Po za tym w internecie nie raz ludzie potrafią się spuszczać nad sprzętem jak by nie wiem co to by było a tutaj gość mówi prawdę że się przegrzewa. Za to jest wielki Plus. Aż za-subskrybowałem kanał.
To oglądaj testy lampek z wykresem rozładowania w czasie a nie filmy reklamowe nazwane recenzjami a nie mający z nimi nic wspólnego. Na wykresach idealnie wszystko widać.
Uzywam RHL 1000 od roku i dla mnie super. Oprocz tego, ze zepsuł sie wskaznik naladowania baterii to dziala swietnie. Napisalem do producenta o uszkodzeniu wskaznika i dostalem odpowiedz, ze jak zakupie dowolna rzecz z jego sklepu to wysle mi taka lampke w formie giftu. Zobaczymy czy wywiąże się z obietnicy.
@@rowerowysztos za sama obsługę gwarancyjną polecam zakupy w oficjalnym sklepie na chińskiej platformie zakupowej. Wczoraj dostałem nowa lampkę tylko dlatego, że w starej padł wskaźnik poziomu baterii.
Ja akurat Rockbrosa 1500 polecam. Odcięcie bardzo fajnie rozkłada światło po calej drodze szerokim trójkątem, snop oświetlający dalej i wyżej jest już słabszy, ale na tyle wyraźny, żeby oświetlać znaki, a jednocześnie nie razić ludzi z przeciwka. Natomiast co do trybu 1500 lm, to dla mnie to od początku była opcja awaryjna, jak trzeba zjechać na chwilę do lasu albo w pola. Ja kierowalem się raczej pojemną baterią w tym modelu. Prawda jest taka, że już 400 lm wystarcza, żeby komfortowo oświetlić sobie drogę poruszając się z prędkością 30-35 km/h. W Niemczech, jeśli dobrze pamiętam, maksymalny strumień światła którego można używać na drogach publicznych to 200 lm. Moim zdaniem stosowanie w rowerze szosowym światła mijania o mocy świateł drogowych motocykla mija się z celem i wydaje mi sie, że przepisy u nas też bedą musialy zostać zaktualizowane, bo stosowanie bardzo mocnych lamp bez odcięcia jest coraz powszechniejsze. Natomiast przy tak malej lampie przegrzewanie się zawsze bedzie problemem. Można to rozwiązać zwiększając powierzchnię odbłyśnika i szyby, ale wtedy lampka nie będzie już taka zgrabna. Trybu automatucznego nie używam, chociaż fajna jest opcja automatycznego wyłączania się lampki na postoju i ponownego włączania po ruszeniu. Do kompletu z tylną lampą Rockbrosa, która działa tak samo, daje to w zasadzie bezobsługowy sprzęt (poza ładowaniem), jeśli ktoś nie używa lampek w ciągu dnia.
Dzięki za podzielenie się Twoimi doświadczeniami :) Czyli tak jak mówiłem, używając maksymalnego trybu lampka jest bezproblemowa. Co do Stvzo to rzeczywiście jest tam ogarniczenie do 205 lm, ale tutaj mam wątpliwości, czy nie dotyczy to tylko rowerów z oświetleniem zasilanym z dynama. Bo wiele firm np. Supernova Lights ma w ofercie lampki o dużo większej mocy typu 700 czy 1500 lm oznaczonych jako kompatybilne ze Stvzo. Wydaje mi się, że ograniczanie mocy nie jest takie ważne bo przykładowo nowoczesne reflektory samochodowe w technologii LED albo laserowe mają po 6000 lumenów każdy i mimo to nie oślepiają. Kluczowe jest odcięcie i poziome ich ustawienie, poniżej linii wzroku kierowców. Jeśli chodzi o nagrzewanie się to tutaj się nie do końca zgodzę, gdyż znam inne lampki o podobnej mocy, które nie mają aż takiego problemu. Można albo zrobić obudowę z wieloma nacięciami w formie radiuatora, żeby lepiej oddawała ciepło. Albo zastosować wydajnieszą diodę LED np. Cree albo Osrama, gdzie większość energii idzie na świecenie, a nie na grzanie, ale na pewno podniosłoby to mocno cenę....
Co za bzdurna teoria.W tych lampkach najprawdopodobniej siedzą Luminusy sst40 i na pewno osram czy cree nie robi wydajniejszych odpowiednikòw a wręcz przeciwnie.Jedyna sensowna opcja to zwięszyć powierzchnię chłodzenia.Prawda taka,że przy tych gabarytach każdy sterownik z każdą diodą będzie zbijał tryb.
Cześć, jeżeli Twój uchwyt do Garmina ma wyjście w standardzie kamerki GoPro pod spodem to można, jeżeli nie to trzeba kupić właśnie taki uchwyt 2w1 z wyjściem na GoPro od dołu.
Jestem posiadaczem obu modeli. Oprocz maksymalnej mocy diod, lampki rożnią się rownież czasem ładowania. Lampka RHL1500 ładuje się prądem maksymalnie 2A, podczas gdy model RHL1000 pobiera maksymalnie tylko 1A. Lampka mocniejsza ładuje sie blisko 2 razy szybciej.
Kupiłem mimo Twoich ostrzeżeń o przegrzewaniu i.... NIE ŻAŁUJĘ. Super są te różne opcje mocowania, ja potrzebowałem zamontować na widelcu bo na kierownicy podczas wypraw siedzi mi sakwa. I tutaj wystarczyło dokupić uchwyt z Ali za 20 zł. Lampka świeci bardzo mocno (a ten tryb ultra to wręcz pali trawę). Świetnie działa odcięcie. Mijam pieszych i linia światła kończy się na wysokości ich brzucha. POLECAM.
@@ukaszbrudniak2479 To aluminiowa fajka montowana śrubą do widelca, zakończona takimi potrójnymi wypustkami pasujacymi do adapterow dołączonych do tej lampki.
Właśnie rozważam zakup tej lampki. Ponad 10 lat jeżdżę z lampką która ma prawdziwe 1200lm. Używam ją na 25%, czasami w terenie 50%. 75% mocy to już momentami zbyt dużo. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w przypadku mocnego światła wzrok już nie radzi sobie z tym co mamy dookoła. To potrafi być niebezpieczne i trudniej z orientacją, zwłaszcza w terenie. Dodatkowo straszną plagą są dla mnie rowerzyści na ścieżkach rowerowych którzy używają tak mocnych lampek, źle je ustawiają lub o zgrozo włączają mruganie. W całkowitej ciemności niesamowicie oślepia to jadących z naprzeciwka.
Pełna zgoda jeśli chodzi o oślepianie, wczoraj właśnie jeździłem wieczorem i rowerzyści jeśli już mają lampkę to zazwyczaj oślepiają... Co do ilości światła się nie zgodzę :) Jazda przez dłuższy czas w takim półmroku ze słabą lampką męczy mi wzrok znacznie bardziej niż jazda samochodem z mocnymi ledowymi reflektorami (oczywiście prawidłowo ustawionymi na 80m zasięgu dla świateł mijania). W związku, z tym będę raczej dążył do tego żeby w rowerze mieć światła prawie tak samo mocne jak w aucie z możliwością szybkiego przełączania ze świateł drogowych na mijania żeby nikogo nie oślepiać.
hej świtna recenzja rzeczywiście lampka naprawdę spoko - zwłąszcza rhl1000 i jej cena - super jak ktoś nie potrzebuje takiej mega mocy to ze spokojem 400-600lm do jazdy po ciemku wystarczy ja ostatnio do takich celów kupiłem knog blinder 900pro świetna lampka - mega dobra ale nie ma odcięcia no i cena sporo wyższa od tego Rockbros'a jakbyś chciał pożyczyć do testów to daj znać sie zgadamy - mieszkam w Poznaniu :) dzięki za film i super recenzje pozdrawiam i czekam na dalsze ciekawe materiały :)
Dzięki za ten komentarz! No Knog to już trochę inna liga cenowa :) Niestety już ją oddałem, ale mam w planach test Knoga Blindera 1300 więc możemy wtedy się zgadać na porównanie!
Jest kilka lampek z dobrym odcięciem na Ali. Ja używałem Enfitnix Navi800. Moim zdaniem 800 lm przy odcięciu to wystarczy aż nadto bo światło nie ucieka na boki. Dodatkowo ta lampka ma wymienne ogniwa. Ale Rockbrosa też miałem, nieco inny model - taki z mocowaniem tylko do podwieszania. One wszystkie lubią się przegrzewać przy najwyższych trybach bo jest zbyt mała powierzchnia chłodzenia i nie nie poradzisz Panie. Przy 1000 lm i w górę to radiator by musiał być zastosowany. A w tak kompaktowej obuwie to ciężko:) Prawda jest taka, że realna moc lampki to jest taka, przy której producent podaje chociaż 3-4 h pracy. Pozostałe tryby to raczej do użytku krótkotrwałego są. Ja miałem około 15 lampek na baterie, z czego tylko 3 bez odcięcia i w sumie każda z nich powyżej powyżej 500 lm miała punkt, w którym spadała jej moc. W przypadku diody zamocowanej centralnie przegrzewanie jest mniejszym problemem bo teoretycznie cała powierzchnia jest nagrzewana w podobnym stopniu więc prościej jest zrobić układ chłodzenia. Przy diodzie zamocowanej od góry ciepło rozchodzi się nieco inaczej i mniej równomiernie. Proste porównanie lampek Treka - 1300 lm bez odcięcia i 1000 z odcięciem. Ta z odcięciem jest blisko dwukrotnie większa i nie wynika to z akumulatora większego tylko z układu chłodzenia właśnie. Tak czy siak - działa to w taki sposób: lampka ma dużą moc, jest kompaktowa i nie przegrzewa się - możesz wybrać 2 z 3 :):)
Dzięki za komentarz! Masz rację nie da się mieć wszystkiego, chyba że wybierzesz np. Lupine SL AX 23, która ma konstrukcję jak reflektor w aucie, ale kosztuje koszmarne pieniądze... Dzięki za polecenie tego Enfitnixa Navi 800 wydaje się być przemyślaną konstrukcją, może go kiedyś przetestuję :)
Jaką lampkę masz na tym filmie z tyłu? Masz o niej film? Poszukuję jakiejś, żeby miała kilka trybów ciągłych do jazdy w nocy. Najlepiej na wymienne baterie/akumulatorki. Kupiłem teraz taką, że wali po oczach jak laserem. Producent oszukał, bo miała mieć dwa tryby ciągłe - mocny i średni - niestety ma tylko mocny. Nie chcę, żeby ktoś się na mnie zdenerwował. ;)
To jest Prox Aero R, ma tryb stały i taki spokojny pulsujący, fajna prosta lampka, widoczna z daleka :) Link poniżej: allegro.pl/oferta/lampa-tylna-prox-aero-r-2-led-0-5w-usb-15154627805?#
Witam. Popatrz na lampki Ravemen. Np. model CR 800. Sam użytkuję takiej od roku i jestem bardzo zadowolony. Fakt też robi się gorąca na najmocniejszym trybie ,ale nie traci na mocy. Czas świecenia taki jak podaje producent . Ma odcięcie i mozna ładować podczas pracy. A przy tym jest jeszcze w miarę kompaktowa.
@@rowerowysztos Co do montażu. W pudełku jest obejma z tworzywa mocowana gumką. Na kierownicy aero może być kłopot. Opcjonalnie do nabycia jest uchwyt skręcany. Z tym na gumie nie mam problemu. A sam zatrzask trzyma pewnie i ma możliwość, w małym stopniu, na przekręcenie lampki w prawo lub lewo. Przydatne na szerokiej kierownicy, gdy chcesz wypośrodkować światło.
Dodatkowo, warto powiedzieć że lampka ma wade konstrukcyjną. Ogniwo jest przylutowane do płyty głównej na sztywno od spodu, czyli w trakcie jazdy wstrząsy szarpią lutami na plycie co powoduje ostatecznie pęknięcie połączenia. U mnie wytrzymała ciutke ponad rok.
Cześć, lampkę wpinałem w uchwyt Garminowski z wyjściem go pro mocowany pod Garminem. Sam uchwyt kótry na to pozwala jest tu: allegro.pl/oferta/aluminiowy-uchwyt-rowerowy-na-mostek-do-garmin-bryton-zestaw-do-gopro-varia-12370576308?#
Cześć kupiłem tą lampkę rowerową z AliExpress ale już chyba poprawiona model R H L 1500 RC Już tak mocno się nie grzeje zabezpieczenie termiczne Nie zmienia mocy światła najmocniejszym tryby Świecenia świeciła 3h i 15 min
nie słyszałem o takiej, ale nie niedługo będę testował Lumintopa B01, który również ma odcięcie, możliwość montażu pod kierownicą i wymienne akumulatory ;)
Czyli podsumowując kolejny bubel. Bontrager IONPRORT przy najmocniejszym trybie nie grzeje się, całe ciepło odprowadza na zewnątrz. I faktycznie te półtorej godziny mamy 1300lm. Teraz mam Sigmę Buster 1100HL, którą również polecam, a w przyszłym roku dokupię nową Lezyne Macro Drive 1400+
@@rowerowysztos Warte każdej złotówki, choć przypuszczam, że gdybym miał kupę kasy i do wydania 900zł na lampkę rowerową, to raczej wybralbym Ravemen PR2400
Polecam Lezyne Macro Drive 1400+. Nowość, można ładować w czasie jazdy ale wtedy nie wszystkie tryby są dostępne. Dłużej, mocniej świeci niż Rockbros. Też jest na usb-c. Nie ma odcięcia. Dokupując odpowiedni adapter można zamontować np.: pod Garminem.
Problem w tym, że lampka powyżej 300-400 lumenów bez odcięcia jest już niebezpieczna dla samego rowerzysty szosowego, bo oślepiony światłem kierowca może w niego wjechać. A z drugiej strony rozproszony snop światła może się okazać mniej skuteczny w miejscu gdzie powinien być skierowany niż słabsze, ale odpowiednio wyprofilowane światło.
@@AdrianMajcher Rozumiem twój punkt widzenia ale jest jak sam mówiłeś lampek co mają odcięcie i będę miały fajne czasy działania i nie będą miały problemów może nie być w ogóle.
Kastora 3 nie testowałem, ale testowałem Kastora zwykłego i też się grzał, więc obawiam się, że tu może być podobnie.. Test znajdziesz na moim kanale tutaj: ua-cam.com/video/DbKznEfHfsk/v-deo.html
Po za tym w internecie nie raz ludzie potrafią się spuszczać nad sprzętem jak by nie wiem co to by było a tutaj gość mówi prawdę że się przegrzewa. Za to jest wielki Plus. Aż za-subskrybowałem kanał.
Cieszę się, że doceniasz obiektywne podejście :) Dzięki!
To oglądaj testy lampek z wykresem rozładowania w czasie a nie filmy reklamowe nazwane recenzjami a nie mający z nimi nic wspólnego. Na wykresach idealnie wszystko widać.
Ale napieprza tymi lumenami, elegancko! chyba sobie kupię, żeby mi nie mrugali samochodziarze tymi lampami...
Uzywam RHL 1000 od roku i dla mnie super. Oprocz tego, ze zepsuł sie wskaznik naladowania baterii to dziala swietnie.
Napisalem do producenta o uszkodzeniu wskaznika i dostalem odpowiedz, ze jak zakupie dowolna rzecz z jego sklepu to wysle mi taka lampke w formie giftu. Zobaczymy czy wywiąże się z obietnicy.
Fajnie, że Ci się sprawdza! Dzięki za ten komentarz :)
@@rowerowysztos za sama obsługę gwarancyjną polecam zakupy w oficjalnym sklepie na chińskiej platformie zakupowej. Wczoraj dostałem nowa lampkę tylko dlatego, że w starej padł wskaźnik poziomu baterii.
Ja akurat Rockbrosa 1500 polecam. Odcięcie bardzo fajnie rozkłada światło po calej drodze szerokim trójkątem, snop oświetlający dalej i wyżej jest już słabszy, ale na tyle wyraźny, żeby oświetlać znaki, a jednocześnie nie razić ludzi z przeciwka. Natomiast co do trybu 1500 lm, to dla mnie to od początku była opcja awaryjna, jak trzeba zjechać na chwilę do lasu albo w pola. Ja kierowalem się raczej pojemną baterią w tym modelu. Prawda jest taka, że już 400 lm wystarcza, żeby komfortowo oświetlić sobie drogę poruszając się z prędkością 30-35 km/h. W Niemczech, jeśli dobrze pamiętam, maksymalny strumień światła którego można używać na drogach publicznych to 200 lm. Moim zdaniem stosowanie w rowerze szosowym światła mijania o mocy świateł drogowych motocykla mija się z celem i wydaje mi sie, że przepisy u nas też bedą musialy zostać zaktualizowane, bo stosowanie bardzo mocnych lamp bez odcięcia jest coraz powszechniejsze. Natomiast przy tak malej lampie przegrzewanie się zawsze bedzie problemem. Można to rozwiązać zwiększając powierzchnię odbłyśnika i szyby, ale wtedy lampka nie będzie już taka zgrabna.
Trybu automatucznego nie używam, chociaż fajna jest opcja automatycznego wyłączania się lampki na postoju i ponownego włączania po ruszeniu. Do kompletu z tylną lampą Rockbrosa, która działa tak samo, daje to w zasadzie bezobsługowy sprzęt (poza ładowaniem), jeśli ktoś nie używa lampek w ciągu dnia.
Dzięki za podzielenie się Twoimi doświadczeniami :) Czyli tak jak mówiłem, używając maksymalnego trybu lampka jest bezproblemowa. Co do Stvzo to rzeczywiście jest tam ogarniczenie do 205 lm, ale tutaj mam wątpliwości, czy nie dotyczy to tylko rowerów z oświetleniem zasilanym z dynama. Bo wiele firm np. Supernova Lights ma w ofercie lampki o dużo większej mocy typu 700 czy 1500 lm oznaczonych jako kompatybilne ze Stvzo. Wydaje mi się, że ograniczanie mocy nie jest takie ważne bo przykładowo nowoczesne reflektory samochodowe w technologii LED albo laserowe mają po 6000 lumenów każdy i mimo to nie oślepiają. Kluczowe jest odcięcie i poziome ich ustawienie, poniżej linii wzroku kierowców.
Jeśli chodzi o nagrzewanie się to tutaj się nie do końca zgodzę, gdyż znam inne lampki o podobnej mocy, które nie mają aż takiego problemu. Można albo zrobić obudowę z wieloma nacięciami w formie radiuatora, żeby lepiej oddawała ciepło. Albo zastosować wydajnieszą diodę LED np. Cree albo Osrama, gdzie większość energii idzie na świecenie, a nie na grzanie, ale na pewno podniosłoby to mocno cenę....
Co za bzdurna teoria.W tych lampkach najprawdopodobniej siedzą Luminusy sst40 i na pewno osram czy cree nie robi wydajniejszych odpowiednikòw a wręcz przeciwnie.Jedyna sensowna opcja to zwięszyć powierzchnię chłodzenia.Prawda taka,że przy tych gabarytach każdy sterownik z każdą diodą będzie zbijał tryb.
Hej, czy lampkę można zamontować bezpośrednio pod oryginalnym uchwytem z garmina czy potrzebny jest jakiś adapter albo jakiś inny uchwyt ?
Cześć, jeżeli Twój uchwyt do Garmina ma wyjście w standardzie kamerki GoPro pod spodem to można, jeżeli nie to trzeba kupić właśnie taki uchwyt 2w1 z wyjściem na GoPro od dołu.
Jestem posiadaczem obu modeli. Oprocz maksymalnej mocy diod, lampki rożnią się rownież czasem ładowania. Lampka RHL1500 ładuje się prądem maksymalnie 2A, podczas gdy model RHL1000 pobiera maksymalnie tylko 1A. Lampka mocniejsza ładuje sie blisko 2 razy szybciej.
Kupiłem mimo Twoich ostrzeżeń o przegrzewaniu i.... NIE ŻAŁUJĘ. Super są te różne opcje mocowania, ja potrzebowałem zamontować na widelcu bo na kierownicy podczas wypraw siedzi mi sakwa. I tutaj wystarczyło dokupić uchwyt z Ali za 20 zł. Lampka świeci bardzo mocno (a ten tryb ultra to wręcz pali trawę). Świetnie działa odcięcie. Mijam pieszych i linia światła kończy się na wysokości ich brzucha. POLECAM.
super, że Ci się sprawdza! rozumiem że się nie przegrzewa? Czy nie używasz najmocniejszych trybów?
O, napisz proszę co to za uchwyt
@@ukaszbrudniak2479 To aluminiowa fajka montowana śrubą do widelca, zakończona takimi potrójnymi wypustkami pasujacymi do adapterow dołączonych do tej lampki.
Właśnie rozważam zakup tej lampki.
Ponad 10 lat jeżdżę z lampką która ma prawdziwe 1200lm. Używam ją na 25%, czasami w terenie 50%. 75% mocy to już momentami zbyt dużo. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w przypadku mocnego światła wzrok już nie radzi sobie z tym co mamy dookoła. To potrafi być niebezpieczne i trudniej z orientacją, zwłaszcza w terenie.
Dodatkowo straszną plagą są dla mnie rowerzyści na ścieżkach rowerowych którzy używają tak mocnych lampek, źle je ustawiają lub o zgrozo włączają mruganie. W całkowitej ciemności niesamowicie oślepia to jadących z naprzeciwka.
Pełna zgoda jeśli chodzi o oślepianie, wczoraj właśnie jeździłem wieczorem i rowerzyści jeśli już mają lampkę to zazwyczaj oślepiają... Co do ilości światła się nie zgodzę :) Jazda przez dłuższy czas w takim półmroku ze słabą lampką męczy mi wzrok znacznie bardziej niż jazda samochodem z mocnymi ledowymi reflektorami (oczywiście prawidłowo ustawionymi na 80m zasięgu dla świateł mijania). W związku, z tym będę raczej dążył do tego żeby w rowerze mieć światła prawie tak samo mocne jak w aucie z możliwością szybkiego przełączania ze świateł drogowych na mijania żeby nikogo nie oślepiać.
hej świtna recenzja
rzeczywiście lampka naprawdę spoko - zwłąszcza rhl1000 i jej cena - super
jak ktoś nie potrzebuje takiej mega mocy to ze spokojem 400-600lm do jazdy po ciemku wystarczy
ja ostatnio do takich celów kupiłem knog blinder 900pro
świetna lampka - mega dobra ale nie ma odcięcia no i cena sporo wyższa od tego Rockbros'a
jakbyś chciał pożyczyć do testów to daj znać sie zgadamy - mieszkam w Poznaniu :)
dzięki za film i super recenzje
pozdrawiam i czekam na dalsze ciekawe materiały :)
Dzięki za ten komentarz! No Knog to już trochę inna liga cenowa :) Niestety już ją oddałem, ale mam w planach test Knoga Blindera 1300 więc możemy wtedy się zgadać na porównanie!
Czy można lampkę używać podczas ładowania z powerbanka? W sensie awaryjnie podczas jazdy gdy się rozładuje podpiąć jej zewnętrzne źródło prądu?
Można, ale lampka ogranicza wtedy moc do 2 najsłabszych trybów, czyli 200 albo 400 lumenów.
Jest kilka lampek z dobrym odcięciem na Ali. Ja używałem Enfitnix Navi800. Moim zdaniem 800 lm przy odcięciu to wystarczy aż nadto bo światło nie ucieka na boki. Dodatkowo ta lampka ma wymienne ogniwa. Ale Rockbrosa też miałem, nieco inny model - taki z mocowaniem tylko do podwieszania. One wszystkie lubią się przegrzewać przy najwyższych trybach bo jest zbyt mała powierzchnia chłodzenia i nie nie poradzisz Panie. Przy 1000 lm i w górę to radiator by musiał być zastosowany. A w tak kompaktowej obuwie to ciężko:) Prawda jest taka, że realna moc lampki to jest taka, przy której producent podaje chociaż 3-4 h pracy. Pozostałe tryby to raczej do użytku krótkotrwałego są. Ja miałem około 15 lampek na baterie, z czego tylko 3 bez odcięcia i w sumie każda z nich powyżej powyżej 500 lm miała punkt, w którym spadała jej moc. W przypadku diody zamocowanej centralnie przegrzewanie jest mniejszym problemem bo teoretycznie cała powierzchnia jest nagrzewana w podobnym stopniu więc prościej jest zrobić układ chłodzenia. Przy diodzie zamocowanej od góry ciepło rozchodzi się nieco inaczej i mniej równomiernie. Proste porównanie lampek Treka - 1300 lm bez odcięcia i 1000 z odcięciem. Ta z odcięciem jest blisko dwukrotnie większa i nie wynika to z akumulatora większego tylko z układu chłodzenia właśnie. Tak czy siak - działa to w taki sposób: lampka ma dużą moc, jest kompaktowa i nie przegrzewa się - możesz wybrać 2 z 3 :):)
Dzięki za komentarz! Masz rację nie da się mieć wszystkiego, chyba że wybierzesz np. Lupine SL AX 23, która ma konstrukcję jak reflektor w aucie, ale kosztuje koszmarne pieniądze... Dzięki za polecenie tego Enfitnixa Navi 800 wydaje się być przemyślaną konstrukcją, może go kiedyś przetestuję :)
Świetna recenzja.
Dzięki! 😍
Oby tak dalej ;)
Jak wypada w porównaniu do ms evo 1300/1700?
odpowiedź pod Twoim komentarzem pod filmem o Magicshinie EVO 1300 :)
Jaką lampkę masz na tym filmie z tyłu? Masz o niej film? Poszukuję jakiejś, żeby miała kilka trybów ciągłych do jazdy w nocy. Najlepiej na wymienne baterie/akumulatorki. Kupiłem teraz taką, że wali po oczach jak laserem. Producent oszukał, bo miała mieć dwa tryby ciągłe - mocny i średni - niestety ma tylko mocny. Nie chcę, żeby ktoś się na mnie zdenerwował. ;)
To jest Prox Aero R, ma tryb stały i taki spokojny pulsujący, fajna prosta lampka, widoczna z daleka :) Link poniżej: allegro.pl/oferta/lampa-tylna-prox-aero-r-2-led-0-5w-usb-15154627805?#
Witam. Popatrz na lampki Ravemen. Np. model CR 800. Sam użytkuję takiej od roku i jestem bardzo zadowolony. Fakt też robi się gorąca na najmocniejszym trybie ,ale nie traci na mocy. Czas świecenia taki jak podaje producent . Ma odcięcie i mozna ładować podczas pracy. A przy tym jest jeszcze w miarę kompaktowa.
Prawda, ale cena wysoka
Dzięki za polecenie! muszę się jej przyjrzeć... a jak oceniasz system montażu? Bezproblemowy?
@@rowerowysztos Co do montażu. W pudełku jest obejma z tworzywa mocowana gumką. Na kierownicy aero może być kłopot. Opcjonalnie do nabycia jest uchwyt skręcany. Z tym na gumie nie mam problemu. A sam zatrzask trzyma pewnie i ma możliwość, w małym stopniu, na przekręcenie lampki w prawo lub lewo. Przydatne na szerokiej kierownicy, gdy chcesz wypośrodkować światło.
Dodatkowo, warto powiedzieć że lampka ma wade konstrukcyjną. Ogniwo jest przylutowane do płyty głównej na sztywno od spodu, czyli w trakcie jazdy wstrząsy szarpią lutami na plycie co powoduje ostatecznie pęknięcie połączenia. U mnie wytrzymała ciutke ponad rok.
Dzięki za komentarz! Tego nie wiedziałem bo nie zaglądałem do środka...
Potwierdzam, dokładnie tak się stało w mojej. Da się to naprawić i zrobić lepiej, ale wymaga to trochę zabawy lutownicą.
Bardzo podobna konstrukcyjnie do Mactronic Highline, której właśnie używam i polecam 🙂
też mi się wydawało, że to podobna lampka, ale jeszcze jej nie testowałem.. a jak z oślepianiem w Mactronicu? Ten system anti-reflex coś daje?
cześć Jakiego uchwytu do niej używasz jak byś mógł to podlinkuj przy okazji
Cześć, lampkę wpinałem w uchwyt Garminowski z wyjściem go pro mocowany pod Garminem. Sam uchwyt kótry na to pozwala jest tu: allegro.pl/oferta/aluminiowy-uchwyt-rowerowy-na-mostek-do-garmin-bryton-zestaw-do-gopro-varia-12370576308?#
Cześć kupiłem tą lampkę rowerową z AliExpress ale już chyba poprawiona model R H L 1500 RC Już tak mocno się nie grzeje zabezpieczenie termiczne Nie zmienia mocy światła najmocniejszym tryby Świecenia świeciła 3h i 15 min
oo to super! dobrze wiedzieć, dzięki za info, może zrobię jakąś aktualizację :)
@andrzejgroszek8290 Hej, czy można prosić o jakiś namiar na tą lampkę RC? Szukam i nigdzie nie mogę takiej znaleźć.
Istnieje ta lampka w konfiguracji z wymienialnym akumulatorem?
nie słyszałem o takiej, ale nie niedługo będę testował Lumintopa B01, który również ma odcięcie, możliwość montażu pod kierownicą i wymienne akumulatory ;)
Dobry test. Już wiem że też jej nie kupię 😉
Lepiej wykluczać ogladając niż kupując 😅
Mam tą lampkę i wolę ją od tej z garmina za 5x tyle, która leży u mnie w szafie już ze 2 lata
Czyli podsumowując kolejny bubel.
Bontrager IONPRORT przy najmocniejszym trybie nie grzeje się, całe ciepło odprowadza na zewnątrz. I faktycznie te półtorej godziny mamy 1300lm.
Teraz mam Sigmę Buster 1100HL, którą również polecam, a w przyszłym roku dokupię nową Lezyne Macro Drive 1400+
Te Bontragery są fajne to fakt, podejrzewam, że Commuter PRO RT z odcinką też daje radę... szkoda tylko, że takie drogie
@@rowerowysztos Warte każdej złotówki, choć przypuszczam, że gdybym miał kupę kasy i do wydania 900zł na lampkę rowerową, to raczej wybralbym Ravemen PR2400
Polecam Lezyne Macro Drive 1400+. Nowość, można ładować w czasie jazdy ale wtedy nie wszystkie tryby są dostępne. Dłużej, mocniej świeci niż Rockbros. Też jest na usb-c. Nie ma odcięcia. Dokupując odpowiedni adapter można zamontować np.: pod Garminem.
Problem w tym, że lampka powyżej 300-400 lumenów bez odcięcia jest już niebezpieczna dla samego rowerzysty szosowego, bo oślepiony światłem kierowca może w niego wjechać. A z drugiej strony rozproszony snop światła może się okazać mniej skuteczny w miejscu gdzie powinien być skierowany niż słabsze, ale odpowiednio wyprofilowane światło.
@@AdrianMajcher Rozumiem twój punkt widzenia ale jest jak sam mówiłeś lampek co mają odcięcie i będę miały fajne czasy działania i nie będą miały problemów może nie być w ogóle.
fantastycznie tylko 3 razy droższa, cięższa, bez odcięcia i do tego trzeba dodatkowo dokupić adapter do podpięcia.. faktycznie niezła alternatywa..
Które tryby działają podczas ładowania?
Zakupię ją jako drugą
@@konradkondzisaw5960 200 i 450 lumenów i migające.
Prox kastor 3 nie jest lepsza?
Kastora 3 nie testowałem, ale testowałem Kastora zwykłego i też się grzał, więc obawiam się, że tu może być podobnie.. Test znajdziesz na moim kanale tutaj: ua-cam.com/video/DbKznEfHfsk/v-deo.html
Kalau rockbros gak bisa di cas bagaimana