Subaru forester. Załozylem rottinger nacinany, nawęglany, model T9, klockiem zeyklym ATE. Skuteczność hamowania bardzo dobra. Po 13 tys kilmoetrów, jedna z tarcz zaczęła bić. Po kilku hamowaniach z dużej prędkości przestała bić. Przez założeniem rotingera, pelna regeneracja zacisków z prowadnicami, przewodami, etc. Tarcze ustawialem na czujniku zegarowym. Teraz kupiłem tarcze i klocek mikody. Zobaczy jak będzie
jeździłem na takim zestawie w Audi A8, hamowanie bardzo dobre ale tak piszczały że ludzie na ulicy się oglądali, po myjni było trochę lepiej, jak wypłukałem pył ale i tak musiałem zdjąć bo nie dało się jeździć, kilka rady hamowałem z ponad 240-tu i się nie wygięły więc to na plus
Witam! Zastanawiam się nad tarczami nacinanymi w miejsce gładkich i pytanie zasadnicze: zmienia się głośność pracy układu? Chodzi mi o efekt hamowania na autostradzie. Obawiam się "buczenia" nawet przy dohamowaniu. Ostatnio czułem opóźnienia reakcji hamulców przy zimnie i deszczu, nacinane tarcze pomogą z tym problemem? Pozdrawiam
Rotinger GL, nawiercany i nacinany, 6kkm i też się odkształciły, w vectrze kombi użytkowanej spokojnie, na piastach zero bicia, przy hamowaniu od wibracji rozmywał się obraz w lusterkach, miałem wrażenie, że klocki podskakują w miejscach nacięć tarcz, ponieważ podawały kilka impulsów na jeden obrót koła, więc ogolnie w tej cenie nie polecam
Jeśli Brenno to tylko z fabryki z Włoch reszta to szajs bo klepią na sztukę na wyrobienie.Polecam Ci Zimermanna,textara i ATE .Okładziny produkują tylko textar,ferodo i jurid.Powiem szczerze że ferodo będą tańsze i lepsze od brembo tych wykonanych spoza Włoch.Klocki polecam Ci remsa tanie i super się wgryzają w garaże tylko nie wiem ile zrobisz na tym km.Jezeli chodzi o klocki ferodo to nie są już tak dobre jak dawniej i szkoda na nie kasy lepiej wziąsc już remsa albo z tych wyżej co wymieniłem.Z nowości do aut sportowych rozważ zimmermana lub hella pagid ona jest w grupie fmd friction gdzie są firmy Textar i mintex.Do nowych BMW zaczynają też montować zestaw Delphi,ale jest to firma raczej nie do tego auta póki co i czas pokaże co to warte.
Mam za sobą 40kkm na Rotingerach, z ds2500, a później yellowstuffami. Auto używane torowo i do szybszej jazdy właśnie po górskich serpentynach i jazdy miejskiej - w dość agresywnym stylu jazdy. Żadnych problemów z biciem tarcz nie miałem. Jedyne co, to bardzo słabe zabezpieczenie antykorozyjne. Tarcze dobrze znosiły cykle cieplne, zarówno na torze Poznań jak i na Silesii. Pod tym względem nie mam im nic do zarzucenia. Być może u Ciebie zawiniła kwestia montażu. PS. Wykonałeś procedurę "Beddingu" tarcz i klocków, czy zacząłeś upalać na pałę?
Potwierdzam, i nie polecam tarcz hamulcowych firmy rotinger jeśli ktoś lubi agresywną jazdę. Przed zakupem szukałem opini na temat tej firmy i znalazłem dużo pozytywnych ocen, więc się skusiłem i kupiłem zestaw tarcz nacinanych i nawiercanych wysokonawęglanych (przynajmniej tak było w opisie) z klockami firmy textar. Montaż wykonany zgodnie ze sztuką i pierwsze wrażenia super. Problem pojawił się po ok.2000km, jadąc autostradą przy którymś hamowaniu z dużej prędkości (ok.180km/h) samochód wpadł w takie wibracje jakby miał się rozpaść. Spawdzenie dokręcenia kół-wszystko ok. Tarcze się odkształciły. Chciałbym podkreślić, że wcześniej miałem zamontowane zwykłe tarcze wentylowane z Boscha i nie miałem takiego problemu nawet przy hamowaniach z dużych prędkości i w upale. Także tarcze firmy rotinger moim zdaniem tylko dobrze wyglądają
dzięki za opinię! U mnie tak samo - na początku myślałem że koła mi się poluzowały, ale sprawdziłem dokręcenie i było wszystko ok. Po tym incydencie oddałem tarczę na zbielenie i póki co jest spokój. Ale jak by nie patrzeć 300zł musiałem zapłacić. Więc biorąc pod uwagę koszt tych tarcz plus te 300zł wydane na to żeby je splanować, to spokojnie bym kupił Brembo.
Panowie... Tarcze za grosze i narzekanie xD tym bardziej przy takim aucie jak na filmie. To tarcze raczej do tańszych aut oraz do wyglądu a nie upalania.
@@92kretmg oczywiscie ze seria Graphite Line jest po prostu do domoroslego tunigu w golfie lub do zwyklych aut. do mocnych aut jest seria Hign Performance. ale to juz niestety kosztuje. sam mam i nie mam żadnych problemow z rotingerem. ale jak sie chce miec w mocnym aucie tanie tarcze to tak sie to moze skończyć.
@@endriuu100 dokładnie. Zawsze pojawia się u mnie delikatny uśmieszek jak widzę sportowe, albo ciężkie i mocne auto i gówniane opony i hamulce, które strach do Tico założyć.
Zależy od budżetu, ale wydaje mi się że tarcze brembo są lepsze. Przynajmniej w moim przypadku. Co do klocków to sytuacja już jest inna, bo nie polecam klocków brembo. Lepsze ferodo ds, carbon loraine, dba, hawk...
Hej, nie trzeba tych ferodo dogrzewać? Planuje zestaw brembo + ds2500 do Clio rs. Mieszkam w górach duzooo jeżdżę po zakrętach ale obawiam się, że na autostradach mogę się zdziwić jak nie będą dogrzanie odpowiednio. Jak Twoje wrażenia?
Nie trzeba, DS2500 działają dobrze od razu. Co innego DS3000, które jednak warto dogrzać. Swoją drogą na autostradzie klocek również pracuje, nawet kiedy go nie używasz ;)
Gosciu (szacunek) zrobil test i co mogl to pokazal omowil i opisal. I tylko wielka krytyka pod spodem... dla wszystkich znafcow jakisci i skutecznosci to zobaczcie spekulanci na czym jezdza w sporcie i druga sprawa zeby rozwiac watpliwosci co jest dobre wystarczy wejsc nawet do katalogu intercars i zobaczyc co maja w ofercie do aut powyzej 320mm. I nie bedzie tam rotingerow mikod etc. Tylko brembo.ferodo.trw.ate.zimmerman. i juz wiemy . A dalej do potworow powyzej 330mm jakie sa dostepne klocki i mamy odpowiedz... mam ar gtv i moge kupic wszystko do tego 284mm. Mam delte tarcza330 i tylko brembo. Mam cl550 i brembo.ate.trw. zadnego szajsu nawet w ofercie nie ma. Wiec jak chcesz pozadny hamulec to zobacz czy robia do pozadnych aut i masz odpowiedz.
Niestety kiepsko. Tarcze się pogięły w górach przy niskiej temp i częstym hamowaniu. Nówki sztuki i praktycznie do wyrzucenia. Także ogólnie nie polecam Rotingera.
@@Sergiok8 Witam Podanie informacji, że tarcze uległy pokrzywieniu bez dokonania dokładnych pomiarów jest mocno nieprofesjonalne. Montuje tarcze ROTINGERA od dłuższego czasu i do tej pory nie spotkałem się z takim przypadkiem. Co to znaczy że " tarcze się pogięły " tarcze mogły się odkształcić, ale nic nie dzieje się bez przyczyny. Na cały układ hamulcowy wpływa wiele czynników. Często banalnym źródłem deformacji tarczy hamulcowych jest nieprawidłowy montaż. Wystarczy, że nie oczyści się dokładnie powierzchni piasty do której przylega tarcza i ma prawo się ona skrzywić. Innym problemem związanym z samą piastą jest jej kondycja techniczna. Niekiedy już same piasty mogą mieć tzw. bicie, na przykład w wyniku długotrwałej jazdy z krzywymi tarczami hamulcowymi lub uderzenia kołem w krawężnik. Piastę taką należy wymienić. Fajnie było by gdyby zostały podane pomiary tarczy w trakcie montażu oraz po stwierdzeniu że tarcze się odkształciły.
@@mateusz9497 rozumiem, że pracujesz dla Rotingera? Rzuca się w oczy to, że używasz specjalistycznego słownictwa :) otóż tak, odkształciły - co potocznie ludzie nazywają "pogięły". Jeżeli faktycznie jesteś przedstawicielem Rotingera to fantastycznie, bo mogę przekazać mój feedback i może coś zostanie z tym zrobione. Niestety na mojego maila z opisaną sytuacją nikt nie odpowiedział. W filmie podkreśliłem, że jest to amatorski test i nie posiadam specjalistycznych przyrządów pomiarowych. Ale można wykluczyć takie czynniki jak piasty, bo auto jest nowe na seryjnych podzespołach. Montaż był robiony zgodnie z załączoną instrukcją tarcz. Tarcze wymieniałem już w innych autach i nigdy nie było problemu. Na dodatek odkształcenie nastąpiło dopiero po 5k km podczas jazdy. Na początku było wszystko ok, ale jak tylko wyjechałem w góry i tam zacząłem szaleć po górskich drogach to pojawiło się mocne bicie (tylko podczas hamowania). Tarcze zabrałem do profesjonalnego zakładu, gdzie posiadają specjalistyczny sprzęt do pomiaru oraz obróbki i potwierdzili, że tarcza była zniekształcona w jednym miejscu i zbielili ją, żeby wyrównać. Już nie bije, ale musiałem oczywiście za to zapłacić. Wasza polityka zwrotów/reklamacji również jest nieprzyjazna klientom: na własny koszt trzeba wysłać tarcze do Was, Wy analizujecie jaka była przyczyna i jeżeli stwierdzicie, że to wada produkcyjna (nie ma podanego wg jakich kryteriów oceniacie) to tylko wówczas wymieniacie tarcze na nowe. Jest natomiast długa lista czego nie uznajecie w reklamacji. A tym długim procesie reklamacyjnym auto musi stać na kobyłkach i czekać. Niemniej pozdrawiam, życzę sukcesów oraz ciągłego doskonalenia swoich produktów.
@@Sergiok8 nie trzeba byc przedstawicielem Rotingera zeby wiedziec jak sie wymienia tarcze. bicie piasty ZAWSZE nalezy zmierzyc przed wymianą tarcz. nie mowiac o bardzo dokladnym oczyszczeniu wszystkiego. tak jak pisalem wczesniej mam w mocnym aucie tarcze rotingera ale serię High Performance przeznaczoną do wlasnie mocnych aut. w polaczeniu z klockami Ferodo Racing ds2500 robi niesamowitą robotę juz od 2 lat. seria Graphite Line zamontowana u Ciebie to seria do Golfow tudziez innych "wysilonych" diesli o 30KM. stad mogące wynikac problemy
Baaardzo duża. Premier to zwykły klocek a performance już robi robotę. Używałem obu na ar gtv z mikoda. Nigdy się ten zestaw nie zagotował. Tarcze wizualnie po 20.tys krzywe i zryte jak płyta winylowa i żadnego bicia. Generalnie performance zabijają tarcze i trzeba używać podkładek bo dra mordę jakbyś na sygnale jechał. Znowu je wsadzam ale już na obie osie i z brembo. Zobaczymy. Ogólnie polecam. Jednak ze w opisie jest ze nie wymagają dogzewania,to trochę nie prawda ,zaczynają działać po dłuższym czasie. Kumpel ma na takim samym aucie mikody i ich klocek ale bez oplotu i reagują natychmiast. Ogulnie Polecam.
Jeśli chodzi o komentarze poniżej o tym, że tarcze się skrzywiły to w sumie śmiech trochę. Jedne z najtańszych tarcz, a jest mowa o trackday. Mam pytanie czy te tarcze pozostają zawsze czarne? Bo na filmiku wyglądają na srebrne, czy pojawia się rdza w miejscach, które nie są dotykane przez klocek?
Czyli, że jak tańsze tarcze (bo tanie do tego modelu wcale nie są), to jest ok że się krzywią? I od jakiej ceny nie jest już ok, że tarcze się krzywią? To retoryczne pytania, bo żadny produkowany element wpływający na bezpieczeństwo na drodzę nie powinien wykazywać takich "wad". Tym bardziej, że wada wystąpiła przed jakimkolwiek trackdayem.
@@Sergiok8 ale nie masz dowodów, że tarcze zostały prawidłowo zamocowane. Argument, że piasta jest ok, bo auto jest prawie nowe jest słaby. Piasta nie krzywi się od starości. Być może tarcze były do dupy, ale nie została sprawdzona podstawowa rzecz czyli bicie na piaście.
@@Gilmur718 mała poprawka: to Ty nie masz dowodów ;) A tak na serio: po zamontowaniu tarcz było sprawdzane bicie, później jeszcze wizyta w ASO i sprawdzenie hamulców a na koniec, po tym gdy pojawiło się bicie tarcze zostały oddane do specjalistycznego zakładu, gdzie na precyzyjnych maszynach tarcze zostały sprawdzone i potwierdzone wykrzywienie/wybrzuszenie (na jednej tarczy większe niż na drugiej). Mam nadzieję, że to rozwiewa te wątpliwości :)
Subaru forester. Załozylem rottinger nacinany, nawęglany, model T9, klockiem zeyklym ATE. Skuteczność hamowania bardzo dobra. Po 13 tys kilmoetrów, jedna z tarcz zaczęła bić. Po kilku hamowaniach z dużej prędkości przestała bić. Przez założeniem rotingera, pelna regeneracja zacisków z prowadnicami, przewodami, etc. Tarcze ustawialem na czujniku zegarowym. Teraz kupiłem tarcze i klocek mikody. Zobaczy jak będzie
jeździłem na takim zestawie w Audi A8, hamowanie bardzo dobre ale tak piszczały że ludzie na ulicy się oglądali, po myjni było trochę lepiej, jak wypłukałem pył ale i tak musiałem zdjąć bo nie dało się jeździć, kilka rady hamowałem z ponad 240-tu i się nie wygięły więc to na plus
Witam! Zastanawiam się nad tarczami nacinanymi w miejsce gładkich i pytanie zasadnicze: zmienia się głośność pracy układu? Chodzi mi o efekt hamowania na autostradzie. Obawiam się "buczenia" nawet przy dohamowaniu. Ostatnio czułem opóźnienia reakcji hamulców przy zimnie i deszczu, nacinane tarcze pomogą z tym problemem? Pozdrawiam
Rotinger GL, nawiercany i nacinany, 6kkm i też się odkształciły, w vectrze kombi użytkowanej spokojnie, na piastach zero bicia, przy hamowaniu od wibracji rozmywał się obraz w lusterkach, miałem wrażenie, że klocki podskakują w miejscach nacięć tarcz, ponieważ podawały kilka impulsów na jeden obrót koła, więc ogolnie w tej cenie nie polecam
Jeśli Brenno to tylko z fabryki z Włoch reszta to szajs bo klepią na sztukę na wyrobienie.Polecam Ci Zimermanna,textara i ATE .Okładziny produkują tylko textar,ferodo i jurid.Powiem szczerze że ferodo będą tańsze i lepsze od brembo tych wykonanych spoza Włoch.Klocki polecam Ci remsa tanie i super się wgryzają w garaże tylko nie wiem ile zrobisz na tym km.Jezeli chodzi o klocki ferodo to nie są już tak dobre jak dawniej i szkoda na nie kasy lepiej wziąsc już remsa albo z tych wyżej co wymieniłem.Z nowości do aut sportowych rozważ zimmermana lub hella pagid ona jest w grupie fmd friction gdzie są firmy Textar i mintex.Do nowych BMW zaczynają też montować zestaw Delphi,ale jest to firma raczej nie do tego auta póki co i czas pokaże co to warte.
Mam za sobą 40kkm na Rotingerach, z ds2500, a później yellowstuffami. Auto używane torowo i do szybszej jazdy właśnie po górskich serpentynach i jazdy miejskiej - w dość agresywnym stylu jazdy. Żadnych problemów z biciem tarcz nie miałem. Jedyne co, to bardzo słabe zabezpieczenie antykorozyjne. Tarcze dobrze znosiły cykle cieplne, zarówno na torze Poznań jak i na Silesii. Pod tym względem nie mam im nic do zarzucenia. Być może u Ciebie zawiniła kwestia montażu.
PS. Wykonałeś procedurę "Beddingu" tarcz i klocków, czy zacząłeś upalać na pałę?
Potwierdzam, i nie polecam tarcz hamulcowych firmy rotinger jeśli ktoś lubi agresywną jazdę. Przed zakupem szukałem opini na temat tej firmy i znalazłem dużo pozytywnych ocen, więc się skusiłem i kupiłem zestaw tarcz nacinanych i nawiercanych wysokonawęglanych (przynajmniej tak było w opisie) z klockami firmy textar. Montaż wykonany zgodnie ze sztuką i pierwsze wrażenia super. Problem pojawił się po ok.2000km, jadąc autostradą przy którymś hamowaniu z dużej prędkości (ok.180km/h) samochód wpadł w takie wibracje jakby miał się rozpaść. Spawdzenie dokręcenia kół-wszystko ok. Tarcze się odkształciły. Chciałbym podkreślić, że wcześniej miałem zamontowane zwykłe tarcze wentylowane z Boscha i nie miałem takiego problemu nawet przy hamowaniach z dużych prędkości i w upale. Także tarcze firmy rotinger moim zdaniem tylko dobrze wyglądają
dzięki za opinię! U mnie tak samo - na początku myślałem że koła mi się poluzowały, ale sprawdziłem dokręcenie i było wszystko ok. Po tym incydencie oddałem tarczę na zbielenie i póki co jest spokój. Ale jak by nie patrzeć 300zł musiałem zapłacić. Więc biorąc pod uwagę koszt tych tarcz plus te 300zł wydane na to żeby je splanować, to spokojnie bym kupił Brembo.
@@Sergiok8 300zł za ztoczenie tarcz? o matko! 50 zł płaciłem za komplet. Ztoczone ranty i przylgnia.
Panowie... Tarcze za grosze i narzekanie xD tym bardziej przy takim aucie jak na filmie.
To tarcze raczej do tańszych aut oraz do wyglądu a nie upalania.
@@92kretmg
oczywiscie ze seria Graphite Line jest po prostu do domoroslego tunigu w golfie lub do zwyklych aut. do mocnych aut jest seria Hign Performance. ale to juz niestety kosztuje. sam mam i nie mam żadnych problemow z rotingerem. ale jak sie chce miec w mocnym aucie tanie tarcze to tak sie to moze skończyć.
@@endriuu100 dokładnie. Zawsze pojawia się u mnie delikatny uśmieszek jak widzę sportowe, albo ciężkie i mocne auto i gówniane opony i hamulce, które strach do Tico założyć.
Czyli firme brembo polecasz? Czy brac ate lub zimerman
Zależy od budżetu, ale wydaje mi się że tarcze brembo są lepsze. Przynajmniej w moim przypadku. Co do klocków to sytuacja już jest inna, bo nie polecam klocków brembo. Lepsze ferodo ds, carbon loraine, dba, hawk...
@@Sergiok8 brembo sie nie gnie tak latwo? Mysle jeszcze nad Zimmermann
@@MrErnieBertt z brembo nic mi sie nie dzialo (czy to na ulicy czy to na torze). A na zimmermanach nigdy nie jezdzilem wiec sie nie wypowiadam.
@@Sergiok8 dzieki
@@MrErnieBertt koleś co wrzucił na youtubie (z cały szacunkie, bo nie pije tu do autora) filmik jest dla ciebie expertem?
Hej, nie trzeba tych ferodo dogrzewać? Planuje zestaw brembo + ds2500 do Clio rs. Mieszkam w górach duzooo jeżdżę po zakrętach ale obawiam się, że na autostradach mogę się zdziwić jak nie będą dogrzanie odpowiednio. Jak Twoje wrażenia?
Nie trzeba, DS2500 działają dobrze od razu. Co innego DS3000, które jednak warto dogrzać. Swoją drogą na autostradzie klocek również pracuje, nawet kiedy go nie używasz ;)
@@Sergiok8 dzięki za odpowiedź leci do mnie ds2500 :)
Gosciu (szacunek) zrobil test i co mogl to pokazal omowil i opisal. I tylko wielka krytyka pod spodem... dla wszystkich znafcow jakisci i skutecznosci to zobaczcie spekulanci na czym jezdza w sporcie i druga sprawa zeby rozwiac watpliwosci co jest dobre wystarczy wejsc nawet do katalogu intercars i zobaczyc co maja w ofercie do aut powyzej 320mm. I nie bedzie tam rotingerow mikod etc. Tylko brembo.ferodo.trw.ate.zimmerman. i juz wiemy . A dalej do potworow powyzej 330mm jakie sa dostepne klocki i mamy odpowiedz... mam ar gtv i moge kupic wszystko do tego 284mm. Mam delte tarcza330 i tylko brembo. Mam cl550 i brembo.ate.trw. zadnego szajsu nawet w ofercie nie ma.
Wiec jak chcesz pozadny hamulec to zobacz czy robia do pozadnych aut i masz odpowiedz.
I jak sprawuje się taki setup po kilku miesiącach?
Niestety kiepsko. Tarcze się pogięły w górach przy niskiej temp i częstym hamowaniu. Nówki sztuki i praktycznie do wyrzucenia. Także ogólnie nie polecam Rotingera.
@@Sergiok8
Witam
Podanie informacji, że tarcze uległy pokrzywieniu bez dokonania dokładnych pomiarów jest mocno nieprofesjonalne.
Montuje tarcze ROTINGERA od dłuższego czasu i do tej pory nie spotkałem się z takim przypadkiem.
Co to znaczy że " tarcze się pogięły " tarcze mogły się odkształcić, ale nic nie dzieje się bez przyczyny. Na cały układ hamulcowy wpływa wiele czynników. Często banalnym źródłem deformacji tarczy hamulcowych jest nieprawidłowy montaż. Wystarczy, że nie oczyści się dokładnie powierzchni piasty do której przylega tarcza i ma prawo się ona skrzywić. Innym problemem związanym z samą piastą jest jej kondycja techniczna. Niekiedy już same piasty mogą mieć tzw. bicie, na przykład w wyniku długotrwałej jazdy z krzywymi tarczami hamulcowymi lub uderzenia kołem w krawężnik. Piastę taką należy wymienić.
Fajnie było by gdyby zostały podane pomiary tarczy w trakcie montażu oraz po stwierdzeniu że tarcze się odkształciły.
@@mateusz9497 rozumiem, że pracujesz dla Rotingera? Rzuca się w oczy to, że używasz specjalistycznego słownictwa :) otóż tak, odkształciły - co potocznie ludzie nazywają "pogięły". Jeżeli faktycznie jesteś przedstawicielem Rotingera to fantastycznie, bo mogę przekazać mój feedback i może coś zostanie z tym zrobione. Niestety na mojego maila z opisaną sytuacją nikt nie odpowiedział.
W filmie podkreśliłem, że jest to amatorski test i nie posiadam specjalistycznych przyrządów pomiarowych. Ale można wykluczyć takie czynniki jak piasty, bo auto jest nowe na seryjnych podzespołach. Montaż był robiony zgodnie z załączoną instrukcją tarcz. Tarcze wymieniałem już w innych autach i nigdy nie było problemu. Na dodatek odkształcenie nastąpiło dopiero po 5k km podczas jazdy. Na początku było wszystko ok, ale jak tylko wyjechałem w góry i tam zacząłem szaleć po górskich drogach to pojawiło się mocne bicie (tylko podczas hamowania). Tarcze zabrałem do profesjonalnego zakładu, gdzie posiadają specjalistyczny sprzęt do pomiaru oraz obróbki i potwierdzili, że tarcza była zniekształcona w jednym miejscu i zbielili ją, żeby wyrównać. Już nie bije, ale musiałem oczywiście za to zapłacić. Wasza polityka zwrotów/reklamacji również jest nieprzyjazna klientom: na własny koszt trzeba wysłać tarcze do Was, Wy analizujecie jaka była przyczyna i jeżeli stwierdzicie, że to wada produkcyjna (nie ma podanego wg jakich kryteriów oceniacie) to tylko wówczas wymieniacie tarcze na nowe. Jest natomiast długa lista czego nie uznajecie w reklamacji. A tym długim procesie reklamacyjnym auto musi stać na kobyłkach i czekać.
Niemniej pozdrawiam, życzę sukcesów oraz ciągłego doskonalenia swoich produktów.
@@Sergiok8 dobrze wiedzieć bo własnie miałem je zamawiać ...
@@Sergiok8
nie trzeba byc przedstawicielem Rotingera zeby wiedziec jak sie wymienia tarcze. bicie piasty ZAWSZE nalezy zmierzyc przed wymianą tarcz. nie mowiac o bardzo dokladnym oczyszczeniu wszystkiego. tak jak pisalem wczesniej mam w mocnym aucie tarcze rotingera ale serię High Performance przeznaczoną do wlasnie mocnych aut. w polaczeniu z klockami Ferodo Racing ds2500 robi niesamowitą robotę juz od 2 lat. seria Graphite Line zamontowana u Ciebie to seria do Golfow tudziez innych "wysilonych" diesli o 30KM. stad mogące wynikac problemy
jak sytuacja z rdzą?
na tarczach? nie jest tak źle. Aczkolwiek auto jest garażowane, co też wpływa na to że nie ma nalotu nawet po paru dniach stania.
@@Sergiok8 kupiłem od nich nacinane graphite line na tył do infiniti g37 + klocki PowerStop Extreme, zobaczymy jak to się sprawuję.
@@piotreknowickiyt i jak się taki zestaw spisywał?
@@piotreknowickiyt And? how is holding on with corrosion?
Mikoda nawiercane i narzynane i zwykle ferodo dawało radę. Ciekawe jaka jest różnica miedzy normalnymi ferodo a ds?
mikoda po roku wygląda jak odpad. Żadnego zabezpiecznia przed rdzewieniem
Baaardzo duża. Premier to zwykły klocek a performance już robi robotę. Używałem obu na ar gtv z mikoda. Nigdy się ten zestaw nie zagotował. Tarcze wizualnie po 20.tys krzywe i zryte jak płyta winylowa i żadnego bicia. Generalnie performance zabijają tarcze i trzeba używać podkładek bo dra mordę jakbyś na sygnale jechał. Znowu je wsadzam ale już na obie osie i z brembo. Zobaczymy. Ogólnie polecam. Jednak ze w opisie jest ze nie wymagają dogzewania,to trochę nie prawda ,zaczynają działać po dłuższym czasie. Kumpel ma na takim samym aucie mikody i ich klocek ale bez oplotu i reagują natychmiast. Ogulnie Polecam.
Jeśli chodzi o komentarze poniżej o tym, że tarcze się skrzywiły to w sumie śmiech trochę. Jedne z najtańszych tarcz, a jest mowa o trackday. Mam pytanie czy te tarcze pozostają zawsze czarne? Bo na filmiku wyglądają na srebrne, czy pojawia się rdza w miejscach, które nie są dotykane przez klocek?
dobra już widzę na ruskim filmiku, już po jednym hamowaniu w miejscu styku klocka tarcza wygląda jak normalna, jest srebrna. Nie pozostaje czarna
Czyli, że jak tańsze tarcze (bo tanie do tego modelu wcale nie są), to jest ok że się krzywią? I od jakiej ceny nie jest już ok, że tarcze się krzywią? To retoryczne pytania, bo żadny produkowany element wpływający na bezpieczeństwo na drodzę nie powinien wykazywać takich "wad". Tym bardziej, że wada wystąpiła przed jakimkolwiek trackdayem.
@@Sergiok8 ale nie masz dowodów, że tarcze zostały prawidłowo zamocowane. Argument, że piasta jest ok, bo auto jest prawie nowe jest słaby. Piasta nie krzywi się od starości. Być może tarcze były do dupy, ale nie została sprawdzona podstawowa rzecz czyli bicie na piaście.
@@Gilmur718 mała poprawka: to Ty nie masz dowodów ;)
A tak na serio: po zamontowaniu tarcz było sprawdzane bicie, później jeszcze wizyta w ASO i sprawdzenie hamulców a na koniec, po tym gdy pojawiło się bicie tarcze zostały oddane do specjalistycznego zakładu, gdzie na precyzyjnych maszynach tarcze zostały sprawdzone i potwierdzone wykrzywienie/wybrzuszenie (na jednej tarczy większe niż na drugiej). Mam nadzieję, że to rozwiewa te wątpliwości :)
Śmich to z ciebie. Nie no wiedza wielka.uprawniajaca do śmiechu. Tak czarne są no cały czas...
English title, but not in English!