Kia hungary elzárkpznak az akku cserétöl!!!!,majd ha 70%-os lesz! TISZTESSÉGTELEN eljárás!!!!!
Nekem is az a véleményem, hogy hiába ad a gyártó az akkura hosszú garanciát, ha gond van, biztos megtalál valamilyen kisbetűs részt, amivel lerúgja a felelőséget. Ugyanúgy, mint a belsőégésű motorok esetén.
Már új korába ha jól értem 90%. os akksival vetted meg?
Hány éves koráig tervezed megtartani, mikor lesznek drága javítások? (Akku, inverter, stb.) Illetve ki fogja megvenni, ha már javítandó lesz de már nem akarsz költeni rá? Én ilyenek miatt nem gondolkodok ebben. No meg nem merném a garázsban tölteni…
Még mindig 90%-os? Mert kell néhány teljes töltés/kisütés hogy kalibrálódjon a BMS és elérje a teljes kapacitást az akku. Nekem pl. átvétel után 78kWh volt a névlegesen 75kWh akku. Most így 26ezernél van 75kWh-n. Jellemzően amúgy a gyárban nagyon alaposan tesztelik, így nem hibásan szállítják ki, csak lemerítik az akkut, és úgy tárolják hónapokon át, akkor degradálódik, szóval ez tényleg tisztességtelen.
Amúgy ha ki akarod cseréltetni az akkut akkor csak kérd le szakértővel a BMS-ből a kimerült állapot tárolási idejét, ugyanis a használati utasításokban le van írva hogy ez garancia vesztéssel jár, tehát eleve hibásan kaptad az autót. Nem csak a 70% számít, simán támadható bíróságon (vannak erre szakosodott ügyvédek, nem neked kell stresszelni vele)
@@kornelmuller3866 Jellemzően a garanciát úgy állapítják meg, hogy kényelmesen kibírja az akku/motor akármit csinálsz. Ha garancia időtartama alatt 70%-ra csökken az akku, akkor az valóban gyártási hiba. Nem gyakori de cserélni szokták. A gond ezzel inkább az, hogy hónapokig tart a csere akku/cella beszerzése.
Írországban élek, és itt ugyan úgy be kell vinni évente őket "ellenőrzésre", ami kb. annyi mint egy olajcsere szűröstől. Ha nem ugrik a garancia mondván ...........................ide rakd be a kisbetüst. Szóval van szervíz.
És ez pontosan melyik márkánál is van így? Nekem a skodánál szóltak hogy évente vigyen a Citigo Ev-t szervizre mert kell, írtam a porsche hungáriának hogy akkor mennyi is a szerviz intervallum? Írták hogy 2év vagy 30000Km. Szóval nem kell évente vinni a skodánál. A teslánál meg nincs is kötelező szerviz.
Hidrogén hajtás lesz a kövi fétis... Tuti ☝️🤫😉
Na az biztosan nem, mert még a belső égésű motornál is sokkal rosszabb hatásfokkal működik a rendszer.
@@lesliew67 Toyota Mirai (Mirai jelentése: jövő). A Toyota kezdte a forradalmat a Priussal, és véleményem szerint folytathatja a Mirai (most már) 2. generációjával, és így tovább... Kiderül! ;)
@@dahabian Személy autóknál teljesen halott a hidrogénes ötlet. A hidrogén előállítása, szállítása, tárolása brutálisan drága-lenne. Technikailag nem biztonságos 200 báros hidrogén tartályon ücsörögni, mert mindig lesz olyan baleset ami bebizonyítja, hogy a törhetetlen törhető (a Titanikra is azt mondták, hogy elsűlyeszthetetlen, aztán az első megmérettetésnél elhasalt). Nem szeretnék 1 km-en belül tartózkodni amikor egy hidrogénes tartály felrobban. Egyébként a totoja nem véletlenül mondta a Teszlára, hogy mestermű!
@@dahabian Csak senki nem veszi mert nem csinálnak hozzá töltő hálózatot. abba gondolj bele hogy az elektromost tudod otthon tölteni ha családi házad van a hidrogénest meg nem.
@@harangx2 pont a napokban olvastam a portfólión, hogy a BMW és a Toyota a hidrogén meghajtású autók további fejlesztése okán partnerségi együttműködést indít. Amúgy arra a felvetésedre, h családi házban lehet tölteni az EV-ket, ehhez rögtön két visszakérdésem is lenne, de csak az egyiket írom le: benzinkúttal sem rendelkezik senki az otthonában, mégis kőolaj származékot felhasználó autókat használunk a mai napig.😉
Egy normàlis elektromos dodzsemet amit egy 4 fős csalàd tudna hasznàlni, nem lehet kifizetni. Ès ez nem fog vàltozni a közeljövőben. Az olcsóbb uzsonnàsdoboz meg minden, csak nem autó.
Értelmesebb embert nem találtál?
Szia Zsolt!
Nagyon informativ vid, a jovoben is csinalhatnal interjukat
Szia, köszönöm, igyekszem majd erre is időt szánni :-)
@@tamzso
Csak igy tovabb! A kezdetek ota biztatlak. Tudom, h nem egyszeru allas mellett...
Koszi az itteni munkadat!
Udv
….. sajnálom, hogy ezt kell írnom, de nem azok az emberel vagytok, akik a fejlődést előre tudnátok mozdítani érdemben. Nagyon sok fél információ és butaság hangzott el. A kőolajat használó szerkezetek a villany motorhoz képest sokkal lassúbb fejlődést írtak le. A villany motornál sokkal gyorsabb ez a fejlődés. Kevesebb alkatrész, kevesebb meghibásodása lehetőség. Egy dízel és egy benzines autónk van, de igen tervezzük a villany hajtást is, mert pénztárca barát és olcsóbb a fenntartása, mellesleg az árát is jobban megtartja.
Es szerinted ez az igazi fejlodes, az elektromos auto amit măr az 1890 evekben, tehat 130 evel ezelott hasznaltak??! Na ne rohogtessl
@@fazekaszoltan9740 Az egy dolog, hogy akkor az olaj lobbi elnyomta a villamos autók fejlődését. Nem azt mondom, hogy ez az igazi fejlődés, mert megállapítani kell pár év, aztán vissza tekinteni, de jobb és fenntarthatóbb, mint a benzines és dízel társai. Ezt nem nehéz belátni. És ki lehetne térni a nagy zöld hullámra, aminek nagy része paraszt vakítás és ilyen címen adókat vesznek be. Ezt inkább hadjuk, mert gyomorforgató. Saját magam azt szűrtem le, jobb hosszú távon mindenkinek az elektromos autók elterjedése. Ez is fog meg sokat fejlődni, igazán csak most fog beindulni és nem kizárt, hogy majd több ezer kilométert is el lehet autókázni egy feltöltéssel. Remény hal meg utoljára ……
Az autó ára is pénztárcabarát? Bármilyen csutkapöcs kis sz.rért, min. 15 milla, és nem mondtam sokat, nem beszélve a kis akkucsomagokról, és akkor úton, útfélen meg kell állni tölteni, ami rengeteg időkiesés. A szervízdíjakkal, majd akkor szembesülsz, ha meg lesz az E autód.
@@laszlobardi666 elektromos autót nem napi 800 km-re vesznek. Elektromos autó városban jó. Annál tökéletesebb megoldás nincs. Persze nem árt ha van saját töltöd.
@@zsoltrex Ebben egyetértek, városban tökéketes, de sok cirkál az országutakon is.
Az akku degradációra vonatkozó kérdésedre egyszerűen nem válaszolt! A kis profi marketinges...:) Arra nem mert semmit mondani, mert az a legkényesebb kérdés. Az hogy mutogatta a lánccal elkerített autót...azon jót röhögtem. Már csak az autóhoz nem lehet úgy hozzáférni!:) A több órán át tartó szoftver frissítés a másik nagy ferdítés.
Baromira nem ferdítés, legutóbb én is 3órát vártam frissítésre.
És a Csabi nem marketinges, sok ezer autót szervizelt az elmúlt évtizedekben.
@@atesz7761 Vártál, de nem addig tart.
@@patakicsaba2430 de igen, már többször voltam, baromi lassú minden frissítés.
Autó függő. Ahol átgondolatlan a szoftveres rendszer, ott kell csak szervizben frissíteni, és ott valóban lehet több óra. De manapság a jobbak online frissítenek, jellemzően 20-40perc közötti időtartam alatt, miközben az autó használaton kívül van.
“Jóformán”? Ezzel majdnem azt állítják, hogy “egyáltalán nem,semmit, alig” Nézzük akkor a valóságot! Két új, egy benzines és egy elektromos autót hasonlítsunk össze. A vételár különbségen fussunk tovább. Az új benzines autónál garanciális időszakon belül nem kell szervíz költségnek tekinteni a kettőstömegű lendkereket, nagynyomású szivattyút, egyéb drágának gondolt alkatrészt, mert vagy garanciában kell cserélni, vagy 150000 km ig nem megy tönkre. Szervíz költség az ami a garanciális javításba, cserébe nem tartozik bele, és elhasználódik. 1. Elektromos autót csak márkaszervízben lehet szervizelni! Rezsióradij ott magasabbak. 2. A gumiabroncs! Elektromos autóknak drágább az abroncsa, és sokkal hamarabb használódik el. 3. Hűtőfolyadék rendszeres cseréje. 4. Elektromos autó gyorsabban használja el a féltengelyeket, futómű alkatrészeket, amelyek nem garanciálisak! Jó magyar utak. 5. évente kell az elektromosat kötelező szervizbe vinni, mint a benzineset! Szerintem egy benzines autót egyszerűbb, és olcsóbb szervizelni.
Nem beszélve hogy az akkumlátor sem véges. Most láttam hogy 2015 ös teslába akkumlátort cserélni kell.
Szia nekem van 2 elektromos és 2 dízel szgk .
És a szerviz költség jóval drágább mint az elektromosé. Min.2 szeres
Az egyik elektromost 2 évente kell vinnem szervizbe
A dízelt is csak szak szervizbe vihettem a garancia miatt
1. Ugyan úgy ahogy a belsőégésűt is. Garancián túl mehet független szervizbe, garancia alatt ott is garanciális a drága részek cseréje. 2. Nem drágább. Pontosan ugyan annyi, nem használódik hamarabb. (saját tapasztalat) 3. pontosan annyira sűrűn kell cserélni mint a belsőégésűn is. 4. miért használná el gyorsabban? A villanymotor egyenletes nyomatéka kifejezetten optimális a robbanások sorozatával hajtott motorhoz képest...a kettős tömegű ezt nyeli el, de akkor az romlik el hamarabb. Futómű élettartama pedig kizárólag méretezéstől függ. 5. már amelyiket, de azt is csak a garancia miatt, hogy éhen ne haljon a szerviz. Teslánál pl. nincs kötelező szerviz, csak ajánlott amit én is megcsinálhatok. Pollenszűrő évente, fékfolyadék 2 évente. Nincs más üzemszerűen cserélendő benne.
@@lacikeri3102 Mert napi ezerszer rajtolsz vele.
@@toromon31 Nincs váltási rántás, motor dugattyú lökdösődés. Lágy nyomaték felfutás, egyenletes terhelés. Villanymotorral sokkal ideálisabb a hajtáslánc terhelése.
A fék rendszer 1000 évig tutti...
Max10 év és a bontoba se kell
Fiat Szabó a legaljasabb kereskedő és szervíz! Senkinek sem ajánlom!
Futómű, kormánymű, fékberendezes ugyan az mint a belső égésűeknel, ugyan úgy kopik , romlik, időszakos ellenőrzésre, cserére szorul.
Az , hogy nem lehet belsőégésű motorokat gyártani 12 év múlva teljes mértékben rossz irány, hiszen meg van a helye az elektromosnak főleg városi forgalomba
a többinek meg városon kívüli forgalomban. Inkább arra fektetnének hangsúly, hogy olcsóbban lehetne szervízelni, és megvásárolni autókat.
Csak hogy az Irány az hogy semmi se legyen olcsó mert akkor a poor nép sokat fog belőle használni. A múltkor vitáztam valakivel aki még a tömegközlekedésre is ezt mondta egy német tanulmány után.
Az a probléma, hogy soha nem lesz olcsóbb sem az autó, sem a szerviz, mivel ez egy gazdasági érdek (persze az autógyártóké, nem a felhasználóké), nem a jóléti minisztérium döntése.
És ezen nem változtat az a tény sem, hogy egy elektromos autóban nagyságrendileg kevesebb alkatrész van, mint egy benzinesben, mégsem olcsóbb a késztermék. Erre jönnek azok, akik arra hivatkoznak, hogy dehát az akkupakk gyártása költséges. Igen az, de nekem akkor sem jön ki a matek, hogy egy 12milliós autóba kb 3-4millió Ft az akkupakk, akkor a maradék 6-8millió hová megy bele az adott autóba. Esetleg akkor, ha mondjuk 1millióba kerül egy ülés bele, amit egy benzinesbe 20-80ezer forintért megvehetünk. Ugyanez igaz a 25milliós új autóra is. Ott kb 5-7millió az akkupakk és mi indokolja a maradék 18-20milliót? Hát semmi. Hacsak nem kerül szintén 1millióba egy kerék, újabb 1millió a kormány és mondjuk 500ezer a csomagtartó világítás és stb. Ennek persze az lesz a vége, hogy nem lesz mindenkinek alanyi joga autózni, csak aki ki tud fizetni súlyos milliókat egy 300km hatótávú autóért, mert nem lesz más. Ez a jövő, tetszik, nem tetszik.
@@jimnorth3904Minden piacot a kereslet kínálat határoz meg kivétel a diktatúrát, meg a szocialista piacot.Abban a pillanatban ahogy az emberek nem vesznek autót csökkenni fog az ára.
@@andsaa4642 Komolyan azt kívánom, hogy igazad legyen, mert anno azt mondták, hogy ahogy egyre több autógyár száll be az elektromos autó gyártásba, úgy fognak egyre lejjebb menni az árak, ami eddig nagyon nem lett igaz.
Az is szépen ki van felejtve mindig a EV ismertetésénél, hogy ha télen mínuszok vannak akkor az autó a parkolás közben is meríti az akkumulátort. A fagytól megint csak degradálódna az aksi. Magyarul télen csak temperált helyen parkolhat vagy állandóan konnektoron lógva, ami így is úgy is fogyasztás jelent, de ez sehova nem számolja a statisztika, hisz ez nem számít :).
A villanyautó legnagyobb ellenségé az akkumulátor. Nem szereti a hideget és nem szereti a meleget sem, mert ekkor meg hűti magát.
Az is bosszantó, hogy még mindig zéró emisszióval emlegetik, hol ott ez csak lokális zéró.
Szerintem a konklúzió elárulja a végén, hogy milyen autókat szeretünk :P
Milyen villanyautóval van tapasztalatod ?
@@balucaptian787 Miért kell ehhez villany autós tapasztalat. Nem valótlant állítottam. Télen ha nem temperált helyiségben áll az autó fűteni kell az akkumulátort akkor is ha áll az autó a parkolóban. Nyáron hűteni kell. Ezt vagy közvetlen a hálózatról oldja meg vagy a saját akkumulátor kapacitásából. Küllőmben degradálódnak.
Ezzel szemben egy a sátántól való technológiának nincs igénye erre. (belsőégésű motorok).
Vannak autók aminek nincs akku managementje, de ott garanciális időn túl nem sokkáig húzza az aksi. Lásd Nissan LEAF.
Az EV technológiát most tesztelik rajtunk, én nem szeretnék fizetni azért, hogy tesztelhessek nekik.
Vallási fanatikusokkal nem szeretnék vitázni, kb mint a széllel szemben hugyozás.
Azért nem mondják el, mert nincs ilyen probléma amit te beleképzelsz. A hideg nem degradálj az akkut. A túl meleg igen, de gondolom ha a belső égésűt szerinted nem, akkor ereszd le a hűtővizet és lássuk meddig jutsz 😁 Amúgy rendszeresen tesztelik meg próbálgatják a villanyautós tesztekben a hideg hatását. Hatótávolságot csökkenti főleg a fűtés miatt, de az a belsőégésnél is ugyan úgy megvan. De ebből is látszik mennyire nem vagy tájokozott a témában, de azért nyomod a butaságot. ua-cam.com/video/capOgUHPz9Q/v-deo.html Aztán lássuk hogy indul egy dízel ekkora hidegben 😆 ua-cam.com/video/28OIiieSn74/v-deo.html
Télen álló helyzetben 1-1 százalékot tényleg tud merülni hetente. De nem ajánlott folyamatosan töltőn hagyni. A hideg nem árt neki, csak kevesebb energiát tudsz kivenni belőle, amíg fel nem melegszik és tölteni is sokkal lassabban lehet.
Az ilyen irreális költségekre is jó lett volna felhívni a figyelmet!
ua-cam.com/video/UZQ3LOqf-nA/v-deo.html
Mindenki a v8 mustangal érvel, hogy hogyan fog hiányozni a hangja közben a magyar utakon suzukikkal nyekeregnek az emberek. Remélem az én fiam is beleülhet egy ilyen csodába és elmondhatja mekkora szar. Ritka az olyan vagány aki 20l/100km autóval közlekedik naponta. Hobbiból persze hogy jó, de úgy beszélnek róla mintha az lenne a legtöbbet eladott autó. Kinek a garázsában áll egy v8 mustang? Senki? Szégyeljétek magatokat a legolcsóbb izomautóra se telik😂
Síralmas, hogy egy szakembernek nevezett valaki mennyi bullshitet hord össze. Nem is érdekli és utálja, és csomó elavult pletykát ödszehord. Hát ha ő képviseli a Szabó autocentrumpt, és ott ilyen a hozzáállás, akkor messzire el fogom kerülni és szomorú jővőtt jósólok nekik, ha nem változnak gyorsan.
európa csak azért választja az eautózást, mert tönkre akarják tenni az öregkontinenst.
hogy a francba térjünk át az elektromos autóra amikor a nyersanyag: kína, korea, japán-ból kerül legyártásra ?
nonszensz.
én sem értem, inkább a ruszki kőolaj, mi? :O
@@nagymesterb111 ruszki újabban egy szitoszó lett, de értelmetlenség őket diszkriminálni... amerika itt a hunyó, ők próbálnak vilaguralmat gyakorolni minden nemzet testén... bármikor összefognék az oroszokkal és a japánokkal, hogy legyűrjük valahogy az amerikai és kínai nyomást ami következik...
@@MrBazsi888 😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣
Ja. Amerika beteleportálta az orosz hadsereget Kijev alá, de annyira, hogy egy év alatt nem találtak ki!
Ti ezeket komolyan elhiszitek, vagy van valami pártelvárás, hogy heti minimum valahányszor fel kell mondani ezeket a szólamokat, különben pontlevonást kaptok?
@@macskea oroszországnak semmi szüksége az ukrán nyersanyagra, pusztán stratégiai célpont, mely nem kerülhet jenki kézre. oroszország az utolsó keresztény bástya, ha elesik akkor vége mindennek. akkor jöhet a muszlim horda és a kalifátus + mélyafrika + na meg végleg gojként fognak rabszolgásítani mindenkit.
Frissítés úristen mekkora baromság butítás ez,.porral oltó legyen az biztos
Tehát nem kell szervizelni csak akut. cserélni ami pár millió forint. 🤮🤮🤮
Nem kell megijedni, mert hülyeséget beszélt az úr.
Elég gyenge videó lett ez. A fósze se tűnik túl nagy szakértőnek. :D
Ez egy tudatlan fax 😂😂😂
Ez egy vicc
Jóformán!
Az igazság pedig odaát van. Az autó kopik, a futómű nemkülönben. Kellenek új gumik. A fékek elhasználódnak, a fékvezetékek rozsdásodnak, elöregednek, éppen úgy, mint a robbanómotoros hajtásnál. Az akkumlátorok elöregednek, cserére szorulnak.
A valóság, hogy semmivel sem kevesebb a szervíz költség, mint a megszokott, hagyományos autóknál.
A különbség annyi, hogy pár száz kilométer után a szekér leáll és gyalogolhatsz!
... Gratulálok. Eleve egy BELSŐÉGÉSŰ motoros autót ha nem tankolsz meg, akkor milyen csoda ugyan úgy leáll mint egy elektromos és gyalogolhatsz. A fékek messze nem olyan ütemben kopnak mint a "normál" társaikon, illetve az hogy valami rozsdásodik, az inkább a gondozottság és tárolás hanyagsága, mintsem a hajtás fajtája ... Ahogy itt is írták már többen, eleve az "elhasznált" akkukat még fel tudják használni energia tárolása és ha már arra se akkor 90+%-os nyereséggel újrahasznosítják. Miért is nem kevesebb a szerviz költség? Kevesebbszer kell féket cserélni, nincs motor vezérlés csere, lényegesen kevesebb környezetre káros folyadék csere, gyújtás elemeit se kell cserélni, stb. De oké használhatatlan, költséges, semmit érő autók, akkor pl. a taxisok miért használják??
A valóság meg az hogy fogalmad sincs ezekről. Sok cég pont azért használ villanyautót mert a magasabb lízing díjat kényelmesen kompenzálja az alacsonyabb üzemeltetési költség és nincs szerviz kötelező szerviz miatt kieső üzemidő. Az igaz, hogy a kötelező szervizeken nyerészkedő cégek kitaláltak kamu karbantartásokat, hogy meglegyen a nyereségük, de ezt érdemes az autó vásárlása előtt tisztázni és az autó árába belekalkulálni. Jellemzően ha előre kifizeted a garancia időtartamára, akkor kedvezményesebb. Rendkívüli meghibásodás persze előfordulhat, de nem jellemző. Ellenben a magas nyomású porlasztó, tápszivattyú, kettős tömegű, kipufogó, katalizátor/részecskeszűrő, AdBlue rendszer, EGR, légszűrő, olaj, olajszűrő garantált kiadás azon felül is amit várhatóan a futóműre, fékrendszerre, kocsiszekrényre rá kell költeni természetesen.
@@matel.8586 AZ akkuk tervezett élettartama egy mostani modern villanyautóban nagyobb mint az autóé. Nyilván használattól is függ, tehát egyedi ellenpéldák lesznek, de átlagban előbb rohad szét a kocsiszekrény minthogy az akkuval gond legyen. 2017 előtti villanyautóknál még nagyobb a bizonytalanság, de azok sem olyan rosszak.
A fek nemigen kopik, 5 evig volt elektromos autom, minden nap hasznaltam es meg csak fekbetetet se kellett cserelni!
Valószínűleg zsákutca az elektromos autózás! A hidrogén cellás át fogja ugrani…
ua-cam.com/video/Nh-uv4ATfos/v-deo.html