Canti fékkel is meglehet állni. Normális betét kell hozzá, meg érteni kell a beállításhoz. Magamnak csináltam meg a bringát és azzal szórakoztam, hogy első keréken állok meg vele.
@@tamasl7556 A nyomórudas háború előtti fékkel is meg lehet állni, a kérdés, hogy hány méteren. Én kénytelen voltam már tizenegy évesen magam szerelni a bringáimat, nem öröm volt, állapot. Szereltem én versenybringákon patkóféket, cantilevert, V-féket, A-féket, mechanikus tárcsaféket, hidraulikus tárcsaféket(az van most is, 4dugattyús SRAM DB8, elől-hátul.) és szereltem a shimano által kiötlött agyrém görgős féket is. A cantilever és a V-fék között szignifikáns a különbség fékerőben. Ha mindkettő tökéletesen be van állítva akkor is.
Ismét egy jó videó. 🙂 De jó látni így részben felújítva a kerékpárt. Szépen csillognak az új alkatrészek rajta. Gratulálok a tulajdonosnak is szépen le festette a vázat és villát. 🙂
Szia Öcsi! A minap újítottam fel gyerekkorom első Kappa mountain bikeját, nem volt szívem kidobni, újra viszont egyelőre nem szánok. Szerencsére az én kerekeim, a bowden és a váz is kvázi jó állapotúak, a hajtás is eldöcög még, de már nem a legjobb. Egyet értek Veled, nagyon nem mindegy, hogy megéri-e és kinek. Csak a fékeket, a fékváltókarokat, a külső gumikat, két bowdent és a pedálokat cseréltem, de így is 26000 körül áll meg - pedig mindent magam csinálok és a legolcsóbb alkatrészekkel. Elférne még rá egy első komplett kerék és teljes hajtás csere, de az majdnem még egyszer ennyi. Aki egy ilyen olcsó bringát akar felújítani csak akkor tegye, ha a szíve csücske! :) Köszönöm a videóid, sokat segítettek a szerelésben!
:) Szép munka. Az hogy horgásztad csak irónikus volt. Gondolom, hogy sok ember már a végső pillanatban viszi a kis beteget szerelőhöz. Láttam a féket azért csak kicserélted, de az a minimum a biztonságos közlekedéshez. Köszi, hogy bemutattad :)
@@kerekparguru nem baj ha nem tudjátok, hogy mi lett azota. valoszinüleg a videoban elhangzotak vannak, hogy uj kerékpárt vásárolt a tulajdonos.ezt a régit eladta, vagy emléként örzi otthon
Használt kerékpár vásárlása,netről használtan alkatrészek megvásárlása, meg apránként kicserélni az alkatrészeket ez költség hatékonyság.Profi szerelő vélakozo meg a gyárak is olcsoban hozzájutnak 1alkatrészhez,mint 1 magánszemély.
@@kerekparguru Szép lett ez a kerékpár.Hasonlo kerékpárok az aluminium vázas kerékpárok elterjedéséig voltak divatba, ezek akkor 40 ezerforintig voltak boltokba újonnan. Használtan az acélvázas kerékpárok már kerülnek, kb a negyedébe vagy a felébe. Most már ezeknek a videóknak a segitségével tudom, hogyan kell olcsón felujitani, hasonlo felszereltségü kerékpárokat.
Szerintem ez a felújítás ezzel az érvvel (jövőre majd vesz másikat) már necces. Nem mondtál árat, szóval igazából nincs viszonyítási alap, de lehet, hogy az illető egy használt bicajjal jobban járt volna. Nem csak a pénz miatt, hanem a beleölt idő miatt is. Esetleg félig-meddig befektetésnek egy olcsó, de új bringa, mondjuk egy Landrider vagy valami hasonló, amit aztán féláron, vagy (ha megkíméli) talán kicsit drágábban el tud még adni, garanciával. A végösszeg kedvezőbb, mert valamennyit visszakap a vételárból, ha kéz alól eladja, másrészt meg csak lesz egy olyan bicaja, aminek az első kereke sem akar világgá menni :-o Nem lehet, hogy az illető szerelmes a bringába? :-D
Pontosan ezért nem mondta árat, mert nem lehet viszonyítási alap, hisz egy nagyon kedvezményes árat kapott. Ha nagyon kíváncsi vagy rá megnézhetem az árát, mert nem titkos, csak nem szabad kiindulni belőle. A tulajdonosa, ezzel indokolta és ezt kommunikáltam tovább. Szerintem végül a kihívás is benne volt számára, hogy mit tud belőle kihozni, ismételten szólva ezzel a kedvezményes lehetősséggel. :)
Igazából amúgy én ezzel úgy vagyok, hogy ha neki (adott esetben nekem) ez vagy az megéri, akkor a többi már csak okoskodás. Nagyjából tisztában vagyok az árakkal, nekem is van egy 15 éves Schwinn-Csepel Landriderem, már mondták páran, hogy vegyek újat, ne költsek rá folyton, de így jó. Nekem inkább megéri időnként racsnit vagy középagyat cseréltetni rajta, mint venni egy másik bicajt, ha egyszer melóba járni ez is teljesen jó (ráadásul nincs rajta a "Lopj el!"-címke sem, ha valahol lelakatolom a városban) Szóval valahol megértem, ha költ rá, csak ha már venne egy új bicajt, hogy ezt kiváltsa (tehát nem más célra), akkor lehet, hogy mégsem éri meg annyira. De tényleg az ő dolga.
@@Tralfamador75 Ha magának lefestette akkor 20 ezer körül kijött szerintem, v-fék bowden, bowden ház nekem volt együtt ötezer körül kedvezmény nélkül Pesten, hátsó váltó és váltókar pedig szerintem kijött egy tizes alatt szintén. Ami drágább lehetett (volna?) az a munkadíj, a kerékpár teljes szétszedése és újra összerakása, hangolása, olajozása akármi. Ha abból indulok ki, hogy motoromat szerelték 6ezres óradíjjal kb. márkaszervízben, akkor szerintem egy tizesből meg kellett lennie ennek is. tehát kedvezmény nélkül mondjuk 25 ezer, kedvezménnyel lehet 20 ezer körül volt a vége. De csak TIPP.
Véleményem szerint ehhez pont az a két dolog kell, hogy az illető szerelmes legyen a bicajba, és mondjuk úgy kezdő bringás legyen. Mert ha valaki elég régen benne van ebben, az tudhat olyan dolgokat, hogy pl. bizonyos face csoportokban, amik kizárólag réges régi mtb- kkel foglalkoznak, meg lehet venni használtan akár komplett hajtás-váltás-fék szettet (igaz h 90-es évek beli, de mondjuk alig használt és felső kategóriás ami nem mindegy) olcsón. És hát egy ilyen bicajra ha ilyen helyekről vásárol valaki, ezt kompletten megúszhatja 20-25 ezerből és akkor nem a legolcsóbb, hanem bár régi, de akár STX, LX vagy XT kategóriás alkatrészekről beszélünk. Arról nem beszélve, hogy egy LX vagy XT canti fék ma is jobb mint egy alsó polcos V-fék. Ez csak azén véleményem persze. Hozzáeszem újítottam már fel velem egykorú (40 éves) bicajokat, és volt egy pár bringám, most is van több, egyetlen egy volt, ami nem épített volt, a többit mind magamnak raktam össze, mindig drágább lesz, ezt csak jó beszerzési forrásokkal lehet kivédeni, illetve használt alkatrészekkel (sokszor még akkor is drágább).
Megneztem a video 2. reszet is. Jo lett, tetszik az eloadasmod. Ha en belefognek egy vaz ujrafestesebe, biztos, hogy szakemberre biznam a tartossag miatt. Nekem egy Scott Aspect gepem van, csinaltam rola felveteleket is, a csatornam alatt megtalaljatok.
Hátsó váltó, első váltó, bovdenek (fék+váltó), bovdenházak (fék+váltó), fékek (elöl+hátul), fék karok (jobb+bal), racsni, festék. Ezeknek az árából már egy ennél jobb használt bicajt lehet venni.
Ahhoz képest meg minek rá kétszínű fényezés? Tipikus magyar mentalitás. A segge kilóg a gatyából, láncra!, ami hajtja a gépet sajnálja a pénzt (filléreket), de a külsőség az nagyon fontos! Szánalom...
Nem vagyunk egyformák, jól is van így. Az emberek egy része roppant büszkén viseli a profilfotóin pl. a luxusmárkák nyomott pólóit, amiről lerí, hogy piacos, gagyi-kínai, bóvli másolat. Mások a trombita-réz ékszereket viselik, mint a királyok, otthon meg sparheltben tüzelnek egy omladozó házban...
Osztom a nézőpontot! Mások vagyunk... Ezzel lehet nem érteni egyet, de attól még senki sem rosszabb, mert másként lát valamit mint ahogyan mi... A két szín egyszerűen a feladat kihívása végett volt rátéve szerintem...
igazából még látnék is fantáziát ebben a kerékpárban ha az ember szívéhez nőtt és van ilyen olyan felhaszsnálható alkatrésze akkor még egy vadiúj bringa árából fel is lehetne újítani pöpecre XD (én ezt 2 régi csepel outival csináltam meg)
Amit nem értek :) miért nem következetes egy két ember :) folyamatos karbantartásra amúgy is szükség van, és apránként lecserélve az alkatrészeket, sokkal kevesebbet kell költeni alkalmanként :) főleg hogy erre alap dolgok kellenek :)
Nem le szólásból de szerintem túl gondolod ezt a dolgot ez a kerékpár még évekig használható,gondolom a tulaj csak 1,2kilométeres ut megtételére hasznája(pl:munkába járásra) ara meg teljesen jo
@@kerekparguru Lehet arra gondolt, hogy sokkal rosszabb/egyszerűbb biciklikkel ment háborúba régen a biciklis hadtest, vagy például régen akik körbetekerték a Földet, szóval azért nem kell porcelánként kezelni a kerót, hogy össze ne dőljön alatta :D Mondjuk aláírom kicsit megnőttek az igények biciklis téren az elmúlt évtizedben, így ahhoz képest elég vacak keró.
A festésen szerintem egyáltalán nem spórolt. Ha jól emlékszek, az en vázam és villám homokszórássa és szinterezése került kb. 6-8 ezer forintba, annyiért festéket is alig kapni, és ott a több órás munka is.
A legnagyobb upgrade a cantilever fékek cseréje volt! Legalább megállni már meg lehet vele! :D
Canti fékkel is meglehet állni. Normális betét kell hozzá, meg érteni kell a beállításhoz. Magamnak csináltam meg a bringát és azzal szórakoztam, hogy első keréken állok meg vele.
@@tamasl7556 A nyomórudas háború előtti fékkel is meg lehet állni, a kérdés, hogy hány méteren. Én kénytelen voltam már tizenegy évesen magam szerelni a bringáimat, nem öröm volt, állapot. Szereltem én versenybringákon patkóféket, cantilevert, V-féket, A-féket, mechanikus tárcsaféket, hidraulikus tárcsaféket(az van most is, 4dugattyús SRAM DB8, elől-hátul.) és szereltem a shimano által kiötlött agyrém görgős féket is. A cantilever és a V-fék között szignifikáns a különbség fékerőben. Ha mindkettő tökéletesen be van állítva akkor is.
Ismét egy jó videó. 🙂
De jó látni így részben felújítva a kerékpárt. Szépen csillognak az új alkatrészek rajta.
Gratulálok a tulajdonosnak is szépen le festette a vázat és villát. 🙂
De jó hogy legalább itt megjelent egy új videó, valami jó ebben a napban!
Na, akkor legyen jó napod Attila!
Köszönöm, viszont kívánom neked is!
Szia Öcsi! A minap újítottam fel gyerekkorom első Kappa mountain bikeját, nem volt szívem kidobni, újra viszont egyelőre nem szánok. Szerencsére az én kerekeim, a bowden és a váz is kvázi jó állapotúak, a hajtás is eldöcög még, de már nem a legjobb. Egyet értek Veled, nagyon nem mindegy, hogy megéri-e és kinek. Csak a fékeket, a fékváltókarokat, a külső gumikat, két bowdent és a pedálokat cseréltem, de így is 26000 körül áll meg - pedig mindent magam csinálok és a legolcsóbb alkatrészekkel. Elférne még rá egy első komplett kerék és teljes hajtás csere, de az majdnem még egyszer ennyi. Aki egy ilyen olcsó bringát akar felújítani csak akkor tegye, ha a szíve csücske! :) Köszönöm a videóid, sokat segítettek a szerelésben!
Szia! Nagyon örülök, hogy leírtad nekem ezeket! Jó volt olvasni téged! :)
:) Szép munka. Az hogy horgásztad csak irónikus volt. Gondolom, hogy sok ember már a végső pillanatban viszi a kis beteget szerelőhöz. Láttam a féket azért csak kicserélted, de az a minimum a biztonságos közlekedéshez. Köszi, hogy bemutattad :)
Így van! Köszönöm az elismerést! :)
Az új festéssel már egész jól nézzett ki! :D
Pont most néztem az első részét😀
Lehet tudni,hogy azota a kerékpár megvan-e még a tulajnak, és a tulaj 2019-ben végül vásárolt-e uj kerékpárt?
Nem tudom sajna, hogy mi van vele.
@@kerekparguru nem baj ha nem tudjátok, hogy mi lett azota. valoszinüleg a videoban elhangzotak vannak, hogy uj kerékpárt vásárolt a tulajdonos.ezt a régit eladta, vagy emléként örzi otthon
Használt kerékpár vásárlása,netről használtan alkatrészek megvásárlása, meg apránként kicserélni az alkatrészeket ez költség hatékonyság.Profi szerelő vélakozo meg a gyárak is olcsoban hozzájutnak 1alkatrészhez,mint 1 magánszemély.
👍
@@kerekparguru Szép lett ez a kerékpár.Hasonlo kerékpárok az aluminium vázas kerékpárok elterjedéséig voltak divatba, ezek akkor 40 ezerforintig voltak boltokba újonnan. Használtan az acélvázas kerékpárok már kerülnek, kb a negyedébe vagy a felébe. Most már ezeknek a videóknak a segitségével tudom, hogyan kell olcsón felujitani, hasonlo felszereltségü kerékpárokat.
Szerintem ez a felújítás ezzel az érvvel (jövőre majd vesz másikat) már necces. Nem mondtál árat, szóval igazából nincs viszonyítási alap, de lehet, hogy az illető egy használt bicajjal jobban járt volna. Nem csak a pénz miatt, hanem a beleölt idő miatt is. Esetleg félig-meddig befektetésnek egy olcsó, de új bringa, mondjuk egy Landrider vagy valami hasonló, amit aztán féláron, vagy (ha megkíméli) talán kicsit drágábban el tud még adni, garanciával. A végösszeg kedvezőbb, mert valamennyit visszakap a vételárból, ha kéz alól eladja, másrészt meg csak lesz egy olyan bicaja, aminek az első kereke sem akar világgá menni :-o
Nem lehet, hogy az illető szerelmes a bringába? :-D
Pontosan ezért nem mondta árat, mert nem lehet viszonyítási alap, hisz egy nagyon kedvezményes árat kapott. Ha nagyon kíváncsi vagy rá megnézhetem az árát, mert nem titkos, csak nem szabad kiindulni belőle. A tulajdonosa, ezzel indokolta és ezt kommunikáltam tovább. Szerintem végül a kihívás is benne volt számára, hogy mit tud belőle kihozni, ismételten szólva ezzel a kedvezményes lehetősséggel. :)
Igazából amúgy én ezzel úgy vagyok, hogy ha neki (adott esetben nekem) ez vagy az megéri, akkor a többi már csak okoskodás.
Nagyjából tisztában vagyok az árakkal, nekem is van egy 15 éves Schwinn-Csepel Landriderem, már mondták páran, hogy vegyek újat, ne költsek rá folyton, de így jó. Nekem inkább megéri időnként racsnit vagy középagyat cseréltetni rajta, mint venni egy másik bicajt, ha egyszer melóba járni ez is teljesen jó (ráadásul nincs rajta a "Lopj el!"-címke sem, ha valahol lelakatolom a városban) Szóval valahol megértem, ha költ rá, csak ha már venne egy új bicajt, hogy ezt kiváltsa (tehát nem más célra), akkor lehet, hogy mégsem éri meg annyira.
De tényleg az ő dolga.
@@Tralfamador75 Ha magának lefestette akkor 20 ezer körül kijött szerintem, v-fék bowden, bowden ház nekem volt együtt ötezer körül kedvezmény nélkül Pesten, hátsó váltó és váltókar pedig szerintem kijött egy tizes alatt szintén. Ami drágább lehetett (volna?) az a munkadíj, a kerékpár teljes szétszedése és újra összerakása, hangolása, olajozása akármi. Ha abból indulok ki, hogy motoromat szerelték 6ezres óradíjjal kb. márkaszervízben, akkor szerintem egy tizesből meg kellett lennie ennek is. tehát kedvezmény nélkül mondjuk 25 ezer, kedvezménnyel lehet 20 ezer körül volt a vége. De csak TIPP.
Véleményem szerint ehhez pont az a két dolog kell, hogy az illető szerelmes legyen a bicajba, és mondjuk úgy kezdő bringás legyen. Mert ha valaki elég régen benne van ebben, az tudhat olyan dolgokat, hogy pl. bizonyos face csoportokban, amik kizárólag réges régi mtb- kkel foglalkoznak, meg lehet venni használtan akár komplett hajtás-váltás-fék szettet (igaz h 90-es évek beli, de mondjuk alig használt és felső kategóriás ami nem mindegy) olcsón. És hát egy ilyen bicajra ha ilyen helyekről vásárol valaki, ezt kompletten megúszhatja 20-25 ezerből és akkor nem a legolcsóbb, hanem bár régi, de akár STX, LX vagy XT kategóriás alkatrészekről beszélünk. Arról nem beszélve, hogy egy LX vagy XT canti fék ma is jobb mint egy alsó polcos V-fék. Ez csak azén véleményem persze. Hozzáeszem újítottam már fel velem egykorú (40 éves) bicajokat, és volt egy pár bringám, most is van több, egyetlen egy volt, ami nem épített volt, a többit mind magamnak raktam össze, mindig drágább lesz, ezt csak jó beszerzési forrásokkal lehet kivédeni, illetve használt alkatrészekkel (sokszor még akkor is drágább).
hallod nem azt mondtad csinálsz a btwin-ről ?
De igen, viszont be kell érkezni hozzám ilyen kerékpárnak, ami alkalmas erre.
ja ok
Hello!
Tudnal ajanlani egy bringat futarkodni?
Szia! Mennyi kilómétert tennél meg naponta? Hol használnád? Télen-nyáron is nyomod?
@@kerekparguru Szia! Leginkabb varosban,tavasztol-nyar vegeig,napi 8-10 orat mennek.
@@SunbeamCrystal értem. Még egy kérdés kb. mennyit szánnál rá?
Megneztem a video 2. reszet is. Jo lett, tetszik az eloadasmod. Ha en belefognek egy vaz ujrafestesebe, biztos, hogy szakemberre biznam a tartossag miatt. Nekem egy Scott Aspect gepem van, csinaltam rola felveteleket is, a csatornam alatt megtalaljatok.
Hátsó váltó, első váltó, bovdenek (fék+váltó), bovdenházak (fék+váltó), fékek (elöl+hátul), fék karok (jobb+bal), racsni, festék. Ezeknek az árából már egy ennél jobb használt bicajt lehet venni.
Lehet, de hangsúlyozom, hogy nagykereskedelmi árat kapott...
amúgy ezt valami kis ovis festette le?
nagy vagy és jo ember ...
Köszönöm! Örülök, hogy így látod! :) Te is nagy vagy, mert ezt leírtad! :)
Mondjuk azt a láncot biztos csréltem volna, hamár racsni is lett . :) 1500ért van már az is.
Alapból én is. De úgymond egy darabig guruljon volt a jelige.
Ahhoz képest meg minek rá kétszínű fényezés? Tipikus magyar mentalitás. A segge kilóg a gatyából, láncra!, ami hajtja a gépet sajnálja a pénzt (filléreket), de a külsőség az nagyon fontos! Szánalom...
Nem vagyunk egyformák, jól is van így. Az emberek egy része roppant büszkén viseli a profilfotóin pl. a luxusmárkák nyomott pólóit, amiről lerí, hogy piacos, gagyi-kínai, bóvli másolat. Mások a trombita-réz ékszereket viselik, mint a királyok, otthon meg sparheltben tüzelnek egy omladozó házban...
Osztom a nézőpontot! Mások vagyunk... Ezzel lehet nem érteni egyet, de attól még senki sem rosszabb, mert másként lát valamit mint ahogyan mi... A két szín egyszerűen a feladat kihívása végett volt rátéve szerintem...
igazából még látnék is fantáziát ebben a kerékpárban ha az ember szívéhez nőtt és van ilyen olyan felhaszsnálható alkatrésze akkor még egy vadiúj bringa árából fel is lehetne újítani pöpecre XD (én ezt 2 régi csepel outival csináltam meg)
Eleg jo lett :)
Jó lett😉
Örülök, hogy tetszik Tamás! :)
Amit nem értek :) miért nem következetes egy két ember :) folyamatos karbantartásra amúgy is szükség van, és apránként lecserélve az alkatrészeket, sokkal kevesebbet kell költeni alkalmanként :) főleg hogy erre alap dolgok kellenek :)
édes istenem... fél évért beletenni ennyi pénzt és munkát
Öcsi egy áldás vagy
Na ezt még nem mondták! :) De tetszik!
Nem le szólásból de szerintem túl gondolod ezt a dolgot ez a kerékpár még évekig használható,gondolom a tulaj csak 1,2kilométeres ut megtételére hasznája(pl:munkába járásra) ara meg teljesen jo
Szerintem én is ezt mondtam. Vagy nagyon hasonlót...
@@kerekparguru Lehet arra gondolt, hogy sokkal rosszabb/egyszerűbb biciklikkel ment háborúba régen a biciklis hadtest, vagy például régen akik körbetekerték a Földet, szóval azért nem kell porcelánként kezelni a kerót, hogy össze ne dőljön alatta :D Mondjuk aláírom kicsit megnőttek az igények biciklis téren az elmúlt évtizedben, így ahhoz képest elég vacak keró.
Engem inkább az érdekel már régóta, hogy a háttér az igazi fa vagy laminált dekor lemezek?:D
Igazi fa! :)
A festésen szerintem egyáltalán nem spórolt. Ha jól emlékszek, az en vázam és villám homokszórássa és szinterezése került kb. 6-8 ezer forintba, annyiért festéket is alig kapni, és ott a több órás munka is.