Я людина немолода, для мене класика це Лем, особливо Голем, рецензії на неіснуючі книги, сума технології і ще багато чого. Азімов можливо, комусь не видається складним, але, якщо уважно його читати, є над чим подумати. Більш сучасні мій улюблений Стівен Бакстер, особливо його Еволюція, а також Ніл Стивенсон, всі його книги. Лю Ци Сінь також. Дякую, що говорите про тверду НФ. А ще наш Кідрук і його Колонія, ще не читала, оскільки чекаю на електронний вариант. Буду чекати на наступні випуски, нарешті знайшла канал про справжню НФ, підписалася. Успіхів Вам💙💛
@@MT-hi9kv рівень складності приблизно такий.Книги всі різні і багатошарові, їх можна перечитувати багато разів, комбінується динамічний сюжет з науковими і філософськими ідеями. Нудно точно не буде 🙂
Дяка автору за чудовий огляд. Читав спершу "Вогнепад" в оригіналі - це капець :). Потім в перекладі стало трохи зрозуміліше, дійсно книга не легка м'яко кажучи, але дуже цікаво. Окрема дяка за підказки що ще читанути
Дякую за творчість! Бажаю автору успіхів та розвитку. Люди робіть коментарі під кожним українським відео та лайкайте інші коменти, щоб підвищити просування українського контенту! )) . .
Дякую за огляд, після нього прочитав "Ідеальну недосконалість" і можу додати, що це не тільки науково фантастичний твір, а й політично-філософський. Моя подяка автору і за інші відео цього каналу.
Було цікаво послухати вашу думку про ці книги. Минулого року купив собі "Сліпобачення" та "Ехопраксія", гарні книжку і супер обкладинка)) Почав читати "Сліпобачення", зацікавила з перших сторінок. Але мені здалося, що я ще не досить досвідчений читач і поки не готовий до неї)) Лежать вони на поличці, настоюються))
В мене теж саме, я два рази читав і досі мені здається що мого досвіду та знань недостатньо) А про Яцека Дукая навіть й мови немає, теж кілка разів читав - ну, можливо третину книги я зрозумів
В мене теж саме буває) З одного боку це працює на мене, бо мені не обов'язково читати постійно щось нове для себе, щоб було що розповісти на каналі, я просто можу по пам'яті розповісти про купу прочитаного за життя, але інколи воно працює й против - нічого почитати) Хоча зараз виходить багато цікавих книжок, у тому числі й українських авторів, тож завжди є щось цікаве.
Супер... Буду підбирати щось з огляду. Ще не погана трилогія Лю Цисінь "Проблема трьох тіл". 1 частина та 3 дуже цікаві, ось 2-га частина треба буде перетерпіти :)
@@midnightquantum Для мене було складно продертися через відсилки до культурних штук Китаю середини 20 століття далі було купа загадок та вигаданої фізики, що в принципі згодом пояснюється. Тобто для мене перші 2.5 тома було супер книжками. Але автор написав ще останні півтома і.... ну якщо це не читати то навіть післясмак гарної фантастики лишається
Дякую. Дуже цікаво. З наведених вами книжок читав лише "Сліпобачення". І я його не зрозумів. Вірніше не зрозумів загального захвату від цієї книги. Пізніше спробую ще раз перечитати. Для мене найкраща і найскладніша наукова фантастика це трилогія Лю Цисінь "Проблема трьох тіл".
Сліпобачення - то трлхт роздуте на хайпі явище, шукати в ньому щось ну прямо неймовірне- то як шукати глибокий сенс у артхаусі. А що стосується трьох тіл - то взагалі дуже хєрово написане «фентезі» мавпою-комунякою з купою пропаганди😂
@@AlexZaglushaka То ви мабуть у Лю Цисіня "Ера наднової" не читали ))). Ото там майже суцільна пропаганда: підступні американці, миролюбиві китайці, всі діла.
Дякую за огляд. Дуже цікаво. На жаль, я зараз не можу читати через проблеми із зором. А в аудіоформаті складні твори сприймаються ще складніше, ніж на папері.
Читав Сліпобачення. Чудова книга. Доволі інтелектуальна. Хоча, найбільша її цінність виявилась в посиланнях на нонфікшн наукові книги по нейробіології та філософії які виявилось читати ще цікавіше)
Кригу давно переклали, я шукав Дукая українською незадовго до початку війни і тоді була тільки Крига+Добірка оповідань, добірку тоді купив. І судячи що майже за 1,5 року нічого не видали, то воз і нині там(
Читав Сліпобачення і епокраксію чи як там її) Не зрозумів до чого там вампіри але загалом дуже сподобалось! Прям насичення мозку! Другу книгу без трьох оповідань сприймати важко але теж грокнув (Чужинець на чужій землі), з задоволенням) А так моя улюблена це перші Гіперіони, перша проблема трьох тіл бо далі щось не те… А от книга Експансія після перегляду серіалу - важко йде…)
@@midnightquantum Як на мене цікавіше ніж цикл Корі (викажу не популярну думку, що після 3 книги "Простір" взагалі скатився в жуйку), більш драйвовий, цікавіший всесвіт, героі , сетінг. Поляки взагалі гарно пишуть.)
@@DarkElf228 "Простір" мені більш-менш сподобався перший цикл, до того як вони полетіли за межі самі знаєте чого, щоб не спойлерити, а от далі там щось виходило, я починав читати, але не зайшло. Простір перенасичений внутрішньою політекою сонячної системи, як на мій погляд.
@@midnightquantum Там в книгах трошки пішла параша, коли вони "Наву" захоплювали, і на планеті Ілос тупили. А далі знову пішов класний сюжет. Я всі дев'ять книг прочитав, воно бомба, на мою думку.
Дуууже цікаво! Дякую❤ Хотіла написати, щоб освітили "Танець недоумка". Відкрила подивитись, що ще є цікавого і побачила огляд саме на цю книгу! Іду дивитись🥰
Дякую, пане Дмитре, за чудовий огляд. Тільки-но закінчила (вдруге) книгу Яцека Дукая (я не помилилась, шукаючи про неї в цьому огляді, а вона виявилася номером першім!) і нарешті її зрозуміла (але мабуть ще не повністю). Дуже цікава та глибока книга, прийшла послухаті про Ваше враження від неї і залишилася задоволеною, бо хочеться порівняті з кимось свої відчуття. Дякую за Вашу працю та огляди, вони відкривають багато нового в світі фантастичних книжок
Я насправді вагалася: чи читати її втретє відразу, чи трохи переварити, а вже потім перечитати знову. Я не знаю, як Ви, але я точно пропустила багато чого навіть після другого читання, бо дуже глибока книга, багато питань в неї автор копає, але за всією цією фізикою майбутнього, яка сама по собі настільки вражаюча, їх важко роздивитись та нема коли обдумати
Автор великий молодець, що перейшов на українську, дуже старається і прогресує! Канал цікавий і людина ерудована і начитана. Рада, що знайшла чудовий канал про книги!
Я дуже радий, що натрапив на ваш канал! Щиро дякую за фантастику! І окрема насолода, що контент українською! Наснаги вам, швидкого розвитку, успіху та побільше підписників!
Дуже дякую! Я у свєму снобізмі вважав, що складніше Лема нічого у фантастиці давно нема, але те що в трьох творах нема Лема, відкрило мені очі ! Обов'язково почитаю!
Дуже вдячний алгоритмам ютубу що порекомендував ваш канал. Підписавсь і чекатиму на нові відео. Питання про складну фантастику: Якщо ви читали "Голокост F" Цезарія Збєшховського то що можете сказати про твір? Я далі сотої сторінки не можу просунутись, втрачаю сюжет і перестаю розуміти суть.
З 90-х читаю різну фантастику, і класичну, як Г. Гарісон, А.Азімов, Ф. Герберт, Ф. Фармер... Р.Желязни та його "створення світла створення темряви" одна з найулюбленіших моїх книжок. Намагався опанувати радянських/ роzzійских письменників (прости Господи) шлак повний... Як на мене , дуже цікаві: Д. Брін "Зоряний приплив", Д. Сімонс і його серія 4-х книжок "Гіперіон", "Падіння Гіперіону", "Ендиміон" та "Схід Ендиміону", а також трішки "слабенька" "Діти спіралі"... Хотілося б знати Вашу думку про Сімонса та його "гіперіони"... Як на мене, там освітлюються деже чутливі теми штучного інтелекту, релігії, творчості, "суспільства споживання", та перспектив розвитку людства в космосі!
Підтримаю запрос про Дена Сімонса. Читав його років 25-30 тому і до сих пір залишилося враження, що це найкраще, що я коли небудь читав із фантастики. Після нього інша фантастика на той час вже не йшла, але гадаю, що за ці роки могло з'явитись багато цікавого.
Я коли читав Гіперіон, то думам, що помру, так читав) Це для мене одна з самих значних книг, прочитаних за моє життя, і так, хочу зробити відео, але не готовий поки що. Щодо сучасних російських письменників, так, згоден, читав, не так щоб прям дуже багато, але навіть ті, хто міг вийти на рівень Небьюли/Х'юго, з 2006 пішли у пропаганду та деградували, є один там непоганий письменник, він пише стімпанк гарний, але воно підтримало війну - то йде на х*й зі своїми книжками. Щодо радянських, я виділяю тілки Стругацьких+Ефремова, крім того найкращім фантастом совка я вважаю Сергія Павлова, твори якого випередили час на сторіччя.
Не можу сказати що це найскладніша, через брак часу я не так багато читаю зараз, але квадралогія "Гіперіону" це дійсно крута фантастика з доволі складним світом і купою різних штук які треба зрозуміти, усвідомити, а іноді ще переусвідомити згодом :) Ну і перші два тома як на мене були більші сильні і складніші. Друга половина вийшла більш як намагання пордовшини історію вже побудованого світу і трішке переробити закладені основи
@@romanshuta6053 Я все ще дуже сподіваюсь, що колись зможу зробити відео окремо по Гіперіону, але там стільки всього, що прям поки не впевнений, що готовий за це взятись)
@@midnightquantum треба тоді, ще і сіроти спіралі добавити. як окрема книга цього всесвіту. з моїх спостережень, весь гепіріон розкладали або на 2 окремих розділа, перша книга і все інше (перша, як історія героїв), або на головні елементи - шрайк, техноцентр, історія, або повністю розповідь про якийсь елемент книги, просто дуже епічне полотно, і контури того ж техноцентра змінюються, або потім роль церкві. Но дуже крутий цикл, 2 Хьюго здається.
Вауч! Дууууже круто! Дякую!!! Пітер Уоттс і Дукай зайшли дуже! Ханну Раянієми буду шукати... Уотс більше, Дукай так само зломав мені мозок, але обидва залишили приємний післясмак!
Класно, дуже цікаво! Підпишусь! Для мене найскладнішою фантастикою було "Знову і знову" К. Саймака, але мені було 15 коли її перший раз прочитав зараз 46. І найкраще в цій книжці що з віком вона по різному сприймається. Продовжуйте, Дмитре не зупиняйтеся. Якщо хтось знає де можна купити електронні книжки українською, порадьте будь ласка магазин
Сам одразу подумав о «Сліпобачення». А ось другу частину ще не читав, то дякую за пораду з оповіданнями) «Квантовий вор» мені чогось не зайшов. Ніби світ цікавий, але ж герой мене не привабив, на відміну від того самого Джима ДіГріза або, скажімо, Язона ДінАльта. Без емпатії до героя важко) Яценка Дукая хотів почитати, то дякую за рекомендацію) його багато хвалять у відгуках, деякі у захопленні від «Екстензи», «Катедри» та «Революції.exe», то було цікаво спробувати)
Для мене Яцек Дукай став фактично олімпом наукової фантастики, на той час, коли я читав, та й зараз складніших і в той же час цікавіших книг не так багато. Так шо дуже раджу, сподіваюсь сподобається)
А мені в дитинстві Язон ДінАльт дуже подобався) І світ який тебе хоче вбити. Так тоді і уявляв, що їду у трамваї, а якісь тополі обстрілюють його вибуховими семенами чи верби намагаються його обхопити та стягти з рейок: взагалі якщо мені подобажться світ книги чи фільма я можу це переживати і придумувати для себе різні ситуації. Для себе це я називаю "рендерети світ". Це не зовсім те саме як рендерити графіку, бо це ніби скласти мапу або модель нового світу і додумувати які там правила чи аксіоми діють і намагатися зрозуміти що може там бути а що ні. Але якщо цього немає, то значить книжка мене не затягла. Але про казино та Пірр я думав :)
@@mfol2374 так і мені подобався, Язон був парубок моторний) він і Сталевий Щур - так, а ось в Квантовому злодії головний герой ніби не такий харизматичний трікстер)
@@mfol2374 О! Ви нагадали мені моє дитинство, і навіть юність, хоча, кому я брешу, я й у свої майже 43 теж такий) В мене улюбленим героєм був Джим ДіГріз, і я часто прям, як ви кажете "рендерив світ" та по дорозі додому зі школи уявляв як потрапляю в пригоди і як можу по другому (секретно!) пройти звичною дорогою, чи я пройти непомітно поміж людьми з магазину)
Вогнепад, як на мене, переоцінений. Ідеальну недосконалість читав як не в себе, це щось неймовірне, але в кінці трохи підкачав. Треба зацінити Крадія, вже кілька місяців не знаю що почитати. Дякую
Дякую за огляд. Для мене найскладнішою виявилась фантастика Станіслава Лема (я її не подолала і навіть назву того філософського твору забула). Мені важко читати твори з поєднанням жанрів фантастики і роздумів, через які забуваю сам сюжет. А за Ваш огляд вдячна. Думаю, що цікаво буде почитати.
Чудово робота - захотілося взяти і прочитати "Ідальну недосконалість"🤔 Наскільки люблю читання і обожнюю фантастику, настільки не можу осилити її читати за останній рік..
Дуже дякую продавцю магазина "Гоблін" у Дніпрі за "Сліпобачення", це моя найулюбленіша книга. Складна і прекрасна. Часто читаючи книгу, я більше читав вікіпедію ніж саму книгу.
Дякую, дуже цікаво! Дуже незвичайна ваша українська (чудова до речі). Усі слова українські, ви не шукаєте український аналог російського слова чи терміна, не запинаєтеся, дуже цілісно, без еканій-меканій. Та вимова при цьому російська. Перший раз чую таке ))) Зазвичай люди з такою вимовою не говорять так гладко, в них менше словарний запас (український), вони досить часто зупиняються щоб підібрати правильне слово. У вас же супер усе, тільки вимова як у Мутко англійська "Фром зе ботом оф май харррт" ))) Додам, що це не критика - у вас все супер, а найголовніше - цікавий контент за змістом. Просто незвичайно
З усього вищеозначеного читала "Кригу" Яцека Дукая. Виявилося забагато тієї самої криги, але подолала за два з половиною місяці. Нехай буде в скарбничці прочитаного)
@@midnightquantum Ну як сказати... Мені хотілося дочитати її якнайскоріше, щоб вже нарешті почати щось інше. Не нудна, просто дууууже довга. Так що вирішуйте самі)
Добридень! Помітив, що Вашого каналу немає на "Маніфесті" (своєрідному сайті-бібліотеці, де зібрано понад 8.8 тисяч українськомовних Ютуб-каналів), тому надіслав заявку, аби його туди додали. Гарного Вам дня!
@@midnightquantum він досить маловідомий попри свій величезний потенціал та неабияку важливість. Можете порадити його своїм друзям і знайомим, і таким чином допомогти з його популяризацією. Ще в них є Ютуб-канал, що називається так само - "Маніфест."
Подивився цей чудовий огляд і відразу захотілося зробити 2 речі : перше - підписатися на канал і друге - прочитати ці книги. Тепер ще б знайти "Квантовий крадій" та "Ідеальна недосконалість" з українським перекладом :)
Цікаво. Три мої улюблені оповідання в одній рекомендації, це прям таки змушує підписатись)) Трилогія Раяніємі, взагалі, кохання з першого погляду. Недарма автор має ступень PhD по матиматичной фізиці. Від себе ваш вибір "складної" фантастики доповнив би ще декількома творами: Грег Іган "Діаспора" та "Сходи Шильда" Чарльз Стросс "Аччелерандо" Нік Харкуей "Гномон"
Всё детство по сути я читал НФ. Клиффорд Саймак, Лем, Гаррисон, Артур Кларк, Павлов, Ефремов. А вот на старости лет присел на вселенную Вархаммер. Есть откровенный шлак, но попадаются и жемчужины типа Фехервари. Паралельно начал перечитывать Лавкрафта. Очень хорошо помогает снять стресс в наше нелегкое время. Слава Украине! Лайк и подписка на канал. Попробую что то прочесть из Вашего списка. Спасибо за видео.
Авторе, а чи знайомі ви з творчістю Грега Ігана? Дивно, що був згаданий гуманітарій Уотс, з меріс'юшним Роршахом та дивно безголовим (виключно у випадках коли не треба зламувати свідомість вампірів) Тезеєм, і не згаданий Іган. Я тільки заради "Сходів Шильда", свого часу, ознайомився з теоріями петльової квантової гравітації та хибного вакууму.
Так, знайомий, і на мій погляд він в деякому сенсі складніший, ніж Уоттс. Але я поки що не готовий про нього розповідати, бо читав досить давно, а література складна, то ж хочу спочатку перечитати та відновити у пам'яті.
@@natalka_pa треба автора питати чому, до чого я? + Ви в своєму описі ситуації, як на мене відповіли якраз на питання чому читати варто з дод.матеріалими, як вище описано
Тому що ті три коротких оповідання то сюжетна ланка, яка пов'язує події першої та другої книги, крім того там автор розповідає про те, що трапилося на Землі за той час, поки "Тезей" літав у космосі. І тоді читати другу книгу легше, бо ви вже знаєте, чому Земля ті суспільство виглядають саме так і що цього привело.
Опа! Підписочка, лайк, комент! 👍 У мому топі лише класика НФ. А там, станом на сьогодні, складного не зустрічав. Хіба що Бредбері з його описами на дві-три сторінки - складно/нудно читати 😁
"Самі боги" Айзека Азімова Чайна М'євіль "Місто-посольство" Станіслав Лем "Голос неба" З недавно прочитаного, Джон Скальци "Червоні сорочки" - легка і складна книга водночас, і дуже прикольна. І ддодатково, Роберт Шеклі "Координати чудес" - має входити в будь-який топ фантастики :)
Станіслава Лєма читав в оригіналі, польською... Głos Pana для себе переклав як "Глас Божий" (хоч сам я був і залишаюсь атеїстом 😜😁). Переклад як Голос Неба вважаю хибним через комуняцку ідеологію, яка панувала у совку. Час написання твору Głos Pana - 1968 рік, початок розквіту махрового Брежнєвського застою.
Я людина немолода, для мене класика це Лем, особливо Голем, рецензії на неіснуючі книги, сума технології і ще багато чого. Азімов можливо, комусь не видається складним, але, якщо уважно його читати, є над чим подумати. Більш сучасні мій улюблений Стівен Бакстер, особливо його Еволюція, а також Ніл Стивенсон, всі його книги. Лю Ци Сінь також. Дякую, що говорите про тверду НФ. А ще наш Кідрук і його Колонія, ще не читала, оскільки чекаю на електронний вариант. Буду чекати на наступні випуски, нарешті знайшла канал про справжню НФ, підписалася. Успіхів Вам💙💛
Дякую!
Анафем то ледь не найскладніше що я читав, але в кінці все добре склалось в одну картинку. В нього інші книги теж подібного рівня?
@@MT-hi9kv рівень складності приблизно такий.Книги всі різні і багатошарові, їх можна перечитувати багато разів, комбінується динамічний сюжет з науковими і філософськими ідеями. Нудно точно не буде 🙂
У Кідрука топові книги, Бот та Бот 2
@@vitaliyryabchikне знав що є друга частина,
Канал про фантастику, клас, не вистачало
Так, основа фантастика, трохи фентезі та маг реалізму. Сподіваюсь, що сподобається.
Щось неочікуване - наукова фантастика з вампірами🙃
Дякую за відео, як завжди дуже наповнено й цікаво🔥
Я сам коли дочитав до того моменту, коли автор почав описувати вампіра капітана корабля - трохи обалдів))) ДЯкую!
Вже було таке кіно "Дракула 2000". Але Сутінки крокують світом. Тьфу!
@@Mighty-Man я б не називала «Дракула 2000» фантастикою)Тим паче в коментарі я мала на увазі космічну фантастику
@@knygodzungli Вибачаюся, кіно називається Дракула 3000
@@Mighty-Man про цей вперше від вас почула)
Супер. Чекатиму на топ 20)
Лайкос за український відос!!!!
Дуже хочеться мати можливість слухати найкраще з фантастики нашою українською!
Шикарне відео! Дуже дякую за крутезну підбірку і огляд. Сподіваюсь будете продовжувати рубрику😉
Так, я думаю десь невдовзі зроблю ще такий топ. Поки хочу зняти 2-3 відео на тему фентезі та магічного реалізму.
Випадково на вас натрапив! Дякую за чудовий канал українською, підписався!!!
Дуже цікаво, дякую за огляд!
Дуже радий був знайти цей канал. Якісно, укравїнською
Дяка автору за чудовий огляд. Читав спершу "Вогнепад" в оригіналі - це капець :). Потім в перекладі стало трохи зрозуміліше, дійсно книга не легка м'яко кажучи, але дуже цікаво. Окрема дяка за підказки що ще читанути
Як раз читав Сліпобачення) кайфова, багато цікавих ідей, запамʼяталась китайська кімната та прикол з саккадами
Дякую за відео 🙏
Дякую! Це те, чого мені не вистачало. Огляд складної фантастики українською! Ви супер!
Вау, класну рекомендацію мені ютуб підкинув. Дякую за відео, підписалася на канал, буду чекати на нові!
Дуже сподобалась серія книг китайського автора "Задача трьох тіл"
Тільки там проблема
@@ОлегБожок-ф6и де, яка?
@@QwerTy-jn4ex книга зветься "проблема трьох тіл"
@@ОлегБожок-ф6и )). Так, дякую! )
Лю Ци Сінь. Прекрасно написано.
Дякую за творчість! Бажаю автору успіхів та розвитку.
Люди робіть коментарі під кожним українським відео та лайкайте інші коменти, щоб підвищити просування українського контенту! )) . .
дякую!
Дякую за огляд, після нього прочитав "Ідеальну недосконалість" і можу додати, що це не тільки науково фантастичний твір, а й політично-філософський. Моя подяка автору і за інші відео цього каналу.
Дякую за Вашу роботу! Було дуже цікаво послухати. Чекаю на наступне відео. Хай квітне український ютуб!
дякую, так, наступне вже скоро, буде огляд від трьох буктьберів по книзі Стівена Чбовскі "Уявний друг", планую на наступну неділю, вже монтую відео
Ось не зміг не приєднатися до спільноти. Чудовий канал з дуже якісним та інформативним поданням матеріала. Щира подяка автору!
Було цікаво послухати вашу думку про ці книги. Минулого року купив собі "Сліпобачення" та "Ехопраксія", гарні книжку і супер обкладинка)) Почав читати "Сліпобачення", зацікавила з перших сторінок. Але мені здалося, що я ще не досить досвідчений читач і поки не готовий до неї)) Лежать вони на поличці, настоюються))
В мене теж саме, я два рази читав і досі мені здається що мого досвіду та знань недостатньо) А про Яцека Дукая навіть й мови немає, теж кілка разів читав - ну, можливо третину книги я зрозумів
Дуже цікава підбірка. Дякую
Даже якісний контент і цікавий
Дякую!
Дякую за відео. Дуже крутий контент, ще й українською мовою! Дуже атмосферно, я б сказав унікальний контент на українському Ютубі)
Дякую!
А що тут таке цікаве? Та ще настільки несподівано! В перший раз у вас на каналі. Дуже цікаво. Щиро дякую. Будь ласка, продовжуйте!
дякую, радий вас бачити!
Дякую! Радий, що алгоритми привели мене на цей канал😌🧘🏼♂️ бо я вже до дір заслухав усіх популярних фантастів😅
В мене теж саме буває) З одного боку це працює на мене, бо мені не обов'язково читати постійно щось нове для себе, щоб було що розповісти на каналі, я просто можу по пам'яті розповісти про купу прочитаного за життя, але інколи воно працює й против - нічого почитати) Хоча зараз виходить багато цікавих книжок, у тому числі й українських авторів, тож завжди є щось цікаве.
Джеймса Корі читали-слухали?
Супер... Буду підбирати щось з огляду. Ще не погана трилогія Лю Цисінь "Проблема трьох тіл". 1 частина та 3 дуже цікаві, ось 2-га частина треба буде перетерпіти :)
Я ніяк не зберуся з духом прочитати всі три частини, в мене головні труднощі - запам'ятати імена)) Л, М, Лю...:)
@@midnightquantum Для мене було складно продертися через відсилки до культурних штук Китаю середини 20 століття далі було купа загадок та вигаданої фізики, що в принципі згодом пояснюється. Тобто для мене перші 2.5 тома було супер книжками. Але автор написав ще останні півтома і.... ну якщо це не читати то навіть післясмак гарної фантастики лишається
Дякую. Дуже цікаво. З наведених вами книжок читав лише "Сліпобачення". І я його не зрозумів. Вірніше не зрозумів загального захвату від цієї книги. Пізніше спробую ще раз перечитати. Для мене найкраща і найскладніша наукова фантастика це трилогія Лю Цисінь "Проблема трьох тіл".
Сліпобачення - то трлхт роздуте на хайпі явище, шукати в ньому щось ну прямо неймовірне- то як шукати глибокий сенс у артхаусі. А що стосується трьох тіл - то взагалі дуже хєрово написане «фентезі» мавпою-комунякою з купою пропаганди😂
Стосовно пропаганди погоджуюсь.
За "Сліпобачення" і дві перші книги Лю Цисіня згоден. Третя не зайшла, хоч ти що.
@@AlexZaglushaka То ви мабуть у Лю Цисіня "Ера наднової" не читали ))). Ото там майже суцільна пропаганда: підступні американці, миролюбиві китайці, всі діла.
Дякую за огляд. Дуже цікаво. На жаль, я зараз не можу читати через проблеми із зором. А в аудіоформаті складні твори сприймаються ще складніше, ніж на папері.
Який гарний контент, якраз для мене. Дякую. В моєму топі однозначно книга Грега Ігана "Місто перестановок".
О, давно вже шукаю, що цікавого прочитати. Дякую за підгон)
Серія "Вогнепад" просто обожнюю.
Так) Чудово вас розумію) Я теж фанат цієї дилогії.
Морские заезды более жизненно при сходной сложности
Читав Сліпобачення. Чудова книга. Доволі інтелектуальна. Хоча, найбільша її цінність виявилась в посиланнях на нонфікшн наукові книги по нейробіології та філософії які виявилось читати ще цікавіше)
Добру справу робите, людей треба спрямовувати та спонукати до читання книг.
Дякую за крутий контент українською мовою)) Радий що ютуб мені закинув вас в рекомендації) пішов дивитися інші ваші відео!
Чудове відео. Бачу, що Дукая видає "Астролябія", але поки переклали лише лід - "Кригу".
Кригу давно переклали, я шукав Дукая українською незадовго до початку війни і тоді була тільки Крига+Добірка оповідань, добірку тоді купив. І судячи що майже за 1,5 року нічого не видали, то воз і нині там(
Це дуже круто що я знайшов Ваш канал. Дуже дякую вам за відео!
Читав Сліпобачення і епокраксію чи як там її) Не зрозумів до чого там вампіри але загалом дуже сподобалось! Прям насичення мозку! Другу книгу без трьох оповідань сприймати важко але теж грокнув (Чужинець на чужій землі), з задоволенням) А так моя улюблена це перші Гіперіони, перша проблема трьох тіл бо далі щось не те… А от книга Експансія після перегляду серіалу - важко йде…)
Дуже раджу Марціна Подлевського з його "Стрибуном". Ось де нове дихання космоопери.)
Дякую, записав собі, космооперу дуже люблю
@@midnightquantum Як на мене цікавіше ніж цикл Корі (викажу не популярну думку, що після 3 книги "Простір" взагалі скатився в жуйку), більш драйвовий, цікавіший всесвіт, героі , сетінг. Поляки взагалі гарно пишуть.)
О, я хотів «Стрибуна» почитати (або, послухати). По опису була така цікава пригодницька космоопера)
@@DarkElf228 "Простір" мені більш-менш сподобався перший цикл, до того як вони полетіли за межі самі знаєте чого, щоб не спойлерити, а от далі там щось виходило, я починав читати, але не зайшло. Простір перенасичений внутрішньою політекою сонячної системи, як на мій погляд.
@@midnightquantum Там в книгах трошки пішла параша, коли вони "Наву" захоплювали, і на планеті Ілос тупили. А далі знову пішов класний сюжет. Я всі дев'ять книг прочитав, воно бомба, на мою думку.
Дуууже цікаво! Дякую❤
Хотіла написати, щоб освітили "Танець недоумка". Відкрила подивитись, що ще є цікавого і побачила огляд саме на цю книгу! Іду дивитись🥰
Щиро дякую за Вашу роботу!!! З нетерпінням чекаю наступного випуску!!! ПЕРЕМОЖЕМО!!!
Обов'язково переможемо!
Дуже цікаво, дякую!
З Раяниємі я поки не знайом, а з іншими вже встиг ознайомитись, для мене теж показалось складним чтиво. Дякую за огляд.
Суперовий огляд
Оце так канал, про мій улюблений жанр😊
Щиро дякую за цікаве відео чудесною українською)
Дякую, пане Дмитре, за чудовий огляд. Тільки-но закінчила (вдруге) книгу Яцека Дукая (я не помилилась, шукаючи про неї в цьому огляді, а вона виявилася номером першім!) і нарешті її зрозуміла (але мабуть ще не повністю). Дуже цікава та глибока книга, прийшла послухаті про Ваше враження від неї і залишилася задоволеною, бо хочеться порівняті з кимось свої відчуття. Дякую за Вашу працю та огляди, вони відкривають багато нового в світі фантастичних книжок
Я теж читав два рази цю книгу й теж тільки після другого раз почав думати, що таки я щось зрозумів, але хочеться прочитати й третій раз, закріпити)
Я насправді вагалася: чи читати її втретє відразу, чи трохи переварити, а вже потім перечитати знову. Я не знаю, як Ви, але я точно пропустила багато чого навіть після другого читання, бо дуже глибока книга, багато питань в неї автор копає, але за всією цією фізикою майбутнього, яка сама по собі настільки вражаюча, їх важко роздивитись та нема коли обдумати
На гадиннику!!! З цього починається ваше відео. Ріже слух заміна о на а! Все інше супер ! Дякую!!!
Автор великий молодець, що перейшов на українську, дуже старається і прогресує!
Канал цікавий і людина ерудована і начитана.
Рада, що знайшла чудовий канал про книги!
@@nataliyamaksymiv5035 я з Вами згідна!
@@ОксанаТімразтільки не "згідна", а "згодна". Не дуже подобається, коли виправляють, правда?
Направду подобається!
Направду - теж не зовсім літературно😂
Я дуже радий, що натрапив на ваш канал! Щиро дякую за фантастику! І окрема насолода, що контент українською!
Наснаги вам, швидкого розвитку, успіху та побільше підписників!
Дякую!
Дуже дякую! Я у свєму снобізмі вважав, що складніше Лема нічого у фантастиці давно нема, але те що в трьох творах нема Лема, відкрило мені очі ! Обов'язково почитаю!
Лема я теж планую додати у наступну добірку, він дійсно складний, там в мене проблема поки що яку саме книгу обрати
Тримай Грега Ігана
@@wTr17ljKdUXZop64 Оберіть 'Непереможний' або 'Солярис'.
Сліпобачення та Ехопраксія чудові книги! Сподіваюсь, що продовження буде вже скоро
дякую за огляд. Вирішив купити "Сліпобачення"
Дуже вдячний алгоритмам ютубу що порекомендував ваш канал. Підписавсь і чекатиму на нові відео. Питання про складну фантастику: Якщо ви читали "Голокост F" Цезарія Збєшховського то що можете сказати про твір? Я далі сотої сторінки не можу просунутись, втрачаю сюжет і перестаю розуміти суть.
Ні, не читав, але я вже замовив книгу собі;) Не перший раз її згадують, тепер дуже хочу прочитати.
@@midnightquantum відкладу поки, чекатиму на ваш відгук-огляд))))
Дяка за контент. Зацікавило - будемо читати за можливості.
Дядько молодець. Горите темою, дякую , підписка, лайк)
З 90-х читаю різну фантастику, і класичну, як Г. Гарісон, А.Азімов, Ф. Герберт, Ф. Фармер... Р.Желязни та його "створення світла створення темряви" одна з найулюбленіших моїх книжок. Намагався опанувати радянських/ роzzійских письменників (прости Господи) шлак повний... Як на мене , дуже цікаві: Д. Брін "Зоряний приплив", Д. Сімонс і його серія 4-х книжок "Гіперіон", "Падіння Гіперіону", "Ендиміон" та "Схід Ендиміону", а також трішки "слабенька" "Діти спіралі"... Хотілося б знати Вашу думку про Сімонса та його "гіперіони"... Як на мене, там освітлюються деже чутливі теми штучного інтелекту, релігії, творчості, "суспільства споживання", та перспектив розвитку людства в космосі!
Підтримаю запрос про Дена Сімонса. Читав його років 25-30 тому і до сих пір залишилося враження, що це найкраще, що я коли небудь читав із фантастики. Після нього інша фантастика на той час вже не йшла, але гадаю, що за ці роки могло з'явитись багато цікавого.
Я коли читав Гіперіон, то думам, що помру, так читав) Це для мене одна з самих значних книг, прочитаних за моє життя, і так, хочу зробити відео, але не готовий поки що. Щодо сучасних російських письменників, так, згоден, читав, не так щоб прям дуже багато, але навіть ті, хто міг вийти на рівень Небьюли/Х'юго, з 2006 пішли у пропаганду та деградували, є один там непоганий письменник, він пише стімпанк гарний, але воно підтримало війну - то йде на х*й зі своїми книжками. Щодо радянських, я виділяю тілки Стругацьких+Ефремова, крім того найкращім фантастом совка я вважаю Сергія Павлова, твори якого випередили час на сторіччя.
Дякую за рекомендації. Давно не передивлявся свіжі твори, зазвичай читав класику
О невже алгоритми підкинулу щось справлі цікаве. Ви переконали купити #3 і #2. Дякую за ролик!
Велика подяка алгоритмам ютубу за рекомендацію
Не можу сказати що це найскладніша, через брак часу я не так багато читаю зараз, але квадралогія "Гіперіону" це дійсно крута фантастика з доволі складним світом і купою різних штук які треба зрозуміти, усвідомити, а іноді ще переусвідомити згодом :) Ну і перші два тома як на мене були більші сильні і складніші. Друга половина вийшла більш як намагання пордовшини історію вже побудованого світу і трішке переробити закладені основи
про Гіперіон, вже мабуть все сказано, що можна, щасливі ті, хто не читав, а лише планує. Гарний цикл.
@@romanshuta6053 Я все ще дуже сподіваюсь, що колись зможу зробити відео окремо по Гіперіону, але там стільки всього, що прям поки не впевнений, що готовий за це взятись)
@@midnightquantum треба тоді, ще і сіроти спіралі добавити. як окрема книга цього всесвіту. з моїх спостережень, весь гепіріон розкладали або на 2 окремих розділа, перша книга і все інше (перша, як історія героїв), або на головні елементи - шрайк, техноцентр, історія, або повністю розповідь про якийсь елемент книги, просто дуже епічне полотно, і контури того ж техноцентра змінюються, або потім роль церкві. Но дуже крутий цикл, 2 Хьюго здається.
Вауч! Дууууже круто! Дякую!!! Пітер Уоттс і Дукай зайшли дуже! Ханну Раянієми буду шукати... Уотс більше, Дукай так само зломав мені мозок, але обидва залишили приємний післясмак!
Дуже цікаво! Дякую за роботу!
Дякую ютубу за прєдложку :)
Дуже цікавий огляд - треба почитати :)
Класно, дуже цікаво! Підпишусь! Для мене найскладнішою фантастикою було "Знову і знову" К. Саймака, але мені було 15 коли її перший раз прочитав зараз 46. І найкраще в цій книжці що з віком вона по різному сприймається. Продовжуйте, Дмитре не зупиняйтеся. Якщо хтось знає де можна купити електронні книжки українською, порадьте будь ласка магазин
Прочитай Грега Ігана. Трилогія рімановського простору. Ще від нього ж рекомендую Діаспору. Взагалі усе від нього!
Дякую!
дякую за поради ))) ніколи майже не дивився подобних відео а тут одразу три книжечки в телефоні! )
Земляку респект за усвідомлений вибір! Вподобайка та підписка!
Дякую!
Сам одразу подумав о «Сліпобачення». А ось другу частину ще не читав, то дякую за пораду з оповіданнями)
«Квантовий вор» мені чогось не зайшов. Ніби світ цікавий, але ж герой мене не привабив, на відміну від того самого Джима ДіГріза або, скажімо, Язона ДінАльта. Без емпатії до героя важко)
Яценка Дукая хотів почитати, то дякую за рекомендацію) його багато хвалять у відгуках, деякі у захопленні від «Екстензи», «Катедри» та «Революції.exe», то було цікаво спробувати)
Для мене Яцек Дукай став фактично олімпом наукової фантастики, на той час, коли я читав, та й зараз складніших і в той же час цікавіших книг не так багато. Так шо дуже раджу, сподіваюсь сподобається)
А мені в дитинстві Язон ДінАльт дуже подобався) І світ який тебе хоче вбити. Так тоді і уявляв, що їду у трамваї, а якісь тополі обстрілюють його вибуховими семенами чи верби намагаються його обхопити та стягти з рейок: взагалі якщо мені подобажться світ книги чи фільма я можу це переживати і придумувати для себе різні ситуації. Для себе це я називаю "рендерети світ". Це не зовсім те саме як рендерити графіку, бо це ніби скласти мапу або модель нового світу і додумувати які там правила чи аксіоми діють і намагатися зрозуміти що може там бути а що ні. Але якщо цього немає, то значить книжка мене не затягла. Але про казино та Пірр я думав :)
@@mfol2374 так і мені подобався, Язон був парубок моторний) він і Сталевий Щур - так, а ось в Квантовому злодії головний герой ніби не такий харизматичний трікстер)
@@mfol2374 О! Ви нагадали мені моє дитинство, і навіть юність, хоча, кому я брешу, я й у свої майже 43 теж такий) В мене улюбленим героєм був Джим ДіГріз, і я часто прям, як ви кажете "рендерив світ" та по дорозі додому зі школи уявляв як потрапляю в пригоди і як можу по другому (секретно!) пройти звичною дорогою, чи я пройти непомітно поміж людьми з магазину)
про перше місце взагалі нічого не зрозумів, але третє місце мене зацікавило 👍
Дзякую! Адразу ж лайк ды падпіска. Было б вельмі цікава пачуць топ касмічнага хорора.
Шедеври Пітера Уоттса давно прослухав та забув назви. Ви мені нагадали назви книг.
Надіюсь на третю частину.
Красно дякую Вам, толковий огляд! Не знала цих авторів. Я в захваті від Чайни М'євіль.
Дякую за рекомендації 👍 Дилогія "Вогнепад" дуже зацікавила.
Вогнепад, як на мене, переоцінений. Ідеальну недосконалість читав як не в себе, це щось неймовірне, але в кінці трохи підкачав. Треба зацінити Крадія, вже кілька місяців не знаю що почитати. Дякую
Дякую за огляд. Для мене найскладнішою виявилась фантастика Станіслава Лема (я її не подолала і навіть назву того філософського твору забула). Мені важко читати твори з поєднанням жанрів фантастики і роздумів, через які забуваю сам сюжет. А за Ваш огляд вдячна. Думаю, що цікаво буде почитати.
Голем XIV ...
Станіслав Лем і мені бувало важко давався, думаю деякі з його творів попадуть у майбутні добірки клладної фантастики.
Я знал) Петька Уоттс точно должен был быть) Согласен, порог вхождения довольно высокий! Надо подходить к авторам прокачавшись уже.
Хехе) Ну, меня майже вдалося видержати інтригу))) Але, ну, без Уоттса нікуда, альфа й омега сучасної наукової фантастики.
Чудово робота - захотілося взяти і прочитати "Ідальну недосконалість"🤔
Наскільки люблю читання і обожнюю фантастику, настільки не можу осилити її читати за останній рік..
Мені останній рік теж дуже важко щось складне читати, хоча я намаюсь. Війна.
Дуже дякую продавцю магазина "Гоблін" у Дніпрі за "Сліпобачення", це моя найулюбленіша книга. Складна і прекрасна. Часто читаючи книгу, я більше читав вікіпедію ніж саму книгу.
В мене вікі те була постійно відкрита на ноуті)
Класний канал, успіху!)
Дякую!
Я у захваті від вашого каналу
Дякую за роботу!
Завдяки вам додала собі пару книг на майбутнє.
Дякую!
Одна з найулюбленіших книг Ден Сіммонс «Гіперіон». Правда там чотири книги плюс епілог. Захоплює з самого початку.
Дякую, дуже цікаво! Дуже незвичайна ваша українська (чудова до речі). Усі слова українські, ви не шукаєте український аналог російського слова чи терміна, не запинаєтеся, дуже цілісно, без еканій-меканій. Та вимова при цьому російська. Перший раз чую таке ))) Зазвичай люди з такою вимовою не говорять так гладко, в них менше словарний запас (український), вони досить часто зупиняються щоб підібрати правильне слово. У вас же супер усе, тільки вимова як у Мутко англійська "Фром зе ботом оф май харррт" ))) Додам, що це не критика - у вас все супер, а найголовніше - цікавий контент за змістом. Просто незвичайно
Дякую за такий приємний відгук!
@@midnightquantum Я людина російськомовна, але намагаюсь перейти на державну, тому ваша літера "а" трохи нервує. Пробачте.
З усього вищеозначеного читала "Кригу" Яцека Дукая. Виявилося забагато тієї самої криги, але подолала за два з половиною місяці. Нехай буде в скарбничці прочитаного)
А як взагалі книга? Фактично це єдине, що я в нього не читав, і от думаю купувати чи ні.
@@midnightquantum Ну як сказати... Мені хотілося дочитати її якнайскоріше, щоб вже нарешті почати щось інше. Не нудна, просто дууууже довга. Так що вирішуйте самі)
@@Ліля_ляля зрозумів, ок, пасибі
Дякую за вашу роботу. Давно я шукаю якісно сформовані рецензії на фантастику.
❤❤❤Вітаю!👋🏻
Дуже дякую! Цікаво, після просмотра є бажання почитати! 🤝
Ви цікаво розповідаєте про книги. Дякую за такий огляд
Читав Уотса, дуже цікаво, мозок часом закіпає )
Теж саме. Ехопраксію трохи не зрозумів, може треба буде ще перечитати.
Добридень! Помітив, що Вашого каналу немає на "Маніфесті" (своєрідному сайті-бібліотеці, де зібрано понад 8.8 тисяч українськомовних Ютуб-каналів), тому надіслав заявку, аби його туди додали. Гарного Вам дня!
Дякую, це дуже приємно! Я навіть не знав про такий сайт
@@midnightquantum він досить маловідомий попри свій величезний потенціал та неабияку важливість. Можете порадити його своїм друзям і знайомим, і таким чином допомогти з його популяризацією. Ще в них є Ютуб-канал, що називається так само - "Маніфест."
Подивився цей чудовий огляд і відразу захотілося зробити 2 речі : перше - підписатися на канал і друге - прочитати ці книги.
Тепер ще б знайти "Квантовий крадій" та "Ідеальна недосконалість" з українським перекладом :)
Дякую! На жаль, поки не бачив у видавництв планів по перекладу цих книг, але були натяки, що можливо будуть перекладати "Ідеальну недосконалість"
Цікаво. Три мої улюблені оповідання в одній рекомендації, це прям таки змушує підписатись)) Трилогія Раяніємі, взагалі, кохання з першого погляду. Недарма автор має ступень PhD по матиматичной фізиці.
Від себе ваш вибір "складної" фантастики доповнив би ще декількома творами:
Грег Іган "Діаспора" та "Сходи Шильда"
Чарльз Стросс "Аччелерандо"
Нік Харкуей "Гномон"
Чральза Стросса як раз зараз пеерчитаю, але "Небо сингулярності", хочу зробити огляд цієї книги, хоча, якщо я не помиляюся, там дилогія.
Всё детство по сути я читал НФ. Клиффорд Саймак, Лем, Гаррисон, Артур Кларк, Павлов, Ефремов. А вот на старости лет присел на вселенную Вархаммер. Есть откровенный шлак, но попадаются и жемчужины типа Фехервари. Паралельно начал перечитывать Лавкрафта. Очень хорошо помогает снять стресс в наше нелегкое время. Слава Украине! Лайк и подписка на канал. Попробую что то прочесть из Вашего списка. Спасибо за видео.
Дякую!
Авторе, а чи знайомі ви з творчістю Грега Ігана? Дивно, що був згаданий гуманітарій Уотс, з меріс'юшним Роршахом та дивно безголовим (виключно у випадках коли не треба зламувати свідомість вампірів) Тезеєм, і не згаданий Іган. Я тільки заради "Сходів Шильда", свого часу, ознайомився з теоріями петльової квантової гравітації та хибного вакууму.
А я шукав чи хтось про Ігана коментне
Так, знайомий, і на мій погляд він в деякому сенсі складніший, ніж Уоттс. Але я поки що не готовий про нього розповідати, бо читав досить давно, а література складна, то ж хочу спочатку перечитати та відновити у пам'яті.
Випадково наштовхнувся на канал і підписався 😊
Дякую!
WOW!!!
What a content!
Huge thank you for this! It is really amazing stuff!
10:54- рекомендація щодо послідовності читання:
Сліпобачення>Зеро>Боги Комах>Полковник>Ехопраксія
Ви б могли аргументувати чому? Прочитала Сліпобачення, сподобалось, одразу почала Ехопраксію, йде дуже тяжко.
@@natalka_pa треба автора питати чому, до чого я?
+ Ви в своєму описі ситуації, як на мене відповіли якраз на питання чому читати варто з дод.матеріалими, як вище описано
Тому що ті три коротких оповідання то сюжетна ланка, яка пов'язує події першої та другої книги, крім того там автор розповідає про те, що трапилося на Землі за той час, поки "Тезей" літав у космосі. І тоді читати другу книгу легше, бо ви вже знаєте, чому Земля ті суспільство виглядають саме так і що цього привело.
Дякую вам за контент. Дуже цікаво слухати. Для мене поки що найскладніша книга , з того, що я прочитав - це "Дочка залізного дракона" Майкла Свонвіка
О! Я як раз зараз потрохи готую огляд на цю книгу) Класика технофентезі, одна з моїх улюблених
І для мене щось "дочка залізного дракона" важкувато йде, відклав поки читання...
@@midnightquantum Обов'язково послухаю
Опа!
Підписочка, лайк, комент! 👍
У мому топі лише класика НФ. А там, станом на сьогодні, складного не зустрічав. Хіба що Бредбері з його описами на дві-три сторінки - складно/нудно читати 😁
Дякую!
"Самі боги" Айзека Азімова
Чайна М'євіль "Місто-посольство"
Станіслав Лем "Голос неба"
З недавно прочитаного, Джон Скальци "Червоні сорочки" - легка і складна книга водночас, і дуже прикольна.
І ддодатково, Роберт Шеклі "Координати чудес" - має входити в будь-який топ фантастики :)
Станіслава Лєма читав в оригіналі, польською... Głos Pana для себе переклав як "Глас Божий" (хоч сам я був і залишаюсь атеїстом 😜😁). Переклад як Голос Неба вважаю хибним через комуняцку ідеологію, яка панувала у совку. Час написання твору Głos Pana - 1968 рік, початок розквіту махрового Брежнєвського застою.
цікаво послухати!
дякую)
Воттса читав і слухав. Згоден, що там так закручено, що потрібно ще перечитувати і перечитувати.