Bocs... Nem az úriember ellen, mert amúgy meg szimpatikus volt, de azért nagyon eladó ez a töltő... Mondja hogy milyen jók az okosfunkciók, mert hogy látod interneten keresztül és tudod is szabályozni, oké. Ezt egy normális villanyautó alapból tudja a saját alkalmazásából. Pl: Tesla Model 3, saját alkalmazásából amperenként tudod növelni vagy akár csökkenteni a töltési sebességet. Több mint 9 éve villanyautózunk, cégben is, különböző márkákból már legalább 10 féle típust tulajdonoltunk, szinte mindegyiket konnektorból töltöttük, sosem tapasztaltunk problémát, pedig a telephelyünkön az épület legalább 50 éves. Szóval biztos jó ez a töltő, de mindenki tegye fel a kérdést magának, kell-e nekem ez. És a konnektoros töltőnek a 'lassúsága' sem probléma, mert az átlag ember napi 20-30-50 km-et megy, amire bőven elegendő az a töltő. Visszatérve az előző példámhoz: Tesla Model 3 töltő 13 amperes vagyis 13x230= 2.990 Wh (2.99 kwh) tehát 1 óra alatt közel 3 kw áramot tölt bele az autóba. Ha mondjuk ezt a töltést visszavesszük 10A-ra mert kímélni akarjuk a konnektort még akkor is 2,3 kw-t kapunk óránként vagyis mondjuk este 6-tól reggel 6-ig 12 óra alatt 27,6 kwh. Ennek az autónak a városi fogyasztása kb. 11-12 kwh/100 km, az autópályás pedig 16-17 kwh vagyis autópályás fogyasztás mellett is lazán megkapunk 150-160 km hatótávot egy éjszaka alatt. És ne feledjétek, ez már az 'alacsony' 10 amperes töltéssel jön ki így. Az egyetlen valóban nagy előnye egy fali 3 fázisú töltőnek amit a konnektoros nem tud az a relatíve alacsony töltési veszteség. Csak mondjuk fél millió forintból elég sokszor fel tudod tölteni a kocsidat otthon még az extra töltési veszteséggel számolva is, amiből kijön egy ilyen okostöltő...
4-500eFt-ért elég drága a töltő szerintem. Egy villanyszerelő Siófokról. Továbbá az 1x32A nem jár ingyen. Csak abban az esetben ha megfelelő a méretlen bejövő vezeték keresztmetszete, megfelelő Ohm értékű földelés van kialakítva. Minden egyéb esetben zsebbenyúlós a dolog. (Mérőhely csere, regisztrált villanyszerelő munkadíj stb.) 😇
A 32 Amper mendenféle képpen ingyen jár.Alanyi jogon megkérheti az ember.32 felett kell fizetni amperenként. Azért ennyi,mert a régi szabvány 6mm2 keresztmetszetet írt elő ami bírja.Az új szabvány 10 mm2.Nem a méretlen vezeték a baj,mert az mindenképp megfelelő,hisz vagy az EON vagy a reg,vil.csinálja,hanem a mért belső hálózattal van baj mert régi házakban régi alu vezetékek vannak és nem bírják a túláramot.Ezért ha valaki 32 Ampert igényel akkor kérhetnek vagy kérik is egy villanyszerelő álltal kitöltött igazolást,hogy a belső hálózat el fogja bírni a megnővekedett áramot.
A legtöbb kocsi csak 11kW-al tud tölteni 3-fázisról (3x16A). Egy ilyen mobil töltőt már 100eFt körül lehet venni. A kocsi gyári töltői meg 1-fázisról max. 10-13A -el tudnak tölteni. A Tesláé 13A, 3kW, és a telefonos appból lejjebb is lehet állítani. Mostanában 5-6A-el szoktam tölteni, és nekem ez is bőben elég. Egy héten nem mindennap használom. De ha valaki mindennap használja, a 3kW-al 8 óra alatt 24kWh belemegy. Ami még télen is bőven elég 150km-re, vagy többre. Ha valaki max. 40km-t ingázik, akkor se kell minden nap tölteni. Teljesen felesleges a 11kW-os töltő az emberek 90%-ának. Kivétel a Zoé, mert azt állítólag tönkreteszi az 1-fázis hosszú távon.
Nagyon jó tartalom! Szemezek én is az elektromos autózással, ha nem is egy Tesla, de egy kis Springel vagy Leafel kiegyeznék kezdésnek de még ezek is 4-6 M Ft környékén vannak persze ez az alja aminek azért van legalább 1-200 km hatótávja is. De valahogy nem jön ki a matek és a gazdasági racionalizálás még úgy sem hogy van napelem és párezer felesleges kilowattom évente úgy hogy van egy kis benzines autóm. Hiszen az 1 M Ft-os megbízható kis benzinesem és mondjuk az 5M Ft-os Spring között (most tekintsünk el a szervíz költségektől mert a fórumokban olvasottak alapján nem gondolom hogy a benzinesem ebből a szempontból többe kerülne) között van ugyebár 4 M Ft különbség amit pluszban el kéne költenem, ennek a pénznek az éves - csak egy egyszerű államkötvénnyel is - 6%-os kamata az én éves megtett km-em benzin költségét fedezi. Tehát meglévő, jól működő, benzinmotoros autót szerintem nem éri meg lecserélni anyagi szempontból és szerintem ugyanez igaz ha feljebb levő kategoriákat vizsgálunk. Elhiszem hogy egy Teslával is meg lehet évente spórolni 2-3M Ft-ot de ugyanennyit csökken a vételára a belepumpált km-ek miatt. Nem beszélve arról hogy egy benzines még 20 év után is elmegy 600km-t, de nem tudom mennyit megy el egy ugyanennyi idős Tesla. Ha valaki a vezetési élményre vágyik arra meg ott van a bérlés. Amit mondani akarok, hogyaz elektromos autózás inkább annak opció akinek még nincs autója, de váltani benzinesről elektromosra kizárólag üzemanyagfenntartási költséget tekintve szerintem abszolút nem éri meg az árkülönbözet és ennek az alternatív hozama miatt.
Mérnöktől fáj hallani, hogy a feltekert hosszabbító induktivitás... kicsit sem, mert bifiláris tekercs, minimális induktivitással.... a gond a melegedés, a kábel feltekert állapotban sokkal kevésbé tud hűlni, túlmelegedhet, megolvadhat....
Ott volt a lényeg az elején: a fedélzeti töltő a kocsiban van. Ezért nem értem miért kerülnek ennyibe a wallboxok amik semmi extrát nem tudnak. Ha már van egy teljesítmény megosztás vagy egy napelem rendszerrel együttműködés annak már van értelme, akinek kell. Akinek nem, annak bőven elég egy ipari csatlakozó mobil "töltővel", megfelelő védelemmel. Ez saját vélemény és tapasztalat.
Lényeg, hogy ha már megetted a zéró emisszió maszlagot, vegyél hozzá drága töltőállomást. Jelenleg a plugin-ok már nem kapják az ingyenes parkolást. Hamarosan a pótolni kell a nem eladott üzemanyag adóveszteségeit is. Az "okostöltők" be lesznek kötve az adóhivatalba, hogy adózhass-függetlenül, hogy a napenergiát használod e. Valamennyire logikus is, hiszen az utat is építeni-karbantartani kell és a villanyosok nem pehelysúlyú járgányok, ráadásul az olcsónak gondolt üzem miatt feleslegesen is használják.
Tesla 3 (60kW) autót vettem. Egy fázisom 24A van, van rajta villany főzőlap, amikor az autót töltöm nem főzök. Nem költöttem sem napelemre, sem 3 fázisra. Heti 1-2 alkalommal van az autó töltve, este feltöltődik. Természetesen firelé, 2,5mm kábel és rendes dugó.. kb. 20e ft beruházás az autó miatt.
Én előbb építettem ki a töltő helyet mint hogy egyáltalán autó lett. Egy külön biztosítékról ami kizárólag a töltő konnektorhoz megy ki a kertbe. Azt semmi másra nem használjuk. Minden itt említett szükséges biztosítási eszköz be lett építve szaki álltal + mérem is hogy ott mennyi kWh megy át. Nem egy sok 100e-s beruházás volt(ez a része a 40e-s 16A-es töltővel együtt is 150 alatt megállt) tehát lehet ezt ésszel alacsony költség mellett is kivitelezni. A töltő nincs ki-be húzogatva a konnektorból. Be van dugva és fedél van felette. Csak 3,7kW-os a töltési max. de szerintem bőven elég a napi használat mellett. Így is óránként 25-40km-nyi hatótáv belecsöpög az akkuba. Van napelem is de az itt említett...amúgy biztos hogy nagyon hasznos Voltie töltők...okos megoldásokra igazából majd 7 év múlva a szaldó elszámolás után lesz szükség.
A lényeg, hogy az átlag ember előre tudja mennyit, hány kilómetert használja naponta az autóját. Magamból kiindulva napi 10,64 kWh átlagot töltök otthoni környezetben, napelemes rendszer mellett. Kényelmes, kompromisszum mentes megoldás, ajánlom mindenkinek!
@@anemeth9281 "megengedheti magának... " a legallja komment ever! Miért nem nézel olyan tartalmat amit "megengedhetsz magadnak" Ne is tervezz, ne is fejlődj, maradj csak annál amit a gép dob, ne küzdj, ne tanulj, jó neked a szolgasors!
@@s1tyak Jol van.... 🤣 Akkor javaslom nezzel korbe pl a budapesti lakotelepeken es a regi belvarosi berhazakban. ANNAK JO az elektromos auto, akinek megfelel a lehetosegeihez, eletvitelehez. Nekem mar 2013ban volt EVm, ugyhogy jol tudom mirol beszelek
Ha 5 Ft-ért veszi át a szolgáltató az áramot, amit termelek, ott is kell fizessek rendszerhasználati díjat, mint mikor veszem az áramot? Ez ~35 Ft/kWh. Ha igen, akkor még én fizetek, hogy termelhessek. Mit lehet tudni?
Szia Veszek egy elektromos autót+ 3 vagy 4 Misi Felszerelem a töltött+ 4 száz ezer És még 1.5 literes fogyasztás. 6 litert eszik a Diesel autóm. 1.5 tankolom tele havonta. Soha nem térül meg. Kinek érdemes elektromos autót venni? Ennek kellett volna lennie az első kérdésnek Jani
Èn 75 ezerèrt vettem 11kw-os töltőt. Annyi, hogy hordozható a töltő. Csak kihuzom ha vègzett ès ennyi. Annak is van applikációja ha megy a töltès. Az autó applikációt is tudom használni távolról. Nem kell 3-400 ezer ft-èrt töltő.
Nekem Dieselből elèg volt. Tok jó amíg meg friss. Aztan hordhatod minden szarert a szervízbe aztán mindig jon a check engine. Lehetne sorolni. Itt az idot is kell nezni. Elektromoson olajat se kell cserèlned. Minimális szervizigenye van. Nekem tobbet èr az ido is ami számomra megterul a kevesebb szervízlatogatas miatt.
Annyit azért említsünk meg Gábor, hogy aki sima konnektorról akarja tölteni az autóját, az nem 2 hanem max. 3,7kW-tal töltheti az autóját....ami egyébként bőven bőven elegendő is! Ehhez természetesen kötelező a villanyórától egy külön megszakítóra(16A-es) kötött túltervezett keresztmetszetű vezetéket kivezetni a töltésre használt konnektorhoz(lebiztosítva szakszerűen szakember által). Az se mellékes hogy a konnektorból lehetőleg ritkán cibáljuk ki-be a töltő dugóját, tehát nem árt valahogy védeni a konnektort és berendezéseket+ töltőt az időjárástól.
A tűzoltók felvannak készülve a sok elektromos autó áradatra? Állítólag ezeket csakis úgy lehet eloltatni ha belehelyezik egy vízzel teli konténerbe.. kíváncsi vagyok a sok lakótelepi parkolóban ahol egy autó is alig fér el hogy fog odamenni a tűzoltó autó konténerrel karral ami beleemeli és kell valami amit alátesz szintén tűzalló kötél hogy beletudja emelni.. fővarosban még akad ilyen de a vármegyékben?? Az önkéntes tűzoltók ezzel mit fognak tudni kezdeni? Mi lesz itt?
Ugyan nem okoz gondot a kW, kWh, stb értelmezése, de érdekes volt egészen addig, míg el nem hangzott az edukáció szó, mely mögé pl. a desztináció szóval is olyan embereket gondolok, akik nem mernek , akár fitogtatásból, akár másból érthetően beszélni. Pedig a téma elsősorban olyanoknak szólna, akik nem "edukáltak". Innentől kezdve lettek gyanúsak a dolgok. A 2 millió Ft másfél éves megtakarítás kicsit túlzó, ebből tisztán 37Ekm-t lehet megtenni, 9l/100km fogyasztással ( amivel azért városban is mozoghatunk) és azért az elektronoknak is van némi ára.Nem beszélve a napelemes beruházásról, melynek az élettartamát sem tudjuk, de az invertere sem örök darab.A töltőt meg nem tudjuk, hogy tényleg egyszer kell e az életben megvenni: szerintem jönnek még olyan technológiai váltások, akár csak az akksik fejlődésében, mely cserét igényel. A jövőt nem tudja senki sem, de marketingnek jó duma. A mai telóknak sincs még mindig egységes usb-je, pedig használjuk őket jó pár évtizede. Szóval, nem kellene ilyen gondtalan és ócsó életet mutatni az akkus autózásról. Pláne nem a 60 pluszos, fizikát nem értő könyvelő nénikéknek.
Ebbol még baj lesz! Megyek is, a telekre, 3. alkalommal teszem fel a most vett falitöltőre. 😊 A baj az, hogy nem követi a bejövő, solar teljesítményt, így néha CUT off a vége. Erre kene feltalalni valamit.
A másik baj, hogy 314-414V van a panelekből, eleve DC, de át kell konvertalni, majd vissza, aztán AC, aztán vissza DC, feltranszformalni, és mindet meg kell venni. Nem lehetne 400V akkut, ~400V tölteni, 15-25% veszteség nélkül?
@@AutóSámán Egészen pontosan: Az amperóra (jelölése Ah) az akkumulátorok kapacitását fejezi ki. Egy amperóra azt jelenti, hogy a készülék egy órán át képes 1A áramot szolgáltatni.
Ennek a videónak az lett volna a célja hogy meggyőzze a laikusokat de ez a faszi inkább elrettentette őket! Én értettem mit mondott de nem engem kell átállítani.
És van a töltési veszteség, amely autótípusonként eltérő érték, de mindenképp számolni kell vele, tekintve, ez egy létező adat!
Ezt hajlamosak elfelejteni...
Bocs... Nem az úriember ellen, mert amúgy meg szimpatikus volt, de azért nagyon eladó ez a töltő... Mondja hogy milyen jók az okosfunkciók, mert hogy látod interneten keresztül és tudod is szabályozni, oké. Ezt egy normális villanyautó alapból tudja a saját alkalmazásából. Pl: Tesla Model 3, saját alkalmazásából amperenként tudod növelni vagy akár csökkenteni a töltési sebességet.
Több mint 9 éve villanyautózunk, cégben is, különböző márkákból már legalább 10 féle típust tulajdonoltunk, szinte mindegyiket konnektorból töltöttük, sosem tapasztaltunk problémát, pedig a telephelyünkön az épület legalább 50 éves. Szóval biztos jó ez a töltő, de mindenki tegye fel a kérdést magának, kell-e nekem ez. És a konnektoros töltőnek a 'lassúsága' sem probléma, mert az átlag ember napi 20-30-50 km-et megy, amire bőven elegendő az a töltő. Visszatérve az előző példámhoz: Tesla Model 3 töltő 13 amperes vagyis 13x230= 2.990 Wh (2.99 kwh) tehát 1 óra alatt közel 3 kw áramot tölt bele az autóba. Ha mondjuk ezt a töltést visszavesszük 10A-ra mert kímélni akarjuk a konnektort még akkor is 2,3 kw-t kapunk óránként vagyis mondjuk este 6-tól reggel 6-ig 12 óra alatt 27,6 kwh. Ennek az autónak a városi fogyasztása kb. 11-12 kwh/100 km, az autópályás pedig 16-17 kwh vagyis autópályás fogyasztás mellett is lazán megkapunk 150-160 km hatótávot egy éjszaka alatt. És ne feledjétek, ez már az 'alacsony' 10 amperes töltéssel jön ki így.
Az egyetlen valóban nagy előnye egy fali 3 fázisú töltőnek amit a konnektoros nem tud az a relatíve alacsony töltési veszteség. Csak mondjuk fél millió forintból elég sokszor fel tudod tölteni a kocsidat otthon még az extra töltési veszteséggel számolva is, amiből kijön egy ilyen okostöltő...
Egyetértek!!! 16A azaz 3,7 kW töltési teljesítménnyel kényelmesen megoldható az esetek 90%-ban. - 40.000 km/év a futásteljesítményem!
4-500eFt-ért elég drága a töltő szerintem. Egy villanyszerelő Siófokról. Továbbá az 1x32A nem jár ingyen. Csak abban az esetben ha megfelelő a méretlen bejövő vezeték keresztmetszete, megfelelő Ohm értékű földelés van kialakítva. Minden egyéb esetben zsebbenyúlós a dolog. (Mérőhely csere, regisztrált villanyszerelő munkadíj stb.) 😇
A 32 Amper mendenféle képpen ingyen jár.Alanyi jogon megkérheti az ember.32 felett kell fizetni amperenként. Azért ennyi,mert a régi szabvány 6mm2 keresztmetszetet írt elő ami bírja.Az új szabvány 10 mm2.Nem a méretlen vezeték a baj,mert az mindenképp megfelelő,hisz vagy az EON vagy a reg,vil.csinálja,hanem a mért belső hálózattal van baj mert régi házakban régi alu vezetékek vannak és nem bírják a túláramot.Ezért ha valaki 32 Ampert igényel akkor kérhetnek vagy kérik is egy villanyszerelő álltal kitöltött igazolást,hogy a belső hálózat el fogja bírni a megnővekedett áramot.
A legtöbb kocsi csak 11kW-al tud tölteni 3-fázisról (3x16A). Egy ilyen mobil töltőt már 100eFt körül lehet venni. A kocsi gyári töltői meg 1-fázisról max. 10-13A -el tudnak tölteni. A Tesláé 13A, 3kW, és a telefonos appból lejjebb is lehet állítani. Mostanában 5-6A-el szoktam tölteni, és nekem ez is bőben elég. Egy héten nem mindennap használom. De ha valaki mindennap használja, a 3kW-al 8 óra alatt 24kWh belemegy. Ami még télen is bőven elég 150km-re, vagy többre. Ha valaki max. 40km-t ingázik, akkor se kell minden nap tölteni. Teljesen felesleges a 11kW-os töltő az emberek 90%-ának. Kivétel a Zoé, mert azt állítólag tönkreteszi az 1-fázis hosszú távon.
Ez érdekes mert valós mért adatok alapján télen a legtöbb elektronyos 19-22 között eszik 100-on.
Nagyon jó tartalom! Szemezek én is az elektromos autózással, ha nem is egy Tesla, de egy kis Springel vagy Leafel kiegyeznék kezdésnek de még ezek is 4-6 M Ft környékén vannak persze ez az alja aminek azért van legalább 1-200 km hatótávja is. De valahogy nem jön ki a matek és a gazdasági racionalizálás még úgy sem hogy van napelem és párezer felesleges kilowattom évente úgy hogy van egy kis benzines autóm. Hiszen az 1 M Ft-os megbízható kis benzinesem és mondjuk az 5M Ft-os Spring között (most tekintsünk el a szervíz költségektől mert a fórumokban olvasottak alapján nem gondolom hogy a benzinesem ebből a szempontból többe kerülne) között van ugyebár 4 M Ft különbség amit pluszban el kéne költenem, ennek a pénznek az éves - csak egy egyszerű államkötvénnyel is - 6%-os kamata az én éves megtett km-em benzin költségét fedezi. Tehát meglévő, jól működő, benzinmotoros autót szerintem nem éri meg lecserélni anyagi szempontból és szerintem ugyanez igaz ha feljebb levő kategoriákat vizsgálunk. Elhiszem hogy egy Teslával is meg lehet évente spórolni 2-3M Ft-ot de ugyanennyit csökken a vételára a belepumpált km-ek miatt. Nem beszélve arról hogy egy benzines még 20 év után is elmegy 600km-t, de nem tudom mennyit megy el egy ugyanennyi idős Tesla. Ha valaki a vezetési élményre vágyik arra meg ott van a bérlés. Amit mondani akarok, hogyaz elektromos autózás inkább annak opció akinek még nincs autója, de váltani benzinesről elektromosra kizárólag üzemanyagfenntartási költséget tekintve szerintem abszolút nem éri meg az árkülönbözet és ennek az alternatív hozama miatt.
Olcsó autózás és a villanyautó továbbra is üti egymást.
Mérnöktől fáj hallani, hogy a feltekert hosszabbító induktivitás... kicsit sem, mert bifiláris tekercs, minimális induktivitással.... a gond a melegedés, a kábel feltekert állapotban sokkal kevésbé tud hűlni, túlmelegedhet, megolvadhat....
Ott volt a lényeg az elején: a fedélzeti töltő a kocsiban van. Ezért nem értem miért kerülnek ennyibe a wallboxok amik semmi extrát nem tudnak. Ha már van egy teljesítmény megosztás vagy egy napelem rendszerrel együttműködés annak már van értelme, akinek kell. Akinek nem, annak bőven elég egy ipari csatlakozó mobil "töltővel", megfelelő védelemmel. Ez saját vélemény és tapasztalat.
Lényeg, hogy ha már megetted a zéró emisszió maszlagot, vegyél hozzá drága töltőállomást. Jelenleg a plugin-ok már nem kapják az ingyenes parkolást. Hamarosan a pótolni kell a nem eladott üzemanyag adóveszteségeit is. Az "okostöltők" be lesznek kötve az adóhivatalba, hogy adózhass-függetlenül, hogy a napenergiát használod e. Valamennyire logikus is, hiszen az utat is építeni-karbantartani kell és a villanyosok nem pehelysúlyú járgányok, ráadásul az olcsónak gondolt üzem miatt feleslegesen is használják.
Tesla 3 (60kW) autót vettem. Egy fázisom 24A van, van rajta villany főzőlap, amikor az autót töltöm nem főzök. Nem költöttem sem napelemre, sem 3 fázisra. Heti 1-2 alkalommal van az autó töltve, este feltöltődik. Természetesen firelé, 2,5mm kábel és rendes dugó.. kb. 20e ft beruházás az autó miatt.
Ez is egy valid megoldás. Én költöttem nalelemre, nem bántam meg. Három fázis, sok amper.
@@AutóSámán Ha ennél nagyobb lenne az akku akkor már szerintem szükséges is, ez így még pont ok. De én is tervezem majd a fejlesztést.
Én előbb építettem ki a töltő helyet mint hogy egyáltalán autó lett. Egy külön biztosítékról ami kizárólag a töltő konnektorhoz megy ki a kertbe. Azt semmi másra nem használjuk. Minden itt említett szükséges biztosítási eszköz be lett építve szaki álltal + mérem is hogy ott mennyi kWh megy át. Nem egy sok 100e-s beruházás volt(ez a része a 40e-s 16A-es töltővel együtt is 150 alatt megállt) tehát lehet ezt ésszel alacsony költség mellett is kivitelezni. A töltő nincs ki-be húzogatva a konnektorból. Be van dugva és fedél van felette. Csak 3,7kW-os a töltési max. de szerintem bőven elég a napi használat mellett. Így is óránként 25-40km-nyi hatótáv belecsöpög az akkuba. Van napelem is de az itt említett...amúgy biztos hogy nagyon hasznos Voltie töltők...okos megoldásokra igazából majd 7 év múlva a szaldó elszámolás után lesz szükség.
A lényeg, hogy az átlag ember előre tudja mennyit, hány kilómetert használja naponta az autóját. Magamból kiindulva napi 10,64 kWh átlagot töltök otthoni környezetben, napelemes rendszer mellett. Kényelmes, kompromisszum mentes megoldás, ajánlom mindenkinek!
Marmint annak akinek van erre lehetosege / megengedheti maganak
@@anemeth9281 "megengedheti magának... " a legallja komment ever! Miért nem nézel olyan tartalmat amit "megengedhetsz magadnak"
Ne is tervezz, ne is fejlődj, maradj csak annál amit a gép dob, ne küzdj, ne tanulj, jó neked a szolgasors!
@@torpemonguz
Ja, hogy szerinted mindenkinek van lehetosege otthoni toltesre??
Te vagy nagyon alja 😂
@@anemeth9281 ha nem egy barlangban laksz, ahol nincs áram akkor igen, van.
@@s1tyak
Jol van.... 🤣 Akkor javaslom nezzel korbe pl a budapesti lakotelepeken es a regi belvarosi berhazakban.
ANNAK JO az elektromos auto, akinek megfelel a lehetosegeihez, eletvitelehez.
Nekem mar 2013ban volt EVm, ugyhogy jol tudom mirol beszelek
Ha 5 Ft-ért veszi át a szolgáltató az áramot, amit termelek, ott is kell fizessek rendszerhasználati díjat, mint mikor veszem az áramot? Ez ~35 Ft/kWh. Ha igen, akkor még én fizetek, hogy termelhessek. Mit lehet tudni?
Lesz itt bármi termékbemutatótól eltérő dolog is?
mit lehet számolni elektromos töltési veszteségként AC illeve DC módban?
Szia
Veszek egy elektromos autót+ 3 vagy 4 Misi
Felszerelem a töltött+ 4 száz ezer
És még 1.5 literes fogyasztás.
6 litert eszik a Diesel autóm.
1.5 tankolom tele havonta.
Soha nem térül meg.
Kinek érdemes elektromos autót venni?
Ennek kellett volna lennie az első kérdésnek
Jani
Azoknak, aki tudják otthon tölteni, nem szeretnék a dízel nyűgeit és rövidebb utakon használják.
Èn 75 ezerèrt vettem 11kw-os töltőt. Annyi, hogy hordozható a töltő. Csak kihuzom ha vègzett ès ennyi. Annak is van applikációja ha megy a töltès. Az autó applikációt is tudom használni távolról. Nem kell 3-400 ezer ft-èrt töltő.
Nekem Dieselből elèg volt. Tok jó amíg meg friss. Aztan hordhatod minden szarert a szervízbe aztán mindig jon a check engine. Lehetne sorolni. Itt az idot is kell nezni. Elektromoson olajat se kell cserèlned. Minimális szervizigenye van. Nekem tobbet èr az ido is ami számomra megterul a kevesebb szervízlatogatas miatt.
Fél év\20000Km környékén megyek, előtte a dízelbe 50-60ezret tankoltam havonta,ezért váltottam,számolgattam,de nekem megérte :)
2.42 eddig bírtam
a napelemes töltést nem lehet használni, ha nincs akku, hiszen autóval jár dolgozni az ember, amikor süt a nap nincs otthon az autó.
Annyit azért említsünk meg Gábor, hogy aki sima konnektorról akarja tölteni az autóját, az nem 2 hanem max. 3,7kW-tal töltheti az autóját....ami egyébként bőven bőven elegendő is! Ehhez természetesen kötelező a villanyórától egy külön megszakítóra(16A-es) kötött túltervezett keresztmetszetű vezetéket kivezetni a töltésre használt konnektorhoz(lebiztosítva szakszerűen szakember által). Az se mellékes hogy a konnektorból lehetőleg ritkán cibáljuk ki-be a töltő dugóját, tehát nem árt valahogy védeni a konnektort és berendezéseket+ töltőt az időjárástól.
Nekem ez egy kicsit csapongó interjú, beszélgetés volt. Ha én most érdeklődnék az elektromos autózás iránt, nagyon nem lenne tiszta miről is volt szó.
Keves volt az ido valamiert
Rengeteg baromság is elhangzott. Nem vesztettél semmit.
@@macskea Ez érdekes. Le is írnál egy 5 ilyen baromságot abból a rengetegből?
A harmadik emeletről nem fog menni. A parkoló kb 60 méterre van. Marad a benzines, dízel, hybrid.
Na ilyen gondom biztosan nem lesz :)
Ha már ilyennel foglalkozok, akkor ismerjem már a tized-század fogalmát.
Irritáló hallgatni, hogy 3 egész 7, nem 3 egész 7 tized.
A tűzoltók felvannak készülve a sok elektromos autó áradatra? Állítólag ezeket csakis úgy lehet eloltatni ha belehelyezik egy vízzel teli konténerbe.. kíváncsi vagyok a sok lakótelepi parkolóban ahol egy autó is alig fér el hogy fog odamenni a tűzoltó autó konténerrel karral ami beleemeli és kell valami amit alátesz szintén tűzalló kötél hogy beletudja emelni.. fővarosban még akad ilyen de a vármegyékben?? Az önkéntes tűzoltók ezzel mit fognak tudni kezdeni? Mi lesz itt?
Ugyan nem okoz gondot a kW, kWh, stb értelmezése, de érdekes volt egészen addig, míg el nem hangzott az edukáció szó, mely mögé pl. a desztináció szóval is olyan embereket gondolok, akik nem mernek , akár fitogtatásból, akár másból érthetően beszélni. Pedig a téma elsősorban olyanoknak szólna, akik nem "edukáltak". Innentől kezdve lettek gyanúsak a dolgok. A 2 millió Ft másfél éves megtakarítás kicsit túlzó, ebből tisztán 37Ekm-t lehet megtenni, 9l/100km fogyasztással ( amivel azért városban is mozoghatunk) és azért az elektronoknak is van némi ára.Nem beszélve a napelemes beruházásról, melynek az élettartamát sem tudjuk, de az invertere sem örök darab.A töltőt meg nem tudjuk, hogy tényleg egyszer kell e az életben megvenni: szerintem jönnek még olyan technológiai váltások, akár csak az akksik fejlődésében, mely cserét igényel. A jövőt nem tudja senki sem, de marketingnek jó duma. A mai telóknak sincs még mindig egységes usb-je, pedig használjuk őket jó pár évtizede. Szóval, nem kellene ilyen gondtalan és ócsó életet mutatni az akkus autózásról. Pláne nem a 60 pluszos, fizikát nem értő könyvelő nénikéknek.
Ebbol még baj lesz!
Megyek is, a telekre, 3. alkalommal teszem fel a most vett falitöltőre. 😊
A baj az, hogy nem követi a bejövő, solar teljesítményt, így néha CUT off a vége.
Erre kene feltalalni valamit.
A másik baj, hogy 314-414V van a panelekből, eleve DC, de át kell konvertalni, majd vissza, aztán AC, aztán vissza DC, feltranszformalni, és mindet meg kell venni.
Nem lehetne 400V akkut, ~400V tölteni, 15-25% veszteség nélkül?
Nagyon drága lenne. Soha nem venné meg magánember.
Amper óra?
Mi van?
Azt még en sem tudom.
Amper óra...
Az amperóra (Ah) az elektromos töltés mértékegysége.
😂
@@AutóSámán Egészen pontosan: Az amperóra (jelölése Ah) az akkumulátorok kapacitását fejezi ki. Egy amperóra azt jelenti, hogy a készülék egy órán át képes 1A áramot szolgáltatni.
@@AutóSámánelektromos bicajoknál szokás Voltban és Ah-ban megadni az akksi kapacitását(36V12Ah)
Ennek a videónak az lett volna a célja hogy meggyőzze a laikusokat de ez a faszi inkább elrettentette őket!
Én értettem mit mondott de nem engem kell átállítani.