Це взагалі не фантастика, можна трошки сприймати як детективно/потойбічний трилер, або всьому найти раціональне пояснення - вийде і так і так. Книжка цікава і добре написана, мені сподобалась
Читала всі три книги Павлюка і навіть першу Білий попіл. Цікаві ідеї, психологічний трилер, продовження Вія. Танець недоумка теж сподобався, дуже якісно написано. Талант!
Яка ж крута Ваша фраза вкінці! Треба дивитися це відео хоча б заради неї😊 Ну, а насправді дуже дякую за думки. Теж читала "Танець...". При чому якось так вийшло, що відразу після "Соляріса" Лема. Мені здалось, наче там навіть деякі ідеї перегукуються. Перед Павлюком знімаю капелюха за динамічність сюжету, вміння тримати інтригу і тримати читача. Бо книжка ж не зовсім маленька. Але читається легко.
Решта книг Павлюка ніби якісь психологічні детективи мене не дуже цікавили, а танець зацікавив. Книга загалом сподобалася, хороша продумана фантастика. Трохи рвана нерівномірна оповідь, не дає повністю зануритись у світ, під кінець йде роз'яснення чому так, але роз'яснення стосується десь другої половини книги, хоча оповідь така впродовж всієї книги. Головних героїв по суті двоє сам Гіль і біолог Ірма, решта фонові персонажі, а дружина з дочкою по суті просто спонукаючий інцидент, щоб ці всі події взагалі відбулись. Нагадало другого Бота Кідрука де дружина також відправляє чоловіка куди подалі)). Чи як в Марсіанині, піщана буря на марсі, ага дуже реалістично. Зате далі отримаємо доволі цікаву історію.
@@midnightquantum Взагалі ці три жінки є головною рушійною силою у героя, він постійно бігає між ними. Добре що авторам під кінець залишив лише одну, а то би герой з'їхав з глузду від мук вибору))
Візьму собі це відео на замітку, а подивлюсь вже після прочитання книги. Лежить, рідненька, чекає мене вже на поличці. А потім порівняю свої з вашими враженнями
Дякую за огляд. Дуже крутий і якісний! Павлюк не мій автор, тож повз проду. (Хоча додивившись до частини зі спойлерами - уже не впевнений) Але хочу попросити в Каджита огляд на 3-тогію Дерев'янка про "Літопис сірого ордену" (усі мої друзі, які читали, дуже нахвалюють це козацьке фентезі) та "Колонію" Кідрука (яка видається мені переоціненою).
Літопис стоїть у мене в черзі, правда досить давно, не встигаю поки що взятися за читання, хоча усі відгуки, що я чув - дуже гарні. Щодо "Колонії", я дарив Лані цю книгу, і вона робила непоганий відгук - ua-cam.com/video/4p-JKKjZzyw/v-deo.html , я спілкувався з нею щодо її вражень від цієї книги і зрозумів, що це зовсім не моє, ну от не викликала вона в мене такого прям інтересу, щоб взятися читати.
О, у мене також була ситуація, коли мені не хотілося читати книгу через обкладинку. Але там ситуація була абсурдна. Це був Девід Еддінгс - трилогія про лицаря Спархока (унікальне фентезі з яскравими харизматичними персонажами), але видавці помістили на обкладинку картинки зі всесвіту "Чорне сонце" з пустелями та якимись дикими варварами. Спочатку брат не хотів читати, але зміг змусити себе спробувати, потім переконав мене, що обкладинка ніяк не пов'язана з текстом. Тоді я також взявся. І потім перечитав усі книги Еддінгса...)
І мене вразила ця непередбачувана, цікава і логічно прописана книга! А я справді багато читала фантастику і часто здогадують, куди веде сюжет. Але не цього разу! Крута книга українського автора, достойна світового рівня🥰
Одна із перших прочитаних книг в цьому році. Повністю згодна з Вашими коментарями. Окрім єдиного: Віра мене дратувала тільки в першій частині (коли вони були на Землі). Її неадекватну поведінку цілком можна пояснити хронічними мігренями, що й спричиняють дратівливість. Ну і чоловік у неї був «не безпроблемним». То ж привід для злості та невдоволення був 😂
Дякую за огляд. Головний герой розчарував, особливо в середині. Він довіряв кожній новій ініормації яку отримував. І вірив усьому. Це трохи бісило. Особливо в ситуації з начальником лагеря. Кінцівка і взагалі все пояснення дуже сподобалась. Це друга моя книга Павлюка. Перша була - Я бачу вас цікавить пітьма. Банктогранний автор :)
Дякую за огляд! Чекаю такий же по "Колонії" звісно, бо без неї ніяк) Мені "Танець недоумка" йшов важко та довго, здалася роздутою в одних моментах і з незрозумілими швидкими поворотами в інших. Грибницю зацінила, суперова ідея.
Мені особисто мені ця книга сподобалася. Вимірювання часу (коли в годині 70 хвилин), гравітація, "фактор Б" тощо. Єдине що я не вловив - загальний проміжок часу, скільки часу пройшло від моменту коли головний герой прилетів на цю планету, і коли вони звідти вшилися. Оскільки безпекові пояснення "чому" раптом виявилися наприкінці книги, і там щось з'явилася мова про те, що більше трьох тижнів витримати було неможливо. І це дещо збентежило. Тому ось цей момент дещо зіпсував враження, книга в якийсь момент почала виглядати явно неузгодженою.
Щойно дочитала "Танець недоумка" і довго сміялася, атже наступна книга в черзі на читання в мене "Планета грибів" Олексія Коваленка )))))) (це научпоп від Віхоли). Отак співпало ))
Дякую за відео. Потрапив на ваш канал завдяки рекомендації у відгуку на ВраженняUA, дуже подобаються ваші розповіді. Також дякую що пропагуєте сучасних українських авторів.
Залишу тут коментар, хоча саме відео подивлюсь коли дочитаю книгу. Мені ця книга не сподобалась. Вона не сподобалась мені настільки, що мені залишилось дочитати 10 сторінок буквально, а я її закинула пів року тому і тільки Ваш ролик мене спонукав все таки її "добити". Тоді я подивлюсь Ваш огляд =D Це не та тверда наукова фантастика яку я люблю, а скоріше триллер із 90-х в сеттінгу інших планет. Реально цікаво мені стало тільки в одному місці, коли гг і його подруга потрапили в іншопланетне місто. Потім трошки стало цікаво коли став відомий отой самий великий твіст. Загалом концепція наче дуже цікава, але весь час спотикаєшся то об сімейні історії, то об лібідо гг) Іще історія із дитинства гг і його зустріч з Кривошиєю, ото прямо таки захоплюючий крутий момент) От він прямо зачепив так зачепив)
@@kudablyat поки що це моя найулюбленіша фантастика із сучасного. Та і взагалі, поки що на першому місці. Взагалі мені дуже сподобався Цисинь як автор, ще читала "Кульову блискавку" і "Блукаючу планету". Але "Спогади про минуле Землі" це щось. Після того як дочитала трилогію ще довго ходила як прибита від надзвичайної сильних емоцій і вражень.
Я почала читати, але після серіалу. На диво, автори серіалу дуже близько до книги відтворили сюжет і мені через це читати трошки було нудно. Але я все таки планую в майбутньому прочитати в українському перекладі.
Купив книгу в плеймаркеті після цього відео. Дякую за огляд. Книга дісно хороща і вартує прочитання. Доречі Павлюк зараз на фронті, тому купуйте і читайте НАШОГО автора.
Потрібна порада. Хочу показати батьку сучасну українську літературу. Схиляюсь до Павлюка і обираю між темрявою і недоумком. Я ще не читав їх, але особисто для себе дуже приваблює темрява. Я так розумію, що книжка не проста і її мабуть краще кілька разів прочитати, а батько скоріш за все буде скептично підходити до цієї ідеї. Я переживаю, щоб не було сильних бар'єрів у читанні. Тобто потрібна така собі візитівка, щоб зацікавила, легко сприймалась. Анамнез: 60 років, З фантастики я знаю він читав Желязни, Бредбері ну і совєтську. Що порадите: темряву, недоумка, чи щось третє?
Якщо фантастика, то, на мій погляд, краще Кідрука "Колонія" або Кузнєцова "Заколот. Невимовні культи" (є відео про цю книгу на каналі) або легку та атмосферну сай фай Андрія Ворона "Стрибок у безодню" (враження від книги в моєму ТГ - t.me/midnightquantum/4148)
Обожнюю всесвіт HALO!🥰🥰🥰 Дуже шкодую, що немає книг українською...😒 А "Танець недоумка", з-за неоднозначних відгуків, не наважувався прочитати.🤔 Тепер, здається, ви мене переконали звернути на неї увагу.😃 Дякую за огляд!🙂👍
Прочитав. Сподобалася! Не повірите, але купив САМЕ ЧЕРЕЗ ОБКЛАДИНКУ 😂 тільки я там побачив не Halo, а набагато древнішого персонажа - з гри Doom (варіант 2016 чи 14 року)
Зайшла послухати/почитати відгуки, доки сама на середині роману. Не поділяю захвату, але ж я не цільова аудиторія для таких творів😊 слухаю аудіо-варіант (гарна начитка, доречі😉), але "Чужой"+"Соляріс"+багато впізнаваних наративів... Пише автор дуже вправно, чудова мова, відмітила пару разів суржик, але для такої монументальної праці 🎉 редакторам вибачаю😂 я двічі починала оспівану всіма "Я бачу, вас цікавить тьма" - ніяк не могла захопитися й зануритись, вирішила попередньо скуштувати ранній твір.
ччччччччччччччччччччччччччччч они мягко, но настойчиво уводят от поиска вечной истины к высасыванию душ в консольном шутере, мотивируя это требованиями кризиса и рынка. Романом является описание этого процесса во всей полноте. ₴₴₴₴₴₴₴₴
Щойно дочитав, що сказати, останні 15% книги - автор виливає на нас таку кашу, що зрозуміти що до чого - мені було важко. Зараз намагаюсь пригадати - а десь говорилось, що є ориганіли людей, що вони мають бути у місті? так, просто перед фактом поставили і все - летимо за лінкором. якось ці 15 % книги останні - скомкано, багато всього, каша, нічого не пояснюється. Але книга класна в цілому і ідея і реалізація.
Так, говорилось, коли Гіль в перший раз бився з Ірмою, на питання "де справжня Ірма" вона відреагувала трохи дивно, і тоді він здогадався, що для збереження свідомості клона потрібен живий оригінал.
Цікава книга. Ніби-то я, як досвідчений поціновувач фантастики, і не знайшов для себе чогось особливо нового та проривного, та все ж таки є в ній якийсь особливий шарм, який не дає відірватися від читання. Рекомендую.
У якомусь вашому відео було питання про найскладнішу наукову фантастику. Напишу тут, щоб не шукати. Це книша Цезарія Збєшховського "Голокост F". Було дуже важко продиратися крізь текст. Істоти твору не описані, тому за їх назвою важко було їх уявити. Так само про деякі дії трансформації. Єдине, що було легко сприймати - це закінченням)) взагалі книга трохи розчарувала.
Так може ця книга (я її не читав) тому що у автора не вистачило таланту зробити її більш зрозумілою? Яцек Дукай в цілому зробив свою книгу зрозумілою, просто дуже складні концепції. А тут може просто не вистачило часу, або таланту? Треба таки почитати Голокост-F, бо дуже багато про неї згадують
@@midnightquantum та я теж багато чула про неї, але, на жаль(( ще не сподобалась Донька залізного дракона, щось там теж накрутив автор. Хоча початок був гарний
@@midnightquantum Все, ок - я теж лише, перших дві з шести осилив)) Як я написав вище - дуже розтягнутий сюжет. Такий собі Круз або Гаррісон на мінімалках.
Вітаю, прочитала цю книгу декілька місяців тому (точніше прослухала). Книга - розчарування. Таке враження, що останню третину роману Павлюк намагається дописати з останніх сил, змішуючи до купи всі сюжетні лінії. Я просто загубилась в них, перестала відслідковувати сюжет, та просто чекала, коли ж ось це все закінчиться. Шкода, при чому, що початок книги і середина дуже подобалися. Персонажі яскраві, сеттинг незвичайний, навіть Гіль, незважаючи на специфічний так би мовити характер, викликав співчуття та зацікавленість. Але-але. Я не вперше помічаю, що сучасні письменники нібито беруть великий розгін, а під кінець книги тупо здуваються :( Спробую прочитати ще одну книгу Павлюка, тому що, як журналіст та особистість він мені дуже симпатичний.
Дякую за відгук! Цікаво, що в мене враження прямо протилежні, я з трудом прочитав першу частину книги, але з великим захватом та задоволенням - останню третину))
@@midnightquantum а може вони полетіли з химерою, там десь зникла у них собака на борту і чувак з такими самими татуюваннями як у Гога теж дивно виглядає
Ну, задум досить цікавий. Але важко себе змусити прочитати, через те що навряд вона перевершить Лема чи Саймака. А до кращого звикаєш. Ще б хотів би зазначитт, що наш ОЛДІ пише не гірше класиків. Точно, на рівні Лю Ци Синя.
Трилогія "Фаренго" Володимира Єшклієва. Це не тверда наукова фантастика, а швидше космо-опера, але не стає від цього менш цікавою. Тим більше, що саме в цьому жанрі в українській літературі прям дуже мало гідних доробків. А саме ця серія, як на мене, заслуговує на значно більше визнання.
Прочитав, але чомусь не зайшло. Гг дійсно нудний, дочка - взагалі не зрозуміло для чого вписана. іншопланетні сцени описані добряче. В цілому 6,8 з 10.
@@midnightquantum ви праві, просто персонаж дочки ну до біса нудний. В мене також книга викликала асоціації з "Чужими"/"Зоряним десантом", правда помноженими на гру "СтарКрафт". Ірма майже Керріган). ну і дані гриби по максимуму схожі на зергів.) Гарний огляд.
@@DarkElf228 Дякую! Цікаво, я якось під час читання не згадав про Старкрафт, хоча грав у нього не один рік, але якщо подумати то ви маєте рацію, є паралелі з зергами та навіть Керріган
@@kprohorow Ваші слова навели мене на думку, Опосередковано, але жертви були принесені, кожен чимось або кимось пожертвував щоб вибратися з планети та вижити.
Не погоджуюсь! Дочитав я "Танець недоумка".... З 3-го підходу, через силу( Друга половина пішла краще. Чому??? "Бо мараму!" А якщо серйозно - у словосполученні "наукова фантастика", найважливіим для мене завжди було "наукова". І не у сенсі обгрунтованості тих чи інших технологій чи явищ, це лише бутафорія для акторів на сцені. А в сенсі логічності вчинків, розвитку сюжету, в центрі якого завжди стоїть ЛЮДИНА (ну або інша істота). Тому мене в першій половині дико вибішували провали в сюжеті розміром з галактику..... 1) Гіля затягують в нелегальний рейд за пилком, він стає свідком його вживання, драгділерства і нелегальних боїв. Про щог він доповідає (скорочено) у службу безпеки. Це правильно і логічно - він тут заради своєї сімї, а не шукати пригод на свою дупу. Ніколь (офіцер безпеки) сказала типу ок, не парся. Для мене це стало першим дзвіночком. Ну як??? Супер елітний Корпус, конкурс до якого 1000 на 1 кріз пальці дивиться на наркоманів??? ну добре, дивимося о буде далі... 2) А далі повний абзац!!! Ірма, яку Гіль знає 2 дні (добре 2 тижні), яка була в нелегальному рейді, і на яку він майже настукав в службу безпеки (якби захотіли розкрутити, то СБ точно би дізналася хто, куди і коли, враховуючи що у поселенні 1,5 тис чол.) бере його собі у компанію нелегально проникнути (!) в кімнату колеги, який щойно застрелив 19 (?) інишх людей (!!). До цього Гіль не робив нічого протизаконного, в нього не має жодних зобовязань перед Ірмою, зате є зобовязання перед сімєю. Але він погоджується. Чому?? "Бо мараму". Далі зовсім жир!! Вони знаходять кокон на стіні (!!!)і явні ознаки неприродньої поведінки того японця... Ось саме в цей момент Гіль мав зробити розворот на 180 град і дременути в СБ, як біолог він мав розуміти потенційну небезпеку (вживання пилку- кокон), яка загрожує йому особисто і його сімї... Ні! Він допомагає знищити докази біологічної небезпеки!!! А в нього тут дочка і дружина. Чому???!!! " Бо ...." Ну це так само, як би у фільмі "Чужі" звичайні колоністи самі знищували докази існування чужих. Повний брєд!! 3) Сама Ірма, тобто її клонгриб, суперхимера. Єдина, хто вижив від попередньої експедиції, яка все знає про цю планету і всі попередні події, включно з масовою загибеллю і відмовою від євакуації Корпусом..... ЇЇ оживляють (розморожують) - як не дивно вона прокидаеться і при тямі. Причому дуже непоганій тямі! Намагається негайно віджати крейсер і злиняти!!! І що далі??? Їй кажуть - Ай яяяяй, як негарно, чіпляють браслет і спускають у нову колонію! Лютий, пекельний ПЦ!!! Ну, як?? Як??? Корпус прилетів роздобути мутаген заново, привіз 1,5 тис людей на заклання і відпускає в колонію людину, яка ВСЕ знає.... ЇЇ мали б в кращому випадку викинути у відкритий космос, а в гіршому до кінця життя досліджувати, чому вона вижила і ставити безкінечні досліди. І думаю ці досліди мали б показати багато цікаво.... Ну ось. А от сама концепція , сеттінг дуже непогані і заслуговують кращого втілення. В другій половині сюжет набрав обертів і вже яскравість та жвавість подій відсунула на другий план їх абсурдність. Тому моя оцінка 6 з 10
Імперії не цікавило шо відбувається в їх колоніях, аби податки вчасно приходили. В корпусі так само, є задача яка повинна бути виконана, а шо там відбувється за мільйони світових років їх мало колише, все шо відправлено в експедицію - розхідний матеріал. Вандлик не заважала Ірмі, бо мала свій меркантильний інтерес. Все інше здається теж має досить товсті пояснення в тексті книги. Я все не пам'ятаю, бо давно вже читав. Єдиний яскравий провал павлюка, окрім деяких деталей написання, який мені теж кинувся в очі... я не розумію який сенс було робити гг біологом, а потім він не те що скіли в біологі протягом твору не демонструє взагалі, навіть вся його поведінка, це і близько не поведінка якогось дослідника.
Читав цю книгу за підказкою реклами з Фейсбуку (хоч на щось згодився). Читати було цікаво - події цікаві, герої цікаві (деякі), місця цікаві, але сюжет від мене трохи вислизав. Те ж саме з "Білим попілом" - цікаво, але сюжет якийсь занадто... слизький.
Ну, відвертий шлак я до кінця не дочитую. Цю дочитав, але часу таки шкода. Більше відповідала б суті назва: "Життя і побут недоумків" або "мавпи в космосі", хоча перед мавпами соромно, бо софт скіли пересічної мавпи значно перевищують здібності персонажів повісті. Жодної нової ідеї книга не містить. Психічне нездоров'я автора сумнівів не викликає. Та і опанування моралі теж під питанням. Наприклад, автор описуючи реальні події, які запозичив при написанні книги оцінює знущання над інвалідом як "безневинні жарти" а реакцію інваліда, який шугав дітей у відповідь - як щось смертельно небезпечне. Чому я це дочитав? Тому що давно не читав українською, а автор досить грамотно втілює думки в слова. Не рекомендую.
Не погоджусь з вами - не варто починати знайомитись з науковою фантастикою з цієї книги. Ви б ще порадили Гіперіон, Діти часу та Сліпобачення. З чого почати? Бредбері.
Весьма средняя книга. "Я бачу вас цікавить..." имеет намного лучшшее начлазо способное заинтересовать, а в танце оно настолько длинное и с семейной тягомотиной, что дальше неособо и важно что. Прикинув объём текста сранил с "Корлевой Солнца" - там уже был аукцион, и они улетют на Лимбо, а тут "чо куда где деньги", в "День триффидов" ещё экспозицию раскрывают, но во-первых это предтеча зомби-выживача, ему можно, а во-вторых там тоже кого-то сбили, отравили - процесс пошел в общем. Стиль так себе, диалоги так себе, выбирал бы что читать брал бы "Я бачу вас цікавить..." (мне пытались её впихнуть как фантастику например) будто другой человек пишет.
Yukikaze (戦闘妖精雪風, Sentō Yōsei Yukikaze, lit. Battle Fairy Yukikaze) is a Japanese military science fiction novel series written by Chōhei Kambayashi. First published as a series of short stories, a collected bunkobon volume was released by Hayakawa Publishing in 1984. It was followed by two sequels, released in 1999 and 2009. A five-episode original video animation (OVA) series, produced by Gonzo and Bandai Visual, was released in Japan from August 2002 to August 2005.
Питання до вас, шановні глядачі, а хтось читав книгу Іларіона Павлюка "Я бачу вас цікавить Пітьма", чи цікава книга і чи варто її прочитати?
Це не космічна фантастика. Не читала, але судячи з опису та відгуків - мені б точно не сподобалося.
Якось багато людей її хвалять. Я не читала, але хочу.
Це взагалі не фантастика, можна трошки сприймати як детективно/потойбічний трилер, або всьому найти раціональне пояснення - вийде і так і так. Книжка цікава і добре написана, мені сподобалась
@@Vidzanti Дякую, думаю що все ж таки я її почитаю
Читала всі три книги Павлюка і навіть першу Білий попіл. Цікаві ідеї, психологічний трилер, продовження Вія. Танець недоумка теж сподобався, дуже якісно написано. Талант!
Книга афігенна! Вона однозначно варта екранізації. Вона набагато глибша , ніж ви розповіли. Набагато!
Лем, Лем, Лем ... Дуже багато Лема)
Це добре, його ідеї та їх розвиток.
солярка))))
Дякую за відео! Дуже сподобалося.
Ну ось і дочекалися! Арти зробив круті, саме як і книга!
Дякую!
@@midnightquantum І тобі також) Забрав замовлення сьогодні, в ньому є всі три його книги!
Яка ж крута Ваша фраза вкінці! Треба дивитися це відео хоча б заради неї😊 Ну, а насправді дуже дякую за думки. Теж читала "Танець...". При чому якось так вийшло, що відразу після "Соляріса" Лема. Мені здалось, наче там навіть деякі ідеї перегукуються. Перед Павлюком знімаю капелюха за динамічність сюжету, вміння тримати інтригу і тримати читача. Бо книжка ж не зовсім маленька. Але читається легко.
Так, для мене теж було досить несподіваним те, що книга не тільки виявилась складнішою та цікавішою, але й при цьому легко читається.
Стільки знайомих книг на полицях. А книга - неймовірна і взагалі неочікувана.
Решта книг Павлюка ніби якісь психологічні детективи мене не дуже цікавили, а танець зацікавив. Книга загалом сподобалася, хороша продумана фантастика. Трохи рвана нерівномірна оповідь, не дає повністю зануритись у світ, під кінець йде роз'яснення чому так, але роз'яснення стосується десь другої половини книги, хоча оповідь така впродовж всієї книги.
Головних героїв по суті двоє сам Гіль і біолог Ірма, решта фонові персонажі, а дружина з дочкою по суті просто спонукаючий інцидент, щоб ці всі події взагалі відбулись. Нагадало другого Бота Кідрука де дружина також відправляє чоловіка куди подалі)). Чи як в Марсіанині, піщана буря на марсі, ага дуже реалістично. Зате далі отримаємо доволі цікаву історію.
Мені ще з персонажів сподобалась офіцер Вендлик, непогано прописана + вона такий собі "голос холодного розуму" для Гіля
@@midnightquantum Взагалі ці три жінки є головною рушійною силою у героя, він постійно бігає між ними. Добре що авторам під кінець залишив лише одну, а то би герой з'їхав з глузду від мук вибору))
Дякую за класний огляд!
Павлюк шикарний! Читав інші його книги і вони надзвичайно сподобалися
Мабуть, другу частину відео (із спойлерами) дивлюсь пізніше. Коли прочитаю сам книгу
А за відео дякую
Візьму собі це відео на замітку, а подивлюсь вже після прочитання книги. Лежить, рідненька, чекає мене вже на поличці. А потім порівняю свої з вашими враженнями
Комент для підтримки українського контенту.
І так, "танець" - теж читав, сподобалось.
Дякую!
Дякую за огляд. Дуже крутий і якісний! Павлюк не мій автор, тож повз проду. (Хоча додивившись до частини зі спойлерами - уже не впевнений) Але хочу попросити в Каджита огляд на 3-тогію Дерев'янка про "Літопис сірого ордену" (усі мої друзі, які читали, дуже нахвалюють це козацьке фентезі) та "Колонію" Кідрука (яка видається мені переоціненою).
Літопис стоїть у мене в черзі, правда досить давно, не встигаю поки що взятися за читання, хоча усі відгуки, що я чув - дуже гарні. Щодо "Колонії", я дарив Лані цю книгу, і вона робила непоганий відгук - ua-cam.com/video/4p-JKKjZzyw/v-deo.html , я спілкувався з нею щодо її вражень від цієї книги і зрозумів, що це зовсім не моє, ну от не викликала вона в мене такого прям інтересу, щоб взятися читати.
О, у мене також була ситуація, коли мені не хотілося читати книгу через обкладинку. Але там ситуація була абсурдна. Це був Девід Еддінгс - трилогія про лицаря Спархока (унікальне фентезі з яскравими харизматичними персонажами), але видавці помістили на обкладинку картинки зі всесвіту "Чорне сонце" з пустелями та якимись дикими варварами. Спочатку брат не хотів читати, але зміг змусити себе спробувати, потім переконав мене, що обкладинка ніяк не пов'язана з текстом. Тоді я також взявся. І потім перечитав усі книги Еддінгса...)
От нашо ти мені нагадав про Спархока?) Вже сутки думаю, що дуже хочу перечитати ці книги)))))
прочитав книгу! крутяк! обожнюю таке! наче подивився крутий фільм або серіал! всім рекомендую!
Хочу відмітити, як у тебе покращилась вимова 🔥 Розповів як завжди дуже цікаво та детально ❤️🔥
Дякую!
Дякую. Нещодавно натрапила на Ваш канал. Класний контент. Побігла читати книгу.
І мене вразила ця непередбачувана, цікава і логічно прописана книга! А я справді багато читала фантастику і часто здогадують, куди веде сюжет. Але не цього разу! Крута книга українського автора, достойна світового рівня🥰
Одна із перших прочитаних книг в цьому році. Повністю згодна з Вашими коментарями. Окрім єдиного: Віра мене дратувала тільки в першій частині (коли вони були на Землі). Її неадекватну поведінку цілком можна пояснити хронічними мігренями, що й спричиняють дратівливість. Ну і чоловік у неї був «не безпроблемним». То ж привід для злості та невдоволення був 😂
Дуже цікава книга. Найбільш сподобалась з творчісті Павлюка
Дякую за огляд. Головний герой розчарував, особливо в середині. Він довіряв кожній новій ініормації яку отримував. І вірив усьому. Це трохи бісило. Особливо в ситуації з начальником лагеря. Кінцівка і взагалі все пояснення дуже сподобалась. Це друга моя книга Павлюка. Перша була - Я бачу вас цікавить пітьма. Банктогранний автор :)
крутий контент
Дякую!
лайк не дивлячись❤
Дякую!
Останнє що вразило і просто шалено сподобалося від українського автора, це "Заколот. Невимовні культи" Володимира Кузнєцова.
Дякую за огляд. Зацікавило. Відкрив для себе нового автора, хоча для мене майже всі сучасні українські письменники нові.
Дякую. Завдяки Вам почав читати цю книгу. Поки що дуже подобається. P.S Ваша українська стала набагато кращою. Моя особиста повага Вам за це.
Дякую, намагаюсь якомога більше читати українською мовою, прям дуже покращує знання мови, хоча читаю повільніше, але з користю)
Дякую за огляд! Чекаю такий же по "Колонії" звісно, бо без неї ніяк) Мені "Танець недоумка" йшов важко та довго, здалася роздутою в одних моментах і з незрозумілими швидкими поворотами в інших. Грибницю зацінила, суперова ідея.
Дякую за цікавий і корисний огляд. Будь ласка, робіть більше оглядів саме про українські твори. Це дуже економить час.
Дякую! Як раз зараз готую огляд по книзі українського фантаста)
Мені особисто мені ця книга сподобалася. Вимірювання часу (коли в годині 70 хвилин), гравітація, "фактор Б" тощо.
Єдине що я не вловив - загальний проміжок часу, скільки часу пройшло від моменту коли головний герой прилетів на цю планету, і коли вони звідти вшилися. Оскільки безпекові пояснення "чому" раптом виявилися наприкінці книги, і там щось з'явилася мова про те, що більше трьох тижнів витримати було неможливо. І це дещо збентежило.
Тому ось цей момент дещо зіпсував враження, книга в якийсь момент почала виглядати явно неузгодженою.
Дякую автору за працю.
Щойно дочитала "Танець недоумка" і довго сміялася, атже наступна книга в черзі на читання в мене "Планета грибів" Олексія Коваленка )))))) (це научпоп від Віхоли). Отак співпало ))
Ідеально!
Хочу таке кіно.
Круто, нарешті про фантастику українською
Цикл "Фаренго" Єшкілєва - тим кому зайшов Гіперіон і Експансія💪💪💪
Дякую за відео. Потрапив на ваш канал завдяки рекомендації у відгуку на ВраженняUA, дуже подобаються ваші розповіді. Також дякую що пропагуєте сучасних українських авторів.
В аудіокнизі шикарно озвучено фразу: "як там Ельза?
Хто слухав, той зрозуміє.
Наразі читаю. Суперський слон та сюжет
Залишу тут коментар, хоча саме відео подивлюсь коли дочитаю книгу. Мені ця книга не сподобалась. Вона не сподобалась мені настільки, що мені залишилось дочитати 10 сторінок буквально, а я її закинула пів року тому і тільки Ваш ролик мене спонукав все таки її "добити". Тоді я подивлюсь Ваш огляд =D Це не та тверда наукова фантастика яку я люблю, а скоріше триллер із 90-х в сеттінгу інших планет. Реально цікаво мені стало тільки в одному місці, коли гг і його подруга потрапили в іншопланетне місто. Потім трошки стало цікаво коли став відомий отой самий великий твіст. Загалом концепція наче дуже цікава, але весь час спотикаєшся то об сімейні історії, то об лібідо гг)
Іще історія із дитинства гг і його зустріч з Кривошиєю, ото прямо таки захоплюючий крутий момент) От він прямо зачепив так зачепив)
@@kudablyat поки що це моя найулюбленіша фантастика із сучасного. Та і взагалі, поки що на першому місці. Взагалі мені дуже сподобався Цисинь як автор, ще читала "Кульову блискавку" і "Блукаючу планету". Але "Спогади про минуле Землі" це щось. Після того як дочитала трилогію ще довго ходила як прибита від надзвичайної сильних емоцій і вражень.
@@kudablyat і ще такий момент) наскільки трилогія крута, настільки ж вона для мене виявилась гнітючою. Відновлювалась після Цисиня Енді Вейром)
Я почала читати, але після серіалу. На диво, автори серіалу дуже близько до книги відтворили сюжет і мені через це читати трошки було нудно. Але я все таки планую в майбутньому прочитати в українському перекладі.
Цікавий ваш відгук. Якщо скажімо, Лю Си Цинь це 8ка, то на скільки балів ви оцінете 'Танок'?
@@grayaudio8657 5.
Купив книгу в плеймаркеті після цього відео. Дякую за огляд. Книга дісно хороща і вартує прочитання. Доречі Павлюк зараз на фронті, тому купуйте і читайте НАШОГО автора.
Недавно прослухала книгу, і впринципі все сподобалося.
Єдине не зовсім зрозумла кінцівку. Але книгу рекомендую😊
Дякую за рекомендацію. Будем читали...
В стилі Війна старого, є книжка Олег Сенцов "Другу також варто придбати". Трохи схожа, на Автостопом по галактиці.
Потрібна порада.
Хочу показати батьку сучасну українську літературу. Схиляюсь до Павлюка і обираю між темрявою і недоумком.
Я ще не читав їх, але особисто для себе дуже приваблює темрява. Я так розумію, що книжка не проста і її мабуть краще кілька разів прочитати, а батько скоріш за все буде скептично підходити до цієї ідеї. Я переживаю, щоб не було сильних бар'єрів у читанні. Тобто потрібна така собі візитівка, щоб зацікавила, легко сприймалась.
Анамнез: 60 років, З фантастики я знаю він читав Желязни, Бредбері ну і совєтську.
Що порадите: темряву, недоумка, чи щось третє?
Якщо фантастика, то, на мій погляд, краще Кідрука "Колонія" або Кузнєцова "Заколот. Невимовні культи" (є відео про цю книгу на каналі) або легку та атмосферну сай фай Андрія Ворона "Стрибок у безодню" (враження від книги в моєму ТГ - t.me/midnightquantum/4148)
@@midnightquantum дякую, подивлюсь ці книжки!
З Недоумка краще почати, бо Темрява більш філософська. Танець Недоумка зайде 100%!
Дякую за цікаві огляди книг!
Дуже люблю читати, але вітчизняних авторів поки не можу зрозуміти і вподобати
Читав Старого - класна книжка. Взагалі є багато якісної української фантастики.
Чудова книжка на вихідні, розслабитися
Цікавий огляд, дякую. Планую почитати в найближчому майбутньому.
Дякую за чудовий канал! Давно думала чи читати цю книгу... Тепер вирішила - треба читати)
В Павлюка майже всі головні герої такі )))
Дуже цікаве відео та цікавий канал, дякую! 🤗
Дякую, цікаве відео!
Дякую за відео!
Дякую за огляд, придбала, буду читати. Гарна фантастика - це завжди приємно )
Вітаю в гарною покупкою, сподіваюсь, що вас сподобається, мені прям дуже зайшла книга)
Дякую за канал, цікаво
було цікаво, дякую
Обожнюю всесвіт HALO!🥰🥰🥰 Дуже шкодую, що немає книг українською...😒
А "Танець недоумка", з-за неоднозначних відгуків, не наважувався прочитати.🤔 Тепер, здається, ви мене переконали звернути на неї увагу.😃
Дякую за огляд!🙂👍
16:30 Мені здається ще гірше. США, Китай будь яка сильна держава тому що це while(true) стосується кожну людину.
Прочитав. Сподобалася!
Не повірите, але купив САМЕ ЧЕРЕЗ ОБКЛАДИНКУ 😂 тільки я там побачив не Halo, а набагато древнішого персонажа - з гри Doom (варіант 2016 чи 14 року)
Мені він теж спочатку здався схожим на Думгая, а потім я пригадав Хало й так, він теж схожий на героя) Мені здається ілюстратор надихався обома іграми
Прохання прибрати з фону ХРАНІТЄТЄЙ дякую
зроблю)
Зайшла послухати/почитати відгуки, доки сама на середині роману. Не поділяю захвату, але ж я не цільова аудиторія для таких творів😊 слухаю аудіо-варіант (гарна начитка, доречі😉), але "Чужой"+"Соляріс"+багато впізнаваних наративів... Пише автор дуже вправно, чудова мова, відмітила пару разів суржик, але для такої монументальної праці 🎉 редакторам вибачаю😂 я двічі починала оспівану всіма "Я бачу, вас цікавить тьма" - ніяк не могла захопитися й зануритись, вирішила попередньо скуштувати ранній твір.
Бо він, на жаль, пише язиком і перекладає на українську.
ччччччччччччччччччччччччччччч
они мягко, но настойчиво уводят от поиска вечной истины к высасыванию душ в консольном шутере, мотивируя это требованиями кризиса и рынка. Романом является описание этого процесса во всей полноте.
₴₴₴₴₴₴₴₴
Щойно дочитав, що сказати, останні 15% книги - автор виливає на нас таку кашу, що зрозуміти що до чого - мені було важко. Зараз намагаюсь пригадати - а десь говорилось, що є ориганіли людей, що вони мають бути у місті? так, просто перед фактом поставили і все - летимо за лінкором. якось ці 15 % книги останні - скомкано, багато всього, каша, нічого не пояснюється. Але книга класна в цілому і ідея і реалізація.
Так, говорилось, коли Гіль в перший раз бився з Ірмою, на питання "де справжня Ірма" вона відреагувала трохи дивно, і тоді він здогадався, що для збереження свідомості клона потрібен живий оригінал.
О, "Halo"! А ти серіал дивився?
Ні, а варто?
@@midnightquantum Я дивилася. Трохи заплутано, але чекаю на другий сезон.
@@knygazkavoyu Хм, тоді треба й мені подивитися
@@midnightquantum раджу, досить не погано. Кінцевий твіст взагалі знахідка.
Є щось від Соляріса. Книга читається легко, а відірватися дуже складно.
Віходячи з коментарі - це український Курт Воннегут.
Цікава книга. Ніби-то я, як досвідчений поціновувач фантастики, і не знайшов для себе чогось особливо нового та проривного, та все ж таки є в ній якийсь особливий шарм, який не дає відірватися від читання. Рекомендую.
Не така вже орігінальна думка в книжці, при всій повазі. Це як змішати Гаррісона, Холдмена, Воннегута і пару фільмів...
Верховен зняв зоряний десант. А написав його Роберт Хайнлайн. Аййайай
Там відсилки скоріш до фільму, ніж до книги, тому я додав саме фільм.
Так він же згаданий у переліку фільмів.
Правильно вимовляється "Хейло"🤓
У якомусь вашому відео було питання про найскладнішу наукову фантастику. Напишу тут, щоб не шукати. Це книша Цезарія Збєшховського "Голокост F". Було дуже важко продиратися крізь текст. Істоти твору не описані, тому за їх назвою важко було їх уявити. Так само про деякі дії трансформації. Єдине, що було легко сприймати - це закінченням)) взагалі книга трохи розчарувала.
Так може ця книга (я її не читав) тому що у автора не вистачило таланту зробити її більш зрозумілою? Яцек Дукай в цілому зробив свою книгу зрозумілою, просто дуже складні концепції. А тут може просто не вистачило часу, або таланту? Треба таки почитати Голокост-F, бо дуже багато про неї згадують
@@midnightquantum та я теж багато чула про неї, але, на жаль(( ще не сподобалась Донька залізного дракона, щось там теж накрутив автор. Хоча початок був гарний
В стилі Щура від Гарісона, є ще цикл Технолог від Залєвського, але дуже розмазаний сюжет
Я колись намагався прочитати "Технолога" але чогось, нажаль, не зайшла, хтозна й чого
@@midnightquantum Все, ок - я теж лише, перших дві з шести осилив)) Як я написав вище - дуже розтягнутий сюжет. Такий собі Круз або Гаррісон на мінімалках.
трохи - дещо
Вітаю, прочитала цю книгу декілька місяців тому (точніше прослухала). Книга - розчарування. Таке враження, що останню третину роману Павлюк намагається дописати з останніх сил, змішуючи до купи всі сюжетні лінії. Я просто загубилась в них, перестала відслідковувати сюжет, та просто чекала, коли ж ось це все закінчиться. Шкода, при чому, що початок книги і середина дуже подобалися. Персонажі яскраві, сеттинг незвичайний, навіть Гіль, незважаючи на специфічний так би мовити характер, викликав співчуття та зацікавленість. Але-але. Я не вперше помічаю, що сучасні письменники нібито беруть великий розгін, а під кінець книги тупо здуваються :( Спробую прочитати ще одну книгу Павлюка, тому що, як журналіст та особистість він мені дуже симпатичний.
Дякую за відгук! Цікаво, що в мене враження прямо протилежні, я з трудом прочитав першу частину книги, але з великим захватом та задоволенням - останню третину))
Давайте обговоримо кінцівку, хто як зрозумів?
мені здається, що їм не вдалося втекти
@@midnightquantum а може вони полетіли з химерою, там десь зникла у них собака на борту і чувак з такими самими татуюваннями як у Гога теж дивно виглядає
Головий герой взагалі дурак якийсь. І без хвороби. 500 сторінок уже прочитав за 10 підходів. Непогана взагалі книга, але герой все псує
Ну, задум досить цікавий. Але важко себе змусити прочитати, через те що навряд вона перевершить Лема чи Саймака. А до кращого звикаєш. Ще б хотів би зазначитт, що наш ОЛДІ пише не гірше класиків. Точно, на рівні Лю Ци Синя.
Так, Олді пишуть дуже гарно. Є в планах пара відео по їх творчості.
Не гірша Лема. Читай. Не пожалкуєш.
@@valir83 Спробую.
@@grayaudio8657 Хм. Ци Синя читав, сподобалось, а Громова і Ладиженського взагалі не сприймаю. Однак вони дійсно популярні.
@@valir83 Шо ви таке кажете! І поруч з Лемом не стояв.
А ще в Україні є сучасні наукові фантасти? Рекомендуйте
Макс Кідрук - "Колонія", "Бот"
@@midnightquantum Очевидно. А ще?
Трилогія "Фаренго" Володимира Єшклієва. Це не тверда наукова фантастика, а швидше космо-опера, але не стає від цього менш цікавою. Тим більше, що саме в цьому жанрі в українській літературі прям дуже мало гідних доробків. А саме ця серія, як на мене, заслуговує на значно більше визнання.
Прочитав, але чомусь не зайшло. Гг дійсно нудний, дочка - взагалі не зрозуміло для чого вписана. іншопланетні сцени описані добряче. В цілому 6,8 з 10.
Я би сказав, що дочка потрібна як те, що не дозволяє йому скласти руки. Фактично мотивація.
@@midnightquantum ви праві, просто персонаж дочки ну до біса нудний. В мене також книга викликала асоціації з "Чужими"/"Зоряним десантом", правда помноженими на гру "СтарКрафт". Ірма майже Керріган). ну і дані гриби по максимуму схожі на зергів.)
Гарний огляд.
@@DarkElf228 Дякую! Цікаво, я якось під час читання не згадав про Старкрафт, хоча грав у нього не один рік, але якщо подумати то ви маєте рацію, є паралелі з зергами та навіть Керріган
З огляду на назву планети я взагалі подумав що ГГ доведеться якимось чином принести дочку у жертву. ЯВРПЩЯ.
@@kprohorow Ваші слова навели мене на думку, Опосередковано, але жертви були принесені, кожен чимось або кимось пожертвував щоб вибратися з планети та вижити.
Не погоджуюсь!
Дочитав я "Танець недоумка"....
З 3-го підходу, через силу(
Друга половина пішла краще.
Чому???
"Бо мараму!"
А якщо серйозно - у словосполученні "наукова фантастика", найважливіим для мене завжди було "наукова". І не у сенсі обгрунтованості тих чи інших технологій чи явищ, це лише бутафорія для акторів на сцені. А в сенсі логічності вчинків, розвитку сюжету, в центрі якого завжди стоїть ЛЮДИНА (ну або інша істота).
Тому мене в першій половині дико вибішували провали в сюжеті розміром з галактику.....
1) Гіля затягують в нелегальний рейд за пилком, він стає свідком його вживання, драгділерства і нелегальних боїв. Про щог він доповідає (скорочено) у службу безпеки. Це правильно і логічно - він тут заради своєї сімї, а не шукати пригод на свою дупу. Ніколь (офіцер безпеки) сказала типу ок, не парся. Для мене це стало першим дзвіночком. Ну як??? Супер елітний Корпус, конкурс до якого 1000 на 1 кріз пальці дивиться на наркоманів??? ну добре, дивимося о буде далі...
2) А далі повний абзац!!! Ірма, яку Гіль знає 2 дні (добре 2 тижні), яка була в нелегальному рейді, і на яку він майже настукав в службу безпеки (якби захотіли розкрутити, то СБ точно би дізналася хто, куди і коли, враховуючи що у поселенні 1,5 тис чол.) бере його собі у компанію нелегально проникнути (!) в кімнату колеги, який щойно застрелив 19 (?) інишх людей (!!).
До цього Гіль не робив нічого протизаконного, в нього не має жодних зобовязань перед Ірмою, зате є зобовязання перед сімєю. Але він погоджується. Чому?? "Бо мараму". Далі зовсім жир!! Вони знаходять кокон на стіні (!!!)і явні ознаки неприродньої поведінки того японця... Ось саме в цей момент Гіль мав зробити розворот на 180 град і дременути в СБ, як біолог він мав розуміти потенційну небезпеку (вживання пилку- кокон), яка загрожує йому особисто і його сімї...
Ні! Він допомагає знищити докази біологічної небезпеки!!! А в нього тут дочка і дружина.
Чому???!!! " Бо ...."
Ну це так само, як би у фільмі "Чужі" звичайні колоністи самі знищували докази існування чужих. Повний брєд!!
3) Сама Ірма, тобто її клонгриб, суперхимера. Єдина, хто вижив від попередньої експедиції, яка все знає про цю планету і всі попередні події, включно з масовою загибеллю і відмовою від євакуації Корпусом.....
ЇЇ оживляють (розморожують) - як не дивно вона прокидаеться і при тямі. Причому дуже непоганій тямі! Намагається негайно віджати крейсер і злиняти!!! І що далі???
Їй кажуть - Ай яяяяй, як негарно, чіпляють браслет і спускають у нову колонію!
Лютий, пекельний ПЦ!!!
Ну, як?? Як??? Корпус прилетів роздобути мутаген заново, привіз 1,5 тис людей на заклання і відпускає в колонію людину, яка ВСЕ знає....
ЇЇ мали б в кращому випадку викинути у відкритий космос, а в гіршому до кінця життя досліджувати, чому вона вижила і ставити безкінечні досліди. І думаю ці досліди мали б показати багато цікаво....
Ну ось.
А от сама концепція , сеттінг дуже непогані і заслуговують кращого втілення. В другій половині сюжет набрав обертів і вже яскравість та жвавість подій відсунула на другий план їх абсурдність.
Тому моя оцінка 6 з 10
так, мені теж більше зайшла друга половина книги, я казав у відео - першу, ну, з деякою цікавістю я прочитав, але то більш драма, триллер та таке інше
Дуже крутий пост, дякую!
Імперії не цікавило шо відбувається в їх колоніях, аби податки вчасно приходили. В корпусі так само, є задача яка повинна бути виконана, а шо там відбувється за мільйони світових років їх мало колише, все шо відправлено в експедицію - розхідний матеріал. Вандлик не заважала Ірмі, бо мала свій меркантильний інтерес. Все інше здається теж має досить товсті пояснення в тексті книги. Я все не пам'ятаю, бо давно вже читав. Єдиний яскравий провал павлюка, окрім деяких деталей написання, який мені теж кинувся в очі... я не розумію який сенс було робити гг біологом, а потім він не те що скіли в біологі протягом твору не демонструє взагалі, навіть вся його поведінка, це і близько не поведінка якогось дослідника.
Читав цю книгу за підказкою реклами з Фейсбуку (хоч на щось згодився). Читати було цікаво - події цікаві, герої цікаві (деякі), місця цікаві, але сюжет від мене трохи вислизав. Те ж саме з "Білим попілом" - цікаво, але сюжет якийсь занадто... слизький.
грибниця схожа на океан в Солярісі )
Ну, відвертий шлак я до кінця не дочитую. Цю дочитав, але часу таки шкода. Більше відповідала б суті назва: "Життя і побут недоумків" або "мавпи в космосі", хоча перед мавпами соромно, бо софт скіли пересічної мавпи значно перевищують здібності персонажів повісті. Жодної нової ідеї книга не містить. Психічне нездоров'я автора сумнівів не викликає. Та і опанування моралі теж під питанням. Наприклад, автор описуючи реальні події, які запозичив при написанні книги оцінює знущання над інвалідом як "безневинні жарти" а реакцію інваліда, який шугав дітей у відповідь - як щось смертельно небезпечне.
Чому я це дочитав? Тому що давно не читав українською, а автор досить грамотно втілює думки в слова. Не рекомендую.
Не погоджусь з вами - не варто починати знайомитись з науковою фантастикою з цієї книги. Ви б ще порадили Гіперіон, Діти часу та Сліпобачення. З чого почати? Бредбері.
Гиперион шикарная космоопера. Очень понравилась в аудиоварианте.
Весьма средняя книга. "Я бачу вас цікавить..." имеет намного лучшшее начлазо способное заинтересовать, а в танце оно настолько длинное и с семейной тягомотиной, что дальше неособо и важно что. Прикинув объём текста сранил с "Корлевой Солнца" - там уже был аукцион, и они улетют на Лимбо, а тут "чо куда где деньги", в "День триффидов" ещё экспозицию раскрывают, но во-первых это предтеча зомби-выживача, ему можно, а во-вторых там тоже кого-то сбили, отравили - процесс пошел в общем.
Стиль так себе, диалоги так себе, выбирал бы что читать брал бы "Я бачу вас цікавить..." (мне пытались её впихнуть как фантастику например) будто другой человек пишет.
Пітьма по жанру не підходить
@@midnightquantum Знаю (а продавцы - нет), просто сравнение книги того же автора.
Порадьте краще шось дійсно нормальне, а не цю маячню
Я вважаю, що книга гарна.
хм... є таке фантастичне аніме "Battle Fairy Yukikaze" =) інша планета.... прибульці )))))))
Yukikaze (戦闘妖精雪風, Sentō Yōsei Yukikaze, lit. Battle Fairy Yukikaze) is a Japanese military science fiction novel series written by Chōhei Kambayashi. First published as a series of short stories, a collected bunkobon volume was released by Hayakawa Publishing in 1984. It was followed by two sequels, released in 1999 and 2009. A five-episode original video animation (OVA) series, produced by Gonzo and Bandai Visual, was released in Japan from August 2002 to August 2005.