Witam i pozdrawiam. Wszystkiego dobrego w nowym roku z 3miasta. Super materiał. Jestem klientem Pana serwisu. Bardzo fajnie że powstał taki kanał. Merytorycznie i na temat.
2 lata temu kupiłem koła zbudowane na 370tkach straightpool i wymieniłem bębenek z 3 zapadek na ratchet ln. Mało opłacalne ale działa do dziś. Z plusów wymiany to dostałem smar dt w komplecie, który używam do tej pory.
Chętnie trochę dodam od siebie : 1. Klucz zew. Do mocowania tarczy ham. Też ma zabki wew. Wiec nie ma kluczy zew i wew. Poprostu są klucze do tarczy hamulcowe tzw klucz zew który pasuje do nakrętki służy do suportu a ze przy okazji pasuje do tarczy to spoko :) 2. Uszczelnienie 350 jest lepsze niż w wyższych według Twojej opinii jest lepsze bo występują uszczelniacze na korpusie i na bębenku to takie różnice wyższe muszą się kręcić lepiej bo są lepsze, 3. Spoko ze powiedziałeś o tym że dźwięki są różne od różnych ram , kół itd bo to ważne dla ludzi :) 4.350/370 to ten sam ratchet czyli Star tylko uszczelnienie inne i korpus o czym wspomniałeś ale sam pierścień ten sam oprócz ilości zębów 5. Straight pull jest lepszy jakość ta sama ale technologia inna i wpływa to zdecydowanie lepiej całość koła 6. Ale ogólnie spoko jest robić 370 na carbonie i nie ma się czego bać, będą jeździć super a że waga większa nie każdy chce wagę a reaktywność całości koła jak nie ma słabej obręczy karbonowej będzie super Ogólnie spoko materiał :) dla klienta
Hej dzięki za komentarz poniżej odpowiadam: 1. Klucz wewnętrzny to ten do kasety 2. Niestety nie mam jednogłośnego zdania że wyższe modele kręcą się lepiej. 3. Tak dźwięk jest różny na różnych komponentach 4. Moim zdaniem uszczelnienie prawie takie samo, Star ratchet 18 w 370 i 36 w et 350 5. Co masz na myśli że straightpull jest lepszy? I co wpływa w nim na jakość koła? 6. Myślę że 370 śmiało można zastosować do karbonowej felgi Dziki za aktywność Pozdrawiam
@@SZOBAK_CyclingTak mi się sprawdzają, że podjąłem decyzję o tym, że w kolejnym sezonie będę jeździł więcej na gravelu 😉Nie ma nawet co porównywać względem poprzednich kół, bo to różnica lat świetlnych 😉
Witam serdecznie.Super materiał bo wlasnie jestem na kupnie kompletu kół i teraz juz wiem ze to bedzie 350tka.Moje pytanie czy koła są przygotowane pod mleko? I czy mozna wybrać wentyle chodzi mi o kolor? Dziękuję i pozdrawiam.
@@janek79 cześć jeśli chodzi o przygotowanie pod uszczelnienie to wystarczy u nas domówić usługę taśmowania wraz z taśmami w cenie 49. W standardzie mamy wentyle czarne ale jeżeli chcesz kolor to powiedz nie ma problemu załatwimy to dla ciebie
@SZOBAK_Cycling Dziękuję bardzo za odpowiedź. Z a jakieś inne aspekty przemawiają na plus wielowypustu zewnętrznego jak np sztywność montażu ? Ponieważ ciężko jest znaleźć z wypustem wewnętrznym. A z odpowiedzi sklepu wynika że wielowypust wewnętrzny to już historia.
@michal00971 po części się z tym zgadzam że pod klucz wewnętrzny coraz ciężej dostać. Siła dokręcenia jest taka sama więc chodzi tutaj tylko o dodatkowe przykrycie łożysk. Ale jeżeli masz dobrą piastę to nie ma się co obawiać i może być na pierścień zewnętrzny tak jak to jest teraz w standardzie
Część Dziękujemy za komentarz. Jeśli chodzi o klucz do dokręcenia kasety zgadza się że klucz zewnętrzny to nie jest nowy wynalazek I jest on od suportu od misek zewnętrznych ale po prostu tak powiedziałem. Jeśli chodzi o wyższe modele Piast, to Czy kręcą się lepiej???? Niestety mam mieszane uczucia ale może uda się nakręcić o tym kiedyś osobny materiał. Napisz czytasz stosujesz swoich kołach Piasty dt?
Mam kółka zrobione przez Was - 350tki na R500. DTSwiss. Jeżdżą w fitnessie Specialized Sirrus. Ja 100 kg plus sakwy. I jeżdzę wszędzie, gdzie cienka oponka bez ostrego bieżnika daje radę ciągnąć. Po circa 2 tyś km nie mam pogiętych kół, w zakręcie opony nie ocierają o wsporniki błotników, i nie urywam szprych. Najlepsza inwestycja w rower, jaką można poczynić 😊😊👍.
Witam mam u siebie jedne kola na 350 z rachetem 36 posiadam rowniez starsza wersje 370 bez racheta co sadzisz o tych piastach tak z czystej ciekawosci? Jak wypada np uszczelnienie starszych 370 do nowych ?
@@SZOBAK_Cycling Dziekuje za szybka odp komplet zony na 370 starych ma prawie 6lat, moj na 370 ma ponad dwa lata . Zrob prosze jezeli to nie problem odcinek, o dobrych alternatywach DT, jezeli szczerze takie istnieja... :)
Czy 350 i 370 (również w wersji straight pull) mają takie same uszczelnienia i są tak samo "beznarzędziowe" w serwisie? Szukam kół do gravela, więc odporność na wodę i łatwość serwisu jest istotna. Czy 350 jest lepsza pod tym względem?
Może odcinek o Novatec`u i porównanie do DT? 😉 Fajnie, że przedstawiasz w filmie swoje subiektywne odczucia i poglądy. 👍 Wielu jutuberów boi sie tego i jedynie kieruje do widzów miałkie stwierdzenie "zostawiam Wam to do oceny".
@@dominikyoutube1 witaj dzięki za pomysł na nakręcenie odcinka myślę że zrealizujemy coś takiego. Wielu klientów pyta nas przed zamówieniem kół jaka jest różnica pomiędzy piastami DT Swiss a nowa i skąd się bierze taka różnica w cenie kół więc myślę że warty materiał do nakręcenia. Tak już właśnie mam że zawsze przedstawiam moje subiektywne opinie i mówię coś szczerze o danym produkcie. Dlatego jak coś jest słabe to nie podejmuję się pracy na tym i nie polecam tego. A jeżeli coś ma wadę lub nie jest do końca doskonałe to też szczerze o tym mówię. Dziękuję że to wychwyciles Pozdrawiam
@@xtoization jeśli nie złożyłeś jeszcze zamówienia a nie jesteś pewien jakie wybrać nyple to proszę wypełnij formularz kół na naszej stronie i wrócimy z informacją zwrotną co najlepiej wybrać. Rabat 5% utrzymamy raczej do końca stycznia.
Robisz świetne koła i te które mi zrobiłeś to rower na nich przyspiesza lepiej niż na oryginalnych. Piasty 350/obręcze accent tgr. Najlepszego w nowym roku 2025
Witam wszystkiego naj w nowym roku co do tych Piast dt swiss 370 to kupiłem i wrzuciłem do ns Bike rag 3 i złożył mi serwis na felgach dt 540 plus 370 całość 1600 zł rewelka dobrze się kręcą itd też się zastanawiałem nad 350 ale cena a tu cóż poezja pozdrawiam .
Zgadza się model SBK39 I 34 JEST ASYMETRYCZNY natomiast SBK44 jest symetryczna. Właśnie wprowadzamy nowe koła gravelowe o szerokości wewnętrznej 29mm i wszystkie będą symetryczne.
Bardzo mnie to cieszy, dlatego że mam opony o szerokości 50 mm. Jednak wysokość stożka 44 mm będzie dla mnie zbyt sztywne. Wiadomo że koło musi wyglądać 😀 ale 39 mm będą zupełnie wystarczające. Czy w takim razie będziecie mieć w ofercie koła z szeroką obręczą symetryczną 29 mm i względnie niskim stożkiem 39 mm?
Ponieważ klienci nas o to pytają i postanowiliśmy nagrać taki.material. Nie zawsze piasta klasyczna jest cięższa od straightpull więc dokonaliśmy sprawdzenia wagi :)
mozna po prostu wymienic ratcheta 18 w 370 na zestaw np 36 ? to te same pierscienie? Tak mi wychodzi z szukania, ale ciezko znalezc dokladne potwierdzenie.
A ja man FFWD str. pull, muszę kupić smar do zapadek bo uszy bola od tego ratcheta. Ma ktoś jakiś inny patent żeby go wyciszyć? Myślę o spiłowaniu kilku ząbków na niższe czy to coś da?
Czy w ofercie są koła na obręczach xr361? Ciężko je gdziekolwiek znaleźć, a wydaje mi się (szczególnie po tym materiale), że takie koło na dt370 to byłaby fajna opcja do gravela. Pozdrawiam i kibicuję w rozwijaniu kanału.
@@SZOBAK_Cycling a w jakich piastach shimano przechodzi na maszynowe? Bo wypuścili jakiś czas temu piaste na maszynowych MT410 i spodziewałem się że MT510 też zrobią na maszynowych a dali tam zwykłe łożyska kulkowe. Jest jakaś piasta poza mt410 na maszynowych łożyskach?
@@Rafal87xc no właśnie mówię o tej 410 i jeszcze w którymś modelu ale nie potrafię ci dokładnie odpowiedzieć ponieważ nie siedzę w piastach Shimano nie buduje na nich kół i nie proponuje ich klientom. Natomiast wyższe modele Piast Shimano czyli XT oraz ultegra są dobrze wykonane ale niestety trzeba je rozbierać czyścić smarować i dobrze ustawić łożyska tak aby nie miały ani luzu ani były zbyt mocno ściśnięte. Tak więc nie każdy mechanik to potrafi i często się zdarza że piasty mają właśnie wspomniany luz lub za mocno ściśnięte i łożysko pada czyli w tym przypadku kulki i konusy ale to jeszcze można wymienić natomiast jeżeli zostaną uszkodzone bieżnie piasty czyli będą wżery i ubytki no to niestety po frytkach
A jak wygląda sprawa adapterów różnych standardów osi i czy można te koła założyć do starszych raz z QR standardem. Jakie kupić te adaptery bez odsyłania bo nie są zbyt dobrze opisane ?? Proszę o pomoc
@@jedrzejbojdo1095 jeśli posiadasz te piasty i potrzebujesz adaptery to napisz do nas maila i wyślemy ci adaptery lub nr katalogowe aby zakupić. Pozdrawiam
A czy nie da się do korpusu MTB 370 straigtpull przełożyć środka z szosowej? Może to byłaby alternatywa dla 350? Szkoda że nie pokazaliście jak te piasty w środku się różnią.
@@kaszalot8197 o wnętrzu piast będzie osobny materiał. Jeśli chodzi ci o same pierścienie to można je przełożyć czyli z piasty350 Ratchet 36 możesz przełożyć pierścienie do Dt Swiss 370 i gotowe.
Cześć dziękujemy za komentarz i podzielenie się swoim doświadczeniem. Niestety ale z moich obserwacji wynika że większość aluminiowych bębenków ma podobną wadę czyli że kaseta się w wgryza jest problem z Demontażem. Jeśli możesz to napisz ile kilometrów zrobiłeś na jednej kasecie że zrobiło się aż takie wgryzienia. Pozdrawiam
Jest dostępny stalowy, w piastach DT350 Hybrid. Myślę, że sam bęben do dostania. Jak tylko się dowiedziałem o istnieniu takowego, to od razu postanowiłem kupić Hybrid zamiast zwykłej 350
350 mam we wszystkich rowerach (szosa, mtb ,gravel)...petarda...w kazdej praktycznie bez smaru zeby było głośno (jako dzwonek)....przejechane w sumie blisko 50 tys , zero problemow, zero wymiany łożysk...jezdzone cały rok w zime tez i błocie, śniegu
Siemka! Mam koła od was na piastach Accent Exe v2 ( chyba już nie macie ich w ofercie?) oraz obręczach dt r500 i po przejechaniu na nich 10 000 km kręcą się jak nowe. Jestem super zadowolony. Łożyska na razie nie wymagają wymiany ale po takim dystansie chyba powinienem przesmarować zapadki w piastach. Pytanie czy można do tego celu użyć smaru MoS2 czyli smar z dwusiarczkiem molibdenu? On się charakteryzuje tym, że jest taki właśnie nieco półpłynny jak smary do zapadek. Ten smar jest wszędzie dostępny za niewielkie pieniądze. Czy jednak się nie nada?
Witaj.milo słyszeć że jesteś zadowolony z kół. Jeśli smar o którym wspominasz nie jest lepiący to spróbuj go zastosować. I zalecam częściami czyścić zapadki i smarować - co ok 5 tys km. Pozdr
A takie pytanie , na które do tej pory nikt konkretnie nie odpowiedział a mianowicie chodzi o ten czarodziejski smar do systemu ratchet bo wszyscy tylko , że nie można innego i może tak jest ale co się stanie gdy użyjemy zwykłego?
@@rafakrzysztoforski328 jak wspomniałem w materiale nie zalecamy zwykłego smaru czyli czytajmy smaru do łożysk ani smaru montażowego. Co się stanie to na to pytanie dokładnie odpowiedzieć nie potrafię ponieważ nigdy takiego smaru nie używam ale mając doświadczenie serwisu bębenków innych piastach to przede wszystkim smar do łożysk jest za gęsty i znacznie wycisza mechanizm zapadek. Zatem warto się trzymać zaleceń. Jeśli już ktoś bardzo chce eksperymentować i dać inny smar to ważne aby był jak najrzadszy i jak najmniej lepiący czyli w zasadzie nie wiem jaki to będzie być może jakiś własny wyrób. Natomiast jeśli mam polecić zamiennik smaru do zapadek zamiast smaru DT Swiss to może być również smar do zapadek Shimano i też jest bardzo dobry.
Od kilku lat mam 350 w kołach mtb. Od razu wywalilem oryginalny smar i nasmarowałem bębenek zielonym smarem dura ace shimano. To bardzo wycisza terkotanie piasty na czym mi zalezalo . Prawie 8 tys km i nic kompletnie sie nie dzieje. Piasta pracuje jak nowa.
@@SZOBAK_Cyclingmam wiadro orlenowskiego smaru uniwersalnego. Dalem do dt swiss 240 exp.Wyciszyło znacznie, ale po kilkuset km wraca dźwięk ratchetu do normy. Dodam,że myję rower karcherem. Nie ma dzwięku metalicznego ratchetu,ale jest taki jakby "miękki" dla uszu i to mi pasuje
To co piszesz jest bardzo prawdopodobne ponieważ DT Swiss współpracuje z wielką z wieloma Markami i rowerów i produkuje dla nich piasty pod brandem oem. Ale osobiście widziałem piasty DT Swiss w kołach rowera i trzymają się bardzo dobrze. Serwis serwis rowerowy 3 rowery specialized tarmac przez 4 lata i miały najechał około 40 000 i ani jednej wymiany łożysk w tym czasie nie zrobiliśmy wyłącznie serwis Ratchet
@SZOBAK_Cycling Tak sam użytkuje i znam te koła, mam jeszcze dt swiss na piastach axis, kulki a piasta wygląda jak z maszynowymi. Też mam już ponad 40 tyś i tylko serwis, takiej jakości kulek już nie ma. A reszta bebechów jak bębenek to formula.
15:10 Raczej od razu przyjąć, że piasta sprzedawana "solo" w detalu pochodzi z rozbiórki kół, i tyle. Jaki powód rozbiórki, chyba łatwo każdy sobie jest w stanie odpowiedzieć sam.
Jeśli Piasta jest sprzedawana jako z rozbiórki to wtedy widać na niej ślady od szprych i musi być jasno opisana że jest z demontażu. Natomiast tak jak wspomnieliśmy w materiale nowe piasty nie zostały wypuszczone do sprzedaży detalicznej.
@@Rafal87xc tak ale ja się nie spotkałem że sprzedaje to bezpośrednio dystrybucja tylko po prostu trafiają na rynek detaliczny ale są to pojedyncze przypadki i stosunkowo bardzo rzadkie
Cześć Daniel. Dzięki za komentarz. Mimo wszystko zalecamy wyczyszczenie i nasmarowanie. 👍 Konserwacja Ratchet jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Po prostu będzie tylko lepiej. 🚀🚀🚀
Albo podobny byleby miał NLGI 0 - zazwyczaj są to smary przemysłowe sprzedawane w dużych pojemnościach np w wiaderkach po 4,5 kilograma, po 10 czy tam 20 kilogramów. Dlatego ciężko kupić dedykowany smar do zapadek w pojemności do naszych rowerowych zastosowań, np w opakowaniach po 100 gramów. Ale smar musi być półpłynny, nie sklejający - po współczynniku NLGI 0 trzeba szukać. Znalazłem taki smar: Półpłynny smar litowo-wapniowy do wolnobieżnych skrzyń biegów Mannol Low Viscosity Grease Ester 800g cena 46 zł za 800 gramów. Powinien się nadać.
Wszystko fajnie ale porównanie wagi jest tutaj bez sensu jak można porównywać wagę 2 piast o zupełnie innej budowie? Straight pull 370 boost mtb waży 256g a 350 238g więc różnica nie jest tak duża.
Swoje kola do Fat Bike mam zbudowane na feldze karbonowej Nextie Wild Dragon i właśnie piasta DT 350 Big Ride i miodzio. Coroczny serwis i jeżdżą bez problemu.
Pomijam ,że mam uczulenie na piasty DT od jakiegoś czasu. Od dwóch miesięcy szukam kół dla siebie k wszystkie które odpowiadają mi parametrami są na 240😅
@@SZOBAK_CyclingJuż nie śpię 😁 Dzięki za szczere chęci. Dziś zamówiłem koła. Przespałem się z tematem i jakoś zniosę te 240 mimo , że chciałem z tyłu piastę z dodatkowym sprzęgłem. Pozdrawiam
Jeżdżę 28 lat, 16 lat pracy serwisowej i tysiące takich piast serwisowanych w tym czasie - producent rowerów które sprzedawaliśmy (8 lat pracy w dużym serwisie) oferował je w wielu modelach. Eksploatowane w zdecydowanie syfiastych warunkach, bardzo wiele z nich jako piasty w rowerach "do pracy". Jedyne co w 350tkach, 240 I 180 jest ok to sam ratchet. Uszczelnienie - szczególnie od strony nienapędowej oraz osi od strony endcapa bębenka - beznadziejne. Żywotność łożysk w 350 - na poziomie chińskich. Czy jest konkurencja? Jak najbardziej. Chińskie piasty koozer za ułamek ceny jednej dt350 czy arc też z Aliexpress. 6 zapadek, łożyska lepsze niż to co w dt.
@SZOBAK_Cycling ależ nie musisz się zgadzać. Robiłem czterocyfrową ilość razy serwis tych piast, mieszkam od 16 lat w miejscach gdzie nie jest zbyt sucho i zdecydowanie uszczelnienie tych piast i jakość łożysk ocenianiam nisko jak na to ile te dt kosztują. Z wielu względów i możliwości mógłbym nadal na nich jeździć (mam jeszcze 3 koła na dt 240) ale tego nie robię i bez żadnego wahania przesiadłem się na chińczyki za których 3 pary przód i tył płacę tyle co za 1 tylną 350tkę. W całym życiu rowerowym przekroczyłem w zeszłym roku 220 tysięcy km na rowerach. Nie ogranicza mnie budżet tylko sensowność kupna. I , co do oferowanej jakości, nie widzę żadnego powodu żeby kupić użytkować czy sprzedawać piasty dt. Na lata 20te 21 wieku nie wnoszą absolutnie nic co taniej i lepiej można mieć od innego producenta, głównie zza wielkiego muru. Zdziwiłbym się gdybyś się zgodził skoro masz w regularnej ofercie DT :) Ja mam ten komfort że 99 procent moich obrotów to usługi a nie sprzedaż części.
@SZOBAK_Cycling nie wiem co cię bawi. Zakładam że dzielimy się doświadczeniami. Moje jest takie jak opisałem. Pracując w norweskim serwisie miałem przez wiele lat na co dzień styczność z rzeczami które były czymś zupełnie powszednim ze względu na zamożność klientów, a przecięty serwis w Polsce oglądał je od tzw święta. Stąd dt i masa innych drogich zabawek nie była niczym więcej niż przeciętnym towarem w ofercie i bardzo popularnym na serwisie. Nie uważam że muszę jakoś udowadniać moją wiarygodność, tyle że ja nigdy niczego nie musiałem sprzedawać tylko to naprawiałem. Nie musiałem niczego zachwalać ani niczego ludziom wciskać. Obecnie prowadzę serwis co znaczy że nie sprzedaję niczego poza tym czego używam do napraw. Więc moja opinia nie jest wymuszona koniecznością wyzbycia się czegokolwiek. Trafiają do mnie cudze zakupy w takim stanie w jakim ludzie je dostarczają. Stąd moje zdanie że dt to słaba jakość, dramatycznie przepłacona szczególnie dziś gdy alternatywy są wielokrotnie tańsze i oferują przynajmniej tyle samo lub więcej za ułamek ceny dt. Koozery kupiłem z ciekawości żeby zobaczyć co to warte. Mam je w kilku elektrykach 1000w z momentem 160Nm. Pierwszy koozer jest od 2019 roku. W sumie na 4 sztukach 40 tysięcy km. Cena sztuki to mniej niż 200 pln. W żadnej jeszcze nie wymieniłem łożyska, czego po nawet 10 tysiącach nie mogłem nigdy powiedzieć o żadnej piaście dt która przychodziła na serwis. A w czasach garminow i innych liczydeł łatwo dowiedzieć się ile ktoś na czymś zrobił - ludzie chętnie dzieła się takimi informacjami. Więc średnio dość łatwo uzyskać takie szczegóły. Z innych markowych piast miałem bądź mam styczność hope'ami, zippamu w kołach gotowych, piastami w lightweigtach, dt w wersjach robionych dla np bontragera poza tym z formulami , novatecami, shimano l, mavicami, trochę też innych wynalazków. Plus moje "chińczyki". Takie gadżety testuję na sobie, klientom ich nie oferuję gdy trzeba zrobić koła, ponieważ nadal je testuję, więc nie mam żadnej presji żeby test "wyszedł" lub nie. W mojej codzienności wniosek jest taki że dt oferuję mizerną odporność na wodę i słabą jakość łożysk w 350tkach. Jeśli ktoś chce je kupić albo złożyć na nich koła oraz uzna że moja opinia nie jest warta wzięcia pod uwagę - to jego (wyrzucone) pieniądze.
@@TomaszBorucki-g8sto co mówisz Tomku jest bardzo ciekawe i nigdy nie spotkałem się z taką opinią odnośnie marki DT Swiss jeśli mówimy tutaj dzisiaj o piastach. Zwróć uwagę że DT Swiss produkuje piastę Oem dla wielu producentów rowerów oraz kół i tam sprawdzają się również bardzo dobrze przykłady jest na przykład Marka specialized gdzie koła na 350 dla kół roval serwis rowerowy 40 a 50 000 km przez około 4 lata i nigdy w tych piastach nie wymieniłem łożysk. Serwis polegał wyłącznie na wyczyszczeniu przecinak wymianie smaru oraz czyszczeniu i smarowaniu zapadek Ratchet. To co powiedziałem w materiale co uważam o piastach 350 to to że jest to u nich prawie najniższa półka A moim zdaniem prawie najlepiej zrobiona. Moim zdaniem mają również lepszą szczelność niż 240 i 180. Ale jeśli twoje doświadczenie jest takie jak napisałeś to okej. Zgadza się promuję piasty diety swissa ponieważ na nich pracują i uważam że w tej cenie nie ma nic lepszego. Jak już wspomniałeś o innych Markach to na przykład moim zdaniem fatalne piasty są montowane w kołach ZIPP. Zdarza się że nie wytrzymują nawet jednego wyścigu gravel i już są łożyska do wymiany. Ale tak można by polemizować bez końca. Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów w nowym roku
Jeżdżę na dt 350(różne koła) od wielu lat w każdych warunkach i jeszcze nigdy nie miałem żadnego problemu. Nie jestem pedantem, nie czyszczę, smar w ratchet dokladam przy wymianie kasety, czyli mniej więcej raz w roku dla mtb i 1,5 roku dla szosy. Do lozysk wcale się nie dotyka. I wielu moich znajomych używa tych piast w swoich rowerach. Nigdy nie słyszałem żeby któremuś coś się z piasta stało. Tak więc traktuje ten wpis jako bzdury i chęć reklamy chinczyka który jedyne co potrafi to ukrasc pomysl i sprzedawać taniej.
Witam i pozdrawiam. Wszystkiego dobrego w nowym roku z 3miasta. Super materiał. Jestem klientem Pana serwisu. Bardzo fajnie że powstał taki kanał. Merytorycznie i na temat.
Mega dziękujemy 🤩 to zobowiązuje nas do kolejnych odcinków 🤩🤩🤩
2 lata temu kupiłem koła zbudowane na 370tkach straightpool i wymieniłem bębenek z 3 zapadek na ratchet ln. Mało opłacalne ale działa do dziś. Z plusów wymiany to dostałem smar dt w komplecie, który używam do tej pory.
Elegancko
Chętnie trochę dodam od siebie :
1. Klucz zew. Do mocowania tarczy ham. Też ma zabki wew. Wiec nie ma kluczy zew i wew. Poprostu są klucze do tarczy hamulcowe tzw klucz zew który pasuje do nakrętki służy do suportu a ze przy okazji pasuje do tarczy to spoko :)
2. Uszczelnienie 350 jest lepsze niż w wyższych według Twojej opinii jest lepsze bo występują uszczelniacze na korpusie i na bębenku to takie różnice wyższe muszą się kręcić lepiej bo są lepsze,
3. Spoko ze powiedziałeś o tym że dźwięki są różne od różnych ram , kół itd bo to ważne dla ludzi :)
4.350/370 to ten sam ratchet czyli Star tylko uszczelnienie inne i korpus o czym wspomniałeś ale sam pierścień ten sam oprócz ilości zębów
5. Straight pull jest lepszy jakość ta sama ale technologia inna i wpływa to zdecydowanie lepiej całość koła
6. Ale ogólnie spoko jest robić 370 na carbonie i nie ma się czego bać, będą jeździć super a że waga większa nie każdy chce wagę a reaktywność całości koła jak nie ma słabej obręczy karbonowej będzie super
Ogólnie spoko materiał :) dla klienta
Hej dzięki za komentarz poniżej odpowiadam:
1. Klucz wewnętrzny to ten do kasety
2. Niestety nie mam jednogłośnego zdania że wyższe modele kręcą się lepiej.
3. Tak dźwięk jest różny na różnych komponentach
4. Moim zdaniem uszczelnienie prawie takie samo, Star ratchet 18 w 370 i 36 w et 350
5. Co masz na myśli że straightpull jest lepszy? I co wpływa w nim na jakość koła?
6. Myślę że 370 śmiało można zastosować do karbonowej felgi
Dziki za aktywność
Pozdrawiam
Elegancki merytoryczny materiał 👍🏻
Dziękujemy 💪💪💪
Fajny materiał 👍 Tym bardziej cieszę się, że w kołach od Was, do gravela, zdecydowałem się na 350 😉
Ale super. I jak Ci się sprawdzają? Będziemy też robić odcinki, w których rozłożymy na części wszystkie piasty 💪💪💪
@@SZOBAK_CyclingTak mi się sprawdzają, że podjąłem decyzję o tym, że w kolejnym sezonie będę jeździł więcej na gravelu 😉Nie ma nawet co porównywać względem poprzednich kół, bo to różnica lat świetlnych 😉
@@rafaborek4735 dzieki
Witam serdecznie.Super materiał bo wlasnie jestem na kupnie kompletu kół i teraz juz wiem ze to bedzie 350tka.Moje pytanie czy koła są przygotowane pod mleko? I czy mozna wybrać wentyle chodzi mi o kolor? Dziękuję i pozdrawiam.
@@janek79 cześć jeśli chodzi o przygotowanie pod uszczelnienie to wystarczy u nas domówić usługę taśmowania wraz z taśmami w cenie 49. W standardzie mamy wentyle czarne ale jeżeli chcesz kolor to powiedz nie ma problemu załatwimy to dla ciebie
Mając możliwość wyboru nakretki na tarcze cl 900 centerlock? Lepiej wybrać wielowypust wewnętrzny czy zewnętrzny ? (Szosa)
@@michal00971 lepiej wybrać wielowypustowe wewnętrzny ponieważ dodatkowo jeszcze zakrywa przestrzeń pomiędzy osią
@SZOBAK_Cycling Dziękuję bardzo za odpowiedź. Z a jakieś inne aspekty przemawiają na plus wielowypustu zewnętrznego jak np sztywność montażu ? Ponieważ ciężko jest znaleźć z wypustem wewnętrznym. A z odpowiedzi sklepu wynika że wielowypust wewnętrzny to już historia.
@michal00971 po części się z tym zgadzam że pod klucz wewnętrzny coraz ciężej dostać. Siła dokręcenia jest taka sama więc chodzi tutaj tylko o dodatkowe przykrycie łożysk. Ale jeżeli masz dobrą piastę to nie ma się co obawiać i może być na pierścień zewnętrzny tak jak to jest teraz w standardzie
Część Dziękujemy za komentarz.
Jeśli chodzi o klucz do dokręcenia kasety zgadza się że klucz zewnętrzny to nie jest nowy wynalazek I jest on od suportu od misek zewnętrznych ale po prostu tak powiedziałem.
Jeśli chodzi o wyższe modele Piast, to Czy kręcą się lepiej???? Niestety mam mieszane uczucia ale może uda się nakręcić o tym kiedyś osobny materiał.
Napisz czytasz stosujesz swoich kołach Piasty dt?
Mam kółka zrobione przez Was - 350tki na R500. DTSwiss. Jeżdżą w fitnessie Specialized Sirrus. Ja 100 kg plus sakwy. I jeżdzę wszędzie, gdzie cienka oponka bez ostrego bieżnika daje radę ciągnąć. Po circa 2 tyś km nie mam pogiętych kół, w zakręcie opony nie ocierają o wsporniki błotników, i nie urywam szprych. Najlepsza inwestycja w rower, jaką można poczynić 😊😊👍.
Cześć. Miło słyszeć że koła się dobrze trzymają. Życzymy dużo kilometrów w nowym roku. Pozdrawiamy
Witam mam u siebie jedne kola na 350 z rachetem 36 posiadam rowniez starsza wersje 370 bez racheta co sadzisz o tych piastach tak z czystej ciekawosci? Jak wypada np uszczelnienie starszych 370 do nowych ?
@@ukaszwiatrowski5711 witaj. Stare 370 są bardzo dobre i nie widzę różnicy w uszczelnieniu pomiędzy 350.
Jak długo posiadasz 370?
@@SZOBAK_Cycling Dziekuje za szybka odp komplet zony na 370 starych ma prawie 6lat, moj na 370 ma ponad dwa lata . Zrob prosze jezeli to nie problem odcinek, o dobrych alternatywach DT, jezeli szczerze takie istnieja... :)
@@ukaszwiatrowski5711tak istnieją. Budujemy na nich koła karbonowe. Będzie o tym odcinek.
Jaka jest różnica w lozyskach miedzy 370 a 350 i czy do 370 można założyć łożyska ceramiczne?
Czy 350 i 370 (również w wersji straight pull) mają takie same uszczelnienia i są tak samo "beznarzędziowe" w serwisie? Szukam kół do gravela, więc odporność na wodę i łatwość serwisu jest istotna. Czy 350 jest lepsza pod tym względem?
Piasta 370 niczym nie odbiega od 350 pod względem uszczelnienia oraz serwisu. Również wykonasz konserwację bez użycia kluczy 💪👍
Może odcinek o Novatec`u i porównanie do DT? 😉 Fajnie, że przedstawiasz w filmie swoje subiektywne odczucia i poglądy. 👍 Wielu jutuberów boi sie tego i jedynie kieruje do widzów miałkie stwierdzenie "zostawiam Wam to do oceny".
@@dominikyoutube1 witaj dzięki za pomysł na nakręcenie odcinka myślę że zrealizujemy coś takiego. Wielu klientów pyta nas przed zamówieniem kół jaka jest różnica pomiędzy piastami DT Swiss a nowa i skąd się bierze taka różnica w cenie kół więc myślę że warty materiał do nakręcenia. Tak już właśnie mam że zawsze przedstawiam moje subiektywne opinie i mówię coś szczerze o danym produkcie. Dlatego jak coś jest słabe to nie podejmuję się pracy na tym i nie polecam tego. A jeżeli coś ma wadę lub nie jest do końca doskonałe to też szczerze o tym mówię. Dziękuję że to wychwyciles
Pozdrawiam
szybkie pytanie , wybrałem wasze kola :), mam tylko zgryz czy nyple aluminiowe czy mosiężne?
@@xtoization a zakupiłeś już koła czy będziesz składał zamówienie?
@@SZOBAK_Cycling będę składał zamówienie do kiedy obowiązuje 5% ?
@@xtoization jeśli nie złożyłeś jeszcze zamówienia a nie jesteś pewien jakie wybrać nyple to proszę wypełnij formularz kół na naszej stronie i wrócimy z informacją zwrotną co najlepiej wybrać. Rabat 5% utrzymamy raczej do końca stycznia.
@@SZOBAK_Cycling ok dziękuje
@@xtoizationproszę 🤌🏻
Robisz świetne koła i te które mi zrobiłeś to rower na nich przyspiesza lepiej niż na oryginalnych. Piasty 350/obręcze accent tgr. Najlepszego w nowym roku 2025
@@lukasz20i4 dzięki za info.
Życzymy wielu kilometrów w nowym roku
Witam wszystkiego naj w nowym roku co do tych Piast dt swiss 370 to kupiłem i wrzuciłem do ns Bike rag 3 i złożył mi serwis na felgach dt 540 plus 370 całość 1600 zł rewelka dobrze się kręcą itd też się zastanawiałem nad 350 ale cena a tu cóż poezja pozdrawiam .
Bardzo fajnie skonfigurowany zestaw w naszej ofercie również dostępny 👍🔥☝️
Przejrzalem Waszą ofertę kół. Czy wszystkie kola carbonowe do gravela mają asymetryczną konstrukcję? Budujecie też np. ze stożkiem 39 mm symetryczną?
Zgadza się model SBK39 I 34 JEST ASYMETRYCZNY natomiast SBK44 jest symetryczna.
Właśnie wprowadzamy nowe koła gravelowe o szerokości wewnętrznej 29mm i wszystkie będą symetryczne.
Bardzo mnie to cieszy, dlatego że mam opony o szerokości 50 mm. Jednak wysokość stożka 44 mm będzie dla mnie zbyt sztywne. Wiadomo że koło musi wyglądać 😀 ale 39 mm będą zupełnie wystarczające. Czy w takim razie będziecie mieć w ofercie koła z szeroką obręczą symetryczną 29 mm i względnie niskim stożkiem 39 mm?
W tym wypadku będzie 40mm i symetryczne. Wewnętrznie 29 mm. Mamy już o tym nakręcony materiał na UA-cam co się niebawem ukaże
Super, w takim razie czekam z niecierpliwością :)
Kiedy mniej więcej można spodziewać się tych nowych kół u Was?
Jaki jest sens porównywać dwie piasty gdzie jedną jest bez kołnierza pod J a druga z?
Ponieważ klienci nas o to pytają i postanowiliśmy nagrać taki.material.
Nie zawsze piasta klasyczna jest cięższa od straightpull więc dokonaliśmy sprawdzenia wagi :)
@@SZOBAK_Cycling Jasne. Pozdrawiam
A jak wiedziemy w wodę ponad piastę ? Mowa o 350
@@Tomtar spokojnie daje radę.
mozna po prostu wymienic ratcheta 18 w 370 na zestaw np 36 ? to te same pierscienie? Tak mi wychodzi z szukania, ale ciezko znalezc dokladne potwierdzenie.
Można to ten sam ratchet co w 350
Tak można 👍
W moim sztywniaczku śmigają od Was koła na 350 . Sztos !
Świetnie. 😊
A ja man FFWD str. pull, muszę kupić smar do zapadek bo uszy bola od tego ratcheta. Ma ktoś jakiś inny patent żeby go wyciszyć?
Myślę o spiłowaniu kilku ząbków na niższe czy to coś da?
Absolutnie nic nie można pikować.
Użyj gęstego smaru jak już bardzo chcesz wyciszyć.
Powinno pomóc.
Wydaje mi się że jest 370 straight pull pod oś 12x142 ale tylko w kołach systemowych np. G1800
Zgadza się tam też są takie piasty ale mają inne logo i są straightpull.
Ale piasty te nie wychodzą luzem do monterów.
dzięki za materiał
@@mutenroshi109 dzięki również za obecność 👍🔥☝️
A dt swiss piasta 370 straight pull przecież występuje w systemowych kołach dt? To jest 370 straight pull do gravela czy nie?
Tak w kołach Dt występuje ale nie jest dostępna luzem.
@@SZOBAK_Cycling Tak myślałem. Dzieki za odpowiedź. Może jakiś materiał o piastach novatec. Piasty bardziej przyziemne i dość często kupowane
@@krzysztoff.5444będzie odcinek niebawem w którym porównamy piasty na których pracujemy
Czy w ofercie są koła na obręczach xr361? Ciężko je gdziekolwiek znaleźć, a wydaje mi się (szczególnie po tym materiale), że takie koło na dt370 to byłaby fajna opcja do gravela. Pozdrawiam i kibicuję w rozwijaniu kanału.
Niestety ale obręcz 361 wyszła z produkcji dla tego ciężka ja dostać. Proponuję obręcz 391 jest szersza i opony do 48mm siadają pięknie. 🤌🏻✌️
Myk, myk, myk, myk, myk, subskrypcja kliknięta. :-)
@@matmat2829 dzięki bardzo
11:40 Mam dwa komplety na 240-tkach. Jeden zbudowałem sam, drugie kupne. Przyznam, że dźwięk w obu genialny (EXP36).
@@madyogi6164 zgadza się jest kozak 👍☝️
Co ważniejsze mniejsza waga R500+NV411/12, czy lepsza piasta R500+DT370 ???? Nie mogę się zdecydować. Obecne koła wążą 2015g na kulkach.
@@robredragon7967 zdecydowanie piasty Dt Swiss. Dużo lepsza jakość. Troszkę cięższe ale to najmniej istotną masa .
piasty na kulkach to przerzytek w dzisiejszych czasach
@@wandet5już nawet Shimano przechodzi na maszynowe
@@SZOBAK_Cycling a w jakich piastach shimano przechodzi na maszynowe? Bo wypuścili jakiś czas temu piaste na maszynowych MT410 i spodziewałem się że MT510 też zrobią na maszynowych a dali tam zwykłe łożyska kulkowe. Jest jakaś piasta poza mt410 na maszynowych łożyskach?
@@Rafal87xc no właśnie mówię o tej 410 i jeszcze w którymś modelu ale nie potrafię ci dokładnie odpowiedzieć ponieważ nie siedzę w piastach Shimano nie buduje na nich kół i nie proponuje ich klientom. Natomiast wyższe modele Piast Shimano czyli XT oraz ultegra są dobrze wykonane ale niestety trzeba je rozbierać czyścić smarować i dobrze ustawić łożyska tak aby nie miały ani luzu ani były zbyt mocno ściśnięte. Tak więc nie każdy mechanik to potrafi i często się zdarza że piasty mają właśnie wspomniany luz lub za mocno ściśnięte i łożysko pada czyli w tym przypadku kulki i konusy ale to jeszcze można wymienić natomiast jeżeli zostaną uszkodzone bieżnie piasty czyli będą wżery i ubytki no to niestety po frytkach
A jak wygląda sprawa adapterów różnych standardów osi i czy można te koła założyć do starszych raz z QR standardem. Jakie kupić te adaptery bez odsyłania bo nie są zbyt dobrze opisane ?? Proszę o pomoc
@@jedrzejbojdo1095 jeśli posiadasz te piasty i potrzebujesz adaptery to napisz do nas maila i wyślemy ci adaptery lub nr katalogowe aby zakupić. Pozdrawiam
Czy są dostepne u was szosowe koła aluminiowe na piastach DT350, pod osie QR i hamulec RIM z całą czarną obręczą włącznie z powierzchnią hamulcową?
Witaj. Nie takich nie ma. Takie koła były tylko systemowe w Dt Swiss
A czy nie da się do korpusu MTB 370 straigtpull przełożyć środka z szosowej? Może to byłaby alternatywa dla 350? Szkoda że nie pokazaliście jak te piasty w środku się różnią.
@@kaszalot8197 o wnętrzu piast będzie osobny materiał. Jeśli chodzi ci o same pierścienie to można je przełożyć czyli z piasty350 Ratchet 36 możesz przełożyć pierścienie do Dt Swiss 370 i gotowe.
Aluminiowy bębenek jest fatalny w dt350. Musiałem wymienić 2 w ciągu sezonu kaseta XT prawie przecięła bruzdy.
Cześć dziękujemy za komentarz i podzielenie się swoim doświadczeniem.
Niestety ale z moich obserwacji wynika że większość aluminiowych bębenków ma podobną wadę czyli że kaseta się w wgryza jest problem z Demontażem.
Jeśli możesz to napisz ile kilometrów zrobiłeś na jednej kasecie że zrobiło się aż takie wgryzienia. Pozdrawiam
Jest dostępny stalowy, w piastach DT350 Hybrid. Myślę, że sam bęben do dostania. Jak tylko się dowiedziałem o istnieniu takowego, to od razu postanowiłem kupić Hybrid zamiast zwykłej 350
@pawelkarakula9010 zgadza się tam jest stalowy
350 mam we wszystkich rowerach (szosa, mtb ,gravel)...petarda...w kazdej praktycznie bez smaru zeby było głośno (jako dzwonek)....przejechane w sumie blisko 50 tys , zero problemow, zero wymiany łożysk...jezdzone cały rok w zime tez i błocie, śniegu
Nie bez powodu Piasty dt uzyskały miano nieśmiertelne ale jednak zalecam smar to zapadek 😊
Siemka! Mam koła od was na piastach Accent Exe v2 ( chyba już nie macie ich w ofercie?) oraz obręczach dt r500 i po przejechaniu na nich 10 000 km kręcą się jak nowe. Jestem super zadowolony. Łożyska na razie nie wymagają wymiany ale po takim dystansie chyba powinienem przesmarować zapadki w piastach. Pytanie czy można do tego celu użyć smaru MoS2 czyli smar z dwusiarczkiem molibdenu? On się charakteryzuje tym, że jest taki właśnie nieco półpłynny jak smary do zapadek. Ten smar jest wszędzie dostępny za niewielkie pieniądze. Czy jednak się nie nada?
Witaj.milo słyszeć że jesteś zadowolony z kół. Jeśli smar o którym wspominasz nie jest lepiący to spróbuj go zastosować.
I zalecam częściami czyścić zapadki i smarować - co ok 5 tys km. Pozdr
Koła systemowe DT G1800 są na 370 straightpull, być może DT chce aby straightpull był tylko w gotowym produkcie, a nie jako osobna część 🤔
@@tojfel4923 dokładnie tak jest
A takie pytanie , na które do tej pory nikt konkretnie nie odpowiedział a mianowicie chodzi o ten czarodziejski smar do systemu ratchet bo wszyscy tylko , że nie można innego i może tak jest ale co się stanie gdy użyjemy zwykłego?
@@rafakrzysztoforski328 jak wspomniałem w materiale nie zalecamy zwykłego smaru czyli czytajmy smaru do łożysk ani smaru montażowego. Co się stanie to na to pytanie dokładnie odpowiedzieć nie potrafię ponieważ nigdy takiego smaru nie używam ale mając doświadczenie serwisu bębenków innych piastach to przede wszystkim smar do łożysk jest za gęsty i znacznie wycisza mechanizm zapadek. Zatem warto się trzymać zaleceń. Jeśli już ktoś bardzo chce eksperymentować i dać inny smar to ważne aby był jak najrzadszy i jak najmniej lepiący czyli w zasadzie nie wiem jaki to będzie być może jakiś własny wyrób. Natomiast jeśli mam polecić zamiennik smaru do zapadek zamiast smaru DT Swiss to może być również smar do zapadek Shimano i też jest bardzo dobry.
Od kilku lat mam 350 w kołach mtb. Od razu wywalilem oryginalny smar i nasmarowałem bębenek zielonym smarem dura ace shimano. To bardzo wycisza terkotanie piasty na czym mi zalezalo . Prawie 8 tys km i nic kompletnie sie nie dzieje. Piasta pracuje jak nowa.
@@piotrpiotr7672a no wlasnie wycisza. Niektorym na tum zalezy.
Wydajecie po 4k zł na koła, a na smar dedykowany szkoda 60zł, który wystarczy na 10 lat...
@@SZOBAK_Cyclingmam wiadro orlenowskiego smaru uniwersalnego. Dalem do dt swiss 240 exp.Wyciszyło znacznie, ale po kilkuset km wraca dźwięk ratchetu do normy. Dodam,że myję rower karcherem. Nie ma dzwięku metalicznego ratchetu,ale jest taki jakby "miękki" dla uszu i to mi pasuje
Mi te piasty Dt 370 kojarzą się głównie z kołami karbonowymi od speca, Roval c38 lub terra, podstawowa wersja.
To co piszesz jest bardzo prawdopodobne ponieważ DT Swiss współpracuje z wielką z wieloma Markami i rowerów i produkuje dla nich piasty pod brandem oem. Ale osobiście widziałem piasty DT Swiss w kołach rowera i trzymają się bardzo dobrze. Serwis serwis rowerowy 3 rowery specialized tarmac przez 4 lata i miały najechał około 40 000 i ani jednej wymiany łożysk w tym czasie nie zrobiliśmy wyłącznie serwis Ratchet
@SZOBAK_Cycling Tak sam użytkuje i znam te koła, mam jeszcze dt swiss na piastach axis, kulki a piasta wygląda jak z maszynowymi. Też mam już ponad 40 tyś i tylko serwis, takiej jakości kulek już nie ma. A reszta bebechów jak bębenek to formula.
15:10 Raczej od razu przyjąć, że piasta sprzedawana "solo" w detalu pochodzi z rozbiórki kół, i tyle. Jaki powód rozbiórki, chyba łatwo każdy sobie jest w stanie odpowiedzieć sam.
Jeśli Piasta jest sprzedawana jako z rozbiórki to wtedy widać na niej ślady od szprych i musi być jasno opisana że jest z demontażu. Natomiast tak jak wspomnieliśmy w materiale nowe piasty nie zostały wypuszczone do sprzedaży detalicznej.
oemowe nie muszą być z demontażu, często są z partii które były przewidziane na montaż w fabryce ale z jakiś powodów nie były montowane.
@@Rafal87xc tak ale ja się nie spotkałem że sprzedaje to bezpośrednio dystrybucja tylko po prostu trafiają na rynek detaliczny ale są to pojedyncze przypadki i stosunkowo bardzo rzadkie
2lata piasty dt 350 ratchet 54t smaru brak nic sie nie dzieje. Przebiegi 4k km rocznie
Cześć Daniel. Dzięki za komentarz. Mimo wszystko zalecamy wyczyszczenie i nasmarowanie. 👍 Konserwacja Ratchet jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Po prostu będzie tylko lepiej. 🚀🚀🚀
Czy do zapadek/rachet można użyć np smaru "r.s.p. Go Flow 35"?
Śmiało ładuj
Tak ten smar możesz śmiało użyć
Albo podobny byleby miał NLGI 0 - zazwyczaj są to smary przemysłowe sprzedawane w dużych pojemnościach np w wiaderkach po 4,5 kilograma, po 10 czy tam 20 kilogramów. Dlatego ciężko kupić dedykowany smar do zapadek w pojemności do naszych rowerowych zastosowań, np w opakowaniach po 100 gramów. Ale smar musi być półpłynny, nie sklejający - po współczynniku NLGI 0 trzeba szukać. Znalazłem taki smar: Półpłynny smar litowo-wapniowy do wolnobieżnych skrzyń biegów Mannol Low Viscosity Grease Ester 800g cena 46 zł za 800 gramów. Powinien się nadać.
@@pawe6859 Raczej pomiędzy NLGI 1 a 2. Toć nawet oryginalny, "polecany przez producenta" smar do zapadek DT Swiss ma NLGI 2
@@pawelkarakula9010 Do zapadek może być zbyt lepki, do ratcheta pewnie się nada, skoro producent poleca.
Ja kupilem cale kolo dt Swiss m1900 i jest w nim 370 i w enduro daje rade
Oczywiście że da radę ☝️👍🔥
Wszystko fajnie ale porównanie wagi jest tutaj bez sensu jak można porównywać wagę 2 piast o zupełnie innej budowie? Straight pull 370 boost mtb waży 256g a 350 238g więc różnica nie jest tak duża.
Dokonaliśmy takiej analizy ponieważ klienci nas o tym pytają 😉
Swoje kola do Fat Bike mam zbudowane na feldze karbonowej Nextie Wild Dragon i właśnie piasta DT 350 Big Ride i miodzio. Coroczny serwis i jeżdżą bez problemu.
Właśnie tak jest. 💪
Dlatego nie ma 370 stright, bo mają własne koła G1800 z takimi właśnie. Nie robią sami sobie konkurencji.
Po części masz rację. Piasty które stosują do swoich kół nie są dostępne w sprzedaży.
Posiadam kola szosowe DT P 1800 z piastami 370 straight pull, pozdrawiam.
www.dtswiss.com/pl/kola/kola-szosowe/performance/p-1800-spline
Są dobre.
Pomijam ,że mam uczulenie na piasty DT od jakiegoś czasu. Od dwóch miesięcy szukam kół dla siebie k wszystkie które odpowiadają mi parametrami są na 240😅
Witaj. Napisz do nas przez formularz kół postaramy się pomóc.
@@SZOBAK_CyclingJuż nie śpię 😁 Dzięki za szczere chęci. Dziś zamówiłem koła. Przespałem się z tematem i jakoś zniosę te 240 mimo , że chciałem z tyłu piastę z dodatkowym sprzęgłem. Pozdrawiam
zrobili mi świetne koła , akurat nie na dt swiss tylko na novatec-ach , gorąco polecam
Mega dziękujemy. I jaki już przebieg mają?
@@SZOBAK_Cycling obecnie grubo ponad 20 tysicy km , praktycznie zero serwisu ,nadal w użyciu . Pozdrawiam
@ super
Jeżdżę 28 lat, 16 lat pracy serwisowej i tysiące takich piast serwisowanych w tym czasie - producent rowerów które sprzedawaliśmy (8 lat pracy w dużym serwisie) oferował je w wielu modelach.
Eksploatowane w zdecydowanie syfiastych warunkach, bardzo wiele z nich jako piasty w rowerach "do pracy".
Jedyne co w 350tkach, 240 I 180 jest ok to sam ratchet.
Uszczelnienie - szczególnie od strony nienapędowej oraz osi od strony endcapa bębenka - beznadziejne. Żywotność łożysk w 350 - na poziomie chińskich.
Czy jest konkurencja? Jak najbardziej. Chińskie piasty koozer za ułamek ceny jednej dt350 czy arc też z Aliexpress.
6 zapadek, łożyska lepsze niż to co w dt.
@@TomaszBorucki-g8s absolutnie nie zgadzam się z tym co napisałeś.
@SZOBAK_Cycling ależ nie musisz się zgadzać. Robiłem czterocyfrową ilość razy serwis tych piast, mieszkam od 16 lat w miejscach gdzie nie jest zbyt sucho i zdecydowanie uszczelnienie tych piast i jakość łożysk ocenianiam nisko jak na to ile te dt kosztują. Z wielu względów i możliwości mógłbym nadal na nich jeździć (mam jeszcze 3 koła na dt 240) ale tego nie robię i bez żadnego wahania przesiadłem się na chińczyki za których 3 pary przód i tył płacę tyle co za 1 tylną 350tkę. W całym życiu rowerowym przekroczyłem w zeszłym roku 220 tysięcy km na rowerach. Nie ogranicza mnie budżet tylko sensowność kupna. I , co do oferowanej jakości, nie widzę żadnego powodu żeby kupić użytkować czy sprzedawać piasty dt. Na lata 20te 21 wieku nie wnoszą absolutnie nic co taniej i lepiej można mieć od innego producenta, głównie zza wielkiego muru. Zdziwiłbym się gdybyś się zgodził skoro masz w regularnej ofercie DT :) Ja mam ten komfort że 99 procent moich obrotów to usługi a nie sprzedaż części.
@SZOBAK_Cycling nie wiem co cię bawi. Zakładam że dzielimy się doświadczeniami. Moje jest takie jak opisałem. Pracując w norweskim serwisie miałem przez wiele lat na co dzień styczność z rzeczami które były czymś zupełnie powszednim ze względu na zamożność klientów, a przecięty serwis w Polsce oglądał je od tzw święta. Stąd dt i masa innych drogich zabawek nie była niczym więcej niż przeciętnym towarem w ofercie i bardzo popularnym na serwisie. Nie uważam że muszę jakoś udowadniać moją wiarygodność, tyle że ja nigdy niczego nie musiałem sprzedawać tylko to naprawiałem. Nie musiałem niczego zachwalać ani niczego ludziom wciskać. Obecnie prowadzę serwis co znaczy że nie sprzedaję niczego poza tym czego używam do napraw. Więc moja opinia nie jest wymuszona koniecznością wyzbycia się czegokolwiek. Trafiają do mnie cudze zakupy w takim stanie w jakim ludzie je dostarczają. Stąd moje zdanie że dt to słaba jakość, dramatycznie przepłacona szczególnie dziś gdy alternatywy są wielokrotnie tańsze i oferują przynajmniej tyle samo lub więcej za ułamek ceny dt. Koozery kupiłem z ciekawości żeby zobaczyć co to warte. Mam je w kilku elektrykach 1000w z momentem 160Nm. Pierwszy koozer jest od 2019 roku. W sumie na 4 sztukach 40 tysięcy km. Cena sztuki to mniej niż 200 pln. W żadnej jeszcze nie wymieniłem łożyska, czego po nawet 10 tysiącach nie mogłem nigdy powiedzieć o żadnej piaście dt która przychodziła na serwis. A w czasach garminow i innych liczydeł łatwo dowiedzieć się ile ktoś na czymś zrobił - ludzie chętnie dzieła się takimi informacjami. Więc średnio dość łatwo uzyskać takie szczegóły.
Z innych markowych piast miałem bądź mam styczność hope'ami, zippamu w kołach gotowych, piastami w lightweigtach, dt w wersjach robionych dla np bontragera poza tym z formulami , novatecami, shimano l, mavicami, trochę też innych wynalazków. Plus moje "chińczyki". Takie gadżety testuję na sobie, klientom ich nie oferuję gdy trzeba zrobić koła, ponieważ nadal je testuję, więc nie mam żadnej presji żeby test "wyszedł" lub nie. W mojej codzienności wniosek jest taki że dt oferuję mizerną odporność na wodę i słabą jakość łożysk w 350tkach. Jeśli ktoś chce je kupić albo złożyć na nich koła oraz uzna że moja opinia nie jest warta wzięcia pod uwagę - to jego (wyrzucone) pieniądze.
@@TomaszBorucki-g8sto co mówisz Tomku jest bardzo ciekawe i nigdy nie spotkałem się z taką opinią odnośnie marki DT Swiss jeśli mówimy tutaj dzisiaj o piastach. Zwróć uwagę że DT Swiss produkuje piastę Oem dla wielu producentów rowerów oraz kół i tam sprawdzają się również bardzo dobrze przykłady jest na przykład Marka specialized gdzie koła na 350 dla kół roval serwis rowerowy 40 a 50 000 km przez około 4 lata i nigdy w tych piastach nie wymieniłem łożysk. Serwis polegał wyłącznie na wyczyszczeniu przecinak wymianie smaru oraz czyszczeniu i smarowaniu zapadek Ratchet. To co powiedziałem w materiale co uważam o piastach 350 to to że jest to u nich prawie najniższa półka A moim zdaniem prawie najlepiej zrobiona. Moim zdaniem mają również lepszą szczelność niż 240 i 180. Ale jeśli twoje doświadczenie jest takie jak napisałeś to okej. Zgadza się promuję piasty diety swissa ponieważ na nich pracują i uważam że w tej cenie nie ma nic lepszego. Jak już wspomniałeś o innych Markach to na przykład moim zdaniem fatalne piasty są montowane w kołach ZIPP. Zdarza się że nie wytrzymują nawet jednego wyścigu gravel i już są łożyska do wymiany. Ale tak można by polemizować bez końca. Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów w nowym roku
Jeżdżę na dt 350(różne koła) od wielu lat w każdych warunkach i jeszcze nigdy nie miałem żadnego problemu. Nie jestem pedantem, nie czyszczę, smar w ratchet dokladam przy wymianie kasety, czyli mniej więcej raz w roku dla mtb i 1,5 roku dla szosy. Do lozysk wcale się nie dotyka. I wielu moich znajomych używa tych piast w swoich rowerach. Nigdy nie słyszałem żeby któremuś coś się z piasta stało. Tak więc traktuje ten wpis jako bzdury i chęć reklamy chinczyka który jedyne co potrafi to ukrasc pomysl i sprzedawać taniej.