Nálunk a céges autó egy 2012-es 1.4 hdi Peugeot 208. Csak rövid városi utakra van használva.Van olyan nap,hogy több mint tíz hidegindításon is átesik. 7-8 ember használja,és senki sem kíméli. A vezetőség kínosan betartatja az eltúlzott szerviz ciklust. Cserébe max 6 litert eszik százon,és apróságokon kívül(kiég egy izzó) a kilenc év alatt semmi baja nem volt! Amikor a benzines C corsa után meg kaptuk,és kiderült,hogy dízel,fogadásokat kötöttünk a kollégákkal,hogy mennyit bír majd.A legmagasabb tipp 50000km-volt. Ezt a kínos dolgot azóta egyikőnk sem emlegeti!
Én egy 19 éves Citroen C2 1.4 HDI-vel futárkodom. Közelít a 400ezerhez. A sok indítgatás miatt már egy önindítót kinyírtam, valamint a porlasztók alatti rézkarikát és a résolajcsöveket is cserélni kellett, mert eresztette a gázolajat. Bár szerencsére ezek nem voltak vészes tételek. Fogyasztása félelmetesen jó. 80% kisvárosi használat 20% országút. És 4.7l az átlagom. Nagyon eltalált motor ez az 1.4HDI, és mivel se kettöstömegű, se részecskeszürő, nagyon jól bírja a városi használatot is.
Apafej! 10 hidegindítás/nap? Számoljunk csak utána? Tegyük fel, hogy 1 műszakos munkarendben dolgoztok, ami után vki még privát célra is tekeri este. A legjobb indulattal sem tudok mást kihozni belőle: feltehetőleg átlagosan 1-1,6 óránként indítottátok be. Ezek közül szerinted melyik indítás volt hideg? ... A helyes válasz: csak is a legelső (alvás után reggel). A többi nem hideg, és nem is csont száraz. Olvass csak utána.
Szent Grál? Csak az OM606 😃 Meg persze az 1.9 TDI. Kár ezen vitatkozni. Lehetnek újabbak, csendesebbek, takarékosabbak, tisztábbak, ez így van jól, én pl. nyitott vagyok bármire, elektromosra is, mert rengeteg lehetőség van benne. De egy régi dízelnek azért nincs párja, legendák ezek.
sajnos azok a motorok már nem lesznek fiatalabbak :/ de az idő a francia dízeleknek jót tett. Az 1.5 dci 2010-től bosch vezérléses, azóta klasszisokkal jobb. Biztos vagyok benne, hogy az 1.6 cr tdi-vel simán felveszi a versenyt
@@gezy85 Az biztos, haveromnak olyan van első kerekes meg Quattró C4 A6 brutál jó hangja van :D Igazi varacskos :D Quattro meg nem kérdez. . . :D és 5 L-es fogyasztása van elképesztő :D
Véleményem szerint "minden" autó lehet jó megfelelő karbantartás mellett.. Ne 20-30 ezrenként cseréljük le az olajat stb.. Persze ehhez szükséges az akarat és a pénz is.. Sajnos az utóbbi nem mindig áll rendelkezésre..
Nekem is pl jajneveddmeg 1.3 Multijet motoros autóm van, ott is a pszichológia a legnagyobb baj, hogy sokak szerint nem kell láncot cserélni soha. Hogyha a nép rászánja az időt, és felkészül az adott konstrukció érzékeny pontjaira, akkor rengeteg gond megelőzhető lenne, arról nem is beszélve, hogy szíjhoz képest még olcsóbb is lehet km-re arányosan a költség... Nyilván azok a konstrukciók lesznek legendásak, amik teljes ridegtartást is jól viselik, de manapság minden gyártó pengeélen táncol, hamarabb kialakulnak a típushibát jelentő gondok 🤔
Vannak szar konstrukciók, amiknek akár estimesét is olvashatsz, akkor is be fog szarni. Ilyenek a 2.0PDTDI motorok, amikben az alulméretezett hatszögtengely átfordul az olajpumpa lánckerekében. Vagy ott van a nem diesel de szar TFSI motorok, amikben naponta cserélhetsz olajat, akkor is elkezd csörögni a vezérmülanc, és akkor is kokszosodik.
Köszönöm Tibor a videóit , tanácsait ! Ha lehet kérni Öntől a kettős tömegű lendkerék nyűgjeiről , optimális és káros működtetéséről egy videót is ha csinálna. Többiek nevében is köszönöm !
Vw, 1.9 tdi, Mercedes 270 cdi 5 hengeres OM 612,, 320 cdi 6 henger de csak a sor 6 ez java részt w211 ben volt. Szintén sor 5 de 300 ccm OM 606, valamint a 220 cdi is jó. Honda 2.2, Audi 2.7 és 3.0 jó konstrukció csak a vezérlés cserét sokan elspórolják és azért hal meg. Én utálom a BMW ket de a 20 d meg a 30d elég jó motor de költeni is kell rá ( mint mindegyikre) A jó autó /motor kérdést nem mindegy hogy milyen tulajtól kérdezik mert több csoportra lehet kategorizálni. 1 lelkiismeretes és költ az autóra, 2 vég felhasználó aki addig megy míg szét nem pereg és 1 hibából kapásból csinál 5öt és neki semmi sem jó, persze nem költ az autóra, 3 a műszaki analfabéta, nem érti mitől megy csak hajtja, és kizárólag mások véleményére támaszkodva vásárol..
Ebben a videóban pont a lényeg nem volt benne a modern dízelekkel kapcsolatban, vagy csak alig érintve. A leggyakoribb problémákról, a meghibásodásokkal kapcsolatos ok-okozatról, és hogy mit tehet egy nem szakértő vásárló dízel vásárlása előtt, ha nagyjából tisztában szeretne lenni a motor állapotával kapcsolatban. Valamint, hogy mire kell még a motoron kívül odafigyelni egy dízel autó vásárlásakor. Természetesen ezeket a dolgokat nem fogom most ide írni kommentbe, de remélem Tibor tisztában van ezekkel. Én amúgy nem vagyok szakértő, csak régóta használok dízelt, és az érintettségem miatt is és mivel műszaki végzettségű vagyok érdekel a téma.
És itt is megjelenik az a probléma, hogy az új autó vásárló (céges) nem fogja 15-20 ezer km-ként elvinni az autóját márkaszervizbe, hogy a következő tulajdonosnak is jó legyen és a glólia ott lebegjen a feje felett eladás után. De egy magánember se fogja (ritka kivételek vannak) elvinni sűrűbben az autóját olajcserére, ha tudja, hogy 150 000 km körül le fogja cserélni. Aki pedig új korában veszi és karban is tartja, az nem fogja jó eséllyel eladni az autóját. (mondom, kivételek biztos vannak)
Céges lízinges autók (flotta)jelentős része csak akkor lát szervízt ha műszaki probléma van vagy ha visszaadták. Nagy kamu a szervizkonyv, csupán azért készült (utólag) hogy atbasszak a használt autó vásárlót.
@@peterbalogh4583 😂 gondolom dolgoztál már sok ilyen helyen, akkor pl vw esetén mi a trükk? csak mert ott online a gép, és már egy megkésett olajcsere miatt is bukó a garancia, és akkor az elektronikus szervizkönyvről nem is beszéltünk
@@petermolnar8667 most is "ilyen" helyen dolgozok. Kb +200db a flotta, jelentős része haszongépjármű. amiben ülök 250 ezer óta nem volt olajcsere, szervíz.
@@garazsgeza5728 Ha lenne újra pénzem, akkor én se cseréltetném 10ezrenként. Hülye lennék, ha tudom, X év és 100-120 ezernél cserélem. Ha pedig van annyi pénzem, hogy tudok venni új autót, akkor nem fogom egész életemet egy autóban leélni. Ez a logikai buktatója az egésznek.
Ha címben említett szent grál szót kellene használni akkor szerintem ide lehetne említeni a hagyományos 1.9 tdi-t (3-as golf) és az 1.9pdtdi ( 5-5.5 passatok) motorokat amik nagyon jól ki lettek találva, szerintem a vw azóta se tudott ilyen, jobb, vagy hasonló motort csinálni, benzinesbe meg a sima 1.6 8 szelepest tudom mondani csak, pl a 4-es golfba amit tettek.
Komoly szakértelemmel rendelkezel ha csak a német konszern fos gyártmányait tudod felsorolni ebben a témakörben... Pdti motorok... Hahaha... mindenki szabadul meg tőle.... 😀
A hozzászólóknak irom,hogy szerintem,és tapasztalataim szerint nem csak a köbcenti számit,hanem a köbcenti,és a lóerő aránya. Ha kicsiből hoznak ki sok pacit,akkor annak meg van irva a sorsa.A W.W. anno pont eltalálta az 1.9 tdi-nél a max 90lovat. Ez az arany középút. Turbo nélkül pedig 70 Le. 1.4TD 65 le. turbo nélkül 50. stb,stb,stb ...ez a jó arány. (szerény véleményem)
van benne valami, de az 1.9es tdi motorok nagyon túl vannak tervezve, a 130+ lovas PD-knek még erősebb belseje van, ezért bírnak ki 200+ lóerőt szinte ugyanannyi ideig mint a gyári teljesítménnyel.A 200 lovasra tuningol tdi, normális használattal simán elmegy több 100k-t
Jó Vidi lett Csak a szegényebb rétegnek is lehetne ajánlani autót, mivel átlag magyar ember nem tud 3 4 millió Ftos autót venni, A videóban több millió Ft - os autókról van szó Az a valóság hogy az átlag keresetű ember örül ha 1 millió Ft körül vesz autót Pl lehetne szó milyen autót érdemes venni 800ezer-1 millió Ft körül
Kedves Tibor! Kinéztem egy igen szép állapotú 2014 es octavia 1.6crtdi járművet, 310ekm el. Mire figyeljek, mire kérdezzek rá a vásárlásnál? Az autó céges volt, így dokumentált szervízháttérrel rendelkezik, de nem flottás,1 személy használta. Köszönöm a visszajelzését!
Persze, hogy létezik a Szent Grál. Családban az egyik 1995 2.5 AEL sor 5 Audi A6 140 LE 650.000 km bontatlan motorral. Másik Toyota Avensis Verso 2.0 D4D 116 LE motorral 780.000 km-el. Mindkettő kényelmes, kis fogyasztású és hatalmas autó. Olcsón és könnyen szerelhetőek. Audinál a 60.000 km-ént lévő vezérléscserére, Toyotánál az SCV szelepre és a durva szűrő 100.000 km-énti ellenőrzésére kell figyelni. Ja, mindkét autóból lehet már nagyon szépet kapni 1 M alatt. Olvassatok népítéleteket róluk, őszintén ajánlom őket. Én biztos nem veszek modern dízelt, míg ezeket ki nem tiltják Bp.-ről. Egy lakás árát spórolták nekem az elmúlt években.
Nekem Om 605 és 611 van jelenleg, de 606 vagy om646 is nagyon megfelelt eddig a családban. Az om 606 turbo, a japán 2JZ német Diesel megfelelője. Szerintem a VW konszern Dieselnél jobb az olasz jtdm 1.6 vagy 2.0. (2010-től biztosan!) Renaultnak jót tett a konszenzus a Mercedessel, fordítva már nem így gondolom.
Ėn egy opel isuzumotoros 1.7 y17 dtl vettem.Brutál megbízható elpusztíthatatlan -30+40fokban is ugyan úgy indul 1 ėve van nálam egyszer dobott hibakódot 5.000 Ft ból megcsinálták.Szerkezetileg van gondja az autónak nem a motor a gyenge lámcszem.
SZemély szerint 3 éve hajtok egy 1.6 hdi peugeot 207-eset és tökéletesen megbízható autónak tartom. Elötte cégesként volt használva, amiről ugye tudjuk mennyire szoktak rá vigyázni, még sem volt még motorbeli problémája. Elektronikába, felfüggesztés, stb dolgokba mondjuk nem mennék bele, de ezt lehet a magyar utak minőségére is letudni
Olyan vicces hogy mindenki a vw féle dízeleket isteníti. Csak azt felejtitek el hogy ha már Szent Gralrol beszélünk akkor a Common Rail dízel bizony a “szarolasz” Fiat/Alfa Romeokban volt először. És az a jtd motor igenis a valaha volt legjobb motor. Belekerült az mindenbe JTD néven majd később multijetként is😉de nem baj legyetek csak német auto fejnehezek😂
Ha végignézem a hozzászólásokat, meg kell, hogy cáfoljalak. Nem csak német motorokat tartanak jónak az emberek, bár kétségtelenül ott is van jó, ha nem is mind. Viszont a sokféle hozzászólással teljesebb képet kap az ember. Nézd meg az Isuzu F-es Astra motorról írt hozzászólásomat. Ugyanakkor más is ajánlja az általad említett JTD motorokat. És én mindenkitől tanulok.
Olajcserére kell figyelni meg a hajtó/főtengely csapágyakra és örökké megy, szokásos CR hibalehetőségekkel nyílván. Renault motor, évjárat függő a betegessége. 2010 körülre már nagyon stabilak, 2000 körüliek még tudnak köcsög dolgokat produkálni.
@@madamepompadour1197 Igen de sajnos az a baj hogy van olyan autó 400000km el ami amúgy tök szép állapotban van. Első látásra minden tuti. Persze bele nem lát senki és nem tudod hogy ennyi kilóméter után mi fog tönkremenni legközelebb. Viszont amiben csak 180 van ránézésre szintén jó állapotban van annak azért az összes alkatrésze nyilván még nincs annyira elhasználódva. A baj ott kezdődik hogy ha felnéz az ember a mobile re akkor meglepődve fogja látni hogy ott sem igen olcsóbbak az autók mint idehaza. Max csak minimálisan. Ott is mi lesz olcsó? Az amiben 430000 km van. És ránézésre amúgy tök szép. Na ezekre csap le a magyar nepper és már hozza is befele és jelenik meg a hahun 185000 km el a kocsi. Ez itt a probléma sajnos.
Abszolút így van, csak a betegségre már hajlamos autókat hozzák be, mert kint már olcsóbb, itt pedig alig kevesebbért adják el mint a normális km-el rendelkező autókat. Katasztrófálisan beteg az itthoni autópark 70-80%-a.
Én nem értek egyet azzal, hogy mindegy milyen dízelt veszünk. Vannak jobban és rosszabbul sikerült motorok, és ugyanúgy jobb és rosszabb beszállítók is. Én például kerülném a Denso és a Siemens CR rendszereit, viszont a Bosch egy jó választás. Nem értem miért kell itt ennyire PC-nek lenni…
A CR üzemanyag rendszerek általában (előfordulnak kivételek) 250000, akár 500000 kilométert hiba nélkül üzemelnek függetlenül a gyártótól. A piac tele van pörgetett órás dízel autókkal, amiknek tulajai telekiabálják a netet, hogy nekik 150000 nél meghalt a porlasztó... Ha egy porlasztó, magasnyomású szivattyú üzemelt 15 évig, vagy 3-400000 kilométert, nem nevezném hibás, vagy gyenge konstrukciónak. A gyár nem Magyarországra gyárt autót, ahol elvárjuk az örök életet. A BOSCH rendszer előnye, hogy jól felújítható. A céges autóm Siemens porlasztóiban közel félmillió kilométer van és még gyári. Egyszer majd valóban költenem kell rá, de erre számítani lehet. Egy autóba nem csak tankolni kell...
Csak megerősíteni tudom. 1.6 szívó benzines, 120 lóerős autóm van és az átlagfogyasztásom sosem volt 6.3 liternél magasabb. Múlt hónapban voltam vele Németországban és normál használat mellett 5.6 liter volt a fogyasztása. Ilyen fogyasztás mellett fel sem merül bennem hogy Diesel motoros autót kéne vennem.
@@peterkeszthelyi5233 Igazad van. Mint ahogy az is elgondolkodtató, hogy a kortárs diesel motorok 3-4 litert fogyasztanak átlagban hasonló körülmények között, (városban se többet 4-5 liternél), pedig nagyobb teljesítményűek, mint a benzinesek. De az tény, hogy nem olyan nagy a különbség, mint régen. Ezért idézek egy másik hozzászólásomból: - "Ha benzines meg dízeles motorok fogyasztása közötti különbségről beszélünk, akkor - átlagban - városon kívül 1-3 literrel, városban 2-4 literrel fogyasztanak többet a benzines motorok üzemanyagból. Hagyományos példa: az F-es Astra 1,7-es Isuzu dízel motorja akár 6-6,5 liter üzemanyaggal is beérte 100 km városi közlekedésben. Ugyanabba a kocsiba gyártott 1,6-os (V8) benzines motor akár 8,5-9,5 litert, az 1,4-es (V16) benzines motor pedig 9-10 litert is képes volt fogyasztani - hasonló körülmények között. Településen kívül az Isuzu dízel átlagban 4,5 litert (100 km/óra sebességnél), az 1,6-os benzines 5,5-6 litert, az 1,4-es 6-6,5 liter üzemanyagot igényelt - hasonló feltételek mellett."
Azt birom, hogy mindenki ezen aggódik, hogy porlasztók, magasnyomásu, turbo stb 300.000 km után , de egy komolyabb autón a futoműrendbe rakás, vagy 4 fèk több pènz lehet, mint egy turbo felujitás, vagy mind 4 porlasztó felújítása 🙄
Családban és ismerősnek van 1.9tdi az ismerősöm a kocsi árához képest elég sokat költőt a motorra főleg az adagolóra ( Vw sharan 1.9tdi). Családban levővel igazán nem volt baj csak az hogy folyton feltart ha előttem megy ha utánam akkor mindig be kel várni. (WV 5 passat 110le) láttam már koromfelhőt eregető 1.9 tdi ket is de mind elkezd szét hullani, nem is olyan sok idő után. Hiába az építésbe bele ölt sok pénz.
@@lauracsikos1398 Mint minden autónàl, annyira lesz jó amennyire karban tartották, ha olcsót veszel az olyan is lesz. Az 1.9 tdi egy nagyon jó motor, ha megkapja rendszeresen amit kell akkor ahogy mondják “kimegy a vilàgból”, csak hazánkban az autók nagyrèsze 2x màr legalább lemente azt amennyit a műszerfalon ír😃
nincs... vagyis hát attól függ... 1.9 ből is van tobb féle... az utóbbi 77 kw-os (EURO4) már kevésbé megbízható, mint a régebbi 74 kw-os (EURO3)... de a 1.6 CRTDI-nek vannak gondjai EGR-el elég gyakran... de nem olyan vészes... vállalható
Nekem egy golf 6 kombi volt, 2.0 crtdi, 2010 es évj. 270 ezer km el vettem, 310 el adtam el, múltkor ránéztem szüfön, 360 felett jár már, volt vizsgán. Semmi baj nem volt vele, talán 140 le volt, 5 literrel eljártam hosszú távon.
Ez marhaság! Nekem is volt 1.6 crtdi 420 000 kilométerrel és rengeteg ex taxit vizsgáltunk 500 000+ futással 1.6 crtdi motorral. 1.5 dCi-ből is találkoztunk sokkal, amelyik szétesett 2-300 000 kilométernél és magas futásteljesítményűvel is. Ön valóban az összes 1.6 crtdi és 1.5 dCi motorral találkozott??? Volt Önnek 30-30 db. mindkettőből, vagy csak szajkózza a fórumokon és a cikkekben elhangzottakat? 14 000 átvizsgált autó tapasztalatai után mondom, hogy értelmetlen általánosítani, isteníteni vagy gyűlölni bizonyos típusokat.
Amit mindenki tud aki kicsit is ért hozzá, az az 1.9 TDI PDTDI! A 2.0PDTDI már nem igazán bevált! És még valami...én 10 ezrenként cserélem az olajat, és kizárólag az 505.01 5w40!
Szervusz Tibi! Teszett ez a videó. Miért is? Volt anno Seat Cordaba Stella , 1.9 szívó dízel autom. 220000Km adat el.Motorjának semmi baja nem volt soha. 6 éve, 2.0 l benzines Honda FRV van. 150 paci, 192Nm. Amiért ismét dízelen gondolkodom, Honda CRV ,III. vagy IV, generációs, azért mert időközben, kora nyártól, késő őszig, szabadság idő alatt lakókocsit vontatok. Százalékosan úgy tudnám legyeszerűsíteni, hogy 70% -ban agromenációból munkába járás, ami oda vissza ,fél óra, össz 1-óra., .maradék 30%, egyébb utak, és lakókocsival való kirándúlás, kicsiny hazankban egyenlőre. Kérdésem? Hadjak fel, a jó bevált, 216500 Km megtett benzinest, egy jobb , de, kockázatosabb, kölcségesebb fentarthatóságú, dízelért? Lényegesebben vontatás szempontjából,jobb lenne. Gondolok itt, ha ne addj isten, egy hegymenetben forgalmi ok miatt megállásra kényszerűlvén, el kelle ne indulni. Viszont városi forgalomban, rövid távon, tudom hogy "felejtős, a gázolajos autó.Benzines kissé pörgetnem kell az 1200-1300kg kocsi vontatásánál. Sík úton nincs is gon, ám én még nem is látom a dombot, de már ő érzi. Olyan mint az IFA tgk. Szóval, csak bátran Tibi, ne kímélj. Köszönöm szépen előre is. Üdv.Miki.
Skandinávoknal nem lehet dieselt eladni, mert senki sem veszi meg, mivel nagyon hideg van és nem indul a motor. Ezért ott mindenki benzinest vesz, viszont hihetetlen olcsón adják ott a Diesel motoros autókat. Talán érdemes lenne onnan behozni magyarba
Ez egyáltalán nem igaz. A Scania, Volvo, skandináv piacvezetők és a kamionok dízel motorral szereltek. Norvégiában meg már az elektromos járgányok vezetik az eladási listákat. Nagyon nem igaz, hogy "mindenki benzinest vesz" főleg nem személyautók ügyében. Ez megint nem jött be.
Apám dízel mániás, tizenéve amikor a mondeót vette, 50ezer sem volt benne mikor több százezres javítást kellett eszközölni benne, rákölötte, aztán eladta, majd vett egy Mazda6-ot, az sem volt meg neki sokáig, most egy Kia Sorentóval jár, ez úgy néz ki, megmarad neki. Barátom Focusánál ugyanez volt, bár az nem volt új, de oltári összeg lett volna javítani, azt hiszem, az is injektor volt a gond, ő hibásan adta el fillérekért, és vett egy benzines ugyanolyan fókuszt, picit eszik többet, és sosem látja a szervízt, csak olajcserekor.
Én egyszerű TDi-t vettem, mert azt mondták, hogy kisebb az esélye az elromlásra, kicsit olcsóbb fenntartani, és a fogyasztása se rosszabb a PD-nél. Az egyetlen hátránya - az Unió szerint - a nem PD-s TDi-nek, hogy csak Euró 3-as, a PD-s meg Euró 4-es. Bár nekem nem számít.
Olajbetöltő sapkát leveszed, benézel. Ha nagyon el volt hanyagolva látszik. Amúgy meg ha nagyon biztosra akarsz menni, olyat veszel, amihez adnak egy stóc számlát is.
@@gabornagy8212 Akkor az egy mazochista lehet... Mai dízelek között szerintem a legszerelhetőbb.. francia olajeregető psa műanyagmotor társai még most sincsenek azon a szinten, bárki bármit állít :D persze hengerfejrepedés meg nagynyomásúledarálódás előfordulhat, ez a modern dízeltechnika....
Kedves István! A régi céges 1.9 PDTDI motoros autómat 930000 kilométerrel adtam el. Ebből 500000 kilométert magam tettem meg vele anélkül, hogy a motorhoz hozzányúltam volna a kötelező olaj, vezérlés stb.-n kívül. Hazánkba tömegével áramlanak a PDTDI motoros autók 6-800 000 kilométerrel, pörgetett órával, amiben 250 000 van. Persze senki nem költött rájuk az elmúlt 3-5 évben. Ezért esnek szét az újdonsült magyar gazdáknál 280 000 nél.
@@autovizsgalat Kedves Tibor! Véletlenül se keverjük össze az 1.9PDTDI motorokat a 2.0PDTDI motorokkal.... Az 1.4, és 1.9PDTDI motorok legendásan jók, a 2.0PDTDI motorok meg legendásan rosszak. Ennek a km óra pörgetéshez semmi köze.
@@istvanpinter3177 Kedves István! Így születnek a legendák: Ön hány 2.0 PDTDI motort javított? Én sokat. A konstrukciónak valóban vannak gyenge pontjai (pl: PD elemek, hatszögtengely), de a Pd elemek cserélhetők (egyébként annak idején garanciában rengetegben kicserélték), a hatszögtengellyel pedig nem kell megvárni, amíg tönkremegy, még előtte cserélni kell. (6800 forint) Az órapörgetésnek sok köze van a motorok rossz hírének elterjedéséhez. Tömegével jelennek meg hazánkban a nyugaton sokat futott, 2,0 PDTDI motoros (és minden más) autók, amiknek visszapörgetik az óráját 5-600 000-ről 199 000 kilométerre, itthon megvásárolják, az új tulaj sem akar rákölteni az olajcserén kívül semmit, fél év múlva szétesik, majd telekürtöli a netet, hogy milyen szar a konstrukció, amit Ön elolvas, majd bőszen terjeszti tovább a "legendát". A 2,0 PDTDI motoros autókat jellemzően céges autónak, vagy családi autónak vásárolták újonnan és nem azért, hogy kenyérért futkossanak a szomszéd utcába. Az első 5 évben a legtöbbe belehajtották a 200-300 000 kilométert. Mennyire reális, hogy ugyanezekben az autókban 15 évesen szintén 2-300 000 kilométer legyen? Egyébként miért is várjuk el, hogy ezek a motorok örökké üzemeljenek? 140+ lóerővel üzemelnek félmillió kilométereket 6-7 literes fogyasztással, de lehetőleg 2 fillért ne kelljen rákölteni, mert akkor "legendásan szar" a konstrukció. Az autógyárak nem nekünk Magyaroknak gyártanak autókat, akik még 15-20 évesen is ráköltés nélkül szeretnénk használni az autóinkat. A 2,0 PDTDI motor fogyasztásban 500 000 kilométer alatt egy ugyanolyan 2,0 benzineshez (mondjuk Passathoz) képest üzemanyagban megspórolt 2 millió forintot, de sajnálunk rákölteni 3-500 000 forintot, ha tönkremegy benne valami. Inkább gyártunk "legendákat" Maradok tisztelettel, Varga Tibor
@@autovizsgalat Mert autót kell ahhoz javítani, hogy észrevegye valaki ha valami szar? Dugig voltunk nullkilóméteresen vett 2.0PDTDI-vel. Egy betegágy volt mind. Volt amiben átfordult a hexegonál tengely, volt ami 70000km alatt kétszer lett hengerfejes. Egy közös tulajdonsága mindegyiknek volt. Az összes zabálta az olajat. Érdekes, az 1.4, és 1.9 PDTDI-kel ilyen nyügök nem voltak.
@@istvanpinter3177 Akkor biztosan mondhatom,hogy a kivétel erősíti a szabályt!Nekem egy B7 A4 2.0pdtdi 16 szelepes van ami nem DPF-s.2013-ban vettem olyan magánembertől aki kétévesen hozta be.Családi autóként használt.Akkor 185.000km volt benne.Most 264 van.Nagyon jól megy 6l átlag fogyasztás 900km-s hosszú távon java autópálya 5,3l volt a legjobb.10 ezrenként olajcsere és nemhogy nem zabálja,de nem is eszi.200-nál cseréltem a hatszög tengelyt.Bontatlan a motorja.Karrbantartás kérdése is a történet nem kell általánosítani.Kinek a pap...Ja igen van egy Skoda Pickup 1.9dieselem.19 éve hűséges társam 594ezer kilóméternél szintén bontatlan motorral.Azt azért hozzátenném minden ből a jót kapják.Lehet meg is hálálják.Ennyit a kivételről🙂
Ha benzines meg dízeles motorok fogyasztása közötti különbségről beszélünk, akkor - átlagban - városon kívül 1-3 literrel, városban 2-4 literrel fogyasztanak többet a benzines motorok üzemanyagból. Hagyományos példa: az F-es Astra 1,7-es Isuzu dízel motorja akár 6-6,5 liter üzemanyaggal is beérte 100 km városi közlekedésben. Ugyanabba a kocsiba gyártott 1,6-os (V8) benzines motor akár 8,5-9,5 litert, az 1,4-es (V16) benzines motor pedig 9-10 litert is képes volt fogyasztani - hasonló körülmények között. Településen kívül az Isuzu dízel átlagban 4,5 litert (100 km/óra sebességnél), az 1,6-os benzines 5,5-6 litert, az 1,4-es 6-6,5 liter üzemanyagot igényelt - ugyanolyan feltételek mellett.
Kivéve ha nem... Cikkszám alapján van amelyiket nem tudják. Én pont most futottam bele. Felhívtam 10 ezzel foglalkozó embert, mindegyik kért egy cikkszámot, aztán közölte hogy újat ad vagy semmit. Bosch kb mindig felújítható. Delphi is, csak az tönkre is megy hamar. Siemens néha felújítható. Denso kb soha.
@@tomnsx5418 No én mesélek róluk. Szintén Siemensem van (1.5 dci). Mentem hozzájuk is, ők is azt mondták nincs hozzá alkatrész, csere. 4 zsír új darab után szarabb lett, hát visszavittem hogy valamit mondjanak. Erre kiszámláztak egy kompressziómérést, közölték hogy kuka a motor, azért csörög, nincs mit tenni. Mértem én is kompressziót itthon, garázsban, videóval. Érdekes módon majdnem az általuk adott papíron szereplő értékek dupláját sikerült mérnem. Ergo fordítom magyarra: a pénzed már nálunk van, ingyen, gariban csak a hülyék dolgoznak, takarodj. Meglepő módon volt mit tenni, például gariban visszavették a 4 újat és visszakapta az autó a gyári darabokat, aztán elváltak útjaink. Azóta járt az autó három márkaszervizben, Bosch szervizben, és végül az MP Dieselnél. Csak az MP-nél kb 5 garis kör, és sok főnökkel vitatkozás után végre van benne 4 működő injektor. Több mint egy év kellett mire életre kelt az autó. Ennyi szopást semmilyen autó nem ér. Senkinem nem javaslom hogy dízelt vegyen. És nem azért mert drága javítani. Nem azért mert megbízhatatlan. Mert ezek egyszerűen nem igazak. Hanem mert ha valami baja van, nyakig fogsz süllyedni abban a rohadt pöcegödörben amit ebben az országban autószerelésnek mernek csúfolni.
Hogy melyik a legjobb! Mindenkinek más. Ennyi. Valaki ezt szidja, valaki azt. Ezt a kérdést csak az dönti el, hogy az előző gazda, mennyire figyelt oda a kocsira. Van ismerős, akinek nem lehet megmagyarázni, hogy ne 40.000 nél cseréljen olajat. De a gyár ezt adta meg!!!!! Akkor hiába jó a motor konstrukció, ha balf@sz a gazda. A mociba belelátni… 👀 hát na igen. Az nehéz.
Es peldaul a 2.0 tdi cr motorok ? az olaj pumpa? nem hiszem hogy elmegy 300,000 kilometert ha nincs cserelve az olaj pumpa. Jo lett volna ha pl melyik motor kodu 1.6 tdi vagy 2.0 tdi cr vagy pd-t nem erdemes megvenni. 1.9 tdi pd-nel BXE motor kodu-nal ott a csapagy ami gyengebb es cserelesre szorul aztan a 2.0 tdi-nel az olaj pumpa. Biztos vagyok benne vannak meg hibak amikrol en pl nem tudok. Koszi
A Tdi is hasonloan tartos, a PD Tdi egy komplexebb, de nagyon megbízhato, olcson, egyszerüen javitható konstrukcio, és azért lényegesen erősebb egy SDI-nél
Régen a turbódízel volt a sláger most a hibrid az a gond tíz éves koruk után kerülnek be az országba ha valami mégis tönkremegy rajtuk nagyon sokba kerülhetnek.
@@bg11LL Kollégám vett ilyet akkumulátort kellett felújítani de vásárlás előtt erről tudott 150 ezer forintból megvolt . Amiről nem tudott magas olajfogyasztás.
@@davidnagy2894 Tehát 150 ezer forint. Ennyiből egy kuplungozás, vagy vezérműszíj csere is szűken van meg, ezek meg nincsenek a Priuson. Előírás szerint karbantartott Prius nem szokta enni az olajat, de egy gyűrűzés azt is megoldja.
@@davidnagy2894 Téves. Miért menne hidegen a motor? 1,3 kWh-s akku van benne, aminek kb. a felét használja az autó, ráadásul már a 2009-es Priusban is van egy hőcserélő a kipufogórendszerben, épp azért, hogy nagyon hamar melegedjen a motor.
@@puruttyaaa A CR rendszerek először a FIAT autóiban jelentek meg. Ugyan úgy mint ahogy közvetlenbefecskendezést is a FIAT használt először dízel motoros személyautóban.
sajnos a reszecskezuro nagy baja. Jol tudom hogy a 2 literes HDI 90 LE a legjobb.Mindig a legnagyobb motor és a legkisebb teljesítmény a legmegbízhatóbb a nagy nyomás miatt ezekben a motorokban.
Szidják sokan a Laguna II-t, de faceliftben található 150 lovas 2.0 dci az egyik legmegbízhatóbb dízel. Nissan fejlesztés. Nem utolsósorban a rozsda se támadja, 15 éves kocsinál azért ez nem elhanyagolandó tényező.
@@Thejano1998 Nincs és mindenkit lebeszélek erről az okádékról. Szerencsére már egyre kevesebb van belőlük, aki javítani hozza utána igyekszik megszabadulni tőle.
f. I. M9R motor. Nézz csak utána. Nissan fejlesztés, igaz közösen a Renault-val, tehát nem 100% Renault, elnyűhetetlen az a 2.0 dci motor, láncos, ha a szokásos dízelnek szükséges törődést megkapja.
Biztos hogy sosem vennék Diesel borzalmas hangos és zakatol csörög mint egy traktor. Diesel Lada autón és Diesel golfon tanultam meg vezetni borzalmas élmény volt minden percet gyűlöltem utaltam és az a budos Diesel szag …f..ck
@@luxbeci2 Atyagatya! Majdnem 17000!? Ez aztán a futásteljesítmény. Semmiféle luxus adó nincs henger elrendezéshez kötve. Ez a sokadik hülyeség amit idekörmöltél.
Személyes tapasztalatból mondom, hogy a kilencvenes években gyártott F-es Opel Astrák Isuzu motorjainál (1,7-es TD, 1686 cm3) kevés volt jobb a világon. Ha megadták annak a fajta motornak, ami kellett, elnyűhetetlen volt, mert hamarabb elkopott a karosszéria. Nekem 13 éven keresztül volt szerencsém megismerni azt a kocsit ferde hátú kivitelben. És ha ma gyártanák ezzel a motorral, újra megvettem volna. Erő volt, fogyasztás kevés. Igaz a legtöbbször 100 alatt közlekedtem, de folyamatosan mértem a fogyasztást üzemanyag vásárláskor. Nyáron: 4-4,5, télen 4,5-5 liter között volt az átlag (nem sok város, beépített léghűtés nélküli). Ezen az se változtatott, ha néha 120-150 között hajtottam. Benzines változatból az 1,6-os, 8 szelepes változatról (X16SZ) hallottam sok jót, hogy tartósnak bizonyult, akkori (benzines) mércével ráadásul keveset fogyasztott (100 alatt, léghűtés nélkül 5-6 liter). Most a híres ferde hátú 4-es Golf 1,9-es TDI-t vezetek 90 lóerővel (vagyis az egyszerűbb, nem pd-s változatot). Azért vettem, mert mindenki jót mond róla. Eddig nem panaszkodom. Ebben már van léghűtés, ami 1 literes többletfogyasztással jár, de nem használom (nem bírom). Erő ebben is van, a fogyasztás pedig valamivel kevesebb az előzőnél is. Igen, dízel-párti vagyok, mert vidéken élek, és csak hosszabb utakra megyek kocsival. Ráadásul az Isuzu a benzines motorokkal vetekedett a fenntartási költségekben, a VW valamennyivel drágább, de még ez is igénytelen motor, ha mindent megkap a maga idejében. Kíváncsi vagyok: másnak is vannak még jó tapasztalatai?
A magyarellenesek sose pusztulnak már ki? Mindegy, hogy miről van szó, kocsi, motor, dízel vagy benzines, a magyarelleneseknek minden alkalom a népünk vagy az országunk becsmérlésére. Csak azt nem tudom, hogy minek írnak magyarul, ha minden rossz, ami a miénk. És mit keresnek még itt?
@@autovizsgalat te hoztad fel a videóban a benzines kontra dizel témát. Lényegében az összes dízel egyforma nyűggel bír már cserébe keveset fogyasztanak a benzinesek sokat fogyasztanak kevés nyűggel küzdenek a hibrid meg az aranyközépút jelenleg. Nem beszólni akartam, szeretem a videóidat.
@@GunsBalazs Aranyközépút lehetne,az apró probléma,hogy egy hasonló mértékben,évj.ban...stb egy hibrid még mindig cirka DUPLA annyiba kerül...és vàlasztani is max 2-3 típusból tudsz ...
10 év alatt kb 2milliót spóroltam az üzemanyagkülönbségen. Két izzítógyertyát kellett ezalatt kicserélni. Már az autó se ér 2milliót. Melyik az az alkatrész aminek 2millió a különbsége a benzines/dízel motornál?
Legjobb az ami karban volt tartva és meg volt kímélve!!! Vásárolhat valaki 1.6 CRDI-t is és szidhatja mert szarrá volt hajtva... Én meg azt mondom 1.9 PD TDI jobb :) Nem kell külön magasnyomású szivattyú , hatékonyabb jobb.
@@Enkeli344 PD motorok is nagyon jók,és olcsóbb is fenntartani,viszont ez a motor sokkal kisimultabb,és halkabb,mellesleg a környezetvédelmi normát máshogy nem tudják hozni máshogy,csak iylen rohadt nagy nyomású rendszerrel és DPF-el :) (Nekem adagolós 1.9 is van,nekem az a best)
Úgy nézem mindenkinek az a legjobb, amit hajt. 😁 Ezzel semmi baj amúgy, de szubjektív véleményre nem lehet hagyatkozni. A jó kocsi a megfelelően karbantortott. Ennyi.
Nálunk a céges autó egy 2012-es 1.4 hdi Peugeot 208. Csak rövid városi utakra van használva.Van olyan nap,hogy több mint tíz hidegindításon is átesik. 7-8 ember használja,és senki sem kíméli. A vezetőség kínosan betartatja az eltúlzott szerviz ciklust. Cserébe max 6 litert eszik százon,és apróságokon kívül(kiég egy izzó) a kilenc év alatt semmi baja nem volt!
Amikor a benzines C corsa után meg kaptuk,és kiderült,hogy dízel,fogadásokat kötöttünk a kollégákkal,hogy mennyit bír majd.A legmagasabb tipp 50000km-volt.
Ezt a kínos dolgot azóta egyikőnk sem emlegeti!
Erre mondják a sudribunkó magyarok, hogy "szar francia". Ez egy ilyen ország.
Én egy 19 éves Citroen C2 1.4 HDI-vel futárkodom. Közelít a 400ezerhez. A sok indítgatás miatt már egy önindítót kinyírtam, valamint a porlasztók alatti rézkarikát és a résolajcsöveket is cserélni kellett, mert eresztette a gázolajat. Bár szerencsére ezek nem voltak vészes tételek. Fogyasztása félelmetesen jó. 80% kisvárosi használat 20% országút. És 4.7l az átlagom. Nagyon eltalált motor ez az 1.4HDI, és mivel se kettöstömegű, se részecskeszürő, nagyon jól bírja a városi használatot is.
Szia, van benne részecskeszűrő? Mivel hát eu 2012-es ugyebár.
Apafej! 10 hidegindítás/nap?
Számoljunk csak utána?
Tegyük fel, hogy 1 műszakos munkarendben dolgoztok, ami után vki még privát célra is tekeri este. A legjobb indulattal sem tudok mást kihozni belőle: feltehetőleg átlagosan 1-1,6 óránként indítottátok be. Ezek közül szerinted melyik indítás volt hideg?
...
A helyes válasz: csak is a legelső (alvás után reggel).
A többi nem hideg, és nem is csont száraz.
Olvass csak utána.
1.9 jtdm, 2 liter hdi , 1,4 hdi , mind nagyon jó motor
1.6hdi
2.0hdi 90le
1.4hdi 68le
Verhetetlenek
1.4 hdi 207es van, világbajnok!
@@sandortoser3388 90 lovas 2.0, a 134 lovas 2.2 imádom mindkettőt, beleülsz és mész
huggy az egész hdi, vegyetek tdi-t
Szent Grál? Csak az OM606 😃 Meg persze az 1.9 TDI. Kár ezen vitatkozni. Lehetnek újabbak, csendesebbek, takarékosabbak, tisztábbak, ez így van jól, én pl. nyitott vagyok bármire, elektromosra is, mert rengeteg lehetőség van benne. De egy régi dízelnek azért nincs párja, legendák ezek.
sajnos azok a motorok már nem lesznek fiatalabbak :/ de az idő a francia dízeleknek jót tett. Az 1.5 dci 2010-től bosch vezérléses, azóta klasszisokkal jobb. Biztos vagyok benne, hogy az 1.6 cr tdi-vel simán felveszi a versenyt
2.5 tdi az audi 100 as sor 5 henger az se rossz azért
Vagy egy M57d30
OM606 az mikyen cccm?
@@gezy85 Az biztos, haveromnak olyan van első kerekes meg Quattró C4 A6 brutál jó hangja van :D Igazi varacskos :D
Quattro meg nem kérdez. . . :D és 5 L-es fogyasztása van elképesztő :D
Véleményem szerint "minden" autó lehet jó megfelelő karbantartás mellett.. Ne 20-30 ezrenként cseréljük le az olajat stb.. Persze ehhez szükséges az akarat és a pénz is.. Sajnos az utóbbi nem mindig áll rendelkezésre..
Ha valakinek olajcserére "sincs" pénze, az ne tartson autót. Pont.
Nekem is pl jajneveddmeg 1.3 Multijet motoros autóm van, ott is a pszichológia a legnagyobb baj, hogy sokak szerint nem kell láncot cserélni soha. Hogyha a nép rászánja az időt, és felkészül az adott konstrukció érzékeny pontjaira, akkor rengeteg gond megelőzhető lenne, arról nem is beszélve, hogy szíjhoz képest még olcsóbb is lehet km-re arányosan a költség... Nyilván azok a konstrukciók lesznek legendásak, amik teljes ridegtartást is jól viselik, de manapság minden gyártó pengeélen táncol, hamarabb kialakulnak a típushibát jelentő gondok 🤔
Uuj
Vannak szar konstrukciók, amiknek akár estimesét is olvashatsz, akkor is be fog szarni. Ilyenek a 2.0PDTDI motorok, amikben az alulméretezett hatszögtengely átfordul az olajpumpa lánckerekében. Vagy ott van a nem diesel de szar TFSI motorok, amikben naponta cserélhetsz olajat, akkor is elkezd csörögni a vezérmülanc, és akkor is kokszosodik.
Köszönöm Tibor a videóit , tanácsait ! Ha lehet kérni Öntől a kettős tömegű lendkerék nyűgjeiről , optimális és káros működtetéséről egy videót is ha csinálna. Többiek nevében is köszönöm !
@@joedon9758 IDIÓTA
Ha 1-szer lefullasztod, az 10000km-rel növeli az elhasznélódását. Különben 300-350000 km-ert simán elmegy.
Volvo sor5... 2.4D, 163le.
Megbízható ketyere 😉
Vw, 1.9 tdi, Mercedes 270 cdi 5 hengeres OM 612,, 320 cdi 6 henger de csak a sor 6 ez java részt w211 ben volt. Szintén sor 5 de 300 ccm OM 606, valamint a 220 cdi is jó. Honda 2.2, Audi 2.7 és 3.0 jó konstrukció csak a vezérlés cserét sokan elspórolják és azért hal meg. Én utálom a BMW ket de a 20 d meg a 30d elég jó motor de költeni is kell rá ( mint mindegyikre) A jó autó /motor kérdést nem mindegy hogy milyen tulajtól kérdezik mert több csoportra lehet kategorizálni. 1 lelkiismeretes és költ az autóra, 2 vég felhasználó aki addig megy míg szét nem pereg és 1 hibából kapásból csinál 5öt és neki semmi sem jó, persze nem költ az autóra, 3 a műszaki analfabéta, nem érti mitől megy csak hajtja, és kizárólag mások véleményére támaszkodva vásárol..
Ebben a videóban pont a lényeg nem volt benne a modern dízelekkel kapcsolatban, vagy csak alig érintve. A leggyakoribb problémákról, a meghibásodásokkal kapcsolatos ok-okozatról, és hogy mit tehet egy nem szakértő vásárló dízel vásárlása előtt, ha nagyjából tisztában szeretne lenni a motor állapotával kapcsolatban. Valamint, hogy mire kell még a motoron kívül odafigyelni egy dízel autó vásárlásakor. Természetesen ezeket a dolgokat nem fogom most ide írni kommentbe, de remélem Tibor tisztában van ezekkel. Én amúgy nem vagyok szakértő, csak régóta használok dízelt, és az érintettségem miatt is és mivel műszaki végzettségű vagyok érdekel a téma.
Tibor nagyon jó a műsorod!
És itt is megjelenik az a probléma, hogy az új autó vásárló (céges) nem fogja 15-20 ezer km-ként elvinni az autóját márkaszervizbe, hogy a következő tulajdonosnak is jó legyen és a glólia ott lebegjen a feje felett eladás után. De egy magánember se fogja (ritka kivételek vannak) elvinni sűrűbben az autóját olajcserére, ha tudja, hogy 150 000 km körül le fogja cserélni. Aki pedig új korában veszi és karban is tartja, az nem fogja jó eséllyel eladni az autóját. (mondom, kivételek biztos vannak)
Focus mk3 például 20e km olajcserés gyárilag, VAG egyre többször ad flexibilis intervallummal autót, szóval vannak ellenpéldák
Céges lízinges autók (flotta)jelentős része csak akkor lát szervízt ha műszaki probléma van vagy ha visszaadták. Nagy kamu a szervizkonyv, csupán azért készült (utólag) hogy atbasszak a használt autó vásárlót.
@@peterbalogh4583 😂 gondolom dolgoztál már sok ilyen helyen, akkor pl vw esetén mi a trükk? csak mert ott online a gép, és már egy megkésett olajcsere miatt is bukó a garancia, és akkor az elektronikus szervizkönyvről nem is beszéltünk
@@petermolnar8667 most is "ilyen" helyen dolgozok. Kb +200db a flotta, jelentős része haszongépjármű. amiben ülök 250 ezer óta nem volt olajcsere, szervíz.
@@garazsgeza5728 Ha lenne újra pénzem, akkor én se cseréltetném 10ezrenként. Hülye lennék, ha tudom, X év és 100-120 ezernél cserélem. Ha pedig van annyi pénzem, hogy tudok venni új autót, akkor nem fogom egész életemet egy autóban leélni. Ez a logikai buktatója az egésznek.
Ha címben említett szent grál szót kellene használni akkor szerintem ide lehetne említeni a hagyományos 1.9 tdi-t (3-as golf) és az 1.9pdtdi ( 5-5.5 passatok) motorokat amik nagyon jól ki lettek találva, szerintem a vw azóta se tudott ilyen, jobb, vagy hasonló motort csinálni, benzinesbe meg a sima 1.6 8 szelepest tudom mondani csak, pl a 4-es golfba amit tettek.
Komoly szakértelemmel rendelkezel ha csak a német konszern fos gyártmányait tudod felsorolni ebben a témakörben... Pdti motorok... Hahaha... mindenki szabadul meg tőle.... 😀
A hozzászólóknak irom,hogy szerintem,és tapasztalataim szerint nem csak a köbcenti számit,hanem a köbcenti,és a lóerő aránya. Ha kicsiből hoznak ki sok pacit,akkor annak meg van irva a sorsa.A W.W. anno pont eltalálta az 1.9 tdi-nél a max 90lovat. Ez az arany középút. Turbo nélkül pedig 70 Le. 1.4TD 65 le. turbo nélkül 50. stb,stb,stb ...ez a jó arány. (szerény véleményem)
van benne valami, de az 1.9es tdi motorok nagyon túl vannak tervezve, a 130+ lovas PD-knek még erősebb belseje van, ezért bírnak ki 200+ lóerőt szinte ugyanannyi ideig mint a gyári teljesítménnyel.A 200 lovasra tuningol tdi, normális használattal simán elmegy több 100k-t
A logikad szerint az uj 1.2es turbos 130 lovasaknak tovabb kell birnia mint egy 2 literes 300 lovasnak.
Köszi Tibi! Végre valaki aki tanácsot ad ez ügyben!
Jó Vidi lett
Csak a szegényebb rétegnek is lehetne ajánlani autót, mivel átlag magyar ember nem tud 3 4 millió Ftos autót venni,
A videóban több millió Ft - os autókról van szó
Az a valóság hogy az átlag keresetű ember örül ha 1 millió Ft körül vesz autót
Pl lehetne szó milyen autót érdemes venni 800ezer-1 millió Ft körül
Kedves Tibor! Kinéztem egy igen szép állapotú 2014 es octavia 1.6crtdi járművet, 310ekm el. Mire figyeljek, mire kérdezzek rá a vásárlásnál? Az autó céges volt, így dokumentált szervízháttérrel rendelkezik, de nem flottás,1 személy használta. Köszönöm a visszajelzését!
Persze, hogy létezik a Szent Grál. Családban az egyik 1995 2.5 AEL sor 5 Audi A6 140 LE 650.000 km bontatlan motorral. Másik Toyota Avensis Verso 2.0 D4D 116 LE motorral 780.000 km-el. Mindkettő kényelmes, kis fogyasztású és hatalmas autó. Olcsón és könnyen szerelhetőek. Audinál a 60.000 km-ént lévő vezérléscserére, Toyotánál az SCV szelepre és a durva szűrő 100.000 km-énti ellenőrzésére kell figyelni. Ja, mindkét autóból lehet már nagyon szépet kapni 1 M alatt. Olvassatok népítéleteket róluk, őszintén ajánlom őket. Én biztos nem veszek modern dízelt, míg ezeket ki nem tiltják Bp.-ről. Egy lakás árát spórolták nekem az elmúlt években.
Audi motor +1
1.6 hdi bontas nelul 560e, 10e km olajcsere periodussal. Oktato auto.
mindkettő 4 személyes..láttál te már valódi nagy autót?
Nekem Om 605 és 611 van jelenleg, de 606 vagy om646 is nagyon megfelelt eddig a családban. Az om 606 turbo, a japán 2JZ német Diesel megfelelője.
Szerintem a VW konszern Dieselnél jobb az olasz jtdm 1.6 vagy 2.0. (2010-től biztosan!)
Renaultnak jót tett a konszenzus a Mercedessel, fordítva már nem így gondolom.
Csak a Honda 2.2 i-ctdi ✌🤘👍🙂
Baszd meg a honda cdtit
Mondjuk egy Accord 7 gen? 😊
@@gaborkozma8362 miért?
Egyértelmű! Nekem évek óta 200le felettiként üzemel és hiba nélkül. Imádom!
Majd rajossz...
1.9-es fityó szívódízel...
Semmi extra.
Viszont mérsékelten gyorsul...
Ėn egy opel isuzumotoros 1.7 y17 dtl vettem.Brutál megbízható elpusztíthatatlan -30+40fokban is ugyan úgy indul 1 ėve van nálam egyszer dobott hibakódot 5.000 Ft ból megcsinálták.Szerkezetileg van gondja az autónak nem a motor a gyenge lámcszem.
Killer gondolomNorvégiában élsz?Én még életemben nem éltem meg -30 celziust...
Ez így van, a 1.7-es ydt egy szuper motor, ha olaj, meg víz van benne agyonüthetetlen.
Isuzu örökminda a szegénység!
SZemély szerint 3 éve hajtok egy 1.6 hdi peugeot 207-eset és tökéletesen megbízható autónak tartom. Elötte cégesként volt használva, amiről ugye tudjuk mennyire szoktak rá vigyázni, még sem volt még motorbeli problémája. Elektronikába, felfüggesztés, stb dolgokba mondjuk nem mennék bele, de ezt lehet a magyar utak minőségére is letudni
Üdv! Audi A6 4F 2.0crtdi milyen motorolajat kér, mi van előírva ennek a típusnak?
Ismét egy remek hasznos videó köszönjük! 👍🏻
Olyan vicces hogy mindenki a vw féle dízeleket isteníti. Csak azt felejtitek el hogy ha már Szent Gralrol beszélünk akkor a Common Rail dízel bizony a “szarolasz” Fiat/Alfa Romeokban volt először. És az a jtd motor igenis a valaha volt legjobb motor. Belekerült az mindenbe JTD néven majd később multijetként is😉de nem baj legyetek csak német auto fejnehezek😂
@Gábor Lukácsik javítom szívesen hogy autókban akkor😉gondoltam egyértelmű lesz mikor egy autókról szóló video alá kommenteli az ember
Ha végignézem a hozzászólásokat, meg kell, hogy cáfoljalak. Nem csak német motorokat tartanak jónak az emberek, bár kétségtelenül ott is van jó, ha nem is mind. Viszont a sokféle hozzászólással teljesebb képet kap az ember. Nézd meg az Isuzu F-es Astra motorról írt hozzászólásomat. Ugyanakkor más is ajánlja az általad említett JTD motorokat. És én mindenkitől tanulok.
Az 1.9 multijet Mk2 es bravom 293 ezernél köszöni jól van.
A diesel Nissan 1.9-es dci láncos-ról mi a véleményed? Sajátommal 400 ezer felett vagyok és tökéletes.
Olajcserére kell figyelni meg a hajtó/főtengely csapágyakra és örökké megy, szokásos CR hibalehetőségekkel nyílván. Renault motor, évjárat függő a betegessége. 2010 körülre már nagyon stabilak, 2000 körüliek még tudnak köcsög dolgokat produkálni.
Jó száraz magyar gázolajnak köszönhetjük mindezt!
1.9 jtd duplaturbó 190le , eddig gond nélküli, gyári turbóval olajfogyás nélkül 600e+ km
Az a baj hogy Magyarországra pont 2-300000km est hozzák be,amire egyből költeni is kell ugye.
@@madamepompadour1197 Azt. Jó állapotú 400- 500 ezer kilométeres kocsi rengeteg van.
@@madamepompadour1197 Most mondta a szakértő úr hogy kb ennyit bírnak és utánna felújjítás kell. Na pont ezeket hozzák be.
@@madamepompadour1197 Igen de sajnos az a baj hogy van olyan autó 400000km el ami amúgy tök szép állapotban van. Első látásra minden tuti. Persze bele nem lát senki és nem tudod hogy ennyi kilóméter után mi fog tönkremenni legközelebb. Viszont amiben csak 180 van ránézésre szintén jó állapotban van annak azért az összes alkatrésze nyilván még nincs annyira elhasználódva. A baj ott kezdődik hogy ha felnéz az ember a mobile re akkor meglepődve fogja látni hogy ott sem igen olcsóbbak az autók mint idehaza. Max csak minimálisan. Ott is mi lesz olcsó? Az amiben 430000 km van. És ránézésre amúgy tök szép. Na ezekre csap le a magyar nepper és már hozza is befele és jelenik meg a hahun 185000 km el a kocsi. Ez itt a probléma sajnos.
Abszolút így van, csak a betegségre már hajlamos autókat hozzák be, mert kint már olcsóbb, itt pedig alig kevesebbért adják el mint a normális km-el rendelkező autókat. Katasztrófálisan beteg az itthoni autópark 70-80%-a.
Köszönjük. Hát igen. Az át vizsgálás a lényeg mert kis futás teljesítmény után is lehet kinyírva egy dízel motor. Ez a baj velük
Hosszútávra fogyasztásban nincs jobb? Mazda, fogd meg a söröm
Skyactive
Én nem értek egyet azzal, hogy mindegy milyen dízelt veszünk. Vannak jobban és rosszabbul sikerült motorok, és ugyanúgy jobb és rosszabb beszállítók is. Én például kerülném a Denso és a Siemens CR rendszereit, viszont a Bosch egy jó választás. Nem értem miért kell itt ennyire PC-nek lenni…
A CR üzemanyag rendszerek általában (előfordulnak kivételek) 250000, akár 500000 kilométert hiba nélkül üzemelnek függetlenül a gyártótól.
A piac tele van pörgetett órás dízel autókkal, amiknek tulajai telekiabálják a netet, hogy nekik 150000 nél meghalt a porlasztó...
Ha egy porlasztó, magasnyomású szivattyú üzemelt 15 évig, vagy 3-400000 kilométert, nem nevezném hibás, vagy gyenge konstrukciónak.
A gyár nem Magyarországra gyárt autót, ahol elvárjuk az örök életet.
A BOSCH rendszer előnye, hogy jól felújítható.
A céges autóm Siemens porlasztóiban közel félmillió kilométer van és még gyári. Egyszer majd valóban költenem kell rá, de erre számítani lehet.
Egy autóba nem csak tankolni kell...
legújabb benzinesek meglepően jól tudnak fogyasztani egyébként pl Golf 1.5 TSI, Civic 1.5T
Csak megerősíteni tudom. 1.6 szívó benzines, 120 lóerős autóm van és az átlagfogyasztásom sosem volt 6.3 liternél magasabb. Múlt hónapban voltam vele Németországban és normál használat mellett 5.6 liter volt a fogyasztása. Ilyen fogyasztás mellett fel sem merül bennem hogy Diesel motoros autót kéne vennem.
@@peterkeszthelyi5233 Igazad van. Mint ahogy az is elgondolkodtató, hogy a kortárs diesel motorok 3-4 litert fogyasztanak átlagban hasonló körülmények között, (városban se többet 4-5 liternél), pedig nagyobb teljesítményűek, mint a benzinesek. De az tény, hogy nem olyan nagy a különbség, mint régen. Ezért idézek egy másik hozzászólásomból:
- "Ha benzines meg dízeles motorok fogyasztása közötti különbségről beszélünk, akkor - átlagban - városon kívül 1-3 literrel, városban 2-4 literrel fogyasztanak többet a benzines motorok üzemanyagból.
Hagyományos példa: az F-es Astra 1,7-es Isuzu dízel motorja akár 6-6,5 liter üzemanyaggal is beérte 100 km városi közlekedésben. Ugyanabba a kocsiba gyártott 1,6-os (V8) benzines motor akár 8,5-9,5 litert, az 1,4-es (V16) benzines motor pedig 9-10 litert is képes volt fogyasztani - hasonló körülmények között.
Településen kívül az Isuzu dízel átlagban 4,5 litert (100 km/óra sebességnél), az 1,6-os benzines 5,5-6 litert, az 1,4-es 6-6,5 liter üzemanyagot igényelt - hasonló feltételek mellett."
Azt birom, hogy mindenki ezen aggódik, hogy porlasztók, magasnyomásu, turbo stb 300.000 km után , de egy komolyabb autón a futoműrendbe rakás, vagy 4 fèk több pènz lehet, mint egy turbo felujitás, vagy mind 4 porlasztó felújítása 🙄
Melyik a legjobb dízelmotor, és miért pont az 1.9 TDI? 😂
Családban és ismerősnek van 1.9tdi az ismerősöm a kocsi árához képest elég sokat költőt a motorra főleg az adagolóra ( Vw sharan 1.9tdi). Családban levővel igazán nem volt baj csak az hogy folyton feltart ha előttem megy ha utánam akkor mindig be kel várni. (WV 5 passat 110le) láttam már koromfelhőt eregető 1.9 tdi ket is de mind elkezd szét hullani, nem is olyan sok idő után. Hiába az építésbe bele ölt sok pénz.
@@lauracsikos1398 Mint minden autónàl, annyira lesz jó amennyire karban tartották, ha olcsót veszel az olyan is lesz. Az 1.9 tdi egy nagyon jó motor, ha megkapja rendszeresen amit kell akkor ahogy mondják “kimegy a vilàgból”, csak hazánkban az autók nagyrèsze 2x màr legalább lemente azt amennyit a műszerfalon ír😃
Örökös mint a nyomorúság:))
Mi a helyzet ezzekel a cr td kell? Pl 1.6 osal? Van olyan megbizható mind az 1.9 pd tdi?
nincs... vagyis hát attól függ... 1.9 ből is van tobb féle... az utóbbi 77 kw-os (EURO4) már kevésbé megbízható, mint a régebbi 74 kw-os (EURO3)... de a 1.6 CRTDI-nek vannak gondjai EGR-el elég gyakran... de nem olyan vészes... vállalható
Nekem egy golf 6 kombi volt, 2.0 crtdi, 2010 es évj. 270 ezer km el vettem, 310 el adtam el, múltkor ránéztem szüfön, 360 felett jár már, volt vizsgán. Semmi baj nem volt vele, talán 140 le volt, 5 literrel eljártam hosszú távon.
Felejtsd el olyan gyenge mint a harmatos libafos.
Azt azert ki lehetett volna emelni, hogy míg a VW 1.6 TDI elmegy 200-300 ezret, addig az 1.5 dCi simán félmilliót!
Ez marhaság!
Nekem is volt 1.6 crtdi 420 000 kilométerrel és rengeteg ex taxit vizsgáltunk 500 000+ futással 1.6 crtdi motorral.
1.5 dCi-ből is találkoztunk sokkal, amelyik szétesett 2-300 000 kilométernél és magas futásteljesítményűvel is.
Ön valóban az összes 1.6 crtdi és 1.5 dCi motorral találkozott??? Volt Önnek 30-30 db. mindkettőből, vagy csak szajkózza a fórumokon és a cikkekben elhangzottakat?
14 000 átvizsgált autó tapasztalatai után mondom, hogy értelmetlen általánosítani, isteníteni vagy gyűlölni bizonyos típusokat.
@@autovizsgalat, köszönöm a válaszod, nem akartalak felhergelni :)
2021 VW toureg 3.0 dízel ott is központi nyomásos megoldás van vagy pd? Köszi
itt már csak Cr!
Amit mindenki tud aki kicsit is ért hozzá, az az 1.9 TDI PDTDI! A 2.0PDTDI már nem igazán bevált! És még valami...én 10 ezrenként cserélem az olajat, és kizárólag az 505.01 5w40!
Nem néztem végig. Üdv, egy golf III 1.9TDI AHU tulaj xD
Üdv 1.9 TDI ahf 1 Octavia. :)
Szervusz Tibi! Teszett ez a videó. Miért is? Volt anno Seat Cordaba Stella , 1.9 szívó dízel autom. 220000Km adat el.Motorjának semmi baja nem volt soha. 6 éve, 2.0 l benzines Honda FRV van. 150 paci, 192Nm. Amiért ismét dízelen gondolkodom, Honda CRV ,III. vagy IV, generációs, azért mert időközben, kora nyártól, késő őszig, szabadság idő alatt lakókocsit vontatok. Százalékosan úgy tudnám legyeszerűsíteni, hogy 70% -ban agromenációból munkába járás, ami oda vissza ,fél óra, össz 1-óra., .maradék 30%, egyébb utak, és lakókocsival való kirándúlás, kicsiny hazankban egyenlőre. Kérdésem? Hadjak fel, a jó bevált, 216500 Km megtett benzinest, egy jobb , de, kockázatosabb, kölcségesebb fentarthatóságú, dízelért? Lényegesebben vontatás szempontjából,jobb lenne. Gondolok itt, ha ne addj isten, egy hegymenetben forgalmi ok miatt megállásra kényszerűlvén, el kelle ne indulni. Viszont városi forgalomban, rövid távon, tudom hogy "felejtős, a gázolajos autó.Benzines kissé pörgetnem kell az 1200-1300kg kocsi vontatásánál. Sík úton nincs is gon, ám én még nem is látom a dombot, de már ő érzi. Olyan mint az IFA tgk. Szóval, csak bátran Tibi, ne kímélj. Köszönöm szépen előre is. Üdv.Miki.
Mercedes w169- diesel-ről lesz teszt és átvizsgálás? Engem nagyon érdekelne, hogy mik szoktak lenni a gyenge pontok? Köszönettel
Kedves Tibor . E-mailben meg lehet önt keresni ? Üdvözlettel .
Rs octavia-ban 2.0 crtdi cuna-kat nagyon szidják...
Skandinávoknal nem lehet dieselt eladni, mert senki sem veszi meg, mivel nagyon hideg van és nem indul a motor. Ezért ott mindenki benzinest vesz, viszont hihetetlen olcsón adják ott a Diesel motoros autókat. Talán érdemes lenne onnan behozni magyarba
Ez egyáltalán nem igaz. A Scania, Volvo, skandináv piacvezetők és a kamionok dízel motorral szereltek. Norvégiában meg már az elektromos járgányok vezetik az eladási listákat. Nagyon nem igaz, hogy "mindenki benzinest vesz" főleg nem személyautók ügyében. Ez megint nem jött be.
Apám dízel mániás, tizenéve amikor a mondeót vette, 50ezer sem volt benne mikor több százezres javítást kellett eszközölni benne, rákölötte, aztán eladta, majd vett egy Mazda6-ot, az sem volt meg neki sokáig, most egy Kia Sorentóval jár, ez úgy néz ki, megmarad neki. Barátom Focusánál ugyanez volt, bár az nem volt új, de oltári összeg lett volna javítani, azt hiszem, az is injektor volt a gond, ő hibásan adta el fillérekért, és vett egy benzines ugyanolyan fókuszt, picit eszik többet, és sosem látja a szervízt, csak olajcserekor.
Jó reggelt, sima 1,9 tdi vagy pdtdi?
PD Tdi szerintem, manapság akár olcsóbban fenntarthato mint az adagolós
Én egyszerű TDi-t vettem, mert azt mondták, hogy kisebb az esélye az elromlásra, kicsit olcsóbb fenntartani, és a fogyasztása se rosszabb a PD-nél. Az egyetlen hátránya - az Unió szerint - a nem PD-s TDi-nek, hogy csak Euró 3-as, a PD-s meg Euró 4-es. Bár nekem nem számít.
Csak azt nem értem, hogy egy “szakember” átvizsgálás során hogy mondja meg hogy volt-e rendszeresen olaj csere??
Olajbetöltő sapkát leveszed, benézel. Ha nagyon el volt hanyagolva látszik. Amúgy meg ha nagyon biztosra akarsz menni, olyat veszel, amihez adnak egy stóc számlát is.
De igen, létezik szent grál és ez a Mercedes E320 CDI soros hat hengerese.
Kedves Tibor!Hova tudnèk privàtba ìrni neked?
Zsolt
info@autovizsgalat.hu - +36 (70) 770-9842
2.0 cr, nagyon jo konstruckio 👌🏽
Nagy ívben kerülni kell szerelők szerint.
@@gabornagy8212 szeretem az ilyen “szereloket” miert is kene kerulni?! Mai dizelek kozul az egyik legtartosabb motor.
@@gabornagy8212 Én meg 5.5 éve használok 2.0 CRTDI-it passat VII-ben és egy nagyon jó motor!!!
@@gabornagy8212 Akkor az egy mazochista lehet... Mai dízelek között szerintem a legszerelhetőbb.. francia olajeregető psa műanyagmotor társai még most sincsenek azon a szinten, bárki bármit állít :D persze hengerfejrepedés meg nagynyomásúledarálódás előfordulhat, ez a modern dízeltechnika....
Jó a 2.0 crtdi de a turbó a gyenge láncszem, ha meghal 3 millka az új.
300.000km-ig egyik diesellel sincs gond? A 2.0 PDTDI motorok sosem bírnak ki ennyit.
Kedves István!
A régi céges 1.9 PDTDI motoros autómat 930000 kilométerrel adtam el. Ebből 500000 kilométert magam tettem meg vele anélkül, hogy a motorhoz hozzányúltam volna a kötelező olaj, vezérlés stb.-n kívül.
Hazánkba tömegével áramlanak a PDTDI motoros autók 6-800 000 kilométerrel, pörgetett órával, amiben 250 000 van. Persze senki nem költött rájuk az elmúlt 3-5 évben. Ezért esnek szét az újdonsült magyar gazdáknál 280 000 nél.
@@autovizsgalat Kedves Tibor! Véletlenül se keverjük össze az 1.9PDTDI motorokat a 2.0PDTDI motorokkal.... Az 1.4, és 1.9PDTDI motorok legendásan jók, a 2.0PDTDI motorok meg legendásan rosszak. Ennek a km óra pörgetéshez semmi köze.
@@istvanpinter3177
Kedves István!
Így születnek a legendák:
Ön hány 2.0 PDTDI motort javított? Én sokat. A konstrukciónak valóban vannak gyenge pontjai (pl: PD elemek, hatszögtengely), de a Pd elemek cserélhetők (egyébként annak idején garanciában rengetegben kicserélték), a hatszögtengellyel pedig nem kell megvárni, amíg tönkremegy, még előtte cserélni kell. (6800 forint) Az órapörgetésnek sok köze van a motorok rossz hírének elterjedéséhez. Tömegével jelennek meg hazánkban a nyugaton sokat futott, 2,0 PDTDI motoros (és minden más) autók, amiknek visszapörgetik az óráját 5-600 000-ről 199 000 kilométerre, itthon megvásárolják, az új tulaj sem akar rákölteni az olajcserén kívül semmit, fél év múlva szétesik, majd telekürtöli a netet, hogy milyen szar a konstrukció, amit Ön elolvas, majd bőszen terjeszti tovább a "legendát".
A 2,0 PDTDI motoros autókat jellemzően céges autónak, vagy családi autónak vásárolták újonnan és nem azért, hogy kenyérért futkossanak a szomszéd utcába. Az első 5 évben a legtöbbe belehajtották a 200-300 000 kilométert. Mennyire reális, hogy ugyanezekben az autókban 15 évesen szintén 2-300 000 kilométer legyen?
Egyébként miért is várjuk el, hogy ezek a motorok örökké üzemeljenek? 140+ lóerővel üzemelnek félmillió kilométereket 6-7 literes fogyasztással, de lehetőleg 2 fillért ne kelljen rákölteni, mert akkor "legendásan szar" a konstrukció. Az autógyárak nem nekünk Magyaroknak gyártanak autókat, akik még 15-20 évesen is ráköltés nélkül szeretnénk használni az autóinkat. A 2,0 PDTDI motor fogyasztásban 500 000 kilométer alatt egy ugyanolyan 2,0 benzineshez (mondjuk Passathoz) képest üzemanyagban megspórolt 2 millió forintot, de sajnálunk rákölteni 3-500 000 forintot, ha tönkremegy benne valami. Inkább gyártunk "legendákat"
Maradok tisztelettel,
Varga Tibor
@@autovizsgalat Mert autót kell ahhoz javítani, hogy észrevegye valaki ha valami szar? Dugig voltunk nullkilóméteresen vett 2.0PDTDI-vel. Egy betegágy volt mind. Volt amiben átfordult a hexegonál tengely, volt ami 70000km alatt kétszer lett hengerfejes. Egy közös tulajdonsága mindegyiknek volt. Az összes zabálta az olajat. Érdekes, az 1.4, és 1.9 PDTDI-kel ilyen nyügök nem voltak.
@@istvanpinter3177 Akkor biztosan mondhatom,hogy a kivétel erősíti a szabályt!Nekem egy B7 A4 2.0pdtdi 16 szelepes van ami nem DPF-s.2013-ban vettem olyan magánembertől aki kétévesen hozta be.Családi autóként használt.Akkor 185.000km volt benne.Most 264 van.Nagyon jól megy 6l átlag fogyasztás 900km-s hosszú távon java autópálya 5,3l volt a legjobb.10 ezrenként olajcsere és nemhogy nem zabálja,de nem is eszi.200-nál cseréltem a hatszög tengelyt.Bontatlan a motorja.Karrbantartás kérdése is a történet nem kell általánosítani.Kinek a pap...Ja igen van egy Skoda Pickup 1.9dieselem.19 éve hűséges társam 594ezer kilóméternél szintén bontatlan motorral.Azt azért hozzátenném minden ből a jót kapják.Lehet meg is hálálják.Ennyit a kivételről🙂
Nem tudom, hogy eddig miért nem láttam a videóidat, de azonnal ment a feliratkozás.
A 3 literes fogyasztásbeli különbséggel még enyhén is fogalmaztál.
Akkor sincs annyi különbség 😁☝️‼️😛
Ha benzines meg dízeles motorok fogyasztása közötti különbségről beszélünk, akkor - átlagban - városon kívül 1-3 literrel, városban 2-4 literrel fogyasztanak többet a benzines motorok üzemanyagból.
Hagyományos példa: az F-es Astra 1,7-es Isuzu dízel motorja akár 6-6,5 liter üzemanyaggal is beérte 100 km városi közlekedésben. Ugyanabba a kocsiba gyártott 1,6-os (V8) benzines motor akár 8,5-9,5 litert, az 1,4-es (V16) benzines motor pedig 9-10 litert is képes volt fogyasztani - hasonló körülmények között.
Településen kívül az Isuzu dízel átlagban 4,5 litert (100 km/óra sebességnél), az 1,6-os benzines 5,5-6 litert, az 1,4-es 6-6,5 liter üzemanyagot igényelt - ugyanolyan feltételek mellett.
1.9JTD 77KW a legjobb
1.6 vagy inkább 2.0 ajánlanal ebből a motorból?
Jó éjszakát. Szep estet. Kellemes unnepeket kivanok. Csaladnak.,,! 🙋♀️💞👨❤️👨🐇🐇🐰🐰👨❤️👨👨❤️👨💋💓💓🌹🌹🌹🎀🎀🎀🎀🎀💕❤️❤️💝🤗🤗🤗😚😏😊🤔😙💗🍫🐘🐘 🐘🙋♀️🙋♀️🙋♀️🙋♀️🙋♀️,
Felújítják a siemens befecskendezőket töredék áron. Szinte fillérekért , kérlek mesélj még.
Kivéve ha nem... Cikkszám alapján van amelyiket nem tudják. Én pont most futottam bele. Felhívtam 10 ezzel foglalkozó embert, mindegyik kért egy cikkszámot, aztán közölte hogy újat ad vagy semmit.
Bosch kb mindig felújítható. Delphi is, csak az tönkre is megy hamar. Siemens néha felújítható. Denso kb soha.
+1, na meg a lendkereket. Abba se lesz sok köszönet.
Hehe. Toredekaron :)))
Béla mesélj te ‼️🙄
Matyóka diesel 5 éve mondták nekem hogy simán felújítható Peugeot 407 coupe, 2.7 HDI oszt mindenhol cserélni akarták ‼️👎😁😣
@@tomnsx5418 No én mesélek róluk. Szintén Siemensem van (1.5 dci). Mentem hozzájuk is, ők is azt mondták nincs hozzá alkatrész, csere. 4 zsír új darab után szarabb lett, hát visszavittem hogy valamit mondjanak.
Erre kiszámláztak egy kompressziómérést, közölték hogy kuka a motor, azért csörög, nincs mit tenni. Mértem én is kompressziót itthon, garázsban, videóval. Érdekes módon majdnem az általuk adott papíron szereplő értékek dupláját sikerült mérnem. Ergo fordítom magyarra: a pénzed már nálunk van, ingyen, gariban csak a hülyék dolgoznak, takarodj.
Meglepő módon volt mit tenni, például gariban visszavették a 4 újat és visszakapta az autó a gyári darabokat, aztán elváltak útjaink.
Azóta járt az autó három márkaszervizben, Bosch szervizben, és végül az MP Dieselnél. Csak az MP-nél kb 5 garis kör, és sok főnökkel vitatkozás után végre van benne 4 működő injektor. Több mint egy év kellett mire életre kelt az autó. Ennyi szopást semmilyen autó nem ér.
Senkinem nem javaslom hogy dízelt vegyen. És nem azért mert drága javítani. Nem azért mert megbízhatatlan. Mert ezek egyszerűen nem igazak.
Hanem mert ha valami baja van, nyakig fogsz süllyedni abban a rohadt pöcegödörben amit ebben az országban autószerelésnek mernek csúfolni.
Peugeot 2.0 HDi? Mi a vèlemèny?
nekem van egy 3.0 V6 CRTDI (190e km) és egy 1.9 es PDTDI (113e km)... nem volt még gond egyikkel sem... de még viszonylag "fiatalok"
A Hyundai féle 1.6 crdi,én erre esküszöm.
Nem rossz választás, az első generáción minden részegysége felújítható a bosch befecskendezőknek, nincs kéttömegű, se DPF.
@@proksalevente Ez így igaz!
az első generációs 1.6oskoat meddig építették be kiába hyundáiba ?
Ez is lőtt már ki porlasztót, jól látom? Érdemes a porlasztókat felújíttatni 200.000 körül, mert pukkan a genyó :)
Hogy melyik a legjobb! Mindenkinek más. Ennyi. Valaki ezt szidja, valaki azt. Ezt a kérdést csak az dönti el, hogy az előző gazda, mennyire figyelt oda a kocsira. Van ismerős, akinek nem lehet megmagyarázni, hogy ne 40.000 nél cseréljen olajat. De a gyár ezt adta meg!!!!!
Akkor hiába jó a motor konstrukció, ha balf@sz a gazda. A mociba belelátni… 👀 hát na igen. Az nehéz.
Ha dízel akkor francia (HDI), ha benzines, japán.
Es peldaul a 2.0 tdi cr motorok ? az olaj pumpa? nem hiszem hogy elmegy 300,000 kilometert ha nincs cserelve az olaj pumpa. Jo lett volna ha pl melyik motor kodu 1.6 tdi vagy 2.0 tdi cr vagy pd-t nem erdemes megvenni. 1.9 tdi pd-nel BXE motor kodu-nal ott a csapagy ami gyengebb es cserelesre szorul aztan a 2.0 tdi-nel az olaj pumpa. Biztos vagyok benne vannak meg hibak amikrol en pl nem tudok. Koszi
Aminek az ISUZU a beszállító 😊
SDI. A térképről levisz.
A Tdi is hasonloan tartos, a PD Tdi egy komplexebb, de nagyon megbízhato, olcson, egyszerüen javitható konstrukcio, és azért lényegesen erősebb egy SDI-nél
Meg az életről is 😂
@@peterfalvaytop komment
Csak benzin egyen többet 2 literrel inkább......
Azért az 1,9 TDI az lehet Szent Grál nem?! Már bizonyított . Vagy akár a Mercedes régebbi dízelek :-) De a Toyotákat is ide sorolhatnám.
Az Alfa/Fiat JTD-t se hagyjuk ki, ha valami, az tényleg a Szent Grál!
Kinek van igaza? Senkinek és mindenkinek! Ennyike.
Régen a turbódízel volt a sláger most a hibrid az a gond tíz éves koruk után kerülnek be az országba ha valami mégis tönkremegy rajtuk nagyon sokba kerülhetnek.
Mi kerülhet sokba egy Priuson?
@@bg11LL Kollégám vett ilyet akkumulátort kellett felújítani de vásárlás előtt erről tudott 150 ezer forintból megvolt . Amiről nem tudott magas olajfogyasztás.
@@davidnagy2894 Tehát 150 ezer forint. Ennyiből egy kuplungozás, vagy vezérműszíj csere is szűken van meg, ezek meg nincsenek a Priuson. Előírás szerint karbantartott Prius nem szokta enni az olajat, de egy gyűrűzés azt is megoldja.
@@bg11LL Azért kell generálozni motorját mert hibrid rendszer miatt sokat ment hidegen a motor. Priusnál ez gyakori probléma
@@davidnagy2894 Téves. Miért menne hidegen a motor? 1,3 kWh-s akku van benne, aminek kb. a felét használja az autó, ráadásul már a 2009-es Priusban is van egy hőcserélő a kipufogórendszerben, épp azért, hogy nagyon hamar melegedjen a motor.
Most akkor melyik a világ legjobb Dizele ????????????????
@@champipy Sajnos ez sem igaz. Toyota 2.2Dcat, Subaru Boxer D...
Aminek gondos gazdája van... ilyen egyszerű... általánosságban 👍
A régiek...
kia, hyundai...ok a crdi kitalaloi es mesterei
@@puruttyaaa A CR rendszerek először a FIAT autóiban jelentek meg. Ugyan úgy mint ahogy közvetlenbefecskendezést is a FIAT használt először dízel motoros személyautóban.
Végre valaki aki itthon is jól ejto kinaz ECUt. Köszönöm
sajnos a reszecskezuro nagy baja. Jol tudom hogy a 2 literes HDI 90 LE a legjobb.Mindig a legnagyobb motor és a legkisebb teljesítmény a legmegbízhatóbb a nagy nyomás miatt ezekben a motorokban.
Szidják sokan a Laguna II-t, de faceliftben található 150 lovas 2.0 dci az egyik legmegbízhatóbb dízel. Nissan fejlesztés. Nem utolsósorban a rozsda se támadja, 15 éves kocsinál azért ez nem elhanyagolandó tényező.
Mind a két állítás helytelen. Bocs, a szidják az helyes.
Van Lagunád, vagy csak hallottad valahol?
szia a Nissan soha nem fejlesztett 2.0 dci motort 2006 ban vàltotta a 2.2 dci -t a 2.0 dci 100 % Renault motor !!
@@Thejano1998 Nincs és mindenkit lebeszélek erről az okádékról. Szerencsére már egyre kevesebb van belőlük, aki javítani hozza utána igyekszik megszabadulni tőle.
f. I. M9R motor. Nézz csak utána. Nissan fejlesztés, igaz közösen a Renault-val, tehát nem 100% Renault, elnyűhetetlen az a 2.0 dci motor, láncos, ha a szokásos dízelnek szükséges törődést megkapja.
Azért egy Denso és Delphi között elég nagy a külömbség
ÓRIÁSI A KÜLÖNBSÉG
Tdci/Hdi
VW caddy?
Biztos hogy sosem vennék Diesel borzalmas hangos és zakatol csörög mint egy traktor. Diesel Lada autón és Diesel golfon tanultam meg vezetni borzalmas élmény volt minden percet gyűlöltem utaltam és az a budos Diesel szag …f..ck
🤣🤣🤣
ne is!😂 mind olyan, v6-okat messziről kerüld el😅
@@norbertkallai8025 Sosem V6-om azokat luxus adó terheli. Lada Samaram volt mindig is és nem cserélném el erre, pedig 16960km van benne
@@luxbeci2 Atyagatya! Majdnem 17000!? Ez aztán a futásteljesítmény. Semmiféle luxus adó nincs henger elrendezéshez kötve. Ez a sokadik hülyeség amit idekörmöltél.
Toyota D4D D-Cat? 😂😂😂
Om606, örök.
A dízel 2JZ 😄
Brutál.
Személyes tapasztalatból mondom, hogy a kilencvenes években gyártott F-es Opel Astrák Isuzu motorjainál (1,7-es TD, 1686 cm3) kevés volt jobb a világon. Ha megadták annak a fajta motornak, ami kellett, elnyűhetetlen volt, mert hamarabb elkopott a karosszéria. Nekem 13 éven keresztül volt szerencsém megismerni azt a kocsit ferde hátú kivitelben. És ha ma gyártanák ezzel a motorral, újra megvettem volna. Erő volt, fogyasztás kevés. Igaz a legtöbbször 100 alatt közlekedtem, de folyamatosan mértem a fogyasztást üzemanyag vásárláskor. Nyáron: 4-4,5, télen 4,5-5 liter között volt az átlag (nem sok város, beépített léghűtés nélküli). Ezen az se változtatott, ha néha 120-150 között hajtottam.
Benzines változatból az 1,6-os, 8 szelepes változatról (X16SZ) hallottam sok jót, hogy tartósnak bizonyult, akkori (benzines) mércével ráadásul keveset fogyasztott (100 alatt, léghűtés nélkül 5-6 liter).
Most a híres ferde hátú 4-es Golf 1,9-es TDI-t vezetek 90 lóerővel (vagyis az egyszerűbb, nem pd-s változatot). Azért vettem, mert mindenki jót mond róla. Eddig nem panaszkodom. Ebben már van léghűtés, ami 1 literes többletfogyasztással jár, de nem használom (nem bírom). Erő ebben is van, a fogyasztás pedig valamivel kevesebb az előzőnél is. Igen, dízel-párti vagyok, mert vidéken élek, és csak hosszabb utakra megyek kocsival. Ráadásul az Isuzu a benzines motorokkal vetekedett a fenntartási költségekben, a VW valamennyivel drágább, de még ez is igénytelen motor, ha mindent megkap a maga idejében.
Kíváncsi vagyok: másnak is vannak még jó tapasztalatai?
Ha, nem is mondott semmit, azért jó volt!
Örülök, hogy így is tetszett. Képzeld, ha még mondtam is volna valamit... 😁😁
Azért egy 4 hengeres nem egy el annyit mint egy v6 os :D
Ezt cáfolja a Toyota Hiace 2.4d...
@@hubert68-u5u nem a 30 éves turbó nélküli dieselekről van szó!!
@@viktorg.9867 Tudok Toyota Corolla 1.4D4 több mint 600.000 futással,motor hiba nélkül...
Van 318-as Mercedes Sprinterem 1.400.000 km el egyszer kelett turbót cserélni. De maga a blokk érintetlenel
Tomo vinkovic 420 kistraktor
Az az
Toyota hiace 2,5D4D
A magyarellenesek sose pusztulnak már ki? Mindegy, hogy miről van szó, kocsi, motor, dízel vagy benzines, a magyarelleneseknek minden alkalom a népünk vagy az országunk becsmérlésére. Csak azt nem tudom, hogy minek írnak magyarul, ha minden rossz, ami a miénk. És mit keresnek még itt?
A bmw nem luxuskategoria a 7esig, na az luxus, addig nem
Volvo D5 😊
Japánbóo dízelt, Európából benzinest. Ja, nem....
Hibrid? :D
Örülök, hogy sikerült megragadni a videó lényegét... 🙂
@@autovizsgalat te hoztad fel a videóban a benzines kontra dizel témát. Lényegében az összes dízel egyforma nyűggel bír már cserébe keveset fogyasztanak a benzinesek sokat fogyasztanak kevés nyűggel küzdenek a hibrid meg az aranyközépút jelenleg. Nem beszólni akartam, szeretem a videóidat.
@@GunsBalazs Aranyközépút lehetne,az apró probléma,hogy egy hasonló mértékben,évj.ban...stb egy hibrid még mindig cirka DUPLA annyiba kerül...és vàlasztani is max 2-3 típusból tudsz ...
BENZIN V6
2.0 tdci ha diesel
Amit az üzemanyagon spórol a dizeles annyival drágább az alkatrész hozzá
10 év alatt kb 2milliót spóroltam az üzemanyagkülönbségen. Két izzítógyertyát kellett ezalatt kicserélni. Már az autó se ér 2milliót. Melyik az az alkatrész aminek 2millió a különbsége a benzines/dízel motornál?
@@mchami érdekes,mert a pdtdi pl egy igazi betegágy a másik a 2,4JTD Alfa aztán Subaru Boxer Diesel, sőt még az Isuzu dizelek is hullanak az opelokban
Fiat 1.6 jtd
1ND-TV, Toyota
530d e60 .... csak a sor 6 hamár dízel
DPF nelkul. Bivalyeros es jol fogyaszt. M57.
Koszonjuk a semmit
Akkor szolalj meg te is ,okoska! De az autókról beszélj és ne az ökrös szekér előnyeiről !
letezeik szent gral?
1.6 CRDI a legjobb
10 éve 1.6 crdi-m van gond nélkül (Hyundai)150 Ekm 80% város pedig DPF-es. Hibátlan.
@@MrLeron22 Ennyi👍
Legjobb az ami karban volt tartva és meg volt kímélve!!! Vásárolhat valaki 1.6 CRDI-t is és szidhatja mert szarrá volt hajtva... Én meg azt mondom 1.9 PD TDI jobb :) Nem kell külön magasnyomású szivattyú , hatékonyabb jobb.
@@Enkeli344 PD motorok is nagyon jók,és olcsóbb is fenntartani,viszont ez a motor sokkal kisimultabb,és halkabb,mellesleg a környezetvédelmi normát máshogy nem tudják hozni máshogy,csak iylen rohadt nagy nyomású rendszerrel és DPF-el :) (Nekem adagolós 1.9 is van,nekem az a best)
Úgy nézem mindenkinek az a legjobb, amit hajt. 😁 Ezzel semmi baj amúgy, de szubjektív véleményre nem lehet hagyatkozni. A jó kocsi a megfelelően karbantortott. Ennyi.
Benzin gázos ?