Гірчиця біла - відмінний сидерат!

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 30 вер 2024
  • Гірчиця біла - це один із найпопулярніших сидератів, який широко використовується для поліпшення якості ґрунту та підвищення врожайності. У цьому відео ми розповімо про всі переваги використання гірчиці білої як сидерату та як правильно її вирощувати.

КОМЕНТАРІ • 24

  • @nexai_roste
    @nexai_roste  Місяць тому

    Рекомендую подивитися повне відео на каналі ❤

  • @pani4107
    @pani4107 Місяць тому +1

    Ми теж сіємо гірчицю ❤!

    • @nexai_roste
      @nexai_roste  Місяць тому

      Гарний вибір 💪🌱

  • @Kwitka-q5w
    @Kwitka-q5w Місяць тому +1

    ❤😊❤🌞💙💛💙🕊

  • @irina_0205
    @irina_0205 Місяць тому +3

    Класно і вчасно ❤

    • @nexai_roste
      @nexai_roste  Місяць тому +1

      дякую за підтримку 🥰

    • @evgenevgenovych7234
      @evgenevgenovych7234 Місяць тому

      Коли її можна сіяти

    • @Ava-Max186
      @Ava-Max186 Місяць тому +1

      Тре спробувати! Перший раз чуємо!

    • @nexai_roste
      @nexai_roste  Місяць тому

      @@Ava-Max186 за сидерати чи гірчицю?

  • @Marta_Nack
    @Marta_Nack Місяць тому +1

    А жовту гірчицю можна сіяти ?

    • @nexai_roste
      @nexai_roste  Місяць тому +1

      @@Marta_Nack за вашим бажанням можна і жовту.

  • @Nickotinich
    @Nickotinich Місяць тому +1

    А шо потім з нею робити?

    • @nexai_roste
      @nexai_roste  Місяць тому

      Скосити та перекопати

  • @pole7569
    @pole7569 Місяць тому

    Для чого брехати? Жодна рослина не споживає органіку. Для того щоб рослина взяла щось з гною він має перетворитись( розкластись до простих елементів) на ту хімію якою ви лякаєте. Якщо хочете на осінь розвести ще більше білокрилки, хрестоцвітної блохи, ріпакового трача то сійте гірчицю...

    • @nexai_roste
      @nexai_roste  Місяць тому +1

      @@pole7569 брехати?! Не смішіть. Для вас рекомендую відкрити книжку та почитати. Буде корисно. І такім як ви, я бажаю, Нехай Росте 👌

    • @nexai_roste
      @nexai_roste  Місяць тому +1

      @@pole7569 а по білокрилці, рекомендую почитати життєвий цикл цього шкідника, де та як він зимує, та при якій температурі.
      P.S. Перед тим як писати ✍️ коментар, подумайте, що пишете, це в тому випадку коли є чим думати. 😶‍🌫️ нехай росте 🌱

    • @pole7569
      @pole7569 Місяць тому +1

      @@nexai_roste ну не брехати. Це я вже зовсім категорично. Нехай буде вводити в оману, або подати не всю інформацію. З усіх рослин що використовують на зелене добриво єдині хто може щось привнести додаткове в грунт окрім асимільованого вуглецю то це бобові. Вони трохи акумулюють азоту. Решта що взяли з грунту те й лишили і то їм треба іще розкластись до мінералів, які аж тоді може спожити рослина. Єдине що окремі сидерати можуть засвоювати елементи живлення з тих сполук з яких не можуть дістати ці елементи інші культури і розклавшись рослина вивільняє їх в більш доступній форми які потім споживається наступними культурами. ( для прикладу гречка ( вивільняє фосфор з важкодоступних форм)- теж гарний і доступний сидерат.

    • @nexai_roste
      @nexai_roste  Місяць тому

      @@pole7569 Дякую за ваш коментар і занепокоєння. Дозвольте уточнити кілька моментів щодо сидератів, зокрема білої гірчиці.
      Біла гірчиця дійсно є ефективним сидератом. Вона не тільки збагачує ґрунт органічною масою, але й сприяє поліпшенню його структури. Як і всі сидерати, після заорювання вона розкладається і поступово звільняє накопичені нею поживні речовини, зокрема азот, роблячи їх доступними для наступних культур.
      Щодо вашого твердження про бобові культури, так, вони накопичують азот завдяки симбіозу з бактеріями, але це не означає, що інші сидерати, як біла гірчиця, не мають позитивного впливу на ґрунт. Вони мають свої особливі функції, зокрема здатність зв'язувати важкодоступні поживні речовини і робити їх доступними для рослин.
      Зрозуміло, що для перетворення органічної речовини на доступні для рослин мінерали потрібен певний час і процеси розкладання, але це є нормальним і природним процесом у використанні сидератів.
      Що стосується шкідників, гірчиця справді може залучати певних шкідників, таких як хрестоцвітна блоха, але також може діяти як засіб для боротьби з нематодами. Усе залежить від конкретних умов і способу застосування.

    • @pole7569
      @pole7569 Місяць тому

      @@nexai_roste я й не сказав що гірчиця це зло, але й не панацея. Є плюси є й мінуси у вигляді резервації білокрилки і решти шкідників характерних для хрестоцвітих - особливо це проявляється ранній на сівбі на сидирацію і при тривалій теплій осені. Те саме буде на редьці олійній. Але це найбільш швидкорослі рослини, якщо треба швидко екранувати грунт, холодостійкі, коренева система обох рослин - агресивна, глибокопроникаюча, а її виділення ( кореневої системи) пригнічують патогенні гриби що паразитують на зернових (збудників кореневих гнилей). Боюсь помилитись але й здається що гірчиця допомагає боротися з склеротинією. Також подрібнена гірчиця при заробці в поверхней шар грунту виділяє ізоцініати що пригнічують сходи бур'янів . По мінеральному балансу вона нейтральна( що взяла з грунту те й повернула) Хіба що тоді коли створити добрі умови для глибокого проникнення коренів то вона винесе на поверхню те що є в підорному шарі. І ще одна порада. Хочете мати ефект від гіриці - щоб вона стартувала швидко й закрила грунт- дайте їй на початку "швидкого азоту". Хоч трохи. Він нікуди не вимиїться і повільно вивільниться при розкладанні.