Zdecydowanie ! Świetne są te twoje materiały pomocnicze . Czasami najprostsze rzeczy jak właśnie nabicie białka czy jakiś przepis na obiad lub przekąskę sprawiają najwiecej problemów 😊
Tomek jak nie możesz się zdecydować czy zjeść omleta czy owisamkę, to zjedz tego połączenie :D. 4 jajka, 2 banany, 50g płatków owsianych, wszystko zblendować i na patelnię. Codziennie takiego omleta ładuje na śniadanie i dodatkowo smaruje masłem orzechowym, 1000 kalorii w jednym posiłku na masę jak znalazł 😁
Hej Tomku, pomyliłeś się w liczeniu ilości gram białka w potrawie z serkiem Piątnica i Skyrem. Serek Piątnica nie ma 28 gr białka na 100 gram serka, lecz na całość. Skyr ma 9,cośtam białk ana 100 gram a Skyr ma 150 gram sięc około 15 gram na całość. CO daje około 43 do 45 gram białka licząc czekoladę i kakao. Pozdro
I elegancko wchodzi białko. A tępe koksy non stop ryż z kurczakiem z brokułem do porzygu hahaha :D Skyry sa zajebiste, do tego jajka, soczewica, indyk, kurczak, platki owsiane i jest git.
Śledzę Twój kanal i muszę stwierdzić, że jest świetny. Robisz dla ludzi kawał dobrej roboty. Poruszasz aspekty nie tylko czysto fizyczne, ale również te psychiczne, nie mniej ważne. Twój kanał to skarb. Pozdrawiam.
Co odkryje?? Zastąpić mięsem,jajkiem, przetworzonym nabiałem, niestety będzie drożej, trudniej. Jedzenie dużej ilości tego syfskiego obecnie mięsa,na zdrowie nie wychodzi też. Unikanie nabiału zwłaszcza jako dziecko sprzyja nietolerancji.
@@dan911911dan jadłem codziennie mleko z płatkami, piłem kakao, jadłem serki itd przez całe dzieciństwo a teraz mam taką alergię że nawet nie mogę zjeść plasterka sera bo od razu mam objawy żołądkowe imitujące ibs. Więc obalam.
@@dan911911dan ja mam problem z laktozą ( wstrzymanie gazów) w momencie kiedy piję normalne mleko, z kolei jak jem twaróg to nic się nie dzieje. poza tym pije mleko bez laktozy, odżywka to izolat białka - i nie mam ogólnie jest okej
Serek wiejski 500g z piątnicy, to około 60g białka. 250g twaróg wiejski, tez z piątnicy, 40g białka, polecam z pomidorami lub oliwkami, i do tego trochę oliwy z oliwek, plus jakies przyprawy w zaleznosci od tego kto co lubi
@Tomek Grzymski fajny vlog, prosto i na temat.Sam walcze z pewna stagnacja w kuchni. Taki film pomaga ja przelamac! Szkoda tylko ze nie dodales licznika z nabitymi kcal'ami z danego posilku. To zawsze daje szerszy poglad :)
Super filmik profesorze. Na to czekałem, jasne dawaj więcej filmików z kuchni. To ja jeszcze zaproponuje może filmik. Coś o zamiennikach cukru. Uwielbiam słodycze, no ale od jakiegoś czasu odrzuciłem znacznie słodycze/cukry, i trochę lepiej wyglądam, no ale jak odrzuciłem słodycze to jestem nie wyspany, zmęczony itd. To może profesor zrobi filmik na temat zamienników białej śmierci? Tak aby było słodko ale bez cukru. Pozdrowienia jak zawsze.
Uwielbiam nabiał w mojej diecie jest on w zdecydowanej większości a mięsko tylko od czasu do czasu i u mnie białko jest na poziomie 3g/kg ;) Serek wiejski z malinami i żurawiną wręcz uwielbiam ❤ A co do zwykłych serków i twarogów lepsza i tańsza jest firma Delikate
Jak zwykle wspaniałamy vlog..Od niedawna tez jadam ten serek 28 gr. Białka ale nie liczę ile dziennie białka przyswajam po prostu mam zasadę Jedz Co Chcesz Wygladaj Dobrze ..
Nawet sam taki serek wiejski można jeść, ważne żeby znaleźć długi termin ważności. Gdy otworzymy świeży mamy raczej mleczną konsystencję niż jogurtową i jest wtedy słodszy :) Wysokobiałkowego niestety nie mogę znaleźć nigdzie, ale zwykły ma 24g białka, więc też jest fajny :)
4 jajka = 30g bialka 600g kurczaka = 120g bialka Twarog = 40g bialka Razem juz 190 :D moja dzienna baza, kurczaka sobie zamienian oczywiście na ryby, indyka mielonego do sphagetti a czasem stek :)
Witaj Tomek. Pytasz a wiesz 😁 , wrzucaj jak najwięcej,jakbys zrobil jeszcze takie 2-3odcinki o białku to juz zupełnie wystarczy aby mieć różnorodność w kuchni. Również jesten fanem nabiału ale ktoś niedawno mi powiedzial ze ser biały szkodzi. Końcówka Twojego filmu rozwiala moje wątpliwości, dziękuję. Natomiast ta przekąska na słodko naprawdę majstersztyk 😉😛
U mnie ostatnio lecą proste pieczenie :) kupuje kg piersi z kurczaka/indyka skrajam płaty i ubijam, następnie do niedużej brytwanki wyścielam po ściankach te filety a do środka wrzucam wcześniej ugotowane i ztarte 5 jajek i 100 gram pieczarek, dodaje tez z około 10gram przypraw dla pikantnosci :) zawijam pieczen i wrzucam do piekarnika :) jak już gotowa skrajam sobie na 5 czesci na 5 posiłków, żeby mieć :) i tak taki jeden niepozorny kawałek nabity 50gramami protein o kalorycznosci raptem 330 kcal :)
wszystko zależy od predyspozycji jeśli chodzi o organizm ludzki 2 gramy na 1 kg masy ciala to kulturystyka wystarczy już od 1.5 do 1.7 gram bialka. Nadmiar bialka ;-) odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej.... szybko przyswajalne białko do jajko ;-) .... wróćmy do tłuszczów bo są bardzo potrzebne
Mi udało sie połączyć triathlon z siłownia. W rok 10kg więcej masy mięśniowej , a w pasie ani centymetra tłuszczu nie przybyło. Można na triathlon trenować na wysokim białku , daje radę 👌 siła 👌
Świetny film Tomek. Wielka prośba. Mógłbyś wrzucić filmik gdzie pokazujesz więcej takich posiłków jak ten skyr z czekoladą? Chodzi mi o takie "oszukanie" organizmu kiedy ma ochotę na coś słodkiego i niezdrowego. Pozdrawiam
Ja robię sobie twaróg ze skyrem. Twaróg klinek chudy z Biedonki, zalewam to skyrem doprawionym 2 łyżkami dżemu lub soku owocowego, dodaje jakies owoce (maliny, wiśnie mrożone, banan, gruszka, mango, cokolwiek). Genialna sprawa i ponad 60 gramów białka. Poza tym zaspokaja to moje zapotrzebowanie na słodkie na cały dzień. Ale to co Tomek proponuje też ciekawe
@@Tabrox22TomekGrzymski Tak, ja jestem przykłądem, ale tylko jak przesadzę, jedząc np, 250 g chudego twarogu zalanego skyrem i owocami. To jest coś ok 70 gramów białka, więc nic dziwnego, że mam lekki dyskomfort. Chociaż tylko czasami. Pzdr
Do tej pory jadłem tylko te serki wiejskie z dżemem z Piątnicy, ale przy najbliższych zakupach zaopatrzę się w te wysokobiałkowe i ten skyr czymkolwiek on jest :D
Fajnie , fajnie ale żyjąc zagranicą nie spotkałem w sklepie nic podobnego do Twoich produktów, w sklepach nawet nie wiedzą co to jest serek wiejski 😨 lub produkt podobny , z resztą kupno produktów z nabiału o podwyższonym białkiem graniczy z cudem lub z dużymi kosztami 😪 , chyba czas wracać do domu 😃 pozdrawiam serdecznie
Ebook kupiony,apka zainstalowana,ukladanie diety- ruszam 💪 wszystko bardzo fajnie opisane. Największa zmiana dla mnie to przeskoczenie z masy na redukcję(189cm 95kg ok 17% tłuszcz) Jak się uda to wrzucę fotki!Pozdrawiam Ps. Na stronie 24 jest literówka"z czego ddować kalorii" ;)
Aha i ćwiczę już ok 3lata z przerwami,ogladam różne kanały o siłowni,ćwiczeniach itd,ale dopiero twój kanał i osoba dała mi motywację by w końcu robić to" na serio i poprawnie" bardzo fajnie się oglada,słucha i czyta. Oby tak dalej kolego!
A ja znowu po tylu latach jedzenia wysoko białka chce na próbę zrobić Test i dać organizmowi odpocząć. Zobaczę co się stanie jak będę spożywał tylko ok. 1 gram/kg czyli ok 80g bialka dziennie.
Każdy ma inne zapotrzebowanie kaloryczne w ciągu dnia , dla jednej osoby Twoja dieta byłaby ok a dla innej byłyby to tylko przekąski :) . Ważne jest to aby nie było monotonnie i aby było smacznie :)
No tak to jest Panie Tomku jak ktoś jest w odpowiednim czasie i z odpowiednim zdrowiem :) u mnie czasy młodości przeminęły :P a wiec i zapotrzebowanie kaloryczne nie jest wysokie do tego alergia na nabiał i ryby :) ... a człowiek chciałby tam jeszcze jakąś formę zrobić i te białko nabić masakra :)
Każdy jakby wsuwał 300g fileta dziennie to też by żadnego problemu z białkiem nie miał x) Co do skyru to to chyba najlepsza rzecz na świecie, u mnie często w lidlu w promocji po 2 zeta taki pojemnik 300ml, w którym jest 24.5g białka. Można to sobie wlać do twarogu albo właśnie z serkiem wiejskim opitolić, a jak ktoś nie lubi prochu z wodą/mlekiem to ze Skyrem na pewno będzie elegancko wchodziło.
Cześć Tomek, a może jakiś filmik z pomysłami na cały dzień żywienia bez nabiału dla osób, które mają nietolerancję, tak żeby tego białka dostarczyć niekoniecznie dobijając proteiny z odżywki i dużej ilości mięsa. Niełatwa sprawa, a w taki sposób chciałbym zbilansować dietę.
Panie #Tomaszu w poprzednim materiale (sprzed roku) było 1,8, teraz 2g więc jak to z tym białkiem? :P P.S Tłuszcze i węgle mam w normie, ale przeważnie przekraczam białko (przeciętnie 160-180gramów) (*ważę 70kg) jem 3000-3200kcal dziennie Co się stanie jak za dużo tego białka będę jadł? a reszta rzeczy (węgle i tłuszcze będą w normie) "zaleje mnie" ? czy np. w przyszłości będę musiał jeszcze więcej białka zapodawać? tak jak to jest z kaloriami czy to tak nie działa?
Jak ktos mieszka w niemczech to identyczny produkt do serka wiejskiego z piatnicy z duza iloscia bialka to körniger frischkäse z Kclassik w kauflandzie za 0.50 centow tez 28 gramow bialka i tylko 0.5 g fettu
Witaj. Możesz zrobić filmik lub odpowiedzieć w komentarzu na pytanie, w jaki sposób jak najbardziej w miarę możliwości unikać ćwiczenia/powiększania mięśni kapturowych? Nie chciałbym, żeby mi się one bardziej powiększały, ponieważ mam je jakby z natury dość duże, a w dodatku prawdopodobnie protrakcja barków lub garbienie się (lub oba) sprawiają, że kaptury są wizualnie większe. Natomiast uważam, że nie są to mięśnie ładnie wyglądające. Nie podobają mi się. Pozdrawiam :)
Ten obiad wygladal naprawdę wyśmienicie. Chyba bym nawet nie był w stanie tego przejesc. A co do deseru z serka skyr to mega. Ps jaka podaż tłuszczy utrzymujesz?
Ja lubię szukać fajnych przepisów, np. pizza z ciastem na chudym twarogu :D w ogóle lubię chudy twaróg, serki homo, różne nabiały, a nawet nie dawno z racji bycia w Finlandii wróciłem do regularnej konsumpcji serków Arla Protein :D
W mojej subiektywnej ocenie, to co powinno wyróżniać dobrego dietetyka to właśnie uzyskiwanie założonych wartości odżywczych z pożywienia a nie z proszku.
Cześć! Świetny filmik - leci sub, ale mam jedno pytanie. ;) Jak robisz owsiankę, o której mówiłeś w alternatywie do jajecznicy? Ja zwykle właśnie owsiankę wcinam na śniadanie, ale moje przepisy zawsze wychodzą ubogie w białko i muszę dorzucić odżywkę białkową. Już nawet zacząłem wręcz nałogowo orzechy nerkowca dorzucać, ale to dalej wychodzi trochę mało protein w stosunku do całej kaloryczności śniadania.
Serek wysokobiałkowy - na opakowaniu widnieje 28g, ale jak zobaczymy skład na 100g to białka jest 14 g. Czy to rewelacja, skoro serek kosztuje 1 zł więcej od serka "niewysokobiałkowego", który na 100g ma zazwyczaj 11-12g białka?
Chcecie więcej kuchni i luźnych vlogów u mnie na kanale ?😁
Tak. Więcej z kuchni prosze
Jasne że chcemy 😍
Bardzo dobry pomysł
Zdecydowanie ! Świetne są te twoje materiały pomocnicze . Czasami najprostsze rzeczy jak właśnie nabicie białka czy jakiś przepis na obiad lub przekąskę sprawiają najwiecej problemów 😊
Tak, zdecydowanie. Napisałem osobnego posta z moją wielką prośbą
Twój przepis z serkiem wiejskim, kakao i czekoladą to straciatella! Sztos totalny! Trafia do moich top przepisów. Dziękuję.
Przekąska ze skyrem, serkiem wiejskim, czekoladą i kakao wymiata. Dzięki za przepis :D
Jakie smaki skyra próbowałeś do tej przekąski?
waniliowy siada najlepiej
Tomek jak nie możesz się zdecydować czy zjeść omleta czy owisamkę, to zjedz tego połączenie :D. 4 jajka, 2 banany, 50g płatków owsianych, wszystko zblendować i na patelnię. Codziennie takiego omleta ładuje na śniadanie i dodatkowo smaruje masłem orzechowym, 1000 kalorii w jednym posiłku na masę jak znalazł 😁
Odkąd żyję w mojej diecie dominuje nabiał i czuje się świetnie. Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Kwestia indywidualnych potrzeb.
Sztos Tomku więcej kuchni co jeść i przekąski !!!!!
Ten filmik z nieba mi spada. Nie ma to jak się obudzić i od razu dostać taki prezent 😀 Dzięki!
Jak zawsze profesjonalnie 👍
Dopiero zaczynam swoją przygodę z siłownią i juz pojawił sie problem z białkiem. Dzięki za pomysły na ominięcie supli.
Fantastyczna porada w kwestji białka
Wspaniale pokazane potrawy. Zapisuje je i będę tak robił.
Dzięki Tomek, jak już sie ogarne po operacji to zrobie sobie taka diete, dużo sie mozna dowiedziec w Twoich Video dzięki piona 👊
Hej Tomku, pomyliłeś się w liczeniu ilości gram białka w potrawie z serkiem Piątnica i Skyrem. Serek Piątnica nie ma 28 gr białka na 100 gram serka, lecz na całość. Skyr ma 9,cośtam białk ana 100 gram a Skyr ma 150 gram sięc około 15 gram na całość. CO daje około 43 do 45 gram białka licząc czekoladę i kakao. Pozdro
Świetny, konkretny i merytoryczny materiał!!!
dziękuję!:)
I elegancko wchodzi białko. A tępe koksy non stop ryż z kurczakiem z brokułem do porzygu hahaha :D
Skyry sa zajebiste, do tego jajka, soczewica, indyk, kurczak, platki owsiane i jest git.
Śledzę Twój kanal i muszę stwierdzić, że jest świetny. Robisz dla ludzi kawał dobrej roboty. Poruszasz aspekty nie tylko czysto fizyczne, ale również te psychiczne, nie mniej ważne. Twój kanał to skarb. Pozdrawiam.
dziękuje!
dziękuje!
Film dla osób nie tolerujących laktozy
Co odkryje?? Zastąpić mięsem,jajkiem, przetworzonym nabiałem, niestety będzie drożej, trudniej. Jedzenie dużej ilości tego syfskiego obecnie mięsa,na zdrowie nie wychodzi też. Unikanie nabiału zwłaszcza jako dziecko sprzyja nietolerancji.
@@dan911911dan jadłem codziennie mleko z płatkami, piłem kakao, jadłem serki itd przez całe dzieciństwo a teraz mam taką alergię że nawet nie mogę zjeść plasterka sera bo od razu mam objawy żołądkowe imitujące ibs. Więc obalam.
@@Marcin18x może miałeś dłuższą przerwę i straciłeś tolerancję,a może teraz mleko i jego przetwory gorsze i cholera wie co tam.jest.
@@dan911911dan ja mam problem z laktozą ( wstrzymanie gazów) w momencie kiedy piję normalne mleko, z kolei jak jem twaróg to nic się nie dzieje. poza tym pije mleko bez laktozy, odżywka to izolat białka - i nie mam ogólnie jest okej
@@dan911911dan ale glupoty pierdolisz, tolerancja laktozy jest zwiazana z enzymem o nazwie laktaza. Problem z tym enzymem robi sie z wiekiem
Krótko i na temat 👍
Dobry konkretny materiał 🙏
Super filmy Tomku :). Dziękuję i czekam na więcej !.
Przygotuję sobie wszystko to co pokazales i zobaczę jak się będę czuł 😎
Sztos odcinek Mordeczko
Wkońcu zostałeś ambasadorem Piątnicy?:) dzięki nawet nie spotkałem jeszcze tego serka wysokobilakowego muszę pochodzić po sklepach.
hehe, jeszcze nie abasadorem - ale liczę na to ! :D
Wczoraj kupiłem serek w kaufland
o też muszę poszukać, bo ostatnio picie szejka białkowego 2 razy dziennie mi nie podchodzi.....
Ja już dobrych pare miesięcy temu kupowałem je w żabce. Zajrzyj tam może :)
@@Tabrox22TomekGrzymski gdzie ten serek z Piatnicy kupiles?
300 g mięsa i 400g ziemniaków na raz! Łoooo Panie masz spust. :D
400 g ziemniaków to wcale nie tak dużo :p. 3 większe ziemniaki mają 400g . Co nie zmienia faktu że 300g kurczaka to sporo :D
@@xDemolitionsx kurde xd to ja znowu patrzę co tak mało tego kurczaka xd
To ja nie wiem ile koleżko musisz jego zjadać :D
Przecież to normalny ubiad
Ja po takim obiedzie miałbym koniec z jedzeniem do końca dnia.
Mega inspicje i fajny montaż! Chcemy więcej :)
💪 Prosto i na temat
dziękuję!:)
@@Tabrox22TomekGrzymski czy serek wiejski plus skyr może być jako posiłek do pracy?
Serek wiejski 500g z piątnicy, to około 60g białka.
250g twaróg wiejski, tez z piątnicy, 40g białka, polecam z pomidorami lub oliwkami, i do tego trochę oliwy z oliwek, plus jakies przyprawy w zaleznosci od tego kto co lubi
@Tomek Grzymski fajny vlog, prosto i na temat.Sam walcze z pewna stagnacja w kuchni. Taki film pomaga ja przelamac!
Szkoda tylko ze nie dodales licznika z nabitymi kcal'ami z danego posilku. To zawsze daje szerszy poglad :)
Tomek 👍super 💙tylko Nam dbaj o Dymitra 👌Pozdrawiam 🙂
Super filmik profesorze. Na to czekałem, jasne dawaj więcej filmików z kuchni. To ja jeszcze zaproponuje może filmik. Coś o zamiennikach cukru. Uwielbiam słodycze, no ale od jakiegoś czasu odrzuciłem znacznie słodycze/cukry, i trochę lepiej wyglądam, no ale jak odrzuciłem słodycze to jestem nie wyspany, zmęczony itd. To może profesor zrobi filmik na temat zamienników białej śmierci? Tak aby było słodko ale bez cukru. Pozdrowienia jak zawsze.
Szacun za Krzyż!!
Na taki filmik czekałem :)
Uwielbiam nabiał w mojej diecie jest on w zdecydowanej większości a mięsko tylko od czasu do czasu i u mnie białko jest na poziomie 3g/kg ;)
Serek wiejski z malinami i żurawiną wręcz uwielbiam ❤
A co do zwykłych serków i twarogów lepsza i tańsza jest firma Delikate
Jak zwykle wspaniałamy vlog..Od niedawna tez jadam ten serek 28 gr. Białka ale nie liczę ile dziennie białka przyswajam po prostu mam zasadę Jedz Co Chcesz Wygladaj Dobrze ..
Film petarda!
Nawet sam taki serek wiejski można jeść, ważne żeby znaleźć długi termin ważności. Gdy otworzymy świeży mamy raczej mleczną konsystencję niż jogurtową i jest wtedy słodszy :) Wysokobiałkowego niestety nie mogę znaleźć nigdzie, ale zwykły ma 24g białka, więc też jest fajny :)
Jak zawsze profesjonalnie i na temat...
Obiadek wygląda smakowicie 👏👏👏
Świetny odcinek 😍😍😍 napewno skorzystam chce przybrać na masie mięśniowej 🙂
Dobry odcinek, pozdrawiam!
4 jajka = 30g bialka
600g kurczaka = 120g bialka
Twarog = 40g bialka
Razem juz 190 :D moja dzienna baza, kurczaka sobie zamienian oczywiście na ryby, indyka mielonego do sphagetti a czasem stek :)
Serek wiejski plus miarka białka i jabłka z płatkami jaglanymi, mogę jeść codziennie.
Witaj Tomek. Pytasz a wiesz 😁 , wrzucaj jak najwięcej,jakbys zrobil jeszcze takie 2-3odcinki o białku to juz zupełnie wystarczy aby mieć różnorodność w kuchni. Również jesten fanem nabiału ale ktoś niedawno mi powiedzial ze ser biały szkodzi. Końcówka Twojego filmu rozwiala moje wątpliwości, dziękuję. Natomiast ta przekąska na słodko naprawdę majstersztyk 😉😛
Super odcinek, akurat w momencie kiedy zacząłem odchudzanie! Dzięki Ci bardzo!
Zdrowsze Wakacje z jakiej wagi lecisz?
cieszę się!:)
@@andrzejbudzynski9237Z 65kg do 60 narazie. Oczywiście wszystko stopniowo
Zdrowsze Wakacje powodzenia!
@@andrzejbudzynski9237 dziękuję, te komentarze dają mocnego kopa aby wytrwać w postanowieniu.
Fajnie ,że napisałeś masa ciała . Daje lajka :)
U mnie ostatnio lecą proste pieczenie :) kupuje kg piersi z kurczaka/indyka skrajam płaty i ubijam, następnie do niedużej brytwanki wyścielam po ściankach te filety a do środka wrzucam wcześniej ugotowane i ztarte 5 jajek i 100 gram pieczarek, dodaje tez z około 10gram przypraw dla pikantnosci :) zawijam pieczen i wrzucam do piekarnika :) jak już gotowa skrajam sobie na 5 czesci na 5 posiłków, żeby mieć :) i tak taki jeden niepozorny kawałek nabity 50gramami protein o kalorycznosci raptem 330 kcal :)
Pozdro Tomku, zajebisty kanał prowadzisz!
Co ja bym dał żeby cię widzieć na produktach Piątnicy xD
Więcej kuchni proszę !
Ps:co to za nuta w intro?
Co do nutki - to już totalnie nie pamietam :)
Ja powiem podobnie
Co ja bym dał by SIEBIE widzieć na produktach Piątnicy 🤣
Giraffe squad wait for me
wszystko zależy od predyspozycji jeśli chodzi o organizm ludzki 2 gramy na 1 kg masy ciala to kulturystyka wystarczy już od 1.5 do 1.7 gram bialka. Nadmiar bialka ;-) odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej.... szybko przyswajalne białko do jajko ;-) .... wróćmy do tłuszczów bo są bardzo potrzebne
Najlepszy kanał tego rodzaju :D
W końcu coś o zarciu. Spoko film
Mi udało sie połączyć triathlon z siłownia. W rok 10kg więcej masy mięśniowej , a w pasie ani centymetra tłuszczu nie przybyło. Można na triathlon trenować na wysokim białku , daje radę 👌 siła 👌
No i super !! Mój największy ból, to za mało białka ;) Ale też głównie spożywamy go z nabiału
Nie wiedziałem, że jest tyle tych odmian serków od Piątnicy, a dobrze wiedzieć :)
Świetny film Tomek. Wielka prośba. Mógłbyś wrzucić filmik gdzie pokazujesz więcej takich posiłków jak ten skyr z czekoladą? Chodzi mi o takie "oszukanie" organizmu kiedy ma ochotę na coś słodkiego i niezdrowego. Pozdrawiam
pomysle!
Serek wiejski z czekoladą i kakao, dobrze to wygląda ;D
Ja robię sobie twaróg ze skyrem. Twaróg klinek chudy z Biedonki, zalewam to skyrem doprawionym 2 łyżkami dżemu lub soku owocowego, dodaje jakies owoce (maliny, wiśnie mrożone, banan, gruszka, mango, cokolwiek). Genialna sprawa i ponad 60 gramów białka. Poza tym zaspokaja to moje zapotrzebowanie na słodkie na cały dzień. Ale to co Tomek proponuje też ciekawe
i jeszcze lepiej smakuje :D
Tomek, a co z osobami uczulonymi na jajko i nabial krowi? Bardzo ciezko mi dobic nawet marne 140 bialka.
Zazdroszczę każdemu kto może przetrawić tyle kazeiny, osobiście bym się nie ruszył 😀
Nie znam się. Co to kazeina?
@@pakalupapito5694 Białko mleczne występujące właśnie między innymi w serkach wiejskich i skyrach ☺
@@damwal4653 A ok. Ja skyr waniliowe mogę jeść całe dni, ale twarogu i tego typu rzeczy nie nawidze.
czasem wpada nawet więcej :D ale fakt, są osoby u których może wystąpić dyskomfort trawienny
@@Tabrox22TomekGrzymski Tak, ja jestem przykłądem, ale tylko jak przesadzę, jedząc np, 250 g chudego twarogu zalanego skyrem i owocami. To jest coś ok 70 gramów białka, więc nic dziwnego, że mam lekki dyskomfort. Chociaż tylko czasami. Pzdr
Super teraz 👍😁
Do tego białkowego deseru dodałbym jeszcze masło orzechowe! To byłoby dopiero kozak szama! 😀👍
maslo git ale sporo kalorii :X
Do tej pory jadłem tylko te serki wiejskie z dżemem z Piątnicy, ale przy najbliższych zakupach zaopatrzę się w te wysokobiałkowe i ten skyr czymkolwiek on jest :D
super material , fajnie by bylo jakbys jeszcze podal ile kcal dały te wszystkie dania :)
Tomek i o taką poradę chodziło :) Dzięki :)
Dzięki Ci za ten odcinek :)
Fajnie , fajnie ale żyjąc zagranicą nie spotkałem w sklepie nic podobnego do Twoich produktów, w sklepach nawet nie wiedzą co to jest serek wiejski 😨 lub produkt podobny , z resztą kupno produktów z nabiału o podwyższonym białkiem graniczy z cudem lub z dużymi kosztami 😪 , chyba czas wracać do domu 😃 pozdrawiam serdecznie
Dziękuję!!
Ebook kupiony,apka zainstalowana,ukladanie diety- ruszam 💪 wszystko bardzo fajnie opisane. Największa zmiana dla mnie to przeskoczenie z masy na redukcję(189cm 95kg ok 17% tłuszcz)
Jak się uda to wrzucę fotki!Pozdrawiam
Ps. Na stronie 24 jest literówka"z czego ddować kalorii" ;)
Aha i ćwiczę już ok 3lata z przerwami,ogladam różne kanały o siłowni,ćwiczeniach itd,ale dopiero twój kanał i osoba dała mi motywację by w końcu robić to" na serio i poprawnie" bardzo fajnie się oglada,słucha i czyta. Oby tak dalej kolego!
Dobry Dzik!
A ja znowu po tylu latach jedzenia wysoko białka chce na próbę zrobić Test i dać organizmowi odpocząć. Zobaczę co się stanie jak będę spożywał tylko ok. 1 gram/kg czyli ok 80g bialka dziennie.
Ten wiejski z owocami wymiata na szybką kolacje 👍👊 pozdro
Super film ! Jutro poszukam serka wiejskiego z filmu 😁
Pozdro
Prosto i konkretnie.
Ja nie widziałem tych serków wiejskich wysokobiałkowych :O
Piątnica jest super marką i jakość jest wysoka.na pewno ponad mlekovitą wysoko.
Każdy ma inne zapotrzebowanie kaloryczne w ciągu dnia , dla jednej osoby Twoja dieta byłaby ok a dla innej byłyby to tylko przekąski :) . Ważne jest to aby nie było monotonnie i aby było smacznie :)
Więcej filmików to ja sobie menu ułoże pod siebie 😁🤭
Śledze od początku Tomek robi mega postępy w rozwoju szacun świetny film.Zrobisz może film o sosach sałatkowych do ryżu ????
Dziękuje!:)
No tak to jest Panie Tomku jak ktoś jest w odpowiednim czasie i z odpowiednim zdrowiem :) u mnie czasy młodości przeminęły :P a wiec i zapotrzebowanie kaloryczne nie jest wysokie do tego alergia na nabiał i ryby :) ... a człowiek chciałby tam jeszcze jakąś formę zrobić i te białko nabić masakra :)
Szynka z piersi kurczaka xD to prawie jakbyś powiedział skrzydełka ze schabu.
Te sykry waniliowe to prawdziwy sztos :) nie jadłem lepszego,wszystko inne sie chowa
Jagodowy lepszy, ale to kwestia gustu ;)
nigdy w zyciu :)
Super film! ;D
Każdy jakby wsuwał 300g fileta dziennie to też by żadnego problemu z białkiem nie miał x) Co do skyru to to chyba najlepsza rzecz na świecie, u mnie często w lidlu w promocji po 2 zeta taki pojemnik 300ml, w którym jest 24.5g białka. Można to sobie wlać do twarogu albo właśnie z serkiem wiejskim opitolić, a jak ktoś nie lubi prochu z wodą/mlekiem to ze Skyrem na pewno będzie elegancko wchodziło.
Piątnica skyr jogurt pitny. Polecam w szczególności mango&marakuja. Jest w Lidlu ;)
A co powiesz na flaki wołowe w rosole marki Culineo? Cały słoik ma 200 kcal i 40G białka.
Więcej !!
Nie mam problemu z białkiem. Za mało węgli spożywam. Czym to nabijać? Btw białkowa przekąska super💪
Owsianka może + suszone owoce?
Bochenek chleba
Cześć Tomek, a może jakiś filmik z pomysłami na cały dzień żywienia bez nabiału dla osób, które mają nietolerancję, tak żeby tego białka dostarczyć niekoniecznie dobijając proteiny z odżywki i dużej ilości mięsa. Niełatwa sprawa, a w taki sposób chciałbym zbilansować dietę.
Panie #Tomaszu
w poprzednim materiale (sprzed roku) było 1,8, teraz 2g więc jak to z tym białkiem? :P
P.S
Tłuszcze i węgle mam w normie, ale przeważnie przekraczam białko (przeciętnie 160-180gramów)
(*ważę 70kg) jem 3000-3200kcal dziennie
Co się stanie jak za dużo tego białka będę jadł? a reszta rzeczy (węgle i tłuszcze będą w normie)
"zaleje mnie" ?
czy np. w przyszłości będę musiał jeszcze więcej białka zapodawać? tak jak to jest z kaloriami czy to tak nie działa?
Jak ktos mieszka w niemczech to identyczny produkt do serka wiejskiego z piatnicy z duza iloscia bialka to körniger frischkäse z Kclassik w kauflandzie za 0.50 centow tez 28 gramow bialka i tylko 0.5 g fettu
Witaj. Możesz zrobić filmik lub odpowiedzieć w komentarzu na pytanie, w jaki sposób jak najbardziej w miarę możliwości unikać ćwiczenia/powiększania mięśni kapturowych? Nie chciałbym, żeby mi się one bardziej powiększały, ponieważ mam je jakby z natury dość duże, a w dodatku prawdopodobnie protrakcja barków lub garbienie się (lub oba) sprawiają, że kaptury są wizualnie większe. Natomiast uważam, że nie są to mięśnie ładnie wyglądające. Nie podobają mi się. Pozdrawiam :)
Ale mi pomogłeś ❤️❤️
Super material...ale czy mógłbyś zrobić jakiś materiał dla wegetarian? Czym zastąpić mięso itp? Dzięki
Podbijam temat. Jak nabic np. 150g bialka nie jedzac miesa? Albo w bardziej wymagajacym wariancie - bez miesa, ryb, nabialu?
Tomasz znów inponujesz, szkoda, że nie mieszkam w Twojej okolicy wziąłbym Ciebie na trenera personalnego 💪
nie prowadzę komercyjnych treningów personalnych :) skupiam sie na pomocy online w 99,9% :)
Ten obiad wygladal naprawdę wyśmienicie. Chyba bym nawet nie był w stanie tego przejesc. A co do deseru z serka skyr to mega.
Ps jaka podaż tłuszczy utrzymujesz?
Ja lubię szukać fajnych przepisów, np. pizza z ciastem na chudym twarogu :D w ogóle lubię chudy twaróg, serki homo, różne nabiały, a nawet nie dawno z racji bycia w Finlandii wróciłem do regularnej konsumpcji serków Arla Protein :D
W mojej subiektywnej ocenie, to co powinno wyróżniać dobrego dietetyka to właśnie uzyskiwanie założonych wartości odżywczych z pożywienia a nie z proszku.
Cześć! Świetny filmik - leci sub, ale mam jedno pytanie. ;) Jak robisz owsiankę, o której mówiłeś w alternatywie do jajecznicy? Ja zwykle właśnie owsiankę wcinam na śniadanie, ale moje przepisy zawsze wychodzą ubogie w białko i muszę dorzucić odżywkę białkową. Już nawet zacząłem wręcz nałogowo orzechy nerkowca dorzucać, ale to dalej wychodzi trochę mało protein w stosunku do całej kaloryczności śniadania.
Serek wysokobiałkowy - na opakowaniu widnieje 28g, ale jak zobaczymy skład na 100g to białka jest 14 g. Czy to rewelacja, skoro serek kosztuje 1 zł więcej od serka "niewysokobiałkowego", który na 100g ma zazwyczaj 11-12g białka?
Skry smakowy + 200g twarogu chudego - polecam
super odcinek, może teraz jakieś produkty/przepisy na mase ?
pomyśle:)
Spoko odcinek i fajnie pokazany wiecej takich elo
Spoko filmik muszę się do Ciebie zgłosić