Égetnéd inkább a pénzedet kuruzslóknál? Injektálás helyett- nézd ezt!Drénparty Sárszentlőrincen 2024
Вставка
- Опубліковано 5 лют 2025
- Tartsd távol a vizet! Manapság a vízszigetelés alapértelmezés, ami még ennél is fontosabb, hogy tartsuk a háztól távol a vizet. Na, éppen ezt csináltuk meg Sárszentlőrincen, az idei év őszén. Még éppen belefért az idei évbe egy kis workshop, és közösen körbedréneztük a házat. Itt tudod megrendelni:
egyszeruen-pas...
Nem ástunk mélyre, nem ástuk ki az alapot, és nem készítettünk nagy beton alap megerősítést sem. Viszont készítettünk egy olyan szivárgó testet az alap mellé, ami összegyűjti a vizet és távolra vezeti a háztól. Vízszigetelés továbbra sem készült. Az épület marad úgy, ahogy van. Szerencsére egy kis dombon áll. Ezzel együtt nagyon hasznos, hogyha az épület mellé leeső vizet összegyűjtjük. Az NF csatornát is meg fogjuk csinálni, mert nyilván az sem jó, hogyha az csöpög. Azonban ami a legfontosabb, az épület lábazatához, a fal tövéhez ne folyjon oda a víz. Na, erre való ez a drénezés, amit a következő videóban meg tudtok nézni.
Most is éppen egy vályogházat újítok fel, de közben szakítottam időt arra, hogy amit fontosnak tartottam, azt megírjam.
Ha tetszik, máris megrendelheted
Ezt fogod itt most megtalálni az Egyszerűen felújítás című könyv első kötetében.
Itt megnézheted a tartalomjegyzéket,:
egyszeruen-pas...
Itt pedig egy egész fejezetet elolvashatsz belőle.:
egyszeruen-pas...
Itt tudod megrendelni:
egyszeruen-pas...
A futár egyből viszi neked a könyvet!
Legyél törzsgárdatag SzakiEllenőr™ csapatában!
Ha csatlakozol ehhez a csatornához, jutalmakban részesülhetsz:
/ @szakiellenor
Érdekelnek az alacsonyenergiás házak? Vagy éppen felújítanál?
Támogatnád a munkásságomat?
A legegyszerűbben így lehet könyved, rendeld meg itt!
Itt olvass bele az egyszerűen felújítás című könyvbe, egy egész fejezetet ,egtalálsz itt, é a teljes tartalomjegyzéket is!
egyszeruen-pas...
MOST ingyen szállítással, amíg a nyomda el nem készül!
olvass bele! Már 35 oldal szabadon elérhető, nem kell feliratkozni sem!
egyszeruen-pas...
#szakiellenőr #generálos #kulcsrakész #ellenőrzés #műszakiellenőrzés #műszakiellenőr #árulomakönyvemet #egyszerűenfelújítás #drénezés #workshop #falszárítás #csinaldmagad #sárszentlőric #felújítás #vályogház #régibőlújat
Köszönettel!🍷🍸🍹
Nagyon szuper videó ,egyszer hazajutok valahogy Írországból így fogom csinálni
Köszönöm, várunk!
Végre új videó , és végre nem horror... Köszönjük!
Profi munka,profi vezetővel,profi kis csapattal!!
Boldog Új Évet kívánok,mindenkinek!❤
Fantasztikus köszönöm
Köszi a videót hiánypotló volt a részemre! Legalább belepillanthattam a drénezés folyamatába!Boldog új évet kivánok.🍸🍹🍺🍻🥂
Gratula💪😎
Jó napot.
Érdekelne a műanyag élvédő fent a falon az ehez a lemezhez kapható vagy mármilyen záró műanyag jó lenne oda?
A csapadékvizet az nem lehet kivezetni az utcai esővízelvezető rendszerbe? (Legyen az árok vagy földalatti.)
A címből azt hittem a drénezés hülyeség. Gyorsan kattintottam. Szerencsére nem az, mert egy 350 m2-eres épületet draineltettem körbe 5 éve. Egy része szuterén. Azóta is minden ok.
Lenne egy szakmai kérdésem. Miért pont mészkő zúzalékot választottatok a fal alá/mellé ahová nem kéne nedvességet juttatni? Az ilyen finom porral kevert rostálatlan mészkő zúzalék tapasztalatom szerint kiváló nedvszívó és megtartó képességű anyag, bedöngölve is igen jól felszvívja, majd megtartja a nedvességet, esőt, talajvizet. Talán szerencsésebb lenne vulkáni eredetű zúzalékot, pl. bazalt zúzalékot használni ilyen esetben az alap mellé/alá, azon nincs oldalirányú kapilláris hatás, hanem lefelé átszalad a nedvesség és nem húzza be a ház mellé.
Az biztos,H az a legjobb ha minél kevésbé nedvszivó de tömörithető anyaggal dolgozunk a fal mellett. Ha hőszigetelés is számit és van pénz lóvéra akkor üveghab kavics a tuti....szerintem
Az agyagos talajhoz képest sokkal jobb lesz, és Paks mellett az a szerencse, hogy egyáltalán tudtam venni ilyesmit. A betömörödés, szinte egybekötés pedig cél volt, ugyanis az "alábetonozás" helyett ez a "mellékövezés" szerintem jobb, olcsóbb, organikusabb. Majd megnézzük, hogyan hozza ki a vizet!
Huh. Szaki ellenőr úr tollából ilyeneket olvasni. Nem volt ló,jó lett a szamár is.
"Szerintem"
"Majd megnézzük"
Más munkájával elég kritikus tud lenni,a sajátjáról meg így beszél?
@@pellesssajátját csinálja, kísérletezik....joga van hozzá
@@antaltamasi9944 ez egy workshop volt. Az emberek fizettek neki azért hogy ezt megtanulják, sőt mi több segítettek is neki kivitelezni,most meg jön a szöveg hogy majd kiderül jó lesz-e?!
Szívesen megcsinálnám ezt én is a ház körül, ha nem lenne járda, betonszegély.
Nem biztos, hogy az a beton jót tesz neki (mármint a házadnak, a vízelvezetésnek). Azt értem, hogy a járdán lehet járni, míg ha nincs ott járda, akkor nem, de lehet, hogy nem ott kéne járni.
Szóval lehet, hogy a projekt lehetne az, hogy a fal mellől elbontani a betont, megcsinálni korrektül a vízelvezetést, és távolabbra rakni a járdát.
@aladarbelacecil Annyit tudtam csinálni, hogy az ereszcsatorna vizét, messzire elvezettem a fal tövéből.
Jó napot.
Érdekelne , hogy a falon lévő műanyag élzárónak bármilyen élzáró megfelel vagy ezt külön lehet venni hozzá?
Lehet venni hozza. Aki volt workshopon, kapott anyaglistát .
Ha belül vizesedik a fal, tönkrement a szigetelés, és a fal saját maga alól szívja a vizet, vagy alávágás, vagy injektálás! Ez nélkül a drénezésnek semmi értelme! Tapasztalatból mondom.
👍
HA nem megy a fal alá a víz, mit szív fel?
A talajnak alapból a víztartalma magasabb mint a száraz falnak, ha folyik a ház alá esővíz, ha nem. A száraz fal szivacsként szívja meg magát a talajból, ha elöregedett a szigetelés, és átereszt. Ha jó a szigetelés, még a duna is folyhat a ház mellett, a lakótérben szárazak lesznek a falak. 15éve víz szigetelünk, főleg külföldön,és még nemvolt reklamációnk.
Nincs azzal semmi gond, hogy szigeteltek, nagyon jó, hogy csináljátok, de pontosan azért készült ez a videó, hogy megmutassam, hogy igenis egy régi épületet enélkül is helyre lehet hozni. Nagyon sok olyan ember, aki szigeteléssel foglalkozik, vagy legalábbis próbál foglalkozni, mindenhol el szeretné adni a saját megoldását. Hát ez súlyos tévedés! Akinek kalapács van a kezében, az persze mindent szögnek néz. Nem, még egyszer mondom, hogy nem. Egyáltalán nem szükséges egy olyan épület alá vízszigetelést tenni, ahol 200 éve sem volt, és azóta sincs! Az épületnek és a körülötte levő talajnak olyanok voltak a viszonyai, hogy az épület körül el tudott folyni úgy a nedvesség, hogy az épületbe nem okozott problémát. Az is tény, hogy időközben változtak az igények, és szárazabb épületeket szeretnénk, mint mondjuk 100 éve. Ez a drénezés nagyon sok esetben tökéletesen meg tudja ezt oldani. Ti szigeteljetek továbbra is jól, ott, ahol erre szükség van. De ahol nincs rá szükség, például nem biztos, hogy egy kővel rakott lábazatot szét kellene verni, vagy szét kellene fűrészelni, ott bizony az egy jó megoldás. Isten áld a tisztes ipart!
Jó napot kívánok! Lenne egy kérdésem. A fóliát miért dudorral felfelé ill. a homlokzattól el építették be? Én még anno úgy tanultam, hogy dudorral a homlokzat felé kell (a szellőztetés miatt, kasírozott geotextíliával is) és azt az anyag vastagságot szépen takarja a záró lista, aminek használatát őszinte tisztelettel megtapsolom. Össze szoktam magam karmolni, amikor azt kihagyják, mivel tudomásom szerint a bekerülő szennyeződés ellen is szépen véd + biztosítja a szellőztetést és a rendszer hosszabb élettartamát. A legújabb "összekarmolom magam" megoldás, amit láttam egy 1,5 M €-ós felújításnál, amikor a NOP fóliát mPVC fali lemezre "hegesztették" számomra kérdéses sikerrel. Kérdésem oka, mivel magam is eső és talajvíz elleni szigeteléssel foglalkozom immáron 15 éve, építész technikusként pedig 30 éve, de örök jelszavam a :"Jó pap is holtig tanul!" és miért ne én tévednék, hiszen emberek vagyunk. Válaszát előre is köszönöm és éljen a becsületes szakma! Üdvözlettel Czilling Balázs, Felvidékről!
Készült erről videó ezen a csatornán is.
"Hogyan álljon a bütyök? Befele? Kifele? Megosztó téma, pedig nem lenne bonyolult!"
ua-cam.com/video/tehBUsBU-Fo/v-deo.html
Ezt az anyagot én nem nevezném fóliának, inkább műanyag lemeznek. És ezt az anyagot itt konkrétan lehet drénlemeznek is nevezni, mivel hogy a bütykökre gyárilag rákosírozták a geotextíliát. Pontosan azért kasírozták rá, hogy a bütykök között a vizet el tudja vezetni. És pontosan ezért tettük ezt fölfele, vagy mondjuk így a csapadékos oldalra, hogy a föntről érkező csapadékot a geotextília között beszivárgó nedvességet elvezesse a bütykök között. Azáltal szárítjuk vele a falat, hogy nem engedjük oda a falhoz a nedvességet.
tt nincsenek konkrétan leírt szilárd tények, hogy márpedig ezt így vagy úgy kell betenni, de ennél a terméknél talán éppen igen. Itt pontosan az a lényeg, hogy ahonnan a víz támadását várjuk, abba az irányba fordítsuk a geotextíliát, ebbe a csatornarendszerbe jusson bele a víz, majd pedig távozzon legalább egy méter távolra az épülettől. Itt egyébként még távolabbra is megy, hiszen a műanyag lemez szélét úgy készítettük el, hogy ott kialakuljon egy vályú, ami egyben el is vezeti a vizet. Érdemes megnézni a videót, hogy milyen jól elhordja az épülettől távolabbra.
@@SzakiEllenor köszönöm a választ! Végignéztem a videót, nem találtam rossz megoldásnak, csak megérteni szeretném mit miért. Szeretem ezt az ipart és szeretném jól csinálni! Eddig a Bauder megoldásai tűntek jónak és tartósabbnak a többinél, hát ezt is követjük, épp a múlt héten vettünk részt egy tanulmányi úton Bruckban. Viszont sokszor vannak kétségeim a mai építőipar megoldásairól. Már csak amennyiben visszanézem az elmúlt 30 év változásait pl. ezt a lemezt még fóliának hívták 1996-ban a pozsonyi Mercedes szerviz építésekor(6-7ha) és Leisterrel hegesztették nyomás alatt lévő talajvíz ellen, mert az út másik felén lévő "Zlaté piesky" tó felszíne 1,5m-el magasabban volt, mint az egész építési terület +-0,000 pontja, érdekes építkezés volt! Ez a megoldás pedig a Német mérnökök külön követelése volt....én azt látom, hogy valami örököset akarunk elérni mindenáron, görcsösen, holott az építészet élő és állandóan mozgó. Szerintem tudni kell jól kivitelezni, de ez sosem örökös! A munkáját akkor is köszönöm, le a kóklerekkel! Mindig azt mondom, hogyha már a megrendelő megbízott bennünk, lehet azt jól is megcsinálni.
A kapilaritás ellen?
Igen.. ma ezt igy oldjuk meg, s bízom benne, hogy 10 éve amikor épült a házunk valami hasonlót körbe beépitettek a szakik. De eleink miként oldották ezt meg száz, kétszáz vagy ezer évvel ezelőtt.
Pusztán azért kérdem, mert a vagyon mellett a természetet is szeretem védeni és ezért sem szeretem a műanyagot s azt, hogy lezárunk mindent geotextillel. Nyilván ez a leg hatékonyabb, de engem érdekelnének régebbi megoldások is.
Köszönöm a hasznos videót.
B.U.É.K.
fákat ültettek a ház elé. ha megnézed régi faluhelyen majd minden ház közvetlen közelében nagy fák vannak. hát ezért.
Mondjuk erre pont nem gondoltam, pedig én is körbeültettem a házunkat császárfákkal... jutott a kerítés tövébe is... amivel jól megszivattam magam, úgyhogy az lesz még költséges rendbetenni 😔
Na mindegy ez már az én hülyeségemből fakadt.
Tatár, török, orosz sűrűn lerombolta, és nem a víz volt a legtöbb gond. De áruld el kérlek, mi a GOND a geotextillel?? Régen alacsonyabbak voltak a falak, plusz óriási ereszt képeztek pl náddal, zsúppal, de az is leégett pár évente. Mások voltak a lehetőségek, követelmények, igények...
@@SzakiEllenor Valószínűleg azért van bennem ellenérzés a geotextillel, mert általában olyan helyeken láttam eddig ahol az volt a cél, hogy a meglévő talaj felső részét képező takaró réteget eltüntették, lezárták és utána rászórtak zuzalékot, majd vegyszerezték, hogy a fű és egyéb természetes növényzet ideig-óráig elő ne bújjon... :( a karbantartása az ilyen területeknek sokszorosa, mint a természetesé... szerintem...
Köszi a videót Péter! Csak kerdés szinten. A lábazati szigetelést, nem szokták levinni, amennyire lehet. Vagy itt nem leszszigetelés. Nem tudom, csak amolyan kerdés.
Nemrég felvágtam, felvertem a teraszbetont az ajtó előtt, hogy megszakítsam a hőhidat.
A beton alatt olyan nedves volt az agyag, hogy gyúrni lehetett.
4m széles a terasz és a tető. 20 éve oda fentről csak annyi folyadék jutott, ha kiborult a sör.
Ezek szerint a zalai duzzadóagyag ennyire kapilláris?
A duzzadó agyag egy mocsok dolog!
Utòlagos vìzszigetelés! Nem mindegy mit,hova hasznàlunk! Anyag ismert a legfontosabb! De ez mindenre igaz az építőiparban! "Egy tiszta iparos!"
Nálunk a talaj szint alatt 1m-rel télen már talaj víz van. Amikor kiszedtük a házon belül a betont, talajt, a 60cm magasra épített alap, belül a föld is nedves volt, ilyen helyzetben mit lehet tenni, ha lentről jön fel a talajvíz, nem pedig oldalról?
Köszönöm az ismeretterjesztő munkáját, engem is meggyőzött hogy ezt minél hamarabb meg kell csinálnom, a könyvei megrendelése után.
A videóban nem nagyon részletezte magát a drén csövet. Ez perforált vagy hogy jut bele a víz pontosan?
Természetesen perforált! Lesz hosszabb video.
Üdvözlöm! Nagyon örülnék ha készítene egy videót az állami beruházásokról. Bemutatná,hogy hogyan is tűnik el a közpénz. Rossz minőségű kivitelezés, amit később újra kell csinálni. Köszönöm!
Akkor már nemsok videót látnál már tőle !!!! Lekapnák mind a nyulat a szilveszteri vadászaton 😂😂😂.
Szépnapot kívánok.
Alap erősítnek szánt kő,illetve a töltsétek rakott kő lehet 0-32es bazalt?
háború után örültek ha házat építettek ,nem volt ennyi túlokoskodott marhaságok ,mégis ,még a legtöbb "régi" ház igazi építmény , a most összetákolt újépítésű csili-vili szutykok kíváncsi leszek 50év múlva hogy omlanak össze+!!
sehogy. a vasbeton erősebb, mint a semmilyen tégla-vályog
"mégis ,még a legtöbb "régi" ház igazi építmény"
Ló...rt, mama!
A legtöbb régi ház vizesedik, mert vagy sosem volt alatta vízszigetelés, vagy 50+ év alatt ami volt, az is tönkrement. Ha meg szeretnéd kifűteni és nem a világ összes pénzéből, tehát lecseréled az ablakokat olyanra, amik nem szelelnek, akkor meg konkrétan penészedik is. Szóval ennyire jók ezek az "igazi" építmények.
Régi házakat, lassan már nem is lehet a ház kategóriába venni. Anyagi értéke is egyenlő a nullával. Csak építési törmelék az egész és néhány rozzant girbegurba fagerenda, ami a tűzre jó talán. Felújítása hogy megközelítsen egy új építésű modern házat. Horror összegekbe kerül. A végén csak a dózer segít. Persze van a ki dohos rozzant házban él. Nem ítélem el, de ha már lesza@rozza az új házakat akkor ácsi!
@azrael834 ja ,,akkor te elméd szerint az egész belvárost le kell dózerolni mi? te zseni !!! biztos egy ebből élő ,másokat lehúzó "vállalkozó" uraság vagy !!! Amiket ti felhánytok az 30 év múlva nem is lesz ház ,csak egy össze vissza süllyedt --repedt falu ,szél összedönti sufni!!! --:)
@@MoonWalkersbin nem a deszka kunyhó a jobb, normálisan ,de egyszerűen felépített 100éves ház is ,aminek semmi baja!! Mai világba a haszonért ,ezek a gyorsépítésű ,csak kész legyen már szennyek ,a nagy újításokkal ,3-szoros árakon , na ezek a szutykok majd 30-50 év után hogy állnak ..... meg mennyit kell arra költeni ,meg mennyit kell a most 50-60-70 éves házra költeni--
Gratulálok! A fal tövébe kulé, hagy folyjon be ami csak tud!
Figyeld meg jobban! Alatta ott a Dren rendszer, ami elviszi a vizet! A kulé azért kell, hogy ne froccsenjen fel a víz.
@SzakiEllenor Pontosan! Ez a drénezés így kizárólag a saját magunk által beeresztett víz elvezetését szolgálja (ha valahol sérülés vagy toldási hiba lesz rajta, még azt sem!). Az alapoktól csak korlátozott mértékben tartja el a talajnedvességet vagy párát! Valójában az alap ugyanúgy érintkezik a talajjal, csak abban kicsivel kevesebb lesz a nedvességtartalom. De nem nulla! Ha az alap elé teszed a drént, akkor ezt a kapcsolatot megszakítod, de így nem! Nem vitatom, hogy sokkal kedvezőbb így, mint amikor gyep volt a fal tövében, de ennyi anyaggal és munkával hatékonyabb megoldás is létezik! Nem véletlenül próbálták mindig is eltartani a vizet a falak tövéből - lejtett járdák, bitu kitöltések, stb. Ez a divat, hogy a fal mellé tegyük kavicsot két okra vezethető vissza. 1. Nem akar a tulaj lábazatot, pláne nem sötét és vízálló kivitelűt látni. A mérnök meg lusta meggyőzni, vagy maga is a látványba van belepistulva. 2. Valóban van létjogosultsága a kulé sávnak egy több pinceszintes épületnél, ahol egyrészt komplett pincefal vízszigetelés készült, másrészt az alapozási sík méterekkel vagy akár több szinttel lejjebb van. Itt nem számít, ha bejut a víz, és a kavicssávon nem látszik az épület konszolidációja.
@SzakiEllenor Pontosan. Ez a drénlemez fektetés csak a kavicson bevezetett víz elvezetését szolgálja. De ha sérült vagy a toldás nem vízhatlan (nem az), akkor még azt sem. Ugyanennyi munkával és anyaggal el lehetett volna választani a talajtól az alapot, de ez most nem történt meg. Tehát - ha kevesebbet is - de fog kapni talajpárát vagy talajnedvességet. A kulé sáv egy divat hóbort, nem olyan épülethez való, ahol az alapozási sík 60-100 centire van a felszíntől. El kell magyarázni a tulajoknak, hogy igenis kell lábazat, és lehetőleg sötét színű, vízálló anyagból. (Tucatnyi projektem volt, ahol ezt nem értették meg, és kavics ide vagy oda, a fal koszos lett, a normál színvakolat meg lefagyott).
@SzakiEllenor @SzakiEllenor Pontosan. Ez a drénlemez fektetés csak a kavicson bevezetett víz elvezetését szolgálja. De ha sérült vagy a toldás nem vízhatlan (nem az), akkor még azt sem. Ugyanennyi munkával és anyaggal el lehetett volna választani a talajtól az alapot, de ez most nem történt meg. Tehát - ha kevesebbet is - de fog kapni talajpárát vagy talajnedvességet. A kulé sáv egy divat hóbort, nem olyan épülethez való, ahol az alapozási sík 60-100 centire van a felszíntől. El kell magyarázni a tulajoknak, hogy igenis kell lábazat, és lehetőleg sötét színű, vízálló anyagból. (Tucatnyi projektem volt, ahol ezt nem értették meg, és kavics ide vagy oda, a fal koszos lett, a normál színvakolat meg lefagyott).
Nagyon kérlek, nézd meg még egyszer a videót. Látom, hogy háromszor is odakommentelted a megoldásomra, hogy nem jó. Ez egyébként baromira nem érdekel, hogy mi a véleményed, és hogy szerinted nem jók, de az én tapasztalatom pedig az, hogy működik. Ez a kulékő- sáv nem csak oda van hányva a fal tövébe, illetve nem csak oda lesz hányva, ugyanis a videón ez még nem látható, hanem előtte készítettünk egy szivárgó lemezes védősávot. Gyakorlatilag egy 170 centiméter széles műanyag lemezt vágtunk le, és ezt raktuk be. Figyelembe véve a lejtést, a hullámokat, illetve a falra való felvezetést végül egy egy méter széles sáv az, ami le van fedve. Ettől kezdve a nedvesség egy méterre el van szorítva az épülettől. Az a nedvesség, ami a faltól egy méter távolságra jut be a talajba, és elkezd valamerre igyekezni, az olyan mélyen fog az épület alá bejutni, hogy onnan már a kapilláris felszívódás elenyésző. Természetesen azt a fajta dolgot tudomásul vesszük, hogy ezek a régi épületek alulról valamennyi nedvességet felszívnak, de ezt ki is párologtatják. Éppen ezért nem kell ezt a dolgot túllihegni, és egy ilyen megoldással bőven el lehet érni azt, hogy a mai igényeknek megfelelően száraz legyen az épület. Az is belefér, hogyha esetleg valahol kilukad a Drén-lemez, de ezt nem nagyon gondolnám, hogy megtörténne, hiszen többek között ezért teszünk rá egy geotextíliába burkolt kavicsréteget, hogy mechanikailag is védjük. Ezt követően ennek a tetejére egészen nyugodtan rá lehet szórni a kulé kavicsot, ami valóban a felfröccsenés ellen véd, átengedi a vizet, és a szivárgó test pedig elviszi. Innentől kezdve nem kívánok erről vitatkozni, mert tudom, hogy működik, nem egy tapasztalat van már vele.
Ez a módszer kiválthatja a fal vízszintes lemezekkel történő szigetelését? Vagy mindkettő javasolt?
Jaaaj drága Szakiellenőr! Hogy lehet Öntől árajánlatot kérni egy, nem is tudom, állapotfelmérésre? A társasházunk (XX. kerület) komoly gondokkal küzd a falak felázása tekintetében. Nem mindenhol, de vannak kritikus pontok. Valahogy mindenképp meg kellene szüntetnünk a vizesedést, mielőtt komolyabb statikai problmák merülnének fel - hacsak már nincsenek most is.
Ha szabad egy megjegyzést. A cím megtévesztő, és akik a technológiát kitalálták valószínűleg azok sem pékek voltak.
Amit ő vagy az emberei végeznek az nagyszerű és példamutató, amit más az kókler, kuruzsló, fusi munka...
Egy, csak 1 konkrétumot írj! Oké?
Jó napot. Ha nekem van a valyogház alatt alap vízszigeteléssel, de a járda sajnos eltördezett, a faltól elvált, lesüllyedt, szóval azt kiakarom szedni, de nem akarok drénezni, hanem írom a rétegrendet: szóval kiszedem a meglévő járdát, kiások 2 ásónyomnyit, geotextil, zúzott kő tömörítve, és az új járda kis lejtéssel kifele a faltól, ez is megakadályozza a víz leszivárgását az falhoz, alaphoz? Vagy kell a drén mindenképp? Válaszát köszönöm. A járda csak masszívabb lenne
Ez a megoldás már majdnem jó. Egészen addig fog működni ameddig a járda össze nem törik. Utána pedig ugyanúgy átázik. Lehet beton járdát csinálni, de a kavics töltés és a Drénezés tetején. Mit
Szóval ha kialakítok egy drénezést a tetején kavicsággyal , arra húzhatunk járdát? Válaszát köszönöm
Sziasztok! Lenne egy kérdésem? Ezt a technológiát minden háznál meg kell csináln?. Vagy csak a régi házaknál kell? Válaszotokat előre is köszönöm.
@@gaborkovacs9288 ha nincs gond a vízzel akkor nem kell.
Nálam 50 cm távolság van a fal és a telekhatár között. Érdemes lehet ilyen kis szélességben bütykös műanyag lemezt lerakni a talajfelszínre? A szomszéd felé sajnos nem lehet terjeszkedni. Esztétikailag nem jelentene problémát a csupasz lemez látványa.
Csináld meg véglegesre, de addig jó takarni is!
A kívánt szárazság elérésének érdekében a helyiségek padlójával terveznek valamit csinálni? Szükséges?
Az egyik helyiségben földpadló(!!) marad, ahogy évszázadok óta. A többiben lesz téglaburkolat, és a fürdőben kerámia lesz .
Több ilyen szakiellenőrre lenne szükség!!!🙂👍 Nagyon sok műszaki ellenőr csak a pénzt veszi le és nem nagyon törődik a kivitelezés precízségével.... nem vállal konfliktust a kivitelezőkkel/szakemberekkel...( jó lesz az úgy elven...)
Kedves SzakiEllenőr!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha már az injektálást megveted vagy elveted….milyen más megoldást ajánlanál egy köztes fal kiszárításához? Egy egy tufaház a hegyekben (Ostoros), kb. 2 vagy 3 sor tufaalappal, ahogy azt anno csinálták. Hallottam több dolgot….falátvágás, tufa kicserélése egyenként valami másra amin van szurok vagy más szigetelő anyag….értem a drénlemezt, de mivan azzal a vízzel, ami mélyebben van és onnan szivárog felfelé? (Ha van ilyen egyáltalán) ajánlották a drénlemezt, de ott 1 m mélységet mondtak….ez egy ilyen háznál releváns lehet? Köszönöm a választ! :) Boldog Új Évet Kívánok!
A FELESLEGES injektálást vetem meg! Itt is lesz injektálva pillérlap, valószínűleg!
Kedves SzakiEllenor!
Adott egy ház, a falazatnak nincs vizszigetelése.
Magam szeretném felújitani limitált anyagi kerettel.
Kivülre dörken lemezt gondoltam felhajtva pont ahogy itt.
Belül pedig a rétegrend a következő volna (ne kövezz meg érte :-)): 20-30cm kavicsréteg, benne 50-es drain cső, úgy mint egy padlófűtésnél csak sokkal ritkábban. Rajta egy szerelőbeton, 5+10xps, ajzatbeton, burkolat.
Igen nincs vizszigeteles, hanem a drain csöveken terveztem szellőztetni ventilátorral nyáron (kintről szivná, kintre fújná a levegőt).
Úgy gondolom ez szárazon tudná tartaná a kavicságyat es a külső/belső falazatot (amit esetleg felsziv).
Mit a véleményed erről a megoldásról?
Köszömöm válaszod!
"limitált anyagi kerettel." Akkor minek ez a sok hűhó? Egy döngölt kavics és egy egyszerűsített rétegrend bőven elég!
@@SzakiEllenor Kedves Szaki Ellenőr!
Hasonló cipőben vagyunk, 70éves ház, szigetelés már kb a nullával egyenlő.
Mit ért egyszerűsített rétegrendnek? Egy 20-30cm kavicsréteg, rá geotextil majd rá aljaztbetonnak esztrich megfelelhet, ha nem akarunk hőszigetelést rakni?
Köszönöm!
Es ha igy élvezhetjük a vályog háztól a vizet az nem árt a falnak gondoltam nagyon kiszárad vagy ijesmi
Mezopotámiában 5000 éves valyog falak vannak, és azok sem porlottak még el.
A vályog egyik legnagyobb ellensége a nedvesség. A legtöbb vályogház azért reped, omlik és dől mindenfelé, mert nincs megoldva a vízelvezetés és/vagy a beltéri pára elvezetése. Akkor tud porlani a vályog ha előtte alaposan átnedvesedett és olyan fokon kompromitálódott a szerkezete, hogy tele van mikrorepedéssel. A sok "szagembör" állításával ellentétben a kiszáradás nem ront a helyzeten mert ha nedvesen marad is rádomlik és szétmálik. Sajnos van olyan amikor az eredeti vályog már menthetetlen.
Ráadásul a vályognak rossz szokása, hogy méterekre felnyomja a vizet, tehát mindenképp érdemes drainezni ha van rá mód.
@@SzakiEllenorigen de sokszor hallani,H nagyobb aszály csökkenő talajvizszint miatt olyan alapok/falak is megrepednek amiknek 50 év alatt nem volt semmi baja. Mondjuk ezt inkább agyagos talajnál emlegetik....szóval talán ezt is számításba kell venni....
Alföldön hova vezetem a vizet? Szikkasztóba? Előre is köszi.
Szervusz! Igen szikkasztóba. Kell egy nagyobb méretű gödröt ásni, akár két méter mélyre is, ha kell. Majd bélelni geotextillel, bele nagy szemű kulé kavicsot tölteni a talajszint alá max 50 cm vel. Befeded a geotextil széleivel. A gyültőcsövet bevezeted. Majd befeded. Persze a terület minél távolabb legyen az épületektől.
Igen , a lényeg, távol az épülettől!
@@SzakiEllenorpont ezt akartam kérdezni. Nem lett a víz kicsit közel a házhoz elengedve? Ennyi munka után nem érte volna meg kicsit biztosabra menni?
@@antaltamasi9944 Kb 2,5 méterre elvezettük, és majd beleborultam a fáradtságtól. Majd jövőre!
@@etzetz7855 és milyen magasan van a talajvíz?
Öreg , a videò vègèn ,, a kőàgy és a takarò termőföld közè megy 1 sor geotextil , hogy nemosódjon a termőföld a kövek közé
A vizet távol tartja, elvezeti, ez OK. De szerintem a vizesedésért legalább annyira felelős a kapillaritás, amit ez a módszer nem old meg. A talaj továbbra is tartalmaz nedvességet, a fal pedig felszívja.
Szidhatjak az injektàlàst...èn 3 ève megcsinàltam sk ès működik...
@@gaborcsog8491Milyen anyagot használtál hozzá?
Meglévő családi házhoz kb 20nm szeretnék toldani. Engedély és terv rajz köteles valaki tudja ??
Egyszerű bejelentés köteles, amihez kell tervrajz. Építészt kell megkeress!
Vannak működő bevàlt technikàk vízesedés ellen, lehet költségesebb, de garantàltan működik. Ezzel csak csökkenteni lehet a vizesedés mértékét. Pénzkidobàs!
Pontosan az a lényege hogy csökkenti a nedvesedés mértékét méghozzá annyira hogy nem kell másik drága technológiát alkalmazni örülök hogy megértetted csak valahogy mégse érdemes rajta elgondolkozni! Hiába alkalmas zol drága vegyi technológiát hogy ha az épület tövébe továbbra is oda folyik a víz. Különösen úgy hogy igazából ezek a régi épületek nincsenek is kiemelve minden más beavatkozáshoz képest töredék összegből megvalósítható.
Nagyon informatív anyag, köszönöm szépen. Valóban nekem is nagy félelmem az volt, hogy azért nem lehet megvalósítani hatékonyan ezt a drénezést, mert túl mélyen kéne beásni, esetleg az alapok alá is. Köszi hogy ezt letisztáztad.
Régóta látok ilyen Biodry-os reklámokat, hogy egy mágikus kütyü a nedvesedő falakat szárazon tartja. Nagyon sántít a dolog számomra, de nincs kapacításom hogy becsületesen utánanézzek hogy miért is egy hatalmas átverés az egész. Esetleg ha lesz időd, készítenél erről is egy anyagot?
A legjobb a mágneses falszárító.
Ha még esetleg nem találták volna fel, akkor lehet ,hogy feltalálom.
A mágnes mindenre jó, csökkenti a benzinfogysztást, a gázfogyasztást, meglágyítja a vizet, helyreteszi az izületeket , a vesét májat, libidót, akkor bizony falszárításra is jó 🤣😂🤣
Az az igazság, hogy általában ezeknek a cuccoknak a lusta ember a célcsoportja.
Az építés az melós,koszos,fárasztó.
Vegán Biodry szivárványos falszárítás.... nagyon tudnám a reklámot tolni 🤣
@@semmitnemfogadelezért nem beteg senki az északi sarkon és egy ház sem vizesedik arrafelé😁
@@antaltamasi9944 🤣
@@antaltamasi9944 🤣
Minden tiszteletem az Öné, sok hasznos videója van, de merné adni a nevét egy teljes felújításnál, hogy ez a technika biztosan megoldja a fal vizesedését? Mi van azzal a talajpárával és az azzal együtt hozott sókkal amik nem külső oldalról hanem alulról és a belső feltöltés felől érkezik? Rengeteg házba belefutunk aminél azért kell már felújítottan vízszigetelést pótolni, mert anno mikor teljes felújítás volt nem lett megcsinálva szakik ajánlására hivatkozva. Persze mikor térdig vizes- salétromos lett a fal akkor késő bánat és akkor már csak az injektálás jöhet szóba nagy rombolás nélkül. Köszönöm válaszát
@ tudom , 2011 óta lemezbepréseléssel, 2019 óta injektálással is foglalkozunk. Injektálásnál sok a kuruzsló elszállt árakkal sajnos…
Ezt akartam kérdezni,hogy ott, ahol magas a talajvíz, ott ha meg is van a szigetelés a zsalukő és a tégla között, ott egy ilyen drainlemez,nem épp hogy gátolja a fal és a mellette lévő terület szellőzését?
Ha távol tartjuk a vizet, az a legjobb. Ha vízben áll az alap, akkor valóban lemezt érdemes pl beülni.
@@SzakiEllenoraz esővíz távoltartása az épülettől alapvető, magam is minimum 3 métert javaslok mindig. Viszont az nem vagy csak részben oldja meg a talajpára elszigetelését a lakótértől, ebben gondolom egyetértünk. A lemezes szigetelést éppen ezért amennyiben kivitelezhető, kár elhagyni, mivel a vízszigetelés pótlása egy már felújított ingatlanban mindenkinek kellemetlen.
Jó technika, alkalmazzuk ha kell a lemezbeütést! De itt NEM kell!
Kedves Péter! A drénlemezt felhajtottad a lábazatra és került rá egy lezáró műanyag sín. Abban az esetben, ha a lábazat szigetelve van XPS-el, ott ugye az XPS-en kívül van a drénlemez. Ott is hasonlóan zárod le a lemezt csak nem a falra, hanem az xps-re rakod a műanyag lezárót?
Továbbá, ami nekem egyetlen egy drénezős videóból sem derült ki idáig, hogy a végleges talajszint felett mi védi a lemezt az UV sugárzástól és a mechanikai behatásoktól?
Erre elvileg nem lehet burkolni. Le lesz színezve/burkolva a lábazat és látszódni fog egy sávban a drénlemez és/vagy a lezáró műanyag sín?
Régebbi videóban az XPS mögé vezették be ha jól emlékszem....szerintem ez hiba. Jobb kívülre (akkor a pára is tud távozni alóla - mondjuk akkor jobb bütyökkell befelé fordítani) alig felvezetve és sínt a tetejére. Így a nap sem bántja és alig látszik,nem csúnya.
A folytatásból kiderül majd! A beton szegélykövek és a drénlemez közé a vályúba kerül a kulékő, úgy, hogy eltakarja a drénlemezt is, akár kicsit megpúpozva.
@@SzakiEllenor A kulékavics takarás rendben van egy rétegben, de a csapóeső határig gondolom nincs felpúpozva, a drénezést pedig e szint felett kell befejezni. De lehet rosszul gondolom.
A drénezésnél ennek a csomópontnak a képzése és a látszó részen az esztétikus végkifejlet nincs előttem. Köszönöm és kíváncsian várom a folytatást. Boldog Új Évet!🎉
Nem vezettük be. OKA volt, hogy ott úgy készült. A drénlemezt vezettük ki a lábazati hőszigetelés mögül. A drénlemez védelmét nem tudtuk volna megoldani, azért került az XPS mögé. Kvízi kísérlet volt. Ott is kiválóan működik egyébként!
@@SzakiEllenor akkor azért igaz,H belül volt a drénlemez meg ha lelogatásnak és nem felvezetésnek is nevezzük....oka biztos volt.
Én a kerdező szempontjából probáltam osztani az észt 🙂
A kérdésem az, hogy zúzott kő helyett lehetne üveghab granulátum is?
Úgy tudom az hőszigetel is és ugyanúgy döngölhető.
Még jobb is mert az egyáltalán nem tartja a vizet. Én csak azt használnék ha számít a hőszigetelés is.
@@antaltamasi9944 az üveghab hogyne tartaná a vizet? kertészetben is használják, pont emiatt, mert nagyon tartja a vizet.
@@MoonWalkersbin akkor mi nem egyről beszélünk
@@antaltamasi9944 de pontosan az üveghabról. perlit
@@MoonWalkersbin a perlit az nagyon nem az üveghab kavics.....a perlitet bányásszák és duzzasztják azt amit én mondok azt üvegtörmelekből gyártják.
Hol található ez Magyarországon szaki? Dunántúli vagy? Üdv! Szuper a vízelvezetés
Esőcsatorna meg nincs a házon! Gratula. 🤣
ha követed a csatornát, akkor tudnád, hogy ez egy felújítás alatt álló épület. Nyílvánvaló, hogy amikor eljutnak abba a szakaszba, akkor lesz esőcsatorna is a házon. Első körben azt kell megoldani, hogy megmaradjon az a szerekezet amire lehet majd tetőt tenni. Hiáb a csatorna, kidőlnek alóla a falak..
Azzal akartam kezdeni, de a cserepezést le akarom cserélni. így az nagyobb lélegzetű lesz Ezért nem fogtam bele az ereszcsatorna szerelésbe eddig.
Eloszor dronozasnak olvastam 😁 𒅒
Nem tudnád nekem is átdobni a kis embereidet főnök? 😂
idén nyáron rám is ez vár tégla alapon van a vályog házunk körülbelül 30 métert le kell dréneznem plusz a tégla alap mentén xps t gondoltam tenni majd utána kőgyapottal szigetelni a falat . a téga alapig mehetek az ásással ha jól értelmeztem alatta már csak akkor ha vissza is döngöljük apró kaviccsal szakaszonként ?
Ha nagyon magas a talajvíz, akkor lemezbeütés+ drénezés, ahogy a videóban és falszárító vakolat. Ha nem olyan magas, akkor a lemezbeütés felesleges pénzkidobás.
@SzakiEllenor nem tapasztaltam hogy vizes lenne szép száraz mindenhol a talaj .
@SzakiEllenor a tetőt is szépen kiemgedtem kb 40-50 centit fed a fal mentén
@@SzakiEllenor a szárító vakolat miből áll ? Szigetelés előtt azt meg csinálnám
@@csakik51 ez a neve ....több gyártó készít ilyet....jól bírja a sók jelenlétét egy ideig.
Bennem az a kérdés merült fel, hogy minek egyáltalán beásni?
Hogy jól nézzen ki és lehessen lejtést adni neki.
@@antaltamasi9944 Szerintem rászórok a tetejére nagy szemű kavicsot és jól néz ki.
@@Etin74 ahogy neked tetszik
Jól értem hogy ha körbe drénezem a házat akkor nem kell a falakat injektálni? Van 2 bitumenlemez, az egyik az alapon, a másik a lábazati betonelemeken, de már mindkettő el van öregedve (60+ év). Nagy vizesedés és vakolat potyogás nincs, de az építészünk javasolta az injektálást a felújítás során. Én is jobban szeretném ha nem kellene 3 év múlva megint elölről kezdeni a munkát a vizesedés miatt, de lehet egyszerűbb körbe drénezni az egészet. Nálam az északi és a nyugati fal kapja a legtöbb vizet, ott akarom elsődlegesen megcsinálni.
Ha van idő kipróbálni ,H mennyire oldja meg a gondot ez a módszer akkor mindenképp érdemes megcsinálni. Ha megcsinálja az ember magának nem nagy költség. Az,H mennyire fog működni a körülményektől függ(amik idővel változhatnak is) és a kivitelezéstől is. Szóval azért meggondolandó,H csak erre bízzuk e a vizesedés megoldását ha kesőbb már csak a felújított házban tudunk intézkedni más megoldással.
Meg kell műszeresen mérni a fal nedvességtartalmát.Ha nem túl magas, de az elvárhatónál magasabb, akkor DRÉN + szárítóvakolat a jó megoldás, ha több a nedvesség, és magasan van a talajvíz, akkor +az injektálás indokolt lehet, ha durván magas a talajvíz, pl a vízórában is áll, akkor + akár lemezbeütés is indokolt lehet.
A jó szakember múnuszokban nem áll neki....
Akinek esze van, az meg az ásásnál meg a víz állapotánál láthatja, mennyire van mínusz.
Nagyon jó az biztos de a szomszéd felöl , mint ahogy a film fégén el is hanzik???
Nem okoskodásként mondom, inkább csak egy felvetés.
Úgy tudom, hogy az sem jó, ha a talajt teljesen kiszárítjuk, mert ezáltal csökken a térfogata, azaz összeesik az alap alatt.
Vannak térfogat változó talajok, de inkább legyen száraz , semmint nedves. Ha kiszáradt , maradjon úgy, és nem lesz gond!
Miért hiszik az emberek egy zárt, vizesedö falnál, ha kiszárad, akkor összeeszik. Ha annyira vizes lenne, már rég összeomlott volna. Ami viz távozik és kiszárad, attól csak szilárdabb lesz. Ha az "elmélet" igy működne, akkor mind a vizesedö házfalak (a sok viztöl), mind a kiszáritott falak (porladástól) összedölnének. De mégsem, jéééé. :)
"az sem jó, ha a talajt teljesen kiszárítjuk"
Az lehet, hogy nem jó, de hol látsz itt bármilyen módszert, amivel a talajt teljesen ki lehetne szárítani?
A miskolci kiemelte onnan 😅🙂💪
De ki ám!!💪
Az úgy nem lesz jó!
Engem csak az erdekelne, hogy hány év alatt telítődik el a kis földszemcsékkel ez a rendszer.
Nem tömődik el! A talajszemcsékből épül fel egy szivárgóréteg, mert nem a geotextil, hanem a talaj maga szűri ki a vizet. A geotextil azért van, hogy ne mosódjon bele a kő közé, illetve a csőbe a talaj.
Csapadék elvezetést gyerekjáték megoldani, ennél sokkal egyszerűbben is megoldható. Az igazi gond a talajpárával, és főleg a talajvízzel van, és bizony ez a megoldás semmit nem ér ezek ellen.
Télleg, nemmondod! De jó, hogy szóltál! Sokadik házat száírítjuk így ki, érdekes!
@@SzakiEllenor Hogy ."télleg" vagy nem, azt nem tudom megmondani, mert ezt a szót nem ismerem, de az biztos, hogy egy jól kialakított csapadékcsatorna, és egy jó betonjárda körben, pont ugyanezt tudja, mint amit itt megcsináltatok. Nem talajvizes helyen javít a helyzeten, de meg nem oldja, mert a talajpára így is, úgy is feljön a falakba, és az nedves marad. Talajvizes helyen meg kb. semmit nem ér, illetve annyit azért igen, hogy kicsit hamarabb veszít a fal a nedvességéből (bár ki nem szárad), ha a talajvíz süllyed.
A betonjárda pont addig jó, ameddig el nem reped, vagy össze nem törik. Ahhoz, hogy ne repedjen össze, ahhoz kavicstöltést kell alá csinálni, akkor miről is beszélünk? Gyakorlatilag itt van egy kavicstöltés, aminek a tetejére nem teszünk betont, merthogy fölösleges. Ha viszont ott a kavics, akkor már sokkal jobb, ha teszünk alá egy műanyag lemezt. Tádám, ez a nagy feltalálás, amit én nem neveznék nagy találmánynak, de mégiscsak működik és nem fog elrepedni, mint a betonjárda, mert rugalmasan alakul. Na, ezt add össze. Ezért csináljuk így. És az a talajpára, ami ez alatt esettek feljön, az olyan elenyésző, hogy az bőven ki tud párologni a falon keresztül. Igen, ez egy dinamikus rendszer. Nem akarjuk száz százalékban megállítani a vizet, de legalább olyan mértékben akarjuk korlátozni, hogy ne okozzon nekünk bajt. És igen, abban igazad van, hogyha nagyon magas a talajvíz, akkor ez kevés, de abban az esetben is hasznos, mert a felülről jövő vizeket akkor is megfogja. Úgyhogy a kör bezárult.
Leirtad magad elöttem ! Amikor a szakertelmed a teglak közötti vakolat millimeter vastagsagat kritizsltad. Nevetsegesse tetted magad .
Akkor így jártam, lehet, aludni sem tudok majd!
Tisztelt Szakiellenőr! nem ehhez a témához szólok hozzá. Linkelek egy videót, én tátott szájjal néztem, kíváncsi vagyok mit szól hozzá. ua-cam.com/users/shorts9ht06obnR1g
Mi ugy csinaltuk, hogy mint egy J betu, kifele nyitott volt (geotextilben nyilvan), igy az oldalrol a fal fele kozeledo jovo viz is el van vezetve. De rendes beton alap van, szoval jo 50-60cm melyen meg lett csinalva. Elotte a beton kapott kenheto szigetelest, aztan XPS, aztan jott ez. Kuleval. Eddig jo minden, mar 2 eve. JA A LENYEG! A butykos lemez lett bevezetve a vegen (mint egy cigipapir osszetekerve) a KG csobe, ami meg jo messze viszi az esovizgyujto aknaba.
A cigipapírtekeréses hasonlat jó!!, mi is úgy csináltuk! Amit a videón látsz nálam, az egy plusz alátét még a csatlakozáshoz. Nem javaslam az 50-60 cm mély kiásását, a felszínen érdemes a vizet összeszedni.
Miért ástátok olyan mélyre?
@@antaltamasi9944 Hat a padloszint 0cm-en van, es jott hoszigeteles is, le akartunk menni XPS-el melyebbre.
azt bírom amikor szakiellenőr kókányol az maga a tökéletes kivitelezés : DD
Kifejtenéd, mi ebben a kókányolás?
Én azt a részét nem értem hogy a végén a csövet csak beleteszed a drénbe...a vîz elfog folyni a cső mellet...legaláb gyorskötözővel oda húztad volna
Az csak agy alátét lemez! Ami a fal mellett van drén, az össze van tekerve, mint a cigipapír( lásd fentebb a kommentelőt, és BELE van a csőbe vezetve. Amit látsz, az egy plusz alátétlemez, ha megszökne ott víz, az is el legyen vezetve!
Faterom is pont így csinálta egy csomószor szegény naiv kollégáival, ismerőseivel. Ráérsz egy kicsit segíteni? Öt perc az egész... Aztán felépült ingyen a ház, a nyaraló, meg lett szerelve a kocsi, stb..
ismerős-----
😂
1 navos is így csinálta a szakikkal. aztán mjnka végén az igazolvánnyal elintéze h hát szamla nincs akkor vagy ingyen volt a buli vagy navos feljelentés lesz... aztán elkapták a faszit es hűvösre ment.
Kérlek szépen ez egy fizetős workshop volt! Volt, aki 300 km-ről jött, hogy első kézből megtanulja. Nagyon érdeklődő, jó kis csapatok jöttek össze!
Te milyen mozit nézel??
Nehogy elhiggye bárki is, hogy ennek a salétromos épületnek a szigetelése így megoldódik! Ez így egy pénz kidobás. Érdemes szigetelésben jártas szakemberrel konzultálni és nem a sufni tuningot választani.
"Szakember": ideiglenes megoldás.... (ami véglegessé válik....örökre.....)
Akkor ingyen dolgoztak azok akik érkeztek?
nagyon akartak...ingyen dolgozni....
Ha jól rémlik nem ingyen, mert talán volt beugró is :)
@mihalytarjanyi3086 ja persze
@@szacsi80 Mekkora lehúzás.Fenomenális
Volt de megérte ! Nagyon jó társaságot ismertem meg szakiék nagyon vendégszerető ,kedves emberek nagyon sok kérdésre kaptunk választ . Volt hó sár és isteni ebéd is 😊
Ennek a megoldasnak, ezeknek az anyagoknak mekkora az elettartamuk, pl. oregedes, vagy dugulas, poruszarodas miatt?
95 ev, 3 hónap és 9 nap. A fene tudja, de a talajban igen sokáig jó lesz. Ha a tejeszacsko 50 évet kibír a talajban, akkor ez is jó lesz!
@SzakiEllenor A regi tejeszacsko meg igen. Ma mar, szamomra erthetetlen okokbol pl. PVC lefolyocso is tilos, nehogy klor gazt termeljen ha kigyullad. Viszont vinyl (PVC) padlo teljesen szabalyos. Lehet hogy az a mennyiseg miatt egybol ol, nem szenved az ember, masra nem tudok tippelni. Szoval nem lehet tudni szerintem hogy mit engedtek rakni a muanyag lemezbe, ami tartana a konzisztenciajat..
Mi is hasonlóképpen dréneztük körbe a vályogházunkat, de egy vályogszaki meggyőzött, hogy ez többet árt, mint használ. Ugyanis a dréncső kizárólag az özönvíz mennyiségű víz ellen érne valamit, az meg kb. minden negyedik szökőévben van errefele, pedig a falu majdnem a legmélyebb pontján vagyunk, dombokkal körülvéve. Az eső ellen egy elvezető felszíni kis árok is elég, és ha nincs leszigetelve a talaj a fal közelében, akkor ott is van lehetősége kiszáradni. Egyébként meg a szigetelő lemez csak a fal felé fogja vezetni a mélyebb rétegekben levő nedvességet. Az egyik legfontosabb, hogy a falat sem szabad olyan anyaggal vakolni, ami leszigetelné. (Nálunk ezt a hibát is elkövette az előző tulaj. Csemperagasztó kívül-belül.)
Nekem sem igazán gyűlik a víz még közepesen esős napokon is épp hogy csurdogál.. ha nagy zuhé van ami az éven(2024nyár végén) volt 2x,akkor volt értelmezhető mennyiségű víz. De egyébként szárazak a falak,mégiscsak nem érintkeznek közvetlenül nedves földdel
Azért az injektálást nem nevezném kuruzslásnak, elég sok kutatás bizonyította már a hatását. Persze a drénezés is nagyon fontos lehet és segít biztosan.
Az a kurizslás, amikor minden esetben IS használni akarják.
A baj az szerintem az injektálással, hogy boldog boldogtalan csinálja megfelelő szaktudás, körültekintés és szakmai igényesség nélkül. Ráadásul mivel ez most egy elég hot topic, iszonyat felszaladtak az árak is az elmúlt pár évben. Mindezt tetézendő a munka minősége sokszor csak hónapok vagy évek múlva derül ki tehát bármilyen garanciális igényt is marha nehéz érvényesíteni.
Alapvetően egyetértek, hogy egy kiváló műszaki megoldás, de az alkalmazási területe sokkal szűkebb és esetlegesebb mint ahogy azt jelenleg a magyar építőipar gondolja...
Az a kuruzslás, ha nem vállalkozási szerződésben, a saját rizikójára vállalja a probléma ( = vizesedés) megoldását a vállalkozó.
A kuncsaft megoldást akar, és erre mondjon a vállalkozó felmérés után egy egyösszegű vállalási árat. És ha sikerül elérni a vízmentességet, akkor megkapja a vállalási árat. Ha nem, akkor garanciában javíthat, vagy nem kapja meg a pénzét. Ez egy korrekt megoldás.
Ami ehelyett szokott lenni, na az a kuruzslás. Pl. amikor a vállalkozó azt mondja, hogy x forintért készít y lyukat, aztán attól vagy jó lesz, vagy nem, hiszen azt nem tudja megjósolni, hogy a falazat milyen állapotban van, mennyi anyagot kell belepumpálni, hogy jó legyen.
@aladarbelacecil Tehát szerinted 5 év múlva kellene kifizetni a vállalkozót? Amikor látható, hogy tényleg bevált ? A visszafizetési garancia az oké, de ezt a részt nem gondolhatod komolyan :D
@@illogicalferi A kifizetés menetrendje is egy érdekes kérdés a mai gazdasági környezetben (előre fizetsz, utólag fizetsz, akkor fizetsz, ha a műszaki ellenőr átvette, milyen visszafizetési garanciát tud arra nyújtani, ha 5 év múlva derül ki, hogy nem sikerült jól a munka, stb.), de én nem erről beszélek, hanem hogy mi a vállalkozás tárgya. Emberünk azt vállalja, hogy kifúr x lyukat y forintért. Nem azt vállalja, hogy megszünteti a vizesedést. Így tök mindegy, hogy mikor szeretnél fizetni neki, mert a szerződés szerint jár neki a lóvé, ha kifúrta a lyukakat. Nem is tarthatod vissza a lóvét, és nem is követelhetsz garanciális javítást (ingyen), mert megcsinálta azt, amire szerződött. Az már a megrendelő egyéni szoc. problémája, hogy neki nem arra volt szüksége, hogy legyen x lyuk, hanem arra, hogy megszűnjön a vizesedés - azonban a vállalkozó nem erre vállalkozott. Na ez a problémám.
Mennyi ideje a te tulajdonod ez a düledező épület? Több mint 1 éve? Ennyi idő alatt mindössze a drénezést sikerült megoldani. Közbe maga az épület egy ótvar, bontandó, de legalábbis erősen felújìtandó romhalmaz. Ezzel promózod magad? A híres Szaki, aki a lassu kivitelezések, befulladó építkezèsek àdáz ellensége? Közbe meg a valòság, hogy a saját tulajdonodat se vagy képes rendbeszedni.
Csak azért kommentelek,hogy kapjak értesítést a válaszra,ha egyáltalán lesz,vagy inkább törlődni fog a komment.
A videó tartalma is elég kétes számomra. 0-x -s zúzott kavics vajon mennyire fogja átereszteni a hirtelen nagy mennyiségű csapadékot, főleg a geotextilbe burkolt cső mellett.
Amúgy neked miért fáj v éppen mi közöd hozzá,H mit milyen tempóban és mikor csinál? Főleg,H lehet összehasonlítani egy hobbi valamit az üzemszerű epitkezésekkel?
Másik. Fiának is szépen rendbeszedték a házát pedig az se volt jobb állapotban sokkal mint ez a ház.
@antaltamasi9944 miniSzaki kész házát mutogatta főleg és egyáltalán nem az építési folyamatokat. Pedig pont az lett volna a lényeg. Nagy különbség!
@@highwayman2195 de azért az is rendbe lett szedve valahogy.....ez lett volna a lényege a hozzászólásomnak.
Követem a munkáságod de amit te csinálsz az csak taknyolás igaz szakszerű kitalált felesleges marhaság de szabvány úgye.
150 évet kibirt enélkül de most kell vicces ez a pénz égetés.
Folyamatos javítgatással bírt ki ennyit, miközben nedvesedik a fal alja. A nagy záporok, özönvízszerű esők, majd hosszú szárazságok nagyobb igénybevételt jelentenek, mint a korábbi idők időjárása. Kérdezzél, szívesen válaszolok! A dolgok ismerete nélkül nem ciki lekutyázni valamit?
Miért követed be ha csak taknyol? Mondjuk a szaki rendesen beoltott😂😂😂😂😂
Nemcsak a pénzt, magadat is égeted a bolond csalókkal
Itt ki volt csaló?