Ja to bym dodał jeszcze ciągłe kontemplowanie nad sensem naszego życia, gdy co dzień musimy użerać się z jakimś szrot projektem na niszowych, lub customowych technologiach, z architektami z koziej wólki oraz PMami i klientami co się z drzewa urwali. Cudowne jest życie programisty -.-'
Mam dwie prośby. Mógłbyś poruszyć temat braków w ilości programistów? Będąc kiedyś na spotkaniu odnośnie bootcampu (😐) usłyszałem, że brakuje tylu i tylu. Nic nie mówili o tym, że brakuje midów i seniorów. I jeszcze dokumentacja. Nagrasz coś o tym? Jak wygląda, jak czytać, jak interpretować. Jestem na samym początku drogi i mnie to ciekawi.
Nie mam dokładnych statystyk, jak to wygląda, ale na pewno firmy cały czas poszukują doświadczonych programistów i pewnie jeszcze długo się ten trend utrzyma :) Co do dokumentacji to tutaj nie za bardzo jest potencjał na film, bo po prostu czasem do niej zaglądasz jak czegoś potrzebujesz :D Nie czyta się raczej dokumentacji od deski do deski, a przynamniej ja nigdy tak nie robiłem. Jak chcesz coś zrobić, a nie wiesz jak, wtedy szukasz. Czasem odpowiedź znajdziesz w dokumentacji, czasem ktoś odpowie na Stack Overflow. Ten proces pokazywałem w tym filmie: ua-cam.com/video/T9UtiKT5AnE/v-deo.html
Fajny materiał. Jednakże...czy z pomijanym RETRO, nie jest czasem tak jak z wizytą kontrolną u lekarza? Komunikowanie od razy - SUPER! Popieram - jednak to umiejętność, którą ćwiczymy.
Jak ze wszystkim i tu trzeba znaleźć złoty środek - na pewno warto na bieżąco obserwować sytuację i w razie potrzeby reagować. Takie rutynowe skontrolowanie sytuacji, o którym mówisz, raz na jakiś czas też jest jak najbardziej ok - wtedy może bez zbędnych gadek, siedzenia 2h i zastanawiania się, ale oczywiście warto jakiś mały, projektowy rachunek sumienia zrobić :) Najgorzej, gdy retro staje się cyklicznym spotkaniem, powtarzanym co 2 lub 4 tygodnie, bo wtedy przynosi to efekty odwrotne do zamierzonych :)
Nie zgodziłbym się, że warto pisać coś, co działa na najprostszych przykładach. Czasami te skrajne tak psują nam wszystko, że trzeba pisać prawie od nowa. Fajny film, wydaje mi się że o tym się trochę mało mówi w kontekście pracy jako programista.
Te skrajne przypadki oczywiście dobrze jest mieć cały czas z tyłu głowy, ale przede wszystkim chodzi mi o iteracyjne podejście do rozwiązywania zadań. Załóżmy, że mamy do zrobienia rejestrację użytkownika. Zaczynamy myśleć, co trzeba wziąć pod uwagę, ile rzeczy trzeba napisać i czujemy się przytłoczeni. Dlatego zamiast robić wszystko od razu, dzielimy sobie to na mniejsze fragmenty: - wyświetlamy najprostszy formularz, do którego możemy wpisać nazwę użytkownika i hasło - implementujemy zapis ręcznie zdefiniowanych przez nas danych po kliknięciu przycisku "rejestruj" (przy każdym kliknięciu takich samych, nie sprawdzamy czy w bazie takie dane już istnieją, niczego nie walidujemy) - zmieniamy działanie przycisku "rejestruj" - teraz zamiast tych ręcznie zdefiniowanych przez nas danych, zapisujemy do bazy to, co podał użytkownik (wciąż niczego nie walidujemy) - zaczynamy implementować prostą walidację, np. sprawdzamy czy dany użytkownik nie istnieje - rozwijamy formularz dodając kolejne pola, np. pole powtórz hasło - dodajemy walidację wpisywanych danych - czy pola nie zawierają niedozwolonych znaków, czy hasła są takie same, czy spełniają standardy bezpieczeństwa I tak dalej, i tak dalej :) Jest tego trochę, a to w sumie stosunkowo proste zadanie. A przy większych, bardziej rozbudowanych zadaniach takie podejście odgrywa jeszcze większą rolę :)
@@JakNauczycSieProgramowania Dziękuję za rozwinięcie, domyślałem się, że o to chodzi, po prostu chciałem podkreślić, żeby niektórzy nie wzięli tego zbyt dosłownie.
@@JakNauczycSieProgramowania Dziel i rządź :) Znana zasada. Prosty fragment łatwiej ogarnąć. Programujący to też ludzie. Tak samo są poddani emocjom, strachom, przesądom itp. Wzorce kodowania, projektowe ... "best practices" nie są tworem teoretyków ale ludzi, którzy musieli skromnie przyznać, że popełnili błędy i można realizować cele w lepszy sposób. Czy to SOLID, czy to "Dziel i rządź", czy to IoC itd. itd. itd. na szczęście jest produktem praktyki a nie "panów polityków", którzy wymyślają co też mogłoby być lepsze dla obywatela. Na szczęście "(IProgramista)naszSwiat" jest bliski realnemu modelowaniu rzeczywistości :)
lubię pisać kod i rozwiązywać problemy ale nie lubię go czytać, a zwłaszcza nie swój... albo nawet swój po jakimś czasie, gdy już nie pamiętam "flow" jaki wtedy miałem... jak z tym walczyć? zaznaczam, że komentuję, czasem komentarzy jest więcej niż samego kodu bo wrzucam tam wymagania biznesowe ;-) zawsze jak mam coś nowego do zrobienia, to czuję ekscytację, a jak mam coś zmienić lub poprawić, to prokrastynacja mi się włącza, bo wiem że najpierw będę się przebijał przez istniejący kod :-( jakieś rady?
Myślę, że każdy woli pisać nowe rzeczy niż grzebać w starym kodzie albo - najgorsza opcja - utrzymywać stare projekty. I na to chyba nie żadnej dobrej rady :) Jedyną opcją jest zawsze angażować się w nowe, ciekawe projekty :)
Pierwszym krokiem jest poznanie podstaw programowania. W tym celu możesz przerobić sobie materiał z tych trzech filmów z mojego kanału: ua-cam.com/video/BBu6ZoAHIwI/v-deo.html - podstawy Pythona w 2h ua-cam.com/video/6G19kFcVXTo/v-deo.html - wprowadzenie do Javy w 2h ua-cam.com/video/udxqsJXJM5Q/v-deo.html - JavaScript w 60 minut Będą to podobne rzeczy, ale w trzech różnych językach, dzięki czemu powinieneś zyskać szerszy kontekst, jeżeli chodzi o podstawy programowania. Ważne jest, żeby o programowaniu myśleć właśnie w kontekście problemów do rozwiązania, w kontekście algorytmów do zaimplementowania, a nie w kontekście konkretnego języka. Po ogarnięciu podstaw spróbuj stworzyć pierwsze programy z tych dwóch list: ua-cam.com/video/EFaPsPwPJAY/v-deo.html ua-cam.com/video/woJFbdv5cXw/v-deo.html Więcej pomysłów na aplikacje (pisanie kodu i tworzenie projektów najważniejsze aspekty podczas nauki programowania) dla początkujących programistów zamieściłem w ebooku Roadmapa programisty, którego też polecam: roadmapaprogramisty.pl/ W Roadmapie piszę też o innych tematach, które należy ogarnąć ucząc się programowania. Są to między innymi algorytmy, znajomość systemu operacyjnego wraz z obsługą linii poleceń (konsoli) czy podstawy sieci komputerowych (jeżeli nie wiesz czym są np. FTP, HTTP, SSH czy pingowanie serwera, to zdecydowanie jest to wiedza do nadrobienia). O tej wiedzy ogólnej wspominałem też tutaj: ua-cam.com/video/dSEYgRVf0Bk/v-deo.html I tutaj: ua-cam.com/video/ohhxZrWPPjI/v-deo.html I te wszystkie tematy możesz sobie ogarniać równolegle do nauki samego programowania. Myśląc o pracy programisty, trzeba też ogarnąć odpowiednie portfolio, zdobyć odpowiednie doświadczenie. O tym, jakiego typu projekty powinniśmy umieć tworzyć aplikując do pracy, opowiadałem w tym filmie: ua-cam.com/video/qq_tLI1gLUk/v-deo.html Ale jeżeli stawiasz w programowaniu pierwsze kroki, to temat do ogarnięcia na spokojnie dopiero za jakiś czas :)
Siema, korepetycji nie prowadzę, ale możesz kliknąć w przycisk subskrypcji na kanale :D Nowe filmy wychodzą zazwyczaj co tydzień, czasem - gdy szykuję dłuższy film - zdarza się dwutygodniowa przerwa ; )
Wszystko opiera się na zaufaniu, nikt nikogo co do minuty z czasu nie rozlicza, także jeżeli będziesz szedł na godzinę na obiad i będziesz normalnie pracował nie będzie żadnego problemu.
W większości przypadków upublicznianie kodu nie będzie możliwe, ale zdradzę, że niedługo pojawi się odcinek, w którym pokażę Wam parę moich rzeczy sprzed wielu, wielu lat ; ) Będą i moje strony internetowe i może nawet kawałek kodu w Javie :D
Mi się nigdy nie zdarzyło stresować w pracy :) Parę razy zdarzyło mi się wpaść na rozwiązanie jakiegoś trudniejszego problemu już w domu, ale nigdy nie było to coś męczącego, raczej to były sytuacje tego typu, kiedy strasznie się głowisz nad rozwiązaniem, nie jesteś w stanie nic dobrego wymyślić i rozwiązanie przychodzi samo, w sytuacji, gdy najmniej się tego spodziewasz. Oczywiście to też mocno indywidualna kwestia, bo różne osoby w różny sposób podchodzą do pracy. Ja jednak zawsze wychodzę z założenia, że stres niczemu nie służy, a człowiek pracuje lepiej, gdy jest niezestresowany i wypoczęty:)
Oczywiście, że tak :) 12 lat to bardzo dobry wiek, żeby zacząć, sam zaczynałem podobnie, a dzisiaj jest jeszcze łatwiej, bo dostęp do wiedzy w internecie jest niesamowity. Możesz zacząć od obejrzenia filmów z tej playlisty, powinna Ci co nieco rozjaśnić i wskazać właściwą drogę na początek: ua-cam.com/video/mWJ_WLCiiJ4/v-deo.html A w razie jakichkolwiek wątpliwości, pytaj :)
W Roadmapie skupiłem się przede wszystkim na uniwersalnych pojęciach, bez nastawienia na jakiś konkretny język. Jest kilka przykładów w Javie, ale generalnie cały ebook to tematy, które powinien znać każdy programista, bez względu na język, w którym na co dzień programuje.
O to ciekawe:) A korzystacie z GitHuba albo Bitbucketa? Ja zawsze byłem przyzwyczajony do nazwy Pull Request, bo tak to GitHub i BitBucket nazywa, ale widzę, że na przykład na GitLabie mamy właśnie Merge Request :)
Witam, Mam taki problem, że nie mogę dojść jak ustawić aby na mojej stronie wyświetlały się reklamy, chciałbym podłączyć do konta na którym użytkuję kanał UA-cam, czy jest taka możliwość aby było na jednym koncie AdSense? Jak dodać to na www? Pozdrawiam, miłego wieczoru
Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie, myślę, że najlepszym źródłem informacji będzie support AdSense: support.google.com/adsense/?hl=en#topic=3373519
Bardzo fajny odcinek . Szczególnie z tym googlem bo ja mam taki charakter ze mimo tego ze się uczę to jak mam coś wygooglować bo nie pamietam to mówię do siebie chol.... znowu nie pamiętasz . Oczywiście nie do przesady z tym googlem :)
Super że na kanale taki temat jest poruszony bo na youtube programistycznym takich tematów się niepodejmuje
Lapka dla zasiegu 👍
Jaki błyskawiczny komentarz! :D Dziękuję 😎
Łapa w górę dla Szymona - rykoszetem odbije się to również na właścicielu kanału :)
@@robsonw Zróbmy hałas dla Szymona 😃
:)
@@JakNauczycSieProgramowania Szy-mon! Szy-mon! Szy-mon!
Ja to bym dodał jeszcze ciągłe kontemplowanie nad sensem naszego życia, gdy co dzień musimy użerać się z jakimś szrot projektem na niszowych, lub customowych technologiach, z architektami z koziej wólki oraz PMami i klientami co się z drzewa urwali. Cudowne jest życie programisty -.-'
Godzina 9 odpalamy kompa i wchodzimy na YT. I tak aż do otrzymania wypowiedzenia. A później do kolejnej fimy.
Dobry film!
Dziękuję!
Opowiesz kiedyś nad jakimi projektami pracowałes jako programista
Mam dwie prośby. Mógłbyś poruszyć temat braków w ilości programistów? Będąc kiedyś na spotkaniu odnośnie bootcampu (😐) usłyszałem, że brakuje tylu i tylu. Nic nie mówili o tym, że brakuje midów i seniorów. I jeszcze dokumentacja. Nagrasz coś o tym? Jak wygląda, jak czytać, jak interpretować. Jestem na samym początku drogi i mnie to ciekawi.
Nie mam dokładnych statystyk, jak to wygląda, ale na pewno firmy cały czas poszukują doświadczonych programistów i pewnie jeszcze długo się ten trend utrzyma :)
Co do dokumentacji to tutaj nie za bardzo jest potencjał na film, bo po prostu czasem do niej zaglądasz jak czegoś potrzebujesz :D Nie czyta się raczej dokumentacji od deski do deski, a przynamniej ja nigdy tak nie robiłem. Jak chcesz coś zrobić, a nie wiesz jak, wtedy szukasz. Czasem odpowiedź znajdziesz w dokumentacji, czasem ktoś odpowie na Stack Overflow. Ten proces pokazywałem w tym filmie: ua-cam.com/video/T9UtiKT5AnE/v-deo.html
@@JakNauczycSieProgramowania Pięknie dziękuję ☺
Bardzo jesteś pomocny kolego, pozdrawiam :)
Fajny materiał. Jednakże...czy z pomijanym RETRO, nie jest czasem tak jak z wizytą kontrolną u lekarza?
Komunikowanie od razy - SUPER! Popieram - jednak to umiejętność, którą ćwiczymy.
Jak ze wszystkim i tu trzeba znaleźć złoty środek - na pewno warto na bieżąco obserwować sytuację i w razie potrzeby reagować. Takie rutynowe skontrolowanie sytuacji, o którym mówisz, raz na jakiś czas też jest jak najbardziej ok - wtedy może bez zbędnych gadek, siedzenia 2h i zastanawiania się, ale oczywiście warto jakiś mały, projektowy rachunek sumienia zrobić :) Najgorzej, gdy retro staje się cyklicznym spotkaniem, powtarzanym co 2 lub 4 tygodnie, bo wtedy przynosi to efekty odwrotne do zamierzonych :)
@@JakNauczycSieProgramowania zgadzam się, bo zawsze warto zapytać siebie i innych PO CO? Poznając SCRUM często chce się pominąć ten krok.
Nie zgodziłbym się, że warto pisać coś, co działa na najprostszych przykładach. Czasami te skrajne tak psują nam wszystko, że trzeba pisać prawie od nowa.
Fajny film, wydaje mi się że o tym się trochę mało mówi w kontekście pracy jako programista.
Te skrajne przypadki oczywiście dobrze jest mieć cały czas z tyłu głowy, ale przede wszystkim chodzi mi o iteracyjne podejście do rozwiązywania zadań. Załóżmy, że mamy do zrobienia rejestrację użytkownika. Zaczynamy myśleć, co trzeba wziąć pod uwagę, ile rzeczy trzeba napisać i czujemy się przytłoczeni. Dlatego zamiast robić wszystko od razu, dzielimy sobie to na mniejsze fragmenty:
- wyświetlamy najprostszy formularz, do którego możemy wpisać nazwę użytkownika i hasło
- implementujemy zapis ręcznie zdefiniowanych przez nas danych po kliknięciu przycisku "rejestruj" (przy każdym kliknięciu takich samych, nie sprawdzamy czy w bazie takie dane już istnieją, niczego nie walidujemy)
- zmieniamy działanie przycisku "rejestruj" - teraz zamiast tych ręcznie zdefiniowanych przez nas danych, zapisujemy do bazy to, co podał użytkownik (wciąż niczego nie walidujemy)
- zaczynamy implementować prostą walidację, np. sprawdzamy czy dany użytkownik nie istnieje
- rozwijamy formularz dodając kolejne pola, np. pole powtórz hasło
- dodajemy walidację wpisywanych danych - czy pola nie zawierają niedozwolonych znaków, czy hasła są takie same, czy spełniają standardy bezpieczeństwa
I tak dalej, i tak dalej :) Jest tego trochę, a to w sumie stosunkowo proste zadanie. A przy większych, bardziej rozbudowanych zadaniach takie podejście odgrywa jeszcze większą rolę :)
@@JakNauczycSieProgramowania Dziękuję za rozwinięcie, domyślałem się, że o to chodzi, po prostu chciałem podkreślić, żeby niektórzy nie wzięli tego zbyt dosłownie.
@@JakNauczycSieProgramowania Dziel i rządź :) Znana zasada.
Prosty fragment łatwiej ogarnąć.
Programujący to też ludzie. Tak samo są poddani emocjom, strachom, przesądom itp. Wzorce kodowania, projektowe ... "best practices" nie są tworem teoretyków ale ludzi, którzy musieli skromnie przyznać, że popełnili błędy i można realizować cele w lepszy sposób.
Czy to SOLID, czy to "Dziel i rządź", czy to IoC itd. itd. itd. na szczęście jest produktem praktyki a nie "panów polityków", którzy wymyślają co też mogłoby być lepsze dla obywatela.
Na szczęście "(IProgramista)naszSwiat" jest bliski realnemu modelowaniu rzeczywistości :)
właściwie to ile trzeba wiedzieć żeby zacząć pracować w jakiejś firmie?
Dużo
Czy z współpracownikami rozmawiacie zazwyczaj po angielsku?
Jeżeli jesteśmy tylko w polskim gronie to nie, jeżeli na spotkaniu jest obecny ktoś z zagranicy, wtedy rozmawiamy po angielsku.
lubię pisać kod i rozwiązywać problemy ale nie lubię go czytać, a zwłaszcza nie swój... albo nawet swój po jakimś czasie, gdy już nie pamiętam "flow" jaki wtedy miałem... jak z tym walczyć? zaznaczam, że komentuję, czasem komentarzy jest więcej niż samego kodu bo wrzucam tam wymagania biznesowe ;-) zawsze jak mam coś nowego do zrobienia, to czuję ekscytację, a jak mam coś zmienić lub poprawić, to prokrastynacja mi się włącza, bo wiem że najpierw będę się przebijał przez istniejący kod :-( jakieś rady?
Myślę, że każdy woli pisać nowe rzeczy niż grzebać w starym kodzie albo - najgorsza opcja - utrzymywać stare projekty. I na to chyba nie żadnej dobrej rady :)
Jedyną opcją jest zawsze angażować się w nowe, ciekawe projekty :)
Jak najlepiej zacząć przygodę z programowaniem aż do pierwszych zarobków?
Pierwszym krokiem jest poznanie podstaw programowania. W tym celu możesz przerobić sobie materiał z tych trzech filmów z mojego kanału:
ua-cam.com/video/BBu6ZoAHIwI/v-deo.html - podstawy Pythona w 2h
ua-cam.com/video/6G19kFcVXTo/v-deo.html - wprowadzenie do Javy w 2h
ua-cam.com/video/udxqsJXJM5Q/v-deo.html - JavaScript w 60 minut
Będą to podobne rzeczy, ale w trzech różnych językach, dzięki czemu powinieneś zyskać szerszy kontekst, jeżeli chodzi o podstawy programowania. Ważne jest, żeby o programowaniu myśleć właśnie w kontekście problemów do rozwiązania, w kontekście algorytmów do zaimplementowania, a nie w kontekście konkretnego języka. Po ogarnięciu podstaw spróbuj stworzyć pierwsze programy z tych dwóch list:
ua-cam.com/video/EFaPsPwPJAY/v-deo.html
ua-cam.com/video/woJFbdv5cXw/v-deo.html
Więcej pomysłów na aplikacje (pisanie kodu i tworzenie projektów najważniejsze aspekty podczas nauki programowania) dla początkujących programistów zamieściłem w ebooku Roadmapa programisty, którego też polecam: roadmapaprogramisty.pl/
W Roadmapie piszę też o innych tematach, które należy ogarnąć ucząc się programowania. Są to między innymi algorytmy, znajomość systemu operacyjnego wraz z obsługą linii poleceń (konsoli) czy podstawy sieci komputerowych (jeżeli nie wiesz czym są np. FTP, HTTP, SSH czy pingowanie serwera, to zdecydowanie jest to wiedza do nadrobienia).
O tej wiedzy ogólnej wspominałem też tutaj: ua-cam.com/video/dSEYgRVf0Bk/v-deo.html
I tutaj: ua-cam.com/video/ohhxZrWPPjI/v-deo.html
I te wszystkie tematy możesz sobie ogarniać równolegle do nauki samego programowania.
Myśląc o pracy programisty, trzeba też ogarnąć odpowiednie portfolio, zdobyć odpowiednie doświadczenie. O tym, jakiego typu projekty powinniśmy umieć tworzyć aplikując do pracy, opowiadałem w tym filmie: ua-cam.com/video/qq_tLI1gLUk/v-deo.html
Ale jeżeli stawiasz w programowaniu pierwsze kroki, to temat do ogarnięcia na spokojnie dopiero za jakiś czas :)
@@JakNauczycSieProgramowania super, bardzo dziękuję za tak obszerną i konkretną odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam :)
Hejka, można u Ciebie na korepetycje się zapisać ? :D
Siema, korepetycji nie prowadzę, ale możesz kliknąć w przycisk subskrypcji na kanale :D Nowe filmy wychodzą zazwyczaj co tydzień, czasem - gdy szykuję dłuższy film - zdarza się dwutygodniowa przerwa ; )
Cześć Kamil, w swojej pracy jesteś na stanowisku Senior Java Developera?
Cześć, ani Javy ani Seniora w nazwie stanowiska nie mam, z tego co kojarzę nazywa się to Software Developer albo Software Engineer :)
Jak jest z przerwami? Mozesz sobie iść na przerwę na 1-2 godziny?
Wszystko opiera się na zaufaniu, nikt nikogo co do minuty z czasu nie rozlicza, także jeżeli będziesz szedł na godzinę na obiad i będziesz normalnie pracował nie będzie żadnego problemu.
@@JakNauczycSieProgramowania okej dzięki za odpowiedź
Obowiązuje w pracy jakaś taka tajemnica "lekarska"? W tym przypadku "programerska" :P Możecie choć jakiś mały kawałek kodu pokazać publicznie?
W większości przypadków upublicznianie kodu nie będzie możliwe, ale zdradzę, że niedługo pojawi się odcinek, w którym pokażę Wam parę moich rzeczy sprzed wielu, wielu lat ; ) Będą i moje strony internetowe i może nawet kawałek kodu w Javie :D
Czy praca programisty jest stresująca w szerokim tego slowa znaczniu, przez co "przynosisz" pracę do domu?
Mi się nigdy nie zdarzyło stresować w pracy :)
Parę razy zdarzyło mi się wpaść na rozwiązanie jakiegoś trudniejszego problemu już w domu, ale nigdy nie było to coś męczącego, raczej to były sytuacje tego typu, kiedy strasznie się głowisz nad rozwiązaniem, nie jesteś w stanie nic dobrego wymyślić i rozwiązanie przychodzi samo, w sytuacji, gdy najmniej się tego spodziewasz.
Oczywiście to też mocno indywidualna kwestia, bo różne osoby w różny sposób podchodzą do pracy. Ja jednak zawsze wychodzę z założenia, że stres niczemu nie służy, a człowiek pracuje lepiej, gdy jest niezestresowany i wypoczęty:)
Hej mam 12 lat i chciał bym zostać programist@ jednak czy jest jakiś sposób żeby nauczyć się podstawowych rzeczy w domu samemu jeśli tak to odpowiedź.
Oczywiście, że tak :) 12 lat to bardzo dobry wiek, żeby zacząć, sam zaczynałem podobnie, a dzisiaj jest jeszcze łatwiej, bo dostęp do wiedzy w internecie jest niesamowity. Możesz zacząć od obejrzenia filmów z tej playlisty, powinna Ci co nieco rozjaśnić i wskazać właściwą drogę na początek: ua-cam.com/video/mWJ_WLCiiJ4/v-deo.html
A w razie jakichkolwiek wątpliwości, pytaj :)
Nie martw się ja zacząłem kiedy miałem 8 lat, a na tym kanale jest tyle języków i treści, że na pewno sobie poradzisz
cześć, roadmapa jest pod jaki język?
W Roadmapie skupiłem się przede wszystkim na uniwersalnych pojęciach, bez nastawienia na jakiś konkretny język. Jest kilka przykładów w Javie, ale generalnie cały ebook to tematy, które powinien znać każdy programista, bez względu na język, w którym na co dzień programuje.
U nas w projekcie mówimy Merge Request :)
O to ciekawe:) A korzystacie z GitHuba albo Bitbucketa? Ja zawsze byłem przyzwyczajony do nazwy Pull Request, bo tak to GitHub i BitBucket nazywa, ale widzę, że na przykład na GitLabie mamy właśnie Merge Request :)
Witam,
Mam taki problem, że nie mogę dojść jak ustawić aby na mojej stronie wyświetlały się reklamy, chciałbym podłączyć do konta na którym użytkuję kanał UA-cam, czy jest taka możliwość aby było na jednym koncie AdSense?
Jak dodać to na www?
Pozdrawiam, miłego wieczoru
Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie, myślę, że najlepszym źródłem informacji będzie support AdSense: support.google.com/adsense/?hl=en#topic=3373519
@@JakNauczycSieProgramowania Dzięki wielkie
Miłego wieczoru !
Bardzo fajny odcinek . Szczególnie z tym googlem bo ja mam taki charakter ze mimo tego ze się uczę to jak mam coś wygooglować bo nie pamietam to mówię do siebie chol.... znowu nie pamiętasz . Oczywiście nie do przesady z tym googlem :)
Bez spiny, w programowaniu nie ma sensu uczyć się niczego na pamięć. Jak będziesz z czegoś korzystał wystarczająco często, to zapamiętasz ;)
Osobiście używam kanbana
czemu ja to oglądam w wieku 14 lat xDDDD
To bardzo dobry wiek na rozpoczęcie przygody z programowaniem :)
U mnie analitycy chu** robią, sam musze robić analizy z biznesem co robić