3 důvody, proč raději nakupuji ETF než akcie.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 лют 2025
  • Zde jsou 3 důvody, proč dávám přednost investicím do ETF před jednotlivými akciemi! Pokud jste dlouhodobý investor ve věku 35+ a hledáte jednoduché a bezpečné způsoby, jak spravovat své portfolio, podívejte se, jak vám mohou ETF pomoci. Dozvíte se, jak nabízí bezpečnost, snadnou správu a flexibilitu. Přidejte se a zjistěte, proč by ETF mohly být tou správnou volbou právě pro vás. Nezapomeňte video ohodnotit a podělit se o své názory v komentářích!
    Díky za palce 👍
    Přihlaste si odběr a propojme se pro další videa.
    ______________________________
    Jan Melichárek
    ↪ profesionální investiční a finanční poradce
    📈 „Investujte chytře - žijte bez starostí!”
    Kdo je náš klient?
    ➤ Nerad řeší peníze, ale umí je vydělat…
    ➤ Šetří čas.
    ➤ Rád cestuje.
    ➤ Chce si plnit své finanční cíle.
    ➤ Chce být finančně nezávislý.
    ______________________________
    Mrkněte pro více informací na WEB:
    janmelicharek.cz
    Jsem aktivní na LinkedIN - můj profil ZDE:
    / janmelicharek
    Právní informace - pokud se ve videu řeší cokoliv kolem investic:
    Upozorňuji, že investování na kapitálových trzích je spojeno s rizikem ztráty a že minulá výkonnost není nikdy zárukou budoucích výnosů. Podrobnější informace o rizicích klient vždy obdrží před realizací investice. Vždy investujte dle svého finančního plánu. Poraďte s odborníkem, než kamkoliv zainvestujete své těžce vydělané peníze.

КОМЕНТАРІ • 12

  • @Axtrion
    @Axtrion 3 місяці тому +2

    Mám oboje…😊

    • @janmelicharek6207
      @janmelicharek6207  3 місяці тому +2

      @@Axtrion super díky za sdílení názoru a pohledu. A co převažuje? ETFka, nebo konkrétní akcie? A jaké vás vedou k tomu důvody prosím?

    • @Axtrion
      @Axtrion 2 місяці тому +1

      @ důvodů je víc. Klasický stock picking je zábava a můžeš si svoje portfolio různě dotvářet ke svému obrazu. S ETF to nejde. Tam koupíš už přednastavený balík aktiv a tím končíš..Tak každý to má jinak..Každému vyhovuje něco jiného..☺️

    • @janmelicharek6207
      @janmelicharek6207  2 місяці тому +1

      @@Axtrion děkuji za sdílení názoru. Chápu to a plně respektuji. A jak se vám dlouhodobě daří u konkrétních akciových titulů? Myslíte si, že to je pro “každého”? Mějte se zatím hezky.

    • @Axtrion
      @Axtrion 2 місяці тому

      @ Po pravdě abych vám to shrnul. Moje portfolio kde vybírám jednotlivé tituly si vede za poslední 2.roky velmi dobře. Aktuálně poráží S&P 500 zhruba o + 10%. Nejsem naivní, že tato výkonnost bude pokračovat i nadále (proto mám ETF). Pokud jedete stock picking, musíte sledovat co se aktuálně děje na trhu. Sem tam rebalancovat portfolio. Není to pro každého. Stále se musíte vzdělávat a zajímat se o aktuální situaci na trzích. Nováčkům bych stock picking nedoporučil. Pokud chtějí začít investovat, ať začnou s málem a na ETF. Ať si nakoupí podkladové aktivum do svého portfolia a ne CFD na to pozor.⚠️ Jinak trhy vidím do budoucna jako velmi volatilní (myslím ty v USA). Lidé by měli držet i část cashe na případné propady na trzích a ne se zůčastnit aktuální euforie kterou zažehl Trump. Jeho kroky jsou dost pro inflační a může se stát že FED třeba nakonec bude sazby ještě zvyšovat člověk nikdy neví. To by byl teprve crash. Já se zaměřuji aktuálně na sektory které trpí pod tíhou sazeb a zvolení nového prezidenta v USA. Určitě dokupovat každý týden ale jemně. Větší částky až v příležitostech, když trhy crashnou.☺️Nikdo nemá křišťálovou kouli, ale je dobré se na to připravit.

    • @Alex-df4lt
      @Alex-df4lt 2 місяці тому

      @@Axtrion Problem s kupovanim levnych akcii pri krachu trhu se da vyresit jedine tak ze strategie ma nizsi propad nez trh samotny. Pak je mozne portfolio komplet prodat a nakoupit levne akcie podle Warrenovych kriterii.

  • @value-investing-in-stocks
    @value-investing-in-stocks 3 місяці тому +3

    Kupuješ ETF, protože chceš půjčit celý tvůj milion korun jedné investiční společnosti na 30 let. Nechceš vlastnit žádné firmy. Nechceš žádné dividendy. Nevíš, že za 13 let, od jara 2000 do jara 2013 ETF na index SaP500 mělo 0 % performanci. Já raději vlastním 30 sympatických firem, koupil jsem je s P/S pod 3, s dividendou nad 3 % a dostávám 80x ročně dividendy.

    • @janmelicharek6207
      @janmelicharek6207  3 місяці тому +2

      Děkuji za názor. Jak se říká, každý má svou pravdu „svůj kostel“. Pravda vždy leží někde uprostřed co? Jinak nemusí to být vždy nutně S&P500 jsou i jiné indexy přeci. Já se svými investicemi funguji přes ETFka mám rád jednoduchá řešení a naši klienti investoři také :-) Ale v jedné věci souhlasím. Když už je člověk rentiér (chce čerpat rentu), tak mám zkušenost, že výběr čerpání renty přes prodeje akumulačních ETF se investorům moc nechce. Mají raději právě dividendová ETFka, kde nemusí prodávat pozice a čerpají rentu z dividend. Jak moc času vám zabere správa vlastního investičního portfolia? Děkuji za názor a váš pohled.

    • @Alex-df4lt
      @Alex-df4lt 3 місяці тому +1

      @@janmelicharek6207 Kupovani ETF je reseni pro bezne lidi protoze ziskaji levne vyhody ktere jste zminil. Ten problem o kterem pise pan Ladislav - vynos indexu S&P 500 v 2000-2013 je ale taky potreba zminit aby s tim investori pocitali a strategii podle toho nastavili. Investovani do ETF ma ale jednu zasadni nevyhodu a to nemoznost prekonat dlouhodobe S&P 500. Kdo ma tuhle ambici tak musi koukat jinam. Povede se to pouze malo lidem, ale jde to.

    • @janmelicharek6207
      @janmelicharek6207  3 місяці тому +1

      @@Alex-df4lt děkuji za názor k tématu. Skvělé myšlenky. Ano souhlasím, že při investování do ETF na akcie a např. na zmíněný index může nastat období, kdy nebude žádný výnos. Proto se dají poskládat z ETFek multi-asset portfolia a nemusíme tam mít jen 100% akcie a navíc jen přes S&P500. Vám se dlouhodobě daří překonávat S&P500?

    • @Alex-df4lt
      @Alex-df4lt 2 місяці тому +1

      @@janmelicharek6207 Moje strategie se snazi o absolute returns stejne jako hedge fondy a je navrzena tak aby slo S&P 500 systematicky porazet v dlouhem obdobi. Sharpe ratio ty strategie za dlouhe obdobi 30 let je kolem 1, beta 0.6, cagr kolem 19% a volatilita nizsi nez S&P 500. S&P 500 ma za stejne obdobi sharpe 0.5. Tahle strategie dosahuje nizsi propady ve velkych krizich nez S&P 500 coz umoznuje v case krize preklopit portfolio na value investing ktery je v tom obdobi vykonnejsi strategie. Strategie tedy profituje jak z rustu trhu tak z jeho propadu. Tenhle problem se vetsine investoru nepovedlo vyresit a proto nemuzou dosahovat dlouhodobe vynos kolem 20%.

    • @janmelicharek6207
      @janmelicharek6207  2 місяці тому +1

      Super děkuji za sdílení vašich zkušeností. Spravujete peníze jen sobě, nebo v nějaké formě i nějakým klientům?