Oceňuji že pan Havlíček má téma velmi dobře nastudované a hovoří o estrogenních i antiestrogenních efektech a že zohledňuje bezpečnost. Já mám totiž potíž s tím vysvětlit ženám, že přestože název napovídá o estrogenech ty efekty mohou být i antiestrogenní a údajně to nejvíc závisí na tom, zda má žena svůj vlastní cyklus a estrogeny. Také se tímto tématem zabývám a mohu potvrdit, že mám stejné informace jako pan Havlíček 🌼
Vaše videa sluduju moc rád, díky za ně. Dovolil bych si ovšem polemizovat s preferencí lokálních potravit, s tímto přístupem by pro byly pro středoevropana nevhodné i banány, nebo pomeranče. Případně i brambory a rajčata, protože pocházejí z Ameriky a máme je tu teprv pár staletí. Prakticky každá plodina, kterou považujeme za běžnou má cizokrajný původ a tak bychom se dostali snad jen k lísce, která tu byla po době ledové, jako jedna z prvních.
Bývala sója docela chutná. Když nebyla GM zmodifikovaná. Podle některých je až 82% světově pěstované sóji GMO. Díky tomu je to luštěnina zahrnutá mezi alergeny. Naposledy jsem ji měl jako přídavek mouky do párků - extrémní objem po ohřátí. A bylo mi divně po jídle. Takže raději dál od ní. Jsou i jiné druhy luštěnin, stále vhodných k jídlu.
GMO není takové zlo.. Jenom tomu lidi nerozumí nebo nechtějí. Všechny potraviny jsou vpodstatě GMO.. Pokud použiju výraz GMO v současnosti, tak si všichni představí transgenní rostliny. Víte ale, že šlechtění některých současných druhů bylo dosaženo pomoci radioaktivního záření a byl ponechán ten nejlepší? GMO současnosti je vpodstatě přísně sledován, avšak "přirozené" šlechtění takto sledováno není..
@@mr.gourmet430 Pokud vím, GMO je v podstatě vkládání cizorodých genů z jiných rostlin, nebo i jiných živých organismů. Určitě to není u všech druhů potravin, bylo by to velmi náročné a nákladné. Účinky záření bylo možné pozorovat naposledy u rostlin v okolí jaderné elektrárny Fukušima v Japonsku. Rostliny vypadaly podivně, rozhodně nikoliv vylepšené. Sledovaní je pro běžného člověka rozpoznatelné pouze nařízeným označením GMO pro rozlišení. Na pomoc při posuzování účinků takových změn je dobré mít k ruce seznam potravinových alergenů. 1 - obilí (pšenice setá), 3 - vejce (slepice krmené pšenicí, kukuřicí ...) 6 - sója, 7 - mléko (krávy krmené pšenicí, kukuřicí, sójou ...). Alergici to znají velmi dobře, některé restaurace označení uvádí. Šlechtění je přirozený postup stejně jako v přírodě - výběr těch nejlepších. To dělá i člověk už několik tisíc let. Nemá to vedlejší účinky.
Rostliny, které byly vystaveny radioaktivitě, měly náhodné mutace, ty které se hodily, se pochopitelně nechaly... Typickým příkladem jsou obilniny a všichni je vesele jíme. Dalším faktem, že GMO mohou být a jsou krmiva, poté sníme maso a nikdo o žádném GMO ani slovo. GMO taky není jen o vkládání cizích genů, resp. genů např. živočíchů do rostlin. Bavlna už je taky ve velkém GMO a nikomu nevadí. Odmítání GMO nemusí být jedinou správnou volbou. A přirozené šlechtění je jeden velký vtip, viz "přirozené šlechtění" obilnin.. Tam nevíte pomalu co všechno zmutovalo, ale vložením 1 genu víte o 1 změně..
@@Palo_Z-Lucenca_Limited ty sa mi snáď zdas.. si jeden z mála ktory chápe čo za sračky jedia chlapi .. "chlapi" potom sa nemôžme čudovať prečo je toľko bez testosteronovych jedincov .. máš plus
Neexistuje žádné sojové mléko, je to jen rozdrcená surovina (tady to bude soja) smíchaná s vodou. A pokud je to s příchutí, tak tam je přidáno hodně cukru.... Takže asi ti je jasný, že by ses tomu měl vyhnout.
@@Palo_Z-Lucenca_Limited Nie je to celkom tak, estrogény sú v mužskom tele a majú rovnako nezastúpiteľnú funkciu ako testosterón v tom ženskom, takže príjem z potravy je v poriadku. Navyše fytoestrogény nemusia celkom nasledovať funkciu estrogénu, záleží od toho aké spektrum človek príjme. No ak ho nepríjmeš v strave, telo si ho nakoniec vyprodukuje samé, no na úkor príjmu bielkovín a tukov.
DOTAZ: Miluju bílé fazole v rajčatové omáčce na rúzné variace. Dělám si vlastní (ne z konzervy). Je v pořádku že je jím relativně často? někdy i 2-3x týdně
@@pavolhorvath7850 Jasně, ale pohanka prý obsahuje kompletní aminokyselinové spektrum v téměř ideálním poměru a ve videu přesto není zmíněna. Přijde mi to škoda, tak jsem ji zmínil alespoň v komentáři.
@@martinjanata3849 celý ten koncept "komplexnosti bielkovín" je veľmi ošemetný, lebo telo dokáže s aminokyselinami hospodáriť úsporne a efektívne a keď mu nejakú aminokyselinu dodáš menej, tak si ju "zrecykluje z odpadu". Reálne si uškodiť nedostatkom konkrétne aminokyseliny je veľmi raritné. Hodnotiť potraviny podľa profilu aminokyselín je teda úplne zbytočné a scestné. Treba ich hodnotiť podľa konkrétnych zdravotných výstupov, t.j. zvýšenia či zníženia rizika konkrétnych chorôb, či dožitia. Z toho pohľadu je sója vynikajúca potravina a tie akože riziká, čo tam vymenoval, sú fakt mizerne nízke a smiešne voči benefitom.
Otázka pre Rozum v troubě: Viackrát ste vo svojich videách spomínali máčanie orechov a rád by som sa o tom od vás dozvedel viac. Ktoré druhy orechov je vhodné namáčať (vlašské, arašidy...) a aký je správny postup (koľko použiť približne vody, na koľko hodín)? Viete povedať, aké množstvo antinutrientov sa takto z orechov odstráni?
Se sójou je základní problém a to ten že pokud jí použijete jako náhradu masa a maso tam nedáte tak netuším jak vám, ale mě to nedělá dobře a končí to rychlím hladem a návštěvou toalety. Pokud dáte vepřové plátky brambor omáčku a sóju tam přidáte k houbám jako doplněk tak se to s jistým rizikem už sníst dá.
Dle závěru EU, zakážeme CBD výrobky s odkazem na to, že nevíme, co to dlouhodobě udělá s lidským organismem. U alkoholu to víme a stále je celkem dobře dostupný. Sója, nevime přesně, co to s člověkem dlouhodobě udělá, navrhuji zakázat sóju, dokud se nebude vědět. Ale úplně přesně vědět..
Рік тому+9
GMO sojou se krmí většina hospodářských zvířat v EU, který tak rádi jíte. Sója určena pro konzumaci lidmi je v EU vždy výhradně z GMO NEmodifikované sóji, GMO se využívá výhradně pro krmnou soju.
Vím, že tohle jsou novější i pravěké záznamy z Mallu, ale zajímalo by mě, zda vůbec o těch otázkách, co tu lidi dávají pan Havlíček ví nebo to prostě necháváte být? Pokud jim to nějak předáváte, zajímalo by mě, co to jsou ty průmyslově zpracované potraviny. Ono to zní jasně, ale není. Když si koupím např. hotovku, je to špatně, přitom mohla být udělána a skladována za lepších podmínek než když si uvařím jídlo já sama doma a sním třeba další den v práci. Kde je ta hranice, že už je to špatně? Udělám si bujón z bio bylin a je to ok, koupím si bio bujón a je to zlo. Jak je to? Dík.
Sójové kostky jako alternativa místo masa mi nechutnaji.Ale moc by mě zajímal váš názor na sladkou chalvu,miluju tu ze sezamuJe příjemně sladká a strašně kaloricka.Když si ji za čas koupím,tak si jí nechám rozplynout na jazyku a s potěšením si užívám tu lahodnou sezamovou chuť.
Ano soja je v rámci na dietu ale má i svá negativa ,které když se více jíte tak vám může zdravotně může ublížit. Pomůže,když jíte 1/2 tj klasické maso a sóju tak to to jde ale pokud jen dáváte hl jídlu jen sóju tak vám to vaše střeva rychle vysvětlí a játra také .
Nevím kazdej jsme jinej... Já na ní vyloženě nabírat tuk v podbřišku po určité době... Regenerace také není nic moc , během 2tydne tréninku 5+2 , zaziju vyčerpání.. Cholesterol nevím mám ho nízký , stejně jako tlak - ale ten mi sója zvedá? Jak surovina sója a výrobky zní včetně proteinu, mi noc nedává.. Jsem rád za vejce , syrovátkové bílkoviny , sýr, sem tam maso... Jako rád si dám v Číně výhonky, omáčku i tu cizrnu, sója a fazole v mixu , ale jako hlavní nebo vedlejší zdroj bílkovin ne , můj biostroj chce živočišné, nebo fazole + konopný protein , mouky .. no každej si to musí zkusit sám..
@@tomasposkocil3217 takový chřipkový stav , propad energie, bolestivost svalů, kloubů, Takové napětí , ale ne úzkost.. Nevím moc mi nesedí jako hlavní zdroj , ale jako zdroj bílkovin mi nějak nesedí, asi potřebuju živočišné bílkoviny aby moje tělo fungovalo , když mám třeba jen jeden zdroj bílkovin třeba vejce , syrovátku[v mléku, kefiru ] nezaziju to. Nevím jediný rozdíl v krvi mám že na vejcich mám více kyseliny listové a železa , lehce přes ref.mez železo. Ale i když to dorovnám suplementací , jen to oddálím o pár dní.. Nevím proč to , stejně tak mi maso poslední dobou neposkytuje takové benefity jako dříve, spíše ho nevyhledavám, přitom jsem ho měl rád a alespoň 2x za den ho měl. Tělo si asi řekne co chce, každý to má jinak,jen se ho naučit poslouchat , znám i lidi co jedou s podobnou intenzitou a sójové proteiny jim sedí a naopak říkají že je klouby nebolí😅
@@pavolhorvath7850 sú aj dobrý klaštorný mníchovia.
Рік тому+2
Měl bych dvě připomínky. GMO nejsou navržené pro to, aby snesly víc pesticidů, ale naopak, aby je nepotřebovaly. Mají vyšší odolnost proti škůdcům. A ta druhá připomínka je jenom detail. Používáte perfektní češtinu, to se mi líbí, jinak bych nereagoval. Neexistuje "potencionál", tudíž správný výraz je "potenciální".
Chtěl jsem napsat stejný komentář k tomu GMO, ale opakovat se je zbytečné. Z GMO je zbytečný strašák, naopak je to skvělý vědecký objev. Dříve se lidé taky báli nových vynálezů, např. vlaku, tak snad ten strach časem opadne i u GMO a bude se využívat mnohem více.
@@jinanzal445 Prečo klamete? Aj Jiří Švejkovský. GM rastliny majú skutočne väčšiu odolnosť voči herbicídom, vďaka čomu môžu byť pravidelne striekané napr. škodlivým Roundup-om (v rámci striekania buriny). Väčšiu odolnosť voči hmyzu by bolo zmenami nejakých génov veľmi ťažké dosiahnuť:-). Hmyzu je úplne jedno, či je nejaká rastlina GM alebo nie - jej listy či plody zožerie aj tak. Pokial neni niečím striekaná... Tuto od 6:40 (aspoň po 8:18 pozri) to aj pekne hovoria - ua-cam.com/video/h4_t4Xgd4CA/v-deo.html&ab_channel=OurChangingClimate Neni náhoda, že vyše 90 % GM semien vlastní Monsanto, ktoré vyrába aj Roundup... Zbytočný strašiak to rozhodne nie je. Jedno ďalšie veľké mínus GMO predsa len majú - ich semená sú patentované a treba si ich kupovať každý rok, keďže farmári majú zakázané používať semená z vypestovaných rastlín (ktoré im vyrástli zo zakúpených GM semien) na sejbu a pestovanie novej úrody, čím dochádza napr. v Indii k brutálnemu zadlžovaniu a ožobračovaniu ľudí. ua-cam.com/video/Uk9Ef7ZINp0/v-deo.html&ab_channel=TransparentTruth 10 000 (!) farmárov ročne pácha v Indii samovraždu kvôli takému zadĺženiu sa, že nevidia východisko. Plus keď sa skrížia GM plodiny s ich geneticky nemodifikovanými proťajškami, dochádza k vzniku sterilných neplodných rastlín - a tomu nikto nevie zabrániť, hmyz to opeľuje všetko bez rozdielu. A problémy majú aj v samotných USA - ua-cam.com/video/rwLy9q7Eoj4/v-deo.html&ab_channel=RealStories Pozri aj toto ua-cam.com/video/-c2bcSUMtNQ/v-deo.html&ab_channel=OurChangingClimate Kto má viac času, odporúčam aj toto ua-cam.com/video/buwb6TMahW0/v-deo.html&ab_channel=antibigag
Umirnena konzumace sóji nikoho z nás nijak zásadně nezabije - to je dobrý 😂😂😂 já jsem jednou vyzkoušel sójové maso a měl jsem pocit, ze by mě další dávka mohla zásadně zabit, takže za mě rozhodne ne 😁
No vidíte a já mám naopak "sojové maso " moc rád. Nejsem žádnej vegetarián ani žádnej jinej ián 😀 ale prostě mi chutná. Smažené jako řízečky nebo je požívám pul na pul s běžným masem při přípravě jídel. I karbenátky z něj občas dělám.
@@ugrim1111 Já to chápu, tisíc lidí - tisíc chutí. Já jsem skoro cistokrevny masožravec, takže možná i to bude problém. Kdyby mi to sójové maso někdo dobre připravil a netvrdil by mi o té hmotě, ze je to maso, možná by mi to i chutnat mohlo, kdo ví, to už nezjistíme 😂
Opět naprostý souhlas s panem Havlíčkem. Jedl jsem ji pouze dvakrát v životě. Jednou jako veganství hnus a rádoby náhražku masa. Po druhé jako náhražku hub do smaženice na sádle. Dá se to jíst, ale pouze jako pochutina.
Odběr celkový krve lze u svého obvodního lékaře nic nestojí hradí to pojišťovna . Pokud by jste chtěla větší jistotu tak ještě imunologický test ale ten už se hradí nevím kolik ale řešit alergie a obvodní lékař . Tam už by jste věděla na čem jste .
Jak se to vezme. Hlavní zdravotní nevýhoda je rozhození hormonů T3 a T4. Myslím že jeden z extrasilných přírodních fytoestrogenů je chili,druhé místo má chmel s alkoholem - velmi silný fytoestrogen. Na třetím místě je sója - absolutně nevhodná pro muže. Mám to už vyzkoušené. Veřejné studie bych nebral vážně když se veřejně propaguje každodenní zařazení sóji do jídelníčku.
Cením si vaši tvorby👌
Oceňuji že pan Havlíček má téma velmi dobře nastudované a hovoří o estrogenních i antiestrogenních efektech a že zohledňuje bezpečnost. Já mám totiž potíž s tím vysvětlit ženám, že přestože název napovídá o estrogenech ty efekty mohou být i antiestrogenní a údajně to nejvíc závisí na tom, zda má žena svůj vlastní cyklus a estrogeny. Také se tímto tématem zabývám a mohu potvrdit, že mám stejné informace jako pan Havlíček 🌼
Díky pane 😊 rád vás sleduju.
Jak se říká...všeho s mírou. Jednou za čas pro zpestření jídelníčku je tempeh nebo tofu fajn 😊
Vaše videa sluduju moc rád, díky za ně. Dovolil bych si ovšem polemizovat s preferencí lokálních potravit, s tímto přístupem by pro byly pro středoevropana nevhodné i banány, nebo pomeranče. Případně i brambory a rajčata, protože pocházejí z Ameriky a máme je tu teprv pár staletí. Prakticky každá plodina, kterou považujeme za běžnou má cizokrajný původ a tak bychom se dostali snad jen k lísce, která tu byla po době ledové, jako jedna z prvních.
Jednou,dvakrát do roka si ji dám.Apro řízek z kapra s br. salátem mám častěji.✌🍀.
Bývala sója docela chutná. Když nebyla GM zmodifikovaná. Podle některých je až 82% světově pěstované sóji GMO. Díky tomu je to luštěnina zahrnutá mezi alergeny. Naposledy jsem ji měl jako přídavek mouky do párků - extrémní objem po ohřátí. A bylo mi divně po jídle. Takže raději dál od ní. Jsou i jiné druhy luštěnin, stále vhodných k jídlu.
GMO není takové zlo.. Jenom tomu lidi nerozumí nebo nechtějí. Všechny potraviny jsou vpodstatě GMO.. Pokud použiju výraz GMO v současnosti, tak si všichni představí transgenní rostliny. Víte ale, že šlechtění některých současných druhů bylo dosaženo pomoci radioaktivního záření a byl ponechán ten nejlepší? GMO současnosti je vpodstatě přísně sledován, avšak "přirozené" šlechtění takto sledováno není..
@@mr.gourmet430 Pokud vím, GMO je v podstatě vkládání cizorodých genů z jiných rostlin, nebo i jiných živých organismů. Určitě to není u všech druhů potravin, bylo by to velmi náročné a nákladné. Účinky záření bylo možné pozorovat naposledy u rostlin v okolí jaderné elektrárny Fukušima v Japonsku. Rostliny vypadaly podivně, rozhodně nikoliv vylepšené. Sledovaní je pro běžného člověka rozpoznatelné pouze nařízeným označením GMO pro rozlišení. Na pomoc při posuzování účinků takových změn je dobré mít k ruce seznam potravinových alergenů. 1 - obilí (pšenice setá), 3 - vejce (slepice krmené pšenicí, kukuřicí ...) 6 - sója, 7 - mléko (krávy krmené pšenicí, kukuřicí, sójou ...). Alergici to znají velmi dobře, některé restaurace označení uvádí. Šlechtění je přirozený postup stejně jako v přírodě - výběr těch nejlepších. To dělá i člověk už několik tisíc let. Nemá to vedlejší účinky.
Rostliny, které byly vystaveny radioaktivitě, měly náhodné mutace, ty které se hodily, se pochopitelně nechaly... Typickým příkladem jsou obilniny a všichni je vesele jíme. Dalším faktem, že GMO mohou být a jsou krmiva, poté sníme maso a nikdo o žádném GMO ani slovo. GMO taky není jen o vkládání cizích genů, resp. genů např. živočíchů do rostlin. Bavlna už je taky ve velkém GMO a nikomu nevadí. Odmítání GMO nemusí být jedinou správnou volbou. A přirozené šlechtění je jeden velký vtip, viz "přirozené šlechtění" obilnin.. Tam nevíte pomalu co všechno zmutovalo, ale vložením 1 genu víte o 1 změně..
Dobrý den,chci Vás poprosit,jaký máte názor na křemelínu a doporučil by jste ji.Děkuji moc❤
tohle by mě taky zajímalo
Zdravím, zajímal by mě váš názor na sójový izolát 90%, případě jeho střídání s 80% sirovátkovým proteinem. Děkuji za odpověď
No sóji mam parkrat do roka ale rozhodne ne casto super video 🤌✨
Zajímalo by mě, proč byste se vyhnul GMO nebo nějaký zdroj, podle kterého jste si vy udělal názor. Díky.
já slyšel že GMO právě zaručuje nižší aplikaci postřiků, protože je plodina odolnější už v základu
Dobry den chci se zeptat jestli piti sojoveho mleka znacky alpro i z příchutí je zdravé ?
Je to odpad.. nikdy to nepi...
ked chceš aby si mal kozy tak si to dávaj, ale estrogen v chapskom jedalničku nemajú čo robiť
@@Palo_Z-Lucenca_Limited ty sa mi snáď zdas.. si jeden z mála ktory chápe čo za sračky jedia chlapi .. "chlapi" potom sa nemôžme čudovať prečo je toľko bez testosteronovych jedincov .. máš plus
Neexistuje žádné sojové mléko, je to jen rozdrcená surovina (tady to bude soja) smíchaná s vodou. A pokud je to s příchutí, tak tam je přidáno hodně cukru.... Takže asi ti je jasný, že by ses tomu měl vyhnout.
@@Palo_Z-Lucenca_Limited Nie je to celkom tak, estrogény sú v mužskom tele a majú rovnako nezastúpiteľnú funkciu ako testosterón v tom ženskom, takže príjem z potravy je v poriadku. Navyše fytoestrogény nemusia celkom nasledovať funkciu estrogénu, záleží od toho aké spektrum človek príjme. No ak ho nepríjmeš v strave, telo si ho nakoniec vyprodukuje samé, no na úkor príjmu bielkovín a tukov.
DOTAZ: Miluju bílé fazole v rajčatové omáčce na rúzné variace. Dělám si vlastní (ne z konzervy). Je v pořádku že je jím relativně často? někdy i 2-3x týdně
Jo
Richard Sója určitě
0:45 A co pohanka? Je, nebo není plnohodnotným zdrojem bílkovin?
To nie je správna otázka. Plnohodnotným zdrojom bielkovín je pestrá rastlinná strava.
@@pavolhorvath7850 Jasně, ale pohanka prý obsahuje kompletní aminokyselinové spektrum v téměř ideálním poměru a ve videu přesto není zmíněna. Přijde mi to škoda, tak jsem ji zmínil alespoň v komentáři.
@@martinjanata3849 celý ten koncept "komplexnosti bielkovín" je veľmi ošemetný, lebo telo dokáže s aminokyselinami hospodáriť úsporne a efektívne a keď mu nejakú aminokyselinu dodáš menej, tak si ju "zrecykluje z odpadu". Reálne si uškodiť nedostatkom konkrétne aminokyseliny je veľmi raritné. Hodnotiť potraviny podľa profilu aminokyselín je teda úplne zbytočné a scestné. Treba ich hodnotiť podľa konkrétnych zdravotných výstupov, t.j. zvýšenia či zníženia rizika konkrétnych chorôb, či dožitia. Z toho pohľadu je sója vynikajúca potravina a tie akože riziká, čo tam vymenoval, sú fakt mizerne nízke a smiešne voči benefitom.
Otázka pre Rozum v troubě: Viackrát ste vo svojich videách spomínali máčanie orechov a rád by som sa o tom od vás dozvedel viac. Ktoré druhy orechov je vhodné namáčať (vlašské, arašidy...) a aký je správny postup (koľko použiť približne vody, na koľko hodín)? Viete povedať, aké množstvo antinutrientov sa takto z orechov odstráni?
Brambory tady také nejsou tisíce let......
Přesně :D S tím závěrečným argumentem bys dneska musel z jídelníčku vyřadit tak 80 % věcí :D
Když mi bylo 9, snědl jsem na táboře asi pět sójových suků a hrozně jsem se pak bál, že mi narostou prsa. Nenarostla.
Se sójou je základní problém a to ten že pokud jí použijete jako náhradu masa a maso tam nedáte tak netuším jak vám, ale mě to nedělá dobře a končí to rychlím hladem a návštěvou toalety. Pokud dáte vepřové plátky brambor omáčku a sóju tam přidáte k houbám jako doplněk tak se to s jistým rizikem už sníst dá.
Dle závěru EU, zakážeme CBD výrobky s odkazem na to, že nevíme, co to dlouhodobě udělá s lidským organismem. U alkoholu to víme a stále je celkem dobře dostupný. Sója, nevime přesně, co to s člověkem dlouhodobě udělá, navrhuji zakázat sóju, dokud se nebude vědět. Ale úplně přesně vědět..
GMO sojou se krmí většina hospodářských zvířat v EU, který tak rádi jíte.
Sója určena pro konzumaci lidmi je v EU vždy výhradně z GMO NEmodifikované sóji, GMO se využívá výhradně pro krmnou soju.
Doufala jsem, že to tu někdo napíše 👍
Preto treba jesť kvalitné mäsko z biochovov,domácich chovov,aby sme predišli tomu,že budeme jesť mäso kŕmené GMO sójou.:)
@@sab_hyz To může udělat ale jen pár % lidí, naprostá většina masa bude vždy pocházet z velkochovů. Lidi jedí masa extrémně velký a zbytečný množství.
Vím, že tohle jsou novější i pravěké záznamy z Mallu, ale zajímalo by mě, zda vůbec o těch otázkách, co tu lidi dávají pan Havlíček ví nebo to prostě necháváte být? Pokud jim to nějak předáváte, zajímalo by mě, co to jsou ty průmyslově zpracované potraviny. Ono to zní jasně, ale není. Když si koupím např. hotovku, je to špatně, přitom mohla být udělána a skladována za lepších podmínek než když si uvařím jídlo já sama doma a sním třeba další den v práci. Kde je ta hranice, že už je to špatně? Udělám si bujón z bio bylin a je to ok, koupím si bio bujón a je to zlo. Jak je to? Dík.
Sójové kostky jako alternativa místo masa mi nechutnaji.Ale moc by mě zajímal váš názor na sladkou chalvu,miluju tu ze sezamuJe příjemně sladká a strašně kaloricka.Když si ji za čas koupím,tak si jí nechám rozplynout na jazyku a s potěšením si užívám tu lahodnou sezamovou chuť.
Máte dobrý vkus a víte co vám chutná.
😢Moc cukru, Tinka
Dejme tomu že někdo ji hodně tropického ovoce,má to nějaký vliv?
Nemá :D, je to jen ideologie, ale z hlediska soběstačnosti a ekologie to dává smysl :)
Mohli by ste urobiť video aj o jedlom hmyze (múčne červy, cvrčky...).
Ano soja je v rámci na dietu ale má i svá negativa ,které když se více jíte tak vám může zdravotně může ublížit. Pomůže,když jíte 1/2 tj klasické maso a sóju tak to to jde ale pokud jen dáváte hl jídlu jen sóju tak vám to vaše střeva rychle vysvětlí a játra také .
Jim ryby(losos,treska),kruti,kvalitni kureci,lustetniny..občas hovězi..nekdy soju i jehneči!❤❤❤
Som veganka a obzvlast si davam pozor na to aby som strukoviny striedala, super videjko :)
Jste veganka? Asi chyba rodičů, kteří vám měli dát včas přes zadek.
Vy ste ale blbec :D vegáni a vegetariáni žijú o 8 aj viac rokov dlhšie než mäsožrúti ale nevadí :)))
@@viktoradam3195 Asi chyba rodičov, že Vás až moc mlátili.
@@petervernicek5413 Nikdo mě nemlátil. Jste hlupák, když soudíte lidi které neznáte.
Jednou za čas mi uzenej tempeh chutná
Nevím kazdej jsme jinej...
Já na ní vyloženě nabírat tuk v podbřišku po určité době...
Regenerace také není nic moc , během 2tydne tréninku 5+2 , zaziju vyčerpání..
Cholesterol nevím mám ho nízký , stejně jako tlak - ale ten mi sója zvedá?
Jak surovina sója a výrobky zní včetně proteinu, mi noc nedává..
Jsem rád za vejce , syrovátkové bílkoviny , sýr, sem tam maso...
Jako rád si dám v Číně výhonky, omáčku i tu cizrnu, sója a fazole v mixu , ale jako hlavní nebo vedlejší zdroj bílkovin ne , můj biostroj chce živočišné, nebo fazole + konopný protein , mouky .. no každej si to musí zkusit sám..
Jaký typ vyčerpání?
@@tomasposkocil3217 takový chřipkový stav , propad energie, bolestivost svalů, kloubů, Takové napětí , ale ne úzkost.. Nevím moc mi nesedí jako hlavní zdroj , ale jako zdroj bílkovin mi nějak nesedí, asi potřebuju živočišné bílkoviny aby moje tělo fungovalo , když mám třeba jen jeden zdroj bílkovin třeba vejce , syrovátku[v mléku, kefiru ] nezaziju to. Nevím jediný rozdíl v krvi mám že na vejcich mám více kyseliny listové a železa , lehce přes ref.mez železo. Ale i když to dorovnám suplementací , jen to oddálím o pár dní.. Nevím proč to , stejně tak mi maso poslední dobou neposkytuje takové benefity jako dříve, spíše ho nevyhledavám, přitom jsem ho měl rád a alespoň 2x za den ho měl. Tělo si asi řekne co chce, každý to má jinak,jen se ho naučit poslouchat , znám i lidi co jedou s podobnou intenzitou a sójové proteiny jim sedí a naopak říkají že je klouby nebolí😅
Mám to podobné. Nejspíš vím, co potřebujete.
A nebo si ještě předtím pusťte poslední tři videa od MrKondy.
A pak můžete napsat...
na 100g soji jedine 1000 cku methyl testosteronu alebo trembolon acetatu, inač by som to nežral
Radši bych přešel na sluneční energii než na soju..
Další chlap co si myslí, že mu po sóje narostou kozy. Jako by kravslé mléko neobsahovalo estrogenu víc.
Si sa načisto zbláznil?! Japonci jedia sóju denne a dožívajú sa 100 rokov. A sú pritom výborní bojovníci ninja...
@@pavolhorvath7850 sú aj dobrý klaštorný mníchovia.
Měl bych dvě připomínky.
GMO nejsou navržené pro to, aby snesly víc pesticidů, ale naopak, aby je nepotřebovaly. Mají vyšší odolnost proti škůdcům.
A ta druhá připomínka je jenom detail. Používáte perfektní češtinu, to se mi líbí, jinak bych nereagoval. Neexistuje "potencionál", tudíž správný výraz je "potenciální".
Chtěl jsem napsat stejný komentář k tomu GMO, ale opakovat se je zbytečné. Z GMO je zbytečný strašák, naopak je to skvělý vědecký objev. Dříve se lidé taky báli nových vynálezů, např. vlaku, tak snad ten strach časem opadne i u GMO a bude se využívat mnohem více.
@@jinanzal445 Prečo klamete? Aj Jiří Švejkovský. GM rastliny majú skutočne väčšiu odolnosť voči herbicídom, vďaka čomu môžu byť pravidelne striekané napr. škodlivým Roundup-om (v rámci striekania buriny). Väčšiu odolnosť voči hmyzu by bolo zmenami nejakých génov veľmi ťažké dosiahnuť:-). Hmyzu je úplne jedno, či je nejaká rastlina GM alebo nie - jej listy či plody zožerie aj tak. Pokial neni niečím striekaná... Tuto od 6:40 (aspoň po 8:18 pozri) to aj pekne hovoria - ua-cam.com/video/h4_t4Xgd4CA/v-deo.html&ab_channel=OurChangingClimate
Neni náhoda, že vyše 90 % GM semien vlastní Monsanto, ktoré vyrába aj Roundup...
Zbytočný strašiak to rozhodne nie je. Jedno ďalšie veľké mínus GMO predsa len majú - ich semená sú patentované a treba si ich kupovať každý rok, keďže farmári majú zakázané používať semená z vypestovaných rastlín (ktoré im vyrástli zo zakúpených GM semien) na sejbu a pestovanie novej úrody, čím dochádza napr. v Indii k brutálnemu zadlžovaniu a ožobračovaniu ľudí. ua-cam.com/video/Uk9Ef7ZINp0/v-deo.html&ab_channel=TransparentTruth
10 000 (!) farmárov ročne pácha v Indii samovraždu kvôli takému zadĺženiu sa, že nevidia východisko.
Plus keď sa skrížia GM plodiny s ich geneticky nemodifikovanými proťajškami, dochádza k vzniku sterilných neplodných rastlín - a tomu nikto nevie zabrániť, hmyz to opeľuje všetko bez rozdielu.
A problémy majú aj v samotných USA - ua-cam.com/video/rwLy9q7Eoj4/v-deo.html&ab_channel=RealStories
Pozri aj toto ua-cam.com/video/-c2bcSUMtNQ/v-deo.html&ab_channel=OurChangingClimate
Kto má viac času, odporúčam aj toto ua-cam.com/video/buwb6TMahW0/v-deo.html&ab_channel=antibigag
No hlavne je nebezpecne byt porat prilepeny na mobilu, sjizdet videa na youtube a snazit se podle vsech ridit. To muzete rovnou volat Chocholouska.
Umirnena konzumace sóji nikoho z nás nijak zásadně nezabije - to je dobrý 😂😂😂 já jsem jednou vyzkoušel sójové maso a měl jsem pocit, ze by mě další dávka mohla zásadně zabit, takže za mě rozhodne ne 😁
Nepochopila jsem proč se to mu říká sojové maso?
No vidíte a já mám naopak "sojové maso " moc rád. Nejsem žádnej vegetarián ani žádnej jinej ián 😀 ale prostě mi chutná. Smažené jako řízečky nebo je požívám pul na pul s běžným masem při přípravě jídel. I karbenátky z něj občas dělám.
@@ugrim1111 Já to chápu, tisíc lidí - tisíc chutí. Já jsem skoro cistokrevny masožravec, takže možná i to bude problém. Kdyby mi to sójové maso někdo dobre připravil a netvrdil by mi o té hmotě, ze je to maso, možná by mi to i chutnat mohlo, kdo ví, to už nezjistíme 😂
Tempeh ok ale jiné nekvašené výrobky ze sóji nemá nejmenší smysl jíst, ještě k tomu když jsi muž
Opět naprostý souhlas s panem Havlíčkem. Jedl jsem ji pouze dvakrát v životě. Jednou jako veganství hnus a rádoby náhražku masa. Po druhé jako náhražku hub do smaženice na sádle. Dá se to jíst, ale pouze jako pochutina.
Takže jsem v háji, protože jím hlavně cukety, rajčata,sóju.Mraky pečiva.Hned je mi lépe,že vím, že je všechno špatně :).
Stačí si 1x za 3mes nechat udělat odběr krve a hned budete vědět jak jste na tom zdravotně.
Odběr celkový krve lze u svého obvodního lékaře nic nestojí hradí to pojišťovna . Pokud by jste chtěla větší jistotu tak ještě imunologický test ale ten už se hradí nevím kolik ale řešit alergie a obvodní lékař . Tam už by jste věděla na čem jste .
To by mě doktorka hnala.Ja myslela, že si chodíte dělat rozbor někam do laborky nebo k nějakým odborníkům na stravu.Ale stejně děkuji za odpověď.
Maso je maso…
Ani jantáři s transparentama mi názor nezmění…
Člověk je všežravec a maso k němu nezaměnitelně patří….
Lidské i hmyzí maso taky.
Jak se to vezme. Hlavní zdravotní nevýhoda je rozhození hormonů T3 a T4. Myslím že jeden z extrasilných přírodních fytoestrogenů je chili,druhé místo má chmel s alkoholem - velmi silný fytoestrogen. Na třetím místě je sója - absolutně nevhodná pro muže. Mám to už vyzkoušené. Veřejné studie bych nebral vážně když se veřejně propaguje každodenní zařazení sóji do jídelníčku.
Vynikající shrnutí. Soju téměř nejím, právě skrz předpoklad vyššího obsahu pesticidů.
bio sója pesticídy neobsahuje
Je demencia nebezpečná? Áno dement dokáže narobiť viac svinstva ako sója, treba používať mozog na myslenie a nie smradfon